phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to ia translation catalogue (2479 entries)

en: Uptime below one day
ia: Uptime inferior a un die

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
ia: Uptime es inferior a un die, adjustamento de execution pote non esser accurate.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
ia: Per haber medias plus accurate il es recommendate lassar que le servitor executa per un tempore plus longe de un die ante executar iste analysator

en: The uptime is only %s
ia: Le uptime es solmente %s

en: Questions below 1,000
ia: Questiones infra 1.000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
ia: Minus que 1.000 questiones ha essite executate contra iste servitor. Le recommendationes poterea non esser accurate.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
ia: Lassar que le servitor executa per un tempore plus longe usque il ha executate un amonta plus grande de queries.

en: Current amount of Questions: %s
ia: Amonta currente de Questiones: %s

en: Percentage of slow queries
ia: Percentage de queries lente

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
ia: Il ha multe queries lente comparate al amonta total de Queries.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
ia: Tu poterea voler augmentar {long_query_time} o optimisar le queries listate in le registro de query lente

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
ia: Le taxa de query lente deberea esser infra 5%%, tu valor es %s%%.

en: Slow query rate
ia: Taxa de query lente

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
ia: Il ha un percentage alte de queries lente comparate con le uptime de servitor.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
ia: Tu ha un taxa d query lente de %s per hora, tu deberea haber minus que 1%% per hora.

en: Long query time
ia: Tempore de query longe

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
ia: {long_query_time} es fixate a 10 secundas o plus, ergo solmente le queries lente que prende plus de 10 secundas es registrate.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
ia: Il es suggerite fixar {long_query_time} a un valor plus basse, dependente de tu ambiente.Usualmente un valor de 1-15 secundas es suggerite.

en: long_query_time is currently set to %ds.
ia: long_query_time es currentemente fixate a %ds.

en: Slow query logging
ia: Registrar query lente

en: The slow query log is disabled.
ia: Le registro de query lente es disactivate.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
ia: Il habilita registration lente de query per fixar {log_slow_queries} a 'ON'. Isto adjutara analysar queries de mal execution.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
ia: log_slow_queries es fixate a 'OFF'

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
ia: Il habilita registration lente de query per fixar {log_slow_queries} a 'ON'. Isto adjutara analysar queries de mal execution.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
ia: slow_query_log es fixate a 'OFF'

en: Release Series
ia: Discarga series

en: The MySQL server version less than 5.1.
ia: Le version de servitor MySQL es minus que 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
ia: Tu deberea actualisar, proque MySQL5.1 ha execution meliorate, e MySQL 5.5. etiam anque plus.

en: Current version: %s
ia: Version currente:%s

en: Minor Version
ia: Version minor

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
ia: Version minus que 5.1.30 (le prime release GA de 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
ia: Tu deberea actualisar, proque versiones recente de MySQL 5.1 ha execution meliorate e MySQL 5.5 etiam anque plus.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
ia: Version minus que 5.5.8 (le prime release GA de 5.5).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
ia: Tu deberea actualisar a un version stabile de MySQL 5.5.

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
ia: Version es compilate ab fonte, non un binari officia de MySQL.

en: 'source' found in version_comment
ia: 'source' trovate in version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
ia: Le manual de MySQL es solmente accurate per binari official de MySQL.

en: MyISAM concurrent inserts
ia: Insertiones concurrente de MyISAM

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
ia: Habilita (insertion concurrente) per poner lo a 1

en: concurrent_insert is set to 0
ia: concurrent_insert - insertion concurrente- es ponite a 0

en: Query cache efficiency (%)
ia: Efficientia del cache de query (%)

en: Error when evaluating: %s
ia: Error durante que on valutava: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
ia: Il falleva evalutar le precondition pro le regula '%s'.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
ia: Il falleva computar le valor pro le regula '%s'.

en: Failed running test for rule '%s'.
ia: Il falleva executar test pro regula '%s'.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
ia: Il falleva formattar catena pro regula '%s'.

en: per second
ia: per secunda

en: per minute
ia: per minuta

en: per hour
ia: per hora

en: per day
ia: per die

en: Search:
ia: Cerca:

en: Go
ia: Vade

en: Keyname
ia: Nomine clave

en: Page number:
ia: Numero pagina:

en: Show all
ia: Monstra omnes

en: Unknown
ia: Incognite

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
ia: Germano (ordine de libro de telephono)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
ia: Germano (ordine de dictionario)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
ia: Espaniol (traditional)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
ia: Espaniol (moderne)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
ia: insensibile al differentia inter majusculas e minusculas

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
ia: sensibile al differentia inter majusculas e minusculas

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
ia: insensibile al accento

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
ia: sensibile al accento

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
ia: sensibile a kana

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
ia: multinivello

[ctx: Collation variant]
en: binary
ia: binari

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
ia: necun-pad

[ctx: Collation]
en: Binary
ia: Binari

[ctx: Collation]
en: West European
ia: Europeo Occidental

[ctx: Collation]
en: Central European
ia: Europeo Central

[ctx: Collation]
en: Russian
ia: Russo

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
ia: Chinese Simplificate

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
ia: Chinese Traditional

[ctx: Collation]
en: Japanese
ia: Japonese

[ctx: Collation]
en: Armenian
ia: Armenio

[ctx: Collation]
en: Arabic
ia: Arabe

[ctx: Collation]
en: Korean
ia: Coreano

[ctx: Collation]
en: Hebrew
ia: Hebreo

[ctx: Collation]
en: Georgian
ia: Georgiano

[ctx: Collation]
en: Greek
ia: Greco

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
ia: Tcheco-Slovaco

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
ia: Ukrainiano

[ctx: Collation]
en: Turkish
ia: Turco

[ctx: Collation]
en: Swedish
ia: Svedese

[ctx: Collation]
en: Unknown
ia: Incognite

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
ia: Bulgaro

[ctx: Collation]
en: Croatian
ia: Croato

[ctx: Collation]
en: Czech
ia: Checo

[ctx: Collation]
en: Danish
ia: Danese

[ctx: Collation]
en: English
ia: Anglese

[ctx: Collation]
en: Estonian
ia: Estoniano

[ctx: Collation]
en: Hungarian
ia: Hungaro

[ctx: Collation]
en: Icelandic
ia: Islandese

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
ia: Latino classico

[ctx: Collation]
en: Latvian
ia: Letton

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
ia: Lituano

[ctx: Collation]
en: Burmese
ia: Birmano

[ctx: Collation]
en: Persian
ia: Persiano

[ctx: Collation]
en: Polish
ia: Polonese

[ctx: Collation]
en: Romanian
ia: Romaniano

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
ia: Sinhalese o Sinhala

[ctx: Collation]
en: Slovak
ia: Slovaco

[ctx: Collation]
en: Slovenian
ia: Sloveno

en: You should upgrade to %s %s or later.
ia: Tu deberea actualisar a version %s%s o successive.

en: Error: Token mismatch
ia: Error: error de correspondentia in le indicio (token mismatch)

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
ia: Tu ha habilitate mbstring.func_overload in tu configuration de PHP. Iste operation es incompatibile con phpMyAdmin e poterea causar alcun corruption de datos!

en: GLOBALS overwrite attempt
ia: Tentativa de superscriber GLOBALS

en: possible exploit
ia: possibile exploit

en: Users cannot set a higher value
ia: Usatores non pote fixar un valor major

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
ia: Si habilitate, le usator potera insertar ulle servitor MySQL in le forma de accesso per autorisation de cookie.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
ia: Il restringe le servitores de MySQL que le usator pote insertar quando un accesso a un servitor MySQL arbitrari es habilitate per equalar le IP o le nomine de hospite del servitor MySQL a le date expression regular.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
ia: Si on habilita iste option, un pagina locate sur un differente dominio pro appellar phpMyAdmin intra un quadro, e il es un potential [strong]error de securitate[/strong] permittente attaccos de cross-frame scripting (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
ia: Le passphrase (phrase de cryptation)secrete usate pro cryptar cookies in le authentication [kbd]cookie[/kbd].

en: Enable bzip2 compression for import operations.
ia: Il habilita le compression bzip2 per operationes de importation.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
ia: Inserta le URL per tu API de reCAPTCHA v2 comptibile.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
ia: Inserta le fragmento de Politica-de-Securitte-de-Conteto per tu API de reCaptcha v2 compatibile.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
ia: Inserta le parametro de requesta usate per tu API de reCaptcha v2 compatibile.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
ia: Inserta tu parametro de responsa uste per tu API de reCaptcha v2 compatibile.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
ia: Inserta tu clave public pro le servicio de reCaptcha sur tu dominio.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
ia: Inserta tu clave private pro tu servicio de dominio reCAPTCHA.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
ia: Inserta tu verifica de sito pro tu servicio de reCAPTCHA.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
ia: Il defini qual typo de controlos de modificar on usara pro insertar campos CHAR e VARCHAR; [kbd]input[/kbd] - permitte limitar le longitude del ingresso, [kbd]textarea[/kbd] - permitte insertar characteres de nove linea in columnas.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
ia: Usa editor facile pro usatores per modificar queries SQL CodeMirror) con evidentia de syntaxe e numeros de rango.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
ia: Trova ulle errores in le query ante executar lo. Il require que CodeMirror esseva habilitate.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
ia: Il defini le grandor minime del campos de insertar generate pro columnas de CHAR e de VARCHAR.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
ia: Il defini le grandor maxime del campos generate pro columnas de CHAR e VARCHAR.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
ia: Comprime exportationes de gzip immediatemente sin le necessitate de usar multe memoria, si tu incontra problemas con le files create gzip, tu dishabilita iste characteristica.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
ia: Si on deberea monstrar un message de aviso ("Tu es vermente secur…") quando tu es eliminante datos.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
ia: Auto completion del nomines de tabella e columna in le queries de SQL.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
ia: Valores per le lista de optiones per le transformationes predefinite. Istes esseran superscribite si le transformationes es completate in le pagina de structura.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
ia: Dishabilita le operationes massive de mantenentia de tabella, como optimisar o reparar le tabellas seligite de un base de datos.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
ia: Fixa le numero de secundas pro le qual un script es permittite executar ([kbd]0[/kbd] pro nulle limite).

en: Exclude definition of current user
ia: Exclude definition del usator currente

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
ia: Ordina elementos in le menu a rolar del claves externe, [kbd]content[/kbd] es le datos de referentia,[kbd]id[/kbd] es le valor del clave.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
ia: Specifica le texto del barra de titulo del navigator. Refere a [doc@faq6-27]documentation[/doc] pro vider catenas que on pote utilisar pro obtener valores special (magic strings).

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
ia: Pro favor tu nota que phpMyAdmin es solo un interfacie e su characteristicas non limita MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
ia: Configuration avantiate de servitor, non modificar iste optiones a minus que tu sape lo que illos face.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
ia: Configura phpMyAdmin immagazinage de configuration pro ganiar accesso a characteristicas additional, tu vide [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
ia: Traciamento de modificationes facite in le base de datos. Isto require immagazinage de configuration de phpMyAdmin.

en: Customize browse mode.
ia: Personalisa modo de navigation.

en: Customize default options.
ia: Personalisa optiones predefinite.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
ia: Preferentias pro disveloppatores de phpMyAdmin.

en: Customize edit mode.
ia: Personalisa le modo de modificar.

en: Customize default export options.
ia: Personalisa le optiones de exportar predefinite.

en: Set some commonly used options.
ia: Fixa alcun optiones usate communemente.

en: Customize default common import options.
ia: Personalisa le optiones commun de importar predefinite.

en: Set import and export directories and compression options.
ia: Fixa le optiones de compression e le dossiers de importar e exportar.

en: Databases display options.
ia: Optiones pro monstrar base de datos.

en: Customize appearance of the navigation panel.
ia: Personalisa apparentia del pannello de navigation.

en: Customize the navigation tree.
ia: Personalisa le arbore de navigation.

en: Servers display options.
ia: Optiones pro monstrar servitores.

en: Tables display options.
ia: Optiones pro monstrar tabellas.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
ia: Altere preferentias que on non pote poner in altere loco.

en: Authentication settings.
ia: Preferentias de authentication.

en: Enter server connection parameters.
ia: Inserta parametros de connexion del servitor.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
ia: Personalisa ligamines monstrate in le quadros de Query de SQL.

en: SQL queries settings.
ia: Preferentias de queries de SQL.

en: Customize startup page.
ia: Personalisa le pagina de initiar.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
ia: Selige qual detalios monstrar in le structura de base de datos (lista de tabellas).

en: Settings for the table structure (list of columns).
ia: Preferentias del structura de tabella (lista de columnas).

en: Choose how you want tabs to work.
ia: Selige como tu vole que le schedas functiona.

en: Customize text input fields.
ia: Personalisa le campos de ingresso de texto.

en: Customize default options
ia: Personalisa optiones predefinite

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
ia: Dishabilita alcun avisos monstrate per phpMyAdmin.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
ia: Il habilita le compression gzip per operationes de importation e exportation.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
ia: Si habilitate, phpMyAdmin continua computar queries de instruction-multiple anque si un query es fallente.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
ia: Permitte interruption de importation quando un script releva que il es vicin al limite de tempore. Isto poterea esser un bon modo pro importar files grande, totevia il pote interrumper transactiones.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
ia: Formato predefinite, tu nota que iste lista depende del location (base de datos, tabella) e solmente SQL es sempre disponibile.

en: Update data when duplicate keys found on import
ia: Actualisa datos quando on trova claves duplicate durante le importation

en: Number of queries to skip from start.
ia: Numero de queries de saltar ab initio.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
ia: Si TRUE (ver), le processo de abandonar (logout) remove omne cookies pro omne le servitores; si FALSE, le processo de logout solmente occurre pro le servitor currente, Si on fixa isto a FALSE il es facile oblidar de abandonar (logout) altere servitores quando on connecte a servitores multiple.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
ia: Defini si le previe session de authentication deberea esser restaurate o non quando in modo de authentication de [kbd]cookie[/kbd].

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
ia: Il defini pro quanto tempore (in secundas) un cookie de accesso deberea esser immagazinate in le navigator. Le valor predefinite de 0 significa que essera delite quando tu claude le fenestra del navigator. Isto es recommendate pro ambiente non digne de fide.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
ia: Maxime numero de characteres usate quando on monstra un query de SQL.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
ia: Le numero de elementos que on pote monstrar sur cata pagina super le prime nivello del arbore de navigation.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
ia: Le numero de elementos que on pote monstrar sur cata pagina del arbore de navigation.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
ia: Numero de rangos monstrate quando on naviga inter un insimul de exito. Si le insimul de exito contine plure rangos, ligamine de "Previe" e "proxime" essera monstrate.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
ia: Le numero de bytes pro le qual un script es permittite allocar, pro exemplo [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] pro nulle limite) e [kbd]0[/kbd] pro nulle modification).

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
ia: In le pannello de navigation, reimplacia le arbore de base de datos con un selector

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
ia: Ligamine con le pannello principal pro evidentiar le base de datos o tabella currente.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
ia: Aperi le pagina de ligamine in le fenestra principal ([code]main[/code]) o in un nove ([code]new[/code]).

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
ia: Define le minime numero de elementos (tabellas, vistas, routines e eventos) de monstrar in le quadro de filtro.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
ia: Elementos de gruppo in le arbore de navigation (determinate per le separator definite in le base de datos e schedas de tabellas de supra).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
ia: Si offerer le possibilitate de expansion de un arbore in le pannello de navigation.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
ia: Si monstrar proceduras sub base de datos in le arbore de navigation

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
ia: Si expander singule base de datos in le arbore de navigation automaticamente.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
ia: Fixa a 0 per collapsar le pannello de navigation.

en: Show logo in navigation panel.
ia: Monstra logo in le pannello de navigation.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
ia: URL ubi le logo in le pannello de navigation punctara.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
ia: Selection de servitor de monstrator al culmine del pannello de navigation.

en: String that separates databases into different tree levels.
ia: Catena que separa base de datos in nivellos differente de arbore.

en: String that separates tables into different tree levels.
ia: Catena que separa tabellas in differente nivellos de arbore.

en: Highlight server under the mouse cursor.
ia: Evidentia servitor sub le cursor del mus.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
ia: Si monstrar tabellas sub base de datos in le arbore de navigation

en: Whether to show views under database in the navigation tree
ia: Si monstrar vistas sub base de datos in le arbore de navigation

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
ia: Si monstrar functiones sub base de datos in le arbore d navigation

en: Whether to show events under database in the navigation tree
ia: Si monstrar eventos sub base de datos in le arbore de navigation

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
ia: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. ordine descendente pro columnas de typo TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ordine ascendente in altere modo.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
ia: Dishabilita le aviso predefinite que es monstrate sur le pagina de Structura de detalios de base de datos si alcun del tabella requirite pro le immagazinage de configuration de phpMyAdmin non poterea esser trovate.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
ia: Dishabilita le aviso predefinite que es monstrate sur le pagina de Structura si le nomines de columna in un tabella es parolas reservate de MySQL.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
ia: Habilita, si tu vole, le chronologia de query basate sur le DB (il require le immagazinage de configuration de phpMyAdmin). Si dishabilitate, isto utilisa functiones JS pro monstrar le chronologia de query (perdite quando on claude le fenestra).

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
ia: Fixa le effective fuso horari; possibilemente differente de lo que on ha sur tu servitor de base de datos

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
ia: Lassa vacue pro nulle [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] supporto, suggerite: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle commentos/typos de media de columna, proponite: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
ia: Un usator special de MySQL configurate con permissiones limitate, ulterior information disponibile sur [doc@linked-tables] 1documentation[/doc] 2.

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
ia: Un hospite alternative pro mantener le configuration de immagazinage: lassa vacue pro usar un hopite ja definite.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
ia: Un porto alternative pro connecter al hospite que ja mantene le immagazinage de configuration; lassa vacue pro usar le porto predefinite, o un porto ja definite, si le hospite de controlo equala se a le hospite.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
ia: Altere informationes in [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle supporto de historia de query SQL, proponite: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
ia: Il limita le numero de preferentias de tabella que es immagazinate in le base de datos, le registros plus vetere essera removite automaticamente.

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle supporto de cercas QBE salveguardate, proponite: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle supporto de patrono de exportation, proponite: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun supporto central de columnas, proponite: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
ia: Tu pote usar characteres jolly de MySQL (% and _), pone un symbolo de escape ante los si tu vole usar lor instantia litteral,i.e. usa [kbd]'my\_db'[/kbd] e non [kbd]'my_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle supporto de scheda PDF, proponite: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
ia: Base de datos usate pro relationes, marcatores de libro, e characteristicas de PDF. Vide [doc@linked-tables] 1pmadb[/doc] 2 pro le information complete. Lassa vacue pro nulle supporto. Suggerite: [kbd] 3phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun "persistente" recentemente usava tabellas trans sessiones, proponite: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun "persistente" tabellas favorite trans sessiones, proponite: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
ia: Lassa vacue pro nulle supporto [doc@relations@] relation-links[/doc] , suggerite: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
ia: Vide [doc@authentication-modes] typos de authentication [/doc] pro un exemplo.

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun supporto de schema PDF, proponite: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
ia: Tabella pro describer le columnas de monstrar, lassa vacue pro nulle supporto; suggerite: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun preferentias de UI de tabellas "persistente" trans sessiones, proponite: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
ia: Si on adde un declaration DROP DATABASE IF EXISTS sur le prime rango del registro quando on crea un base de datos.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
ia: Si on adde un declaration DROP TABLE IF EXISTS sur le prime rango del registro quando on crea un tabella.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
ia: Si on adde un declaration DROP VIEW IF EXISTS sur le prime rango del registro quando on crea un vista.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
ia: Il defini le lista de declarationes que le auto-creation usa per nove versiones.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun supporto de traciar query SQL, proponite: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
ia: Si le mechanismo de traciar crea automaticamente versiones pro tabellas e vistas.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
ia: Lassa vacue pro necun preferentias de usator per immagazinage in le base de datos, proponite: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
ia: Ambe iste tabella e le tabella del gruppo de usator es requirite per habilitar le characteristica del menu configurabile, si on lassa un de lor vacue on dishabilitara iste characteristica, suggerite: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
ia: Ambe iste tabella e le tabella de usatores es requirite per habilitar le characteristica del menu configurabile, si on lassa un de lor vacue on dishabilitara iste characteristica, suggerite: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
ia: Lassa vacue pro dishabilitar characteristica de celar e monstrar elementos de navigation, proponite: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
ia: Un description de uso facile pro le usator de iste servitor. Lassa vacue pro monstrar , in loco, le nomine de hospite.

en: Leave blank if not used.
ia: Lassa vacue si non usate.

en: Leave blank for defaults.
ia: Lassa vacue pro definition.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
ia: Nomine de HTTP Basic Auth Realm (Dominio de auyhorisation basic de Http) quando on face HTTP Auth.

en: Authentication method to use.
ia: Methodo de authentication de usar.

en: Compress connection to MySQL server.
ia: Comprime connexion a servitor MySQL.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
ia: Cela base de datos coincidente con le expression regular (PCRE).

en: Hostname where MySQL server is running.
ia: Nomine de hospite ubi le servitor de MySQL es executante.

en: Leave empty if not using config auth.
ia: Lassa vacue si non es usante config auth.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
ia: Porto sur le qual le servitor MySQL es ascoltante, lassa vacue pro le valor predefinite.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
ia: Socket sur le qual le servitor MySQL es ascoltante, lassa vacue pro le valor predefinite.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
ia: Habilita SSL pro le connexion a servitor MySQL.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
ia: Pro favor tu nota que habilitar isto non ha alcun effecto con le modo de authentication [kbd]config[/kbd] proque le contrasigno es codificate fortemente in le file de configuration; isto non limita le habilitate de executar directemente le mesme commando.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
ia: Monstra o cela un columna monstrante le marca de tempore de creation pro omne tabellas.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
ia: Monstra o cela un columna monstrante le marca de tempore de ultime actualisation pro omne tabellas.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
ia: Monstra o cela un columna monstrante le marca de tempore de ultime verifica pro omne tabellas.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
ia: Il defini si o non campos de typo deberea esser monstrate initialmente in le modo de modifica/inserta.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
ia: Monstra ligamine a exito[a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
ia: Si un usator deberea esser monstrate como un button de "monstra omne (rangos)".

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
ia: Monstra o cela un columna monstrante le commentos pro omne tabellas.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
ia: Monstra o cela un columna monstrante le insimul de characteres pro omne tabellas.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
ia: Monstra le campos de function in le modo de modifica/inserta.

en: Whether to show hint or not.
ia: Si monstrar o celar adjutas.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
ia: Il defini si queries SQL generate per PhpMyAdmin deberea esser monstrate.

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
ia: Permitte monstrar statisticas de base de datos e tabellas (p.ex. uso de spatio).

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
ia: Marca tabellas usate e face possibile monstrar base de datos con tabellas blocate.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
ia: Dishabilita le aviso predefinite que es monstrate sur le pagina principal si on releva Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
ia: Dishabilita le aviso predefinite que es monstrate sur le pagina principal si le valor de le arrangiamento de PHP session.gc_maxlifetime es minor que le valor de `LoginCookieValidity`.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
ia: Grandor de area de texto (columnas) in modo de modifica, iste valor essera evidentiate per areas de texto (*2) de query SQL..

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
ia: Grandor de area de texto (rangos) in modo de modifica, iste valor essera evidentiate per areas de texto (*2) de query SQL.

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
ia: Inserta proxies como [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. Le exemplo sequente specifica que phpMyAdmin deberea fider se a un capite HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) veniente ex le proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
ia: Quando illo es dishabilitate, usatores non pote fixar alcun optiones a basso, sin reguardo del quadrato de selection a dextera.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
ia: Le URLdel proxy debe esser usate quando on recupera le information sur le ultime version de phpMyAdmin o quando on submitte reportos de errores. Tu necessita illos si le servitor ubi phpMyAdmin es installate non ha accesso directe a internet. Le formato es: "nomine_de_hospite:numero_de_porto".

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
ia: Le nomine de usator pro authenticar se con le proxy. Per definition, necun authentication es executate. Si on forni un nomine de usator, on executara le Authentication Basic. Necun altere typos de authentication nunc es supportate.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
ia: Queries es executate per pressar Enter (in loco de Ctrl+Enter). Nove lineas essera insertate con Shift+Enter.

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
ia: Habilita modo de Configuration Zero que te permitte configurar le set-up i.e. le configuration de tabellas de immagazinage de phpMyAdmin automaticamente.

en: Highlight selected rows.
ia: Evidentia rangos selectionate.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
ia: Evidentia rangos punctate per le cursor del mus.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
ia: Numero de columnas pro areas de texto de campos CHAR/VARCHAR.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
ia: Numero de rangos pro areas de texto de CHAR/VARCHAR.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
ia: queries de registro de SQL e lor tempore de execution, que on debe esser monstrate in le console

en: Tab that is displayed when entering a database.
ia: Tabulation que on monstra quando on inserta un elemento de base de datos.

en: Tab that is displayed when entering a server.
ia: Tabulation que on monstra quando on inserta un servitor.

en: Tab that is displayed when entering a table.
ia: Tabulation que on monstra quando on inserta un tabella.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
ia: Si le actiones de structura de tabella deberea esser celate.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
ia: Si commentos de columna deberea esser monstrate in vista de structura de tabella

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
ia: Monstra le servitor in un lista in loco de un menu a rolar.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
ia: Un menu a rolar essera usate si on ha minus elementos presente.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
ia: Valor predefinite pro le checkbox del controlo de clave externe pro alcun query.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
ia: Dismarca le quadrato de selection per dishabilitar le importation de traher e deponer

en: How many rows can be inserted at one time.
ia: Quante rangos on debe insertar in un vice.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
ia: Numero maxime de characteres monstrate in omne columna non numeric sur le vista de navigar.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
ia: Defini quanto il debe esser longe (in secundas) le validitate de un cookie de authentication.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
ia: Duple grandor de textarea (area de texto) pro columnas de LONGTEXT.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
ia: Maxime numero de base de datos monstrate in le lista de base de datos.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
ia: Maxime numero de tabellas monstrate in le lista de tabella.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
ia: Maxime numero de tabellas usate de recente;pone 0 pro dishabilitar lo.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
ia: Maxime numero de tabellas favorite; pone 0 pro dishabilitar lo.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
ia: Istos es le ligamines pro Modificar, Copiar e Deler.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
ia: Si monstrar ligamines de rango anque in le absentia de un clave univoc.

en: Disable shortcut keys
ia: Dishabilita claves de via breve

en: Use natural order for sorting table and database names.
ia: Usa le ordine natural pro ordinar nomines de tabella e nomines de base de datos.

en: Use only icons, only text or both.
ia: Usa solo icones, solmente texto o ambes.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
ia: Usa buffering de exito de GZip pro augmentar le velocitate in transferentias de HTTP.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
ia: Usa connexiones persistente per base de datos de MySQL.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
ia: Leva le permission de columnas BLOB e BINARI pro esser modificate.

en: How many queries are kept in history.
ia: Quante queries es mantenite in historia.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
ia: Selige qual function on debe usar pro le conversion del insimul de characteres.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
ia: Quando on naviga per tabellas, le ordine de cata tabella es memorate.

en: Default sort order for tables with a primary key.
ia: Modo de ordinar predefinite pro tabellas con un clave primari.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
ia: Repite le capites omne X cellas, [kbd]0[/kbd] deactiva iste characteristica.

en: For display Options
ia: Optiones pro monstrar

en: Directory where exports can be saved on server.
ia: Directorio ubi exportationes pote esser salveguardate sur le servitor.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
ia: Il defini si le quadro de query deberea star sur-schermo post su submission.

en: Title of browser window when a database is selected.
ia: Titulo de fenestra de navigation quando un base de datos es seligite.

en: Title of browser window when nothing is selected.
ia: Titulo de fenestra de navigation quando nihil es seligite.

en: Title of browser window when a server is selected.
ia: Titulo del fenestra de navigation quando un servitor es seligite.

en: Title of browser window when a table is selected.
ia: Titulo de fenestra de navigation quando un tabella es seligite.

en: Directory on server where you can upload files for import.
ia: Directorio sur le servitor ubi tu pote incargar files de importar.

en: Allow for searching inside the entire database.
ia: Permitte cerca intra le integre base de datos.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
ia: Habilita le verifica del ultime version sur le pagina principal de phpMyAdmin.

en: The password for authenticating with the proxy.
ia: Le contrasigno per authenticar se con le proxy.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
ia: Il habilita le compression ZIP per operationes de importation e exportation.

en: Choose the default action when sending error reports.
ia: Selige le action predefinite quando on invia reportos de error.

en: Allow login to any MySQL server
ia: Permitte le accesso de authentication a ulle servitor MySQL

en: Restrict login to MySQL server
ia: Limita le accesso de authentication a servitor MySQL

en: Allow third party framing
ia: Il permitte le inquadrar ab tertie partes

en: Show "Drop database" link to normal users
ia: Monstra le ligamine "Drop database" a usatores normal

en: Blowfish secret
ia: Secreto Blowfish

en: Row marker
ia: Marcator de rango

en: Highlight pointer
ia: Evidentia le punctator

en: CHAR columns editing
ia: Modifica columnas de CHAR

en: Enable CodeMirror
ia: Habilita CodeMirror

en: Enable linter
ia: Habilita linter

en: Minimum size for input field
ia: Grandor minime del campo de insertar

en: Maximum size for input field
ia: Maxime grandor del campo de insertar

en: CHAR textarea columns
ia: Columnas de area de texto CHAR

en: CHAR textarea rows
ia: Rangos de area de texto de CHAR

en: Check config file permissions
ia: Verifica permissiones de file de configuration

en: Compress on the fly
ia: Comprime immediatemente (al volo)

en: Confirm DROP queries
ia: Confirma queries de DROP

en: Paper size
ia: Grandor de papiro

en: Default database tab
ia: Tabulation predefinite pro base de datos

en: Default server tab
ia: Tabulation de servitor predefinite

en: Default table tab
ia: Tabulation predefinite de tabella

en: Enable autocomplete for table and column names
ia: Habilita autocompletion pro nomines de tabella e columna

en: Show column comments
ia: Monstra le commentos de columna

en: Hide table structure actions
ia: Cela actiones de structura de tabella

en: Default transformations for Hex
ia: Transformationes predefinite per Hex

en: Default transformations for Substring
ia: Transformationes predefinite per Substring (subcatenas)

en: Default transformations for Bool2Text
ia: Transformationes predefinite per Bool2Text

en: Default transformations for External
ia: Transformationes predefinite per External

en: Default transformations for PreApPend
ia: Transformationes predefinite per PreApPend

en: Default transformations for DateFormat
ia: Transformationes predefinite per DateFormat

en: Default transformations for Inline
ia: Transformationes predefinite per Inline

en: Default transformations for TextImageLink
ia: Transformationes predefinite per TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
ia: Transformationes predefinite per TextLink

en: Display servers as a list
ia: Monstra servitores como un lista

en: Disable multi table maintenance
ia: Dishabilita le mantenentia multiple de tabella

en: Maximum execution time
ia: Maxime tempore de execution

en: Save as file
ia: Salveguarda como file

en: Character set of the file
ia: Insimul de characteres del file

en: Format
ia: Formato

en: Put columns names in the first row
ia: Mitte nomines de columnas in le prime rango

en: Columns enclosed with
ia: Columnas includite per

en: Columns escaped with
ia: Columnas prefixate per

en: Replace NULL with
ia: Reimplacia NULL con

en: Remove CRLF characters within columns
ia: Remove characteres de CRLF intra columnas

en: Columns terminated with
ia: Columnas terminate per

en: Lines terminated with
ia: Rangos terminate per

en: Excel edition
ia: Edition de Excel

en: Database name template
ia: Patrono de nomine de base de datos

en: Server name template
ia: Patrono de nomine de servitor

en: Table name template
ia: Patrono de nomine de tabella

en: Dump table
ia: Dump (discargamento) de tabella

en: Include table caption
ia: Include subtitulo de tabella

en: Comments
ia: Commentos

en: Table caption
ia: Subtitulo de tabella

en: Continued table caption
ia: Subtitulo continuate de tabella

en: Label key
ia: Clave de etiquetta

en: Media type
ia: Typo de media

en: Relationships
ia: Relationes

en: Export method
ia: Methodo de exportation

en: Save on server
ia: Salveguarda sur le servitor

en: Overwrite existing file(s)
ia: Superscribe file(s) existente

en: Export as separate files
ia: Exporta como files separate

en: Remember filename template
ia: Memora patrono de nomine de file

en: Add AUTO_INCREMENT value
ia: Adde valor de AUTO_INCREMENT

en: Enclose table and column names with backquotes
ia: Include nomines de tabellas e columnas con virgulettas

en: SQL compatibility mode
ia: Modo de compatibilitate de SQL

en: Creation/Update/Check dates
ia: Creation/Actualisation/Controlo datos

en: Use delayed inserts
ia: Usa insertiones retardate

en: Disable foreign key checks
ia: Dishabilita le verificationes sur le clave estranie

en: Export views as tables
ia: Exporta vistas como tabellas

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
ia: Exporta metadata referite ex immagazinage de configuration de phpMyAdmin

en: Add %s
ia: Adde %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
ia: Usa hexadecimal pro BINARY & BLOB

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
ia: Adde IF NOT EXISTS (minus efficiente proque indices essera generate durante le creation del tabella)

en: %s view
ia: %s vista

en: Use ignore inserts
ia: Usa ignore inserts (ignora insertiones)

en: Syntax to use when inserting data
ia: Syntaxe de usar quando on inserta datos

en: Maximal length of created query
ia: Longitude maxime de un query create

en: Export type
ia: Typo de exportation

en: Enclose export in a transaction
ia: Include exportation in un transaction

en: Export time in UTC
ia: Exporta tempore in UTC

en: Foreign key dropdown order
ia: Ordine del clave externe del menu a rolar

en: Foreign key limit
ia: Limite de clave externe

en: Foreign key checks
ia: Verificationes de clave externe

en: First day of calendar
ia: Prime die de calendario

en: Databases
ia: Base de datos

en: Browse mode
ia: Modo de navigation

en: Developer
ia: Disveloppator

en: Edit mode
ia: Modo de modificar

en: Export defaults
ia: Exporta le valores predefinite

en: Import defaults
ia: Importa valores predefinite

en: Import / export
ia: Importa / exporta

en: Navigation panel
ia: Pannello de navigation

en: Navigation tree
ia: Arbore de navigation

en: Servers
ia: Servitores

en: Tables
ia: Tabellas

en: Main panel
ia: Pannello principal

en: Other core settings
ia: Altere preferentias principal

en: Page titles
ia: Titulos de pagina

en: Security
ia: Securitate

en: Basic settings
ia: Preferentias basic

en: Server configuration
ia: Configuration del servitor

en: Configuration storage
ia: Immagazinage de configuration

en: Changes tracking
ia: Traciamento de modificationes

en: SQL Query box
ia: Quadro de Query de SQL

en: SQL queries
ia: Queries de SQL

en: Startup
ia: Initiar

en: Database structure
ia: Structura de base de datos

en: Table structure
ia: Structura de tabella

en: Tabs
ia: Schedas

en: Display relational schema
ia: Monstra le schema relational

en: Text fields
ia: Campos de texto

en: Texy! text
ia: Texy! texto

en: Warnings
ia: Avisos

en: Extra parameters for iconv
ia: Parametros extra pro iconv

en: Ignore multiple statement errors
ia: Ignora errores de instruction multiple

en: Enable drag and drop import
ia: Habilita le importation de traher e deponer

en: Partial import: allow interrupt
ia: Importation partial: permitte interruption

en: Do not abort on INSERT error
ia: Non aborta quando on ha un error de INSERT

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
ia: Adde ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
ia: Formato del file importate

en: Use LOCAL keyword
ia: Usa parola clave LOCAL

en: Column names in first row
ia: Nomines de columna in le prime rango

en: Do not import empty rows
ia: Non importa rangos vacue

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
ia: Importa numerarios ($5.00 a 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
ia: Importa percentages como proprie decimales (2.00% a .12)

en: Partial import: skip queries
ia: Importation partial: salta queries

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
ia: Non usa AUTO_INCREMENT pro le valor zero

en: Read as multibytes
ia: Lege como multibytes

en: Initial state for sliders
ia: Stato initial pro glissatores

en: Number of inserted rows
ia: Numero de rangos insertate

en: Limit column characters
ia: Limita characteres de columna

en: Delete all cookies on logout
ia: Dele omne cookies quando on exi (logout)

en: Recall user name
ia: Recorda nomine de usator

en: Login cookie store
ia: Memora cookie de authentication

en: Login cookie validity
ia: Validitate de cookie de authentication de accesso

en: Bigger textarea for LONGTEXT
ia: Un area de texto plus grande pro LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
ia: Maxime longor monstrate de SQL

en: Maximum databases
ia: Maxime numero de base de datos

en: Maximum items on first level
ia: Maxime elementos sur le prime nivello

en: Maximum items in branch
ia: Maxime elementos in un ramo

en: Maximum number of rows to display
ia: Le maxime numero de rangos de monstrar

en: Maximum tables
ia: Maxime numero de tabellas

en: Memory limit
ia: Limite de memoria

en: Show databases navigation as tree
ia: monstra navigation de base de datos como arbore

en: Navigation panel width
ia: Largessa de pannello de navigation

en: Link with main panel
ia: Ligamine con pannello principal

en: Display logo
ia: Monstra logo

en: Logo link URL
ia: URL del ligamine de logo

en: Logo link target
ia: Objectivo de ligamine de logo

en: Display servers selection
ia: Monstra selection d servitores

en: Target for quick access icon
ia: Objectivo pro icone de accesso rapide

en: Target for second quick access icon
ia: Objectivo pro icone de secunde accesso rapide

en: Minimum number of items to display the filter box
ia: Minime numero de elementos de monstrar in le quadro de filtro

en: Minimum number of databases to display the database filter box
ia: Le numero minime de base de datos pro monstrar le quadro de filtrar base de datos

en: Group items in the tree
ia: Elementos de gruppo in le arbore

en: Database tree separator
ia: Separator de arbore de base de datos

en: Table tree separator
ia: Separator de arbore de tabellas

en: Maximum table tree depth
ia: Maxime profunditate de arbore de tabellas

en: Enable highlighting
ia: Habilita evidentiar

en: Enable navigation tree expansion
ia: Habilita expansion de navigation de arbore

en: Show tables in tree
ia: Monstra tabellas in le arbore

en: Show views in tree
ia: Monstra vistas in le arbore

en: Show functions in tree
ia: Monstra functiones in arbore

en: Show procedures in tree
ia: Monstra proceduras in arbore

en: Show events in tree
ia: Monstra eventos in arbore

en: Expand single database
ia: Expande singule base de datos

en: Recently used tables
ia: Tabellas usate recentemente

en: Favorite tables
ia: Tabellas favorite

en: Where to show the table row links
ia: Ubi monstrar le ligamines de rango de tabellas

en: Show row links anyway
ia: Monstra ligamines de rango de omne modo

en: Natural order
ia: Ordine natural

en: Table navigation bar
ia: Barra de navigation de tabella

en: GZip output buffering
ia: Buffering de exito de GZip

en: Default sorting order
ia: Modo de ordinar predefinite

en: Persistent connections
ia: Connexiones persistente

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
ia: Tabellas de immagazinage de configuration de phpMyAdmin es mancante

en: MySQL reserved word warning
ia: Aviso de parola reservate de MySQL

en: How to display the menu tabs
ia: Como monstrar le schedas de menu

en: How to display various action links
ia: Comom monstrar varie ligamines de action

en: Protect binary columns
ia: Protege columnas binari

en: Permanent query history
ia: Historia permanente de query

en: Query history length
ia: Longitude de historia de query

en: Recoding engine
ia: Motor de recodificar

en: Remember table's sorting
ia: Memora ordine de tabellas

en: Primary key default sort order
ia: Modo de ordinar predefinite per le clave primari

en: Repeat headers
ia: Repite capites

en: Grid editing: trigger action
ia: Action discatenante modifica de grillia

en: Relational display
ia: Monstra de modo relational

en: Grid editing: save all edited cells at once
ia: Modification de grillia: salveguarda omne cellas modificate in un vice

en: Save directory
ia: Salveguarda dossier

en: Host authorization order
ia: Ordine de autorisation o permission de hospite

en: Host authorization rules
ia: Regulas de autorisation o permission de hospite

en: Allow logins without a password
ia: Permitte accessos sin un contrasigno

en: Allow root login
ia: Permitte accesso de nivello root (radice)

en: Session timezone
ia: Fuso horari de session

en: HTTP Realm
ia: Sphera HTTP

en: Authentication type
ia: Typo de authentication

en: Bookmark table
ia: Tabella de marcatores de libro

en: Column information table
ia: Tabella de information de columna

en: Compress connection
ia: Comprime connexion

en: Control user password
ia: Contrasigno de usator de controlo

en: Control user
ia: Usator de controlo

en: Control host
ia: Hospite de controlo

en: Control port
ia: Porto de controlo

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
ia: Dishabilita uso de INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
ia: Cela base de datos

en: SQL query history table
ia: Tabella de chronologia de query de SQL

en: Server hostname
ia: Nomine de hospite servitor

en: Logout URL
ia: URL de logout (abandono)

en: Maximal number of table preferences to store
ia: Maxime numero de preferentias de immagazinar

en: QBE saved searches table
ia: Tabella de cercas salveguardate de QBE

en: Export templates table
ia: Exporta tabella de patronos

en: Central columns table
ia: Tabella central de columnas

en: Show only listed databases
ia: Monstra solmente base de datos ab le lista

en: Password for config auth
ia: Contrasigno pro config auth

en: PDF schema: pages table
ia: Schema PDF: tabella de paginas

en: Database name
ia: Nomine de base de datos

en: Server port
ia: Porto de servitor

en: Recently used table
ia: Tabella usate recentemente

en: Favorites table
ia: Tabellas favorite

en: Relation table
ia: Tabella de relation

en: Signon session name
ia: Nomine de session de signon

en: Signon URL
ia: URL de signon

en: Server socket
ia: Socket del servitor

en: Use SSL
ia: Usa SSL

en: Designer and PDF schema: table coordinates
ia: Designator e Schema PDF: coordinatas de tabella

en: Display columns table
ia: Monstra tabella de columnas

en: UI preferences table
ia: Tabella de preferentias de UI (Interfacie usator)

en: Add DROP DATABASE
ia: Adde DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
ia: Adde DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
ia: Adde DROP VIEW

en: Statements to track
ia: Declarationes de traciar

en: SQL query tracking table
ia: Tabella pro traciar le query SQL

en: Automatically create versions
ia: Crea automaticamente versiones

en: User preferences storage table
ia: Tabella de immagazinage de preferentias de usator

en: Users table
ia: Tabula de usatores

en: User groups table
ia: Tabella de gruppos de usator

en: Hidden navigation items table
ia: Tabella de elementos de navigation celate

en: User for config auth
ia: Usator pro config auth

en: Verbose name of this server
ia: Nomine verbose de iste servitor

en: Allow to display all the rows
ia: Permitte monstrar omne rangos

en: Show password change form
ia: Monstra modulo de modification de contrasigno

en: Show create database form
ia: Monstra modulo pro crear base de datos

en: Show table comments
ia: Monstra le commentos de tabella

en: Show creation timestamp
ia: Monstra marca de tempore de creation

en: Show last update timestamp
ia: Monstra marca de tempore de ultime actualisation

en: Show last check timestamp
ia: Monstra marca de tempore de ultime verifica

en: Show table charset
ia: Monstra le insimul de characteres de tabella

en: Show field types
ia: Monstra typos de campo

en: Show function fields
ia: Monstra campos de function

en: Show hint
ia: Monstra adjuta

en: Show phpinfo() link
ia: Monstra un ligamine a phpinfo()

en: Show detailed MySQL server information
ia: Monstra information detaliate del servitor MySQL

en: Show SQL queries
ia: Monstra queries de SQL

en: Retain query box
ia: Cela quadro de query

en: Show statistics
ia: Monstra statisticas

en: Skip locked tables
ia: Ignora tabellas blocate

en: Edit
ia: Modifica

en: Explain SQL
ia: Explica SQL

en: Refresh
ia: Refresca

en: Create PHP code
ia: Crea codice PHP

en: Suhosin warning
ia: Aviso de Suhosin

en: Login cookie validity warning
ia: Avis de validitate de cookie de authentication de accesso

en: Textarea columns
ia: Columnas de area de texto

en: Textarea rows
ia: Rangos de area de texto

en: Database
ia: Base de datos

en: Default title
ia: Titulo predefinite

en: Server
ia: Servitor

en: Table
ia: Tabula

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
ia: Lista de proxy digne de fide pro filtrar IP, accepta/refusa

en: Upload directory
ia: Directorio de incargar

en: Use database search
ia: Usa cerca de base de datos

en: Enable the Developer tab in settings
ia: Habilita le scheda del Disveloppator in preferentias

en: Version check
ia: Verifica de version

en: Proxy URL
ia: URL de proxy

en: Proxy username
ia: Nomine de usator de proxy

en: Proxy password
ia: Contrasigno de proxy

en: Public key for reCAPTCHA
ia: Clave public pro reCAPTCHA

en: Private key for reCAPTCHA
ia: Clave private pro reCAPTCHA

en: Send error reports
ia: Invia reportos de errores

en: Enter executes queries in console
ia: Inserta queries de executar in console

en: Enable Zero Configuration mode
ia: Habilita modo de Configuration Zero

en: Show query history at start
ia: Monstra chronologia de query al initio

en: Always expand query messages
ia: Expande sempre messages de query

en: Show current browsing query
ia: Monstra query currente de cerca

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
ia: Executa queries si on pressa Enter e on inserta nove rango con Shift+Enter

en: Switch to dark theme
ia: Commuta a thema obscur

en: Console height
ia: Altessa de console

en: Console mode
ia: Modo de console

en: Group queries
ia: Gruppa Queries

en: Order
ia: Ordine

en: Order by
ia: Ordina per

en: Server connection collation
ia: Colliger de connexion de servitor

en: Missing data for %s
ia: Datos mancante pro %s

en: Incorrect value!
ia: Valor incorrecte!

en: unavailable
ia: non disponibile

en: "%s" requires %s extension
ia: "%s" non require le extension %s

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
ia: Le importation de datos comprimite non functionara debite al function mancante %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
ia: Le exportation comprimite non functionara debite al function mancante %s.

en: maximum %s
ia: maxime %s

en: Config authentication
ia: Authentication via Config

en: HTTP authentication
ia: Authentication via HTTP

en: Signon authentication
ia: Authentication via signon

en: Quick
ia: Rapide

en: Custom
ia: Personalisate

en: Structure
ia: Structura

en: Data
ia: Datos

en: CSV for MS Excel
ia: CSV pro datos MS Excel

en: OpenDocument Spreadsheet
ia: Folio de computo (SpreadSheet) de OpenDocument

en: OpenDocument Text
ia: Texto OpenDocument

en: Export
ia: Exporta

en: Features
ia: Characteristicas

en: CSV using LOAD DATA
ia: CSV usante LOAD DATA

en: Import
ia: Importa

en: Default transformations
ia: Transformationes predefinite

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
ia: Il non pote salveguardar preferentias, le configuration submittite contine errores!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
ia: Le file de configuration existente (%s) non es legibile.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
ia: Permissiones incorrecte sur le file de configuration, il non deberea esser scribibile per omnes!

en: Failed to read configuration file!
ia: Il falleva leger le file de configuration!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
ia: Isto usualmente significa que on ha un error de syntaxe in illo, pro favor verifica qualcunque error monstrate a basso.

en: Invalid server index: %s
ia: Indice de servitor invalide: %s

en: Server %d
ia: Servitor %d

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
ia: Iste %soption%s deberea esser dishabilitate proque il permitte attaccos de accesso de fortia brutal a qualcunque servitor MySQL. Si tu crede que illo es necessari, usa %slimita accesso de login a servitor MySQL%s o%sle lista de proxy digne de fide%s. Totevia, le protection basate sur IPcon le lista de proxi digne de fide poterea non esser digne de confidentia si tu IP pertine a un ISP ubi miles de usatores, e te mesme, es connectite.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
ia: Iste valor deberea esser verificate duo vices pro assecurar que iste dossier non es ni accessibile per le mundo ni scribibile o legibile per altere usatores sur tu servitor.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
ia: Tu deberea usar connexiones SSL si tu servitor de base de datos supporta los.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
ia: Si tu crede que isto es necessari, usa preferentias additional de protection - preferentias de %1$sauthentication de ospite%2$s e %3$slista de proxy digne de fide%4$s. Totevia, le protection basate sur IP poterea non esser digne de fide, si tu IP pertine a un ISP ubi milles de usatores, includente te, es connectite.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
ia: Tu fixava le typo de authentication [kbd]config[/kbd] e includeva le nomine de usator e contrasigno pro le auto-login (accesso automatic de authentication), isto non es desirabile pro hospite de uso ab vivo (live). Ulle qui sape o conjectura tu URL de phpMyAdmin pote acceder directemente a tu pannello de phpMyAdmin. Fixa %1$stypo de authentication%2$s a [kbd]cookie[/kbd] o [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
ia: Tu permitte connexiones al servitor sin un contrasigno.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
ia: Le decompression %s %sZip require functiones (%s) que non es disponibile sur tu systema.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
ia: Le compression %s %sZip require functiones (%s) que non es disponibile sur tu systema.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
ia: Tu non habeva fixate le parola clave de blowfish e tu ha habilitate authentication de [kbd]cookie[/kbd], assi un clave ha essite create pro te. Illo es usate pro cryptar cookies; tu non necessita memorar lo.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
ia: %1$sValiditate de cookie de authentication%2$s major que %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s pote causar mal validation casual de session (currentemente session.gc_maxlifetime es %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
ia: %sValiditate de cookie%s deberea esser fixate a 1800 secundas (30 minutas) al maximo. Valores major que 1800 crea un risco de securitate tal como impersonation.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
ia: Si on usa le authentication de [kbd]cookie[/kbd] e %sLogin cookie store%s non es 0, %s le validate de cookie %s debe esser fixate a un valor minus o equal a illo.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
ia: Le compression %1$sBzip2 e le decompression %2$s require functiones (%3$s) que non es disponibile sur iste systema.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
ia: Le compression %1$sGZip e decompression%2$s require functiones (%3$s) que non es disponibile sur iste systema.

en: View users
ia: Vide usatores

en: Server-level tabs
ia: Schedas de nivello servitor

en: Database-level tabs
ia: Schedas de nivello de base de datos

en: Table-level tabs
ia: Schedas de nivello de tabula

en: Could not connect to the database server!
ia: Il non pote connecter a servitor de base de datos!

en: Invalid authentication type!
ia: Typo de authentication invalide!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
ia: Vacua nomine de usator quando on usa methodo de authentication de [kbd]config[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
ia: Vacua nomine de session de signon quando on usa methodo de authentication [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
ia: Vacua URL de signon quando on usa methodo de authentication de [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
ia: Vacua le usator de controlo de phpMyAdmin quando on usa phpMyAdmin configuration storage!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
ia: Vacua contrasigno de usator de controlo de phpMyAdmin durante que on usa pmadb!

en: Incorrect value:
ia: Valor incorrecte:

en: Incorrect IP address: %s
ia: Adresse de IP incorrecte: %s

en: Not a valid port number!
ia: Illo non es un valide numero de porto!

en: Not a positive number!
ia: Illo non es un numero positive!

en: Not a non-negative number!
ia: Illo non es un numero non-negative!

en: Value must be less than or equal to %s!
ia: Le valor debe esser equal o minor que %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
ia[0]: Monstrante %1$d marcator de libro (ambe private e compartite)
ia[1]: Monstrante %1$d marcatores de libro (ambes private e compartite)

en: No bookmarks
ia: Necun marcator de libro o favorito

en: SQL Query Console
ia: Console de Query de SQL

en: No databases selected.
ia: Necun base de datos seligite.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
ia: Le file %s non es disponibile sur iste systema, tu visita %s pro ulterior information.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
ia: Monstrante rangos %1$s - %2$s.

en: No tables found in database.
ia: Il non ha tabulas in le base de datos.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
ia: Il non pote cargar plugins de exportar, pro favor verifica tu installation!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
ia: Il non es possibile cargar plugins de importar, pro favor tu verifica tu installation!

en: The database name is empty!
ia: Le nomine del base de datos es vacue!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
ia: Non pote copiar le base de datos al mesme nomine. Cambia le nomine e essaya de novo.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
ia: Le base de datos %1$s ha essite renominate como %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
ia: Le base de datos %1$s ha essite copiate como %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
ia: Le immagazinage de configuration de phpMyAdmin ha essite deactivate. %sDiscoperi perque%s.

en: Access denied!
ia: Accesso negate!

en: No table selected.
ia: Necun tabella seligite.

en: Success!
ia: Successo!

en: View %s has been dropped.
ia: Vista %s ha essite delite.

en: Table %s has been dropped.
ia: Tabella %s ha essite delite.

en: Table %s has been emptied.
ia: Tabella %s ha essite vacuate.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
ia: Iste vista ha al minus iste numero de rangos. Pro favor refere a %sdocumentation%s.

en: unknown
ia: incognite

en: Yes
ia: Si

en: No change
ia: Necun modification

en: Favorite List is full!
ia: Lista de favoritos es complete!

en: Tracking data deleted successfully.
ia: Datos traciante delite con successo.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
ia: Version %1$s esseva create pro tabellas seligite, traciar es active pro illos.

en: No tables selected.
ia: Necun tabellas seligite.

en: Database Log
ia: Registro de base de datos

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
ia: Un error ha essite relevate e un reporto de error ha essite submittite automaticamente basate sur tu preferentias.

en: Thank you for submitting this report.
ia: Gratias pro submitter iste reporto.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
ia: Un error ha essite relevate e un reporto de error ha essite generate ma il falleva esser inviate.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
ia: Si tu ha experientia de ulle problema, pro favor tu submitte un reporto de error (bug) manualmente.

en: You may want to refresh the page.
ia: Tu poterea voler refrescar le pagina.

en: Bad type!
ia: Mal typo!

en: Bad parameters!
ia: Mal parametros!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
ia: Tu esseva disconnectite ab un servitor, pro disconnecter completemente ab phpMyAdmin, tu necessita disconnecter ab omne servitores.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
ia: Le configuration de phpMyAdmin non es completemente configurate, alcun characteristicas additional ha essite deactivate. %sDiscoperi perque%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
ia: O alternativemente va a le scheda de 'Operationes' de ulle base de datos pro configurar lo illac.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
ia: Tu parametro PHP [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] es inferior del validitate de cookie configurate in phpMyAdmin, debite a isto, tu authentication poterea expirar ante que lo que es configurate in phpMyAdmin.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
ia: Immagazinage del cookie de authenticar se es inferior al validitate de cookie configurate in phpMyAdmin, pro iste ration, tu accesso expirara plus tosto que lo que es configurate in phpMyAdmin.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
ia: Tu servitor es executante con valores predefinite per le usator de controlo (controluser)e le contrasigno (controlpass) e es aperite a intrusion; tu realmente vole corriger iste debilitate de securitate per modificar le contrasigno per le usator de controlo (controluser) 'pma'.

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
ia: Directorio [code]config[/code], que es usate in le script de configuration initial, ancora existe in tu dossier de phpMyAdmin. Il es fortemente recommendate remover lo quando on ha ja configurate phpMyAdmin. Alteremente le securitate de tu servbitor poterea esser compromittite per personas non authorisate discargante tu configuration.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
ia: Servitor executante con Suhosin. Tu refere al %sdocumentation%s pro possibile problemas.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
ia: Le dossier $cfg['TempDir'] (%s) non es accessibile. phpMyAdmin non es habile a pre.memorisar le patronos e essera relentate per isto.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
ia: Le extension PHP mbstring non esseva trovate e il sembla que on usa un insimul de characteres multibyte. Sin le extension mbstring phpMyAdmin non pote divider catenas correctemente e on poterea obtener exitos inexpectate.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
ia: Le extension de curl non esseva trovate e allow_url_fopen es dishabilitate. Debite a isto alcun characteristicas tal como reporto de error o controlo de version es dishabilitate.

en: Incomplete params
ia: Parametros incomplete

en: Succeeded
ia: Ha havite successo

en: Failed
ia: Fallite

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
ia: Probabilemente tu es essayante incargar un file troppo grande. Pro favor tu refere al %sdocumentation%s pro eluder iste limite.

en: Showing bookmark
ia: Monstrante marcator de libro

en: The bookmark has been deleted.
ia: Le marcator de libro ha essite delite.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
ia: Il non ha recipite datos de importar. O il non ha indicate alcun nomine de file, o il ha superate le grandor maxime permittite per tu configuration de PHP pro incargar un file. Tu vide[doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
ia[0]: Importation executate con successo, %d demanda executate.
ia[1]: Importation executate con successo, %d demandas executate.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
ia: Tempore limite excedite, si tu vole terminar le importation, pro favor %stu invia de nove le mesme file%s e le processo initiara de nove.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
ia: Il le ultime executation on non tractava alcun dato, usualmente isto significa que le tempore limite ponite in le configuration es troppo basse pro permitter a phpMyAdmin terminar le operation.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
ia: Commandos "DROP DATABASE" es dishabilitate.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
ia: On pote simular solo queries de DELETE e UPDATE de singule tabella.

en: Could not load the progress of the import.
ia: Il non pote incargar le progression del importation.

en: Confirm
ia: Confirma

en: Do you really want to execute "%s"?
ia: Tu es vermente secur que tu vole executar "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
ia: Tu es per DESTRUER un complete base de datos!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again
ia: Non pote renominar le base de datos al mesme nomine. Cambia le nomine e essaya de novo

en: You are about to DESTROY a complete table!
ia: Tu es per DESTRUER un tabula complete!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
ia: Tu es per TRUNCAR COMPLETEMENTE le contento del tabella!

en: Delete tracking data for this table?
ia: Dele datos traciante pro iste tabella?

en: Delete tracking data for these tables?
ia: Dele datos traciante pro iste tabellas?

en: Delete tracking data for this version?
ia: Dele datos traciante pro iste version?

en: Delete tracking data for these versions?
ia: Dele datos traciante pro iste versiones?

en: Delete entry from tracking report?
ia: Delite entrata ab le reporto de traciar?

en: Deleting tracking data
ia: Delente datos de traciar

en: Dropping Primary Key/Index
ia: Depone clave primari/indice

en: Dropping Foreign key.
ia: Abandonante clave estranie.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
ia: Iste operation poterea prender multo tempore. On procede de omne modo?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
ia: Tu es vermente secur que tu vole deler gruppo de usator "%s"?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
ia: Tu es vermente secur que tu vole deler le cerca "%s"?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
ia: Tu ha modificationes non salveguardate. Tu es secur que tu vole abandonar iste pagina?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
ia: Tu es essayante a reducer le numero de rangos, ma tu ja ha insertate datos in ille rangos que essera perdite. Tu vole continuar?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
ia: Tu es vermente secur que tu vole revocar le usator(es) seligite?

en: Do you really want to delete this central column?
ia: Tu es vermente secur que tu vole deler iste columna central?

en: Do you really want to delete the selected items?
ia: Tu es vermente secur que tu vole deler le elementos seligite?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
ia: Vermente tu vole abandonar, i.e. executar un DROP sur, le partition(es) seligite? Isto anque DELERA le datos referite al partition(es) seligite!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
ia: Tu vermente vole TRUNCAR le partition(es) seligite?

en: Do you really want to remove partitioning?
ia: Tu vermente vole remover le partitionemento?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
ia: Iste operation essayara converter tu datos al nove collation. in rar casos, specialmente ubi un character non existe in le nove collation, iste processo poterea causar que le datos appare incorrectemente sub le nove collation; in iste caso on suggere que tu reverte le collation original e refere al consilios

en: Garbled Data
ia: Datos confuse

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
ia: Tu es secur que tu vole modificar le collation e converter le datos?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
ia: Per medio de iste operation MySQL essaya mappar le valor de datos inter collationes. Si le insimul de character es incompatibile, on pote haber perdita de datos e iste perdita poterea <b>NON</b> esser recuperabile per medio de un simple restauration del collation del campo(s).<b>Pro converter le datos existente, on suggere usar le functiones de modification del campos (le ligamine "Modifica") sur le pagina de structura del tabella. </b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
ia: Tu es secur que tu vole modificar omne collationes e converter le datos?

en: Save & close
ia: Salveguarda & claude

en: Reset
ia: Refixa

en: Reset all
ia: Refixa toto

en: Missing value in the form!
ia: Valore mancante in le formulario!

en: Select at least one of the options!
ia: Selige al minus un del optiones!

en: Please enter a valid number!
ia: Pro favor inserta un numero valide!

en: Please enter a valid length!
ia: Pro favor inserta un longor valide!

en: Add index
ia: Adde indice

en: Edit index
ia: Modifica indice

note: l10n: Rename a table Index
en: Rename index
ia: Renomina indice

en: Add %s column(s) to index
ia: Adde %s columna(s) al indice

en: Create single-column index
ia: Crea indice de columna singule

en: Create composite index
ia: Crea indice composite

en: Composite with:
ia: Composite con:

en: Please select column(s) for the index.
ia: Pro favor tu selige columna(s) pro le indice.

en: Preview SQL
ia: Vista preliminar SQL

en: Simulate query
ia: Simula query

en: Matched rows:
ia: Rangos coincidente trovate:

en: SQL query:
ia: Query SQL:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
ia: Valores pro le axis Y

en: Please enter the SQL query first.
ia: Pro favor inserta in prime momento le query SQL.

en: The host name is empty!
ia: Le nomine de hospite es vacue!

en: The user name is empty!
ia: Le nomine de usator es vacue!

en: The password is empty!
ia: Le contrassigno es vacue!

en: The passwords aren't the same!
ia: Le contrasignos non es le mesme!

en: Removing Selected Users
ia: Removente usatores selectionate

en: Close
ia: Claude

en: Template was created.
ia: Patrono ha essite create.

en: Template was loaded.
ia: Patrono esseva cargate.

en: Template was updated.
ia: Patrono esseva actualisate.

en: Template was deleted.
ia: Patrono ha essite delite.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
ia: Altere

en: Connections / Processes
ia: Connexiones/Processos

en: Local monitor configuration incompatible!
ia: Configuration local del monitor incompatibile!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
ia: Le configuration de disposition de graphicos in le immagazinage local de tu navigator non es plus compatibile con le nove version del dialogo de monitor. Il es multo probabile que tu configuration currente non functionara plus. Pro favor tu fixa le configuration al valores predefinite in le menu de <i>Preferentias</i>.

en: Query cache efficiency
ia: Efficientia del cache de query

en: Query cache usage
ia: Usage del cache de query

en: Query cache used
ia: Cache de query usate

en: System CPU usage
ia: Usage de CPU de systema

en: System memory
ia: Memoria de systema

en: System swap
ia: Swap de systema

en: Average load
ia: Cargo medie

en: Total memory
ia: Memoria total

en: Cached memory
ia: Memoria in cache

en: Buffered memory
ia: Memoria de buffer

en: Free memory
ia: Memoria libere

en: Used memory
ia: Memoria usate

en: Total swap
ia: Swap total

en: Cached swap
ia: Swap in cache

en: Used swap
ia: Swap usate

en: Free swap
ia: Swap libere

en: Bytes sent
ia: Bytes inviate

en: Bytes received
ia: Buytes recipite

en: Connections
ia: Connexiones

en: Processes
ia: Processos

en: %d table(s)
ia: %d tabella/s

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
ia: Demandas

en: Traffic
ia: Traffico

en: Settings
ia: Preferentias

en: Add chart to grid
ia: adde graphico a grillia

en: Please add at least one variable to the series!
ia: Pro favor tu adde al minus un variabile al series!

en: None
ia: Necun

en: Resume monitor
ia: Reprende monitor

en: Pause monitor
ia: Pausa monitor

en: Start auto refresh
ia: Initia auto refrescamento

en: Stop auto refresh
ia: Stoppa auto refrescamento

en: general_log and slow_query_log are enabled.
ia: general_log e slow_query es habilitate.

en: general_log is enabled.
ia: general_log es habilitate.

en: slow_query_log is enabled.
ia: slow_query es habilitate.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
ia: slow_query e general_log es dishabilitate.

en: log_output is not set to TABLE.
ia: log_output non es fixate a TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
ia: log_output es fixate a TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
ia: slow_query_log es habilitate, ma le servitor registra solmente query que prende plus que %d secundas. Il es consiliabile fixar long_query_time a 0-2 secundas, secundo tu systema.

en: long_query_time is set to %d second(s).
ia: long_query_time es fixate a %d secunda(s).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
ia: Le sequente preferentias essera applicate globalmente e refixate a valores predefinite quando on reinitia le servitor:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
ia: Fixa log_output a %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
ia: Habilita %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
ia: Dishabilita %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
ia: Fixa long_query_time a %d secundas.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
ia: Tu non pote modificar iste variabiles. Pro favor accede como root o continge tu administrator del base de datos.

en: Change settings
ia: Modifica preferentias

en: Current settings
ia: Preferentias currente

en: Chart title
ia: Titulo del diagramma

en: Divided by %s
ia: Dividite per %s

en: Unit
ia: Unitate

en: From slow log
ia: Ex slow log

en: From general log
ia: Ex registro general

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
ia: Le nomine del base de datos non es cognoscite pro iste query in le registros de servitor.

en: Analysing logs
ia: Analysante registros

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
ia: Analysante e cargante registros. Iste operation poterea prender alcun tempore.

en: Cancel request
ia: Cancella requesta

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
ia: Iste columna monstra le amonta de demandas (query) identic que es gruppate insimul. Totevia solmente le query SQL mesme ha essite usate comop criterio de gruppar, assi que le altere attributos de query, tal como le tempore de initio, pote differer.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
ia: Proque le option de gruppar le querys de INSERT ha essite seligite, on gruppara iste querys sur le mesme tabella, per ignorar le datos insertate.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
ia: Datos de registro cargate. Query executate in iste intervallo de tempore:

en: Jump to Log table
ia: Vade a tabella de registro

en: No data found
ia: Il non trovava alcun dato

en: Log analysed, but no data found in this time span.
ia: Le registro (log) ha essite analysate, ma necun dato ha essite trovate pro iste intervallo de tempore.

en: Analyzing…
ia: Analysante…

en: Explain output
ia: Explica le exito

en: Status
ia: Stato

en: Time
ia: Tempore

en: Total time:
ia: Tempore total:

en: Profiling results
ia: Exitos del profiling

[ctx: Display format]
en: Table
ia: Tabella (Tabula)

en: Chart
ia: Graphico

[ctx: Alias]
en: Database
ia: Base de datos

[ctx: Alias]
en: Table
ia: Tabella

[ctx: Alias]
en: Column
ia: Columna

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
ia: Optiones de filtro per le registro de tabellas

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
ia: Filtra

en: Filter queries by word/regexp:
ia: Filtra query per parola/regexp:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
ia: Gruppa query per ignorar datos variabile in propositiones de WHERE

en: Sum of grouped rows:
ia: Summa del rangos gruppate:

en: Loading logs
ia: Cargante registros

en: Monitor refresh failed
ia: Il falleva actualisar monitor

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
ia: Quando on require nove datos per graphicos le servitor retornava un responsa invalide. Isto poterea esser perque tu session expirava. Si on recarga le pagina e reinserta tu datos de accesso, il poterea esser te utile.

en: Reload page
ia: Recarga pagina

en: Affected rows:
ia: Rangos implicate:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
ia: Le analysis de syntaxe del file falleva. Il sembla non esser un codice JSON valide.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
ia: Il falleva construer grillia de graphico con le configuration importate. On refixa al configuration predefinite…

en: Import monitor configuration
ia: Importa configuration de monitor

en: Please select the file you want to import:
ia: Pro favor selige le file que tu vole importar:

en: Please enter a valid table name.
ia: Pro favor inserta un nomine valide de tabella.

en: Please enter a valid database name.
ia: Pro favor inserta un nomine valide de tabella.

en: No files available on server for import!
ia: Nulle files disponibile sur le servitor pro importar!

en: Analyse query
ia: Analysa query

en: Formatting SQL…
ia: Formatante SQL…

en: No parameters found!
ia: Il non trovava aucun parametros!

en: Cancel
ia: Cancella

en: Page-related settings
ia: Preferentias referite al pagina

en: Apply
ia: Applica

en: Loading…
ia: Cargar…

en: Request aborted!!
ia: Requesta abortate!

en: Processing request
ia: Requesta de tractamento

en: Request failed!!
ia: Requesta fallite!

en: Error in processing request
ia: Error in le requesta de tractamento

en: Error code: %s
ia: Codice de error: %s

en: Error text: %s
ia: Texto de error: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
ia: Il sembla que le connexion con le servitor ha essite perdite. Pro favor tu verifica tu connexion de rete e le status de servitor.

en: No accounts selected.
ia: Necun conto seligite.

en: Dropping column
ia: Depone columna

en: Adding primary key
ia: Addente clave primari

en: Click to dismiss this notification
ia: Pulsa pro dimitter iste notification

en: Renaming databases
ia: Renominante base de datos

en: Copying database
ia: Copiante base de datos

en: Changing charset
ia: Modificante insimul de characteres

en: Enable foreign key checks
ia: Habilita le verificationes sur le clave estranie

en: Failed to get real row count.
ia: Il falleva obtener ver computo de rango.

en: Searching
ia: Cercante

en: Hide search results
ia: Cela exitos de cerca

en: Show search results
ia: Monstra exitos de cerca

en: Browsing
ia: Navigar

en: Deleting
ia: Delente

en: Delete the matches for the %s table?
ia: Dele le correspondentias pro le tabula %s ?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
ia: Le definition del function immagasinate debe continer un declaration de RETURN!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
ia: Il non ha alcun routine exportabile. Il pote esser que privilegios requirite es mancante.

en: Values for column %s
ia: Valores pro le columna %s

en: Values for a new column
ia: Valores pro un nove columna

en: Enter each value in a separate field.
ia: Inserta cata valor in un campo separate.

en: Add %d value(s)
ia: Adde %d valor(es)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
ia: Nota: si le file contine plus que un tabella, le datos essera fusionate in un tabella unic.

en: Hide query box
ia: Cela quadro de query

en: Show query box
ia: Monstra quadro de query

en: Delete
ia: Dele

en: %d is not valid row number.
ia: %d non es un valide numero de rangos.

en: Browse foreign values
ia: Naviga inter valores externe

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
ia: Necun query previemente auto salveguardate. Cargante query predefinite.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
ia: Tu ha un query previemente salveguardate. Pulsa Obtene query auto salveguardate per cargar le query.

en: Variable %d:
ia: Variabile %d:

en: Pick
ia: Prende

en: Column selector
ia: Selector de columnas

en: Search this list
ia: Cerca in iste lista

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
ia: Necun columnas in le lista central. Assecura te que le lista de columnas central per le base de datos %s ha columnas non presente in le columna currente.

en: See more
ia: Vide cosas ulterior

en: Add primary key
ia: Adde clave primari

en: Primary key added.
ia: Clave primari addite.

en: Taking you to next step…
ia: Ducente te al proxime passo…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
ia: Le prime passo pro normalisar es complete pro tabella '%s'.

en: End of step
ia: Fin del passo

en: Second step of normalization (2NF)
ia: Secunde passo de normalisation (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
ia: Facite

en: Confirm partial dependencies
ia: Confirma dependentias partial

en: Selected partial dependencies are as follows:
ia: Dependentias partial seligite es como il seque:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
ia: Nota:a, b -> d,f implica que valore de columnas a e b combinate insimul pote determinar valores de columna de columna f.

en: No partial dependencies selected!
ia: Necun dependentias partial seligite!

en: Back
ia: Retro

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
ia: Monstra me le possibile dependentias partial basate sur datos in le tabella

en: Hide partial dependencies list
ia: Cela lista de dependentias partial

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
ia: Mantene te firme! Il poterea prender alcun secundas in dependentia del grandor de datos e del computo de columna sur le tabella.

en: Step
ia: Passo

en: The following actions will be performed:
ia: Le sequente actiones essera executate:

en: DROP columns %s from the table %s
ia: DROP (abandona) columnas %s ab le tabella %s

en: Create the following table
ia: Crea le sequente tabella

en: Third step of normalization (3NF)
ia: Tertie passo de normalisation (2NF)

en: Confirm transitive dependencies
ia: Confirma dependentias transitive

en: Selected dependencies are as follows:
ia: Dependentias seligite es como il seque:

en: No dependencies selected!
ia: Necun dependentias seligite!

en: Save
ia: Salveguarda

en: Hide search criteria
ia: Cela criterios de cerca

en: Show search criteria
ia: Monstra criterios de cerca

en: Column maximum:
ia: Maximo de columna:

en: Column minimum:
ia: Minimo de columna:

en: Hide find and replace criteria
ia: Cela criterios de cercar e de reimplaciar

en: Show find and replace criteria
ia: Monstra criterios de cercar e de reimplaciar

en: Each point represents a data row.
ia: Cata puncto representa un rango de datos.

en: Hovering over a point will show its label.
ia: Si on flotta sur un puncto, il monstrara su etiquetta.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
ia: Pro aggrandir per le zoom, selige un section del area del graphico con le mus.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
ia: Pulsa le button de refixar le zoom pro reverter al stato original.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
ia: Pulsa sur un puncto de datos pro vider e forsan modificar le rango de datos.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
ia: Le area de graphico pote esser redimensionate per traher lo verso le angulo in basso a dextera.

en: Select two columns
ia: Selige duo columnas

en: Select two different columns
ia: Selige duo columnas differente

en: Data point content
ia: Contento del puncto de datos

en: Ignore
ia: Ignora

en: Copy
ia: Copia

en: Point
ia: Puncto

en: Point %d
ia: Puncto %d

en: Linestring
ia: Linestring (catena de linea)

en: Polygon
ia: Polygono

en: Geometry
ia: Geometria

en: Inner ring
ia: Circulo interne

en: Outer ring
ia: Circulo externe

en: Add a point
ia: Adde un puncto

en: Add an inner ring
ia: Adde un circulo interne

en: Do you want to copy encryption key?
ia: Tu vole copiar le clave de cryptation?

en: Encryption key
ia: Clave de cryptation

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
ia: MySQL accepta valores additional non selectionabile per le slider; si tu vole pote insertar directemente celle valores

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
ia: MySQL accepta valores additional non selectionabile per le selector de datas: si tu vole pote insertar celle valores directemente

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
ia: Indicante que tu ha facite modificationes a iste pagina; tu essera demandate de confirmar ante abandonar modificationes

en: Select referenced key
ia: Selige clave de referentia

en: Select Foreign Key
ia: Selige clave estranie

en: Please select the primary key or a unique key!
ia: Pro favor selige le clave primari o un clave unic!

en: Choose column to display
ia: Selige columna de monstrar

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
ia: Tu non ha salveguardate le modificationes in le disposition (layout). Istos essera perdite si tu non salveguarda los. Tu vole continuar?

en: value/subQuery is empty
ia: valor/subQuery es vacue

en: Add tables from other databases
ia: Adde tabulas ex altere bases de datos

en: Page name
ia: Nomine de pagina

en: Save page
ia: Salveguarda pagina

en: Save page as
ia: Salveguarda pagina como

en: Open page
ia: Aperi pagina

en: Delete page
ia: Dele pagina

en: Untitled
ia: Untitled (Sin titulo)

en: Please select a page to continue
ia: Pro favor selige un pagina pro continuar

en: Please enter a valid page name
ia: Pro favor inserta un nomine valide de pagina

en: Do you want to save the changes to the current page?
ia: Tu vole salveguardar le modificationes del pagina currente?

en: Successfully deleted the page
ia: On ha delite successosemente le pagina

en: Export relational schema
ia: Exporta le schema relational

en: Modifications have been saved
ia: Modificationes ha essite salveguardate

en: %d object(s) created.
ia: %d objecto(s) create.

en: Column name
ia: Nomine de columna

en: Submit
ia: Invia

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
ia: Pressa le clave de escape pro cancellar le modification.<br>- Shift+Enter per un nove rango.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
ia: Tu ha modificate alcun datos e illos non ha essite salveguardate. Tu es secur que tu vole abandonar iste pagina ante salveguardar le datos?

en: Drag to reorder.
ia: Trahe pro reordinar.

en: Click to sort results by this column.
ia: Pulsa pro ordinar exitos per iste columna.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
ia: Shift+Click (Pulsar) pro adder iste columna al clausula de ORDER BY (ordina per) o pro commutar inter ASC/DESC.<br >- Ctrl+Clickr o Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) pro remover columna ab le clausula de ORDER BY

en: Click to mark/unmark.
ia: Pulsa pro seliger/deseliger.

en: Double-click to copy column name.
ia: Duple pulsa pro copiar le nomine de columna.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
ia: Pulsa sur le flecha de disrolar<br> pro commutar le visibilitate del columna.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
ia: Iste tabula non contine un unic columna. Functionalitates ligate al modificar, copiar, marcar, deler le grillia poterea non functionar post salveguardar.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
ia: Pro favor, tu inserta in valide catena hexadecimal. Characteres valide es 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
ia: Vermente tu vole vider omne rangos? Pro un grande tabella isto poterea vader in crash le navigator.

en: Original length
ia: Fortia original

en: cancel
ia: cancella

en: Aborted
ia: Abortate

en: Success
ia: Successo

en: Import status
ia: Importa stato

en: Drop files here
ia: Depone files hic

en: Select database first
ia: Prime selige un base de datos

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
ia: Tu pote anque modificar plure de valores<br> per duple pulsar directemente super illos.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
ia: Tu anque pote modificar plure de valores<br> per pulsar directemente super illos.

en: Go to link:
ia: Vade al ligamine:

en: Generate password
ia: Genera contrasigno

en: Generate
ia: Genera

en: Change password
ia: Modifica contrasigno

en: More
ia: Altere

en: Show panel
ia: Monstra pannello

en: Hide panel
ia: Cela pannello

en: Unlink from main panel
ia: Leva ligamine ex pannello principal

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
ia: Un version plus nove de phpMyAdmin es disponibile e tu deberea considerar su actualisation. Le version plus nove e %s, liverate le %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
ia: , ultime version stabile:

en: up to date
ia: actualisate

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
ia: Un error fatal de JavaScript ha occurrite. Tu vole inviar un reporto de error?

en: Change report settings
ia: Modifica preferentias de reporto

en: Show report details
ia: Monstra detalios de reporto

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
ia: Tu exportation es incomplete, debite a un basse limite de tempore de execution al nivello de PHP!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
ia: Aviso: un forma sur iste pagina ha plus que %d campos. Quando on submitte, alcun del campos poterea esser ignorate, debite al configuration de max_input_vars de PHP.

en: Some errors have been detected on the server!
ia: Alcun errores ha essite relevate sur le servitor!

en: Please look at the bottom of this window.
ia: Pro favor tu al basso de iste fenestra.

en: Ignore All
ia: Ignora Omne

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
ia: A proposito de tu preferentias, illos es preste pro esser submittite currentemente, pro favor tu es patiente.

en: Successfully copied!
ia: On ha copiate successosemente le pagina!

en: Copying failed!
ia: Copiar ha fallite!

en: Execute this query again?
ia: Executa novemente iste query?

en: Do you really want to delete this bookmark?
ia: Tu es vermente secur que tu vole deler iste marcator de libro?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
ia: Alcun error occurreva durante que on obteneva information super le debug de SQL.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
ia: %s queries executate %s vices in %s secundas.

en: %s argument(s) passed
ia: %s argumento(s) passate

en: Show arguments
ia: Monstra argumentos

en: Hide arguments
ia: Cela argumentos

en: Time taken:
ia: Tempore utilisate:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
ia: Il habeva un problema quando on accede a tu immagazinage de navigator, alcun characteristicas poterea non functionar propriemente per te. Probabilemente il ha que le navigator non supporta immagazinage o le limite de quota ha essite attingite. In Firefox, immagazinage corrupte anque pote causar un tal problema, nettar tu "Datos de sito Web foras de linea - i.e. Offline Website Data" pote adjutar. In Safari, tal problema es solitemente causate per "Navigation de Modo Private - i.e. Private Mode Browsing".

en: Copy tables to
ia: Copia tabellas in

en: Add table prefix
ia: Adde prefixo de tabella

en: Replace table with prefix
ia: Reimplacia tabella con prefixo

en: Copy table with prefix
ia: Copia tabella con prefixo

en: Extremely weak
ia: Extrememente debile

en: Very weak
ia: Multe debile

en: Weak
ia: Debile

en: Good
ia: Bon

en: Strong
ia: Forte

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 5 (from U2F API)
en: Timed out waiting for security key activation.
ia: Le tempore expirava durante que on attendeva le activation del clave de securitate.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 2 (from U2F API)
en: Invalid request sent to security key.
ia: Requesta invalide inviata al clave de securitate.

[ctx: U2F error]
note: l10n: unknown error code (from U2F API)
en: Unknown security key error.
ia: Error de clave de securitate Incognite.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on register
en: Failed security key activation.
ia: Le activation de clave de securitate falleva.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on authanticate
en: Invalid security key.
ia: Clave de securitate invalide.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
ia: Tabella %s ja existe!

en: Hide
ia: Cela

en: Show
ia: Monstra

en: Select one…
ia: Selige un…

en: No such column
ia: Necun tal columna

[ctx: string types]
en: String
ia: Catena

en: phpMyAdmin configuration snippet
ia: Pecietta de configuration de phpMyAdmin

en: Could not import configuration
ia: Il non pote importar configuration

en: Two-factor authentication has been removed.
ia: Authentication de duo factores ha essite removite.

en: Two-factor authentication has been configured.
ia: Authentication de duo factores ha essite configurate.

en: Rows
ia: Rangos

en: Indexes
ia: Indices

en: Database %1$s has been created.
ia: Le base de datos %1$s ha essite create.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
ia[0]: %1$d base de datos ha essite delite con successo.
ia[1]: %1$d bases de datos ha essite delite con successo.

en: No Privileges
ia: Necun privilegios

en: Thread %s was successfully killed.
ia: Le thread %s ha essite terminate con successo.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
ia: phpMyAdmin es incapace a terminar le thread %s. Illo probabilemente ja ha essite terminate.

en: Received
ia: Recipite

en: Sent
ia: Inviate

en: Max. concurrent connections
ia: Max.Connexiones concurrente

en: Failed attempts
ia: Tentativas fallite

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
ia: Le numero de tentativas fallite pro connecter a le servitor MySQL.

en: How many temporary files mysqld has created.
ia: Le numero de files temporanee create per mysqld.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
ia: Le numero de rangos INSERT DELAYED scribite.

en: The number of executed FLUSH statements.
ia: Le numero do commandos FLUSH executate.

en: The number of internal COMMIT statements.
ia: Le numero de commandos interne COMMIT executate.

en: The number of times a row was deleted from a table.
ia: Le numero de vices que un rango ha essite delite ex un tabella.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
ia: Le numero de commandos interne de ROLLBACK.

en: Missing parameter:
ia: Parametro mancante:

en: User groups management is not enabled.
ia: Gestion de gruppos de usator non es activate.

en: Setting variable failed
ia: Il falleva fixar variabile

en: Bookmark %s has been created.
ia: Marcator de libro %s create.

en: Bookmark not created!
ia: Marcator de libro non create!

en: Table %1$s has been altered successfully.
ia: Tabella %1$s ha essite alterate successosemente.

en: No row selected.
ia: Necun rango seligite.

en: No SQL query was set to fetch data.
ia: Necun query de SQL esseva fixate pro extraher datos.

en: No numeric columns present in the table to plot.
ia: Necun columnas numeric presente in le tabella pro designar in graphic.

en: No data to display
ia: Necun dato de monstrar

en: Your SQL query has been executed successfully.
ia: Le demanda (query) SQL ha essite executate con successo.

en: No column selected.
ia: Necun columna seligite.

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
ia[0]: %1$d columna ha essite delite con successo.
ia[1]: %1$d columnas ha essite delite con successo.

en: Invalid table name
ia: Nomine de tabella invalide

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
ia: MySQL retornava un insimul de exito vacue (i.e. zero rangos).

en: View
ia: Vista

en: Display column was successfully updated.
ia: Columna de monstrar esseva actualisate con successo.

en: Internal relationships were successfully updated.
ia: Relationes interne ha essite actualisate on successo.

en: Failed to get description of column %s!
ia: Il falleva obtener description de columna %s!

en: Primary
ia: Primari

en: Index
ia: Indice

en: The columns have been moved successfully.
ia: La columnas ha essite movite successosemente.

en: Query error
ia: Error de query

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
ia[0]: Le nomine '%s' es un parola clave reservate de MySQL.
ia[1]: Le nomines '%s' es parolas clave reservate de MySQL.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
ia: Tabella %1$s ha essite alterate successosemente. Privilegios ha essite adaptate.

en: Tracking versions deleted successfully.
ia: Le versiones traciante ha essite delite con successo.

en: No versions selected.
ia: Necun versiones seligite.

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
ia: Le extension %s es mancante. Pro favor tu verifica tu configuration de PHP.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
ia: Le immagazinage del configuration non es preste pro le lista central del characteristica de columnas.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
ia: Il non pote adder %1$s proque illos jam existe in le list acentral!

en: Could not add columns!
ia: Il non pote adder columnas!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
ia: Il non pote remover Columna(s) %1$s proque illos non existe in le lista de columnas central!

en: Could not remove columns!
ia: Il non pote remover columnas!

en: YES
ia: SI

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
ia: Immagazinage del configuration de phpMyAdmin non es configurate per le "characteristica de monstrator".

en: Error: relationship already exists.
ia: Error: le relation ja existe.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
ia: Relation de FOREIGN KEY ha essite addite.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
ia: Error: FOREIGN_KEY - clave extranee - relation non poteva esser addite!

en: Error: Missing index on column(s).
ia: Error: Il es mancante le indice sur le campo(s).

en: Error: Relational features are disabled!
ia: Error: characteristicas relational es dishabilitate!

en: Internal relationship has been added.
ia: Relation interne ha essite addite.

en: Error: Internal relationship could not be added!
ia: Error: Relation interne non poteva esser addite!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
ia: Relation de FOREIGN KEY ha essite removite.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
ia: Error: Relation interne non poteva esser removite!

en: Internal relationship has been removed.
ia: Relation interne ha essite removite.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
ia: Il non es possibile cargar plugins de schema, pro favor tu verifica tu installation!

en: MySQL said:
ia: Message de MySQL:

en: One or more errors have occurred while processing your request:
ia: Uno o plure errores ha occurrite quando on processava tu requesta:

en: Edit event
ia: Modifica evento

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
ia: il non ha trovate alcun evento con nomine %1$s in base de datos %2$s.

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
ia: Error quando on processava requesta: il non ha trovate alcun evento con nomine %1$s in base de datos %2$s.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
ia: Incapace a usar fuso horari "%1$s" pro servitor %2$d. Pro verifica tu preferentias de configuration per [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin es currentemente usante le fuso horari predefinite de servitor de base de datos.

en: Failed to set configured collation connection!
ia: Il falleva fixar connexion de collation configurate!

en: Missing connection parameters!
ia: Parametros de connexion mancante!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
ia: Connexion per usatores de controlo de usator (controluser) falleva como in tu configuration.

en: See %sour documentation%s for more information.
ia: Vide %snostre documentation%s pro altere information.

en: Or:
ia: O (Or):

en: And:
ia: E (And):

en: Ins
ia: Insere

en: Del
ia: Dele

en: Saved bookmarked search:
ia: Cerca de favoritos o marcatores de libros salveguardate:

en: New bookmark
ia: Nove marcator de libro o favorito

en: Create bookmark
ia: Crea marcator de libro o favorito

en: Update bookmark
ia: Actualisa marcator de libro

en: Delete bookmark
ia: Dele marcator de libro

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
ia: Il non ha trovate alcun routine con nomine %1$s in base de datos %2$s.

en: at least one of the words
ia: al minus un del parolas

en: all of the words
ia: toto del parolas

en: the exact phrase as substring
ia: le phrase exacte como substringa

en: the exact phrase as whole field
ia: le phrase exacte como campo integre

en: as regular expression
ia: como expression regular

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
ia: Il non ha trovate alcun trigger con nomine %1$s in base de datos %2$s.

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
ia: Error quando processava requesta: Il non ha trovate alcun trigger con nomine %1$s in base de datos %2$s.

[ctx: First page]
en: Begin
ia: Initio

[ctx: Previous page]
en: Previous
ia: Previe

[ctx: Next page]
en: Next
ia: Proxime

[ctx: Last page]
en: End
ia: Ultime

en: Partial texts
ia: Textos partial

en: Full texts
ia: Textos complete

en: Descending
ia: Descendente

en: Ascending
ia: Ascendente

en: The row has been deleted.
ia: Le rango ha essite delite.

en: Kill
ia: Remove

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
ia: Il pote esser approximate. Vide[doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Showing rows %1s - %2s
ia: Monstrante rangos %1s - %2s

en: Query took %01.4f seconds.
ia: Query prendeva %01.4f secundas.

en: Link not found!
ia: Ligamine non trovate!

en: Version information
ia: Information de version

en: Data home directory
ia: Directorio principal o domo de datos

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
ia: Le parte commun del percurso de directorio pro omne files de datos InnoDB.

en: Data files
ia: Files de datos

en: Autoextend increment
ia: Incremento de autoextend (extension automatic)

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
ia: Le dimension de incremento pro extender le grandor del spatio de tabella de autoextending quando il deveni plen.

en: Buffer pool size
ia: Grandor del pool de buffer

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
ia: Le dimension del buffer (tampon) de memoria que InnoDB usa pro memorisar datos in cache e como indices pro su tabellas.

en: Buffer Pool
ia: Pool de buffer (insimul commun de tampon)

en: InnoDB Status
ia: Stato de InnoDB

en: Buffer Pool Usage
ia: Usage de pool de buffer

en: pages
ia: paginas

en: Free pages
ia: Paginas libere

en: Dirty pages
ia: Paginas immunde

en: Pages containing data
ia: Paginas continente datos

en: Pages to be flushed
ia: Paginas que on debe inviar in flush

en: Busy pages
ia: Paginas occupate

en: Latched pages
ia: Paginas in latch (con un pessulo)

en: Buffer Pool Activity
ia: Activitate del Buffer Pool (Insimul commun de tampon)

en: Read requests
ia: Requestas de lectura

en: Write requests
ia: Requestas de scriptura

en: Read misses
ia: Quantitate non legite

en: Write waits
ia: In expectation de scriptura

en: Read misses in %
ia: Quantitate non legite in %

en: Write waits in %
ia: Expectante per scriptura in %

en: Data pointer size
ia: Grandor de punctator de datos

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
ia: Le dimension predefinite de punctator in bytes que on debe usar per CREATE TABLE pro tabellas de myISAM quando necun option de MAX_ROWS es specificate.

en: Automatic recovery mode
ia: Modo de recuperation automatic

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
ia: Le modo de recuperation automatic de tabellas myISAM rumpite, assi como il es fixate per le option de initio del servitor --myisam-recover.

en: Maximum size for temporary sort files
ia: Maxime grandor pro files per ordinar temporanee

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
ia: Le grandor maxime del file temporanee MYSQL pote esser utilisate pro regenerar un indice MyISAM (durante un REPAIR TABLE, ALTER TABLE, o LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
ia: Grandor maxime pro le files temporanee quando on crea indice

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
ia: Si le file temporanee usate per le creation rapide de indice MyISAM esserea plus grande que le uso del cache de clave per le quantitate specificate ci, tu prefere le methodo de cache de clave.

en: Repair threads
ia: Threads (filos) per reparar

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
ia: Si iste valor es plus grande que 1, le indices de tabella MyISAM essera create in parallel (cata indice in su proprie thread) durante le processo de ordinar per reparation (Repair by).

en: Sort buffer size
ia: Ordina grandor de buffer (tampon)

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
ia: Le buffer o tampon es allocate quando on ordina indices MyISAM durante un REPAIR TABLE o quando on crea indice con CREATE INDEX o ALTER TABLE.

en: Index cache size
ia: Grandor de cache de indice

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
ia: Isto es le quantitate de memoria allocate per le cache de indice. Le valor predefinite es 32MB. Le memoria allocate ci es solo usate per le cache del paginas de indice.

en: Record cache size
ia: Grandor de cache de record (registro)

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
ia: Le quantitate de memoria allocate in le cache de record (registro) usate per la cache de datos de tabella. Le valor predefinite es 32MB. Iste memoria es usate pro cambios de cache per manear datos (.xtd) e files punctator de rango (.xtr) (row pointer).

en: Log cache size
ia: Grandor de cache de log (registro)

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
ia: Le quantitate de memoria allocate in le cache de log de transaction per le cache de log de transaction. Le valor predefinite es 16MB.

en: Log file threshold
ia: Limine de file de log (registro)

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
ia: Le grandor de un registro (log) de transactiones ante le rollover, e un nove registro (log) es create. Le valor predefinite es 16MB.

en: Transaction buffer size
ia: Grandor del buffer (tampon) de transaction

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
ia: Le grandor del buffer (tampon) global de log (registro) de transaction (le motor alloca 2 bufferes de iste dimension). Le valor predefinite es 1MB.

en: Checkpoint frequency
ia: Frequentia de checkpoint (puncto de verifica)

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
ia: Le quantitate d edatos scribite in le registro (log) de transaction ante que on exeque un checkpoint (puncto de verifica). Le valor predefinite es 24MB.

en: Data log threshold
ia: Limine del log (registro) de datos

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
ia: Le maxime grandor del file de registro de datos. Le valor predefinite es 64MB. PBXT pote crear un maximo de 32000 registros (log) de datos, que es usate per omne tabellas. Le valor pote esser augmentate per augmentar le quantitate maxime del datos que on pote esser immagazinate in le base de datos.

en: Garbage threshold
ia: Limine de corbe (garbage)

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
ia: Le percentage de corbe (immunditias) in un file de registro de datos ante que esser compactate. Isto es un valor inter 1 e 99. Le valor predefinite es 50.

en: Log buffer size
ia: Grandor del tampon de registro (log buffer)

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
ia: Le grandor del tampon usate quando on scribe un registro (log) de datos. Le valor predefinite es de 256MB. Le motor alloca un tampon per thread, ma solmente si le thread es requirite de scriber un registro de datos.

en: Data file grow size
ia: Grandor de crescita de file de datos

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
ia: Le grandor de crescita del files de datos de handle (.xtd).

en: Row file grow size
ia: Grandor de crescita de file de rango

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
ia: Le accrescimento del files (.xtr) con le punctator de rango.

en: Log file count
ia: Computo de file de registro (log)

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
ia: Isto es le numero de files de registro (log) de transactiones (pbxt/system/xlog*.xt) que le systema mantene. Si le numero de registros (logs) excede iste valor alora le vetere registros essera delite, alteremente illos essera renominate e on dara lor le numero plus alte.

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
ia: Documentation e ulterior information re PBXT pote esser trovate a %sPrimeBase XT Home Page%s.

en: Too many error messages, some are not displayed.
ia: Nimie messages de error, alcun de illos non essera monstrate.

en: Report
ia: Reporta

en: Automatically send report next time
ia: Invia automaticamente le reporto le proxime vice

en: Insufficient space to save the file %s.
ia: Spatio insufficiente pro salveguardar le file %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
ia: Le file %s ja existe sur le servitor, cambia le nomine de file o marca le option de superscriber.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
ia: Le servitor web non ha permission de salveguardar le file %s.

en: Dump has been saved to file %s.
ia: Le discargamento (dump) ha essite salveguardate in file %s.

en: File was not an uploaded file.
ia: Le file non esseva un file incargate.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ia: Le file incargate excedeva le parametro de upload_max_filesize in php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ia: Le file incargate excedeva le parametro MAX_FILE_SIZE que esseva specificate in le formulario HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ia: Le file es solmente incargate de modo partial.

en: Missing a temporary folder.
ia: Un dossier temporari es mancante.

en: Failed to write file to disk.
ia: Il falleva scriber sur disco.

en: File upload stopped by extension.
ia: Le incargamento del file esseva stoppate per le extension errate.

en: Unknown error in file upload.
ia: Error incognite durante que il cargava un file.

en: File is a symbolic link
ia: File es un ligamine symbolic

en: File could not be read!
ia: Le file non pote esser legite!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
ia: Error quando on moveva le file incargate, vide [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
ia: Error quando on moveva le file incargate.

en: Cannot read uploaded file.
ia: Il non pote leger le file incargate.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
ia: Tu es essayante importar un file con un typo de compression (%s) non supportate. Le supporto pro iste typo de compression poterea ancora non esser actuate o esser dishabilitate in tu configuration.

en: Session not found.
ia: Session non trovate.

en: Jump to database “%s”.
ia: Salta a base de dats “%s”.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
ia: Le functionalitate %s es influentiate per un error cognoscite, tu vide %s

en: Skip Explain SQL
ia: Non explica SQL

en: Without PHP code
ia: Sin codice PHP

en: Submit query
ia: Submitte query

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
ia: Modifica in linea (inline)

en: Static analysis:
ia: Analysis static:

en: %d errors were found during analysis.
ia: %d errores esseva trovate durante le analysis.

en: [ROLLBACK occurred.]
ia: [ROLLBACK occurreva.]

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
ia: Le sequente structuras ha essite o create o alterate. Ci tu pote:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
ia: Vide contentos de un structura per pulsar super su nomine.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
ia: Modifica ulle de su preferentias per pulsar le correspondente ligamine de "Optiones".

en: Edit structure by following the "Structure" link.
ia: Modifica le structura per sequer le ligamine de "Structura".

en: Options
ia: Optiones

en: Go to database: %s
ia: Vade al base de datos: %s

en: Edit settings for %s
ia: Modifica preferentias per %s

en: Go to table: %s
ia: Vade a tabella: %s

en: Structure of %s
ia: Structura de %s

en: Go to view: %s
ia: Vade a vista: %s

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
ia: On pote facer roll back sur queries de NSERT, UPDATE, DELETE e REPLACE SQL continente tabellas de motor transactional.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
ia: Il sembla que le indices %1$s e %2$s es equal e un de lor poterea esser removite.

en: Type
ia: Typo

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
ia: Le directorio que tu fixava pro le travalio de incargar non pote esser attingite.

en: Or
ia: O

en: web server upload directory:
ia: directorio de incargamento de servitor web:

en: Showing SQL query
ia: Monstrante query de SQL

en: Inserted row id: %1$d
ia: Insertate id de rango: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
ia: Ignorante codice de linguage non supportate.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
ia: Linting, i.e. le controlo syntactic, es deactivate pro iste query proque il excede le longitude maxime.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
ia: %1$s (proxime a <code>%2$s</code>)

en: Browse
ia: Naviga

en: Search
ia: Cerca

en: Insert
ia: Inserta

en: Privileges
ia: Permissiones

en: Operations
ia: Operationes

en: Tracking
ia: Traciamento

en: Database seems to be empty!
ia: Le base de datos sembla esser vacue!

en: Events
ia: Eventos

en: Designer
ia: Designator

en: Central columns
ia: Columnas central

en: User accounts
ia: Contos de usator

en: Binary log
ia: Registro binari

en: Variables
ia: Variabiles

en: Charsets
ia: Insimul de characteres

en: Engines
ia: Motores

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
ia[0]: %1$d rango modificate.
ia[1]: %1$d rangos modificate.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
ia[0]: %1$d rango delite.
ia[1]: %1$d rangos delite.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
ia[0]: %1$d rango insertate.
ia[1]: %1$d rangos insertate.

en: Groups:
ia: Gruppos:

en: Events:
ia: Eventos:

en: Functions:
ia: Functiones:

en: Procedures:
ia: Procedimentos:

en: Tables:
ia: Tabulas:

en: Views:
ia: Vistas:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
ia: Il ha grande gruppos de elementos in le pannello de navigation que pote influentiar le prestationes. Considera dishabilitar le gruppamento de elementos in le pannello de navigation.

en: Groups
ia: Gruppos

en: %s result found | %s results found
ia[0]: %s resultato trovate
ia[1]: %s resultatos trovate

en: Collapse all
ia: Plica toto

note: l10n: The word "Node" must not be translated here
en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
ia: Invalide nomine de classe "%1$s", on usa le predefinite per "Node"

en: Could not load class "%1$s"
ia: Il non pote adder classe "%1$s"

en: Columns
ia: Columnas

[ctx: Create new column]
en: New
ia: Nove

en: Column
ia: Columna

[ctx: Create new database]
en: New
ia: Nove

en: Database operations
ia: Operationes de base de datos

en: Show hidden items
ia: Monstra elementos celate

[ctx: Create new event]
en: New
ia: Nove

en: Event
ia: Evento

en: Functions
ia: Functiones

[ctx: Create new function]
en: New
ia: Nove

[ctx: Create new index]
en: New
ia: Nove

en: Expand/Collapse
ia: Expander/Collaber

en: Procedures
ia: Proceduras

[ctx: Create new procedure]
en: New
ia: Nove

en: Procedure
ia: Procedimento

[ctx: Create new table]
en: New
ia: Nove

[ctx: Create new trigger]
en: New
ia: Nove

en: Views
ia: Vistas

[ctx: Create new view]
en: New
ia: Nove

en: Make all columns atomic
ia: Face omne columnas atomic

en: First step of normalization (1NF)
ia: Prime passo de normalisation (1NF)

en: Step 1.
ia: Passo 1.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
ia: Tu ha alcun columnas que on pote divider in plus que un columna? Pro exemplo adresse pote esser dividite in strata, citate, pais e zip.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
ia: Monstra a me le lista central de columnas que non es preste in iste tabella

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
ia: Selige un columna que pote esser dividite in plus que un (si on selige 'necun tal columna', on movera al proxime passo).

en: split into
ia: divide in

en: Have a primary key
ia: Ha un clave primari

en: Primary key already exists.
ia: Clave primari ja existe.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
ia: Il ha necun clave primari, pro favor tu adde un.<br> Insinuation: un clave primari es un columna (o un combination de columnas) que unicamente identifica omne rangos.

en: Add a primary key on existing column(s)
ia: Adde un clave primari sur columna(s) existente

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
ia: Il non es possibile facer combinationes de columnas existente como clave primari

en: + Add a new primary key column
ia: + Adde un nove columna de clave primari

en: Remove redundant columns
ia: Remove columnas redundante

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
ia: Tu ha un gruppo de columnas que on combinar da un columna existente? Pro exemplo, si tu ha prime_nomine, nomine_de_familia e nomine_complete alora si on combina prime_nomine e nomine_de_familia le exito es que nomine_complete es redundante.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
ia: Selectiona le columnas que es redundante e pulsa super remove. Si on ha necun columna redundante, pulsa super 'Nulle columna redundante'

en: Remove selected
ia: Remove selectionate

en: No redundant column
ia: Necun columna reduntante

en: Move repeating groups
ia: Move gruppos que on repete

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
ia: Tu ha un gruppo de duo o plus columnas que es connectite strictemente e que omnes es repetente le mesme attributo? Per exemplo un tabella que mantene datos super libros poterea haber columnas tal como libro_id, autor1, autor2, autor3 et cetera que forma un gruppo de repetition. In iste caso un nove tabella (libro_id,autor) deberea esser create.

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
ia: Selectiona le columnas que forma un gruppo repetente. Si tal gruppo non existe, pulsa sur 'Nulle gruppo repetente'

en: No repeating group
ia: Necun gruppo que on repete

en: Step 2.
ia: Passo 2.

en: Find partial dependencies
ia: Trova dependentias partial

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
ia: Il non es possibile dependentias partial proque il non existe alcun columna non-primari proque la clave primari ( %1$s ) es componite de omne columnas in le tabella.

en: Table is already in second normal form.
ia: Tabella jam es in le secunde forma normal.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
ia: Le clave primari ( %1$s ) consiste de plus que un columna assi que on necessita trovar le dependentias partial.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
ia: Pro favor responde al demanda(s) sequente con attention pro obtener un normalisation correcte.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
ia: + Monstra me le possibile dependentias partial basate sur le datos in le tabella

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
ia: Pro cata columna a basso, pro favor selige le <b>minime insimul</b> de columnas inter le insimul date le cuje valores, combinate conjunctemente, es sufficiente per determinar le valor del columna.

en: '%1$s' depends on:
ia: '%1$s' depende de:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
ia: Necun dependentia partial es possibile proque le clave primari ( %1$s ) ha solmente un columna.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
ia: Pro poner le tabella original '%1$s' in le Secunde forma normal on necessita crear le tabellas sequente:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
ia: Le secunde passo pro normalisar es complete pro tabella '%1$s'.

en: Error in processing!
ia: Error in le tractamento!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
ia: Pro poner le tabella original '%1$s' in le Tertie forma normal on necessita crear le tabellas sequente:

en: The third step of normalization is complete.
ia: Le tertie passo pro normalisar es complete.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
ia: Le gruppo repetente seligite ha essite movite al tabella '%s'

en: Step 3.
ia: Passo 3.

en: Find transitive dependencies
ia: Trova dependentias transitive

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
ia: Pro cata columna a basso, pro favor selige le <b>minime insimul</b> inter le date insimul cuje valores combinate insimul es sufficiente pro determinar le valor del columna.<br>Nota: un columna pote haber nulle dependentia transitive, in ille caso tu non debe seliger ulle.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
ia: Il non ha dependentias Transitive possibile proque le tabella non ha alcun columna de clave primari

en: Table is already in Third normal form!
ia: Le tabella jam es in le forma Tertie Normal!

en: Improve table structure (Normalization):
ia: Meliora structura de tabella (Normalisation):

en: Select up to what step you want to normalize
ia: Selige usque qual numero de passos tu vole normalizar

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
ia: Secunde passo de normalisation (1NF+2NF)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
ia: Tertie passo de normalisation (1NF+2NF+3NF)

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
ia: Adjuta: Pro favor tu seque le procedura con attention pro obtener un normalisation correcte

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
ia: Iste lista es basate sur un sub insimul del datos de tabella e illo pote non esser accurate.

en: No partial dependencies found!
ia: Il non trovava alcun dependentia partial!

en: Analyze
ia: Analysa

en: Check
ia: Verifica

en: Optimize
ia: Optimiza

en: Rebuild
ia: Reconstrue

en: Repair
ia: Repara

en: Truncate
ia: Trunca

en: Drop
ia: Lassa cader

en: Coalesce
ia: Uni

en: Can't move table to same one!
ia: On non pote mover tabella sur se mesme!

en: Can't copy table to same one!
ia: On non pote copiar tabella sur se mesme!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
ia: Tabella %s ha essite movite in %s. Privilegios ha essite adaptate.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
ia: Tabella %s ha essite copiate in %s. Privilegios ha essite adaptate.

en: Table %s has been moved to %s.
ia: Tabella %s ha essite movite in %s.

en: Table %s has been copied to %s.
ia: Tabella %s ha essite copiate in %s.

en: The table name is empty!
ia: Le nomine de tabella es vacue!

en: Error while creating PDF:
ia: Error durante que on creava le PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
ia: Non pote connecter se: fixationes invalide.

en: Welcome to %s
ia: Benvenite a %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
ia: Tu probabilemente non creava un file de configuration. Tu poterea voler usar le %1$ssetup script%2$s pro crear un.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
ia: phpMyAdmin essayava connecter al servitor MySQL, e le servitor refusava le connexion. On deberea controlar le nomine del hospite, le nomine de usator e le contrasigno in le file de configuration assecura que illos corresponde al information date per le administrator del servitor MySQL.

en: Retry to connect
ia: Reessaya a connecter te

en: Your session has expired. Please log in again.
ia: Tu session ha expirate. Pro favor authentica te de novo.

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
ia: Il falleva connecter a servicio de reCAPTCHA!

en: Entered captcha is wrong, try again!
ia: Le captcha insertate es errate, essaya de novo!

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
ia: Tu non ha le permisso de acceder con authentication a iste servitor MySQL!

en: Wrong username/password. Access denied.
ia: Nomine de usator/contrasigno errate. Accesso refusate.

en: Can not find signon authentication script:
ia: Il non pote trovar le script per le authentication de signon:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
ia: Authentication sin contrasigno es prohibite per le configuration (vide AllowNoPassword)

en: Cannot log in to the MySQL server
ia: On non pote authenticar se in le servitor de MySQL

en: Format:
ia: Formato:

en: Columns separated with:
ia: Columnas separate per:

en: Columns enclosed with:
ia: Columnas limitate per:

en: Columns escaped with:
ia: Columnas prefixate con:

en: Lines terminated with:
ia: Rangos terminate per:

en: Replace NULL with:
ia: Reimplacia NULL con:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
ia: Remove characteres de carriage return/line feed (CR/LF) intra columnas

en: Excel edition:
ia: Edition de Excel:

en: structure
ia: structura

en: data
ia: datos

en: structure and data
ia: structura e datos

en: Data dump options
ia: Optiones del dump del datos

en: Dumping data for table
ia: Dump del datos per le tabella

en: Default
ia: Predefinite

en: Links to
ia: Ligamines a

en: Name
ia: Nomine

en: Table structure for table
ia: Structura de tabella

en: Structure for view
ia: Structura per le vista

en: Stand-in structure for view
ia: Structura stand-in per le vista

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
ia: Exito JSON pretty-printed, i.e. de bon formato JSON (Il usa un forma pro facile lectura per humanos)

en: Content of table @TABLE@
ia: Contento de tabella @TABLE@

en: (continued)
ia: (continua)

en: Structure of table @TABLE@
ia: Structura de tabella @TABLE@

en: Object creation options
ia: Optiones de creation de objecto

en: Table caption:
ia: Legenda de tabella:

en: Table caption (continued):
ia: Subtitulo de tabella (continuate):

en: Label key:
ia: Clave de etiquetta:

en: Display foreign key relationships
ia: Monstra relationes de clave externe

en: Display comments
ia: Monstra commentos

en: Display media types
ia: Monstra typos de media

en: Put columns names in the first row:
ia: Pone nomines de columnas in le prime rango:

en: Host:
ia: Hospite:

en: Generation Time:
ia: Tempore del generation:

en: Server version:
ia: Version de servitor:

en: PHP Version:
ia: Version de PHP:

en: Database:
ia: Base de datos:

en: Data:
ia: Datos:

en: Structure:
ia: Structura:

en: Export table names
ia: Exporta nomines de tabella

en: Export table headers
ia: Exporta capites de tabella

en: Dumping data for query result
ia: Dump del datos per le exito de query

en: Report title:
ia: Titulo de reporto:

en: Dumping data
ia: Dump (discargamento) de datos

en: Query result data
ia: Datos de exito del query

en: View structure
ia: Vide structura

en: Stand in
ia: Substitue

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
ia: Monstra commentos <i>(include como le timbro horari de exportation, version de PHP, e version de servitor)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
ia: Commento de capite personalisate additional (\n per divider lineas):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
ia: Include un timestamp (marca de tempore) de quando le base de datos esseva create, le ultime actualisation e le ultime controlo

en: Export metadata
ia: Exporta metadata

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
ia: Le systema de base de datos o servitor MySQL plus vetere per maximisar compatibilitate de exito con:

en: Add statements:
ia: Adde declarationes:

en: Add %s statement
ia: Adde declaration %s

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
ia: (minus efficiente proque indices essera generate durante le creation del tabella)

en: %s value
ia: Valor %s

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
ia: Incorpora nomine de tabella e columna con virgulettas <i>(Protege le nomines de columna e tabella con characteres special o parolas clave)</i>

en: Data creation options
ia: Optiones de creation de datos

en: Truncate table before insert
ia: Trunca le tabella ante insertar

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
ia: In loco de declarationes <code>INSERT</code>, usa:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
ia: Declarationes <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
ia: Declarationes <code>INSERT IGNORE</code>

en: Function to use when dumping data:
ia: Function de usar quando on face discargamento (dumping) de datos:

en: Syntax to use when inserting data:
ia: Le syntaxe de usar quando on inserta datos:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
ia: include nomines de columna in cata declaration <code>INSERT</code> <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
ia: inserta multiple rangos in cata declaration <code>INSERT</code> <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
ia: ambes le de cuje super <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
ia: necun de le cuje super above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Exemplo: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
ia: Exeque le dump de columnas binari in notation hexadecimal <i> (pro exemplo, "abc" deveni 0x616263) </i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
ia: Exeque le dump de columnas de TIMESTAMP in UTC <i> (il habilita que columnas de TIMESTAMP pote esser discargate via dump e recargate inter servitores in differente fusos horari) </i>

en: It appears your database uses routines;
ia: Il sembla que tu base de datos usa routines;

en: alias export may not work reliably in all cases.
ia: exportation de alias pote non functionar de modo correcte in omne casos.

en: Metadata
ia: Metadatos

en: Metadata for table %s
ia: Metadata pro tabella %s

en: Metadata for database %s
ia: Metadata pro base de datos %s

en: Last update:
ia: Ultime actualisation:

en: Last check:
ia: Ultime controlo:

en: Error reading structure for table %s:
ia: Error quando on lege le structura pro tabella %s:

en: It appears your database uses views;
ia: Il sembla que tu base de datos usa vistas;

en: Constraints for dumped tables
ia: Limites pro tabellas delite (dumped)

en: Constraints for table
ia: Limites pro tabella

en: Indexes for dumped tables
ia: Indices pro tabellas delite (dumped)

en: Indexes for table
ia: Indices pro tabella

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
ia: AUTO_INCREMENT pro tabellas delite (dumped)

en: AUTO_INCREMENT for table
ia: AUTO_INCREMENT pro tabella

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
ia: RELATIONES PER TABULA

en: It appears your table uses triggers;
ia: Il sembla que tu tabella usa triggers;

en: Structure for view %s exported as a table
ia: Structura pro vider %s exportate como un tabella

en: (See below for the actual view)
ia: (Vide a basso per le vista actual)

en: Error reading data for table %s:
ia: Error quando on lege datos per tabella %s:

en: Object creation options (all are recommended)
ia: Optiones de creation de objecto (omnes es recommendate)

en: Export contents
ia: Exporta contentos

en: Table:
ia: Tabella:

en: Purpose:
ia: Intention:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
ia: Actualisa datos quando il ha trovate claves duplicate quando on importa (adde ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
ia: Le prime rango del file contine le nomines de columna de tabella <i> (si iste option non es marcate, le prime rango devenira parte del datos) </i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
ia: Si le datos in cata rango del file non es in le mesme ordine que in le base de datos, tu specifica hic le nomines de columna correspondente. Nomines de columna debe esser separate per virgulas e non includite in citationes.

en: Column names:
ia: Nomines de columna:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
ia: Formato invalide de ingresso CSV al rango %d.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
ia: Conto de columna Invalide in ingresso de CSV al rango %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
ia: Parametro invalide per le importation de CSV: %s

en: Column names:
ia: Nomines de columna:

en: This plugin does not support compressed imports!
ia: Iste plugin non supporta importation de datos comprimite!

en: MediaWiki Table
ia: Tabella MediaWiki

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
ia: Invalide formato de ingresso de mediawiki al rango: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
ia: Importa percentage como valores decimal <i>(ex. 12.00% to .12)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
ia: Importa numerario <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
ia: Non pote analysar le folio de calculo de formato OpenDocument!

en: ESRI Shape File
ia: Shape File ESRI

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
ia: Il habeva un error durante que on importava le shape file ESRI : "%s".

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
ia: Extension spatial de MySQL Spatial Extension non supporta le typo ESRI "%s".

en: The imported file does not contain any data!
ia: Le file importate non contine alcun dato!

en: SQL compatibility mode:
ia: Modo de compatibilitate SQL:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
ia: Non usa <code>AUTO_INCREMENT</code> pro valores de zero

en: This format has no options
ia: Iste formato ha nulle optiones

en: Invalid authentication method set in configuration:
ia: Methodo de authentication invalide fixate in le configuration:

en: The %s table doesn't exist!
ia: Le tabella %s non existe!

en: Schema of the %s database - Page %s
ia: Schema del base de datos %s - Pagina %s

en: PDF export page
ia: Pagina de exportar de PDF

en: Schema of the %s database
ia: Schema de le base de datos %s

en: Relational schema
ia: Schema relational

en: Table of contents
ia: Tabula de contentos

en: Table comments:
ia: Commentos de tabella:

en: Attributes
ia: Attributos

en: Show color
ia: Monstra color

en: Only show keys
ia: Monstra solo claves

en: Landscape
ia: Horizontal

en: Portrait
ia: Vertical

en: Same width for all tables
ia: Mesme largessa per omne tabellas

en: Show grid
ia: Monstra grillia

en: Data dictionary
ia: Dictionario de datos

en: Order of the tables
ia: Ordine del tabellas

en: Name (Ascending)
ia: Nomine (Ascendente)

en: Name (Descending)
ia: Nomine (Descendente)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
ia: Il converte valores de Boolean a texto (predefinite 'T' e 'F'). Le prime option es per TRUE, le secunde per FALSE. Nonzero=true.

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
ia: %B %d, %Y a %I:%M %p

en: Displays a link to download this image.
ia: Monstra un ligamine per discargar iste imagine.

en: Image preview here
ia: Vista preliminar de imagine hic

en: Validation failed for the input string %s.
ia: Validation falleva per le catena de ingresso %s.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
ia: Formata texto como query de SQL con evidentia de syntaxe.

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
ia: Functionalitate de incargamento de file per columnas de TEXT. Il non ha un textarea per le ingresso.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
ia: Converte un adresse de rete Internet ab formato (IPv4/IPv6) a binari

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
ia: Converte un adresse de rete Internet in formato (IPv4/IPv6) a long integer.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
ia: Editor CodeMirror per jSON con evidentia de syntaxe.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
ia: Editor CodeMirror per SQL con evidentia de syntaxe.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
ia: Editor CodeMirror per XML (e HTML) con evidentia de syntaxe.

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
ia: Formata texto como JSON con evidentia de syntaxe.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
ia: Formata texto como XML con evidentia de syntaxe.

en: Authentication Application (2FA)
ia: Application de Authentication (2FA)

en: Two-factor authentication failed: %s
ia: Authentication de duo factores falleva. %s

en: Two-factor authentication failed.
ia: Authentication de duo factores falleva.

en: No Two-Factor Authentication
ia: Necun authentication de duo factores

en: Simple two-factor authentication
ia: Authentication de duo factores simple

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
ia: Le servitor non es respondente (o le socket del servitor local non es configurate correctemente).

en: The server is not responding.
ia: Le servitor non es respondente.

en: Please check privileges of directory containing database.
ia: Pro favor, controla le permissiones del directorio continente le base de datos.

en: Details…
ia: Detalios…

en: Could not save recent table!
ia: Il non pote salveguardar le tabella recente!

en: Could not save favorite table!
ia: Il non pote salveguardar le tabella favorite!

en: Recent tables
ia: Tabellas recente

en: Recent
ia: Recente

en: Favorites
ia: Favoritos

en: Success.
ia: Successo.

en: Unknown error
ia: Error Incognite

en: Error 404! The page %s was not found.
ia: Error 404! Le pagina %s non esseva trovate.

en: Error 405! Request method not allowed.
ia: Error 405! Le methodo requirite non es permittite.

en: Please provide a name for this bookmarked search.
ia: Pro favor provide un nomine pro iste cerca basate sur marcatores de libro.

en: Missing information to save the bookmarked search.
ia: Information mancante pro salveguardar le cerca de marcator de libro.

en: An entry with this name already exists.
ia: Un entrata con iste nomine ja existe.

en: Missing information to delete the search.
ia: Information mancante pro deler le cerca.

en: Missing information to load the search.
ia: Information mancante pro cargar le cerca.

en: Error while loading the search.
ia: Error quando on cargava le cerca.

en: Native MySQL authentication
ia: Authentication de MySQL native

en: SHA256 password authentication
ia: Authentication de contrasigno SHA256

en: Caching sha2 authentication
ia: Ponente in cache Authentication de sha2

en: Unix Socket based authentication
ia: Authentication basate sur Unix Socket

en: Old MySQL-4.0 authentication
ia: Authentication de MySQL vetere

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
ia: Permitte deler rangos historic.

en: Edit privileges
ia: Modifica privilegios

en: Revoke
ia: Revoca

en: Routine-specific privileges
ia: Privilegios specific pro le routine

en: User
ia: Usator

en: SQL query
ia: Query SQL

en: Handler
ia: Manipulator

en: Query cache
ia: Cache de query

en: Temporary data
ia: Datos temporanee

en: Delayed inserts
ia: Insertiones retardate

en: Key cache
ia: Cache de clave

en: Joins
ia: Juncturas

en: Sorting
ia: Ordinante

en: Transaction coordinator
ia: Coordinator de transactiones

en: Flush (close) all tables
ia: Refresca (claude) omne tabellas

en: Show open tables
ia: Monstra tabellas aperite

en: Flush query cache
ia: Refresca cache de query

en: Host
ia: Hospite

en: Command
ia: Commando

en: Progress
ia: Progresso

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
ia: Selection currente non contine un unic columna. Functionalitates ligate al modificar grillia, modificar, copiar, marcar, deler non es disponibile %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
ia: Selection currente non contine un unic columna. Functionalitates ligate al modificar grillia, modificar, copiar, e deler pote resultar in un comportamento indesiderate. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
ia: Executa query/queries de SQL sur servitor "%s"

en: Run SQL query/queries on table %s
ia: Executa query/queries de SQL sur tabella %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
ia: Il non ha information de stato detaliate disponibile pro iste motor de immagazinage.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
ia: %s es le motor predefinite de immagazinage sur iste servitor MySQL.

en: %s is available on this MySQL server.
ia: %s es disponibile sur iste servitor MySQL.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
ia: %s ha essite dishabilitate sur iste servitor MySQL.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
ia: Iste servitor MySQL non supporta lemotor de immagazinage %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
ia: Le nomine del clave primari debe esser "PRIMARY"!

en: Unknown table status:
ia: Stato de tabella incognite:

en: Source database `%s` was not found!
ia: Il non trovava base de datos de fonte '%s'!

en: Target database `%s` was not found!
ia: Il non trovava base de datos objectivo '%s'!

en: Invalid database:
ia: Base de datos invalide:

en: Invalid table name:
ia: Nomine de tabella invalide:

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
ia: Il falleva renominar tabella ab %1$s a %2$s!

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
ia: Tabella %1$s ha essite renominate a %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
ia: Il non pote salveguarda preferentias UI de tabella!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
ia: Il falleva nettar preferentias de UI de tabella (vide $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
ia: Il non pote salveguardar proprietate de UI "%s". Le modificationes non essera mantenite post que tu recarga iste pagina. Pro favor controla que le structura del tabella ha essite modificate.

en: Can't rename index to PRIMARY!
ia: Non pote renominar indice a PRIMARY!

en: No index parts defined!
ia: Nulle partes de indice definite!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
ia: Error quando on creava clave extranee sur %1$s (verifica typos de datos)

en: Error while working with template cache: %s
ia: Error durante que on travaliava con cache de patrono : %s

en: Default theme %s not found!
ia: Thema predefinite %s non trovate!

en: Theme %s not found!
ia: Thema %s non trovate!

en: No valid image path for theme %s found!
ia: Il trovava necun valide percurso de imagine pro le thema %s!

en: Tracking report
ia: Reporto de tracia

en: Structure only
ia: Solmente le structura

en: Data only
ia: Solmente datos

en: Structure and data
ia: Structura e datos

en: Structure snapshot
ia: Fragmento de structura

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
ia: Version %1$s de %2$s esseva delite.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
ia: Le extension de un integer de 1 byte, signate es ex -128 a 127, si non signate es ex 0 a 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
ia: Le extension de un integer de 2 bytes signate es ex -32,768 a 32,767, si non signate es ex 0 a 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
ia: Le extension de un integer de 3 bytes signate es ex -8,388,608 a 8,388,607, si non signate es ex 0 a 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
ia: Le extension de un integer de 4 bytes signate es ex -2,147,483,648 a 2,147,483,647, si non signate es ex 0 a 4,294,967,295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
ia: Le extension de un integer de 8 bytes signate es ex --9,223,372,036,854,775,808 a 9,223,372,036,854,775,807, si non signate es ex 0 a 18,446,744,073,709,551,615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
ia: In un numero a virgula/puncto fixate (M,D) - le maxime numero de cifras (M) es 65 (predefinite 10), le maxime numero de decimales (D) es 30 (predefinite 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
ia: Pro un parve numero a virgula/puncto mobile, valores disponibile es ex -3.402823466E+38 a -1.175494351E-38, 0, e ex 1.175494351E-38 a 3.402823466E+38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
ia: Pro un numero a virgula/puncto mobile de duple precision, valores disponibile es ex -1.7976931348623157E+308 a -2.2250738585072014E-308, 0, e ex 2.2250738585072014E-308 a 1.7976931348623157E+308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
ia: Synonymo de DOUBLE (exception in modo REAL_AS_FLOAT illo es un synonymo de FLOAT)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
ia: Un typo de campo bit (M), immagazinante M bits per valor (predefinite 1, maxime es 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
ia: Un synonymo de TINYINT(1), un valor de zero es considerate false (false), valores de non zero es considerate ver (true)

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
ia: Un alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
ia: Un data, le extension supportate es ex %1$s a %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
ia: Un combination de data e tempore, extension supportate es ex %1$s a %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
ia: Un marca de tempore, extension es 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, immagazinate como le numero de secundas ex le epocha (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
ia: Un tempore, extension es ab %1$s a %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
ia: Un anno in le formato de quatro cifras (4, per definition) o duo cifras, le valores permittite es ex 70 (1970) a 69 (2069) o ex 191 a 2155 e 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
ia: Un catena de longitude fixate (0-255, 1 predefinite) que es sempre plenate a dextera con spatios al longor specificate quando on immagazinava

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
ia: Un catena de longitude variabile (%s), le effective maxime longor depende ex le maxime grandor de rango

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
ia: Un columna de TEXT con un longor maxime de 255 (2^8 - 1) characteres, immagazinate con un prefixo de 1 byte indicante le valores in bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
ia: Un columna de TEXT con un longor maxime de 65,535 (2^16 - 1) characteres, immagazinate con un prefixo de 2 bytes indicante le valores in bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
ia: Un columna de TEXT con un longor maxime de 16,777,215 (2^24 - 1) characteres, immagazinate con un prefixo de 3 bytes indicante le valores in bytes

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
ia: Un columna de TEXT con un longor maxime de 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characteres, immagazinate con un prefixo de 4 bytes indicante le valores in bytes

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
ia: Como pro le typo CHAR, ma immagazina catenas de byte binari plus tosto que catenas de character non binari

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
ia: Como pro le typo VARCHAR, ma immagazina catenas de byte binari plus tosto que catenas de character non binari

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
ia: Un columna de BLOB con un longitude maxime de 255 (2^8 - 1) bytes, immagazinate con un prefixo indicante le longor del valor

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
ia: Un columna de BLOB con un longitude maxime de 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, immagazinate con un prefixo de 3 bytes indicante le longor del valor

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
ia: Un columna de BLOB con un longitude maxime de 65,535 (2^16 - 1) bytes, immagazinate con un prefixo de duo bytes indicante le longor del valor

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
ia: Un columna de BLOB con un longitude maxime de 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, immagazinate con un prefixo de 4bytes indicante le longor del valor

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
ia: Un enumeration,seligite ex le lista usque calores de 65,535 o le valor special de error "

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
ia: Un singule valor, seligite ex un insimul usque 64 membros

en: A type that can store a geometry of any type
ia: Un typo pote immagazinar un geometria de omne typo

en: A point in 2-dimensional space
ia: Un puncto in un spatio a duo dimensiones

en: A curve with linear interpolation between points
ia: Un curva con interpolation linear inter punctos

en: A polygon
ia: Un polygono

en: A collection of points
ia: Un collection de punctos

en: A collection of curves with linear interpolation between points
ia: Un collection de curvas con interpolation linear inter punctos

en: A collection of polygons
ia: Un collection de polygonos

en: A collection of geometry objects of any type
ia: Un collection de objectos de geometria de omne typo

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
ia: Immagazina e habilita accesso efficiente al datos in documentos de JSON (JavaScript Object Notation)

[ctx: date and time types]
en: Date and time
ia: Data e tempore

en: Taking you to the target site.
ia: Ducente te al sito de destination.

en: Password is too long!
ia: Contrasigno es troppo longe!

en: Max: %s%s
ia: Dimension maxime: %s%s

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
ia: Mai

[ctx: Short week day name for Sunday]
note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
ia: Dom

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
ia: Lun

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
ia: Mar

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
ia: Mer

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
ia: Jov

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
ia: Ven

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
ia: Sab

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
ia: %s dies, %s horas, %s minutas e %s secundas

en: Users
ia: Usatores

en: Sort
ia: Ordina

en: Icons
ia: Icones

en: Text
ia: Texto

en: Both
ia: Ambes

en: Nowhere
ia: Nusquam

en: Left
ia: A sinistra

en: Right
ia: A dextera

en: Click
ia: Pulsa

en: Double click
ia: Duple pulsa

en: Disabled
ia: Dishabilita

en: key
ia: clave

en: display column
ia: monstra columna

en: Welcome
ia: Benvenite

en: Open
ia: Aperite

en: Closed
ia: Claudite

en: Monday
ia: Lunedi

en: Tuesday
ia: Martedi

en: Wednesday
ia: Mercuridi

en: Thursday
ia: Jovedi

en: Friday
ia: Venerdi

en: Saturday
ia: Sabbato

en: Sunday
ia: Dominica

en: Ask before sending error reports
ia: Demanda ante inviar reportos de error

en: Always send error reports
ia: Sempre invia reportos de error

en: Never send error reports
ia: Jammais invia reportos de error

en: Server default
ia: Valores predefinite per le servitor

en: Enable
ia: Habilita

en: Disable
ia: Dishabiita

en: Quick - display only the minimal options to configure
ia: Rapide - monstra solmente le optiones minime pro configurar

en: Custom - display all possible options to configure
ia: Personalisate - monstra omne optiones possibile pro configurar

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
ia: Personalisate - como supra, ma sin le selection de rapide/personalisate

en: complete inserts
ia: insertiones complete

en: extended inserts
ia: insertiones extendite

en: both of the above
ia: ambes del precedentes

en: neither of the above
ia: necun del precedentes

[ctx: for default]
en: None
ia: Necun

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
ia: Tu non ha bastante privilegios pro executar iste operation; Pro favor refere al documentation pro altere detalios

en: Unique
ia: Unic

en: Fulltext
ia: Texto complete

en: first
ia: prime

en: after %s
ia: post %s

en: Table name
ia: Nomine de tabella

en: Add
ia: Adde

en: column(s)
ia: columna(s)

en: Collation:
ia: Colliger:

en: Connection:
ia: Connexion:

en: Storage engine
ia: Motor de immagazinage

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
ia: Transaction in linea

en: Loading
ia: Cargante

en: Referenced by %s.
ia: Referentiate per %s.

en: Is a foreign key.
ia: Es un clave estranie.

en: Pick from Central Columns
ia: Prende ex le columnas central

en: Partition by:
ia: Partition per:

en: Expression or column list
ia: Lista de expression o de columna

en: Partitions:
ia: Partitiones:

en: Subpartition by:
ia: Subpartition per:

en: Subpartitions:
ia: Subpartitiones:

en: Values
ia: Valores

en: Engine
ia: Motor

en: Comment
ia: Commento

en: Data directory
ia: Directorio de datos

en: Index directory
ia: Directorio indice

en: Max rows
ia: Numero maxime de rangos

en: Min rows
ia: Numero minime de rangos

en: Table space
ia: Spatio de tabella

en: Node group
ia: Gruppo de nodos

en: Length/Values
ia: Longitudine/Valores

en: Adjust privileges
ia: Adapta permissiones

en: Virtuality
ia: Virtualitate

en: Move column
ia: Move columna

en: List of available transformations and their options
ia: Lista de transformationes disponibile e lor operationes

en: Browser display transformation
ia: Transformation de monstrator de navigator

en: Browser display transformation options
ia: Optiones de transformation de monstrator de navigator

en: Input transformation
ia: Transformation de ingresso

en: Input transformation options
ia: Optiones de transformation de ingresso

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
ia: Iste preferentia es dishabilitate, illo non essera applicate a tu configuration.

en: Set value: %s
ia: Fixa valor: %s

en: Restore default value
ia: Restabili valor predefinite

en: Allow users to customize this value
ia: Permitte a usatores personalisar iste valor

en: Collapse
ia: Plica

en: Expand
ia: Expande

en: Requery
ia: Repite Query

en: Clear
ia: Netta

en: History
ia: Chronologia

en: Bookmarks
ia: Marcatores de libro

en: Press Ctrl+Enter to execute query
ia: Pressa Ctrl+Enter pro executar query

en: Press Enter to execute query
ia: Pressa Enter pro executar query

en: Explain
ia: Explica

en: Bookmark
ia: Marcator de libro

en: Query failed
ia: Query falleva

en: Queried time
ia: Tempore de executar query

en: During current session
ia: Durante session currente

en: ascending
ia: ascendente

en: descending
ia: descendente

en: Order:
ia: Ordine:

en: Count
ia: Computo

en: Execution order
ia: Ordine de executar

en: Time taken
ia: Tempore utilisate

en: Order by:
ia: Ordine per:

en: Ungroup queries
ia: Leva gruppos ex queries

en: Show trace
ia: Monstra tracia

en: Hide trace
ia: Cela tracia

en: Add bookmark
ia: Adde marcator de libro o favorito

en: Label
ia: Etiquetta

en: Target database
ia: Base de datos objectivo

en: Share this bookmark
ia: Comparti iste marcator de libro o favorito

en: Set default
ia: Fixa le valores predefinite

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
ia: Executa queries si on pressa Enter e on inserta nove rango con Shift+Enter. Pro facer iste permanente, vide preferentias.

en: Create version %1$s
ia: Crea version %1$s

en: Add new column
ia: Adde nove columna

en: Length/Value
ia: Longitude/Valores

en: Attribute
ia: Attributo

en: The central list of columns for the current database is empty
ia: Le lista central de columnas pro le base de datos currente es vacue

en: Filter rows
ia: Filtra rangos

en: Search this table
ia: Cerca in iste tabella

en: Add column
ia: Adde columna

en: Select a table
ia: Selige un tabella

en: Select a column.
ia: Selige un columna.

en: Click to sort.
ia: Pulsa pro ordinar.

en: Number of columns
ia: Numero de columnas

en: Create
ia: Crea

en: Database comment:
ia: Commento del base de datos:

en: Print
ia: Imprime

en: Packed
ia: Comprimite

en: Cardinality
ia: Cardinalitate

en: No index defined!
ia: Necun indice definite!

en: Select all
ia: Selige toto

en: Show/hide columns
ia: Monstra/cela columnas

en: See table structure
ia: Vide le structura de tabella

en: Select "%s"
ia: Selige "%s"

en: Add an option for column "%s".
ia: Adde un option pro le columna "%s".

en: Page to open
ia: Pagina de aperir

en: Page to delete
ia: Pagina de deler

en: Show/Hide tables list
ia: Monstra/Cela lista de tabellas

en: View in fullscreen
ia: Monstra a schermo integre

en: Exit fullscreen
ia: Abandona le modo de schermo integre

en: New page
ia: Nove pagina

en: Delete pages
ia: Dele paginas

en: Create table
ia: Crea tabella

en: Create relationship
ia: Crea relation

en: Reload
ia: Recarga

en: Help
ia: Adjuta

en: Angular links
ia: Ligamines angular

en: Direct links
ia: Ligamines directe

en: Snap to grid
ia: Colpos (snap) al grilia

en: Small/Big All
ia: Toto parve/grande

en: Toggle small/big
ia: Commuta inter parve/grande

en: Toggle relationship lines
ia: Commuta lineas de relation

en: Export schema
ia: Exporta schema

en: Build Query
ia: Construe Query

en: Move Menu
ia: Move menu

en: Pin text
ia: Texto de spinula (pin text)

en: Hide/Show all
ia: Cela/monstra toto

en: Hide/Show tables with no relationship
ia: Cela/Monstra tabellas con necun relation

en: Number of tables:
ia: Numero de tabellas:

en: Delete relationship
ia: Dele relation

en: Relationship operator
ia: Operator de relation

en: Except
ia: Excepte

en: Value
ia: Valor

en: Rename to
ia: Renomina in

en: New name
ia: Nove nomine

en: Aggregate
ia: Total

en: Active options
ia: Optiones active

en: Save to selected page
ia: Salveguarda al pagina seligite

en: Create a page and save to it
ia: Crea un pagina e salveguarda a illo

en: New page name
ia: Nomine de nove pagina

en: Select page
ia: Selige pagina

en: Select Export Relational Type
ia: Selige typo de exportation relational

en: Details
ia: Detalios

en: Event name
ia: Nomine de evento

en: Event type
ia: Typo de evento

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
ia: Initia

[ctx: End of recurring event]
en: End
ia: Fin

en: Check all
ia: Marca omnes

en: Create new event
ia: Crea nove evento

en: Click to toggle
ia: Pulsa pro alternar

en: ON
ia: Activate (On)

en: OFF
ia: non activate (off)

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
ia: @SERVER@ devenira le nomine de servitor e @DATABASE@ devenira le nomine de base de datos.

note: l10n: A query that the user has written freely
en: Exporting a raw query
ia: Exportante un query crude

en: Exporting tables from "%s" database
ia: Exportante tabellas ex le base de datos "%s"

en: Importing into the database "%s"
ia: Importante in le base de datos "%s"

en: Multi-table query
ia: Query de Multi-tabella

en: Query by example
ia: Query per exemplo

en: Query window
ia: Fenestra de query

en: select table
ia: selige tabella

en: select column
ia: selige columna

en: Table alias
ia: Alias de tabella

en: Column alias
ia: Alias de columnas

en: Use this column in criteria
ia: Usa iste columna in criterios

en: criteria
ia: criterios

en: Add as
ia: Adde como

en: Another column
ia: Un altere columna

en: Remove this column
ia: Remove iste columna

en: + Add column
ia: + Adde columna

en: Update query
ia: Actualisa query

en: Database comment
ia: Commento del base de datos

en: Rename database to
ia: Renominar le base de datos como

en: New database name
ia: Nomine de nove base de datos

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
ia: Tu non ha bastante privilegios pro executar iste operation; Pro favor tu refere al documentation pro altere detalios.

en: Remove database
ia: Remover base de datos

en: Database %s has been dropped.
ia: Le base de datos %s ha essite delite.

en: Drop the database (DROP)
ia: Deler le base de datos (DROP)

en: Copy database to
ia: Copia base de datos in

en: CREATE DATABASE before copying
ia: CREATE DATABASE ante copiar

en: Add constraints
ia: Adde vinculos

en: Switch to copied database
ia: Commuta al base de datos copiate

en: Change all tables collations
ia: Modifica omne collationes de columnas

en: Change all tables columns collations
ia: Modifica omne collationes de columnas de tabellas

en: User name
ia: Nomine de usator

en: Host name
ia: Nomine de hospite

en: Any
ia: Omne

en: global
ia: Global

en: With selected:
ia: Si seligite:

[ctx: Create new user]
en: New
ia: Nove

en: Add user account
ia: Adde conto de usator

en: Switch to %svisual builder%s
ia: Commuta a %svisual builder%s (constructor visual)

en: You have to choose at least one column to display!
ia: Tu debe seliger al minus un columna de monstrar!

en: Ins:
ia: Insere:

en: And
ia: E (And)

en: Del:
ia: Dele:

en: Column:
ia: Columna:

en: Show:
ia: Monstra:

en: Sort:
ia: Ordina:

en: Sort order:
ia: Modo de ordinar:

en: Criteria:
ia: Criterios:

en: Modify:
ia: Modifica:

en: Add/Delete criteria rows:
ia: Adde/Dele rangos de criterios:

en: Add/Delete columns:
ia: Adde/Dele columnas:

en: Use tables
ia: Usa tabellas

en: SQL query on database <b>%s</b>:
ia: SQL-query sur base de datos <b>%s</b>:

en: Parameters
ia: Parametros

en: Charset
ia: Insimul de characteres

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
ia: Tu non ha bastante privilegios pro executar iste operation; Pro favor tu refere al documentation pro altere detalios.

en: Security type
ia: Typo de securitate

en: Create new routine
ia: Crea nove routine

en: ENUM/SET editor
ia: Editor de ENUM/SET

en: Execute
ia: Executa

en: Search in database
ia: Cerca in le base de datos

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
ia: Parolas o valores de cercar (metacharacter: "%"):

en: Find:
ia: Trova:

en: Words are separated by a space character (" ").
ia: Parolas es separate per un character de spatio (" ").

en: Inside tables:
ia: Intra tabulas:

en: Unselect all
ia: Deselige toto

en: Inside column:
ia: Intra columna:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
ia[0]: %1$s correspondentia in <strong>%2$s</strong>
ia[1]: %1$s correspondentias in <strong>%2$s</strong>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
ia[0]: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> correspondentia
ia[1]: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> correspondentias

en: Add prefix
ia: Adde prefixo

en: %s table | %s tables
ia[0]: %s tabula
ia[1]: %s tabulas

en: Sum
ia: Summa

en: Continue
ia: Continua

en: From
ia: Ex

en: To
ia: A

en: Check tables having overhead
ia: Marca tabellas que ha costos general

en: Copy table
ia: Copia tabella

en: Show create
ia: Monstra create

en: Delete data or table
ia: Dele datos o tabella

en: Empty
ia: Vacua

en: Table maintenance
ia: Mentenimento de tabella

en: Analyze table
ia: Analysa tabella

en: Check table
ia: Verifica tabella

en: Checksum table
ia: Tabella de checksum

en: Optimize table
ia: Optimiza tabella

en: Repair table
ia: Repara tabella

en: Prefix
ia: Prefixo

en: Add columns to central list
ia: Adde columnas al lista central

en: Make consistent with central list
ia: Face consistente con le lista central

en: Are you sure?
ia: Tu es secur?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
ia: Iste action pote modificar alcun definition de columnas.[br]Tu es secur que tu vole continuar?

en: Options:
ia: Optiones:

en: Add AUTO INCREMENT value
ia: Adde valor de AUTO INCREMENT

en: Do you really want to execute the following query?
ia: Tu es secur que tu vermente vole executar le query sequente?

en: Remove from Favorites
ia: Remove ex favoritos

en: Add to Favorites
ia: Adde a Favoritos

en: Create view
ia: Crea vista

en: Not replicated
ia: Non replicate

en: Replicated
ia: Replicate

en: in use
ia: in uso

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
ia: Il pote esser approximate. Pulsa sur le numero pro obtener le computo exacte. Vide[doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Size
ia: Grandor

en: Last update
ia: Ultime actualisation

en: Last check
ia: Ultime controlo

en: Tracked tables
ia: Tabulas traciate

en: Last version
ia: Ultime version

en: Created
ia: Create

en: Updated
ia: Actualisate

en: not active
ia: non active

en: Delete tracking
ia: Delite traciar

en: Versions
ia: Versiones

en: Untracked tables
ia: Tabulas non traciate

en: Track table
ia: Tracia tabula

[ctx: Trigger action time]
en: Time
ia: Tempore

en: Create new trigger
ia: Crea nove trigger

en: Save edited data
ia: Salveguarda datos modificate

en: Restore column order
ia: Restabili ordine de columna

en: Number of rows:
ia: Numero de rangos:

en: All
ia: Omnes

en: Sort by key:
ia: Ordina per clave:

en: Extra options
ia: Altere optiones

en: Relational key
ia: Clave relational

en: Display column for relationships
ia: Monstra columna pro relationes

en: Show binary contents
ia: Monstra contentos binari

en: Show BLOB contents
ia: Monstra contentos BLOB

en: Hide browser transformation
ia: Cela transformation de navigator

en: Well Known Text
ia: Well Known Text (Texto ben cognoscite)

en: Well Known Binary
ia: Well Known Binary (binari ben cognoscite)

en: Query results operations
ia: Operationes super exitos de query

en: Copy to clipboard
ia: Copia a area de transferentia

en: Display chart
ia: Monstra graphico

en: Visualize GIS data
ia: Monstra datos de GIS

[ctx: None encoding conversion]
en: None
ia: Necun

en: Convert to Kana
ia: Converte a Kana

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
ia: Iste reporto includeva automaticamente datos re le error e re le information super fixationes de configuration relevante. Illo essera inviata al equipa de phpMtAdmin pro analysar le error.

en: You may examine the data in the error report:
ia: Tu pote examinar le datos in le reporto de error:

en: Submit error report
ia: Submitte reporto de error

en: Send error report
ia: Invia reporto de errores

en: Select a template
ia: Selige un patrono

en: Export templates:
ia: Patronos de exportation:

en: New template:
ia: Nove patrono:

en: Template name
ia: Nomine de patrono

en: Existing templates:
ia: Patronos existente:

en: Template:
ia: Patrono:

en: Update
ia: Actualisa

en: Show SQL query
ia: Monstra query de SQL

en: Export method:
ia: Methodo de exportation:

en: Quick - display only the minimal options
ia: Rapide-monstra solo le optiones minime

en: Custom - display all possible options
ia: Personalisate-monstra omne optiones possibile

en: Rows:
ia: Rangos:

en: Dump all rows
ia: Le dump de omne rangos

en: Dump some row(s)
ia: Executa le dump de alicun rango(s)

en: Row to begin at:
ia: Rango de initiar a:

en: Output:
ia: Exito:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
ia: Salveguarda sur servitor in le directorio <strong>%s</strong>

en: Rename exported databases/tables/columns
ia: Renomina base de datos/tabellas/columnas exportate

en: Defined aliases
ia: Aliases definite

en: Select database:
ia: Selige base de datos:

en: Select table:
ia: Selige tabella:

en: New table name
ia: Nomine de nove tabella

en: Select column:
ia: Selige columna:

en: New column name
ia: Nove nomine de columna

en: Use %s statement
ia: Usa le instruction %s

en: View output as text
ia: Vide exito como texto

en: Save output to a file
ia: Salveguarda exito in un file

en: File name template:
ia: Patrono de nomine de file:

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
ia: Iste valor es interpretate per usar le function 'strftime', assi que tu pote usar catenas de formatation per le datas/tempore. Anque on potera adder le sequente transformationes: %s. Altere texto essera mantenite assi como il es. Vide le FAQ 6.27 pro detalios.

en: Character set of the file:
ia: Insimul de characteres de file:

en: zipped
ia: comprimite per zip

en: gzipped
ia: comprimite per gzip

en: Export databases as separate files
ia: Exporta base de datos como files separate

en: Export tables as separate files
ia: Exporta tabellas como files separate

en: Format-specific options:
ia: Optiones specific de formato:

en: Encoding Conversion:
ia: Conversion de codifica:

en: Filters
ia: Filtros

en: Open new phpMyAdmin window
ia: Aperi nove fenestra de phpMyAdmin

en: phpMyAdmin Demo Server
ia: Servitor demo de phpMyAdmin

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
ia: Currentemente executante revision de Git %1$s ex le ramo %2$s.

en: Git information missing!
ia: Information de git mancante!

en: Value for the column "%s"
ia: Valor pro le columna "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
ia: Usa OpenStreetMaps como disposition o nivello basic

en: Geometry %d:
ia: Geometria %d:

en: Point:
ia: Puncto:

en: Point %d:
ia: Puncto %d:

en: Linestring %d:
ia: Linestring (catena de linea) %d:

en: Outer ring:
ia: Circulo externe:

en: Inner ring %d:
ia: Circulo interne %d:

en: Add a linestring
ia: Adde un linestring

en: Polygon %d:
ia: Polygono %d:

en: Add a polygon
ia: Adde un polygono

en: Add geometry
ia: Adde un geometria

en: Output
ia: Exito

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
ia: Selige "GeomFromText" (GeomExText) ex le columna "Function" e colla le catena a basso in le campo "Value" (Valor).

en: Javascript must be enabled past this point!
ia: Javascript debe esser habilitate passate iste puncto!

en: Click on the bar to scroll to top of page
ia: Pulsa sur le barra pro rolar al culmine del pagina

en: Git revision:
ia: Revision de Git:

en: no branch
ia: necun ramo

en: from %s branch
ia: ex ramo %s

en: committed on %s by %s
ia: committite le %s per %s

en: authored on %s by %s
ia: create le %s per %s

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
ia: Tu es usante un servitor demo. Tu pote face omne cosas hic, ma pro favor tu non modifica usatores root, debian-sys-maint e pma. Altere information es disponibile in %s.

en: General settings
ia: Preferentias general

en: Server connection collation:
ia: Colliger de connexion de servitor:

en: More settings
ia: Altere preferentias

en: Appearance settings
ia: Preferentias de apparentia

en: Language
ia: Linguage

en: Theme
ia: Thema

en: Database server
ia: Servitor de base de datos

en: Server:
ia: Servitor:

en: Server type:
ia: Typo de servitor:

en: Server connection:
ia: Connexion de servitor:

en: Protocol version:
ia: Version de protocollo:

en: User:
ia: Usator:

en: Server charset:
ia: Insimul de characteres del servitor:

en: Web server
ia: Servitor web

en: Database client version:
ia: Version del cliente de base de datos:

en: PHP extension:
ia: Extension de PHP:

en: PHP version:
ia: Version de PHP:

en: Show PHP information
ia: Monstra information de PHP

en: Version information:
ia: Information de version:

en: Official Homepage
ia: Pagina initial o domo official

en: Contribute
ia: Contribue

en: Get support
ia: Obtene supporto

en: List of changes
ia: Lista de modificationes

en: License
ia: Licentia

en: Warning
ia: Aviso

en: phpMyAdmin Themes
ia: Themas de phpMyAdmin

en: Get more themes!
ia: Obtene altere themas!

en: Screenshot of the %s theme.
ia: Captura del schermo del thema %s.

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
ia: Prende lo

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
ia: Le file incargate probabilemente es plus grande que le maxime grandor permittite o iste es un defecto cognoscite per le navigatores basate sur webkit (Safari, Google Chrome, Arora etc.).

en: %s of %s
ia: %s de %s

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
ia: Il ha circa %MIN min. %SEC sec. remanente.

en: About %SEC sec. remaining.
ia: Il ha circa %SEC sec. remanente.

en: The file is being processed, please be patient.
ia: Le file es in elaboration, pro favor tu sia patiente.

en: Uploading your import file…
ia: Incargante tu file de importar…

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
ia: Pro favor, sia patiente, durante que le file ha essite cargate. detalios re le incargamento non es disponibile.

en: File to import:
ia: File de importar:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
ia: Le file pote esser comprimite (%s) o non comprimite.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
ia: Le nomine de un file comprimite debe terminar in <strong>.[format].[compression]</strong>. Exemplo:<strong>.sql.zip</strong>

en: Select file to import
ia: Selige file de importar

en: Browse your computer:
ia: Cerca in tu computator:

en: You may also drag and drop a file on any page.
ia: Tu anque pot etraher e deponer un file sur qualcunque pagina.

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
ia: Selige ex le directorio de incargamento de servitor web [strong]%s[/strong]:

en: File uploads are not allowed on this server.
ia: Il non es permittite incargar files sur iste servitor.

en: Partial import:
ia: Importation partial:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
ia: Previe importation expirava, post un nove submission il continuara ab position %d.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
ia: Salta iste numero de queries (pro SQL) initiante ab le prime:

en: Rename
ia: Renomina

en: The primary key has been dropped.
ia: Le clave primari ha essite delite.

en: Index %s has been dropped.
ia: Indice %s ha essite delite.

note: l10n: Year suffix for calendar, "none" is empty.
en: none
ia: nulle

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
ia: Prox

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
ia: Hodie

en: January
ia: Januario

en: February
ia: Februario

en: March
ia: Martio

note: l10n: Short month name for May
en: May
ia: Maio

en: June
ia: Junio

en: July
ia: Julio

en: August
ia: Augusto

en: September
ia: Septembre

en: October
ia: Octobre

en: November
ia: Novembre

en: December
ia: Decembre

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
ia: Dom

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
ia: Do

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
ia: Lu

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
ia: Ma

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
ia: Me

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
ia: Jo

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
ia: Ve

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
ia: Sept

en: Hour
ia: Hora

en: Minute
ia: Minuta

en: Second
ia: Secunda

en: This field is required
ia: Iste campo es requirite

en: Please fix this field
ia: Pro favor corrige iste campo

en: Please enter a valid email address
ia: Pro favor inserta un valide adresse de e-posta

en: Please enter a valid URL
ia: Pro favor inserta un valide URL

en: Please enter a valid date
ia: Pro favor inserta un valide data

en: Please enter a valid date ( ISO )
ia: Pro favor inserta un data valide (ISO)

en: Please enter a valid number
ia: Pro favor inserta un numero valide

en: Please enter a valid credit card number
ia: Pro favor inserta un numero valide de carta de credito

en: Please enter only digits
ia: Pro favor inserta solmente digitos

en: Please enter the same value again
ia: Pro favor inserta novemente le mesme valor

en: Please enter no more than {0} characters
ia: Pro favor inserta plus que {0} characteres

en: Please enter at least {0} characters
ia: Pro favor inserta al minus {0} characteres

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
ia: Pro favor inserta un valor de longor de characteres inter {0} e {1}

en: Please enter a value between {0} and {1}
ia: Pro favor inserta un valor inter {0} e {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
ia: Pro favor inserta un valor minor o equal a {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
ia: Pro favor inserta un major o equal a {0}

en: Please enter a valid date or time
ia: Pro favor inserta un data o tempore valide

en: Please enter a valid HEX input
ia: Pro favor inserta un valide ingresso HEX

en: Log in
ia: Accesso (Log in)

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
ia: Tu pote insertar nomine de hospite/Adresse de IP e le porto separate per spatio.

en: Username:
ia: Nomine de usator:

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: Server choice:
ia: Selection de servitor:

en: Authentication code:
ia: Codice de authentication:

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
ia: Le authentication configurate de duo factores non es disponibile, pro favor tu installa le dependentias mancante.

en: View:
ia: Vista:

en: Show hidden navigation tree items.
ia: Monstra elementos de arbore de navigation celate.

en: Home
ia: Domo o Pagina de Initio

en: Empty session data
ia: Datos de session vacue

en: Log out
ia: Claude session

en: phpMyAdmin documentation
ia: Documentation de phpMyAdmin

en: MariaDB Documentation
ia: Documentation de MariaDB

en: MySQL Documentation
ia: Documentation de MySQL

en: Navigation panel settings
ia: Preferentias de pannello de navigation

en: Reload navigation panel
ia: Recarga pannello de navigation

en: An error has occurred while loading the navigation display
ia: Un error ha occurrite quando on incargava le monstrator de navigation

en: Type to filter these, Enter to search all
ia: Typa pro filtrar istos, pressa Enter pro cercar toto

en: Clear fast filter
ia: Netta filtro rapide

en: Delete settings
ia: Dele fixationes

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
ia: Il non pote salveguardar preferentias, le forma submittite contine errores!

en: Two-factor authentication
ia: Authentication de duo factores

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
ia: Le configuration contine datos incorrecte pro alcun campos.

en: Do you want to import remaining settings?
ia: Tu vole importar preferentias remanente?

en: Saved on: @DATE@
ia: Salveguardate le: @DATE@

en: Import from file
ia: Importa ex file

en: You have no saved settings!
ia: Tu non ha salveguardate le preferentias!

en: Save as JSON file
ia: Salveguarda como file JSON

en: Save as PHP file
ia: Salveguarda como file PHP

en: Existing settings will be overwritten!
ia: Preferentias existente essera superscribite!

en: Configure two-factor authentication
ia: Configura Authentication de duo factores

en: Enable two-factor authentication
ia: Activa Authentication de duo factores

en: Confirm disabling two-factor authentication
ia: Confirma deactivation de Authentication de duo factores

en: Disable two-factor authentication
ia: De-activa Authentication de duo factores

en: Two-factor authentication status
ia: Status de authentication de duo factores

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
ia: Authentication de duo factores non es disponibile, activa immagazinage de configuration de phpMyAdmin per usar lo.

en: There are no recent tables.
ia: Il non ha tabellas recente.

en: There are no favorite tables.
ia: Il non ha tabellas favorite.

en: Configuration of pmadb…
ia: Configuration de pmadb…

en: not OK
ia: Non OK

en: General relation features
ia: Characteristicas general de relation

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
ia: %sCreate%s un base de datos nominate '%s' e configura le configuration de immagazinage de phpMyAdmin ci.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
ia: %sCrea%s le immagazinage de configuration de phpMyAdmin in le base de datos currente.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
ia: %sCreate%s mancante de tabellas de immagazinage de configuration de phpMyAdmin.

en: Enabled
ia: Habilitate

en: SQL history:
ia: Historia de SQL:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
ia: Crea le tabella necessari con le <code>%screate_tables.sql</code>.

en: Truncate shown queries
ia: Trunca queries monstrate

en: Show full queries
ia: Monstra queries complete

en: Log name
ia: Nomine de registro log

en: Server ID
ia: ID de servitor

en: Original position
ia: Position original

en: Character sets and collations
ia: Insimules de character e collationes

[ctx: The collation is the default one]
en: default
ia: predefinite

en: Create database
ia: Crea base de datos

en: No privileges to create databases
ia: Necun privilegios pro crear base de datos

en: Jump to database '%s'
ia: Va al base da datos '%s'

en: Check privileges for database "%s".
ia: Verifica le privilegios de base de datos "%s".

en: Check privileges
ia: Verifica le privilegios

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
ia: Nota: habilitar ci le statisticas de base de datos poterea causar traffico intense inter le servitor web e le servitor de MySQL.

en: Enable statistics
ia: Habilita statisticas

en: No databases
ia: Necun base de datos

en: Storage engines
ia: Motores de immagazinage

en: Storage Engine
ia: Motor de immagazinage

en: Unknown storage engine.
ia: Motor de immagazinage incognite.

en: @SERVER@ will become the server name.
ia: @SERVER@ devenira le nomine de servitor.

en: Exporting databases from the current server
ia: Exportante base de datos ex le servitor currente

en: Importing into the current server
ia: Importante in le currente servitor

en: Author
ia: Autor

en: disabled
ia: dishabilitate

en: deleting
ia: delente

en: deleted
ia: delite

en: Database for user account
ia: Base de datos pro conto de usator

en: Grant all privileges on database %s.
ia: Accorda omnes privilegios sur base de datos "%s".

en: No Password
ia: Necun contrasigno

en: Enter:
ia: Inserta:

[ctx: Password strength]
en: Strength:
ia: Fortia:

en: Re-type:
ia: Re-typa:

en: Password Hashing:
ia: Hachage de contrasigno:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
ia: Iste methodo require un '<i>connexion SSL</i>' o un '<i> connexion non cryptate que crypta le contrasigno per RSA</i>'; durante que on connecte al servitor.

en: User group:
ia: Gruppo de Usator:

en: Edit privileges:
ia: Modifica privilegios:

en: User account
ia: Conto de usator

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
ia: Permitte a le usator de dar a altere usatores o remover ab altere usatores privilegios que le usator possede sur iste routine.

en: Pagination of user accounts
ia: Pagination de contos de usator

en: User name:
ia: Nomine de usator:

en: Any user
ia: Omne hospite

en: Host name:
ia: Nomine de hospite:

en: Any host
ia: Omne hospite

en: This host
ia: Iste hospite

en: Use host table
ia: Usa tabula de usatores

en: Password
ia: Contrasigno

en: No password
ia: Necun contrasigno

en: Authentication plugin
ia: Plugin de authentication

en: Password hashing method
ia: Methodo de hashing per le contrasigno

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
ia: Iste methodo require que on usa un '<em>connexion SSL</em>' o un '<em> connexion non cryptate que crypta le contrasigno usante RSA</em>'; durante que on connecte al servitor.

en: Add privileges on the following database(s):
ia: Adde le privilegios sur le sequente base(s) de datos:

en: Add privileges on the following routine:
ia: Adde le privilegios sur le sequente routine:

[ctx: None privileges]
en: None
ia: Necun

en: Allows creating foreign key relations.
ia: Monstra relationes de clave externe.

en: Not used for this MySQL version.
ia: Non usate per iste version de MySQL.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
ia: Il non require connexiones cryptate SSL.

en: Requires SSL-encrypted connections.
ia: Il require connexiones cryptate SSL.

en: User group
ia: Gruppo de Usator

en: Remove selected user accounts
ia: Remove contos de usator selectionate

en: Save changes
ia: Salveguarda cambiamentos

en: Port:
ia: Porto:

en: No privileges
ia: Necun privilegios

en: Generate password:
ia: Contrasigno generate:

en: Variable
ia: Variabile

en: Current server:
ia: Servitor currente:

en: Advisor system
ia: Systema de advisor

en: Errors occurred while executing rule expressions:
ia: Alcun error occurreva durante que on executava expressiones de regula:

en: Possible performance issues
ia: Possibile problemas de prestationes

en: Issue:
ia: Problema:

en: Used variable / formula:
ia: Variabile/formula utilisate:

en: Test:
ia: Essaya:

en: Query statistics
ia: Statisticas de Query

en: All status variables
ia: Omne variabiles de stato

en: Monitor
ia: Controla

en: Advisor
ia: Consultor

en: Refresh rate
ia: Frequentia de Refrescamento

en: %d second
ia: %d seconda

en: %d seconds
ia: "%d" secundas

en: %d minute
ia: %d minuta

en: %d minutes
ia: %d minutas

en: Reset to default
ia: Retorna a valores predefinite

en: Chart Title
ia: Titulo del graphico

en: Series in chart:
ia: Series in graphico:

en: Show only active
ia: Monstra solmente aperite

en: ø per hour
ia: ø per hora

en: Add user group
ia: Adde gruppo de usator

en: Group name:
ia: Nomine de gruppo:

en: Server level tabs
ia: Schedas de nivello servitor

en: Database level tabs
ia: Schedas de nivello de base de datos

en: Table level tabs
ia: Schedas de nivello de tabula

en: Delete user group
ia: Dele gruppo de usator

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
ia: Tu non ha bastante privilegios pro vider variabiles e fixationes de servitor. %s

en: Overview
ia: Vision de juncto

en: Configuration file
ia: File de configuration

en: Generated configuration file
ia: File de configuration generate

en: Download
ia: Discarga

en: Submitted form contains errors
ia: Le forma submittite contine errores

en: Ignore errors
ia: Ignora errores

en: Show form
ia: Monstra forma

en: Show hidden messages
ia: Monstra messages celate

en: New server
ia: Nove servitor

en: Default language
ia: Linguage predefinite

en: Default server
ia: Servitor predefinite

en: let the user choose
ia: permitte que le usator selige

en: - none -
ia: - necun -

en: End of line
ia: Fin del linea

en: Display
ia: Monstra

en: phpMyAdmin homepage
ia: Pagina domo o principal de phpMyAdmin

en: Donate
ia: Dona

en: Check for latest version
ia: Verifica le ultime version

en: Edit server
ia: Modifica servitor

en: Add a new server
ia: Adde un nove servitor

en: Label:
ia: Etiquetta:

en: State
ia: Stato

en: Total Time
ia: Tempore total

en: % Time
ia: % Tempore

en: Calls
ia: Appellos

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
ia: Parametros Bind

en: Delimiter
ia: Delimitator

en: Bookmark:
ia: Marcator de libro:

en: shared
ia: compartite

en: View only
ia: Solmente vista

en: Use this value
ia: Usa iste valor

en: Chart type
ia: Typo de diagramma

[ctx: Chart type]
en: Bar
ia: Barra

[ctx: Chart type]
en: Column
ia: Columna

[ctx: Chart type]
en: Line
ia: Linea

[ctx: Chart type]
en: Timeline
ia: Chronologia

en: Chart title:
ia: Titulo del diagramma:

en: Y Values
ia: Valores pro le axis Y

en: Series column:
ia: Columna de series:

en: Value Column:
ia: Columna de valor:

en: Save chart as image
ia: Salveguarda diagramma como imagine

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
ia: @SERVER@ devenira le nomine de servitor, @DATABASE@ devenira le nomine de base de datos e @TABLE@ devenira le nomine de tabella.

en: Exporting rows from "%s" table
ia: Exportante rangos ex tabella "%s"

en: Table search
ia: Cerca de tabella

en: Zoom search
ia: Cerca de zoom

en: Find and replace
ia: Trova e reimplacia

en: Replace with:
ia: Reimplacia con:

en: Use regular expression
ia: Usa expression regular

en: Find and replace - preview
ia: Trova e reimplacia - vista preliminar

en: Original string
ia: Catena original

en: Replaced string
ia: Catena reimplaciate

en: Replace
ia: Reimplacia

en: Label column
ia: Etiquetta columna

en: -- None --
ia: -- Necun --

en: Spatial column
ia: Columna spatial

en: Importing into the table "%s"
ia: Importante in le tabella "%s"

en: Index name:
ia: Nomine de indice:

en: Index choice:
ia: Selection de indice:

en: Advanced options
ia: Optiones avantiate

en: Index type:
ia: Typo de indice:

en: Parser:
ia: Analysator (parser):

en: Comment:
ia: Commento:

en: Drag to reorder
ia: Trahe pro reordinar

en: Insert as new row
ia: inserta como nove rango

en: Insert as new row and ignore errors
ia: Inserta como nove rango e ignora errores

en: Show insert query
ia: Monstra query de insertar

en: and then
ia: e alora

en: Go back to previous page
ia: Vade a previe pagina

en: Insert another new row
ia: Inserta un altere nove rango

en: Go back to this page
ia: Vade retro a iste pagina

en: Edit next row
ia: Modifica nove rango

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
ia: Usa le clave TAB pro mover de valor a valor, o CTRL+flechas pro mover lo ubique.

en: Binary
ia: Binari

en: Use the NULL value for this column.
ia: Usa le valor de NULL per iste columna.

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
ia: Per su longitudine,<br> iste columna poterea non esser modificabile.

en: Binary - do not edit
ia: Dato binari - non modifica

en: Edit/Insert
ia: Modifica/Inserta

en: Continue insertion with %s rows
ia: Continua insertion con %s rangos

en: Alter table order by
ia: Alterar le ordine de tabella per

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
ia: (singularmente)

en: Move table to (database.table)
ia: Move le tabella in (database.table)

en: Table options
ia: Optiones de tabella

en: Rename table to
ia: Renomina tabella como

en: Table comments
ia: Commentos de tabella

en: Change all column collations
ia: Modifica omne collation de columna

en: Copy table to (database.table)
ia: Copia le tabella in (database.table)

en: Switch to copied table
ia: Commuta a tabella copiate

en: Defragment table
ia: Defragmenta tabella

en: Table %s has been flushed.
ia: Tabella %s ha essite initialisate.

en: Flush the table (FLUSH)
ia: Initialisa le tabella (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
ia: Vacua le tabella (TRUNCATE)

en: Delete the table (DROP)
ia: Dele le tabella (DROP)

en: Partition maintenance
ia: Mantenentia de partition

en: Remove partitioning
ia: Remove partitionemento

en: Check referential integrity
ia: Verifica le integritate referential

en: Relation view
ia: Vista relational

en: Analyze partition
ia: Analysisa partition

en: Check partition
ia: Verifica partition

en: Drop partition
ia: Abandona Partition

en: Optimize partition
ia: Optimisa partition

en: Rebuild partition
ia: Reconstrue partition

en: Repair partition
ia: Repara partition

en: Truncate partition
ia: Trunca partition

en: Foreign key constraints
ia: Limites de clave externe

en: Actions
ia: Actiones

en: Constraint properties
ia: Limita proprietates

en: + Add constraint
ia: + Adde un limite

en: Internal relationships
ia: Relationes interne

en: Choose column to display:
ia: Selige columna de monstrar:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
ia: Limites de clave externe %s ha essite abandonate

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
ia: Executa un "query ab exemplo"(metacharacter: "%")

en: Select columns (at least one):
ia: Selige columnas (al minus uno):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
ia: Adde conditiones (corpore del clausula "where"):

en: Number of rows per page
ia: Numero de rangos per pagina

en: Display order:
ia: Ordine de monstrar:

en: Range search
ia: Extension de cerca

en: Minimum value:
ia: Minime valor:

en: Maximum value:
ia: Maxime valor:

en: Start row:
ia: Initia rango:

en: Partitions
ia: Partitiones

en: No partitioning defined!
ia: Necun partitionemento definite!

en: Partitioned by:
ia: Partitionate per:

en: Data length
ia: Longessa de datos

en: Index length
ia: Longessa de Indice

en: Partition table
ia: Tabella de partition

en: Edit partitioning
ia: Modifica partitionemento

en: Media type:
ia: Typo de media:

[ctx: None for default]
en: None
ia: Necun

en: Change
ia: Modifica

en: Distinct values
ia: Valores distincte

en: Remove from central columns
ia: Remove ex le columnas central

en: Add to central columns
ia: Adde al columnas central

en: Track view
ia: Vista de tracia

en: Add %s column(s)
ia: Adde %s columna(s)

en: at beginning of table
ia: a le initio de tabella

en: Create an index on %s columns
ia: Crea un indice sur %s columnas

en: Delete version
ia: Dele version

en: Date
ia: Data

en: Username
ia: Nomine usator

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
ia: Executa un "query ab exemplo" (metacharacter "%s") pro duo columnas differente

en: Additional search criteria
ia: Ulterior criterios de cerca

en: Use this column to label each point
ia: Usa iste columna pro etiquettar cata puncto

en: Maximum rows to plot
ia: Maxime rangos de designar

en: Browse/Edit the points
ia: Naviga/Modifica le punctos

en: How to use
ia: Como usar

en: Reset zoom
ia: Refixa le zoom

note: l10n: Show or hide the menu using the hamburger style button
en: Toggle navigation
ia: Commuta navigation

en: Available media types
ia: Typos de media disponibile

en: Available browser display transformations
ia: Transformationes disponibile de monstrator de navigator

en: Available input transformations
ia: Transformationes de ingresso disponibile
