phpMyAdmin 5.2.1-dev - en to vls translation catalogue (61 entries)

en: Edit
vls: Bewerkn

en: Time
vls: Tyd

en: Documentation
vls: Dokumentoasje

en: User
vls: Gebruker

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
vls: jan

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
vls: feb

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
vls: mrt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
vls: apr

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
vls: mei

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
vls: jun

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
vls: jul

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
vls: ogu

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
vls: sep

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
vls: okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
vls: nov

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
vls: dec

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
vls: mo

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
vls: di

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
vls: wo

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
vls: du

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
vls: vr

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
vls: zo

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
vls: %s daagn, %s eurn, %s menuutn and %s secondn

en: Users
vls: Gebrukers

en: Monday
vls: moandag

en: Tuesday
vls: diesndag

en: Wednesday
vls: woensdag

en: Thursday
vls: dunderdag

en: Friday
vls: vrydag

en: Saturday
vls: zoaterdag

en: Sunday
vls: zundag

en: History
vls: Geschiedenisse

en: User name
vls: Gebrukersnoame

[ctx: Trigger action time]
en: Time
vls: Tyd

en: Language
vls: Toal

en: User:
vls: Gebruker:

en: January
vls: januoari

en: February
vls: februoari

en: March
vls: moarte

en: April
vls: april

note: l10n: Short month name for May
en: May
vls: meie

en: June
vls: juni

en: July
vls: juli

en: August
vls: ogustus

en: September
vls: september

en: October
vls: oktober

en: November
vls: november

en: December
vls: december

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
vls: zu

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
vls: mo

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
vls: di

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
vls: wo

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
vls: du

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
vls: vr

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
vls: zo

en: Username:
vls: Gebrukersnoame:

en: User name:
vls: Gebrukersnoame:

en: - none -
vls: - geen -

en: % Time
vls: % Tyd

en: -- None --
vls: -- Geen --

en: Username
vls: Gebrukersnoame
