SQL parser 5 - en to mk translation catalogue (20 entries)

en: Not implemented yet.
mk: Сеуште не е имплементирано.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
mk: Пронајдена е нова изјава, но нема разграница меѓу неа и претходната.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
mk: Недостига запирка пред почетокот на новата alter операција.

en: Unrecognized alter operation.
mk: Непозната промена(alter) operacija.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
mk: %1$d вредности беа очекувани, но беа најдени %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
mk: Се очекуваше отворена заграда следејќи со сет на вредности.

en: An opening bracket was expected.
mk: Се очекуваше отворена заграда.

en: Unexpected keyword.
mk: Неочекуван клучен збор.

en: Unexpected end of CASE expression
mk: Неочекуван крај на CASE израз

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
mk: Потенцијален дупликат алиас на CASE израз.

en: An alias expected after AS but got
mk: Се очекуваше алиас после AS, но се доби

en: An alias was previously found.
mk: Алиас беше претходно најден.

en: An alias was expected after AS.
mk: Алијас беше очекуван после AS.

en: A symbol name was expected!
mk: Име на симбол беше очекуван!

en: A comma or a closing bracket was expected.
mk: Запирка или затворачка заграда беше очекувана.

en: An expression was expected.
mk: Израз се очекуваше.

en: An alias was expected.
mk: Алијас беше очекуван.

en: Unexpected end of LOCK expression.
mk: Неочекуван крај на LOCK изразот.

en: Ending quote %1$s was expected.
mk: Затварање на цитатот %1$s беше очекуван.

en: Unexpected end of LOCK statement.
mk: Неочекуван крај на LOCK изразот.
