SQL parser 5 - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Not implemented yet.
sv: Ännu inte implementerat.

en: A new statement was found, but no delimiter between it and the previous one.
sv: En ny sats hittades, men ingen avgränsare mellan det och den föregående.

en: Missing comma before start of a new alter operation.
sv: Kommatecken saknas före start av en ny alter-operation.

en: Unrecognized alter operation.
sv: Okänd operation.

en: %1$d values were expected, but found %2$d.
sv: %1$d värden var väntat, men hittade %2$d.

en: An opening bracket followed by a set of values was expected.
sv: En inledande hakparentes följt av en uppsättning värden förväntades.

en: An opening bracket was expected.
sv: En inledande hakparentes förväntades.

en: An alias was previously found.
sv: Ett alias hittades tidigare.

en: A comma or a closing bracket was expected.
sv: Semikolon eller en avslutande hakparentes förväntades.

en: A closing bracket was expected.
sv: En avslutande hakparentes förväntades.

en: Unrecognized data type.
sv: Okänd datatyp.

en: An expression was expected.
sv: Ett uttryck förväntades.

en: An alias was expected.
sv: Ett alias förväntades.

en: Unexpected dot.
sv: Oväntad punkt.

en: Unexpected token.
sv: Oväntad token.

en: An offset was expected.
sv: En förskjutning förväntades.

en: This option conflicts with "%1$s".
sv: Det här alternativet är i konflikt med "%1$s".

en: The old name of the table was expected.
sv: Det gamla namnet på tabellen förväntades.

en: Keyword "TO" was expected.
sv: Sökordet "Till" förväntades.

en: The new name of the table was expected.
sv: Det nya namnet på tabellen förväntades.

en: A rename operation was expected.
sv: Ett namnbyte förväntades.

en: Unexpected character.
sv: Oväntade tecken.

en: Expected delimiter.
sv: Förväntade avgränsare.

en: Ending quote %1$s was expected.
sv: Slut citat %1$s förväntades.

en: Variable name was expected.
sv: Variabel namn förväntades.

en: Unexpected beginning of statement.
sv: Oväntad början av satsen.

en: Unrecognized statement type.
sv: Okänd uttryckstyp.

en: No transaction was previously started.
sv: Ingen transaktion startades tidigare.

en: Unrecognized keyword.
sv: Okänt nyckelord.

en: The name of the entity was expected.
sv: Namnet på entiteten förväntades.

en: At least one column definition was expected.
sv: Minst en kolumndefinition förväntades.

en: A "RETURNS" keyword was expected.
sv: Ett nyckelord förväntades.
