SQL parser 5 - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Not implemented yet.
ro: Neimplementat încă.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
ro: A fost găsită o nouă activitate, dar nu există niciun delimitator între aceasta și cea anterioară.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
ro: Virgulă lipsa înainte de începutul unei noi operațiuni ALTER.

en: Unrecognized alter operation.
ro: Activitate de modificare necunoscută.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
ro: Au fost așteptate %1$d valori, dar s-au găsit %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
ro: Era așteptată o paranteză de deschidere urmată de un set de valori.

en: An opening bracket was expected.
ro: Era așteptată o paranteza de deschidere.

en: Unexpected keyword.
ro: Cuvinte cheie neașteptate.

en: Unexpected end of CASE expression
ro: Sfârșit neașteptat al expresiei CASE

en: Potential duplicate alias of CASE expression.
ro: Alias potențial duplicat al expresiei CASE.

en: An alias expected after AS but got
ro: Era așteptat un alias după AS dar am primit

en: An alias was previously found.
ro: A fost găsit anterior un alias.

en: An alias was expected after AS.
ro: Era așteptat un alias după AS.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
ro: Era așteptat nume de simbol! Un cuvânt cheie rezervat nu poate fi folosit ca nume de coloană fără ghilimele.

en: A symbol name was expected!
ro: Era așteptat un nume de simbol!

en: A comma or a closing bracket was expected.
ro: Era așteptată o virgulă sau o paranteză de închidere.

en: A closing bracket was expected.
ro: Era așteptată o paranteza de închidere.

en: Unrecognized data type.
ro: Tip de date nerecunoscut.

en: An expression was expected.
ro: Era așteptată o expresie.

en: An alias was expected.
ro: Era așteptat un alias.

en: Unexpected dot.
ro: Punct neașteptat.

en: Unexpected token.
ro: Token neașteptat.

en: An offset was expected.
ro: Era așteptat un decalaj.

en: Unexpected end of LOCK expression.
ro: Sfârșit neașteptat al expresiei LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
ro: Aceasta opțiune intră în conflict cu „%1$s”.

en: The old name of the table was expected.
ro: Era așteptat numele vechi al tabelului.

en: Keyword "TO" was expected.
ro: Cuvantul cheie "TO" este cerut.

en: The new name of the table was expected.
ro: Era așteptat numele nou al tabelului.

en: A rename operation was expected.
ro: Era așteptată o operație de redenumire.

en: Missing expression.
ro: Lipsește expresia.

en: Unexpected character.
ro: Caracter neașteptat.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
ro: S-au așteptat spații goale înainte de delimitator.

en: Expected delimiter.
ro: A fost așteptat delimitatorul.

en: Ending quote %1$s was expected.
ro: Erau așteptate ghilimele la sfârșit %1$s.

en: Variable name was expected.
ro: Era așteptat numele variabilei.

en: Unexpected beginning of statement.
ro: Început neașteptat al declarației.

en: Unrecognized statement type.
ro: Tip de activitate nerecunoscut.

en: No transaction was previously started.
ro: Nu a fost începută anterior nicio tranzacție.

en: This type of clause was previously parsed.
ro: Acest tip de clauză a fost analizat anterior.

en: Unrecognized keyword.
ro: Cuvânt cheie nerecunoscut.

en: Keyword at end of statement.
ro: Cuvânt cheie la sfârșitul declarației.

en: Unexpected ordering of clauses.
ro: Ordonare neașteptată a clauzelor.

en: The name of the entity was expected.
ro: Era așteptat numele entității.

en: A table name was expected.
ro: Era așteptat un nume de tabel.

en: At least one column definition was expected.
ro: Era așteptată cel puțin o definiție a coloanei.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
ro: Un cuvânt cheie "RETURNS" era de aşteptat.

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
ro: Acest tip de clauză nu este valid în interogările mai multor tabele.

en: Unexpected end of LOCK statement.
ro: Sfârșit neașteptat al declarației LOCK.

en: Unexpected keyword
ro: Cuvânt-cheie neașteptat

en: The name of the CTE was expected.
ro: Era așteptat numele CTE.

en: AS keyword was expected.
ro: Era de aşteptat cuvântul-cheie AS.

en: Subquery of the CTE was expected.
ro: Era de așteptat o subinterogare a CTE.

en: Unexpected end of the WITH CTE.
ro: Sfârșit neașteptat al WITH CTE.
