phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to br translation catalogue (509 entries)

en: Go
br: Mont

en: Keyname
br: Anv ar meneger

en: Description
br: Deskrivadur

en: Page number:
br: Pajenn niv. :

en: Show all
br: Diskouez pep tra

en: You should upgrade to %s %s or later.
br: Ret e vefe deoc'h ober gant ar stumm %s %s pe unan nevesoc'h c'hoazh.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
br: Diweredekaat an oberiadennoù trezalc'h a-vras, evel gwellekaat pe kempenn taolennoù diuzet un diaz roadennoù.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
br: Heuliañ ar c'hemmoù graet en diaz roadennoù. Rekis eo kaout ar stokañ kefluniadurioù phpMyAdmin.

en: Customize default options
br: Personelaat an dibarzhioù dre ziouer

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
br: Aotren paouez gant an enporzhiañ m'emeur war-nes tizhout ar vevenn amzer. Gallout a ra sikour da enporzhiañ restroù bras, ha pa c'hallfe terriñ treuzgreadoù zo.

en: Highlight selected rows.
br: Lakaat al linennoù dibabet da skediñ.

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
br: Diskouez roll ar servijerioù e-lec'h ur roll desachañ.

en: Allow login to any MySQL server
br: Aotren kevreañ ouzh ne vern pe servijer MySQL

en: Allow third party framing
br: Aotren ar frammoù a-berzh tud all

en: Show "Drop database" link to normal users
br: Diskouez al liamm evit "Skarzhañ un diaz roadennoù" d'an implijerien voutin

en: Blowfish secret
br: Kevrin Blow fish

en: Row marker
br: Merker linennoù

en: Highlight pointer
br: Lakaat ar reti da usskediñ

en: CHAR columns editing
br: Kemmañ ar bannoù CHAR

en: CHAR textarea columns
br: Bannoù evit an takadoù skrid CHAR

en: CHAR textarea rows
br: Linennoù evit an takadoù skrid CHAR

en: Check config file permissions
br: Gwiriañ aotreoù ar restr gefluniañ

en: Compress on the fly
br: Gwaskañ war ar prim

en: Confirm DROP queries
br: Kadarnaat ar rekedoù diverkañ DROP

en: Debug SQL
br: Dizreinañ SQL

en: Default database tab
br: Ivinell dre ziouer evit un diaz roadennoù

en: Default server tab
br: Ivinell dre ziouer evit ar servijer

en: Default table tab
br: Ivinell dre ziouer evit an taolennoù

en: Display servers as a list
br: Diskouez a ra ar servijerioù e stumm ur roll

en: Disable multi table maintenance
br: Diweredekaat trezalc'h an taolennoù lies

en: Maximum execution time
br: Pad seveniñ hirañ

en: Save as file
br: Enrollañ evel restr

en: Character set of the file
br: Strobad arouezennoù ar restr

en: Format
br: Furmad

en: Compression
br: Gwaskadur

en: Put columns names in the first row
br: Diskouez anvioù ar bannoù diouzhtu el linenn gentañ

en: Remove CRLF characters within columns
br: Tennañ an arouezennoù dibenn linenn e dibarzh ar bannoù

en: Excel edition
br: Stumm Excel

en: Database name template
br: Patrom anv diaz roadennoù

en: Server name template
br: Patrom anv servijer

en: Table name template
br: Patrom anv taolenn

en: Dump table
br: Ezporzhiañ an daolenn

en: Include table caption
br: Enklozañ an istitloù

en: Comments
br: Evezhiadennoù

en: Table caption
br: Istitl eus an daolenn

en: Continued table caption
br: Enklozañ an istitloù

en: Label key
br: Alc'hwez an dikedenn

en: Export method
br: Doare ezporzhiañ

en: Save on server
br: Enrollañ war ar servijer

en: Overwrite existing file(s)
br: Frikañ ar restroù zo c'hoazh

en: Add AUTO_INCREMENT value
br: Ouzhpennañ talvoud an AUTO_INCREMENT

en: Enclose table and column names with backquotes
br: Lakaat krochedoù stouet a bep tu da anvioù an taolennoù hag ar bannoù

en: SQL compatibility mode
br: Mod kenglotañ gant SQL

en: Creation/Update/Check dates
br: Deiziad krouiñ/hizivaat/gwiriañ

en: Use delayed inserts
br: Ensoc'hadennoù gant dale

en: Disable foreign key checks
br: Diweredekaat ar gwiriañ alc'hwezioù estren

en: Add %s
br: Ouzhpennañ %s

en: Use ignore inserts
br: Arabat ensoc'hañ ul linenn a dalvez kement hag un alc'hwez nemetañ

en: Syntax to use when inserting data
br: Ereadur d'ober gantañ pa vez ensoc'het roadennoù

en: Maximal length of created query
br: Ment vrasañ ar reked krouet

en: Export type
br: Seurt ezporzhiadenn

en: Enclose export in a transaction
br: Enklozañ an ezporzhiadenn en un treuzgread

en: Export time in UTC
br: Ezporzhiañ an eur er furmad UTC

en: Foreign key dropdown order
br: Urzh dispakañ an alc'hwezioù estren

en: Foreign key limit
br: Bevenn evit an alc'hwezioù estren

en: Databases
br: Diazoù roadennoù

en: Browse mode
br: Mod merdeiñ

en: Developer
br: Diorroer

en: Edit mode
br: Mod aozañ

en: Export defaults
br: Talvoudoù dre ziouer evit an ezporzhiañ

en: General
br: Dre-vras

en: Import defaults
br: Talvoudoù enporzhiañ dre ziouer

en: Import / export
br: Enporzhiañ / Ezporzhiañ

en: LaTeX
br: LaTex

en: Servers
br: Servijerioù

en: Tables
br: Taolennoù

en: Other core settings
br: Arventennoù pouezus all

en: Page titles
br: Titloù pajennoù

en: Security
br: Surentez

en: Basic settings
br: Arventennoù diazez

en: Authentication
br: Dilesadur

en: Server configuration
br: Kefluniadur ar servijer

en: Configuration storage
br: Mirlec'h ar c'hefluniadurioù

en: Changes tracking
br: Heuliañ ar c'hemmoù

en: SQL Query box
br: Boest rekedoù SQL

en: SQL queries
br: Rekedoù SQL

en: Startup
br: Pajenn deraouiñ

en: Tabs
br: Ivinelloù

en: Text fields
br: Maeziennoù testenn

en: Texy! text
br: Testenn Texy!

en: Warnings
br: Kemennoù diwall

en: Extra parameters for iconv
br: Arventennoù ouzhpenn evit iconv

en: Ignore multiple statement errors
br: Na ober van ouzh ar fazioù er rekedoù liesfrazennek

en: Partial import: allow interrupt
br: Enporzhiañ darnek : aotren paouez

en: Do not abort on INSERT error
br: Arabat paouez gant an enporzhiañ pa vez ur fazi gant INSERT

en: Format of imported file
br: Furmad ar restr enporzhiañ

en: Use LOCAL keyword
br: Ober gant ar ger-alc'hwez LOCAL

en: Column names in first row
br: Anvioù bannoù el linenn gentañ

en: Do not import empty rows
br: Arabat enporzhiañ linennoù goullo

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
br: Enporzhiañ moneizioù ($5.00 a zeu da vezañ 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
br: Enporzhiañ an dregantadoù evel degelennoù (12.00% a zeu da vezañ .12)

en: Partial import: skip queries
br: Enporzhiañ darnek : lezel ar rekedoù a gostez

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
br: Arabat ober gant AUTO_INCREMENT evit an talvoudoù par da mann

en: Initial state for sliders
br: Talvoud dre ziouer evit an takadoù riklañ

en: Number of inserted rows
br: Niver a linennoù da ensoc'hañ

en: Display logo
br: Diskouez al logo

en: Target for quick access icon
br: Bukadenn evit an arlun moned prim

en: Edit
br: Kemmañ

en: Explain SQL
br: Displegañ SQL

en: Refresh
br: Freskaat

en: Database
br: Diaz roadennoù

en: Server
br: Servijer

en: Table
br: Taolenn

en: Missing data for %s
br: Roadennoù a vank evit %s

en: unavailable
br: N'eo ket hegerz

en: "%s" requires %s extension
br: "%s" zo rekis dezhañ an astenn %s

en: maximum %s
br: %s d'ar muiañ

en: Structure
br: Framm

en: Data
br: Roadennoù

en: Export
br: Ezporzhiañ

en: Features
br: Dezverkoù

en: Import
br: Enporzhiañ

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
br: Peurliesañ e talvez ez eus ur fazi ereadurezh enni. Gwiriit ha n'eus ket ur fazi o tont war wel a-is.

en: Invalid server index: %s
br: Meneger servijer faziek : %s

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
br: N'eo ket hegerz ar restr %s er reizhiad-mañ. Kit da welet war %s evit gouzout hiroc'h.

en: No tables found in database.
br: N'eus bet kavet taolenn ebet en diaz roadennoù.

en: Could not load import plugins, please check your installation!
br: Dibosupl enporzhiañ an adveziantoù. Gwiriit ho staliadur !

en: The database name is empty!
br: Goullo eo anv an diaz roadennoù !

en: Access denied!
br: Moned nac'het !

en: Table %s has been emptied.
br: Goullonderet eo bet an daolenn %s.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
br: Da nebeutañ emañ an niver a linennoù-mañ er Gweled-mañ. Sellit ouzh an %steulioù titouriñ%s.

en: Yes
br: Ya

en: Database Log
br: Marilh an diaz roadennoù

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
br: Kavet ez eus bet ur fazi hag un danevell fazioù zo bet kaset war-eeun, diouzh hoc'h arventennoù.

en: Thank you for submitting this report.
br: Ho trugarekaat evit bezañ kaset an danevell-mañ.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
br: Kavet ez eus bet ur fazi hag un danevell fazioù zo bet savet. Siwazh n'eus ket bet gallet kas anezhi.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
br: Ma welit tra pe dra a-dreuz, kasit keloù war-eeun a-zivout an draen diskoachet ganeoc'h.

en: You may want to refresh the page.
br: C'hoant hoc'h eus da freskaat ar bajenn marteze a-walc'h.

en: Bad type!
br: Seurt faziek !

en: Bad parameters!
br: Arventennoù fall !

en: Succeeded
br: Moned nac'het !

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
br: Evit doare hoc'h eus klasket enrollañ ur restr re vras. Sellit ouzh an %steulioù titouriñ%s evit gwelet penaos c'hoari an dro d'ar vevenn-se.

en: Showing bookmark
br: O tiskouez ar sined

en: The bookmark has been deleted.
br: Diverket eo bet ar sined.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
br: N'eus bet resevet roadenn ebet da vezañ enporzhiet. Pe n'eus bet pourchaset anv restr ebet pe ez a ar vent anezhi dreist d'ar vent vrasañ aotreet gant ho kefluniadur PHP. Gwelet [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
br: Koulskoude n'eus ket bet dielfennet roadenn ebet er gasadenn ziwezhañ. Peurliesañ e talvez n'hallo ket PhpMyAdmin echuiñ da enporzhiañ an traoù ma ne vez ket kresket ganeoc'h bevenn amzer PHP.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
br: Diweredekaet eo an urzhad ''DROP DATABASE'.

en: Confirm
br: Kadarnaat

en: You are about to DESTROY a complete database!
br: Emaoc'h war-nes DISTRUJ un diaz roadennoù klok !

en: You are about to DESTROY a complete table!
br: Emaoc'h war-nes DISTRUJ un daolennad glok !

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
br: Emaoc'h war-nes RIÑSAÑ un daolennad penn-da-benn !

en: Deleting tracking data
br: O tiverkañ ar roadennoù heuliañ

en: Dropping Primary Key/Index
br: O tistruj an Alc'hwez kentidik/Meneger

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
br: Pell e c'hall padout an oberiadenn-mañ. Kenderc'hel memes tra ?

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Missing value in the form!
br: Furmskrid diglok !

en: The host name is empty!
br: Goullo eo anv ar servijer !

en: The user name is empty!
br: Goullo eo anv an implijer !

en: The password is empty!
br: Goullo eo ar ger-tremen !

en: The passwords aren't the same!
br: Ne glot ket ar gerioù-tremen !

en: Removing Selected Users
br: O lemel kuit an implijerien diuzet

en: Close
br: Serriñ

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
br: Udb all

en: Connections / Processes
br: Kevreadennoù/Argerzhioù

en: Query cache efficiency
br: Efeduster ar grubuilh rekedoù

en: Query cache usage
br: Implij ar grubuilh rekedoù

en: Query cache used
br: Krubuilh rekedoù implijet

en: System memory
br: Memor reizhiad

en: System swap
br: Takad eskemm reizhiad (swap)

en: Average load
br: Karg keitat

en: Total memory
br: Memor hollek

en: Cached memory
br: Memor krubuilh

en: Buffered memory
br: Memor skurzer

en: Free memory
br: Memor vak

en: Used memory
br: Memor implijet

en: Bytes sent
br: Oktedoù kaset

en: Bytes received
br: Oktedoù resevet

en: Connections
br: Kevreadennoù

en: Processes
br: Argerzhioù

note: l10n: shortcuts for Byte
en: B
br: o

note: l10n: shortcuts for Kilobyte
en: KiB
br: Kio

note: l10n: shortcuts for Megabyte
en: MiB
br: Mio

note: l10n: shortcuts for Gigabyte
en: GiB
br: Gio

note: l10n: shortcuts for Terabyte
en: TiB
br: Tio

note: l10n: shortcuts for Petabyte
en: PiB
br: Pio

note: l10n: shortcuts for Exabyte
en: EiB
br: Eio

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
br: Goulennoù

en: Traffic
br: Tremenerezh

en: Settings
br: Arventennoù

en: Add chart to grid
br: Ouzhpennañ ur grafik d'ar gael

en: None
br: Hini

en: Resume monitor
br: Adkregiñ gant an evezhiañ

en: Pause monitor
br: Paouez gant an evezhiañ

en: general_log and slow_query_log are enabled.
br: Gweredekaet eo general_log ha slow_query_log.

en: general_log is enabled.
br: Gweredekaet eo general_log.

en: slow_query_log is enabled.
br: Gweredekaet eo slow_query_log.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
br: Diweredekaet eo general_log ha slow_query_log.

en: log_output is not set to TABLE.
br: N'eo ket bet lakaet log_output da TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
br: Lakaet eo bet log_output da TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
br: Gweredekaet eo slow_query_log met ne enroll ar servijer nemet ar rekedoù a bad pelloc'h eget %d eilenn. Erbedet eo reizhañ long_query_time war 0-2 eilenn, hervez ho reizhiad.

en: long_query_time is set to %d second(s).
br: Reizhet eo bet long_query_time da %d eilenn.

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
br: Lakaet e vo e pleustr dre-vras ar reizhadurioù da-heul hag adlakaet e vint d'an talvoud dre ziouer pa adloc'ho ar servijer :

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
br: Reizhañ log_output da %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
br: Gweredekaat %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
br: Diweredekaat %s

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
br: N'hallit ket cheñch an arventennoù-mañ. Kevreit dindan root pe kit e darempred gant merour ar servijer.

en: Change settings
br: Kemmañ an arventennoù

en: Current settings
br: Arventennoù zo bremañ

note: l10n: As in differential values
en: Differential
br: Diforc'herezh

en: From slow log
br: Diwar ar marilh rekedoù gorrek

en: From general log
br: Diwar ar marilh hollek

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
br: O tielfennañ hag o kargañ marilhoù. Padout pellik a c'hall ober.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
br: Restr varilh karget. Rekedoù kaset da benn en amzer-mañ :

en: Jump to Log table
br: Mont da taolenn ar marilh

en: Log analysed, but no data found in this time span.
br: Dielfennet eo bet ar marilh hep kavout roadenn ebet evit ar prantad amzer-mañ.

en: Status
br: Statud

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
br: Dibarzhioù silañ taolenn ar marilhoù

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
br: Silañ

en: Filter queries by word/regexp:
br: Silañ ar rekedoù dre c'her pe lavarennoù reoliek :

en: Sum of grouped rows:
br: Sammad al linennoù bodet :

en: Total:
br: Hollad :

en: Loading logs
br: O kargañ ar marilhoù

en: Reload page
br: Adkargañ ar bajenn

en: Affected rows:
br: Linennoù a sell outo :

en: Cancel
br: Nullañ

en: Loading…
br: O kargañ…

en: OK
br: Mat eo

en: No
br: Ket

en: Searching
br: O klask

en: Hide search results
br: Kuzhat disoc'hoù an enklask

en: Show search results
br: Diskouez disoc'hoù an enklask

en: Browsing
br: O furchal

en: Deleting
br: O tiverkañ

en: Delete the matches for the %s table?
br: Diverkañ ar c'hlotadennoù a-ziouzh an daolenn %s ?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
br: Bez' e rank bezañ un embannadenn RETURN e termenadur un arc'hwel stoket !

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
br: Notenn : ma vez meur a daolenn er restr e vint unanet.

en: Hide query box
br: Kuzhat ar voest rekedoù SQL

en: Show query box
br: Diskouez ar voest rekedoù SQL

en: Delete
br: Diverkañ

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
br: Graet

en: Back
br: Distreiñ

en: Save
br: Enrollañ

en: Hide search criteria
br: Kuzhat an dezverkoù klask

en: Show search criteria
br: Diskouez an dezverkoù enklask

en: Ignore
br: Na ober van

en: Point
br: Poent

en: Point %d
br: Poent %d

en: Linestring
br: Aradennad linennoù

en: Polygon
br: Lieskorneg

en: Geometry
br: Mentoniezh

en: Add a point
br: Ouzhpennañ ur poent

en: Add an inner ring
br: Ouzhpennañ ur c'helc'h diabarzh

en: Select referenced key
br: Diuzit an alc'hwez daveet

en: Select Foreign Key
br: Diuzit an alc'hwez estren

en: Choose column to display
br: Dibab ar bann da ziskouez

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
br: N'eo ket bet enrollet ar c'hemmoù degaset d'an tres ganeoc'h. Kollet e vint ma n'o enrollit ket. Kenderc'hel memes tra ?

en: Generate password
br: Genel ur ger-tremen

en: Generate
br: Genel

en: More
br: Muioc'h

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
br: Ur stumm nevesoc'h eus phpMyAdmin zo bremañ ha mat e vefe deoc'h soñjal hizivaat ho hini. Setu ar stumm nevesañ %s, embannet eo bet d'an %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
br: , stumm stabil diwezhañ :

en: up to date
br: hizivaet

en: Copy table with prefix
br: Eilañ an daolenn enni ur rakger

en: Hide
br: Kuzhat

en: Show
br: Diskouez

en: Rows
br: Linennoù

en: Indexes
br: Menegerioù

en: Total
br: Hollad

en: Overhead
br: Dilerc'hioù

en: Database %1$s has been created.
br: Krouet eo bet an diaz roadennoù %1$s.

en: Invalid table name
br: Anv taolenn direizh

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
br: Distroet ez eus un disoc'h goullo gant MySQL (linenn ebet).

en: View
br: Gwelet

en: Error
br: Fazi

en: The following query has failed: "%s"
br: C'hwitet eo bet ar reked da-heul : "%s"

en: MySQL said:
br: respontet eo bet gant MySQL :

en: The backed up query was:
br: Setu amañ ar reked a oa bet miret :

en: Ins
br: Ensoc'hañ

en: Del
br: Diverk.

en: Edit routine
br: Kemmañ un argerzh

en: Invalid routine type: "%s"
br: Seurt argerzh faziek : "%s"

en: Routine %1$s has been created.
br: Krouet eo bet an argerzh %1$s.

en: Routine %1$s has been modified.
br: Kemmet eo bet an argerzh %1$s.

en: Execution results of routine %s
br: Disoc'hoù seveniñ an argerzh %s

en: Execute routine
br: Seveniñ an argerzh

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
br: Ho tigarez, disposupl eo bet assevel an argerzh.

en: Export of routine %s
br: Ezporzhiañ an argerzh %s

en: at least one of the words
br: unan eus ar gerioù da nebeutañ

en: as regular expression
br: evel un droienn reoliek

en: Descending
br: War zigresk

en: Ascending
br: War gresk

en: Documentation
br: Teuliadur

en: Insufficient space to save the file %s.
br: N'eus ket pealec'h da enrollañ ar restr %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
br: Emañ ar restr %s war ar servijer c'hoazh; cheñch an anv pe gwiriañ al log frikañ ar restroù.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
br: N'eo ket aotreet ar servijer web da enrollañ ar restr %s.

en: Dump has been saved to file %s.
br: Enrollet eo bet ar restr ezporzhiañ e%s.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
br: Brasoc'h eo ment ar restr pellgarget eget ar vevenn aotreet gant ar c'hemennad upload_max_filesize directive e php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
br: Brasoc'h eo ment ar restr pellgarget eget ar vevenn aotreet gant ar c'hemennad MAX_FILE_SIZE spisaet er furmskrid HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
br: Hanter bellgarget eo bet ar restr nemetken.

en: Missing a temporary folder.
br: Mankout a ra ur c'havlec'h padennek.

en: Failed to write file to disk.
br: Fazi en ur skrivañ ar restr war ar bladenn.

en: File upload stopped by extension.
br: Harzet eo bet ar pellgargañ gant an astenn.

en: Unknown error in file upload.
br: Fazi dianav en ur bellgargañ ar restr.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
br: Klasket hoc'h eus enporzhiañ ur restr n'eo ket skoret ar mod m'eo bet gwasket (%s). Pe n'eo ket emplementet ar mod gwaskañ-se en ho kefluniadur, pe eo bet diweredekaet.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
br: Direizhet eo an arc'hwel %s gant un draen anavezet, sellit ouzh %s

en: Skip Explain SQL
br: N'eo ket dav displegañ SQL

en: Profiling
br: O profilañ

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
br: Evit doare eo kevatal an menegerioù %1$s ha %2$s hag unan anezho a c'hallfe bezañ dilamet.

en: Type
br: Seurt

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
br: Ar c'havlec'h treuzkas n'hall ket bezañ diraezet.

en: Or
br: Pe

en: Browse
br: Furchal

en: Search
br: Klask

en: Insert
br: Ensoc'hañ

en: Operations
br: Oberiadennoù

en: Replication
br: Eilañ

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
br[0]: %1$d linenn tizhet.
br[1]: %1$d linenn tizhet.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
br[0]: %1$d linenn diverket.
br[1]: %1$d linenn diverket.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
br[0]: %1$d linenn ensoc'het.
br[1]: %1$d linenn ensoc'het.

en: Column
br: Bann

en: Drop
br: Dilezel

en: Cannot connect: invalid settings.
br: Dibosupl kevreañ : arventennoù direizh.

en: Welcome to %s
br: Degemer mat e %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
br: Evit doare n'hoc'h eus krouet a restr kefluniañ. Gallout a rit implijout ar %1$sskript kefluniañ%2$s da sevel unan.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
br: Klasket en deus phpMyAdmin kevreañ ouzh ar servijer MySQL ha nac'het eo bet ar gevreadenn gantañ. Gwiriit mat talvoudoù an ostiz, an anv implijer hag ar ger-tremen en ho kefluniadur ha bezit sur e klotont gant an titouroù pourchaset gant merour ar servijer MySQL.

en: Wrong username/password. Access denied.
br: Ger-tremen/anv implijer fall. Moned nac'het.

en: Can not find signon authentication script:
br: N'hall ket kavout ar skript dilesa evit ar mod "signon" :

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
br: Berzet eo kevreañ hep ger-tremen gant ar c'hefluniadur (gwelet AllowNoPassword)

en: Cannot log in to the MySQL server
br: Dibosupl kevreañ ouzh ar servijer MySQL

en: structure
br: Framm

en: data
br: roadennoù

en: structure and data
br: Framm ha roadennoù

en: Default
br: Dre ziouer

en: Links to
br: Liammet ouzh

en: Creation:
br: Krouiñ :

en: Last update:
br: Hizivadenn ziwezhañ :

en: Last check:
br: Gwiriet da ziwezhañ :

en: Invalid authentication method set in configuration:
br: Termenet ez eus bet c'hefluniadur un hentenn dilesa direizh :

en: Table comments:
br: Evezhiadennoù diwar-benn an daolenn :

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
br: %A %d %B %Y da %H:%M

en: Recent tables
br: Taolennoù nevez

en: SQL query
br: Reked SQL

en: Command
br: Urzhiad

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
br: N'eus tamm titour dre ar munud ebet evit al lusker stokañ-mañ.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
br: War ar servijer MySQL-mañ ez eo %s ar c'heflusker stokañ dre ziouer.

en: %s is available on this MySQL server.
br: Hegerz eo %s war ar servijer MySQL-mañ.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
br: Diweredekaet eo bet %s war ar servijer MySQL-mañ.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
br: N'eo ket skoret al lusker stokañ %s gant ar servijer MySQL-mañ.

en: Default theme %s not found!
br: N'eo ket bet kavet an tem dre ziouer %s !

en: Theme %s not found!
br: N'eo ket bet kavet an tem %s !

en: No valid image path for theme %s found!
br: N'eus ket eus un hent reizh evit skeudennoù an tem %s !

en: Tracking report
br: Danevell heuliañ

en: Structure only
br: Ar framm hepken

en: Data only
br: Ar roadennoù hepken

en: Structure and data
br: Ar framm hag ar roadennoù ennañ

en: Structure snapshot
br: Gwel prim eus ar framm

en: Max: %s%s
br: Ment vrasañ : %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
br: Gen

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
br: C'hwe

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
br: Meu

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
br: Ebr

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
br: Mae

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
br: Mezh

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
br: Goue

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
br: Eost

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
br: Gwen

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
br: Here

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
br: Du

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
br: Kzu

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
br: Lun

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
br: Meu

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
br: Mer

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
br: Yaou

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
br: Gwe

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
br: Sad

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
br: %s deiz, %s eur, %s munut ha %s eilenn

en: Sort
br: Urzhiañ

en: Both
br: An daou

en: Nowhere
br: Neblec'h

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Open
br: Digor

en: Closed
br: Serr

en: Monday
br: Lun

en: Tuesday
br: Meurzh

en: Wednesday
br: Merc'her

en: Thursday
br: Yaou

en: Friday
br: Gwener

en: Saturday
br: Sadorn

en: Sunday
br: Sul

en: Quick - display only the minimal options to configure
br: Prim - na ziskouez nemet nebeudik-tre a zibarzhioù da gefluniañ

en: Custom - display all possible options to configure
br: Personelaet - diskouez an holl zibarzhioù kefluniañ posupl

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
br: Personelaet - evel a-us nemet hep an dibaboù prim/personelaet

en: complete inserts
br: Ensoc'hadennoù sevenet

en: extended inserts
br: Ensoc'hadennoù astennet

en: both of the above
br: Kement dibab zo a-us

en: neither of the above
br: Dibab ebet a-zouez ar re zo a-us

en: Unique
br: Dibar

en: Comment
br: Evezhiadenn

en: Collation
br: Etrerummadiñ

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
br: Diweredekaet eo an arventenn; ne vo ket lakaet e pleustr gant ho kefluniadur.

en: Set value: %s
br: Lakaat an talvoud da %s

en: Restore default value
br: Adlakaat an talvoud dre ziouer

en: Allow users to customize this value
br: Aotren an implijerien da bersonelaat an talvoud-mañ

en: Action
br: Oberiadenn

en: Print
br: Moullañ

en: Packed
br: Gwasket

en: Cardinality
br: Kardinalegezh

en: No index defined!
br: N'eus bet termenet meneger ebet !

en: Click to toggle
br: Klikañ evit gwintañ

en: Query window
br: Prenestr klask

en: Database comment
br: Evezhiadenn diwar-benn an diaz roadennoù :

en: Remove database
br: Dilemel an diaz roadennoù

en: Database %s has been dropped.
br: Diverket eo bet an diaz roadennoù %s.

en: Drop the database (DROP)
br: Diverkañ an diaz roadennoù (DROP)

en: CREATE DATABASE before copying
br: KROUIÑ AN DIAZ ROADENNOÙ a-raok eilañ

en: Add constraints
br: Ouzhpennañ ar strishadurioù

en: Switch to copied database
br: Mont d'an diaz roadennoù eilet

en: With selected:
br: Evit ar re zo diuzet :

en: Switch to %svisual builder%s
br: Cheñch evit ar %ssavour gwelet%s

en: SQL query on database <b>%s</b>:
br: Reked SQL ouzh an diaz roadennoù <b>%s</b> :

en: Execute
br: Seveniñ

en: Search in database
br: Klask en diaz roadennoù

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
br: Gerioù pe dalvoudoù da glask (Joker: "%") :

en: Find:
br: Kavout :

en: Words are separated by a space character (" ").
br: Dispartiet e vez ar gerioù gant un esaouenn (" ").

en: Inside tables:
br: E diabarzh an taolennoù :

en: Inside column:
br: Er bann :

en: %s table | %s tables
br[0]: %s daolenn
br[1]: %s taolenn

en: Sum
br: Sammad

en: Check tables having overhead
br: Askañ an taolennoù gant dilerc'hioù

en: Empty
br: Goullonderiñ

en: Analyze table
br: Dielfennañ an daolenn

en: Check table
br: Gwiriañ an daolenn

en: Optimize table
br: Lakaat an daolenn diouzh ar gwellañ

en: Repair table
br: Dresañ an daolenn

en: Add prefix to table
br: Ouzhpennañ ur rakger d'an daolenn

en: Replace table prefix
br: Erlec'hiañ rakger an daolenn

en: Not replicated
br: N'eo ket eilet

en: Replicated
br: Eilet

en: in use
br: en implij

en: Size
br: Ment

en: Creation
br: Krouiñ

en: Last update
br: Hizivadenn ziwezhañ

en: Last check
br: Gwiriadenn ziwezhañ

en: Tracking is active.
br: Oberiant eo an heuliañ.

en: Tracking is not active.
br: N'eo ket oberiant an heuliañ.

en: Tracked tables
br: Taolennoù heuliet-pizh

en: Last version
br: Stumm diwezhañ

en: Created
br: Krouet

en: Updated
br: Hizivaet

en: active
br: oberiant

en: not active
br: dizoberiant

en: Versions
br: Stummoù

en: Untracked tables
br: Taolennoù n'int ket heuliet

en: Track table
br: Heuliañ an daolenn

en: Value for the column "%s"
br: Talvoud evit ar bann "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
br: Ober gant OpenStreetMaps evit ar gwiskad diazez

en: Geometry %d:
br: Mentoniezh %d :

en: Point:
br: Poent :

en: Linestring %d:
br: Aradennad linennoù %d :

en: Inner ring %d:
br: Kelc'h diabarzh %d :

en: Add a linestring
br: Ouzhpennañ un aradennad linennoù

en: Polygon %d:
br: Lieskorneg %d :

en: Add a polygon
br: Ouzhpennañ ul lieskorneg

en: Add geometry
br: Ouzhpennañ mentoniezh

en: Output
br: Disoc'h

en: Theme
br: Tem

en: Server:
br: Servijer :

en: Browse your computer:
br: Furchal en hoc'h urzhiataer :

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
br: Diuzit e-mesk kavlec'h pellgargañ ar servijer web [strong]%s[/strong] :

en: The primary key has been dropped.
br: Diverket eo bet an alc'hwez kentidik.

en: Index %s has been dropped.
br: Diverket eo bet ar meneger %s.

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
br: Hiziv

en: January
br: Genver

en: February
br: C'hwevrer

en: March
br: Meurzh

en: April
br: Ebrel

note: l10n: Short month name for May
en: May
br: Mae

en: June
br: Mezheven

en: July
br: Gouere

en: August
br: Eost

en: September
br: Gwengolo

en: October
br: Here

en: November
br: Du

en: December
br: Kerzu

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
br: L

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
br: Mz

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
br: Mc

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
br: Y

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
br: G

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
br: Sizh.

en: Hour
br: Eur

en: Minute
br: Munut

en: Second
br: Eilenn

en: Log in
br: Kevreañ

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
br: Gallout a rit merkañ anv ar servijer pe e chomlec'h IP, gant ar porzh dispartiet dre un esaouenn.

en: Username:
br: Anv implijer :

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: phpMyAdmin documentation
br: Teuliadur phpMyAdmin

en: Check privileges for database "%s".
br: Gwiriañ ar gwirioù evit an diaz roadennoù "%s".

en: Query statistics
br: Stadegoù war ar rekedoù

en: Chart Title
br: Titl ar grafik

en: Configuration file
br: Restr gefluniañ

en: shared
br: kenrannet

en: Use this value
br: Ober gant an talvoud-mañ

en: Table comments
br: Evezhiadennoù diwar-benn an daolenn

en: Change
br: Kemmañ
