phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to kk translation catalogue (3120 entries)

en: Uptime below one day
kk: Jumys ýaqyty bir kúnnen az

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
kk: Jumys ýaqyty 1 kúnnen az, ónimdilikti baptaý dál bolmaýy múmkin.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
kk: Neǵurlym naqty ortasha mánder bolýy úshin, osy taldaýshyny iske qosý aldynda serverge bir kúnnen artyq jumys isteýge múmkindik berý usynylady

en: The uptime is only %s
kk: Jumys ýaqyty %s ǵana

en: Questions below 1,000
kk: Suraqtar 1000-nan az

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
kk: Bul serverge qatysty 1000-nan kem suraq oryndaldy. Usynymdar naqty bolmaýy múmkin.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
kk: Server saýaldardyń úlkenirek mólsherin oryndaǵansha deıin uzaq ýaqyt jumys jasaı bersin.

en: Current amount of Questions: %s
kk: Suraqtardyń aǵymdyq kólemi: %s

en: Percentage of slow queries
kk: Baıaý saýaldardyń paıyzdyǵyy

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
kk: Saýaldardyń jalpy sanyna salystyrǵanda, munda baıaý saýaldyń biqatary bar.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
kk: {long_query_time} mánin ulǵaıtýyńyz nemese baıaý saýal jurnalynda tizimdelgen saýaldardy ońtaılandyrýyńyz múmkin

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
kk: Baıaý saýal araqatynasy 5 %% tómen bolýy qajet, mánińiz - %s %%.

en: Slow query rate
kk: Baıaý saýaldardyń araqatynasy

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
kk: Serverdiń jumys uzaqtyǵyna salystyrǵanda munda baıaý saýaldardyń joǵary paıyzdyǵy bar.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
kk: Saǵatyna %s baıaý saýal araqatynasy bar, saǵatyna 1 %% az bolýy qajet.

en: Long query time
kk: Uzaǵyraq saýal ýaqyty

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
kk: {long_query_time} 10 sekýntke nemese odan da kóbirek mánge ornatylǵan, sondyqtan 10 sekýntten joǵary ýaqytty jumsaıtyn baıaý saýaldar ǵana jazylady.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
kk: Ortańyzǵa táýeldi {long_query_time} mánin tómen ornatý usynylady. Ádette 1-5 sekýnt máni usynylady.

en: long_query_time is currently set to %ds.
kk: long_query_time máni aǵymda %d sekýntke ornatylǵan.

en: Slow query logging
kk: Baıaý saýaldardy jurnalǵa jazý

en: The slow query log is disabled.
kk: Baıaý saýaldardy jurnalǵa jazýy óshirilgen.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
kk: {log_slow_queries} parametrin «ON» kúıine qoıý arqyly baıaý saýaldy jurnalǵa jazýdy qosý. Bul nashar oryndalatyn saýaldar aqaýlaryn joıýǵa kómektesedi.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
kk: log_slow_queries máni «OFF» úshin ornatylǵan

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
kk: {slow_query_log} parametrin «ON» kúıine qoıý arqyly baıaý saýaldy jurnalǵa jazýyn qosý. Bul nashar oryndalatyn saýaldardyń aqaýlyqtaryn joıýǵa kómektesedi.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
kk: slow_query_log máni «OFF» úshin ornatylǵan

en: Release Series
kk: Shyǵarý toptamasy

en: The MySQL server version less than 5.1.
kk: MySQL server nusqasy 5.1-den az.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
kk: MySQL 5.1 ónimdiligi jaqsarǵandyqtan, (MySQL 5.5 onan da kóbirek) jańartýyńyz qajet.

en: Current version: %s
kk: Aǵymdyq nusqa: %s

en: Minor Version
kk: Kishi nusqasy

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
kk: Nusqasy 5.1.30-dan az (alǵashqy GA shyǵarylymy - 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
kk: Jýyqtaǵy nusqalarynda MySQL 5.1 ónimdiligi jaqsarǵandyqtan, (MySQL 5.5 onan da kóbirek) jańartýyńyz qajet.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
kk: Nusqasy 5.5.8-den az (alǵashqy GA shyǵarylymy - 5.5).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
kk: MySQL 5.5 turaqty nusqasyna jańartýyńyz qajet.

en: Distribution
kk: Taratý

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
kk: Bul nusqa MySQL resmı ekiligi emes, ol derekkózden qurastyrylǵan.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
kk: Eger derekkózden qurýdy jasamaǵan bolsańyz, taratymdaǵy ózgertilgen býmany paıdalanýyńyz múmkin. MySQL nusqaýlyǵy tek MySQL resmı ekilik faıldar úshin muqıat, esqandaı taratym (RedHat, Debian/Ubuntu jáne t.b. sıaqty) býmalary úshin emes.

en: 'source' found in version_comment
kk: «source» sózi version_comment ishinde tabyldy

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
kk: MySQL nusqaýlyǵy tek resmı MySQL ekilik faıldaryna arnalǵan.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
kk: Percona qujattamasy  <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a> mekenjaıynda ornalasqan

en: 'percona' found in version_comment
kk: «percona» sózi version_comment ishinde tabyldy

en: MySQL Architecture
kk: MySQL arhıtektýrasy

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
kk: MySQL 64-bıt býmasy retinde qurastyrylmaǵan.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
kk: Jadyńyz kólemi 3 GiB joǵary (server localhost boıynsha joramaldaýda), sondyqtan MySQL barlyq jadqa qatynaı almaýy múmkin. MySQL 64-bıttik nusqasyn ornatýdy qarastyrýyńyz kelýi múmkin.

en: Available memory on this host: %s
kk: Bul túıinde qoljetimdi jad: %s

en: Query caching method
kk: Saýal keshteý ádisi

en: Suboptimal caching method.
kk: Derlik ońtayly keshteý ádisi.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
kk: Saýal keshi qosylǵan jáne server sekýntine %d saýaldy qabyldaıdy. Eger sekýntine 100-den kóbirek saýal bolsa, bul ereje oryndalady.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
kk: Ýaqytsha kestelerdi týdyratyn suryptaý paıyzdyǵyy

en: Too many sorts are causing temporary tables.
kk: Tym kóp suryptaý ýaqytsha kestelerdi týdyrady.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
kk: Júıelik jad shekteýlerine baılanysty {sort_buffer_size} jáne/nemese {read_rnd_buffer_size} ulǵaıtýyn qarastyryńyz.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
kk: Barlyq suryptaýdan %s%% ýaqytsha kestelerdi týdyrady, bul mán 10 %% tómendeý bolýy qajet.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
kk: Ýaqytsha kestelerdi týdyratyn suryptaý araqatynasy

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
kk: Ýaqytsha kestelerdiń ortashasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy qajet.

en: Sort rows
kk: Joldardy suryptaý

en: There are lots of rows being sorted.
kk: Munda birqatar suryptalayp jatqan joldar bar.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
kk: Joldardy suryptaýdyń kóp mólsherimen eshqandaı qate bolmasa da, suryptaýdy qajet etetin saýaldar ORDER BY sóılemindegi ındekstelgen baǵandardy paıdalanatyna kóz jetkizýińiz múmkin, sebebi bul áldeqaıda jyldam suryptaýǵa ákeledi.

en: Sorted rows average: %s
kk: Suryptalǵan joldar ortasha: %s

en: Rate of joins without indexes
kk: Indekssiz jalǵasýlar araqatynasy

en: There are too many joins without indexes.
kk: Munda tym kóp ındekssiz jalǵasýlar bar.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
kk: Bul jalǵasýlar kesteni tolyq skanerleý isteıtinin bildiredi. Jalǵasý sharttarynda paıdalanylatyn baǵandar úshin ındeksterdi ústeý keste jalǵasýlaryn aıtarlyqtaı jyldamdatady.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Keste jalǵasý ortashasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy qajet

en: Rate of reading first index entry
kk: Birinshi ındeks jazbasyn oqu araqatynasy

en: The rate of reading the first index entry is high.
kk: Birinshi ındeks jazbasyn oqu araqatynasy joǵary.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
kk: Bul, ádette, jıi ındekstik tolyq skanerleýdi kórsetedi. Indekstik tolyq skanerleý kestelik skanerleýden tezirek bolady, biraq úlken kestelerde kóp prosesorlyq sıkldaryn qajet etedi, eger sol kestelerde UPDATE jáne DELETE nusqaýlary úlken kólemderine bul bar nemese bolǵan kezde «OPTIMIZE TABLE» nusqaýy oryndalsa, ındekstik tolyq skanerleýleriniń kólemin azaıtýǵa jáne/nemese jyldamdatýǵa bolady. Osy ındekstik tolyq skanerleýinen bólek, saýaldardy qaıta jazý arqyly ǵana azaıtýǵa bolady.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Indeksti skanerleý ortashasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den az bolýy qajet

en: Rate of reading fixed position
kk: Turaqty jaıǵasymdy oqý jaraqatynasy

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
kk: Turaqty jaıǵasymdy oqý jaraqatynasy joǵary.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
kk: Bul nátıjelerdi suryptaýdy jáne/nemese kesteni tolyq skanerleýdi qajet etetin kóptegen saýaldar baryn kórsetedi, sonyń ishinde ındeksterdi paıdalanbaıtyn jalǵasý saýaldary. Qoldanylatyn jerde ındeksterdi ústeńiz.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Turaqty jaıǵasymdy oqý ortashasynyń araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy qajet

en: Rate of reading next table row
kk: Kelesi keste jolyn oqý araqatynasy

en: The rate of reading the next table row is high.
kk: Kelesi keste jolyn oqý araqatynasy joǵary.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
kk: Bul kóptegen saýaldar kesteniń tolyq skanerleýler istelip jatyrǵanyn kórsetedi. Qoldanbaly jerde ındeksterdi ústeńiz.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Kelesi keste jolyn oqý araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy qajet

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
kk: tmp_table_size jáne max_heap_table_size ártúrli

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
kk: {tmp_table_size} jáne {max_heap_table_size} birdeı emes.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
kk: Eger ekeýiniń bireýin ádeıi ózgertseńiz: Server jad ishindegi kestelerdiń eń úlken ólshemin anyqtaý úshin ekeýiniń tómengi mánin paıdalanady. Sondyqtan, jad ishindegi keste shegin ulǵaıtqyńyz kelse, basqa mándi de arttyrýǵa týra keledi.

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
kk: Aǵymdyq mánderi tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Percentage of temp tables on disk
kk: Dıskide ýaqytsha kestelerdiń paıyzdyǵy

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
kk: Kóptegen ýaqytsha kesteler jadta saqtalýdyń ornyna dıskige jazylyp jatqan.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
kk: {max_heap_table_size} jáne {tmp_table_size} arttyrýy komektesý múmkin. Alaıda keıbir ýaqytsha kesteler, bul aınymalylardyń mánine qaramastan, árqashan dıskige jazylady. <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Pythian Group maqalasynyń</a> basynda aıtylǵandaı, osy sharttardan (ýaqytsha kestede: BLOB nemese TEXT baǵanynyń bolýy nemese 512 baıttan úlken baǵan bolýy) aýlaqtaný úshin, bulardy joıýǵa saýaldardy qaıta jazý qajet

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
kk: Barlyq ýaqytsha kestelerdiń %s%% dıskige jazylady, bul mán 25 %% tómendeý bolýy qajet

en: Temp disk rate
kk: Ýaqytsha dıskiniń araqatynasy

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Dıskige jazylǵan ýaqytsha kestelerdiń araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy qajet

en: MyISAM key buffer size
kk: MyISAM kiltiniń býfer ólshemi

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
kk: Kilt býferi baptandyrylmaǵan. MyISAM ındekster keshtelmeıdi.

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
kk: MyISAM ındeksterińizdiń ólshemine táýeldi {key_buffer_size} mánin ornatyńyz. 64M - jaqsy bastama.

en: key_buffer_size is 0
kk: key_buffer_size máni 0 teń

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
kk: {key_buffer_size} ólshemin azaıtý qajet bolýy múmkin, ındekster alastalǵanyna kóz jetkizý úshin kestelerińizdi qaıta tekserińiz nemese qandaı ındeksterdiń paıdalanylatyny týraly saýaldar men kútýlerdi tekserińiz.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
kk: Eń kóp %% MyISAM kilt býferi esqashan paıdalanylǵan: %s%%, bul mán 95 %% joǵary bolýy qajet

en: Percentage of MyISAM key buffer used
kk: MyISAM kilt býferiniń paıdalanylǵan paıyzdyǵy

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
kk: %% MyISAM kilt býferin paıdalanylǵany: %s%%, bul mán 95 %% joǵary bolýy qajet

en: Percentage of index reads from memory
kk: Indekstiń jadtan oqılǵan paıyzdyǵy

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
kk: {key_buffer_size} arttyrý qajet bolýy múmkin.

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
kk: Indeks jadtan oqylǵany: %s%%, bul mán 95 %% joǵary bolýy qajet

en: Rate of table open
kk: Asyq keste araqatynasy

en: The rate of opening tables is high.
kk: Ashyq kesteler araqatynasy joǵary bolyp tabylady.

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
kk: Kestelerdi ashý dıskilik kirgizý/shyǵarý áreketterin qajetetedi, ol shyǵyndy bolýy múmkin. {table_open_cache} mánin kóbeıtkende odan aýlaqtandyrý múmkin.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
kk: Ashylǵan keste araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 10-nan tómen bolýy qajet

en: Percentage of used open files limit
kk: Paıdalanylatyn ashyq faıldar sheginiń paıyzdyǵy

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
kk: {open_files_limit} kóbeıtýdi qarastyryńyz, jáne {open_files_limit} ózgertkennen keıin qaıta iske qosylǵan kezde qateler jurnalyn tekserińiz.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
kk: Ashylǵan faıldyń sany shekten %s %% boldy. Ol 85 %% tómen bolýy qajet

en: Rate of open files
kk: Ashyq faıldar araqatynasy

en: The rate of opening files is high.
kk: Ashyq faıldar araqatynasy joǵary bolyp tabylady.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
kk: Ashyq faıldar araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 5-ten kem bolýy kerek

en: Too many table locks were not granted immediately.
kk: Tym kóp keste qulyptary birden berilmedi.

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
kk: Saýaldardy ońtaılandyryńyz jáne/nemese qulyptaý kútýin azaıtý úshin InnoDB paıdalanyńyz.

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
kk: Dereý keste qulyptary: %s%%, bul mán 95 %% joǵary bolýy qajet

en: Table lock wait rate
kk: Keste qultptaýdy kútý araqatynasy

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Keste qultptaýdy kútý araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy kerek

en: Thread cache
kk: Tizbek keshi

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
kk: Tizbek keshi óshirildi, MySQL úshin jańa qosylymdardan nátıjesinde kóbirek ústeme bolady.

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
kk: Tizbek keshin {thread_cache_size}> 0 parametrin ornatý arqyly iske qosý.

en: The thread cache is set to 0
kk: Tizbek keshi 0 mánine ornatylǵan

en: Thread cache is not efficient.
kk: Tizbek keshi tıimdi emes.

en: Increase {thread_cache_size}.
kk: {thread_cache_size} mánin arttyrý.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
kk: Tizbek keshiniń sáıkestik jıiligi: %s%%, bul mán 80 %% joǵary bolýy qajet

en: Threads that are slow to launch
kk: Iske qosý úshin tizbekter baıaý

en: There are too many threads that are slow to launch.
kk: Munda tym kóp tizbekter bar, olar iske qosý úshin baıaý.

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
kk: Bul, ádette, jalpy júıeniń shamadan tys júktemesi jaǵdaıda oryn alady, sebebi bul óte qarapaıym áreketter. Júıe júktemesin muqıat qadaǵalaı alasyz.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
kk: %s tizbek bastaý úshin %s sekýntten uzaǵyraq aldy, ol 0 bolýy qajet

en: Slow launch time
kk: Baıaý iske qosý ýaqyty

en: Slow_launch_time is above 2s.
kk: Slow_launch_time 2 sek joǵary.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
kk: Iske qosý úshin baıaý tizbekterdi durys esepteý úshin {slow_launch_time} parametrin 1 sek nemese 2 sek mánine ornatyńyz.

en: slow_launch_time is set to %s
kk: slow_launch_time %s mánine ornatylǵan

en: Percentage of used connections
kk: Paıdalanylǵan qosylymdar paıyzdyǵy

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
kk: Paıdalanylǵan qosylymdardyń eń kóp mólsheri {max_connections} mánine jaqyndady.

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
kk: {max_connections} mánin kóbeıtińiz nemese {wait_timeout} mánin azaıtyńyz, sonda derekqor óńdeýishterin durys jappaıtyn qosylymdar tezirek úziledi. Derekqor óńdeýishterin kod durys jabatynyna kóz jetkizińiz.

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
kk: Max_used_connections parametri max_connections parametriniń %s %% máninde, ol 80 %% tómen bolýy qajet

en: Percentage of aborted connections
kk: Úzilgen qosylymdar paıyzdyǵy

en: Too many connections are aborted.
kk: Tym kóp qosylymdar úzildi.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
kk: Qosylymdar ádette olardyń ókilettiligi múmkin emes kezde úziledi. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Bul maqala</a> qaınardy tabýǵa kómektesýi múmkin.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
kk: Barlyq qosylymdardyń %s %% úzildi. Bul mán 1 %% tómen bolýy qajet

en: Rate of aborted connections
kk: Úzilgen qosylymdar araqatynasy

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Úzilgen qosylymdar araqatynasy %s, bul mán saǵatyna 1-den kem bolýy kerek

en: Percentage of aborted clients
kk: Úzilgen klıentter paızdyǵy

en: Too many clients are aborted.
kk: Tym kóp klıentter úzildi.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
kk: Klıentter, ádette, MySQL úshin ózderiniń qosylymyn durys jappaǵan kezde úziledi. Bul jelilik aqaýlaryna nemese derekqor óńdeýishine arnalǵan kod ony durys jappaǵanyna baılanysty bolýy múmkin. Jelińizdi jáne kodty tekserińiz.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
kk: Barlyq klıentterden %s%% úzildi. Bul mán 2 %% tómen bolýy qajet

en: Rate of aborted clients
kk: Úzilgen klıentter araqatynasy

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
kk: Úzilgen klıent araqatynasy: %s, bul mán saǵatyna birden az bolýy qajet

en: Is InnoDB disabled?
kk: InnoDB óshirilgen be?

en: You do not have InnoDB enabled.
kk: InnoDB qosypaǵansyz.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
kk: InnoDB keste mehanızmdary úshin ádette jaqsy tańdaý bolyp tabylady.

en: have_innodb is set to 'value'
kk: have_innodb «value» mánine ornatylǵan

en: InnoDB log size
kk: InnoDB jurnal ólshemi

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
kk: InnoDB býferiniń pýlyna qatysty, InnoDB jurnal faılynyń ólshemi tıisti ólshem bolyp tabylmaıdy.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
kk: InnoDB býferi pýlynyń ólshemine qatysty InnoDB jurnalyńyzdyń ólshemi %s %%, ol 20 %% tómen bolmaýy qajet

en: Max InnoDB log size
kk: InnoDB jurnalynyń eń kóp ólshemi

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
kk: InnoDB jurnalynyń ólshemi laıyqsyz úlken.

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
kk: InnoDB jurnalynyń naqpa-naq ólshemi %s MiB

en: InnoDB buffer pool size
kk: InnoDB býfer pýlynyń ólshemi

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
kk: InnoDB býfer pýly jeterlikteı az.

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
kk: Aǵymda InnoDB býferiniń pýly úshin %s %% jadty paıdalanasyz. Eger 60 %% azdaý taǵaıyndasańyz, bul ereje oryndalady, degenmen, eger sol kompúterde kóp InnoDB kesteleri nemese basqa oryndalatyn qyzmetter bolmasa, bul júıeńiz úshin tolyq sáıkes bolýy múmkin.

en: MyISAM concurrent inserts
kk: MyISAM birkezdik kiristirýleri

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
kk: Mánin 1-ge ornatý arqyly {concurrent_insert} qosý

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
kk: {concurrent_insert} parametrine 1 ornatýy berilgen keste úshin oqyrmandar men jazýshylar arasyndaǵy daýdy azaıtady. Sonymen qatar <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL qujattamasyn</a> qarańyz

en: concurrent_insert is set to 0
kk: concurrent_insert 0 mánine ornatylǵan

en: Query cache disabled
kk: Saýal keshi óshirilgen

en: The query cache is not enabled.
kk: Saýal keshi qosylmaǵan.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
kk: Saýal keshi durys teńshelgenn bolsa, ónimdilikti aıtarlyqtaı jaqsartady. {query_cache_size} parametrin 2 sıfrly MiB mánine ornatyp, {query_cache_type} parametrin «ON» kúıine ornatyńyz. <b>Eskerim:</b> Eger memcached paıdalansańyz, bul usynysty elemeńiz.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
kk: query_cache_size máni 0 úshin ornatylǵan nemese query_cache_type máni «OFF» úshin ornatylǵan

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
kk: Saýal keshi tıimdi jumys istemeıdi, onyń sáıkestik jıiligi tómen.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
kk: {query_cache_limit} ulǵaıtýdy qarastyryńyz.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
kk: Saýal keshiniń sáıkestik jıiligi %s%% aǵymda 20%% tómen

en: Query Cache usage
kk: Saýal keshin paıdalanýy

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
kk: Bul {query_cache_limit} tym tómen sebebinen bolýy múmkin. Sondaı-aq saýal keshiniń tazartýy kómektesýi múmkin.

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
kk: Bos saýal kesh jadysynyń qorytyndy saýal kesh ólshemine aǵymdyq qatynasy - %s %%. Ol 80 %% joǵary bolýy qajet

en: Query cache fragmentation
kk: Saýal keshinń shashyralýy

en: The query cache is considerably fragmented.
kk: Saýal keshi aıtarlyqtaı shashyralǵan.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
kk: Qatty shashyraý Qcache_lowmem_prunes parametrin arttyrýy múmkin. Bul {query_cache_size} tym az bolǵanyna baılanysty kóptegen saýal keshiniń az jady qysqartýlary arqyly munyń sebebi bolýy múmkin. Shuǵyl, biraq qysqa merzimdi túzetý úshin saýal keshin joıa alasyz (saýal keshin uzaq ýaqytqa qulyptaýy múmkin). {query_cache_min_res_unit} mánin tómenirek mánge muqıat naqtylaý kómektesýi de múmkin, mysaly, ony keshtegi saýaldaryńyzdyn ortasha ólshemine osy órnek arqyly ornatýǵa bolady: (query_cache_size - qcache_free_memory)/qcache_queries_in_cache

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
kk: Kesh aǵymda %s %% boıynsha shashyraǵan, saýal keshi 100 %% shashyraǵanda, ol bos jáne paıdalanylǵan bloktardyń kezektesken úlgisi ekenin bildiredi. Bul mán 20 %% tómen bolýy kerek.

en: Query cache low memory prunes
kk: Saýal keshiniń jad kesindileri tómen

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
kk: Saýal keshi jadysynyń ólshemi saýal keshi ólsheminen tómen bolǵandyqtan keshtelgen saýaldar alastalady.

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
kk: {query_cache_size} ulǵaıtqyńyz kelýi múmkin, biraq keshti saqtaýǵa arnalǵan ústeme onyń ólshemimen kóbeıtilýi múmkin ekenin eskerińiz, sondyqtan ony shaǵyn qadamdarmen oryndańyz jáne nátıjelerdi baqylańyz.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
kk: Alastalǵan saýaldardyń kiristirilgen saýaldarǵa araqatynasy - %s %%. Bul mán neǵurlym tómendeý bolsa, sonshalyqty jaqsylaý (Bul ereje oryndalý shegi: 0,1 %%)

en: Query cache max size
kk: Saýal keshiniń eń kóp ólshemi

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
kk: Saýal keshiniń ólshemi 128 MiB asty. Úlken saýal keshteri, keshti súıemeldeý úshin qajetti, aıtarlyqtaı ústemege ákelýi múmkin.

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
kk: Ortańyzǵa baılanysty, bul mándi azaıtqanda ónimdilik artýy múmkin.

en: Current query cache size: %s
kk: Aǵymdyq saýal keshiniń ólshemi: %s

en: Query cache min result size
kk: Saýal keshiniń eń az nátıjelik ólshemi

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
kk: Saýal keshinde ornatylǵan nátıjeniń eń úlken ólshemi - ádepki 1 MiB.

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
kk: {query_cache_limit} ózgertýi (ádette arttyrý) tıimdilikti arttyrýy múmkin. Bul aınymaly saýal keshine engizilýi múmkin saýal nátıjesiniń eń úlken ólshemin anyqtaıdy. Eger jaqsy keshtelgen (kóp oqylǵan, az jazylǵan) 1 MiB kóleminen joǵary kóp saýal nátıjeleri bolsa, {query_cache_limit} mánin arttyrý tıimdilikti arttyrýy múmkin. Al óte jaqsy keshtelmegen (keste jańartýlaryna baılanysty jıi jaramsyz) 1 MiB kóleminen joǵary kóp saýal nátıjeleri bolsa, {query_cache_limit} mánin arttyrý tıimdilikti tómendetýi múmkin.

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
kk: query_cache_limit máni 1 MiB ornatylǵan

en: Error when evaluating: %s
kk: Baǵalaý kezindegi qatesi: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
kk: «%s» erejesi úshin qajetti shartty baǵalaý sátsiz aıaqtaldy.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
kk: «%s» erejesi úshin mánin esepteý sátsiz aıaqtaldy.

en: Failed running test for rule '%s'.
kk: «%s» erejesi úshin synaqtyń iske qosylýy sátsiz aıaqtaldy.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
kk: «%s» erejesi úshin joldyń pishimdelýi sátsiz aıaqtaldy.

en: per second
kk: sekýntine

en: per minute
kk: mınýtyna

en: per hour
kk: saǵatyna

en: per day
kk: kúnine

en: Search:
kk: Izdeý:

en: Go
kk: Ótý

en: Keyname
kk: Kilt aty

en: Description
kk: Sıpattamasy

en: Page number:
kk: Bet nómiri:

en: Show all
kk: Barlyǵyn kórsetý

en: Unknown
kk: Belgisiz

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
kk: Nemis (telefon kitaby reti)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
kk: Nemis (sózdik reti)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
kk: Ispan (dástúr)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
kk: Ispan (zamanaýı)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
kk: regıstr eskerilmeıdi

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
kk: regıstr eskeriledi

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
kk: ekpin eskerilmeıdi

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
kk: ekpin eskeriledi

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
kk: kana eskeriledi

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
kk: kóp deńgeıli

[ctx: Collation variant]
en: binary
kk: ekilik

[ctx: Collation]
en: Binary
kk: Ekilik

[ctx: Collation]
en: West European
kk: Batys Eýropa

[ctx: Collation]
en: Central European
kk: Ortalyq Eýropa

[ctx: Collation]
en: Russian
kk: Orys

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
kk: Hanzý (jeńil)

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
kk: Hanzý (dástúr)

[ctx: Collation]
en: Chinese
kk: Hanzý

[ctx: Collation]
en: Japanese
kk: Japon

[ctx: Collation]
en: Baltic
kk: Baltyq

[ctx: Collation]
en: Armenian
kk: Armán

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
kk: Kırıl

[ctx: Collation]
en: Arabic
kk: Arab

[ctx: Collation]
en: Korean
kk: Koreı

[ctx: Collation]
en: Hebrew
kk: Ivrıt

[ctx: Collation]
en: Georgian
kk: Grýzın

[ctx: Collation]
en: Greek
kk: Grek

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
kk: Cheh-Slovak

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
kk: Ýkraın

[ctx: Collation]
en: Turkish
kk: Túrik

[ctx: Collation]
en: Swedish
kk: Shved

[ctx: Collation]
en: Thai
kk: Taı

[ctx: Collation]
en: Unknown
kk: Belgisiz

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
kk: Bolǵar

[ctx: Collation]
en: Croatian
kk: Horvat

[ctx: Collation]
en: Czech
kk: Cheh

[ctx: Collation]
en: Danish
kk: Dat

[ctx: Collation]
en: English
kk: Aǵylshyn

[ctx: Collation]
en: Estonian
kk: Eston

[ctx: Collation]
en: Hungarian
kk: Majar

[ctx: Collation]
en: Icelandic
kk: Island

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
kk: Latyn (klasıkalyq)

[ctx: Collation]
en: Latvian
kk: Latysh

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
kk: Lıtva

[ctx: Collation]
en: Burmese
kk: Bırman

[ctx: Collation]
en: Persian
kk: Parsy

[ctx: Collation]
en: Polish
kk: Polák

[ctx: Collation]
en: Romanian
kk: Rýmyn

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
kk: Sıngalı

[ctx: Collation]
en: Slovenian
kk: Sloven

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
kk: Vetnam

en: You should upgrade to %s %s or later.
kk: %s%s nusqasyna nemese odan keıingige jańartýyńyz qajet.

en: Error: Token mismatch
kk: Qate: Token sáıkessizdigi

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
kk: Seanstyń cookie-faılyn ornatý sátsiz aıaqtaldy. Múmkin phpMyAdmin-ge qatynaý úshin HTTPS ornyna HTTP paıdalanǵansyz.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
kk: PHP konfıgýrasıasynda mbstring.func_overload qosylǵan. Bul opsıa phpMyAdmin úshin úılespeıdi jáne keıbir derekterdiń búlinýine ákelýi múmkin!

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
kk: ini_get jáne/nemese ini_set fýnksıalary php.ini ishinde óshirilgen. phpMyAdmin bul fýnksıalardy qajet etedi!

en: GLOBALS overwrite attempt
kk: GLOBALS qaıta jazý áreketi

en: possible exploit
kk: osaldyq yqtımal

en: Users cannot set a higher value
kk: Paıdalanýshylar joǵarylaý mándi ornata almaıdy

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
kk: Eger qosylsa, paıdalanýshy cookie-faıl túpnusqalyq rastamsy úshin kirý pishinine kezkelgen MySQL serverdi engize alady.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
kk: MySQL serveriniń IP-mekenjaıy nemese túıin aty berilgen qalypty órnekke sáıkestigi arqyly qosylǵan kezdeısoq MySQL serverge kirý kezde paıdalanýshy kire alatyn MySQL serverlerin shekteıdi.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
kk: Muny qosý ózge domende ornalasqan bettegi jaqtaý (frame) ishinde phpMyAdmin shaqyrýǵa ruqsat etedi, jáne aıqas jaqtaý senarıler (XSS) arqyly shabýyldarǵa ruqsat etetin [strong]qaýipsizdik sańylaý[/strong] bolýy yqtımal.

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
kk: Cookie-faıldar ([kbd]cookie[/kbd]) arqyly túpnusqalyq rastamasynda cookie-faıldaryn shıfrlaý úshin paıdalanylatyn qupıa sóılemi.

en: Enable bzip2 compression for import operations.
kk: Importtaý áreketteri úshin bzip2 qysylýyn qosý.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
kk: CHAR jáne VARCHAR baǵandary úshin óńdeýdi basqarý elementteriniń qandaı túrin paıdalaný kerektigin anyqtaıdy; [kbd]input[/kbd] - engizý uzyndyǵyn shekteýge ruqsat etedi, [kbd]textarea[/kbd] - baǵandarda jańa joldarǵa ruqsat etedi.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
kk: Sıntaksısti bólekteý jáne jol nómirlerimen SQL saýaldaryn (CodeMirror) óńdeý úshin yńǵaıly óńdegish paıdalanylsyn.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
kk: Ony oryndamas buryn saýaldaǵy kezkelgen qatelerdi tabyńyz. Qosý úshin CodeMirror qajet.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
kk: CHAR jáne VARCHAR baǵandary úshin jasap shyǵarylǵan engizý óristeriniń eń az ólshemin anyqtaıdy.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
kk: CHAR jáne VARCHAR baǵandary úshin jasalyp shyǵarylǵan óristerdiń eń úlken ólshemin anyqtaıdy.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
kk: Kóp jadyǵa qajet etpeıtin gzip eksporttardy naqty ýaqytta qysý. Eger jasalǵan gzip-faıldarynda aqaýlar kezdesse, bul múmkindikti óshirińiz.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
kk: Derekterdi joǵaltý bola jazdaǵandaǵy eskertý («Shynymen senimdiz be…») beınelensin be.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
kk: SQL-saýaldar ishindegi keste men baǵan ataýlaryn avtomatty toltyrý.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
kk: Ádepki túrlendirýlerge arnalǵan opsıalar tizimi úshin mánder. Eger túrlendirý kesteniń qurylymy betinde toltyrylsa, olar qaıta jazylady.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
kk: Derekqordy jóndeý nemese bólektelgen kestelerin ońtaılandyrý sıaqty kestelerge qyzmet kórsetý jappaı áreketterin óshirý.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
kk: Skrıptke ruqsat etilgen sekýntpen alǵanaǵy iske qosylý uzaqtyǵyn ornatyńyz (shekteý úshin [kbd]0[/kbd]).

en: Exclude definition of current user
kk: Aǵymdyq paıdalanushynyń anyqtamasyn qospaý

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
kk: Syrtqy kilttiń ashylmaly tizimindegi elementter úshin suryptaý reti; [kbd]content[/kbd] - silteme jasalǵan derekter, [kbd]id[/kbd] - kilt máni.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
kk: Sholǵyshtaǵy taqyryp jolaǵy mátinin anyqtaý. Arnaıy mánderdi alý úshin paıdalanýǵa bolatyn sıqyrly joldar týraly [doc@faq6-27]qujattamany[/doc] qarańyz.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
kk: PhpMyAdmin - tek paıdalanýshy ınterfeısi jáne onyń múmkindikteri MySQL-dy shektemeıdi.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
kk: Serverdiń keńeıtilgen konfıgýrasıasy, olar úshin ne ekenin bilmeseńiz osy opsıalardy ózgertpeńiz.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
kk: Qosymsha múmkindikterge qatynaý úshin phpMyAdmin konfıgýrasıasynyń saqtaýyshyn teńsheńiz, qujattamada [doc@linked-tables]phpMyAdmin konfıgýrasıasynyń saqtaýyshy[/doc] týraly qarańyz.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
kk: Derekqorda istelgen ózgeristerdi qadaǵalaý. phpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshyn qajet etedi.

en: Customize browse mode.
kk: Sharlaý rejimin teńsheý.

en: Customize default options.
kk: Ádepki opsıalardy teńsheý.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
kk: phpMyAdmin ázirleýshiler úshin parametrler.

en: Customize edit mode.
kk: Óńdeý rejimin teńsheý.

en: Customize default export options.
kk: Ádepki eksport opsıalaryn teńsheý.

en: Set some commonly used options.
kk: Keıbir jalpy paıdalanylatyn opsıalardy ornatý.

en: Customize default common import options.
kk: Ádepki jalpy ımport opsıalaryn retteý.

en: Set import and export directories and compression options.
kk: Import pen eksporttaý katalogtaryn jáne qysý opsıalaryn ornatý.

en: Databases display options.
kk: Derekqorlardy beıneleý opsıalary.

en: Customize appearance of the navigation panel.
kk: Sharlaý tarmaǵy kórinisin teńsheý.

en: Customize the navigation tree.
kk: Sharlaý tarmaǵyn teńsheý.

en: Servers display options.
kk: Serverlerdi beıneleý opsıalary.

en: Tables display options.
kk: Kestelerdi beıneleý opsıalary.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
kk: Eshteńege saı kelmeıtin parametrler.

en: Authentication settings.
kk: Túpnusqalyq rastama parametrleri.

en: Enter server connection parameters.
kk: Server qosylymynyń parametrlerin engizý.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
kk: SQL-saýal óristerinde kórsetiletin siltemelerdi teńsheý.

en: SQL queries settings.
kk: SQL-saýaldar parametrleri.

en: Customize startup page.
kk: Iske qosý betin teńsheý.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
kk: Derekqor qurylymynda (kesteler tizimi) kórsetiletin egjeılerdi tańdańyz.

en: Settings for the table structure (list of columns).
kk: Keste qurylymy úshin parametrler (baǵandardyń tizimi).

en: Choose how you want tabs to work.
kk: Qoıyndylar qalaı jumys isteıtinin tańdaý.

en: Customize text input fields.
kk: Mátin engizý óristerin teńsheý.

en: Customize default options
kk: Ádepki opsıalardy teńsheý

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
kk: pPhpMyAdmin arqyly kórsetiletin keıbir eskertýlerdi óshirý.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
kk: Importtaý jáne eksporttaý áreketteri úshin gzip qysýyn qosý.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
kk: Eger qosylsa, phpMyAdmin saýaldardyń bireýi oryndalmasa da, birneshe-nusqaýly saýaldar esepteýin jalǵastyrady.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
kk: Skrıpt ýaqyt shekteýine jaqyndyǵyn anyqtaǵan jaǵdaıda ımport úzilisine ruqsat etý. Bul úlken faıldardy ımporttaýdyń jaqsy tásili bolýy múmkin, biraq ol tranzaksıalardy úzýi múmkin.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
kk: Ádepki pishim; bul tizim jaıǵasymǵa (derekqor, keste) táýeldi ekenin jáne SQL árqashan qoljetimdi ekenin eskerińiz.

en: Update data when duplicate keys found on import
kk: Qaıtalanatyn kiltter ımportta tabylǵan kezde derekterdi jańartý

en: Number of queries to skip from start.
kk: Bastalýdan ótkiziletin saýal sany.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
kk: Eger TRUE bolsa, shyǵý barlyq serverler úshin cookie-faıldardy joıady; FALSE kúıine ornatylǵanda, shyǵý tek aǵymdyq server úshin oryn alady. Ony FALSE kúıine ornatý kóptegen serverlerge qosylǵan kezde basqa serverlerden shyǵýdy umytyp ketýge jeńildetedi.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
kk: Cookie-faıl ([kbd]cookie[/kbd]) túpnusqalyq rastamasynyń rejiminde aldyńǵy kirýdi qaıta shaqyrý qajettiligin anyqtaý.

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
kk: Sholǵyshta kirý cookie-faıly qansha ýaqyt (sekýntter) saqtalýy kerektigin anyqtaıdy. Ádepki 0 ol tek qoldanysta bar seans úshin ǵana saqtalatyndyǵyn bildiredi jáne sholǵysh terezesin japqannan keıin joıylady. Bul senimdi emes ortalarǵa usynylady.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
kk: SQL-saýal beınelenegen kezde paıdalanylatyn tańbanyń eń kóp sany.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
kk: Sharlaý tarmaǵynyń birinshi deńgeıindegi árbir bette beınelenetin element sany.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
kk: Sharlaý tarmaǵynyń árbir bette beınelenetin element sany.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
kk: Nátıje jıynyn sholý kezinde beınelenetin jol sany. Eger nátıje jıynynda kóbirek joldar bolsa, «Aldyńǵy» jáne «Kelesi» siltemeleri kórsetiledi.

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
kk: Sharlaý taqtasynda derekqor tarmaǵyn tańdaýshymen aýystyrady

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
kk: Aǵymdyq derekqordy nemese kesteni bólekteý arqyly basty taqtamen baılanystyrý.

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
kk: Súzgi uıasynda beınelenetin elementtiń (keste, kórinis, rásim jáne oqıǵa) eń az sanyn anyqtaıdy.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
kk: Sharlaý tarmaǵyndaǵy elementterdi toptastyrý (derekqor men kesteler qoıyndylarynda kórsetilgen bólgishpen anyqtalady).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
kk: Sharlaý taqtasynda tarmaq keńeıtý yqtımaldyǵy usynylsyn ba.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi derekqor astynda rásimder kórsetilsin be

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi jalǵyz derekqor avtomatty keńeıtilsin be.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
kk: Sharlaý taqtasyn tasalaý úshin 0 mánine ornatý.

en: Show logo in navigation panel.
kk: Sharlaý taqtasynda logotıp kórsetý.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
kk: Sharlaý taqtasyndaǵyi logotıp meńzeıtin URL.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
kk: Sharlaý taqtasynyń joǵarǵy jaǵynda server tańdaýyn beıneleý.

en: String that separates databases into different tree levels.
kk: Derekqorlardy ártúrli tarmaq deńgeılerine bóletin jol.

en: String that separates tables into different tree levels.
kk: Kestelerdi ártúrli tarmaq deńgeılerine bóletin jol.

en: Highlight server under the mouse cursor.
kk: Tintýir kórsetkisi astynda serverdi bólekteý.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi derekqordyń astynda kesteler kórsetilsin be

en: Whether to show views under database in the navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi derekqor astynda kórinister kórsetilsin be

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi derekqor astynda fýnksıalar kórsetilsin be

en: Whether to show events under database in the navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy ishindegi derekqor astynda oqıǵalar kórsetilsin be

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
kk: [kbd]SMART[/kbd] - ıaǵnı TIME, DATE, DATETIME jáne TIMESTAMP túrleriniń baǵandary úshin kemý tártibi, basqasha ósý tártibi.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
kk: Eger phpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshy úshin qajet kestelerdiń kezkelgeni tabylmasa, derekqordyń egjeıleri Qurylym betinde beınelenetin ádepki eskertýdi óshirý.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
kk: Eger kestede baǵan ataýlary MySQL saqtalǵan sózderi bolsa, Qurylym betinde beınelenetin ádepki eskertýdi óshirý.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
kk: Eger derekqor negizindegi saýal tarıhyn (phpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýshyn qajet etedi) qalasańyz, qosyńyz. Eger óshirilse, bul tarıhty beıneleý úshin JavaScript paıdalanylady (terezeni japqanda joıylady).

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
kk: Jaramdy ýaqyt beldeýin ornatady; derekqor serverińizden góri basqasha bolýy yqtımal

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
kk: [doc@bookmarks@]Betbelgi[/doc] qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
kk: Shekteýli ruqsattarmen teńshelgen arnaıy MySQL paıdalanýshysy, kóbirek aqparat úshin [doc@linked-tables]qujattama[/doc] qoljetimdi.

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
kk: Konfıgýrasıa saqtaýyshyn qamtıtyn balama túın; áldeqashan anyqtalǵan túındi paıdalaný úshin bos qaldyryńyz.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
kk: Konfıgýrasıa saqtaýyshyna arnalǵan túınge qosylatyn balamaly port; ádepki portty nemese basqarý túıini bul túıinge teń bolsa,  áldeqashan anyqtalǵan portty paıdalaný úshin bos qaldyryńyz.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
kk: Kóbirek aqparat [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin qatelerin qadaǵalaý júıesi[/a] jáne [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Qatelri[/a] boıynsha bar

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
kk: SQL-saýal tarıhynyń qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
kk: Kesteniń derekqorda saqtalatyn teńshelim sanyn shekteıdi, eskileý jazbalar avtomatty alastalady.

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
kk: QBE saqtalǵan izdestirýlerdi qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
kk: Eksporttaý úlginiń qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
kk: Ortalyq baǵandar qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
kk: MySQL qoıylmaly tańbalaryn (% jáne _) paıdalanýyńyz múmkin, eger olardyń lıteral danalaryn qoldanǵyńyz kelse, olardy ekrandańyz, mysaly, [kbd]ʼmy\_dbʼ[/kbd] paıdalanyńyz, al [kbd]ʼmy_dbʼ[/kbd] paıdalanbańyz.

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
kk: PDF sulbasynyń qoldaýyn ósirý úshin bos qaldyryńyz, usynylatyny: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
kk: Qatynastarǵa, betbelgilerge jáne PDF múmkindikterine arnalǵan derekqor. Tolyq aqparat alý úshin [doc@linked-tables]pmadb[/doc] qarańyz. Qoldamaý úshin bos qaldyryńyz. Usynylǵan: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
kk: Seanstar boıynsha «turaqty» emeske jaqynda paıdalanylǵan kestelerdi óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylǵany: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
kk: Seanstar boıynsha «turaqty» emeske tańdaýly kestelerin óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylǵany: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
kk: [doc@relations@]relation-links[/doc] emeske qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylǵany: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
kk: Mysal úshin, [doc@authentication-modes]túpnusqalyq rastama túrlerin[/doc] qarańyz.

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
kk: PDF sulbasynyń qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
kk: Beınelenetin baǵandardy sıpattaıtyn keste, qoldaý kórsetpeý úshin bos qaldyrylsyn; usynylǵany: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
kk: Seanstar boıynsha «turaqty» emes kestelerdiń ınterfeıs teńshelimderin óshirý úshin bos qaldyryńyz, ysynylǵany: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
kk: Derekqordy jasaý kezinde DROP DATABASE IF EXISTS nusqaýy birinshi jol retinde jurnalǵa ústeledi me.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
kk: Derekqordy jasaý kezinde DROP TABLE IF EXISTS nusqaýy birinshi jol retinde jurnalǵa ústeledi me.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
kk: Derekqordy jasaý kezinde DROP VIEW IF EXISTS nusqaýy birinshi jol retinde jurnalǵa ústeledi me.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
kk: Jańa nusqalar úshin avtomatty jasaý paıdalanatyn nusqaýlar tizimin anyqtaıdy.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
kk: SQL-saýal qadaǵalaý qoldaýyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylady: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
kk: Qadaǵalaý mehanızmy kesteler men kórinister úshin nusqalardy avtomatty jasaıdy ma.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
kk: Derekqorda paıdalanýshy teńshelimder saqtaýyshyn óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylǵany: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
kk: Bul keste men paıdalanýshy toptary kestesiniń ekeýi de teńsheletin mázirler múmkindigin qosý úshin qajet; olardyń bireýi bos qaldyrylsa da, bul múmkindik óshiriledi, ysynylǵany: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
kk: Bul keste men paıdalanýshylar kestesiniń ekeýi de teńsheletin mázirler múmkindigin qosý úshin qajet; olardyń bireýi bos qaldyrylsa da, bul múmkindik óshiriledi, ysynylǵany: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
kk: Sharlaý elementterin jasyrý jáne kórsetý múmkindigin óshirý úshin bos qaldyryńyz, usynylǵany: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
kk: Bul serverdiń yńǵaıly sıpattamasy. Onyń ornyna túıin atyn beıneleý úshin bos qaldyryńyz.

en: Leave blank if not used.
kk: Paıdalanýlmasa bos qaldyrý.

en: Leave blank for defaults.
kk: Ádepkiler úshin bos qaldyrý.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
kk: HTTP túpnusqalyq rastamasyn istegen kezdegi HTTP negizgi túpnusqalyq rastamasynyń beınelelenetin aty.

en: Authentication method to use.
kk: Paıdalanylatyn túpnusqalyq rastama ádisi.

en: Compress connection to MySQL server.
kk: MySQL-serverine qysylǵysh qosylym.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
kk: Qalyptyty órnekpen (PCRE) sáıkes keletin derekqorlardy jasyrý.

en: Hostname where MySQL server is running.
kk: MySQL serveri jumys isteıtin túıin aty.

en: Leave empty if not using config auth.
kk: Eger «config» ókilettigi paıdalanylmasa, bos qaldyrý.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
kk: MySQL serveri tyńdap otyrǵan port, ádepki úshin bos qaldyryńyz.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
kk: MySQL serveri tyńdap otyrǵan soket, ádepkisi úshin bos qaldyrylsyn.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
kk: MySQL serverine qosylý úshin SSL qosylsyn.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
kk: Muny qosqanda [kbd]config[/kbd] túpnusqalyq rastama rejimimen eshqandaı áser etpeıtinin eskerińiz, sebebi konfıgýrasıalyq faılda paról qatań kodtalǵan; bul sol pármendi tikeleı oryndaý múmkindigin shektemeıdi.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
kk: Barlyq kesteler úshin jasaý ýaqyty belgisin beıneleıtin baǵandy kórsetý nemese jasyrý.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
kk: Barlyq kesteler úshin sońǵy jańartý ýaqyty belgisin beıneleıtin baǵandy kórsetý nemese jasyrý.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
kk: Barlyq kesteler úshin sońǵy tekserý ýaqyty belgisin beıneleıtin baǵandy kórsetý nemese jasyrý.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
kk: Óris túrlerin bastapqydan óńdeý/kiristirý rejiminde beıneleý kerektigin anyqtaıdy.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
kk: [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo ()[/a] shyǵarýyna úshin siltemeni kórsetedi.

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
kk: Paıdalanýshyǵa «Barlyǵyn kórsetý» túımeshigi beınelensin pe.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
kk: Barlyq kesteler úshin túsiniktemelerdi beıneleıtin baǵandy kórsetý nemese jasyrý.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
kk: Barlyq kesteler úshin tańbalar jıynyn beıneleıtin baǵandy kórsetý nemese jasyrý.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
kk: Fýnksıa óristerin óńdeý/kiristirý rejıminde beıneleý.

en: Whether to show hint or not.
kk: Tuspaldy kórseteme, joq pa.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
kk: phpMyAdmin arqyly jasalyp shyǵarylǵan SQL-saýaldaryn beıneleý kerek pe ekenin anyqtaıdy.

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
kk: Paıdalanylǵan kestelerdi belgilep, qultptalǵan kestelerimen derekqorlardy kórsetý múmkindigin jasaý.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
kk: Eger «Suhosin» anyqtalsa, negizgi bette beınelenetin ádepki eskertýdi óshirý.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
kk: Eger PHP session.gc_maxlifetime parametriniń máni «LoginCookieValidity» máninen az bolsa, negizgi bette beınelenetin ádepki eskertýdi óshirý.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
kk: Óńdeý rejimindegi mátinaýmaq ólshemi (baǵandar), bul mán SQL-saýal mátinaýmaqtar (*2) úshin erekshelendiriledi.

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
kk: Óńdeý rejimindegi mátinaýmaq ólshemi (joldar), bul mán SQL-saýal mátinaýmaqtar (*2) úshin erekshelendiriledi.

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
kk: Proksılardy IP: senimdi HTTP ústińgi derektemesi ([kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]) retinde engizý. Kelesi mysal 1.2.3.4 proksıinen keletin HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) taqyrybyna phpMyAdmin senim artý kerektigin kórsetedi:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
kk: Óshirilgen kezde, oń jaqtaǵy qusbelgige qaramastan, paıdalanýshylar tómendegi opsıalardyń eshbirin de ornata almaıdy.

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
kk: Proksı arqyly túpnusqalyq rastama úshin paıdalanýshy aty. Ádepkide eshbir túpnusqalyq rastama oryndalmaıdy. Paıdalanýshy aty jetkizilse, negizgi túpnusqalyq rastama oryndalady. Túpnusqalyq rastamanyń basqa túrleri aǵymda qoldaýda joq.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
kk: Saýaldar Enter pernesin basý arqyly oryndalady (Ctrl+Enter ornyna). Jańa joldar Shift+Enter arqyly engiziledi.

en: Highlight selected rows.
kk: Bólektelgen joldardy belgileý.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
kk: Tintýir kýrsorymen kórsetilgen joldy bólekteý.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
kk: CHAR/VARCHAR mátinaýmaqtar úshin baǵan sany.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
kk: CHAR/VARCHAR mátinaýmaq úshin joldar sany.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
kk: Konsólde kórsetiletin, SQL-saýaldardy jáne olardyń oryndaý ýaqytyn jurnalǵa jazý

en: Tab that is displayed when entering a database.
kk: Derekqorǵa kirý kezinde kórsetiletin qoıyndy.

en: Tab that is displayed when entering a server.
kk: Serverge kirý kezinde kórsetiletin qoıyndy.

en: Tab that is displayed when entering a table.
kk: Kestege kirgen kezde kórsetiletin qoıyndy.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
kk: Keste qurylymynyń áreketteri jasyryn bolýy kerek pe.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
kk: Keste qurylymynyń kórinisinde baǵan túsiniktemelerin kórsetý kerek pe

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
kk: Server tizbesin ashylmaly tizimniń ornyna tizim retinde kórsetý.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
kk: Eger azyraq elementter bolsa, ashylmaly tizim paıdalanylady.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
kk: Keıbir saýaldarǵasyrtqy kiltterdi tekserý qusbelgisi úshin ádepki máni.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
kk: Aparyp tastaýmen ımporttaýdy óshirý úshin qusbelgini alastańyz

en: How many rows can be inserted at one time.
kk: Bir rette qansha joldy engizýge bolady.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
kk: Sharlalý kórinisindegi kezkelgen sandyq emes baǵanda kórsetilgen tańbanyń eń kóp sany.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
kk: Kirý cookie-faıly qansha ýaqyt (sekýntine) jaramdy ekenin anyqtaý.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
kk: LONGTEXT baǵandary úshin mátinaýmaqtyń eki ese ólshemi.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
kk: Derekqorlar tiziminde beınelenetin derekqordyń eń kóp sany.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
kk: Kesteler tiziminde kórsetilgen kesteniń eń kóp sany.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
kk: Jaqynda paıdalanylǵan kestelerdiń eń kóp sany; óshirý úshin 0 ornatyńyz.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
kk: Tańdaýly kestelerdiń eń kóp sany; óshirý úshin 0 ornatyńyz.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
kk: Bular Óńdeý, Kóshirý jáne Joıý siltemeleri.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
kk: Biregeı kilt bolmasa da, jol siltemeleri kórsetilsin be.

en: Disable shortcut keys
kk: Tańbasha kiltterin óshirý

en: Use natural order for sorting table and database names.
kk: Keste men derekqordyń ataýlaryn suryptaý úshin tabıǵı retti paıdalaný.

en: Use only icons, only text or both.
kk: Tek belgishelerdi, tek mátindi nemese ekeýin de paıdalaný.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
kk: HTTP-tasymaldaýlar ishinde jyldamdyqty arttyrý úshin GZip shyǵys býferin paıdalaný.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
kk: MySQL derekqorlary úshin turaqty qosylymdardy paıdalaný.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
kk: BLOB jáne BINARY baǵandaryn óńdeýge tyıym salý.

en: How many queries are kept in history.
kk: Tarıhta qansha saýal saqtalady.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
kk: Tańbalar jıynyn túrlendirý úshin qandaı qoldanatyn fýnksıalardy bólekteý.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
kk: Kestelerdi sharlaý kezinde, ár kesteniń suryptalýy este saqtalady.

en: Default sort order for tables with a primary key.
kk: Alǵashqy kiltteri bar kesteler úshin ádepki suryptaý reti.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
kk: Ústińgi derektemelerdi ár X uıashyqtaryna qaıtalaý, [kbd]0[/kbd] osy múmkindikti ajyratady.

en: For display Options
kk: Beıneleý opsıalary úshin

en: Directory where exports can be saved on server.
kk: Eksporttar saqtalýy múmkin serverdegi katalog.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
kk: Saýal órisi ony jibergennen keıin ekranda qalýy kerek pe ekenin anyqtaıdy.

en: Title of browser window when a database is selected.
kk: Derekqor bólektelgen kezde sholǵysh terezesiniń ataýy.

en: Title of browser window when nothing is selected.
kk: Eshteńe bólektelgen kezde sholǵysh terezesiniń taqyryby.

en: Title of browser window when a server is selected.
kk: Server bólektelgen kezde sholǵysh terezesiniń taqyryby.

en: Title of browser window when a table is selected.
kk: Keste bólektelgen kezde sholǵysh terezesiniń taqyryby.

en: Directory on server where you can upload files for import.
kk: Importtaý úshin serveridiń faıldar júktep salynatyn katalogy.

en: Allow for searching inside the entire database.
kk: Búkil derekqor ishinde izdeýge ruqsat etý.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
kk: Negizgi phpMyAdmin betindegi sońǵy nusqa úshin tekserýdi qosady.

en: The password for authenticating with the proxy.
kk: Proksı arqyly túpnusqalyq rastamasy úshin paról.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
kk: Importtaý jáne eksporttaý áreketteri úshin ZIP qysýdy qosý.

en: Choose the default action when sending error reports.
kk: Qate týraly esepterdi jibergen kezde ádepki áreketti tańdaý.

en: Allow login to any MySQL server
kk: Kezkelgen MySQL-serverine kirýge ruqsat etý

en: Restrict login to MySQL server
kk: MySQL serverine kirýdi shekteý

en: Allow third party framing
kk: Úshinshi jaqtan jaqtaýlarǵa kiristirýge ruqsat etý

en: Show "Drop database" link to normal users
kk: Kádimgi paıdalanýshylarǵa «Derekqordy joıý» siltemesin kórsetý

en: Blowfish secret
kk: Blowfish qupıasy

en: Row marker
kk: Jol belgileýishi

en: Highlight pointer
kk: Meńzerdi bólekteý

en: CHAR columns editing
kk: CHAR baǵandaryn óńdeýde

en: Enable CodeMirror
kk: CodeMirror qosý

en: Enable linter
kk: Linter qosý

en: Minimum size for input field
kk: Kiris órisi úshin eń az ólshem

en: Maximum size for input field
kk: Kiris órisi úshin eń kóp ólshem

en: CHAR textarea columns
kk: CHAR mátinaýmaq baǵandary

en: CHAR textarea rows
kk: CHAR mátinaýmaq joldary

en: Check config file permissions
kk: «config» faılynyń ruqsattaryn tekserý

en: Compress on the fly
kk: Naqty ýaqytta qysý

en: Confirm DROP queries
kk: DROP saýaldaryn rastaý

en: Debug SQL
kk: SQL kúıin keltirý

en: Paper size
kk: Qaýaz ólshemi

en: Default database tab
kk: Derekqordyń ádepki qoıyndysy

en: Default server tab
kk: Serverdiń ádepki qoıyndysy

en: Default table tab
kk: Kesteniń ádepki qoıyndysy

en: Enable autocomplete for table and column names
kk: Keste men baǵan ataýlary úshin avtomatty toltyrýdy qosý

en: Show column comments
kk: Baǵan túsiniktemelerin kórsetý

en: Hide table structure actions
kk: Keste qurylymynyń áreketterin jasyrý

en: Default transformations for Hex
kk: Hex úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for Substring
kk: Substring úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for Bool2Text
kk: Bool2Text úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for External
kk: External úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for PreApPend
kk: PreApPend úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for DateFormat
kk: DateFormat úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for Inline
kk: Inline úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for TextImageLink
kk: TextImageLink úshin ádepki túrlendirýler

en: Default transformations for TextLink
kk: TextLink úshin ádepki túrlendirýler

en: Display servers as a list
kk: Serverlerdi tizim retinde beıneleý

en: Disable multi table maintenance
kk: Kóp keste qyzmet kórsetýdi óshirý

en: Maximum execution time
kk: Eń kóp oryndaý ýaqyty

en: Save as file
kk: Faıl retinde saqtaý

en: Character set of the file
kk: Faıldyń tańbalar jıyny

en: Format
kk: Pishim

en: Compression
kk: Qysý

en: Put columns names in the first row
kk: Baǵandardyń ataýlaryn birinshi jolǵa qoıý

en: Columns enclosed with
kk: Baǵandar mynaýmen qorshalǵan

en: Columns escaped with
kk: Baǵandar mynaýmen ekrandalǵan

en: Replace NULL with
kk: NULL-dy mynaýmen aýystyrý

en: Remove CRLF characters within columns
kk: Baǵandar ishinen CRLF tańbalaryn alastaý

en: Columns terminated with
kk: Baǵandar mynaýmen aıaqtalǵan

en: Lines terminated with
kk: Syzyqtar mynaýmen aıaqtalǵan

en: Excel edition
kk: Excel óńdemesi

en: Database name template
kk: Derekqor atynyń úlgisi

en: Server name template
kk: Server atynyń úlgisi

en: Table name template
kk: Keste atynyń úlgisi

en: Dump table
kk: Kesteni damptaý

en: Include table caption
kk: Keste taqyrypshasyn qamtý

en: Comments
kk: Túsiniktemeler

en: Table caption
kk: Keste taqyrypshasy

en: Continued table caption
kk: Jalǵasqan keste taqyrypshasy

en: Label key
kk: Belgi kilti

en: Relationships
kk: Qatynastyqtar

en: Export method
kk: Eksport ádisi

en: Save on server
kk: Serverde saqtaý

en: Overwrite existing file(s)
kk: Qoldanysta bar faıl(dar)dy qaıta jazý

en: Export as separate files
kk: Jeke faıldar retinde eksporttaý

en: Add AUTO_INCREMENT value
kk: AUTO_INCREMENT mánin ústeý

en: Enclose table and column names with backquotes
kk: Keste men baǵan ataýlaryn doǵal ekpin tańbalarmen (`) qorshaý

en: SQL compatibility mode
kk: SQL úılesimdilik rejimi

en: Creation/Update/Check dates
kk: Jasaý/jańartý/tekserý kúnderi

en: Use delayed inserts
kk: Kidiritilgen kiristirýlerdi paıdalaný

en: Disable foreign key checks
kk: Syrtqy kilt tekserýlerin óshirý

en: Export views as tables
kk: Kórinisterdi kesteler retinde eksporttaý

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
kk: phpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshynan qatysty metaderekterdi eksporttaý

en: Add %s
kk: %s ústeý

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
kk: BINARY jáne BLOB úshin onaltylyqty paıdalaný

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
kk: IF IF NOT EXISTS qosý (az tıimdi, sebebi ındekster keste jasaý kezinde jasalyp shyǵarylady )

en: %s view
kk: %s kórinis

en: Use ignore inserts
kk: Elemeıtin kiristirýlerdi paıdalaný

en: Syntax to use when inserting data
kk: Derekterdi kiristirý kezinde paıdalanylatyn sıntaksıs

en: Maximal length of created query
kk: Jasalǵan saýaldyń eń kóp uzyndyǵy

en: Export type
kk: Eksport túri

en: Enclose export in a transaction
kk: Eksportty tranzaksıaǵa qorshaý

en: Export time in UTC
kk: Eksporttaýdyń UTC boıynsha ýaqyty

en: Foreign key dropdown order
kk: Syrtqy kilttiń ashylmaly tizimdegi reti

en: Foreign key limit
kk: Syrtqy kilt shegi

en: Foreign key checks
kk: syrtqy kilt tekserýleri

en: Databases
kk: Derekqorlar

en: Browse mode
kk: Sharlaý rejimi

en: Developer
kk: Ázirleýshi

en: Edit mode
kk: Óńdeý rejimi

en: Export defaults
kk: Ádepkilerdi eksporttaý

en: General
kk: Jalpy

en: Import defaults
kk: Ádepkilerdi ımporttaý

en: Import / export
kk: Import / eksport

en: Navigation panel
kk: Sharlaý taqtasy

en: Navigation tree
kk: Sharlaý tarmaǵy

en: Servers
kk: Serverler

en: Tables
kk: Kesteler

en: Main panel
kk: Negizgi taqta

en: Other core settings
kk: Basqa negizgi parametrler

en: Page titles
kk: Bet taqyryptary

en: Security
kk: Qaýipsizdik

en: Basic settings
kk: Negizgi parametrler

en: Authentication
kk: Túpnusqalyq rastamasy

en: Server configuration
kk: Server konfıgýrasıasy

en: Configuration storage
kk: Konfıgýrasıa saqtaýyshy

en: Changes tracking
kk: Ózgeristerdi qadaǵalaý

en: SQL Query box
kk: SQL-saýal uıasy

en: SQL queries
kk: SQL-saýaldar

en: Startup
kk: Iske qosý

en: Database structure
kk: Derekqor qurylymy

en: Table structure
kk: Keste qurylymy

en: Tabs
kk: Qoıyndylar

en: Display relational schema
kk: Qatynastyq sulbany beıneleý

en: Text fields
kk: Mátin óristeri

en: Texy! text
kk: Texy! mátini

en: Warnings
kk: Eskertýler

en: Console
kk: Konsól

en: Extra parameters for iconv
kk: iconv úshin qosymsha parametrler

en: Ignore multiple statement errors
kk: Birneshe nusqaý qatelerin elemeý

en: Enable drag and drop import
kk: Importty aparyp tastaýdy qosý

en: Partial import: allow interrupt
kk: Ishinara ımport: úzilýge ruqsat etý

en: Do not abort on INSERT error
kk: INSERT qatesinde toqtatpaý

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
kk: ON DUPLICATE KEY UPDATE ústeý

en: Format of imported file
kk: Importtalǵan faıldyń pishimi

en: Use LOCAL keyword
kk: LOCAL kiltsózin paıdalaný

en: Column names in first row
kk: Baǵan ataýlary birinsh jolda

en: Do not import empty rows
kk: Bos joldar ımporttalmasyn

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
kk: Aqsha birlikterin ımporttaý ($5.00 ornyna 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
kk: Paıyzdardy durys ondyq bólsheker retinde ımporttaý (12.00 % ornyna .12)

en: Partial import: skip queries
kk: İshinara ımport: saýaldardy ótkizý

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
kk: Nóldik mánder úshin AUTO_INCREMENT paıdalanbaý

en: Read as multibytes
kk: Birneshe baıt retinde oqý

en: Initial state for sliders
kk: Júgirtkilerdiń bastapqy kúıi

en: Number of inserted rows
kk: Kiristirilgen jol sany

en: Limit column characters
kk: Baǵan tańbalaryn shekteý

en: Delete all cookies on logout
kk: Shyǵý kezinde barlyq cookie-faıldardy joıý

en: Recall user name
kk: Paıdalanýshy atyn eske túsirý

en: Login cookie store
kk: Kirý cookie-faıldyń qoımasy

en: Login cookie validity
kk: Kirý cookie-faıldyń jaramdylyǵy

en: Bigger textarea for LONGTEXT
kk: LONGTEXT úshin úlkenirek mátinaýmaq

en: Maximum displayed SQL length
kk: Eń úlken beınelenetin SQL uzyndyǵy

en: Maximum databases
kk: Eń kóp derekqorlar

en: Maximum items on first level
kk: Birinshi deńgeıdegi eń kóp elementter

en: Maximum items in branch
kk: Tarmaqtaǵy elementtiń eń kóp sany

en: Maximum number of rows to display
kk: Beınelenetin joldyń eń kóp sany

en: Maximum tables
kk: Eń kóp kesteler

en: Memory limit
kk: Jad shegi

en: Show databases navigation as tree
kk: Derekqorlardy sharlaýyn tarmaq retinde kórsetý

en: Navigation panel width
kk: Sharlaý taqtasynyń eni

en: Link with main panel
kk: Negizgi taqtamen baılanystyrý

en: Display logo
kk: Logotıpty beıneleý

en: Logo link URL
kk: Logotıp siltemesiniń URL-y

en: Logo link target
kk: Logotıp siltemesiniń maqsaty

en: Display servers selection
kk: Serverler bólekteýdi beıneleý

en: Target for quick access icon
kk: Jyldam qatynaý beligishesi úshin maqsat

en: Target for second quick access icon
kk: Ekinshi jyldam qatynaý beligishesi úshin maqsat

en: Minimum number of items to display the filter box
kk: Súzgi uıasynda beınelenetin elementtiń eń az sany

en: Minimum number of databases to display the database filter box
kk: Derekqordyń súzgi uıasynda beınelenetin derekqordyń eń az sany

en: Group items in the tree
kk: Tarmaqtaǵy elementterdi toptastyrý

en: Database tree separator
kk: Derekqor tarmaǵynyń bólgishi

en: Table tree separator
kk: Keste tarmaǵynyń bólgishi

en: Maximum table tree depth
kk: Keste tarmǵynyń eń kóp terendigi

en: Enable highlighting
kk: Bólekteýdi qosý

en: Enable navigation tree expansion
kk: Sharlaý tarmaǵyn keńeıtýdi qosý

en: Show tables in tree
kk: Tarmaqtaǵy kestelerdi kórsetý

en: Show views in tree
kk: Tarmaqtaǵy kórinisterdi kórsetý

en: Show functions in tree
kk: Tarmaqtaǵy funksıalardy kórsetý

en: Show procedures in tree
kk: Tarmaqtaǵy rásimderdi kórsetý

en: Show events in tree
kk: Tarmaqtaǵy oqıǵalardy kórsetý

en: Expand single database
kk: Jalǵyz derekqordy keńeıtý

en: Recently used tables
kk: Jýyqtaǵy paıdalanylǵan kesteler

en: Favorite tables
kk: Tańdaýly kesteler

en: Where to show the table row links
kk: Keste jolynyń siltemelerin qaıda kórsetýge bolady

en: Show row links anyway
kk: Jol siltemelerin báribir kórsetý

en: Natural order
kk: Tabıǵı ret

en: Table navigation bar
kk: Keste sharlaý jolaǵy

en: GZip output buffering
kk: GZip shyǵarýdy býferleý

en: Default sorting order
kk: Ádepki suryptaý reti

en: Persistent connections
kk: Turaqty qosylymdar

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
kk: PhpMyAdmin konfıgýrasıasynyń saqtaýysh kesteleri jetispeıdi

en: MySQL reserved word warning
kk: MySQL qorǵalǵan sóz eskertýi

en: How to display the menu tabs
kk: Mázir qoıyndylary qalaı beınelenedi

en: How to display various action links
kk: Ártúrli áreket siltemeleri qalaı beınelenedi

en: Protect binary columns
kk: Ekilik baǵandardy qorǵaý

en: Permanent query history
kk: Turaqty saýal tarıhy

en: Query history length
kk: Saýal tarıhynyń uzyndyǵy

en: Recoding engine
kk: Jazý mehanızmy

en: Remember table's sorting
kk: Kesteniń suryptaýyn este saqtaý

en: Primary key default sort order
kk: Alǵashqy kilttiń ádepki suryptaý reti

en: Repeat headers
kk: Ústińgi derektemelerdi qaıtalaý

en: Grid editing: trigger action
kk: Tor óńdeýde: trıger áreketi

en: Relational display
kk: Qatynas beıneleý

en: Grid editing: save all edited cells at once
kk: Tor óńdeýde: barlyq óńdelgen uıashyqtardy birden saqtaý

en: Save directory
kk: Katalogti saqtaý

en: Host authorization order
kk: Túın ókilettiginiń reti

en: Host authorization rules
kk: Túın ókilettigin erejeleri

en: Allow logins without a password
kk: Parólsiz kirýge ruqsat etý

en: Allow root login
kk: «root» arqyly kirýge ruqsat etý

en: Session timezone
kk: Seanstyń ýaqyt beldeýi

en: HTTP Realm
kk: HTTP aımaǵy

en: Authentication type
kk: Túpnusqalyq rastama túri

en: Bookmark table
kk: Betbelgi kestesi

en: Column information table
kk: Baǵan aqparatynyń kestesi

en: Compress connection
kk: Qysylǵysh qosylym

en: Control user password
kk: Basqarýshy paıdalanushynyń paróli

en: Control user
kk: Basqarýshy paıdalanushy

en: Control host
kk: Basqarý túıni

en: Control port
kk: Basqarý porty

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
kk: INFORMATION_SCHEMA paıdalanýyn óshirý

en: Hide databases
kk: Derekqorlardy jasyrý

en: SQL query history table
kk: SQL-saýal tarıhynyń kestesi

en: Server hostname
kk: Serverdiń túın aty

en: Logout URL
kk: Shyǵý URL-y

en: Maximal number of table preferences to store
kk: Saqtaý úshin keste teńshelimderiniń eń kóp sany

en: QBE saved searches table
kk: QBE saqtalǵan izdestirýler kestesi

en: Export templates table
kk: Esport úlgileriniń kestesi

en: Central columns table
kk: Ortalyq baǵandar kestesi

en: Show only listed databases
kk: Tek tizimdelgen derekqorlardy kórsetý

en: Password for config auth
kk: «config» ókilettigi úshin paról

en: PDF schema: pages table
kk: PDF-sulba: better kestesi

en: Database name
kk: Derekqor aty

en: Server port
kk: Server porty

en: Recently used table
kk: Jýyqta paıdalanylǵan keste

en: Favorites table
kk: Tańdaýly kestesi

en: Relation table
kk: Qatynas kestesi

en: Signon session name
kk: «Signon» seansynyń aty

en: Signon URL
kk: «Signon» URL-y

en: Server socket
kk: Server soketi

en: Use SSL
kk: SSL paıdalaný

en: Designer and PDF schema: table coordinates
kk: Qurastyrǵysh pen PDF-sulba: keste kordınattary

en: Display columns table
kk: Baǵandar kestesin beıneleý

en: UI preferences table
kk: Interfeıs teńshelimderiniń kestesi

en: Add DROP DATABASE
kk: DROP DATABASE ústeý

en: Add DROP TABLE
kk: DROP TABLE ústeý

en: Add DROP VIEW
kk: DROP VIEW ústeý

en: Statements to track
kk: Qadaǵalanatyn nusqaýlar

en: SQL query tracking table
kk: SQL-saýaldy qadaǵalaý kestesi

en: Automatically create versions
kk: Nusqalardy avtomatty jasaý

en: User preferences storage table
kk: Paıdalanushy teńshelimderin saqtaýysh kestesi

en: Users table
kk: Paıdalanushylar kestesi

en: User groups table
kk: Paıdalanushy toptarynyń kestesi

en: Hidden navigation items table
kk: Jasyryn sharlaý elementterdiń kestesi

en: User for config auth
kk: «config» ókilettigi úshin paıdalanushy

en: Verbose name of this server
kk: Bul serverdiń tolyq aty

en: Allow to display all the rows
kk: Barlyq joldardy beıneleýge ruqsat etý

en: Show password change form
kk: Paróldi ózgertý pishinin kórsetý

en: Show create database form
kk: Derekqordy jasaý pishinin kórsetý

en: Show table comments
kk: Keste túsiniktemelerin kórsetý

en: Show creation timestamp
kk: Jasaýdyń ýaqyt belgisin kórsetý

en: Show last update timestamp
kk: Sońǵy jańartýdyń ýaqyt belgisin kórsetý

en: Show last check timestamp
kk: Sońǵy tekserýdiń ýaqyt belgisin kórsetý

en: Show table charset
kk: Kesteniń tańbalar jıynyn kórsetý

en: Show field types
kk: Óris túrlerin kórsetý

en: Show function fields
kk: Funksıa óristerin kórsetý

en: Show hint
kk: Tuspaldy kórsetý

en: Show phpinfo() link
kk: «phpinfo()» siltemesin kórsetý

en: Show detailed MySQL server information
kk: MySQL server týraly egjeıli aqparatty kórsetý

en: Show SQL queries
kk: SQL-saýaldardy kórsetý

en: Retain query box
kk: Saýal uıasyn saqtap qalý

en: Show statistics
kk: Statıstıkany kórsetý

en: Skip locked tables
kk: Qulyptalǵan kestelerdi ótkizý

en: Edit
kk: Óńdeý

en: Explain SQL
kk: Explain SQL qosý

en: Refresh
kk: Jańalaý

en: Create PHP code
kk: PHP-kodty jasaý

en: Suhosin warning
kk: «Suhosin» eskertýi

en: Login cookie validity warning
kk: Kirý cookie-faıldyń jaramdylyǵyn eskertý

en: Textarea columns
kk: Mátinaýmaq baýandary

en: Textarea rows
kk: Mátinaýmaq joldary

en: Database
kk: Derekqor

en: Default title
kk: Ádepki taqyryp

en: Table
kk: Keste

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
kk: IP-mekenjaıyna ruqsat etý/etpeý úshin senimdi proksılar tizimi

en: Upload directory
kk: Júktep salý katalogi

en: Use database search
kk: Derekqorda izdeýdi paıdalaný

en: Enable the Developer tab in settings
kk: Ázirleýshi qoıyndysyn parametrlerde qosý

en: Version check
kk: Nusqany tekserý

en: Proxy username
kk: Proksı paıdalanýshysynyń aty

en: Proxy password
kk: Proksı paróli

en: Send error reports
kk: Qate esepterin jiberý

en: Enter executes queries in console
kk: Oryndalatyn saýaldardy konsólde engizińiz

en: Enable Zero Configuration mode
kk: Nóldik Teńsheý rejimin qosý

en: Show query history at start
kk: Saýal tarıhyn basynda kórsetý

en: Always expand query messages
kk: Árqashan saýal habarlaryn keńeıtý

en: Show current browsing query
kk: Aǵymdyq sholýdaǵy saýaldy kórsetý

en: Switch to dark theme
kk: Kúńgirt taqyrypqa aýystyrý

en: Console height
kk: Konsól bıiktigi

en: Console mode
kk: Konsól rejimi

en: Group queries
kk: Saýaldardy toptastyrý

en: Order
kk: Reti

en: Order by
kk: Reti boıynsha

en: Server connection collation
kk: Server qosylymynyń kolasıasy

en: Missing data for %s
kk: %s úshin jetispeıtin derekter

en: Incorrect value!
kk: Durys emes mán!

en: unavailable
kk: qoljetimdi emes

en: "%s" requires %s extension
kk: «%s» úshin %s keńeıtimin qajet etedi

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
kk: Qysylǵan ımport %s jetispeıtin fýnksıasyna baılanysty jumys istemeıdi.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
kk: Qysylǵan eksport %s jetispeıtin fýnksıasyna baılanysty jumys istemeıdi.

en: maximum %s
kk: eń kóp %s

en: Config authentication
kk: «Config» arqyly túpnusqalyq rastama

en: HTTP authentication
kk: HTTP túpnusqalyq rastamasy

en: Signon authentication
kk: «Signon» túpnusqalyq rastamasy

en: Quick
kk: Jyldam

en: Custom
kk: Teńsheýli

en: Structure
kk: Qurylym

en: Data
kk: Derekter

en: CSV for MS Excel
kk: MS Excel úshin CSV

en: OpenDocument Spreadsheet
kk: OpenDocument elektrondyq kestesi

en: OpenDocument Text
kk: OpenDocument mátini

en: Export
kk: Eksport

en: Features
kk: Múmkindikter

en: CSV using LOAD DATA
kk: LOAD DATA arqyly CSV

en: Default transformations
kk: Ádepki túrlendirýler

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
kk: Parametrlerdi saqtaý múmkin emes, jiberilgen konfıgýrasıa pishininde qateler bar!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
kk: Qoldanysta bar konfıgýrasıa faıly (%s) oqylmaıdy.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
kk: Konfıgýrasıa faıly úshin qate ruqsattar, árkim arqyly jazylmaýy qajet!

en: Failed to read configuration file!
kk: Konfıgýrasıa faıly oqylmady!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
kk: Bul ádette munda sıntaksıstik qate bar ekenin bildiredi, tómende kórsetilgen qatelerdi tekserińiz.

en: Invalid server index: %s
kk: Jaramsyz server ındeksi: %s

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
kk: Bul %sopsıa%s óshirilýi kerek, sebebi ol shabýylshylarǵa kezkelgen MySQL serverine tolyq irikteý tásilimen kirýge ruqsat etedi. Eger bul qajet dep sanasańyz, %sMySQL serverine shektep kirýdi%s nemese %ssenimdi proksıler tizimin%s paıdalanyńyz. Biraq, eger IP-mekenjaıyńyz Internet jetkizushisine tıesili bolǵanda, munadan myńdaǵan paıdalanýshylar, sonyń ishinde siz, qosylady. Senimdi proksıler tizimi bar IP negizindegi qorǵanys senimdi bolmaýy múmkin.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
kk: Osy katalog álemge qatynaýly emestigine nemese serverde basqa paıdalanýshylarǵa oqylmaıtyn nemese jazylmaıtynyna kózjetkizý úshin, bul mán muqıat tekserilýi qajet.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
kk: Eger derekqor serveri qoldasa, SSL-qosylymdardy paıdalaný qajet.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
kk: Bul qajet dep oılasańyz, qosymsha qorǵaý parametrlerin - %1$stúıin túpnusqalyq rastamasy%2$s parametrlerin jáne %3$ssenimdi proksı tizimin%4$s paıdalanyńyz. Biraq, eger IP-mekenjaıyńyz Internet jetkizushisine tıesili bolǵanda, munadan myńdaǵan paıdalanýshylar, sonyń ishinde siz, qosylady. Senimdi proksıler tizimi bar IP negizindegi qorǵanys senimdi bolmaýy múmkin.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
kk: [kbd]config[/kbd] túpnusqalyq rastama túrin ornattyńyz jáne avtomatty kirý úshin paıdalanýshy aty men paróldi qamtyǵansyz, bul qoldanystaǵy túıinder úshin lazym opsıa emes. phpMyAdmin URL-yn biletin nemese boljaıtyn kezkelgen tulǵa phpMyAdmin taqtasyna tikeleı qatynaı alady. %1$sTúpnusqalyq rastamasyn%2$s [kbd]cookie[/kbd] nemese [kbd]http[/kbd] túrinde ornatyńyz.

en: You allow for connecting to the server without a password.
kk: Serverge parólsiz qosylý úshin ruqsat berdińiz.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
kk: %sZip qysýdan shyǵarý%s osy júıede qoljetimdi emes fýnksıalardy (%s) qajet etedi.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
kk: %sZip qysylymy%s osy júıede qoljetimdi emes fýnksıalardy (%s) qajet etedi.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
kk: «Blowfish» qupıa jıyny joq jáne [kbd]cookie[/kbd] túpnusqalyq rastamasy qosylǵan, sondyqtan kiltińiz avtomatty jasaldy. Ol cookie-faıldardy shıfrlaý úshin qoldanylady; ony este saqtaýdyń qajeti joq.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
kk: %1$sLogin cookie validity%2$s máni %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s máninen úlkenirek bolǵany kezdeısoq seans jaramsyzdyǵynyń sebebi bolýy múmkin (aǵymda session.gc_maxlifetime - %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
kk: %sKirý cookie-faılynyń jaramdylyǵy%s 1800 sekýntke (30 mınýt) deıin ornatylýy qajet. 1800 kóp mánder elikteý sıaqty qaýipsizdik qater tóndiretin múmkin.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
kk: Eger cookie-faıl ([kbd]cookie[/kbd]) túpnusqalyq rastamasy paıdalanylsa, jáne %sLogin cookie store%s máni 0 emes bolsa, %sLogin cookie validity%s máni odan kem nemese oǵan teń bolyp ornatylýy qajet.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
kk: %1$sBzip2 qysý jáne qysýdan shyǵarý%2$s osy júıede qoljetimdi emes fýnksıalardy (%3$s) qajet etedi.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
kk: %1$sGZip qysý men qysýdan shyǵarý%2$s osy júıede qoljetimdi emes fýnksıalardy qajet etedi (%3$s).

en: no description
kk: sipattamasy joq

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
kk: «%s» dep atalatyn derekqordy jasaý úshin qajetti artyqshylyqtaryńyz joq. Munda phpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshyn ornatý úshin kezkelgen derekqordyń «Áreketter» qoıyndysyna ótýińizge bolady.

en: View users
kk: Paıdalanushylardy qaraý

en: Server-level tabs
kk: Server deńgeıdegi qoıyndylar

en: Database-level tabs
kk: Derekqor deńgeıdegi qoıyndylar

en: Table-level tabs
kk: Keste deńgeıdegi qoıyndylar

en: Could not connect to the database server!
kk: Derekqor serverine qosylý múmkin bolmady!

en: Invalid authentication type!
kk: Túpnusqalyq rastamanyń túri jaramsyz!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
kk: [kbd]config[/kbd] túpnusqalyq rastama ádisin paıdalanǵanda, bos paıdalanýshy aty!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
kk: [kbd]signon[/kbd] túpnusqalyq rastama ádisin paıdalanǵanda, bos «Signon» seansynyń atyn bosatý!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
kk: [kbd]signon[/kbd] túpnusqalyq rastama ádisin paıdalanǵanda, «Signon» URL-y bosatý!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
kk: phpMyAdmin konfıgýrasıasy saqtaýyshyn paıdalanǵanda, bos phpMyAdmin basqarý paıdalanýshysy!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
kk: PhpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshyn paıdalanǵanda, bos phpMyAdmin basqarý paıdalanýshynyń paróli!

en: Incorrect value:
kk: Durys emes mán:

en: Incorrect IP address: %s
kk: Durys emes IP-mekenjaı: %s

en: Not a valid port number!
kk: Jaramdy port nómiri emes!

en: Not a positive number!
kk: Oń san emes!

en: Not a non-negative number!
kk: Teris-emes san emes!

en: Value must be less than or equal to %s!
kk: Mán %s shamasynan az nemese teń bolýy mindetti!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
kk[0]: %1$d betbelgi kórsetý (ekeýin de jeke men bóliskendi)
kk[1]: sany %1$d betbelgi kórsetý (ekeýin de jeke men bóliskendi)

en: No bookmarks
kk: Betbelgiler joq

en: SQL Query Console
kk: SQL-saýal konsóli

en: No databases selected.
kk: Derekqorlar bólektelmegen.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
kk: Osy júıede %s faıly qoljetimdi emes, kóbirek aqparat úshin %s baryńyz.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
kk: %1$s - %2$s joldardy kórsetý.

en: No tables found in database.
kk: Derekqorda kesteler tabylmady.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
kk: Eksporttaý plagınderi júktelmedi, ornatylymdy tekserińiz!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
kk: Import plagınderin júkteý múmkin bolmady, ornatymyńyzdy tekserińiz!

en: No collation provided.
kk: Kolasıa jetkizilmedi.

en: The database name is empty!
kk: Derekqor aty bos!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
kk: Derekqordy birattasqa kóshirý múmkin emes. Atyn ózgertińiz jáne qaıtalap kórińiz.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
kk: %1$s derekqor aty %2$s atymen ózgertildi.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
kk: %1$s derekqory %2$s ishine kóshirildi.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
kk: phpMyAdmin konfıgýrasıasyn saqtaýyshy ajyratyldy. %sNelikten ekenin tabyńyz%s.

en: Access denied!
kk: Qatynaýdan bastartyldy!

en: Success!
kk: Sáttilik!

en: View %s has been dropped.
kk: %s kórinisi joıyldy.

en: Table %s has been dropped.
kk: %s kestesi joıyldy.

en: Table %s has been emptied.
kk: %s kestesi bosatyldy.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
kk: Bul kóriniste keminde osy jol sany bar. %sQujattamany%s qarańyz.

en: unknown
kk: belgisiz

en: Yes
kk: Ia

en: No change
kk: Ózgerister joq

en: Favorite List is full!
kk: Tańdaýly tizimi toldy!

en: Tracking data deleted successfully.
kk: Qadaǵalaý derekteri sátti joıyldy.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
kk: %1$s nusqasy bólektelgen kesteler úshin jasaldy, olar úshin qadaǵalaý belsendi.

en: No tables selected.
kk: Kesteler bólektenbedi.

en: Database Log
kk: Derekqor jurnaly

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
kk: Qate anyqtaldy jáne parametrlerińiz negizinde qate týraly esep avtomatty jiberildi.

en: Thank you for submitting this report.
kk: Osy esepti jibergenińiz úshin raqmet.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
kk: Qate anyqtaldy jáne qate týraly esep jasap shyǵaryldy, biraq jiberýi sátsiz aıaqtaldy.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
kk: Eger kezkelgen máseleler týyndasa, qate týraly esepti qolmen jiberińiz.

en: You may want to refresh the page.
kk: Betti jańartýdy qalaýyńyz múmkin.

en: Bad type!
kk: Nashar túr!

en: Bad parameters!
kk: Nashar parametrler!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
kk: Tek bir serverden shyqtyńyz, phpMyAdmin baǵdarlamasynan tolyqtaı shyǵý úshin barlyq serverlerden shyǵý qajet.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
kk: phpMyAdmin konfıgýrasıasyn saqtaýyshy tolyǵymen teńshelmegen, keıbir keńeıtilgen múmkindikter ajyratylǵan. %sNelikten ekenin tabyńyz%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
kk: Nemese ony sonda ornatý úshin, sonymen qatar, kezkelgen derekqordyń «Áreketter» qoıyndysyna ótińiz.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
kk: PHP-parametrińiz [a@https: //secure.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank] session.gc_maxlifetime[/a] phpMyAdmin ishinde teńshelgen cookie-faıldyń jaramdylyǵynan góri tómen, sondyqtan seansyńyz phpMyAdmin ishindegi teńshelgenine qaraǵanda erte aıaqtalýy múmkin.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
kk: Kirý cookie-faıldyń qoımasy phpMyAdmin ishinde teńshelgen cookie-faıldyń jaramdylyǵynan góri tómen, sondyqtan seansyńyz phpMyAdmin ishindegi teńshelgenine qaraǵanda erte aıaqtalady.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
kk: Basqarýshy paıdalanýsahy (controluser) jáne paról (controlpass) úshin ádepki mándermen serverińiz jumys istep jatyr jáne bul kirýge ashyq. Shyn máninde bul qaýipsizdik álsizdigin «pma» basqarýshy paıdalanýsahy parólin ózgertý arqyly túzetýge bolady.

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
kk: Teńsheý skrıpti paıdalanatyn [code]config[/code] katalogy áli de phpMyAdmin katalogynda bar. phpMyAdmin teńshelgennen keıin ony joıý qatań usynylady. Áıtpese, konfıgýrasıańyzdy júktep alǵan ókilettiligisiz adamdar arqyly serverińizdiń qaýipsizdigi buzylýy múmkin.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
kk: Server «Suhosin» arqyly jumys isteıdi. Yqtımal máseleler úshin %squjattamany%s qarańyz.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
kk: $cfg['TempDir'] (%s) qoljetimdi emes. phpMyAdmin úlgilerdi keshke jibere almaıdy jáne sondyqtan baıaý bolady.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
kk: PHP-diń mbstring keńeıtimi tabylmady jáne kópbaıtty tańbalar jıynyn paıdalanyp jatyrǵanyńyz sıaqty. Sonymen, mbstring keńeıtimisiz phpMyAdmin joldardy durys bólip shyǵarmaıdy jáne ol kútpegen nátıjelerge yshyrastyrýy múmkin.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
kk: Munda curl keńeıtimi tabylmady jáne allow_url_fopen óshirilgen. Osyǵan baılanysty qate týraly esep berý nemese nusqany tekserý sıaqty keıbir múmkindikter óshirilgen.

en: Incomplete params
kk: Tolyq emes parametrler

en: Succeeded
kk: Sátti aıaqtaldy

en: Failed
kk: Sátsiz aıaqtaldy

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
kk: Múmkin tym úlken faıldy júktep salýǵa tyrysqan bolarsyz. Bul shekteý úshin ýaqytsha sheshimdi %squjattamadan%s qarańyz.

en: Showing bookmark
kk: Betbelgini kórsetý

en: The bookmark has been deleted.
kk: Betbelgi joıyldy.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
kk: Importtaýǵa eshqandaı derekter alynbady. Ne faıl aty jiberilmedi, nemese faıl ólshemi PHP konfıgýrasıasymen ruqsat etilgen eń úlken ólshemnen asyp ketti. [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc] qarańyz.

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
kk[0]: Import sátti aıaqtaldy, %d saýal oryndaldy.
kk[1]: Import sátti aıaqtaldy, sany %d saýal oryndaldy.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
kk: Skrıptiniń kútý ýaqyty ótti, eger bul ımporttaýdy doǵarǵyńyz kelse, %ssol faıldy qaıta jiberińiz%s, al ımporttaý jalǵasady.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
kk: Degenmen, sońǵy iske qosýda eshqandaı derekterge taldaý júrgizilmegen. Bunyń ádettegi maǵynasy, php parametrlerińizde ýaqyt shekteýlerin arttyrmaǵansha deıin, phpMyAdmin ımporttaýdy aıaqtaı almaıtynyn bildiredi.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
kk: «DROP DATABASE» nusqaýlary óshirilgen.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
kk: Tek jalǵyz kestelik UPDATE men DELETE saýaldaryn elikteýge bolady.

en: Could not load the progress of the import.
kk: Importtyń oryndalý barysyn júkteý múmkin bolmady.

en: Confirm
kk: Rastaý

en: Do you really want to execute "%s"?
kk: Shynymen «%s» oryndaısyz ba?

en: You are about to DESTROY a complete database!
kk: Tolyq derekqordy JOIÝǴA derlik daıynsyz!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again
kk: Derekqordy sol ataýǵa ózgertýge bolmaıdy. Atyn ózgertińiz jáne qaıtalap kórińiz

en: You are about to DESTROY a complete table!
kk: Tolyq kesteni JOIÝǴA derlik daıynsyz!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
kk: Tolyq kesteni BOSATÝǴA derlik daıynsyz!

en: Delete tracking data for this table?
kk: Osy keste úshin qadaǵalaý derekterin joıý kerek pe?

en: Delete tracking data for these tables?
kk: Osy kesteler úshin qadaǵalaý derekterin joıý kerek pe?

en: Delete tracking data for this version?
kk: Bul nusqa úshin qadaǵalaý derekterin joıý kerek pe?

en: Delete tracking data for these versions?
kk: Osy nusqalar úshin qadaǵalaý derekterin joıý kerek pe?

en: Delete entry from tracking report?
kk: Qadaǵalaý esebinen jazbany joıý kerek pe?

en: Deleting tracking data
kk: Qadaǵalaý derekteri joıylýda

en: Dropping Primary Key/Index
kk: Alǵashqy kilt/ındeks joıylýda

en: Dropping Foreign key.
kk: Syrtqy kilt joıylýda.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
kk: Bul áreket uzaq ýaqyt alýy múmkin. Báribir bastaý kerek pe?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
kk: «%s» paıdalanýshy tobyn shynymen joıǵyńyz kele me?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
kk: «%s» izdestirýin shynymen joıǵyńyz kele me?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
kk: Saqtalmaǵan ózgertýlerińiz bar; osy betten shyǵyńyz kelgenine senimdisiz be?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
kk: Jol sanyn azaıtpaqsyz, biraq sol joǵalatyn joldardaǵy derekterdi áldeqashan engizdińiz. Jalǵastyrǵyńyz kele me?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
kk: Bólektelgen paıdalanýshylardy shynymen keri shaqyrǵyńyz kele me?

en: Do you really want to delete this central column?
kk: Shynymen osy ortalyq baǵandy joıǵyńyz kele me?

en: Do you really want to delete the selected items?
kk: Bólektelgen elementterdi shynymen joıǵyńyz kele me?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
kk: Bólektelgen bólim(der)di shynymen joıǵyńyz (DROP) keledi me? Bul sondaı-aq bólektelgen bólim(der)ge qatysty derekterdi joıady (DELETE)!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
kk: Bólektelgen bólim(der)di shynymen tazalaǵyńyz (TRUNCATE) keledi me?

en: Do you really want to remove partitioning?
kk: Bólinýdi shynymen alastaǵyńyz keledi me?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
kk: Bul áreket derekterińizdi jańa kolasıaǵa túrlendiredi. Sırek jaǵdaılarda, ásirese tańba jańa kolasıada bolmasa, bul proses kezinde derekter jańa kolasıada durys emes kóriný múmkin; bul jaǵdaıda túpnusqa kolasıaǵa qaıtarýyńyzdy usynamyz jáne kelesi keńesterdi qarańyz

en: Garbled Data
kk: Buzylǵan derekter

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
kk: Kolasıany ózgertkińiz jáne derekterdi túrlendirgińiz keletinine senimdisiz be?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
kk: Bul áreket arqyly MySQL derek mánderin kolasıalar arasynda salystyrady. Eger tańbalar jıyny úılesimdi bolmasa, derekter joıylý múmkin jáne bul joıylǵan derekter tek baǵandar kolasıa(lar)yn artqa ózgertý arqyly qalpyna keltirilýi múmkin <b>EMES</b>. <b>Qoldanysta bar derekterdi túrlendirý úshin, keste qurylymynyń betinde baǵan(dar)dy óńdeý múmkindigin («Ózgertý» siltemesi) paıdalaný usynylady.</b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
kk: Barlyq baǵandar kolasıalaryn ózgertkińiz jáne derekterdi túrlendirgińiz keletinine senimdisiz be?

en: Save & close
kk: Saqtaý men jabý

en: Reset
kk: Ysyrý

en: Reset all
kk: Barlyǵyn ysyrý

en: Missing value in the form!
kk: Pishinde jetispeıtin mán!

en: Select at least one of the options!
kk: Opsıalardan eń keminde bireýin bólekteńiz!

en: Please enter a valid number!
kk: Jaramdy sandy engizińiz!

en: Please enter a valid length!
kk: Jaramdy uzyndyqty engizińiz!

en: Add index
kk: Indeks ústeý

en: Edit index
kk: Indeksti óńdeý

en: Add %s column(s) to index
kk: Indekske %s baǵan ústeý

en: Create single-column index
kk: Jalǵyz baǵandy ındeks jasaý

en: Create composite index
kk: Qurama ındeksti jasaý

en: Composite with:
kk: Kelesimen qurama:

en: Please select column(s) for the index.
kk: Indeks úshin baǵan(dar)dy bólekteńiz.

en: Preview SQL
kk: SQL qarap alý

en: Simulate query
kk: Saýaldy elikteý

en: Matched rows:
kk: Sáıkes joldar:

en: SQL query:
kk: SQL saýaly:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
kk: Y mánderi

en: Please enter the SQL query first.
kk: Aldymen SQL-saýaldy engizińiz.

en: The host name is empty!
kk: Túıin aty bos!

en: The user name is empty!
kk: Paıdalanushy aty bos!

en: The password is empty!
kk: Paról bos!

en: The passwords aren't the same!
kk: Parólder birdeı emes!

en: Removing Selected Users
kk: Bólektelgen paıdalanushylardy alastaý

en: Close
kk: Jabý

en: Template was created.
kk: Úlgi jasaldý.

en: Template was loaded.
kk: Úlgi júkteldi.

en: Template was updated.
kk: Úlgi jańartyldy.

en: Template was deleted.
kk: Úlgi joýyldy.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
kk: Ózge

note: l10n: Decimal separator
en: .
kk: ,

en: Connections / Processes
kk: Qosylymdar / Prosester

en: Local monitor configuration incompatible!
kk: Jergilikti monıtordyń konfıgýrasıasy úılesimsiz!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
kk: Sholǵyshtardyń jergilikti saqtaýyshyndaǵy dıagram retteýiniń konfıgýrasıasy monıtor tilqatysýynyń jańa nusqasyna saı kelmeıdi. Aǵymdyq konfıgýrasıańyz budan bylaı jumys istemeýi múmkin. <i>Parametrler</i> mázirinde konfıgýrasıańy ádepki qalpyna keltirińiz.

en: Query cache efficiency
kk: Saýal keshiniń tıimdiligi

en: Query cache usage
kk: Saýal keshiniń paıdalanýy

en: Query cache used
kk: Saýal keshiniń paıdalanylǵany

en: System CPU usage
kk: Júıelik prosesordy paıdalanıy

en: System memory
kk: Júıelik jad

en: System swap
kk: Júıelik aýystyrý

en: Average load
kk: Ortasha júkteý

en: Total memory
kk: Qorytyndy jad

en: Cached memory
kk: Keshtelgen jad

en: Buffered memory
kk: Býferlengen jad

en: Free memory
kk: Bos jad

en: Used memory
kk: Paıdalanýdaǵy jad

en: Total swap
kk: Qorytyndy aýystyrý

en: Cached swap
kk: Keshtelgen aýystyrý

en: Used swap
kk: Paıdalanylǵan aýystyrý

en: Free swap
kk: Bos aýystyrý

en: Bytes sent
kk: Baıt jiberilgen

en: Bytes received
kk: Baıt alynǵan

en: Connections
kk: Qosylymdar

en: Processes
kk: Prosester

en: %d table(s)
kk: %d keste

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
kk: «Questions»

en: Traffic
kk: Trafık

en: Settings
kk: Parametrler

en: Add chart to grid
kk: Dıagramdy torǵa ústeý

en: Please add at least one variable to the series!
kk: Toptamaǵa eń keminde bir aınymalyny qosyńyz!

en: None
kk: Eshbir

en: Resume monitor
kk: Monıtordy jalǵastyrý

en: Pause monitor
kk: Monıtordy toqtata turý

en: Start auto refresh
kk: Avtomatty jańalaýdy bastaý

en: Stop auto refresh
kk: Avtomatty jańalaýdy toqtatý

en: general_log and slow_query_log are enabled.
kk: general_log jáne slow_query_log qosylǵan.

en: general_log is enabled.
kk: general_log qosylǵan.

en: slow_query_log is enabled.
kk: slow_query_log qosylǵan.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
kk: slow_query_log jáne general_log óshirilgen.

en: log_output is not set to TABLE.
kk: Keste (TABLE) úshin log_output ornatylmaǵan.

en: log_output is set to TABLE.
kk: Keste (TABLE) úshin log_output ornatylǵan.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
kk: slow_query_log qosýly, biraq server tek %d sekýntten uzaǵyraq saýaldardy jurnalǵa jazady. long_query_time mánin júıeńizge táýeldi 0-2 sekýnt aralyǵynda ornatý usynylady.

en: long_query_time is set to %d second(s).
kk: long_query_time máni %d sekýntke ornatylǵan.

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
kk: Kelesi parametrler ǵalamdyq deńgeıde qoldanylady jáne serverdi qaıta júkteýde ádepki boıynsha qalpyna keltiriledi:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
kk: log_output mánin %s úshin ornatý

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
kk: %s qosý

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
kk: %s óshirý

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
kk: long_query_time mánin %d sekýntke ornatý.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
kk: Bul aınymalylardy ózgerte almaısyz. «root» retinde kirińiz nemese derekqor ákimshisine habarlasyńyz.

en: Change settings
kk: Parametrlerdi ózgertý

en: Current settings
kk: Aqymdyq parametrler

en: Chart title
kk: Dıagram taqyryby

note: l10n: As in differential values
en: Differential
kk: Aıyrmalyq

en: Divided by %s
kk: %s arqyly bólisti

en: Unit
kk: Birlik

en: From slow log
kk: Baıaý jurnaldan

en: From general log
kk: Jalpy jurnaldan

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
kk: Osy saýal úshin derekqor aty server jurnalynda belgisiz.

en: Analysing logs
kk: Jurnaldardy taldaý

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
kk: Jurnaldardy taldaý men júkteý. Bul biraz ýaqyt alýy múmkin.

en: Cancel request
kk: Saýaldy boldyrmaý

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
kk: Bul baǵanda birge toptastyrylǵan birdeı saýaldar mólsheri kórsetiledi. Biraq tek SQL-saýaldyń ózi toptastyrý sharty retinde paıdalanylady, sondyqtan bastalý ýaqyty sıaqty saýaldardyń basqa tólsıpattary ártúrli bolýy múmkin.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
kk: INSERT saýaldaryn toptastyrýy bólektelgennen keıin, kiristirilgen derekterdi elemeı sol kestege INSERT saýaldary sondaı-aq birge toptastyrylady.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
kk: Jurnal derekteri júkteldi. Osy ýaqyt aralyǵynda oryndalǵan saýaldar:

en: Jump to Log table
kk: Jurnal kestesine ótip ketý

en: No data found
kk: Derekter tabylmady

en: Log analysed, but no data found in this time span.
kk: Jurnal taldandy, biraq osy ýaqyt aralyǵynda eshqandaı derekter tabylmady.

en: Analyzing…
kk: Taldaýda…

en: Explain output
kk: Explain shyǵarýy

en: Status
kk: Mártebesi

en: Time
kk: Ýaqyt

en: Total time:
kk: Qorytyndy ýaqyt:

en: Profiling results
kk: Nátıjelerdi profaıldaý

[ctx: Display format]
en: Table
kk: Keste

en: Chart
kk: Dıagram

[ctx: Alias]
en: Database
kk: Derekqor

[ctx: Alias]
en: Table
kk: Keste

[ctx: Alias]
en: Column
kk: Baǵan

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
kk: Jurnal kestesiniń súzgi opsıalary

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
kk: Súzý

en: Filter queries by word/regexp:
kk: Saýaldardy sóz / qalypty órnek boıynsha súzý:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
kk: WHERE sóılemderindegi ózgermeli derekterdi elemeı, saýaldardy toptastyrý

en: Sum of grouped rows:
kk: Toptalǵan joldar somasy:

en: Total:
kk: Qorytyndy:

en: Loading logs
kk: Jurnaldar júktelýde

en: Monitor refresh failed
kk: Monıtor jańalaýy sátsiz aıaqtaldy

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
kk: Jańa dıagram derekteri úshin saýal jiberý kezinde server jaramsyz jaýapty qaıtardy. Ol seanstyń merzimi bitkendikten bolýy múmkin. Betti qaıta júkteý jáne tirkelgi derekterin qaıta engizý kómektesýi jón.

en: Reload page
kk: Betti qaıta júkteý

en: Affected rows:
kk: Áser etilgen joldar:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
kk: Konfıgýrasıalyq faıldy taldaý sátsiz aıaqtaldy. Bul jaramdy JSON kody bolyp kórinbeıdi.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
kk: Importtalǵan konfıgýrasıamen dıagram toryn qurastyrý sátsiz aıaqtaldy. Ádepki konfıgýrasıaǵa ysyrý…

en: Import monitor configuration
kk: Monıtor konfıgýrasıasyn ımporttaý

en: Please select the file you want to import:
kk: Importtalatyn faıldy bólekteńiz:

en: Please enter a valid table name.
kk: Jaramdy keste atyn engizińiz.

en: Please enter a valid database name.
kk: Jaramdy derekqor atyn engizińiz.

en: No files available on server for import!
kk: Importtaý úshin serverde qoljetimdi faıldar joq!

en: Analyse query
kk: Saýaldy taldaý

en: Formatting SQL…
kk: SQL-di pishimdeýde…

en: No parameters found!
kk: Parametrler tabylmady!

en: Cancel
kk: Boldyrmaý

en: Page-related settings
kk: Betke qatysty parametrler

en: Apply
kk: Qoldaný

en: Loading…
kk: Júktelýde…

en: Request aborted!!
kk: Saýal úzildi!

en: Processing request
kk: Saýaldy óńdep shyǵarýda

en: Request failed!!
kk: Saýal sátsiz aıaqtaldy!

en: Error in processing request
kk: Saýaldy óńdep shyǵarý qatesi

en: Error code: %s
kk: Qate kody: %s

en: Error text: %s
kk: Qate mátini: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
kk: Serverge qosylý úzilgen sıaqty. Jelige qosylý múmkindigin jáne server mártebesin tekserińiz.

en: No accounts selected.
kk: Tirkelgiler bólektelmegen.

en: Dropping column
kk: Baǵandy joıýda

en: Adding primary key
kk: Alǵashqy kilt ústelýde

en: OK
kk: Jaraıdy

en: Click to dismiss this notification
kk: Bul habarlandyrýdy jabý úshin basyńyz

en: Renaming databases
kk: Derekqorlardy qaıta ataý

en: Copying database
kk: Derekqordy kóshirý

en: Changing charset
kk: Tańbalar jıynyn ózgertý

en: No
kk: Joq

en: Enable foreign key checks
kk: Syrtqy kilttiń tekserýlerin qosý

en: Failed to get real row count.
kk: Joldyń naqty sanyn alý múmkin bolmady.

en: Searching
kk: Izdestirý

en: Hide search results
kk: Izdeý nátıjelerin jasyrý

en: Show search results
kk: Izdeý nátıjelerin kórsetý

en: Browsing
kk: Sharlaý

en: Deleting
kk: Joıý

en: Delete the matches for the %s table?
kk: %s kestesi úshin sáıkesterdi joıý kerek pe?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
kk: Saqtaýdaǵy fýnksıanyń anyqtamasynda RETURN nusqaýy qamtylý qajet!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
kk: Eshqandaı rásim eksporttalmaıdy. Qajetti artyqshylyqtar jetkiliksiz bolýy múmkin.

en: Values for column %s
kk: %s baǵan úshin mán

en: Values for a new column
kk: Jańa baǵan úshin mánder

en: Enter each value in a separate field.
kk: Ár mándi bólek óriske engizińiz.

en: Add %d value(s)
kk: %d mán ústeý

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
kk: Eskerim: Eger faılda birneshe kesteler bolsa, olar bireýine biriktiriledi.

en: Hide query box
kk: Saýal uıasyn jasyrý

en: Show query box
kk: Saýal uıasyn kórsetý

en: Delete
kk: Joıý

en: %d is not valid row number.
kk: %d jaramdy jol sany emes.

en: Browse foreign values
kk: Syrtqy mánderdi sharlaý

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
kk: Aldynda avtomatty saqtalǵan saýal qoljetimdi emes. Ádepki saýaldy júkteýde.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
kk: Aldynda saqtalǵan saýalyńyz bar. Saýaldy júkteý úshin «Avtomatty saqtalǵan saýaldy alý» túımeshigin basyńyz.

en: Variable %d:
kk: Aınymaly %d:

en: Pick
kk: Tańdaý

en: Column selector
kk: Baǵan bólekteýishi

en: Search this list
kk: Bul tizimde izdeý

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
kk: Ortalyq tizimde baǵandar joq. %s derekqory úshin aǵymdyq kestede joq Ortalyq baǵandar tiziminde baǵandary bar ekenine kóz jetkizińiz.

en: See more
kk: Kóbirek kórý

en: Add primary key
kk: Alǵashqy kiltti ústeý

en: Primary key added.
kk: Alǵashqy kilt ústeldi.

en: Taking you to next step…
kk: Sizdi kelesi qadamǵa aparady…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
kk: «%s» kestesi úshin biryńǵaılaýdyń birinshi qadamy aıaqtaldy.

en: End of step
kk: Qadam sońy

en: Second step of normalization (2NF)
kk: Biryńǵaılaýdyń ekinshi qadamy (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
kk: Daıyn

en: Confirm partial dependencies
kk: İshinara táýeldilikterdi rastaý

en: Selected partial dependencies are as follows:
kk: Bólektelgen ishinara táýeldilikter kelesideı:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
kk: Eskerim: a, b -> d, f birge biriktirilgen a jáne b baǵandardyń mánderi d baǵany jáne f baǵany mánderin anyqtaı alatynyn bildiredi.

en: No partial dependencies selected!
kk: Eshqandaı táýeldilik bólektelmedi!

en: Back
kk: Artqa

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
kk: Kestedegi derekterge negizdelgen yqtımal ishinara táýeldilikterdi kórsetý

en: Hide partial dependencies list
kk: Ishinara táýeldilikter tizimin jasyrý

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
kk: Kúte turyńyz! Kesteniń baǵan sanyna jáne derekter ólshemine táýeldi birneshe sekýnt jumsalýy múmkin.

en: Step
kk: Qadam

en: The following actions will be performed:
kk: Kelesi áreketter oryndalady:

en: DROP columns %s from the table %s
kk: %s baǵandardy %s kestesinde joıý (DROP)

en: Create the following table
kk: Kelesi kesteni jasaý

en: Third step of normalization (3NF)
kk: Biryńǵaılaýdyń úshnshi qadamy (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
kk: Ótpeli táýeldilikti rastaý

en: Selected dependencies are as follows:
kk: Bólektelgen táýeldilikter kelesideı:

en: No dependencies selected!
kk: Táýeldilikter tańdalmady!

en: Save
kk: Saqtaý

en: Hide search criteria
kk: Izdeý sharttaryn jasyrý

en: Show search criteria
kk: Izdeý sharttaryn kórsetý

en: Column maximum:
kk: Baǵan eń kóbi:

en: Column minimum:
kk: Baǵan eń azy:

en: Hide find and replace criteria
kk: Tabý men aýystyrý sharttaryn jasyrý

en: Show find and replace criteria
kk: Tabý men aýystyrý sharttaryn kórsetý

en: Each point represents a data row.
kk: Ár núkte derekter jolyn bildiredi.

en: Hovering over a point will show its label.
kk: Kórsetkini núkte ústine aparǵanda, onyń belgisi kórsetiledi.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
kk: Ulǵaıtý úshin, tintýirben syzba bóligin bólekteńiz.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
kk: Túpnusqa kúıne oraltý úshin «Masshtabtaýdy ysyrý» túımeshigin basyńyz.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
kk: Derekter jolyn kórý jáne yqtımalmen óńdeý úshin derekter núktesin basyńyz.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
kk: Syzbany tómengi oń jaq buryshqa súırep aparyp ólshemi ózgertilýi múmkin.

en: Select two columns
kk: Eki baǵandy bólekteý

en: Select two different columns
kk: Eki túrli baǵandy bólekteý

en: Data point content
kk: Derekter núktesiniń mazmuny

en: Ignore
kk: Elemeý

en: Copy
kk: Kóshirý

en: Point
kk: Núkte

en: Point %d
kk: Núkte %d

en: Linestring
kk: Irek syzyq

en: Polygon
kk: Kópburysh

en: Geometry
kk: Geometrıa

en: Inner ring
kk: Ishki sheńber

en: Outer ring
kk: Syrtqy sheńber

en: Add a point
kk: Núkte ústeý

en: Add an inner ring
kk: Ishki sheńberdi ústeý

en: Do you want to copy encryption key?
kk: Shıfrlaý kiltin kóshirgińiz kele me?

en: Encryption key
kk: Shıfrlaý kilti

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
kk: MySQL júgirtki arqyly bólektelmeıtin qosymsha mánderdi qabyldaıdy; qajet bolsa, bul mánderdi tikeleı engizińiz

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
kk: MySQL kúntańdaǵysh arqyly bólektelmeıtin qosymsha mánderdi qabyldaıdy; qajet bolsa, bul mánderdi tikeleı engizińiz

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
kk: Bul betke ózgerister istegenińizdi kórsetedi; ózgertýden bas tartpas buryn rastaýyńyz usynylady

en: Select referenced key
kk: Baılanysqan kiltti bólekteý

en: Select Foreign Key
kk: Syrtqy kiltti bólekteý

en: Please select the primary key or a unique key!
kk: Alǵashqy kiltti nemese biregeı kiltti tańdańyz!

en: Choose column to display
kk: Beınelenetin baǵandy tańdaý

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
kk: Ornalasýdaǵy ózgeristerdi saqtamadyńyz. Eger olardy saqtamasańyz, olar joǵalady. Jalǵastyrǵyńyz kele me?

en: value/subQuery is empty
kk: value/subQuery bos

en: Add tables from other databases
kk: Basqa derekqorlardan kestelerdi ústeý

en: Page name
kk: Bet aty

en: Save page
kk: Betti saqtaý

en: Save page as
kk: Betti basqasha saqtaý

en: Open page
kk: Betti ashý

en: Delete page
kk: Betti joıý

en: Untitled
kk: Atalmaǵan

en: Please select a page to continue
kk: Jalǵastyrý úshin betti bólekteńiz

en: Please enter a valid page name
kk: Jaramdy bet atyn engizińiz

en: Do you want to save the changes to the current page?
kk: Ózgertýlerdi aǵymdyq betke saqtaǵyńyz kele me?

en: Successfully deleted the page
kk: Bet sátti joıyldy

en: Export relational schema
kk: Qatynas sulbasyn eksporttaý

en: Modifications have been saved
kk: Ózgerister saqtaldy

en: %d object(s) created.
kk: %d nysan jasaldy.

en: Submit
kk: Jiberý

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
kk: Keıbir derekterdi óńdepsiz jáne olar saqtalmaǵan. Derekterdi saqtamas buryn osy betten ketýdi qalaısyz ba?

en: Drag to reorder.
kk: Qaıta retteý úshin aparý.

en: Click to sort results by this column.
kk: Nátıjelerdi osy baǵan boıynsha suryptaý úshin basý.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
kk: Osy baǵandy ORDER BY sóılemine ústeý úshin nemese ASC/DESC aýystyrý úshin Shift+basyńyz.<br>- ORDER BY sóıleminen baǵandy joıý úshin Ctrl+basý nemese Alt+basý (Mac: Shift+Option+basý)

en: Click to mark/unmark.
kk: Belgi qoıý/alý úshin basyńyz.

en: Double-click to copy column name.
kk: Baǵan ataýyn kóshirý úshin eki ret basyńyz.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
kk: Baǵannyń kórinýin aýystyrý úshin<br>ashylmaly tizim kórsetkisin basyńyz.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
kk: Bul kestede biregeı baǵan joq. Tor óńdeý, qusbelgi, Óńdeý, Kóshiriý jáne Joıý siltemelerine qatysty múmkindikter saqtalǵannan keıin jumys istemeýi múmkin.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
kk: Jaramdy onaltylyq joldy engizińiz. Jaramdy tańbalar - 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
kk: Barlyq joldardy shynymen kórgińiz keledi me? Úlken keste úshin bul sholǵyshtyń buzylýyna akelýi múmkin.

en: Original length
kk: Túpnusqa uzyndyǵy

en: cancel
kk: boldyrmaý

en: Aborted
kk: Úzilgen

en: Success
kk: Sátti

en: Import status
kk: Import mártebesi

en: Drop files here
kk: Faıldardy osynda aparyńyz

en: Select database first
kk: Aldymen derekqordy bólekteý

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
kk: Sondaı-aq, kóptegen mánderdi<br>tikeleı olardy eki ret basý arqyly óńdeýge bolady.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
kk: Sondaı-aq, kóptegen mánderdi<br>tikeleı olardy basý arqyly óńdeýge bolady.

en: Go to link:
kk: Siltemege ótý:

en: Generate password
kk: Paróldi jasap shyǵarý

en: Generate
kk: jasap shyǵarý

en: Change password
kk: Paról ózgertý

en: More
kk: Kóbirek

en: Show panel
kk: Taqtany kórsetý

en: Hide panel
kk: Taqtany jasyrý

en: Unlink from main panel
kk: Negizgi taqtadan ajyratý

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
kk: phpMyAdmin-diń jańa nusqasy qoljetimdi jáne jańartýdy qarastyrýyńyz qajet. Eń jańa nusqasy - %s, %s kezinde shyǵarylǵan.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
kk: , eń sońǵy turaqty nusqasy:

en: up to date
kk: sońǵy nuqasynda

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
kk: Túzetilmeıtin JavaScript qatesi oryn aldy. Qate týraly esep jibergińiz kele me?

en: Change report settings
kk: Esep parametrlerin ózgertý

en: Show report details
kk: Esep egjeılerin kórsetý

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
kk: PHP deńgeıinde oryndalý merziminiń shekteýi tómen bolýyna baılanysty eksportyńyz tolyq aıaqtalmady!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
kk: Eskertý: Osy bettegi pishinde %d astam óris bar. Jiberilý kezinde PHP max_input_vars konfıgýrasıasyna baılanysty keıbir órister elenbeýi múmkin.

en: Some errors have been detected on the server!
kk: Serverde keıbir qateler anyqtaldy!

en: Please look at the bottom of this window.
kk: Osy terezeniń tómengi jaǵyn qarańyz.

en: Ignore All
kk: Barlyǵyn elemeý

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
kk: Parametrlerińizge sáıkes, olar aǵymda jiberilýde, shydamdy bolyńyz.

en: Successfully copied!
kk: Sátti kóshirildi!

en: Copying failed!
kk: Kóshirý sátsiz aıaqtaldy!

en: Execute this query again?
kk: Osy saýaldy qaıta oryndaý kerek pe?

en: Do you really want to delete this bookmark?
kk: Shynymen osy betbelgini joıǵyńyz kele me?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
kk: SQL kúıin keltirý týraly aqparatty alý kezinde keıbir qate oryn aldy.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
kk: %s saýal %s ret %s sekýntte oryndaldy.

en: %s argument(s) passed
kk: %s dálel ótti

en: Show arguments
kk: Dálelderdi kórsetý

en: Hide arguments
kk: Dálelderdi jasyrý

en: Time taken:
kk: Alynǵan ýaqyt:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
kk: Sholǵysh saqtaýyshyna qatynaýda másele týyndady, keıbir múmkindikter durys jumys istemeýi múmkin. Sholǵysh saqtaýyshty qoldamaýy nemese shekteýine jetýi múmkin. Firefox sholǵyshynda, búlingen saqtaýysh mundaı máseleni týdyrýy múmkin, «Derbes ýeb-saıttar derekteri» degendi tazalaý kómektesýi múmkin. Safari sholǵyshynda mundaı másele ádette «Jeke sharlaý rejimi» arqyly týdyrylady.

en: Copy tables to
kk: Kestelerdi kelesige kóshirý

en: Add table prefix
kk: Keste prefıksin ústeý

en: Replace table with prefix
kk: Prefıksi bar kesteni aýystyrý

en: Copy table with prefix
kk: Prefıksi bar kesteni kóshirý

en: Extremely weak
kk: Tipten álsiz

en: Very weak
kk: Óte álsiz

en: Weak
kk: Álsiz

en: Good
kk: Jaramdy

en: Strong
kk: Kúshti

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
kk: %s kestesi áldeqashan bar!

en: Hide
kk: Jasyrý

en: Show
kk: Kórsetý

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
kk: Túzetilmeıtin qate: Sharlaýǵa tek AJAX arqyly qatynaý bolady

en: Select one…
kk: Bireýin bólekteý…

en: No such column
kk: Mundaı baǵan joq

[ctx: string types]
en: String
kk: Jol

en: phpMyAdmin configuration snippet
kk: phpMyAdmin konfıgýrasıasynan úzindi

en: Paste it to your config.inc.php
kk: Ony config.inc.php faılyńyzǵa qoıyńyz

en: Could not import configuration
kk: Konfıgýrasıa ımporttalmady

en: Two-factor authentication has been removed.
kk: Qos-faktorlyq túpnusqalyq rastamasy alastaldy.

en: Two-factor authentication has been configured.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastama teńsheldi.

en: Rows
kk: Joldar

en: Indexes
kk: Indekster

en: Total
kk: Qorytyndy

en: Overhead
kk: Ústeme

en: Database %1$s has been created.
kk: %1$s derekqory jasaldy.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
kk[0]: %1$d derekqor sátti joıyldy.
kk[1]: sany %1$d derekqor sátti joıyldy.

en: No Privileges
kk: Artyqshylyqtar joq

en: You do not have the privileges to administrate the users!
kk: Paıdalanýshylardy basqarý úshin artyqshylyqtaryńyz joq!

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
kk: Paıdalanýshy aty men túıin aty ózgergen joq. Eger paróldi ózgertkińiz kelse, «Paróldi ózgertý» qoıyndysyn paıdalanýyńyz qajet.

en: User has been added.
kk: Paıdalanushy ústeldi.

en: Thread %s was successfully killed.
kk: %s tizbegi sátti joıyldy.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
kk: phpMyAdmin úshin %s tizbegin joıý múmkin bolmady. Ol áldeqashan jabylǵany yqtımal.

en: Received
kk: Alynǵan

en: Sent
kk: Jiberilgen

en: Max. concurrent connections
kk: Eń kóp birkezdi qosylymdar

en: Failed attempts
kk: Sátsiz áreketter

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
kk: Klıent qosylymdy durys jabylmastan quraǵandyqtan úzilgen qosylymnyń sany.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
kk: MySQL serverine qosylý sátsiz áreketiniń sany.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
kk: Ýaqytsha ekilik jurnal keshin paıdalanatyn, biraq binlog_cache_size máninen asatyn tranzaksıanyń sany, jáne tranzaksıadan  nusqaýlardy saqtaý úshin ýaqytsha faıl paıdalanatyn.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
kk: Ýaqytsha ekilik jurnal keshin paıdalanatyn tranzaksıa sany.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
kk: MySQL serverine qosylý áreketiniń (sátti nemese joq) sany.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
kk: Nusqaýlardy oryndaý kezinde server arqyly avtomatty jasalatyn ýaqytsha kesteniń sany. Eger created_tmp_disk_tables úlken bolsa, ýaqytsha kesteler dıski-negizdi ornyna jad-negizdi týdyrý úshin tmp_table_size mánin arttyrǵyńyz múmkin.

en: How many temporary files mysqld has created.
kk: mysqld arqyly qansha ýaqytsha faıl jasaldy.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
kk: Nusqaýlardy oryndaý kezinde server arqyly avtomatty jasalatyn jadtaǵy ýaqytsha kesteniń sany.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
kk: INSERT DELAYED nusqaýmen jazylǵan, olarda keıbir qateler (múmkin qaıtalanatyn kiltten) oryn alǵan úshin, joldyń sany.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
kk: Qoldanylatyn INSERT DELAYED óńdeýish tizbeginiń sany. Onda bireýi INSERT DELAYED paıdalanatyn árbir ártúrli keste óz tizbegin alady.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
kk: INSERT DELAYED jazylǵan joldyń sany.

en: The number of executed FLUSH statements.
kk: Oryndalǵan FLUSH nusqaýnyń sany.

en: The number of internal COMMIT statements.
kk: Ishki COMMIT nusqaýnyń sany.

en: The number of times a row was deleted from a table.
kk: Kesteden jol joıylǵan ret sany.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
kk: MySQL serveri, NDB Cluster saqtaýysh mehanızmynen, eger ol berilgen atymen keste týraly bilse, ony suraı alady. Bul ashyp kórsetý dep atalady. Handler_discover ashyp kórsetilgen ýaqytsha kesteniń sanyn anyqtaıdy.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
kk: Birinshi jazba ındeksten oqylǵan ret sany. Eger bul joǵary bolsa, ol server tolyq ındekstik skanerleýdi kóp jasaıdy dep boljaıdy; mysaly, SELECT col1 FROM foo, sonda col1 ındekstelgen dep boljanǵan.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
kk: Kiltke negizdelgen joldy oqýǵa arnalǵan saýal sany. Eger bul joǵary bolsa, bul saýaldar men kesteler durys ındekstelgenin jaqsy kórsetedi.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
kk: Kilt retindegi kelesi joldy oqýǵa arnalǵan saýal sany. Eger aýqym shekteýleri bar ındekstik baǵanǵa saýal jasasańyz nemese eger ındekstik skanerleýdi isteseńiz, bul arttyrylady.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
kk: Kilt retimen aldyńǵy joldy oqý úshin saýal sany. Bul oqý ádisi ORDER BY … DESC ońtaılandyrý úshin basymdy paıdalanylady.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
kk: Turaqty jaıǵasymǵa negizdelgen joldy oqýǵa arnalǵan saýal sany. Nátıjeni suryptaýdy qajet etetin kóptegen saýaldar isteseńiz, bul joǵary bolady. Múmkin búkil kestelerdi skanerleý úshin MySQL qajet etetin kóptegen saýaldaryńyz bar nemese kiltterdi durys paıdalanbaıtyn jalǵasýlaryńyz bar.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
kk: Derekter faılyndaǵy kelesi joldy oqýǵa arnalǵan saýal sany. Kóptegen keste skanerleýlerin isteseńiz, bul joǵary bolady. Ádette bul kestelerińiz durys ındekstelmegenin nemese bar ındeksterden paıda alý úshin saýaldaryńyz jazylmaǵanyn kórsetedi.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
kk: Ishki ROLLBACK nusqaýnyń sany.

en: The number of requests to update a row in a table.
kk: Kestede joldy jańartý saýaldyń sany.

en: The number of requests to insert a row in a table.
kk: Kestege joldy kiristirý saýaldyń sany.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
kk: Derekter bar bettiń sany (bos emes nemese taza).

en: The number of pages currently dirty.
kk: Aǵymda bos emes bet sany.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
kk: Tazartý saýaly jiberilgen býfer pýly betiniń sany.

en: The number of free pages.
kk: Bos bet sany.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
kk: InnoDB býferlik pýlyndaǵy ilmektelgen bet sany. Bul better aǵymda oqylyp nemese jazylyp jatqan nemese olar basqa sebeppen tazartylmaıdy nemese alastalmaıdy.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
kk: Bos emes bettiń sany, sebebi olar ákimshilik ústeme úshin bólingen, mysaly, joldyń qulyptary nemese beıimdeletin hesh ındeksi. Bul mán Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data retinde eseptelýi múmkin.

en: Total size of buffer pool, in pages.
kk: Býfer pýlynyń qorytyndy ólshemi, betpen alǵanda.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
kk: InnoDB iske qosqan «kezdeısoq» aldymen oqý sany. Bul saýal arqyly kezdeısoq retimen kesteniń úlken bóligin skanerleý kezinde oryn alady.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
kk: InnoDB iske qosqan tizbektik aldymen oqý sany. Bul InnoDB kesteni tizbektik tolyq skanerleý istegen kezinde oryn alady.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
kk: InnoDB oryndaǵan logıkalyq oqý saýalynyń sany.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
kk: InnoDB býferlik pýldan qanaǵattandyra almaǵan jáne jalǵyz bet oqý áreketin istegen logıkalyq oqý sany.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
kk: Ádette, InnoDB býferiniń pýlyna jazý óńde oryn alady. Degenmen, eger betti oqý nemese jasaý qajet bolsa jáne taza better bolmasa, aldymen betterdiń tazalanýyn kútý qajet. Bul eseptegish osy kútýlerdiń danalaryn sanaıdy. Eger býfer pýlynyń ólshemi durys ornatylǵan bolsa, bul mán az bolýy kerek.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
kk: InnoDB býferlik pýlyna jazý jasalǵan sany.

en: The number of fsync() operations so far.
kk: Osyi ýaqytqa deıin fsync() áreketiniń sany.

en: The current number of pending fsync() operations.
kk: Bógelis fsync() áreketiniń aǵymdaǵy sany.

en: The current number of pending reads.
kk: Bógelis oqylymdardyń aǵymdyq sany.

en: The current number of pending writes.
kk: Bógelis jazylymdardyń aǵymdyq sany.

en: The amount of data read so far, in bytes.
kk: Ázirshe oqylǵan derekterdiń kólemi, baıttar.

en: The total number of data reads.
kk: Derekter oqylymdarynyń qorytyndy sany.

en: The total number of data writes.
kk: Derekter jazylymdarynyń qorytyndy sany.

en: The amount of data written so far, in bytes.
kk: Ázirshe jazylǵan derekter kólemi, baıttar.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
kk: Qos jazý áreketteri úshin jazylǵan bet sany.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
kk: Oryndalǵan qos jazý áreket sany.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
kk: Kútip jatqan sany, sebebi jurnaldyń býferi tym az boldy jáne jalǵastyrmas buryn ony tazalaýdy kútýge týra keldi.

en: The number of log write requests.
kk: Jurnalǵa jazý saýal sany.

en: The number of physical writes to the log file.
kk: Jýrnal faılyna fızıkalyq jazylym sany.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
kk: Jýrnal faılyna jasalǵan fsync () jazylymnyń sany.

en: The number of pending log file fsyncs.
kk: Jurnal faılynyń bógelis fsync() sany.

en: Pending log file writes.
kk: Jurnal faılynyń bógelis jazylymdar.

en: The number of bytes written to the log file.
kk: Jurnal faılyna jazylǵan baıt sany.

en: The number of pages created.
kk: Jasalǵan bet sany.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
kk: Qurastyrylǵan InnoDB bet ólshemi (ádepki 16KB). Kóptegen mánder betterde esepteledi; bet ólshemi olardy baıtqa ońaı túrlendirýge ruqsat etedi.

en: The number of pages read.
kk: Oqylǵan bet sany.

en: The number of pages written.
kk: Jazylǵan bet sany.

en: The number of row locks currently being waited for.
kk: Aǵymda kútip jatqan jol qulpynyń sany.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
kk: Joldy qulyptap alýdyń ortasha ýaqyty, mıllısekýntpen.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
kk: Joldy qulyptap alýdyń jumsalǵan qorytyndy ýaqyty, mıllısekýntpen.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
kk: Joldy qulyptap alýdyń eń uzaq ýaqyty, mıllısekýntpen.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
kk: Joldy qulyptaýdyń kútip jatqan retiniń sany.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
kk: InnoDB kestelerinen joıylǵan joldyń sany.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
kk: InnoDB kestelerine kiristirilgen joldyń sany.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
kk: InnoDB kestelerinen oqylǵan joldyń sany.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
kk: InnoDB kestelerinde jańartylǵan joldyń sany.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
kk: Ózgertilgen, biraq dıskige áli tazartylmaǵan kilt keshindegi kilt blogynyń sany. Ol ádette Not_flushed_key_blocks dep atalady.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
kk: Kilt keshindegi paıdalanylmaǵan bloktyń sany. Bul mándi kilt keshiniń qansha paıdalanylýyn anyqtaý úshin paıdalana alasyz.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
kk: Kilt keshindegi paıdalanylǵan bloktyń sany. Bul mán bir ýaqytta qoldanystaǵy bloktardy eń kóp sanyn kórsetetin joǵary deńgeı belgisi bolyp tabylady.

en: Percentage of used key cache (calculated value)
kk: Qoldanylǵan kilt keshiniń paıyzdyǵy (eseptelgen mán)

en: The number of requests to read a key block from the cache.
kk: Keshten kilt blogyn oqý úshin saýal sany.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
kk: Dıskidegi kilttik bloktyń fızıkalyq oqylym sany. Eger Key_reads úlken bolsa, key_buffer_size máni tym kishkentaı bolýy yqtımal. Kesh nátıjesizdiginiń araqatynasy Key_reads/Key_read_requests retinde esepteledi.

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
kk: Oqý saýaldarymen salystyrǵanda fızıkalyq oqýlardyń araqatynasy retinde eseptelgen kilt keshiniń nátıjesizdigi (eseptelgen mán)

en: The number of requests to write a key block to the cache.
kk: Keshke kiltti blokty jazý saýalynyń sany.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
kk: Dıskige kilttik bloktyń fızıkalyq jazýynyń sany.

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
kk: Jazý saýaldarymen salystyrǵanda fızıkalyq jazýlardyń paıyzdyǵy (eseptelgen mán)

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
kk: Saýal ońtaılandyrǵyshy arqyly eseptelgen sońǵy qurylǵan saýaldyń qorytyndy shyǵyny. Birdeı saýal úshin ártúrli saýal josparlarynyń shyǵynyn salystyrýǵa paıdaly. Ádepki 0 máni eshbir saýal áli qurastyrylmaǵanyn bildiredi.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
kk: Server iske qosylǵan keıin bir ýaqytta paıdalanylǵan qosylymnyń eń kóp sany.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
kk: INSERT DELAYED kezegine jazylýdy kútip jatqan joldyń sany.

en: The number of files that are open.
kk: Ashyq faıl sany.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
kk: Ashyq aǵyn sany (jurnalǵa jazý úshin basymdy paıdalanylady).

en: The number of tables that are open.
kk: Ashyq keste sany.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
kk: Saýal keshindegi bos jad bloktyń sany. Úlken sandar FLUSH QUERY CACHE nusqaýynyń shyǵarylýy arqyly sheshilýi múmkin bólshekteý máselelerin kórsete alady.

en: The amount of free memory for query cache.
kk: Saýal keshi úshin bos jad mólsheri.

en: The number of cache hits.
kk: Keshke ushyrasý sany.

en: The number of queries added to the cache.
kk: Keshke ústelgen saýal sany.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
kk: Jańa saýaldardy keshke qoıýǵa jadty bosatý úshin keshten alastalǵan saýal sany. Bul aqparat saýal keshiniń ólshemin teńsheýge kómektesedi. Qaısy saýaldar keshten alastalatynyn sheshý úshin saýal keshi jýyqta az paıdalanylǵandardy (LRU) yǵystyryp shyǵarý strategıasyn paıdalanady.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
kk: Keshtelmegen saýaldyń sany (keshtelýi múmkin emes, nemese query_cache_type parametrine baılanysty keshtelmegen).

en: The number of queries registered in the cache.
kk: Keshte tirkelgen saýal sany.

en: The total number of blocks in the query cache.
kk: Saýal keshindegi bloktyń qorytyndy sany.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
kk: Buzylýǵa turaqtylyq replıkalaý mártebesi (áli endirilmegen).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
kk: Indeksterdi paıdalanbaıtyn jalǵasý sany. Eger bul mán 0 bolmasa, kestelerińizdiń ındeksterin muqıat tekserińiz.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
kk: Anyqtamalyq kestede aýqymdy izdeýdi qoldanatyn jalǵasý sany.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
kk: Ár joldan keıin kilt paıdalanýdy tekseretin kilttersiz jalǵasý sany. (Eger bul 0 bolmasa, kestelerdiń ındeksterin muqıat tekserýińiz qajet.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
kk: Birinshi kestede aýqymdardy paıdalanatyn jalǵasý sany. (Bul úlken bolsa da, ádette mańyzdy emes.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
kk: Birinshi kesteni tolyq skanerleýdi istegen jalǵasý sany.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
kk: Jasaý úshin slow_launch_time sekýntten kóbirek ýaqytty alǵan tizbek sany.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
kk: long_query_time parametrindegi sekýntterden kóbirek ýaqyt jumsaǵan saýal sany.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
kk: Suryptaý algorıtmine isteý kerek bolǵan biriktirý ótýdiń sany. Eger bul mán úlken bolsa, sort_buffer_size júıe aınymaly mánin joǵarylatýdy qarastyrýyńyz kerek.

en: The number of sorts that were done with ranges.
kk: Aýqymdarmen daıyndalǵan suryptaý sany.

en: The number of sorted rows.
kk: Suryptalǵan jol sany.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
kk: Kesteni skanerleý arqyly istelgen suryptaý sany.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
kk: Keste qulpynyń birden alynǵan retiniń sany.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
kk: Keste qulpyna birden qoljetkizý múmkin bolmaı kútý qajet bolǵan ret sany. Eger bul joǵary bolsa jáne ónimdilik máseleler bolsa, aldymen saýaldaryńyzdy ońtaılandyryp, kesteńizdi nemese kestelerińizdi bólińiz nemese replıkalaýdy paıdalanyńyz.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
kk: Tizbek keshindegi tizbektiń sany. Keshtiń ushyrasýlar jıiligin Thread_created/Connections órnegi retinde esepteýge bolady. Eger bul mán qyzyl tústi bolsa, thread_cache_size mánin joǵarylatýyńyz qajet.

en: The number of currently open connections.
kk: Aǵymda ashyq qosylym sany.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
kk: Qosylymdardy óńdeý úshin jasalǵan tizbektyń sany. Eger ttizbekhreads_created úlken bolsa, thread_cache_size mánin ulǵaıtqyńyz kelýi múmkin. (Ádette, eger tizbek endirýi jaqsy bolsa, bul ónimdiliktiń aıtarlyqtaı jaqsarýyna ákelmeıdi.)

en: Thread cache hit rate (calculated value)
kk: Tizbek keshiniń sáıkestik jıiligi (eseptelgen máni)

en: The number of threads that are not sleeping.
kk: Belsendi tizbek sany.

en: Missing parameter:
kk: Jetispeıtin parametr:

en: Setting variable failed
kk: Aınymalyny ornatý sátsiz aıaqtaldy

en: Incorrect form specified!
kk: Durys emes pishin kórsetilgen!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
kk: Qaýipsiz qosylymdy paıdalanbaısyz; barlyq derekter (parólder sıaqty qupıa yqtımal aqparatty qosa alǵanda) shıfrlanbaı tasymaldanady!

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
kk: Eger serverińiz sondaı-aq HTTPS saýaldaryn qabyldaý úshin teńshelgen bolsa, qaýipsiz qosylymdy paıdalaný úshin osy silteme arqyly ótińiz.

en: Insecure connection
kk: Qorǵalmaǵan qosylym

en: Bookmark %s has been created.
kk: Betbelgi %s jasaldy.

en: Bookmark not created!
kk: Betbelgi jasalmady!

en: Table %1$s has been altered successfully.
kk: %1$s kestesi sátti ózgertildi.

en: No row selected.
kk: Jol bólektelmedi.

en: No SQL query was set to fetch data.
kk: Derekterdi shyǵaryp alý úshin SQL-saýal ornatylmaǵan.

en: No numeric columns present in the table to plot.
kk: Syzba úshin kestede sandyq baǵandar kórsetilmegen.

en: No data to display
kk: Beıneleletin derekter joq

en: '%s' database does not exist.
kk: «%s» derekqory joq.

en: Table %s already exists!
kk: %s kestesi áldeqashan bar!

en: Your SQL query has been executed successfully.
kk: SQL-saýalyńyz sátti oryndaldy.

en: No column selected.
kk: Bólektelgen baǵan joq.

en: Invalid table name
kk: Jaramsyz keste aty

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
kk: MySQL bos nátıje jıynyn qaıtardy (ıaǵnı nóldik joldar).

en: View
kk: Kórinis

en: Error
kk: Qate

en: Display column was successfully updated.
kk: Beınelenetin baǵan sátti jańartyldy.

en: Internal relationships were successfully updated.
kk: Ishki qatynastar sátti jańartyldy.

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
kk: Jol: %1$s, Baǵan: %2$s, Qate: %3$s

en: Failed to get description of column %s!
kk: %s baǵanynyń sıpattamasyn alý sátsiz aıaqtaldy!

en: Primary
kk: Alǵashqy

en: Index
kk: Indeks

en: The columns have been moved successfully.
kk: Baǵandar sátti jyljytyldy.

en: Query error
kk: Saýal qatesi

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
kk[0]: «%s» ataýy - MySQL-dyń saqtalǵan kilt sózi.
kk[1]: «%s» ataýlary - MySQL-dyń saqtalǵan kilt sózderi.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
kk: %1$s kestesi sátti ózgertildi. Artyqshylyqtar naqtylandy.

en: Tracking of %s is activated.
kk: %s qadaǵalaýy belsendirildi.

en: Tracking versions deleted successfully.
kk: Qadaǵalaýshy nusqalar sátti joıyldy.

en: No versions selected.
kk: Nusqalar bólektelmedi.

en: SQL statements executed.
kk: SQL nusqaýlary oryndaldy.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
kk: Munda bolý úshin jetkilikti artyqshylyqtaryńyz qazirgi ýaqytta joq!

en: View name can not be empty!
kk: Kórinis aty bos bolýy múmkin emes!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
kk: %s keńeıtimi jetispeıdi. PHP konfıgýrasıasyn tekserińiz.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
kk: Konfıgýrasıa saqtaýyshy baǵandardyń ortalyq tizim múmkindigi úshin daıyn emes.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
kk: %1$s ústeý múmkin emes, sebebi olar ortalyq tizimde áldeqashan bar!

en: Could not add columns!
kk: Baǵandardy qosý múmkin bolmady!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
kk: %1$s baǵan(dar) joıylmady, sebebi olar ortalyq baǵandar tiziminde joq!

en: Could not remove columns!
kk: Baǵandardy alastaý múmkin bolmady!

en: YES
kk: IA

en: NO
kk: JOQ

en: Error: relationship already exists.
kk: Qate: qatynastyq áldeqashan bar.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
kk: FOREIGN KEY qatynastyǵy ústeldy.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
kk: Qate: FOREIGN KEY qqatynastyǵyn ústeý múmkin bolmady!

en: Error: Missing index on column(s).
kk: Qate: Baǵan(dar)da ındeks jetispeıdi.

en: Error: Relational features are disabled!
kk: Qate: Qatynas múmkindikter óshirilgen!

en: Internal relationship has been added.
kk: Ishki qatynastyq ústeldi.

en: Error: Internal relationship could not be added!
kk: Qate: Ishki qatynastyqty ústeý múmkin emes!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
kk: FOREIGN KEY qatynastyǵy alastaldy.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
kk: Qate: Ishki qatynastyqty alastaý múmkin emes!

en: Internal relationship has been removed.
kk: Ishki qatynastyq alastaldy.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
kk: Sulba plagınderin júkteý múmkin emes, ornatylymdy tekserińiz!

en: The following query has failed: "%s"
kk: Kelesi saýal oryndalmady: «%s»

en: MySQL said:
kk: MySQL habarlaýy:

en: Event %1$s has been modified.
kk: %1$s oqıǵasy ózgertildi.

en: Event %1$s has been created.
kk: %1$s oqıǵasy jasalǵan.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
kk: Saýalyńyzdy óńdegen kezde bir nemese kóbirek qate oryn aldy:

en: Add event
kk: Oqıǵa ústeý

en: Edit event
kk: Oqıǵany óńdeý

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
kk: Anyqtaysh «username@hostname» pishiminde bolýy qajet!

en: You must provide an event name!
kk: Oqıǵa ataýyn jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a valid interval value for the event.
kk: Oqıǵa úshin jaramdy aralǵyq mánin jetkizýińiz qajet.

en: You must provide a valid execution time for the event.
kk: Oqıǵa úshin jaramdy oryndaý ýaqytyn jetkizýińiz qajet.

en: You must provide a valid type for the event.
kk: Oqıǵa úshin jaramdy túrin jetkizýińiz qajet.

en: You must provide an event definition.
kk: Oqyǵa anyqtamasyn jetkizýińiz qajet.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
kk: Joıylǵan oqıǵany qalpyna keltire almadyq.

en: The backed up query was:
kk: Saqtyq kóshirmesi jasalǵan saýal:

en: Error in processing request:
kk: Saýaldy óńdep shyǵarý kezindegi qate:

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
kk: %2$s derekqorynda %1$s ataýy bar oqıǵa tabylmady.

en: Export of event %s
kk: %s oqıǵasyn eksporttaý

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
kk: %2$d serveri úshin «%1$s» ýaqyt beldeýin paıdalaný múmkin emes. Konfıgýrasıadaǵy [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em] parametri úshin teńsheýdi tekserińiz. Aǵymda phpMyAdmin derekqor serveriniń ádepki ýaqyt beldeýin paıdalanady.

en: Failed to set configured collation connection!
kk: Teńshelgen kolasıa qosylymyn ornatý sátsiz aıaqtaldy!

en: Missing connection parameters!
kk: Qosylym parametrleri jetispeıdi!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
kk: Basqarýshy paıdalanýshy úshin konfıgýrasıańyzda anyqtalǵan qosylym sátsiz aıaqtaldy.

en: See %sour documentation%s for more information.
kk: Kóbirek aqparat úshin %sbizdiń qujattamyzdy%s qarańyz.

en: Or:
kk: Nemese:

en: And:
kk: Jáne:

en: Ins
kk: Kir

en: Del
kk: Joıý

en: Saved bookmarked search:
kk: Saqtaýdaǵy betbelgi qoıylǵan izdestirý:

en: New bookmark
kk: Jańa betbelgi

en: Create bookmark
kk: Betbelgi jasaý

en: Update bookmark
kk: Betbelgini jańartý

en: Delete bookmark
kk: Betbelgini joıý

en: Add routine
kk: Rásimdi ústeý

en: Edit routine
kk: Rásimdi óńdeý

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
kk: %2$s derekqorynda %1$s ataýy bar rásim tabylmady. Bul rásimdi óńdeý úshin qajetti artyqshylyqtaryńyz jetispeýi múmkin.

en: Invalid routine type: "%s"
kk: Jaramsyz rásim túri: «%s»

en: Routine %1$s has been created.
kk: %1$s rásimi jasaldy.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
kk: %1$s rásimi ózgertildi. Artyqshylyqtar naqtylandy.

en: Routine %1$s has been modified.
kk: %1$s rásimi ózgertildi.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
kk: Ár rásim parametri úshin aty men túrin jetkizýińiz  mindetti.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
kk: Parametr úshin berilgen «%s» baǵyty jaramsyz.

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
kk: ENUM, SET, VARCHAR jáne VARBINARY túrleriniń rásim parametrleri úshin uzyndyqty/mánderdi jetkizýińiz qajet.

en: You must provide a valid return type for the routine.
kk: Rásim úshin jaramdy qaıtarý túrin jetkizýińiz  mindetti.

en: You must provide a routine name!
kk: Rásim atyn jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a routine definition.
kk: Rásim anyqtamasyn jetkizýińiz qajet.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
kk: %2$s derekqorynda %1$s ataýy bar rásim tabylmady.

en: Execution results of routine %s
kk: %s rásimin oryndaý nátıjeleri

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
kk[0]: Rásim ishindegi sońǵy nusqaý arqyly %d jolǵa áser etildi.
kk[1]: Rásim ishindegi sońǵy nusqaý arqyly sany %d jolǵa áser etildi.

en: Execute routine
kk: Rásimdi oryndaý

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
kk: Joıylǵan rásimdi qalpyna keltire almadyq.

en: Export of routine %s
kk: %s rásimin eksporttaý

en: at least one of the words
kk: eń keminde sózderdiń biri

en: all of the words
kk: sózderdiń barlyǵy

en: the exact phrase as substring
kk: ishki jol retinde dál sóılem

en: the exact phrase as whole field
kk: tutas óris retinde dál sóılem

en: as regular expression
kk: qalypty órnek retinde

en: Trigger %1$s has been modified.
kk: %1$s trıgeri ózgertildi.

en: Trigger %1$s has been created.
kk: %1$s trıgeri jasaldy.

en: Add trigger
kk: Trıger ústeý

en: Edit trigger
kk: Trıgerdi óńdeý

en: You must provide a trigger name!
kk: Trıger ataýyn jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
kk: Trıger úshin jaramdy ýaqytty jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a valid event for the trigger!
kk: Trıger úshin jaramdy oqıǵa jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a valid table name!
kk: Jaramdy keste ataýyn jetkizýińiz qajet!

en: You must provide a trigger definition.
kk: Trıger anyqtamasyn jetkizýińiz qajet.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
kk: Joıylǵan trıgerdi qalpyna keltire almadyq.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
kk: %2$s derekqorynda %1$s ataýy bar trıger tabylmady.

en: Export of trigger %s
kk: %s trıgerin eksporttaý

en: SSL connection enforced by server, automatically enabling it.
kk: SSL-qosylym server arqyly májbúrlengen, ony avtomatty qosady.

[ctx: First page]
en: Begin
kk: Basy

[ctx: Previous page]
en: Previous
kk: Aldyńǵy

[ctx: Next page]
en: Next
kk: Kelesi

[ctx: Last page]
en: End
kk: Aıaǵy

en: Partial texts
kk: Ishinara mátinder

en: Full texts
kk: Tolyq mátinder

en: Descending
kk: Kemý boıynsha

en: Ascending
kk: Ósý boıynsha

en: The row has been deleted.
kk: Jol joıyldy.

en: Kill
kk: Doǵarý

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
kk: Shamamen bolýy múmkin. [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc] qarańyz.

en: Showing rows %1s - %2s
kk: %1s - %2s joldardy kórsetýde

en: %1$d total, %2$d in query
kk: %1$d qorytyndy, %2$d saýalda

en: %d total
kk: %d qorytyndy

en: Query took %01.4f seconds.
kk: Saýal %01.4f sekýnt jumsady.

en: Link not found!
kk: Silteme tabylmady!

en: Version information
kk: Nusqa aqparaty

en: Data home directory
kk: Derekterdiń basqy katalogi

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
kk: Barlyq InnoDB derekter faıldary úshin katalog jolynyń jalpy bóligi.

en: Data files
kk: Derekter faıldary

en: Autoextend increment
kk: Avtomatty keńeıtin attyrý

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
kk: Avtomatty uzartylatyn kestelik keńistiginiń ólshemi tolyq bolǵanda ulǵaıtý úshin artýy mólsheri.

en: Buffer pool size
kk: Bufer pýlynyń ólshemi

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
kk: InnoDB kesteler derekterin jáne ındeksterin keshke qoıý úshin ony paıdalanatyn jad býferiniń ólshemi.

en: Buffer Pool
kk: Býfer pýly

en: InnoDB Status
kk: InnoDB mártebesi

en: Buffer Pool Usage
kk: Býfer pýlyn paıdalanýy

en: pages
kk: bet

en: Free pages
kk: Bos better

en: Dirty pages
kk: Las better

en: Pages containing data
kk: Derekteri bar better

en: Pages to be flushed
kk: Tazartylatyn better

en: Busy pages
kk: Bos emes better

en: Latched pages
kk: Bekitilgen better

en: Buffer Pool Activity
kk: Bufer pýlynyń áreketteri

en: Read requests
kk: Oqý saýaldary

en: Write requests
kk: Jazý saýaldary

en: Read misses
kk: Oqý ótkizýleri

en: Write waits
kk: Jazý kútýleri

en: Read misses in %
kk: % ishindegi oqý ótkizýleri

en: Write waits in %
kk: % jazý kútýleri

en: Data pointer size
kk: Derekter meńzeriniń ólshemi

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
kk: MAX_ROWS opsıasy kórsetilmese, MyISAM kesteleri úshin CREATE TABLE paıdalanatyn baıttardaǵy ádepki kórsetkish ólshemi.

en: Automatic recovery mode
kk: Avtomatty qalpyna keltirý rejımi

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
kk: Server iske qosylǵanda --myisam-recover opsıasy arqyly ornatylǵan, buzylǵan MyISAM kestelerin avtomatty qalpyna keltirý rejimi.

en: Maximum size for temporary sort files
kk: Ýaqytsha suryptaý faıldarynyń eń úlken ólshemi

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
kk: MyISAM ındeksin qaıta qurý kezinde (REPAIR TABLE, ALTER TABLE nemese LOAD DATA INFILE barysynda) paıdalanýǵa ruqsat etilgen MySQL ýaqytsha faılynyń eń úlken ólshemi.

en: Maximum size for temporary files on index creation
kk: Indeks jasaǵanda ýaqytsha faıldar úshin eń úlken ólshem

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
kk: Eger jyldam MyISAM ındeksterin jasaý úshin paıdalanylatyn ýaqytsha faıl osynda kórsetilgen mólsher arqyly kilt keshi boıynsha úlkenirek bolsa, kilt kesh ádisi talap etiledi.

en: Repair threads
kk: Jóndeý tizbeleri

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
kk: Eger bul mán 1-den úlkenirek bolsa, suryptaý prosesimen jóndeý kezinde MyISAM keste ındeksteri qatarlas (ár ındeks óziniń tizbeginde) jasalady.

en: Sort buffer size
kk: Suryptaý buferiniń ólshemi

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
kk: REPAIR TABLE mezgilinde MyISAM ındeksterin suryptaǵanda, nemese CREATE INDEX arqyly ındeksterdi jasaǵanda, nemese ALTER TABLE kómegimen bólinetin býfer.

en: Index cache size
kk: Indeks keshiniń ólshemi

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
kk: Bul ındeks keshi úshin bólingen jad mólsheri. Ádepki máni - 32MB. Munda bólingen jad tek ındeks betterdi keshke qoıý úshin paıdalanylady.

en: Record cache size
kk: Jazý keshiniń ólshemi

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
kk: Bul keste derekterin keshke qoıýǵa qoldanylatyn keshke jazý úshin bólingen jadtyń mólsheri. Ádepki mán - 32 MB. Bul jad derekter óńdeýishi (.xtd) jáne jol meńzeri (.xtr) faıldary úshin ózgeristerdi keshke qoıýǵa paıdalanylady.

en: Log cache size
kk: Jurnal keshiniń ólshemi

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
kk: Tranzaksıa jurnaly derekterin keshke qoıý úshin bólingen jad mólsheri. Ádepki boıynsha - 16MB.

en: Log file threshold
kk: Jurnal faılynyń shektik máni

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
kk: Jańa jurnal jasalý jáne jalǵastyrý aldyndaǵy tranzaksıa jýrnalynyń ólshemi. Ádepki mán - 16MB.

en: Transaction buffer size
kk: Tranzaksıa buferiniń ólshemi

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
kk: Ǵalamdyq tranzaksıa jurnaly býferiniń ólshemi (mehanızm arqyly osy ólshemimen 2 býfer bólinedi). Ádepki boıynsha - 1 MB.

en: Checkpoint frequency
kk: Baqylaý oryndardyń jıiligi

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
kk: Baqylaý orny jasalý aldyndaǵy tranzaksıa jurnalyna jazylǵan derekter mólsheri. Ádepki mán - 24 MB.

en: Data log threshold
kk: Derekter jurnalynyń shektik máni

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
kk: Derekter jurnaly faılynyń eń úlken ólshemi. Ádepki mán - 64 MB. PBXT barlyq kesteler boıynsha paıdalanylatyn eń kóp 32000 derekter jýrnalyn jasaı alady. Sondyqtan, derekqorda saqtalýy múmkin derekterdiń qorytyndy mólsherin ulǵaıtý úshin osy aınymalynyń mánin arttyrýǵa bolady.

en: Garbage threshold
kk: Qoqystyń shektik máni

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
kk: Qysylý aldyndaǵy derekter jurnaly faılyndaǵy qoqystyń paıyzdyǵy. Bul 1 men 99 aralyǵyndaǵy mán. Ádepki máni - 50.

en: Log buffer size
kk: Jurnal buferiniń ólshemi

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
kk: Derekter jurnaly jazylǵan kezde paıdalanylatyn býferdiń ólshemi. Ádepki boıynsha - 256 MB. Mehanızm arqyly bir tizbek úshin bir býfer bólinedi, biraq derekter jurnalyn jazý ǵana úshin tizbek qajet bolsa.

en: Data file grow size
kk: Derekter faılynyń ósý ólshemi

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
kk: Derekter (.xtd) faıldarynyń óńdegende ósý ólshemi.

en: Row file grow size
kk: Jol faılynyń ósý ólshemi

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
kk: Jol meńzerii (.xtr) faıldarynyń ósý ólshemi.

en: Log file count
kk: Jurnal faılynyń sany

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
kk: Júıe súıemeldeıtin tranzaksıalyq jurnal faılynyń sany (pbxt/system/xlog*.xt). Eger jurnal sany osy mánnen asyp ketse, eski jurnaldar joıylady, áıtpese olar qaıta atalady jáne kelesi eń úlken nómir beriledi.

en: Documentation
kk: Qujattama

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
kk: Qujattamany jáne PBXT týraly kóbirek aqparatty %sPrimeBase XT basqy betinde%s tabýǵa bolady.

en: Too many error messages, some are not displayed.
kk: Tym kóp qate týraly habarlar, keıbireýleri beınelenbeıdi.

en: Report
kk: Esep

en: Automatically send report next time
kk: Esepti kelesi kezde avtomatty jiberedi

en: Insufficient space to save the file %s.
kk: %s faılyn saqtaý úshin dıskide oryn jetkiliksiz.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
kk: %s faıly áldeqashan serverde bar, faıl atyn ózgertińiz nemese qaıta jazyshy opsıany tekserińiz.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
kk: Ýeb-serverde %s faılyn saqtaý ruqsaty joq.

en: Dump has been saved to file %s.
kk: Damp %s faılyna saqtaldy.

en: File was not an uploaded file.
kk: Faıl júktep salynǵan faıl emes.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
kk: Júktep salynǵan faıl php.ini ishindegi upload_max_filesize nusqaýynan asyp ketti.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
kk: Júktep salynǵan faıl HTML pishiminde kórsetilgen MAX_FILE_SIZE nusqaýynan asyp ketti.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
kk: Júktep salynǵan faıl tek ishinara júkteldi.

en: Missing a temporary folder.
kk: Ýaqytsha qalta jetispeıdi.

en: Failed to write file to disk.
kk: Faıldy dıskige jazý sátsiz aıaqtaldy.

en: File upload stopped by extension.
kk: Faıldy júktep salý keńeıtim arqyly toqtatyldy.

en: Unknown error in file upload.
kk: Faıldy júktep salý kezindegi belgisiz qate.

en: File is a symbolic link
kk: Faıl - sımvoldyq silteme

en: File could not be read!
kk: Faıl oqylmady!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
kk: Júktep salynǵan faıldy jyljytý kezindegi qate týraly [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc] qarańyz.

en: Error while moving uploaded file.
kk: Júktep salynǵan faıldy jyljytqanda qate oryn aldy.

en: Cannot read uploaded file.
kk: Júktep salynǵan faıldy oqý múmkin bolmady.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
kk: Qoldamaıtyn qysýy (%s) bar faıldy júkteýge áreket jasadyńyz. Ony qoldaý endirilmegen nemese konfıgýrasıańyz arqyly óshirilgen.

en: Jump to database “%s”.
kk: «%s» derekqoryna ótip ketý.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
kk: «%s» qyzmet etýi belgili qatege ushyrady, %s qarańyz

en: SSL is not being used
kk: SSL paıdalanylmaı jatqan

en: SSL is used with disabled verification
kk: Rastaýy óshirilgen SSL paıdalanylady

en: SSL is used without certification authority
kk: Kýálik beretin uıymsyz SSL paıdalanylady

en: SSL is used
kk: SSL paıdalanylady

en: Skip Explain SQL
kk: Explain SQL ótkizý

en: Without PHP code
kk: PHP-kodysyz

en: Submit query
kk: Saýaldy jiberý

en: Profiling
kk: Profaıldaý

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
kk: Kiristirilgen óńdeý

en: Static analysis:
kk: Statıkalyq taldaý:

en: %d errors were found during analysis.
kk: Taldaý kezinde %d qate tabyldy.

en: [ROLLBACK occurred.]
kk: [ROLLBACK oryn aldy.]

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
kk: Kelesi qurylymdar jasaldy nemese ózgertildi. Munda múmkinsiz:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
kk: Qurylymnyń mazmunyn onyń atyn basý arqyly qarańyz.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
kk: Sáıkes «Opsıalar» siltemesin basý arqyly onyń kez parametrlerin ózgertińiz.

en: Edit structure by following the "Structure" link.
kk: Qurylymdy kelesi «Qurylym» siltemesi boıynsha óńdeý.

en: Options
kk: Opsıalar

en: Go to database: %s
kk: Derekqorǵa ótý: %s

en: Edit settings for %s
kk: %s úshin parametrlerdi óńdeý

en: Go to table: %s
kk: Kestege ótý: %s

en: Structure of %s
kk: %s qurylymy

en: Go to view: %s
kk: Kóriniske ótý: %s

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
kk: Tek tranzaksıalyq mehanızmniń kesteleri bar INSERT, UPDATE, DELETE jáne REPLACE SQL-saýaldaryn qaıta oraltýǵa bolady.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
kk: %1$s men %2$s ındeksteri birdeı kórinedi jáne olardyń bireýi alastalýy múmkin.

en: Function
kk: Funksıa

en: Type
kk: Túri

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
kk: Júktep salý jumysyna ornatylǵan katalogqa jetý múmkin emes.

en: Or
kk: Nemese

en: web server upload directory:
kk: ýeb-serverdiń júktep salý katalogy:

en: Showing SQL query
kk: SQL-saýal kórsetý

en: Inserted row id: %1$d
kk: Kiristirilgen jol uqsatqyshy: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
kk: Qoldaý kórsetilmegen tildik kodyn elemeý.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
kk: «Linting» bul saýal úshin eń joǵary uzyndyǵynan asyp ketkendikten óshirilgen.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
kk: %1$s (<code>%2$s</code> mańynda)

en: Browse
kk: Sharlaý

en: Search
kk: Izdeý

en: Insert
kk: Kiristirý

en: Privileges
kk: Artyqshylyqtar

en: Operations
kk: Áreketter

en: Tracking
kk: Qadaǵalaý

en: Triggers
kk: Trıgerler

en: Database seems to be empty!
kk: Derekqor bos sıaqty kórinedi!

en: Query
kk: Saýal

en: Routines
kk: Rásimder

en: Events
kk: Oqıǵalar

en: Designer
kk: Qurastyrǵysh

en: Central columns
kk: Ortalyq baǵandar

en: User accounts
kk: Paıdalanushy tirkelgileri

en: Binary log
kk: Ekilik jurnal

en: Replication
kk: Replıkalaý

en: Variables
kk: Aınymalylar

en: Charsets
kk: Tańbalar jıyndary

en: Engines
kk: Mehanızmdar

en: Plugins
kk: Plagınder

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
kk[0]: %1$d jolǵa áser etilgen.
kk[1]: sany %1$d jolǵa áser etilgen.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
kk[0]: %1$d jol joıylýan.
kk[1]: sany %1$d jol joıylýan.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
kk[0]: %1$d jol kiristirlgen.
kk[1]: sany %1$d jol kiristirlgen.

en: Groups:
kk: Toptar:

en: Events:
kk: Oqıǵalar:

en: Functions:
kk: Funksıalar:

en: Procedures:
kk: Prosedýralar:

en: Tables:
kk: Kesteler:

en: Views:
kk: Kórinister:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
kk: Sharlaý taqtasynda ónimdilikke áser etýi múmkin úlken elementter toptary bar. Sharlaý taqtasynda elementterdi toptastyrýdy óshirýin qarastyryńyz.

en: Groups
kk: Toptar

en: %s result found | %s results found
kk[0]: %s nátije tabyldy
kk[1]: sany %s nátije tabyldy

en: Collapse all
kk: Barlyǵyn tasalaý

note: l10n: The word "Node" must not be translated here
en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
kk: «%1$s» klas aty jaramsyz, ádepki «Node» paıdalanyldy

en: Could not load class "%1$s"
kk: «%1$s» klasyn júkteý múmkin bolmady

en: Columns
kk: Baǵandar

[ctx: Create new column]
en: New
kk: Jańa

en: Column
kk: Baǵan

[ctx: Create new database]
en: New
kk: Jańa

en: Database operations
kk: Derekqor áreketteri

en: Show hidden items
kk: Jasyryn elementterdi kórsetý

[ctx: Create new event]
en: New
kk: Jańa

en: Event
kk: Oqıǵa

en: Functions
kk: Funksıalar

[ctx: Create new function]
en: New
kk: Jańa

[ctx: Create new index]
en: New
kk: Jańa

en: Expand/Collapse
kk: Keńeıtý/tasalaý

en: Procedures
kk: Prosedýralar

[ctx: Create new procedure]
en: New
kk: Jańa

en: Procedure
kk: Prosedýra

[ctx: Create new table]
en: New
kk: Jańa

[ctx: Create new trigger]
en: New
kk: Jańa

en: Views
kk: Kórinister

[ctx: Create new view]
en: New
kk: Jańa

en: Make all columns atomic
kk: Barlyq baǵandardy «atomic» etip jasaý

en: First step of normalization (1NF)
kk: Biryńǵaılaýdyń birinshi qadamy (1NF)

en: Step 1.
kk: 1-qadam.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
kk: Birden kóp baǵanǵa bólinetin kezkelgen baǵan bar ma? Mysaly: mekenjaıdy kóshe, qala, el jáne poshta ındeksi dep bólýge bolady.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
kk: Bul kestede áldeqashan joq baǵandardyń ortalyq tizimi kórsetilsin

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
kk: Bireýden kóbirek bólýge bolatyn baǵandy tańdańyz («mundaı baǵan joq» degendi bólektegende, bul kelesi qadamǵa ótkizedi).

en: split into
kk: mynaǵan bólý

en: Have a primary key
kk: Alǵashqy kilt bar

en: Primary key already exists.
kk: Alǵashqy kilt áldeqashan bar.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
kk: Alǵashqy kilt joq; bireýin qosyńyz.<br>Tuspal: Alǵashqy kilt - barlyq joldardy biregeı túrde anyqtaıtyn baǵan (nemese baǵandar quramasy).

en: Add a primary key on existing column(s)
kk: Qoldanysta bar baǵan(dar) boıynsha alǵashqy kilt qosý

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
kk: Eger qoldanysta bar baǵandar quramasyn alǵashqy kilt retinde jasaý múmkin bolmasa

en: + Add a new primary key column
kk: + Jańa alǵashqy kilt baǵanyn ústeý

en: Remove redundant columns
kk: Qajetsiz baǵandardy alastaý

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
kk: Olardy biriktirgende qoldanysta bar baǵandy beretin baǵandar toby bar ma? Mysaly, eger first_name, last_name jáne full_name bolsa, first_name jáne last_name biriktirgende, full_name beredi, ol artyq bolady.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
kk: Qajetsiz baǵandardy tekserip, «alastaý» degendi basyńyz. Qajetsiz baǵan bolmasa, «Qajetsiz baǵan joq» degendi basyńyz

en: Remove selected
kk: Bólektelgendi alastaý

en: No redundant column
kk: Qajetsiz baǵan joq

en: Move repeating groups
kk: Qaıtalanatyn toptardy jyljytý

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
kk: Eki nemese odan da kóp baǵandar toby bar bolyp, olar tyǵyz baılanysqan jáne birdeı tólsıpatty qaıtalaı ma? Mysaly, kitaptar týraly derekterdi saqtaıtyn kestede book_id, author1, author2, author3 jáne t.b. sıaqty qaıtalanatyn topty quraıtyn baǵandar bolýy múmkin. Bul jaǵdaıda jańa keste (book_id, author) jasalýy kerek.

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
kk: Qaıtalanatyn topty quraıtyn baǵandardy tekserińiz. Eger mundaı top bolmasa, «Qaıtalanatyn top joq» degendi basyńyz

en: No repeating group
kk: Qaıtalanatyn top joq

en: Step 2.
kk: 2-qadam.

en: Find partial dependencies
kk: Ishinara táýeldilikterdi tabý

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
kk: Alǵashqy kilt (%1$s) kestedegi barlyq baǵandardan turatyndyqtan alǵashqy emes baǵan joq, sondyqtan ishinara táýeldilikter múmkin emes.

en: Table is already in second normal form.
kk: Keste áldeqashan ekinshi qalypty pishinde.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
kk: Alǵashqy kilt (%1$s) birden kóp baǵannan turady, sondyqtan ishinara táýeldilikterdi tabý qajet.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
kk: Durys qalypqa keltirý úshin kelesi suraq(tarǵa)qa muqıat jaýap berińiz.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
kk: + Kestedegi derekterge negizdelgen yqtımal ishinara táýeldilikter kórsetilsin

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
kk: Tómendegi ár baǵan úshin, baǵannyń mánin anyqtaý úshin jetkilikti bolyp tabylatyn, olardyń mánderi birge biriktirilgen, berilgen jıyn arasynda baǵandardyń <b>eń az jıynyn</b> bólekteńiz.

en: '%1$s' depends on:
kk: «%1$s» mynaǵan táýeldi:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
kk: Ishinara táýeldilikter yqtımal emes, sebebi alǵashqy kiltte (%1$s) bir ǵana baǵany bar.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
kk: «%1$s» túpnusqa kestesin Ekinshi qalypty pishinge qoıý úshin, biz kelesi kestelerdi jasaýymyz kerek:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
kk: «%1$s» kestesi úshin biryńǵaılaýdyń ekinshi qadamy aıaqtaldy.

en: Error in processing!
kk: Óńdep shyǵarý qatesi!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
kk: «%1$s» túpnusqa kestesin Úshinshi qalypty pishinge qoıý úshin, biz kelesi kestelerdi jasaýymyz kerek:

en: The third step of normalization is complete.
kk: Biryńǵaılaýdyń úshinshi qadamy aıaqtaldy.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
kk: Bólektelgen qaıtalanatyn top «%s» kestesine jyljytyldy

en: Step 3.
kk: 3-qadam.

en: Find transitive dependencies
kk: Ótpeli táýeldilikti tabý

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
kk: Tómendegi ár baǵan úshin, baǵannyń mánin anyqtaý úshin jetkilikti bolyp tabylatyn, olardyń mánderi birge biriktirilgen, berilgen jıyn arasynda baǵandardyń <b>eń az jıynyn</b> bólekteńiz.<br>Eskerim: Baǵanda ótpeli táýeldilik bolmaýy múmkin, bul jaǵdaıda eshqandaı bólekteýdi qajet etpeısiz.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
kk: Kestede kezkelgen alǵashqy emes kilt baǵandary bolmaǵandyqtan, ótpeli táýeldilikter yqtımal emes

en: Table is already in Third normal form!
kk: Keste áldeqashan úshinshi qalypty pishinde!

en: Improve table structure (Normalization):
kk: Kesteniń qurylymyn jaqsartý (Biryńǵaılaý):

en: Select up to what step you want to normalize
kk: Qandaı qadamdy biryńǵaılaǵyńyz keletinin bólekteńiz

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
kk: Biryńǵaılaýdyń ekinshi qadamy (1NF+2NF)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
kk: Biryńǵaılaýdyń úshinshi qadamy (1NF+2NF+3NF)

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
kk: Tuspal: Durys biryńǵaılaýdy alý úshin rásimdi muqıat oryndańyz

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
kk: Bul tizim kesteniń derekteriniń ishki jıynyn negizge alady jáne durys bolýǵa qajet etpeıdi.

en: No partial dependencies found!
kk: Ishinara táýeldilikter tabylmady!

en: Analyze
kk: Taldaý

en: Check
kk: Tekserý

en: Optimize
kk: Ońtaılandyrý

en: Rebuild
kk: Qaıta qurý

en: Repair
kk: Jóndeý

en: Truncate
kk: Bosatý

en: Drop
kk: Joıý

en: Coalesce
kk: Biriktirý

en: Can't move table to same one!
kk: Kesteni ózine jyljytý múmkin emes!

en: Can't copy table to same one!
kk: Kesteni ózine kóshirý múmkin emes!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
kk: %s kestesi %s úshin jyljytyldy. Artyqshylyqtar naqtylandy.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
kk: %s kestesi %s úshin kóshirildi. Artyqshylyqtar naqtylandy.

en: Table %s has been moved to %s.
kk: %s kestesi %s úshin jyljytyldy.

en: Table %s has been copied to %s.
kk: %s kestesi %s úshin kóshirildi.

en: The table name is empty!
kk: Keste aty bos!

en: Error while creating PDF:
kk: PDF jasaǵan kezde qate oryn aldy:

en: Cannot connect: invalid settings.
kk: Qosylý múmkin emes: jaramsyz parametrler.

en: Welcome to %s
kk: %s úshin qosh kedińiz

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
kk: Konfıgýrasıalyq faıldy jasamaǵan bolarsyz. Bireýin jasaý úshin %1$steńsheý skrıptin%2$s paıdalanýńyz múmkin.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
kk: phpMyAdmin MySQL serverine qosylýǵa tyrysty, jáne server qosylymdy qabyldamady. Konfıgýrasıańyzdaǵy túıindi, paıdalanýshy aty men paróldi tekserip, MySQL serveriniń ákimshisimen berilgen aqparatqa sáıkes keletinine kóz jetkizińiz.

en: Retry to connect
kk: Qosylý úshin qaıtalańyz

en: Your session has expired. Please log in again.
kk: Seans merzimi aıaqtaldy. Qaıtadan kirińiz.

en: Missing reCAPTCHA verification, maybe it has been blocked by adblock?
kk: reCAPTCHA rastaýy jetispeıdi, ol adblock arqyly buǵattalǵany múmkin be?

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
kk: reCAPTCHA qyzmetine qosylý sátsiz aıaqtaldy!

en: Entered captcha is wrong, try again!
kk: Engizilgen kapcha durys emes, qaıtalap kórińiz!

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
kk: Bul MySQL-serverge kirý úshin ruqsatyńyz joq!

en: Wrong username/password. Access denied.
kk: Paıdalanýshy aty / paról durys emes. Qatynaýǵa ruqsat joq.

en: Can not find signon authentication script:
kk: «Signon» túpnusqalyq rastama skrıpti tabylmady:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
kk: Parólsiz kirý úshin konfıgýrasıa arqyly tyıym salynǵan (AllowNoPassword qarańyz)

en: Cannot log in to the MySQL server
kk: MySQL-serverge kirý múmkin emes

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasyn qosqansyz, kirý derekterinizdi rastańyz.

en: Format:
kk: Pishim:

en: Columns separated with:
kk: Baǵandar mynaýmen bólinedi:

en: Columns enclosed with:
kk: Baǵandar mynaýmen qorshalady:

en: Columns escaped with:
kk: Baǵandar mynaýmen ekrandalady:

en: Lines terminated with:
kk: Syzyqtar mynaýmen aıaqtalady:

en: Replace NULL with:
kk: NULL mynaýmen aýystyrylady:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
kk: Baǵandardaǵy «jyljyma bólikti qaıtarý»/«kelesi jolǵa túsý» tańbalaryn alastaý

en: Excel edition:
kk: Excel óńdemesi:

en: structure
kk: qurylym

en: data
kk: derekter

en: structure and data
kk: qurylym men derekter

en: Data dump options
kk: Derekter dampynyń opsıalary

en: Dumping data for table
kk: Keste úshin derekterdi damptaý

en: Null
kk: Bosmán

en: Default
kk: Ádepki

en: Links to
kk: Kelesige siltemeler

en: Name
kk: Aty

en: Definition
kk: Anyqtamasy

en: Table structure for table
kk: Keste úshin keste qurylymy

en: Structure for view
kk: Kórinis úshin qurylym

en: Stand-in structure for view
kk: Kórinis úshin qosarlaýshy qurylym

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
kk: Ádemi basylǵan JSON shyǵarý (adam oqı alatyn pishimdeýdi paıdalanyńyz)

en: Output unicode characters unescaped
kk: Unicode tańbalaryn ekrandamaı shyǵarý

en: Content of table @TABLE@
kk: @TABLE@ kestesiniń mazmuny

en: (continued)
kk: (jalǵasqan)

en: Structure of table @TABLE@
kk: @TABLE@ kestesiniń qurylymy

en: Object creation options
kk: Nysan jasaý opsıalary

en: Table caption:
kk: Keste taqyrypshasy:

en: Table caption (continued):
kk: Keste taqyrypshasy (jalǵasqan):

en: Label key:
kk: Belgi kilti:

en: Display foreign key relationships
kk: Syrtqy kilt qatynastyqtaryn beıneleý

en: Display comments
kk: Túsiniktemelerdi beıneleý

en: Put columns names in the first row:
kk: Baǵan ataýlaryn birinshi jolǵa qoıý:

en: Host:
kk: Túın:

en: Generation Time:
kk: Jasaý ýaqyty:

en: Server version:
kk: Server nusqasy:

en: PHP Version:
kk: PHP nusqasy:

en: Database:
kk: Derekqor:

en: Data:
kk: Derekter:

en: Structure:
kk: Qurylym:

en: Export table names
kk: Keste ataýlaryn eksportaý

en: Export table headers
kk: Kesteniń ústińgi derektemelerin eksportaý

en: Report title:
kk: Esep taqyryby:

en: Dumping data
kk: Derekterdi damptaý

en: View structure
kk: Qurylymdy kórý

en: Stand in
kk: Qosarlaý

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
kk: Túsiniktemelerdi beıneleý <i>(eksport ýaqyt belgisi, PHP nusqasy jáne server nusqasy sıaqty aqpardy qamtıdy)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
kk: Qosymsha teńsheýli ústingi derektemeniń túsiniktemesi (\n syzyqtardy bóledi):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
kk: Qashan derekqorlar jasalynǵany, sońǵy jańartylǵany jáne sońǵy tekserilgeni ýaqyt belgilerin qamtıdy

en: Export metadata
kk: Metaderekterdi eksporttaý

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
kk: Shyǵarý úılesimdilikti barynsha úlkeıtý úshin derekqor júıesi nemese eski MySQL serveri:

en: Add statements:
kk: Nusqaýlardy ústeý:

en: Add %s statement
kk: %s nusqaýyn ústeý

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
kk: (kesteni jasap shyǵarý kezinde ındekster qurylatyndan tıimdi bolmaıdy)

en: %s value
kk: %s máni

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
kk: Keste men baǵan ataýlaryn doǵal ekpin tańbalarmen (`) qorshaý <i>(Arnaıy tańbalarmen nemese kilt sózdermen jasalǵan baǵandar men kesteler ataýlaryn qorǵaıdy)</i>

en: Data creation options
kk: Derekter jasaý opsıalary

en: Truncate table before insert
kk: Kiristirý aldynda kesteni bosatý

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
kk: <code>INSERT</code> nusqaýlary oryna, mynany paıdalaný:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
kk: <code>INSERT DELAYED</code> nusqaýlary

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
kk: <code>INSERT IGNORE</code> nusqaýlary

en: Function to use when dumping data:
kk: Derekterdi damptaý kezinde paıdalanylatyn funksıa:

en: Syntax to use when inserting data:
kk: Derekterdi engizý kezinde paıdalanylatyn sıntaksıs:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
kk: ár <code>INSERT</code> nusqaýyna baǵan ataýlaryn qosý <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Mysaly: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
kk: ár <code>INSERT</code> nusqaýyna birneshe joldardy kiristirý<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Mysal: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
kk: joǵarydaǵy ekeýi de<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Mysaly: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
kk: joǵarydaǵy bireýi de emes<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Mysaly: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
kk: On altylyq nusqaýynda ekilik baǵandar dampyn isteý <i>(mysaly, «abc» 0x616263 bolady)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
kk: TIMESTAMP baǵandaryn UTC ýaqytynda damp qylý <i>(ár túrli ýaqyt beldeýlerindegi serverlerdiń arasynda TIMESTAMP baǵandarynyń damp qylynýyn jáne qaıta júktelýin qosasdy)</i>

en: It appears your database uses routines;
kk: Derekqoryńyz rásimderdi paıdalanatyny kórinedi;

en: alias export may not work reliably in all cases.
kk: búrkenshik atyn eksporttaý barlyq jaǵdaılarda senimdi oryndalmaýy múmkin.

en: Metadata
kk: Metaderekter

en: Metadata for table %s
kk: %s kestesi úshin metaderekter

en: Metadata for database %s
kk: %s derekqory úshin metaderekter

en: Creation:
kk: Jasaý:

en: Last update:
kk: Sońǵy jańartý:

en: Last check:
kk: Sońǵy tekserý:

en: Error reading structure for table %s:
kk: %s kestesi úshin qurylymdy oqyǵandaǵy qate:

en: It appears your database uses views;
kk: Derekqoryńyz kórinisterdi paıdalanatyny kórinedi;

en: Constraints for dumped tables
kk: Damptalǵan kesteler úshin shekteýler

en: Constraints for table
kk: Keste úshin shekteýler

en: Indexes for dumped tables
kk: Damptalǵan kesteler úshin ındekster

en: Indexes for table
kk: Keste úshin ındekster

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
kk: Damptalǵan kesteler úshin AUTO_INCREMENT

en: AUTO_INCREMENT for table
kk: Keste úshin AUTO_INCREMENT

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
kk: KESTE ÚSHIN QATYNASTYQTAR

en: It appears your table uses triggers;
kk: Kesteńiz trıgerlerdi paıdalanatyny kórinedi;

en: Structure for view %s exported as a table
kk: %s kórinisi úshin qurylym keste retinde eksporttaldy

en: (See below for the actual view)
kk: (Naqty kórinis úshin tómende qarańyz)

en: Error reading data for table %s:
kk: %s kestesiniń derekterin oqý qatesi:

en: Object creation options (all are recommended)
kk: Nysan jasaý opsıalary (barlyǵy usynylady)

en: Export contents
kk: Mazmundardy eksporttaý

en: Table:
kk: Keste:

en: Purpose:
kk: Maqsat:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
kk: Qaıtalanatyn kiltter ımportta tabylǵan kezde derekterdi jańartyý (ON DUPLICATE KEY UPDATE qosý)

en: Name of the new table (optional):
kk: Jańa keste aty (mindetti emes):

en: Name of the new database (optional):
kk: Jańa derekqor aty (mindetti emes):

en: Import these many number of rows (optional):
kk: Bul joldardyń kóp sanyn ımporttaý (mindetti emes):

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
kk: Faıldyń birinshi jolynda kesteniń baǵan ataýlary bar <i>(eger bul belgilenbese, birinshi jol derekterdiń bóligi bolady)</i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
kk: Eger faıldyń ár jolyndaǵy derekter derekqordaǵydaı birdeı rette bolmasa, onda tıisti baǵan ataýlaryn osynda tizimdeńiz. Baǵan ataýlary útirlermen bólinýi jáne tyrnaqshalarmen qorshaýlanbaýy qajet.

en: Column names:
kk: Baǵan ataýlary:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
kk: %d jolynda CSV kirisiniń jaramsyz pishimi.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
kk: CSV kirisindegi %d jolynda baǵan sany jaramsyz.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
kk: CSV ımporttaý úshin parametr jaramsyz: %s

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
kk: Jaramsyz baǵan (%s) kórsetilgen! Baǵandardyń ataýlary durys emlemen jazylǵanyna, útirmen bólingenine jáne tyrnaqshalarmen qorshalmaǵanyna kóz jetkizińiz.

en: Column names:
kk: Baǵan ataýlary:

en: This plugin does not support compressed imports!
kk: Bul plagın qysylǵan ımporttardy qoldamaıdy!

en: MediaWiki Table
kk: MediaWiki kestesi

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
kk: Pishimi jaramsyz mediawiki kirisindegi jol: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
kk: Paıyzdyqtardy durys ondyq sandar retinde ımporttaý <i>(mysaly, 12.00 %-dan .12-ge)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
kk: Aqsha birlikterin ımporttaý <i>(mysaly, $5.00-dan  5.00-ke)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
kk: Kórsetilgen XML-faıl durys qurylmaǵan nemese tolyq emes. Máseleni túzetip, áreketti qaıtalańyz.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
kk: OpenDocument elektrondyq kestesin taldaý múmkin bolmady!

en: ESRI Shape File
kk: ESRI pishin faıly

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
kk: ESRI pishin faılyn ımporttaý kezinde qate oryn aldy: «%s».

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
kk: MySQL Spatial keńeıtimi «%s» ESRI-túrin qoldamaıdy.

en: The imported file does not contain any data!
kk: Importtalǵan faılda eshqandaı derekter joq!

en: SQL compatibility mode:
kk: SQL úılesimdilik rejimi:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
kk: Nóldik mánder úshin <code> AUTO_INCREMENT</code> paıdalanbańyz

en: This format has no options
kk: Bul pishimde opsıalar joq

en: Invalid authentication method set in configuration:
kk: Konfıgýrasıada ornatylǵan túpnusqalyq rastamasynyń jaramsyz ádisi:

en: The %s table doesn't exist!
kk: %s kestesi joq!

en: Schema of the %s database - Page %s
kk: %s derekqorynyń sulbasy - %s-bet

en: SCHEMA ERROR:
kk: SULBA QATESI:

en: PDF export page
kk: PDF eksporttaý beti

en: Schema of the %s database
kk: %s derekqorynyń sulbasy

en: Relational schema
kk: Qatynastyq sulba

en: Table of contents
kk: Mazmun kestesi

en: Table comments:
kk: Keste túsiniktemeleri:

en: Attributes
kk: Tólsıpattar

en: Extra
kk: Qosymsha

en: Show color
kk: Tústi kórsetý

en: Only show keys
kk: kiltterdi ǵana kórsetý

en: Orientation
kk: Baǵdar

en: Landscape
kk: Álbomdyq

en: Portrait
kk: Kitaptyq

en: Same width for all tables
kk: Barlyq kesteler úshin birdeı eni

en: Show grid
kk: Tor kórsetý

en: Data dictionary
kk: Derekter sózdigi

en: Order of the tables
kk: Kesteler reti

en: Name (Ascending)
kk: Aty (ósý boıynsha)

en: Name (Descending)
kk: Aty (kemý boıynsha)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
kk: «Boolean» logıkalyq mánderdi mátinge túrlendiredi (ádepki «T» jáne «F»). Birinshi opsıa - TRUE (shyn), ekinshi - FALSE (jalýan). Beınóldik = true.

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
kk: Pishimdelgen kún retinde TIME, TIMESTAMP, DATETIME nemese sıfrlyq UNIX ýaqyt belgisi baǵanyn beıneleıdi. Birinshi opsıa - ýaqyt belgisine (ádepki: 0) ústeletin aýytqý (saǵatpen). Ekinshi opsıa - kún/ýaqyt pishimi jolyn kórsetý úshin paıdalanylady. Úshinshi opsıa -  oǵan jergilikti kúndi nemese UTC bireýin («local» nemese «utc» joldaryn paıdanańyz) kórý qalaıtynyńyzdy anyqtaıdy. Oǵan sáıkes, kún pishimi ár túrli mánge ıe - «local» úshin strftime() PHP-fýnksıasynyń qujattamasyn qarańyz jáne «utc» úshin bul gmdate() fýnksıasy arqyly isteledi.

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
kk: %Y-%m-%d, %H:%M

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
kk: Baǵannyń ekilik derekterin júktep alý úshin siltemeni beıneleıdi. Birinshi opsıany faıl atyn kórsetý úshin paıdalanýǵa bolady, nemese ekinshi opsıany faıl atyn qamtıtyn baǵannyń ataýy retinde paıdalanýǵa bolady. Eger ekinshi opsıany paıdalansańyz, birinshi opsıany bos jolǵa ornatý kerek.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
kk: Baǵannyń mazmunyn, ony htmlspecialchars() arqyly iske qospaı, dál solaı beıneleıdi. Iaǵnı, baǵanda jaramdy HTML bar dep esepteledi.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
kk: Derekterdiń on altylyq kórinisin beıneleıdi. Qosymsha birinshi parametr bosoryn qanshalyqty jıi ústeletinin (ádepkisi - 2 jartybaıt) kórsetedi.

en: Displays a link to download this image.
kk: Bul keskindi júktep alý úshin siltemeni beıneleıdi.

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
kk: Sonymen qatar nobaıdy beıneleıtin, keskindi júktep salý múmkindigi. Opsıalar nobaıdyń pıksel boıynsha eni men bıiktigi bolyp tabylady. Ádepkileri - 100 X 100.

en: Image preview here
kk: Keskindi qarap alý osynda

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
kk: Basylatyn nobaıdy beıneleıdi. Opsıalar pıksel boıynsha eń úlken eni men bıiktigi bolyp tabylady. Túpnusqaly jaqtar qatynasy saqtaldy.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
kk: BIGINT retinde saqtalǵan (IPv4) Internet jelilik mekenjaı Internet standartyndaǵy núkteli pishimge túrlendiredi.

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
kk: Mátindi joldyń aldyna qoıady jáne/nemese artyna qoıady. Birinshi opsıa - aldyna qoıylatyn mátin, ekinshisi - artyna qoıylatyn (jalǵyz tyrnaqshalarmen qorshalady, ádepkisi - bos jol).

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
kk: Joldy qalypty órnek arqyly tekseredi jáne oǵan jol sáıkes kelse ǵana kiristirýdi oryndaıdy. Birinshi opsıa - qalypty órnek.

en: Validation failed for the input string %s.
kk: %s kiris joly úshin tekserim sátsiz aıaqtaldy.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
kk: Mátindi sıntaksıs bólekteýimen SQL-saýal retinde pishimdeıdi.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
kk: Joldyń bir bóligin kórsetedi. Birinshi opsıa - joldyń basynan ótkiziletin tańbanyń sany (ádepki: 0). Ekinshi opsıa - qaıtarylatyn tańbanyń sany (ádepki: joldyń sońyna deıin). Úshinshi opsıa - úzilý kezinde asrtyna qoıylatyn jáne/nemese aldyna qoıylatyn jol (ádepki: «…»).

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
kk: TEXT baǵandary úshin faıldardy júktep salý qyzmet etýi. Engizý úshin mátinaýmaq joq.

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
kk: Keskindi jáne siltemeni beıneleıdi; baǵanda faıl aty bar. Birinshi opsıa URL prefıksi bolyp tabylady, mysaly, «https://www.example.com/». Ekinshi jáne úshinshi opsıalar - pıksel boıynsha eni men bıiktigi.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
kk: Siltemeni beıneleıdi; baǵanda faıl aty bar. Birinshi opsia URL prefıksi bolyp tabylady, mysaly, «https://www.example.com/». Ekinshi opsıa - silteme úshin taqyryp.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
kk: Internet jelilik mekenjaıyn (IPv4/IPv6) ekilik túrine túrlendiredi

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
kk: JSON úshin sıntaksısi bólektelgen CodeMirror óńdegishi.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
kk: SQL úshin sıntaksısi bólektelgen CodeMirror óńdegishi.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
kk: XML (jáne HTML) úshin sıntaksısi bólektelgen CodeMirror óńdegishi.

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
kk: Ekilik jol retinde saqtalǵan Internet jelilik mekenjaıydy Internet standarty (IPv4/IPv6) pishimindegi jolǵa túrlendiredi.

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
kk: Mátindi sıntaksısi bólektelgen JSON retinde pishimdeıdi.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
kk: Mátindi sıntaksısi bólektelgen XML retinde pishimdeıdi.

en: Authentication Application (2FA)
kk: Túpnusqalyq rastama qoldanbasy (2FA)

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
kk: FreeOTP, Google Authenticator nemese Authy sıaqty HOTP jáne TOTP qoldanbalary arqyly túpnusqalyq rastamasyn jetkizedi.

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
kk: Aparattyq qaýipsizdik kilti (FIDO U2F)

en: Two-factor authentication failed: %s
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy sátsiz aıaqtaldy: %s

en: Two-factor authentication failed.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy sátsiz aıaqtaldy.

en: No Two-Factor Authentication
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy joq

en: Login using password only.
kk: Tek paróldi paıdalanyp kirý.

en: Simple two-factor authentication
kk: Qarapaıym qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy

en: For testing purposes only!
kk: Synaq maqsattarynda ǵana!

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
kk: Server jaýap qaıtarmaıdy (nemese jergilikti serverdiń soketi durys teńshelmegen).

en: The server is not responding.
kk: Server jaýap bermeıdi.

en: Logout and try as another user.
kk: Shyǵýp, basqa paıdalanýshy retinde kirińiz.

en: Please check privileges of directory containing database.
kk: Derekqory bar katalogtyń artyqshylyqtaryn tekserińiz.

en: Details…
kk: Egjeıler…

en: Could not save recent table!
kk: Jýyqtaǵy kesteni saqtaý múmkin bolmady!

en: Could not save favorite table!
kk: Tańdaýly kesteni saqtaý múmkin bolmady!

en: Recent tables
kk: Jýyqtaǵy kesteler

en: Recent
kk: Jýyktaǵy

en: Favorites
kk: Tańdaýlylar

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
kk: Serverge qosylý óshirilgen, phpMyAdmin konfıgýrasıasynda $cfg['AllowArbitraryServer'] parametrin qosyńyz.

en: Replication started successfully.
kk: Replıkalaý sátti bastaldy.

en: Error starting replication.
kk: Replıkalaý bastalǵandaǵy qate.

en: Replication stopped successfully.
kk: Replıkalaý sátti toqtatyldy.

en: Error stopping replication.
kk: Replıkalaýdy toqtatý qatesi.

en: Replication resetting successfully.
kk: Replıkalaý sátti ysyryldy.

en: Error resetting replication.
kk: Replıkalaýdy ysyrý qatesi.

en: Success.
kk: Sáttilik.

en: Error.
kk: Qate.

en: Unknown error
kk: Belgisiz qate

en: Please provide a name for this bookmarked search.
kk: Osy betbelgilengen izdestirýge ataý jetkizińiz.

en: Missing information to save the bookmarked search.
kk: Betbelgilengen izdestirýdi saqtaý úshin aqparat jetispeıdi.

en: An entry with this name already exists.
kk: Bul ataýmen jazba áldeqashan bar.

en: Missing information to delete the search.
kk: Izdestirýdi joıý úshin aqparat jetispeıdi.

en: Missing information to load the search.
kk: Izdestirýdi júkteý úshin aqparat jetispeıdi.

en: Error while loading the search.
kk: Izdestirýdi júkteý kezinde qate oryn aldy.

en: Native MySQL authentication
kk: Ishtetilgen MySQL túpnusqalyq rastamasy

en: SHA256 password authentication
kk: SHA256 parólimen túpnusqalyq rastamasy

en: No privileges.
kk: Artyqshylyqtar joq.

en: Includes all privileges except GRANT.
kk: GRANT-dan basqa barlyq artyqshylyqtardy qamtıdy.

en: Allows deleting data.
kk: Derekterdi joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows creating new tables.
kk: Jańa kestelerdi jasaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows dropping tables.
kk: Kestelerdi joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows creating and dropping indexes.
kk: Indeksterdi jasaý men joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows altering the structure of existing tables.
kk: Qoldanysta bar kestelerdiń qurylymyn ózgertýge ruqsat etedi.

en: Allows creating new views.
kk: Jańa kórinisterdi jasaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
kk: SHOW CREATE VIEW saýaldaryn oryndaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows creating and dropping triggers.
kk: Tıgerlerdi jasaý men joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows reading data.
kk: Derekterdi oqýǵa ruqsat etedi.

en: Allows inserting and replacing data.
kk: Kiristirý men aýystyrýǵa ruqsat etedi.

en: Allows changing data.
kk: Ózgertýge ruqsat etedi.

en: Allows creating new databases and tables.
kk: Jańa derekqorlar men kesterlerdi jasaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows dropping databases and tables.
kk: Derekqorlar men kestelerdi joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
kk: Server parametrlerin qaıta júkteý men server keshtaryn tazalaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows shutting down the server.
kk: Server jumysyn aıaıqtaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows viewing processes of all users.
kk: Barlyq paıdalanushylardyń prosesterin kórýge ruqsat etedi.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
kk: Faıldardan derekterdi ımporttaý men faıldarǵa derekterdi eksportaýǵa ruqsat etedi.

en: Has no effect in this MySQL version.
kk: Bul MySQL nusqsynda áser etpeıdi.

en: Gives access to the complete list of databases.
kk: Derekqorlardyń tolyq tizimine qoljetkizýdi beredi.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
kk: Qosylýǵa ruqsat etedi, tipti eń kóp qosylym sanyna jetse de; ǵalamdyq aınymaly mánderdi ornatý sıaqty nemese basqa paıdalanýshylardyń tizbekterin joıý sıaqty kóptegen ákimshilik áreketter úshin qajet.

en: Allows creating temporary tables.
kk: Ýaqytsha kestelerdi jasaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows locking tables for the current thread.
kk: Aǵymdyq tizbek úshin kestelerdi qulyptaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
kk: Oqıǵa josparlaýshy úshin oqıǵalardy ornatýǵa ruqsat etedi.

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
kk: Tarıhı joldardy joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows creating stored routines.
kk: Saqtalatyn rásimderdi jasaýǵa ruqsat etedi.

en: Allows altering and dropping stored routines.
kk: Saqtalatyn rásimderdi ózgertý men joıýǵa ruqsat etedi.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
kk: Paıdalanushy tirkelgilerin jasaý, joıý jáne qaıta ataýǵa ruqsat etedi.

en: Allows executing stored routines.
kk: Saqtalatyn rásimderdi oryndaýǵa ruqsat etedi.

en: The password for %s was changed successfully.
kk: %s úshin paról sátti ózgertildi.

en: You have revoked the privileges for %s.
kk: %s úshin artyqshylyqtardy qaıtaryp aldyńyz.

en: Not enough privilege to view users.
kk: Paıdalanýshylardy qaraý úshin artyqshylyqtar jetkiliksiz.

en: Edit privileges
kk: Artyqshylyqtardy óńdeý

en: Revoke
kk: Keri shaqyrý

en: Database-specific privileges
kk: Derekqorǵa tán artyqshylyqtar

en: Table-specific privileges
kk: Kestege tán artyqshylyqtar

en: Routine
kk: Rásim

en: Routine-specific privileges
kk: Rásimge tán artyqshylyqtar

en: No users selected for deleting!
kk: Joıý úshin eshqandaı paıdalanýshy bólektelmegen!

en: Reloading the privileges
kk: Artyqshylyqtardy qaıta júkteý

en: The selected users have been deleted successfully.
kk: Bólektelgen paıdalanýshylar sátti joıyldy.

en: You have updated the privileges for %s.
kk: %s úshin artyqshylyqtardy jańarttyńyz.

en: No user found.
kk: Paıdalanushy tabylmady.

en: Deleting %s
kk: %s joıylýda

en: The privileges were reloaded successfully.
kk: Artyqshylyqtar sátti qaıta júkteldi.

en: The user %s already exists!
kk: Paıdalanushy %s áldeqashan bar!

en: Privileges for %s
kk: %s úshin artyqshylyqtar

en: User
kk: Paıdalanushy

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
kk: Kezkelgen localhost paıdalanýshysy qosylý úshin ruqsat etetin paıdalanýshy tirkelgisi. Eger basqa paıdalanýshylardyń tirkelgisindegi túın bólimi kezkelgen (%) túınnen qosylýǵa ruqsat etse, bul olardyń qosylýna tyıym salady.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
kk: Eskerim: phpMyAdmin paıdalanushylar artyqshylyqtaryn tikeleı MySQL artyqshylyqtar kestelerinen alady. Osy kestelerdiń mazmuny, eger olar qolmen ózgertilse, server paıdalanatyn artyqshylyqtardan ózgeshe bolýy múmkin. Bul jaǵdaıda, jalǵastyrar aldynda %sartyqshylyqtaryn qaıta júkteýińiz%s kerek.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
kk: Eskerim: phpMyAdmin paıdalanushylar artyqshylyqtaryn tikeleı MySQL artyqshylyqtar kestelerinen alady. Osy kestelerdiń mazmuny, eger olar qolmen ózgertilse, server paıdalanatyn artyqshylyqtardan ózgeshe bolýy múmkin. Bul jaǵdaıda artyqshylyqtar qaıta júktelýi kerek, biraq aǵymda RELOAD artyqshylyǵyńyz joq.

en: You have added a new user.
kk: Jańa paıdalanushyny ústedińiz.

en: SQL query
kk: SQL-saýal

en: Handler
kk: Óńdeýish

en: Query cache
kk: Saýal keshi

en: Threads
kk: Tizbekter

en: Temporary data
kk: Ýaqytsha derekter

en: Delayed inserts
kk: Kidirtilgen kiristirýler

en: Key cache
kk: Kilt keshi

en: Joins
kk: Jalǵasýlar

en: Sorting
kk: Suryptaýda

en: Transaction coordinator
kk: Tranzaksıa úılestirýshisi

en: Files
kk: Faıl

en: Flush (close) all tables
kk: Barlyq kestelerdi tazartý (jabý)

en: Show open tables
kk: Ashyq kestelerdi kórsetý

en: Flush query cache
kk: Saýal keshin tazartý

en: Host
kk: Túın

en: Command
kk: Pármen

en: Progress
kk: Barysy

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
kk: Nusqany oqý sátsiz aıaqtaldy. Múmkin oflaındasyz nemese jańartýlar serveri jaýap qaıtarmaıdy.

en: Got invalid version string from server
kk: Serverden jaramsyz nusqa joly boldy

en: Unparsable version string
kk: Aıyrylmaıtyn nusqa joly

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
kk: Git nusqasyn paıdalanǵansyz, [kbd]git pull[/kbd] oryndańyz :-)[br]Sońǵy turaqty nusqasy - %s, %s kezinde shyǵarylǵan.

en: No newer stable version is available
kk: Jańaraq turaqty nusqasy qoljetimdi emes

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
kk: Ádepki sharlaý saýaly retinde «%s» betbelgisi paıdalanylady.

en: Showing as PHP code
kk: PHP-kod retinde kórsetilýde

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
kk: Aǵymdyq bólekteýde biregeı baǵan joq. Tor óńdeý, qusbelgi, Óńdeý, Kóshiriý jáne Joıý múmkindikter qoljetimdi emes. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
kk: Aǵymdyq bólekteýde biregeı baǵan joq. Tor óńdeý, Óńdeý, Kóshiriý jáne Joıý múmkindikter qajetsiz betalysqa ákelýi múmkin. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
kk: «%s» serverinde SQL-saýal(dar)dy iske qosý

en: Run SQL query/queries on database %s
kk: «%s» derekqorynda SQL-saýal(dar)dy iske qosý

en: Run SQL query/queries on table %s
kk: %s kestesinde SQL saýal(dar)dy iske qosý

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
kk: Bul saqtaýysh mehanizmy úshin mártebe týraly qoljetimdi egjeıly aqparat joq.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
kk: Bul MySQL serverindegi %s ádepki saqtaýysh mehanızmy bolyp tabylady.

en: %s is available on this MySQL server.
kk: %s bul MySQL serverinde qoljetimdi.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
kk: %s bul MySQL serveri úshin óshirilgen.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
kk: Bul MySQL server %s saqtaýysh mehanızmyn qoldamaıdy.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
kk: Alǵashqy kilttiń aty «PRIMARY» bolýy qajet!

en: Problems with indexes of table `%s`
kk: «%s» kestesindegi ındeksterde aqaýlar bar

en: Unknown table status:
kk: Belgisiz kesteniń mártebesi:

en: Source database `%s` was not found!
kk: «%s» qaınar derekqory tabylmady!

en: Target database `%s` was not found!
kk: «%s» maqsat derekqory tabylmady!

en: Invalid database:
kk: Jaramsyz derekqor:

en: Invalid table name:
kk: Jaramsyz keste aty:

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
kk: %1$s kestesin %2$s dep qaıta ataý sátsiz aıaqtaldy!

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
kk: %1$s kestesi %2$s dep qaıta ataldy.

en: Could not save table UI preferences!
kk: Keste ınterfeısiniń teńshelimderin saqtaý múmkin bolmady!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
kk: Keste ınterfeısiniń teńshelimderin tazalaýy sátsiz aıaqtaldy ($cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs']%s qarańyz)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
kk: Interfeıstiń «%s» sıpatyn saqtaý múmkin emes. Istelgen ózgertýler bul betti jańalaýdan keıin turaqty bolmaıdy. Kesteniń qurylymy ózgergenin tekserińiz.

en: Can't rename index to PRIMARY!
kk: Indeksti PRIMARY dep qaıta ataý múmkin emes!

en: No index parts defined!
kk: Indeks bólikteri anyqtalmaǵan!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
kk: %1$s boıynsha syrtqy kiltti jasaǵandaǵy qate (derekter túrlerin tekserińiz)

en: Error while working with template cache: %s
kk: Úlgi keshimen jumys isteý kezindegi qate: %s

en: Default theme %s not found!
kk: %s ádepki taqyryby tabylmady!

en: Theme %s not found!
kk: %s taqyryby tabylmady!

en: No valid image path for theme %s found!
kk: %s taqyryby úshin jaramdy sýret joly tabylmady!

en: Tracking report
kk: Qadaǵalaý esebi

en: Tracking statements
kk: Qadaǵalaý nusqaýlary

en: Delete tracking data row from report
kk: Esepten derekter jolyn qadaǵalaýdy joıý

en: No data
kk: Derekter joq

en: Structure only
kk: Qurylym ǵana

en: Data only
kk: Derekter ǵana

en: Structure and data
kk: Qurylym jáne derekter

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
kk: %4$s %5$s paıdalanýshysy arqyly, %2$s bastap %3$s deıin kúnderimen, %1$s kórsetińiz

en: SQL dump (file download)
kk: SQL-damp (faıldy júktep alý)

en: SQL dump
kk: SQL-damp

en: This option will replace your table and contained data.
kk: Bul opsıa kesteńizdi jáne qamtyǵan derekterdi aýystyrady.

en: SQL execution
kk: SQL oryndalýy

en: Export as %s
kk: %s retinde eksporttaý

en: Data manipulation statement
kk: Derekterdi basqarý nusqaýy

en: Data definition statement
kk: Derekterdi anyqtaý nusqaýy

en: Structure snapshot
kk: Qurylymnyń sýreti

en: Version %s snapshot (SQL code)
kk: %s nusqasynyń sýreti (SQL-kod)

en: Tracking data definition successfully deleted
kk: Derekter anyqtaýynyń qadaǵalaýy sátti joıyldy

en: Tracking data manipulation successfully deleted
kk: Derekter basqarýynyń qadaǵalaýy sátti joıyldy

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
kk: Ýaqytsha derekqordy jasap paıdalaný arqyly dampty oryndaýǵa bolady. Muny isteý úshin artyqshylyqtaryńyz baryna kóz jetkizińiz.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
kk: Eger sizge osy eki jol qajet emes bolsa, olardy túsinikteme tańbalarymen qorshańyz.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
kk: SQL-nusqaýlar eksporttalady. Dampty kóshirińiz nemese ony oryndańyz.

en: Tracking report for table `%s`
kk: «%s» kestesi úshin qadaǵalaý esebi

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
kk: %1$s úshin qadaǵalaý %2$s nusqasynda belsendirildi.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
kk: %1$s úshin qadaǵalaý %2$s nusqasynda óshirildi.

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
kk: %2$s ishindegi %1$s nusqasy joıyldy.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
kk: %1$s nusqasy jasaldy, %2$s úshin qadaǵalaý belsendi.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
kk: Bir-baıttyq bútin san, belgilengen aýqym -128-den 127-ge deıin, belgilenbegen aýqym 0-den 255-ke deıin

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
kk: Eki-baıttyq bútin san, belgilengen aýqym -32768-den 32767-ke deıin, belgilenbegen aýqym 0-den 65535-ke deıin

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
kk: Ysh-baıttyq bútin san, belgilengen aýqym -8388608-den 8388607-ge deıin, belgilenbegen aýqym 0-den 16777215-ke deıin

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
kk: Tórt-baıttyq bútin san, belgilengen aýqym -2147483648-den 2147483647-ge deıin, belgilenbegen aýqym 0-den 4294967295-ge deıin

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
kk: Segiz-baıttyq bútin san, belgilengen aýqym -9223372036854775808-den 9223372036854775807 deıin, belgilenbegen aýqym 0-den 18446744073709551615-ge deıin

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
kk: Bekitilgen útir sany (M, D) - eń kóp sıfrynyń sany (M) 65 (ádepkisi 10), ondyq bólshektiń eń kóp sany (D) 30 (ádepkisi 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
kk: Kishigirim qalqymaly útir sany, ruqsat etiletin mánder -3.402823466E+38-den -1.175494351E-38-ge deıin, 0 jáne 1.175494351E-38-den 3.402823466E+38-ge deıin

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
kk: Naqtylyǵy qosarlanǵan qalqymaly útir sany, ruqsat etiletin mánder -1.7976931348623157E+308-den -2.2250738585072014E-308-ge deıin, 0 jáne 2.2250738585072014E-308-den 1.7976931348623157E+308-ge deıin

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
kk: DOUBLE sınonımy (erekshelik: REAL_AS_FLOAT SQL-rejıminde ol FLOAT úshin sınonım)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
kk: Bıt-óris túri (M), bir mánine M bıt saqtaıtyn (ádepki - 1, eń kóp - 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
kk: TINYINT(1) sınonımi, nól máni «false» bolyp esepteledi, beınóldik mánder «true» dep esepteledi

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
kk: BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE úshin búrkenshik aty

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
kk: Kún, qoldaý aýqymy - %1$s jáne %2$s arasy

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
kk: Kún men ýaqyt quramasy, qoldaý aýqymy - %1$s jáne %2$s arasy

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
kk: Ýaqyt belgisi, aýqymy 1970-01-01 00:00:01 UTC jáne 2038-01-09 03:14:07 UTC arasy, dáýirden (1970-01-01 00:00:00 UTC) beri sekýnt sany retinde saqtalady

en: A time, range is %1$s to %2$s
kk: Ýaqyt, aýqymy - %1$s jáne %2$s arasy

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
kk: Jyl, tórt-sıfrly (4, ádepki) nemese eki-sıfrly (2) pishimdegi, ruqsat etilgen mánderi - 70 (1970) jáne 69 (2069) arasy nemese 1901 jáne 2155 arasy, jáne 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
kk: Bekitilgen uzyndyqty (0-255, ádepki 1) jol, saqtalǵan kezde kórsetilgen uzyndyqqa bosoryndarmen árqashan oń jaqqa toltyrylady

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
kk: Aınymaly uzyndyq (%s) joly, tıimdi eń kóp uzyndyq eń úlken jol ólshemine baılanysty

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
kk: Eń kóp 255 (2^8 - 1) tańba uzyndyǵyndaǵy TEXT baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin bir baıt prefıksimen saqtalady

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
kk: Eń kóp 65 535 (2^16 - 1) tańba uzyndyǵyndaǵy TEXT baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin eki baıt prefıksimen saqtalady

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
kk: Eń kóp 16 777 215 (2^24 - 1) tańba uzyndyǵyndaǵy TEXT baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin úsh baıt prefıksimen saqtalady

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
kk: Eń kóp 4 294 967 295 nemese 4 GiB (2^32 - 1) tańba uzyndyǵyndaǵy TEXT baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin tórt baıt prefıksimen saqtalady

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
kk: CHAR túrine uqsas, biraq ekilik emes tańbalyq joldardan góri ekilik baıttyq joldaryn saqtaıdy

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
kk: VARCHAR túrine uqsas, biraq ekilik emes tańbalyq joldardan góri ekilik baıttyq joldaryn saqtaıdy

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
kk: Eń kóp uzyndyǵy 255 (2^8 - 1) baıttan turatyn BLOB baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin bir baıt prefıksimen saqtalady

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
kk: Eń kóp uzyndyǵy 16 777 215 (2^24 - 1) baıttan turatyn BLOB baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin úsh baıt prefıksimen saqtalady

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
kk: Eń kóp uzyndyǵy 65 535 (2^16 - 1) baıttan turatyn BLOB baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin eki baıt prefıksimen saqtalady

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
kk: Eń kóp uzyndyǵy 4 294 967295 nemese 4GiB (2^32 - 1) baıttan turatyn BLOB baǵany, baıttar boıynsha mániniń uzyndyǵyn kórsetetin tórt baıt prefıksimen saqtalady

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
kk: Sanamalaý, 65535 mánine deıin tizimnen tańdalǵan nemese arnaıy '' qate máni

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
kk: Jalǵyz mán, 64 múshege deıin turatyn jıyntyqtan tańdalǵan

en: A type that can store a geometry of any type
kk: Kezkelgen túrdegi geometrıany saqtaýǵa bolatyn túri

en: A point in 2-dimensional space
kk: 2-ólshemdik keńistiktegi núkte

en: A curve with linear interpolation between points
kk: Núkteler arasyndaǵy syzyqtyq ınterpolásıaǵa ıe qısyq syzyq

en: A polygon
kk: Kópburysh

en: A collection of points
kk: Núkteler jıyntyǵy

en: A collection of curves with linear interpolation between points
kk: Núkteler arasyndaǵy syzyqtyq ınterpolásıaǵa ıe qısyq syzyqtardyń jıyntyǵy

en: A collection of polygons
kk: Kópburyshtar jıyntyǵy

en: A collection of geometry objects of any type
kk: Kezkelgen túrdegi geometrıalyq nysandar jınaǵy

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
kk: Saqtaıdy jáne JSON (JavaScript Object Notation) qujattaryndaǵy derekter úshin tıimdi qatynaýdy qosady

[ctx: numeric types]
en: Numeric
kk: Sandyq

[ctx: date and time types]
en: Date and time
kk: Kún men ýaqyt

[ctx: spatial types]
en: Spatial
kk: Keńistik

en: Taking you to the target site.
kk: Sizdi maqsatty saıtqa aparady.

en: The profile has been updated.
kk: Profaıl jańartyldy.

en: Password is too long!
kk: Paról tym uzyn!

en: Could not save configuration
kk: Konfıgýrasıany saqtaý múmkin bolmady

en: Max: %s%s
kk: Eń kóbi: %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
kk: Qań

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
kk: Aqp

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
kk: Naý

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
kk: Sáý

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
kk: Mam

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
kk: Maý

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
kk: Shi

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
kk: Tam

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
kk: Qyr

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
kk: Qaz

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
kk: Qar

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
kk: Jel

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
kk: Dúı

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
kk: Seı

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
kk: Sár

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
kk: Beı

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
kk: Jum

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
kk: Sen

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
kk: %s kún, %s saǵat, %s mınýt jáne %s sekýnt

en: Users
kk: Paıdalanushylar

en: Sort
kk: Suryptaý

en: Error in ZIP archive:
kk: ZIP-muraǵatyndaǵy qate:

en: No files found inside ZIP archive!
kk: ZIP-muraǵat isinde faıldar tabylmady!

en: Icons
kk: Belgisheler

en: Text
kk: Mátin

en: Both
kk: Ekeýi de

en: Nowhere
kk: Eshqaıda

en: Left
kk: Sol

en: Right
kk: Oń

en: Click
kk: Basý

en: Double click
kk: Eki ret basý

en: Disabled
kk: Óshirilgen

en: key
kk: kilt

en: display column
kk: baǵandy beıneleý

en: Welcome
kk: Qosh keldińiz

en: Open
kk: Ashyq

en: Closed
kk: Jabyq

en: Monday
kk: Dúısenbi

en: Tuesday
kk: Seısenbi

en: Wednesday
kk: Sársenbi

en: Thursday
kk: Beısenbi

en: Friday
kk: Juma

en: Saturday
kk: Senbi

en: Sunday
kk: Jeksenbi

en: Ask before sending error reports
kk: Qate týraly esepterdi jibermes buryn suraý

en: Always send error reports
kk: Árqashan qate týraly esepter jiberý

en: Never send error reports
kk: Qate týraly esepterdi eshqashan jibermeý

en: Server default
kk: Ádepki server

en: Enable
kk: Qosý

en: Disable
kk: Óshirý

en: Quick - display only the minimal options to configure
kk: Jyldam - teńsheý úshin eń az opsıalardy ǵana beıneleý

en: Custom - display all possible options to configure
kk: Teńsheletin - teńsheý úshin barlyq yqtımal opsıalardy beıneleý

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
kk: Teńsheletin - joǵarydaǵydaı, biraq jyldam/teńsheletin tańdaýysyz

en: complete inserts
kk: tolyq kiristirýler

en: extended inserts
kk: keńeıtilgen kiristirýler

en: both of the above
kk: joǵarydaǵy ekeýi de

en: neither of the above
kk: joǵarydaǵy bireýi de joq

en: Configuration already exists, setup is disabled!
kk: Konfıgýrasıa áldeqashan bar, teńsheý óshirildi!

en: Wrong data
kk: Durys emes derekter

en: Wrong data or no validation for %s
kk: Qate derekter nemese %s úshin jaramdylyq tekserýi joq

en: Edit ENUM/SET values
kk: ENUM/SET mánderin óńdeý

[ctx: for default]
en: None
kk: Eshbir

en: As defined:
kk: Anyqtalǵandaı:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
kk: Bul áreketti oryndaý úshin jetkilikti artyqshylyqtaryńyz joq. Kóbirek egjeıler úshin qujattamany qarańyz

en: Unique
kk: Biregeı

en: Fulltext
kk: Tolyq mátin

en: Spatial
kk: Keńistik

en: Expression
kk: Órnek

en: first
kk: birinshi

en: after %s
kk: %s sońynda

en: Table name
kk: Keste aty

en: Add
kk: Ústeý

en: column(s)
kk: baǵan

en: Collation:
kk: Kolasıa:

en: Storage Engine:
kk: Saqtaýysh mehanızmy:

en: Connection:
kk: Qosylym:

en: PARTITION definition:
kk: PARTITION anyqtaýy:

en: Referenced by %s.
kk: %s arqyly baılastyryldy.

en: Is a foreign key.
kk: Bul syrtqy kilt.

en: Pick from Central Columns
kk: Ortalyq baǵandardan tańdaý

en: Partition by:
kk: Arqyly bólingen:

en: Expression or column list
kk: Órnek nemese baǵandar tizimi

en: Partitions:
kk: Bólimder:

en: Subpartition by:
kk: Arqyly ishki bólim:

en: Subpartitions:
kk: Ishki bólimder:

en: Partition
kk: Bólim

en: Values
kk: Mánder

en: Subpartition
kk: Ishki bólim

en: Engine
kk: Mehanızm

en: Comment
kk: Túsinikteme

en: Data directory
kk: Derekter katalogi

en: Index directory
kk: Indeks katalogi

en: Max rows
kk: Eń kóp joldar

en: Min rows
kk: Eń az joldar

en: Table space
kk: Keste orny

en: Node group
kk: Túıin toby

en: Length/Values
kk: Uzyndyǵy/Mánderi

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
kk: Eger baǵannyń túri «enum» nemese «set» bolsa, onda osy pishimdi paıdalanyp mánderdi engizińiz: 'a','b','c'…<br>Eger keri qıǵash syzyqty («\») nemese jalǵyz tyrnaqshany («'») osy mánder arasynda qoıý qajet bolsa, aldyna keri qıǵash syzyqty qoıyńyz (mysaly, '\\xyz' nemese 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
kk: Ádepki mánder úshin, keri qıǵash syzyq arqyly ekrandaýsyz nemese tik tyrnaqshalarsyz jalǵyz ǵana mándi engizińiz, osy pishim arqyly: a

en: Collation
kk: Kolasıa

en: Adjust privileges
kk: Artyqshylyqtardy naqtylaý

en: Virtuality
kk: Aýanılyq

en: Move column
kk: Baǵandy jyljytý

en: List of available transformations and their options
kk: Qoljetimdi túrlendirýlerdiń tizimi jańe olardyń opsıalary

en: Browser display transformation
kk: Sholǵysh beıneleýiń túrlendirý

en: Browser display transformation options
kk: Sholǵysh beıneleýin túrlendirý opsıalary

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
kk: Bul pishim arqyly túrlendirý parametrleri úshin mánderin engizińiz: 'a', 100, b, 'c'…<br>Eger keri qıǵash syzyqty («\») nemese jalǵyz tyrnaqshany («'») osy mánder arasynda qoıý qajet bolsa, aldyna keri qıǵash syzyqty qoıyńyz (mysaly, '\\xyz' nemese 'a\'b').

en: Input transformation
kk: Kiris túrlendirýi

en: Input transformation options
kk: Kiristi túrlendirý opsıalary

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
kk: Bul parametr óshirilgen, ol konfıgýrasıańyzǵa qoldanylmaıdy.

en: Set value: %s
kk: Mándi ornatý: %s

en: Restore default value
kk: Ádepki mándi qalpyna keltirý

en: Allow users to customize this value
kk: Bul mándi teńsheý úshin paıdalanýshylarǵa ruqsat etý

en: Collapse
kk: Jıý

en: Expand
kk: Jaıý

en: Requery
kk: Jańǵyrtý

en: Clear
kk: Tazalaý

en: History
kk: Tarıh

en: Bookmarks
kk: Betbelgiler

en: Press Ctrl+Enter to execute query
kk: Saýaldy oryndaý úshin Ctrl+Enter basyńyz

en: Press Enter to execute query
kk: Saýaldy oryndaý úshin «Enter» basyńyz

en: Explain
kk: Explain áreketi

en: Bookmark
kk: Betbelgi

en: Query failed
kk: Saýal sátsiz aıaqtaldy

en: Queried time
kk: Saýaldyq ýaqyt

en: During current session
kk: Aǵymdyq seans barysynda

en: ascending
kk: ósýmen

en: descending
kk: kemýmen

en: Order:
kk: Reti:

en: Count
kk: Sany

en: Execution order
kk: Oryndaý reti

en: Time taken
kk: Alǵan ýaqyt

en: Order by:
kk: Reti boıynsha:

en: Ungroup queries
kk: Saýaldardy toptastyrylmaý

en: Show trace
kk: Qadaǵalaýdy kórsetý

en: Hide trace
kk: Qadaǵalaýdy jasyrý

en: Add bookmark
kk: Betbelgi ústeý

en: Label
kk: Belgi

en: Target database
kk: Maqsatty derekqor

en: Share this bookmark
kk: Bul betbelgimen bólisý

en: Set default
kk: Ádepki ornatý

en: Create version %1$s of %2$s
kk: %2$s úshin %1$s nusqasyn jasaý

en: Create version %1$s
kk: %1$s nusqasyn jasaý

en: Track these data definition statements:
kk: Osy derekterdi anyqtaý nusqaýlaryn qadaǵalaý:

en: Track these data manipulation statements:
kk: Osy derekterdi basqarý nusqaýlaryn qadaǵalaý:

en: Create version
kk: Nusqa jasaý

en: Add new column
kk: Jańa baǵandy ústeý

en: Length/Value
kk: Uzyndyǵy/Máni

en: Attribute
kk: Tólsıpat

en: The central list of columns for the current database is empty
kk: Aǵymdaǵy derekqor baǵandarynyń ortalyq tizimi bos

en: Filter rows
kk: Joldardy súzý

en: Search this table
kk: Bul kesteni izdeý

en: Add column
kk: Baǵan ústeý

en: Select a table
kk: Keste bólekteý

en: Select a column.
kk: Baǵandy bólekteý.

en: Click to sort.
kk: Suryptaý úshin basyńyz.

en: Action
kk: Áreket

en: Number of columns
kk: Bagan sany

en: Create
kk: Jasaý

en: Database comment:
kk: Derekqor túsiniktemesi:

en: Print
kk: Basyp shyǵarý

en: Packed
kk: Qaptalǵan

en: Cardinality
kk: Element sany

en: No index defined!
kk: Indeks anyqtalmady!

en: Select all
kk: Barlyǵyn bólekteý

en: Show/hide columns
kk: Baǵandardy kórsetý/jasyrý

en: See table structure
kk: Keste qurylymyn qaraý

en: Add an option for column "%s".
kk: «%s» baǵanyna opsıany qosý.

en: Page to open
kk: Ashylatyn bet

en: Page to delete
kk: Joıylatyn bet

en: Show/Hide tables list
kk: Kesteler tiziminin kórsetý/jasyrý

en: View in fullscreen
kk: Tolyq ekranda kórý

en: Exit fullscreen
kk: Tolyq ekrandan shyǵý

en: New page
kk: Jańa bet

en: Delete pages
kk: Betterdi joıý

en: Create table
kk: Keste jasaý

en: Create relationship
kk: Qatynastyq jasaý

en: Reload
kk: Qaıta júkteý

en: Help
kk: Anyqtama

en: Angular links
kk: «Angular» siltemeleri

en: Direct links
kk: Tike siltemeler

en: Snap to grid
kk: Torǵa baılastyrý

en: Small/Big All
kk: Barlyǵyn Kishireıtý/Úlkeıtý

en: Toggle small/big
kk: Kishireıtý/úlkeıtýdi aýystyrý

en: Toggle relationship lines
kk: Qatynastyq syzyqtardy aýystyrý

en: Export schema
kk: Sulbany eksportaý

en: Build Query
kk: Saýal qurý

en: Move Menu
kk: Mázirdi jyljytý

en: Pin text
kk: Mátindi bekitý

en: Hide/Show all
kk: Barlyǵyn jasyrý/kórsetý

en: Hide/Show tables with no relationship
kk: Qatynastyqsyz kestelerdi jasyrý/kórsetý

en: Number of tables:
kk: Keste sany:

en: Delete relationship
kk: Qatynastyqty joıý

en: Relationship operator
kk: Qatynastyq operatory

en: Except
kk: Qospaǵanda

en: Value
kk: Mán

en: subquery
kk: baǵynynqy saýal

en: Rename to
kk: Mynaǵan qaıta ataý

en: New name
kk: Jańa aty

en: Aggregate
kk: Biriktirý

en: Active options
kk: Belsendi opsıalar

en: Save to selected page
kk: Bólektelgen bette saqtaý

en: Create a page and save to it
kk: Betti jasaý men soǵan saqtaý

en: New page name
kk: Jańa bet aty

en: Select page
kk: Betti bólekteý

en: Select Export Relational Type
kk: Exporttyń qatynastyq túrin bólekteý

en: Details
kk: Egjeıler

en: Event name
kk: Oqıǵa aty

en: Event type
kk: Oqıǵa túri

en: Change to %s
kk: %s úshin ózgertý

en: Execute at
kk: Oryndaý mezgili

en: Execute every
kk: Oryndaý kezi

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
kk: Bastaýy

[ctx: End of recurring event]
en: End
kk: Sońy

en: On completion preserve
kk: Aıaqtalǵannan keıin saqtap otyrý

en: Definer
kk: Anyqtaýshy

en: Check all
kk: Barlyǵyn belgileý

en: There are no events to display.
kk: Munda beınelenetin oqıǵalar joq.

en: Event scheduler status
kk: Oqıǵa josparlaýshy mártebesi

en: Click to toggle
kk: Aýystyrý úshin basyńyz

en: ON
kk: QOS

en: OFF
kk: ÓSH

en: Exporting tables from "%s" database
kk: Kestelerdi«%s» derekqorynan eksporttaý

en: Importing into the database "%s"
kk: «%s» derekqoryna ımporttaý

en: Multi-table query
kk: Birneshe keste saýaly

en: Query by example
kk: Mysal boıynsha saýal

en: Query window
kk: Saýal terezesi

en: select table
kk: kesteni bólekteý

en: select column
kk: baǵandy bólekteý

en: Table alias
kk: Keste búrkenshik aty

en: Column alias
kk: Baǵan búrkenshik aty

en: Use this column in criteria
kk: Bul baǵandy sharttarda paıdalaný

en: criteria
kk: sharttar

en: Add as
kk: Basqasha ústeý

en: Another column
kk: Taǵy basqa baǵan

en: Enter criteria as free text
kk: Erkin mátin retinde sharttardy engizý

en: Remove this column
kk: Bul baǵandy alastaý

en: + Add column
kk: + Baǵandy ústeý

en: Update query
kk: Saýaldy jańartý

en: Database comment
kk: Derekqor túsiniktemesi

en: Rename database to
kk: Derekqordy mynaǵan qaıta ataý

en: New database name
kk: Jańa derekqor aty

en: Remove database
kk: Derekqor alastaldy

en: Database %s has been dropped.
kk: %s derekqory joıyldy.

en: Drop the database (DROP)
kk: Derekqordy joıý (DROP)

en: Copy database to
kk: Derekqordy mynaǵan kóshirý

en: CREATE DATABASE before copying
kk: Koshirý aldynda CREATE DATABASE

en: Add constraints
kk: Shekteýlerdi ústeý

en: Switch to copied database
kk: Kóshirilgen derekqorǵa aýysý

en: Change all tables collations
kk: Barlyq kestelerdiń kolasıalaryn ózgertý

en: Change all tables columns collations
kk: Barlyq kestelerdiń baǵandar kolasıalaryn ózgertý

en: Users having access to "%s"
kk: «%s» qatynaýyna ıe paıdalanýshylar

en: User name
kk: Paıdalanushy aty

en: Host name
kk: Túın aty

en: Grant
kk: Ruqsat etý

en: Any
kk: Kezkelgen

en: global
kk: ǵalamdyq

en: database-specific
kk: derekqorǵa tán

en: wildcard
kk: qoıylmaly tańba

en: routine
kk: rásim

en: With selected:
kk: Bólektelgendermen:

[ctx: Create new user]
en: New
kk: Jańa

en: Add user account
kk: Paıdalanushy tirkelgisin ústeý

en: Switch to %svisual builder%s
kk: %sKórneki qurastyrýshy%s úshin aýystyrý

en: You have to choose at least one column to display!
kk: Beıneleý úshin keminde bir baǵandy tańdaý kerek!

en: Ins:
kk: Kir:

en: Del:
kk: Joıý:

en: Column:
kk: Baǵan:

en: Alias:
kk: Búrkenshik aty:

en: Show:
kk: Kórsetý:

en: Sort:
kk: Suryptaý:

en: Sort order:
kk: Suryptaý reti:

en: Criteria:
kk: Sharttar:

en: Modify:
kk: Ózgertý:

en: SQL query on database <b>%s</b>:
kk: <b>%s</b> derekqoryndaǵy SQL-saýal:

en: Routine name
kk: Rásim aty

en: Parameters
kk: Parametrler

en: Direction
kk: Baǵyt

en: Add parameter
kk: Parrametr ústeý

en: Remove last parameter
kk: Sońǵy parametrdi alastaý

en: Return type
kk: Qaıtarym túri

en: Return length/values
kk: Qaıtarym uzyndyǵy/mánderi

en: Return options
kk: Qaıtarym opsıalary

en: Charset
kk: Tańbalar jıyny

en: Is deterministic
kk: Sheshýshi

en: Security type
kk: Qaýipsizdik túri

en: SQL data access
kk: SQL-derekterge qatynaý

en: Routine parameters
kk: Rásim parametrleri

en: There are no routines to display.
kk: Munda beınelenetin rásimder joq.

en: Returns
kk: Qaıtarady

en: ENUM/SET editor
kk: ENUM/SET óńdegishi

en: Execute
kk: Oryndaý

en: Search in database
kk: Derekqorda izdeý

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
kk: Izdestirý úshin sózder nemese mánder (qoıylmaly tańba: «%»):

en: Find:
kk: Tabý:

en: Words are separated by a space character (" ").
kk: Sózder bosoryn tańbasymen bólinedi (« »).

en: Inside tables:
kk: Kesteler ishinde:

en: Unselect all
kk: Barlyq bólekteýdi alastaý

en: Inside column:
kk: Baǵan ishinse:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
kk[0]: <strong>%2$s</strong> ishinde %1$s sáıkes
kk[1]: <strong>%2$s</strong> ishinde sany %1$s sáıkes

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
kk[0]: <strong>Qorytyndy:</strong> <em>%count%</em> sáıkes
kk[1]: <strong>Qorytyndy:</strong> sany <em>%count%</em> sáıkes

en: Add prefix
kk: Prefiks ústeý

en: %s table | %s tables
kk[0]: %s keste
kk[1]: sany %s keste

en: Sum
kk: Somasy

en: Continue
kk: Jalǵastyrý

en: From
kk: Mynadan

en: To
kk: Mynaǵan

en: Check tables having overhead
kk: Ústeme shyǵyndary bar kestelerdi tekserý

en: Copy table
kk: Kesteni kóshirý

en: Show create
kk: Jasaýdy kórsetý

en: Delete data or table
kk: Derekterdi nemese kesteni joıý

en: Empty
kk: Bosatý

en: Table maintenance
kk: Kestege qyzmet kórsetý

en: Analyze table
kk: Kesteni taldaý

en: Check table
kk: Kesteni tekserý

en: Checksum table
kk: Kesteniń baqylaý somasy

en: Optimize table
kk: Kesteni ońtaılandyrý

en: Repair table
kk: Kesteni jóndeý

en: Prefix
kk: Prefiks

en: Add prefix to table
kk: Keste prefiks ústeý

en: Replace table prefix
kk: Keste prefiksin aýystyrý

en: Add columns to central list
kk: Ortalyq tizimge baǵandardy ústeý

en: Remove columns from central list
kk: Ortalyq tizimnen baǵandardy alastaý

en: Make consistent with central list
kk: Ortalyq tizimmen sáıkestirý

en: Are you sure?
kk: Senimdisiz be?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
kk: Bul áreket baǵandar anyqtamasynyń keıbirin ózgerte alady.[br]Shynymen de jalǵastyrǵyńyz kele me?

en: Add AUTO INCREMENT value
kk: AUTO INCREMENT mánin ústeý

en: Do you really want to execute the following query?
kk: Shynymen kelesi saýaldy oryndaǵyńyz kele me?

en: Remove from Favorites
kk: Tańdaýlylardan alastaý

en: Add to Favorites
kk: Tańdaylylarǵa ústeý

en: Showing create queries
kk: Jasaý saýaldary kórsetilýde

en: Create view
kk: Kórinis jasaý

en: Not replicated
kk: Replıkalanbaǵan

en: Replicated
kk: Replıkalanǵan

en: in use
kk: paıdalanýda

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
kk: Shamamen bolýy múmkin. Naqty sandy alý úshin nómirdi basyńyz. [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc] qarańyz.

en: Size
kk: Ólshem

en: Creation
kk: Jasalys

en: Last update
kk: Sońǵy jańartý

en: Last check
kk: Sońǵy tekserý

en: Tracking is active.
kk: Qadaǵalaý belsendi.

en: Tracking is not active.
kk: Qadaǵalaý belsendi emes.

en: Tracked tables
kk: Qadaǵalanǵan kesteler

en: Last version
kk: Sońǵy nusqa

en: Created
kk: Jasaldy

en: Updated
kk: Jańartylǵan

en: active
kk: belsendi

en: not active
kk: belsendi emes

en: Delete tracking
kk: Qadaǵalaýdy joıý

en: Versions
kk: Nusqalar

en: Untracked tables
kk: Qdaǵalanbaǵan kesteler

en: Track table
kk: Kesteni qadaǵalaý

en: Trigger name
kk: Trıger aty

[ctx: Trigger action time]
en: Time
kk: Ýaqyt

en: There are no triggers to display.
kk: Munda beınelenetin trıgerler joq.

en: Save edited data
kk: Óńdelgen derekterdi saqtaý

en: Restore column order
kk: Baǵan retin qalpyna keltirý

en: Number of rows:
kk: Jol sany:

en: All
kk: Barlyǵy

en: Sort by key:
kk: Kilt boıynsha suryptaý:

en: Relational key
kk: Qatynastyq kilt

en: Display column for relationships
kk: Qatynastyqtar úshin kesteni beıneleý

en: Show binary contents
kk: Ekilik mazmundardy kórsetý

en: Show BLOB contents
kk: BLOB mazmundardy kórsetý

en: Hide browser transformation
kk: Sholǵysh túrlendirýlerin jasyrý

en: Well Known Text
kk: Óte tanymal mátin

en: Well Known Binary
kk: Óte tanymal ekilik

en: Query results operations
kk: Saýal nátijesindegi áreketter

en: Copy to clipboard
kk: Aralyq saqtaǵyshqa kóshirý

en: Display chart
kk: Dıagram beıneleý

en: Visualize GIS data
kk: GIS-derekterdi kórnekileý

[ctx: None encoding conversion]
en: None
kk: Eshbir

en: Convert to Kana
kk: Kana úshin túrlendirý

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
kk: Bul esep avtomatty qate týraly derekterdi jáne qatysty konfıgýrasıa parametrleri týraly aqparatty qamtıdy. Kúıin keltirý úshin bul phpMyAdmin tobyna jiberiledi.

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
kk: Osy qatege ákeletin qadamdardy bizge aıtyp bere alasyz ba? Ol kúıin keltirýde sheshýshi kómektesedi:

en: You may examine the data in the error report:
kk: Qate týraly esepte derekterdi teksere alasyz:

en: Submit error report
kk: Qate esebin jiberý

en: Send error report
kk: Qate esebin jiberý

en: Select a template
kk: Úlgini bólekteńiz

en: Export templates:
kk: Úlgilerdi eksporttaý:

en: New template:
kk: Jańa úlgi:

en: Template name
kk: Úlgi aty

en: Existing templates:
kk: Qoldanysta bar úlgiler:

en: Template:
kk: Úlgi:

en: Update
kk: Jańartý

en: Export method:
kk: Eksport ádisi:

en: Quick - display only the minimal options
kk: Jyldam - eń az opsıalardy ǵana beıneleý

en: Custom - display all possible options
kk: Teńsheýli - barlyq yqtımal opsıalardy beıneleý

en: Rows:
kk: Joldar:

en: Dump all rows
kk: Barlyq joldardy damptaý

en: Dump some row(s)
kk: Keıbir jol(dar)dy damptaý

en: Row to begin at:
kk: Bastalatyn jol:

en: Output:
kk: Shyǵarý:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
kk: Serverdegi <strong>%s</strong> katalogynda saqtaý

en: Rename exported databases/tables/columns
kk: Eksporttalǵan derekqorlardy/kestelerdi/baǵandardy qaıta ataý

en: Defined aliases
kk: Anyqtalǵan búrkenshik attar

en: Remove
kk: Alastaý

en: Define new aliases
kk: Jańa búrkenshik ataýlardy anyqtaý

en: Select database:
kk: Derekqordy bólekteý:

en: Select table:
kk: Kesteni bólekteý:

en: New table name
kk: Jańa keste aty

en: Select column:
kk: Baǵandy bólekteý:

en: New column name
kk: Jańa baǵan aty

en: Use %s statement
kk: %s nusqaýyn paıdalaný

en: View output as text
kk: Shyǵarýdy mátin retinde kórý

en: Save output to a file
kk: Shyǵarýdy faılǵa saqtaý

en: File name template:
kk: Faıl atynyń úlgisi:

en: Character set of the file:
kk: Faıldyń tańbalar jıyny:

en: Compression:
kk: Qysý:

en: zipped
kk: ZIP-talǵan

en: gzipped
kk: GZIP-talǵan

en: Export databases as separate files
kk: Derekqorlardy bólek faıldar retinde eksporttaý

en: Export tables as separate files
kk: Kestelerdi bólek faıldar retinde eksporttaý

en: Format-specific options:
kk: Pishimge tán opsıalar:

en: Encoding Conversion:
kk: Kodtaýdy túrlendirý:

en: Filters
kk: Súzgiler

en: Containing the word:
kk: Ishindegi bar sóz:

en: Open new phpMyAdmin window
kk: Jańa phpMyAdmin terezesin ashý

en: phpMyAdmin Demo Server
kk: phpMyAdmin demo-serveri

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
kk: Aǵymda %2$s tarmaǵynan %1$s Git túzetýi iske qosylǵan.

en: Git information missing!
kk: Git aqparaty jetispeıdi!

en: Value for the column "%s"
kk: «%s» baǵanynyń máni

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
kk: Negizgi Qabat retinde OpenStreetMaps paıdalaný

en: Geometry %d:
kk: Geometrıa %d:

en: Point:
kk: Núkte:

en: Point %d:
kk: Núkte %d:

en: Linestring %d:
kk: Irek syzyq %d":

en: Outer ring:
kk: Syrtqy sheńber:

en: Inner ring %d:
kk: Ishki sheńber %d:

en: Add a linestring
kk: Irek syzyqty ústeý

en: Polygon %d:
kk: Kópburysh %d:

en: Add a polygon
kk: Kópburyshty ústeý

en: Add geometry
kk: Geometrıany ústeý

en: Output
kk: Shyǵarý

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
kk: «Fýnksıa» baǵanynan «GeomFromText» tańdap, tómendegi joldy «Máni» órisine qoıý.

en: Javascript must be enabled past this point!
kk: Osy sátten bastap Javascript qosýly bolýy qajet!

en: Click on the bar to scroll to top of page
kk: Bettiń joǵarǵy jaǵyna jyljý úshin jolaqty basyńyz

en: Git revision:
kk: Git túzetýi:

en: no branch
kk: tarmaq joq

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
kk: Demo-serverdi paıdalanýp jatyrsyz. Munda ne bolsa da isteı alasyz, biraq, «root», «debian-sys-maint» jáne «pma» paıdalanýshylaryn ózgertpeńiz. Qosymsha aqparat %s ishinde qoljetimdi.

en: General settings
kk: Jalpy parametrler

en: Server connection collation:
kk: Server qosylymynyń kolasıasy:

en: More settings
kk: Kóbirek parametrler

en: Appearance settings
kk: Kórinis parametrleri

en: Language
kk: Til

en: Theme
kk: Taqyryp

en: Database server
kk: Derekqor serveri

en: Server type:
kk: Server túri:

en: Server connection:
kk: Server qosylymy:

en: Protocol version:
kk: Protokol nusqasy:

en: User:
kk: Paıdalanushy:

en: Server charset:
kk: Serverdiń tańbalar jıyny:

en: Web server
kk: Ýeb-server

en: Database client version:
kk: Derekqor klıentiniń nusqasy:

en: PHP extension:
kk: PHP-keńeıtimi:

en: PHP version:
kk: PHP nusqasy:

en: Show PHP information
kk: PHP aqparatyn kórsetý

en: Version information:
kk: Nusqa aqparaty:

en: Official Homepage
kk: Resmı basqy bet

en: Contribute
kk: Jarna qosý

en: Get support
kk: Qoldaý alý

en: List of changes
kk: Ózgerister tizimi

en: License
kk: Lısenzıa

en: Warning
kk: Eskertý

en: Get more themes!
kk: Kóbirek taqyryptar alý!

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
kk: Mynany alyńyz

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
kk: Júktep salynatyn faıl ruqsat etilgen eń úlken ólshemnen úlkenirek bolýy yqtımal, nemese bul Webkit negizindegi (Safari, Google Chrome, Arora jáne t.b.) sholǵyshtarynda belgili aqaýlyq.

en: %s of %s
kk: %s - %s ishinen

en: %s/sec.
kk: %s/sek.

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
kk: Shamamen %MIN mın %SEC sek qalǵan.

en: About %SEC sec. remaining.
kk: Shamamen %SEC sek qalǵan.

en: The file is being processed, please be patient.
kk: Faıl óńdep shyǵarylýda, shydamdy bolyńyz.

en: Uploading your import file…
kk: Import faılyńyzdy júktep salýda…

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
kk: Shydamdy bolyńyz, faıl júktep salýda. Júktep salý týraly egjeıler qoljetimdi emes.

en: File to import:
kk: Importtalatyn faıl:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
kk: Faıl qysylǵan (%s) nemese qysylmaǵan bolýy múmkin.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
kk: Qysylǵan faıl atynyń sońy <strong>.[pishim].[qysý]</strong> bolý qajet. Mysaly: <strong>.sql.zip</strong>

en: Browse your computer:
kk: Kompúterińizdi sharlaý:

en: You may also drag and drop a file on any page.
kk: Sondaı-aq, faıldy kezkelgen betke súırep aparýǵa bolady.

en: File uploads are not allowed on this server.
kk: Bul serverde faıldardy júktep salýǵa ruqsat etilmeıdi.

en: Partial import:
kk: Ishinara Import:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
kk: Aldyńǵy ımporttaý merzimi aıaqtaldy, qaıta jiberýden keıin %d jaıǵasymynan jalǵastyrylady.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
kk: Birinshisinen bastap, osy saýal (SQL úshin) sanyn ótkizip jiberý:

en: The primary key has been dropped.
kk: Alǵashqy kilt joıyldy.

en: Index %s has been dropped.
kk: %s ındeksi joıyldy.

note: l10n: Month-year order for calendar, use either "calendar-month-year" or "calendar-year-month".
en: calendar-month-year
kk: calendar-year-month

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
kk: Búgin

en: January
kk: Qańtar

en: February
kk: Aqpan

en: March
kk: Naýryz

en: April
kk: Sáýir

note: l10n: Short month name for May
en: May
kk: Mamyr

en: June
kk: Maýsym

en: July
kk: Shilde

en: August
kk: Tamyz

en: September
kk: Qyrkúıek

en: October
kk: Qazan

en: November
kk: Qarasha

en: December
kk: Jeltoqsan

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
kk: Jek

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
kk: Js

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
kk: Ds

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
kk: Ss

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
kk: Sr

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
kk: Bs

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
kk: Jm

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
kk: Sb

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
kk: Ap

en: Hour
kk: Saǵat

en: Minute
kk: Mınýt

en: Second
kk: Sekýnt

en: This field is required
kk: Bul óris qajet

en: Please fix this field
kk: Bul óristi túzetińiz

en: Please enter a valid email address
kk: Jaramdy e-poshta mekenjaıyn engizińiz

en: Please enter a valid URL
kk: Jaramdy URL-dy engizińiz

en: Please enter a valid date
kk: Jaramdy kúndi engizińiz

en: Please enter a valid date ( ISO )
kk: Jaramdy (ISO) kúndi engizińiz

en: Please enter a valid number
kk: Jaramdy sandy engizińiz

en: Please enter a valid credit card number
kk: Jaramdy nesıelik karta nómirin engizińiz

en: Please enter only digits
kk: Tek sıfrlardy engizińiz

en: Please enter the same value again
kk: Birdeı mándi qaıta engizińiz

en: Please enter no more than {0} characters
kk: {0} tańbadan artyq engizbeńiz

en: Please enter at least {0} characters
kk: Eń keminde {0} tańba engizińiz

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
kk: {0} jáne {1} tańbalar arasyndaǵy mándi engizińiz

en: Please enter a value between {0} and {1}
kk: {0} jáne {1} arasyndaǵy mándi engizińiz

en: Please enter a value less than or equal to {0}
kk: {0} mánden kem nemese teń mándi engizińiz

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
kk: {0} mánden tym nemese teń mándi engizińiz

en: Please enter a valid date or time
kk: Jaramdy kúndi nemese ýaqytty engizińiz

en: Please enter a valid HEX input
kk: Jaramdy HEX mánin engizińiz

en: Log in
kk: Kirý

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
kk: Siz túıin atyn / IP-mekenjaıyn jáne bosorynmen bólingen portty engize alasyz.

en: Username:
kk: Paıdalanýshy aty:

en: Password:
kk: Paról:

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
kk: Serverde jáne klıentte HTTPS arasynda kórsetilgen sáıkessizdik bar. Bul phpMyAdmin jumys istemeýine nemese qaýipsizdik qaterine ákelýi múmkin. HTTPS durys kórsetilý úshin server konfıgýrasıasyn túzetińiz.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
kk: Qurylǵydaǵy qos-faktorly túpnusqalyq rastama qoldanbasynda kelesi QR-kodty skanerleńiz jáne ol jasap shyǵarǵan rastama kodyn engizińiz.

en: Secret/key:
kk: Qupıa/kilt:

en: Authentication code:
kk: Túpnusqalyq rastama kody:

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
kk: Túpnusqalyq rastama kodyńyzdy kórý jáne sáıkestik kýáligińizdi tekserý úshin qurylǵydaǵy qos-faktorly túpnusqalyq rastama baǵdarlamasyn ashyńyz.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
kk: Teńshelgen qos-faktorly túpnusqalyq rastama qoljetimdi emes, jetispeıtin táýeldilikterdi ornatyńyz.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
kk: FIDO U2F qurylǵysyn kompúterińizdiń USB-portyna jalǵańyz. Sodan keıin qurylǵyda tirkeýdi rastańyz.

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
kk: phpMyAdmin úshin qatynaýǵa https protokolyn paıdalanbaısyz, sondyqtan FIDO U2F qurylǵysy túpnusqalyǵyńyzdy rastaýdan bas tartýy eń yqtımal.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
kk: FIDO U2F qurylǵysyn kompúterińizdiń USB-portyna jalǵańyz. Sodan keıin qurylǵyda kirýdi rastańyz.

en: Verify
kk: Rasaý

en: Show hidden navigation tree items.
kk: Sharlaý tarmaǵynyń jasyryn elementterin kórsetý.

en: Unhide
kk: Kórsetý

en: Home
kk: Basgy

en: Empty session data
kk: Seans derekterin bosatý

en: Log out
kk: Shyǵý

en: phpMyAdmin documentation
kk: phpMyAdmin qujattamasy

en: Navigation panel settings
kk: Sharlaý taqtasynyń parametrleri

en: Reload navigation panel
kk: Sharlaý taqtasyn qaıta júkteý

en: An error has occurred while loading the navigation display
kk: Sharlaý taqtasyn júkteý kezinde qate oryn aldy

en: SQL upload
kk: SQL júktep salý

en: Type to filter these, Enter to search all
kk: Bulardy súzý úshin terińiz, barlyǵyn izdeý úshin Enter basyńyz

en: Clear fast filter
kk: Jyldam súzgini tazalaý

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
kk: Sholǵyshyńyzda osy domen úshin phpMyAdmin konfıgýrasıasy bar. Ony aǵymdyq seansqa ımporttaýdy qalaısyz ba?

en: Delete settings
kk: Parametrlerdi joıý

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
kk: Parametrlerdi saqtaý múmkin emes, jiberilgen pishinde qateler bar!

en: Manage your settings
kk: Parametrlerińizdi basqarý

en: Two-factor authentication
kk: Qos-faktorlyq túpnusqalyq rastama

en: Configuration has been saved.
kk: Konfıgýrasıa saqtaldy.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
kk: Teńshelimderińiz tek aǵymdaǵy seans úshin saqtalady. Olardy turaqty saqtaý %sphpMyAdmin konfıgýrasıa saqtaýyshyn%s qajet etedi.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
kk: Konfıgýrasıa keıbir órister úshin durys emes derekterdi qamtıdy.

en: Do you want to import remaining settings?
kk: Qalǵan parametrlerdi ımporttaǵyńyz kele me?

en: Saved on: @DATE@
kk: Saqtalǵan boıynsha: @DATE@

en: Import from file
kk: Faıldan ımporttaý

en: Import from browser's storage
kk: Sholǵysh saqtaýyshynan ımporttaý

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
kk: Parametrler sholǵyshtyń jergilikti saqtaýyshynan ımporttalady.

en: You have no saved settings!
kk: Saqtalǵan parametrlerińiz joq!

en: This feature is not supported by your web browser
kk: Bul múmkindikti ýeb-sholǵyshyńyz qoldamaıdy

en: Merge with current configuration
kk: Aǵymdyq konfıgýrasıamen biriktirý

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
kk: Kóbirek parametrlerdi config.inc.php faılyn ózgertip ornatýǵa bolady, mysaly, %sTeńsheý skrıpti%s arqyly.

en: Save as JSON file
kk: JSON-faıl retinde saqtaý

en: Save as PHP file
kk: PHP-faıl retinde saqtaý

en: Save to browser's storage
kk: Sholǵysh saqtaýyshynda saqtaý

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
kk: Parametrler sholǵyshtyń jergilikti saqtaýyshynda saqtalady.

en: Existing settings will be overwritten!
kk: Qoldanysta bar parametrler qaıta jazylady!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
kk: Barlyq parametrlerińizdi ysyrýyńyz múmkin jáne olardy ádepki mánderge qalpyna keltire alasyz.

en: Configure two-factor authentication
kk: Qos-faktorlyq túpnusqalyq rastamany teńsheý

en: Enable two-factor authentication
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamany qosý

en: Confirm disabling two-factor authentication
kk: Qos-faktorlyq túpnusqalyq rastamany óshirýin rastaý

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
kk: Qos-faktorlyq túpnusqalyq rastamany óshirip, paról arqyly ǵana qaıtadan kirýińizge bolady.

en: Disable two-factor authentication
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamany óshirý

en: Two-factor authentication status
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamanyń mártebesi

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq qoljetimdi emes, túpnusqalyq rastamanyń artqy jaǵyn qosý úshin qosymsha táýeldilikterdi ornatyńyz.

en: Following composer packages are missing:
kk: Kelesi «Composer» býmalary jetispeıdi:

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy qoljetimdi, biraq osy tirkelgi úshin teńshelgen.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy qoljetimdi, jáne osy tirkelgi úshin teńshelmegen.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasy qoljetimdi emes, ony paıdalaný úshin phpMyAdmin konfıgýrasıasy saqtaýyshyn qosý kerek.

en: You have enabled two factor authentication.
kk: Qos-faktorly túpnusqalyq rastamasyn qosqansyz.

en: There are no recent tables.
kk: Munda jýuqtaǵy kesteler joq.

en: There are no favorite tables.
kk: Munda tańdaýly kesteler joq.

en: Configuration of pmadb…
kk: pmadb konfıgýrasıasy…

en: not OK
kk: Jaramaıdy

en: General relation features
kk: Jalpy qatynas múmkindikteri

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
kk: «%s» dep atalǵan derekqordy %sjasaý%s jáne onda phpMyAdmin konfıgýrasıasynyń saqtaýyshyn teńsheý.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
kk: Aǵymdyq derekqorda phpMyAdmin konfıgýrasıasy saqtaýyshyn %sjasaý%s .

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
kk: Jetispeıtin phpMyAdmin konfıgýrasıasynyń saqtaýysh kestelerin %sjasaý%s.

[ctx: Correctly working]
en: OK
kk: Jaraıdy

en: Enabled
kk: Qosylǵan

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
kk: column_info kesteńizdi qalaı jańartý týraly qujattamany qarańyz.

en: Quick steps to set up advanced features:
kk: Qosymsha múmkindikterdi ornatýdyń jyldam qadamdary:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
kk: Qajetti kestelerdi <code>%screate_tables.sql</code> arqyly jasańyz.

en: Create a pma user and give access to these tables.
kk: «pma» paıdalanýshysyn jasańyz jáne osy kestelerge oǵan qatynaýdy berińiz.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
kk: Konfıgýrasıalyq (<code>config.inc.php</code>) faılynda keńeıtilgen múmkindikterdi qosyńyz, mysaly, <code>config.sample.inc.php</code> faılynan bastap.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
kk: Jańartylǵan konfıgýrasıa faılyn júkteý úshin phpMyAdmin júıesine qaıta kirińiz.

en: Select binary log to view
kk: Qaralatyn ekilik jurnaldy bólekteý

en: Truncate shown queries
kk: Kórsetiletin saýaldardy bosatý

en: Show full queries
kk: Tolyq saýaldardy kórsetý

en: Log name
kk: Jurnal aty

en: Position
kk: Jaıǵasym

en: Original position
kk: Typnusqalyq jaıǵasym

en: Information
kk: Aqparat

en: Character sets and collations
kk: Tańbalar jıyndary men kolasıalar

en: Databases statistics
kk: Derekqorlar statıstıkasy

en: Create database
kk: Derekqor jasaý

en: No privileges to create databases
kk: Derekqorlardy jasaý úshin artyqshylyqtar joq

en: Jump to database '%s'
kk: «%s» derekqoryna ótip ketý

en: Check privileges for database "%s".
kk: «%s» derekqory úshin artyqshylyqtar tekserilsin.

en: Check privileges
kk: Artyqshylyqtardy tekserý

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
kk: Eskerim: Osynda derekqor statıstıkasy qosylǵan kezde ýeb-server men MySQL server arasynda aýyr trafıkti týdyrýy múmkin.

en: Enable statistics
kk: Statıstıkany qosý

en: No databases
kk: Derqorlar joq

en: Storage engines
kk: Saqtaýysh mehanızmdary

en: Storage Engine
kk: Saqtaýysh mehanızmy

en: Unknown storage engine.
kk: Belgisiz saqtaýysh mehanızmy.

en: Exporting databases from the current server
kk: Derekqorlardy aǵymdyq serverden eksporttaý

en: Importing into the current server
kk: Aǵymdyq serverge ımporttaý

en: Plugin
kk: Plagın

en: Version
kk: Nusqa

en: Author
kk: Avtor

en: disabled
kk: óshirilgen

en: Database for user account
kk: Paıdalanýshy tirkelgisi úshin derekqor

en: Create database with same name and grant all privileges.
kk: Birdeı atymen derekqor jasaý jáne barlyq artyqshylyqtardy berý.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
kk: Qoıylmaly ataý boıynsha barlyq artyqshylyqtardy berý (paıdalanýshy aty\_%).

en: Grant all privileges on database %s.
kk: %s derekqorynda barlyq artyqshylyqtardy berý.

en: No Password
kk: Paról joq

en: Enter:
kk: Engizý:

en: Re-type:
kk: Qaıta terý:

en: Password Hashing:
kk: Paróldi heshteý:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
kk: Bul ádis serverge qosylý kezinde <i>«SSL-qosylymdy»</i> nemese <i>«RSA arqyly paróldi shıfrlaıtyn, shıfrlanbaǵan qosylymdy»</i> paıdalanýǵa qajet etedi.

en: Edit privileges:
kk: Artyqshylyqtardy óńdeý:

en: User account
kk: Paıdalanushy tirkelgisi

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
kk: Eskerim: Aǵymda kirgen paıdalanýshynyń artyqshylyqtaryn óńdeýge tyrysyp jatyrsyz.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
kk: Eskerim: MySQL artyqshylyq ataýlary aǵylshyn tilinde kórsetiledi.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
kk: Paıdalanýshynyń bul rásimde ıelengen artyqshylyqtaryn, basqa paıdalanýshylarǵa berýge nemese basqa paıdalanýshylardań alastaýǵa  ruqsat etedi.

en: Allows altering and dropping this routine.
kk: Osy rásimdi ózgertý men joıýýǵa ruqsat etedi.

en: Allows executing this routine.
kk: Osy rásimdi oryndaýǵa ruqsat etedi.

en: Login Information
kk: Kirý aqparaty

en: User name:
kk: Paıdalanushy aty:

en: Any user
kk: Kezkelgen paıdalanushy

en: Use text field
kk: Mátin órisin paıdalaný

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
kk: Tirkelgi sol paıdalanýshy atymen áldeqashan bar, biraq basqa túıin ataýynda yqtımal.

en: Host name:
kk: Túın aty:

en: Any host
kk: Kezkelgen túın

en: Local
kk: Jergilikti

en: This host
kk: Bul túın

en: Use host table
kk: Túın kestesin paıdalaný

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
kk: Túıin kestesi paıdalanylǵanda, bul óris elenbeıdi jáne ornyna túıin kestesinde saqtalǵan mánder paıdalanylady.

en: Password
kk: Paról

en: Do not change the password
kk: Paróldi ozgertpeńiz

en: No password
kk: Paról joq

en: Re-type
kk: Qaıta terý

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
kk: Bul ádis serverge qosylý kezinde <em>«SSL-qosylymdy»</em> nemese <em>«RSA arqyly paróldi shıfrlaıtyn, shıfrlanbaǵan qosylymdy»</em> paıdalanýǵa qajet etedi.

en: Edit user group
kk: Paıdalanushy tobyn óńdeý

en: Column-specific privileges
kk: Kestege tán artyqshylyqtar

en: Add privileges on the following database(s):
kk: Kelesi derekqor(lar)da artyqshylyqtar qosý:

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
kk: (%) jáne (_) qoıylmaly tańbalar lıteral retinde paıdalaný úshin olar (\) arqyly ekrandalýy qajet.

en: Add privileges on the following table:
kk: Kelesi kestede artyqshylyqtardy ústeý:

en: Add privileges on the following routine:
kk: Artyqshylyqtardy kelesi rásimge ústeý:

[ctx: None privileges]
en: None
kk: Eshbir

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
kk: Paıdalanýshyǵa ózi paıdalanatyn artyqshylyqtaryn, basqa paıdalanýshylarǵa berýge nemese basqa paıdalanýshylardan alastaýǵa ruqsat etedi.

en: Global
kk: Ǵalamdyq

en: Global privileges
kk: Ǵalamdyq artyqshylyqtar

en: Administration
kk: Ákimshilik

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
kk: Artyqshylyq kestelerin qaıta júktemesten paıdalanýshylar men artyqshylyqtardy ústeýge ruqsat etedi.

en: Resource limits
kk: Qorkózi shekteri

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
kk: Eskerim: Bul opsıalardy 0 (nól) mánine ornatqanda shekteýdi alastaıdy.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
kk: Paıdalanýshynyń bir saǵatyna serverge jibere alatyn saýal sanyn shekteıdi.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
kk: Paıdalanýshy bir saǵatyna oryndaı alatyn kezkelgen keste nemese derekqordy ózgertetin pármen sanyn shekteıdi.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
kk: Paıdalanýshy bir saǵatyna asha alatyn jańa qosylym sanyn shekteıdi.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
kk: Paıdalanýshy ıeleı alatyn birmezettik qosylým sanyn shekteıdi.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
kk: SSL-shıfrlanǵan qosylymdardy qajet etpeıdi.

en: Requires SSL-encrypted connections.
kk: SSL-shıfrlanǵan qosylymdardy qajet etedi.

en: Requires a valid X509 certificate.
kk: Jaramdy X509 kýáligin qajet etedi.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
kk: Qosylym úshin paıdalanylatyn arnaıy shıfrlaý ádisin qajet etedi.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
kk: Osy CA shyǵarǵan jaramdy X509 kýáligin usynýdy qajet etedi.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
kk: Osy taqyryppen jaramdy X509 kýáligin usynýdy qajet etedi.

en: User accounts overview
kk: Paıdalanushy tirkelgilerin sholý

en: User groups
kk: Paıdalanushy toptary

en: The selected user was not found in the privilege table.
kk: Bólektelgen paıdalanýshy artyqshylyqtar kestesinde tabylmady.

en: Change login information / Copy user account
kk: Kirý aqparatyn ózgertý / Paıdalanýshy tirkelgisin kóshirý

en: Create a new user account with the same privileges and …
kk: Birdeı artyqshylyqtarymen jańa paıdalanýshy tirkelgisin jasaý jáne…

en: … keep the old one.
kk: … eski bireýin saqtaý.

en: … delete the old one from the user tables.
kk: … eski bireýin paıdalanýshy kestelerinen joıý.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
kk: … eski bireýden barlyq belsendi artyqshylyqtardy keri shaqyrý jáne ony keıin joıý.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
kk: … paıdalanýshy kestelerinen eski bireýin joıyp, keıin artyqshylyqtardy qaıta júkteý.

en: User group
kk: Paıdalanushy toby

en: Remove selected user accounts
kk: Bólektelgen paıdalanýshy tirkelgilerin alastaý

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
kk: Paıdalanýshylardan barlyq belsendi artyqshylyqtardy keri shaqyrý jáne keıin joıý.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
kk: Paıdalanýshylarmen birdeı ataýlary bar derekqorlardy joıý.

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
kk: Konfıgýrasıalyq faılyńyzda (my.cnf) biregeı server-id bolýyn tekserińiz. Bolmasa, kelesi joldy [mysqld] bólimine qosyńyz:

en: No privileges
kk: Artyqshylyqtar joq

en: Use text field:
kk: Mátin órisin paıdalaný:

en: Generate password:
kk: Paróldi jasap shyǵarý:

en: Replicate all databases; Ignore:
kk: Barlyq dekekqorlardy replıkalaý; Elemeý:

en: Ignore all databases; Replicate:
kk: Barlyq derekqorlardy elemeý; Replıkalaý:

en: Please select databases:
kk: Derekqorlardy bólekteńiz:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
kk: Endi my.cnf faılyndaǵy [mysqld] bóliminiń sońyna kelesi joldardy ústeńiz, keıin MySQL serverin qaıta iske qosyńyz.

en: Start SQL Thread only
kk: Tek SQL-tizbekti iske qosý

en: Stop SQL Thread only
kk: Tek SQL-tizbekti toqtatý

en: Start IO Thread only
kk: Tek kirgizý-shyǵarý tizbegin iske qosý

en: Stop IO Thread only
kk: Tek kirgizý-shyǵarý tizbegin toqtatý

en: Error management:
kk: Qatelerdi basqarý:

en: Skip current error
kk: Aǵymdyq qateni ótkizý

en: Skip next %s errors.
kk: Kelesi %s qateni ótkizý.

en: Variable
kk: Aınymaly

en: Current server:
kk: Aǵymdyq server:

en: Advisor system
kk: Keńesshi júıesi

en: Not enough privilege to view the advisor.
kk: Keńesshini kórý úshin artyqshylyqtar jetkiliksiz.

en: Instructions
kk: Nusqaýlar

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
kk: Keńesshi júıesi server mártebesiniń aınymaly mánderin taldaý arqyly server aınymalysy boıynsha usynystar jetkize alady.

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
kk: Degenmen, bul júıe qarapaıym esepteýler negizinde jáne júıeńizde mindetti túrde qoldanylmaıtyn nobaı erejesi arqyly usynystardy jetkizetinin týraly eskerilsin.

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
kk: Kezkelgen konfıgýrasıany ózgertý aldynda, neni ózgertetin (qujattamany oqý arqyly) jáne ózgeris qalaı qaıtarylatynyn bilýdi umytpańyz. Qate teńsheý ónimdilikke óte jaǵymsyz áser etýi múmkin.

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
kk: Júıeńizdi teńsheýdiń eń jaqsy ádisi - bir kezde tek bir parametrdi ózgertý, derekqordy zertteý nemese salystyryp tekserý jáne anyq ólshenetin jaqsartý bolmasa, ózgertýdi boldyrmaý.

en: Possible performance issues
kk: Ónimdiliktiń yqtımal máseleleri

en: Query statistics
kk: Saýal statıstıkasy

en: All status variables
kk: Barlyq mártebe aınymalylary

en: Monitor
kk: Monıtor

en: Advisor
kk: Keńesshi

en: Start Monitor
kk: Monıtordy iske qosý

en: Instructions/Setup
kk: Nusqaýlar/Teńsheý

en: Done dragging (rearranging) charts
kk: Dıagramdardy aparý (qaıta retteý) daıyn

en: Add chart
kk: Dıagram ústeý

en: Enable charts dragging
kk: Dıagramdardy aparýyn qosý

en: Refresh rate
kk: Jańalaý aralyǵy

en: %d second
kk: %d sekýnt

en: %d seconds
kk: %d sekýnt

en: %d minute
kk: %d mınýt

en: %d minutes
kk: %d mınýt

en: Chart columns
kk: Dıagram baǵandary

en: Chart arrangement
kk: Dıagramdy retteý

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
kk: Dıagramdardyń retteýi sholǵyshtardyń jergilikti saqtaýyshynda saqtalady. Ornatymyńyz kúrdeli bolsa, ony eksporttaýyńyz múmkin.

en: Reset to default
kk: Ádepkige ysyrý

en: Monitor Instructions
kk: Monıtor nusqaýlary

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
kk: phpMyAdmin Monitor server konfıgýrasıasyn ońtaılandyrýǵa jáne ýaqytty kerek qylatyn saýaldardy tabýǵa kómektesedi. Sońǵy úshin log_output parametrin «TABLE» mánine ornatyp, ne slow_query_log ne general_log qosýyńyz qajet. Sonymen birge eskerińiz, general_log kóp derekterdi jasaıdy jáne server júktemesin 15 % deıin arttyrady.

en: Using the monitor:
kk: Monıtor paıdalanýy:

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
kk: Sholǵyshyńyz barlyq beınelengen kestelerdi turaqty aralyqta jańalaıdy. Dıagramdardy ústep, «Parametrler» astynda jańalaý jıiligin ózgertýińizge, nemese ár qatysty dıagramdyń tistegerish belgishesin paıdalanyp dıagramdy alastaýǵa bolady.

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
kk: Jurnaldardan suraýlardy beıneleý úshin, tintýirdiń sol jaǵyn basyp turyp, dıagram ústinen ótkizip, kezkelgen dıagramdaǵy qatysty ýaqyt aralyǵyn bólekteńiz. Rastalǵannan birden, bul toptastyrylǵan saýaldar kestesin júkteıdi, olardy qosymsha taldaý úshin kezkelgen oryn alǵan SELECT nusqaýlaryn basýǵa bolady.

en: Please note:
kk: Eskerim:

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
kk: general_log qosqanda server júktemesin 5-15 % arttyrýy múmkin. Sondaı-aq, jurnaldardan statıstıkany jasap shyǵarý júktemeni kerek qylatyn tapsyrma ekenin eskerińiz, sondyqtan shaǵyn ýaqyt aralyǵyn bólekteý, jáne general_log óshirý, jáne qadaǵalaýdy endi qajet etpegen soń kesteni bosatý usynylady.

en: Chart Title
kk: Dıagram taqyryby

en: Preset chart
kk: Dıagram daıyndamasy

en: Status variable(s)
kk: Mártebe anymaly(lar)y

en: Select series:
kk: Toptamany bólekteý:

en: Commonly monitored
kk: Jalpy monıtorlanǵan

en: or type variable name:
kk: nemese aınymaly atyn terý:

en: Display as differential value
kk: Dıferensıaldyq mán retinde kórsetý

en: Apply a divisor
kk: Bólgish qoldaný

en: Append unit to data values
kk: Derekter mánderine birlikti qosý

en: Add this series
kk: Bul toptamany ústeý

en: Clear series
kk: Toptamany tazalaý

en: Series in chart:
kk: Dıagram ishindegi toptama:

en: Log statistics
kk: Jurnal statıstıkasy

en: Selected time range:
kk: Bólektelgen ýaqyt aýqymy:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
kk: Tek SELECT, INSERT, UPDATE jáne DELETE nusqaýlaryn shyǵaryp alý

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
kk: Jaqsylaı toptastyrý úshin aınymaly derekterin INSERT nusqaýlarynda alastańyz

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
kk: Qandaı jurnaldań statıstıkany jasap shyǵarýyńyz keletinin tańdańyz.

en: Results are grouped by query text.
kk: Nátıjeler saýal mátini boıynsha toptastyrylady.

en: Query analyzer
kk: Saýal taldaýyshy

en: Show only active
kk: Belsendini ǵana kórsetý

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
kk: Eskerim: Osynda avtomatty jańalaýdy qosý ýeb-server men MySQL serveri arasynda úlken trafıkti týdyrýy múmkin.

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
kk: Iske qosýdan keıingi «Questions»:

en: per hour:
kk: saǵatyna:

en: per minute:
kk: mınýtyna:

en: per second:
kk: sekýntine:

en: Statements
kk: Nusqaýlar

note: l10n: # = Amount of queries
en: #
kk: ∑

en: Not enough privilege to view query statistics.
kk: Saýal statıstıkasyn kórý úshin artyqshylyqtar jetkiliksiz.

en: Network traffic since startup: %s
kk: Iske qosylǵannan beri jelilik trafık: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
kk: Bul MySQL server %1$s jumys istep tur. Ol %2$s kezinde iske qosyldy.

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
kk: Bos emes serverde, baıt sanaýyshtary tolýy múmkin, sondyqtan MySQL serveri arqyly baıandalǵan olardyń statıstıkasy durys emes bolýy múmkin.

en: Replication status
kk: Replıkalaý mártebesi

en: Not enough privilege to view server status.
kk: Server mártebesin kórý úshin artyqshylyqtar jetkiliksiz.

en: Show only alert values
kk: Eskertý mánderin ǵana kórsetý

en: Filter by category…
kk: Sanat boıynsha súzý…

en: Show unformatted values
kk: Pishimdelmegen mánderdi kórsetý

en: Related links:
kk: Qatynas siltemeler:

en: Not enough privilege to view status variables.
kk: Mártebeniń aınymalylaryn kórý úshin jetkilikti artyqshylyq joq.

en: Add user group
kk: Paıdalanushy tobyn ústeý

en: Edit user group: '%s'
kk: Paıdalanushy tobyn óńdeý: «%s»

en: User group menu assignments
kk: Paıdalanushy toby máziriniń taǵaıyndaýlary

en: Group name:
kk: Top aty:

en: Server level tabs
kk: Server deńgeıdegi qoıyndylar

en: Database level tabs
kk: Derekqor deńgeıdegi qoıyndylar

en: Table level tabs
kk: Keste deńgeıdegi qoıyndylar

en: Users of '%s' user group
kk: «%s» paıdalanushylyq tobyndaǵy paıdalanushylar

en: No users were found belonging to this user group.
kk: Bul paıdalanýshy tobyna jatatyn paıdalanýshylar tabylmady.

en: Server variables and settings
kk: Server aınymalylary men parametrleri

en: This is a read-only variable and can not be edited
kk: Bul tek oqýǵa arnalǵan aınymaly jáne óńdelmeıdi

en: Session value
kk: Seans máni

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
kk: Server aınymaly mánderin jáne parametrlerdi kórý úshin artyqshylyqtar jetkiliksiz. %s

en: Overview
kk: Sholý

en: Configuration file
kk: Konfıgýrasıa faıly

en: Download
kk: Júktep alý

en: Submitted form contains errors
kk: Jiberilgen pishimde qateler bar

en: Try to revert erroneous fields to their default values
kk: Qate óristerdi ádepki mánderine qaıtarýǵa tyrysý

en: Ignore errors
kk: Qatelerdi elemeý

en: Show form
kk: Pishindi kórsetý

en: Show hidden messages
kk: Jasyryn habarlardy kórsetý

en: There are no configured servers
kk: Teńshelgen serverler joq

en: New server
kk: Jańa server

en: Default language
kk: Ádepki til

en: Default server
kk: Ádepki server

en: let the user choose
kk: paıdalanushy tańdasyn

en: - none -
kk: - joq -

en: End of line
kk: Jol sońy

en: Display
kk: Beıneleý

en: phpMyAdmin homepage
kk: phpMyAdmin basqy beti

en: Donate
kk: Demeý

en: Check for latest version
kk: Sońǵy nusqa úshin tekserý

en: Edit server
kk: Serverdi óńdeý

en: Add a new server
kk: Jańa serverdi ústeý

en: Bookmark this SQL query
kk: Bul SQL-saýalyn betbelgileý

en: Label:
kk: Belgi:

en: Let every user access this bookmark
kk: Árbir paıdalanýshyga osy betbelgi qoljetimdi bolsyn

en: Detailed profile
kk: Egjeıli profaıl

en: State
kk: Kúı

en: Summary by state
kk: Kúı boıynsha qorytyndy

en: Total Time
kk: Qorytyndy ýaqyt

en: % Time
kk: % ýaqyt

en: Calls
kk: Shaqyrýlar

en: ø Time
kk: ø ýaqyt

en: Get auto-saved query
kk: Avtomatty saqtalǵan saýaldy alý

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
kk: Parametrlerdi baılastyrý

en: Bookmark this SQL query:
kk: Bul SQL-saýaldy betbelgileý:

en: Replace existing bookmark of same name
kk: Qoldanysta bar betbelgini birdeı ataýmen aýystyrý

en: Delimiter
kk: Bólgish

en: Show this query here again
kk: Bul saýaldy qaıtadan kórsetý

en: Rollback when finished
kk: Aıaqtaǵan kezde qaıtarý

en: Bookmarked SQL query
kk: Betrbelgi qoıylǵan SQL-saýal

en: shared
kk: bólisken

en: View only
kk: Qaraý ǵana

en: Use this value
kk: Bul mándi paıdalaný

[ctx: Chart type]
en: Bar
kk: Jolaq

[ctx: Chart type]
en: Column
kk: Baǵan

[ctx: Chart type]
en: Line
kk: Syzyq

[ctx: Chart type]
en: Spline
kk: Splaın

[ctx: Chart type]
en: Area
kk: Aýmaq

[ctx: Chart type]
en: Pie
kk: Dóńgelek

[ctx: Chart type]
en: Timeline
kk: Ýaqyt shkalasy

[ctx: Chart type]
en: Scatter
kk: Núktelik

en: Stacked
kk: Jınaqtalǵan

en: Chart title:
kk: Dıagram taqyryby:

en: X-Axis:
kk: X-ós:

en: Series:
kk: Toptama:

en: X-Axis label:
kk: X-ós belgisi:

en: X Values
kk: X mánderi

en: Y-Axis label:
kk: Y-ós belgisi:

en: Y Values
kk: Y mánderi

en: Series names are in a column
kk: Toptama ataýlary baǵani shinde

en: Series column:
kk: Toptama baǵany:

en: Value Column:
kk: Mán baǵany:

en: Save chart as image
kk: Dıagramdy keskin retinde saqtaý

en: Exporting rows from "%s" table
kk: Joldardy «%s» kestesinen eksporttaý

en: Table search
kk: Kestede izdeý

en: Zoom search
kk: Masshtabtap izdeý

en: Find and replace
kk: Tabý men aýystyrý

en: Replace with:
kk: Aýystyratyn mán:

en: Use regular expression
kk: Qalypty órnekti paıdalaný

en: Find and replace - preview
kk: Tabý men aýystyrý - qarap alý

en: Original string
kk: Typnusqa jol

en: Replaced string
kk: Aýystyratyn jol

en: Replace
kk: Aýystyrý

en: Display GIS Visualization
kk: GIS kórnekileýin beıneleý

en: Label column
kk: Baǵan belgisi

en: -- None --
kk: -- Joq --

en: Spatial column
kk: Keńistik baǵan

en: Importing into the table "%s"
kk: «%s» kestesine ımporttaý

en: Index name:
kk: Indeks aty:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
kk: «PRIMARY» aty <b>mindetti</b> jáne <b>tek</b> alǵashqy kilttiki bolsyn!

en: Index choice:
kk: Indeks tańdaý:

en: Key block size:
kk: Kilt bloginiń ólshemi:

en: Index type:
kk: Indeks túri:

en: Parser:
kk: Taldaǵysh:

en: Comment:
kk: Túsinikteme:

en: Drag to reorder
kk: Retin ózgertý úshin súıreý

en: Insert as new row
kk: Jańa jol retinde kiristirý

en: Insert as new row and ignore errors
kk: Jańa jol retinde engizý jáne qatelerdi elemeý

en: Show insert query
kk: Kiristirý saýalyn kórsetý

en: and then
kk: sodan soń

en: Go back to previous page
kk: Aldyńǵy betke oralý

en: Insert another new row
kk: Taǵy basqa jańa joldy kiristirý

en: Go back to this page
kk: Bul betke oralý

en: Edit next row
kk: Kelesi joldy óńdeý

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
kk: Mánnen mánge ótý úshin TAB pernesin, nemese kezkelgen jerge jyljý úshin CTRL+kórsetki pernelerin paıdalanyńyz.

en: Binary
kk: Ekilik

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
kk: Onyń uzyndyǵyna baılanysty,<br>bul baǵan óńdelmeýi múmkin.

en: Binary - do not edit
kk: Ekilik - óńdelmeıdi

en: Edit/Insert
kk: Óńdeý/kiristirý

en: Continue insertion with %s rows
kk: %s jolymen kiristirýdi jalǵastyrý

en: Alter table order by
kk: Arqyly keste retin ózgertý

en: Table options
kk: Keste opsıalary

en: Rename table to
kk: Kesteni mynaǵan qaıta ataý

en: Table comments
kk: Keste túsiniktemeleri

en: Change all column collations
kk: Barlyq baǵandardyń kolasıalaryn ózgertý

en: Switch to copied table
kk: Kóshirilgen kestege aýysý

en: Defragment table
kk: Kesteni defragmentasıalaý

en: Table %s has been flushed.
kk: %s kestesi tazartyldy.

en: Flush the table (FLUSH)
kk: Kesteni tazartý (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
kk: Kesteni bosatý (TRUNCATE)

en: Delete the table (DROP)
kk: Kesteni joıý (DROP)

en: Partition maintenance
kk: Bólimge qyzmet kórsetý

en: Remove partitioning
kk: Bólinýin alastaý

en: Rename view to
kk: Kórinisti kelesige qaıta ataý

en: Delete the view (DROP)
kk: Kórinisti joıý (DROP)

en: Relation view
kk: Qatynas kórinisi

en: table-specific
kk: kestege tán

en: Foreign key constraints
kk: Syrtqy kilt shekteýleri

en: Actions
kk: Áreketter

en: Constraint properties
kk: Shekteý sıpattary

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
kk: Indekstelmegen baǵan boıynsha syrtqy kilti jasalǵanda oǵan ındeks avtomatty jasalady. Sonymen qatar, syrtqy kiltin jasamas buryn tómendegi ındeksti anyqtaı alasyz.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
kk: Tek ındeksi bar baǵandar beınelelenedi. Indeksti tómende anyqtaı alasyz.

en: Foreign key constraint
kk: Syrtqy kilt shekteýi

en: + Add constraint
kk: + Shekteý ústeý

en: Internal relationships
kk: Ishki qatynastyqtar

en: Internal relation
kk: Ishki qatynas

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
kk: Tıisti FOREIGN KEY qatynasy bolǵanda ishki qatynas qajet emes.

en: Choose column to display:
kk: Beınelenetin baǵandy tańdaý:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
kk: Syrtqy kilttiń %s shekteýi joıyldy

en: Constraint name
kk: Shekteý aty

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
kk: «Mysal boıynsha saýal» isteý (qoıylmaly tańba: «%»)

en: Select columns (at least one):
kk: Baǵandardy bólekteý (eń keminde bir):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
kk: Izdeý sharttaryn ústeý («where» sóıleminiń negizgi mátini):

en: Number of rows per page
kk: Bet boıynsha jol sany

en: Display order:
kk: Beıneleý reti:

en: Range search
kk: Aýqymdyq izdeý

en: Minimum value:
kk: Eń az máni:

en: Maximum value:
kk: Eń kóp máni:

en: Start row:
kk: Bastaý jol:

en: Partitions
kk: Bólimder

en: No partitioning defined!
kk: Bóliný anyqtalmaǵan!

en: Partitioned by:
kk: Arqyly bólingen:

en: Sub partitioned by:
kk: Mynaý arqyly ishki bólingen:

en: Data length
kk: Derekter uzyndyǵy

en: Index length
kk: Index uzyndyǵy

en: Partition table
kk: Bólim kestesi

en: Edit partitioning
kk: Bólinýdi óńdeý

[ctx: None for default]
en: None
kk: Eshbir

en: Change
kk: Ózgertý

en: Column %s has been dropped.
kk: %s baǵany joıyldy.

en: A primary key has been added on %s.
kk: Alǵashqy kilt %s boıynsha ústeldi.

en: An index has been added on %s.
kk: Indeks %s boıynsha ústeldi.

en: Distinct values
kk: Erekshe mánder

en: Remove from central columns
kk: Ortalyq baǵandardan alastaý

en: Add to central columns
kk: Ortalyq baǵandarǵa ústeý

en: Move columns
kk: Baǵandardy jyljytý

en: Move the columns by dragging them up and down.
kk: Baǵandardy joǵaryǵa jáne tómenge súırep aparyńyz.

en: Edit view
kk: Kórinisti óńdeý

en: Propose table structure
kk: Keste qurylymyn usyný

en: Normalize
kk: Biryńǵaılaý

en: Track view
kk: Qadaǵalaý kórinisi

en: Add %s column(s)
kk: %s baǵan ústeý

en: at beginning of table
kk: keste basynda

en: Space usage
kk: Keńistik paıdalanýy

en: Effective
kk: Tıimdi

en: Row statistics
kk: Jol statıstıkasy

en: static
kk: statıkalyq

en: dynamic
kk: dınamıkalyq

en: partitioned
kk: bólingen

en: Row length
kk: Jol uzyndyǵy

en: Row size
kk: Jol ólshemi

en: Next autoindex
kk: Kelesi avtoındeks

en: Delete version
kk: Nusqany joıý

en: Activate tracking for %s
kk: %s úshin qadaǵalaýdy belsendirý

en: Activate now
kk: Qazir belsendirý

en: Deactivate tracking for %s
kk: %s úshin qadaǵalaýdy ajyratý

en: Deactivate now
kk: Qazir ajyratý

[ctx: Number]
en: #
kk: №

en: Date
kk: Kúni

en: Username
kk: Paıdalanýshy aty

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
kk: Eki túrli baǵandar úshin «mysal boıynsha saýal» isteý (qoıylmaly tańba: «%»)

en: Additional search criteria
kk: Qosymsha izdeý sharty

en: Use this column to label each point
kk: Árbir núkteni belgileý úshin osy baǵandy paıdalaný

en: Maximum rows to plot
kk: Syzba úshin eń kóp jol

en: Browse/Edit the points
kk: Núktelerdi sharlaý/óńdeý

en: How to use
kk: Qalaı paıdalaný

en: Reset zoom
kk: Masshtabtaýdy ysyrý

en: Available browser display transformations
kk: Qoljetimdi sholǵysh beıneleýin túrlendirýleri

en: Available input transformations
kk: Qoljetimdi kiris túrlendirýleri

en: VIEW name
kk: VIEW aty

en: Column names
kk: Baǵan ataýlary
