phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to eu translation catalogue (437 entries)

en: per second
eu: segunduko

en: per minute
eu: minutuko

en: per hour
eu: orduko

en: Go
eu: Joan

en: Keyname
eu: Giltza-izena

en: Description
eu: Deskribapena

en: Page number:
eu: Orri zenbakia:

en: Show all
eu: Dena erakutsi

en: You should upgrade to %s %s or later.
eu: %s %s bertsiora edo handiago batera eguneratu beharko zenuke.

en: Paper size
eu: Paperaren tamaina

en: Save as file
eu: Bidali

en: Format
eu: Formatoa

en: Compression
eu: Trinkotzea

en: Include table caption
eu: Taularen epigrafea gehitu

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Table caption
eu: Taularen epigrafea

en: Overwrite existing file(s)
eu: Gainean idatzi aurretik badiren fitxategiak

en: Add AUTO_INCREMENT value
eu: Gehitu AUTO_INCREMENT balioa

en: Creation/Update/Check dates
eu: Sortu/Eguneratu/Egiaztatu datak

en: Add %s
eu: %s gehitu

en: Databases
eu: Datu-baseak

en: CSV
eu: CSV datuak

en: Tables
eu: Taulak

en: Edit
eu: Editatu

en: Explain SQL
eu: SQL-a azaldu

en: Database
eu: Datu-basea

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Table
eu: Taula

en: Structure
eu: Egitura

en: Data
eu: Datuak

en: CSV for MS Excel
eu: MS Excel datuentzako CSV

en: Export
eu: Esportatu

en: no description
eu: Deskribapenik ez

en: No databases selected.
eu: Ez dago datu-baserik aukeratuta.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
eu: %s fitxategia ez dago eskuragarri sisteman, informazio gehiagorako ikusi %s.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
eu: %1$s 1 - %2$s 2 errenkadak erakusten.

en: No tables found in database.
eu: Ez da taularik aurkitu datu-basean.

en: The database name is empty!
eu: Datu-basearen izena hutsik dago!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
eu: Ezin da Izen berdineko datu-basea kopiatu. Izena aldatu eta saiatu berriro.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
eu: %1$s datu-basea %2$s(e)ra berrizendatua izan da.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
eu: %1$s datu-basea %2$s(e)ra kopiatua izan da.

en: Access denied!
eu: Sarbidea ukatua!

en: Table %s has been emptied.
eu: %s taula hustu egin da.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
eu: Ikuspegi honek gutxienez errenkada kopuru hau dauka. Mesedez %sdocumentation%s erreferentzia egin.

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Yes
eu: Bai

en: No change
eu: Aldaketarik ez

en: Tracking data deleted successfully.
eu: Jarraipen datuak behar bezala ezabatuak izan dira.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
eu: Hautatutako taulentzako %1$s bertsioa sortua izan da, horien jarraipena aktibatuta dago.

en: No tables selected.
eu: Ez da datu-baserik hautatu.

en: Database Log
eu: Datu-base egunkaria

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
eu: Akats bat hauteman da eta akats bilduma automatikoki igorria izan da, zure ezarpenen arabera.

en: Thank you for submitting this report.
eu: Milesker txostena igorri izanagatik.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
eu: Akats bat hauteman eta akats bilduma bat sortu da, baina ezin izan da igorri.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
eu: Arazo bat izanez gero, milesker bug bilduma eskuz igortzeagatik.

en: You may want to refresh the page.
eu: Orrialdea birkargatu.

en: Bad type!
eu: Mota okerra!

en: Bad parameters!
eu: Parametro okerrak!

en: Incomplete params
eu: Osatu gabeko parametroa

en: Succeeded
eu: Garaipena

en: Failed
eu: Porrota

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
eu: Fitxategi haundiegia igotzen saiatu zara agian. Mesedez, %sdokumentazioa%s-ra jo tamaina muga hau saihesteko.

en: Showing bookmark
eu: Erakutsi laster-marka

en: The bookmark has been deleted.
eu: Gordetako kontsulta ezabatu da.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
eu: Ez da inportaziorako inolako daturik jaso. Edo fitxategi izenik ez da eman, edo fitxategiaren pisuak PHPren konfigurazioak baimentzen duen muga gainditzen du. [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc]-ra jo.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
eu: "DROP DATABASE" sententziak ezgaituta daude.

en: Do you really want to execute "%s"?
eu: Benetan nahi al duzu "%s" exekutatzea?

en: You are about to DESTROY a complete database!
eu: Datu-base osoa SUNTSITZERA zoaz!

en: You are about to DESTROY a complete table!
eu: Taula oso bat SUNTSITZERA zoaz!

en: Deleting tracking data
eu: Jarraipen datuak ezabatzen

en: Dropping Primary Key/Index
eu: Ezabatu Giltza nagusi/Indizea

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
eu: Eragiketa honek luze jo lezake. Jarraitu nahi?

en: Reset
eu: Reset egin

en: Missing value in the form!
eu: Balioa bat falta da formularioan!

en: The host name is empty!
eu: Zerbitzariaren izena hutsik dago!

en: The user name is empty!
eu: Erabiltzailearen izena hutsik dago!

en: The password is empty!
eu: Pasahitza hutsik dago!

en: The passwords aren't the same!
eu: Pasahitzek ez dute bat egiten!

en: Removing Selected Users
eu: Hautatutako erabiltzaileak baztertu

en: Close
eu: Itxi

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
eu: Beste

en: Connections / Processes
eu: Konexioak / Prozesuak

en: System memory
eu: Sistemaren memoria

en: Average load
eu: Bataz besteko karga

en: Total memory
eu: Memoria guztira

en: Cached memory
eu: Memoria katxea

en: Buffered memory
eu: Memoria bufferrean

en: Free memory
eu: Memoria librea

en: Used memory
eu: Memoria erabilia

en: Connections
eu: Konexioak

en: Processes
eu: Prozesuak

note: l10n: shortcuts for Byte
en: B
eu: Byte

note: l10n: shortcuts for Gigabyte
en: GiB
eu: GB

note: l10n: shortcuts for Terabyte
en: TiB
eu: TB

note: l10n: shortcuts for Petabyte
en: PiB
eu: PB

note: l10n: shortcuts for Exabyte
en: EiB
eu: EB

en: Traffic
eu: Trafikoa

en: None
eu: Batez

en: Status
eu: Egoera

en: Time
eu: Denbora

en: OK
eu: Zuzena

en: No
eu: Ez

en: Delete the matches for the %s table?
eu: %s taulako aukeratuak ezabatu?

en: Values for column %s
eu: %s zutaberako balioak

en: Values for a new column
eu: Zutabe berrirako balioak

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Back
eu: Itzuli

en: Save
eu: Gorde

en: Ignore
eu: Ezikusi

en: Point
eu: Puntu

en: Point %d
eu: %d puntua

en: Linestring
eu: Lerro kateak

en: Polygon
eu: Poligono

en: Geometry
eu: Geometria

en: Add a point
eu: Puntua gehitu

en: Add an inner ring
eu: Gehitu barne eraztuna

en: Modifications have been saved
eu: Aldaketak gorde dira

en: Submit
eu: Bidali

en: Aborted
eu: Deuseztatua

en: Change password
eu: Pasahitza aldatu

en: Copy table with prefix
eu: Taula aurrizkiarekin kopiatu

en: Show
eu: Erakutsi

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Indexes
eu: Indizeak

en: Total
eu: Gutira

en: Overhead
eu: Arazteko hondakina

en: Database %1$s has been created.
eu: %1$s datu-basea sortua izan da.

en: No Privileges
eu: Pribilegiorik gabe

en: Thread %s was successfully killed.
eu: %s haria arrakastaz ezabatu da.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
eu: phpMyAdmin-ek ezin izan du %s haria deuseztatu. Seguruena aurretik itxia izatea.

en: Received
eu: Jasota

en: Sent
eu: Bidalita

en: Failed attempts
eu: Erratutako saiakerak

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
eu: MySQL-k emaitza hutsa itzuli du. (i.e. zero errenkada).

en: View
eu: Ikusipegia

en: Error
eu: Errorea

en: Primary
eu: Lehen mailakoa

en: Index
eu: Indizea

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
eu: Ez daukazu baimen nahikorik hemen orain egoteko!

en: MySQL said:
eu: MySQL-ek zera dio:

en: Ins
eu: Txertatu

en: Del
eu: Ezabatu

en: at least one of the words
eu: hitz hauetariko bat gutxienez

en: as regular expression
eu: adierazpen erregular moduan

en: Descending
eu: Beherantz

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Kill
eu: Hil

en: InnoDB Status
eu: InnoDB Egoera

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Insufficient space to save the file %s.
eu: Ez dago leku-disko nahikoa %s fitxategia gordetzeko.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
eu: %s fitxategia aurretik bazegoen zerbitzarian, izena aldatu edo aukeratu gainean idazteko hobespena.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
eu: Web-zerbitzariak dio %s fitxategia gordetzeko baimenik ez duzula.

en: Dump has been saved to file %s.
eu: Iraulketa %s fitxategian gorde da.

en: Skip Explain SQL
eu: SQL-ren azalpena saltatu

en: Function
eu: Funtzioak

en: Type
eu: Mota

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
eu: Igoerentzat ezarri duzun direktorioa ez dago eskuragarri.

en: Or
eu: Edo

en: Browse
eu: Arakatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: Privileges
eu: Pribilegioak

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Query
eu: Kontsulta

en: Replication
eu: Ihardetsi

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Charsets
eu: Karaktere-multzoa

en: Column
eu: Zutabea

en: Analyze
eu: Aztertu

en: Drop
eu: Ezabatu

en: Can't move table to same one!
eu: Ezin taula berberara mugitu!

en: Can't copy table to same one!
eu: Ezinezkoa da taula berberera kopiatzea!

en: Table %s has been moved to %s.
eu: %s taula hona mugitu da: %s.

en: Table %s has been copied to %s.
eu: %s taula hona kopiatua izan da: %s.

en: The table name is empty!
eu: Taularen izena hutsik dago!

en: Welcome to %s
eu: Ongietorriak %s(e)ra

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
eu: phpMyAdmin MySQL zerbitzariarekin konektatzen saiatu zen, eta zerbitzariak konexioa ukatu zuen. Config.inc.php fitxategian host-a, erabiltzaile-izena eta pasahitza berpasatu beharko dituzu eta MySQL zerbitzariaren administratzaileak emaniko informazioarekin bat egiten dutela ziurtatu.

en: Wrong username/password. Access denied.
eu: Erabiltzaile-izena/pasahitza okerra. Atzipena ukatuta.

en: Cannot log in to the MySQL server
eu: Ezinezkoa MySql zerbitzarian saioa hastea

en: Dumping data for table
eu: Taula honen datuak irauli

en: Null
eu: Nulua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Links to
eu: Esteka

en: Name
eu: Izena

en: Table structure for table
eu: Taularen egitura taula honentzat

en: Content of table @TABLE@
eu: @TABLE@ taularen edukina

en: Structure of table @TABLE@
eu: @TABLE@ taularen egitura

en: Constraints for dumped tables
eu: Iraulitako taulentzako murrizketak

en: Constraints for table
eu: Taularentzako murrizketak

en: Relational schema
eu: Erlazio-eskema

en: Table of contents
eu: Edukinen taula

en: Table comments:
eu: Taularen iruzkinak:

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Show color
eu: Kolorea erakutsi

en: Portrait
eu: Bertikal

en: Show grid
eu: Sareta erakutsi

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
eu: %Y-%m-%d, %H:%M:%S

en: Displays a link to download this image.
eu: Irudi honi zuzendutako esketa bat erakusten du(blob deskarga zuzena, i.e.).

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
eu: Miniatura klikagarri bat erakusten du; aukerak: luzera,altuera pixeletan (jatorrizko erlazioa mantentzen du).

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
eu: Soilik katearen zati bat erakutsi. Lehenengo aukerak zehazten du non hasten den zure testuaren desplazamendua (lehenetsi 0). Bigarren aukerak itzultzeko karaktere kopurua erakusten du. Hutsik badago, gainerako testu guztia bueltatuko du. Hirugarren aukerak zehazten du zeintzuk karaktere txertatuko diren irteerara azpikate bat itzultzen denean (Lehenetsia: …) .

en: No privileges.
eu: Pribilegiorik ez.

en: Includes all privileges except GRANT.
eu: Pribilegio guztiak, GRANT(baimendu) izanezik, dauzka.

en: Allows deleting data.
eu: Datuak ezabatzea baimentzen du.

en: Allows creating new tables.
eu: Taula berriak sortzea baimentzen du.

en: Allows dropping tables.
eu: Taulak ezabatzea baimentzen du.

en: Allows creating and dropping indexes.
eu: Indizeak sortu eta ezabatzea baimentzen du.

en: Allows altering the structure of existing tables.
eu: Uneko taulen egiturak aldatzea baimentzen du.

en: Allows reading data.
eu: Datuak irakurtzea baimentzen du.

en: Allows inserting and replacing data.
eu: Datuak txertatu eta ordezkatzea baimentzen du.

en: Allows changing data.
eu: Datuak aldatzea baimentzen du.

en: Allows creating new databases and tables.
eu: Datu-base eta taula berriak sortzea baimentzen du.

en: Allows dropping databases and tables.
eu: Datu-base eta taulak ezabatzea baimentzen du.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
eu: Zerbitzariaren hobespenak berkargatu eta beraren cacheak hustea baimentzen du.

en: Allows shutting down the server.
eu: Zerbitzaria amatatzea baimentzen du.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
eu: Datuak fitxategietatik inportatzea eta fitxategietara esportatzea baimentzen du.

en: Has no effect in this MySQL version.
eu: Ez du eraginik MySQL bertsio honetan.

en: Gives access to the complete list of databases.
eu: Datu-base zenrrenda osorako sarrera ahalbidetzen du.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
eu: Konektatzea baimentzen du, baita konexio kopuru maximora ailegatuta ere; Aldagai orokorrak zehaztu edota beste erabiltzaileen hariak hiltzeko bezalako kudeaketa-eragiketa gehienentzat beharrezkoa da.

en: Allows creating temporary tables.
eu: Aldi baterako taulak sortzea baimentzen du.

en: Allows locking tables for the current thread.
eu: Momentuko harian taulak blokeatzea baimentzen du.

en: The password for %s was changed successfully.
eu: %s-arentzako pasahitza arrakastaz aldatua izan da.

en: You have revoked the privileges for %s.
eu: Zuk %s-(r)en pribilegioak ezeztatu dituzu.

en: Revoke
eu: Ezeztatu

en: Database-specific privileges
eu: Datu-basearen pribilegio espezifikoak

en: Table-specific privileges
eu: Taularen pribilegio espezifikoak

en: Reloading the privileges
eu: Pribilegioak berkargatzen

en: The selected users have been deleted successfully.
eu: Hautatutako erabiltzaileak arrakastaz ezabatu dira.

en: You have updated the privileges for %s.
eu: %s-aren pribilegioak eguneratu dituzu.

en: Deleting %s
eu: %s ezabatzen

en: The privileges were reloaded successfully.
eu: Pribilegioak arrakastaz berkargatu dira.

en: The user %s already exists!
eu: %s erabiltzailea badago lehendik ere!

en: User
eu: Erabiltzailea

en: You have added a new user.
eu: Erabiltzaile berria gehitu duzu.

en: SQL query
eu: SQL kontsulta

en: Host
eu: Zerbitzaria

en: Command
eu: Komandoa

en: Run SQL query/queries on database %s
eu: SQL kontsulta(k) exekutatu %s datu-basean

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
eu: %s da MySQL zerbitzarian lehenetsitako biltegiratzeko mota.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
eu: Lehen mailako gakoaren izenak behar du izan "PRIMARY"!

en: Can't rename index to PRIMARY!
eu: Ezinezkoa indizearen izena ¡PRIMARY! berrizendatzea

en: No index parts defined!
eu: Ez da indiziaren zatiak definitu!

en: Tracking report
eu: Jarraipen informea

en: Structure only
eu: Egitura soilik

en: Data only
eu: Datuak soilik

en: Structure and data
eu: Egitura eta datuak

en: Structure snapshot
eu: Egitura kaptura

en: The profile has been updated.
eu: Profila eguneratua izan da.

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
eu: Urt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
eu: Ots

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
eu: Api

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
eu: Eka

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
eu: Uzt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
eu: Abu

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
eu: Ira

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
eu: Urr

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
eu: Aza

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
eu: Abe

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
eu: Astel

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
eu: Astea

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
eu: Astez

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
eu: Oste

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
eu: Osti

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
eu: Lar

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
eu: %s egun, %s ordu, %s minutu eta %s segundu

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: As defined:
eu: Honela definitua:

en: Unique
eu: Bakarra

en: Fulltext
eu: Testu osoa

en: Length/Values
eu: Luzera/Balioak*

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
eu: Lehenetsitako balioak erabiltzeko, mesedez sartu balio bakar bat, komatxo edota alderantzikaturiko barrarik gabe, formato hau erabiliz: a

en: Collation
eu: Ordenamendua

en: Click to sort.
eu: Egin klik ordenatzeko.

en: Action
eu: Ekintza

en: Create
eu: Sortu

en: Print
eu: Inprimatu

en: Cardinality
eu: Kardinalitatea

en: No index defined!
eu: Ez dago indizerik definituta!

en: Select all
eu: Dena hautatu

en: Angular links
eu: Esteka angularrak

en: Value
eu: balioa

en: Query window
eu: Kontsulta-leihoa

en: Database comment
eu: Datu-basearen iruzkina

en: Remove database
eu: Datu-basea kendu

en: Database %s has been dropped.
eu: %s datu-basea ezabatua izan da.

en: Drop the database (DROP)
eu: Datu-basea ezabatu (DROP)

en: CREATE DATABASE before copying
eu: DATU-BASEA SORTU kopiatu aurretik

en: Add constraints
eu: Murrizketak gehitu

en: Switch to copied database
eu: Kopiatutako datu-basea hautatu

en: Users having access to "%s"
eu: "%s"-(e)ra sarbidea duten erabiltzaileak

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Grant
eu: Baimendu

en: Any
eu: Edozein

en: global
eu: orokorra

en: database-specific
eu: Datubasearentzat espezifikoa

en: wildcard
eu: komodina

en: With selected:
eu: Ikurdunak:

en: Switch to %svisual builder%s
eu: Aldatu %serakitzaile bisualrera%s

en: You have to choose at least one column to display!
eu: Gutxienez bistaratzeko Zutabe bat hautatu duzu!

en: SQL query on database <b>%s</b>:
eu: SQL-kontsulta <b>%s</b> datu-basean:

en: Charset
eu: Karaktere-jokoa

en: ENUM/SET editor
eu: ENUM/SET editorea

en: Search in database
eu: Datu-basean bilatu

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
eu: Bilaketa egiteko hitza(k) edo balioa(k) (komodina: "%"):

en: Find:
eu: Aurkitu:

en: Words are separated by a space character (" ").
eu: Hitzak zuriune karakterrarekin berezituta daude (" ").

en: Inside tables:
eu: Taulen barnean:

en: Inside column:
eu: Zutabearen barnean:

en: %s table | %s tables
eu[0]: %s taula
eu[1]: %s taulak

en: Sum
eu: Gehiketa

en: Check tables having overhead
eu: Arazteko hondakinak egiaztatu

en: Empty
eu: Hutsik

en: Table maintenance
eu: Taularen mantenua

en: Analyze table
eu: Taula aztertu

en: Check table
eu: Taula egiaztatu

en: Optimize table
eu: Taula optimizatu

en: Repair table
eu: Taula konpondu

en: Add prefix to table
eu: Gehitu aurrizkia taulari

en: Replace table prefix
eu: Taularen aurrizkia aldatu

en: in use
eu: lanean

en: Size
eu: Tamaina

en: Creation
eu: Sortzea

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Last check
eu: Azken egiaztapena

en: Tracking is active.
eu: Jarraipena aktibatuta dago.

en: Tracking is not active.
eu: Jarraipena ez dago aktibatuta.

en: Tracked tables
eu: Taulak jarraipenarekin

en: Last version
eu: Azken bertsioa

en: Created
eu: Sortua

en: Updated
eu: Eguneratua

en: active
eu: aktibo

en: not active
eu: ez aktibo

en: Versions
eu: Bertsioak

en: Untracked tables
eu: Jarraipen gabeko taulak

en: Track table
eu: Taularen jarraipena egin

en: All
eu: Guztiak

en: Character set of the file:
eu: Fitxategiaren karaktereen kodeketa:

en: Value for the column "%s"
eu: "%s" zutaberako balioa

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
eu: Erabili OpenStreetMaps Oinarri geruza moduan

en: Geometry %d:
eu: Geometria %d:

en: Point:
eu: Puntu:

en: Linestring %d:
eu: %d Lerroa :

en: Outer ring:
eu: Kanpo eraztuna:

en: Inner ring %d:
eu: %d barne eraztuna:

en: Add a linestring
eu: Lerro kate berria gehitu

en: Polygon %d:
eu: %d Poligonoa:

en: Add a polygon
eu: Gehitu poligonoa

en: Add geometry
eu: Gehitu geometria

en: Output
eu: Irteera

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
eu: "funtzio" zutabetik "GeomFromText" hauta eta peko katea "balorea" eremuan itsatsi.

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Show PHP information
eu: PHP informazioa erakutsi

en: Official Homepage
eu: phpMyAdmin-en webgune ofiziala

en: The primary key has been dropped.
eu: Lehen mailako gakoa ezabatu da.

en: Index %s has been dropped.
eu: %s indizea ezabatu da.

note: l10n: Short month name for May
en: May
eu: Mai

en: Log in
eu: Hasi saioa

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Home
eu: Hasiera-orria

en: Log out
eu: Saioa bukatu

en: phpMyAdmin documentation
eu: phpMyAdmin dokumentazioa

en: not OK
eu: Okerra

en: General relation features
eu: Erlazioen ezaaugarri orokorrak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Databases statistics
eu: Datu-baseen estatistikak

en: Check privileges for database "%s".
eu: "%s" datu-basearen pribilegioak egiaztatu.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
eu: Oharra: Datu-basearen estatistikak hemen gaituz gero web-zerbitzaria eta MySQL-arenaren arteko trafiko handia sor liteke.

en: No databases
eu: Datu-baserik ez

en: No Password
eu: Pasahitzik ez

en: Login Information
eu: Saioa hasteko informazioa

en: Any user
eu: Edozein erabiltzaile

en: Use text field
eu: Testu-eremua erabili

en: Any host
eu: Edozein ostalari

en: Local
eu: Lokal

en: Password
eu: Pasahitza

en: Do not change the password
eu: Pasahitza ez aldatu

en: Re-type
eu: Berridatzi

en: Column-specific privileges
eu: Zutabearen pribilegio espezifikoak

en: Global privileges
eu: Pribilegio orokorrak

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
eu: Erabiltzaileak eta pribilegioak gehitzea baimentzen du pribilegioen taula berkargatu gabe.

en: Resource limits
eu: Baliabideen mugak

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
eu: Oharra: Aukera hauek zerora ezarriz gero muga kentzen da.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
eu: Erabiltzaileak orduko zerbitzarira bidali dezakeen kontsulta kopurua mugatzen du.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
eu: Erabiltzaileak orduko exekuta dezakeen taula edo datu-baserik alda dezaketen komando kopurua mugatzen du.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
eu: Erabiltzaileak orduko ireki dezakeen konexio berrien kopurua mugatzen du.

en: The selected user was not found in the privilege table.
eu: Hautatutako erabiltzailea ez da pribilegioen taulan aurkitu.

en: … keep the old one.
eu: … mantendu aurrekoa.

en: … delete the old one from the user tables.
eu: … zaharra ezabatu erabiltzaileen tauletatik.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
eu: … zaharraren pribilegio aktibo guztiak errebokatu eta ondoren ezabatu.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
eu: … zaharra ezabatu erabiltzaileen tauletatik eta ondoren berkargatu pribilegioak.

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
eu: Erabiltzaileen pribilegio aktibo guztiak ezeztatu eta ondoren denak ezabatu.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
eu: Erabiltzaileen izen berdina duten datu-baseak ezabatu.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Query statistics
eu: Kontsulta estatistikak

en: Statements
eu: Sententziak

en: Server variables and settings
eu: Zerbitzariaren aldagai eta ezarpenak

en: Session value
eu: Saioaren balioa

en: Bookmark this SQL query
eu: Kontsulta hau gogokoetan gorde

en: Let every user access this bookmark
eu: Gogokoen erregistro hau edozein erabiltzailearentzat erabilgarri

en: Show this query here again
eu: Kontsulta hau hemen berriz erakutsi

en: Bookmarked SQL query
eu: Kontsulta gogokoetan gordea

en: View only
eu: Soilik ikusi

en: Use this value
eu: Erabili balio hau

en: Index name:
eu: Indizearen izena&nbsp;:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
eu: "PRIMARY"-k, <b>soilik</b>, lehen mailako gako baten izena izan <b>behar</b> du!

en: Index type:
eu: Indize mota&nbsp;:

en: Insert as new row
eu: Txertatu errenkada berri batean

en: and then
eu: eta orduan

en: Go back to previous page
eu: Itzuli

en: Insert another new row
eu: Erregistro berria gehitu

en: Go back to this page
eu: Egin atzera orri honetara

en: Edit next row
eu: Editatu hurrengo lerroa

en: Binary
eu: Binarioa

en: Binary - do not edit
eu: Binarioa - ez editatu

en: Alter table order by
eu: Taularen "Order By" aldatu

en: Table options
eu: Taularen hobespenak

en: Rename table to
eu: Taula berrizendatu izen honetara

en: Table comments
eu: Taularen iruzkinak

en: Switch to copied table
eu: Kopiatutako taulara aldatu

en: Table %s has been flushed.
eu: %s taularen cachea hustu egin da.

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
eu: "Adibide moduan" kontsulta bat egin (komodina: "%")

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
eu: Bilatzeko baldintzak txertatu ("where" klausularen gorputza):

en: Number of rows per page
eu: Errenkada kopurua orriko

en: Display order:
eu: Ordena erakutsi:

en: Change
eu: Aldatu

en: A primary key has been added on %s.
eu: Lehen mailako gakoa gehitu zaio %s-(r)i.

en: An index has been added on %s.
eu: Indize bat gehitu gehitu zaio %s-(r)i.

en: Propose table structure
eu: Taularen egituraren proposamena

en: Space usage
eu: Erabilitako lekua

en: Effective
eu: Eraginkorra

en: dynamic
eu: dinamikoa

en: Row length
eu: Errenkadaren luzera

en: Row size
eu: Errenkadaren tamaina

en: Column names
eu: Zutabe izenak
