phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to ksh translation catalogue (24 entries)

en: Database
ksh: Dahtebangk

en: Table
ksh: Tabäll

en: The database name is empty!
ksh: Kein Name för di Dahtebangk!

en: Access denied!
ksh: Zohjang afjelehnt!

en: Yes
ksh: Joh

en: No
ksh: Nä

en: Point %d
ksh: Pungk %d

en: Add a point
ksh: Donn ene Pungk derbei

en: Rows
ksh: Reije

en: Database %1$s has been created.
ksh: Di Dahtebangk %1$s wood aanjelaat.

en: Type
ksh: Zoot

en: Column
ksh: Kolonn

en: Drop
ksh: Falle lohße

en: Default
ksh: Schtandatt

en: Links to
ksh: Verlengk noh

en: Click to sort.
ksh: Aanklecke för ze zoteere.

en: You have to choose at least one column to display!
ksh: Do moß winnischsdens ein Kolonn zom Aanzeije ußsöhke!

en: in use
ksh: weed jebruch

en: Size
ksh: Ömfang

en: Created
ksh: Aanjelaat

en: active
ksh: aktief

en: not active
ksh: nit aktief

en: Versions
ksh: Väsjohne

en: Point:
ksh: Pungk:
