phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to et translation catalogue (3370 entries)

en: Uptime below one day
et: Tööaeg on alla ühe päeva

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
et: Tööaeg on alla 1 päeva, jõudluse häälestamine ei pruugi olla täpne.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
et: Täpsemate keskmiste tulemuste saavutamiseks on soovitatav lasta serveril töötada vähemalt ühe päeva enne, kui käivitada see analüüsija

en: The uptime is only %s
et: Tööaeg on ainult %s

en: Questions below 1,000
et: Päringuid on vähem kui 1000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
et: Sellele serverile on esitatud alla 1000 päringu. Soovitused ei pruugi olla täpsed.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
et: Lase serveril pikemalt töötada, kuni see on teostanud suuremal hulgal päringuid.

en: Current amount of Questions: %s
et: Praegune päringute hulk: %s

en: Percentage of slow queries
et: Aeglaste päringute protsent

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
et: Siin on palju aeglaseid päringuid võrreldes kõikide päringute koguhulgaga.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
et: Võid suurendada {long_query_time} väärtust või optimeerida aeglase päringu logis loetletud päringuid

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
et: Aeglase päringu protsent peaks jääma alla 5%%, sinu väärtus on %s%%.

en: Slow query rate
et: Aeglase päringu protsent

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
et: Serveri tööajaga võrreldes on siin aeglaste päringute protsent üsna suur.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
et: Sinu aeglase päringu protsent ühe tunni kohta on %s, see peaks olema sul ühe tunni kohta alla 1%%.

en: Long query time
et: Pika päringu aeg

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
et: {long_query_time} väärtuseks on määratud 10 sekundit või enam, seega logitakse ainult need aeglased päringud, milleks kulub vähemalt 10 sekundit.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
et: Sõltuvalt sinu keskkonnast on soovitatav {long_query_time} väärtus muuta madalamaks. Tavaliselt on soovitatavaks väärtuseks 1-5 sekundit.

en: long_query_time is currently set to %ds.
et: long_query_time on praegu %ds.

en: Slow query logging
et: Aeglase päringu logimine

en: The slow query log is disabled.
et: Aeglase päringu logimine on keelatud.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
et: Luba aeglase päringu logimine, määrates {log_slow_queries} väärtuseks 'ON'. See aitab lahendada halvasti sooritatud päringute probleeme.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
et: log_slow_queries väärtuseks on määratud 'OFF'

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
et: Luba aeglase päringu logimine, määrates {slow_query_log} väärtuseks 'ON'. See aitab lahendada halvasti sooritatud päringute probleeme.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
et: slow_query_log väärtuseks on määratud 'OFF'

en: Release Series
et: Väljaande seeria

en: The MySQL server version less than 5.1.
et: MySQL serveri versioon on alla 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
et: Sa peaksid uuendama, kuna MySQL 5.1'l on parem jõudlus ja MySQL 5.5'l on veel parem.

en: Current version: %s
et: Praegune versioon: %s

en: Minor Version
et: Ebaoluline versioon

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
et: Versioon on alla 5.1.30 (esimene 5.1'e GA väljaanne).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
et: Sa peaksid uuendama, kuna uuemal MySQL 5.1 versioonil on parem jõudlus ja MySQL 5.5'l on veel parem.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
et: Versioon on alla 5.5.8 (esimene 5.5'e GA väljaanne).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
et: Sa peaksid võtma kasutusele MySQL 5.5'e stabiilse versiooni.

en: Distribution
et: Distributsioon

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
et: Versiooni võrreldi allikaga ning see pole MySQL'i ametlik pakett.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
et: Kui sa ei võrdle seda allikaga, siis võib juhtuda, et kasutad distributsiooni poolt muudetud paketti. MySQL kasutusjuhend kehtib ainult MySQL'i ametlike pakettide puhul, kuid mitte ükski paketi distributsioon (nagu RedHat, Debian/Ubuntu jne).

en: 'source' found in version_comment
et: 'source' leitud kohas version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
et: MySQL kasutusjuhend kehtib ainult MySQL'i ametlike pakettide puhul.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
et: Percona dokumentatsioon asub aadressil <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: 'percona' found in version_comment
et: 'percona' leitud kohas version_comment

en: MySQL Architecture
et: MySQL'i arhitektuur

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
et: MySQL ei ole kokku pandud 64-bitise paketina.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
et: Sinu mälu maht on üle 3 GiB (eeldades, et server on localhostis) ja seega ei saa MySQL kasutada kogu sinu mälu. Võib-olla kaalud 64-bitise MySQL versiooni paigaldamist.

en: Available memory on this host: %s
et: Saadavalolev mälu hulk siin hostis: %s

en: Query caching method
et: Päringu puhverdamise meetod

en: Suboptimal caching method.
et: Väheoptimaalse puhverdamise meetod.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple replicas.
et: Sa kasutad MySQL päringu puhvrit küllaltki suure liiklusega andmebaasis. MySQL päringu puhvri kasutamise asemel võiksid kaaluda <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">mälu puhvrit</a>, seda eriti suure hulga koopiaserverite puhul.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
et: Päringu puhver on lubatud ja server võtab vastu %d päringut sekundis. See annab endast märku, kui seal on üle 100 päringu sekundis.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
et: Ajutisi tabeleid põhjustavate sorteerimiste protsent

en: Too many sorts are causing temporary tables.
et: Liiga palju sorteerimisi põhjustab ajutisi tabeleid.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
et: Oma süsteemimälu piirangust sõltuvalt hinda {sort_buffer_size} ja/või {read_rnd_buffer_size} väärtuse suurendamist.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
et: %s%% kõikidest sorteerimistest põhjustab ajutisi tabeleid. See väärtus peaks jääma alla 10%%.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
et: Ajutisi tabeleid põhjustavate sorteerimiste hulk

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
et: Ajutiste tabelite keskmine: %s. See väärtust peaks ühe tunni kohta olema alla 1.

en: Sort rows
et: Sorteeri ridu

en: There are lots of rows being sorted.
et: Praegu sorteeritakse palju ridu.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
et: Kuigi suure hulga ridade sorteerimises pole midagi halba, peaksid palju kiirema sorteerimise tulemuse saavutamiseks kasutama ORDER BY klauslis indekseeritud veergusid.

en: Sorted rows average: %s
et: Sorteeritud ridade keskmine: %s

en: Rate of joins without indexes
et: Ilma indeksiteta liitmiste hulk

en: There are too many joins without indexes.
et: Siin on liiga palju ilma indeksiteta liitmisi.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
et: See tähendab, et liitmised teevad kogu tabeli kontrolli. Veergude jaoks indeksite lisamisel liitmise tingimustes kiirendab tunduvalt tabeli liitmisi.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Tabeli liitmiste keskmine: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Rate of reading first index entry
et: Esimese indeksi sissekande lugemiste hulk

en: The rate of reading the first index entry is high.
et: Esimese indeksi sissekande lugemiste hulk on kõrge.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
et: Tavaliselt tähendab see sagedasi terve indeksi kontrolle. Terve indeksi kontrollid on küll kiiremad, kui tabeli kontrollid, kuid see nõuab suurtes tabelites väga palju CPU tsükleid. Kui käivitada 'OPTIMIZE TABLE' nendes tabelites, milles kasutatakse palju UPDATE ja DELETE käske, siis võib see vähendada terve indeksi kontrollide hulka ja/või suurendada kiirust. Muul juhul saab terve indeksi kontrolle vähendada ainult päringute ümberkirjutamise abiga.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Indeksi kontrollide keskmine: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Rate of reading fixed position
et: Fikseeritud positsiooni lugemiste hulk

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
et: Fikseeritud positsioonist andmete lugemiste hulk on kõrge.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
et: See viitab sellele, et paljud päringud vajavad tulemuste sorteerimist ja/või kogu tabeli kontrolli, sisaldades liitmise päringuid, mis ei kasuta indekseid. Lisa indekseid, kus neid vaja.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Fikseeritud positsiooni lugemiste hulga keskmine: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Rate of reading next table row
et: Järgmise tabeli rea lugemiste hulk

en: The rate of reading the next table row is high.
et: Järgmise tabeli rea lugemiste hulk on kõrge.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
et: See viitab sellele, et paljud päringud teevad kogu tabeli kontrolle. Lisa indekseid, kus neid vaja.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Järgmise tabeli rea lugemiste hulk: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
et: Erinevad tmp_table_size and max_heap_table_size

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
et: {tmp_table_size} ja {max_heap_table_size} ei ole üks ja seesama.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
et: Kui oled mõõdukalt ühte neist muutnud: Server kasutab madalamat väärtust, et tuvastada mälus olevate tabelite maksimaalset mahtu. Seega, kui soovid suurendada mälus olevate tabelite piirangut, peaksid suurendama ka teist väärtust.

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
et: Praegused väärtused on tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Percentage of temp tables on disk
et: Kettal asuvate ajutiste tabelite protsent

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
et: Paljud ajutised tabelid on mälus säilitamise asemel kirjutatud kettale.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
et: {max_heap_table_size} ja {tmp_table_size} suurendamine võib aidata. Siiski mõned ajutised tabelid kirjutatakse alati kettale, sõltumata nende muutujate väärtusest. Nende kõrvaldamiseks pead oma päringud ümber kirjutama, et vältida taolisi tingimusi (ajutises tabelis: BLOB või TEXT veeruga või üle 512 baidise veeruga), mida on mainitud <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments"> Pythian Group artikli</a> alguses

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
et: %s%% kõikidest ajutistest tabelitest kirjutatakse kettale. See väärtus peaks olema alla 25%%

en: Temp disk rate
et: Ajutise ketta hulk

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
et: {max_heap_table_size} ja {tmp_table_size} suurendamine võib aidata. Siiski mõned ajutised tabelid kirjutatakse alati kettale, sõltumata nende muutujate väärtusest. Nende vältimiseks pead oma päringud üle kirjutama, et vältida taolisi tingimusi (ajutises tabelis: BLOB või TEXT veeruga või üle 512 baidise veeruga), mida on mainitud <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL dokumentatsioonis</a>

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Kettale kirjutatavate ajutiste tabelite hulk: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: MyISAM key buffer size
et: MyISAM võtme puhvri maht

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
et: Võtme puhvrit ei tuvastatud. Ühtegi MyISAM indeksit ei puhverdata.

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
et: Määra {key_buffer_size} väärtus sõltuvalt oma MyISAM indeksite mahust. 64M oleks hea algus.

en: key_buffer_size is 0
et: key_buffer_size on 0

en: Max % MyISAM key buffer ever used
et: Suurim MyISAM võtmepuhvri kasutuse %

en: MyISAM key buffer (index cache) % used is low.
et: MyISAM võtmepuhvri (indeksi puhver) % kasutus on madal.

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
et: Võid suurendada {key_buffer_size} väärtust, kuid kontrolli uuesti tabelit, et näha, kas indeksid on kustutatud või kontrolli päringuid, et teada saada, milliseid indekseid kasutatakse.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
et: maksimaalne MyISAM kasutatud võtme puhvri %%: %s%%. See väärtus peaks olema vähemalt 95%%

en: Percentage of MyISAM key buffer used
et: Kasutatud MyISAM võtme puhvri protsent

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
et: Kasutatud MyISAM võtme puhvri %%: %s%%. See väärtus peaks olema vähemalt 95%%

en: Percentage of index reads from memory
et: Mälust loetud indeksite protsent

en: The % of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
et: MyISAM võtmepuhvrit kasutavate indeksite % on madal.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
et: Võid suurendada {key_buffer_size} väärtust.

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
et: Mälust loetud indeksid: %s%%. See väärtus peaks olema vähemalt 95%%

en: Rate of table open
et: Avatud tabelite hulk

en: The rate of opening tables is high.
et: Avatud tabelite hulk on kõrge.

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
et: Tabelite avamine vajab ketta I/O'd, kuid see on kulukas. {table_open_cache} väärtuse suurendamine võib seda ära hoida.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
et: Avatud tabelite hulk: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 10

en: Percentage of used open files limit
et: Kasutatud avatud failide protsendi piirang

en: The number of open files is approaching the max number of open files. You may get a "Too many open files" error.
et: Avatud failide hulk läheneb maksimaalsele avatud failide hulgale. Võid saada "Liiga palju avatud faile" vea.

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
et: Kaalu {open_files_limit} väärtuse suurendamist ja pärast {open_files_limit} muutmist ning taaskäivitamist kontrolli vea logi.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
et: Avatud failide hulk on %s%% maksimaalsest. See peaks olema alla 85%%

en: Rate of open files
et: Avatud failide hulk

en: The rate of opening files is high.
et: Failide avamise hulk on kõrge.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
et: Avatud failide hulk: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 5

en: Immediate table locks %
et: Viivitamatu tabeli lukustamiste %

en: Too many table locks were not granted immediately.
et: Liiga palju tabeli lukustamisi, mida ei tehtud viivitamatult.

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
et: Optimeeri päringuid ja/või kasuta InnoDB'd, et vähendada lukustamise ooteaega.

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
et: Viivitamatu tabeli lukustamised: %s%%. See väärtus peaks olema vähemalt 95%%

en: Table lock wait rate
et: Ootel olevate tabeli lukustamiste hulk

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
et: Ootel olevate tabeli lukustamiste hulk: %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Thread cache
et: Lõimu puhver

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
et: Lõimu puhver on keelatud, mille tulemusena suureneb ülekoormus uute MySQL ühenduste arvelt.

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
et: Kasuta lõimu puhvrit, seades {thread_cache_size} > 0.

en: The thread cache is set to 0
et: Lõimu puhvriks on määratud 0

en: Thread cache hit rate %
et: Lõimu puhvri kasutushulga %

en: Thread cache is not efficient.
et: Lõimu puhver pole efektiivne.

en: Increase {thread_cache_size}.
et: Suurenda {thread_cache_size} väärtust.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
et: Lõimu puhvri kasutushulk: %s%%. See väärtus peaks olema üle 80%%

en: Threads that are slow to launch
et: Lõimud, mis käivituvad aeglaselt

en: There are too many threads that are slow to launch.
et: Siin on liiga palju aeglase käivitumisega lõimusid.

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
et: See juhtub tavaliselt süsteemi ülekoormuse ajal, sest tegemist on üsna lihtsa operatsiooniga. Sa peaksid jälgima hoolikalt oma süsteemi koormust.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
et: %s-l lõimul kulus käivitumiseks üle %s sekundi. See peaks olema 0

en: Slow launch time
et: Aeglane käivitumise aeg

en: Slow_launch_time is above 2s.
et: Slow_launch_time on üle 2s.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
et: Aeglase käivitumisega lõimete õigeks loendamiseks määra {slow_launch_time} väärtuseks 1s või 2s.

en: slow_launch_time is set to %s
et: slow_launch_time väärtuseks on määratud %s

en: Percentage of used connections
et: Kasutatud ühenduste protsent

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
et: Kasutatud ühenduste maksimaalne hulk läheneb {max_connections} väärtusele.

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
et: Suurenda {max_connections} väärtust või vähenda {wait_timeout} väärtust, et varem sulgeda need ühendused, mis ei sulge andmebaasikäsitlejaid korralikult. Veendu, et kood sulgeb andmebaasikäsitlejad korralikult.

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
et: Max_used_connections on %s%% max_connections väärtusest. See peaks olema alla 80%%

en: Percentage of aborted connections
et: Katkestatud ühenduste protsent

en: Too many connections are aborted.
et: Liiga palju ühendusi on katkestatud.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
et: Harilikult katkestatakse ühendused, mida ei suudeta autentida. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">See artikkel</a> võib aidata sul leida katkestamise põhjuse.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
et: %s%% kõikidest ühendustest on katkestatud. See väärtus peaks olema alla 1%%

en: Rate of aborted connections
et: Katkestatud ühenduste hulk

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
et: Katkestatud ühenduse hulk on %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Percentage of aborted clients
et: Katkestatud klientide protsent

en: Too many clients are aborted.
et: Liiga palju kliente on lahti ühendatud.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
et: Kliendid ühendatakse tavaliselt lahti siis, kui nad ei sulge oma MySQL ühendust korralikult. Seda võivad põhjustada võrguprobleemid või kood ei sulge andmebaasikäsitlejat korralikult. Kontrolli oma võrku ja koodi.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
et: %s%% kõikidest klientides on lahti ühendatud. See väärtus peaks olema alla 2%%

en: Rate of aborted clients
et: Lahti ühendatud klientide hulk

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
et: Lahti ühendatud klientide hulk on %s. See väärtus peaks ühe tunni kohta olema alla 1

en: Is InnoDB disabled?
et: Kas InnoDB on keelatud?

en: You do not have InnoDB enabled.
et: Sul ei ole InnoDB lubatud.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
et: InnoDB on tavaliselt tabelimootorite jaoks parem valik.

en: have_innodb is set to 'value'
et: have_innodb väärtuseks on määratud 'value'

en: InnoDB log size
et: InnoDB logi maht

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
et: InnoDB logifaili maht ei ole InnoDB puhvertsooni arvestades sobivas mahus.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
et: Eriti süsteemides, kus on palju InnoDB tabelite kirjutamisi, peaksid {innodb_log_file_size} väärtuseks määrama 25% {innodb_buffer_pool_size} väärtusest. Siiski, mida suurem see väärtus on, seda pikem on andmebaasi rikkumisel selle taastamise aeg ja seetõttu ei tohiks selle väärtus olla palju suurem 256-st MiB-st. Kuid palun pane tähele, et sa ei saa niisama lihtsalt selle muutuja väärtust muuta. Sa pead sulgema serveri, kustutama InnoDB logi failid, määrama my.cnf failis uue väärtuse, käivitama serveri ja siis kontrollima logisid, et kas kõik läks hästi. Vaata ka <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">selle blogi sissekannet</a>

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
et: Sinu InnoDB logi maht on %s%% InnoDB puhvertsooni mahust. See ei tohiks olla alla 20%%

en: Max InnoDB log size
et: Maksimaalne InnoDB logi maht

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
et: InnoDB logi fail on liiga mahukas.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
et: Tavaliselt piisab {innodb_log_file_size} väärtuseks 25% {innodb_buffer_pool_size} mahust. Väga suur {innodb_log_file_size} aeglustab tunduvalt andmebaasi rikkumisel selle taastamist. Vaata ka <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">seda artiklit</a>. Sa pead sulgema serveri, kustutama InnoDB logi failid, määrama my.cnf failis uue väärtuse, käivitama serveri ja siis kontrollima vigade logisid, et kas kõik läks hästi. Vaata ka <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">selle blogi sissekannet</a>

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
et: Sinu absoluutne InnoDB logi maht on %s MiB

en: InnoDB buffer pool size
et: InnoDB puhvertsooni maht

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
et: Sinu InnoDB puhvertsoon on üsna väike.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
et: InnoDB puhvertsoonil on suuri probleeme jõudlusega InnoDB tabelites. Eralda oma ülejäänud mälu sellele puhvrile. Sa võid 80% vabast mälust eraldada andmebaasi serveritele, mis kasutavad varundusmootorina ainult InnoDB'd ja millel puuduvad muud teenused (nt veebiserver). Kui see nii ei ole, siis pead hoolikalt hindama teiste teenuste ja mitte-InnoDB tabelite mälu tarbimist ning vastavalt sellele määrama selle muutuja väärtuse. Kui see on määratud liiga kõrgeks, siis su süsteem hakkab andmeid saalima ning see vähendab jõudlust oluliselt. Vaata ka <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">seda artiklit</a>

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
et: Sa kasutad hetkel %s%% mälust InnoDB puhvertsoonina. See annab endast teada, kui eraldad alla 60%%. Siiski on sinu süsteemi jaoks ideaalne, kui sul ei ole liiga palju InnoDB tabeleid või muid teenuseid, mis töötavad ühes masinas.

en: MyISAM concurrent inserts
et: MyISAM'i samaaegsed lisamised

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
et: Luba {concurrent_insert}, määrates väärtuseks 1

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
et: Määrates {concurrent_insert} väärtuseks 1, väheneb antud tabelis konkurents lugejate ja kirjutajate vahel. Vaata ka <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL dokumentatsiooni</a>

en: concurrent_insert is set to 0
et: concurrent_insert väärtuseks on määratud 0

en: Query cache disabled
et: Päringu puhver on keelatud

en: The query cache is not enabled.
et: Päringu puhver ei ole lubatud.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
et: Kui päringu puhver on õigesti seadistatud, siis aitab see suuresti parandada jõudlust. Puhvri lubamiseks vali {query_cache_size} väärtuseks 2-kohaline MiB väärtus ja vali {query_cache_type} väärtuseks 'ON'. <b>Märkus:</b> Kui kasutad mälupuhvrit, siis on soovitatav siinolevaid juhendeid ignoreerida.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
et: query_cache_size väärtuseks on määratud 0 või query_cache_type väärtuseks on määratud 'OFF'

en: Query cache efficiency (%)
et: Päringu puhvri efektiivsus (%)

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
et: Päringu puhver ei tööta efektiivselt, selle kasutushulk on madal.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
et: Kaalu {query_cache_limit} suurendamist.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
et: Praegune %s%% päringu puhvri kasutushulk on alla 20%%

en: Query Cache usage
et: Päringu puhvri kasutus

en: Less than 80% of the query cache is being utilized.
et: Kasutusel on alla 80% päringu puhvrist.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
et: Selle põhjuseks võib olla {query_cache_limit} liiga madal väärtus. Päringu puhvri puhastamine võib aidata.

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
et: Praegune vaba päringu puhvri mälu võrreldes päringu puhvri kogumahuga on %s%%. See peaks olema üle 80%%

en: Query cache fragmentation
et: Päringu puhvri killustatus

en: The query cache is considerably fragmented.
et: Päringu puhver on väga killustunud.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
et: Tõsine fragmenteerumine võib põhjustada Qcache_lowmem_prunes (täiendava) suurenemise. Selle põhjuseks võib olla mitmekordne päringute vahemälu alampiiri kärpimine, sest {query_cache_size} väärtus on liiga väike. Koheseks, kuid lühiajaliseks paranduseks, võib tühjendada päringute vahemälu, kuid see võib lukustada päringute vahemälu pikaks ajaks. Parameetri {query_cache_min_res_unit} ettevaatlik väiksemaks muutmine võib samuti aidata: näiteks võib omistada talle väärtuseks keskmise päringu suuruse, mille saab leida valemiga (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
et: Puhver on praegu killustatud %s%%. 100%% killustumist tähendab, et päringu puhver sisaldab vaheldumisi vabu ja kasutatud plokke. See väärtus peaks olema alla 20%%.

en: Query cache low memory prunes
et: Päringute vahemälu alampiiri kärpimine

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
et: Puhverdatud päringud on madala päringu puhvri mälu tõttu eemaldatud päringu puhvrist.

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
et: Võid suurendada {query_cache_size} väärtust, kuid siiski pea meeles, et puhvri liigne suurendamine suurendab tõenäoliselt selle mahtu. Seega tee seda väikeste sammude kaupa ja jälgi tulemusi.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
et: Kustutatud päringute hulk võrreldes lisatud päringutega on %s%%. Madalam väärtus on parem (teadaande limiit: 0.1%%)

en: Query cache max size
et: Päringu puhvri maksimaalne maht

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
et: Päringu puhvri maht on üle 128 MiB. Suured päringu puhvrid võivad põhjustada olulisemalt suuremat koormust, mis on vajalik puhvri haldamiseks.

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
et: Sõltuvalt sinu keskkonnast võib selle väärtuse kahandamine suurendada jõudlust.

en: Current query cache size: %s
et: Praegune päringu puhvri maht: %s

en: Query cache min result size
et: Päringu puhvri väikseima tulemuse maht

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
et: Suurim tulemuse maht päringu puhvris on vaikimisi 1 MiB.

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
et: {query_cache_limit} väärtuse muutmine (tavaliselt suurendades) võib suurendada jõudlust. See muutuja tuvastab päringu tulemuse suurima mahu, mis võidakse lisada päringu puhvrisse. Kui selles on palju üle 1 MiB-seid tulemusi, mis on hästi puhverdatavad (palju lugemisi, vähe kirjutamisi), siis {query_cache_limit} väärtuse suurendamine suurendab jõudlust. Kui aga on palju alla 1 MiB-seid tulemusi, mis ei ole väga hästi puhverdatavad (tihtilugu kehtetud tabeli uuendamiste tõttu) ja kui siis suurendada {query_cache_limit} väärtust, siis võib väheneda jõudlus.

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
et: query_cache_limit väärtuseks on määratud 1 MiB

en: Error when evaluating: %s
et: Viga väärtuse leidmisel: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
et: Reeglile '%s' vastava eeltingimuse hindamine ei õnnestunud.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
et: Reeglile '%s' vastava väärtuse arvutamine ei õnnestunud.

en: Failed running test for rule '%s'.
et: Reeglile '%s' testi käivitamine ei õnnestunud.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
et: Sõne vormindamine reeglile '%s' ebaõnnestus.

en: per second
et: sekundis

en: per minute
et: minutis

en: per hour
et: tunnis

en: per day
et: päevas

en: Search:
et: Otsi:

en: Go
et: Mine

en: Keyname
et: Võtme nimi

en: Description
et: Kirjeldus

en: Page number:
et: Leht:

en: Show all
et: Näita kõiki

en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
et: Saksa (telefoniraamatu järjekord)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
et: Saksa (sõnaraamatu järjestus)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
et: Hispaania (traditsiooniline)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
et: Hispaania (kaasaegne)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
et: tõstutundetu

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
et: tõstutundlik

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
et: diakriitikute tundetu

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
et: diakriitikute tundlik

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
et: katakana tundlik

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
et: mitmetasemeline

[ctx: Collation variant]
en: binary
et: binaarne

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
et: täiendusteta

[ctx: Collation]
en: Binary
et: Binaarne

[ctx: Collation]
en: West European
et: Lääne-Euroopa

[ctx: Collation]
en: Central European
et: Kesk-Euroopa

[ctx: Collation]
en: Russian
et: Vene

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
et: Lihtsustatud Hiina

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
et: Hiina (traditsiooniline)

[ctx: Collation]
en: Chinese
et: Hiina

[ctx: Collation]
en: Japanese
et: Jaapani

[ctx: Collation]
en: Baltic
et: Balti

[ctx: Collation]
en: Armenian
et: Armeenia

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
et: Kirillitsa

[ctx: Collation]
en: Arabic
et: Araabia

[ctx: Collation]
en: Korean
et: Korea

[ctx: Collation]
en: Hebrew
et: Heebrea

[ctx: Collation]
en: Georgian
et: Gruusia

[ctx: Collation]
en: Greek
et: Kreeka

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
et: Tsehhi-Slovaki

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
et: Ukraina

[ctx: Collation]
en: Turkish
et: Türgi

[ctx: Collation]
en: Swedish
et: Rootsi

[ctx: Collation]
en: Thai
et: Tai

[ctx: Collation]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
et: Bulgaaria

[ctx: Collation]
en: Croatian
et: Horvaadi

[ctx: Collation]
en: Czech
et: Tšehhi

[ctx: Collation]
en: Danish
et: Taani

[ctx: Collation]
en: English
et: Inglise

[ctx: Collation]
en: Estonian
et: Eesti

[ctx: Collation]
en: Hungarian
et: Ungari

[ctx: Collation]
en: Icelandic
et: Islandi

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
et: Ladina (klassikaline)

[ctx: Collation]
en: Latvian
et: Läti

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
et: Leedu

[ctx: Collation]
en: Burmese
et: Birma

[ctx: Collation]
en: Persian
et: Pärsia

[ctx: Collation]
en: Polish
et: Poola

[ctx: Collation]
en: Romanian
et: Rumeenia

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
et: Singali

[ctx: Collation]
en: Slovak
et: Slovaki

[ctx: Collation]
en: Slovenian
et: Sloveenia

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
et: Vietnami

en: You should upgrade to %s %s or later.
et: Peaksid uuendama %s %s või uuemale versioonile.

en: Error: Token mismatch
et: Viga: sobimatu sümbol

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
et: Sessiooni küpsise seadmine nurjus. Võib-olla kasutad sa phpMyAdmin'i HTTPS protokolli asemel HTTP protokolliga.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
et: Oled PHP seadistuses lubanud mbstring.func_overload. See ei ühildu phpMyAdminiga ja võib andmeid rikkuda!

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
et: Funktsioon(id) ini_get ja/või ini_set on failis php.ini keelatud. phpMyAdmin vajab neid funktsioone!

en: GLOBALS overwrite attempt
et: GLOBALS ülekirjutamise katse

en: possible exploit
et: võimalik turvaauk

en: Users cannot set a higher value
et: Kasutajad ei saa määrata kõrgemat väärtust

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
et: Kui lubatud, siis kasutaja saab küpsisega autentimisega siseneda mistahes MySQL serverisse.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
et: Piirab regulaaravaldisega kasutaja sisestavate MySQL serveri(te) IP aadressid või hosti nimed, et kasutaja saaks sisse logida ainult konkreetsetesse MySQL serveritesse.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
et: Kui see lubada, siis phpMyAdmin kasutab raamimiseks teises domeenis asuvat lehte, kuid see on potentsiaalne [strong]turvaauk[/strong], sest võimaldab rist-raamimise skriptimise (XSS) rünnakuid.

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
et: Turvasõna kasutatakse [kbd]cookie[/kbd] autentimisel küpsiste krüptimiseks.

en: Enable bzip2 compression for import operations.
et: Luba importimistel bzip2 tihendamine.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
et: Sisesta oma reCaptcha v2-ga ühilduva teenuse aadress.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
et: Sisesta reCAPTCHA v2-ga ühilduva API sisuturvalisuse-poliitika väljavõte.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
et: Sisestage reCAPTCHA v2-ga ühilduva API päringuparameeter.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
et: Sisesta oma reCAPTCHA v2-ga ühilduva API vastuse parameeter.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
et: Sisesta oma domeeni reCAPTCHA teenuse avalik võti.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
et: Sisesta oma domeeni reCAPTCHA teenuse salajane võti.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
et: Sisesta reCAPTCHA teenuse siteverify aadress.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
et: Määrab ära, milliseid muutmise tüüpe saab CHAR ja VARCHAR veergude jaoks kasutada. [kbd]input[/kbd] - lubab piirata sisendi pikkust, [kbd]textarea[/kbd] - lubab veergudes kasutada uusi ridu (newlines).

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
et: Kasuta SQL päringute muutmiseks kasutajasõbralikku toimetit (CodeMirror), mis toetab süntaksi esiletõstu ja ridade nummerdamist.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
et: Leia kõik vead enne päringu käivitamist. CodeMirror peab olema lubatud.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
et: Määrab CHAR ja VARCHAR veergude jaoks loodud sisestusväljade minimaalse laiuse.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
et: Määrab CHAR ja VARCHAR veergude jaoks loodud sisestusväljade maksimaalse laiuse.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
et: Tihenda gzip eksportimised lennult vajamata suuri mälumahtusid. Kui sul esineb loodud gzip failidega probleeme, siis keela see funktsionaalsus.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
et: Kas hoiatusi ("Kindel, et soovid…") peaks näitama, kuid oled andmeid kaotamas.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
et: Automaatne tabelite ja veergude nimede lõpetamine SQL päringutes.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
et: Vaikimisi teisenduste suvandite loendi väärtused. Need kirjutatase üle, kui teisendus täidetakse tabeli struktuuri lehel.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
et: Keela tabeli hoolduse massilised tegevused (nt andmebaasi valitud tabelite optimeerimine või parandamine).

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
et: Määra skripti lubatud töötamise aeg sekundites ([kbd]0[/kbd] - piiramatu).

en: Exclude definition of current user
et: Välista praeguse kasutaja definitsioon

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
et: Vali sorteerimise järjekord võõrvõtme rippmenüü kasti üksustele. [kbd]content[/kbd] on viidatud andmed, [kbd]id[/kbd] on võtme väärtus.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
et: Täpsusta veebilehitseja tiitliriba tekst. Eriliste väärtuste kuvamiseks mõledud maagiliste sõnede kasutamist vaata [doc@faq6-27]dokumentatsioonist[/doc].

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
et: Palun pane tähele, et phpMyAdmin on lihtsalt kasutajaliides ja tema funktsionaalsus ei piira MySQL'i.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
et: Täpsem serveri seadistus, ära muuda neid valikuid, kui sa ei tea, mille jaoks need on.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
et: Häälesta phpMyAdmini seadistuse salvestust, et saada ligipääs lisafunktsionaalsusele. Vaata dokumentatsioonist [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc].

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
et: Andmebaasis tehtud muudatuste jälgimine. Vajab phpMyAdmini seadistuse salvestust.

en: Customize browse mode.
et: Kohanda sirvimise viisi.

en: Customize default options.
et: Kohanda vaikimisi valikuid.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
et: phpMyAdmini arendajate sätted.

en: Customize edit mode.
et: Kohanda muutmise vaadet.

en: Customize default export options.
et: Muuda vaikimisi ekspordi valikuid.

en: Set some commonly used options.
et: Määra mõningaid enamasti kasutatavaid valikuid.

en: Customize default common import options.
et: Kohanda vaikimisi tavalise importimise valikuid.

en: Set import and export directories and compression options.
et: Määra impordi ja ekspordi kataloogid ja tihendamise valikud.

en: Databases display options.
et: Andmebaaside näitamise valikud.

en: Customize appearance of the navigation panel.
et: Muuda navigeerimise paneeli välimust.

en: Customize the navigation tree.
et: Muuda navigeerimispuud.

en: Servers display options.
et: Serverite näitamise valikud.

en: Tables display options.
et: Tabelite näitamise valikud.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
et: Sätted, mis mujale ei sobi.

en: Authentication settings.
et: Autentimise sätted.

en: Enter server connection parameters.
et: Sisesta serveri ühenduse parameetrid.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
et: Kohanda linke, mida näidatakse SQL päringu kastides.

en: SQL queries settings.
et: SQL päringute sätted.

en: Customize startup page.
et: Muuda esimest lehte.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
et: Vali need detailid, mida soovid näha andmebaasi struktuuris (tabelite nimekirjas).

en: Settings for the table structure (list of columns).
et: Tabeli struktuuri sätted (veergude nimekiri).

en: Choose how you want tabs to work.
et: Vali, kuidas sa tahaksid, et vahelehed toimiksid.

en: Customize text input fields.
et: Muuda teksti lisamise väljasid.

en: Customize default options
et: Kohanda vaikimisi valikuid

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
et: Keela mõned phpMyAdmini poolt näidatavad hoiatused.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
et: Luba importimistel ja eksportimistel gzip tihendamine.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
et: Kui see on lubatud, siis phpMyAdmin jätkab multi-käsu päringute sooritamist ka sel juhul, kui üks päringutest ebaõnnestub.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
et: Luba katkestada importimine, kui skript tuvastab, et see hakkab ületama ajapiirangut. See on hea moodus importida suuri faile, kuid siiski võib see katkestada ülekanded.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
et: Vaikimisi formaat. Võta teadmiseks, et see nimekiri sõltub asukohast (andmebaas, tabel) ja ainult siis, kui SQL on alati saadaval.

en: Update data when duplicate keys found on import
et: Värskenda andmeid, kui importimisel avastatakse topeltvõtmeid

en: Number of queries to skip from start.
et: Päringute hulk, mida alguses vahele jätta.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
et: Kui TRUE, siis väljalogimisel kustutatakse kõik küpsised kõikide serverite jaoks. Kui FALSE, siis väljalogimine mõjutab ainult käesolevat serverit. FALSE puhul on lihtne ära unustada välja logimast teistest serveritest, kui ühendatud on mitme serveriga.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
et: Määra, kas [kbd]küpsisega[/kbd] autentimisel kutsutakse tagasi eelmine sisselogimine või mitte.

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
et: Määrab, kui kaua (sekundites) sisselogimise küpsist veebilehitsejas säilitatakse. Vaikimisi 0 tähendab, et seda hoitakse ainult olemasoleva seansi jaoks ja kustutatakse niipea, kui sulged veebilehitseja akna. Seda on soovitatav kasutada mitteusaldusväärses keskkonnas.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
et: SQL päringu kuvamiseks kasutatav suurim sümbolite hulk.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
et: Igal lehel navigeerimispuu esimesel tasemel näidatavate elementide arv.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
et: Iga lehe navigeerimispuus näidatavate elementide arv.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
et: Näidatavate ridade hulk tulemuses. Kui tulemus sisaldab rohkem ridu, siis näidatakse "Eelmine" ja "Järgmine" linke.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
et: Baitide hulk, mida skriptil on lubatud kasutada, nt [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] - piiramatu, [kbd]0[/kbd] ei muuda).

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
et: Asendab navigeerimispaneelil andmebaasi puu valijaga

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
et: Lingi peapaneeliga tõstes esile aktiivse andmebaasi või tabeli.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
et: Ava lingitud leht peaaknas ([code]main[/code]) või uues ([code]new[/code]).

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
et: Minimaalne filtrikastis näidatavate elementide (tabelid, protseduurid ja sündmused) arv.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
et: Grupeeri navigeerimispuu elemendid (kaartidel Andmebaasid ja Tabelid määratud eraldaja alusel).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
et: Kas lubada navigeerimispaneelil puu laiendamist või mitte.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
et: Kas kuvada protseduurid andmebaasi navigeerimispuus

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
et: Kas avada üksik andmebaas navigeerimispuus automaatselt.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
et: Väärtus 0 peidab navigatsioonipaneeli.

en: Show logo in navigation panel.
et: Näita logo navigeerimise paneelis.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
et: URL, millele navigeerimise paneeli logo suunab.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
et: Näita serveri valikut nevigeerimispaneeli ülaosas.

en: String that separates databases into different tree levels.
et: Sõne, mis eraldab andmebaasid kolme erinevasse puu tasandisse.

en: String that separates tables into different tree levels.
et: Sõne, mis eraldab tabelid kolme erinevasse puu tasandisse.

en: Highlight server under the mouse cursor.
et: Tõsta kursori all olev server esile.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
et: Kas kuvada tabelid andmebaasi navigeerimispuus

en: Whether to show views under database in the navigation tree
et: Kas kuvada vaated andmebaasi navigeerimispuus

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
et: Kas kuvada funktsioonid andmebaasi navigeerimispuus

en: Whether to show events under database in the navigation tree
et: Kas kuvada sündmused andmebaasi navigeerimispuus

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
et: [kbd]SMART[/kbd] - st. TIME, DATE, DATETIME ja TIMESTAMP tüüpi veergude kahanevat järjekorda. Muul juhul on need kasvavas järjekorras.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
et: Keela vaikimisi hoiatus, mida näidatakse andmebaasi struktuuri lehel siis, kui phpMyAdmini seadistuse salvestuse jaoks vajalikku tabeleid ei leitud.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
et: Keela vaikimisi hoiatus, mida näidatakse struktuuri lehel siis, kui tabeli veergude nimed on MySQLi reserveeritud sõnad.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
et: Luba see, kui tahad kasutada andmebaasipõhist päringu ajalugu (vajab phpMyAdmini seadistuse salvestust). Kui see on keelatud, siis kasutatakse päringu ajaloo näitamiseks Javascripti funktsioone (ajalugu kaob akna sulgemisel).

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
et: Määrab kasutatava ajatsooni; võib erineda andmebaasi serveri ajatsoonist

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
et: Jäta tühjaks, et keelata [doc@https://wiki.phpmyadmin.net/pma/bookmark]järjehoidjate[/doc] tugi, soovitatav: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui veeru kommentaarid/meedia tüübid puuduvad; soovitatav: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
et: Eriline, piiratud õigustega MySQL kasutaja. Lisainfot saab [doc@linked-tables]dokumentatsioonist[/doc].

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
et: Seadistuse salvestuse säilitamise asendushost. Jäta tühjaks, kui soovid kasutada juba määratud hosti.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
et: Alternatiivne port, et luua ühenud hostiga, kus hoiatakse konfiguratsioone. Vaikimisi pordi kasutamiseks jäta tühjaks; kui kontrollhost on sama mis host, siis sisesta juba defineeritud port.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
et: Rohkem infot [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmini[/a] ja [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQLi[/a] veahaldussüsteemides

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kuid puudub SQL päringu ajaloo tugi, soovitatav: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
et: Piirab andmebaasi salvestatud tabeli eelistuste hulka, vanimad sissekanded kustutatakse automaatselt.

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui sa ei soovi salvestada näitepõhiseid päringuid, soovitatav: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
et: Jäta tühjaks, et keelata mallide eksportimine, soovitatav: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
et: Jäta tühjaks, et keskseid veerge mitte kasutada, soovitatav: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
et: Sa saad kasutada ka MySQL'i metamärke (% and _), kui asetad vahetult nende ette kurakaldkriipsu (\). S.t kasuta [kbd]'my\_db'[/kbd], aga mitte [kbd]'my_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui puudub PDF skeemi tugi, soovitatav: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
et: Andmebaas, mida kasutatakse seoste, järjehoidjate ja PDF funktsionaalsuse võimaldamiseks. Lisateavet leiad aadressilt [doc@linked-tables]pmadb[/doc]. Nende keelamiseks jäta see valik tühjaks, soovitatav: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui seansside vahel puuduvad "püsivad" hiljuti kasutatud tabelid, soovitatav: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui sa ei soovi seansside vahelisi "püsivad" hiljuti kasutatud tabeleid, soovitatav: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
et: Jäta tühjaks, et keelata [doc@relations@]seoste linkide[/doc] tugi, soovitatav: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
et: Vaata näiteks [doc@authentication-modes]autentimise tüüpe[/doc].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui puudub PDF skeemi tugi, soovitatav: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
et: Tabel, mis kirjeldab veergude näitamist. Jäta tühjaks, kui puudub tugi, soovitatav: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui seansside vahel puuduvad "püsivad" tabelite UI eelistused, soovitatav: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
et: Kas lisada lause DROP DATABASE IF EXISTS andmebaasi loomise logisse esimeseks.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
et: Kas lisada lause DROP TABLE IF EXISTS tabeli loomise logisse esimeseks.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
et: Kas lisada lause DROP VIEW IF EXISTS vaate loomise logisse esimeseks.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
et: Määrab lausete nimekirja, mida kasutatakse uute versioonide loomisel automaatselt.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui puudub SQL päringu jälgimise tugi, soovitatav: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
et: Kas jälgimise mehhanism loob versioneerib tabelida ja vaated automaatselt.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
et: Jäta tühjaks, kui kasutaja eelistusi andmebaasis ei hoita, soovitatav: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
et: Kohandatavate menüüde funktsionaalsuse kasutamiseks on vajalikud nii see tabel kui ka kasutajate gruppide tabel. Jättes neist ühe tühjaks, keelad menüüde kohandamise; soovitatav: [kbd]pma__users[/kbd]..

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
et: Kohandatavate menüüde funktsionaalsuse kasutamiseks on vajalikud nii see tabel kui ka kasutajate tabel. Jättes ühe neist tühjaks, keelad menüüde kohandamise; soovitatav: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
et: Jäta tühjaks, et keelata navigeerimiselementide peitmine ja kuvamine, soovitatav: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
et: Selle serveri kasutajasõbralik kirjeldus. Kui jätad tühjaks, siis näidatakse selle asemel hostinime.

en: Leave blank if not used.
et: Kui ei kasutata, siis jäta tühjaks.

en: Leave blank for defaults.
et: Vaikimisi jäta tühjaks.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
et: HTTP lihtsa autentimise ajal kuvatav ligipääsuala nimi.

en: Authentication method to use.
et: Kasutatav autentimise meetod.

en: Compress connection to MySQL server.
et: Tihenda MySQL ühendus serveriga.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
et: Peida andmebaasid, mis kattuvad regulaaravaldisega (PCRE).

en: Hostname where MySQL server is running.
et: Hostinimi, kus MySQL server töötab.

en: Leave empty if not using config auth.
et: Jäta tühjaks, kui ei kasuta 'config' autentimist.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
et: Port, mida MySQL server kuulab. Jäta tühjaks, kui soovid kasutada vaikimisi porti.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
et: Sokkel, mida MySQL server kuulab, jäta tühjaks, kui soovid kasutada vaikimisi soklit.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
et: Luba SSL ühendus MySQL serverisse.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
et: Palun pane tähele, et selle lubamine ei mõjuta [kbd]config[/kbd] autentimist, sest parool on seadistusfailis raskesti kodeeritud. See ei piira sama käsu otse käivitamist.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
et: Näita või peida kõikides tabelites loomise ajatempli veerg.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
et: Näita või peida kõikides tabelites viimase uuendamise ajatempli veerg.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
et: Näita või peida kõikides tabelites viimase kontrolli ajatemplit näitav veerg.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
et: Määrab, kas muutmisel/lisamisel näidata väljasid.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
et: Kuvab viida [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] väljundile.

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
et: Kas kasutajale peaks näitama "näita kõiki (ridu)" nuppu.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
et: Näita või peida kõigi tabelite kommentaaride veerg.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
et: Näita või peida märgistiku veerg kõikidel tabelitel.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
et: Näita funktsiooni väljasid muutmisel/lisamisel.

en: Whether to show hint or not.
et: Kas näidata vihjet või mitte.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
et: Määrab, kas phpMyAdmini poolt koostatud SQL päringuid näidatakse.

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
et: Luba näidata andmebaasi ja tabeli statistikat (nt ruumi kasutus).

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
et: Märgi kasutatud tabelid ja võimalda näidata andmebaase koos lukustatud tabelitega.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
et: Keela vaikimisi hoiatus, mis kuvatakse avalehel Suhosin'i tuvastamisel.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
et: Keela vaikimisi hoiatus, mida näidatakse põhilehel siis, kui PHP sätte session.gc_maxlifetime väärtus on väiksem kui `LoginCookieValidity` väärtus.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
et: Tekstiala suurus (veerud) muutmise vaates. See väärtus tõstetakse esile SQL päringu tekstialades (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
et: Tekstiala suurus (read) muutmise vaates. See väärtus tõstetakse esile SQL päringu tekstialades (*2).

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
et: Sisesta proksid formaadis [kbd]IP: usaldusväärse HTTP päis[/kbd]. Järgnev näide täpsustab, et phpMyAdmin peab usaldama HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) päist, mis tuleb proksist 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
et: Kui keelatud, siis kasutajad ei saa kasutada ühtegi allolevat valikut, sõltumata paremal asuvast märkeruudust.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
et: phpMyAdmin'i versiooniuuendusteks ja vearaportite saatmiseks kasutatava proksiserveri aadress. See on vajalik juhul kui server, kuhu on phpMyAdmin on paigaldatud, ei oma otseühendust Internetiga. Vorming on "hostinimi:port".

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
et: Kasutajanimi proksi serveris autentimiseks. Autentimist ei toimu vaikimisi. Kui kasutajanimi on antud, kastutatakse lihtsa autentimise (Basic Authentication) meetodit. Muud meetodid ei ole hetkel toetatud.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
et: Päringud käivitatakse klahvi Enter vajutamisel (Ctrl+Enter asemel). Reavahetuseks kasuta kombinatsiooni Shift+Enter.

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
et: Luba Nullseadistuse režiim, mis lubab sul häälestada phpMyAdmin'i seadistuste salvestamise tabelid automaatselt.

en: Highlight selected rows.
et: Tõsta valitud read esile.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
et: Tõsta kursori all olevad read esile.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
et: CHAR/VARCHAR tekstialade veergude hulk.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
et: CHAR/VARCHAR tekstialade ridade hulk.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
et: Logi konsoolil kuvamiseks SQL päringud ja nende käivitusaeg

en: Tab that is displayed when entering a database.
et: Vaheleht, mis avatakse andmebaasi sisenemisel.

en: Tab that is displayed when entering a server.
et: Vaheleht, mis avatakse serverisse sisenemisel.

en: Tab that is displayed when entering a table.
et: Vaheleht, mis avatakse tabelisse sisenemisel.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
et: Kas tabeli struktuuri tegevused peaks olema peidetud.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
et: Kas kuvada veergude kommentaarid tabeli struktuuri vaates

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
et: Näita servereid rippmenüü asemel nimekirjana.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
et: Rippmenüüd kasutataks siis, kui selles on uusi üksusi.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
et: Mõningate päringute märkekasti vaikeväärtus võõrvõtmete kontrolliks.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
et: Lohistamise-kukutamisega importimise keelamiseks eemalda kastist märge

en: How many rows can be inserted at one time.
et: Mitu rida saab korraga lisada.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
et: Suurim hulk sümboleid, mida näidatakse mitte-arvulises veerus sirvimise vaates.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
et: Määra, kui kaua (sekundites) sisselogimise küpsis kehtib.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
et: Kahekordista LONGTEXT veergude tekstiala suurust.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
et: Andmebaaside nimekirjas näidatavate andmebaaside suurim hulk.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
et: Tabeli nimekirjas näidatavate tabelite suurim hulk.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
et: Hiljuti kasutatud tabelite suurim hulk. Keelamiseks sisesta 0.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
et: Lemmiktabelite suurim hulk. Keelamiseks sisesta 0.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
et: Need on lingid Muuda, Kopeeri ja Kustuta.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
et: Määrab reaviitade kuvamise ka unikaalse võtme puudumisel.

en: Disable shortcut keys
et: Keela kiirklahvid

en: Use natural order for sorting table and database names.
et: Kasuta algset tabeli ja andmebaasi nimede sorteerimise järjekorda.

en: Use only icons, only text or both.
et: Kasuta ainult ikoone, ainult teksti või mõlemat.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
et: Kasuta HTTP ülekannete parema kiiruse saavutamiseks GZip väljundi puhverdamist.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
et: Kasuta püsiühendusi MySQL andmebaasidesse.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
et: Keela BLOB ja BINARY veergude muutmine.

en: How many queries are kept in history.
et: Mitu päringut ajaloos hoitakse.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
et: Vali funktsioon, mida kasutatakse märgitabeli teisendamisel.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
et: Tabelite sirvimisel jäetakse meelde iga tabeli sortimisalus.

en: Default sort order for tables with a primary key.
et: Vaikimisi sortimisrežiim primaarvõtmega tabelitele.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
et: Korda päiseid iga X rea tagant, [kbd]0[/kbd] keelab selle funktsionaalsuse.

en: For display Options
et: Kuvamise seaded

en: Directory where exports can be saved on server.
et: Serveri kataloog, kuhu eksporditud failid salvestatakse.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
et: Määrab, kas päringukast jääb ekraanile pärast päringu saatmist.

en: Title of browser window when a database is selected.
et: Veebilehitseja akna pealkiri, kui valitud on andmebaas.

en: Title of browser window when nothing is selected.
et: Veebilehitseja akna pealkiri, kui valitud pole mitte midagi.

en: Title of browser window when a server is selected.
et: Veebilehitseja akna pealkiri, kui valitud on server.

en: Title of browser window when a table is selected.
et: Veebilehitseja akna pealkiri, kuid valitud on tabel.

en: Directory on server where you can upload files for import.
et: Kataloog serveris, kuhu saad importimiseks faile üles laadida.

en: Allow for searching inside the entire database.
et: Luba otsida tervest andmebaasist.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
et: Lubab phpMyAdmini pealehel kontrollida viimast versiooni.

en: The password for authenticating with the proxy.
et: Salasõna proksi serveris autentimiseks.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
et: Luba importimistel ja eksportimistel ZIP tihendamine.

en: Choose the default action when sending error reports.
et: Vali vaikimisi tegevus vearaportite saatmisel.

en: Allow login to any MySQL server
et: Luba sisse logida mistahes MySQL serverisse

en: Restrict login to MySQL server
et: Piira meldimist MySQL serverisse

en: Allow third party framing
et: Luba kolmanda osapoole raamimine

en: Show "Drop database" link to normal users
et: Näita tavakasutajatele "Kustuta andmebaas" linki

en: Blowfish secret
et: Blowfish turvasõna

en: Row marker
et: Rea esiletõstmine

en: Highlight pointer
et: Kursor tõstab esile

en: CHAR columns editing
et: CHAR veergude muutmine

en: Enable CodeMirror
et: Luba CodeMirror

en: Enable linter
et: Luba linter

en: Minimum size for input field
et: Sisestusvälja minimaalne laius

en: Maximum size for input field
et: Sisestusvälja maksimaalne laius

en: CHAR textarea columns
et: CHAR tekstiala veerud

en: CHAR textarea rows
et: CHAR tekstiala read

en: Check config file permissions
et: Kontrolli seadistusfaili õigusi

en: Compress on the fly
et: Tihenda lennult

en: Confirm DROP queries
et: Kinnita DROP päringud

en: Debug SQL
et: Silu SQL

en: Paper size
et: Paberi suurus

en: Default database tab
et: Vaikimisi andmebaasi vaheleht

en: Default server tab
et: Vaikimisi serveri vaheleht

en: Default table tab
et: Vaikimisi tabeli vaheleht

en: Enable autocomplete for table and column names
et: Luba tabelite ja veergude nimede automaatne lõpetamine

en: Show column comments
et: Kuva veeru kommentaarid

en: Hide table structure actions
et: Peida tabeli struktuuri tegevused

en: Default transformations for Hex
et: Vaikimisi teisendused 16-nend süsteemi

en: Default transformations for Substring
et: Vaikimisi teisendused alamstringle

en: Default transformations for Bool2Text
et: Vaikimisi teisendused Bool2Text'le

en: Default transformations for External
et: Vaikimisi teisendus välisele

en: Default transformations for PreApPend
et: Vaikimisi teisendus PreApPend'le

en: Default transformations for DateFormat
et: Vaikimisi teisendus DataFormat'le

en: Default transformations for Inline
et: Vaikimisi teisendused Inline'ile

en: Default transformations for TextImageLink
et: Vaikimisi teisendused TextImageLink'le

en: Default transformations for TextLink
et: Vaikimisi teisendused TextLink'le

en: Display servers as a list
et: Näita andmebaase nimekirjana

en: Disable multi table maintenance
et: Keela multi-tabeli hooldus

en: Maximum execution time
et: Suurim teostamise aeg

en: Use [code]LOCK TABLES[/code] statement
et: Kasuta lauset [code]LOCK TABLES[/code]

en: Save as file
et: Salvesta failina

en: Character set of the file
et: Faili märgitabel

en: Format
et: Formaat

en: Compression
et: Tihendamine

en: Put columns names in the first row
et: Aseta veergude nimed esimesse ritta

en: Columns enclosed with
et: Veergusid ümbritseb

en: Columns escaped with
et: Veergusid lõpetab

en: Replace NULL with
et: NULL asendaja

en: Remove CRLF characters within columns
et: Eemalda veergudest CRLF märgid

en: Columns terminated with
et: Veerud lõpetab

en: Lines terminated with
et: Ridasid katkestab

en: Excel edition
et: Exceli väljaanne

en: Database name template
et: Andmebaasi nime mall

en: Server name template
et: Serveri nime mall

en: Table name template
et: Tabeli nime mall

en: Dump table
et: Loo tabeli tõmmis

en: Include table caption
et: Lisa tabeli pealkiri

en: Comments
et: Kommentaarid

en: Table caption
et: Tabeli pealkiri

en: Continued table caption
et: Jätkatud tabeli pealkiri

en: Label key
et: Nime võti

en: Media type
et: Meedia tüüp

en: Relationships
et: Seosed

en: Export method
et: Ekspordi meetod

en: Save on server
et: Salvesta serverisse

en: Overwrite existing file(s)
et: Kirjuta olemasolev(ad) fail(id) üle

en: Export as separate files
et: Ekspordi eraldi failidena

en: Remember filename template
et: Jäta faili nime mall meelde

en: Remove DEFINER clause from definitions
et: Eemalda definitsioonide alt DEFINER klausel

en: Add AUTO_INCREMENT value
et: Lisa AUTO_INCREMENT väärtus

en: Enclose table and column names with backquotes
et: Aseta tabeli ja veeru nimed alumise ja ülemise jutumärgi vahele

en: SQL compatibility mode
et: SQL ühilduvuse meetod

en: Creation/Update/Check dates
et: Loomise/Uuendamise/Kontrollimise kuupäevad

en: Use delayed inserts
et: Kasuta viivitatud lisamisi

en: Disable foreign key checks
et: Keela võõrvõtme kontrollid

en: Export views as tables
et: Vaadete eksportimine tabelitena

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
et: Ekspordi seotud metaandmed phpMyAdmini häälestuse salvestuskohast

en: Add %s
et: Lisa %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
et: Kasuta 16-nendsüsteemi BINARY & BLOB väljadel

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
et: Lisa IF NOT EXISTS (vähem efektiivne, sest tabeli loomise ajal luuakse ka indeksid)

en: %s view
et: Vaade %s

en: Use ignore inserts
et: Kasuta INSERT IGNORE lauseid

en: Syntax to use when inserting data
et: Andmete lisamisel kasutatav süntaks

en: Maximal length of created query
et: Loodud päringu maksimaalne pikkus

en: Export type
et: Ekspordi tüüp

en: Enclose export in a transaction
et: Lisa eksport ülekandesse

en: Export time in UTC
et: Ekspordi aeg UTC's

en: Foreign key dropdown order
et: Võõrvõtme rippmenüü järjekord

en: Foreign key limit
et: Võõrvõtme piirang

en: Foreign key checks
et: Võõrvõtme(te) kontrollid

en: First day of calendar
et: Kalendri esimene päev

en: Databases
et: Andmebaasid

en: Browse mode
et: Sirvimisrežiim

en: Developer
et: Arendaja

en: Edit mode
et: Muutmise vaade

en: Export defaults
et: Ekspordi vaikimisi väärtused

en: General
et: Üldine

en: Import defaults
et: Impordi vaikimisi väärtused

en: Import / export
et: Impordi / ekspordi

en: Navigation panel
et: Navigeerimise paneel

en: Navigation tree
et: Navigeerimispuu

en: Servers
et: Serverid

en: Tables
et: Tabelid

en: Main panel
et: Peapaneel

en: Other core settings
et: Muud tuumsätted

en: Page titles
et: Lehe pealkirjad

en: Security
et: Turvalisus

en: Basic settings
et: Peamised sätted

en: Authentication
et: Autentimine

en: Server configuration
et: Serveri seadistus

en: Configuration storage
et: Seadistuse salvestuskoht

en: Changes tracking
et: Muudatuste jälgimine

en: SQL Query box
et: SQL päringuaken

en: SQL queries
et: SQL päringud

en: Startup
et: Käivitus

en: Database structure
et: Andmebaasi struktuur

en: Table structure
et: Tabeli struktuur

en: Tabs
et: Vahelehed

en: Display relational schema
et: Näita seoseskeemi

en: Text fields
et: Tekstiväljad

en: Texy! text
et: Texy! tekst

en: Warnings
et: Hoiatused

en: Console
et: Konsool

en: Extra parameters for iconv
et: iconv lisaparameetrid

en: Ignore multiple statement errors
et: Ignoreeri multi-käsu vigu

en: Enable drag and drop import
et: Luba importimine lohistamise-kukutamisega

en: Partial import: allow interrupt
et: Osaline importimine: luba katkestamine

en: Do not abort on INSERT error
et: Ära katkesta INSERT vea puhul

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
et: Lisa ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
et: Imporditava faili formaat

en: Use LOCAL keyword
et: kasuta LOCAL võtmesõna

en: Column names in first row
et: Veeru nimed esimeses reas

en: Do not import empty rows
et: Ära impordi tühje ridu

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
et: Impordi valuutad ($5.00 -> 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
et: Impordi protsendid sobiva kümnendarvuna (12.00% -> .12)

en: Partial import: skip queries
et: Osaline importimine: jäta päringud vahele

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
et: Ära kasuta AUTO_INCREMENT null-väärtuste jaoks

en: Read as multibytes
et: Loe mitmebaidistena

en: Initial state for sliders
et: Liugurite algne asetus

en: Number of inserted rows
et: Lisatud ridade hulk

en: Limit column characters
et: Piira veeru sümboleid

en: Delete all cookies on logout
et: Kustuta väljalogimisel kõik küpsised

en: Recall user name
et: Kutsu kasutajanimi uuesti

en: Login cookie store
et: Sisselogimise küpsise säilitamine

en: Login cookie validity
et: Sisselogimise küpsise kehtivus

en: Bigger textarea for LONGTEXT
et: Suurem tekstiala LONGTEXT jaoks

en: Maximum displayed SQL length
et: Näidatava SQL'i maksimaalne pikkus

en: Maximum databases
et: Suurim hulk andmebaase

en: Maximum items on first level
et: Maksimaalne elementide arv esimesel tasemel

en: Maximum items in branch
et: Maksimaalne elementide arv harus

en: Maximum number of rows to display
et: Näidatavate ridade suurim hulk

en: Maximum tables
et: Suurim hulk tabeleid

en: Memory limit
et: Mälu piirang

en: Show databases navigation as tree
et: Kuva andmebaaside navigeerimine puuna

en: Navigation panel width
et: Navigatsioonipaneeli laius

en: Link with main panel
et: Lingi peapaneeli

en: Display logo
et: Näita logo

en: Logo link URL
et: Logo lingi URL

en: Logo link target
et: Logo lingi sihtkoht

en: Display servers selection
et: Näita serverite valikut

en: Target for quick access icon
et: Kiiravamisikooni sihtkoht

en: Target for second quick access icon
et: Teise kiiravamisikooni sihtkoht

en: Minimum number of items to display the filter box
et: Minimaalne filtri kastis näidatavate elementide arv

en: Minimum number of databases to display the database filter box
et: Andmebaasi filtri kastis näidatavate andmebaaside minimaalne hulk

en: Group items in the tree
et: Grupeeri puu elemendid

en: Database tree separator
et: Andmebaasipuu eraldaja

en: Table tree separator
et: Tabelipuu eraldaja

en: Maximum table tree depth
et: Maksimaalne tabelipuu kõrgus

en: Enable highlighting
et: Luba esiletõstmine

en: Enable navigation tree expansion
et: Luba navigeerimispuu laiendamine

en: Show tables in tree
et: Kuva puus tabelite loend

en: Show views in tree
et: Kuva puus vaated

en: Show functions in tree
et: Kuva puus funktsioonid

en: Show procedures in tree
et: Kuva puus protseduurid

en: Show events in tree
et: Kuva puus sündmused

en: Expand single database
et: Ava üksik andmebaas

en: Recently used tables
et: Hiljuti kasutatud tabelid

en: Favorite tables
et: Lemmikute tabel

en: Where to show the table row links
et: Kus näidata tabeli rea linke

en: Show row links anyway
et: Kuva ridade viidad ikkagi

en: Natural order
et: Algne järjekord

en: Table navigation bar
et: Tabeli navigeerimisriba

en: GZip output buffering
et: GZip väljundi puhverdamine

en: Default sorting order
et: Vaikimisi sorteerimise järjekord

en: Persistent connections
et: Püsiühendused

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
et: Puudulikud phpMyAdmini seadistuse salvestuse tabelid

en: MySQL reserved word warning
et: MySQL reserveeritud sõna hoiatus

en: How to display the menu tabs
et: Kuidas kuvada menüü sakke

en: How to display various action links
et: Kuidas kuvada erinevate tegevuste linke

en: Protect binary columns
et: Kaitse binaarseid veergusid

en: Permanent query history
et: Püsiv päringute ajalugu

en: Query history length
et: Päringu ajaloo pikkus

en: Recoding engine
et: Ümberkodeerimise mootor

en: Remember table's sorting
et: Jäta meelde tabeli sortimisalus

en: Primary key default sort order
et: Primaarvõtme vaimisi sortimisrežiim

en: Repeat headers
et: Korda päiseid

en: Grid editing: trigger action
et: Võrgustikmuutmine: tegevuse päästik

en: Relational display
et: Suhtestuskuva

en: Grid editing: save all edited cells at once
et: Võrgustukmuutmine: salvesta kõik muudetud lahtrid

en: Save directory
et: Salvestamise kataloog

en: Host authorization order
et: Hosti autentimise järjekord

en: Host authorization rules
et: Hosti autentimise reeglid

en: Allow logins without a password
et: Luba paroolita sisselogimised

en: Allow root login
et: Luba sisse logida 'root' kasutajana

en: Session timezone
et: Seansi ajatsoon

en: HTTP Realm
et: HTTP ligipääsuala

en: Authentication type
et: Autentimise tüüp

en: Bookmark table
et: Järjehoidja tabel

en: Column information table
et: Veeru teabe tabel

en: Compress connection
et: Tihenda ühendus

en: Control user password
et: Kontrollkasutaja parool

en: Control user
et: Kontrollkasutaja

en: Control host
et: Kontrollhost

en: Control port
et: Kontrollport

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
et: Keela INFORMATION_SCHEMA kasutus

en: Hide databases
et: Peida andmebaasid

en: SQL query history table
et: SQL päringu ajaloo tabel

en: Server hostname
et: Serveri hostinimi

en: Logout URL
et: Väljalogimise URL

en: Maximal number of table preferences to store
et: Suurim hulk tabeli eelistusi, mida salvestada

en: QBE saved searches table
et: Tabel näitepõhiste päringute salvestamiseks

en: Export templates table
et: Ekspordi mallide tabel

en: Central columns table
et: Kesksete veergude tabel

en: Show only listed databases
et: Näita ainult loendatud andmebaase

en: Password for config auth
et: 'config' autentimise parool

en: PDF schema: pages table
et: PDF skeem: lehtede tabel

en: Database name
et: Andmebaasi nimi

en: Server port
et: Serveri port

en: Recently used table
et: Hiljuti kasutatud tabel

en: Favorites table
et: Lemmikute tabel

en: Relation table
et: Seose tabel

en: Signon session name
et: Sisselogimise seansi nimi

en: Signon URL
et: Sisselogimise URL

en: Server socket
et: Serveri sokkel

en: Use SSL
et: Kasuta SSL'i

en: Designer and PDF schema: table coordinates
et: Disainer ja PDF skeem: tabeli koordinaadid

en: Display columns table
et: Näita veergude tabelit

en: UI preferences table
et: UI eelistuste tabel

en: Add DROP DATABASE
et: Lisa DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
et: Lisa DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
et: Lisa DROP VIEW

en: Statements to track
et: Käsud, mida jälgida

en: SQL query tracking table
et: SQL päringu jälgimise tabel

en: Automatically create versions
et: Loo versioonid automaatselt

en: User preferences storage table
et: Kasutaja eelistusi säilitav tabel

en: Users table
et: Kasutajate tabel

en: User groups table
et: Kasutajagruppide tabel

en: Hidden navigation items table
et: Peidetud navigeerimiselementide tabel

en: User for config auth
et: 'config' autentimise kasutaja

en: Verbose name of this server
et: Selle serveri sõnaline nimi

en: Allow to display all the rows
et: Luba näidata kõiki ridu

en: Show password change form
et: Näita parooli muutmise vormi

en: Show create database form
et: Näita andmebaasi loomise vormi

en: Show table comments
et: Kuva tabeli kommentaarid

en: Show creation timestamp
et: Kuva loomise ajatempel

en: Show last update timestamp
et: Kuva viimase uuendamise ajatempel

en: Show last check timestamp
et: Kuva viimase kontrolli ajatempel

en: Show table charset
et: Kuva tabeli märgistik

en: Show field types
et: Näita välja tüüpe

en: Show function fields
et: Näita funktsiooni väljasid

en: Show hint
et: Näita vihjet

en: Show phpinfo() link
et: Näita phpinfo() linki

en: Show detailed MySQL server information
et: Näita detailset MySQL serveri teavet

en: Show SQL queries
et: Näita SQL päringuid

en: Retain query box
et: Säilita päringu kast

en: Show statistics
et: Näita statistikat

en: Skip locked tables
et: Jäta lukustatud tabelid vahele

en: Edit
et: Muuda

en: Explain SQL
et: Selgita SQL

en: Refresh
et: Uuenda

en: Create PHP code
et: Loo PHP kood

en: Suhosin warning
et: Suhosin'i hoiatus

en: Login cookie validity warning
et: Sisselogimise küpsise kehtivuse hoiatus

en: Textarea columns
et: Tekstiala veerud

en: Textarea rows
et: Tekstiala read

en: Database
et: Andmebaas

en: Default title
et: Vaikimisi pealkiri

en: Table
et: Tabel

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
et: Usaldusväärsete prokside nimekiri lubatud/keelatud IP'de jaoks

en: Upload directory
et: Üleslaadimise kataloog

en: Use database search
et: Kasuta andmebaasi otsingut

en: Enable the Developer tab in settings
et: Luba sätetes kujundaja vaheleht

en: Version check
et: Versiooni kontroll

en: Proxy URL
et: Proksi aadress

en: Proxy username
et: Proksi kasutajanimi

en: Proxy password
et: Proksi parool

en: URL for reCAPTCHA v2 API
et: reCAPTCHA v2 API aadress

en: Content-Security-Policy snippet for reCAPTCHA v2 API
et: ReCaptcha v2 API sisuturbe-poliitika väljavõte

en: Request parameter for reCAPTCHA v2 API
et: ReCaptcha v2-ga ühilduva API päringu parameeter

en: Response parameter for reCAPTCHA v2 API
et: ReCaptcha v2-ga ühilduva API vastuse parameeter

en: Public key for reCAPTCHA
et: reCAPTCHA avalik võti

en: Private key for reCAPTCHA
et: reCAPTCHA salajane võti

en: URL for reCAPTCHA siteverify
et: reCAPTCHA siteverify aadress

en: Send error reports
et: Saada vearaport

en: Enter executes queries in console
et: Enter käivitab päringud konsoolil

en: Enable Zero Configuration mode
et: Luba Nullseadustuse režiim

en: Show query history at start
et: Kuva päringu ajalugu alguses

en: Always expand query messages
et: Laienda päringu teated alati

en: Show current browsing query
et: Kuva valitud lehitsemise päring

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
et: Käivita päringud klahviga Enter ja lisa reavahetused kombinatsiooniga Shift+Enter

en: Switch to dark theme
et: Vali tume teema

en: Console height
et: Konsooli kõrgus

en: Console mode
et: Konsooli režiim

en: Group queries
et: Grupeeri päringud

en: Order
et: Järjestus

en: Order by
et: Järjesta

en: Server connection collation
et: Serveri ühenduse kodeering

en: Missing data for %s
et: Kadunud andmed %s jaoks

en: Incorrect value!
et: Vale väärtus!

en: unavailable
et: kättesaamatu

en: "%s" requires %s extension
et: "%s" vajab %s laiendit

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
et: Pakitud importimine ei toimi, sest puudub funktsioon %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
et: Pakitud eksportimine ei toimi, sest puudub funktsioon %s.

en: maximum %s
et: maksimaalselt %s

en: Config authentication
et: Config autentimine

en: HTTP authentication
et: HTTP autentimine

en: Signon authentication
et: Sisselogimise (signon) autentimine

en: Quick
et: Kiire

en: Custom
et: Kohandatud

en: Structure
et: Struktuur

en: Data
et: Andmed

en: CSV for MS Excel
et: CSV MS Exceli jaoks

en: OpenDocument Spreadsheet
et: OpenDocument tabel

en: OpenDocument Text
et: OpenDocument tekst

en: Export
et: Ekspordi

en: Features
et: Funktsionaalsused

en: CSV using LOAD DATA
et: CSV kasutades LOAD DATA

en: Import
et: Impordi

en: Default transformations
et: Vaikimisi teisendused

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
et: Sätete salvestamine nurjus; saadetud häälestus sisaldab vigu!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
et: Olemasolev seadistusfail (%s) ei ole loetav.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
et: Seadistusfailil on valed õigused. See ei tohiks olla kõikide jaoks kirjutatav!

en: Failed to read configuration file!
et: Seadistuse faili lugemine ebaõnnestus!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
et: See tähendab tavaliselt, et selles on süntaksi viga, palun kontrolli kõiki allolevaid vigu.

en: Invalid server index: %s
et: Vale serveri indeks: %s

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
et: See %svalik%s peaks olema keelatud, kuna see võimaldab ründajatel sooritada suurel hulgal logimisi kõikidesse MySQL serveritesse. Kui tunned, et sul on seda vaja, siis kasuta kas %spiira meldimist MySQL serverisse%s või %susaldusväärsete prokside nimekirja%s. Siiski ei pruugi IP-põhine kaitse usaldatavate prokside loendiga olla usaldusväärne, kui sinu IP kuulub ISP'le, kellega on ühendatud koos sinuga tuhandeid kasutajaid.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
et: Seda väärtust tuleks kaks korda kontrollida veendumaks, et sellele kataloogile ei saaks ligi maailm ega poleks loetav või kirjutatav teiste sinu serveri kasutajate poolt.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
et: Sa peaksid kasutama SSL ühendusi, kui sinu andmebaasi server seda toetab.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
et: Kui tunned, et see on vajalik, siis kasuta täiendavaid kaitse sätteid - %1$shosti autentimise%2$s sätteid ja %3$susaldusväärsete prokside nimekirja%4$s. Siiski ei pruugi IP-põhine kaitse olla usaldusväärne, kui sinu IP kuulub ISP'le, kellega on ühendatud koos sinuga tuhandeid kasutajaid.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
et: Sa valisid [kbd]config[/kbd] autentimise tüübi ja kaasasid automaatsele sisselogimisele kasutajanime ja parooli, mis ei ole soovitatav valik liinilolevatele hostidele. Kõik, kes teavad või arvavad ära sinu phpMyAdmini URL'i, saavad otse ligipääsu sinu phpMyAdmini paneelile. Määra %1$sautentimise tüübiks%2$s [kbd]cookie[/kbd] või [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
et: Sa lubad serveriga ühendada ilma paroolita.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
et: %sZip hõrendamine%s vajab funktsioone (%s), mida siin süsteemis pole.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
et: %sZip tihendamine%s vajab funktsioone (%s), mida siin süsteemis pole.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
et: Kuna sa ei ole blowfish turvasõna määranud, kuid oled valinud [kbd]küpsisega[/kbd] autentimine, siis loodi võti sinu jaoks automaatselt. Seda kasutatakse küpsiste krüptimiseks, sa ei pea seda meelde jätma.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
et: %1$sSisselogimise küpsise kehtivus%2$s on suurem, kui %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s. See võib põhjustada juhuslikke sessiooni vananemisi (session.gc_maxlifetime on hetkel %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
et: %sSisselogimise küpsise kehtivus%s peaks olema kuni 1800 sekundit (30 minutit). 1800-st suuremad väärtused võivad tuua esile turvariski.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
et: Kui kasutada [kbd]küpsisega[/kbd] autentimist ja %ssisselogimise küpsise salvestus%s ei ole 0, siis %ssisselogimise küpsise kehtivuse%s väärtus peab olema madalam või sellega võrdne.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
et: %1$sBzip2 tihendamine ja hõrendamine%2$s vajab funktsioone (%3$s), mida siin süsteemis pole.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
et: %1$sGZip tihendamine ja hõrendamine%2$s vajab funktsioone (%3$s), mida siin süsteemis pole.

en: no description
et: kirjeldus puudub

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
et: Sul puuduvad õigused andmebaasi '%s' loomiseks. Sa võid minna suvalise andmebaasi kaardile 'Operatsioonid' ja määrata phpMyAdmini häälestuse salvestamine sinna.

en: View users
et: Kuva kasutajad

en: Server-level tabs
et: Serveri tasemete sakid

en: Database-level tabs
et: Andmebaasi tasemete sakid

en: Table-level tabs
et: Tabeli tasemete sakid

en: Could not connect to the database server!
et: Ei saa ühenduda andmebaasi serveriga!

en: Invalid authentication type!
et: Vigane autentimise tüüp!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
et: Tühi kasutajanimi kasutades autentimise meetodit "[kbd]config[/kbd]"!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
et: Tühi sisselogimise nimi kasutades autentimise meetodit "[kbd]signon[/kbd]"!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
et: Tühi sisselogimise URL kasutades autentimise meetodit "[kbd]signon[/kbd]"!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
et: Tühi phpMyAdmini kontrollkasutaja kasutades phpMyAdmin'i seadistuste salvestamist!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
et: Tühi phpMyAdmini kontrollkasutaja parool kasutades phpMyAdmin'i seadistuste salvestamist!

en: Incorrect value:
et: Vale väärtus:

en: Incorrect IP address: %s
et: Vale IP-aadress: %s

en: Not a valid port number!
et: Vigane pordi number!

en: Not a positive number!
et: Ei ole positiivne number!

en: Not a non-negative number!
et: Ei ole mitte-negatiivne number!

en: Value must be less than or equal to %s!
et: Väärtus peab olema väiksem või võrdne kui %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
et[0]: Kuvatakse %1$d järjehoidja (isiklikud ja ühised)
et[1]: Kuvatakse %1$d järjehoidjat (isiklikud ja ühised)

en: No bookmarks
et: Järjehoidjad puuduvad

en: SQL Query Console
et: SQL päringu konsool

en: No databases selected.
et: Ühtegi andmebaasi ei ole valitud.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
et: Fail %s ei ole selles süsteemis saadaval; täiendavat informatsiooni leiad aadressilt %s.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
et: Kuvatakse read %1$s - %2$s.

note: l10n: The user tries to save a page with an existing name in Designer
en: There already exists a page named "%s" please rename it to something else.
et: Lehekülg nimega "%s" on juba olemas. Palun anna sellele mõni muu nimi.

en: No tables found in database.
et: Andmebaasist tabeleid ei leitud.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
et: Ei saanud laadida eksportimise pluginaid, palun kontrolli oma paigaldust!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
et: Ei saanud importimise pluginaid laadida, palun kontrolli oma paigaldust!

en: No collation provided.
et: Järjestamise reeglid puuduvad.

en: The database name is empty!
et: Andmebaasi nimi on tühi!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
et: Andmebaasi koopia nimi ei saa olla ta vana nimi. Muuda koopia nime ja proovi uuesti.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
et: %1$s andmebaasi uueks nimeks on %2$sˇ.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
et: %1$s andmebaas on kopeeritud kohta %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
et: phpMyAdmini seadistuse salvestus on deaktiveeritud. %sVaata põhjust%s.

en: Access denied!
et: Ligipääs keelatud!

en: No table selected.
et: Ühtegi tabelit ei ole valitud.

en: Success!
et: Õnnestus!

en: View %s has been dropped.
et: Vaade %s kustutati.

en: Table %s has been dropped.
et: Tabel %s kustutati.

en: Table %s has been emptied.
et: Tabel %s on tühjendatud.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
et: Sellel vaatel on vähemalt nii palju ridu. Palun loe %sdokumentatsiooni%s.

en: unknown
et: tundmatu

en: Yes
et: Jah

en: No change
et: Ei muudetud

en: Favorite List is full!
et: Lemmikute nimekiri on täis!

en: Tracking data deleted successfully.
et: Jälgimise andmed kustutati edukalt.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
et: Versioon %1$s loodi valitud tabelitele; nende jälgimine on aktiveeritud.

en: No tables selected.
et: Ühtegi tabelit ei ole valitud.

en: Database Log
et: Andmebaasi logi

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
et: Tuvastati viga, mis vastavalt su sätetele raporteeriti automaatselt.

en: Thank you for submitting this report.
et: Täname, et saatsid raporti.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
et: Tuvastati viga ja loodi sellele vastav vearaport, kuid seda ei õnnestunud saata.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
et: Kui koged mingeid probleeme, siis raporteeri neist ise.

en: You may want to refresh the page.
et: Sa võiksid lehekülje uuesti laadida.

en: Bad type!
et: Halb tüüp!

en: Bad parameters!
et: Halvad parameetrid!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
et: Sind logiti väja ühest serverist. phpMyAdminist täielikuks välja logimiseks pead logima välja kõigist serveritest.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
et: phpMyAdmini häälestuse salvestuskoht ei ole lõplikult häälestatud; mõned laiendatud funktsioonid ei ole aktiveeritud. %sVaata põhjust%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
et: Alternatiivina mine suvalises andmebaasis sakile 'Operatsioonid' ja seadista ta seal.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
et: PHP parameeter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] väärtus on väiksem, kui phpMyAdminis seadistatud küpsise kehtivus. Seetõttu võib sessioon aeguda kiiremini, kui phpMyAdminis seadistatud.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
et: Sisselogimise küpsise salvestusaeg on madalam, kui phpMyAdminis seadistatud küpsise kehtivus, seetõttu sinu sisselogimine aegub varem, kui phpMyAdminis seadistatud.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
et: Su server töötab kontrollkasutaja ja salasõna (controlpass) vaikeväärtustega ning on seetõttu sissetungimiseks avatud. Sa peaksid vahetama kontrollkasutaja 'pma' salasõna, et parandada see turvanõrkus.

en: The configuration file needs a valid key for cookie encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
et: Seadistuste fail vajab brauserikookide krüpteerimiseks kehtivat võtit. Sulle loodi automaatselt ajutine võti. Palun loe [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentatsiooni[/doc].

en: The cookie encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
et: Seadistustefailis olev brauserikookide krüpteerimisvõti on nõutavast pikem kui. See peaks olema ainult %d baiti pikk. Palun tutvu [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentatsiooniga[/doc].

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
et: [code]config[/code] kataloog, mida kasutab paigaldaja skript, asub endiselt sinu phpMyAdmini kataloogis. Kui phpMyAdmin on seadistatud, peaksid selle kataloogi kindlasti kustutama. Vastasel korral võivad su serveri turvalisust ohustada isikud, kes on alla laadinud serveri seadistuste faili.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
et: Server töötab koos Suhosin'iga. Võimalike probleemide kohta loe %sdokumentatsioonist%s.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
et: $cfg['TempDir'] (%s) ei ole kasutatav. phpMyAdmin ei saa malle puhvermälus hoida ja on seetõttu aeglane.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
et: mbstring PHP laiendit ei leitud ning tundub, et kasutad mitmebaidilist märgitabelit. Ilma mbstring laiendita ei suuda phpMyAdmin sõnesid korralikult poolitada ja see võib viia ettearvamatute tulemusteni.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
et: Laiendust curl ei leitud ja allow_url_fopen on keelatud. Seetõttu on keelatud ka mõned võimalused nagu vigade raporteerimine või versiooni kontroll.

en: Incomplete params
et: Puudulikud parameetrid

en: Succeeded
et: Õnnestus

en: Failed
et: Nurjus

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
et: Tõenäoliselt üritasid üles laadida liiga suurt faili. Palun loe %sdokumentatsioonist%s, kuidas sellest piirangust vabaneda.

en: Showing bookmark
et: Näitan järjehoidjat

en: The bookmark has been deleted.
et: Järjehoidja on kustutatud.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
et: Importimisest andmeid vastu ei võetud. Faili nime kas ei saadetud või faili maht ületab sinu PHP seadistuses lubatud maksimaalset mahtu. Vaata [doc@faq1-16]KKK 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
et[0]: Importimine lõpetati edukalt, teostati %d päring.
et[1]: Importimine lõpetati edukalt, teostati %d päringut.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
et: Ületati skripti ooteaeg. Kui tahad importimise lõpetada, siis palun %ssaada fail uuesti%s ja importimine jätkub poolelijäänud kohast.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
et: Viimasel käivitamisel andmeid ei parsitud. Tavaliselt tähendab see seda, et phpMyAdmin ei suuda importimist lõpetada, kuni sa ei suurenda php aja piiranguid.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
et: "DROP DATABASE" käsud on keelatud.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
et: Simuleerida on võimalik ainult ühe tabeli uuendamise ja kustutamise päringuid.

en: Could not load the progress of the import.
et: Importimise edenemise laadimine nurjus.

en: Confirm
et: Kinnita

en: Do you really want to execute "%s"?
et: Kas tõesti tahad käivitada "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
et: Oled KUSTUTAMAS kogu andmebaasi!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again
et: Andmebaasi uus nimi ei saa olla ta vana nimi. Muuda uut nime ja proovi uuesti

en: You are about to DESTROY a complete table!
et: Oled KUSTUTAMAS kogu tabelit!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
et: Oled KÄRPIMAS kogu tabelit!

en: You are about to DELETE all the rows of the table!
et: Oled KUSTUTAMAS tabeli kõiki ridu!

en: Delete tracking data for this table?
et: Kas kustutada selle tabeli jälgimise andmed?

en: Delete tracking data for these tables?
et: Kas kustutada nende tabelite jälgimise andmed?

en: Delete tracking data for this version?
et: Kas kustutada selle versiooni jälgimise andmed?

en: Delete tracking data for these versions?
et: Kas kustutada nende versioonide jälgimise andmed?

en: Delete entry from tracking report?
et: Kas kustutada kirje jälgimise raportist?

en: Deleting tracking data
et: Kustuta jälgimise andmed

en: Dropping Primary Key/Index
et: Primaarvõtme/indeksi kustutamine

en: Dropping Foreign key.
et: Välisvõtme kustutamine.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
et: See tegevus võib võtta kaua aega. Jätkan sellegipoolest?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
et: Kas tõesti tahad kustudata kasutajate grupi "%s"?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
et: Kas sa soovid tõesti kustutada otsingu "%s"?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
et: Mõned su muudatused ei ole veel salvestatud. Oled kindel, et soovid sellelt lehelt lahkuda?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
et: Sa proovid vähendada ridade arvu, kuid oled juba sisestanud nendesse ridadesse andmeid, mis lähevad nüüd kaduma. Kas sa soovid jätkata?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
et: Kas sa soovid tõesti tühistada valitud kasutajate õigused?

en: Do you really want to delete this central column?
et: Kas sa soovid tõesti kustutada selle keskse veeru?

en: Do you really want to delete the selected items?
et: Kas sa soovid tõesti kustutada valitud elemendid?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
et: Kas soovid tõesti kustutada (DROP) valitud partitsiooni(d)? Selle käigus kustutatakse ka kõik valitud partitsiooni(de)ga seotud andmed!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
et: Kas sa soovid tõesti kärpida (TRUNCATE) valitud partitsioone?

en: Do you really want to remove partitioning?
et: Kas sa tõesti soovid loobuda partitsioneerimisest?

en: Do you really want to reset the replica (RESET REPLICA)?
et: Kas sa soovid tõesti kordistamise lähtestada (RESET REPLICA)?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
et: See operatsioon proovib teisendada su andmed uude sortimisse. Harvadel juhtudel, peamiselt siis, kui uues sortimises puudub tähemärk, võivad andmed selle protsessi tulemusel uues sortimises ilmuda vigaselt. Sellisel juhul soovitame pöörduda tagasi vana sortimise juurde ja vaadata nõuandeid aadressil

en: Garbled Data
et: Seosetud andmed

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
et: Kas sa oled kindel, et soovid vahetada sortimist ja teisendada andmed?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
et: Selle tegevuse käigus proovib MySQL teisendada ühest sortimisest teise. Kui märgistikud ei ühildu, siis võib tekkida andmete kadu ja see kadu <b>EI</b> pruugi olla tagasivõetav minnes tagasi veeru algsele sortimisele. <b>Olemasolevate andmete teisendamiseks on soovitatav kasutada veeru muutmise funktsionaalsust (viit "Muuda") selle tabeli struktuuri leheküljel.</b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
et: Kas sa oled kindel, et soovid vahetada kõikide veergude sortimist ja teisendada andmed?

en: Save & close
et: Salvesta ja sule

en: Reset
et: Lähtesta

en: Reset all
et: Lähtesta kõik

en: Missing value in the form!
et: Puuduv väärtus vormis!

en: Select at least one of the options!
et: Vali valikutest vähemalt üks!

en: Please enter a valid number!
et: Palun sisesta korrektne number!

en: Please enter a valid length!
et: Palun sisesta korrektne pikkus!

en: Add index
et: Lisa indeks

en: Edit index
et: Muuda indeksit

note: l10n: Rename a table Index
en: Rename index
et: Nimeta indeks ümber

en: Add %s column(s) to index
et: Lisa indeksisse %s veerg(u)

en: Create single-column index
et: Loo ühe veeru indeks

en: Create composite index
et: Loo mitme veeru indeks

en: Composite with:
et: Kasuta:

en: Please select column(s) for the index.
et: Palun vali indeksi veerg(u).

en: Preview SQL
et: SQL eelvaade

en: Simulate query
et: Simuleeri päringut

en: Matched rows:
et: Sobivad read:

en: SQL query:
et: SQL päring:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
et: Y väärtused

en: Please enter the SQL query first.
et: Palun sisesta esmalt SQL päring.

en: The host name is empty!
et: Hostinimi on tühi!

en: The user name is empty!
et: Kasutajanimi on tühi!

en: The password is empty!
et: Parool on tühi!

en: The passwords aren't the same!
et: Paroolid ei kattu!

en: Removing Selected Users
et: Valitud kasutajate kustutamine

en: Close
et: Sulge

[ctx: Lock the account.]
en: Lock
et: Lukusta

[ctx: Unlock the account.]
en: Unlock
et: Ava

en: Lock this account.
et: Lukusta see konto.

en: Unlock this account.
et: Vabasta see konto.

en: Template was created.
et: Mall loodi.

en: Template was loaded.
et: Mall on laetud.

en: Template was updated.
et: Mall on loodud.

en: Template was deleted.
et: Mall on kustutatud.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
et: Muud

en: Connections / Processes
et: Ühendused / Protsessid

en: Local monitor configuration incompatible!
et: Kohaliku jälgimise seadistus ei ühildu!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
et: Diagrammi korrastuse seadistus sinu veebilehitsejate kohalikus salvestuskohas ei ole enam jälgimise dialoogi uuema versiooniga ühilduv. Üldjuhul sinu praegune seadistus enam ei toimi. Palun lähtesta oma seadistus vaikimisi väärtustele menüüst <i>Sätted</i>.

en: Query cache efficiency
et: Päringu vahemälu kasutegur

en: Query cache usage
et: Päringu vahemälu kasutus

en: Query cache used
et: Kasutatud päringu vahemälu

en: System CPU usage
et: Süsteemi CPU kasutus

en: System memory
et: Süsteemimälu

en: System swap
et: Süsteemisaale

en: Average load
et: Keskmine koormus

en: Total memory
et: Kogumälu

en: Cached memory
et: Puhverdatud mälu

en: Buffered memory
et: Puhverdatud mälu

en: Free memory
et: Vaba mälu

en: Used memory
et: Kasutatud mälu

en: Total swap
et: Kogu saalimisala

en: Cached swap
et: Puhverdatud saalimisala

en: Used swap
et: Kasutatud saalimisala

en: Free swap
et: Kasutamata saalimisala

en: Bytes sent
et: Saadetud baidid

en: Bytes received
et: Vastuvõetud baidid

en: Connections
et: Ühendused

en: Processes
et: Protsessid

en: %d table(s)
et: %d tabel(it)

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
et: Päringud

en: Traffic
et: Liiklus

en: Settings
et: Sätted

en: Add chart to grid
et: Lisa diagramm ruudustikku

en: Please add at least one variable to the series!
et: Palun lisa seeriasse vähemalt üks muutuja!

en: None
et: Puudub

note: l10n: SQL Query on modal to show exported query
en: SQL Query
et: SQL päring

en: Resume monitor
et: Jätka jälgimist

en: Pause monitor
et: Peata jälgimine

en: Start auto refresh
et: Käivita automaatne värskendamine

en: Stop auto refresh
et: Lõpeta automaatne värskendamine

en: general_log and slow_query_log are enabled.
et: general_log ja slow_query_log on lubatud.

en: general_log is enabled.
et: general_log on lubatud.

en: slow_query_log is enabled.
et: slow_query_log on lubatud.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
et: slow_query_log ja general_log on keelatud.

en: log_output is not set to TABLE.
et: log_output ei ole TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
et: log_output väärtuseks on määratud TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
et: slow_query_log on lubatud, aga server logib ainult need päringud, mille jaoks kulub vähemalt %d sekundit. Sõltuvalt sinu süsteemist on soovitatav long_query_time väärtuseks seada 0-2 sekundit.

en: long_query_time is set to %d second(s).
et: long_query_time väärtuseks on määratud %d sekund(it).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
et: Järgnevad sätted rakenduvad kõikjale ja serveri taaskäivitamisel lähtestuvad vaikimisi olekusse:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
et: Määra log_output väärtuseks %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
et: Luba %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
et: Keela %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
et: Muuda long_query_time väärtuseks %d sekundit.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
et: Sa ei saa neid muutujaid muuta. Logi sisse kasutajana 'root' või võta ühendust oma andmebaasi administraatoriga.

en: Change settings
et: Muuda sätteid

en: Current settings
et: Praegused sätted

en: Chart title
et: Diagrammi pealkiri

note: l10n: As in differential values
en: Differential
et: Eraldaja

en: Divided by %s
et: Jagatud %s-ga

en: Unit
et: Ühik

en: From slow log
et: Aeglasest logist

en: From general log
et: Üldisest logist

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
et: See päring ei leidnud serveri logidest andmebaasi nime.

en: Analysing logs
et: Logide analüüsimine

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
et: Logide analüüsimine ja laadimine. See võib võtta natuke aega.

en: Cancel request
et: Loobu taotlusest

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
et: See veerg näitab kokku rühmitatud ühesuguste päringute hulka. Siiski kasutatakse rühmitamise kriteeriumina ainult SQL päringut, seega päringute atribuudid (nt. algusaeg) võivad olla erinevad.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
et: Kuniks valitud on INSERT päringute rühmitamine, rühmitatakse kokku INSERT päringud samasse tabelisse, sõltumata lisatud andmetest.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
et: Logi andmed on laetud. Päringud sooritatakse selle ajavahemiku jooksul:

en: Jump to Log table
et: Mine logi tabelisse

en: No data found
et: Andmeid ei leitud

en: Log analysed, but no data found in this time span.
et: Logi on analüüsitud, kuid sellest ajavahemikust andmeid ei leitud.

en: Analyzing…
et: Analüüsimine…

en: Explain output
et: Selgita väljundit

en: Status
et: Olek

en: Time
et: Aeg

en: Total time:
et: Aeg kokku:

en: Profiling results
et: Profileerimise tulemused

[ctx: Display format]
en: Table
et: Tabel

en: Chart
et: Diagramm

[ctx: Alias]
en: Database
et: Andmebaas

[ctx: Alias]
en: Table
et: Tabel

[ctx: Alias]
en: Column
et: Veerg

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
et: Logi tabeli filtri valikud

en: Filter queries by word/regexp:
et: Filtreeri päringuid sõna/reg.avaldise alusel:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
et: Rühmita päringud, ignoreerides WHERE klauslite muutuja andmeid

en: Sum of grouped rows:
et: Rühmitatud ridade summa:

en: Total:
et: Kokku:

en: Loading logs
et: Logide laadimine

en: Monitor refresh failed
et: Jälgija värskendamine ebaõnnestus

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
et: Uute diagrammi andmete taotlemisel naases server vale vastusega. Enamasti on selle põhjuseks aegunud seanss. Lae leht uuesti ja logi sisse.

en: Reload page
et: Lae leht uuesti

en: Affected rows:
et: Mõjutatud read:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
et: Seadistusfaili parsimine ebaõnnestus. Tundub, et see pole õige JSON kood.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
et: Imporditud seadistusega diagrammi ruudustiku loomine ebaõnnestus. Lähtestamine vaikimisi seadistusse…

en: Import monitor configuration
et: Impordi jälgimise seadistus

en: Please select the file you want to import:
et: Palun vali imporditav fail:

en: Please enter a valid table name.
et: Palun sisesta korrektne tabeli nimi.

en: Please enter a valid database name.
et: Palun sisesta korrektne andmebaasi nimi.

en: No files available on server for import!
et: Importimiseks ei ole serveris faile!

en: Analyse query
et: Analüüsi päringut

en: Formatting SQL…
et: SQL vormindamine…

en: No parameters found!
et: Parameetrid puuduvad!

en: Cancel
et: Katkesta

en: Page-related settings
et: Lehega seonduvad sätted

en: Apply
et: Rakenda

en: Loading…
et: Laadimine…

en: Request aborted!!
et: Päring katkestatud!

en: Processing request
et: Töödeldakse taotlust

en: Request failed!!
et: Päring nurjus!

en: Error in processing request
et: Taotluse töötlemisel esines viga

en: Error code: %s
et: Vea kood: %s

en: Error text: %s
et: Vea tekst: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
et: Tundub, et ühendus serveriga on katkenud. Palun kontrolli oma võrguühendust ja serveri olekut.

en: No accounts selected.
et: Kontosid ei ole valitud.

en: Dropping column
et: Kustutatakse veergu

en: Adding primary key
et: Lisatakse primaarvõtit

en: Click to dismiss this notification
et: Selle teate sulgemiseks kliki sellel

en: Renaming databases
et: Andmebaase nimetatakse ümber

en: Copying database
et: Andmebaasi kopeeritakse

en: Changing charset
et: Märgitabeli muutmine

en: No
et: Ei

en: Enable foreign key checks
et: Luba võõrvõtme(te) kontrollid

en: Failed to get real row count.
et: Ridade tegeliku arvu ei suudetud hankida.

en: Searching
et: Otsimine

en: Hide search results
et: Peida otsingu tulemused

en: Show search results
et: Näita otsingu tulemusi

en: Browsing
et: Vaatamine

en: Deleting
et: Kustutamine

en: Delete the matches for the %s table?
et: Kustutada %s tabeli vasted?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
et: Salvestatud funktsioon peab sisaldama RETURN käsku!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
et: Eksporditavaid funktsioone ei ole. Vajalikud õigused võivad puududa.

en: Values for column %s
et: %s veeru väärtused

en: Values for a new column
et: Uue veeru väärtused

en: Enter each value in a separate field.
et: Sisesta iga väärtus eraldi väljale.

en: Add %d value(s)
et: Lisa %d väärtus(t)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
et: Märkus: Kui fail sisaldab mitut tabelit, siis need liidetakse kokku.

en: Hide query box
et: Peida päringu kast

en: Show query box
et: Näita päringu kasti

en: Delete
et: Kustuta

en: %d is not valid row number.
et: %d ei ole õige reanumber.

en: Browse foreign values
et: Sirvi võõrvõtme väärtusi

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
et: Puuduvad varasemad automaatselt salvestatud päringud. Laaditakse vaikimisi päring.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
et: Sul on varem salvestatud päring. Päringu laadimiseks klõpsa Hangi autosalvestatud päring.

en: Variable %d:
et: Muutuja %d:

en: Pick
et: Vali

en: Column selector
et: Veeru valija

en: Search this list
et: Otsi sellest loendist

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
et: Keskne loend ei sisalda veerge. Palun kontrolli, et andmebaasi %s keskne veergude loend sisaldaks veerge, mis puuduvad aktiivsest tabelist.

en: See more
et: Vaata lisaks

en: Add primary key
et: Lisa primaarvõti

en: Primary key added.
et: Primaarvõti lisatud.

en: Taking you to next step…
et: Viiakse sind järgmisele sammule…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
et: Tabeli "%s" normaliseerimise esimene samm on lõpetatud.

en: End of step
et: Sammu lõpp

en: Second step of normalization (2NF)
et: Normaliseeriminse teine samm (2NK)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
et: Valmis

en: Confirm partial dependencies
et: Kinnita osalised sõltuvused

en: Selected partial dependencies are as follows:
et: Valitud osalised sõltuvused on järgnevad:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
et: Märkus: a, b -> d, f kaasab väärtused veergudest a ja b, mis kombineeritult määravad väärtused veergudes d ja f.

en: No partial dependencies selected!
et: Ühtegi osalist sõltuvust ei ole valitud!

en: Back
et: Tagasi

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
et: Kuva mulle võimalikud osalised sõltuvused vastavalt tabelis olevatele andmetele

en: Hide partial dependencies list
et: Peida osaliste sõltuvuste nimekiri

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
et: Palun oota! See võib võtta aega mõned sekundid olenevalt andmete suurused ja tabeli veergude arvust.

en: Step
et: Samm

en: The following actions will be performed:
et: Teostatakse järgnevad päringud:

en: DROP columns %s from the table %s
et: Kustuta (DROP) veerud %s tabelist %s

en: Create the following table
et: Loo järgmine tabel

en: Third step of normalization (3NF)
et: Normaliseerimise kolmas samm (3NK)

en: Confirm transitive dependencies
et: Kinnita transitiivsed sõltuvused

en: Selected dependencies are as follows:
et: Valitud sõltuvused on järgnevad:

en: No dependencies selected!
et: Ühtegi sõltuvust ei ole valitud!

en: Save
et: Salvesta

en: Hide search criteria
et: Peida otsingu kriteerium

en: Show search criteria
et: Kuva otsingu kriteeriumi

en: Column maximum:
et: Veeru maksimum:

en: Column minimum:
et: Veeru miinimum:

en: Hide find and replace criteria
et: Peida 'leia ja asenda' kriteerium

en: Show find and replace criteria
et: Kuva 'leia ja asenda' kriteerium

en: Each point represents a data row.
et: Iga punkt tähendab andmete rida.

en: Hovering over a point will show its label.
et: Kursori üleliigutamisel näitab punkt selle nime.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
et: Vali graafiku suumitav ala hiirega.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
et: Algoleku taastamiseks vajuta suurenduse lähtestamise nuppu.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
et: Kliki andmepunktil, et vaadata ja vajadusel muuta andmete rida.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
et: Diagrammi suurust saab muuta, kui lohistada seda alumist paremat nurkapidi.

en: Select two columns
et: Vali kaks veergu

en: Select two different columns
et: Vali kaks erinevat veergu

en: Data point content
et: Andmepunkti sisu

en: Ignore
et: Ignoreeri

en: Copy
et: Kopeeri

en: Point
et: Punkt

en: Point %d
et: Punkt %d

en: Linestring
et: Rea sõne

en: Polygon
et: Hulktahukas

en: Geometry
et: Geomeetria

en: Inner ring
et: Sisemine ring

en: Outer ring
et: Välimine ring

en: Add a point
et: Lisa punkt

en: Add an inner ring
et: Lisa sisemine ring

en: Do you want to copy encryption key?
et: Kas sa soovid kopeerida krüpteerimisvõtme?

en: Encryption key
et: Krüpteerimisvõti

en: The HEX function will treat the integer as a string while calculating the hexadecimal value
et: Funktsioon HEX käsitleb täisarvu tekstina ja leiab selle kuuetestkümnendväärtuse

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
et: MySQL võtab vastu ka väärtuseid, mida liguriga ei saa valida. Soovi korral sisesta need väärtused otse

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
et: MySQL võtab vastu ka väärtuseid, mida ei saa valida kuupäeva valijaga. Soovi korral sisesta need väärtused otse

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
et: Näitab, et lehel on tehtud muudatusi; muudatustest loobumisel küsitakse su käest kinnitust

en: Select referenced key
et: Vali osutatud võti

en: Select Foreign Key
et: Vali võõrvõti

en: Please select the primary key or a unique key!
et: Palun vali primaarvõti või unikaalne nimi!

en: Choose column to display
et: Vali veerg, mida näidata

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
et: Sa ei ole muudatusi salvestanud. Kui sa neid ei salvesta, siis need lähevad kaotsi. Kas soovid jätkata?

en: value/subQuery is empty
et: väärtus/alampäring on tühi

en: Add tables from other databases
et: Lisa tabeleid teistest andmebaasidest

en: Page name
et: Lehe nimi

en: Save page
et: Salvesta leht

en: Save page as
et: Salvesta leht nimega

en: Open page
et: Ava lehe

en: Delete page
et: Kustuta leht

note: l10n: When the user opens a page saved in the Designer
en: Some tables saved in this page might have been renamed or deleted.
et: Mõned tabelid sellel lehel võivad olla ümber nimetatud või kustutatud.

en: Untitled
et: Nimetu

en: Please select a page to continue
et: Palun vali jätkamiseks leht

en: Please enter a valid page name
et: Palun sisesta korrektne lehe nimi

en: Do you want to save the changes to the current page?
et: Kas sa soovid salvestada muudatused sellel leheküljel?

en: Successfully deleted the page
et: Lehekülje kustutamine õnnestus

en: Export relational schema
et: Ekspordi seosteskeem

en: Modifications have been saved
et: Muutused on salvestatud

en: %d object(s) created.
et: Loodi %d objekt(i).

en: Column name
et: Veeru nimi

en: Submit
et: Saada

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
et: Muutmisest loobumiseks vajuta ESC.<br>- Reavahetuseks vajuta Shift+Enter.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
et: Sa muutsid mõningaid andmed ja neid pole veel salvestatud. Oled kindel, et soovid enne andmete salvestamist sellelt lehelt lahkuda?

en: Drag to reorder.
et: Järjekorra muutmiseks lohista.

en: Click to sort results by this column.
et: Klõpsa selle veeru järgi sortimiseks.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
et: Shit+klõps lisab selle veeru ORDER BY klauslisse või vahetab ASC/DESC režiimi.<br>- Ctrl+klõps või Alt+klõps (Mac: Shift+Option+klõps) eemaldab veeru ORDER BY klauslist

en: Click to mark/unmark.
et: Klõpsa valimiseks/mittevalimiseks.

en: Double-click to copy column name.
et: Veeru nime kopeerimiseks tee sellel topeltklõps.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
et: Veeru nähtavuse muutmiseks<br>vajuta alla suunatud noolele.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
et: See tabel ei sisalda unikaalset veergu. Ruudustiku muutmisega, märkeruutudega, muutmisega, kopeerimisega ja kustutamisega seotud funktsionaalsus ei pruugi pärast salvestamist toimida.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
et: Palun sisesta korrektne kuueteistkümnend sõne. Lubatud märgid on 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
et: Kas sa soovid tõesti näha kõiki ridu? Suur tabel nagu see võib põhjustada krahhi lehitsejas.

en: Original length
et: Algne pikkus

en: cancel
et: katkesta

en: Aborted
et: Katkestatud

en: Success
et: Õnnestus

en: Import status
et: Impordi olek

en: Drop files here
et: Kukuta failid siia

en: Select database first
et: Vali esmalt andmebaas

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
et: Sa saad ka muuta enamikke väärtuseid,<br>kui teed nende sisul topeltkliki.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
et: Sa saad muuta ka enamikke<br>väärtuseid nendel klõpsates.

en: Go to link:
et: Mine lingile:

en: Generate password
et: Genereeri parool

en: Generate
et: Genereeri

en: Change password
et: Muuda parooli

en: More
et: Rohkem

en: Show panel
et: Paneeli kuvamine

en: Hide panel
et: Peida paneel

en: Unlink from main panel
et: Kustuta link peapaneeli

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
et: Saadaval on uus phpMyAdmini versioon. Peaksid mõtlema uuendamise peale. Uusim versioon on %s, välja antud %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
et: , viimane stabiilne versioon:

en: up to date
et: ajakohane

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
et: Saatuslik JavaScripti viga; kas sa soovid saata vearaporti?

en: Change report settings
et: Muuda raporti sätteid

en: Show report details
et: Kuva raporti detailid

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
et: Su eksport on mittetäielik, sest PHP skripti töötamiseks lubatud aeg on liiga väike!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
et: Hoiatus: sellel lehel oleval vormil on enam kui %d välja. Vormi saatmisel võidakse mõne välja sisu eirata tänu PHP sättele max_input_vars.

en: Some errors have been detected on the server!
et: Server tuvastas mõned vead!

en: Please look at the bottom of this window.
et: Palun vaata selle akna alumisse serva.

en: Ignore All
et: Ignoreeri kõiki

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
et: Palun oota, sinu sätteid saadetakse hetkel.

en: Column name successfully copied to clipboard!
et: Veeru nimi kopeeriti lõikepuhvrisse edukalt!

en: Column name copying to clipboard failed!
et: Veeru nime kopeerimine lõikepuhvrisse nurjus!

en: Successfully copied!
et: Kopeerimine õnnestus!

en: Copying failed!
et: Kopeerimine nurjus!

en: Execute this query again?
et: Kas käivitada see päring uuesti?

en: Do you really want to delete this bookmark?
et: Kas sa soovid tõesti kustutada selle järjehoidja?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
et: SQL silumisinfo hankimisel esines vigu.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
et: %s päringut käivitati %s korda %s sekundiga.

en: %s argument(s) passed
et: edastati %s argument(i)

en: Show arguments
et: Kuva argumendid

en: Hide arguments
et: Peida argumendid

en: Time taken:
et: Aega kulus:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
et: Sinu veebilehitseja kohaliku salvestusmeedia kasutamine ei ole võimlik, mistõttu ei pruugi progammi mõned võimalused töötada korrektselt. Ilmselt ei toeta su veebilehitseja salvestamist kohalikule meediale või see on maksimaalselt kasutusel. Kui sa kasutad Firefoxi, siis võib probleemi põhjustada ka vigane salvestuskoht. Selle saab harilikult korda, kui kustutada "Veebisaitide lokaalsed andmed". Safaris põhjustab seda üsna tihti privaatrežiim.

en: Copy tables to
et: Kopeeri tabelid kohta

en: Add table prefix
et: Lisa tabeli eesliide

en: Replace table with prefix
et: Asenda tabel eesliitega

en: Copy table with prefix
et: Kopeeri tabel koos eesliitega

en: Extremely weak
et: Ülimalt nõrk

en: Very weak
et: Väga nõrk

en: Weak
et: Nõrk

en: Good
et: Hea

en: Strong
et: Tugev

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 5 (from U2F API)
en: Timed out waiting for security key activation.
et: Turvavõtme aktiveerimise ootamine aegus.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 2 (from U2F API)
en: Invalid request sent to security key.
et: Turvavõtmele saadeti vigane päring.

[ctx: U2F error]
note: l10n: unknown error code (from U2F API)
en: Unknown security key error.
et: Tundmatu turvavõtme viga.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 3 (from U2F API)
en: Client does not support security key.
et: Klient ei toeta turvavõtit.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on register
en: Failed security key activation.
et: Turvavõtme aktiveerimine nurjus.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on authanticate
en: Invalid security key.
et: Vale turvavõti.

en: You can not open, save or delete your page layout, as IndexedDB is not working in your browser and your phpMyAdmin configuration storage is not configured for this.
et: Sa ei saa avada, salvestada või kustutada lehe paigutust, sest IndexedDB ei tööta su brauseris ja su phpMyAdmini konfiguratsiooni salvestuskoht ei ole selleks konfigureeritud.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
et: Tabel %s on juba olemas!

en: Hide
et: Peida

en: Show
et: Näita

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
et: Fataalne viga: navigeerimiseks on vajalik AJAX

en: Select one…
et: Vali üks…

en: No such column
et: Sellist veergu ei ole

[ctx: string types]
en: String
et: Sõne

en: phpMyAdmin configuration snippet
et: phpMyAdmini seadistuse jupp

en: Paste it to your config.inc.php
et: Kleebi see oma config.inc.php

en: Could not import configuration
et: Ei saanud seadistust importida

en: Two-factor authentication has been removed.
et: Kaheastmeline autentimine eemaldatud.

en: Two-factor authentication has been configured.
et: Kaheastmeline autentimine seadistatud.

en: Rows
et: Ridu

en: Indexes
et: Indeksid

en: Total
et: Kokku

en: Overhead
et: Ballast

en: Database %1$s has been created.
et: Andmebaas %1$s on loodud.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
et[0]: %1$d andmebaas kustutati edukalt.
et[1]: %1$d andmebaasi kustutati edukalt.

en: The account %s@%s has been successfully locked.
et: Konto %s@%s on edukalt lukustatud.

en: The account %s@%s has been successfully unlocked.
et: Konto %s@%s on edukalt avatud.

en: No Privileges
et: Õigused puuduvad

en: You do not have the privileges to administrate the users!
et: Sul puuduvad kasutajate haldamise õigused!

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
et: Kasutaja ja hosti nimesid ei muudetud. Kui sa soovid muuta ainult salasõna, siis peaksid kasutama kaarti "Salasõna vahetus".

en: User has been added.
et: Kasutaja on lisatud.

en: Thread %s was successfully killed.
et: %s lõim katkestati edukalt.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
et: phpMyAdmin ei suutnud katkestada %s lõimu. Tõenäoliselt on see juba suletud.

en: Received
et: Vastu võetud

en: Sent
et: Saadetud

en: Max. concurrent connections
et: Maks. paralleelühendusi

en: Failed attempts
et: Ebaõnnestunud katseid

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
et: Ühenduste hulk, mis katkestati seetõttu, et klient lahkus liinilt ilma ühendust korralikult sulgemata.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
et: Ühenduste hulk, millel ei õnnestunud MySQL serveriga ühendada.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
et: Ülekannete hulk, mis kasutasid ajutist binaarse logi puhvrit, kuid mis ületas binlog_cache_size väärtuse ja mis kasutasid ülekannete käskude salvestamiseks ajutist faili.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
et: Ülekannete hulk, mis kasutasid ajutist binaarse logi puhvrit.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
et: Ühenduste hulk, mis üritas (edukalt või mitte) ühendada MySQL serveriga.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
et: Ajutiste tabelite hulk kettal, mis on loodud automaatselt serveri poolt käskude täitmise ajal. Kui Created_tmp_disk_tables on suur, siis võid suurendada tmp_table_size  väärtust, et ajutised tabelid oleksid mälupõhised, mitte kettapõhised.

en: How many temporary files mysqld has created.
et: Mysqld poolt loodud ajutiste failide hulk.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
et: Mälupõhiste ajutiste tabelite hulk, mis on loodud automaatselt serveri poolt käskude täitmise ajal.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
et: INSERT DELAYED käsuga kirjutatud ridade hulk, millel esines mõni viga (tõenäoliselt korduv võti).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
et: Kasutusel olevate INSERT DELAYED töötleja lõimude hulk. Iga erinev tabel, mis kasutab INSERT DELAYED käsku, saab endale isikliku lõimu.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
et: Kirjutatud INSERT DELAYED ridade hulk.

en: The number of executed FLUSH statements.
et: Käivitatud FLUSH käskude hulk.

en: The number of internal COMMIT statements.
et: Sisemiste COMMIT käskude hulk.

en: The number of times a row was deleted from a table.
et: Tabelist kustutatud ridade hulk.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
et: MySQL server saab küsida NDB Cluster varundusmootorilt, kui ta teab antud nimega tabelit. Seda nimetatakse avastamiseks. Handler_discover näitab, mitu korda on tabeleid avastatud.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
et: Indeksist esimese sissekande lugemiste hulk. Kui see on kõrge, siis võib see tähendada seda, et server teeb väga palju täielikke indeksite kontrolle. Näiteks SELECT veerg1 FROM tabel viitab, et veerg1 on indekseeritud.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
et: Võtmel põhineva rea lugemise taotluste hulk. Kui see on kõrge, siis on see hea näitaja, et sinu päringud ja tabelid on korralikult indekseeritud.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
et: Võtme järjekorras järgmise rea lugemise taotluste hulk. See on suurem, kui pärid kitsendatud indekseeritud veergu või teed indeksi kontrolli.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
et: Võtme järjekorras eelmise rea lugemise taotluste hulk. Seda lugemise meetodit kasutatakse peamiselt ORDER BY … DESC optimeerimiseks.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
et: Fikseeritud asukohal põhineva rea lugemise taotluste hulk. See on kõrge, kui teed palju päringuid, mis vajavad tulemuste sorteerimist. Tõenäoliselt teed palju päringuid, millega peab MySQL kontrolliga terveid tabeleid või kasutad liitmisi, mis ei kasuta võtmeid korralikult.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
et: Andmefailis järgmise rea lugemise taotluste hulk. See on kõrge, kui teed palju tabeli kontrolle. Üldiselt viitab see sellele, et sinu tabelid ei ole korralikult indekseeritud või sinu päringud ei ole kirjutatud selliselt, et need kasutaksid ära indeksid, mis sul on.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
et: Sisemiste ROLLBACK käskude hulk.

en: The number of requests to update a row in a table.
et: Tabeli rea uuendamise taotluste hulk.

en: The number of requests to insert a row in a table.
et: Tabelisse rea lisamise taotluste hulk.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
et: Andmeid (räpased või puhtad) sisaldavate lehtede hulk.

en: The number of pages currently dirty.
et: Hetkel räpaseid andmeid sisaldavate lehtede hulk.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
et: Puhvertsooni lehtede hulk, mida on taotletud tühjendama.

en: The number of free pages.
et: Vabade lehtede hulk.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
et: InnoDB puhvertsoonis olevate lukustatud lehtede hulk. Neid lehti praegu loetakse või kirjutatakse või mida ei saa mingil muul põhjusel tühjendada ega eemaldada.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
et: Lehtede hulk, mis on hõivatud administratiivse ballasti tõttu (nt ridade lukustamised või adaptiivne räsi indeks). Seda väärtust saab arvutada ka valemiga Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: Total size of buffer pool, in pages.
et: Puhvertsooni kogumaht lehtedes.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
et: InnoDB algatatud "juhuslike" ettelugemiste hulk. See juhtub siis, kui päring peab kontrollima palju tabeleid, aga juhuslikus järjekorras.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
et: InnoDB algatatud järjestike ettelugemiste hulk. See juhtub siis, kui InnoDB teeb järjestikulist kogu tabeli kontrolli.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
et: InnoDB poolt tehtud loogiliste lugemise taotluste hulk.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
et: Loogiliste lugemiste hulk, mida InnoDB puhvertsoonist teha ei saanud ja mida pidi tegema ühelehelise lugemisena.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
et: Tavaliselt toimuvad InnoDB puhvertsooni kirjutamised tagataustal. Siiski, kui on tarvis lehte lugeda või luua ja ühtegi puhast lehte saadaval ei ole, siis tuleb oodata lehti, mida peab kõigepealt tühjendama. See loendaja loeb, palju veel ootama peab. Kui puhvertsooni maht on õigesti seadistatud, siis see väärtus peaks olema madal.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
et: InnoDB puhvertsooni tehtud kirjutamiste hulk.

en: The number of fsync() operations so far.
et: Seni tehtud fsync() operatsioonide hulk.

en: The current number of pending fsync() operations.
et: Hetkel järjekorras olevate fsync() operatsioonide hulk.

en: The current number of pending reads.
et: Hetkel järjekorras olevate lugemiste hulk.

en: The current number of pending writes.
et: Hetkel järjekorras olevate kirjutamiste hulk.

en: The amount of data read so far, in bytes.
et: Seni loetud andmete koguhulk baitides.

en: The total number of data reads.
et: Andmete lugemiste koguhulk.

en: The total number of data writes.
et: Andmete kirjutamiste koguhulk.

en: The amount of data written so far, in bytes.
et: Seni kirjutatud andmete koguhulk baitides.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
et: Topeltkirjutamise operatsioonide jaoks kirjutatud lehtede hulk.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
et: Teostatud topeltkirjutamise operatsioonide hulk.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
et: Ootamiste hulk, mida on põhjustanud väike logi puhver ja mille tõttu on enne jätkamist pidanud ootama selle tühjendamist.

en: The number of log write requests.
et: Logi kirjutamise taotluste hulk.

en: The number of physical writes to the log file.
et: Logi failisse füüsiliste kirjutamiste hulk.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
et: fsync() poolt logi failisse tehtud kirjutamiste hulk.

en: The number of pending log file fsyncs.
et: Järjekorras olevate logifailide fsync() operatsioonide hulk.

en: Pending log file writes.
et: Järjekorras olevad logi faili kirjutamised.

en: The number of bytes written to the log file.
et: Logi faili kirjutatud baitide hulk.

en: The number of pages created.
et: Loodud lehtede hulk.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
et: Sisseehitatud InnoDB lehe maht (vaikimisi 16KB). Siin lehel on loendatud mitmeid väärtusi. Lehe maht lubab neid kergesti baitidesse teisendada.

en: The number of pages read.
et: Loetud lehtede hulk.

en: The number of pages written.
et: Kirjutatud lehtede hulk.

en: The number of row locks currently being waited for.
et: Hetkel ootel olevate rea lukustamiste hulk.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
et: Rea lukustamise saamise keskmine aeg millisekundites.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
et: Rea lukustamise saamiseks kulutatud aeg kokku millisekundites.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
et: Rea lukustamise saamise maksimaalne aeg millisekundites.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
et: Ootama pidanud rea lukustamised kokku.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
et: InnoDB tabelitest kustutatud ridade hulk.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
et: InnoDB tabelitesse lisatud ridade hulk.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
et: InnoDB tabelitest loetud ridade hulk.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
et: InnoDB tabelites uuendatud ridade hulk.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
et: Võtme puhvris võtmeplokkide hulk, mida on küll muudetud, kuid pole veel kettale tühjendatud. Seda kasutatakse kui Not_flushed_key_blocks.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
et: Võtmepuhvris kasutamata plokkide hulk. Seda väärtust saad kasutada kasutusel oleva võtme puhvri mahu tuvastamiseks.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
et: Võtmepuhvris kasutatud plokkide hulk. See väärtus on suurim tulemus, mis näitab maksimaalset plokkide hulka, mis on kunagi samaaegselt kasutusel olnud.

en: Percentage of used key cache (calculated value)
et: Kasutatud võtme puhvri protsent (arvutatud väärtus)

en: The number of requests to read a key block from the cache.
et: Puhvrist võtmeploki lugemise taotluste hulk.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
et: Kettalt võtmeploki füüsiliste lugemiste hulk. Kui Key_reads on suur, siis tõenäoliselt on sinu key_buffer_size väärtus liiga väike. Puhvri puudujääki saab arvutada valemiga Key_reads/Key_read_requests.

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
et: Võtme puhvri puudujäägi arvutamisel võrreldakse füüsilisi lugemisi lugemise taotlustega (arvutatud väärtus)

en: The number of requests to write a key block to the cache.
et: Puhvrisse võtmeploki kirjutamise taotluste hulk.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
et: Kettale võtmeploki füüsiliste kirjutamiste hulk.

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
et: Füüsiliste kirjutamiste ja kirjutamise taotluste võrdlemise protsent (arvutatud väärtus)

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
et: Päringu optimeerija poolt arvutatud viimati koostatud päringu kogukulu. See on kasulik erinevate päringuplaanide kulu võrdlemisel sama päringuga. Vaikimisi väärtus 0 tähendab, et ühtegi päringut pole veel koostatud.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
et: Maksimaalne ühenduste hulk, mis on korraga kasutusel olnud alates serveri käivitamisest.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
et: INSERT DELAYED järjekordades kirjutamisvalmis olevate ootel ridade hulk.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table_open_cache value is probably too small.
et: Avatud tabelite arv. Kui avatud tabeleid on palju, siis sinu on parameetri table_open_cache väärtus tõenäoliselt liiga väike.

en: The number of files that are open.
et: Avatud failide hulk.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
et: Avatud striimide hulk (kasutatakse peamiselt sisselogimisel).

en: The number of tables that are open.
et: Avatud tabelite hulk.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
et: Vaba mäluplokkide hulk päringu puhvris. Kõrgemad numbrid võivad viidata killustumise probleemidele, mida saab lahendada FLUSH QUERY CACHE käsu täitmisega.

en: The amount of free memory for query cache.
et: Päringu puhvri jaoks vaba mälu hulk.

en: The number of cache hits.
et: Puhvri kasutamise hulk.

en: The number of queries added to the cache.
et: Puhvrisse lisatud päringute hulk.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
et: Uute päringute puhverdamiseks vabastatud mälu tõttu kustutatud päringute hulk. See teave saab aidata sul häälestada päringu puhvri mahtu. Päringu puhver kasutab hiljutise kasutamise (LRU) strateegiat, et otsustada, milline päring puhvrist kustutada.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
et: Puhverdamata päringute hulk (pole puhverdatav või ei puhverdatud query_cache_type sätte tõttu).

en: The number of queries registered in the cache.
et: Puhvris registreeritud päringute hulk.

en: The total number of blocks in the query cache.
et: Päringu puhvris olevate plokkide koguhulk.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
et: Töökindla paljundamise staatus (pole veel kasutusele võetud).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
et: Indekseid mittekasutatavate liitmiste hulk. Kui see väärtus ei ole 0, siis peaksid hoolikalt kontrollima oma tabelite indekseid.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
et: Viidete tabelis piirkondlikku otsimist kasutanud liitmiste hulk.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
et: Ilma võtmeteta liitmiste hulk, mis kontrollib võtme kasutust pärast iga rida. (Kui see ei ole 0, siis peaksid hoolikalt kontrollima oma tabelite indekseid.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
et: Esimeses tabelis piirkonda kasutanud liitmiste hulk. (Tavaliselt pole kriitiline, kui see on suur.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
et: Esimeses tabelis täielikku kontrolli teinud liitmiste hulk.

en: The number of temporary tables currently open by the replica SQL thread.
et: Ajutiste tabelite arv, mille on hetkel avanud tiražeeriv SQL lõim.

en: Total (since startup) number of times the replication replica SQL thread has retried transactions.
et: Tehingute korduskatsete koguarv (alates käivitusest), mida teeb tiražeerimisel kordistav SQL lõim.

en: This is ON if this server is a replica that is connected to a primary.
et: See on aktiivne (ON), kui see server on esmaserveriga ühendatud kordistaja.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
et: Lõimude hulk, mille loomiseks kulus rohkem, kui slow_launch_time sekundit.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
et: Päringute hulk, milleks kulus rohkem aega, kui long_query_time sekundit.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
et: Sorteerimise algoritmi poolt tehtud ühinemiste hulk. Kui see väärtus on suur, siis peaksid kaaluma süsteemi muutuja sort_buffer_size väärtuse vähendamist.

en: The number of sorts that were done with ranges.
et: Piirkondlike sorteerimiste hulk.

en: The number of sorted rows.
et: Sorteeritud ridade hulk.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
et: Tabeli kontrollimisel tehtud sorteerimiste hulk.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
et: Koheselt teostatud tabeli lukustamiste hulk.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
et: Tabeli lukustamiste hulk, mida ei saanud teostada koheselt ja mis pidi ootama. Kui see on kõrge, siis on sul probleeme jõudlusega. Sellisel juhul peaksid kõigepealt optimeerima oma päringuid ja seejärel kas poolita oma tabel või tabelid või kasuta paljundamist.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
et: Lõimu puhvris olevate lõimude hulk. Puhvri kasutamise sageduse saab arvutada valemiga Threads_created/Connections. Kui see väärtus on punane, siis peaksid vähendama oma thread_cache_size väärtust.

en: The number of currently open connections.
et: Hetkel avatud ühenduste hulk.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
et: Ühenduse käsitlemiseks loodud lõimude hulk. Kui Threads_created on suur, peaksid suurendama thread_cache_size väärtust. (Tavaliselt ei anna see märkimisväärset jõudluse kasvu, kui sul on hea lõimu kasutus.)

en: Thread cache hit rate (calculated value)
et: Lõimu puhvri kasutushulk (arvutatud väärtus)

en: The number of threads that are not sleeping.
et: Lõimude hulk, mis ei ole jõude.

en: Missing parameter:
et: Puudulik parameeter:

en: User groups management is not enabled.
et: Kasutajagruppide haldamine ei ole lubatud.

en: Setting variable failed
et: Muutuja seadmine ebaõnnestus

en: Incorrect form specified!
et: Vale vorm määratud!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
et: Sa ei kasuta turvalist ühendust, kõik andmed (sisaldab tõenäoliselt tundlikku teavet, nt paroole) edastatakse krüptimata!

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
et: Kui sinu server on seadistatud nõustuma ka HTTPS taotlustega, siis ava see link, et kasutada turvalist ühendust.

en: Insecure connection
et: Ebaturvaline ühendus

en: Bookmark %s has been created.
et: Loodi järjehoidja %s.

en: Bookmark not created!
et: Järjehoidjat ei loodud!

en: Table %1$s has been altered successfully.
et: Tabeli %1$s muutmine õnnestus.

en: No row selected.
et: Mitte ühtegi rida ei valitud.

en: No SQL query was set to fetch data.
et: Puudub SQL päring andmete hankimiseks.

en: No numeric columns present in the table to plot.
et: Graafiku loomiseks puuduvad tabelis numbritüüpi veerud.

en: No data to display
et: Puuduvad kuvatavad andmed

en: '%s' database does not exist.
et: '%s' andmebaasi pole olemas.

en: Table %s already exists!
et: %s tabel on juba olemas!

en: Your SQL query has been executed successfully.
et: Sinu SQL päring teostati edukalt.

en: No column selected.
et: Veergu ei ole valitud.

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
et[0]: %1$d veerg kustutati edukalt.
et[1]: %1$d veergu kustutati edukalt.

en: Invalid table name
et: Vigane tabeli nimi

note: l10n: In case a SQL query did not pass a security check
en: There is an issue with your request.
et: Sinu päring ei läbinud turvalisuse kontrolli.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
et: MySQL tagastas tühja tulemuse (s.t nulliread).

en: Maintenance operations on multiple tables are disabled.
et: Mitme tabeli hooldustoimingud on keelatud.

en: View
et: Vaade

en: Error
et: Viga

en: Display column was successfully updated.
et: Kuva veergu uuendati edukalt.

en: Internal relationships were successfully updated.
et: Siseseosete värskendamine õnnestus.

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
et: Rida: %1$s, veerg: %2$s, viga: %3$s

en: Failed to get description of column %s!
et: Veeru %s kirjelduse hankimine nurjus!

en: Primary
et: Primaarne

en: Index
et: Indeks

en: The columns have been moved successfully.
et: Veerud on edukalt liigutatud.

en: Query error
et: Päringu viga

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
et[0]: Nimi '%s' on MySQLi reserveeritud võtmesõna.
et[1]: Nimed '%s' on MySQLi reserveeritud võtmesõnad.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
et: Tabeli %1$s muutmine õnnestus. Õiguseid kohandati vastavalt.

en: Tracking of %s is activated.
et: %s jälgimine on aktiveeritud.

en: Tracking versions deleted successfully.
et: Jälgimise versioonid kustutati edukalt.

en: No versions selected.
et: Versioone ei ole valitud.

en: SQL statements executed.
et: SQL käsud on käivitatud.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
et: Sul pole siinviibimiseks piisavalt õigusi!

en: View name can not be empty!
et: Vaate nimi ei saa olla tühi!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
et: %s laiend on puudu. Palun kontrolli oma PHP seadistust.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
et: Häälestuse salvestuskoht ei ole valmis keskse veergude nimekirja funktsionaalsuse kasutamiseks.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
et: %1$s lisamisest loobuti, sest ta on juba olemas keskses listis!

en: Could not add columns!
et: Veerge ei saanud lisada!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
et: Veergu %1$s ei saanud kustutada, sest ta puudub keskses veergude loendis!

en: Could not remove columns!
et: Veerge ei suudetud eemaldada!

en: YES
et: JAH

en: NO
et: EI

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
et: phpMyAdmini häälestuse salvestuskoht ei ole seadistatud funksiooniks "Kuva võimalused".

en: Error: relationship already exists.
et: Viga: seos on juba olemas.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
et: Välisvõtme (FOREIGN KEY) seos on lisatud.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
et: Viga: nurjus välisvõtme (FOREIGN KEY) seose lisamine!

en: Error: Missing index on column(s).
et: Viga: veeru(de)l puuduv(ad) indeks(id).

en: Error: Relational features are disabled!
et: Viga: Seoste funksionaalsusega seonduv on keelatud!

en: Internal relationship has been added.
et: Siseseos on loodud.

en: Error: Internal relationship could not be added!
et: Viga: Nurjus siseseose lisamine!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
et: Välisvõtme (FOREIGN KEY) seos on kustutatud.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
et: Viga: Nurjus siseseose kustutamine!

en: Internal relationship has been removed.
et: Siseseos on kustutatud.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
et: Skeemi pluginaid ei suudetud laadida, palun kontrolli oma paigaldust!

en: The following query has failed: "%s"
et: Järgnev päring ebaõnnestus: "%s"

en: MySQL said:
et: MySQL vastas:

en: Event %1$s has been modified.
et: %1$s sündmust on muudetud.

en: Event %1$s has been created.
et: %1$s sündmus on loodud.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
et: Sinu päringu töötlemisel esines vähemalt üks viga:

en: Add event
et: Lisa sündmus

en: Edit event
et: Muuda sündmust

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
et: Määraja peab olema formaadis "kasutajanimi@hostinimi"!

en: You must provide an event name!
et: Sa pead andma sündmuse nime!

en: You must provide a valid interval value for the event.
et: Sa pead andma sündmusele õige intervalli väärtuse.

en: You must provide a valid execution time for the event.
et: Sa pead andma sündmusele õige käivitamise aja.

en: You must provide a valid type for the event.
et: Sa pead andma sündmusele õige tüübi.

en: You must provide an event definition.
et: Sa pead andma sündmuse definitsiooni.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
et: Vabanda, meil ei õnnestunud kustutatud sündmust taastada.

en: The backed up query was:
et: Varundatud päring oli:

en: Error in processing request:
et: Taotluse töötlemisel esines viga:

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
et: Andmebaasist %2$s ei leitud sündmust nimega %1$s.

en: Export of event %s
et: %s sündmuse eksport

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
et: Päringu töötlemise viga: andmebaasist %2$s ei leitud sündmust nimega %1$s.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
et: Ajatsooni "%1$s" kasutamine serveriga %2$d ei ole võimalik. Palun kontrolli häälestuses sätet [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin kasutab hetkel andmebaasi serveri vaikimisi ajatsooni.

en: Failed to set configured collation connection!
et: Seadistatud sortimise ühenduse määramine ebaõnnestus!

en: Missing connection parameters!
et: Puuduvad ühenduse parameetrid!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
et: Sinu seadistuses määratud kontrollkasutajaga ühendamine ebaõnnestus.

en: See %sour documentation%s for more information.
et: Lisainfot leiad %smeie dokumentatsioonist%s.

en: Or:
et: Või:

en: And:
et: Ja:

en: Ins
et: Lisa

en: Del
et: Kustuta

en: Saved bookmarked search:
et: Salvestatud järjehoidjate otsing:

en: New bookmark
et: Uus järjehoidja

en: Create bookmark
et: Loo järjehoidja

en: Update bookmark
et: Uuenda järjehoidjat

en: Delete bookmark
et: Kustuta järjehoidja

en: Add routine
et: Lisa funktsiooni

en: Edit routine
et: Muuda funktsiooni

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
et: Andmebaasist %2$s ei leitud funktsiooni nimega %1$s. Sul võivad puududa selle funktsiooni muutmiseks vajalikud õigused.

en: Invalid routine type: "%s"
et: Vale funktsiooni tüüp: "%s"

en: Routine %1$s has been created.
et: %1$s funktsioon on loodud.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
et: Funktsiooni %1$s on muudetud. Õiguseid on vastavalt kohandatud.

en: Routine %1$s has been modified.
et: %1$s funktsiooni on muudetud.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
et: Sa pead andma igale funktsiooni parameetrile nime ja tüübi.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
et: Parameetrile anti vale suund "%s".

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
et: Sa pead andma ENUM, SET, VARCHAR ja VARBINARY tüüpi funktsiooni parameetritele pikkuse/väärtused.

en: You must provide a valid return type for the routine.
et: Sa pead andma funktsioonile õige pöördumise tüübi.

en: You must provide a routine name!
et: Sa pead andma funktsiooni nime!

en: You must provide a routine definition.
et: Sa pead andma funktsiooni definitsiooni.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
et: Andmebaasist %2$s ei leitud funktsiooni nimega %1$s.

en: Execution results of routine %s
et: %s funktsiooni käivitamise tulemused

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
et[0]: Protseduuri viimane käsk mõjutas %d rida.
et[1]: Protseduuri viimane käsk mõjutas %d rida.

en: Execute routine
et: Käivita funktsioon

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
et: Vabanda, me ei suutnud kustutatud funktsiooni taastada.

en: Export of routine %s
et: %s funktsiooni eksport

en: Error in processing request: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to view/export this routine.
et: Päringu töötlemise viga: andmebaasist %2$s ei leitud funktsiooni nimega %1$s. Sul võivad puududa selle funktsiooni vaatamiseks/eksportimiseks vajalikud õigused.

en: at least one of the words
et: vähemalt üks sõna

en: all of the words
et: kõik sõnad

en: the exact phrase as substring
et: täpne vaste alamsõnena

en: the exact phrase as whole field
et: täpne vaste terve väljana

en: as regular expression
et: regulaaravaldisena

en: Trigger %1$s has been modified.
et: Muudeti päästikut %1$s.

en: Trigger %1$s has been created.
et: Loodi päästik %1$s.

en: Add trigger
et: Lisa päästik

en: Edit trigger
et: Muuda päästikut

en: You must provide a trigger name!
et: Sa pead andma päästiku nime!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
et: Sa pead andma päästikule õige ajastuse!

en: You must provide a valid event for the trigger!
et: Sa pead andma päästikule õige sündmuse!

en: You must provide a valid table name!
et: Sa pead sisestama õige tabeli nime!

en: You must provide a trigger definition.
et: Sa pead andma päästiku definitsiooni.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
et: Vabanda, meil ei õnnestunud kustutatud päästikut taastada.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
et: Andmebaasist %2$s ei leitud päästikut nimega %1$s.

en: Export of trigger %s
et: Eksportimine päästik %s

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
et: Päringu töötlemise viga: andmebaasist %2$s ei leitud päästikut nimega %1$s.

en: SSL connection enforced by server, automatically enabling it.
et: Server sunnib SSL ühendust, lubatud automaatselt.

en: Error 1045: Access denied for user. Additional error information may be available, but is being hidden by the %s configuration directive.
et: Viga 1045: Kasutajal puudub juurdepääs. Täiendav teave võib olla saadaval, kuid konfiguratsiooni direktiivi %s tõttu on ta peidetud.

[ctx: First page]
en: Begin
et: Algus

[ctx: Previous page]
en: Previous
et: Eelmine

[ctx: Next page]
en: Next
et: Järgmine

[ctx: Last page]
en: End
et: Lõpp

en: Partial texts
et: Osalised tekstid

en: Full texts
et: Täistekstid

en: Descending
et: Kahanev

en: Ascending
et: Kasvav

en: The row has been deleted.
et: Rida on kustutatud.

en: Kill
et: Sulge

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
et: Võib olla umbkaudne. Vaata [doc@faq3-11]KKK 3.11[/doc].

en: Showing rows %1s - %2s
et: Kuvatakse read %1s - %2s

en: %1$d total, %2$d in query
et: Kokku %1$d, päringus %2$d

en: %d total
et: kokku: %d

en: Query took %01.4f seconds.
et: päring kestis %01.4f sekundit.

en: Link not found!
et: Linki ei leitud!

en: Version information
et: Versioon

en: Data home directory
et: Andmete kodukataloog

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
et: Ühine kataloogi nimeosa kõigi InnoDB andmefailide jaoks.

en: Data files
et: Andmefailid

en: Autoextend increment
et: Automaatse laiendamise suurendamine

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
et: Tabeliruumi täitumisel selle suurendamine antud suurendamise mahu võrra.

en: Buffer pool size
et: Puhvertsooni maht

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
et: Mälupuhvri maht, mida InnoDB kasutab oma andmete ja indeksite puhverdamiseks.

en: Buffer Pool
et: Puhvertsoon

en: InnoDB Status
et: InnoDB staatus

en: Buffer Pool Usage
et: Puhvertsooni kasutus

en: pages
et: lehte

en: Free pages
et: Vabad lehed

en: Dirty pages
et: Räpased lehed

en: Pages containing data
et: Lehed andmetega

en: Pages to be flushed
et: Puhastada vajavad lehed

en: Busy pages
et: Hõivatud lehed

en: Latched pages
et: Lukustatud lehed

en: Buffer Pool Activity
et: Puhvertsooni aktiivsus

en: Read requests
et: Lugemise taotlused

en: Write requests
et: Kirjutamise taotlused

en: Read misses
et: Lugemisvead

en: Write waits
et: Kirjutamise järjekord

en: Read misses in %
et: Lugemisvigade %

en: Write waits in %
et: Kirjutamise järjekorra %

en: Data pointer size
et: Andmeviida maht

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
et: Vaikimisi viida maht baitides, mida kasutatakse CREATE TABLE käsuga MyISAM tabelite jaoks, kui MAX_ROWS valik on määramata.

en: Automatic recovery mode
et: Automaatne taastamine

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
et: Rikutud MyISAM tabelite automaatne taastamine, seadistatud --myisam-recover serveri käivitamise valikuga.

en: Maximum size for temporary sort files
et: Ajutiste sorteerimise failide suurim maht

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
et: MySQL'il on lubatud kasutada ajutise faili suurimat mahtu MyISAM indeksi uuesti loomisel (teostades REPAIR TABLE, ALTER TABLE või LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
et: Ajutiste failide suurim maht indeksi loomisel

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
et: Kui kiireks MyISAM indeksi loomiseks kasutatava ajutise faili maht ületab siintäpsustatud kasutatud võtme puhvri mahtu, siis eelista võtme puhvri meetodit.

en: Repair threads
et: Taastamise lõimud

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
et: Kui see väärtus on suurem, kui 1, siis sorteerimise protsess loob parandamise käigus MyISAM tabeli indeksid paralleelselt (iga indeks eraldi lõimus).

en: Sort buffer size
et: Sorteerimise puhvri maht

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
et: Puhver, mida kasutatakse MyISAM indeksite sorteerimiseks REPAIR TABLE ajal või kui luuakse indekseid käskudega CREATE INDEX või ALTER TABLE.

en: Index cache size
et: Indeksi puhvri maht

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
et: See on indeksi puhvri jaoks eraldatud mälu hulk. Vaikimisi väärtus on 32MB. Siin eraldatud mälu kasutatakse ainult indeksi lehtede puhverdamiseks.

en: Record cache size
et: Salvestuse puhvri maht

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
et: See on salvestuse puhvri jaoks eraldatud mäluhulk. Vaikimisi väärtus on 32MB. Seda mälu kasutatakse andmete käsitlemise (.xtd) ja rea osutaja (.xtr) failide muudatuste puhverdamiseks.

en: Log cache size
et: Logi puhvri maht

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
et: See on ülekande logi andmete puhverdamiseks eraldatud mälu hulk. Vaikimisi on 16MB.

en: Log file threshold
et: Logi faili maht

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
et: See on ülekande logi maht. Vaikimisi on 16MB.

en: Transaction buffer size
et: Ülekande puhvri maht

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
et: Globaalse ülekande logi puhvri maht (mootor eraldab sellest mahust 2 puhvrit). Vaikimisi on 1MB.

en: Checkpoint frequency
et: Kontrollpunkti sagedus

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
et: See on kontrollpunkti läbimiseni ülekande logisse kirjutatud andmete hulk. Vaikimisi väärtus on 24MB.

en: Data log threshold
et: Andmete logi maht

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
et: Andmete logifaili maksimaalne maht. Vaikimisi väärtus on 64MB. PBXT saab luua kuni 32000 andmelogi, mida kasutavad kõik tabelid. Seega selle muutuja väärtust saab suurendada, et suurendada andmebaasis säilitatavate andmete koguhulka.

en: Garbage threshold
et: Prahi lävi

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
et: Prahi protsent andmete logi failis enne selle kokkusurumist. See on väärtus 1 kuni 99. Vaikimisi on 50.

en: Log buffer size
et: Logi puhvri maht

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
et: See on andmete logi kirjutamisel kasutatav puhvri maht. Vaikimisi on 256MB. Mootor eraldab iga lõimu jaoks ühe puhvri, kuid seda ainult siis, kui haru on vajalik andmete logi kirjutamise jaoks.

en: Data file grow size
et: Andmete faili suurendamise maht

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
et: Andmete käsitlemise (.xtd) failide suurendamise maht.

en: Row file grow size
et: Rea faili suurendamise maht

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
et: Rea osutaja (.xtr) failide suurendamise maht.

en: Log file count
et: Logifailide hulk

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
et: See on süsteemi poolt hallatavate ülekannete logifailide hulk (pbxt/system/xlog*.xt). Kui logide hulk ületab seda väärtust, siis vanemad logid kustutatakse, muul juhul nimetatakse need ümber ja antakse järgmine kõrgeim number.

en: Documentation
et: Dokumentatsioon

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
et: PBXT kohta leiab dokumentatsiooni ja edasist teavet %sPrimeBase XT kodulehelt%s.

en: Too many error messages, some are not displayed.
et: Liiga palju veasõnumeid, mõningaid pole näha.

en: Report
et: Raport

en: Automatically send report next time
et: Saada järgmisel korral raport automaatselt

en: Insufficient space to save the file %s.
et: %s faili salvestamiseks pole piisavalt ruumi.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
et: %s fail on juba serveris olemas, muutke faili nime või kontrollige ülekirjutamise valikuid.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
et: Veebiserveril pole %s faili salvestamiseks õigusi.

en: Dump has been saved to file %s.
et: Tõmmis salvestati %s faili.

note: l10n: A query written by the user is a "raw query" that could be using no tables or databases in particular
en: Exporting a raw query is not supported for this export method.
et: Valitud ekspordimeetodiga ei ole toorpäringute eksport toetatud.

en: File was not an uploaded file.
et: Fail ei olnud üleslaetud fail.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
et: Üleslaetud fail ületab upload_max_filesize väärtust php.ini failis.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
et: Üleslaetud fail ületab MAX_FILE_SIZE väärtust, mis täpsustati HTML vormis.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
et: Üleslaetud fail laeti üles vaid osaliselt.

en: Missing a temporary folder.
et: Ajutine kaust puudub.

en: Failed to write file to disk.
et: Faili salvestamine kettale ebaõnnestus.

en: File upload stopped by extension.
et: Laiend peatas faili üleslaadimise.

en: Unknown error in file upload.
et: Faili üleslaadimises on tundmatu viga.

en: File is a symbolic link
et: Fail on nimeviit

en: File could not be read!
et: Faili ei saanud lugeda!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
et: Üleslaetud faili liigutamisel esines viga, vaata [doc@faq1-11]KKK 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
et: Üleslaetud faili liigutamisel esines viga.

en: Cannot read uploaded file.
et: Ei saa lugeda üleslaaditud faili.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
et: Üritasid laadida mittetoetatava tihendamisega faili (%s). Selle tugi on pole loodud või on seadistuses keelatud.

en: Session not found.
et: Sessiooni ei leitud.

en: Jump to database “%s”.
et: Mine andmebaasi "%s".

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
et: Seda %s funktsionaalsust mõjutas tuntud viga, vaata %s

en: SSL is not being used
et: SSLi ei kasutata

en: SSL is used with disabled verification
et: SSLi on kasutusel keelatud kinnitusega

en: SSL is used without certification authority
et: SSL on kasutusel sertifitseerimiskeskuseta

en: SSL is used
et: SSL on kasutusel

en: The PHP function password_hash() with default options.
et: PHP funktsioon password_hash() vaikesätetega.

en: password_hash() PHP function
et: PHP funktsioon password_hash()

en: Skip Explain SQL
et: Jäta SQL selgitus vahele

en: Without PHP code
et: PHP koodita

en: Submit query
et: Saada päring

en: Profiling
et: Profileerimine

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
et: Muuda kohapeal

en: Static analysis:
et: Staatiline analüüs:

en: %d errors were found during analysis.
et: Analüüsi käigus avastati %d viga.

en: [ROLLBACK occurred.]
et: [Toimus tagasipööramine.]

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
et: Järgnevaid struktuure on kas loodud või muudetud. Siin saad:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
et: Vaata struktuuri sisu, klõpsates selle nimel.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
et: Selle mistahes sätte muutmiseks klõpsa vastaval viidal "Valikud".

en: Edit structure by following the "Structure" link.
et: Struktuuri muutmiseks klõpsa lingil "Struktuur".

en: Options
et: Valikud

en: Go to database: %s
et: Mine andmebaasi: %s

en: Edit settings for %s
et: Muuda %s sätteid

en: Go to table: %s
et: Mine tabelisse: %s

en: Structure of %s
et: %s struktuur

en: Go to view: %s
et: Mine vaatesse: %s

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
et: Tagasi on võimalik pöörata ainult lisamise, uuendamise ja asendamise SQL päringuid, mis sisaldavad transaktsioonilise mootori tabeleid.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
et: %1$s ja %2$s indeksid tunduvad olema võrdsed ja üks neist tõenäoliselt kustutatakse.

en: Function
et: Funktsioon

en: Type
et: Tüüp

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
et: Valitud üleslaadimise kataloogile ei pääse ligi.

en: Or
et: Või

en: web server upload directory:
et: veebiserveri üleslaadimiskataloog:

en: Showing SQL query
et: Näitan SQL päringut

en: Inserted row id: %1$d
et: Lisatud rea id: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
et: Tundmatu keele kood jäeti vahele.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
et: Selle päringu lintimine on keelatud, sest ta ületab maksimaalse pikkuse.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
et: %1$s (<code>%2$s</code> lähedal)

en: Browse
et: Vaata

en: Search
et: Otsi

en: Insert
et: Lisa

en: Privileges
et: Õigused

en: Operations
et: Tegevused

en: Tracking
et: Jälgimine

en: Triggers
et: Päästikud

en: Database seems to be empty!
et: Andmebaas tundub olevat tühi!

en: Query
et: Päring

en: Routines
et: Funktsioonid

en: Events
et: Sündmused

en: Designer
et: Kujundaja

en: Central columns
et: Kesksed veerud

en: User accounts
et: Kasutajate kontod

en: Binary log
et: Binaarne logi

en: Replication
et: Paljundamine

en: Variables
et: Muutujad

en: Charsets
et: Märgitabelid

en: Engines
et: Mootorid

en: Plugins
et: Pluginad

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
et[0]: Mõjutati %1$d rida.
et[1]: Mõjutati %1$d rida.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
et[0]: Kustutati %1$d rida.
et[1]: Kustutati %1$d rida.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
et[0]: Lisati %1$d rida.
et[1]: Lisati %1$d rida.

en: Groups:
et: Grupid:

en: Events:
et: Sündmused:

en: Functions:
et: Funktsioonid:

en: Procedures:
et: Toimingud:

en: Tables:
et: Tabelid:

en: Views:
et: Vaated:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
et: Navigeerimispaneelil on suured elementide grupid, mis võivad mõjutada jõudlust. Kaalu navigeerimispaneelil elementide grupeerimise keelamist.

en: Groups
et: Grupid

en: %s result found | %s results found
et[0]: %s tulemus leitud
et[1]: %s tulemust leitud

en: Collapse all
et: Ahenda kõik

note: l10n: The word "Node" must not be translated here
en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
et: Vigane klassi nimi "%1$s", kasutan "Node" vaikeväärtust

en: Could not load class "%1$s"
et: Klassi "%1$s" laadimine nurjus

en: Columns
et: Veerud

[ctx: Create new column]
en: New
et: Uus

en: Column
et: Veerg

[ctx: Create new database]
en: New
et: Uus

en: Database operations
et: Toimingud andmebaasiga

en: Show hidden items
et: Kuva peidetud elemendid

[ctx: Create new event]
en: New
et: Uus

en: Event
et: Sündmus

en: Functions
et: Funktsioonid

[ctx: Create new function]
en: New
et: Uus

[ctx: Create new index]
en: New
et: Uus

en: Expand/Collapse
et: Laienda/ahenda

en: Procedures
et: Toimingud

[ctx: Create new procedure]
en: New
et: Uus

en: Procedure
et: Protseduur

[ctx: Create new table]
en: New
et: Uus

[ctx: Create new trigger]
en: New
et: Uus

en: Trigger
et: Päästik

en: Views
et: Vaated

[ctx: Create new view]
en: New
et: Uus

en: Make all columns atomic
et: Muuda kõik veerud atomaarseks

en: First step of normalization (1NF)
et: Normaliseerimise esimene samm (1NK)

en: Step 1.
et: Samm 1.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
et: Kas andmebaasis on veerge, misa saab jagada mitmeks veeruks? Näiteks saab jaga veeru "aadress" veergudeks "tänav", "linn", "riik" ja "postiindeks".

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
et: Kuva kesksest veergude nimekirjast veerud, mis sellest tabelist veel puuduvad

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
et: Vali veerg, mida on võimalik jagada mitmeks veeruks (valides "Sellist veergu ei ole", liigutakse järgmise sammu juurde).

en: split into
et: jaga

en: Have a primary key
et: Primaarvõtme lisamine

en: Primary key already exists.
et: Primaarvõti on juba olemas.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
et: Puudub primaarvõti; palun lisa üks.<br>Vihje: primaarvõti on veerg (või veergude kombinatsioon), mis identifitseerib kõik read ainulaadselt.

en: Add a primary key on existing column(s)
et: Lisa primaarvõti olemasoleva(te)le veer(g)u(de)le

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
et: Kui olemasolevate veergude kombinatsiooni ei ole võimalik muuta primaarvõtmeks, siis

en: + Add a new primary key column
et: + lisa uus primaarvõtme veerg

en: Remove redundant columns
et: Liigsete veergude eemaldamine

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
et: Kas tabelis on veergude grupp, mille kombineerimine annab olemasoleva veeru? Näiteks, kui tabelis on veerud "eesnimi", "perekonnanimi" ja "täisnimi", siis veergude "eesnimi" ja "perekonnanimi" kombineerimine annab veeru "täisnimi", mis on liigne.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
et: Märgi veerud, mis on liigsed ja klõpsa "Eemalda". Kui liigseid veerge ei ole, siis klõpsa "Liigsed veerud puuduvad"

en: Remove selected
et: Kustuta valitud

en: No redundant column
et: Liigsed veerud puuduvad

en: Move repeating groups
et: Teisalda korduvad grupid

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
et: Kas tabelitel on kaks või enam veergu, mis on lähedaselt seotud ja kordavad kõik sama omadust? Näiteks, tabel, mis hoiab raamatute andmeid võib sisaldada veerge nagu raamatu_id, autor1, autor2, autor3 jne, millest mõned moodustavad korduva grupi. Sellisel juhul oleks vaja luua uus tabel (raamatu_id, autor).

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
et: Märgi veerud, mis moodustavad korduva grupi. Kui selliseid veerge ei ole, siis klõpsa "Korduvad veerud puuduvad"

en: No repeating group
et: Korduvad veerud puuduvad

en: Step 2.
et: Samm 2.

en: Find partial dependencies
et: Lisa osalised sõltuvused

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
et: Osalised sõltuvused ei ole võimalikud, sest puuduvad mitteprimaarsed veerud, kuna primaarvõti ( %1$s ) on loodud tabeli kõigist veergudest.

en: Table is already in second normal form.
et: Tabel on juba teisel normaalkujul.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
et: Primaarvõti ( %1$s ) koosneb mitmest veerust, mistõttu peame leidma osalised sõltuvused.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
et: Palun vasta hoolikalt jörgmistele küsimus(t)ele, et saada korrektne normaalkuju.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
et: + Kuva mulle võimalikud osalised sõltuvused vastavalt tabeli andmetele

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
et: Palun vali alljärgnevatest veergudest <b>vähim arv</b> veerge, mille väärtused kombineeritult on piisavad, et määrata veeru väärtus.

en: '%1$s' depends on:
et: '%1$s' sõltuvused:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
et: Osalised sõltuvused ei ole võimalikud, sest primaarvõti ( %1$s ) sisaldab ainult ühe veeru.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
et: Originaaltabeli '%1$s' viimiseks teisele normaalkujule peame looma järgmised tabelid:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
et: Tabeli "%1$s" normaliseerimise teine samm on lõpetatud.

en: Error in processing!
et: Töötlemisel esines viga!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
et: Originaaltabeli '%1$s' viimiseks kolmandale normaalkujule peame looma järgmised tabelid:

en: The third step of normalization is complete.
et: Tabeli "%s" normaliseerimise kolmas samm on lõpetatud.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
et: Valitud korduv grupp teisaldati tabelisse "%s"

en: Step 3.
et: Samm 3.

en: Find transitive dependencies
et: Leia transitiivsed sõltuvused

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
et: Palun vali alljärgnevatest veergudest <b>vähim arv</b> veerge, mille väärtused kombineeritult on piisavad, et määrata veeru väärtus.<br> Märkus: veerul võib transitiivne sõltuvus puududa, sellisel juhul ei pea sa valima mitte midagi.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
et: Transitiivsed sõltuvused ei ole võimalikud, sest tabelis ei ole mitte ühtegi mitte primaarvõtme veergu

en: Table is already in Third normal form!
et: Tabel on juba kolmandal normaalkujul!

en: Improve table structure (Normalization):
et: Parenda tabeli struktuuri (Normaliseerimine):

en: Select up to what step you want to normalize
et: Vali, millise sammuni sa soovid normaliseerida

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
et: Normaliseeriminse teine samm (1NK + 2NK)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
et: Normaliseerimise kolmas samm (1NK + 2NK + 3NK)

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
et: Vihje: palun järgi protseduuri hoolikalt, et saada korrektne normaalkuju

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
et: See nimekiri põhineb tabelis olevate andmete alamhulgal ja ei pruugi olla täpne.

en: No partial dependencies found!
et: Osalisi sõltuvusi ei leitud!

en: Analyze
et: Analüüsi

en: Check
et: Kontrolli

en: Optimize
et: Optimeeri

en: Rebuild
et: Loo uuesti

en: Repair
et: Paranda

en: Truncate
et: Kärbi

en: Drop
et: Kustuta

en: Coalesce
et: Sulanda kokku

en: Can't move table to same one!
et: Ei saa tabelit iseendasse liigutada!

en: Can't copy table to same one!
et: Ei saa tabelit iseendasse kopeerida!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
et: Tabel %s liigutati andmebaasi %s. Õiguseid kohandati vastavalt.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
et: Tabel %s kopeeriti andmebaasi %s. Õiguseid kohandati vastavalt.

en: Table %s has been moved to %s.
et: %s tabel liigutati %s andmebaasi.

en: Table %s has been copied to %s.
et: %s tabel kopeeriti %s andmebaasi.

en: The table name is empty!
et: Tabeli nimi on tühi!

en: Error while creating PDF:
et: PDF loomisel esines viga:

en: Cannot connect: invalid settings.
et: Ei saa ühendust: vigased sätted.

en: Welcome to %s
et: Tere tulemast %s'i

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
et: Arvatavasti ei loonud sa seadistuse faili. Võid selle loomiseks kasutada %1$spaigaldaja skripti%2$s.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
et: phpMyAdmin üritas ühendada MySQL serveriga ja server lükkas selle tagasi. Sa peaksid seadistusfailis kontrollima hosti, kasutajanime ja parooli ning veenduma, et need vastavad MySQL serveri administraatori käest saadud andmetega.

en: Retry to connect
et: Proovi uuesti ühenduda

en: Your session has expired. Please log in again.
et: Su sessioon on aegunud. Palun logi uuesti sisse.

en: Missing reCAPTCHA verification, maybe it has been blocked by adblock?
et: reCAPTCHA kinnitus puudub, võib-olla on selle blokeerinud adblock?

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
et: reCAPTCHA teenusega ühenduse loomine nurjus!

en: Entered captcha is wrong, try again!
et: Sisestatud tekst on vale. Proovi uuesti!

en: Your password is too long. To prevent denial-of-service attacks, phpMyAdmin restricts passwords to less than 1000 characters.
et: Su salasõna on liiga pikk. Teenusetõrke rünnaku vältimiseks lubab phpMyAdmin salasõnu pikkusega kuni 1000 märki.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
et: Sul ei ole lubatud sellesse MySQL serverisse meldida!

en: Wrong username/password. Access denied.
et: Vale kasutajanimi/parool. Ligipääs keelatud.

en: Can not find signon authentication script:
et: Ei leia sisselogimise autentimise skripti:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
et: Paroolita sisselogimine on seadistuses keelatud (vaata AllowNoPassword)

en: You have been automatically logged out due to inactivity of %s seconds. Once you log in again, you should be able to resume the work where you left off.
et: Sind logiti automaatselt välja, sest sa ei teinud mitte midagi %s sekundit. Kui sa logid uuesti sisse, peaksid saama jätkata sealt, kus su tegevus jäi pooleli.

en: Cannot log in to the MySQL server
et: Ei saa MySQL serverisse sisse logida

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
et: Oled lubanud kaheastmelise autentimise, palun kinnita oma meldimine.

en: Format:
et: Formaat:

en: Columns separated with:
et: Veergusid eraldab:

en: Columns enclosed with:
et: Veergusid ümbritseb:

en: Columns escaped with:
et: Veergusid lõpetab:

en: Lines terminated with:
et: Ridasid katkestab:

en: Replace NULL with:
et: NULL asendaja:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
et: Eemalda veergudest tagasijooksu/reavahetuse sümbolid

en: Excel edition:
et: Exceli väljaanne:

en: structure
et: struktuur

en: data
et: andmed

en: structure and data
et: struktuur ja andmed

en: Data dump options
et: Andmete tõmmise valikud

en: Dumping data for table
et: Andmete tõmmistamine tabelile

en: Null
et: Tühi

en: Default
et: Vaikimisi

en: Links to
et: Viitab aadressile

en: Name
et: Nimi

en: Definition
et: Definitsioon

en: Table structure for table
et: Tabeli struktuur tabelile

en: Structure for view
et: Vaate struktuur

en: Stand-in structure for view
et: Sise-vaate struktuur

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
et: Väljasta viisakas JSON (inimloetav vormindus)

en: Output unicode characters unescaped
et: Väljasta Unicode märgid paojadadeta

en: Content of table @TABLE@
et: @TABLE@ tabeli sisu

en: (continued)
et: (jätkub)

en: Structure of table @TABLE@
et: @TABLE@ tabeli struktuur

en: Object creation options
et: Objekti loomise valikud

en: Table caption:
et: Tabeli pealkiri:

en: Table caption (continued):
et: Tabeli pealkiri (jätkub):

en: Label key:
et: Nime võti:

en: Display foreign key relationships
et: Näita võõrvõtme seoseid

en: Display comments
et: Näita kommentaare

en: Display media types
et: Kuva meediatüübid

en: Put columns names in the first row:
et: Aseta veergude nimed esimesse ritta:

en: Generation Time:
et: Loomise aeg:

en: Server version:
et: Serveri versioon:

en: PHP Version:
et: PHP versioon:

en: Database:
et: Andmebaas:

en: Data:
et: Andmed:

en: Structure:
et: Struktuur:

en: Export table names
et: Ekspordi tabeli nimed

en: Export table headers
et: Ekspordi tabeli päised

en: Dumping data for query result
et: Andmete tõmmistamine päringu tulemuseks

en: Report title:
et: Raporti pealkiri:

en: Dumping data
et: Andmete tõmmistamine

en: Query result data
et: Päringu tulemuse andmed

en: View structure
et: Vaata struktuuri

en: Stand in
et: Asendus

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
et: Näita kommentaare <i>(sisaldab teavet eksportimise ajatempli, PHP versiooni ja serveri versiooni kohta)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
et: Päise täiendav kommentaar (\n poolitab ridu):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
et: Lisa ajatempel andmebaasi loomise, viimase uuendamise ja viimase kontrollimise kohta

en: Export metadata
et: Ekspordi metaandmed

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
et: Andmebaasi süsteem või vanem MySQL server, et saavutada väljundi maksimaalne ühilduvus:

en: Add statements:
et: Lisa käske:

en: Add %s statement
et: Lisa %s käsk

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
et: (vähem efektiivne, sest tabeli loomise ajal luuakse ka indeksid)

en: %s value
et: %s väärtus

note: l10n: Allow simplifying exported view syntax to only "CREATE VIEW"
en: Use simple view export
et: Kasuta lihtsat vaadete eksportimist

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
et: Aseta tabeli ja veeru nimed alumise ja ülemise jutumärgi vahele <i>(Kaitseb veeru ja tabeli nimesid eriliste sümbolitega või võtmesõnadega vormimise eest)</i>

en: Data creation options
et: Andmete loomise valikud

en: Truncate table before insert
et: Kärbi tabelit enne lisamist

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
et: <code>INSERT</code> käskude asemel kasuta:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
et: <code>INSERT DELAYED</code> käske

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
et: <code>INSERT IGNORE</code> käske

en: Function to use when dumping data:
et: Andmete tõmmistamiseks kasutatav funktsioon:

en: Syntax to use when inserting data:
et: Andmete lisamiseks kasutatav süntaks:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
et: kaasa veeru nimed igasse <code>INSERT</code> käsku <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Näide: <code>INSERT INTO tabeli_nimi (veerg_A,veerg_B,veerg_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
et: lisa mitu rida igas <code>INSERT</code> käsus<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Näide: <code>INSERT INTO tabeli_nimi VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
et: mõlemad ülal nimetatuist<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Näide: <code>INSERT INTO tabeli_nimi (veerg_A,veerg_B, veerg_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
et: mitte ükski ülal nimetatuist<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Näide: <code>INSERT INTO tabeli_nimi VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
et: Tõmmista binaarsed veerud heksadetsimaalsena <i>(nt "abc" salvestatakse kui 0x616263)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
et: Tõmmista TIMESTAMP veerud UTC ajana <i>(lubab tõmmistada TIMESTAMP veergusid ja kasutada neid erinevates ajavööndites asuvates serverites)</i>

en: It appears your database uses routines;
et: Tundub, et su andmebaas kasutab protseduure;

en: alias export may not work reliably in all cases.
et: aliaste eksportimine võib mõningatel juhtudel töötada mitte usaldusväärselt.

en: Metadata
et: Metaandmed

en: Metadata for table %s
et: Tabeli %s metaandmed

en: Metadata for database %s
et: Andmebaasi %s metaandmed

en: Creation:
et: Loodud:

en: Last update:
et: Viimati uuendatud:

en: Last check:
et: Viimane kontroll:

en: Error reading structure for table %s:
et: Viga tabeli %s struktuuri lugemisel:

en: It appears your database uses views;
et: Tundub, et su andmebaas kasutab vaateid;

en: Constraints for dumped tables
et: Tõmmistatud tabelite piirangud

en: Constraints for table
et: Piirangud tabelile

en: Indexes for dumped tables
et: Indeksid tõmmistatud tabelitele

en: Indexes for table
et: Indeksid tabelile

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
et: AUTO_INCREMENT tõmmistatud tabelitele

en: AUTO_INCREMENT for table
et: AUTO_INCREMENT tabelile

en: MEDIA TYPES FOR TABLE
et: TABELI MEEDIATÜÜBID

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
et: TABELI SEOSED

en: It appears your table uses triggers;
et: Tundub, et su tabel kasutab trigereid;

en: Structure for view %s exported as a table
et: Vaate %s struktuur eksporditi tabelina

en: (See below for the actual view)
et: (Tegelik vaade on allpool)

en: Error reading data for table %s:
et: Viga tabeli %s andmete lugemisel:

en: Object creation options (all are recommended)
et: Objekti loomise valikud (soovitatav on valida kõik)

en: Export contents
et: Ekspordi sisu

en: Table:
et: Tabel:

en: Purpose:
et: Eesmärk:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
et: Uuenda andmeid, kui importimisel leitakse topeltvõtmeid (lisa ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: Name of the new table (optional):
et: Uue tabeli nimi (valikuline):

en: Name of the new database (optional):
et: Uue andmebaasi nimi (valikuline):

en: Import these many number of rows (optional):
et: Impordi nii palju ridu (valikuline):

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
et: Faili esimene rida sisaldab tabeli veeru nimesid <i>(kui seda pole valitud, siis esimene rida saab andmete osaks)</i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
et: Kui faili ridades sisalduvad andmed pole samas järjekorras, nagu need on andmebaasis, siis loenda siin vastavad veeru nimed. Veeru nimed peavad olema eraldatud komadega ja ei tohi asetseda jutumärkide vahel.

en: Column names:
et: Veergude nimed:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
et: Vale CSV sisendi formaat %d.-ndal real.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
et: Vale veeru hulk CSV sisendis %d.-ndal real.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
et: Vale parameeter CSV importimiseks: %s

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
et: Täpsustati vale veerg (%s)! Veendu, et veergude nimed on õigesti kirjutatud, komadega eraldatud ja pole asetatud jutumärkide vahele.

en: Column names:
et: Veeru nimed:

en: This plugin does not support compressed imports!
et: See plugin ei toeta tihendatud importe!

en: MediaWiki Table
et: MediaWiki tabel

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
et: Vale mediawiki sisendi vorming real: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
et: Impordi protsendid õigete kümnendarvudena <i>(nt 12.00% -> .12)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
et: Impordi valuutad <i>(nt $5.00 -> 5.00)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
et: Täpsustatud XML fail oli kas valesti vormitud või lõpetamata. Palun paranda see viga ja proovi uuesti.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
et: OpenDocument tabeli parsimine ebaõnnestus!

en: ESRI Shape File
et: ESRI Shape fail

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
et: ESRI shape faili importimisel esines viga: "%s".

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
et: MySQL Spatial Extension ei toeta ESRI tüüpi "%s".

en: The imported file does not contain any data!
et: Imporditud failis ei ole mitte mingeid andmeid!

en: SQL compatibility mode:
et: SQL ühilduvuse meetod:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
et: Ära kasuta nulliliste väärtuste puhul <code>AUTO_INCREMENT</code>

en: This format has no options
et: Sellel formaadil pole valikuid

en: Invalid authentication method set in configuration:
et: Seadistuses on valitud vale autentimise meetod:

en: The %s table doesn't exist!
et: %s tabelit pole olemas!

en: Schema of the %s database - Page %s
et: %s andmebaasi skeem - Leht %s

en: SCHEMA ERROR:
et: SKEEMI VIGA:

en: PDF export page
et: PDF ekspordi leht

en: Schema of the %s database
et: Andmebaasi %s skeem

en: Relational schema
et: Seoseskeem

en: Table of contents
et: Sisu tabel

en: Table comments:
et: Tabeli kommentaarid:

en: Attributes
et: Atribuudid

en: Extra
et: Lisaks

en: Show color
et: Näita värvi

en: Only show keys
et: Näita ainult võtmeid

en: Orientation
et: Paigutus

en: Landscape
et: Horisontaalne

en: Portrait
et: Vertikaalne

en: Same width for all tables
et: Sama laius kõigile tabelitele

en: Show grid
et: Näita ruudustikku

en: Data dictionary
et: Andmesõnastik

en: Order of the tables
et: Tabelite järjekord

en: Name (Ascending)
et: Nimi (kasvav)

en: Name (Descending)
et: Nimi (kahanev)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
et: Teisendab tõeväärtuse tekstiks (vikimisi 'T' ja 'F'). Esimene vastab väärtusele TÕENE, teine väärtusele VÄÄR. Nullist erinev väärtus tähendab tõest väärtust.

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
et: Näitab vormindatud kuupäevana TIME, TIMESTAMP, DATETIME või arvulist unix ajatemplit. Esimene valik on ajanihe (tundides), mis lisatakse ajatemplile (Vaikimisi: 0). Kasuta teist valikut teistsuguse kuupäeva/kellaaja formaadi täpsustamiseks. Kolmas valik tuvastab, kas soovid näha kohalikku või UTC kuupäeva (kasuta "local" või "utc" sõne). Vastavalt sellele on kuupäeva vorminguks erinev väärtus - "local" jaoks vaata teavet dokumentatsioonist PHP strftime() funktsiooni kohta ja "utc" jaoks kasutatakse gmdate() funtsiooni.

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
et: %B %d, %Y kell %I:%M %p

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
et: Näitab linki, mille kaudu saab veeru binaarsed andmed alla laadida. Esimese valikuna saad täpsustada faili nime või kasuta teist valikut, millega täpsustad veeru, mis sisaldab faili nime. Kui kasutad teist valikut, pead jätma esimese valiku tühjaks.

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use. The second option should be blank for historical reasons. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
et: AINULT LINUXILE: Käivitab välise programmi ja söödab ta standardsisendisse veergude andmed. Tagastab programmi standardväljundi. Vaikeväärtus on Tidy, et luua loetav HTML kood. Turvalisuse tõttu pead sa käsitsi muutma faili libraries/classes/Plugins/Transformations/Output/Text_Plain_External.php ja loetlema võimalikud vahendid, mida kasutada. Esimene parameeter on kasutatava programmi number. Teine parameeter peaks ajaloolistel põhjustel olema tühi. Kolmas parameeter, kui ta on 1, teisendab väljundit funktsiooniga htmlspecialchars() (vaikeväärtus on 1). Neljas parameeter, kui on 1, keelab ridade murdmise ja kindlustab, et väljund on täielikult ainult ühel real (vaikeväärtus on 1).

en: You are using the external transformation command line options field, which has been deprecated for security reasons. Add all command line options directly to the definition in %s.
et: Sa kasutad välise transformaatori käsurea parameetrite välja, mis ei ole turvalisuse kaalutlustel soovitatav. Lisa kõik käsurea parameetrid otse %s definitsiooni.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
et: Näitab veeru sisu sellisena, nagu see on, ilma seda htmlspecialchars() funktsiooniga töötlemata. Eeldatakse, et veerg sisaldab õiget HTML koodi.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
et: Näitab andmeid heksadetsimaalsena. Valikuline esimene parameeter määrab, kui tihti ruumi lisatakse (vaikimisi on 2).

en: Displays a link to download this image.
et: Näitab selle pildi allalaadimise linki.

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
et: Pildi üles laadimise funktsionaalsus, mis kuvab ka pisipildi. Sätted on pisipildi laius ja kõrgus pikselites, vaikimisi 100x100.

en: Image preview here
et: Pildi eelvaade

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
et: Näitab pisipildiga linki. Valikutena saab sisestada maksimaalse laiuse ja kõrguse pikslites. Algne laiuse ja kõrguse suhe säilib.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
et: Teisendab BIGINT'ina salvestatud IPv4 interneti võrguaadressi punktidega eraldatud formaati.

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
et: Lisab teksti sõne algusesse või lõppu. Esimene valik lisab teksti algusesse, teine lõppu (tekst on ümbritsetud ühekordsete jutumärkidega, vaikimisi tühi sõne).

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
et: Valideerib stringi kasutades regulaaravaldist ja teostab lisamise ainult siis, kui string vastab avaldisele. Esimene säte on regulaaravaldis.

en: Validation failed for the input string %s.
et: Sisendstringi %s valideerimine nurjus.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
et: Vormindab teksti SQL päringuks koos süntaksi esiletõstmisega.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
et: Näitab ainult osa tekstist. Esimene valik on sõne algusest vahelejäetavate sümbolite hulk (Vaikimisi 0). Teine valik on naasvate sümbolite hulk (Vaikimisi: sõne lõpuni). Kolmas valik on kärpimise korral lisatav sõne (Vaikimisi: "…").

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
et: Faili üleslaadimise funktsionaalsus TEXT tüüpi veergudele. Sisestamiseks ei kasutata tekstikasti.

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
et: Näitab pilti ja linki. Veerg sisaldab faili nime. Esimene valik on URL'i eesliide, nt "https://www.example.com/". Teine ja kolmas valik on laius ja kõrgus pikslites.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
et: Näitab linki. Veerg sisaldab faili nime. Esimene valik on URL'i eesliide, nt "https://www.example.com/". Teine valik on lingi pealkiri.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
et: Teisendab tekstina antud Interneti IPv4/IPv6 võrguaadressi binaarkujule

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
et: Teisendab tekstina antud Interneti IPv4/IPv6 võrguaadressi pikaks täisarvuks.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
et: Süntaksi esiletõstuga CodeMirror toimeti JSON vormindusele.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
et: Süntaksi esiletõstuga CodeMirror toimeti SQL vormindusele.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
et: Süntaksi esiletõstuga CodeMirror toimeti XML (ja HTML) vormindusele.

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
et: Teisendab binaarstringina salvestatud Interneti võrguaadressi Interneti standardile vastavasse (IPv4/IPv6) formaati.

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
et: Vormindab teksti süntaksi esiletõstuga JSON objektiks.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
et: Vormindab teksti süntaksi esiletõstuga XML failiks.

en: Authentication Application (2FA)
et: Autentimise rakendus (2AA)

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
et: Võimaldab autentimist kasutades rakendusi HOTP ja TOTP; näiteks FreeOTP, Google Authenticator ja Authy.

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
et: Riistvaraline turvavõti (FIDO U2F)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting FIDO U2F, such as a YubiKey.
et: Võimaldab autentimist FIDO U2F toega riistvaralise pääsmikuga (nt YubiKey).

en: Two-factor authentication failed: %s
et: Kaheastmeline autentimine nurjus: %s

en: Two-factor authentication failed.
et: Kaheastmeline autentimine nurjus.

en: No Two-Factor Authentication
et: Kaheastmeline autentimine keelatud

en: Login using password only.
et: Ainult parooliga meldimine.

en: Simple two-factor authentication
et: Lihtne kaheastmeline autentimine

en: For testing purposes only!
et: Ainult testimiseks!

en: Hardware Security Key (WebAuthn/FIDO2)
et: Riistvaraline turvavõti (WebAuthn/FIDO2)

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
et: Server ei vasta (või kohaliku serveri sokkel ei ole õigesti seadistatud).

en: The server is not responding.
et: Server ei vasta.

en: Logout and try as another user.
et: Logi välja ja proovi teise kasutajana.

en: Please check privileges of directory containing database.
et: Palun kontrolli andmebaasi sisaldava kataloogi õigusi.

en: Details…
et: Detailid…

en: Could not save recent table!
et: Hiljutise tabelit ei suudetud salvestada!

en: Could not save favorite table!
et: Lemmikute tabelit ei suudetud salvestada!

en: Recent tables
et: Hiljutised tabelid

en: Recent
et: Hiljutised

en: Favorites
et: Lemmikud

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
et: Ühendus serverisse on keelatud, palun luba $cfg['AllowArbitraryServer'] phpMyAdmini häälestuses.

en: Replication started successfully.
et: Paljundamine algas edukalt.

en: Error starting replication.
et: Viga paljundamise alustamisel.

en: Replication stopped successfully.
et: Paljundamine lõpetati edukalt.

en: Error stopping replication.
et: Viga paljundamise lõpetamisel.

en: Replication resetting successfully.
et: Paljundamine lähtestati edukalt.

en: Error resetting replication.
et: Viga paljundamise lähtestamisel.

en: Success.
et: Edukas.

en: Error.
et: Viga.

en: Unknown error
et: Tundmatu viga

en: Unable to connect to primary %s.
et: Ei saa ühenduda esmaserveriga %s.

en: Unable to read primary log position. Possible privilege problem on primary.
et: Esmase logi asukohta ei saa lugeda. Kontrolli esmase logi õiguseid.

en: Unable to change primary!
et: Esmast ei saa muuta!

en: Primary server changed successfully to %s.
et: Esmaseks serveriks vahetati edukalt %s.

en: The routing cache could not be written, you need to adjust permissions on the folder/file "%s"
et: Marsruutimispuhvrit ei suudetud kirjutada; sa pead kohandama kataloogi/faili "%s" õiguseid

en: Error 404! The page %s was not found.
et: Viga 404! Lehekülge %s ei leitud.

en: Error 405! Request method not allowed.
et: Viga 405! Päringu meetod on keelatud.

en: Please provide a name for this bookmarked search.
et: Palun sisesta nimi sellele järjehoidja otsingule.

en: Missing information to save the bookmarked search.
et: Otsingu järjehoidja salvestamiseks on vaja täiendavat informatsiooni.

en: An entry with this name already exists.
et: Sellise nimega kirje on juba olemas.

en: Missing information to delete the search.
et: Otsingu kustutamiseks on vaja täiendavat informatsiooni.

en: Missing information to load the search.
et: Otsingu laadimiseks on vaja täiendavat informatsiooni.

en: Error while loading the search.
et: Otsingu laadimisel esines viga.

en: Native MySQL authentication
et: MySQLi omavahenditega autentimine

en: SHA256 password authentication
et: SHA256 parooliga autentimine

en: Caching sha2 authentication
et: Puhverdatud SHA2 autentimine

en: Unix Socket based authentication
et: Unixi soklil (Unix Socket) põhinev autentimine

en: Old MySQL-4.0 authentication
et: Vana MySQL-4.0 autentimine

en: Account locking is not supported.
et: Konto lukustamist ei toetata.

en: No privileges.
et: Õigused puuduvad.

en: Includes all privileges except GRANT.
et: Sisaldab kõiki õigusi, v.a GRANT.

en: Allows deleting data.
et: Lubab kustutada andmeid.

en: Allows creating new tables.
et: Lubab luua uusi tabeleid.

en: Allows dropping tables.
et: Lubab kustutada tabeleid.

en: Allows creating and dropping indexes.
et: Lubab luua ja kustutada indekseid.

en: Allows altering the structure of existing tables.
et: Lubab muuta olemasolevate tabelite struktuuri.

en: Allows creating new views.
et: Lubab luua uusi vaateid.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
et: Lubab teostada SHOW CREATE VIEW päringuid.

en: Allows creating and dropping triggers.
et: Lubab luua ja kustutada päästikuid.

en: Allows reading data.
et: Lubab lugeda andmeid.

en: Allows inserting and replacing data.
et: Lubab lisada ja asendada andmeid.

en: Allows changing data.
et: Lubab muuta andmeid.

en: Allows creating new databases and tables.
et: Lubab luua uusi andmebaase ja tabeleid.

en: Allows dropping databases and tables.
et: Lubab kustutada andmebaase ja tabeleid.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
et: Lubab serveri sätteid uuesti laadida ja tühjendada serveri vahemälu.

en: Allows shutting down the server.
et: Lubab serveri välja lülitada.

en: Allows viewing processes of all users.
et: Lubab kõikide kasutajate protsesside vaatamist.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
et: Lubab andmeid failidest importida ja failideks eksportida.

en: Has no effect in this MySQL version.
et: Muudatusi selles MySQL versioonis ei toimunud.

en: Gives access to the complete list of databases.
et: Annab ligipääsu kogu andmebaaside nimekirjale.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
et: Lubab ühendada isegi siis, kui saavutatud on maksimaalne ühenduste hulk. See on vajalik enamike administratiivsete tegevuste jaoks, nagu näiteks globaalsete muutujate seadmiseks või teiste kasutajate lõimude sulgemiseks.

en: Allows creating temporary tables.
et: Lubab luua ajutisi tabeleid.

en: Allows locking tables for the current thread.
et: Lubab käesoleva lõimu jaoks tabeleid lukustada.

en: Needed for the replication replicas.
et: Vajalik tiražeerimiskoopiatele.

en: Allows the user to ask where the replicas / primaries are.
et: Lubab kasutajal küsida jäljendite ja originaalide asukohti.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
et: Võimaldab luua sündmuste ajastajale sündmuseid.

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
et: Lubab ajalooliste ridade kustutamise.

en: Allows creating stored routines.
et: Lubab luua salvestatud funktsioone.

en: Allows altering and dropping stored routines.
et: Lubab muuta ja kustutada salvestatud funktsioone.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
et: Lubab luua, kustutada ja ümber nimetada kasutajakontosid.

en: Allows executing stored routines.
et: Lubab käivitada salvestatud funktsioone.

en: The password for %s was changed successfully.
et: %s parool on edukalt vahetatud.

en: You have revoked the privileges for %s.
et: Tühistasid %s õigused.

en: Not enough privilege to view users.
et: Puuduvad õigused kasutajate kuvamiseks.

en: Edit privileges
et: Muuda õiguseid

en: Revoke
et: Tühista

en: Database-specific privileges
et: Andmebaasipõhised õigused

en: Table-specific privileges
et: Tabelipõhised õigused

en: Routine
et: Funktsioon

en: Routine-specific privileges
et: Funktsioonipõhised õigused

en: No users selected for deleting!
et: Kustutavaid kasutajaid pole valitud!

en: Reloading the privileges
et: Õiguste uuesti laadimine

en: The selected users have been deleted successfully.
et: Valitud kasutajad on edukalt kustutatud.

en: You have updated the privileges for %s.
et: Uuendasid %s õigusi.

en: No user found.
et: Kasutajat ei leitud.

en: Deleting %s
et: %s kustutamine

en: The privileges were reloaded successfully.
et: Õigused on edukalt uuesti laetud.

en: The user %s already exists!
et: Kasutaja %s on juba olemas!

en: Privileges for %s
et: %s õigused

en: User
et: Kasutaja

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
et: Kasutaja konto, mis lubab suvalisel kohaliku masina kasutajal ühenduda, on olemas. See takistab teistel kasutajatel ühendumast, kui nende konto hosti pool lubab ühenduda suvalisest (%) masinast.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
et: Märkus: phpMyAdmin võtab kasutajate õigused otse MySQLi õiguste tabelist. Tabelite sisu võib erineda serveri kasutatavatest, kui neid on käsitsi muudetud. Sellisel juhul peaksid enne jätkamist %sõigused uuesti laadima%s.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
et: Märkus: phpMyAdmin võtab kasutajate õigused otse MySQLi õiguste tabelist. Tabelite sisu võib erineda serveri kasutatavatest, kui neid on käsitsi muudetud. Sellisel juhul peab õigused uuesti laadima, kuid hetkel puudub sul uuesti laadimise (RELOAD) õigus.

en: You have added a new user.
et: Lisasid uue kasutaja.

en: SQL query
et: SQL päring

en: Handler
et: Töötleja

en: Query cache
et: Päringute puhver

en: Threads
et: Lõimud

en: Temporary data
et: Ajutised andmed

en: Delayed inserts
et: Viivitatud lisamised

en: Key cache
et: Võtme puhver

en: Joins
et: Liitmised

en: Sorting
et: Sorteerimine

en: Transaction coordinator
et: Ülekande koordineerija

en: Files
et: Faili

en: Flush (close) all tables
et: Tühjenda (sulge) kõik tabelid

en: Show open tables
et: Näita avatud tabeleid

en: Show replica hosts
et: Kuva tiražeerimishostid

en: Show primary status
et: Kuva originaali staatus

en: Show replica status
et: Näita tiražeerimise staatus

en: Flush query cache
et: Tühjenda päringute puhver

en: Command
et: Käsk

en: Progress
et: Edenemine

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
et: Versiooni lugemine ebaõnnestus. Võibolla oled sa ühenduseta või uuendamise server ei vasta.

en: Got invalid version string from server
et: Serverist saabus vigane versiooni sõne

en: Unparsable version string
et: Seletamatu versiooni sõne

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
et: Sa kasutad Git versiooni, käivita [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]Viimane stabiilne versioon on %s, välja antud %s.

en: No newer stable version is available
et: Uut stabiilset versiooni saadaval ei ole

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
et: "%s" järjehoidjat kasutatakse vaikimisi sirvimise päringuna.

en: Showing as PHP code
et: Näitan PHP koodina

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
et: Praegune valik ei sisalda unikaalset veergu. Võrgustikmuutmisega, märkekastide, hariliku muutmisega, kopeerimisega ja kustutamisega seotud funksionaalsus ei ole saadaval. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
et: Praegune valik ei sisalda unikaalset veergu. Võrgustik- ja hariliku muutmisega, kopeerimise ja kustutamisega seotud võimalused võivad põhjustada soovimatut käitumist. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
et: Teosta SQL päring(ud) serveris "%s"

en: Run SQL query/queries on database %s
et: Teosta SQL päring(ud) %s andmebaasis

en: Run SQL query/queries on table %s
et: Teosta SQL päring(ud) tabelil %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
et: Detailne staatuse teave antud varundusmootori kohta puudub.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
et: %s on selle MySQL serveri vaikimisi varundusmootor.

en: %s is available on this MySQL server.
et: %s on saadaval selles MySQL serveris.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
et: %s on keelatud selle MySQL serveri jaoks.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
et: See MySQL server ei toeta %s varundusmootorit.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
et: Primaarvõtme nimi peab olema "PRIMARY"!

en: Problems with indexes of table `%s`
et: Probleemid `%s` tabeli indeksitega

en: Unknown table status:
et: Tabeli olek tundmatu:

en: Source database `%s` was not found!
et: Lähteandmebaasi `%s` ei leitud!

en: Target database `%s` was not found!
et: Sihtandmebaasi `%s` ei leitud!

en: Invalid database:
et: Vigane andmebaas:

en: Invalid table name:
et: Vigane tabeli nimi:

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
et: Tabeli %1$s ümbernimetamine %2$s'ks ebaõnnestus!

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
et: %1$s tabeli uueks nimeks sai %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
et: Tabeli kasutajaliidese eelistusi ei saanud salvestada!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
et: Tabeli UI eelistuste puhastamine ebaõnnestus (vaata $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
et: Ei saanud salvestada UI muudatust "%s". Muudatused ei säili, kui värskendad seda lehte. Palun kontrolli, kas tabeli struktuuri on muudetud.

en: Can't rename index to PRIMARY!
et: Ei saa muuta indeksi nimeks PRIMARY!

en: No index parts defined!
et: Indeksi osasid pole defineeritud!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
et: Viga võõrvõtme loomisel kohas %1$s (kontrolli andmete tüüpe)

en: Error while working with template cache: %s
et: Viga mallide vahemäluga töötamisel: %s

en: Default theme %s not found!
et: Vaikimisi %s välimust ei leitud!

en: Theme %s not found!
et: %s välimust ei leitud!

en: No valid image path for theme %s found!
et: %s välimusele õiget pildi asukohta ei leitud!

en: Tracking report
et: Jälgimise raport

en: Tracking statements
et: Jälgimise käsud

en: Delete tracking data row from report
et: Kustuta raportist jälgimise andmete rida

en: No data
et: Andmed puuduvad

en: Structure only
et: Ainult struktuur

en: Data only
et: Ainult andmed

en: Structure and data
et: Struktuur ja andmed

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
et: Näita %1$s koos kuupäevadega alates %2$s kuni %3$s kasutajaks %4$s %5$s

en: SQL dump (file download)
et: SQL tõmmis (faili allalaadimine)

en: SQL dump
et: SQL tõmmis

en: This option will replace your table and contained data.
et: See valik asendab sinu tabeli ja selles sisalduvad andmed.

en: SQL execution
et: SQL teostus

en: Export as %s
et: Ekspordi kui %s

en: Data manipulation statement
et: Andmete töötluse käsk

en: Data definition statement
et: Andmete definitsiooni käsk

en: Structure snapshot
et: Struktuuri hetkepilt

en: Version %s snapshot (SQL code)
et: Versiooni %s hetkepilt (SQL kood)

en: Tracking data definition successfully deleted
et: Jälgimise andmete definitsioon on edukalt kustutatud

en: Tracking data manipulation successfully deleted
et: Jälgimise andmete töötlus on edukalt kustutatud

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
et: Ajutise andmebaasi loomisega ja kasutamisega saad käivitada tõmmise. Palun veendu, et sul on selle jaoks õigusi.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
et: Kustuta need kaks rida, kui sa ei vaja neid.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
et: SQL käsud on eksporditud. Palun kopeeri tõmmis või käivita see.

en: Tracking report for table `%s`
et: `%s` tabeli jälgimise raport

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
et: %1$s jälgimine aktiveeriti versioonil %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
et: %1$s jälgimine deaktiveeriti versioonil %2$s.

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
et: Versioon %1$s kokku %2$s. versioonist kustutati.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
et: Versioon %1$s on loodud, %2$s jälgimine on aktiveeritud.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
et: Ühebaidine täisarv, märgiga vahemik -128 kuni 127, märgita vahemik on 0 kuni 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
et: Kahebaidine täisarv, märgiga vahemik on -32,768 kuni 32,767, märgita vahemik is 0 kuni 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
et: Kolmebaidine täisarv, märgiga vahemik on -8,388,608 kuni 8,388,607, märgita vahemik on 0 kuni 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
et: Neljabaidine täisarv, märgiga vahemik on -2,147,483,648 kuni 2,147,483,647, märgita vahemik on 0 kuni 4,294,967,295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
et: Kaheksabaidine täisarv, märgiga vahemik on -9,223,372,036,854,775,808 kuni 9,223,372,036,854,775,807, märgita vahemik on 0 kuni 18,446,744,073,709,551,615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
et: Fikseeritud punktiga arv (M, D) - maksimaalne numbrite arv (M) on 65 (vaikimisi 10), maksimaalne kümnendkohtade arv (D) on 30 (vaikimisi 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
et: Väike ujukoma arv, lubatud väärtused on vahemikus -3.402823466E+38 kuni -1.175494351E-38, 0, ja 1.175494351E-38 kuni 3.402823466E+38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
et: Topelttäpsusega ujukomaarv, lubatud väärtused on vahemikus -1.7976931348623157E+308 luni -2.2250738585072014E-308, 0, ja 2.2250738585072014E-308 kuni 1.7976931348623157E+308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
et: DOUBLE sünonüüm (erand: REAL_AS_FLOAT SQL režiimis on ta FLOAT'i sünonüüm)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
et: Bitivälja tüüp (M), salvestab M bitti informatsiooni väärtuse kohta (vaikimisi on 1, maksimaalne on 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
et: TINYINT(1) sünonüüm, väärtust null tõlgendatakse väärana, mittenullist väärtust tõesena

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
et: BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE alias

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
et: Kuupäev, sobiv vahemik on %1$s kuni %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
et: Kuupäeva ja aja kombinatsioon, sobiv vahemik on %1$s kuni %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
et: Ajatempel, ulatus on "1970-01-01 00:00:01" UTC kuni "2038-01-09 03:14:07" UTC, säilitatakse sekundite hulgana alates ajastu algusest ("1970-01-01 00:00:00" UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
et: Aeg, vahemik on %1$s kuni %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
et: Neljanumbriline aastaarv (vaikimisi 4) või kahenumbriline (2) formaat. Lubatud väärtused on 70 (1970) kuni 69 (2069) või 1901 kuni 2155 ja 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
et: Fikseeritud pikkusega (0-255, vaikimisi 1) sõne, mis salvestamisel pikendatakse sobivasse pikkusesse paremal pool asuvate tühikute abil

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
et: Muutuva pikkusega (%s) sõne. Parim sobiv maksimaalne pikkus on rea maksimaalne suurus

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
et: TEXT veerg (maksimaalse pikkusega 255 (2^8 - 1) sümbolit) salvestatakse ühebitise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust baitides

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
et: TEXT veerg (maksimaalse pikkusega 65,535 (2^16 - 1) sümbolit) salvestatakse kahebitise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust baitides

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
et: TEXT veerg (maksimaalse pikkusega 16,777,215 (2^24 - 1) sümbolit) salvestatakse kolmebitise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust baitides

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
et: TEXT veerg (maksimaalse pikkusega 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) sümbolit) salvestatakse neljabitise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust baitides

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
et: Sarnane CHAR tüübile, kuid salvestab binaarse baidi sõned pigem mittebinaarse sümboli sõnedena

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
et: Sarnane VARCHAR tüübile, kuid salvestab binaarse baidi sõned pigem mittebinaarse sümboli sõnedena

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
et: BLOB veerg (maksimaalse pikkusega 255 (2^8 - 1) baiti) salvestatakse ühebaidise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
et: BLOB veerg (maksimaalse pikkusega 16,777,215 (2^24 - 1) baiti) salvestatakse kolmebaidise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
et: BLOB veerg (maksimaalse pikkusega 65,535 (2^16 - 1) baiti) salvestatakse kahebaidise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
et: BLOB veerg (maksimaalse pikkusega 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) baiti) salvestatakse neljabaidise eesliitega, mis märgib väärtuse pikkust

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
et: Loend, valitakse kuni 65535 väärtusest või spetsiaalne '' vea tunnus

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
et: Üks väärtus, mis valitakse kuni 64 elemendiga hulgast

en: A type that can store a geometry of any type
et: Tüüp, mis suudab salvestada mistahes tüüpi geomeetriat

en: A point in 2-dimensional space
et: Punkt kahemõõtmelises ruumis

en: A curve with linear interpolation between points
et: Punktidevaheline kaar koos sirgjoonega

en: A polygon
et: Hulktahukas

en: A collection of points
et: Punktide kogum

en: A collection of curves with linear interpolation between points
et: Punktidevaheliste sirgjoontega kaarte kogum

en: A collection of polygons
et: Hulktahukate kogum

en: A collection of geometry objects of any type
et: Igat tüüpi geomeetriliste objektide kogum

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
et: Salvestab ja lubab efektiivse juurdepääsu JSON (JavaScript Object Notation) dokumentides olevatele andmetele

en: Intended for storage of IPv6 addresses, as well as IPv4 addresses assuming conventional mapping of IPv4 addresses into IPv6 addresses
et: Mõeldud IPv6 aadresside salvestamiseks, aga ka IPv4 aadressidele, eeldades tavapärast IPv4 aadresside vastendamist IPv6 aadressideks

[ctx: numeric types]
en: Numeric
et: Arv

[ctx: date and time types]
en: Date and time
et: Kuupäev ja aeg

[ctx: spatial types]
en: Spatial
et: Ruumiline

en: Taking you to the target site.
et: Sind viiakse sihtsaidile.

en: The profile has been updated.
et: Profiil on uuendatud.

en: Password is too long!
et: Salasõna on liiga pikk!

en: Could not save configuration
et: Ei saanud seadistust salvestada

en: The phpMyAdmin configuration storage database could not be accessed.
et: phpMyAdmini häälestuse salvestuskoha andmebaasile puudub ligipääs.

en: Max: %s%s
et: Maksimaalne: %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
et: Jaan

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
et: Veebr

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
et: Märts

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
et: Aprill

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
et: Mai

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
et: Juuni

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
et: Juuli

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
et: Sept

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
et: Okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
et: Dets

[ctx: Short week day name for Sunday]
note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
et: Püh

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
et: Esm

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
et: Tei

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
et: Kol

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
et: Nel

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
et: Ree

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
et: Lau

[ctx: AM/PM indication in time]
en: PM
et: PL

[ctx: AM/PM indication in time]
en: AM
et: EL

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
et: %s päeva, %s tundi, %s minutit ja %s sekundit

en: Users
et: Kasutajad

en: Sort
et: Sorteeri

en: Error in ZIP archive:
et: Viga ZIP arhiivis:

en: No files found inside ZIP archive!
et: ZIP arhiivist ei leitud ühtegi faili!

en: Icons
et: Ikoonid

en: Text
et: Tekst

en: Both
et: Mõlemad

en: Nowhere
et: Mitte kuskil

en: Left
et: Vasak

en: Right
et: Parem

en: Click
et: Klikk

en: Double click
et: Topeltklikk

en: Disabled
et: Keelatud

en: key
et: võti

en: display column
et: näita veergu

en: Welcome
et: Tere tulemast

en: Open
et: Avatud

en: Closed
et: Suletud

en: Monday
et: Esmaspäev

en: Tuesday
et: Teisipäev

en: Wednesday
et: Kolmapäev

en: Thursday
et: Neljapäev

en: Friday
et: Reede

en: Saturday
et: Laupäev

en: Sunday
et: Pühapäev

en: Ask before sending error reports
et: Küsi enne vearaportite saatmist

en: Always send error reports
et: Saada vearaport alati

en: Never send error reports
et: Ära saada vearaportit mitte kunagi

en: Server default
et: Serveri vaikeväärtus

en: Enable
et: Luba

en: Disable
et: Keela

en: Quick - display only the minimal options to configure
et: Kiire - näita ainult peamisi valikuid, mida seadistada

en: Custom - display all possible options to configure
et: Kohandatud - näita kõiki võimalikke valikuid, mida seadistada

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
et: Kohandatud - nagu ülemine, aga ilma kiire/kohandatud valikuta

en: complete inserts
et: lõpeta lisamised

en: extended inserts
et: laiendatud lisamised

en: both of the above
et: mõlemad ülal nimetatuist

en: neither of the above
et: mitte kumbki ülal nimetatuist

en: Configuration already exists, setup is disabled!
et: Häälestus on juba olemas, häälestamine on keelatud!

en: Wrong data
et: Valed andmed

en: Wrong data or no validation for %s
et: Valed andmed või puudub %s valideerimine

en: Edit ENUM/SET values
et: Muuda loendi või hulga väärtuseid

[ctx: for default]
en: None
et: Puudub

en: As defined:
et: Nagu määratud:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
et: Selle operatsiooni teostamiseks puuduvad sul õigused. Täiendavat teavet leiad dokumentatsioonist

en: Unique
et: Ainulaadne

en: Fulltext
et: Täistekst

en: Spatial
et: Ruumiline

en: Expression
et: Väljend

en: first
et: esimene

en: after %s
et: peale %s

en: Table name
et: Tabeli nimi

en: Add
et: Lisa

en: column(s)
et: veerg(ud)

en: Collation:
et: Kodeering:

en: Storage Engine:
et: Varundusmootor:

en: Connection:
et: Ühendus:

en: Storage engine
et: Salvestusmootor

en: PARTITION definition:
et: PARTITION definitsioon:

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
et: Online ülekanne

en: The column width of integer types is ignored in your MySQL version unless defining a TINYINT(1) column
et: MySQL eirab täisarvu tüüpi veergu laiust, välja arvatud juhul, kui veeru tüüp on TINYINT(1)

en: Loading
et: Laadimine

en: Referenced by %s.
et: Osutab %s.

en: Is a foreign key.
et: On välisvõti.

en: Pick from Central Columns
et: Vali veergude kesksest loendist

en: Partition by:
et: Partitsiooni tegi:

en: Expression or column list
et: Väärtus või veergude loend

en: Partitions:
et: Partitsioonid:

en: Subpartition by:
et: Alampartitsiooni tegi:

en: Subpartitions:
et: Alampartitsioonid:

en: Partition
et: Partitsioon

en: Values
et: Väärtused

en: Subpartition
et: Alampartitsioon

en: Engine
et: Mootor

en: Comment
et: Kommentaar

en: Data directory
et: Andmete kataloog

en: Index directory
et: Indeksite kataloog

en: Max rows
et: Maks. ridu

en: Min rows
et: Min. ridu

en: Table space
et: Tabelite ruum

en: Node group
et: Sõlmede grupp

en: Length/Values
et: Pikkus/Väärtused

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
et: Kui veeru tüüp on "enum" või "set", siis palun sisesta väärtused formaadis: 'a','b','c'…<br>Kui pead nende väärtuste vahele lisama kurakaldkriipsu ("\") või ülakoma ("'"), siis lisa selle ette kurakaldkriips (nt '\\xyz' või 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
et: Vaikimisi väärtuste jaoks sisesta palun ilma kurakaldkriipsuta või jutumärkideta lihtsalt üksik väärtus, formaadis: a

en: Collation
et: Kodeering

en: Adjust privileges
et: Kohanda õiguseid

en: Virtuality
et: Virtuaalsus

en: Move column
et: Liiguta veergu

en: List of available transformations and their options
et: Loetelu kasutatavatest transformatsioonidest ja nende lisavalikutest

en: Browser display transformation
et: Veebilehitseja kuva transformatsioon

en: Browser display transformation options
et: Veebilehitseja kuva transformatsiooni sätted

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
et: Palun sisesta teisenduse valikute jaoks vajalikud väärtused, kasutades formaati: 'a', 100, b,'c'…<br>Kui pead nende väärtuste vahele lisama kurakaldkriipsu ("\") või ülakoma ("'"), siis lisa selle ette kurakaldkriips (nt '\\xyz' või 'a\'b').

en: Input transformation
et: Sisendi transformatsioon

en: Input transformation options
et: Sisendi transformatsiooni sätted

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
et: See säte on keelatud; seda ei saa rakendada sinu seadistusele.

en: Set value: %s
et: Sea väärtus: %s

en: Restore default value
et: Taasta vaikimisi väärtus

en: Allow users to customize this value
et: Luba kasutajatel seda väärtust muuta

en: Collapse
et: Ahenda

en: Expand
et: Laienda

en: Requery
et: Korduspäring

en: Clear
et: Puhasta

en: History
et: Ajalugu

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Press Ctrl+Enter to execute query
et: Vajuta päringu käivitamiseks Ctrl+Enter

en: Press Enter to execute query
et: Vajuta päringu käivitamiseks Enter

en: Explain
et: Selgita

en: Bookmark
et: Järjehoidja

en: Query failed
et: Päring nurjus

en: Queried time
et: Päritud aeg

en: During current session
et: Jooksvas sessioonis

en: ascending
et: kasvav

en: descending
et: kahanev

en: Order:
et: Järjestus:

en: Count
et: Kogus

en: Execution order
et: Käivitusjärjekord

en: Time taken
et: Aega kulus

en: Order by:
et: Järjesta:

en: Ungroup queries
et: Tühista päringute grupeering

en: Show trace
et: Kuva jälitusinfo

en: Hide trace
et: Peida jälitusinfo

en: Add bookmark
et: Lisa järjehoidja

en: Label
et: Nimi

en: Target database
et: Sihtandmebaas

en: Share this bookmark
et: Jaga seda järjehoidjat

en: Set default
et: Määra vaikeväärtuseks

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
et: Käivita päringud klahviga Enter ja sisesta reavahetused Shift+Enter kombinatsiooniga. Selle püsivaks tegemiseks vaata sätteid.

en: Create version %1$s of %2$s
et: Loo versioon %1$s, %2$s

en: Create version %1$s
et: Loo versioon %1$s

en: Track these data definition statements:
et: Jälgi nende andmete definitsiooni käske:

en: Track these data manipulation statements:
et: Jälgi nende andmete töötluse käske:

en: Create version
et: Loo versioon

en: Add new column
et: Lisa uus veerg

en: Length/Value
et: Pikkus/Väärtus

en: Attribute
et: Atribuut

en: A_I
et: T_I

en: The central list of columns for the current database is empty
et: Selle andmebaasi keskne veergude nimekiri on tühi

en: Filter rows
et: Filtreeritud read

en: Search this table
et: Otsi sellest tabelist

en: Add column
et: Lisa veerg

en: Select a table
et: Vali tabel

en: Select a column.
et: Vali veerg.

en: Click to sort.
et: Kliki sorteerimiseks.

en: Action
et: Tegevus

en: Create new table
et: Loo uus tabel

en: Number of columns
et: Veergude arv

en: Create
et: Loo

en: Database comment:
et: Andmebaasi kommentaar:

en: Print
et: Prindi

en: Packed
et: Pakitud

en: Cardinality
et: Hulk

en: No index defined!
et: Indeksit pole määratud!

en: Select all
et: Vali kõik

en: Show/hide columns
et: Kuva/peida veerud

en: See table structure
et: Vaata tabeli struktuuri

en: Select "%s"
et: Vali "%s"

en: Add an option for column "%s".
et: Lisa säte veerule "%s".

en: Page to open
et: Leht avamiseks

en: Page to delete
et: Leht kustutamiseks

en: Show/Hide tables list
et: Näita/peida tabelite loend

en: View in fullscreen
et: Kuva üle ekraani

en: Exit fullscreen
et: Välju üleekraani vaatest

en: New page
et: Uus leht

en: Delete pages
et: Kustuta lehed

en: Create table
et: Loo tabel

en: Create relationship
et: Loo seos

en: Reload
et: Lae uuesti

en: Help
et: Abi

en: Angular links
et: Nurgelised lingid

en: Direct links
et: Otselingid

en: Snap to grid
et: Kasuta ruudustikku

en: Small/Big All
et: Kõik Väikeseks/Suureks

en: Toggle small/big
et: Lülitu väiksele/suurele

en: Toggle relationship lines
et: Lülita seose read

en: Export schema
et: Ekspordi skeem

en: Build Query
et: Loo päring

en: Move Menu
et: Liiguta menüü

en: Pin text
et: Jäta tekst nähtavaks

en: Hide/Show all
et: Peida/Näita kõiki

en: Hide/Show tables with no relationship
et: Peida/kuva seosteta tabelid

en: Number of tables:
et: Tabelite hulk:

en: Delete relationship
et: Kustuta seos

en: Relationship operator
et: Seose operaator

en: Except
et: V.a

en: Value
et: Väärtus

en: subquery
et: alampäring

en: Rename to
et: Muuda nimeks

en: New name
et: Uus nimi

en: Aggregate
et: Agregaat

en: Operator
et: Operaator

en: Active options
et: Aktiivsed valikud

en: Save to selected page
et: Salvesta valitud lehele

en: Create a page and save to it
et: Loo leht ja salvesta sellele

en: New page name
et: Uue lehe nimi

en: Select page
et: Vali leht

en: Select Export Relational Type
et: Vali ekspordi seose tüüp

en: Details
et: Detailid

en: Event name
et: Sündmuse nimi

en: Event type
et: Sündmuse tüüp

en: Change to %s
et: Muuda väärtuseks %s

en: Execute at
et: Käivita kell

en: Execute every
et: Käivita iga

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
et: Algus

[ctx: End of recurring event]
en: End
et: Lõpp

en: On completion preserve
et: Lõpetamisel säilita

en: Definer
et: Määraja

en: Check all
et: Vali kõik

en: Create new event
et: Loo uus sündmus

en: There are no events to display.
et: Pole sündmusi, mida näidata.

en: Event scheduler status
et: Sündmuse ajastaja staatus

en: Click to toggle
et: Muuda

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
et: Serveri nimeks saab @SERVER@ ja andmebaasi nimeks saab @DATABASE@.

note: l10n: A query that the user has written freely
en: Exporting a raw query
et: Toorpäringu eksportimine

en: Exporting tables from "%s" database
et: Tabelite eksportimine "%s" andmebaasist

en: Export the structure of all tables.
et: Ekspordi kõigi tabelite struktuur.

en: Export the data of all tables.
et: Ekspordi andmed kõigist tabelitest.

en: Importing into the database "%s"
et: Importimine "%s" andmebaasi

en: Multi-table query
et: Mitmetabeli päring

en: Query by example
et: Näitepõhine päring

en: Query window
et: Päringuaken

en: select table
et: vali tabel

en: select column
et: vali veerg

en: Table alias
et: Tabeli alias

en: Column alias
et: Veergu alias

en: Use this column in criteria
et: Kasuta seda veergu kriteeriumis

en: criteria
et: kriteerium

en: Add as
et: Lisa kui

en: Another column
et: Veel üks veerg

en: Enter criteria as free text
et: Sisesta kriteerium vabatekstina

en: Remove this column
et: Eemalda see veerg

en: + Add column
et: + Lisa veerg

en: Update query
et: Uuenda päringut

en: Database comment
et: Andmebaasi kommentaar

en: Rename database to
et: Andmebaasi uus nimi

en: New database name
et: Uue andmebaasi nimi

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
et: Selle operatsiooni teostamiseks puuduvad sul vastavad õigused. Täiendavat teavet leiad dokumentatsioonist.

en: Remove database
et: Kustuta andmebaas

en: Database %s has been dropped.
et: %s andmebaas on kustutatud.

en: Drop the database (DROP)
et: Kustuta andmebaas (DROP)

en: Copy database to
et: Kopeeri andmebaas kohta

en: CREATE DATABASE before copying
et: CREATE DATABASE enne kopeerimist

en: Add constraints
et: Lisa piiranguid

en: Switch to copied database
et: Mine kopeeritud andmebaasile

en: Change all tables collations
et: Vaheta kõigi tabelite sortimist

en: Change all tables columns collations
et: Vaheta kõigi tabelite veergude sortimist

en: Users having access to "%s"
et: Kasutajad, kellel on ligipääs "%s" andmebaasile

en: User name
et: Kasutajanimi

en: Host name
et: Hosti nimi

en: Grant
et: Õigused (GRANT)

en: Any
et: Kõik

en: global
et: globaalne

en: database-specific
et: andmebaasipõhine

en: wildcard
et: metamärk

en: routine
et: funktsioon

en: With selected:
et: Valitutega:

[ctx: Create new user]
en: New
et: Uus

en: Add user account
et: Lisa kasutajate konto

en: Switch to %svisual builder%s
et: Mine %sgraafilisele loojale%s

en: You have to choose at least one column to display!
et: Näitamiseks pead valima vähemalt ühe veeru!

en: Ins:
et: Lisa:

en: And
et: Ja

en: Del:
et: Kustuta:

en: Column:
et: Veerg:

en: Show:
et: Näita:

en: Sort:
et: Sorteeri:

en: Sort order:
et: Sortimise režiim:

en: Criteria:
et: Kriteerium:

en: Modify:
et: Muuda:

en: Add/Delete criteria rows:
et: Lisa/Kustuta kriteeriumiridu:

en: Add/Delete columns:
et: Lisa/Kustuta veergusid:

en: Use tables
et: Kasuta tabeleid

en: SQL query on database <b>%s</b>:
et: SQL päring <b>%s</b> andmebaasis:

en: Routine name
et: Funktsiooni nimi

en: Parameters
et: Parameetrid

en: Direction
et: Suund

en: Add parameter
et: Lisa parameeter

en: Remove last parameter
et: Kustuta viimane parameeter

en: Return type
et: Pöördumise tüüp

en: Return length/values
et: Pöördumise pikkus/väärtused

en: Return options
et: Pöördumise valikud

en: Charset
et: Märgitabel

en: Is deterministic
et: Ette määratud

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
et: Sul puuduvad selle operatsiooni teostamiseks õigused. Täpsemalt vaata palun dokumentatsioonist.

en: Security type
et: Turvalisuse tüüp

en: SQL data access
et: SQL andmete juurdepääs

en: Routine parameters
et: Funktsiooni parameetrid

en: Create new routine
et: Loo uus protseduur

en: There are no routines to display.
et: Pole funktsioone, mida näidata.

en: Returns
et: Naases

en: ENUM/SET editor
et: ENUM/SET toimeti

en: Execute
et: Teosta

en: Search in database
et: Otsi andmebaasist

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
et: Sõnad või väärtused, mida otsida (metamärk: "%"):

en: Find:
et: Leia:

en: Words are separated by a space character (" ").
et: Sõnad on eraldatud tühikuga (" ").

en: Inside tables:
et: Tabelitest:

en: Unselect all
et: Ära vali ühtegi

en: Inside column:
et: Veerust:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
et[0]: %1$s vaste <strong>%2$s</strong> tabelis
et[1]: %1$s vastet <strong>%2$s</strong> tabelis

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
et[0]: <strong>Kokku:</strong> <em>%count%</em> vaste
et[1]: <strong>Kokku:</strong> <em>%count%</em> vastet

en: Add prefix
et: Lisa eesliide

en: %s table | %s tables
et[0]: %s tabel
et[1]: %s tabelit

en: Sum
et: Summa

en: Continue
et: Jätka

en: From
et: Kohast

en: To
et: Kohta

en: Check tables having overhead
et: Kontrolli ballastiga tabeleid

en: Copy table
et: Kopeeri tabel

en: Show create
et: Näita loomist

en: Delete data or table
et: Kustuta andmed või tabel

en: Empty
et: Tühjenda

en: Table maintenance
et: Tabeli hooldus

en: Analyze table
et: Analüüsi tabelit

en: Check table
et: Kontrolli tabelit

en: Checksum table
et: Kontrollsumma tabel

en: Optimize table
et: Optimeeri tabelit

en: Repair table
et: Paranda tabelit

en: Prefix
et: Eesliide

en: Add prefix to table
et: Lisa tabelile eesliide

en: Replace table prefix
et: Asenda tabeli eesliide

en: Add columns to central list
et: Lisa veerud kesksesse nimekirja

en: Remove columns from central list
et: Eemalda veerud kesksest nimekirjast

en: Make consistent with central list
et: Vii keskse loendiga kooskõlla

en: Are you sure?
et: Oled sa kindel?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
et: See tulemusel võivad muutuda mõnede veergude kirjeldused.[br]Kas sa oled kindel, et jätkata?

en: Options:
et: Valikud:

en: Add AUTO INCREMENT value
et: Lisa AUTO INCREMENT väärtus

en: Do you really want to execute the following query?
et: Kas tõesti tahad käivitada selle päringu?

en: Remove from Favorites
et: Kustuta lemmikutest

en: Add to Favorites
et: Lisa lemmikutesse

en: Showing create queries
et: Kuvatakse loomise päringuid

en: Create view
et: Loo vaade

en: Not replicated
et: Pole paljundatud

en: Replicated
et: Paljundatud

en: in use
et: kasutusel

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
et: Võib olla umbkaudne. Täpse arvu saamiseks klõpsa numbril. Vaata [doc@faq3-11]KKK 3.11[/doc].

en: Size
et: Suurus

en: Creation
et: Loodud

en: Last update
et: Viimati uuendatud

en: Last check
et: Viimane kontroll

en: Tracking is active.
et: Jälgimine on aktiveeritud.

en: Tracking is not active.
et: Jälgimist pole aktiveeritud.

en: Tracked tables
et: Jälgitud tabelid

en: Last version
et: Viimane versioon

en: Created
et: Loodud

en: Updated
et: Uuendatud

en: active
et: aktiivne

en: not active
et: ei ole aktiivne

en: Delete tracking
et: Kustuta jälgimine

en: Versions
et: Versioonid

en: Untracked tables
et: Jälgimata tabelid

en: Track table
et: Jälgi tabelit

en: Trigger name
et: Päästiku nimi

[ctx: Trigger action time]
en: Time
et: Aeg

en: Create new trigger
et: Loo uus päästik

en: There are no triggers to display.
et: Pole päästikuid, mida näidata.

en: Save edited data
et: Salvesta muudetud andmed

en: Restore column order
et: Taasta veeru järjekord

en: Number of rows:
et: Ridade hulk:

en: All
et: Kõik

en: Sort by key:
et: Sorteeri võtme alusel:

en: Extra options
et: Täiendavad sätted

en: Relational key
et: Seose võti

en: Display column for relationships
et: Kuva seoste veerg

en: Show binary contents
et: Näita binaarsisu

en: Show BLOB contents
et: Näita BLOB sisu

en: Hide browser transformation
et: Peida veebilehitseja transformatsioon

en: Well Known Text
et: Harilik tekst

en: Well Known Binary
et: Harilik binaar

en: Query results operations
et: Päringu tulemuste tegevused

en: Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikelauale

en: Display chart
et: Näita diagrammi

en: Visualize GIS data
et: Visualiseeri GIS andmed

[ctx: None encoding conversion]
en: None
et: Puudub

en: Convert to Kana
et: Konverdi Kana'ks

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
et: See raport kaasab automaatselt andmed vea kohta ja veaga seonduvad häälestuse sätted. Raport saadetakse vea silumiseks phpMyAdmini arendajatele.

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
et: Kas sa oskad meile kirjeldada sammud, mis viisid selle veani? See lihtsustab tunduvalt silumist:

en: You may examine the data in the error report:
et: Sa võid tutvuda vearaportis olevate andmetega:

en: Submit error report
et: Saada vearaport

en: Send error report
et: Saada vearaport

en: Select a template
et: Vali mall

en: Export templates:
et: Ekspordi mallid:

en: New template:
et: Uus mall:

en: Template name
et: Malli nimi

en: Existing templates:
et: Olemasolevad mallid:

en: Template:
et: Mall:

en: Update
et: Uuenda

en: Show SQL query
et: Kuva SQL päring

en: Export method:
et: Ekspordi meetod:

en: Quick - display only the minimal options
et: Kiire - näita ainult peamisi valikuid

en: Custom - display all possible options
et: Kohandatud - näita kõiki võimalikke valikuid

en: File format to export
et: Eksporditava faili vorming

en: Rows:
et: Read:

en: Dump all rows
et: Loo tõmmis kõikidest ridadest

en: Dump some row(s)
et: Loo mõnest reast tõmmis

en: Row to begin at:
et: Rida alustab kohast:

en: Output:
et: Väljund:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
et: Salvesta serveris kataloogi <strong>%s</strong>

en: Rename exported databases/tables/columns
et: Nimeta eksporditud andmebaasid/tabelid/veerud ümber

en: Defined aliases
et: Defineeritud aliased

en: Remove
et: Eemalda

en: Define new aliases
et: Defineeri uued aliased

en: Select database:
et: Vali andmebaas:

en: Select table:
et: Vali tabel:

en: New table name
et: Uue tabeli nimi

en: Select column:
et: Vali veerg:

en: New column name
et: Uue veeru nimi

en: Use %s statement
et: Kasuta käsku %s

en: View output as text
et: Vaata väljundit tekstina

en: Save output to a file
et: Salvesta väljund failisse

en: File name template:
et: Faili nime mall:

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
et: Seda väärtust on tõlgendatakse funktsiooniga 'strftime', mis võimaldab kasutada aja vormindamise sõne. Lisaks toimuvad järgnevad muudatused: %s. Ülejäänud tekst jääb nii nagu see on. Detailide lugemiseks vaata KKK teemat 6.27.

en: Use this for future exports
et: Kasuta seda edasistel eksportimistel

en: Character set of the file:
et: Faili märgitabel:

en: Compression:
et: Tihendamine:

en: zipped
et: zipitud

en: gzipped
et: gzipitud

en: Export databases as separate files
et: Ekspordi andmebaasid eraldi failidena

en: Export tables as separate files
et: Ekspordi tabelid eraldi failidena

en: Skip tables larger than:
et: Jäta vahele tabelid, mis on suuremad kui:

en: The size is measured in MiB.
et: Suuruse ühik on MiB.

en: Format-specific options:
et: Formaadipõhised valikud:

en: Encoding Conversion:
et: Kodeerimise teisendus:

en: Filters
et: Filtrid

en: Containing the word:
et: Sisaldab sõna:

en: Open new phpMyAdmin window
et: Ava uus phpMyAdmini aken

en: phpMyAdmin Demo Server
et: phpMyAdmini Demo Server

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
et: Kasutad Git'i redaktsiooni %1$s harust %2$s.

en: Git information missing!
et: Git'i informatsioon puudub!

en: Value for the column "%s"
et: "%s" veeru väärtus

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
et: Kasuta OpenStreetMaps kaarti põhjana

en: Geometry %d:
et: Geomeetria %d:

en: Point:
et: Punkt:

en: Point %d:
et: Punkt %d:

en: Linestring %d:
et: Rea sõne %d:

en: Outer ring:
et: Välimine ring:

en: Inner ring %d:
et: Sisemine ring %d:

en: Add a linestring
et: Lisa rea sõne

en: Polygon %d:
et: Hulktahukas %d:

en: Add a polygon
et: Lisa hulktahukas

en: Add geometry
et: Lisa geomeetria

en: Output
et: Väljund

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
et: Vali väärtus "GeomFromText" veerust "Function" ja kleebi allolev sõne väljale "Value".

en: Javascript must be enabled past this point!
et: Javascript peab olema lubatud!

en: Click on the bar to scroll to top of page
et: Kliki ribal, et lehe alguessse kerida

en: Git revision:
et: Git'i versioon:

en: no branch
et: haru puudub

en: from %s branch
et: harust %s

en: committed on %s by %s
et: lisatud %s, lisaja %s

en: authored on %s by %s
et: loodud %s, looja %s

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
et: Oled kasutamas demo serverit. Sa saad siin teha kõike, kuid palun ära muuda kasutajaid root, debian-sys-maint ja pma. Lisainfot leiad siit: %s.

en: General settings
et: Üldised sätted

en: Server connection collation:
et: Serveri ühenduse sortimine:

en: More settings
et: Rohkem sätteid

en: Appearance settings
et: Välimuse sätted

en: Language
et: Keel

en: Theme
et: Välimus

[ctx: View all themes]
en: View all
et: Vaata kõiki

en: Database server
et: Andmebaasi server

en: Server type:
et: Serveri tüüp:

en: Server connection:
et: Ühendus serveriga:

en: Protocol version:
et: Protokolli versioon:

en: User:
et: Kasutaja:

en: Server charset:
et: Serveri märgitabel:

en: Web server
et: Veebiserver

en: Database client version:
et: Andmebaasi kliendi versioon:

en: PHP extension:
et: PHP laiend:

en: PHP version:
et: PHP versioon:

en: Show PHP information
et: Näita PHP teavet

en: Version information:
et: Versiooniinfo:

en: Official Homepage
et: Ametlik koduleht

en: Contribute
et: Anna oma panus

en: Get support
et: Hangi abi

en: List of changes
et: Muudatuste nimekiri

en: License
et: Litsents

en: Warning
et: Hoiatus

en: Notice
et: Teavitus

en: phpMyAdmin Themes
et: phpMyAdmini teemad

en: Get more themes!
et: Hangi rohkem välimusi!

en: Screenshot of the %s theme.
et: Teema %s kuvatõmmis.

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
et: Võta see

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
et: Üleslaetud fail on tõenäoliselt maksimaalselt lubatust suurem või on see veebipõhiste veebilehitsejate (Safari, Google Chrome, Arora jne) teadatuntud viga.

en: %s of %s
et: %s / %s

en: %s/sec.
et: %s/sek.

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
et: Aega jäänud umbes %MIN min %SEC sek.

en: About %SEC sec. remaining.
et: Aega jäänud umbes %SEC sek.

en: The file is being processed, please be patient.
et: Faili töödeldakse, palun oota.

en: Uploading your import file…
et: Imporditava faili üleslaadimine…

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
et: Palun oota, faili laetakse üles. Üleslaadimise kohta detailsem info kahjuks puudub.

en: File to import:
et: Imporditav fail:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
et: Fail võib olla tihendatud (%s) või tihendamata.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
et: Tihendatud faili nimi peab lõppega laiendiga <strong>.[formaat].[tihendus]</strong>. Näide: <strong>.sql.zip</strong>

en: Upload a file
et: Laadi fail üles

en: Select file to import
et: Vali imporditav fail

en: Browse your computer:
et: Sirvi oma arvutist:

en: You may also drag and drop a file on any page.
et: Sa võid lohistada ja kukutada faili igale lehele.

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
et: Vali veebiserveri üleslaadimise kataloogist [strong]%s[/strong]:

en: There are no files to import!
et: Puuduvad imporditavad failid!

en: File uploads are not allowed on this server.
et: Faili üleslaadimised on selles serveris keelatud.

en: Partial import:
et: Osaline import:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
et: Eelmine import aegus, uuesti saatmisel jätkub see kohast %d.

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit.
et: Luba katkestada import, kui skript tuvastab, et ooteaeg läheneb PHP ooteaja piirangule.

en: This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
et: See võib olla hea viis suurte failide importimiseks, kuid see võib rikkuda tehingud.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
et: Jäta vahele nii palju SQL päringuid, alates esimesest:

en: Other options
et: Muud valikud

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: The primary key has been dropped.
et: Primaarvõti on kustutatud.

en: Index %s has been dropped.
et: %s indeks on kustutatud.

note: l10n: Year suffix for calendar, "none" is empty.
en: none
et: puudub

note: l10n: Previous month. Display text for previous month link in calendar
en: Prev
et: Eelmine

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
et: Järgmine

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
et: Täna

en: January
et: Jaanuar

en: February
et: Veebruar

en: March
et: Märts

en: April
et: Aprill

note: l10n: Short month name for May
en: May
et: Mai

en: June
et: Juuni

en: July
et: Juuli

en: October
et: Oktoober

en: December
et: Detsember

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
et: Püh

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
et: P

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
et: E

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
et: T

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
et: K

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
et: N

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
et: R

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
et: L

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
et: Näd

en: Hour
et: Tund

en: Minute
et: Minut

en: Second
et: Sekund

en: This field is required
et: See väli on kohustuslik

en: Please fix this field
et: Palun paranda see väli

en: Please enter a valid email address
et: Palun sisesta korrektne e-posti aadress

en: Please enter a valid URL
et: Palun sisesta korrektne URL

en: Please enter a valid date
et: Palun sisesta korrektne kuupäev

en: Please enter a valid date ( ISO )
et: Palun sisesta korrektne kuupäev (ISO vorming)

en: Please enter a valid number
et: Palun sisesta korrektne number

en: Please enter a valid credit card number
et: Palun sisesta korrektne krediitkaardi number

en: Please enter only digits
et: Palun sisesta ainult numbrid

en: Please enter the same value again
et: Palun sisesta sama väärtus uuesti

en: Please enter no more than {0} characters
et: Palun sisesta kuni {0} märki

en: Please enter at least {0} characters
et: Palun sisesta vähemalt {0} märki

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
et: Palun sisesta väärtus pikkusega {0} kuni {1} tähte

en: Please enter a value between {0} and {1}
et: Palun sisesta väärtus vahemikust {0} kuni {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
et: Palun sisesta väärtus, mis on väiksem kui või võrdne {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
et: Palun sisesta väärtus, mis on suurem kui või võrdne {0}

en: Please enter a valid date or time
et: Palun sisesta korrektne kuupäev või kellaaeg

en: Please enter a valid HEX input
et: Palun sisesta korrektne 16-nd väärtus

note: l10n: To validate the usage of a MD5 function on the column
en: This column can not contain a 32 chars value
et: See veerg ei saa sisaldada 32 märgilist väärtust

note: l10n: To validate the usage of a AES_ENCRYPT/DES_ENCRYPT function on the column
en: These functions are meant to return a binary result; to avoid inconsistent results you should store it in a BINARY, VARBINARY, or BLOB column.
et: Need funktsioonid on mõeldud binaartulemusele. Vasturääkivate tulemuste vältimiseks peaksid neid salvestama BINARY, VARBINARY või BLOB tüüpi veerus.

en: Log in
et: Logi sisse

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
et: Saad tühikuga eraldades sisestada hostinime/IP-aadressi ja porti.

en: Username:
et: Kasutajanimi:

en: Password:
et: Parool:

en: Server choice:
et: Serveri valik:

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
et: Tuvastati serveri ja kliendi vahelise HTTPS ühenduse mittevastavus. See võib viia kasutuskõlbmatu phpMyAdminini või turvariskini. Palun paranda oma serveri häälestus, et HTTPS ühendus tuvastataks korrektselt.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
et: Palun skanni järgmine QR kood kaheastmelise autentimise rakendusse oma seadmel ja sisesta genereeritud autentimise kood.

en: Secret/key:
et: Saladus/võti:

en: Authentication code:
et: Autentimiskood:

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
et: Ava kaheastmelise autentimise rakendus oma seadmel, et vaadata oma autentimiskoodi ja kinnitada oma identiteet.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
et: Seadistatud kaheastmeline autentimine pole saadaval; palun paigalda puuduvad sõltuvused.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
et: Palun ühenda oma FIDO U2F seade arvuti USB porti ning kinnita seadme registreerimine.

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
et: Sa ei pöördu phpMyAdmini poole HTTPS protokolliga. Seetõttu keeldub FIDO U2F seade üsna kindlasti sinu autentimisest.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
et: Palun ühenda oma FIDO U2F seade arvuti USB porti ning kinnita meldimine seadmega.

en: Verify
et: Kinnita

en: View:
et: Vaade:

en: Go back
et: Mine tagasi

en: Show hidden navigation tree items.
et: Kuva peidetud navigeerimispaneeli elemendid.

en: Unhide
et: Näita

en: Home
et: Esileht

en: Empty session data
et: Seansiandmed puuduvad

en: Log out
et: Logi välja

en: phpMyAdmin documentation
et: phpMyAdmini dokumentatsioon

en: MariaDB Documentation
et: MariaDB dokumentatsioon

en: MySQL Documentation
et: MySQLi dokumentatsioon

en: Navigation panel settings
et: Navigeerimispaneeli sätted

en: Reload navigation panel
et: Lae navigeerimise paneel uuesti

en: An error has occurred while loading the navigation display
et: Navigeerimiskuva laadimisel toimus viga

en: SQL upload
et: SQL üleslaadimine

en: Type to filter these, Enter to search all
et: Sisesta filter; Enter otsib kõiki

en: Clear fast filter
et: Puhasta kiire filter

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
et: Sinu veebilehitsejal on selle domeeni jaoks phpMyAdmini seadistus. Kas soovid selle importida praeguse seansi jaoks?

en: Delete settings
et: Kustuta sätted

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
et: Sätteid ei salvestatud; saadetud vorm sisaldab vigu!

en: Manage your settings
et: Halda oma sätteid

en: Two-factor authentication
et: Kaheastmeline autentimine

en: Configuration has been saved.
et: Seadistus on salvestatud.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
et: Sinu eelistused salvestatakse ainult praeguse seansi jaoks. Nende püsivaks säilitamiseks on tarvis %sphpMyAdmini seadistuse salvestust%s.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
et: Seadistus sisaldab mõnede väljade jaoks valet infot.

en: Do you want to import remaining settings?
et: Kas tahad ülejäänud sätted importida?

en: Saved on: @DATE@
et: Salvestatud: @DATE@

en: Import from file
et: Impordi failist

en: Import from browser's storage
et: Impordi veebilehitseja salvestuskohast

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
et: Sätted imporditakse sinu veebilehitseja kohalikust salvestuskohast.

en: You have no saved settings!
et: Sul ei ole salvestatud sätteid!

en: This feature is not supported by your web browser
et: Sinu veebilehitseja ei toeta seda funktsionaalsust

en: Merge with current configuration
et: Lõimi käesoleva seadistusega

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
et: Täiendavaid sätteid saad rakendada, kui muudad faili config.inc.php. Kasuta näiteks %sPaigaldaja skripti%s.

en: Save as JSON file
et: Salvesta JSON failina

en: Save as PHP file
et: Salvesta PHP failina

en: Save to browser's storage
et: Salvesta veebilehitseja salvestuskohta

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
et: Sätted salvestatakse sinu veebilehitseja kohalikku salvestuskohta.

en: Existing settings will be overwritten!
et: Olemasolevad sätted kirjutatakse üle!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
et: Saad lähtestada kõik sätted ja taastada nende vaikeväärtused.

en: Configure two-factor authentication
et: Seadista kaheastmeline autentimine

en: Enable two-factor authentication
et: Luba kaheastmeline autentimine

en: Confirm disabling two-factor authentication
et: Kinnita kaheastmelise autentimise keelamine

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
et: Keelates kaheastmelise autentimise saad jälle meldida ainult parooliga.

en: Disable two-factor authentication
et: Keela kaheastmeline autentimine

en: Two-factor authentication status
et: Kaheastmelise autentimise olek

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
et: Kaheastmeline autentimine pole saadaval; palun paigalda täiendavad sõltuvused, et lubada autentimise taustprogrammid.

en: Following composer packages are missing:
et: Järgmised komponeerija paketid puuduvad:

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
et: Kaheastmeline autentimine on saadaval ja selle konto jaoks häälestatud.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
et: Kaheastmeline autentimine on saadaval, kuid pole selle konto jaoks häälestatud.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
et: Kaheastmeline autentimine ei ole kasutatav. Selle kasutamieks luba phpMyAdmini häälestuse salvestuskoht.

en: You have enabled two factor authentication.
et: Oled lubanud kaheastmelise autentimise.

en: There are no recent tables.
et: Hiljutisi tabeleid ei ole.

en: There are no favorite tables.
et: Lemmiktabelid puuduvad.

en: phpMyAdmin configuration storage
et: phpMyAdmini seadistuse salvestuskoht

en: Configuration of pmadb…
et: pmadb seadistus…

en: not OK
et: Ei ole korras

en: General relation features
et: Peamised seoste funksionaalsused

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
et: %sLoo%s andmebaas '%s' ja häälesta phpMyAdmini seadistuse salvestamine sinna.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
et: %sLoo%s phpMyAdmini seadistuse salvestuse tabelid aktiivses andmebaasis.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
et: %sLoo%s puuduvad phpMyAdmini seadistuse salvestuse tabelid.

en: General relation features:
et: Peamised seoste võimalused:

en: Enabled
et: Lubatud

en: Display features:
et: Kuvamise eriomadused:

en: Designer and creation of PDFs:
et: PDF failide disainer ja koostaja:

en: Displaying column comments:
et: Veeru kommentaaride näitamine:

en: Browser transformation:
et: Veebilehitseja teisendus:

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
et: Palun loe dokumentatsioonist, kuidas uuendada oma column_info tabelit.

en: Bookmarked SQL query:
et: Järjehoidjaga SQL päring:

en: SQL history:
et: SQL ajalugu:

en: Persistent recently used tables:
et: Püsivad hiljuti kasutatud tabelid:

en: Persistent favorite tables:
et: Püsivad lemmiktabelid:

en: Persistent tables' UI preferences:
et: Püsivate tabelite UI eelistused:

en: Tracking:
et: Jälgimine:

en: User preferences:
et: Kasutaja eelistused:

en: Configurable menus:
et: Seadistatavad menüüd:

en: Hide/show navigation items:
et: Peida/kuva navigeerimiselemendid:

en: Saving Query-By-Example searches:
et: Salvestatakse näidispäringu otsinguid:

en: Managing central list of columns:
et: Veergude keskse nimekirja haldamine:

en: Remembering designer settings:
et: Disaineri sätete meeldejätmine:

en: Saving export templates:
et: Ekspordimallide salvestamine:

en: Quick steps to set up advanced features:
et: Täpsema funktsionaalsuse seadistamise kiirsammud:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
et: Loo vajalikud tabelid <code>%screate_tables.sql</code> failiga.

en: Create a pma user and give access to these tables.
et: Loo pma kasutaja ja anna juurdepääs nendele tabelitele.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
et: Luba täpsem funktsionaalsus häälestusfailis (<code>config.inc.php</code>). Näiteks alustades <code>config.sample.inc.php</code> failist.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
et: Uuendatud seadistuse faili laadimiseks logi phpMyAdmini uuesti sisse.

en: Select binary log to view
et: Vali binaarne logi, mida soovid vaadata

en: Truncate shown queries
et: Lühenda kuvatavaid päringuid

en: Show full queries
et: Näita täispikki päringuid

en: Log name
et: Logi nimi

en: Position
et: Asukoht

en: Server ID
et: Serveri ID

en: Original position
et: Algne asukoht

en: Information
et: Informatsioon

en: Character sets and collations
et: Märgitabelid ja kodeeringud

[ctx: The collation is the default one]
en: default
et: vaikimisi

en: Databases statistics
et: Andmebaaside statistika

en: Create database
et: Loo andmebaas

en: No privileges to create databases
et: Puuduvad andmebaaside loomise õigused

en: Primary replication
et: Originaali tiražeerimine

en: Replica replication
et: Kordistaja tiražeerimine

en: Jump to database '%s'
et: Mine andmebaasi '%s'

en: Check privileges for database "%s".
et: Kontrolli "%s" andmebaasi õigusi.

en: Check privileges
et: Kontrolli õigusi

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
et: Märkus: Statistika lubamine võib põhjustada koormava liikluse veebiserveri ja MySQL serveri vahel.

en: Enable statistics
et: Luba statistika

en: No databases
et: Andmebaasid puuduvad

en: Storage engines
et: Salvestusmootorid

en: Storage Engine
et: Varundusmootor

en: Unknown storage engine.
et: Tundmatu salvestusmootor.

en: @SERVER@ will become the server name.
et: Serveri nimeks saab @SERVER@.

en: Exporting databases from the current server
et: Andmebaaside eksportimine käesolevast serverist

en: Importing into the current server
et: Importimine käesolevasse serverisse

en: Version
et: Versioon

en: Author
et: Autor

en: inactive
et: mitte aktiivne

en: disabled
et: keelatud

en: deleting
et: kustutatakse

en: deleted
et: kustutatud

en: Database for user account
et: Andmebaas kasutaja kontole

en: Create database with same name and grant all privileges.
et: Loo samanimeline andmebaas ja anna kõik õigused.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
et: Anna kõik õigused metamärgiga nimele (kasutajanimi\_%).

en: Grant all privileges on database %s.
et: Anna kõik õigused andmebaasis %s.

en: No Password
et: Ilma paroolita

en: Enter:
et: Sisesta:

[ctx: Password strength]
en: Strength:
et: Tugevus:

en: Re-type:
et: Tipi uuesti:

en: Password Hashing:
et: Parooli räsimine:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
et: See meetod nõuab, et servieriga luuakse kas '<i>SSL ühendus</i>' või '<i>turvamata ühendus, mis krüpteerib salasõna RSA algorimiga</i>'.

en: User group:
et: Kasutaja grupp:

en: Edit privileges:
et: Muuda õiguseid:

en: User account
et: Kasutaja konto

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
et: Märkus: sa proovid muuta õiguseid kontol, mida kasutasid sisse logimiseks.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
et: Märkus: MySQL õigused on inglise keeles.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
et: Võimaldab kasutajal anda teistele kasutajatele või eemalda teistelt kasutajatelt õigused, mis on selle funktsiooni kasutamiseks kinnitatud antud kasutajale.

en: Allows altering and dropping this routine.
et: Lubab muuta ja kustutada selle funktsiooni.

en: Allows executing this routine.
et: Lubab käivitada selle funktsiooni.

en: Pagination of user accounts
et: Kasutajakontode lehekülgedele jagamine

en: Login Information
et: Sisselogimise teave

en: User name:
et: Kasutajanimi:

en: Any user
et: Kõik kasutajad

en: Use text field
et: Kasuta tekstivälja

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
et: Sama nimega kasutaja konto on juba olemas, kuid ilmselt teise hosti nimega.

en: Host name:
et: Hosti nimi:

en: Any host
et: Kõik hostid

en: Local
et: Kohalik

en: This host
et: See host

en: Use host table
et: Kasuta hosti tabelit

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
et: Kui kasutatakse hosti tabelit, siis seda välja ignoreeritakse ning selle asemel kasutatakse hosti tabelis olevaid väärtusi.

en: Password
et: Parool

en: Do not change the password
et: Ära muuda parooli

en: No password
et: Ilma paroolita

en: Re-type
et: Tipi uuesti

en: Authentication plugin
et: Autentimise pistik

en: Password hashing method
et: Parooli räsimise algoritm

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
et: See meetod nõuab, et servieriga luuakse kas '<em>SSL ühendus</em>' või '<em>turvamata ühendus, mis krüpteerib salasõna RSA algorimiga</em>'.

en: Edit user group
et: Muuda kasutaja grupp

en: Column-specific privileges
et: Veerupõhised õigused

en: Add privileges on the following database(s):
et: Lisa õiguseid järgneva(te)s andmebaasi(de)s:

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
et: Metamärkide % ja _ täheliseks kasutamiseks peaksid nende ette asetama kurakaldkriipsu ehk \.

en: Add privileges on the following table:
et: Lisa õigusi järgnevas tabelis:

en: Add privileges on the following routine:
et: Lisa õiguseid järgnevale funktsioonile:

[ctx: None privileges]
en: None
et: Puudub

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
et: Võimaldab kasutajal endal anda teistele kasutajatele või eemalda teistelt kasutajatelt õigused, mida too kasutaja omab.

en: Global
et: Globaalne

en: Global privileges
et: Globaalsed õigused

en: Administration
et: Administreerimine

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
et: Lubab õiguste tabelit laadimata lisada kasutajaid ja õigusi.

en: Allows creating foreign key relations.
et: Lubab luua välisvõtmete seoseid.

en: Not used on MariaDB.
et: Pole kasutusel MariaDBs.

en: Not used for this MySQL version.
et: Pole kasutusel selles MySQLi versioonis.

en: Resource limits
et: Ressursi piirangud

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
et: Märkus: Nende valikute muutmisel väärtuseks 0 (null) eemaldab piirangu.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
et: Piirab päringute hulka, mida kasutaja võib tunni aja jooksul serverile saata.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
et: Piirab tabelit või andmebaasi muutvate käskude hulka, mida kasutaja võib tunni aja jooksul käivitada.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
et: Piirab uute ühenduste hulka, mida kasutaja võib tunni aja jooksul avada.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
et: Piirab samaaegsete ühenduste hulka, mida kasutajal võib olla.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
et: Ei nõua SSL krüpteeringuga ühendusi.

en: Requires SSL-encrypted connections.
et: Nõuab SSL krüpteeringuga ühendusi.

en: Requires a valid X509 certificate.
et: Nõuab kehtivat X509 sertifikaati.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
et: Nõuab ühenduse krüpteerimist kindla meetodiga.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
et: Nõuab, et esitataks kehtiv selle sertifitseerija väljastatud X509 sertifikaat.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
et: Nõuab, et esitataks kehtiv konkreetsele isikule väljastatud sertifikaat.

en: User accounts overview
et: Kasutaja kontode ülevaade

en: User groups
et: Kasutajate grupid

en: The selected user was not found in the privilege table.
et: Valitud kasutajat õiguste tabelist ei leitud.

en: Change login information / Copy user account
et: Muuda sisselogimise teavet / Kopeeri kasutaja konto

en: Create a new user account with the same privileges and …
et: Loo uus kasutaja konto samade õigustega ja …

en: … keep the old one.
et: … hoia eelmine alles.

en: … delete the old one from the user tables.
et: … kustuta eelmine kasutajate tabelist.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
et: … tühista eelmise kõik aktiivsed õigused ja seejärel kustuta see.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
et: … kustuta eelmine kasutajate tabelist ja seejärel lae õigused uuesti.

en: User group
et: Kasutaja grupp

en: Remove selected user accounts
et: Kustuta valitud kasutajate kontod

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
et: Tühista kasutajatelt kõik aktiivsed õigused ning seejärel kustuta need kasutajad.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
et: Kustuta kasutajatega samanimelised andmebaasid.

en: Save changes
et: Salvesta muudatused

en: Replica configuration
et: Kordistaja konfiguratsioon

en: Change or reconfigure primary server
et: Muuda või rekonfigureeri esmane server

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
et: Veendu, et sinu seadistusfailis (my.cnf) on serveril ainulaadne id. Kui mitte, siis palun lisa [mysqld] sektsiooni järgnev rida:

en: This server is not configured as primary in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
et: See server ei ole seadistatud kordistamise originaaliks. Kas sa soovid seda %skonfigureerida%s?

en: No privileges
et: Õigused puuduvad

en: Add replica replication user
et: Lisa kordistava tiražeerija kasutaja

en: Use text field:
et: Kasuta tekstivälja:

en: Generate password:
et: Genereeri parool:

en: Primary configuration
et: Originaali konfiguratsioon

en: This server is not configured as a primary server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
et: See server ei ole konfigureeritud kui tiražeerimise esmaerver. Sa saad valida, kas tiražeerid kõik andmebaasid ja ignoreerid mõningaid ja eirad neist mõnda (kasulik, kui soovid paljundada enamiku andmebaasidest) või ignoreerid vaikimisi kõiki andmebaase ja lubad ainult mõne andmebaasi tiražeerimise. Palun vali režiim:

en: Replicate all databases; Ignore:
et: Paljunda kõiki andmebaase, ignoreeri:

en: Ignore all databases; Replicate:
et: Ignoreeri kõiki andmebaase, paljunda:

en: Please select databases:
et: Palun vali andmebaasid:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
et: Nüüd lisa järgnevad read oma my.cnf faili [mysqld] sektsiooni lõppu ja peale seda palun taaskäivita MySQL server.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <strong>is</strong> configured as primary.
et: Kui oled taaskäivitanud MySQL serveri, siis palun vajuta nuppu Mine. Seejärel peaksid nägema sõnumeid, mis teavitavad sind selles, et see server <strong>on</strong> seadistatud esmaseks.

en: This server is configured as primary in a replication process.
et: See server on konfigureeritud tiražeerimise esmaserveriks.

en: Show connected replicas
et: Näita ühendatud koopiaid

en: Only replicas started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
et: Selles nimekirjas näeb ainult neid kordistavaid servereid, mis on käivitatud suvandiga --report-host=host_name.

en: Primary connection:
et: Esmaserveri ühendus:

en: Replica SQL Thread not running!
et: Kordistava sereveri SQL lõim ei tööta!

en: Replica IO Thread not running!
et: Kordistava serveri IO lõim ei tööta!

en: Server is configured as replica in a replication process. Would you like to:
et: Server on konfigureeritud tiražeerimise kordistajaks. Kas sa soovid:

en: See replica status table
et: Vaata kordistajate staatuse tabelit

en: Control replica:
et: Kontrolli kordistajat:

en: Reset replica
et: Lähtesta kordistaja

en: Start SQL Thread only
et: Käivita ainult SQL lõim

en: Stop SQL Thread only
et: Peata ainult SQL lõim

en: Start IO Thread only
et: Käivita ainult IO lõim

en: Stop IO Thread only
et: Peata ainult IO lõim

en: Error management:
et: Vea haldus:

en: Skipping errors might lead into unsynchronized primary and replica!
et: Vigade vahelejätmine võib viia sünkroniseerimata esmaserveri ja kordistajani!

en: Skip current error
et: Jäta käesolev viga vahele

en: Skip next %s errors.
et: Jäta järgmised %s viga vahele.

en: This server is not configured as replica in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
et: See server ei ole konfigureeritud kui tiražeerimise kordistaja. Kas soovid teda %skonfigureerida%s?

en: Primary status
et: Esmaserveri staatus

en: Replica status
et: Kordistaja staatus

en: Variable
et: Muutuja

en: Current server:
et: Praegune server:

en: Advisor system
et: Kontrollsüsteem

en: Not enough privilege to view the advisor.
et: Puuduvad õigused nõustaja kuvamiseks.

en: Instructions
et: Juhendid

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
et: Kontrollsüsteem analüüsib serveri staatuse muutujaid ja annab soovitusi.

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
et: Pane tähele, et kuigi see süsteem annab soovitusi lihtsate arvutuste alusel, on siiski rusikareegel, et need ei pruugi tingimata su süsteemile rakenduda.

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
et: Enne nende seadistuste muutmist pead kindel olema, et tead, mida muudad (lugedes dokumentatsiooni) ja kuidas tehtud muudatusi tagasi võtta. Halb muudatus võib kaasa tuua jõudluse languse.

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
et: Parim viis süsteemi häälestamiseks on muuta korraga ainult ühte sätet, jälgida või vaadata oma andmebaasi ja võtta muudatus tagasi, kui ei saavutatud mingit praktiliselt mõõdetavat arengut.

en: Errors occurred while executing rule expressions:
et: Reeglite väljendite käivitamisel esines vigu:

en: Possible performance issues
et: Võimalikud jõudlusprobleemid

en: Issue:
et: Probleem:

en: Recommendation:
et: Soovitus:

en: Justification:
et: Põhjendus:

en: Used variable / formula:
et: Kasutatud muutuja / valem:

en: Query statistics
et: Päringu statistika

en: All status variables
et: Kõik staatuse muutujad

en: Monitor
et: Jälgija

en: Advisor
et: Kontrollsüsteem

en: Start Monitor
et: Alusta jälgimist

en: Instructions/Setup
et: Juhendid/Paigaldus

en: Done dragging (rearranging) charts
et: Diagrammide korrastamine on lõpetatud

en: Add chart
et: Lisa diagramm

en: Enable charts dragging
et: Luba diagrammide korrastamine

en: Refresh rate
et: Uuendamise sagedus

en: %d second
et: %d sekund

en: %d seconds
et: %d sekundit

en: %d minute
et: %d minut

en: %d minutes
et: %d minutit

en: Chart columns
et: Diagrammi veerud

en: Chart arrangement
et: Diagrammi korrastus

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
et: Diagrammide korrastust säilitatakse veebilehitseja kohalikus salvestuskohas. Kui paigaldamine on keeruline, võid seda eksportida.

en: Reset to default
et: Lähtesta vaikimisi väärtustele

en: Monitor Instructions
et: Jälgija juhendid

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
et: phpMyAdmini jälgija saab anda sulle soovitusi serveri seadistuse optimeerimise kohta ning jälgida ajakulukaid päringuid. Hiljem võib sul vaja minna muuta log_output väärtuseks 'TABLE' ning lubada kas slow_query_log või general_log. Pane siiski tähele, et general_log toodab palju andmeid ja suurendab serveri koormust kuni 15%.

en: Using the monitor:
et: Kasuta jälgijat:

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
et: Sinu veebilehitseja värskendab kõiki näidatavaid diagramme iga teatud aja tagant. Valiku 'Sätted' alt saad diagramme lisada ja muuta värskendussagedust või diagrammi eemaldada kasutades selleks hammasratta ikooni vastaval diagrammil.

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
et: Kui soovid näha päringuid logist, siis vali sobiv ajavahemik ükskõik millisel diagrammil ning hoia all vasakut hiire nuppu ja loo panoraam üle diagrammi. Kui see on kinnitatud, siis see loob rühmitatud päringute tabeli, kust võid valida edasiseks analüüsimiseks sobivad SELECT käsud.

en: Please note:
et: Palun pane tähele:

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
et: general_log lubamine võib serveri laadimist suurendada 5-15%. Samuti võta teatavaks, et logidest statistika loomine nõuab intensiivset tööd, seetõttu on soovitatav valida ainult üks lühike ajavahemik ja keela general_log ja tühjenda selle tabel, kui jälgimist pole enam tarvis.

en: Chart Title
et: Diagrammi pealkiri

en: Preset chart
et: Ettemääratud diagramm

en: Status variable(s)
et: Staatuse muutuja(d)

en: Select series:
et: Vali seeria:

en: Commonly monitored
et: Tavaliselt jälgitav

en: or type variable name:
et: või tipi muutuja nimi:

en: Display as differential value
et: Näita eristatava väärtusena

en: Apply a divisor
et: Kasuta jagajat

en: Append unit to data values
et: Lisa andmete väärtustele ühikud

en: Add this series
et: Lisa see seeria

en: Clear series
et: Puhasta seeria

en: Series in chart:
et: Seeriad diagrammis:

en: Log statistics
et: Logi statistika

en: Selected time range:
et: Valitud ajavahemik:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
et: Otsi ainult SELECT,INSERT,UPDATE ja DELETE käske

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
et: Parema grupeerimise saavutamiseks kustuta INSERT käskudest muutuja andmed

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
et: Vali logi, millest statistikat luua.

en: Results are grouped by query text.
et: Tulemused on grupeeritud päringu teksti alusel.

en: Query analyzer
et: Päringu analüüsija

en: Show only active
et: Näita ainult aktiivseid

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
et: Märkus: automatse värskendamise lubamine siin võib põhjustada koormava liikluse veebiserveri ja MySQL serveri vahel.

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
et: Päringud alates käivitumisest:

en: per hour:
et: tunnis:

en: per minute:
et: minutis:

en: per second:
et: sekundis:

en: Statements
et: Käsud

en: ø per hour
et: ø tunnis

en: Not enough privilege to view query statistics.
et: Puuduvad õigused päringute statistika kuvamiseks.

en: Network traffic since startup: %s
et: Võrguliiklus alates käivitumisest: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
et: See MySQL server on töötanud %1$s. See käivitus %2$s.

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
et: Hõivatud serveris võib baitide lugeja olla ülekoormatud ja seetõttu MySQL serveri poolt koostatud statistika ei pruugi õige olla.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> and <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
et: See MySQL server töötab <b>tiražeerimisel</b> nii <b>esmasena</b> kui ka <b>kordistajana</b>.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> in <b>replication</b> process.
et: See MySQL server töötab <b>tiražeerimisel</b> <b>esmasena</b>.

en: This MySQL server works as <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
et: See MySQL server töötab <b>tiražeerimisel</b> <b>kordistajana</b>.

en: Replication status
et: Paljundamise staatus

en: Not enough privilege to view server status.
et: Puuduvad õigused serveri oleku kuvamiseks.

en: Show only alert values
et: Näita ainult 'alert' väärtusi

en: Filter by category…
et: Filtreeri kategooria alusel…

en: Show unformatted values
et: Näita vormindamata väärtusi

en: Related links:
et: Seotud lingid:

en: Not enough privilege to view status variables.
et: Puuduvad õigused olekumuutujate kuvamiseks.

en: Add user group
et: Lisa kasutajate grupp

en: Edit user group: '%s'
et: Muuda kasutajate gruppi: '%s'

en: User group menu assignments
et: Kasutajate grupi menüü seosed

en: Group name:
et: Grupi nimi:

en: Server level tabs
et: Serveri tasemete sakid

en: Database level tabs
et: Andmebaasi tasemete sakid

en: Table level tabs
et: Tabeli tasemete sakid

en: Delete user group
et: Kustuta kasutaja grupp

en: Users of '%s' user group
et: Kasutajad grupis '%s'

en: No users were found belonging to this user group.
et: Valitud gruppi ei kuulu mitte ühtegi kasutajat.

en: Server variables and settings
et: Serveri muutujad ja sätted

en: This is a read-only variable and can not be edited
et: Selle muutuja väärtus on ainult lugemiseks

en: Session value
et: Seansi väärtus

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
et: Puuduvad õigused serveri muutujate ja sätete kuvamiseks. %s

en: Overview
et: Ülevaade

en: Configuration file
et: Seadistusfail

en: Generated configuration file
et: Loodi seadistuste fail

en: Download
et: Laadi alla

en: Submitted form contains errors
et: Saadetud vorm sisaldab vigu

en: Try to revert erroneous fields to their default values
et: Ürita valed väljad taastada nende vaikimisi väärtustele

en: Ignore errors
et: Ignoreeri vigu

en: Show form
et: Näita vormi

en: Show hidden messages
et: Kuva peidetud sõnumid

en: There are no configured servers
et: Seadistatud serverid puuduvad

en: New server
et: Uus server

en: Default language
et: Vaikimisi keel

en: Default server
et: Vaikimisi server

en: let the user choose
et: lase kasutajal valida

en: - none -
et: - puudub -

en: End of line
et: Rea lõpp

en: Display
et: Näita

en: phpMyAdmin homepage
et: phpMyAdmini koduleht

en: Donate
et: Anneta

en: Check for latest version
et: Kontrolli uusimat versiooni

en: Edit server
et: Muuda serverit

en: Add a new server
et: Lisa uus server

en: Something went wrong.
et: Midagi läks valesti.

en: Bookmark this SQL query
et: Lisa see SQL päring järjehoidjasse

en: Label:
et: Nimi:

en: Let every user access this bookmark
et: Anna kõikidele kasutajatele juurdepääs sellele järjehoidjale

en: Detailed profile
et: Detailne profiil

en: State
et: Olek

en: Summary by state
et: Olekupõhine kokkuvõte

en: Total Time
et: Aeg kokku

en: % Time
et: % aeg

en: Calls
et: Kutsed

en: ø Time
et: ø aeg

en: Get auto-saved query
et: Hangi automaatselt salvestatud päring

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
et: Seostamise parameetrid

en: Bookmark this SQL query:
et: Lisa see SQL päring järjehoidjasse:

en: Replace existing bookmark of same name
et: Asenda samanimelise järjehoidjaga

en: Delimiter
et: Eraldaja

en: Show this query here again
et: Näita seda päringut siin uuesti

en: Rollback when finished
et: Tagasipööramine lõpetamisel

en: Bookmarked SQL query
et: Järjehoidjaga SQL päring

en: Bookmark:
et: Järjehoidja:

en: shared
et: jagatud

en: View only
et: Ainult vaata

en: Use this value
et: Kasuta seda väärtust

en: Chart type
et: Diagrammi tüüp

[ctx: Chart type]
en: Bar
et: Lint

[ctx: Chart type]
en: Column
et: Tulp

[ctx: Chart type]
en: Line
et: Joon

[ctx: Chart type]
en: Spline
et: Sujuvjoon

[ctx: Chart type]
en: Area
et: Ala

[ctx: Chart type]
en: Pie
et: Sektor

[ctx: Chart type]
en: Timeline
et: Ajaline järjestus

[ctx: Chart type]
en: Scatter
et: Hajusgraafik

en: Stacked
et: Jaotatud ühe tulbana

en: Chart title:
et: Diagrammi pealkiri:

en: X-Axis:
et: X-telg:

en: Series:
et: Seeria:

en: X-Axis label:
et: X-telje nimi:

en: X Values
et: X väärtused

en: Y-Axis label:
et: Y-telje nimi:

en: Y Values
et: Y väärtused

en: Series names are in a column
et: Jadade nimed on veerus

en: Series column:
et: Jadade veerg:

en: Value Column:
et: Väärtuste veerg:

en: Save chart as image
et: Salvesta graafik pildina

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
et: Serveri nimeks saab @SERVER@, andmebaasi nimeks @DATABASE@ ja tabeli nimeks @TABLE@.

en: Exporting rows from "%s" table
et: Ridade eksportimine "%s" tabelist

en: Table search
et: Tabeli otsing

en: Zoom search
et: Laienda otsingut

en: Find and replace
et: Otsi ja asenda

en: Replace with:
et: Asenda:

en: Use regular expression
et: Kasuta regulaaravaldist

en: Find and replace - preview
et: Leia ja asenda eelvaade

en: Original string
et: Algne tekst

en: Replaced string
et: Asendatud tekst

en: Replace
et: Asenda

en: Display GIS Visualization
et: Näita GIS visualiseerimist

en: Label column
et: Nime veerg

en: -- None --
et: -- Puudub --

en: Spatial column
et: Ruumiline veerg

en: Importing into the table "%s"
et: Importimine "%s" tabelisse

en: Index name:
et: Indeksi nimi:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
et: "PRIMARY" <b>peab</b> olema <b>ainult</b> primaarvõtme nimi!

en: Index choice:
et: Indeksi valik:

en: Advanced options
et: Täiendavad sätted

en: Key block size:
et: Võtme ploki suurus:

en: Index type:
et: Indeksi tüüp:

en: Comment:
et: Kommentaar:

en: Drag to reorder
et: Järjekorra muutmiseks lohista

en: Insert as new row
et: Lisa uue reana

en: Insert as new row and ignore errors
et: Lisa uue reana ja ignoreeri vigu

en: Show insert query
et: Näita lisamise päringut

en: and then
et: ja siis

en: Go back to previous page
et: Mine eelmisele lehele tagasi

en: Insert another new row
et: Lisa järgmine uus rida

en: Go back to this page
et: Mine tagasi sellele lehele

en: Edit next row
et: Muuda järgmist rida

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
et: Ühelt väärtuselt teisele liikumiseks kasuta klahvi TAB; mujale liikumiseks kasuta CTRL + nooled.

en: Binary
et: Binaarne

en: Use the NULL value for this column.
et: Kasuta selles veerus väärtust NULL.

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
et: Oma pikkuse tõttu ei pruugi<br>see veerg olla muudetav.

en: Binary - do not edit
et: Binaarne - ära muuda

en: Edit/Insert
et: Muuda/Lisa

en: Continue insertion with %s rows
et: Jätka %s rea lisamist

en: Checksum
et: Kontrollsumma

en: Alter table order by
et: Muuda tabelit, sorteeri

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
et: (üksikult)

en: Move table to (database.table)
et: Teisalda tabel kohta (andmebaas.tabel)

en: Table options
et: Tabeli valikud

en: Rename table to
et: Muuda tabeli nimeks

en: Table comments
et: Tabeli kommentaarid

en: Change all column collations
et: Vaheta kõigi veergude sortimist

en: Copy table to (database.table)
et: Kopeeri tabel kohta (andmebaas.tabel)

en: Switch to copied table
et: Mine kopeeritud tabelisse

en: Defragment table
et: Defragmendi tabel

en: Table %s has been flushed.
et: Tabeli %s välismälu on tühjendatud.

en: Flush the table (FLUSH)
et: Puhasta tabel (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
et: Tühjenda tabel (TRUNCATE)

en: Empty the table (DELETE FROM)
et: Tühjenda tabel (DELETE FROM)

en: Delete the table (DROP)
et: Kustuta tabel (DROP)

en: Partition maintenance
et: Partitsiooni hooldus

en: Remove partitioning
et: Eemalda partitsioneerimine

en: Check referential integrity
et: Kontrolli pärinevust

en: Rename view to
et: Muuda vaate nimeks

en: Delete the view (DROP)
et: Kustuta vaade (DROP)

en: Relation view
et: Seoste vaade

en: Analyze partition
et: Analüüsi partitsiooni

en: Check partition
et: Kontrolli partitsiooni

en: Drop partition
et: Kustuta partitsioon

en: Optimize partition
et: Optimeeri partitsiooni

en: Rebuild partition
et: Taasta partitsioon

en: Repair partition
et: Paranda partitsioon

en: Truncate partition
et: Kärbi partitsiooni

en: table-specific
et: tabelipõhine

en: Foreign key constraints
et: välisvõtme piirangud

en: Actions
et: Tegevused

en: Constraint properties
et: Piirangud omadustele

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
et: Luues välisvõtme üle indekseerimata veeru põhjustab antud veeru automaatse indekseerimise. Alternatiivselt võid sa luua indeksi allpool enne välisvõtme loomist.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
et: Kuvatakse ainult indeksiga veerud. Sa võid defineerida indeksi allpool.

en: Foreign key constraint
et: välisvõtme piirang

en: + Add constraint
et: + Lisa piirang

en: Internal relationships
et: Siseseosed

en: Internal relation
et: Sisemine seos

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
et: Sisemine seos on mittevajalik, kui vastav FOREIGN KEY seos on juba olemas.

en: Choose column to display:
et: Vali veerg, mida näidata:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
et: Välisvõtme piirang %s on kustutatud

en: Constraint name
et: Piirangu nimi

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
et: Teosta "päring näite alusel" (metamärk: "%")

en: Select columns (at least one):
et: Vali veerud (vähemalt üks):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
et: Lisa otsingu tingimusi ("WHERE" klausel):

en: Number of rows per page
et: Ridade hulk lehe kohta

en: Display order:
et: Näitamise järjekord:

en: Range search
et: Vahemiku otsing

en: Minimum value:
et: Väikseim väärtus:

en: Maximum value:
et: Suurim väärtus:

en: Start row:
et: Alusta reaga:

en: Partitions
et: Jaotised

en: No partitioning defined!
et: Partitsioneerimine ei ole määratud!

en: Partitioned by:
et: Partitsioneeris:

en: Sub partitioned by:
et: Alampartitsioneeris:

en: Data length
et: Andmete pikkus

en: Index length
et: Indeksi pikkus

en: Partition table
et: Partitsioonide tabel

en: Edit partitioning
et: Muuda partitsioneerimist

en: Media type:
et: Meediatüüp:

[ctx: None for default]
en: None
et: Puudub

en: Change
et: Muuda

en: Column %s has been dropped.
et: Veerg %s on kustutatud.

en: A primary key has been added on %s.
et: Tabelile %s lisati primaarvõti.

en: An index has been added on %s.
et: Veerule %s lisati index.

en: Distinct values
et: Erista väärtusi

en: Remove from central columns
et: Eemalda kesksest nimekirjast

en: Add to central columns
et: Lisa kesksesse nimekirja

en: Move columns
et: Liiguta veergusid

en: Move the columns by dragging them up and down.
et: Veergusid saad liigutada nende lohistamisega üles ja alla.

en: Edit view
et: Muuda vaadet

en: Propose table structure
et: Soovita tabeli struktuuri

en: Normalize
et: Normaliseeri

en: Track view
et: Jälgi vaadet

en: Add %s column(s)
et: Lisa %s veerg(u)

en: at beginning of table
et: tabeli alguses

en: Create an index on %s columns
et: Loo veergudele %s indeks

en: Space usage
et: Ruumi kasutus

en: Effective
et: Efektiivne

en: Row statistics
et: Rea statistika

en: static
et: staatiline

en: dynamic
et: dünaamiline

en: partitioned
et: partitsioneeritud

en: Row length
et: Rea pikkus

en: Row size
et: Rea laius

en: Next autoindex
et: Järgmine automaatne indeks

en: Delete version
et: Kustuta versioon

en: Activate tracking for %s
et: Aktiveeri %s jälgimine

en: Activate now
et: Aktiveeri kohe

en: Deactivate tracking for %s
et: Deaktiveeri %s jälgimine

en: Deactivate now
et: Deaktiveeri kohe

en: Date
et: Kuupäev

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
et: Teosta kahe erineva veergu jaoks "päring näite alusel" (metamärk: "%")

en: Additional search criteria
et: Täiendav otsingu kriteerium

en: Use this column to label each point
et: Kasuta seda veergu iga punkti nimetamiseks

en: Maximum rows to plot
et: Suurim ridade hulk diagrammis

en: Browse/Edit the points
et: Sirvi/Muuda punkte

en: How to use
et: Kuidas kasutada

en: Reset zoom
et: Lähtesta suum

note: l10n: Show or hide the menu using the hamburger style button
en: Toggle navigation
et: Lülita navigeerimisriba

note: l10n: Current page
en: (current)
et: (praegune)

en: Available media types
et: Saadavalolevad meediatüübid

en: Available browser display transformations
et: Saadavalolevad veebilehitseja kuva transformatsioonid

[ctx: for media type transformation]
en: Description
et: Kirjeldus

en: Available input transformations
et: Saadavalolevad sisendi transformatsioonid

en: VIEW name
et: VIEW nimi

en: Column names
et: Veergude nimed
