phpMyAdmin 5.2.2-dev - en to nb translation catalogue (1988 entries)

en: Uptime below one day
nb: Oppetid under en dag

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
nb: Oppetid er mindre enn 1 dag, ytelsejustering er kanskje ikke nøyaktig.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
nb: For å ha mer nøyaktige gjennomsnitt anbefales det å la serveren kjøre lenger enn en dag før du kjører denne analysatoren

en: The uptime is only %s
nb: Oppetid er bare %s

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
nb: Færre enn 1000 spørsmål har blitt kjørt mot denne serveren. Anbefalingene er kanskje ikke nøyaktige.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
nb: La serveren kjøre i lengre tid til den har utført en større mengde spørsmål.

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
nb: Det er mange langsomme spørsmål sammenlignet med den totale mengden spørringer.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
nb: Det kan være lurt å øke {long_query_time} eller optimalisere spørringene som er oppført i den langsomme spørringsloggen

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
nb: Den sakte spørringsgraden bør være under 5%%, verdien din er %s%%.

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
nb: Det er en høy andel langsomme spørsmål sammenlignet med serverens oppetid.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
nb: Du har en sakte spørringsfrekvens på %s per time. Du bør ha mindre enn 1%% per time.

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
nb: {long_query_time} er satt til 10 sekunder eller mer, og derfor blir bare langsomme spørsmål som tar over 10 sekunder logget.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
nb: Det anbefales å sette {long_query_time} til en lavere verdi, avhengig av miljøet ditt. Vanligvis foreslås en verdi på 1-5 sekunder.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
nb: Aktiver langsom loggføring ved å sette {log_slow_queries} til "PÅ". Dette vil hjelpe til med å feilsøke spørsmål som har dårlige resultater.

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
nb: Aktiver treg logglogging ved å sette {slow_query_log} til "PÅ". Dette vil hjelpe til med å feilsøke spørsmål som har dårlige resultater.

en: The MySQL server version less than 5.1.
nb: MySQL-serverversjonen er mindre enn 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
nb: Du bør oppgradere, ettersom MySQL 5.1 har forbedret ytelsen, og MySQL 5.5 enda mer.

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
nb: Versjon mindre enn 5.1.30 (den første GA-versjonen av 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
nb: Du bør oppgradere, siden nyere versjoner av MySQL 5.1 har forbedret ytelsen og MySQL 5.5 enda mer.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
nb: Versjon mindre enn 5.5.8 (den første GA-versjonen av 5.5).

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
nb: Versjonen er samlet fra kilden, ikke en offisiell MySQL-binær.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
nb: Hvis du ikke kompilerte fra kilden, bruker du kanskje en pakke modifisert av en distribusjon. MySQL-håndboken er bare nøyaktig for offisielle MySQL-binære filer, ikke for noen pakkedistribusjoner (som RedHat, Debian/Ubuntu osv.).

en: 'source' found in version_comment
nb: 'kilde' funnet i version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
nb: MySQL-manualen er bare nøyaktig for offisielle MySQL-binærfiler.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
nb: Percona dokumentasjon er på <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: 'percona' found in version_comment
nb: 'percona' funnet i version_comment

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
nb: MySQL er ikke kompilert som en 64-biters pakke.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
nb: Minnekapasiteten er over 3 GiB (forutsatt at serveren er på localhost), så MySQL har kanskje ikke tilgang til hele minnet ditt. Det kan være lurt å vurdere å installere 64-biters versjonen av MySQL.

en: Available memory on this host: %s
nb: Tilgjengelig minne på denne verten: %s

en: Error when evaluating: %s
nb: Feil ved evaluering: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
nb: Mislykket evaluering av forhåndsbetingelse for regelen '%s'.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
nb: Feil ved kalkulering av verdi for regel "%s".

en: Failed running test for rule '%s'.
nb: Feil ved kjøring av test for regel "%s".

en: Failed formatting string for rule '%s'.
nb: Feil ved formattering av streng for regel "%s".

en: per second
nb: per sekund

en: per minute
nb: per minutt

en: per hour
nb: per time

en: per day
nb: hver dag

en: Search:
nb: Søk:

en: Go
nb: Gå

en: Keyname
nb: Nøkkel

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Page number:
nb: Sidenummer:

en: Show all
nb: Vis alle

en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
nb: Tysk (telefonboksanordning)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
nb: Tysk (Dataordbok)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
nb: Spansk (tradisjonell)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
nb: Spansk

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
nb: uavhengig av bokstavstørrelse

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
nb: avhengig av bokstavstørrelse

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
nb: uavhengig av fremheving

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
nb: avhengig av fremheving

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
nb: flernivå

[ctx: Collation variant]
en: binary
nb: binær

[ctx: Collation]
en: Binary
nb: Binær

[ctx: Collation]
en: West European
nb: Vesteuropeisk

[ctx: Collation]
en: Central European
nb: Sentral europeisk

[ctx: Collation]
en: Russian
nb: Russisk

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
nb: Forenklet kinesisk

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell kinesisk

[ctx: Collation]
en: Chinese
nb: Kinesisk

[ctx: Collation]
en: Japanese
nb: Japansk

[ctx: Collation]
en: Baltic
nb: Baltisk

[ctx: Collation]
en: Armenian
nb: Armensk

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

[ctx: Collation]
en: Arabic
nb: Arabisk

[ctx: Collation]
en: Korean
nb: Koreansk

[ctx: Collation]
en: Hebrew
nb: Hebraisk

[ctx: Collation]
en: Georgian
nb: Georgisk

[ctx: Collation]
en: Greek
nb: Gresk

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
nb: Tjekkoslovakisk

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

[ctx: Collation]
en: Turkish
nb: Tyrkisk

[ctx: Collation]
en: Swedish
nb: Svensk

[ctx: Collation]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

[ctx: Collation]
en: Croatian
nb: Kroatisk

[ctx: Collation]
en: Czech
nb: Tsjekkisk

[ctx: Collation]
en: Danish
nb: Dansk

[ctx: Collation]
en: English
nb: Engelsk

[ctx: Collation]
en: Estonian
nb: Estisk

[ctx: Collation]
en: Hungarian
nb: Ungarsk

[ctx: Collation]
en: Icelandic
nb: Islandsk

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
nb: Klassisk latin

[ctx: Collation]
en: Latvian
nb: Latvisk

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
nb: Litauisk

[ctx: Collation]
en: Burmese
nb: Burmesisk

[ctx: Collation]
en: Persian
nb: Persisk

[ctx: Collation]
en: Polish
nb: Polsk

[ctx: Collation]
en: Romanian
nb: Rumensk

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
nb: Singalesisk

[ctx: Collation]
en: Slovak
nb: Slovakisk

[ctx: Collation]
en: Slovenian
nb: Slovensk

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
nb: Vietnamesisk

en: You should upgrade to %s %s or later.
nb: Du burde oppgradere til %s %s eller nyere.

en: Error: Token mismatch
nb: Feil: Tegn samsvarer ikke

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
nb: Du har slått på mbstring.func_overload i din PHP konfigurasjon. Dette er ikke kompatibelt med phpMyAdmin og kan medføre at data ødelegges!

en: possible exploit
nb: mulig sikkerhetshull

en: Users cannot set a higher value
nb: Brukere kan ikke angi en høyere verdi

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
nb: Hvis tillatt, kan brukere skrive inn hvilke som helst MySQL tjener i innloggingsskjemaet for kakeidentifisering.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
nb: Begrens MySQL-serverne som brukeren kan skrive inn når en pålogging til en vilkårlig MySQL-server aktiveres ved å matche IP eller vertsnavnet til MySQL-serveren til det gjeldende regulære uttrykket.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
nb: Å tillate dette gir sider på andre domener muligheten til å legge inn phpMyAdmin i en ramme, og er et potensielt [strong]sikkerhetshull[/strong] som muliggjør rammeskripting på tvers av sider (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
nb: Hemmelig passordfrase brukt for kryptering av informasjonskapsler i [kbd]kake[/kbd]-identitetsbekreftelse.

en: Enable bzip2 compression for import operations.
nb: Slå på bzip2 komprimering for import operasjoner.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
nb: Definerer hvilken type redigeringskontroll som skal brukes for CHAR og VARCHAR kolonner; [kbd]input[/kbd] - tillater begrensning av lengde, [kbd]textarea[/kbd] - tillater linjeskift i kolonner.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
nb: Bruk brukervennlig tekstbehandler for redigering av SQL-spørringer (CodeMirror) med syntaks utheving og nummererte linjer.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
nb: Finn enhver feil i spørringen før den kjøres. Kreves at "CodeMirror" er påslått.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
nb: Definerer minimum størrelse for innskrivningfelt laget for CHAR og VARCHAR kolonner.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
nb: Definerer maks størrelse for innskrivningsfelt laget for CHAR og VARCHAR kolonner.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
nb: Kopmrimer gzip eksporter direkte uten behov for mye minne; hvis du får problemer med opprettede gzip filer så slå av denne funksjonen.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
nb: Om en advarsel ("Er du helt sikker…") skal vises når du er i ferd med å miste data.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
nb: Autofullføring av tabellen og kolonnens navn i SQL-spørringene.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
nb: Verdier for valgliste for standardtransformasjoner. Disse blir overskrevet hvis transformasjonen er fylt ut på tabellstruktursiden.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
nb: Deaktiver masseoperasjoner for tabellvedlikehold, som optimalisering eller reparasjon av de valgte tabellene til en database.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
nb: Antall sekunder et skript har lov til å kjøre ([kbd]0[/kbd] uten begrensning).

en: Exclude definition of current user
nb: Ekskluder definisjonen av nåværende bruker

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
nb: Sorteringsrekkefølge for elementer i en fremmednøkkel nedfallsboks; [kbd]content[/kbd] for refererte data, [kbd]id[/kbd] for nøkkelverdien.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
nb: Merk at phpMyAdmin bare er et brukergrensesnitt og dens egenskaper begrenser ikke MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
nb: Avanserte tjenerinnstillinger, ikke endre disse hvis du ikke vet hva de er til.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
nb: Sporing av endringer utført i databasen. Krever at phpMyAdming konfigurasjonslager er satt opp.

en: Customize default options.
nb: Tilpass forvalgsinnstillinger.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
nb: Innstillinger for phpMyAdmin-utviklere.

en: Customize edit mode.
nb: Endre redigeringsmodus.

en: Customize default export options.
nb: Endre standard eksportinnstillinger.

en: Set some commonly used options.
nb: Angi noen vanlig brukte alternativer.

en: Customize default common import options.
nb: Endre standard importinnstillinger.

en: Set import and export directories and compression options.
nb: Set import and eksport mapper og komprimeringsinnstillinger.

en: Databases display options.
nb: Databasevisningsinnstillinger.

en: Customize appearance of the navigation panel.
nb: Endre utseendet til navigasjonsrammen.

en: Customize the navigation tree.
nb: Tilpasse navigasjonspanelet.

en: Servers display options.
nb: Tjenervisningsinnstillinger.

en: Tables display options.
nb: Tabellvisningsinnstillinger.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
nb: Innstillinger som ikke passer andre steder.

en: Enter server connection parameters.
nb: Legg til tjenertilkoblingsparametre.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
nb: Tilpass lenker vist i SQL-spørringsbokser.

en: SQL queries settings.
nb: SQL-søkeinnstilinger.

en: Customize startup page.
nb: Endre oppstartssiden.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
nb: Velg hvilke detaljer som skal vises i databasestrukturen (tabelliste).

en: Settings for the table structure (list of columns).
nb: Innstillinger for tabellstruktur (kolonneliste).

en: Customize default options
nb: Tilpass forvalgsinnstillinger

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
nb: Tillat avbrudd av import i de tilfeller skriptet oppdager at den er i nærheten av tidsbegrensningen. Dette kan være en god måte å importere store filer, men den kan knekke transaksjoner.

en: Update data when duplicate keys found on import
nb: Oppdater data når dupliserte nøkler blir funnet ved import

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
nb: Hvis påslått vil alle cookies for alle tjenere bli slettet ved utlogging, ellers bare for den aktuelle tjeneren. Sett denne til FALSE gjør det lett å glemme å logge ut fra andre tjenere når du bruker flere.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
nb: Definerer om forrige innlogging skal huskes eller ikke i [kbd]cookie[/kbd] autentiseringsmodus.

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
nb: Definerer hvor lenge (i sekunder) en innloggings cookie skal lagres i nettleseren. Standard 0 betyer at den kun vil bli lagret for eksisterende sessjon, det vil si at den vil bli slettet så fort du lukker nettleservinduet. Dette er anbefalt for ikke sikre brukermiljøer.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
nb: Antall elementer som kan vises på hver enkelt side av navigasjonstreet.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
nb: Antall rader som viser ved framvisning av et resultat. Hvis resultatet inneholder flere rader vil "Forrige" og "Neste" linker bli vist.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
nb: Maks antal byte et skript har lov til å bruke, f.eks. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for ingen begrensning og [kbd]0[/kbd] for ingen endring)

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
nb: I navigasjonspanelet, erstatter databasetreet med en velger

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
nb: Koble til hovedpanelet ved å markere den gjeldende databasen eller tabellen.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
nb: Åpne den linkede siden i hovedvinduet ([code]main[/code]) eller i en ny en ([code]new[/code])

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
nb: Angi minste antall elementer (tabeller, views, rutiner og hendelser) som skal vises i en filterboks.

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
nb: Hvorvidt muligheten for treekspansjon i navigasjonspanelet skal tilbys.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
nb: Hvorvidt prosedyrer skal vises under database i navigasjonstreet

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
nb: Hvorvidt funksjoner skal vises under database i navigasjonstreet

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
nb: [kbd]SMART[/kbd] - dvs. synkende rekkefølge for felter av typen TIME, DATE, DATETIME og TIMESTAMP, ellers stigende rekkefølge.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
nb: Slå på hvis du ønsker DB-basert spørringshistorikk (trenger phpMyAdmins konfigurasjonslagring). Hvis avslått vil historikken mistes når vinduet lukkes, fordi det da brukes JS-rutiner vise den.

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
nb: Angir effektiv tidssone; muligens annerledes enn den fra databasetjeneren

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
nb: La stå tomt for ingen [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] støtte, foreslått: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
nb: En spesiell MySQL bruker konfigurert med begrensede rettigheter, mer informasjon tilgjengelig på [doc@linked-tables]documentation[/doc].

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
nb: La stå tom for ingen SQL spørringshistorie, anbefalt: [kbd]pma__history[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
nb: Du kan bruke MySQL jokertegn (% og _), unnslippe dem hvis du vil bruke deres bokstavelige forekomster, dvs. bruke [kbd]'my\_db'[/kbd] og ikke [kbd]'my_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
nb: La stå tom for ingen PDF schema støtte, anbefalt: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
nb: Database som brukes til relasjoner, bokmerker og PDF-funksjoner. Se [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for fullstendig informasjon. La stå tomt uten støtte. Foreslått: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
nb: La stå tom for ingen [doc@relations@]relation-links[/doc] støtte, anbefalt: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
nb: Se [doc@authentication-modes]autentiseringstyper[/doc] for et eksempel.

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
nb: La stå tom for ingen PDF schema støtte, anbefalt: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
nb: Tabell for beskrivelse av visningskolonner, la stå tom for ingen støtte; anbefalt: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
nb: Om en DROP DATABASE IF EXISTS spørring skal bli lagt til som første linje i loggen når oppretter en database.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
nb: Om en DROP TABLE IF EXISTS spørring vil bli lagt til som første linje til loggen når oppretter en tabell.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
nb: Om en DROP VIEW IF EXISTS spørring vil bli lagt til som første linje i loggen når opprettes en visning.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
nb: Definerer lista med spørringer autoopprettinga bruker for nye versjoner.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
nb: La stå tom for ingen SQL spørringshistorie, anbefalt: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
nb: Om sporingsmekanismen oppretter versjoner for tabeller og visninger automatisk.

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
nb: Både denne tabellen og brukergruppetabellen kreves for å skru på den konfigurerbare menyfunksjonen; Hvis du lar en av dem være tomme, skrus denne funksjonen av, foreslått: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
nb: Begge disse tabellene kreves for å aktivere den konfigurerbare menyfunksjonen; Hvis du lar en av dem være tom, deaktiveres denne funksjonen, foreslått: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
nb: En brukervennlig beskrivelse av denne tjeneren. La stå tom for visning av vertsnavn istedet.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
nb: Merk at påslåing av denne ikke har noen effekt med [kbd]config[/kbd] autentiseringsmodus siden passordet er hardkodet i konfigurasjonsfila; dette begrenser ikke muligheten til å utføre samme kommando direkte.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
nb: Vis eller skjul en kolonne som viser opprettelsestidsstempel for alle tabeller.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
nb: Vis eller skjul en kolonne som viser tidsstempel for siste oppdatering for alle tabeller.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
nb: Vis eller skjul en kolonne som viser tidsstempel for siste sjekk for alle tabeller.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
nb: Definerer om typefelt skal vises i redigerings- / innsettingsmodus.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
nb: Vis eller skjul en kolonne som viser kommentarer for alle tabeller.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
nb: Vis eller skjul en kolonne som viser tegnsett for alle tabeller.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
nb: Tekstområdestørrelse (kolonner) i redigeringsmodus, denne verdien vil fremheves for SQL-spørringstekstområder (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
nb: Tekstområdestørrelse (rader) i redigeringsmodus, denne verdien vil fremheves for SQL-spørringstekstområder (*2).

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
nb: Sett inn mellomlager som [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. Følgende eksempel spesifiserer at phpMyAdminskal stole på en HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header som kommer fra mellomlager 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
nb: Når den er deaktivert, kan ikke brukerne angi noen av alternativene nedenfor, uavhengig av avkrysningsruten til høyre.

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
nb: Brukernavnet for autentisering med proxyen. Som standard utføres ingen godkjenning. Hvis et brukernavn er oppgitt, utføres grunnleggende godkjenning. Ingen andre typer autentisering støttes for øyeblikket.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
nb: Spørringer utføres ved å trykke Enter (i stedet for Ctrl + Enter). Nye linjer vil settes inn med Shift + Enter.

en: Highlight selected rows.
nb: Framhev valgte rader.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
nb: Framhev raden under musmarkøren.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
nb: Antall kolonner i CHAR/VARCHAR tekstbokser.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
nb: Antall rader i CHAR/VARCHAR tekstbokser.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
nb: Logger SQL-spørringer og deres køringstid, for visning i konsollen

en: Tab that is displayed when entering a database.
nb: Fanen som vises når en database tas i bruk.

en: Tab that is displayed when entering a server.
nb: Fanen som vises når en tjener tas i bruk.

en: Tab that is displayed when entering a table.
nb: Fanen som vises når en tabell tas i bruk.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
nb: Hvorvidt tabellstrukturshandlingene skal være skjult.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
nb: Hvorvidt kolonnekommentarer skal vises i tabellstrukturvisning

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
nb: Vis tjenere som en liste istedet for en nedtrekksliste.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
nb: En nedfallsboks vil bli brukt hvis færre elementer er tilstede.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
nb: Standardverdi for fremmed nøkkel kontroller avkrysningsruten for noen spørsmål.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
nb: Fjern avmerkingen i avmerkingsboksen for å deaktivere dra og slipp-import

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
nb: Hvorvidt radlenker skal vises, selv om unik nøkkel mangler

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
nb: Ikke tillat redigering av BLOB- eller BINARY-kolonner.

en: Default sort order for tables with a primary key.
nb: Forvalgt sorteringsrekkefølge for tabeller med en primærnøkkel.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
nb: Gjenta topptekst hver n. rad; [kbd]0[/kbd] deaktiverer funksjonen.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
nb: Definerer om søkeboksen skal forbli på skjermen etter at den er sendt.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
nb: Skrur på sjekk for senesteversjon på hoved-phpMyAdmin-siden.

en: The password for authenticating with the proxy.
nb: Passordet for autentisering med proxyen.

en: Choose the default action when sending error reports.
nb: Velg standardhandling når du sender feilrapporter.

en: Allow login to any MySQL server
nb: Tillat innlogging til vilkårlig MySQL-tjener

en: Restrict login to MySQL server
nb: Begrens innlogging til MySQL-tjeneren

en: Allow third party framing
nb: Tillat tredjepartsinnramming

en: Show "Drop database" link to normal users
nb: Vis "Fjern database"-lenke til normale brukere

en: Blowfish secret
nb: Blowfish hemmelig kode

en: Row marker
nb: Radframheving

en: Highlight pointer
nb: Pekermarkering

en: CHAR columns editing
nb: CHAR kolonneredigering

en: Enable CodeMirror
nb: Aktiver CodeMirror

en: Minimum size for input field
nb: Minste størrelse for innskrivningsfelt

en: Maximum size for input field
nb: Maksimum størrelse for innskrivningsfelt

en: CHAR textarea columns
nb: CHAR textarea kolonner

en: CHAR textarea rows
nb: CHAR textarea rader

en: Check config file permissions
nb: Kontroller konfigurasjonsfilrettigheter

en: Compress on the fly
nb: Komprimer direkte

en: Confirm DROP queries
nb: Bekreft DROP spørringer

en: Debug SQL
nb: Feilsøk SQL

en: Paper size
nb: Papirstørrelse

en: Default database tab
nb: Standard databasefane

en: Default server tab
nb: Standard tjenerfane

en: Default table tab
nb: Standard tabellfane

en: Enable autocomplete for table and column names
nb: Aktiver autofullfør for tabell- og kolonneavn

en: Show column comments
nb: Vis kolonnekommentarer

en: Hide table structure actions
nb: Skjul tabell-strukturhandlinger

en: Default transformations for Hex
nb: Forvalgte transformasjoner for Hex

en: Default transformations for Substring
nb: Standard transformasjoner for understreng

en: Default transformations for Bool2Text
nb: Standard transformasjoner for Bool2Text

en: Default transformations for External
nb: Standard transformasjoner for ekstern

en: Default transformations for PreApPend
nb: Forvalgte transformasjoner for PreApPend

en: Default transformations for DateFormat
nb: Forvalgte transformasjoner for datoformat

en: Default transformations for Inline
nb: Forvalgte transformasjoner for Inline

en: Default transformations for TextImageLink
nb: Forvalgte transformasjoner for tekstbildelenke

en: Default transformations for TextLink
nb: Forvalgte transformasjoner for tekstlenke

en: Display servers as a list
nb: Vis tjenere som en liste

en: Disable multi table maintenance
nb: Deaktiver multitabellvedlikehold

en: Maximum execution time
nb: Maks kjøretid

en: Save as file
nb: Lagre som fil

en: Character set of the file
nb: Filens tegnsett

en: Compression
nb: Kompresjon

en: Put columns names in the first row
nb: Sett inn kolonnenavn i første rad

en: Columns enclosed with
nb: Kolonner omsluttet av

en: Replace NULL with
nb: Erstatt NULL med

en: Remove CRLF characters within columns
nb: Fjern CRLF tegn inne i kolonner

en: Columns terminated with
nb: Kolonner avsluttet med

en: Lines terminated with
nb: Linjer avsluttet med

en: Excel edition
nb: Excel stil

en: Database name template
nb: Databasenavnmal

en: Server name template
nb: Tjenernavnmal

en: Table name template
nb: Tabellnavnmal

en: Dump table
nb: Dump tabell

en: Include table caption
nb: Inkluder tabelloverskrift

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Table caption
nb: Tabelloverskrift

en: Continued table caption
nb: Fortsettet tabelloverskrift

en: Label key
nb: Merkelappnøkkel

en: Relationships
nb: Relasjoner

en: Export method
nb: Eksportmetode

en: Save on server
nb: Lagre på tjener

en: Overwrite existing file(s)
nb: Skriv over eksisterende filer

en: Export as separate files
nb: Eksporter som egne filer

en: Add AUTO_INCREMENT value
nb: Legg til AUTO_INCREMENT verdi

en: Enclose table and column names with backquotes
nb: Bruk venstre anførselstegn med tabell og kolonnenavn

en: SQL compatibility mode
nb: SQL kompatibilitetsmodus

en: Creation/Update/Check dates
nb: Opprettelse/Oppdaterings/Kontrolldato

en: Use delayed inserts
nb: Bruk forsinkede innsettinger

en: Disable foreign key checks
nb: Slå av kontroll av fremmednøkler

en: Export views as tables
nb: Eksporter views som tabeller

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
nb: Eksporter relatert metadata fra phpMyAdmin-oppsettslager

en: Add %s
nb: Legg til %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
nb: Bruk heksadesimal for BINARY & BLOB

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
nb: Legg til HVIS IKKE EKSISTERER (mindre effektiv som indekser vil bli generert under tabellopprettelse)

en: Use ignore inserts
nb: Bruk ignore inserts

en: Syntax to use when inserting data
nb: Syntaks i bruk ved innsetting av data

en: Maximal length of created query
nb: Maksimum lengde av opprettet spørring

en: Export type
nb: Eksport type

en: Enclose export in a transaction
nb: Inneslutt eksport i en transaksjon

en: Export time in UTC
nb: Eksport tid i UTC

en: Foreign key dropdown order
nb: Fremmednøkkelrekkefølge

en: Foreign key limit
nb: Fremmednøkkelbegrensning

en: Foreign key checks
nb: Kontroll av fremmednøkler

en: Databases
nb: Databaser

en: Browse mode
nb: Visningsmodus

en: CSV
nb: CSV-data

en: Developer
nb: Utvikler

en: Edit mode
nb: Redigeringsmodus

en: Export defaults
nb: Eksportinnstillinger

en: General
nb: Generell

en: Import defaults
nb: Importinnstillinger

en: Import / export
nb: Import / eksport

en: Navigation panel
nb: Navigasjonspanel

en: Navigation tree
nb: Navigasjonspanel

en: Servers
nb: Tjenere

en: Tables
nb: Tabeller

en: Main panel
nb: Hovedpanel

en: Other core settings
nb: Andre hovedinnstillinger

en: Page titles
nb: Sidetitler

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Basic settings
nb: Grunnleggende innstillinger

en: Authentication
nb: Godkjenning

en: Server configuration
nb: Tjenerinnstillinger

en: Configuration storage
nb: Konfigurasjonslager

en: Changes tracking
nb: Endringssporing

en: SQL Query box
nb: SQL spørringsboks

en: SQL queries
nb: SQL-spørringer

en: Startup
nb: Oppstart

en: Database structure
nb: Databasestruktur

en: Table structure
nb: Tabellstruktur

en: Tabs
nb: Faner

en: Display relational schema
nb: Vis relasjonsskjema

en: Text fields
nb: Tekstfelt

en: Texy! text
nb: Texy! tekst

en: Warnings
nb: Advarsler

en: Console
nb: Konsoll

en: Extra parameters for iconv
nb: Ekstra parametre for iconv

en: Ignore multiple statement errors
nb: Ignorer flere spørringsfeil

en: Enable drag and drop import
nb: Aktiver dra og slipp-import

en: Partial import: allow interrupt
nb: Delvis import: tillat avbrudd

en: Do not abort on INSERT error
nb: Ikke avbryt under INSERT feil

en: Format of imported file
nb: Importfilformat

en: Use LOCAL keyword
nb: Bruk LOCAL nøkkelord

en: Column names in first row
nb: Kolonnenavn i første rad

en: Do not import empty rows
nb: Ikke importer tomme rader

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
nb: Importer valuta ($5.00 til 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
nb: Importer prosenter som heltall (12.00% til .12)

en: Partial import: skip queries
nb: Delvis import: hopp over spørringer

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
nb: Ikke bruk AUTO_INCREMENT for nullverdier

en: Initial state for sliders
nb: Initiell tilstand for slidere

en: Number of inserted rows
nb: Antall innsettingsrader

en: Limit column characters
nb: Begrens kolonne tegn

en: Delete all cookies on logout
nb: Slett alle cookies ved utlogging

en: Recall user name
nb: Husk brukernavn

en: Login cookie store
nb: Innloggings cookie lagring

en: Login cookie validity
nb: Innloggings cookie gyldighet

en: Bigger textarea for LONGTEXT
nb: Større tekstområde for LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
nb: Maks lengde SQL

en: Maximum databases
nb: Maks antall databaser

en: Maximum items in branch
nb: Maksimalt antall gjenstander i forgreningen

en: Maximum number of rows to display
nb: Maks antall rader som kan framvises

en: Maximum tables
nb: Maks antall tabeller

en: Memory limit
nb: Minnetak

en: Link with main panel
nb: Lenke med hovedpanelet

en: Display logo
nb: Vis logo

en: Logo link target
nb: Logo link mål

en: Display servers selection
nb: Vis tjenerutvalg

en: Target for quick access icon
nb: Mål for hurtigtilgangsikon

en: Minimum number of items to display the filter box
nb: Minste antall elementer som kreves for å vise filterboksen

en: Minimum number of databases to display the database filter box
nb: Minste antall databaser som skal vises i database-filterboksen

en: Group items in the tree
nb: Grupper elementer i treet

en: Database tree separator
nb: Database treskilletegn

en: Table tree separator
nb: Tabelltreseparator

en: Maximum table tree depth
nb: Maks tabelltredybde

en: Enable highlighting
nb: Aktiver utheving

en: Enable navigation tree expansion
nb: Skru på navigasjonstreutvidelse

en: Recently used tables
nb: Sist brukte tabeller

en: Favorite tables
nb: Favorittabeller

en: Where to show the table row links
nb: Hvor tabell-lenkene skal vises

en: Show row links anyway
nb: Vis radlenker uansett

en: Natural order
nb: Normal rekkefølge

en: Table navigation bar
nb: Tabellbasert navigasjonsområde

en: GZip output buffering
nb: GZip utbuffring

en: Default sorting order
nb: Standard sorteringsrekkefølge

en: Persistent connections
nb: Vedvarende forbindelser

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
nb: Mangler phpMyAdmin konfigurasjonslagertabeller

en: MySQL reserved word warning
nb: Advarsel om MySQL-reservert ord

en: How to display the menu tabs
nb: Hvordan menyfanene vises

en: How to display various action links
nb: Hvorvidt forskjellige handlingslenker skal vises

en: Protect binary columns
nb: Beskytt binære kolonner

en: Permanent query history
nb: Permanent spørringshistorie

en: Query history length
nb: Spørringshistorielengde

en: Recoding engine
nb: Rekodingsmotor

en: Remember table's sorting
nb: Husk tabellens sortering

en: Repeat headers
nb: Gjenta topptekst

en: Grid editing: trigger action
nb: Rutenettredigering: Utløsende handling

en: Grid editing: save all edited cells at once
nb: Rutenett - redigering: Lagre alle redigerte celler på en gang

en: Save directory
nb: Lagringsmappe

en: Host authorization order
nb: Rekkefølge for vertsautorisering

en: Host authorization rules
nb: Regler for vertsautorisering

en: Allow logins without a password
nb: Tillat innlogging uten passord

en: Allow root login
nb: Tillat innlogging som root

en: Authentication type
nb: Autentiseringstype

en: Bookmark table
nb: Bokmerketabell

en: Column information table
nb: Kolonneinformasjonstabell

en: Compress connection
nb: Komprimer tilkobling

en: Control user password
nb: Kontrollbrukerpassord

en: Control user
nb: Kontrollbruker

en: Control host
nb: Kontrollvert

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
nb: Slå av bruk av INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
nb: Skul databaser

en: SQL query history table
nb: SQL spørringshistorietabell

en: Server hostname
nb: Tjenervertsnavn

en: Logout URL
nb: Logg ut URL

en: Maximal number of table preferences to store
nb: Maksimalt antall tabellpreferanser som lagres

en: Show only listed databases
nb: Vis kun opplistede databaser

en: Password for config auth
nb: Passord for config autentisering

en: PDF schema: pages table
nb: PDF schema: sidetabell

en: Database name
nb: Databasenavn

en: Server port
nb: Tjenerport

en: Recently used table
nb: Nylig brukt tabell

en: Relation table
nb: Relasjonstabell

en: Signon session name
nb: Signon sesjonsnavn

en: Signon URL
nb: Innloggingslink

en: Server socket
nb: Tjenersokkel

en: Use SSL
nb: Bruk SSL

en: Display columns table
nb: Visningskolonnetabell

en: UI preferences table
nb: Tabell for UI preferanser

en: Add DROP DATABASE
nb: Legg til DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
nb: Legg til DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
nb: Legg til DROP VIEW

en: Statements to track
nb: Spørringer som skal spores

en: SQL query tracking table
nb: SQL spørringssporingstabell

en: Automatically create versions
nb: Automatisk opprette versjoner

en: User preferences storage table
nb: Tabell for lagring av brukerpreferanser

en: Users table
nb: Brukertabell

en: Hidden navigation items table
nb: Skjult navigasjonselementtabell

en: User for config auth
nb: Bruker for config autentisering

en: Verbose name of this server
nb: Fult navn for denne tjeneren

en: Allow to display all the rows
nb: Tillat visning av alle rader

en: Show password change form
nb: Vis passordendringsskjema

en: Show create database form
nb: Vis opprett database skjema

en: Show field types
nb: Vis felttyper

en: Show function fields
nb: Vis funksjonsfelter

en: Show hint
nb: Vis hint

en: Show phpinfo() link
nb: Vis phpinfo() link

en: Show detailed MySQL server information
nb: Vis detaljert MySQL tjenerinformasjon

en: Show SQL queries
nb: Vis SQL spørringer

en: Show statistics
nb: Vis statistikk

en: Skip locked tables
nb: Ignorer låste tabeller

en: Edit
nb: Rediger

en: Explain SQL
nb: Forklar SQL

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Suhosin warning
nb: Suhosin-advarsel

en: Default title
nb: Forvalgt tittel

en: Server
nb: Tjener

en: Table
nb: Tabell

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
nb: Liste over godkjente mellomlager for IP allow/deny

en: Upload directory
nb: Opplastingsmappe

en: Use database search
nb: Bruk databasesøk

en: Enable the Developer tab in settings
nb: Skru på utviklerfanen i innstillingene

en: Version check
nb: Versjonskontroll

en: Enter executes queries in console
nb: Enter utfører spørringer i konsollen

en: Show query history at start
nb: Vis spørringshistorikk ved oppstart

en: Always expand query messages
nb: Alltid utvid spørringsmeldinger

en: Show current browsing query
nb: Vis gjeldende nettleser kø

en: Server connection collation
nb: Tjenertilkobling kollasjon

en: Missing data for %s
nb: Mangler data for %s

en: Incorrect value!
nb: Ugyldig verdi!

en: unavailable
nb: ikke tilgjengelig

en: "%s" requires %s extension
nb: "%s" trenger %s tillegget

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
nb: Komprimert import vil ikke fungere, funksjonen (%s) mangler.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
nb: Komprimert eksport vil ikke fungere,funksjonen (%s) mangler.

en: maximum %s
nb: maksimum %s

en: Config authentication
nb: Konfigurer vertsautentisering

en: HTTP authentication
nb: HTTP autentisering

en: Quick
nb: Rask

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Structure
nb: Struktur

en: CSV for MS Excel
nb: CSV for MS Excel data

en: Export
nb: Eksporter

en: Features
nb: Egenskaper

en: CSV using LOAD DATA
nb: CSV med LOAD DATA

en: Import
nb: Importer

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
nb: Kan ikke lagre innstillinger, innsendt konfigurasjonsskjema inneholder feil!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
nb: Nåværende konfigurasjonsfil (%s) er ikke lesbar.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
nb: Gale tillatelser på konfigurasjonsfilen, den burde ikke være skrivbar!

en: Failed to read configuration file!
nb: Kunne ikke lese oppsettsfilen!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
nb: Dette betyr vanligvis at det er en syntaksfeil i det, sjekk mulige feil som vises under.

en: Invalid server index: %s
nb: Ugyldig tjenerindeks: "%s"

en: Server %d
nb: Tjener %d

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
nb: Denne verdien bør være dobbeltkontrollert for å sikre at denne katalogen verken er tilgjengelig for alle og heller ikke kan leses eller skrives til av andre brukere på tjeneren din.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
nb: Du bør bruke SSL-tilkobling dersom din databasetjener har støtte for det.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
nb: Du angir [kbd]config[/kbd] autentiseringstype og inkluderte brukernavn og passord for automatisk pålogging, noe som ikke er et ønskelig alternativ for live verter. Alle som kjenner eller gjetter phpMyAdmin URL-en din, kan få direkte tilgang til phpMyAdmin-panelet. Sett %1$sauthentication type%2$s til [kbd]cookie[/kbd] eller [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
nb: Du tillater tilkobling til tjeneren uten passord.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
nb: Du hadde ikke noe hemmelig sett for blowfish og har aktivert autentisering av [kbd]cookie[/kbd], så en nøkkel ble automatisk generert for deg. Den brukes til å kryptere informasjonskapsler; du trenger ikke å huske det.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
nb: %1$s gyldighet for påloggingskake %2$s større enn %3$s økt.gc_maxlifetime %4$s kan forårsake tilfeldig ugyldighetsøkt (for tiden session.gc_maxlifetime er %5$d).

en: no description
nb: ingen beskrivelse

en: Could not connect to the database server!
nb: Kunne ikke koble til databaseserveren!

en: Invalid authentication type!
nb: Ugyldig godkjenningstype!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
nb: Tøm brukernavnet mens du bruker [kbd]config[/kbd] autentiseringsmetode!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
nb: Tomt påloggingsøktsnavn mens du bruker [kbd]signon[/kbd] autentiseringsmetode!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
nb: Tom signon URL ved bruk av [kbd]signon[/kbd] autentiseringsmetode!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
nb: Tøm phpMyAdmin-kontrollbruker mens du bruker phpMyAdmin-konfigurasjonslagring!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
nb: Tøm phpMyAdmin kontroll brukerpassord mens du bruker phpMyAdmin konfigurasjonslagring!

en: Incorrect value:
nb: Ugyldig verdi:

en: Incorrect IP address: %s
nb: Ugyldig IP-adresse: %s

en: Not a valid port number!
nb: Ikke et gyldig portnummer!

en: Not a positive number!
nb: Ikke et positivt nummer!

en: Not a non-negative number!
nb: Ikke et ikke-negativt nummer!

en: Value must be less than or equal to %s!
nb: Verdien må være mindre enn eller lik %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
nb[0]: Viser %1$d bokmerke (både private og delt)
nb[1]: Viser %1$d bokmerker (både private og delt)

en: No bookmarks
nb: Ingen bokmerker

en: SQL Query Console
nb: SQL-spørringskonsoll

en: No databases selected.
nb: Ingen databaser er valgt.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
nb: Filen %s er ikke tilgjengelig på dette systemet, se %s for mer informasjon.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
nb: Viser radene %1$s - %2$s.

en: No tables found in database.
nb: Databasen har ingen tabeller.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
nb: Kunne ikke laste eksporttillegg, kontroller din innstallasjon!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
nb: Kan ikke starte importerings-tilleggene, kontroller din installasjon!

en: The database name is empty!
nb: Databasenavnet er tomt!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
nb: Kan ikke kopiere database til samme navn. Endre navnet og prøv igjen.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
nb: Databasen %1$s endret navn til %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
nb: Databasen %1$s har blitt kopiert til %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
nb: phpMyAdmin konfigurasjonslager har blitt deaktivert. %sSe hvorfor%s.

en: Access denied!
nb: Ingen tilgang!

en: Table %s has been emptied.
nb: Tabellen %s har blitt tømt.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
nb: Denne visningen har minst dette antall rader. Sjekk %sdocumentation%s.

en: unknown
nb: ukjent

en: Yes
nb: Ja

en: No change
nb: Ingen endring

en: Favorite List is full!
nb: Favotittlisten er full!

en: Tracking data deleted successfully.
nb: Sporingsdata ble slettet.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
nb: Versjon %1$s ble opprettet for de valgte tabellene, og overvåking er aktivert.

en: No tables selected.
nb: Ingen tabeller er valgt.

en: Database Log
nb: Databaselogg

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
nb: Det er oppdaget en feil og en feilrapport har blitt automatisk sendt basert på innstillingene dine.

en: Thank you for submitting this report.
nb: Takk for at du sender inn denne rapporten.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
nb: Det er oppdaget en feil og en feilrapport er generert, men kunne ikke sendes.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
nb: Hvis du opplever problemer: Send en feilrapport manuelt.

en: You may want to refresh the page.
nb: Det kan være lurt å oppdatere siden.

en: Bad type!
nb: Feil type!

en: Bad parameters!
nb: Feil parametere!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
nb: Du ble logget ut fra én tjener. For å logge helt ut av phpMyAdmin må du logge ut av alle tjenere.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
nb: Lagring av phpMyAdmin-oppsett er ikke konfigurert riktig i innstillingene, og noen tilleggsfunksjoner er deaktivert. %sFinn ut hvorfor%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
nb: Alternativt kan du gå til 'Operasjoner'-fanen for en database og sette det opp der.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
nb: PHP-parameteret [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] er lavere enn cookie gyldighet konfigurert i phpMyAdmin. På grunn av dette så kan innlogging utløpe raskere enn det som er satt i phpMyAdmin.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
nb: Levetiden for din innloggings-cookie er kortere enn innstillingen satt i phpMyAdmin. Innloggingen din vil dermed utløpe raskere enn det som er satt i phpMyAdmin.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
nb: Tjeneren dine kjører med forvalgte verdier for kontrollbrukeren og passordet (controlpass), og er åpen for enhver til å ta seg inn; du bør virkelig ordne dette sikkerhetsproblemet ved å endre passordet for kontrollbrukeren "pma".

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
nb: Mappen [code]config[/code], som blir brukt av setup-skriptet, eksisterer fortsatt i din phpMyAdmin mappe. Det anbefales å fjerne den så fort phpMyAdmin har blitt konfigurert. Ellers kan uautoriserte personer få tak i konfigurasjonen din og endre serveren.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
nb: Tjeneren kjører med Suhosin. Sjekk %sdokumentasjonen%s for potensielle problemer.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
nb: $cfg['TempDir'] (%s) er ikke tilgjengelig. phpMyAdmin kan ikke hurtiglagre maler, og vil være tregt som følge av dette.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
nb: PHP tillegget mbstring ble ikke funnet, og det ser ut til at du bruker et mangetegns tegnsett. Uten mbstring-tillegget kan ikke phpMyAdmin splitte strenger korrekt, dette kan medføre uønskede resultater.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
nb: Curl-utvidelsen ble ikke funnet og allow_url_fopen er deaktivert. Derfor er noen funksjoner, som feilrapportering og versjonssjekk, deaktivert.

en: Incomplete params
nb: Ufullstendige parametre

en: Succeeded
nb: Vellykket

en: Failed
nb: Feilet

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
nb: Du forsøkte sannsynligvis å laste opp en fil som var for stor. Sjekk %sdokumentasjonen%s for måter å omgå denne begrensningen på.

en: Showing bookmark
nb: Vis bokmerke

en: The bookmark has been deleted.
nb: Bokmerket er slettet.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
nb: Ingen data ble mottatt for importering. Enten ble ingen filnavn gitt, eller så var filstørrelsen over maksimum størrelse tillatt i din PHP konfigurasjon. Se [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
nb[0]: Importen er fullført, %d spørring utført.
nb[1]: Importen er fullført, %d spørringer utført.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
nb: Skript-tidsavbrudd. Hvis du ønsker å fortsette vil importen, %ssend inn samme fil igjen%s og importen vil tilta igjen.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
nb: Under den siste kjøringen så ble ingen data lest, dette betyr vanligvis at phpMyAdmin ikke vil være istand til å fullføre importeringen uten at du øker PHP-tidsgrensen.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
nb: "DROP DATABASE"-uttrykk er avslått.

en: Could not load the progress of the import.
nb: Kan ikke laste importframdrift.

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Do you really want to execute "%s"?
nb: Vil du virkelig utføre "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
nb: Du er i ferd med å SLETTE en komplett database!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again.
nb: Navnet på databasen kan ikke endres til gjeldende navn. Endre navnet og prøv på nytt.

en: You are about to DESTROY a complete table!
nb: Du er i ferd med å SLETTE en hel database!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
nb: Du er i ferd med å AVKORTE en hel database!

en: Delete tracking data for this table?
nb: Slette overvåkningsdata for denne tabellen?

en: Delete tracking data for these tables?
nb: Slette overvåkningsdata for disse tabellene?

en: Delete tracking data for this version?
nb: Slette overvåkningsdata for denne versjonen?

en: Delete tracking data for these versions?
nb: Slette overvåkningsdata for disse versjonene?

en: Delete entry from tracking report?
nb: Slette innlegget fra overvåkningsrapporten?

en: Deleting tracking data
nb: Slett overvåkningsdata

en: Dropping Primary Key/Index
nb: Slipper primærnøkkel/indeks

en: Dropping Foreign key.
nb: Slipper fremmednøkkel.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
nb: Denne operasjonen kan ta lang tid. Ønsker du å fortsette?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
nb: Vil du virkelig slette bruker-gruppen "%s"?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
nb: Vil du virkelig slette søket "%s"?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
nb: Du har gjort endringer som ikke er lagret! Er du sikker på at du vil forlate denne siden?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
nb: Du prøver å redusere antallet rader, men har allerede skrevet inn data i de radene, som vil gå tapt. Ønsker du å fortsette?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
nb: Vil du virkelig tilbakekalle valgt(e) bruker(e)?

en: Do you really want to delete this central column?
nb: Vil du virkelig slette denne sentrale kolonnen?

en: Do you really want to delete the selected items?
nb: Vil du virkelig slette de valgte element?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
nb: Vil du virkelig kjøre DROP på de valgte partisjonene? Dette vil også kjøre DELETE på tilknyttet data til de valgte partisjonene!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
nb: Vil du virkelig TRUNCATE (tømme) de valgte partisjonene?

en: Do you really want to remove partitioning?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne partisjonering?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
nb: Denne operasjonen vil forsøke å konvertere dataene dine til den nye sorteringsrekkefølgen. I sjeldne tilfeller - spesielt når en karakter ikke finnes i den nye sorteringen - kan denne prosessen føre til at dataene dine vises feil. Dersom det skulle skje, foreslår vi at du går tilbake til den opprinnelige sorteringen og leser veiledningen på

en: Garbled Data
nb: Uleselig data

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
nb: Er du sikker på at du ønsker å endre sortering og konvertere data?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
nb: Gjennom denne operasjonen, prøver MySQL å knytte dataverdier mellom sammenligninger. Hvis karaktersettene er ukompatible, kan det forekomme datatap, og det kan hende at denne <b>IKKE</b> ikke lar seg gjenopprette ved å enkelthen bytte tilbake kolonnesamlingen(e). <b>For å konvertere eksisterende data, anbefales det å bruke kolonneredigeringsfuksjonen (altså "Endre"-lenken) på tabellstruktursiden. </b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
nb: Er du sikker på at du ønsker å endre alle kolonnesorteringene og konvertere data?

en: Save & close
nb: Lagre og lukk

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset all
nb: Tilbakestill alle

en: Missing value in the form!
nb: Manglende verdi i skjemaet!

en: Select at least one of the options!
nb: Velg minst et av alternativene!

en: Please enter a valid number!
nb: Vennligst tast inn et gyldig tall!

en: Please enter a valid length!
nb: Vennligst oppgi en gyldig lengde!

en: Add index
nb: Legg til indeks(er)

en: Edit index
nb: Rediger indeks

en: Add %s column(s) to index
nb: Legg %s kolonne(r) til index

en: Create single-column index
nb: Opprett en enkeltkolonneindeks

en: Create composite index
nb: Opprett kompositt indeks

en: Composite with:
nb: Kompositt med:

en: Please select column(s) for the index.
nb: Vennligst velg kolonne(r) for indexen.

en: Preview SQL
nb: Forhåndsvis SQL

en: Simulate query
nb: Simuler spørring

en: SQL query:
nb: SQL-spørring:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
nb: Y-verdier

en: The host name is empty!
nb: Vertsnavnet er tomt!

en: The user name is empty!
nb: Brukernavnet er tomt!

en: The password is empty!
nb: Passordet er blankt!

en: The passwords aren't the same!
nb: Passordene er ikke like!

en: Removing Selected Users
nb: Fjern valgte brukere

en: Close
nb: Lukk

en: Template was created.
nb: Malen ble opprettet.

en: Template was loaded.
nb: Malen ble lastet.

en: Template was updated.
nb: Malen har blitt oppdatert.

en: Template was deleted.
nb: Malen ble slettet.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
nb: Annet

note: l10n: Thousands separator
en: ,
nb: .

note: l10n: Decimal separator
en: .
nb: ,

en: Connections / Processes
nb: Tilkoblinger/prosesser

en: Local monitor configuration incompatible!
nb: Lokal monitorkonfigurasjon er inkompatibel!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
nb: Den grafiske fremstillinskonfigurasjonen i din nettlesers lokale lager er ikke lengre kompatibel til den nyere versjonen av overvåkningsdialogen. Det er veldig sannsynlig at din nåværende konfigurasjon ikke vil fungere lengre. Vennlist tilbakestill din konfigurasjon til standard i menyen <i>Innstillinger</i>.

en: Query cache efficiency
nb: Spørrings cache effektivitet

en: Query cache usage
nb: Spørrings cache bruk

en: Query cache used
nb: Spørrings cache brukt

en: System CPU usage
nb: System CPU-bruk

en: System memory
nb: Systemminne

en: System swap
nb: Systembytte

en: Average load
nb: Gjennomsnitt load

en: Total memory
nb: Totalt minne

en: Cached memory
nb: Cached minne

en: Buffered memory
nb: Buffered minne

en: Free memory
nb: Ledig minne

en: Used memory
nb: Brukt minne

en: Total swap
nb: Totalt swap

en: Cached swap
nb: Cachet swap

en: Used swap
nb: Brukt swap

en: Free swap
nb: Ledig swap

en: Bytes sent
nb: Bytes sendt

en: Bytes received
nb: Bytes mottatt

en: Connections
nb: tilkoblinger

en: Processes
nb: Prosesser

en: %d table(s)
nb: %d tabell(er)

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
nb: Spørringer

en: Traffic
nb: Trafikk

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Add chart to grid
nb: Legg graf til grid

en: Please add at least one variable to the series!
nb: Legg minst én variabel til serien!

en: None
nb: Ingen

en: Resume monitor
nb: Gjenoppta monitor

en: Pause monitor
nb: Pause overvåkning

en: Start auto refresh
nb: Start automatisk oppdatering

en: Stop auto refresh
nb: Stopp automatisk oppdatering

en: general_log and slow_query_log are enabled.
nb: general_log og slow_query_log er aktivert.

en: general_log is enabled.
nb: general_log er aktivert.

en: slow_query_log is enabled.
nb: slow_query_log er aktivert.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
nb: slow_query_log og general_log er deaktivert.

en: log_output is not set to TABLE.
nb: log_output er ikke satt til TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
nb: log_output er satt til TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
nb: slow_query_log er aktivert, men tjeneren loggfører kun spørringer som tar lenger enn %d sekunder. Avhengig av ditt system, er det tilrådelig å sette long_query_time til 0-2 sekunder.

en: long_query_time is set to %d second(s).
nb: long_query_time er satt til %d sekund(er).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
nb: Følgende innstillinger blir lagt til globalt og endret til default ved omstart av tjener:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
nb: Lagre utdata til %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
nb: Aktiver %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
nb: Deaktiver %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
nb: Sett long_query_time til %d sekunder.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
nb: Du kan ikke endre disse verdiene. Logg inn som root eller kontakt din databaseadministrator.

en: Change settings
nb: Endre innstillinger

en: Current settings
nb: Nåværende innstillinger

en: Chart title
nb: Diagramtittel

note: l10n: As in differential values
en: Differential
nb: Differensial

en: Divided by %s
nb: Delt på %s

en: Unit
nb: Enhet

en: From slow log
nb: Fra langsom logg

en: From general log
nb: Fra generell logg

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
nb: Databasenavnet er ukjent for denne spørringen i tjenerens logger.

en: Analysing logs
nb: Analyserer logger

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
nb: Analyserer og laster inn logger. Dette kan ta tid.

en: Cancel request
nb: Avbryt forespørsel

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
nb: Denne kolonnen viser antallet identiske spørringer som er gruppert sammen. Men kun SQL-spørringene har blitt brukt som en grupperingskriterie, så andre attributter i spørringer som starter samtidig kan variere.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
nb: Ettersom gruppering av INSERT-spørringer har blitt valgt så vil INSERT-spørringer i samme tabellen bli gruppert sammen, uten hensyn til de innsatte dataene.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
nb: Loggdata lastet inn. Spørringer vil bli utført i løpet av denne tidsplanen:

en: Jump to Log table
nb: Gå til Loggtabellen

en: No data found
nb: Ingen data funnet

en: Log analysed, but no data found in this time span.
nb: Logg analysert, men ingen data var funnet i løpet av tidsperioden.

en: Analyzing…
nb: Analyserer…

en: Explain output
nb: Forklar utdata

en: Time
nb: Tid

en: Total time:
nb: Total tid:

en: Profiling results
nb: Profileringsresultater

[ctx: Display format]
en: Table
nb: Tabell

en: Chart
nb: Grafisk fremstilling

[ctx: Alias]
en: Table
nb: Tabell

[ctx: Alias]
en: Column
nb: Kolonne

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
nb: Logg tabellfiltervalgene

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
nb: Filtrer

en: Filter queries by word/regexp:
nb: Filtrer spørringer med ord/regexp:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
nb: Grupper spørringer, og ignorer varierende data brukt i WHERE-muligheter

en: Sum of grouped rows:
nb: Sum av grupperte rader:

en: Total:
nb: Totalt:

en: Loading logs
nb: Laster logger

en: Monitor refresh failed
nb: Visningsoppdatering feilet

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
nb: Imens nytt diagramdata ble forespurt, returnerte serveren en ugyldig respons. Dette er mest sannsynlig begrunnet at din sesjon utgikk. Det burde hjelpe å laste inn siden og logge inn på nytt.

en: Reload page
nb: Oppdater siden

en: Affected rows:
nb: Berørte rader:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
nb: Feilet analyseringen av konfigurasjonsfilen. Det virker ikke som det er gyldig JSON-kode.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
nb: Kunne ikke bygge diagramrutenett med importert konfigurasjon. Setter til standardkonfigurasjon…

en: Import monitor configuration
nb: Importer overvåkningskonfigurasjon

en: Please select the file you want to import:
nb: Vennligst velg filen du vil importere:

en: Please enter a valid table name.
nb: Skriv inn et gyldig tabellnavn.

en: Please enter a valid database name.
nb: Skriv inn et gyldig databasenavn.

en: No files available on server for import!
nb: Ingen filer tilgjengelig på server for importering!

en: Analyse query
nb: Analyser spørring

en: Formatting SQL…
nb: Formaterer SQL…

en: No parameters found!
nb: Ingen parametre funnet!

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Page-related settings
nb: Side-relaterte innstillinger

en: Apply
nb: Angi

en: Loading…
nb: Laster…

en: Request aborted!!
nb: Forespørsel avbrutt!!

en: Processing request
nb: Prosesseringsforespørsel

en: Request failed!!
nb: Forespørsel feilet!!

en: Error in processing request
nb: Feil i prosesseringsforespørsel

en: Error code: %s
nb: Feilkode: %s

en: Error text: %s
nb: Feilmelding: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
nb: Forbindelsen til serveren er brutt. Vennligst kontroller nettverksforbindelsen og serverstatus.

en: No accounts selected.
nb: Ingen kontoer valgt.

en: Dropping column
nb: Dropper kolonne

en: Adding primary key
nb: Legger til primærnøkkel

en: Click to dismiss this notification
nb: Klikk for å overse dette varselet

en: Renaming databases
nb: Endrer databasers navn

en: Copying database
nb: Kopierer database

en: Changing charset
nb: Endrer tegnsett

en: No
nb: Nei

en: Enable foreign key checks
nb: Slå på kontroll av fremmednøkler

en: Failed to get real row count.
nb: Klarte ikke hente faktisk antall rader.

en: Searching
nb: Søker

en: Hide search results
nb: Skjul søkeresultater

en: Show search results
nb: Vis søkeresultater

en: Browsing
nb: Leser

en: Deleting
nb: Sletter

en: Delete the matches for the %s table?
nb: Slett treffene for %s tabellen?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
nb: Definisjonen av en lagret funksjon må inneholde RETURN erklæring!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
nb: Ingen rutine kan eksporteres. Nødvendige rettigheter mangler.

en: Values for column %s
nb: Verdier for kolonne %s

en: Values for a new column
nb: Verdier for ny kolonne

en: Enter each value in a separate field.
nb: Skriv hver verdi i et eget felt.

en: Add %d value(s)
nb: Legg til %d verdi(er)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
nb: Legg merke til: Om filen inneholder flere tabeller, så vil de kombineres til en tabell.

en: Hide query box
nb: Skjul spørringsboks

en: Show query box
nb: Vis spørringsboks

en: Delete
nb: Slett

en: %d is not valid row number.
nb: %d er ikke et gyldig radnummer.

en: Browse foreign values
nb: Se de eksterne verdiene

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
nb: Ingen tidligere auto-lagret spørring er tilgjengelig. Laster forvalgt spørring.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
nb: Du har en tidligere lagret spørring. Klikk "Hent auto-lagret spørring" for å laste den inn.

en: Variable %d:
nb: Variabel %d:

en: Pick
nb: Velg

en: Column selector
nb: Kolonnevelger

en: Search this list
nb: Søk i denne listen

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
nb: Ingen kolonner i sentrallisten. Sørg for at hovedkolonnelisten for databasen %s ikke har kolonner som er til stede i den aktuelle tabellen.

en: See more
nb: Se mer

en: Add primary key
nb: Legg til primærnøkkel

en: Primary key added.
nb: Primærnøkkel lagt til.

en: Taking you to next step…
nb: Tar deg videre til neste trinn…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
nb: Første trinn av normaliseringen er ferdig for tabellen '%s'.

en: End of step
nb: Slutten på dette trinnet

en: Second step of normalization (2NF)
nb: Andre trinn for normaliseringen (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
nb: Utført

en: Confirm partial dependencies
nb: Bekreft delvise avhengigheter

en: Selected partial dependencies are as follows:
nb: Valgte delvise avhengigheter er følgende:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
nb: Merk: a, b -> d, f forutsetter at verdiene i kolonnene a og b, sammen kan bestemme verdiene for kolonne d og kolonne f.

en: No partial dependencies selected!
nb: Ingen delvise avhengigheter er valgt!

en: Back
nb: Tilbake

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
nb: Vis meg mulige delvise avhengigheter basert på dataene i tabellen

en: Hide partial dependencies list
nb: Skjul listen over delvise avhengigheter

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
nb: Slapp av! Dette kan ta noen sekunder, basert på datamengden og antall kolonner i tabellen.

en: Step
nb: Trinn

en: The following actions will be performed:
nb: Følgende handlinger vil bli utført:

en: DROP columns %s from the table %s
nb: SLETT kolonnene %s fra tabellen %s

en: Create the following table
nb: Lag følgende tabell

en: Third step of normalization (3NF)
nb: Tredje trinn av normaliseringen (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
nb: Bekreft transitive avhengigheter

en: Selected dependencies are as follows:
nb: Følgende er valgte avhengigheter:

en: No dependencies selected!
nb: Ingen avhengigheter er valgt!

en: Save
nb: Lagre

en: Hide search criteria
nb: Skjul søkekriterier

en: Show search criteria
nb: Vis søkekriterier

en: Column maximum:
nb: Kolonne maksimum:

en: Column minimum:
nb: Kolonne minimum:

en: Hide find and replace criteria
nb: Skjul kriterier for søk- og erstatt

en: Show find and replace criteria
nb: Vis kriteriene for søk og erstatt

en: Each point represents a data row.
nb: Hvert punkt representerer en datarad.

en: Hovering over a point will show its label.
nb: Ved å ha musen over punktet vises dets etikett.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
nb: For å zoome inn, velger en del for plotteområdet med musen.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
nb: Trykk på "tilbakestill zoom"-knappen for å gå tilbake til standardvisningen.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
nb: Velg et datapunkt for å vise, og eventuelt endre raden med data.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
nb: Du kan endre størrelsen på området ved å dra i hjørnet nederst til høyre.

en: Select two columns
nb: Velg to kolonner

en: Select two different columns
nb: Velg to forskjellige kolonner

en: Data point content
nb: Datapunktinnhold

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Copy
nb: Kopier

en: Point
nb: Punkt

en: Point %d
nb: Punkt %d

en: Linestring
nb: Linjestreng

en: Geometry
nb: Geometri

en: Inner ring
nb: Indre ring

en: Outer ring
nb: Ytre ring

en: Add a point
nb: Legg til punkt

en: Add an inner ring
nb: Legg til en indre ring

en: Do you want to copy encryption key?
nb: Vil du kopiere krypteringsnøkkel?

en: Encryption key
nb: Krypteringsnøkkel

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
nb: MySQL aksepterer ytterligere verdier som ikke aksepteres av slider; skriv inn disse direkte hvis ønskelig

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
nb: MySQL aksepterer ytterligere verdier som ikke aksepteres av datovelgeren; skriv inn disse direkte hvis ønskelig

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
nb: Indikerer at du har gjort endringer til denne siden; du vil bli bedt om bekreftelse før du forlater endringer

en: Select referenced key
nb: Velg referert nøkkel

en: Select Foreign Key
nb: Velg fremmednøkkel

en: Please select the primary key or a unique key!
nb: Velg primærnøkkelen eller en unik nøkkel!

en: Choose column to display
nb: Velg kolonne for visning

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
nb: Du har ikke lagret endringene i utseendet. De vil forsvinne om du ikke lagrer dem. Ønsker du å fortsette?

en: value/subQuery is empty
nb: verdi/underspørring er tom

en: Add tables from other databases
nb: Legg til tabeller fra andre databaser

en: Page name
nb: Sidenummer

en: Save page
nb: Lagre side

en: Save page as
nb: Lagre side som

en: Open page
nb: Åpne siden

en: Delete page
nb: Slett side

en: Untitled
nb: Ikke navngitt

en: Please select a page to continue
nb: Velg en side for å fortsette

en: Please enter a valid page name
nb: Tast inn et gyldig sidenavn

en: Do you want to save the changes to the current page?
nb: Ønsker du å lagre endringene i den gjeldende siden?

en: Successfully deleted the page
nb: Slettet side

en: Export relational schema
nb: Eksporter relasjonsskjema

en: Modifications have been saved
nb: Endringene er lagret

en: %d object(s) created.
nb: %d objekt(er) opprettet.

en: Submit
nb: Send

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
nb: Du har endret en del data og de har ikke blitt lagret. Er du sikker på at du vil forlate denne siden før du lagrer dataene?

en: Drag to reorder.
nb: Dra for å endre rekkefølgen.

en: Click to sort results by this column.
nb: Klikk for å sortere resultatene etter denne kolonnen.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
nb: Shift + Klikk for å legge denne kolonnen til BESTILLT AV-ledd eller veksle mellom STIGENDE/ SYNKENDE<br> - Ctrl + klikk eller Alt + klikk (Mac: Shift + Option + Klikk). For å fjerne kolonnen fra BESTILLT AV-leddet

en: Click to mark/unmark.
nb: Klikk for å markere/fjern markering.

en: Double-click to copy column name.
nb: Dobbelklikk for å kopiere kolonnenavn.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
nb: Klikk pilen som peker ned<br>for å bytte på kolonnens synlighet.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
nb: Denne tabellen inneholder ikke en unik kolonne. Funksjoner knyttet til valgene Endring, avkrysningsruten, redigere, kopiere og slette koblinger virker kanskje ikke etter lagring.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
nb: Skriv inn en gyldig heksadesimal streng. Gyldige tegn er 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
nb: Ønsker du virkelig å se alle radene? For et stort bord kan dette krasje nettleseren.

en: Original length
nb: Opprinnelig lengde

en: cancel
nb: avbryt

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Success
nb: Vellykket

en: Drop files here
nb: Legg filene her

en: Select database first
nb: Velg database først

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
nb: Du kan også endre de fleste verdiene<br> ved å dobbeltklikke på dem.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
nb: Du kan også endre de fleste verdiene<br>ved å dobbeltklikke på dem.

en: Go to link:
nb: Gå til link:

en: Generate password
nb: Generer passord

en: Generate
nb: Generer

en: Change password
nb: Endre passord

en: More
nb: Mer

en: Show panel
nb: Vis panel

en: Hide panel
nb: Skjul panel

en: Unlink from main panel
nb: Fjern lenke fra hovedpanelet

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
nb: En ny versjon av phpMyAdmin er tilgjengelig og du bør vurdere å oppgradere. Den nye versjonen har nummer %s og er utgitt den %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
nb: , siste tilgjengelige versjon:

en: up to date
nb: er oppdatert

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
nb: Det oppstod en alvorlig feil i JavaScript. Ønsker du å sende en feilrapport?

en: Change report settings
nb: Endre rapportinnstillinger

en: Show report details
nb: Vis rapportdetaljer

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
nb: Eksporten er ufullstendig, på grunn av en lav kjøringsfrist på PHP nivå!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
nb: Advarsel: et skjema på denne siden har mer enn %d felt. Ved innsending kan noen av feltene bli ignorert, på grunn av PHP max_input_vars konfigurasjon.

en: Some errors have been detected on the server!
nb: Noen feil har blitt oppdaget på tjeneren!

en: Please look at the bottom of this window.
nb: Ta en titt nederst i dette vinduet.

en: Ignore All
nb: Ignorer alle

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
nb: I henhold til dine innstillinger, blir de sendt i dag, vær tålmodig.

en: Successfully copied!
nb: Vellykket kopiert!

en: Copying failed!
nb: Kopiering feilet!

en: Execute this query again?
nb: Utfør denne spørring igjen?

en: Do you really want to delete this bookmark?
nb: Vil du virkelig slette dette bokmerket?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
nb: En feil oppstod i innhenting av SQL debug info.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
nb: %s spørringer utført %s ganger på %s sekunder.

en: %s argument(s) passed
nb: %s argument(er) sendt

en: Show arguments
nb: Vis argumenter

en: Hide arguments
nb: Skjul argumenter

en: Time taken:
nb: Tidsbruk:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
nb: Det oppstod et problem med å få tilgang til nettleserens lagring. Noen funksjoner fungerer kanskje ikke riktig for deg. Det er sannsynlig at nettleseren ikke støtter lagring eller kvotegrensen er nådd. I Firefox kan ødelagt lagring også forårsake et slikt problem, og det kan være lurt å fjerne "Offline Nettstedsdata". I Safari er dette problemet ofte forårsaket av "Privat Modus Browsing".

en: Copy tables to
nb: Kopier tabeller til

en: Add table prefix
nb: Legg til tabellprefiks

en: Replace table with prefix
nb: Erstatt tabell med prefiks

en: Copy table with prefix
nb: Kopier tabell med prefiks

en: Extremely weak
nb: Ekstremt svak

en: Very weak
nb: Veldig svak

en: Weak
nb: Svak

en: Good
nb: God

en: Strong
nb: Sterk

en: Hide
nb: Skjul

en: Show
nb: Vis

en: Select one…
nb: Velg en…

[ctx: string types]
en: String
nb: Streng

en: Paste it to your config.inc.php
nb: Lim det inn i din config.inc.php-fil

en: Rows
nb: Rader

en: Indexes
nb: Indekser

en: Total
nb: Totalt

en: Overhead
nb: Overheng

en: Database %1$s has been created.
nb: Databasen %1$s er opprettet.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
nb[0]: %1$d database har blitt slettet.
nb[1]: %1$d databaser har blitt slettet.

en: No Privileges
nb: Ingen privilegier

en: Thread %s was successfully killed.
nb: Tråd %s ble avsluttet med suksess.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
nb: phpMyAdmin kunne ikke avslutte tråd %s. Den er sansynligvis alt avsluttet.

en: Received
nb: Mottatt

en: Sent
nb: Sendt

en: Failed attempts
nb: Feilede forsøk

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
nb: Antall transaksjoner som brukte den midlertidige binærloggmellomlageret men som overskred verdien av binlog_size og brukte en midlertidig fil for å lagre spørringer fra transaksjonen.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
nb: Antall transaksjoner som brukte den midlertidige binærloggmellomlageret.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
nb: Antalle tilkoblingsforsøk (vellykkede eller ei) til MySQL-tjeneren.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
nb: Antall midlertidige tabeller lagret på harddisken automatisk opprettet av tjeneren mens den utførte spørringer. Hvis Created_tmp_disk_tables er stor bør du vurdere å øke tmp_table_size verdien slik at midlertidige tabeller blir lagret i minnet og ikke på harddisken.

en: How many temporary files mysqld has created.
nb: Antall midlertidige filer mysqld har opprettet.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
nb: Antall midlertidige tabeller i minnet automatisk opprettet av tjeneren under utføriing av spørringer.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
nb: Antall rader skrevet med INSERT DELAYED hvor en eller annen form for feil oppstod (mest sannsynlig duplisert nøkkel).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
nb: Antall INSERT DELAYED håndterertråder i bruk. Hver eneste tabell hvor det blir brukt INSERT DELAYE får sin egen tråd.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
nb: Antall INSERT DELAYED rader skrevet.

en: The number of executed FLUSH statements.
nb: Antall utførte FLUSH uttrykk.

en: The number of internal COMMIT statements.
nb: Antall interne COMMIT uttrykk.

en: The number of times a row was deleted from a table.
nb: Antall ganger en rad ble slettet fra en tabell.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
nb: MySQL tjeneren kan spørre NDB Cluster lagringsmotoren om den kjenner til en tabell med et gitt navn. Dette blir kalt oppdaging (discovery). Handler_discover indikerer antall ganger tabeller har blitt oppdaget.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
nb: Antall ganger det første innlegget ble lest fra en index. Hvis dette tallet er høyt tyder det på at tjeneren utfører en god del fullindekssøk; for eksempel, SELECT col1 FROM foo, da forutsatt at col1 er indeksert.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
nb: Antall forespørsler for å lese en rad basert på en nøkkel. Hvis dette tallet er høyt gir dette en god indikasjon på at dine spørringer og tabeller er riktig indeksert.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
nb: Antall forespørsler for å lese en rad basert på en fast posisjon. Denne er høy hvis du utører mange spørringer som behøver sortering av resultatet. Du har sansynligvis mange spørringer som krever at MySQL leser hele tabeller eller du har joins som ikke bruker nøkler korrekt.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
nb: Antall forespørsler for å lese den forrige raden i nøkkelrekkefølge. Denne lesemetoden er hovedsakelig brukt for å optimalisere ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
nb: Antall forespørsler for å lese en rad basert på en fast posisjon. Denne er høy om du utfører mange spørringer som behøver sorteringer av resultatet. Du har mest sansynlig mange spørringer som krever at MySQL leser hele tabeller eller du har joins som ikke bruker nøkler korrekt.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
nb: Antall forespørsler for å lese neste rad i datafila. Dette tallet er høyt hvis du utfører mange tabellskanninger. Vanligvis betyr dette at dine tabeller ikke er rett indeksert eller at dine spørringer ikke er skrevet for å utnytte de indeksene du har.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
nb: Antall interne ROLLBACK kommandoer.

en: The number of requests to update a row in a table.
nb: Antall forespørsler for å oppdatere en rad i en tabell.

en: The number of requests to insert a row in a table.
nb: Antall forespørsler for å sette inn en rad i en tabell.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
nb: Antall sider som inneholder data (endret eller uendret).

en: The number of pages currently dirty.
nb: Antall sider for tiden endret.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
nb: Antall midlertidige mellomlagersider som det har vært oppfriskningsforespørsler på.

en: The number of free pages.
nb: Antall tomme sider.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
nb: Antallet låste sider i InnoDBs mellomlager. Dette er sider som er under lesing eller skriving eller ikke kan tømmes eller fjernes av en annen grunn.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
nb: Antall sider som er opptatt fordi de har blitt allokert for administrative oppgaver slik som radlåsing eller adaptiv nøkkelindeksering. Denne verdien kan også regnes ut som Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: Total size of buffer pool, in pages.
nb: Total størrelse på midlertidig mellomlager i sider.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
nb: Antall "tilfeldige" "read-aheads" InnoDB startet. Dette skjer når en spørring skanner en stor andel av en tabell men i en tilfeldig rekkefølge.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
nb: Antall sekvensielle "read-aheads" InnoDB startet. Denne skjer når InnoDB utfører en sekvensiell full tabellskanning.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
nb: Antall logiske leseforespørsler InnoDB har utført.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
nb: Antall logiske lesninger som InnoDN ikke kunne tilfredsstille fra mellomlageret og måtte utføre en enkelsidelesnining.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
nb: Normalt vil skrivinger til InnoDBs mellomlager skje i bakgrunnen. Men, hvis det er behov for å lese eller opprette en side og ingen rene/tomme sider er tilgjengelig så er det nødvendig å vente på at sider blir tømt først. Denne telleren viser antall slike ventinger. Hvis mellomlagerstørrelsen er godt innstilt så vil denne verdien være liten.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
nb: Antall skrivinger til InnoDBs midlertidig mellomlager.

en: The number of fsync() operations so far.
nb: Antall fsync() operasjoner så langt.

en: The current number of pending fsync() operations.
nb: Antall ventende fsync() operasjoner.

en: The current number of pending reads.
nb: Antall ventende lesinger.

en: The current number of pending writes.
nb: Antall ventende skrivinger.

en: The amount of data read so far, in bytes.
nb: Mengden data lest så langt, i bytes.

en: The total number of data reads.
nb: Antall utførte lesninger.

en: The total number of data writes.
nb: Antall utførte skrivinger.

en: The amount of data written so far, in bytes.
nb: Mengden data skrevet så langt, i bytes.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
nb: Antallet dobbeltskrivinger som har blitt utført og antall sider som har blitt skrevet på grunn av dette.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
nb: Antallet dobbeltskrivinger som har blitt utført og antall sider som har blitt skrevet på grunn av dette.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
nb: Antall ganger ventinger vi hadde fordi loggmellomlageret var for lite og vi måtte vente for at det skulle bli tømt før vi kunne fortsette.

en: The number of log write requests.
nb: Antall loggskrivingsforespørsler.

en: The number of physical writes to the log file.
nb: Antall fysiske skrivinger til loggfila.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
nb: Antall fsync-skrivinger utført på loggfila.

en: The number of pending log file fsyncs.
nb: Antall ventende loggfil-fsyncs.

en: Pending log file writes.
nb: Ventende loggfilskrivinger.

en: The number of bytes written to the log file.
nb: Antall bytes skrevet til loggfila.

en: The number of pages created.
nb: Antall sider opprettet.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
nb: Den innkompilerte InnoDB sidestørrelsen (standard 16KB). Mange verdier måles i sider; sidestørrelsen gjør at det er lett å konvertere dem til bytes.

en: The number of pages read.
nb: Antall sidelesninger.

en: The number of pages written.
nb: Antall sideskrivinger.

en: The number of row locks currently being waited for.
nb: Antall ventende radlåsinger.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
nb: Gjennomsnittlig tid for å oppnå radlåsing, i millisekunder.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
nb: Total tid brukt for å få radlåsinger, i millisekunder.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
nb: Maksimum tid brukt for å oppnå en radlåsing, i millisekunder.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
nb: Antall ganger en radlås måtte ventes på.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
nb: Antall rader slettet fra InnoDB tabeller.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
nb: Antall rader satt inn i InnoDB tabeller.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
nb: Antall rader lest fra InnoDB tabeller.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
nb: Antall rader oppdatert i InnoDB tabeller.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
nb: Antall nøkkelblokker i nøkkelmellomlageret som har blitt endret men som ikke ennå har blitt skrevet til harddisken. Dette var tidligere kjent som Not_flushed_key_blocks.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
nb: Antall ubrukte blokker i nøkkelmellomlageret. Du kan bruke denne verdien til å bestemme hvor mye av nøkkelmellomlageret som er i bruk.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
nb: Antall brukte blokker i nøkkelmellomlageret. Denne verdien er et høyvannsmål som viser maksimum antall blokker som har vært brukt på en gang.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
nb: Antall forespørsler for å lese en nøkkelblokk fra mellomlageret.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
nb: Antall fysiske lesninger av en nøkkelblokk fra harddisk. Hvis Key_reads er stor er nok din key_buffer_size verdi for liten. Mellomlagertreffraten kan kalkuleres med Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
nb: Antall forespørsler for å skrive en nøkkelblokk til mellomlageret.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
nb: Antall fysiske skrivinger av en nøkkelblokk til disk.

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
nb: Den totale kostnad ved siste kompilerte spørring slik den ble utregnet av spørringsoptimisereren. Nyttig for å kunne sammenligne kostnader ved forskjellige spørringsplaner for den samme spørringen. Standardverdien på 0 betyr at ingen spørring har blitt kompilert ennå.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
nb: Maksimalt antall tilkoblinger i bruk samtidig siden tjeneren startet.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
nb: Antall rader som venter på å bli skrevet i INSERT DELAYED køer.

en: The number of files that are open.
nb: Antall åpne filer.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
nb: Antall åpne dataflyter (hovedsaklig brukt til logging).

en: The number of tables that are open.
nb: Antall åpne tabeller.

en: The amount of free memory for query cache.
nb: Mengden ledig minne i spørringsmellomlager.

en: The number of cache hits.
nb: Antall mellomlagertreff.

en: The number of queries added to the cache.
nb: Antall spørringer lagt til i mellomlageret.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
nb: Antall spørringer som har blitt fjernet fra mellomlageret for å frigjøre minne for nye spørringer. Denne informasjonen kan hjelpe deg å fininnstille størrelsen på spørringsmellomlageret. Spørringsmellomlageret bruker en minst og sist brukt (least recently used (LRU)) strategi for å finne hvilke spørringer som skal fjernes fra mellomlageret.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
nb: Antallet ikkelagrede spørringer (kan ikke lagres, eller ikke lagret p.g.a. query_cache_type innstillingen).

en: The number of queries registered in the cache.
nb: Antall spørringer registrert i mellomlageret.

en: The total number of blocks in the query cache.
nb: Totale antall blokker i spørringsmellomlageret.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
nb: Failsafe replikasjonsstatus (ikke implementert ennå).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
nb: Antall joins som ikke bruker indekser. Hvis denne verdien ikke er 0 bør du nøye sjekke indeksene til dine tabeller.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
nb: Antall joins som trenger en rekkefølgesøk i en referansetabell.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
nb: Antall joins uten nøkler som kontrollerer for nøkkelbruk etter hver rad (Hvis denne ikke er 0 bør du nøye kontrollere dine tabellindekser.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
nb: Antall joins som brukte rekkefølger på den første tabellen. (Det er normalt ikke kritisk selv om denne verdien er stor.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
nb: Antall joins som utførte en full skann av den første tabellen.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
nb: Antall tråder som har brukt mer enn slow_launch_time sekunder under opprettelse.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
nb: Antall spørringer som har brukt mer enn long_query_time sekunder.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
nb: Antall sammenslåingspasseringer sorteringsalgoritmen har måttet utføre. Hvis denne verdien er stor bør du vurdere å øke verdien av sort_buffer_size systemvariabelen.

en: The number of sorts that were done with ranges.
nb: Antall sorteringer som ble utført med rekkefølger.

en: The number of sorted rows.
nb: Antall sorterte rader.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
nb: Antall sorteringer som har vært utført ved hjelp av skanning av tabellen.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
nb: Antall ganger en tabellåsing ble utført umiddelbart.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
nb: Antall ganger en tabellås ikke har kunnet blitt opprettet umiddelbart og en venting ble nødvendig. Hvis denne er høy og du har ytelsesproblemer bør du først optimalisere dine spørringer, og deretter enten splitte din tabell eller tabeller eller bruke replikasjon.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
nb: Antall tråder i trådmellomlageret. Mellomlagertreffraten kan regnes ut som Threads_created/Connections. Hvis denne verdien er rød bør du øke din thread_cache_size.

en: The number of currently open connections.
nb: Antall åpne tilkoblinger.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
nb: Antall tråder opprettet for å handtere tilkoblinger. Hvis Threads_created er stor bør du vurdere å øke thread_cache_size størrelsen. (Normalt vil dette ikke gi noen merkbar forbedring hvis du har en god trådimplementering.)

en: The number of threads that are not sleeping.
nb: Antall tråder som ikke sover.

en: Missing parameter:
nb: Mangler parametere:

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
nb: Du bruker ikke en sikker tilkobling, all data (inkludert sensitive, slik som passorder) blir overført ukryptert!

en: Insecure connection
nb: Usikker tilkobling

en: Bookmark %s has been created.
nb: Bokmerke %s har blitt opprettet.

en: Bookmark not created!
nb: Bokmerke er ikke opprettet!

en: Table %1$s has been altered successfully.
nb: Tabellen %1$s har blitt endret.

en: '%s' database does not exist.
nb: '%s' database eksisterer ikke.

en: Table %s already exists!
nb: Tabel %s eksisterer allerede!

en: Your SQL query has been executed successfully.
nb: Kommandoen/spørringen er utført.

en: Invalid table name
nb: Ugylding tabellnavn

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
nb: MySQL returnerte et tomt resultat - det vil si ingen rader.

en: View
nb: Vis

en: Error
nb: Feil

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
nb: Rad: %1$s, Kolonne: %2$s, Feil: %3$s

en: Failed to get description of column %s!
nb: Kunne ikke hente beskrivelsen av kolonne %s!

en: Primary
nb: Primær

en: Index
nb: Indeks

en: SQL statements executed.
nb: SQL spørringer utført.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
nb: Du har ikke nok rettigheter til å være her nå!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
nb: %s tillegget mangler. Kontroller din PHP konfigurasjon.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
nb: Oppsettslageret er ikke klar for den sentrale listen over kolonnegenskaper.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
nb: Kunne ikke legge til %1$s ettersom den allerede finnes i sentrallisten!

en: Could not add columns!
nb: Kunne ikke legge til kolonner!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
nb: Kunne ikke fjerne Kolonne(s) %1$s fordi den eksisterer ikke i sentral kolonneliste!

en: Could not remove columns!
nb: Kunne ikke fjerne kolonner!

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
nb: Feil: FREMMED NØKKEL-forhold kunne ikke legges til!

en: Error: Relational features are disabled!
nb: Feil: Relasjonsfunksjoner er deaktivert!

en: Error: Internal relationship could not be added!
nb: Feil: Internt forhold kunne ikke legges til!

en: Error: Internal relationship could not be removed!
nb: Feil: Internt forhold kunne ikke fjernes!

en: MySQL said:
nb: MySQL sa:

en: Missing connection parameters!
nb: Manglende tilkoblingsparametere!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
nb: Tilkoblingen for kontrollbrukeren som definert i din konfigurasjon feilet.

en: Or:
nb: Eller:

en: And:
nb: Og:

en: Ins
nb: Sett inn

en: Del
nb: Slett

en: Saved bookmarked search:
nb: Lagret bokmerke søk:

en: New bookmark
nb: Nytt bokmerke

en: Create bookmark
nb: Lag bokmerke

en: Update bookmark
nb: Oppdater bokmerke

en: Delete bookmark
nb: Slett bokmerke

en: at least one of the words
nb: minst ett av ordene

en: as regular expression
nb: som "regular expression"

[ctx: First page]
en: Begin
nb: Start

[ctx: Previous page]
en: Previous
nb: Forrige

[ctx: Next page]
en: Next
nb: Neste

[ctx: Last page]
en: End
nb: Siste

en: Partial texts
nb: Delvise tekster

en: Full texts
nb: Hele tekster

en: Descending
nb: Synkende

en: Ascending
nb: Stigende

en: The row has been deleted.
nb: Raden er slettet.

en: Kill
nb: Avslutt

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
nb: Kan være unøyaktig. Se [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Showing rows %1s - %2s
nb: Viser radene %1s - %2s

en: %1$d total, %2$d in query
nb: %1$d total, %2$d i spørring

en: %d total
nb: %d totalt

en: Query took %01.4f seconds.
nb: Spørring tok %01.4f sekunder.

en: Link not found!
nb: Link ikke funnet!

en: Version information
nb: Versionsinformasjon

en: Data home directory
nb: Datalagringsmappe

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
nb: Felles del av filsti for alle InnoDB datafiler.

en: Data files
nb: Datafiler

en: Autoextend increment
nb: Autoforstørrende økning

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
nb: Økningen som brukes for å forstørre et autoforstørrende tabellager når den blir full.

en: Buffer pool size
nb: Mellomlagerstørrelse

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
nb: størrelsen på datalageret InnoDB bruker for å mellomlagre data og indekser for sine tabeller.

en: Buffer Pool
nb: Mellomlager

en: InnoDB Status
nb: InnoDB status

en: Buffer Pool Usage
nb: Mellomlagerbruk

en: pages
nb: sider

en: Free pages
nb: Ledige sider

en: Dirty pages
nb: Endrede sider

en: Pages containing data
nb: Sider som inneholder data

en: Pages to be flushed
nb: Sider som skal tømmes

en: Busy pages
nb: Opptatte sider

en: Latched pages
nb: Tilknyttede sider

en: Buffer Pool Activity
nb: Mellomlageraktivitet

en: Read requests
nb: Leseforespørsler

en: Write requests
nb: Skriveforespørsler

en: Read misses
nb: Lesebommer

en: Write waits
nb: Skriveforsinkelser

en: Read misses in %
nb: Lesebommer i %

en: Write waits in %
nb: Skriveforsinkelser i %

en: Data pointer size
nb: Datapekerstørrelse

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
nb: Standard pekerstørrelse i bytes, som brukes av CREATE TABLE for MyISAM tabeller når ingen MAX_ROWS innstillinger er spesifisert.

en: Automatic recovery mode
nb: Automatisk gjennopprettignsmodus

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
nb: Modusen for automatisk gjenoppretting av MyISAM-tabeller som har krasjet, satt opp via --myisam-recover -tjeneroppstartsinnstillingen.

en: Maximum size for temporary sort files
nb: Maksimum størrelse for midlertidige sorteringsfiler

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
nb: Maksimum størrelse for den midlertidige filen MySQL har lov til å bruke når den gjennoppretter en MyISAM indeks (med spørringene REPAIR TABLE, ALTER TABLE, eller LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
nb: Maksimum størrelse for midlertidige filer under indeksopprettelse

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
nb: Hvis den midlertidige filen brukt for hurtig MyISAM indeksopprettelse ville bli større enn å bruke nøkkelmellomlager med størrelsen spesifisert her, så bruk nøkkellagermetoden.

en: Repair threads
nb: Reparer tråder

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
nb: Hvis denne verdien er større enn 1 så blir MyISAM tabellindekser opprettet parallelt (hver indeks i sin egen tråd) under REPAIR av sorteringsprosessen.

en: Sort buffer size
nb: Sorteringsbufferstørrelse

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
nb: Bufferet som brukes ved sortering av MyISAM indekser under en REPAIR TABLE eller når indekser blir opprettet med CREATE INDEX eller ALTER TABLE.

en: Index cache size
nb: Indeksmellomlagerstørrelse

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
nb: Dette er mengden minne tilordnet indeksmellomlageret. Standard verdi er 32MB. Minnet tilordnet her brukes kun for mellomlagring av indekssider.

en: Record cache size
nb: Radmellomlagerstørrelse

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
nb: Mengden minne tilordnet radmellomlageret brukt til å mellomlagre tabelldata. Standard verdi er 32MB. Dette minnet blir brukt til å mellomlagre endringer til "handle data" (.xtd) og radpeker (.xtr) filer.

en: Log cache size
nb: Loggmellomlagerstørrelse

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
nb: Mengden minne tilordnet transaksjonsloggmellomlageret brukt til å mellomlagre transakjsonsloggdata. Standard verdi er 16MB.

en: Log file threshold
nb: Loggfilterskel

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
nb: Størrelsen til en transaksjonslogg før rollover, og en ny logg blir opprettet. Standard verdi er 16MB.

en: Transaction buffer size
nb: Transaksjonsbufferstørrelse

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
nb: Størrelsen til det globale transaksjonsloggmellomlageret (databasemotoren tilordner 2 mellomlager med denne størrelsen). Standard verdi er 1MB.

en: Checkpoint frequency
nb: Kontrollpunktfrekvens

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
nb: Mengden data skrevet til transaksjonsloggen før en punktsjekk blir utført. Standard verdi er 24MB.

en: Data log threshold
nb: Dataloggterskel

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
nb: Maksimum størrelse på en dataloggfil. Standard verdi er 64MB. PBXT can opprette maksimum 32000 datalogger, som er brukt av alle tabeller. Så verdien av denne variabelen kan økes for å øke den totale mengden data som kan lagres i databasen.

en: Garbage threshold
nb: Søppelterskel

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
nb: Prosentandelen søppel på en dataloggfil før den komprimeres. Dette er en verdi mellom 1 og 99. Standard er 50.

en: Log buffer size
nb: Loggbufferstørrelse

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
nb: Størrelsen på mellomlageret som brukes ved skriving av en datalogg. Standard verdi er 256MB. Databasemotoren tillordner ett buffer per tråd, men bare hvis tråden er påkrevd å skrive en datalogg.

en: Data file grow size
nb: Datafil vekststørrelse

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
nb: Vekststørrelsen til "handle data" filene (.xtd).

en: Row file grow size
nb: Radfil vekststørrelse

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
nb: Vekststørrelsen til radpekerfilene (.xtr).

en: Log file count
nb: Antall loggfiler

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
nb: Dette er det antall transaksjonsloggfiler (pbxt/system/xlog*.xt) som systemet will opprettholde. Hvis antall logger overstiger denne verdien vil gamle logger bli slettet, ellers så vil de bli gitt nytt navn og gitt det neste høyeste nummeret.

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Too many error messages, some are not displayed.
nb: For mange feilmeldinger, noen vises ikke.

en: Report
nb: Rapporter

en: Automatically send report next time
nb: Automatisk send rapport neste gang

en: Insufficient space to save the file %s.
nb: Ikke nok plass til å lagre filen %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
nb: Filen %s eksisterer alt på tjeneren, endre navnet eller merk av for overskriving av fil.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
nb: Vevtjeneren har ikke tillatelse til å lagre filen %s.

en: Dump has been saved to file %s.
nb: Dump har blitt lagret til filen %s.

en: File was not an uploaded file.
nb: Filen var ikke en opplastet fil.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
nb: Opplastingsfilen er større enn upload_max_filesize direktivet definert i php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
nb: Opplastingsfilen er større enn MAX_FILE_SIZE direktivet som ble spesifisert i HTML-skjemaet.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nb: Opplastingsfilen ble bare delvis opplastet.

en: Missing a temporary folder.
nb: Mangler en midlertidig mappe.

en: Failed to write file to disk.
nb: Feil ved skriving av fil til disk.

en: File upload stopped by extension.
nb: Filopplasting stoppet av utvidelse.

en: Unknown error in file upload.
nb: Ukjent feil oppstod under filopplastingen.

en: File is a symbolic link
nb: Filen er en symbolsk lenke

en: File could not be read!
nb: Filen kunne ikke leses!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
nb: Feil oppstod under forsøk på flytting av den opplastede filen, se [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
nb: Feil oppstod imens den opplastede filen ble flyttet.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
nb: Du forsøkte å laste en fil med komprimering det ikke er støtte for (%s). Enten så er ikke støtte implementert eller det er slått av i oppsettet ditt.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
nb: Funksjonaliteten %s er påvirket av en kjent feil, se %s

en: SSL is not being used
nb: SSL er ikke i bruk

en: SSL is used with disabled verification
nb: SSL er i bruk med avskrudd bekreftelse

en: SSL is used without certification authority
nb: SSl er i bruk uten sertifikatsmyndighet

en: SSL is used
nb: SSL er i bruk

en: password_hash() PHP function
nb: password_hash()-PHP-funksjon

en: Skip Explain SQL
nb: Ikke forklar SQL

en: Profiling
nb: Profilering

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
nb: Rediger innenfor

en: %d errors were found during analysis.
nb: %d feil ble funnet under analyse.

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
nb: Følgende strukturer har enten blitt opprettet eller endret. Her kan du:

en: Options
nb: Innstillinger

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
nb: Indeksene %1$s og %2$s ser ut til å være like og en av dem burde kunne fjernes.

en: Function
nb: Funksjon

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
nb: Katalogen du anga for opplasting kan ikke nåes.

en: Or
nb: Eller

en: Showing SQL query
nb: Viser SQL spørring

en: Inserted row id: %1$d
nb: Insatt rad id: %1$d

en: Browse
nb: Se på

en: Search
nb: Søk

en: Insert
nb: Sett inn

en: Privileges
nb: Privilegier

en: Operations
nb: Operasjoner

en: Tracking
nb: Overvåkning

en: Triggers
nb: Triggere

en: Database seems to be empty!
nb: Databasen ser ut til å være tom!

en: Query
nb: Spørring

en: Routines
nb: Rutiner

en: Events
nb: Hendelser

en: Central columns
nb: Hovedkolonner

en: User accounts
nb: Brukerkontoer

en: Binary log
nb: Binærlogg

en: Replication
nb: Replikering

en: Variables
nb: Variabler

en: Charsets
nb: Tegnsett

en: Engines
nb: Motorer

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
nb[0]: %1$d rad berørt.
nb[1]: %1$d rader berørt.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
nb[0]: %1$d rad slettet.
nb[1]: %1$d rader slettet.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
nb[0]: %1$d rad innsatt.
nb[1]: %1$d rader innsatt.

en: Groups:
nb: Grupper:

en: Groups
nb: Grupper

en: Could not load class "%1$s"
nb: Kunne ikke laste inn klassen "%1$s"

en: Columns
nb: Kolonner

en: Column
nb: Kolonne

[ctx: Create new database]
en: New
nb: Ny

[ctx: Create new event]
en: New
nb: Ny

en: Event
nb: Hendelse

en: Functions
nb: Funsjoner

[ctx: Create new function]
en: New
nb: Ny

[ctx: Create new index]
en: New
nb: Ny

en: Procedures
nb: Prosedyrer

[ctx: Create new procedure]
en: New
nb: Ny

[ctx: Create new table]
en: New
nb: Ny

[ctx: Create new trigger]
en: New
nb: Ny

en: Views
nb: Visning

[ctx: Create new view]
en: New
nb: Ny

en: Error in processing!
nb: Feil i gjennomføring!

en: Analyze
nb: Analyser

en: Check
nb: Kontroller

en: Optimize
nb: Optimaliser

en: Rebuild
nb: Gjenoppbygg

en: Repair
nb: Reparer

en: Drop
nb: Slett

en: Can't move table to same one!
nb: Kan ikke flytte tabellen til samme navn!

en: Can't copy table to same one!
nb: Kan ikke kopiere tabellen til samme navn!

en: Table %s has been moved to %s.
nb: Tabellen %s har blitt flyttet til %s.

en: Table %s has been copied to %s.
nb: Tabellen %s er kopiert til %s.

en: The table name is empty!
nb: Tabellnavnet er tomt!

en: Error while creating PDF:
nb: Feil oppstod under oppretting av PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
nb: Kan ikke koble til: ugyldige innstillinger.

en: Welcome to %s
nb: Velkommen til %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
nb: En mulig årsak for dette er at du ikke opprettet konfigurasjonsfila. Du bør kanskje bruke %1$ssetup script%2$s for å opprette en.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
nb: phpMyAdmin forsøkte å koble til MySQL-tjeneren, og tjeneren avviste tilkoblingen. Du må kontrollere vert (host), brukernavn (username) og passord (password) i config.inc.php og sjekke at de tilsvarer den informasjonen du fikk fra MySQL-tjeneradministratoren.

en: Retry to connect
nb: Prøv igjen for å koble til

en: Your session has expired. Please log in again.
nb: Økten din har utløpt. Prøv igjen.

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
nb: Kunne ikke koble til reCAPTCHA tjeneste!

en: Wrong username/password. Access denied.
nb: Ugyldig brukernavn/passord. Ingen tilgang.

en: Can not find signon authentication script:
nb: Kunne ikke finne signon autentiseringsscriptet:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
nb: Innlogging uten passord er forbudt av konfigurasjonen (see AllowNoPassword)

en: Cannot log in to the MySQL server
nb: Kan ikke logge inn til MySQL tjeneren

en: Columns separated with:
nb: Kolonner separert med:

en: Columns enclosed with:
nb: Kolonner omsluttet av:

en: Replace NULL with:
nb: Erstatt NULL med:

en: structure
nb: struktur

en: structure and data
nb: struktur og data

en: Dumping data for table
nb: Dataark for tabell

en: Default
nb: Standard

en: Links to
nb: Lenker til

en: Name
nb: Navn

en: Table structure for table
nb: Tabellstruktur for tabell

en: Structure for view
nb: Visningsstruktur

en: Stand-in structure for view
nb: Erstatningsstruktur for visning

en: Content of table @TABLE@
nb: Innhold i tabell @TABLE@

en: (continued)
nb: (fortsettet)

en: Structure of table @TABLE@
nb: Struktur i tabell @TABLE@

en: Display comments
nb: Vis kommentarer

en: Server version:
nb: Tjener-versjon:

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
nb: Vis kommentarer <i>(inkluderer info som eksporteringstidsstempel, PHP-versjon, og tjenerversjon)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
nb: Ytterligere egendefinert kommentar hodekommentar (\n lager linjeskift):

en: Creation:
nb: Opprettet:

en: Last update:
nb: Sist oppdatert:

en: Last check:
nb: Sist sjekket:

en: Constraints for dumped tables
nb: Begrensninger for dumpede tabeller

en: Constraints for table
nb: Begrensninger for tabell

en: Export contents
nb: Eksporter innhold

en: Column names:
nb: Kolonne navn:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
nb: Ugyldig format i CSV importen i linje %d.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
nb: Ugyldig antall kolonner i CSV importen i linje %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
nb: Ugyldig parameter for CSV import: %s

en: Column names:
nb: Kolonnenavn:

en: This plugin does not support compressed imports!
nb: Dette tillegget støtter ikke komprimerte importeringer!

en: MediaWiki Table
nb: MediaWiki Tabell

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
nb: Importer prosenter som ekte desimaler <i>(eks. 12.00% til .12)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
nb: Importer valuta <i>(eks. $5.00 til 5.00)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
nb: Den spesifiserte XML-filen var enten skadet eller ufulstendig. Korriger problemet og prøv igjen.

en: The imported file does not contain any data!
nb: Den importerte filen inneholder ingen data!

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
nb: Ikke bruk <code>AUTO_INCREMENT</code> for nullverdier

en: Invalid authentication method set in configuration:
nb: Ugyldig autentiseringsmetode satt opp i konfigureringen:

en: The %s table doesn't exist!
nb: Tabellen %s eksisterer ikke!

en: Schema of the %s database - Page %s
nb: Skjema for %s databasen - Side %s

en: Relational schema
nb: Relasjonsskjema

en: Table of contents
nb: Innholdsfortegnelse

en: Table comments:
nb: Tabellkommentarer:

en: Attributes
nb: Attributter

en: Extra
nb: Ekstra

en: Show color
nb: Vis farger

en: Only show keys
nb: Bare vis nøkler

en: Landscape
nb: Landskapsformat

en: Portrait
nb: Portrettformat

en: Show grid
nb: Vis rutenett

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
nb: Vis en TIME, TIMESTAMP, DATETIME eller et numerisk Unix tidsmerke som en formatert dato. Den første innstillingen er differansen (i timer) som vil bli lagt til tidsmerket (Standard: 0). Bruk den andre innstillingen til å spesifiser en alternativ datoformatstreng. Den tredje innstillingen avgjør om du ønsker visning som en lokal dato eller som UTC (bruk "local" eller "utc" strenger). Avhengig av dette, vil datoformatstrengen ha forskjellig verdi - for "local" se dokumentasjonen for PHPs strftime() funksjon og for "utc" se gmdate() funksjonen.

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
nb: %d. %B, %Y %H:%M %p

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
nb: Vis en link for å kunne laste ned de binære dataene til en kolonne. Den første opsjonen er filnavnet til den binære fila. Den andre opsjonen er et potensielt kolonnenavn i en tabell som inneholder filnavnet. Hvis du velger den andre opsjonen så må den første være satt til en tom strengverdi.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
nb: Bevarer original formatering av kolonnen uten å kjøre den gjennom htmlspecialchars(). Kolonnen blir betraktet som å inneholde gyldig HTML.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
nb: Vis dataene i heksadesimal. Den valgfrie første parameteren tilkjennegir hvor ofte mellomrom vil bli lagt til (standard hvert andre tegn).

en: Displays a link to download this image.
nb: Viser en link for nedlasting av dette bildet.

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
nb: Viser et klikkbart ministyrbilde. Valgene er satt til maksimum lengde og høyde i piksler. Det opprinnelige størrelsesforholdet blir bevart.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
nb: Formaterer tekst som en SQL spørring med syntaksutheving.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
nb: Viser bare en delstreng. Første verdien er antall tegn fra starten hvor din tekst begynner (Standard: 0). Andre verdien er hvor mange tegn som skal returneres. Hvis den er tom så returneres resten av teksten. Den tredje verdien definerer hvilke tegn som vil bli lagt til resultatet når en delstreng blir returnert (Standard: …).

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
nb: Viser et bilde og en link, kolonnen inneholder filnavnet; første verdi er et prefiks slik som "https://www.example.com/", andre verdien er bredden i piksler, tredje er høyden.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
nb: Viser en link, kolonnen inneholder filnavnet, ; første verdi er et prefiks slik som "https://www.example.com/", andre verdien er en tittel for linken.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
nb: Tjeneren svarer ikke (eller den lokale MySQL tjenerens sokkel er ikke korrekt konfigurert).

en: The server is not responding.
nb: Tjeneren svarer ikke.

en: Please check privileges of directory containing database.
nb: Vennligst sjekk privilegiene på mappen som inneholder databasen.

en: Details…
nb: Detaljer…

en: Could not save recent table!
nb: Kunne ikke lagre tabell!

en: Could not save favorite table!
nb: Kunne ikke lagre favorittabell!

en: Recent tables
nb: Tidligere tabeller

en: Recent
nb: Nylige

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Error 404! The page %s was not found.
nb: Feil 404! Siden "%s" ble ikke funnet.

en: Please provide a name for this bookmarked search.
nb: Vennligst oppgi et navn for dette bokmerkede søket.

en: Missing information to save the bookmarked search.
nb: Mangler informasjon for å lagre bokmerket søk.

en: An entry with this name already exists.
nb: En oppføring med dette navnet finnes allerede.

en: Missing information to delete the search.
nb: Mangler informasjon for å slette søket.

en: Missing information to load the search.
nb: Mangler informasjon for å laste søket.

en: Error while loading the search.
nb: Feil ved lasting av søket.

en: No privileges.
nb: Ingen privilegier.

en: Includes all privileges except GRANT.
nb: Inkluder alle privilegier unntatt GRANT.

en: Allows deleting data.
nb: Tillater sletting av data.

en: Allows creating new tables.
nb: Tillater oppretting av nye tabeller.

en: Allows dropping tables.
nb: Tillater sletting av tabeller.

en: Allows creating and dropping indexes.
nb: Tillater oppretting og sletting av indekser.

en: Allows altering the structure of existing tables.
nb: Tillater endring av struktur på eksisterende tabeller.

en: Allows creating new views.
nb: Tillater oppretting av nye visninger.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
nb: Tillater utføring av SHOW CREATE VIEW spørringer.

en: Allows reading data.
nb: Tillater lesing av data.

en: Allows inserting and replacing data.
nb: Tillater å legge til og erstatte data.

en: Allows changing data.
nb: Tillater endring av data.

en: Allows creating new databases and tables.
nb: Tillater oppretting av nye databaser og tabeller.

en: Allows dropping databases and tables.
nb: Tillater sletting av databaser og tabeller.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
nb: Tillater oppfrisking av tjenerinnstillinger og oppfrisking av mellomlager.

en: Allows shutting down the server.
nb: Tillater avslutting av tjener.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
nb: Tillater import og eksport av data til og fra filer.

en: Has no effect in this MySQL version.
nb: har ingen effekt i denne versjonen av MySQL.

en: Gives access to the complete list of databases.
nb: Gir adgang til komplett liste over databaser.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
nb: Tillater tilkobling, selv om maksimum tilkoblinger er nådd. Behøves for de fleste administrative operasjoner som å sette globale variabler eller avslutting av andre brukeres tråder.

en: Allows creating temporary tables.
nb: Tillater oppretting av midlertidige tabeller.

en: Allows locking tables for the current thread.
nb: Tillater låsing av tabeller for den kjørende tråden.

en: Allows creating stored routines.
nb: Tillater oppreting av lagrede rutiner.

en: Allows altering and dropping stored routines.
nb: Tillater endring og sletting av lagrede rutiner.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
nb: Tillater oppretting, sletting og navneendring av brukerkontoer.

en: Allows executing stored routines.
nb: Tillater utføring av lagrede rutiner.

en: The password for %s was changed successfully.
nb: Passordet til %s er endret.

en: You have revoked the privileges for %s.
nb: Du har fjernet privilegiene til %s.

en: Revoke
nb: Tilbakekall

en: Database-specific privileges
nb: Databasespesifikke privilegier

en: Table-specific privileges
nb: Tabell-spesifikke privilegier

en: No users selected for deleting!
nb: Ingen brukere merket for sletting!

en: Reloading the privileges
nb: Oppfrisker privilegiene

en: The selected users have been deleted successfully.
nb: De valgte brukerne har blitt slettet.

en: You have updated the privileges for %s.
nb: Du har oppdatert privilegiene til %s.

en: No user found.
nb: Ingen bruker(e) funnet.

en: Deleting %s
nb: Sletter %s

en: The privileges were reloaded successfully.
nb: Oppfriskingen av privilegiene lyktes.

en: The user %s already exists!
nb: Brukeren %s finnes fra før!

en: User
nb: Bruker

en: You have added a new user.
nb: Du har lagt til en ny bruker.

en: SQL query
nb: SQL-spørring

en: Handler
nb: Behandler

en: Query cache
nb: Spørringsmellomlager

en: Threads
nb: Tråder

en: Temporary data
nb: Midlertidige data

en: Delayed inserts
nb: Forsinkede innsettinger

en: Key cache
nb: Nøkkelmellomlager

en: Joins
nb: Sammenføyninger

en: Sorting
nb: Sortering

en: Transaction coordinator
nb: Transaksjonskoordinator

en: Files
nb: Filer

en: Flush (close) all tables
nb: Flush (lukk) alle tabeller

en: Show open tables
nb: Vis åpne tabeller

en: Flush query cache
nb: Flush spørringsbufferen

en: Host
nb: Vert

en: Command
nb: Kommando

en: Progress
nb: Framdrift

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
nb: Lesing av versjon feilet. Du er kanskje offline eller oppgraderingstjeneren svarer ikke.

en: Got invalid version string from server
nb: Mottok ugyldig versjonsstreng fra tjeneren

en: Unparsable version string
nb: Uleselig versjonsstreng

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
nb: Du bruker Git versjon, kjør [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]Den siste stabile versjon er %s, utgitt den %s.

en: No newer stable version is available
nb: Ingen ny stabil versjon er tilgjengelig

en: Showing as PHP code
nb: Viser som PHP kode

en: Run SQL query/queries on database %s
nb: Kjør SQL spørring/spørringer mot databasen %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
nb: Det er ikke noen detaljert statusinformasjon for denne lagringsmotoren.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
nb: %s er standard lagringsmotor for denne MySQL tjeneren.

en: %s is available on this MySQL server.
nb: %s er tilgjengelig på denne MySQL theneren.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
nb: %s har blitt dekativert for denne MySQL tjeneren.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
nb: Denne MySQL tjeneren har ikke støtte for %s lagringsmotoren.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
nb: Navnet til primærnøkkelen må være "PRIMARY"!

en: Problems with indexes of table `%s`
nb: Problemer med indeksene i tabellen `%s`

en: Unknown table status:
nb: Ukjent tabellstatus:

en: Source database `%s` was not found!
nb: Kildedatabasen "%s" ble ikke funnet!

en: Target database `%s` was not found!
nb: Måldatabasen %s ble ikke funnet!

en: Invalid database:
nb: Ugylding database:

en: Invalid table name:
nb: Ugyldig tabellnavn:

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
nb: Tabellen %1$s har endret navn til %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
nb: Kunne ikke lagre preferanser for tabellgrensesnitt!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
nb: Feil ved opprydning av preferansene for tabellgrensesnitt (se $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
nb: Kunne ikke lagre UI attributtet "%s". Endringene vil ikke være permanente etter at du har lastet denne siden på nytt. Vennligst sjekk om tabellstrukturen har blitt endret.

en: Can't rename index to PRIMARY!
nb: Kan ikke endre indeks til PRIMARY!

en: No index parts defined!
nb: Ingen indeksdeler definert!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
nb: Feil oppstod under forsøk på opprettelse av fremmednøkkel på %1$s (kontroller datatyper)

en: Default theme %s not found!
nb: Standard stil %s ble ikke funnet!

en: Theme %s not found!
nb: Stilen %s ble ikke funnet!

en: No valid image path for theme %s found!
nb: Ingen gyldig bildesti for stilen %s ble funnet!

en: Tracking report
nb: Overvåkningsrapport

en: Tracking statements
nb: Overvåkingsspørringer

en: Structure only
nb: Kun struktur

en: Data only
nb: Bare data

en: Structure and data
nb: Struktur og data

en: SQL dump (file download)
nb: SQL dump (filnedlasting)

en: This option will replace your table and contained data.
nb: Dette valget vil erstatte din tabell og dataene den inneholder.

en: SQL execution
nb: SQL utførelse

en: Export as %s
nb: Eksporter som %s

en: Data manipulation statement
nb: Datamanipulasjonsuttrykk

en: Data definition statement
nb: Datadefinisjonsuttrykk

en: Structure snapshot
nb: Struktur-øyeblikksbilde

en: Version %s snapshot (SQL code)
nb: Versjon %s øyeblikksbilde (SQL kode)

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
nb: Du kan utføre dumpen ved å opprette og bruke en midlertidig database. Kontroller at du har privilegiene til å gjøre så.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
nb: Kommenter ut disse to linjene hvis du ikke trenger dem.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
nb: SQL spørringer eksportert. Venligst kopier dumpen eller utfør den.

en: Tracking report for table `%s`
nb: Overvåkningsrapport for tabell `%s`

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
nb: Et 1-byte heltall, signert område er fra -128 til 127, usignert område er fra 0 til 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
nb: Et 2-byte heltall, signert område er fra -32.768 til 32.767, usignert område er fra 0 til 65.535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
nb: Et 3-byte heltall, signert område er fra -8.388.608 til 8.388.607, usignert er fra 0 til 16.777.215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
nb: Et 4-byte heltall, signert område er fra -2.147.483.648 til 2.147.483.647, usignert er fra 0 til 4.294.967.295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
nb: Et 8-byte heltall, signert område er fra -9.223.372.036.854.775.808 til 9.223.372.036.854.775.807, usignert er fra 0 til 18.446.744.073.709.551.615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
nb: Et tall med fast antall desimaler (M, D) - maksimalt antall sifre (M) er 65 (standard 10), maksimalt antall desimaler (D) 30 (standard 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
nb: Et lite flyttall, tillatte verdier er fra -3,402823466E+38 til -1,175494351E-38, 0, og fra 1,175494351E-38 til 3,402823466E+38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
nb: Et dobbelt presisjons flyttall, tillatte verdier er fra -1,7976931348623157E+308 til -2,2250738585072014E-308, 0, og fra 2,2250738585072014E-308 til 1,7976931348623157E+308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
nb: Synonym for DOUBLE (unntak: i REAL_AS_FLOAT SQL-modus er det et synonym for FLOAT)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
nb: En bit-felttype (M), lagring av M bits per verdi (standard er 1, maksimum er 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
nb: Et synonym for TINYINT (1), en verdi på null ansees som usann, andre verdier enn null anses sanne

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
nb: Et alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
nb: En dato i området %1$s til %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
nb: En kombinasjon av dato og klokkeslett, støttet område er %1$s til %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
nb: Et tidsstempel, område er fra 1970-01-01 00:00:01 UTC til 2038-01-09 03:14:07 UTC, lagret som antall sekunder siden epoken (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
nb: Et klokkeslett, rekkevidde er %1$s til %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
nb: Et årstall med fire-sifret format (4, standard) eller to-sifret (2) format, de tillatte verdiene er 70 (1970) til 69 (2069) eller 1901 til 2155 og 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
nb: En streng med fast lengde (0-255, standard 1) som alltid har mellomrom på høyre side til den angitte lengden når den lagres

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
nb: En streng med variabel lengde (%s), effektiv maksimum lengde er avhengig av maksimum radstørrelse

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
nb: En TEKST-kolonne med en maksimal lengde på 255 (2^8 - 1) tegn, lagret med en 1-byte prefiks som angir lengden av verdien i byte

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
nb: En TEKST-kolonne med en maksimal lengde på 65.535 (2^16 - 1) tegn, som er lagret med en 2-byte prefiks som angir lengden av verdien i byte

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
nb: En TEKST-kolonne med en maksimal lengde på 16.777.215 (2^24 - 1) tegn, som er lagret med en 3-byte prefiks som angir lengden av verdien i byte

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
nb: En TEKST-kolonne med en maksimal lengde på 4.294.967.295 eller 4GiB (2^32 - 1) tegn, som er lagret med en 4-byte prefiks som angir lengden av verdien i byte

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
nb: Lik CHAR type, men lagrer binære byte-strenger i stedet for ikke-binære tegnstrenger

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
nb: Lik VARCHAR type, men lagrer binære byte-strenger i stedet for ikke-binære tegnstrenger

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
nb: En BLOB-kolonne med en maksimal lengde på 255 (2^8 - 1) bytes, lagret med en 1-byte prefiks som angir lengden av verdien

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
nb: En BLOB-kolonne med en maksimal lengde på 16.777.215 (2^24 - 1) bytes, lagret med en 3-byte prefiks som angir lengden av verdien

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
nb: En BLOB-kolonne med en maksimal lengde på 65.535 (2^16 - 1) bytes, lagret med en 2-byte prefiks som angir lengden av verdien

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
nb: En BLOB-kolonne med en maksimal lengde på 4.294.967.295 eller 4GiB (2^32 - 1) bytes, lagret med en 4-byte prefiks som angir lengden av verdien

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
nb: En nummerering, valgt fra listen på opp til 65.535 verdier eller den spesielle '' feilverdien

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
nb: En enkelt verdi valgt fra et sett på opp til 64 medlemmer

en: A type that can store a geometry of any type
nb: En type som kan lagre en geometri av enhver type

en: A point in 2-dimensional space
nb: Et punkt i todimensjonalt rom

en: A curve with linear interpolation between points
nb: En kurve med lineær interpolasjon mellom punkter

en: A polygon
nb: Et polygon

en: A collection of points
nb: En samling av punkter

en: A collection of curves with linear interpolation between points
nb: En samling av kurver med lineær interpolasjon mellom punkter

en: A collection of polygons
nb: En samling av polygoner

en: A collection of geometry objects of any type
nb: En samling av geometriobjekter av enhver type

[ctx: numeric types]
en: Numeric
nb: Numerisk

[ctx: date and time types]
en: Date and time
nb: Dato og tid

[ctx: spatial types]
en: Spatial
nb: Romtyper

en: Taking you to the target site.
nb: Tar deg til målsiden.

en: The profile has been updated.
nb: Profilen har blitt oppdatert.

en: Password is too long!
nb: Passord er for langt!

en: Could not save configuration
nb: Kunne ikke lagre konfigurasjonen

en: Max: %s%s
nb: Maksimum størrelse: %s%s

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
nb: Mai

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
nb: Okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
nb: Des

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
nb: Man

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
nb: Tir

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
nb: Ons

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
nb: Tor

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
nb: Fre

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
nb: Lør

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
nb: %s dager, %s timer, %s minutter og %s sekunder

en: Users
nb: Brukere

en: Sort
nb: Sorter

en: Error in ZIP archive:
nb: Feil i ZIP arkivet:

en: No files found inside ZIP archive!
nb: Ingen filer funnet inne i ZIP arkivet!

en: Icons
nb: Ikoner

en: Text
nb: Tekst

en: Both
nb: Begge

en: Nowhere
nb: Ingensteds

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Click
nb: Klikk

en: Double click
nb: Dobbel klikk

en: Disabled
nb: Avslått

en: key
nb: nøkkel

en: display column
nb: vis kolonne

en: Open
nb: Åpne

en: Closed
nb: Lukket

en: Monday
nb: Mandag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Friday
nb: Fredag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: Ask before sending error reports
nb: Spør før innsending av feilrapporter

en: Always send error reports
nb: Alltid send feilrapporter

en: Never send error reports
nb: Aldri send feilrapporter

en: Quick - display only the minimal options to configure
nb: Hurtig - vis minimalt med konfigureringer

en: Custom - display all possible options to configure
nb: Bruker - vis alle konfigureringer

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
nb: Bruker - som ovenfor, men uten hurtigoppsett

en: complete inserts
nb: Komplette inserts

en: extended inserts
nb: Utvidete innlegg

en: both of the above
nb: begge ovenforstående

en: neither of the above
nb: ingen av de overstående

[ctx: for default]
en: None
nb: Ingen

en: As defined:
nb: Som definert:

en: Unique
nb: Unik

en: Fulltext
nb: Fulltekst

en: Table name
nb: Tabellnavn

en: Add
nb: Legg til

en: Comment
nb: Kommentar

en: Length/Values
nb: Lengde/Sett*

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
nb: Hvis kolonnetypen er "enum" eller "set", skriv inn verdien med dette formatet: 'a','b','c'…<br>Hvis du skulle trenge å ha en skråstrek ("\") eller en enkel apostrof ("'") blant disse verdiene, skriv en skråstrek foran (eks. '\\xyz' eller 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
nb: Sett inn en enkelt verdi for standard verdier uten skråstrek, anførselstegn eller annen "escaping" med dette formatet: a

en: Collation
nb: Sammenligning

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
nb: Skriv inn verdiene for transformasjon med dette formatet: 'a', 100, b,'c'…<br>Hvis du trenger å bruke en skråstrek ("\") eller en enkel apostrof ("'") blant disse verdiene så sett en skråstrek foran (eks. '\\xyz' eller 'a\'b').

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
nb: Denne innstillingen er avslått, den vil ikke bli lagt til din konfigurasjon.

en: Set value: %s
nb: Sett verdi: %s

en: Restore default value
nb: Gjennopprett standard verdi

en: Allow users to customize this value
nb: Tillat brukere å endre denne verdien

en: Collapse
nb: Slå sammen

en: Expand
nb: Utvid

en: Requery
nb: Spør igjen

en: Clear
nb: Fjern

en: History
nb: Historikk

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Press Ctrl+Enter to execute query
nb: Tast Ctrl+Enter for å utføre spørring

en: Explain
nb: Forklar

en: Bookmark
nb: Bokmerke

en: Query failed
nb: Spørringen mislyktes

en: Queried time
nb: Spørringens tidsforbruk

en: During current session
nb: Gjennom gjeldende sesjon

en: Count
nb: Antall

en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Label
nb: Etikett

en: Target database
nb: Måldatabase

en: Share this bookmark
nb: Del dette bokmerke

en: Set default
nb: Angi forvalg

en: Track these data definition statements:
nb: Spor disse datadefinisjonsspørringene:

en: Track these data manipulation statements:
nb: Spor disse datamanipulasjonsspørringene:

en: Create version
nb: Opprett versjon

en: Add new column
nb: Legg til ny kolonne

en: Attribute
nb: Attributt

en: Filter rows
nb: Filter rader

en: Search this table
nb: Søk i denne tabellen

en: Add column
nb: Legg til kolonne(r)

en: Select a table
nb: Velg en tabell

en: Select a column.
nb: Velg en kolonne.

en: Click to sort.
nb: Klikk for å sortere.

en: Action
nb: Handling

en: Number of columns
nb: Antall kolonner

en: Create
nb: Opprett

en: Print
nb: Skriv ut

en: Packed
nb: Pakket

en: Cardinality
nb: Kardinalitet

en: No index defined!
nb: Ingen indeks definert!

en: Select all
nb: Marker alle

en: Add an option for column "%s".
nb: Legg til valg for kolonne "%s".

en: Create table
nb: Opprett tabell

en: Reload
nb: Oppdater

en: Help
nb: Hjelp

en: Angular links
nb: Vinklede linker

en: Direct links
nb: Direkte linker

en: Snap to grid
nb: Lås til ruter

en: Small/Big All
nb: Liten/Stor alle

en: Toggle small/big
nb: Veksle mellom liten/stor

en: Move Menu
nb: Flytt meny

en: Hide/Show all
nb: Skjul/Vis alle

en: Value
nb: Verdi

en: Operator
nb: Operatør

en: Select page
nb: Velg side

en: Details
nb: Detaljer

en: Event type
nb: Hendelsestype

en: Click to toggle
nb: Klikk for å endre

en: Exporting tables from "%s" database
nb: Eksporter tabell fra "%s" database

en: Importing into the database "%s"
nb: Importer til database "%s"

en: Multi-table query
nb: Flertabellspørring

en: Query by example
nb: Spørring ved eksempel

en: Query window
nb: Spørringsvindu

en: Database comment
nb: Databasekommentar

en: New database name
nb: Databasenavn

en: Remove database
nb: Fjern database

en: Database %s has been dropped.
nb: Databasen %s har blitt slettet.

en: Drop the database (DROP)
nb: Drop databasen (DROP)

en: CREATE DATABASE before copying
nb: CREATE DATABASE før kopiering

en: Add constraints
nb: Legg til begrensninger

en: Switch to copied database
nb: Bytt til kopiert database

en: Users having access to "%s"
nb: Brukere som har adgang til "%s"

en: User name
nb: Brukernavn

en: Grant
nb: Rettighet

en: Any
nb: Alle

en: database-specific
nb: databasespesifikk

en: wildcard
nb: jokertegn

en: With selected:
nb: Med avkrysset:

en: Switch to %svisual builder%s
nb: Bytt til %svisuell bygger%s

en: You have to choose at least one column to display!
nb: Du må velge minst en kolonne for visning!

en: Ins:
nb: Sett inn:

en: Del:
nb: Slett:

en: Column:
nb: Kolonne:

en: Show:
nb: Vis:

en: Sort:
nb: Sorter:

en: Criteria:
nb: Kriterier:

en: Modify:
nb: Endre:

en: SQL query on database <b>%s</b>:
nb: SQL-spørring i database <b>%s</b>:

en: Parameters
nb: Parameter

en: Return type
nb: Returtype

en: Charset
nb: Tegnsett

en: Is deterministic
nb: Er deterministisk

en: SQL data access
nb: SQL-datatilgang

en: ENUM/SET editor
nb: ENUM/SET-editor

en: Execute
nb: Utfør

en: Search in database
nb: Søk i database

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
nb: Ord eller verdier å søke med (jokertegn: "%"):

en: Find:
nb: Finn:

en: Words are separated by a space character (" ").
nb: Ord er separert med et mellomrom (" ").

en: Inside tables:
nb: I tabellene:

en: Inside column:
nb: I kolonne:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
nb[0]: %1$s treff i <strong>%2$s</strong>
nb[1]: %1$s treff i <strong>%2$s</strong>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
nb[0]: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> treff
nb[1]: <strong>Totalt:</strong> <em>%count%</em> treff

en: %s table | %s tables
nb[0]: %s tabell
nb[1]: %s tabeller

en: Continue
nb: Fortsett

en: Check tables having overhead
nb: Merk overheng

en: Empty
nb: Tøm

en: Table maintenance
nb: Tabellvedlikehold

en: Analyze table
nb: Analyser tabell

en: Check table
nb: Kontroller tabell

en: Optimize table
nb: Optimiser tabell

en: Repair table
nb: Reparer tabell

en: Add prefix to table
nb: Legg prefiks til tabell

en: Replace table prefix
nb: Erstatt tabellprefiks

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
nb: Denne handlingen kan endre definisjonen av enkelte kolonner.[br]Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Do you really want to execute the following query?
nb: Vil du virkelig utføre følgende spørsmål?

en: Remove from Favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Create view
nb: Opprett view

en: Not replicated
nb: Ikke replikert

en: Replicated
nb: Replikert

en: in use
nb: i bruk

en: Size
nb: Størrelse

en: Creation
nb: Opprettet

en: Last update
nb: Sist oppdatert

en: Last check
nb: Sist kontrollert

en: Tracking is active.
nb: Overvåkning er aktiv.

en: Tracking is not active.
nb: Overvåkning er ikke aktiv.

en: Tracked tables
nb: Overvåkede tabeller

en: Last version
nb: Siste versjon

en: Created
nb: Opprettet

en: Updated
nb: Oppdatert

en: active
nb: aktiv

en: not active
nb: inaktiv

en: Delete tracking
nb: Fjern overvåkning

en: Versions
nb: Utgaver

en: Untracked tables
nb: Ikke overvåkede tabeller

en: Track table
nb: Overvåk tabell

en: Save edited data
nb: Lagre redigerte data

en: Restore column order
nb: Tilbakestill kolonnerekkefølge

en: Number of rows:
nb: Antall rader:

en: All
nb: Alle

en: Relational key
nb: Relasjonsnøkkel

en: Show binary contents
nb: Vis binært innhold

en: Show BLOB contents
nb: Vis BLOB innhold

en: Hide browser transformation
nb: Skjul nettlesertransformasjon

en: Well Known Text
nb: Velkjent Tekst

en: Well Known Binary
nb: Velkjent Binær

en: Query results operations
nb: Spørringsresultatshandlinger

en: Display chart
nb: Vis diagram

en: Visualize GIS data
nb: Visualiser GIS data

[ctx: None encoding conversion]
en: None
nb: Ingen

en: Convert to Kana
nb: Konverter til Kana

en: Submit error report
nb: Send feilrapport

en: Send error report
nb: Send feilrapport

en: Quick - display only the minimal options
nb: Hurtig - vis minimum alternativer

en: Custom - display all possible options
nb: Egendefinert - vis alle alternativer

en: Rows:
nb: Rader:

en: Dump all rows
nb: Dump alle rader

en: Dump some row(s)
nb: Dump (noen) rad(er)

en: Row to begin at:
nb: Start med rad:

en: Output:
nb: Utskrift:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
nb: Lagre på server i <strong>%s</strong> katalogen

en: Use %s statement
nb: Bruk %s-uttrykk

en: View output as text
nb: Vis utskrift som tekst

en: Save output to a file
nb: Lagre utdata til fil

en: File name template:
nb: Filnavn mal:

en: Character set of the file:
nb: Filens tegnsett:

en: Compression:
nb: Komprimering:

en: zipped
nb: Pakket (zip)

en: gzipped
nb: gzippet

en: Format-specific options:
nb: Formatspesifike valg:

en: Encoding Conversion:
nb: Kodingskonvertering:

en: Open new phpMyAdmin window
nb: Åpne nytt phpMyAdmin vindu

en: phpMyAdmin Demo Server
nb: phpMyAdmin-demotjener

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
nb: Kjører Git-revisjon %1$s fra %2$s gren.

en: Git information missing!
nb: Git - informasjonen mangler!

en: Value for the column "%s"
nb: Verdien for kolonnen "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
nb: Bruk OpenStreetMaps som baselag

en: Geometry %d:
nb: Geometri %d:

en: Point:
nb: Punkt:

en: Linestring %d:
nb: Linjestreng %d:

en: Outer ring:
nb: Ytre ring:

en: Inner ring %d:
nb: Indre ring %d:

en: Add a linestring
nb: Legg til linjestreng

en: Add a polygon
nb: Legg til et polygon

en: Add geometry
nb: Legg til geometri

en: Output
nb: Utdata

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
nb: Velg "GeomFromText" fra kolonnen "Funksjon" og lim teksten nedenfor inn i feltet "Verdi".

en: Javascript must be enabled past this point!
nb: JavaScript må være slått på forbi dette punktet!

en: Click on the bar to scroll to top of page
nb: Klikk på linjen for å bla til toppen av siden

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
nb: Du bruker demotjeneren. Du kan gjøre hva du vil her, men vennligst ikke endre på root, debian-sys-maint og pma -brukerne. Mer informasjon tilgjengelig på %s.

en: General settings
nb: Generelle innstillinger

en: More settings
nb: Flere innstillinger

en: Appearance settings
nb: Tilpass utseende

en: Language
nb: Språk

en: Theme
nb: Tema

en: Database server
nb: Database-tjener

en: Server:
nb: Tjener:

en: Server type:
nb: Tjener-type:

en: Server connection:
nb: Tjenertilkobling:

en: Protocol version:
nb: Protokoll-versjon:

en: User:
nb: Bruker:

en: Server charset:
nb: Tjener-tegnsett:

en: Web server
nb: Vevtjener

en: Database client version:
nb: Databaseklient-versjon:

en: PHP extension:
nb: PHP tillegg:

en: PHP version:
nb: PHP-versjon:

en: Show PHP information
nb: Vis PHP-informasjon

en: Version information:
nb: Versjonsinformasjon:

en: Official Homepage
nb: Offisiell hjemmeside

en: Contribute
nb: Bidra

en: Get support
nb: Brukerstøtte

en: List of changes
nb: Endringsliste

en: License
nb: Lisens

en: Warning
nb: Advarsel

en: Get more themes!
nb: Få flere temaer!

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
nb: Fila som lastes opp er sansynligvis større enn maks tillatte størelse eller dette er en kjent feil i webkit-baserte (Safari, Google Chrome, Arora etc.) nettlesere.

en: The file is being processed, please be patient.
nb: Filen er under behandling, vennligst vent.

en: Uploading your import file…
nb: Laster opp importfilen …

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
nb: Vær tålmodig, filen lastes opp. Detaljer om opplastingen er ikke tilgjengelig.

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
nb: FIlen kan bli pakket (%s) eller utpakket.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
nb: En komprimert fils navn må ende med <strong>.[format].[compression]</strong>. Eksempel: <strong>.sql.zip</strong>

en: Browse your computer:
nb: Bla gjennom datamaskinen:

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
nb: Merk fra opplastingskatalogen på vevtjeneren [strong]%s[/strong]:

en: File uploads are not allowed on this server.
nb: Filopplastinger er ikke tillatt på denne tjeneren.

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
nb: Forrige import ble tidsavbrutt, vil fortsette fra posisjon %d etter gjenninnsending.

en: The primary key has been dropped.
nb: Primærnøkkelen har blitt slettet.

en: Index %s has been dropped.
nb: Indeksen %s har blitt slettet.

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
nb: Neste

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
nb: I dag

en: January
nb: Januar

en: February
nb: Februar

en: March
nb: Mars

note: l10n: Short month name for May
en: May
nb: Mai

en: June
nb: Juni

en: July
nb: Juli

en: October
nb: Oktober

en: December
nb: Desember

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
nb: Søn

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
nb: Søndag

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
nb: Man

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
nb: Tir

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
nb: Ons

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
nb: Tor

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
nb: Fre

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
nb: Lør

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
nb: Uke

en: Hour
nb: Time

en: Minute
nb: Minutt

en: Second
nb: Sekund

en: This field is required
nb: Dette feltet er påkrevd

en: Please fix this field
nb: Ordne dette feltet

en: Please enter a valid email address
nb: Tast inn en gyldig e-postadresse

en: Please enter a valid URL
nb: Tast inn en gyldig nettadresse

en: Please enter a valid date
nb: Tast inn en gyldig dato

en: Please enter a valid date ( ISO )
nb: Tast inn en gyldig dato ( ISO )

en: Please enter a valid number
nb: Tast inn et gyldig tall

en: Please enter a valid credit card number
nb: Tast inn et gyldig bankkortnummer

en: Please enter only digits
nb: Kun skriv inn tall

en: Please enter the same value again
nb: Tast inn den samme verdien igjen

en: Please enter no more than {0} characters
nb: Ikke skriv inn mer enn {0} tegn

en: Please enter at least {0} characters
nb: Tast inn minst {0} tegn

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
nb: Skriv inn en verdi mellom {0} og {1} tegn lang

en: Please enter a value between {0} and {1}
nb: Tast inn en verdi mellom {0} og {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
nb: Angi en verdi mindre eller lik {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
nb: Tast inn en verdi større eller lik {0}

en: Please enter a valid date or time
nb: Skriv inn gyldig dato eller tid

en: Please enter a valid HEX input
nb: Fyll inn gyldig heksadesimal inndata

en: Log in
nb: Logg inn

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
nb: Du kan skrive vertsnavn/IP adresse og port separert med mellomrom.

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Show hidden navigation tree items.
nb: Vis skjulte elementer i navigasjonstreet.

en: Home
nb: Hjem

en: Log out
nb: Logg ut

en: phpMyAdmin documentation
nb: phpMyAdmin-Dokumentasjon

en: Clear fast filter
nb: Fjern hurtigfilter

en: Manage your settings
nb: Endre dine innstillinger

en: You have no saved settings!
nb: Du har ingen lagrede innstillinger!

en: There are no recent tables.
nb: Det er ikke noen nylig brukte tabeller.

en: There are no favorite tables.
nb: Det er ingen favorittabeller.

en: Configuration of pmadb…
nb: Konfigurasjon av pmadb …

en: not OK
nb: ikke OK

en: General relation features
nb: Generelle relasjonsegenskaper

en: Enabled
nb: Påslått

en: Quick steps to set up advanced features:
nb: Raske steg for å sette opp avansert funksjonalitet:

en: Create a pma user and give access to these tables.
nb: Opprett en pma bruker og gi tilgang til disse tabellene.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
nb: Slå på avansert funksjonalitet i konfigurasjonsfilen (<code>config.inc.php</code>), f.eks. med eksempel fra <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
nb: Re-logginn til phpMyAdmin for å laste den oppdaterte konfigurasjonsfila.

en: Select binary log to view
nb: Velg binærlogg for visning

en: Log name
nb: Loggnavn

en: Position
nb: Posisjon

en: Server ID
nb: Tjener ID

en: Original position
nb: Original posisjon

en: Information
nb: Informasjon

en: Databases statistics
nb: Statistikk for databaser

en: Create database
nb: Opprett ny database

en: Check privileges for database "%s".
nb: Kontroller privilegier for databasen "%s".

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
nb: OBS: Når du slår på databasestatistikk så kan det medføre stor traffik mellom webtjeneren og MySQL-tjeneren.

en: No databases
nb: Ingen databaser

en: Storage Engine
nb: Lagringsmotor

en: Exporting databases from the current server
nb: Eksporter database fra gjeldende tjener

en: Importing into the current server
nb: Importer til gjeldende tjener

en: Version
nb: Versjon

en: Create database with same name and grant all privileges.
nb: Opprett database med samme navn og gi alle rettigheter.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
nb: Gi alle rettigheter på jokertegnavn (username\_%).

en: No Password
nb: Intet passord

en: Login Information
nb: Innlogingsinformasjon

en: User name:
nb: Brukernavn:

en: Any user
nb: Alle brukere

en: Use text field
nb: Bruk tekstfelt

en: Any host
nb: Alle verter

en: Local
nb: Lokal

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
nb: Når vertstabellen er brukt så ignoreres dette feltet og verdier lagret i vertstabellen blir brukt istedet.

en: Password
nb: Passord

en: Do not change the password
nb: Ikke endre passordet

en: Re-type
nb: Gjenta

en: Column-specific privileges
nb: Kolonne-spesifikke privilegier

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
nb: Jokertegnene _ og % må beskyttes med en \ for å bruke dem direkte.

[ctx: None privileges]
en: None
nb: Ingen

en: Global privileges
nb: Globale privilegier

en: Administration
nb: Administrasjon

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
nb: Tillater å legge til brukere og privilegier uten å oppfriske privilegietabellene.

en: Resource limits
nb: Ressursbegrensninger

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
nb: Merk: Ved å sette disse til 0 (null) fjernes begrensningen.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
nb: Begrenser antall spørringer brukeren kan sende til tjeneren per time.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
nb: Begrenser antall kommandoer som kan endre tabeller eller databaser brukeren kan utføre per time.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
nb: Begrenser antall nye tilkoblinger brukeren kan åpne per time.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
nb: Begrens antall samtidige tilkoblinger brukeren kan ha.

en: The selected user was not found in the privilege table.
nb: Den valgte brukeren ble ikke funnet i privilegietabellen.

en: … keep the old one.
nb: … behold den gamle.

en: … delete the old one from the user tables.
nb: … slett den gamle fra brukertabellene.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
nb: … tilbakekall alle aktive privilegier fra den gamle og slett den etterpå.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
nb: … slett den gamle fra brukertabellene og deretter oppfrisk privilegiene.

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
nb: Tilbakekall alle aktive privilegier fra brukerne og slett dem etterpå.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
nb: Slett databasene som har det samme navnet som brukerne.

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
nb: Forsikre deg om at du har unik server-id i din oppsettsfil(my.cnf). Hvis ikke, legg til følgende linje i [mysqld] seksjonen:

en: Replicate all databases; Ignore:
nb: Repliker alle databaser; Ignorer:

en: Ignore all databases; Replicate:
nb: Ignorer alle databaser; repliker:

en: Please select databases:
nb: Vennligst velg databaser:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
nb: Legg til følgende linjer på slutten av din my.cnf og restart MySQL tjeneren etterpå..

en: Error management:
nb: Feilbehandling:

en: Skip current error
nb: Hopp over nåværende feil

en: Variable
nb: Variabler

en: Advisor system
nb: Rådgivningssystem

en: Possible performance issues
nb: Mulige ytelsesproblemer

en: Query statistics
nb: Spørringsstatistikk

en: All status variables
nb: Alle statusvariabler

en: Advisor
nb: Rådgiver

en: Chart Title
nb: Fremstillings-tittel

en: Statements
nb: Oversikt

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
nb: På en travel tjener så kan byte-tellerene overflyte, så denne statistikken som rapportert av MySQL tjeneren kan være unøyaktig.

en: Replication status
nb: Replikasjonsstatus

en: Group name:
nb: Gruppe navn:

en: Server variables and settings
nb: Tjenervariabler og -innstillinger

en: Session value
nb: Økts verdi

en: Overview
nb: Oversikt

en: Configuration file
nb: Konfigurasjonsfil

en: Download
nb: Last ned

en: Submitted form contains errors
nb: Innsendt skjema inneholder feil

en: Try to revert erroneous fields to their default values
nb: Forsøk å reverser felter med feil til standard verdier

en: Ignore errors
nb: Ignorer feil

en: Show form
nb: Vis skjema

en: There are no configured servers
nb: Der finnes ingen konfigurerte tjenere

en: New server
nb: Ny tjener

en: Default language
nb: Standard språk

en: Default server
nb: Standard tjener

en: let the user choose
nb: la brukeren bestemme

en: - none -
nb: - ingen -

en: End of line
nb: Linjeslutt

en: Display
nb: Vis

en: phpMyAdmin homepage
nb: phpMyAdmin hjemmeside

en: Donate
nb: Doner

en: Check for latest version
nb: Sjekk for siste versjon

en: Edit server
nb: Rediger tjener

en: Add a new server
nb: Legg til en ny tjener

en: Bookmark this SQL query
nb: Lagre denne SQL-spørringen

en: Let every user access this bookmark
nb: La alle brukere ha adgang til dette bokmerket

en: Replace existing bookmark of same name
nb: Erstatt eksisterende bokmerke med samme navn

en: Delimiter
nb: Skilletegn

en: Show this query here again
nb: Vis denne spørring her igjen

en: Bookmarked SQL query
nb: Lagret SQL-spørring

en: shared
nb: delt

en: View only
nb: Bare se

en: Use this value
nb: Bruk denne verdien

en: Y Values
nb: Y-verdier

en: Exporting rows from "%s" table
nb: Eksporter rader fra %s tabell

en: Table search
nb: Tabellsøk

en: Zoom search
nb: Utvidet søk

en: Find and replace
nb: Finn og erstatt

en: Replace with:
nb: Erstatt med:

en: Use regular expression
nb: Bruk "regulert uttrykk"

en: Find and replace - preview
nb: Finn og erstatt - forhåndsvisning

en: Original string
nb: Opprinnelig

en: Replaced string
nb: Erstattet

en: Replace
nb: Erstatt

en: Importing into the table "%s"
nb: Importer til tabell "%s"

en: Index name:
nb: Indeksnavn&nbsp;:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
nb: "PRIMARY" <b>må</b> være navnet til og <b>bare til</b> en primærnøkkel!

en: Index type:
nb: Indekstype&nbsp;:

en: Insert as new row
nb: Sett inn som ny rad

en: Insert as new row and ignore errors
nb: Sett inn som ny rad og ignorer feil

en: Show insert query
nb: Viser SQL spørring

en: and then
nb: og så

en: Go back to previous page
nb: Returner

en: Insert another new row
nb: Sett inn en ny post

en: Go back to this page
nb: Tilbake til denne siden

en: Edit next row
nb: Rediger neste rad

en: Binary
nb: Binær

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
nb: På grunn av sin lengde,<br> så vil muligens denne kolonnen ikke være redigerbar.

en: Binary - do not edit
nb: Binær - må ikke redigeres

en: Edit/Insert
nb: Rediger/Sett inn

en: Alter table order by
nb: Endre tabellrekkefølge ved

en: Table options
nb: Tabellinnstillinger

en: Rename table to
nb: Endre tabellens navn

en: Table comments
nb: Tabellkommentarer

en: Switch to copied table
nb: Bytt til kopiert tabell

en: Defragment table
nb: Defragmenter tabell

en: Table %s has been flushed.
nb: Tabelen %s har blitt oppfrisket.

en: Flush the table (FLUSH)
nb: Oppfrisk tabellen ("FLUSH")

en: Partition maintenance
nb: Partisjonsvedlikehold

en: Remove partitioning
nb: Fjern partisjonering

en: Rename view to
nb: Endre tabellens navn

en: Foreign key constraint
nb: Fremmednøkkelbegrensning

en: Internal relation
nb: Interne relasjoner

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
nb: En intern relasjon er ikke nødvendig når en tilsvarende FOREIGN KEY relasjon eksisterer.

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
nb: Utfør en "spørring ved eksempel" (jokertegn: "%")

en: Select columns (at least one):
nb: Velg kolonner (minst ett):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
nb: Legg til søkekriterier (innhold i "where"-setningen):

en: Number of rows per page
nb: Antall poster per side

en: Display order:
nb: Visningsrekkefølge:

en: Range search
nb: Områdesøk

en: Minimum value:
nb: Minimumsverdi:

en: Maximum value:
nb: Maksimumsverdi:

[ctx: None for default]
en: None
nb: Ingen

en: Change
nb: Endre

en: Column %s has been dropped.
nb: Kolonne %s har blitt slettet.

en: A primary key has been added on %s.
nb: En primærnøkkel har blitt lagt til %s.

en: An index has been added on %s.
nb: En indeks har blitt lagt til %s.

en: Edit view
nb: Rediger visning

en: Propose table structure
nb: Foreslå tabellstruktur

en: Track view
nb: Sporvisning

en: Add %s column(s)
nb: Legg til %s kolonne(r)

en: Space usage
nb: Plassbruk

en: Effective
nb: Effektiv

en: static
nb: statisk

en: dynamic
nb: dynamisk

en: partitioned
nb: partisjonert

en: Row length
nb: Radlengde

en: Row size
nb: Radstørrelse

en: Activate tracking for %s
nb: Aktiver overvåkning av %s

en: Activate now
nb: Aktiver nå

en: Deactivate tracking for %s
nb: Deaktiver overvåkning av %s

en: Deactivate now
nb: Deaktiver nå

en: Date
nb: Dato

en: Username
nb: Brukernavn

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
nb: Utfør en "spørring ved eksempel" (jokertegn: "%") for to forskjellige kolonner

en: Additional search criteria
nb: Ytterligere søkekriterier

en: Use this column to label each point
nb: Bruk denne kolonnen til å merke hvert punkt

en: Maximum rows to plot
nb: Maks antall rader som vises

en: Browse/Edit the points
nb: Bla gjennom/rediger punktene

en: How to use
nb: Bruksforklaring

en: Reset zoom
nb: Tilbakestill zoom

en: VIEW name
nb: VIEW navn

en: Column names
nb: Kolonnenavn
