SQL parser 5 - en to sq translation catalogue (44 entries)

en: Not implemented yet.
sq: Nuk është implementuar ende.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
sq: Një deklaratë e re është gjetur, por nuk ka delimiter ndërmjet asaj dhe tjetrës më përpara.

en: Unrecognized alter operation.
sq: Veprim alter i panjohur.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
sq: Vlerat %1$d u pritën, por u gjetën %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
sq: Pritej një kllapë e hapur, e ndjekur nga një set vlerash.

en: An opening bracket was expected.
sq: Pritej një kllapë e hapur.

en: Unexpected keyword.
sq: Fjalë kyçe e papritur.

en: Unexpected end of CASE expression
sq: Fund i papritur i shprehjes së CASE

en: An alias was previously found.
sq: Një pseudonim është gjetur më përpara.

en: A symbol name was expected! A reserved keyword can not be used as a column name without backquotes.
sq: Pritej një emër simboli! Një fjalë kyçe e rezervuar nuk mund të përdoret si një emër kolone pa backquotes.

en: A symbol name was expected!
sq: Pritej emri i një simboli!

en: A comma or a closing bracket was expected.
sq: Pritej një presje ose një kllapë mbyllëse.

en: A closing bracket was expected.
sq: Pritej një kllapë mbyllëse.

en: Unrecognized data type.
sq: Tip të dhënash i panjohur.

en: An expression was expected.
sq: Pritej një shprehje.

en: An alias was expected.
sq: Pritej një alias (pseudonim).

en: Unexpected dot.
sq: Pikë e papritur.

en: Unexpected token.
sq: Shenjë e papritur.

en: An offset was expected.
sq: Pritej një rezultat (offset).

en: Unexpected end of LOCK expression.
sq: Fund i papritur i shprehjes së LOCK.

en: This option conflicts with "%1$s".
sq: Ky opsion ndeshet me "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
sq: Pritej emri i vjetër i tabelës.

en: Keyword "TO" was expected.
sq: Pritej fjala kyçe "TO" (për).

en: The new name of the table was expected.
sq: Pritej emri i ri i tabelës.

en: A rename operation was expected.
sq: Pritej një veprim riemërimi.

en: Missing expression.
sq: Shprehje që mungon.

en: Unexpected character.
sq: Karakter i papritur.

en: Expected whitespace(s) before delimiter.
sq: Pritej hapësirë(a) e bardhë para delimiterit.

en: Expected delimiter.
sq: Delimitues i pritshëm.

en: Ending quote %1$s was expected.
sq: Pritej thonjëza e fundit %1$s.

en: Variable name was expected.
sq: Pritej emri i ndryshores.

en: Unexpected beginning of statement.
sq: Fillim i papritur i deklaratës.

en: Unrecognized statement type.
sq: Tip deklarate i panjohur.

en: No transaction was previously started.
sq: Deri më tani nuk ka filluar ndonjë transaksion.

en: This type of clause was previously parsed.
sq: Ky tip i klauzolës është parsuar më parë.

en: Unrecognized keyword.
sq: Fjalë kyçe e panjohur.

en: Keyword at end of statement.
sq: Fillim i papritur i deklaratës.

en: Unexpected ordering of clauses.
sq: Urdhërimi i papritur i klauzolave.

en: The name of the entity was expected.
sq: Pritej emri i entitetit.

en: A table name was expected.
sq: Pritej një emër tabele.

en: At least one column definition was expected.
sq: Pritej së paku një përcaktim kolone.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
sq: Pritej një fjalë kyçe "RETURNS".

en: This type of clause is not valid in Multi-table queries.
sq: Ky lloj i klauzolës nuk është i vlefshëm në pyetjet me shumë tavolina.

en: Unexpected keyword
sq: Fjalë kyçe e papritur
