phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to be@latin translation catalogue (649 entries)

en: per second
be@latin: u sekundu

en: per minute
be@latin: u chvilinu

en: per hour
be@latin: u hadzinu

en: Go
be@latin: Paniesłasia

en: Keyname
be@latin: Imia kluča

en: Description
be@latin: Apisańnie

en: Page number:
be@latin: Staronka:

en: Show all
be@latin: Pakazać usie

en: You should upgrade to %s %s or later.
be@latin: Vam treba abnavić %s da versii %s ci paźniejšaj.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
be@latin: Vy ŭklučyli mbstring.func_overload u vašym kanfihuracyjnym fajle PHP. Hetaja opcyja niesumiaščalnaja z phpMyAdmin i moža vyklikać paškodžańnie dadzienych!

en: Paper size
be@latin: Pamier papiery

en: Save as file
be@latin: Zachavać jak fajł

en: Format
be@latin: Farmat

en: Compression
be@latin: Ścisk

en: Include table caption
be@latin: Uklučyć zahałovak tablicy

en: Comments
be@latin: Kamentary

en: Table caption
be@latin: Zahałovak tablicy

en: Continued table caption
be@latin: Praciahnuty zahałovak tablicy

en: Label key
be@latin: Kluč mietki

en: Overwrite existing file(s)
be@latin: Pierazapisvać isnujučy(ja) fajł(y)

en: Add AUTO_INCREMENT value
be@latin: Dadać značeńnie AUTO_INCREMENT

en: SQL compatibility mode
be@latin: Režym sumiaščalnaści SQL

en: Creation/Update/Check dates
be@latin: Stvareńnie/Abnaŭleńnie/Pravierka dat

en: Use delayed inserts
be@latin: Vykarystoŭvać adkładzienyja ŭstaŭki

en: Disable foreign key checks
be@latin: Adklučyć pravierku źniešnich klučoŭ

en: Add %s
be@latin: Dadać %s

en: Use ignore inserts
be@latin: Vykarystoŭvać ustaŭki ignaravańniaŭ

en: Maximal length of created query
be@latin: Maksymalnaja daŭžynia stvoranaha zapytu

en: Enclose export in a transaction
be@latin: Ekspartavać za adnu tranzakcyju

en: Databases
be@latin: Bazy dadzienych

en: Servers
be@latin: Servery

en: Tables
be@latin: Tablic

en: Texy! text
be@latin: Tekst Texy!

en: Format of imported file
be@latin: Farmat impartavanaha fajła

en: Use LOCAL keyword
be@latin: Vykarystoŭvać klučavoje słova LOCAL

en: Edit
be@latin: Redagavać

en: Explain SQL
be@latin: Tłumačyć SQL

en: Refresh
be@latin: Abnavić

en: Database
be@latin: Baza dadzienych

en: Table
be@latin: Tablica

en: Structure
be@latin: Struktura

en: Data
be@latin: Dadzienyja

en: CSV for MS Excel
be@latin: CSV dla dadzienych MS Excel

en: Export
be@latin: Ekspart

en: CSV using LOAD DATA
be@latin: CSV z vykarystańniem LOAD DATA

en: Import
be@latin: Imrart

en: no description
be@latin: niama apisańnia

en: No databases selected.
be@latin: Nia vybranaja baza dadzienych.

en: No tables found in database.
be@latin: U bazie dadzienych tablic nia vyjaŭlena.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
be@latin: Niemahčyma zahruzić płahiny ekspartavańnia, kali łaska, praviercie ŭstalavanyja fajły!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
be@latin: Niemahčyma zahruzić płahiny impartavańnia, kali łaska, praviercie ŭstaloŭku!

en: The database name is empty!
be@latin: Imia bazy dadzienych nie paznačanaje!

en: Access denied!
be@latin: U dostupie admoŭlena!

en: Table %s has been emptied.
be@latin: Tablica %s była ačyščanaja.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
be@latin: Hety prahlad maje tolki takuju kolkaść radkoŭ. Kali łaska, źviarniciesia da %sdakumentacyi%s.

en: unknown
be@latin: nieviadoma

en: Yes
be@latin: Tak

en: No change
be@latin: Niama źmienaŭ

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
be@latin: Na servery zapuščany Suhosin. Kali łaska, źviarniciesia da %sdakumentacyi%s dla atrymańnia apisańnia mahčymych prablemaŭ.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
be@latin: Pašyreńnie PHP mbstring nia znojdzienaje, a vy, zdajecca, vykarystoŭvajecie šmatbajtavuju kadyroŭku. Biez pašyreńnia mbstring phpMyAdmin nia moža padzialać radki karektna, i heta moža pryvieści da niečakanych vynikaŭ.

en: Showing bookmark
be@latin: Pakazvajučy zakładku

en: The bookmark has been deleted.
be@latin: Zakładka była vydalenaja.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
be@latin: Dadzienyja dla impartavańnia nie atrymanyja. Albo nivodny fajł nia byŭ zahružany, albo pamier fajła pieravysiŭ maksymalny pamier, vyznačany kanfihuracyjaj PHP. Hł. [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
be@latin: Adnak, padčas apošniaha vykanańnia nijakija dadzienyja byli apracavanyja. Heta zvyčajna značyć, što phpMyAdmin nia zmoža skončyć hetaje impartavańnia, kali vy nie pavialičycie limity vykanańnia php-skryptoŭ.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
be@latin: Kamandy "DROP DATABASE" adklučanyja.

en: You are about to DESTROY a complete database!
be@latin: Vy źbirajecie VYDALIĆ bazu dadzienych całkam!

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
be@latin: Hetaja aperacyja moža zaniać šmat času. Praciahvać?

en: Reset
be@latin: Skinuć

en: Missing value in the form!
be@latin: Nie zadadzienaje značeńnie ŭ formie!

en: The host name is empty!
be@latin: Pustoje imia chostu!

en: The user name is empty!
be@latin: Pustoje imia karystalnika!

en: The password is empty!
be@latin: Pusty parol!

en: The passwords aren't the same!
be@latin: Paroli nie supadajuć!

en: Connections
be@latin: Padłučeńni

en: Processes
be@latin: Pracesy

en: Traffic
be@latin: Trafik

en: None
be@latin: Nijakaja

en: Status
be@latin: Stan

en: Time
be@latin: Čas

en: Cancel
be@latin: Skasavać

en: No
be@latin: Nie

en: Delete
be@latin: Vydalić

en: %d is not valid row number.
be@latin: %d nie źjaŭlajecca karektnym numaram radka.

en: Browse foreign values
be@latin: Prahladzieć źniešnija značeńni

en: Back
be@latin: Nazad

en: Save
be@latin: Zachavać

en: Ignore
be@latin: Ignaravać

en: Copy
be@latin: Skapijavać

en: Select referenced key
be@latin: Vybierycie spasyłkavy kluč

en: Select Foreign Key
be@latin: Vybierycie źniešni kluč

en: Modifications have been saved
be@latin: Madyfikacyi byli zachavanyja

en: Submit
be@latin: Adpravić

en: Aborted
be@latin: Spyniena

en: Generate
be@latin: Zgieneravać

en: Change password
be@latin: Źmianić parol

en: Hide
be@latin: Schavać

en: Show
be@latin: Pakazać

en: Rows
be@latin: Radki

en: Indexes
be@latin: Indeksy

en: Total
be@latin: Ahułam

en: Overhead
be@latin: Vykarystańnie resursaŭ

en: Database %1$s has been created.
be@latin: Baza dadzienych %1$s stvoranaja.

en: No Privileges
be@latin: Biez pryvilejaŭ

en: Thread %s was successfully killed.
be@latin: Patok %s byŭ paśpiachova spynieny.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
be@latin: phpMyAdmin nia moža spynić praces %s. Napeŭna, jon užo spynieny.

en: Received
be@latin: Atrymana

en: Sent
be@latin: Adpraŭlena

en: Failed attempts
be@latin: Niaŭdałych sprobaŭ

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
be@latin: Kolkaść tranzakcyjaŭ, jakija vykarystoŭvali časovy dvajkovy keš zapytaŭ, ale jakija pieravysili značeńnie binlog_cache_size i vykarystoŭvali časovy fajł dla zachoŭvańnia vyrazaŭ tranzakcyi.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
be@latin: Kolkaść tranzakcyjaŭ, jakija vykarystoŭvali časovy dvajkovy keš zapytaŭ.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
be@latin: Kolkaść časovych tablic na dysku, stvoranych aŭtamatyčna serveram padčas vykanańnia vyrazaŭ. Kali lik Created_tmp_disk_tables vialiki, vy možacie pavialičyć značeńnie tmp_table_size, kab časovyja tablicy zachoŭvalisia ŭ pamiaci, a nie na dysku.

en: How many temporary files mysqld has created.
be@latin: Kolkaść časovych fajłaŭ, stvoranych mysqld.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
be@latin: Kolkaść časovych tablic, raźmieščanych u pamiaci, jakija byli aŭtamatyčna stvoranyja serveram padčas vykanańnia vyrazaŭ.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
be@latin: Kolkaść radkoŭ, zapisanych z INSERT DELAYED, z-za jakich adbylisia peŭnyja pamyłki (peŭna, dublavanyja klučy).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
be@latin: Kolkaść apracoŭnikaŭ patokaŭ INSERT DELAYED, jakija vykarystoŭvajucca. Kožnaja tablica, na jakoj vykonvajecca INSERT DELAYED atrymlivaje svoj ułasny patok.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
be@latin: Kolkaść zapisanych INSERT DELAYED radkoŭ.

en: The number of executed FLUSH statements.
be@latin: Kolkaść vykananych FLUSH-vyrazaŭ.

en: The number of internal COMMIT statements.
be@latin: Kolkaść unutranych COMMIT-vyrazaŭ.

en: The number of times a row was deleted from a table.
be@latin: Kolkaść razoŭ vydaleńnia radka z tablicy.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
be@latin: Server MySQL moža zapytacca mašynu zachavańnia dadzienych NDB Cluster, ci viedaje jana tablicu z dadzienym imiem. Heta nazyvajecca vyśviatleńniem. Handler_discover pakazvaje kolkaść vyśviatleńniaŭ tablic.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
be@latin: Kolkaść razoŭ pieršy zapis byŭ pračytany z indeksu. Kali hetaje značeńnie vialikaje, serveru rekamendujecca rabić vialikuju kolkaść paŭnaindeksavych skanavańniaŭ; naprykład, SELECT col1 FROM foo, uličvajučy, što col1 indeksavanaja.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ na čytańnie radka z vykarystańniem kluča. Kali jana vialikaja, heta dobraja prykmieta taho, što zapyty i tablicy dobra indeksavanyja.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ čytańnia nastupny radok u klučavym paradku. Jana pavialičvajecca, kali vykonvajecca zapyt na indeksavanuju kalonku z šeraham abmiežavańniaŭ abo kali adbyvajecca skanavańnie indeksaŭ.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ čytańnia papiaredni radok u klučavym paradku. Hety metad čytańnia vykarystoŭvajecca pieravažna dla aptymizacyi ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ čytańnia radka fiksavanaj pazycyi. Jana vialikaja, kali vykonvajecca šmat zapytaŭ, jakija patrabujuć sartavańnie vynikaŭ. Mahčyma, prysutničaje šmat zapytaŭ, jakija patrabujuć ad MySQL pierahlad tablicy całkam abo vykonvajucca ab'jadnańni, jakija niapravilna vykarystoŭvajuć klučy.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ čytańnia nastupnaha radka ŭ fajle dadzienych. Jana vialikaja, kali vykonvajecca šmat prahladaŭ tablicy. U ahulnym vypadku heta aznačaje, što tablicy indeksavanyja niapravilna abo zapyty nie napisanyja tak, kab vykarystoŭvać pieravahi indeksaŭ.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
be@latin: Kolkaść unutranych vyrazaŭ ROLLBACK.

en: The number of requests to update a row in a table.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ abnaŭleńnia radka ŭ tablicy.

en: The number of requests to insert a row in a table.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ ustaŭki radka ŭ tablicu.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
be@latin: Kolkaść staronak, jakija ŭtrymlivajuć dadzienyja (źmienienych abo niaźmienienych).

en: The number of pages currently dirty.
be@latin: Kolkaść źmienienych staronak.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
be@latin: Kolkaść staronak bufernaha pułu, na jakija byŭ atrymany zapyt na skid.

en: The number of free pages.
be@latin: Kolkaść volnych staronak.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
be@latin: Kolkaść staronak, jakija ŭtrymlivajucca ŭ bufernym pule InnoDB. Heta staronki, jakija ŭ biahučy momant čytajucca ci zapisvajucca abo jakija nia mohuć być skinutyja ci vydalenyja z-za peŭnaj pryčyny.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
be@latin: Kolkaść zaniatych staronak tamu, što jany byli vyznačanyja jak administrycyjnyja dadzienyja takija, jak blakavańnie radkoŭ abo adaptyŭny chešavany indeks. Hetaje značeńnie taksama moža być vyličanaje jak Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: Total size of buffer pool, in pages.
be@latin: Ahulny pamier bufernaha pułu, u staronkach.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
be@latin: Kolkaść «vypadkovych» papiarednich čytańniaŭ, zroblenych InnoDB. Heta adbyvajecca, kali zapyt prahladaje značnuju častku tablicy, ale ŭ vypadkovym paradku.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
be@latin: Kolkaść paśladoŭnych papiarednich čytańniaŭ, zroblenych InnoDB. Heta adbyvajecca, kali InnoDB vykonvaje paśladoŭny poŭny prahlad tablicy.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
be@latin: Kolkaść lagičnych zapytaŭ čytańnia, zroblenych InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
be@latin: Kolkaść lagičnych čytańniaŭ, jakija InnoDB nie zmahła adnavić z bufernaha pułu, a tamu zrabiła adnastaronkavaje čytańnie.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
be@latin: Zvyčajna, zapisy ŭ buferny puł InnoDB, zroblenyja ŭ fonie. Adnak, kali nieabchodna pračytać abo stvaryć staronku i čystyja staronki adsutničajuć, nieabchočna pačakać, pakul peŭnyja staronki nia buduć skinutyja. Hety kamputar padličvaje kolkaść takich čakańniaŭ. Kali pamier buferu byŭ vyznačany pravilna, hetaje značeńnie musić być maleńkim.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
be@latin: Kolkaść zapisaŭ, zroblenych u buferny puł InnoDB.

en: The number of fsync() operations so far.
be@latin: Kolkaść aperacyjaŭ fsync() na biahučy momant.

en: The current number of pending fsync() operations.
be@latin: Biahučaja kolkaść aperacyjaŭ fsync(), jakija čakajuć vykanańnia.

en: The current number of pending reads.
be@latin: Biahučaja kolkaść čytańniaŭ, jakija čakajuć vykanańnia.

en: The current number of pending writes.
be@latin: Biahučaja kolkaść zapisaŭ, jakija čakajuć vykanańnia.

en: The amount of data read so far, in bytes.
be@latin: Kolkaść pračytanych na biahučy momant dadzienych, u bajtach.

en: The total number of data reads.
be@latin: Ahulnaja kolkaść čytańniaŭ dadzienych.

en: The total number of data writes.
be@latin: Ahulnaja kolkaść zapisaŭ dadzienych.

en: The amount of data written so far, in bytes.
be@latin: Kolkaść zapisanych na biahučy momant dadzienych, u bajtach.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
be@latin: Kolkaść padvojnych zapisaŭ, jakija byli vykananyja, i kolkaść staronak, jakija byli zapisanyja dla hetaj mety.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
be@latin: Kolkaść padvojnych zapisaŭ, jakija byli vykananyja, i kolkaść staronak, jakija byli zapisanyja dla hetaj mety.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
be@latin: Kolkaść vypadkaŭ čakańnia z-za taho, što bufer łogu byŭ zanadta mały, i tamu daviałosia čakać, pakul jon nie ačyścicca.

en: The number of log write requests.
be@latin: Kolkaść zapisaŭ u łog.

en: The number of physical writes to the log file.
be@latin: Kolkaść fizyčna vykananych zapisaŭ u łog-fajł.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
be@latin: Kolkaść synchranizavynych zapisaŭ, zroblenych u łog-fajł.

en: The number of pending log file fsyncs.
be@latin: Kolkaść synchranizavańniaŭ łog-fajła, jakija čakajuć vykanańnia.

en: Pending log file writes.
be@latin: Kolkaść zapisaŭ u łog-fajł, jakija čakajuć vykanańnia.

en: The number of bytes written to the log file.
be@latin: Kolkaść bajtaŭ, zapisanych u łog-fajł.

en: The number of pages created.
be@latin: Kolkaść stvoranych staronak.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
be@latin: Pamier zakampilavanaj staronki InnoDB (pa zmoŭčańni 16KB). Peŭnyja vieličyni vymiarajucca ŭ staronkach; pamier staronki dazvalaje chutka pieravieści jaho ŭ bajty.

en: The number of pages read.
be@latin: Kolkaść pračytanych staronak.

en: The number of pages written.
be@latin: Kolkaść zapisanych staronak.

en: The number of row locks currently being waited for.
be@latin: Kolkaść blakavańniaŭ radkoŭ, čakańnie jakich adbyvajecca na biahučy momant.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
be@latin: Siaredni čas atrymańnia mahčymaści blakavańnia radku, u milisekundach.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
be@latin: Ahulny čas čakańnia atrymańnia mahčymaści blakavańnia radku, u milisekundach.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
be@latin: Maksymalny čas atramańnia mahčymaści blakavańnia radku, u milisekundach.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
be@latin: Kolkaść razoŭ, kali davodziłasia čakać blakavańnie radku.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
be@latin: Kolkaść radkoŭ, vydalenych z tablic InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
be@latin: Kolkaść radkoŭ, ustaŭlenych u tablicy InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
be@latin: Kolkaś radkoŭ, pračytanych z tablic InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
be@latin: Kolkaść radkoŭ, abnoŭlenych u tablicach InnoDB.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
be@latin: Kolkaść blokaŭ u kešy klučoŭ, jakija byli źmienienyja, ale jašče nie byli skinutyja na dysk. Vykarystoŭvajecca jak značeńnie Not_flushed_key_blocks.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
be@latin: Kolkaść niavykarystanych blokaŭ u kešy klučoŭ. Hetaje značeńnie možna vykarystoŭvać dla vyznačeńnia stupieni vykarystańnia kešu klučoŭ.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
be@latin: Kolkaść vykarystanych blokaŭ u kešy klučoŭ. Hetaje značeńnie z dastatkovaj stupieńniu peŭnaści śviedčyć pra maksymalnuju za ŭvieś čas kolkaść blokaŭ, jakija vykarastoŭvalisia adnačasova.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ na čytańnie bloku klučoŭ z kešu.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
be@latin: Kolkaść fizyčnych čytańniaŭ bloku klučoŭ z dyska. Kali značeńnie Key_reads vialikaje, značeńnie key_buffer_size, vidać, vielmi małoje. Kolkaść promachaŭ u keš možna vyličyć jak Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ na zapis bloku klučoŭ u keš.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
be@latin: Kolkaść fizyčnych zapisaŭ bloku klučoŭ na dysk.

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
be@latin: Ahulny košt apošniaha zkampilavanaha zapytu, padličanaha aptymizataram zapytaŭ. Karysna dla paraŭnańnia roznych sposabaŭ realizacyi adnaho zapytu. Značeńnie pa zmoŭčańni 0 aznačaje, što nivodny zapyt jašče nia byŭ zkampilavany.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
be@latin: Kolkaść radkoŭ dla zapisu, adkładzienych zapytami INSERT DELAYED.

en: The number of files that are open.
be@latin: Kolkaść adkrytych fajłaŭ.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
be@latin: Kolkaść adkrytych patokaŭ (vykarystoŭvajucca pieravažna dla łahavańnia).

en: The number of tables that are open.
be@latin: Kolkaść adkrytych tablic.

en: The amount of free memory for query cache.
be@latin: Kolkaść volnaj pamiaci dla kešu zapytaŭ.

en: The number of cache hits.
be@latin: Kolkaść zvarotaŭ da kešu.

en: The number of queries added to the cache.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ, jakija byli dadanyja ŭ keš.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
be@latin: Kołkaść zapytaŭ, jakija byli vydalenyja z kešu, kab vyzvalić pamiać dla kešavańnia novych zapytaŭ. Hetyja źviestki mohuć dapamahčy vyznačyć pamier kešu zapytaŭ. Keš zapytaŭ vykarystoŭvaje statehiju elementa, jaki vykarystoŭvaŭsia najmienš (LRU) dla vyznačeńnia, jakija zapyty treba vydalać z kešu.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
be@latin: Kolkaść niekešavalnych zapytaŭ (niekešavalnych abo niekešavanych z-za značeńnia dyrektyvy query_cache_type).

en: The number of queries registered in the cache.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ, jakija prysutničajuć u kešy.

en: The total number of blocks in the query cache.
be@latin: Ahulnaja kolkaść blokaŭ u kešy zapytyŭ.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
be@latin: Stan abaronienaj ad pamyłak replikacyi (jašče nie realizavanaja).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
be@latin: Kolkaść ab'jadnańniaŭ, jakija nie vykarystoŭviajuć indeksy. Kali hetaje značeńnie nia roŭnaje 0, varta pravieryć indeksy ŭ tablicach.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
be@latin: Kolkaść ab'jadnańniaŭ, jakija vykarystoŭvali pošuk pa mascy ŭ metavaj tablicy.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
be@latin: Kolkaść ab'jadnańniaŭ biez vykarystańnia klučoŭ, jakija praviarali najaŭnaść kluča paśla kožnaha radka. (Kali hetaje značeńnie nia roŭnaje 0, varta pravieryć indeksy ŭ tablicach.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
be@latin: Kolkaść ab'jadnańniaŭ, jakija vykarystoŭvali spałučeńni paloŭ u pieršaj tablicy. (Zvyčajna nie krytyčna, navat kali hetaje značeńnie vialikaje.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
be@latin: Kolkaść ab'jadnańniaŭ, jakija praviali poŭny prahlad pieršaj tablicy.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
be@latin: Kolkaść patokaŭ, jakim spatrebiłasia bolš za slow_launch_time sekundaŭ dla stvareńnia.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
be@latin: Kolkaść zapytaŭ, na vykanantnie jakich spatrebiłasia bolš, čym long_query_time sekundaŭ.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
be@latin: Kolkaść prachodaŭ, jakija byli zroblenyja algarytmam sartavańnia. Kali hetaje značeńnie vialikaje, varta razhledzić pavieličeńnie značeńnia systemnaj źmiennaj sort_buffer_size.

en: The number of sorts that were done with ranges.
be@latin: Kolkaść sartavańniaŭ, jakija byli zroblenyja z vykarystańniem niekalkich słupkoŭ.

en: The number of sorted rows.
be@latin: Kolkaść adsartavanych radkoŭ.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
be@latin: Kolkaść sartavańniaŭ, jakija byli zroblenyja padčas prahladu tablicy.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
be@latin: Kolkaść razoŭ, kali blakavańnie tablicy było zroblenaje imhnienna.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
be@latin: Kolkaść razoŭ, kali blakavańnie tablicy niemahčyma było ažyćciavić imhnienna i peŭny čas pajšoŭ na čakańnie. Kali hetaje značeńnie vialikaje, i isnujuć prablemy z pradukcyjnaściu, varta spačatku aptymizavać zapyty, a paśla abo padzialić tablicu abo tablicy, abo vykarystoŭvać replikacyju.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
be@latin: Kolkaść patokaŭ u kešy patokaŭ. Stupień traplańnia ŭ keš moža być vyličanaja jak Threads_created/Connections. Kali hetaje značeńnie pafarbavanaje ŭ čyrvony koler, varta pavialičyć značeńnie thread_cache_size.

en: The number of currently open connections.
be@latin: Kolkaść adkrytych na biahučy momant złučeńniaŭ.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
be@latin: Kolkaść patokaŭ, stvoranych dla kiravańnia złučeńniami. Kali značeńnie Threads_created vialikaje, mahčyma, varta pavialičyć značeńnie thread_cache_size. (Zvyčajna, heta nie daje jakoha-niebudź zaŭvažnaha pavieličeńnia pradukcyjnaści, kali prysutničaje dobraja realizacyja patokaŭ.)

en: The number of threads that are not sleeping.
be@latin: Kolkaść patokaŭ, jakija nie źjaŭlajucca śpiačymi.

en: Table %1$s has been altered successfully.
be@latin: Tablica %1$s była paśpiachova źmienienaja.

en: Table %s already exists!
be@latin: Tablica %s užo isnuje!

en: Invalid table name
be@latin: Niekarektnaje imia tablicy

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
be@latin: MySQL viarnuła pusty vynik (to bok nul radkoŭ).

en: View
be@latin: Vyhlad

en: Error
be@latin: Pamyłka

en: Primary
be@latin: Pieršasny

en: Index
be@latin: Indeks

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
be@latin: Vy nia majecie dastatkovych pryvilejaŭ być u hetym miescy ŭ hety čas!

en: MySQL said:
be@latin: Adkaz MySQL:

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
be@latin: Nie atrymałasia ŭstalavać złučeńnie dla controluser, vyznačanaje ŭ vašym kanfihuracyjnym fajle.

en: Ins
be@latin: Ustavić

en: Del
be@latin: Vydalić

en: at least one of the words
be@latin: prynamsi adno z słovaŭ

en: as regular expression
be@latin: rehularny vyraz

en: Descending
be@latin: advarotny

en: Ascending
be@latin: pramy

en: Kill
be@latin: Spynić

en: Version information
be@latin: Infarmacyja pra versiju

en: Data home directory
be@latin: Chatniaja tečka dadzienych

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
be@latin: Ahulnaja častka šlachu tečki da ŭsich fajłaŭ dadzienych InnoDB.

en: Data files
be@latin: Fajły dadzienych

en: Autoextend increment
be@latin: Aŭtapašyralnaje pryraščeńnie

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
be@latin: Pamier pryraščeńnia dla pašyreńnia pamieru prastory aŭtapašyralnaj tablicy, kali jana zapoŭnicca.

en: Buffer pool size
be@latin: Pamier pułu buferu

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
be@latin: Pamier buferu ŭ pamiaci, jaki InnoDB vykarystoŭvaje dla kešavańnia dadzienych i indeksaŭ tablic.

en: Buffer Pool
be@latin: Puł buferu

en: InnoDB Status
be@latin: Stan InnoDB

en: Buffer Pool Usage
be@latin: Vykarystańnie pułu buferu

en: pages
be@latin: staronak

en: Free pages
be@latin: Volnych staronak

en: Dirty pages
be@latin: Brudnych staronak

en: Pages containing data
be@latin: Staronak z dadzienymi

en: Pages to be flushed
be@latin: Skinuć keš staronak

en: Busy pages
be@latin: Zaniatych staronak

en: Latched pages
be@latin: Fiksavanyja staronki

en: Buffer Pool Activity
be@latin: Aktyŭnaść pułu buferu

en: Read requests
be@latin: Zapyty čytańnia

en: Write requests
be@latin: Zapytaŭ zapisu

en: Read misses
be@latin: Propuskaŭ čytańnia

en: Write waits
be@latin: Zatrymak zapisu

en: Read misses in %
be@latin: Propuskaŭ čytańnia ŭ %

en: Write waits in %
be@latin: Zatrymak zapisu ŭ %

en: Data pointer size
be@latin: Pamier ukazalnika na dadzienyja

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
be@latin: Značeńnie pa zmoŭčańni pamieru ŭkazalnika ŭ bajtach, dla vykarystańnia ŭ CREATE TABLE dla tablic MyISAM, kali nia vyznačanaja opcyja MAX_ROWS.

en: Automatic recovery mode
be@latin: Režym aŭtamatyčnaha ŭznaŭleńnia

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
be@latin: Režym dla aŭtamatyčnaha ŭznaŭleńnia paškodžanych tablic MyISAM, jak vyznačany praz opcyju --myisam-recover zahruzki servera.

en: Maximum size for temporary sort files
be@latin: Maksymalny pamier dla časovych fajłaŭ sartavańnia

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
be@latin: Maksymalny pamier časovaha fajła MySQL, jaki dazvolena vykarystoŭvać dla pierastvareńnia indeksu MyISAM (padčas REPAIR TABLE, ALTER TABLE, abo LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
be@latin: Maksymalny pamier časovych fajłaŭ dla stvareńnia indeksu

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
be@latin: Kali pamier časovaha fajła, jaki vykarystoŭvajecca dla chutkaha stvareńnia indeksu MyISAM, budzie bolšy, čym vykarystańnie dla kešu klučoŭ pamieru, paznačanaha tut, vybierycie metad kešavańnia klučoŭ.

en: Repair threads
be@latin: Patokaŭ uznaŭleńnia

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
be@latin: Kali hetaje značeńnie bolšaje za 1, indeksy tablic MyISAM buduć stvaracca paralelna (kožny indeks u svaim ułasnym patoku) padčas uznaŭleńnia pracesam sartavańnia.

en: Sort buffer size
be@latin: Pamier buferu sartavańnia

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
be@latin: Bufer, jaki vydzialajecca dla sartavańnia indeksaŭ MyISAM padčas REPAIR TABLE abo padčas stvareńnia indeksaŭ, vykarystoŭvajučy CREATE INDEX ci ALTER TABLE.

en: Index cache size
be@latin: Pamier kešu indeksaŭ

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
be@latin: Heta pamier pamiaci, jakaja vydzialajecca dla kešu indeksaŭ. Pamier pa zmoŭčańni — 32 MB. Heta pamiać vykarystoŭvajecca tolki dla kešavańnia staronak indeksaŭ.

en: Record cache size
be@latin: Pamier kešu zapisaŭ

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
be@latin: Kolkaść pamiaci, jakaja vydzialajecca dla kešu zapisaŭ, što vykarystoŭvajecca dla kešavańnia dadzienych tablicy. Pamier pa zmoŭčańni — 32 MB. Hetaja pamiać vykarystoŭvajecca dla kešavańnia źmienaŭ fajłaŭ apracoŭki dadzienych (.xtd) i fajłaŭ ukazalnikaŭ radkoŭ (.xtr).

en: Log cache size
be@latin: Pamier kešu łogaŭ

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
be@latin: Kolkaść pamiaci, jakaja vydzialajecca dla kešu łogu tranzakcyj, jaki vykarystoŭvajecca dla kešavańnia dadzienyja łogu tranzakcyj. Pamier pa zmoŭčańni — 16 MB.

en: Log file threshold
be@latin: Paroh fajła łogu

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
be@latin: Pamier łogu tranzakcyj pierad vykanańniem vykanańnia, da momantu, pakul budzie stvorany novy fajł. Značeńnie pa Pamier — 16 MB.

en: Transaction buffer size
be@latin: Pamier buferu tranzakcyj

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
be@latin: Pamier hlabalnaha buferu łogu tranzakcyj (kožnaja mašyna zachavańnia dadzienych vydzialale 2 bufery hetaha pamieru). Pamier pa zmoŭčańni — 1 MB.

en: Checkpoint frequency
be@latin: Častata kantrolnych kropak

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
be@latin: Kolkaść dadzienych, jakija zapisvajucca ŭ łog tranzakcyj pierad tym, jak vykanajecca kantrolnaja kropka. Značeńnie pa zmoŭčańni — 24 MB.

en: Data log threshold
be@latin: Paroh łahavańnia dadzienych

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
be@latin: Maksymalny pamier fajła łogu dadzienych. Pamier pa zmoŭčańni — 64MB. PBXT moda stvarać da 32000 łogaŭ dadzienych, jakija vykarystoŭvajucca ŭsimi tablicami. Takim čynam, značeńnie hetaj źmiennaj moža być pavialičana, kab pavialičać ahulnuju kolkaść dadzienych, jakija mohuć zachoŭvacca ŭ bazie dadzienych.

en: Garbage threshold
be@latin: Paroh śmiećcia

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
be@latin: Adsotak śmiećcia ŭ fajle łogu dadzienych pierad tym, jak jon budzie ścisnuty. Hetaje značeńnie moža znachodzicca ŭ miežach ad 1 da 99. Značeńnie pa zmoŭčańni — 50.

en: Log buffer size
be@latin: Pamier buferu łogu

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
be@latin: Pamier buferu, jaki vykarystoŭvajecca padčas zapisu łogu. Pamier pa zmoŭčańni składaje 256MB. Mašyna zachavańnia dadzienych vydzialaje pa adnamu buferu na kožny patok, ale tolki kali patoku patrabujecca zapisvać łog dadzienych.

en: Data file grow size
be@latin: Pamier pavieličeńnia fajłaŭ z dadzienymi

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
be@latin: Pamier pavieličeńnia fajłaŭ apracoŭki dadzienych (.xtd).

en: Row file grow size
be@latin: Pamier pavieličeńnia fajłaŭ radkoŭ

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
be@latin: Pamier pavieličeńnia fajłaŭ ukazalnikaŭ na radki (.xtr).

en: Log file count
be@latin: Kolkaść fajłaŭ łogu

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
be@latin: Heta kolkaść fajłaŭ łogu tranzakcyj (pbxt/system/xlog*.xt), jakija moža padtrymlivać systema. U vypadku, kali kolkaść fajłaŭ łogu pieravysić hetaje značeńnie, staryja fajły łogu buduć vydalenyja. U inšym vypadku jany buduć pierajmienavanyja i im budzie dadzieny čarhovy najvyšejšy numar.

en: Documentation
be@latin: Dakumentacyja

en: Insufficient space to save the file %s.
be@latin: Niedastatkova miesca dla zachavańnia ŭ fajł %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
be@latin: Fajł %s užo isnuje na servery, źmianicie imia fajła abo praviercie opcyju pierazapisu.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
be@latin: Web-server nia maje dazvołu dla zachavańnia ŭ fajł %s.

en: Dump has been saved to file %s.
be@latin: Damp zachavany ŭ fajł %s.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
be@latin: Pamier zahružanaha fajła pieraŭzychodzić parametar upload_max_filesize u php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
be@latin: Pamier zahružanaha fajła pieraŭzychodzić parametar MAX_FILE_SIZE, jaki byŭ vyznačany ŭ HTML-formie.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
be@latin: Fajł byŭ zahružany tolki častkova.

en: Missing a temporary folder.
be@latin: Adsutničaje časovaja tečka.

en: Failed to write file to disk.
be@latin: Pamyłka zapisu na dysk.

en: File upload stopped by extension.
be@latin: Zahruzka fajła spynienaja pašyreńniem.

en: Unknown error in file upload.
be@latin: Padčas zahruzki fajła adbyłasia nieviadomaja pamyłka.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
be@latin: Vy pasprabavali zahruzić fajł z metadam ścisku, jaki niepadtrymlivajecca (%s). Jahonaja padtrymka abo nie realizavanaja, abo adklučanaja ŭ vašaj kanfihuracyi.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
be@latin: Isnuje viadomaja pamyłka z vykarystańniem parametra %s, hladzicie apisańnie na %s

en: Skip Explain SQL
be@latin: Nie tłumačyć SQL

en: Profiling
be@latin: Prafilavańnie

en: Options
be@latin: Nałady

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
be@latin: Padobna, što indeksy %1$s i %2$s źjaŭlajucca adnolkavymi, a tamu adzin ź ich, mahčyma, možna vydalić.

en: Function
be@latin: Funkcyja

en: Type
be@latin: Typ

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
be@latin: Niemahčyma adkryć paznačanuju vami tečku dla zahruzki fajłaŭ.

en: Or
be@latin: Abo

en: Showing SQL query
be@latin: U vyhladzie SQL-zapytu

en: Inserted row id: %1$d
be@latin: ID ustaŭlenaha radku: %1$d

en: Browse
be@latin: Prahlad

en: Search
be@latin: Pošuk

en: Insert
be@latin: Ustavić

en: Privileges
be@latin: Pryvilei

en: Operations
be@latin: Aperacyi

en: Triggers
be@latin: Tryhiery

en: Database seems to be empty!
be@latin: Baza dadzienych — pustaja!

en: Query
be@latin: Zapyt zhodna prykładu

en: Routines
be@latin: Pracedury

en: Events
be@latin: Padziei

en: Designer
be@latin: Dyzajner

en: Binary log
be@latin: Dvajkovy łog

en: Replication
be@latin: Replikacyja

en: Variables
be@latin: Źmiennyja

en: Charsets
be@latin: Kadyroŭki

en: Engines
be@latin: Mašyny

en: Event
be@latin: Padzieja

en: Functions
be@latin: Funkcyi

en: Procedures
be@latin: Pracedury

en: Analyze
be@latin: Praanalizavać

en: Check
be@latin: Pravieryć

en: Optimize
be@latin: Aptymizavać

en: Rebuild
be@latin: Pierabudavać

en: Repair
be@latin: Adramantavać

en: Drop
be@latin: Vydalić

en: Can't move table to same one!
be@latin: Niemahčyma pieranieści tablicu ŭ samu siabie!

en: Can't copy table to same one!
be@latin: Niemahčyma skapijavać tablicu ŭ samu siabie!

en: Table %s has been moved to %s.
be@latin: Tablica %s była pieraniesienaja ŭ %s.

en: Table %s has been copied to %s.
be@latin: Tablica %s była skapijavanaja ŭ %s.

en: The table name is empty!
be@latin: Pustaja nazva tablicy!

en: Cannot connect: invalid settings.
be@latin: Niemahčyma padłučycca: niapravilnyja nałady.

en: Welcome to %s
be@latin: Zaprašajem u %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
be@latin: Imavierna, pryčyna hetaha ŭ tym, što nia stvorany kanfihuracyjny fajł. Kab jaho stvaryć, možna vykarystać %1$snaładačny skrypt%2$s.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
be@latin: phpMyAdmin pasprabavaŭ padłučycca da servera MySQL, ale server adchiliŭ złučeńnie. Praviercie imia chostu, karystalnika i parol u config.inc.php i ŭpeŭniciesia, što jany adpaviadajuć infarmacyi, jakuju daŭ administratar MySQL-servera.

en: Wrong username/password. Access denied.
be@latin: Niapravilny łahin/parol. U dostupie admoŭlena.

en: Cannot log in to the MySQL server
be@latin: Niemahčyma załahavacca na server MySQL

en: Dumping data for table
be@latin: Damp dadzienych tablicy

en: Null
be@latin: Nul

en: Default
be@latin: Pa zmoŭčańni

en: Links to
be@latin: Źviazanaja z

en: Name
be@latin: Nazva

en: Table structure for table
be@latin: Struktura tablicy

en: Structure for view
be@latin: Struktura dla prahladu

en: Stand-in structure for view
be@latin: Zamianialnaja struktura dla prahladu

en: (continued)
be@latin: (praciah)

en: Constraints for dumped tables
be@latin: Abmiežavańni dla ekspartavanych tablic

en: Constraints for table
be@latin: Abmiežavańni dla tablicy

en: Invalid format of CSV input on line %d.
be@latin: Niekarektny farmat CSV-dadzienych u radku %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
be@latin: Niedapuščalny paremetar dla impartu dadzienych u CSV: %s

en: This plugin does not support compressed imports!
be@latin: Hety płahin nie padtrymlivaje ścisnutyja dadzienyja!

en: Invalid authentication method set in configuration:
be@latin: U kanfihuracyi vyznačany niekarektny metad aŭtentyfikacyi:

en: Relational schema
be@latin: Relacyjnaja schiema

en: Table of contents
be@latin: Źmiest

en: Attributes
be@latin: Atrybuty

en: Extra
be@latin: Dadatkova

en: Show color
be@latin: Pakazać koler

en: Landscape
be@latin: Krajavid

en: Portrait
be@latin: Partret

en: Show grid
be@latin: Pakazać sietku

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
be@latin: %d %B %Y, %H:%M

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
be@latin: Pakazvaje dadzienyja ŭ šasnaccatkovym vyhladzie. Apcyjanalny pieršy parametar vyznačaje častatu dadavańnia prahała (pa-zmoŭčańni — praz kožnyja 8 bitaŭ).

en: Displays a link to download this image.
be@latin: Pakazvaje spasyłku dla zahruzki hetaha malunku.

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
be@latin: Pakazvaje naciskalny eskiz; Opcyi — maksymalnaja šyrynia i vyšynia ŭ piksełach. Zachoŭvajucca pačatkovyja praporcyi.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
be@latin: Farmatuje tekst jak SQL-zapyt z padśviečanym syntaksisam.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
be@latin: Pakazvaje tolki častku radka. Pieršaja opcyja — kolkaść symbalaŭ ad pačatku radka, jakija treba prapuścić (Pa zmoŭčańni 0). Druhaja opcyja — kolkaść symbalaŭ, jakija treba viarnuć (Pa zmoŭčańni: da kanca radka). Treciaja opcyja — radok, jaki treba dałučyć da kanca i/abo z pačatku radka, kali adbudziecca ŭsiačeńnie (Pa zmoŭčańni: "…") .

en: Details…
be@latin: Padrabiaźniej…

en: No privileges.
be@latin: Biez pryvilejaŭ.

en: Includes all privileges except GRANT.
be@latin: Uklučaje ŭsie pryvilei, aproč GRANT.

en: Allows deleting data.
be@latin: Dazvalaje vydalać dadzienyja.

en: Allows creating new tables.
be@latin: Dazvalaje stvarać novyja tablicy.

en: Allows dropping tables.
be@latin: Dazvalaje vydalać tablicy.

en: Allows creating and dropping indexes.
be@latin: Dazvalaje stvarać i vydalać indeksy.

en: Allows altering the structure of existing tables.
be@latin: Dazvalaje źmianiać strukturu isnych tablic.

en: Allows creating new views.
be@latin: Dazvalaje stvarać novyja prahlady.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
be@latin: Dazvalaje vykanańnie zapytaŭ SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
be@latin: Dazvalaje čytać dadzienyja.

en: Allows inserting and replacing data.
be@latin: Dazvalaje ŭstaŭlać i zamianiać dadzienyja.

en: Allows changing data.
be@latin: Dazvalaje źmianiać dadzienyja.

en: Allows creating new databases and tables.
be@latin: Dazvalaje stvarać novyja bazy dadzienych i tablicy.

en: Allows dropping databases and tables.
be@latin: Dazvalaje vydalać bazy dadzienych i tablicy.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
be@latin: Dazvalaje pierazahružać nałady servera i ačyščać keš servera.

en: Allows shutting down the server.
be@latin: Dazvalaje spyniać server.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
be@latin: Dazvalaje impartavać dadzienyja z fajłaŭ i ekspartavać dadzienyja ŭ fajły.

en: Has no effect in this MySQL version.
be@latin: Nie pracuje ŭ hetaj versii MySQL.

en: Gives access to the complete list of databases.
be@latin: Daje dostup da poŭnaha śpisu bazaŭ dadzienych.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
be@latin: Dazvalaje padłučeńnie, navat kali dasiahnuty maksymalny lik padłučeńniaŭ; Patrabujecca dla bolšaści administratyŭnych aperacyjaŭ, takich jak vyznačeńnie hlabalnych źmiennych abo spynieńnie patokaŭ inšych karystalnikaŭ.

en: Allows creating temporary tables.
be@latin: Dazvalaje stvarać časovyja tablicy.

en: Allows locking tables for the current thread.
be@latin: Dazvalaje blakavać tablicy dla biahučaha patoku.

en: Allows creating stored routines.
be@latin: Dazvalaje stvarać pragramy, jakija zachoŭvajucca.

en: Allows altering and dropping stored routines.
be@latin: Dazvalaje źmianiać i vydalać pragramy, jakija zachoŭvajucca.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
be@latin: Dazvalaje stvarać, vydalać i pierajmianoŭvać ulikovyja zapisy karystalnikaŭ.

en: Allows executing stored routines.
be@latin: Dazvalaje vykanańnie pragramaŭ, jakija zachoŭvajucca.

en: The password for %s was changed successfully.
be@latin: Parol dla %s paśpiachova źmienieny.

en: You have revoked the privileges for %s.
be@latin: Vy anulavali pryvilei dla %s.

en: Revoke
be@latin: Anulavać

en: Database-specific privileges
be@latin: Specyfičnyja pryvilei bazy dadzienych

en: Table-specific privileges
be@latin: Pryvilei, specyfičnyja dla tablicy

en: No users selected for deleting!
be@latin: Na vybranyja karystalniki dla vydaleńnia!

en: Reloading the privileges
be@latin: Pierazahruzić pryvilei

en: The selected users have been deleted successfully.
be@latin: Vybranyja karystalniki byli paśpiachova vydalenyja.

en: You have updated the privileges for %s.
be@latin: Vy źmianili pryvilei dla %s.

en: Deleting %s
be@latin: Vydaleńnie %s

en: The privileges were reloaded successfully.
be@latin: Pryvilei byli paśpiachova pierazahružanyja.

en: The user %s already exists!
be@latin: Karystalnik %s užo isnuje!

en: User
be@latin: Karystalnik

en: You have added a new user.
be@latin: Byŭ dadadzieny novy karystalnik.

en: SQL query
be@latin: SQL-zapyt

en: Handler
be@latin: Apracoŭnik

en: Query cache
be@latin: Keš zapytaŭ

en: Threads
be@latin: Patoki

en: Temporary data
be@latin: Časovyja dadzienyja

en: Delayed inserts
be@latin: Adkładzienyja ŭstaŭki

en: Key cache
be@latin: Keš klučoŭ

en: Joins
be@latin: Ab'jadnańni

en: Sorting
be@latin: Sartavańnie

en: Transaction coordinator
be@latin: Kaardynatar pierakładu

en: Files
be@latin: Fajły

en: Flush (close) all tables
be@latin: Skinuć (zakryć) usie tablicy

en: Show open tables
be@latin: Pakazać adkrytyja tablicy

en: Flush query cache
be@latin: Skinuć keš zapytaŭ

en: Host
be@latin: Chost

en: Command
be@latin: Kamanda

en: Showing as PHP code
be@latin: U vyhladzie PHP-kodu

en: Run SQL query/queries on database %s
be@latin: Vykanać SQL-zapyt(y) na bazie dadzienych %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
be@latin: Dla hetaj mašyny zachavańnia dadzienych detalnaja infarmacyja nie dastupnaja.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
be@latin: %s źjaŭlajecca mašynaj zachavańnia dadzienych pa zmoŭčańni na hetym MySQL-servery.

en: %s is available on this MySQL server.
be@latin: %s dastupnaja na hetym MySQL-servery.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
be@latin: %s była adklučanaja dla retaha MySQL-servera.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
be@latin: Hety server MySQL nie padtrymlivaje mašynu zachavańnia dadzienych %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
be@latin: Imia pieršasnaha kluča musić być PRIMARY!

en: Problems with indexes of table `%s`
be@latin: Prablemy z indeksami dla tablicy `%s`

en: Can't rename index to PRIMARY!
be@latin: Niemahčyma pierajmienavać indeks u PRIMARY!

en: No index parts defined!
be@latin: Častki indeksu nia vyznačanyja!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
be@latin: Pamyłka stvareńnia źniešniaha kluča na %1$s (praviercie typy kalonak)

en: Default theme %s not found!
be@latin: Tema pa zmoŭčańni %s nia znojdzienaja!

en: Theme %s not found!
be@latin: Tema %s nia znojdzienaja!

en: No valid image path for theme %s found!
be@latin: Dapuščalny šlach da malunkaŭ temy %s nia znojdzieny!

en: Structure only
be@latin: Tolki strukturu

en: Data only
be@latin: Tolki dadzienyja

en: Structure and data
be@latin: Strukturu i dadzienyja

en: The profile has been updated.
be@latin: Profil byŭ adnoŭleny.

en: Max: %s%s
be@latin: Maksymalny pamier: %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
be@latin: Stu

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
be@latin: Lut

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
be@latin: Sak

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
be@latin: Kra

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
be@latin: Čer

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
be@latin: Lip

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
be@latin: Žni

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
be@latin: Vier

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
be@latin: Kas

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
be@latin: Lis

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
be@latin: Śn

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
be@latin: Pan

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
be@latin: Aŭt

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
be@latin: Sier

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
be@latin: Cač

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
be@latin: Piat

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
be@latin: Sub

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
be@latin: %s dzion, %s hadzinaŭ, %s chvilinaŭ i %s sekundaŭ

en: Sort
be@latin: Paradak

en: Error in ZIP archive:
be@latin: Pamyłka ŭ ZIP-archivie:

en: No files found inside ZIP archive!
be@latin: Fajły ŭ ZIP-archivie nia znojdzienyja!

en: Disabled
be@latin: Adklučana

en: As defined:
be@latin: Jak vyznačana:

en: Unique
be@latin: Unikalnaje

en: Fulltext
be@latin: Poŭnatekstekstavaje

en: Table name
be@latin: Imia tablicy

en: Comment
be@latin: Kamentar

en: Length/Values
be@latin: Daŭžynia/Značeńni*

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
be@latin: Dla značeńniaŭ pa zmoŭčańni, kali łaska, uviadzicie prosta značeńnie, biez vykarystańnia zvarotnych słešaŭ i dvukośsia, vykarystoŭvajučy farmat: a

en: Collation
be@latin: Supastaŭleńnie

en: Action
be@latin: Dziejańnie

en: Create
be@latin: Stvaryć

en: Print
be@latin: Druk

en: Packed
be@latin: Ścisnutaja

en: Cardinality
be@latin: Kolkaść elementaŭ

en: No index defined!
be@latin: Indeks nia vyznačany!

en: Create table
be@latin: Stvaryć tablicu

en: Reload
be@latin: Abnavić

en: Help
be@latin: Dapamoha

en: Angular links
be@latin: Vuhłavyja linii suviaziaŭ

en: Direct links
be@latin: Pramyja linii suviaziaŭ

en: Snap to grid
be@latin: Źviać ź sietkaj

en: Small/Big All
be@latin: Zharnuć/razharnuć adlustravańnie ŭsich tablic

en: Toggle small/big
be@latin: Pieraklučyć maleńki/vialiki

en: Move Menu
be@latin: Pierasunuć meniu

en: Hide/Show all
be@latin: Schavać/pakazać usie tablicy

en: Value
be@latin: Značeńnie

en: Operator
be@latin: Aperatar

en: Event type
be@latin: Typ padziei

en: Query window
be@latin: Akno zapytu

en: Database comment
be@latin: Kamentar da bazy dadzienych

en: Database %s has been dropped.
be@latin: Baza dadzienych %s była vydalenaja.

en: CREATE DATABASE before copying
be@latin: vykanać CREATE DATABASE pierad kapijavańniem

en: Add constraints
be@latin: Dadać abmiežavańni

en: Switch to copied database
be@latin: Pierajści da skapijavanaj bazy dadzienych

en: Users having access to "%s"
be@latin: Karystalniki z pravami dostupu da "%s"

en: User name
be@latin: Imia karystalnika

en: Any
be@latin: Luby

en: global
be@latin: hlabalny

en: database-specific
be@latin: specyfičny dla bazy dadzienych

en: wildcard
be@latin: šablon

en: With selected:
be@latin: Z adznačanymi:

en: SQL query on database <b>%s</b>:
be@latin: SQL-zapyt da BD <b>%s</b>:

en: Return type
be@latin: Typ pracedury

en: Charset
be@latin: Kadyroŭka

en: Search in database
be@latin: Pošuk u bazie dadzienych

en: Find:
be@latin: Znajści:

en: Words are separated by a space character (" ").
be@latin: Słovy, padzielenyja prahałam (" ").

en: Sum
be@latin: Usiaho

en: Check tables having overhead
be@latin: Adznačyć tyja, što patrabujuć aptymizacyi

en: Empty
be@latin: Ačyścić

en: Table maintenance
be@latin: Absłuhoŭvańnie tablicy

en: Analyze table
be@latin: Analizavać tablicu

en: Check table
be@latin: Pravieryć tablicu

en: Optimize table
be@latin: Aptymizavać tablicu

en: Repair table
be@latin: Ramantavać tablicu

en: in use
be@latin: vykarystoŭvajecca

en: Size
be@latin: Pamier

en: Creation
be@latin: Stvoranaja

en: Last update
be@latin: Apošniaje abnaŭleńnie

en: Last check
be@latin: Apošniaja pravierka

en: All
be@latin: Usie

en: Relational key
be@latin: Kluč suviazi

en: Query results operations
be@latin: Dziejańni z vynikami zapytaŭ

en: Character set of the file:
be@latin: Kadyroŭka fajła:

en: Open new phpMyAdmin window
be@latin: Adkryć novaje akno phpMyAdmin

en: Language
be@latin: Mova

en: Web server
be@latin: Web-server

en: Show PHP information
be@latin: Pakazać infarmacyju pra PHP

en: Official Homepage
be@latin: Aficyjnaja staronka phpMyAdmin

en: File uploads are not allowed on this server.
be@latin: Zahruzki fajłaŭ nie dazvolenyja na hetym servery.

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
be@latin: Papiaredniaje impartavańnie spyniłasia z-za niedachopu času. Paśla novaj zahruzki impartavańnie budzie praciahnutaje z pazycyi %d.

en: The primary key has been dropped.
be@latin: Pieršasny kluč byŭ vydaleny.

en: Index %s has been dropped.
be@latin: Indeks %s byŭ vydaleny.

note: l10n: Short month name for May
en: May
be@latin: Tra

en: Log in
be@latin: Uvachod u systemu

en: Username:
be@latin: Imia karystalnika:

en: Password:
be@latin: Parol:

en: Home
be@latin: Da pačatku

en: Log out
be@latin: Vyjści z systemy

en: phpMyAdmin documentation
be@latin: Dakumentacyja pa phpMyAdmin

en: not OK
be@latin: nie OK

en: General relation features
be@latin: Mahčymaści asnoŭnych suviaziaŭ

en: Enabled
be@latin: Uklučana

en: Select binary log to view
be@latin: Vyłučycie dvajkovy łog dla prahladu

en: Log name
be@latin: Imia łogu

en: Position
be@latin: Pazycyja

en: Server ID
be@latin: ID servera

en: Original position
be@latin: Pieršapačatkovaja pazycyja

en: Information
be@latin: Infarmacyja

en: Databases statistics
be@latin: Statystyka bazaŭ dadzienych

en: Check privileges for database "%s".
be@latin: Pravieryć pryvilei dla bazy "%s".

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
be@latin: Zaŭvaha: Uklučeńnie statystyki bazy dadzienych moža vyklikać vialikuju kolkaść trafiku pamiž web-serveram i serveram MySQL.

en: No databases
be@latin: Bazy dadzienych adsutničajuć

en: Storage Engine
be@latin: Mašyna zachavańnia dadzienych

en: Create database with same name and grant all privileges.
be@latin: Stvaryć bazu dadzienych z takim samym imiem i nadzialić usimi pryvilejami.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
be@latin: Nadzialić usimi pryvilejami bazy z imienami pa mascy (imia karystalnika_%).

en: No Password
be@latin: Biez parola

en: Login Information
be@latin: Infarmacyja pra ŭvachod

en: Any user
be@latin: Luby karystalnik

en: Use text field
be@latin: Vykarystoŭvać tekstavaje pole

en: Any host
be@latin: Luby chost

en: Local
be@latin: Lakalny

en: Password
be@latin: Parol

en: Do not change the password
be@latin: Nie źmianiać parol

en: Re-type
be@latin: Paćvierdžańnie

en: Column-specific privileges
be@latin: Specyfičnyja pryvilei kalonak

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
be@latin: Symbali padstanoŭki % i _ musiać być ekranavanymi symbalem \ dla ich litaralnaha vykarystańnia.

en: Global privileges
be@latin: Hlabalnyja pryvilei

en: Administration
be@latin: Administravańnie

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
be@latin: Dazvalaje dadavać karystalnikaŭ i pryvilei biez pierazahruzki tablic pryvilejaŭ.

en: Resource limits
be@latin: Abmiežavańni resursaŭ

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
be@latin: Zaŭvaha: Paznačeńnie hetych opcyjaŭ jak 0 (nul) zdymaje abmiežavańnie.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
be@latin: Abmiažoŭvaje kolkaść zapytaŭ, jakija karystalnik moža adpravić na server na praciahu hadziny.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
be@latin: Abmiažoŭvaje kolkaść kamandaŭ, źmianiajučych lubuju tablicu abo bazu dadzienych, jakija karystalnik moža vykanać na praciahu hadziny.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
be@latin: Abmiažoŭvaje kolkaść novych złučeńniaŭ, jakija karystalnik moža adkryć na praciahu hadziny.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
be@latin: Abmiažoŭvaje kolkaść adnačasovych złučeńniaŭ, jakija moža mieć karystalnik.

en: The selected user was not found in the privilege table.
be@latin: Vyłučany karystalnik nia znojdzieny ŭ tablicy pryvilejaŭ.

en: … keep the old one.
be@latin: … pakinuć staroha.

en: … delete the old one from the user tables.
be@latin: … vydalić staroha z tablicy karystalnikaŭ.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
be@latin: … anulavać usie aktyŭnyja pryvilei staroha i paśla vydalić jaho.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
be@latin: … vydalić staroha z tablicy karystalnikaŭ i paśla pierazahruzić pryvilei.

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
be@latin: Anulavać usie aktyŭnyja pryvilei karystalnikaŭ i paśla vydalić ich.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
be@latin: Vydalić bazy dadzienych, jakija majuć takija ž imiony jak i karystalniki.

en: Variable
be@latin: Źmiennaja

en: Statements
be@latin: Vyrazy

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
be@latin: Na zahružanym servery bajtavyja ličylniki mohuć pieraskokvać koła, tamu statystyka, jakuju pakazvaje MySQL-server, moža być niapravilnaj.

en: Server variables and settings
be@latin: Nałady i źmiennyja servera

en: Session value
be@latin: Značeńnie sesii

en: Bookmark this SQL query
be@latin: Dadać hety SQL-zapyt u zakładki

en: Let every user access this bookmark
be@latin: Dać kožnamu karystalniku dostup da hetaj zakładki

en: Replace existing bookmark of same name
be@latin: Zamianić isnuju zakładku z takim ža imiem

en: Delimiter
be@latin: Raździalalnik

en: Show this query here again
be@latin: Pakazać hety zapyt znoŭ

en: Bookmarked SQL query
be@latin: Zakładzieny SQL-zapyt

en: View only
be@latin: Tolki prahlad

en: Use this value
be@latin: Vykarystoŭvać heta značeńnie

en: Index name:
be@latin: Imia indeksa:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
be@latin: "PRIMARY" <b>musić</b> być imiem pieršasnaha kluča i <b>tolki</b> jaho!

en: Index type:
be@latin: Typ indeksa:

en: Insert as new row
be@latin: Ustavić jak novy radok

en: and then
be@latin: i paśla

en: Go back to previous page
be@latin: Pierajści da papiaredniaj staronki

en: Insert another new row
be@latin: Dadać jašče adzin radok

en: Go back to this page
be@latin: Viarnucca da hetaj staronki

en: Edit next row
be@latin: Redagavać nastupny radok

en: Binary
be@latin: Dvajkovy

en: Binary - do not edit
be@latin: Dvajkovyja dadzienyja — nie redagujucca

en: Alter table order by
be@latin: Źmianić paradak tablicy

en: Table options
be@latin: Opcyi tablicy

en: Rename table to
be@latin: Pierajmienavać tablicu ŭ

en: Table comments
be@latin: Kamentar da tablicy

en: Switch to copied table
be@latin: Pierajści da skapijavanaj tablicy

en: Defragment table
be@latin: Defrahmentavać tablicu

en: Table %s has been flushed.
be@latin: Keš tablicy %s byŭ ačyščany.

en: Partition maintenance
be@latin: Padtrymka padziełaŭ

en: Remove partitioning
be@latin: Skasavać padzieł na častki

en: Actions
be@latin: Dziejańni

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
be@latin: Unutranaja suviaź nie źjaŭlajecca abaviazkovaj, kali isnuje adpaviednaja suviaź FOREIGN KEY.

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
be@latin: Vykanać "zapyt zhodna prykłada" (symbal padstanoŭki: "%")

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
be@latin: Dadać umovy pošuku (cieła dla ŭmovy "where"):

en: Number of rows per page
be@latin: Kolkaść radkoŭ na staronku

en: Display order:
be@latin: Paradak prahladu:

en: Change
be@latin: Źmianić

en: A primary key has been added on %s.
be@latin: Pieršasny kluč byŭ dadadzieny da %s.

en: An index has been added on %s.
be@latin: Byŭ dadadzieny indeks dla %s.

en: Propose table structure
be@latin: Prapanavanaja struktura tablicy

en: Space usage
be@latin: Vykarystańnie prastory

en: Effective
be@latin: Efektyŭnaść

en: dynamic
be@latin: dynamičny

en: partitioned
be@latin: padzielenaja na sekcyi

en: Row length
be@latin: Daŭžynia radka

en: Row size
be@latin: Pamier radka

en: VIEW name
be@latin: Nazva prahladu

en: Column names
be@latin: Nazvy kalonak
