phpMyAdmin 5.2.2-dev - en to li translation catalogue (31 entries)

note: l10n: Thousands separator
en: ,
li: .

note: l10n: Decimal separator
en: .
li: ,

en: Time
li: Tied

en: User
li: Gebroeker

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
li: jan

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
li: feb

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
li: mrt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
li: apr

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
li: mei

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
li: jun

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
li: jul

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
li: aug

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
li: sep

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
li: okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
li: nov

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
li: dec

en: User:
li: Gebroeker:

en: January
li: jannewarie

en: February
li: fibberwarie

en: March
li: miert

en: April
li: april

note: l10n: Short month name for May
en: May
li: mei

en: June
li: juni

en: July
li: juli

en: August
li: augustus

en: September
li: september

en: October
li: oktober

en: November
li: november

en: December
li: december

en: Hour
li: Oer

en: Second
li: secónd
