phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to af translation catalogue (263 entries)

en: Go
af: Gaan voort

en: Keyname
af: Sleutelnaam

en: Page number:
af: Bladsy nommer:

en: Show all
af: Wys alles

en: Save as file
af: Stoor as leer (file)

en: Format
af: Formaat

en: Comments
af: Kommentaar

en: Databases
af: databasisse

en: CSV
af: CSV data

en: Edit
af: Verander

en: Explain SQL
af: Verduidelik SQL

en: Database
af: Databasis

en: Table
af: Tabel

en: Structure
af: Struktuur

en: CSV for MS Excel
af: CSV vir M$ Excel data

en: no description
af: geen Beskrywing

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
af: Die %s leer is nie beskikbaar op hierdie stelsel nie, besoek asb %s vir meer inligting.

en: No tables found in database.
af: Geen tabelle in databasis gevind nie.

en: The database name is empty!
af: Die databasis naam is leeg!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
af: Kan nie databasis na dieselfde naam kopieer nie. Verander die naam en probeer weer.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
af: Databasis %1$s se naam is verander na %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
af: Databasis %1$s is gekopieer na %2$s.

en: Access denied!
af: Toegang Geweier!

en: Table %s has been emptied.
af: Tabel %s is leeg gemaak.

en: Yes
af: Ja

en: No change
af: Geen verandering

en: No tables selected.
af: Geen tabelle geselekteer nie.

en: Database Log
af: Databasis opname

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
af: n Fout is opgemerk en n fout verslag is outomaties versent gebaseer op jou verstellings.

en: Thank you for submitting this report.
af: Dankie vir die voorlegging van die verslag.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
af: n Fout is opgemerk en n fout verslag is gegenereer maar het misluk om te versend.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
af: Indien jy enige probleme ondervind stuur asb n hand verwerkte fout verslag.

en: You may want to refresh the page.
af: Dit sal goed wees om die bladsy oor te laai.

en: Bad type!
af: Nie goeie tipe nie!

en: Bad parameters!
af: Nie goeie parameters nie!

en: Succeeded
af: Suksesvol

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
af: Jy het heel moontlik te groot leer probeer oplaai. Verwys asb na %sdocumentation%s vir 'n omseiling van die limiet.

en: Showing bookmark
af: Aantoon van boekmerk

en: The bookmark has been deleted.
af: Die boekmerk is verwyder.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
af: "DROP DATABASE" stellings word nie toegelaat nie.

en: Do you really want to execute "%s"?
af: Wil jy regtig "%s" uitvoer?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
af: Wil u regtig die gebruikergroep "%s" skrap?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
af: Wil jy regtig die soektog "%s" skrap?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
af: Wil u die geselekteerde gebruiker(s) regtig herroep?

en: Do you really want to delete this central column?
af: Wil u regtig hierdie sentrale kolom skrap?

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
af: Wil u die geselekteerde partisie(s) regtig 'TRUNCATE'?

en: Reset
af: Herstel

en: Missing value in the form!
af: Daar ontbreek 'n waarde in die vorm !

en: The host name is empty!
af: Die gasheer naam is leeg!

en: The user name is empty!
af: Die gebruiker naam ontbreek!

en: The password is empty!
af: Die wagwoord is leeg!

en: The passwords aren't the same!
af: Die wagwoorde is verskillend!

note: l10n: shortcuts for Byte
en: B
af: Bytes

note: l10n: shortcuts for Kilobyte
en: KiB
af: KB

note: l10n: shortcuts for Megabyte
en: MiB
af: MB

note: l10n: shortcuts for Gigabyte
en: GiB
af: GB

note: l10n: shortcuts for Terabyte
en: TiB
af: TB

note: l10n: shortcuts for Petabyte
en: PiB
af: PB

note: l10n: shortcuts for Exabyte
en: EiB
af: EB

en: None
af: Geen

en: Loading…
af: Laai tans…

en: No
af: Nee

en: Delete
af: Verwyder

en: Taking you to next step…
af: Neem u na die volgende stap …

en: Back
af: Terug

en: Save
af: Stoor

en: Ignore
af: Ignoreer

en: Point %d
af: Punt %d

en: Add a point
af: Voeg 'n punt by

en: Add an inner ring
af: Voeg 'n binne kring by

en: Modifications have been saved
af: Veranderinge is gestoor

en: Submit
af: Stuur

en: Change password
af: Verander wagwoord

en: Show
af: Wys

en: Select one…
af: Kies een …

en: Rows
af: Rye

en: Indexes
af: Indekse

en: Database %1$s has been created.
af: Databasis %1$s is geskep.

en: No Privileges
af: Geen Regte

en: Bookmark %s has been created.
af: Boekmerk %s is geskep.

en: Your SQL query has been executed successfully.
af: Jou SQL-navraag is suksesvol uitgevoer.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
af: MySQL het niks teruggegee nie (dus nul rye).

en: Error
af: Fout

en: Primary
af: Primere

en: Index
af: Indeks

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
af: Jy het nie genoeg regte om nou hier te wees nie!

en: MySQL said:
af: MySQL het gepraat:

en: at least one of the words
af: ten minste een van die woorde

en: as regular expression
af: as 'n regular expression

en: Descending
af: Dalend

en: Ascending
af: Dalend

en: Kill
af: Vermoor

en: Documentation
af: Dokumentasie

en: Insufficient space to save the file %s.
af: Onvoldoende spasie om die leer %s te stoor.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
af: Leer %s bestaan reeds op die stelsel, verander leer naam of selekteer oorskryf opsie.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
af: Die web stelsel het nie magtigng om die leer %s te stoor nie.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
af: Jy het probeer om 'n leer op te laai met ongesteunde kompaktering(%s). Die ondersteuning vir dit is nie geimplimenteer nie of is afgeskakel deur jou konfigurasie.

en: Skip Explain SQL
af: Ignoreer SQL Verduideliking

en: Function
af: Funksie

en: Type
af: Tipe

en: Or
af: Of

en: Browse
af: Beloer Data

en: Search
af: Soek

en: Insert
af: Voeg by

en: Privileges
af: Regte

en: Operations
af: Operasies

en: Query
af: Navraag dmv Voorbeeld

en: Column
af: Kolom naam

en: Drop
af: Verwyder

en: Table %s has been moved to %s.
af: Tabel %s is geskuif na %s.

en: Table %s has been copied to %s.
af: Tabel %s is gekopieer na %s.

en: The table name is empty!
af: Die tabel naam is leeg!

en: Welcome to %s
af: Welkom by %s

en: Wrong username/password. Access denied.
af: Verkeerde gebruikernaam/wagwoord. Toegang geweier.

en: Dumping data for table
af: Stort data vir tabel

en: Default
af: Verstekwaarde (default)

en: Links to
af: Skakels na

en: Name
af: Naam

en: Table structure for table
af: Tabel struktuur vir tabel

en: Creation:
af: Skepping:

en: Last update:
af: Vorige opdatering:

en: Last check:
af: Vorige inspeksie:

en: Attributes
af: Kenmerke

en: Extra
af: Ekstra

en: Show color
af: Wys kleur

en: Show grid
af: Wys ruitgebied

en: You have revoked the privileges for %s.
af: Jy het die regte herroep vir %s.

en: Revoke
af: Herroep

en: You have updated the privileges for %s.
af: Jy het die regte opgedateer vir %s.

en: User
af: Gebruiker

en: You have added a new user.
af: Jy het 'n nuwe gebruiker bygevoeg.

en: SQL query
af: SQL-stelling

en: Host
af: Gasheer (host)

en: Run SQL query/queries on database %s
af: Hardloop SQL stellings op databasis %s

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
af: Die naam van die primere sleutel moet PRIMARY wees!

en: Can't rename index to PRIMARY!
af: Kannie die indeks hernoem na PRIMARY!

en: No index parts defined!
af: Geen indeks dele gedefinieer!

en: Tracking report
af: Naspeur verslag

en: Structure only
af: Slegs struktuur

en: Data only
af: Slegs Data

en: Structure and data
af: Struktuur en data

en: Structure snapshot
af: Struktuur momentopname

en: The profile has been updated.
af: Die profiel is opgedateer.

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
af: Okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
af: Des

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
af: Ma

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
af: Di

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
af: Wo

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
af: Do

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
af: Fr

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
af: Sa

en: Sort
af: Sorteer

en: Disabled
af: Onbeskikbaar

en: Unique
af: Uniek

en: Fulltext
af: Volteks

en: Length/Values
af: Lengte/Waardes*

en: Action
af: Aksie

en: Create
af: Skep

en: No index defined!
af: Geen indeks gedefinieer!

en: Value
af: Waarde

en: Multi-table query
af: Multi-tabel navraag

en: Query by example
af: Navraag dmv voorbeeld

en: Database comment
af: Databasis kommentaar

en: Database %s has been dropped.
af: Databasis %s is verwyder.

en: User name
af: Gebruiker naam

en: Any
af: Enige

en: With selected:
af: Met gekose:

en: Switch to %svisual builder%s
af: Skakel oor na %svisual builder%s

en: You have to choose at least one column to display!
af: U moet ten minste een kolom kies om te vertoon!

en: SQL query on database <b>%s</b>:
af: SQL-navraag op databasis <b>%s</b>:

en: Search in database
af: Soek in databasis

en: Find:
af: Vind:

en: Words are separated by a space character (" ").
af: Woorde is geskei dmv 'n spasie karakter (" ").

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
af[0]: %1$s resultaat binne tabel <strong>%2$s</strong>
af[1]: %1$s resultate binne tabel <strong>%2$s</strong>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
af[0]: <strong>Totaal:</strong><em>%count%</em> ooreenkoms
af[1]: <strong>Totaal:</strong><em>%count%</em> ooreenkomste

en: %s table | %s tables
af[0]: %s tabel
af[1]: %s tabelle

en: Sum
af: Som

en: Empty
af: Maak Leeg

en: Table maintenance
af: Tabel instandhouding

en: Analyze table
af: Analiseer tabel

en: Check table
af: Kontroleer tabel

en: Optimize table
af: Optimaliseer tabel

en: Repair table
af: Herstel tabel

en: in use
af: in gebruik

en: Size
af: Grootte

en: Tracked tables
af: Nagegaande tabelle

en: Last version
af: Vorige weergawe

en: Created
af: Geskepte

en: Updated
af: Opgedateer

en: active
af: aktief

en: not active
af: nie aktief nie

en: Versions
af: Weergawes

en: Untracked tables
af: Nie gevolgde tabelle

en: Track table
af: Volg tabel

en: All
af: Alle

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
af: Stoor op bediener in die gids <strong>%s</strong>

en: Character set of the file:
af: Karakterstel van die leer:

en: Value for the column "%s"
af: Waarde vir die kolom "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
af: Gebruik OpenStreetMaps as basis vlak

en: Geometry %d:
af: Geometrie %d:

en: Point:
af: Punt:

en: Linestring %d:
af: Lynstring %d:

en: Outer ring:
af: Buite kring:

en: Inner ring %d:
af: Binne kring %d:

en: Add a linestring
af: Voeg 'n lynstring by

en: Polygon %d:
af: Veelhoek %d:

en: Add a polygon
af: Voeg 'n veelhoek by

en: Add geometry
af: Voeg geometrie by

en: Output
af: Uitvoer

en: Show PHP information
af: Wys PHP informasie

en: Official Homepage
af: Amptelike phpMyAdmin Tuisblad

en: The primary key has been dropped.
af: Die primere sleutel is verwyder.

en: Index %s has been dropped.
af: Indeks %s is verwyder.

note: l10n: Short month name for May
en: May
af: Mei

en: Log in
af: Teken aan

en: Username:
af: Gebruiker Naam:

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Home
af: Tuis

en: Log out
af: Teken uit

en: phpMyAdmin documentation
af: phpMyAdmin dokumentasie

en: not OK
af: nie OK

en: General relation features
af: Algemene verwantskap funksies

en: Enabled
af: Beskikbaar

en: Databases statistics
af: Databasis statistieke

en: No databases
af: Geen databasisse

en: No Password
af: Geen Wagwoord

en: Any user
af: Enige gebruiker

en: Any host
af: Enige gasheer (host)

en: Password
af: Wagwoord

en: Do not change the password
af: Moenie die wagwoord verander nie

en: Re-type
af: Tik weer

en: Statements
af: Stellings

en: Bookmark this SQL query
af: Boekmerk hierdie SQL-stelling

en: Show this query here again
af: Wys hierdie navraag weer hier

en: Bookmarked SQL query
af: Geboekmerkde SQL-stelling

en: View only
af: Kyk slegs

en: Index name:
af: Indeks naam&nbsp;:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
af: "PRIMARY" <b>moet</b> die naam wees van die primere sleutel, en <b>slegs</b> van die primere sleutel!

en: Index type:
af: Indeks tipe&nbsp;:

en: Insert as new row
af: Voeg by as 'n nuwe ry

en: Go back to previous page
af: Terug na vorige bladsy

en: Insert another new row
af: Voeg 'n nuwe ry by

en: Binary
af: Biner

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
af: Omrede sy lengte,<br> is hierdie veld moontlik nie veranderbaar nie.

en: Binary - do not edit
af: Biner - moenie verander nie

en: Alter table order by
af: Verander tabel sorteer volgens

en: Rename table to
af: Hernoem tabel na

en: Table comments
af: Tabel kommentaar

en: Table %s has been flushed.
af: Tabel %s is geflush.

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
af: Doen 'n "Navraag dmv Voorbeeld" (wildcard: "%")

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
af: Voeg soek kriteria by (laaste deel van die "where" in SQL SELECT):

en: Number of rows per page
af: Hoeveelheid rye per bladsy

en: Display order:
af: Vertoon volgorde:

en: Change
af: Verander

en: A primary key has been added on %s.
af: 'n primere sleutel is bygevoeg op %s.

en: An index has been added on %s.
af: 'n Indeks is bygevoeg op %s.

en: Propose table structure
af: Stel tabel struktuur voor

en: Space usage
af: Spasie verbruik

en: Effective
af: Effektief

en: dynamic
af: dinamies

en: Row length
af: Ry lengte

en: Row size
af: Ry grootte

en: Column names
af: Kolom name
