phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to nn translation catalogue (18 entries)

en: Databases
nn: Databasar

en: Console
nn: Konsoll

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: Variables
nn: Variablar

[ctx: Create new column]
en: New
nn: Ny

[ctx: Create new database]
en: New
nn: Ny

en: Welcome to %s
nn: Velkomen til %s

en: Recent
nn: Nylege

en: Favorites
nn: Favorittar

en: Language
nn: Språk

en: Log in
nn: Logg inn

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Password:
nn: Passord:

en: Home
nn: Heim

en: Log out
nn: Logg ut

en: phpMyAdmin documentation
nn: Dokumentasjon for phpMyAdmin

en: Reload navigation panel
nn: Last inn att navigasjonspanel
