phpMyAdmin 5.2.2-dev - en to sl translation catalogue (3397 entries)

en: Uptime below one day
sl: Neprekinjeno delovanje krajše od enega dneva

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
sl: Neprekinjeno delovanje je krajše od enega dneva; nastavitev zmogljivosti morda ni točna.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
sl: Za natančnejša povprečja je priporočljivo, da pred zagonom analitike pustite strežnik delovati dlje kot en dan

en: The uptime is only %s
sl: Neprekinjeno delovanje je samo %s

en: Questions below 1,000
sl: Vprašanja pod 1.000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
sl: Na tem strežniku je bilo zagnanih manj kot 1.000 vprašanj. Priporočila morda niso točna.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
sl: Pustite strežniku delovati daljši čas, dokler ne izvede večje število poizvedb.

en: Current amount of Questions: %s
sl: Trenutno število vprašanj: %s

en: Percentage of slow queries
sl: Odstotek počasnih poizvedb

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
sl: V primerjavi s skupnim številom poizvedb je počasnih poizvedb veliko.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
sl: Morda boste želeli povečati {long_query_time} ali optimizirati poizvedbe, navedene v dnevniku počasnih poizvedb

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
sl: Delež počasnih poizvedb bi moral biti pod 5 %%; vaša vrednost je %s %%.

en: Slow query rate
sl: Delež počasnih poizvedb

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
sl: Odstotek počasnih poizvedb je v primerjavi z neprekinjemin delovanjem strežnika visok.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
sl: Vaš delež počasnih poizvedb je %s na uro; moral bi biti manj od 1 %% na uro.

en: Long query time
sl: Čas dolgih poizvedb

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
sl: {long_query_time} je nastavljen na 10 sekund ali več, zato so zabeležene samo počasne poizvedbe, ki trajajo več kot 10 sekund.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
sl: Predlagamo, da nastavite {long_query_time} na nižjo vrednost, odvisno od vašega okolja. Po navadi se priporoča vrednost 1–5 sekund.

en: long_query_time is currently set to %ds.
sl: long_query_time je trenutno nastavljen na %d s.

en: Slow query logging
sl: Beleženje počasnih poizvedb

en: The slow query log is disabled.
sl: Dnevnik počasnih poizvedb je onemogočen.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
sl: Omogočite beleženje počasnih poizvedb tako, da nastavite {log_slow_queries} na 'ON'. To bo pomagalo pri odpravljanju težav s slabo delujočimi poizvedbami.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
sl: log_slow_queries je nastavljen na 'OFF'

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
sl: Omogočite beleženje počasnih poizvedb tako, da nastavite {slow_query_log} na 'ON'. To bo pomagalo pri odpravljanju težav s slabo delujočimi poizvedbami.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
sl: slow_query_log je nastavljen na 'OFF'

en: Release Series
sl: Serije izdaj

en: The MySQL server version less than 5.1.
sl: Strežnik MySQL različice nižje od 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
sl: Morali bi posodobiti, saj ima MySQL 5.1 izboljšano učinkovitost, MySQL 5.5 pa še bolj.

en: Current version: %s
sl: Trenutna različica: %s

en: Minor Version
sl: Manjša različica

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
sl: Različica nižja od 5.1.30 (prvi izid GA 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
sl: Morali bi posodobiti, saj imajo najnovejše različice MySQL 5.1 izboljšano učinkovitost, MySQL 5.5 pa še bolj.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
sl: Različica nižja od 5.5.8 (prvi izid GA 5.5).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
sl: Morali bi nadgraditi, na ustaljeno različico MySQL 5.5.

en: Distribution
sl: Distribucija

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
sl: Različica je prevedena iz izvorne kode, in ni uradna izdaja MySQL.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
sl: Če niste prevedli iz izvorne kode, morda uporabljate paket, spremenjen z distribucijo. Priročnik MySQL je točen samo za uradne izdaje MySQL, ne za katere koli paketne distribucije (kot so RedHat, Debian/Ubuntu itn.).

en: 'source' found in version_comment
sl: Našli smo 'source' v version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
sl: Priročnik MySQL je točen samo za uradne izdaje MySQL.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
sl: Dokumentacija Percona se nahaja na <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: 'percona' found in version_comment
sl: Našli smo 'percona' v version_comment

en: MySQL Architecture
sl: Arhitektura MySQL

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
sl: MySQL ni preveden kot 64-bitni paket.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
sl: Zmogljivost vašega pomnilnika je nad 3 GiB (predpostavljeno, da strežnik teče na localhost), zato MySQL morda ne bo zmožen dostopati do celotnega vašega pomnilnika. Morda boste želeli razmisliti o namestitvi 64-bitne različice MySQL.

en: Available memory on this host: %s
sl: Razpoložljiv pomnilnik na tem gostitelju: %s

en: Query caching method
sl: Način predpomnjenja poizvedb

en: Suboptimal caching method.
sl: Podoptimalni način predpomnjenja.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple replicas.
sl: Uporabljate predpomnjenje poizvedb MySQL s precej prometno zbirko podatkov. Morda bi bilo koristno razmisliti o uporabi <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> namesto predpomnjenja poizvedb MySQL, še posebej, če imate več podrejencev.

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
sl: Predpomnjenje poizvedb je omogočeno in strežnik prejema %d poizvedb na sekundo. To pravilo se sproži, če je več kot 100 poizvedb na sekundo.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
sl: Odstotek razvrščanj, ki so povzročila začasne tabele

en: Too many sorts are causing temporary tables.
sl: Preveč razvrščanj povzroča začasne tabele.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
sl: Razmislite o povečanju {sort_buffer_size} in/ali {read_rnd_buffer_size}, odvisno od omejitev vašega sistemskega pomnilnika.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
sl: %s %% vseh razvrščanj povzroča začasne tabele; vrednost bi morala biti nižja od 10 %%.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
sl: Delež razvrščanj, ki povzroča začasne tabele

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
sl: Povprečje začasnih tabel: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro.

en: Sort rows
sl: Razvrščanje vrstic

en: There are lots of rows being sorted.
sl: Veliko vrstic je razvrščanih.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
sl: Čeprav ni nič narobe z veliko količino razvrščanja vrstic, se boste morda želeli prepričati, da poizvedbe, ki zahtevajo veliko razvrščanja, uporabljajo v stavku ORDER BY indeksirana polja, saj bo to vodilo v veliko hitrejše razvrščanje.

en: Sorted rows average: %s
sl: Povprečje razvrščenih vrstic: %s

en: Rate of joins without indexes
sl: Delež stikov brez indeksov

en: There are too many joins without indexes.
sl: Obstaja preveč stikov brez indeksov.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
sl: To pomeni, da stiki izvajajo polne preglede tabel. Dodajanje indeksov za stolpce, ki se uporabljajo v pogojih stikov, bo zelo pohitrilo stike tabel.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Povprečje stikov tabel: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Rate of reading first index entry
sl: Delež branja prvega vnosa indeksa

en: The rate of reading the first index entry is high.
sl: Delež branja prvega vnosa indeksa je visok.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
sl: To po navadi nakazuje na pogoste polne preglede indeksov. Polni pregledi indeksov so hitrejši od pregledov tabel, vendar v velikih tabelah zahtevajo veliko pomnilniških ciklov. Če imajo ali so imele te tabele velike količine poizvedb UPDATE in DELETE, bo zagon 'OPTIMIZE TABLE' morda zmanjšal količino in/ali pohitril polne preglede indeksov. Drugače pa je polne preglede indeksov mogoče zmanjšati samo s preoblikovanjem poizvedb.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Povprečje pregledovanja indeksov: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Rate of reading fixed position
sl: Delež branja stalnega položaja

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
sl: Delež branja podatkov s stalnega položaja je visok.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
sl: To kaže, da mora veliko poizvedb rezultate razvrstiti in/ali izvesti poln pregled tabele, vključno s poizvedbami stikov, ki ne uporabljajo indeksov. Dodajte indekse, kjer je to primerno.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež povprečja branja stalnega položaja: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Rate of reading next table row
sl: Delež branja naslednje vrstice v tabeli

en: The rate of reading the next table row is high.
sl: Delež branja naslednje vrstice v tabeli je visok.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
sl: To kaže, da mora veliko poizvedb izvesti polne preglede tabele. Dodajte indekse, kjer je to primerno.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež branja naslednje vrstice v tabeli: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
sl: Različna tmp_table_size in max_heap_table_size

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
sl: {tmp_table_size} in {max_heap_table_size} nista enaki.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
sl: Če ste namenoma spremenili eno ali drugo: strežnik uporablja nižjo vrednost ene ali druge, da določi največjo velikost tabel v pomnilniku. Torej, če želite povečati omejitev tabel v pomnilniku, boste morali povečati tudi drugo vrednost.

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
sl: Trenutni vrednosti sta tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Percentage of temp tables on disk
sl: Odstotek začasnih tabel na disku

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
sl: Veliko začasnih tabel je zapisanih na disk, namesto shranjenih v pomnilniku.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
sl: Povečanje {max_heap_table_size} in {tmp_table_size} bo morda pomagalo. Kljub temu so nekatere začasne tabele vedno zapisane na disk, neodvisno od vrednosti teh spremenljivk. Da se tega znebite, boste morali preoblikovati vaše poizvedbe in se tako izogniti tem pogojem (znotraj začasne tabele: prisotnost stolpca BLOB ali TEXT ali prisotnost stolpca, večjega od 512 bajtov), kot je omenjeno na začetku <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">članka skupine Pythian</a>

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
sl: %s %% vseh začasnih tabel je zapisanih na disk; vrednost bi morala biti pod 25 %%

en: Temp disk rate
sl: Delež začasnih tabel na disku

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
sl: Povečanje {max_heap_table_size} in {tmp_table_size} bo morda pomagalo. Kljub temu so nekatere začasne tabele vedno zapisane na disk, neodvisno od vrednosti teh spremenljivk. Da se tega znebite, boste morali preoblikovati vaše poizvedbe in se tako izogniti tem pogojem (znotraj začasne tabele: prisotnost stolpca BLOB ali TEXT ali prisotnost stolpca, večjega od 512 bajtov), kot je omenjeno v <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">dokumentaciji MySQL</a>

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež začasnih tabel, pisanih na disk: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: MyISAM key buffer size
sl: Velikost medpomnilnika ključev MyISAM

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
sl: Medpomnilnika ključev ni inicializiran. Indeksi MyISAM ne bodo predpomnjeni.

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
sl: Nastavite {key_buffer_size} glede na velikost vaših indeksov MyISAM. 64M je dober začetek.

en: key_buffer_size is 0
sl: key_buffer_size je 0

en: Max % MyISAM key buffer ever used
sl: Največji % medpomnilnika ključev MyISAM kadar koli uporabljen

en: MyISAM key buffer (index cache) % used is low.
sl: % uporabljenega medpomnilnika ključev MyISAM (predpomnilnika indeksov) je nizek.

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
sl: Morda boste morali zmanjšati velikost {key_buffer_size}, ponovno preveriti vaše tabele in pogledati, ali so bili indeksi odstranjeni, ali preveriti poizvedbe in pričakovanja o tem, kateri indeksi se uporabljajo.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
sl: največji %% kadar koli uporabljenega medpomnilnika ključev MyISAM: %s %%; vrednost bi morala biti nad 95 %%

en: Percentage of MyISAM key buffer used
sl: Odstotek uporabljenega medpomnilnika ključev MyISAM

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
sl: %% uporabljenega medpomnilnika ključev MyISAM: %s %%; vrednost bi morala biti nad 95 %%

en: Percentage of index reads from memory
sl: Odstotek branj indeksov iz pomnilnika

en: The % of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
sl: % indeksov, ki uporabljajo medpomnilnik ključev MyISAM, je nizek.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
sl: Morda boste morali povečati {key_buffer_size}.

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
sl: Branj indeksov iz pomnilnika: %s %%; vrednost bi morala biti nad 95 %%

en: Rate of table open
sl: Delež odpiranj tabel

en: The rate of opening tables is high.
sl: Delež odpiranj tabel je visok.

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
sl: Odpiranje tabel zahteva branje/pisanje na disk, kar je potrošno. Povečanje {table_open_cache} se bo temu morda izognilo.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
sl: Delež odprtih tabel: %s; vrednost bi morala biti manj kot 10 na uro

en: Percentage of used open files limit
sl: Odstotek omejitve uporabljenih odprtih datotek

en: The number of open files is approaching the max number of open files. You may get a "Too many open files" error.
sl: Število odprtih datotek se približuje največjemu številu odprtih datotek. Morda boste prejeli napako "Preveč odprtih datotek".

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
sl: Razmislite o povečanju {open_files_limit} in preverite dnevnik napak po ponovnem zagonu, ko spremenite {open_files_limit}.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
sl: Število odprtih datotek je na %s %% omejitve. Moralo bi biti pod 85 %%

en: Rate of open files
sl: Delež odprtih datotek

en: The rate of opening files is high.
sl: Delež odprtih datotek je visok.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
sl: Delež odprtih datotek: %s; vrednost bi morala biti pod 5 na uro

en: Immediate table locks %
sl: % takojšnjih zaklepov tabel

en: Too many table locks were not granted immediately.
sl: Preveč zaklepov tabel ni bilo dodeljenih nenudoma.

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
sl: Optimizirajte poizvedbe ali uporabite InnoDB, da zmanjšate čakanje zaradi zaklepa.

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
sl: Takojšnji zaklepi tabel: %s %%; vrednost bi morala biti nad 95 %%

en: Table lock wait rate
sl: Delež čakanja na zaklep tabel

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež čakanja na zaklep tabel: %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Thread cache
sl: Predpomnilnik niti

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
sl: Predpomnilnik niti je onemogočen, kar povzroča večjo porabo sredstev pri novih povezavah z MySQL.

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
sl: Omogočite predpomnilnik niti tako, da nastavite {thread_cache_size} na večje od 0.

en: The thread cache is set to 0
sl: Predpomnilnik niti je nastavljen na 0

en: Thread cache hit rate %
sl: % deleža zadetkov predpomnilnika niti

en: Thread cache is not efficient.
sl: Predpomnjenje niti ni učinkovito.

en: Increase {thread_cache_size}.
sl: Povečajte {thread_cache_size}.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
sl: Delež zadetkov predpomnilnika niti: %s %%; vrednost bi morala biti nad 80 %%

en: Threads that are slow to launch
sl: Niti, ki se zaganjajo počasi

en: There are too many threads that are slow to launch.
sl: Obstaja preveč niti, ki se zaganjajo počasi.

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
sl: To se po navadi zgodi v primeru splošne preobremenjenosti sistema, saj gre za precej preproste operacije. Morda boste želeli pazljivo spremljati obremenitev vašega sistema.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
sl: %s nit(i) je za zagon potrebovalo več kot %s sekund; moralo bi biti 0

en: Slow launch time
sl: Čas počasnega zagona

en: Slow_launch_time is above 2s.
sl: Slow_launch_time je nad 2 s.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
sl: Nastavite {slow_launch_time} na 1 s ali 2 s za pravilno preštevanje niti, ki se zaganjajo počasi.

en: slow_launch_time is set to %s
sl: slow_launch_time je nastavljen na %s

en: Percentage of used connections
sl: Odstotek uporabljenih povezav

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
sl: Največje število uporabljenih povezav se bliža vrednosti {max_connections}.

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
sl: Povečajte {max_connections} ali zmanjšajte {wait_timeout}, da bodo povezave, ki ne zaprejo upravljavca zbirk podatkov pravilno, prekinjene hitreje. Prepričajte se, da koda pravilno zapira upravljavce zbirk podatkov.

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
sl: Max_used_connections je na %s %% max_connections; moralo bi biti pod 80 %%

en: Percentage of aborted connections
sl: Odstotek prekinjenih povezav

en: Too many connections are aborted.
sl: Prekinjenih je preveč povezav.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
sl: Povezave so po navadi prekinjene, ko jih ni mogoče odobriti. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">Ta članek</a> vam bo morda pomagal izslediti vir.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
sl: %s %% vseh povezav je prekinjenih. Vrednost bi morala biti pod 1 %%

en: Rate of aborted connections
sl: Delež prekinjenih povezav

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež prekinjenih povezav je %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Percentage of aborted clients
sl: Odstotek prekinjenih odjemalcev

en: Too many clients are aborted.
sl: Preveč odjemalcev je prekinjenih.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
sl: Odjemalci so ponavadi prekinjeni, ker niso pravilno zaprli svoje povezave z MySQL. To je lahko zaradi omrežnih težav ali pa koda ne zapira pravilno upravljavca zbirk podatkov. Preverite svoje omrežje in kodo.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
sl: %s %% vseh odjemalcev je prekinjenih. Vrednost bi morala biti pod 2 %%

en: Rate of aborted clients
sl: Delež prekinjenih objemalcev

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
sl: Delež prekinjenih objemalcev je %s; vrednost bi morala biti manj kot 1 na uro

en: Is InnoDB disabled?
sl: Je InnoDB onemogočen?

en: You do not have InnoDB enabled.
sl: Nimate omogočenega InnoDB.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
sl: InnoDB je po navadi boljša izbira za pogone tabel.

en: have_innodb is set to 'value'
sl: have_innodb je nastavljeno na 'value'

en: InnoDB log size
sl: Velikost dnevnika InnoDB

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
sl: Velikost dnevnika InnoDB v primerjavi z zalogo medpomnilnika InnoDB ni primerne velikosti.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
sl: Še posebej na sistemu z veliko pisanji v tabele InnoDB bi morali nastaviti {innodb_log_file_size} na 25 % {innodb_buffer_pool_size}. Kakor koli, večja je vrednost, daljši bo čas obnovitve po zrušitvi zbirke podatkov, zato vrednosti ne nastavite na več kot 256 MiB. Kljub temu pomnite, da vrednosti te spremenljivke ne morete preprosto spremeniti. Zaustaviti morate strežnik, odstraniti dnevniške datoteke InnoDB, nastaviti novo vrednost v my.cnf, zagnati strežnik in nato preveriti dnevnike napak, če je vse potekalo v redu. Oglejte si tudi <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">to objavo na blogu</a>

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
sl: Velikost vašega dnevnika InnoDB je v primerjavi z velikostjo zaloge medpomnilnika InnoDB %s-%%; ne bi smela biti pod 20 %%

en: Max InnoDB log size
sl: Največja velikost dnevnika InnoDB

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
sl: Velikost datoteke dnevnika InnoDB je nezadostne velikosti.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
sl: Po navadi zadostuje, da nastavite {innodb_log_file_size} na 25 % velikosti {innodb_buffer_pool_size}. Zelo velika {innodb_log_file_size} občutno poveča obnovitveni čas po zrušitvi zbirke podatkov. Oglejte si tudi <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">ta članek</a>. Zaustaviti morate strežnik, odstraniti dnevniške datoteke InnoDB, nastaviti novo vrednost v my.cnf, zagnati strežnik in nato preveriti dnevnike napak, če je vse potekalo v redu. Oglejte si tudi <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">to objavo na blogu</a>

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
sl: Absolutna velikost vašega dnevnika InnoDB je %s MiB

en: InnoDB buffer pool size
sl: Velikost zaloge medpomnilnika InnoDB

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
sl: Zaloga vašega medpomnilnika InnoDB je precej majhna.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
sl: Zaloga medpomnilnika InnoDB ima močan vpliv na učinkovitost tabel InnoDB. Dodelite ves vaš preostali pomnilnik temu medpomnilniku. Za vse strežnike zbirk podatkov, ki kot skladiščni pogon uporabljajo samo InnoDB in ne poganjajo drugih storitev (npr. spletnega strežnika), lahko nastavite to na do 80 % vašega pomnilnika, ki je na voljo. Če ni težava v tem, boste morali pazljivo določiti porabo pomnilnika drugim storitvam in tabelam ne-InnoDB ter ustrezno nastaviti to spremenljivko. Če je nastavljena previsoko, bo vaš sistem začel z izmenjevanjem, kar bo občutno zmanjšalo učinkovitost. Oglejte si tudi <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">ta članek</a>

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
sl: Trenutno uporabljate %s %% vašega pomnilnika za zalogo medpomnilnika InnoDB. To pravilo se sproži, ko določite manj kot 60 %%; kljub temu je morda to popolnoma primerno za vaš sistem, če nimate veliko tabel InnoDB ali na isti napravi tečejo druge storitve.

en: MyISAM concurrent inserts
sl: Sočasna vstavljanja MyISAM

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
sl: Omogočite {concurrent_insert} z nastavitvijo na 1

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
sl: Nastavljanje {concurrent_insert} na 1 zmanjša spore med bralci in zapisovalci za dano tabelo. Oglejte si tudi <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">dokumentacijo MySQL</a>

en: concurrent_insert is set to 0
sl: concurrent_insert je nastavljeno na 0

en: Query cache disabled
sl: Predpomnjenje poizvedb je onemogočeno

en: The query cache is not enabled.
sl: Predpomnjenje poizvedb ni omogočeno.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
sl: Predpomnjenje poizvedb lahko izredno izboljša zmogljivost, če je konfigurirano pravilno. Omogočite ga tako, da nastavite {query_cache_size} na dvomestno vrednost MiB in nastavite {query_cache_type} na 'ON'. <b>Pomnite:</b> Če uporabljate memcached, to priporočilo prezrite.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
sl: query_cache_size je nastavljen na 0 ali pa je query_cache_type nastavljen na 'OFF'

en: Query cache efficiency (%)
sl: Učinkovitost predpomnjenja poizvedb (%)

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
sl: Predpomnjenje poizvedb ne teče učinkovito, saj ima nizek delež zadetkov.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
sl: Razmislite o povečanju {query_cache_limit}.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
sl: Trenutni delež zadetkov predpomnilnika poizvedb %s %% je pod 20 %%

en: Query Cache usage
sl: Uporaba predpomnilnika poizvedb

en: Less than 80% of the query cache is being utilized.
sl: Izkoriščanega je manj kot 80 % predpomnilnika poizvedb.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
sl: To morda povzroča prenizek {query_cache_limit}. Izplaknitev predpomnilnika poizvedb bo morda prav tako pomagala.

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
sl: Trenutni delež prostega pomnilnika predpomnilnika poizvedb je v primerjavi s skupnim pomnilnikom predpomnilnima poizvedb %s %%. Moral bi biti nad 80 %%

en: Query cache fragmentation
sl: Razdrobljenost predpomnilnika poizvedb

en: The query cache is considerably fragmented.
sl: Predpomnilnik poizvedb je precej razdrobljen.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
sl: Močna razdrobljenost bo verjetno (nadalje) povečala Qcache_lowmem_prunes. To je lahko povzročilo mnogo oklestitev predpomnilnika poizvedb ob majhnem pomnilniku, zaradi premajhne {query_cache_size}. Za takojšnjo, ampak ne dolgo trajajočo rešitev, lahko odplaknete predpomnilnik poizvedb (kar lahko zaklene predpomnilnik poizvedb za dalj časa). Tudi pazljivo prilagajanje {query_cache_min_res_unit} na nižjo vrednost lahko pomaga; npr. nastavite jo lahko na povprečno velikost vaših poizvedb v pomnilniku z uporabo formule: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
sl: Predpomnilnik je trenutno %s-%% razdrobljen, pri čemer 100-%% razdrobljenost pomeni, da je predpomnilnik poizvedb izmeničen vzorec prostih in uporabljenih blokov. Vrednost bi morala biti pod 20 %%.

en: Query cache low memory prunes
sl: Oklestitve predpomnilnika poizvedb ob majhnem pomnilniku

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
sl: Predpomnjene poizvedbe so odstranjene zaradi nizkega pomnilnika predpomnilnika poizvedb.

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
sl: Morda boste želeli povečati {query_cache_size}, vendar pomnite, da se bo uporaba sredstev za vzdrževanje predpomnilnika verjetno povečala z njegovo velikostjo, zato to storite v majhnih korakih in spremljajte rezultate.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
sl: Razmerje med odstranjenimi in vstavljenimi poizvedbami je %s %%. Nižja je vrednost, boljše je. (Meja sprožitve tega pravila: 0,1 %%.)

en: Query cache max size
sl: Največja velikost predpomnilnika poizvedb

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
sl: Velikost predpomnilnika poizvedb je nad 128 MiB. Veliki predpomnilniki poizvedb lahko povzročijo precejšnje povečanje sredstev, potrebnih za vzdrževanje pomnilnika.

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
sl: Odvisno od vašega sistema bo zmanjšanje te vrednost morda povečalo zmogljivost.

en: Current query cache size: %s
sl: Trenutna velikost predpomnilnika poizvedb: %s

en: Query cache min result size
sl: Velikost najmanjšega rezultata predpomnilnika poizvedb

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
sl: Privzeta največja velikost množice podatkov v predpomnilniku poizvedb je 1 MiB.

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
sl: Spreminjanje {query_cache_limit} (po navadi povečanje) lahko poveča učinkovitost. Spremenljivka določa največjo velikost rezultata poizvedbe, ki je lahko vstavljen v predpomnilnik poizvedb. Če je mnogo rezultatov poizvedb, ki so dobro predpomnljive (veliko branja, malo pisanja), nad 1 MiB, bo povečanje {query_cache_limit} povečalo učinkovitost.Medtem ko pa bo v primeru mnogih rezultatov poizvedb nad 1 MiB, ki niso dobro predpomnljive (pogosto neveljavne zaradi posodobitev tabel), povečanje {query_cache_limit} lahko zmanjšalo učinkovitost.

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
sl: query_cache_limit je nastavljen na 1 MiB

en: Error when evaluating: %s
sl: Napaka med vrednotenjem: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
sl: Ovrednotenje predpogojev za pravilo '%s' je spodletelo.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
sl: Izračun vrednosti za pravilo '%s' je spodletel.

en: Failed running test for rule '%s'.
sl: Zagon preizkusa za pravilo '%s' je spodletel.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
sl: Oblikovanje niza za pravilo '%s' je spodletelo.

en: per second
sl: na sekundo

en: per minute
sl: na minuto

en: per hour
sl: na uro

en: per day
sl: na dan

en: Search:
sl: Iskanje:

en: Go
sl: Izvedi

en: Keyname
sl: Ime ključa

en: Description
sl: Opis

en: Page number:
sl: Številka strani:

en: Show all
sl: Pokaži vse

en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
sl: Nemško (razvrščanje kot v telefonskem imeniku)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
sl: Nemško (razvrščanje kot v slovarju)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
sl: Špansko (tradicionalno)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
sl: Špansko (sodobno)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
sl: ne razlikuje velikih in malih črk

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
sl: razlikuje velike in male črke

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
sl: ne razlikuje med naglasnimi znamenji

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
sl: razlikuje med naglasnimi znamenji

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
sl: razlikuje med znamenji kana

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
sl: večstopenjsko

[ctx: Collation variant]
en: binary
sl: dvojiško

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
sl: brez zapolnjevanja

[ctx: Collation]
en: Binary
sl: Dvojiško

[ctx: Collation]
en: Unicode
sl: Unikod

[ctx: Collation]
en: West European
sl: Zahodnoevropsko

[ctx: Collation]
en: Central European
sl: Srednjeevropsko

[ctx: Collation]
en: Russian
sl: Rusko

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
sl: Poenostavljeno kitajsko

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
sl: Tradicionalno kitajsko

[ctx: Collation]
en: Chinese
sl: Kitajsko

[ctx: Collation]
en: Japanese
sl: Japonsko

[ctx: Collation]
en: Baltic
sl: Baltsko

[ctx: Collation]
en: Armenian
sl: Armensko

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
sl: Cirilica

[ctx: Collation]
en: Arabic
sl: Arabsko

[ctx: Collation]
en: Korean
sl: Korejsko

[ctx: Collation]
en: Hebrew
sl: Hebrejsko

[ctx: Collation]
en: Georgian
sl: Gruzijsko

[ctx: Collation]
en: Greek
sl: Grško

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
sl: Češkoslovaško

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
sl: Ukrajinsko

[ctx: Collation]
en: Turkish
sl: Turško

[ctx: Collation]
en: Swedish
sl: Švedsko

[ctx: Collation]
en: Thai
sl: Tajsko

[ctx: Collation]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
sl: Bolgarsko

[ctx: Collation]
en: Croatian
sl: Hrvaško

[ctx: Collation]
en: Czech
sl: Češko

[ctx: Collation]
en: Danish
sl: Dansko

[ctx: Collation]
en: English
sl: Angleško

[ctx: Collation]
en: Estonian
sl: Estonsko

[ctx: Collation]
en: Hungarian
sl: Madžarsko

[ctx: Collation]
en: Icelandic
sl: Islandsko

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
sl: Klasično latinsko

[ctx: Collation]
en: Latvian
sl: Latvijsko

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
sl: Litvansko

[ctx: Collation]
en: Burmese
sl: Burmensko

[ctx: Collation]
en: Persian
sl: Perzijsko

[ctx: Collation]
en: Polish
sl: Poljsko

[ctx: Collation]
en: Romanian
sl: Romunsko

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
sl: Singalsko

[ctx: Collation]
en: Slovak
sl: Slovaško

[ctx: Collation]
en: Slovenian
sl: Slovensko

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
sl: Vietnamsko

en: You should upgrade to %s %s or later.
sl: %s bi morali nadgraditi na različico %s ali novejšo.

en: Error: Token mismatch
sl: Napaka: Neujemanje žetonov

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
sl: Nastavljanje piškotka seje je spodletelo. Morda uporabljate HTTP namesto HTTPS za dostop do phpMyAdmina.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
sl: V vaši konfiguraciji PHP ste omogočili mbstring.func_overload. Možnost ni združljiva s phpMyAdminom in lahko pokvari nekatere podatke!

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
sl: Funkciji ini_get in/ali ini_set sta onemogočeni v php.ini. phpMyAdmin potrebuje ti funkciji!

en: GLOBALS overwrite attempt
sl: poskus prepisa GLOBALS

en: possible exploit
sl: možno izkoriščanje

en: Users cannot set a higher value
sl: Uporabniki ne morejo določiti višje vrednosti

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
sl: Če je omogočeno, lahko uporabnik vstopi v katerikoli strežnik MySQL v prijavnem obrazcu z overovitvijo piškotkov.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
sl: Omeji strežnike MySQL, na katere lahko uporabnik vstopi, ko je prijava na določen strežnik MySQL omogočena z ujemanjem IP-naslova ali gostiteljevega imena strežnika MySQL z danim regularnim izrazom.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
sl: Omogočitev tega dovoljuje strani, ki se nahaja na drugačni domeni, vključitev phpMyAdmina v okvirju, kar predstavlja morebitno [strong]varnostno luknjo[/strong], saj dovoljuje skriptne napade z okvirji (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
sl: Skrivno geslo, ki se uporabi pri šifriranju piškotkov v overovitvi [kbd]cookie[/kbd].

en: Enable bzip2 compression for import operations.
sl: Omogoči stiskanje bzip2 za posege uvoza.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
sl: Vnesite URL za vaš API, združljiv z reCAPTCHA v2.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
sl: Vnesite podatke Content-Security-Policy za vaš API, združljiv z reCAPTCHA v2.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
sl: Vnesite parameter zahteve za vaš API, združljiv z reCAPTCHA v2.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
sl: Vnesite parameter odgovora za vaš API, združljiv z reCAPTCHA v2.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
sl: Vnesite vaš javni ključ storitve reCAPTCHA na vaši domeni.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
sl: Vnesite vaš zasebni ključ storitve reCAPTCHA vaše domene.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
sl: Vnesite vaš URL za preverjanje strani (siteverify) vaše storitve reCAPTCHA.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
sl: Določa, katera vrsta urejevalnih kontrolnikov naj se uporablja za stolpce CHAR in VARCHAR; [kbd]input[/kbd] – omogoča omejevanje dolžine vnosa, [kbd]textarea[/kbd] – omogoča nove vrstice v stolpcu.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
sl: Uporabi uporabniku prijazen urejevalnik za urejanje poizvedb SQL (CodeMirror) z obarvanjem skladnje in številkami vrstic.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
sl: Pred izvedbo poizvedbe najdi napake v njej. CodeMirror mora biti omogočen.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
sl: Določa najmanjšo velikost vnosnih polj, ustvarjenih za stolpce CHAR in VARCHAR.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
sl: Določa največjo velikost vnosnih polj, ustvarjenih za stolpce CHAR in VARCHAR.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
sl: Stisne izvoze gzip med izvajanjem, brez večje porabe spomina; če naletite na težave z ustvarjenimi datotekami gzip, to funkcijo onemogočite.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
sl: Ali se naj prikaže opozorilo ("Ali res želite ..."), ko boste izgubili podatke.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
sl: Samodokončanje imen tabel in stolpcev v poizvedbah SQL.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
sl: Vrednosti za seznam možnosti privzetih pretvorb. Te bodo prepisane, če je pretvorba izpolnjena na strani strukture tabele.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
sl: Onemogoči množične operacije vzdrževanja tabel, kot je optimiranje ali popravljanje izbranih tabel zbirke podatkov.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
sl: Nastavi število sekund, ko se skript lahko izvaja ([kbd]0[/kbd] za neomejeno).

en: Exclude definition of current user
sl: Izključi opredelitev trenutnega uporabnika

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
sl: Vrstni red za predmete na spustnem seznamu tujih ključev; [kbd]content[/kbd] je sklicevan podatek, [kbd]id[/kbd] je vrednost ključa.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
sl: Določite besedilo naslovne vrstice brskalnika. Oglejte si [doc@faq6-27]dokumentacijo[/doc] za čarobne nize, ki jih lahko uporabite za pridobitev posebnih vrednosti.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
sl: Pomnite, da je phpMyAdmin samo uporabniški vmesnik in njegove lastnosti ne omejujejo MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
sl: Napredne nastavitve strežnika; ne spreminjajte teh možnosti, če ne veste čemu služijo.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
sl: Konfigurira zbirko podatkov phpMyAdmin za pridobitev dostopa do dodatnih funkcij, glej [doc@linked-tables]hrambo konfiguracije phpMyAdmin[/doc] v dokumentaciji.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
sl: Sledenje spremembam narejenih v zbirki podatkov. Potrebuje hrambo konfiguracije phpMyAdmin.

en: Customize browse mode.
sl: Prilagodite način brskanja.

en: Customize default options.
sl: Prilagodite privzete možnosti.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
sl: Nastavitve za razvijalce phpMyAdmin.

en: Customize edit mode.
sl: Prilagodite način urejanja.

en: Customize default export options.
sl: Prilagodite privzete možnosti izvoza.

en: Set some commonly used options.
sl: Nastavi nekatere pogosto uporabljane možnosti.

en: Customize default common import options.
sl: Prilagodite pogoste privzete možnosti uvoza.

en: Set import and export directories and compression options.
sl: Nastavi mape za uvoz in izvoz ter možnosti stiskanja.

en: Databases display options.
sl: Možnosti prikaza zbirk podatkov.

en: Customize appearance of the navigation panel.
sl: Prilagodite prikaz navigacijske plošče.

en: Customize the navigation tree.
sl: Prilagodi navigacijsko drevo.

en: Servers display options.
sl: Možnosti prikaza strežnikov.

en: Tables display options.
sl: Možnosti prikaza tabel.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
sl: Nastavitve, ki se ne uvrščajo nikamor drugam.

en: Authentication settings.
sl: Nastavitve overovitve.

en: Enter server connection parameters.
sl: Vnesite parametre povezave s strežnikom.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
sl: Prilagodi povezave prikazane v poljih poizvedbe SQL.

en: SQL queries settings.
sl: Nastavitve poizvedb SQL.

en: Customize startup page.
sl: Prilagodi začetno stran.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
sl: Izberite podrobnosti, ki jih želite prikazati v zgradbi zbirke podatkov (seznam tabel).

en: Settings for the table structure (list of columns).
sl: Nastavitve zgradbe tabele (seznam stolpcev).

en: Choose how you want tabs to work.
sl: Določite, kako želite, da delujejo zavihki.

en: Customize text input fields.
sl: Prilagodi polja za vnos besedila.

en: Customize default options
sl: Prilagodite privzete možnosti

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
sl: Onemogoči nekatera opozorila, ki jih prikazuje phpMyAdmin.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
sl: Omogoči stiskanje gzip za posege uvoza in izvoza.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
sl: Če je omogočeno, phpMyAdmin nadaljuje z izvajanjem poizvedb z več izjavami, četudi ena od poizvedb spodleti.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
sl: Dovoli prekinitev uvoza v primeru, ko skript zazna, da je blizu časovne omejitve. To je morda dober način za uvoz velikih datotek, čeprav lahko prekine transakcije.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
sl: Privzeta oblika; pomnite, da je seznam odvisen od položaja (zbirka podatkov, tabela) in vedno je na voljo samo SQL.

en: Update data when duplicate keys found on import
sl: Ko pri uvozu obstajajo podvojeni ključi, posodobi podatke

en: Number of queries to skip from start.
sl: Število poizvedb, ki jih naj preskočim od začetka.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
sl: Če je TRUE, odjava izbriše piškotke za vse strežnike; če je nastavljeno na FALSE, se odjava izvrši samo za trenutni strežnik. Nastavitev FALSE lahko hitro povzroči pozabljanje odjavljanja iz ostalih strežnikov, ko ste povezani na več strežnikov.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
sl: Določi, ali se naj prejšnji prijavni podatki v načinu overovitve [kbd]cookie[/kbd] prikličejo ali ne.

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
sl: Določa, kako dolgo (v sekundah) naj bo prijavni piškotek shranjen v brskalniku. Privzeta vrednost 0 pomeni, da bo shranjen samo za obstoječo sejo in bo izbrisan takoj, ko zaprete okno brskalnika. To je priporočeno za okolja, ki jim ne zaupate.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
sl: Največje število znakov pri prikazu poizvedbe SQL.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
sl: Število predmetov, ki se lahko prikažejo na posamezni strani na prvi stopnji navigacijskega drevesa.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
sl: Število predmetov, ki se lahko prikažejo na posamezni strani navigacijskega drevesa.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
sl: Število prikazanih vrstic med brskanjem po množici rezultatov. Če množica rezultatov vsebuje več vrstic, se prikažeta povezavi &raquo;Prejšnja&laquo; in &raquo;Naslednja&laquo;.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
sl: Število bajtov, ki jih skript lahko dodeli, npr. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] za neomejeno in [kbd]0[/kbd], da ostane enako).

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
sl: Na navigacijski plošči zamenja drevo zbirke podatkov z izbirnikom

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
sl: Poveži z glavno ploščo tako, da označiš trenutno zbirko podatkov ali tabelo.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
sl: Odpre povezano stran v glavnem ([code]main[/code]) ali v novem oknu ([code]new[/code]).

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
sl: Najmanjše število predmetov (tabel, pogledov, rutin in dogodkov), potrebnih za prikaz filtrirnega polja.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
sl: Združi predmete v navigacijskem drevesu (določeno z ločilom, navedenim v zavihkih Zbirke podatkov in Tabele spodaj).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
sl: Ali naj bo ponujena možnost razširitve drevesa na navigacijski plošči.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
sl: Ali naj bodo pod zbirko podatkov v navigacijskem drevesu prikazane procedure

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
sl: Ali naj samsko zbirko podatkov samodejno razširimo v navigacijskem drevesu.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
sl: Nastavite na 0, da skrijete navigacijsko ploščo.

en: Show logo in navigation panel.
sl: Prikaži logotip na navigacijski plošči.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
sl: URL, kamor bo kazal logotip na navigacijski plošči.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
sl: Prikaži izbrani strežnik na vrhu navigacijske plošče.

en: String that separates databases into different tree levels.
sl: Niz, ki loči zbirke podatkov v drugi nivo drevesa.

en: String that separates tables into different tree levels.
sl: Niz, ki loči tabele v različne stopnje drevesa.

en: Highlight server under the mouse cursor.
sl: Poudari strežnik pod miškinim kazalcem.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
sl: Ali naj bodo pod zbirko podatkov v navigacijskem drevesu prikazane tabele

en: Whether to show views under database in the navigation tree
sl: Ali naj bodo pod zbirko podatkov v navigacijskem drevesu prikazani pogledi

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
sl: Ali naj bodo pod zbirko podatkov v navigacijskem drevesu prikazane funkcije

en: Whether to show events under database in the navigation tree
sl: Ali naj bodo pod zbirko podatkov v navigacijskem drevesu prikazani dogodki

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
sl: [kbd]SMART[/kbd] – tj. padajoči vrstni red za stolpce vrste TIME, DATE, DATETIME in TIMESTAMP, v naprotnem primeru naraščajoči vrstni red.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
sl: Onemogoči privzeto opozorilo, ki se prikaže na strani o podrobnostih zbirke podatkov Struktura, če katera od tabel, potrebnih za hrambo konfiguracije phpMyAdmin, ni bila najdena.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
sl: Onemogoči privzeto opozorilo, ki se prikaže na strani Struktura, če so imena stolpcev v tabeli rezervirane besede MySQL.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
sl: Omogočite, če želite zgodovino poizvedb temelječo na zbirki podatkov (potrebuje hrambo konfiguracije phpMyAdmin). Če je onemogočeno, se za prikaz zgodovine poizvedb uporabi rutina JavaScript (ki se izgubi ob zaprtju okna).

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
sl: Določi časovni pas v uporabi; lahko se razlikuje od časovnega pasu na strežniku zbirke podatkov

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore [doc@bookmarks@]zaznamkov[/doc]; predlagano: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite pripomb/vrst predstavnosti stolpcev; predlagano: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
sl: Posebni uporabnik MySQL, konfiguriran z omejenimi dovoljenji; več informacij je na voljo na [doc@linked-tables]wikiji[/doc].

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
sl: Nadomestni gostitelj, ki ima shrambo konfiguracije; pustite prazno, če želite uporabiti že opredeljen gostitelj.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
sl: Nadomestna vrata za povezavo do gostitelja, ki ima shrambo konfiguracije; pustite prazno, če želite uporabiti privzeta vrata ali že nastavljena vrata v primeru, ko je nadzorni gostitelj enak gostitelju.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
sl: Več informacij na [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]sledilniku težav phpMyAdmin[/a] in [a@https://bugs.mysql.com/19588]hroščih MySQL[/a]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore zgodovine poizvedb SQL; predlagano: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
sl: Omeji število nastavitev tabel, ki so shranjene v zbirki podatkov; najstarejši zapisi bodo samodejno odstranjeni.

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore shranjenih iskanj QBE; predlagano: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore izvoza predlog; predlagano: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore osrednjih stolpcev; predlagano: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
sl: Uporabite lahko nadomestne znake MySQL (% in _); ubežite jih, če jih želite uporabiti dobesedno, npr. uporabite [kbd]'my\_db'[/kbd] in ne [kbd]'my_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore sheme PDF; predlagano: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
sl: Zbirka podatkov uporabljena za relacije, zaznamke in funkcije PDF. Oglejte si [doc@linked-tables]pmadb[/doc] za vse informacije. Pustite prazno, če ne želite podpore. Predlagano: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite »vztrajnih« nedavno uporabljenih tabel skozi seje; predlagano: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite »vztrajnih« priljubljenih tabel skozi seje; predlagano: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore [doc@relations@]relacijskih povezav[/doc]; priporočeno: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
sl: Oglejte si [doc@authentication-modes]vrste overovitev[/doc] za primer.

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore sheme PDF; predlagano: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
sl: Tabela za opisovanje prikaznih stolpcev; pustite prazno, če ne želite podpore; predlagano: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite »vztrajnih« nastavitev uporabniškega vmesnika tabel skozi seje; predlagano: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
sl: Ali naj se stavek DROP DATABASE IF EXISTS doda kot prva vrstica v dnevnik pri ustvarjanju zbirke podatkov.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
sl: Ali naj se stavek DROP TABLE IF EXISTS doda kot prva vrstica v dnevnik pri ustvarjanju tabele.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
sl: Ali naj se stavek DROP VIEW IF EXISTS doda kot prva vrstica v dnevnik pri ustvarjanju pogleda.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
sl: Določi seznam stavkov, ki jih samodejno ustvarjanje uporabi za nove različice.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite podpore sledenja poizvedb SQL; predlagano: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
sl: Ali naj mehanizem sledenja ustvari različice tabel in pogledov samodejno.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite hranjenja uporabnikovih nastavitev v zbirki podatkov; predlagano: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
sl: Tako ta tabela kot tabela uporabniških skupin sta zahtevani za omogočitev funkcionalnosti nastavljivih menijev; če eno od njiju pustite prazno, boste onemogočiti funkcionalnost; predlagano: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
sl: Tako ta tabela kot tabela uporabnikov sta zahtevani za omogočitev funkcionalnosti nastavljivih menijev; če eno od njiju pustite prazno, boste onemogočiti funkcionalnost; predlagano: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
sl: Pustite prazno, če ne želite zmožnosti skrivanja in prikazovanja navigacijskih predmetov; predlagano: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
sl: Uporabniku prijazen opis tega strežnika. Pustite prazno, če se naj namesto tega prikaže ime gostitelja.

en: Leave blank if not used.
sl: Pustite prazno, če se ne uporablja.

en: Leave blank for defaults.
sl: Pustite prazno za privzeto.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
sl: Ime področja HTTP Basic Auth, ki se prikaže med HTTP Auth.

en: Authentication method to use.
sl: Način overovitve za uporabo.

en: Compress connection to MySQL server.
sl: Stisni povezavo s strežnikom MySQL.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
sl: Skrije zbirke podatkov, ki se ujemajo z običajnim izrazom (PCRE).

en: Hostname where MySQL server is running.
sl: Ime gostitelja, kjer teče strežnik MySQL.

en: Leave empty if not using config auth.
sl: Pustite prazno, če ne uporabljate overovitve config.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
sl: Vrata, na katera naj bo strežnik MySQL priključen; pustite prazno za privzeto.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
sl: Vtičnica na katero je povezan strežnik MySQL; pustite prazno za privzeto.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
sl: Omogoči SSL za povezavo s strežnikom MySQL.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
sl: Pomnite, da omogočanje tega nima učinka z načinom overovitve [kbd]config[/kbd], saj je geslo vgrajeno v konfiguracijsko datoteko; to ne omejuje možnosti izvedbe enakega ukaza neposredno.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
sl: Prikaži ali skrij stolpec, ki prikazuje časovni žig nastanka vseh tabel.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
sl: Prikaži ali skrij stolpec, ki prikazuje časovni žig zadnje spremembe vseh tabel.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
sl: Prikaži ali skrij stolpec, ki prikazuje časovni žig zadnjega preverjanja vseh tabel.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
sl: Določa ali naj bodo v načinu urejanja/vstavljanja prikazane vrste polj.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
sl: Prikaže povezavo do podatkov [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
sl: Ali se naj uporabniku prikaže gumb "prikaži vse (vrstice)".

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
sl: Prikaži ali skrij stolpec, ki prikazuje pripombe vseh tabel.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
sl: Prikaži ali skrij stolpec, ki prikazuje kodne nabore vseh tabel.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
sl: Prikaže polja funkcij v načinu urejanja/vstavljanja.

en: Whether to show hint or not.
sl: Naj prikažem namig ali ne.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
sl: Določi, ali se naj poizvedbe SQL, ki jih ustvari phpMyAdmin, prikažejo.

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
sl: Dovoli prikaz statistike zbirke podatkov in tabele (npr. poraba prostora).

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
sl: Označi uporabljene tabele in omogoči prikaz zbirk podatkov z zaklenjenimi tabelami.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
sl: Onemogoči privzeto opozorlo, ki se prikaže na glavni strani, če je zaznan Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
sl: Onemogoči privzeto opozorilo, ki se prikaže na glavni strani, če je vrednost nastavitve PHP session.gc_maxlifetime manjša kot vrednost `LoginCookieValidity`.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
sl: Velikost besedilnega polja (stolpci) v načinu urejanja; vrednost bo povečana za polja poizvedb SQL (*2).

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
sl: Velikost besedilnega polja (vrstice) v načinu urejanja; vrednost bo povečana za polja poizvedb SQL (*2).

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
sl: Vnesite proxyje kot [kbd]IP: zaupana glava HTTP[/kbd]. Sledeči primer navaja, da naj phpMyAdmin zaupa glavi HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) prihajajoči iz proxyja 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
sl: Ko je onemogočeno, uporabniki ne morejo nastaviti katere koli od spodnjih možnosti, ne glede na potrditveno polje na desni.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
sl: URL proxyja za pridobivanje informacij o najnovejši različici phpMyAdmin ali za pošiljanje poročil o napakah. To potrebujete, če strežnik, na katerem je nameščen phpMyAdmin, nima neposredne povezave z internetom. Oblika je: »imegostitelja:številkavrat«.

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
sl: Uporabniško ime za overitev s proxyjem. Privzeto se overitev ne izvede. Če navedete uporabniško ime, se bo izvedla overitev Basic Authentication. Druge vrste overitve trenutno niso podprte.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
sl: Poizvedbe izvede pritisk na Enter (namesto Ctrl+Enter). Nove vrstice lahko vstavite s Shift+Enter.

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
sl: Omogoči način ničelne konfiguracije, ki omogoča, da phpMyAdmin samodejno nastavi hrambene tabele konfiguracije.

en: Highlight selected rows.
sl: Poudari izbrane vrstice.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
sl: Poudari vrstico, na katero kaže kazalec miške.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
sl: Število stolpcev besedilnih polj CHAR/VARCHAR.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
sl: Število vrstic besedilnih polj CHAR/VARCHAR.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
sl: Zabeleži poizvedbe SQL in njihove čase izvajanj za prikaz v konzoli

en: Tab that is displayed when entering a database.
sl: Zavihek, ki se prikaže ob odprtju zbirke podatkov.

en: Tab that is displayed when entering a server.
sl: Zavihek, ki se prikaže ob odprtju strežnika.

en: Tab that is displayed when entering a table.
sl: Zavihek, ki se prikaže ob odprtju tabele.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
sl: Ali naj bodo dejanja strukture tabele skrita.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
sl: Ali naj bodo pripombe stolpcev prikazane v pogledu zgradbe tabele

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
sl: Prikaži naštete strežnike kot seznam namesto spustnega menija.

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
sl: Uporabljen bo spustni seznam, če je prisotnih manj elementov.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
sl: Polje za privzeto vrednost za preverjanja tujih ključev pri nekaterih poizvedbah.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
sl: Odstranite kljukico potrditvenega polja, da onemogočite uvoz s povleci-in-spusti

en: How many rows can be inserted at one time.
sl: Koliko vrstic je lahko vstavljenih naenkrat.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
sl: Največje število znakov prikazanih v katerem koli neštevilčnem stolpcu v načinu brskanja.

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
sl: Določa, kako dolgo (v sekundah) je prijavni piškotek veljaven.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
sl: Dvojna velikost besedilnega polja za stolpce LONGTEXT.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
sl: Največje število zbirk podatkov, prikazanih na seznamu zbirk podatkov.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
sl: Največje število tabel, prikazanih na seznamu tabel.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
sl: Največje število nedavno uporabljenih tabel; določite 0 za onemogočitev.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
sl: Največje število priljubljenih tabel; določite 0 za onemogočitev.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
sl: To so povezave Uredi, Kopiraj in Izbriši.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
sl: Ali naj bodo povezave vrstic prikazane tudi ko ni unikatnega ključa.

en: Disable shortcut keys
sl: Onemogoči bližnjične tipke

en: Use natural order for sorting table and database names.
sl: Uporabi naravni vrstni red za razvrščanje tabel in imen zbirk podatkov.

en: Use only icons, only text or both.
sl: Uporabi samo ikone, samo besedilo ali oboje.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
sl: Uporabi izhod medpomnjenja GZip za povečano hitrost v prenosih HTTP.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
sl: Uporabi vztrajne povezave z zbirkami podatkov MySQL.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
sl: Prepreči urejanje stolpcev BLOB in BINARY.

en: How many queries are kept in history.
sl: Koliko poizvedb je hranjenih v zgodovini.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
sl: Določi, katere funkcije bodo uporabljene za pretvorbo nabora znakov.

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
sl: Med brskanjem po tabelah se razvrščanje vsake tabele ohrani.

en: Default sort order for tables with a primary key.
sl: Privzeto razvrščanje za tabele s primarnim ključem.

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
sl: Ponovi glave vsakih X celic, [kbd]0[/kbd] dezaktivira to funkcijo.

en: For display Options
sl: Za prikaz Možnosti

en: Directory where exports can be saved on server.
sl: Mapa, kamor se lahko na strežnik shranijo izvozi.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
sl: Določa, ali naj polje s poizvedbo ostane na zaslonu po njeni izvedbi.

en: Title of browser window when a database is selected.
sl: Naslov okna brskalnika, ko je izbrana zbirka podatkov.

en: Title of browser window when nothing is selected.
sl: Naslov okna brskalnika, ko je ni izbrano nič.

en: Title of browser window when a server is selected.
sl: Naslov okna brskalnika, ko je izbran strežnik.

en: Title of browser window when a table is selected.
sl: Naslov okna brskalnika, ko je izbrana tabela.

en: Directory on server where you can upload files for import.
sl: Mapa na strežniku, kamor lahko naložite datoteke za uvoz.

en: Allow for searching inside the entire database.
sl: Dovoli iskanje po celotni zbirki podatkov.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
sl: Omogoča preverjanje najnovejše različice na glavni strani phpMyAdmin.

en: The password for authenticating with the proxy.
sl: Geslo za overitev s proxyjem.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
sl: Omogoči stiskanje ZIP za posege uvoza in izvoza.

en: Choose the default action when sending error reports.
sl: Izberite privzeto dejanje za pošiljanje poročil o napakah.

en: Allow login to any MySQL server
sl: Dovoli prijavo v katerikoli strežnik MySQL

en: Restrict login to MySQL server
sl: Omeji prijavo na strežnik MySQL

en: Allow third party framing
sl: Dovoli uokvirjanje tretjim osebam

en: Show "Drop database" link to normal users
sl: Pokaži povezavo &raquo;Zavrzi zbirko podatkov&laquo; normalnim uporabnikom

en: Blowfish secret
sl: Skrivno geslo (blowfish)

en: Row marker
sl: Označevalnik vrstic

en: Highlight pointer
sl: Poudari kazalec

en: CHAR columns editing
sl: Urejanje stolpcev CHAR

en: Enable CodeMirror
sl: Omogoči CodeMirror

en: Enable linter
sl: Omogoči linter

en: Minimum size for input field
sl: Najmanjša velikost vnosnega polja

en: Maximum size for input field
sl: Največja velikost vnosnega polja

en: CHAR textarea columns
sl: Stolpcev polja CHAR

en: CHAR textarea rows
sl: Vrstic polja CHAR

en: Check config file permissions
sl: Preveri dovoljenja konfiguracijske datoteke

en: Compress on the fly
sl: Stisni med izvajanjem

en: Confirm DROP queries
sl: Potrjevanje poizvedb DROP

en: Debug SQL
sl: Odkrivaj napake SQL

en: Paper size
sl: Velikost papirja

en: Default database tab
sl: Privzet zavihek zbirke podatkov

en: Default server tab
sl: Privzet zavihek strežnika

en: Default table tab
sl: Privzet zavihek tabele

en: Enable autocomplete for table and column names
sl: Omogoči samodokončanje imen tabel in stolpec

en: Show column comments
sl: Prikaži pripombe stolpcev

en: Hide table structure actions
sl: Skrij dejanja strukture tabele

en: Default transformations for Hex
sl: Privzete pretvorbe za Hex

en: Default transformations for Substring
sl: Privzete pretvorbe za Substring

en: Default transformations for Bool2Text
sl: Privzete pretvorbe za Bool2Text

en: Default transformations for External
sl: Privzete pretvorbe za External

en: Default transformations for PreApPend
sl: Privzete pretvorbe za PreApPend

en: Default transformations for DateFormat
sl: Privzete pretvorbe za DateFormat

en: Default transformations for Inline
sl: Privzete pretvorbe za Inline

en: Default transformations for TextImageLink
sl: Privzete pretvorbe za TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
sl: Privzete pretvorbe za TextLink

en: Display servers as a list
sl: Prikaži strežnike kot seznam

en: Disable multi table maintenance
sl: Onemogoči množično vzdrževanje tabel

en: Maximum execution time
sl: Najdaljši čas izvajanja

en: Use [code]LOCK TABLES[/code] statement
sl: Uporabi ukaz [code]LOCK TABLES[/code]

en: Save as file
sl: Shrani kot datoteko

en: Character set of the file
sl: Nabor znakov datoteke

en: Format
sl: Oblika

en: Compression
sl: Stiskanje

en: Put columns names in the first row
sl: Postavi imena stolpcev v prvo vrstico

en: Columns enclosed with
sl: Stolpci so obdani z

en: Columns escaped with
sl: Stolpci so izognjeni z

en: Replace NULL with
sl: Zamenjaj NULL z

en: Remove CRLF characters within columns
sl: Odstrani znake CRLF znotraj stolpcev

en: Columns terminated with
sl: Stolpci so zaključeni z

en: Lines terminated with
sl: Vrstice so zaključene z

en: Excel edition
sl: Izdaja za Excel

en: Database name template
sl: Predloga imena zbirke podatkov

en: Server name template
sl: Predloga imena strežnika

en: Table name template
sl: Predloga imena tabele

en: Dump table
sl: Odloži tabelo

en: Include table caption
sl: Vključi ime tabele

en: Comments
sl: Pripombe

en: Table caption
sl: Ime tabele

en: Continued table caption
sl: Nadaljevanje imena tabele

en: Label key
sl: Označi ključ

en: Media type
sl: Vrsta predstavnosti

en: Relationships
sl: Razmerja

en: Export method
sl: Način izvoza

en: Save on server
sl: Shrani na strežnik

en: Overwrite existing file(s)
sl: Prepiši obstoječo(e) datoteko(e)

en: Export as separate files
sl: Izvozi v ločenih datotekah

en: Remember filename template
sl: Zapomni si predlogo imena datoteke

en: Remove DEFINER clause from definitions
sl: Iz opredelitev odstrani stavek DEFINER

en: Add AUTO_INCREMENT value
sl: Dodaj vrednost AUTO_INCREMENT

en: Enclose table and column names with backquotes
sl: Obdaj imena tabel in stolpcev z enojnimi poševnimi narekovaji

en: SQL compatibility mode
sl: Združljivostni način SQL

en: Creation/Update/Check dates
sl: Datumi za ustvarjeno/posodobljeno/preverjeno

en: Use delayed inserts
sl: Uporabi zakasnjeno vstavljanje

en: Disable foreign key checks
sl: Onemogoči preverjanja tujih ključev

en: Export views as tables
sl: Izvozi poglede kot tabele

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
sl: Izvozi sorodne metapodatke iz hrambe konfiguracije phpMyAdmin

en: Add %s
sl: Dodaj %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
sl: Uporabi šestnajstiško za BINARY in BLOB

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
sl: Dodaj IF NOT EXISTS (manj učinkovito, saj bodo indeksi ustvarjeni med ustvarjanjem tabele)

en: %s view
sl: %s pogled

en: Use ignore inserts
sl: Uporabi možnost prezri vstavke

en: Syntax to use when inserting data
sl: Skladnja ob vstavljanju podatkov

en: Maximal length of created query
sl: Največja dolžina ustvarjene poizvedbe

en: Export type
sl: Vrsta izvoza

en: Enclose export in a transaction
sl: Vključi izvoz v transakcijo

en: Export time in UTC
sl: Izvozi čas v UTC

en: Foreign key dropdown order
sl: Vrstni red spustnega seznama tujih ključev

en: Foreign key limit
sl: Omejitev tujih ključev

en: Foreign key checks
sl: Preverjanja tujih ključev

en: First day of calendar
sl: Prvi dan koledarja

en: Databases
sl: Zbirke podatkov

en: Browse mode
sl: Način brskanja

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Edit mode
sl: Način urejanja

en: Export defaults
sl: Privzete možnosti izvoza

en: General
sl: Splošno

en: Import defaults
sl: Privzete možnosti uvoza

en: Import / export
sl: Uvoz / izvoz

en: Navigation panel
sl: Navigacijska plošča

en: Navigation tree
sl: Navigacijsko drevo

en: Servers
sl: Strežniki

en: Tables
sl: Tabele

en: Main panel
sl: Glavna plošča

en: Other core settings
sl: Druge nastavitve

en: Page titles
sl: Naslovi strani

en: Security
sl: Varnost

en: Basic settings
sl: Osnovne nastavitve

en: Authentication
sl: Overovitev

en: Server configuration
sl: Konfiguracija strežnika

en: Configuration storage
sl: Hramba konfiguracije

en: Changes tracking
sl: Sledenje spremembam

en: SQL Query box
sl: Polje poizvedbe SQL

en: SQL queries
sl: Poizvedbe SQL

en: Startup
sl: Zagon

en: Database structure
sl: Zgradba zbirke podatkov

en: Table structure
sl: Zgradba tabele

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Display relational schema
sl: Prikaži relacijsko shemo

en: Text fields
sl: Besedilna polja

en: Texy! text
sl: Besedilo Texy!

en: Warnings
sl: Opozorila

en: Console
sl: Konzola

en: Extra parameters for iconv
sl: Dodatni parametri za iconv

en: Ignore multiple statement errors
sl: Prezri napake več stavkov

en: Enable drag and drop import
sl: Omogoči uvoz s povleci-in-spusti

en: Partial import: allow interrupt
sl: Delni uvoz: dovoli prekinitev

en: Do not abort on INSERT error
sl: Ne prekini ob napaki INSERT

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
sl: Dodaj ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
sl: Oblika uvožene datoteke

en: Use LOCAL keyword
sl: Uporabi ključno besedo LOCAL

en: Column names in first row
sl: Imena stolpcev v prvi vrstici

en: Do not import empty rows
sl: Ne uvozi praznih vrstic

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
sl: Uvozi denarne enote ($5.00 v 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
sl: Uvozi odstotke kot ustrezne decimalne vrednosti (12.00% v .12)

en: Partial import: skip queries
sl: Delni uvoz: preskoči poizvedbe

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
sl: Ne uporabi AUTO_INCREMENT za ničelne vrednosti

en: Read as multibytes
sl: Preberi kot večbajtno

en: Initial state for sliders
sl: Začetno stanje drsnikov

en: Number of inserted rows
sl: Število vstavljenih vrstic

en: Limit column characters
sl: Omejitev znakov stolpca

en: Delete all cookies on logout
sl: Izbriši vse piškotke ob odjavi

en: Recall user name
sl: Prikliči uporabniško ime

en: Login cookie store
sl: Shranjevanje prijavnih piškotkov

en: Login cookie validity
sl: Veljavnost prijavnega piškotka

en: Bigger textarea for LONGTEXT
sl: Večje besedilno polje za LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
sl: Največja dolžina prikazanega SQL

en: Maximum databases
sl: Največ zbirk podatkov

en: Maximum items on first level
sl: Največ predmetov na prvi stopnji

en: Maximum items in branch
sl: Največ predmetov v veji

en: Maximum number of rows to display
sl: Največje število vrstic za prikaz

en: Maximum tables
sl: Največ tabel

en: Memory limit
sl: Omejitev spomina

en: Show databases navigation as tree
sl: Prikaži navigacijo po zbirkah podatkov kot drevo

en: Navigation panel width
sl: Širina navigacijske plošče

en: Link with main panel
sl: Poveži z glavno ploščo

en: Display logo
sl: Prikaži logotip

en: Logo link URL
sl: URL-povezava logotipa

en: Logo link target
sl: Cilj povezave logotipa

en: Display servers selection
sl: Prikaži izbiro strežnikov

en: Target for quick access icon
sl: Cilj ikone za hitri dostop

en: Target for second quick access icon
sl: Cilj druge ikone za hitri dostop

en: Minimum number of items to display the filter box
sl: Najmanjše število predmetov, potrebnih za prikaz filtrirnega polja

en: Minimum number of databases to display the database filter box
sl: Najmanjše število zbirk podatkov, potrebnih za prikaz polja za filtriranje zbirk podatkov

en: Group items in the tree
sl: Združi predmete v drevesu

en: Database tree separator
sl: Ločilo drevesa zbirke podatkov

en: Table tree separator
sl: Ločilo drevesa tabel

en: Maximum table tree depth
sl: Največja globina drevesa tabel

en: Enable highlighting
sl: Omogoči poudarjanje

en: Enable navigation tree expansion
sl: Omogoči razširitev navigacijskega drevesa

en: Show tables in tree
sl: V drevesu prikaži tabele

en: Show views in tree
sl: V drevesu prikaži poglede

en: Show functions in tree
sl: V drevesu prikaži funkcije

en: Show procedures in tree
sl: V drevesu prikaži procedure

en: Show events in tree
sl: V drevesu prikaži dogodke

en: Expand single database
sl: Razširi samsko zbirko podatkov

en: Recently used tables
sl: Nedavno uporabljene tabele

en: Favorite tables
sl: Priljubljene tabele

en: Where to show the table row links
sl: Kje naj prikažem povezave vrstic tabel

en: Show row links anyway
sl: Prikaži povezave vrstic v vsakem primeru

en: Natural order
sl: Naravni vrstni red

en: Table navigation bar
sl: Navigacijska vrstica tabele

en: GZip output buffering
sl: Izhod medpomnjenja GZip

en: Default sorting order
sl: Privzet vrstni red

en: Persistent connections
sl: Vztrajne povezave

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
sl: Manjkajoče tabele hrambe konfiguracije phpMyAdmin

en: MySQL reserved word warning
sl: Opozorilo rezerviranih besed MySQL

en: How to display the menu tabs
sl: Kako prikazati zavihke menija

en: How to display various action links
sl: Kako prikazati različne povezave dejanj

en: Protect binary columns
sl: Zaščiti dvojiške stolpce

en: Permanent query history
sl: Trajna zgodovina poizvedb

en: Query history length
sl: Dolžina zgodovine poizvedb

en: Recoding engine
sl: Snemalni pogon

en: Remember table's sorting
sl: Ohrani razvrščanje tabel

en: Primary key default sort order
sl: Privzeto razvrščanje primarnega ključa

en: Repeat headers
sl: Ponovi glave

en: Grid editing: trigger action
sl: Urejanje mreže: sproži dejanje

en: Relational display
sl: Relacijski prikaz

en: Grid editing: save all edited cells at once
sl: Urejanje mreže: naenkrat shrani vse urejene celice

en: Save directory
sl: Mapa za shranjevanje

en: Host authorization order
sl: Zaporedje overovitve gostitelja

en: Host authorization rules
sl: Pravila overovitve gostitelja

en: Allow logins without a password
sl: Dovoli prijave brez gesla

en: Allow root login
sl: Dovoli prijavo root

en: Session timezone
sl: Časovni pas seje

en: HTTP Realm
sl: Področje HTTP

en: Authentication type
sl: Vrsta overovitve

en: Bookmark table
sl: Tabela zaznamkov

en: Column information table
sl: Tabela informacij stolpcev

en: Compress connection
sl: Stisni povezavo

en: Control user password
sl: Geslo krmilnega uporabnika

en: Control user
sl: Krmilni uporabnik

en: Control host
sl: Krmilni gostitelj

en: Control port
sl: Krmilna vrata

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
sl: Onemogoči uporabo INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
sl: Skrij zbirke podatkov

en: SQL query history table
sl: Tabela zgodovine poizvedb SQL

en: Server hostname
sl: Ime gostitelja strežnika

en: Logout URL
sl: Odjavni URL

en: Maximal number of table preferences to store
sl: Največje število shranjenih nastavitev tabel

en: QBE saved searches table
sl: Tabela shranjenih iskanj QBE

en: Export templates table
sl: Izvozi tabelo s predlogami

en: Central columns table
sl: Tabela osrednjih stolpcev

en: Show only listed databases
sl: Prikaži samo navedene zbirke podatkov

en: Password for config auth
sl: Geslo za overovitev config

en: PDF schema: pages table
sl: PDF-shema: tabele strani

en: Database name
sl: Ime zbirke podatkov

en: Server port
sl: Vrata strežnika

en: Recently used table
sl: Nedavno uporabljena tabela

en: Favorites table
sl: Tabela priljubljenih

en: Relation table
sl: Relacijska tabela

en: Signon session name
sl: Ime seje signon

en: Signon URL
sl: URL signon

en: Server socket
sl: Vtičnica strežnika

en: Use SSL
sl: Uporabi SSL

en: Designer and PDF schema: table coordinates
sl: Shema PDF in Designer: koordinate tabel

en: Display columns table
sl: Tabela prikaznih stolpcev

en: UI preferences table
sl: Tabela nastavitev uporabniškega vmesnika

en: Add DROP DATABASE
sl: Dodaj DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
sl: Dodaj DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
sl: Dodaj DROP VIEW

en: Statements to track
sl: Izjave za sledenje

en: SQL query tracking table
sl: Tabela sledenja poizvedb SQL

en: Automatically create versions
sl: Samodejno ustvari različice

en: User preferences storage table
sl: Tabela za hranjenje uporabnikovih nastavitev

en: Users table
sl: Tabela uporabnikov

en: User groups table
sl: Tabela uporabniških skupin

en: Hidden navigation items table
sl: Skriti predmeti navigacijskega drevesa

en: User for config auth
sl: Uporabnik za overovitev config

en: Verbose name of this server
sl: Razširjeno ime tega strežnika

en: Allow to display all the rows
sl: Dovoli prikaz vseh vrstic

en: Show password change form
sl: Pokaži obrazec za spremembo gesla

en: Show create database form
sl: Pokaži obrazec za ustvarjanje zbirke podatkov

en: Show table comments
sl: Prikaži pripombe tabele

en: Show creation timestamp
sl: Prikaži časovni žig nastanka

en: Show last update timestamp
sl: Prikaži časovni žig zadnje spremembe

en: Show last check timestamp
sl: Prikaži časovni žig zadnjega preverjanja

en: Show table charset
sl: Prikaži kodni nabor tabele

en: Show field types
sl: Pokaži vrste polj

en: Show function fields
sl: Prikaži polja funkcij

en: Show hint
sl: Prikaži namig

en: Show phpinfo() link
sl: Prikaži povezavo phpinfo()

en: Show detailed MySQL server information
sl: Prikaži podrobne informacije o strežniku MySQL

en: Show SQL queries
sl: Pokaži poizvedbe SQL

en: Retain query box
sl: Ohrani polje poizvedbe

en: Show statistics
sl: Pokaži statistiko

en: Skip locked tables
sl: Preskoči zaklenjene tabele

en: Edit
sl: Uredi

en: Explain SQL
sl: Razloži stavek SQL

en: Refresh
sl: Osveži

en: Create PHP code
sl: Ustvari kodo PHP

en: Suhosin warning
sl: Opozorilo Suhosin

en: Login cookie validity warning
sl: Opozorilo o veljavnost prijavnega piškotka

en: Textarea columns
sl: Stolpcev besedilnega polja

en: Textarea rows
sl: Vrstic besedilnega polja

en: Database
sl: Zbirka podatkov

en: Default title
sl: Privzeti naslov

en: Server
sl: Strežnik

en: Table
sl: Tabela

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
sl: Seznam zaupanja vrednih proxyjev za sprejetje/zavrnitev IP

en: Upload directory
sl: Mapa za nalaganje

en: Use database search
sl: Uporabi iskanje po zbirki podatkov

en: Enable the Developer tab in settings
sl: Omogoči zavihek Razvijalec v nastavitvah

en: Version check
sl: Preverjanje različice

en: Proxy URL
sl: URL proxyja

en: Proxy username
sl: Uporabniško ime proxyja

en: Proxy password
sl: Geslo proxyja

en: URL for reCAPTCHA v2 API
sl: URL za API reCAPTCHA v2

en: Content-Security-Policy snippet for reCAPTCHA v2 API
sl: Podatki Content-Security-Policy za API reCAPTCHA v2

en: Request parameter for reCAPTCHA v2 API
sl: Parameter zahteve za API reCAPTCHA v2

en: Response parameter for reCAPTCHA v2 API
sl: Parameter odgovora za reCAPTCHA v2

en: Public key for reCAPTCHA
sl: Javni ključ za reCAPTCHA

en: Private key for reCAPTCHA
sl: Zasebni ključ za reCAPTCHA

en: URL for reCAPTCHA siteverify
sl: URL za preverjanje strani (siteverify) reCAPTCHA

en: Send error reports
sl: Pošlji poročila o napakah

en: Enter executes queries in console
sl: Enter izvede poizvedbe v konzoli

en: Enable Zero Configuration mode
sl: Omogoči način ničelne konfiguracije

en: Show query history at start
sl: Na začetku prikaži zgodovino

en: Always expand query messages
sl: Vedno razširi sporočila poizvedb

en: Show current browsing query
sl: Prikaži trenutno poizvedbo brskanja

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
sl: Izvedi poizvedbe z enter in vstavi novo vrstico s shift + enter

en: Switch to dark theme
sl: Preklopi na temno temo

en: Console height
sl: Višina konzole

en: Console mode
sl: Konzolni način

en: Group queries
sl: Združi poizvedbe

en: Order
sl: Vrstni red

en: Order by
sl: Razvrsti po

en: Server connection collation
sl: Razvrščanje znakov povezave strežnika

en: Missing data for %s
sl: Manjkajoči podatki za %s

en: Incorrect value!
sl: Napačna vrednost!

en: unavailable
sl: ni na voljo

en: "%s" requires %s extension
sl: "%s" potrebuje razširitev %s

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
sl: Stisnjeni uvoz ne bo deloval, saj manjka funkcija %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
sl: Stisnjeni izvoz ne bo deloval, saj manjka funkcija %s.

en: maximum %s
sl: največ %s

en: Config authentication
sl: Overitev s konfiguracijo

en: HTTP authentication
sl: Overitev s HTTP

en: Signon authentication
sl: Overitev s signon

en: Quick
sl: Hitro

en: Custom
sl: Po meri

en: Structure
sl: Struktura

en: Data
sl: Podatki

en: CSV for MS Excel
sl: CSV za MS Excel

en: OpenDocument Spreadsheet
sl: Preglednica OpenDocument

en: OpenDocument Text
sl: Besedilo OpenDocument

en: Export
sl: Izvozi

en: Features
sl: Lastnosti

en: CSV using LOAD DATA
sl: CSV z uporabo LOAD DATA

en: Import
sl: Uvozi

en: Default transformations
sl: Privzete pretvorbe

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
sl: Ne morem shraniti nastavitev, saj poslani obrazec za konfiguracijo vsebuje napake!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
sl: Obstoječa konfiguracijska datoteka (%s) ni berljiva.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
sl: Napačna dovoljenja konfiguracijske datoteke; ne sme biti vsem zapisljiva!

en: Failed to read configuration file!
sl: Ne morem prebrati konfiguracijske datoteke!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
sl: To po navadi pomeni, da ima skladenjsko napako; prosimo, preverite vse spodaj prikazane napake.

en: Invalid server index: %s
sl: Neveljaven indeks strežnika: %s

en: Server %d
sl: Strežnik %d

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
sl: Ta %smožnost%s naj bo onemogočena, saj omogoča napadalcem, da se z načinom bruteforce prijavijo v kateri koli strežnik MySQL. Če menite, da je to potrebno, uporabite %somejeno prjavo v strežnik MySQL%s ali %sseznam zaupanih proxyjev%s. Kakorkoli, zaščita s seznamom zaupanih proxyjev, temelječa na IP, ni zanesljiva, če vaš IP pripada ISP-ju, na katerega je povezanih tisoče uporabnikov, vključno z vami.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
sl: Vrednost ponovno preverite, da se prepričate, da mapa ni dostopna ne svetu in ne na voljo za branje ali pisanje drugim uporabnikom na vašem strežniku.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
sl: Uporabite povezave SSL, če jih vaš strežnik zbirke podatkov podpira.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
sl: Če menite, da je to potrebno, uporabite dodatne nastavitve zaščite – nastavitve %1$soverovitve gostitelja%2$s in %3$sseznam zaupanih proxyjev%4$s. Kakor koli, zaščita, temelječa na IP, ni zanesljiva, če vaš IP pripada ISP-ju, na katerega je povezanih tisoče uporabnikov, vključno z vami.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
sl: Nastavili ste vrsto overovitve [kbd]config[/kbd] in vključili uporabniško ime in geslo za samodejno prijavo, kar ni zaželena možnost za gostitelje aktivnih strani. Vsakdo, ki ve ali ugane vaš URL phpMyAdmina, lahko neposredno dostopa do vaše plošče phpMyAdmin. Nastavite %1$svrsto overovitve%2$s na [kbd]cookie[/kbd] ali [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
sl: Dovoljujete povezavo s strežnikom brez gesla.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sl: %sRazširjanje Zip%s zahteva funkcije (%s), ki na tem sistemu niso na voljo.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
sl: %sStiskanje Zip%s zahteva funkcije (%s), ki na tem sistemu niso na voljo.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
sl: Ker niste določili skrivnega gesla (blowfish) in imate omogočeno overovitev [kbd]cookie[/kbd], je bil ključ za vas samodejno ustvarjen. Uporablja se pri šifriranju piškotkov; ne rabite si ga zapomniti.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
sl: %1$sVeljavnost prijavnega piškotka%2$s večja od %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s lahko povzroči naključno razvrednotenje seje (session.gc_maxlifetime je trenutno %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
sl: %sVeljavnost prijavnega piškotka%s naj bo nastavljena na največ 1800 sekund (30 minut). Vrednosti večje od 1800 lahko predstavljajo varnostno tveganje, kot je pretvarjanje za drugo osebo.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
sl: Če uporabljate overovitev [kbd]cookie[/kbd] in %sShranjevanje prijavnih piškotkov%s ni 0, mora biti %sVeljavnost prijavnega piškotka%s določena na manjšo ali enako vrednost.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
sl: %1$sStiskanje in razširjanje Bzip2%2$s potrebuje funkcije (%3$s), ki na tem sistemu niso na voljo.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
sl: %1$sStiskanje in razširjanje GZip%2$s zahteva funkcije (%3$s), ki na tem sistemu niso na voljo.

en: no description
sl: brez opisa

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
sl: Nimate zadostnih dovoljenj za ustvarjanje zbirke podatkov '%s'. Greste lahko na zavihek 'Dejanja' v vsaki od zbirk podatkov in nastavite hrambo konfiguracije phpMyAdmin.

en: View users
sl: Poglej uporabnike

en: Server-level tabs
sl: Zavihki stopenj strežnika

en: Database-level tabs
sl: Zavihki stopenj zbirke podatkov

en: Table-level tabs
sl: Zavihki stopenj tabele

en: Could not connect to the database server!
sl: Ne morem se povezati s strežnikom zbirke podatkov!

en: Invalid authentication type!
sl: Neveljavna vrsta overovitve!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
sl: Počisti uporabniško ime pri uporabi overitvenega načina [kbd]config[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
sl: Počisti ime seje signon pri uporabi overitvenega načina [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
sl: Počisti URL signon pri uporabi overitvenega načina [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
sl: Počisti krmilnega uporabnika phpMyAdmin pri uporabi shrambe konfiguracije phpMyAdmin!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
sl: Počisti geslo krmilnega uporabnika phpMyAdmin pri uporabi shrambe konfiguracije phpMyAdmin!

en: Incorrect value:
sl: Nepravilna vrednost:

en: Incorrect IP address: %s
sl: Nepravilni IP-naslov: %s

en: Not a valid port number!
sl: Neveljavna številka vrat!

en: Not a positive number!
sl: Ni pozitivno število!

en: Not a non-negative number!
sl: Ni nenegativno število!

en: Value must be less than or equal to %s!
sl: Vrednost mora biti enaka ali nižja od %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
sl[0]: Prikazovanje %1$d zaznamka (tako zasebnih kot deljenih)
sl[1]: Prikazovanje %1$d zaznamkov (tako zasebnih kot deljenih)
sl[2]: Prikazovanje %1$d zaznamkov (tako zasebnih kot deljenih)
sl[3]: Prikazovanje %1$d zaznamkov (tako zasebnih kot deljenih)

en: No bookmarks
sl: Ni zaznamkov

en: SQL Query Console
sl: Konzola poizvedb SQL

en: No databases selected.
sl: Ni izbranih zbirk podatkov.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
sl: Datoteka %s ni na voljo na tem sistemu; prosimo, da za več informacij obiščete %s.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
sl: Prikazujem vrstice %1$s–%2$s.

note: l10n: The user tries to save a page with an existing name in Designer
en: There already exists a page named "%s" please rename it to something else.
sl: Stran z imenom »%s« že obstaja; prosimo, preimenujte jo.

en: No tables found in database.
sl: V zbirki podatkov ni mogoče najti tabel.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
sl: Ne morem naložiti vtičnikov za izvoz, prosimo, preverite vašo namestitev!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
sl: Ne morem naložiti vtičnikov za uvoz, prosimo, preverite vašo namestitev!

en: No collation provided.
sl: Pravilo za razvrščanje znakov ni podano.

en: The database name is empty!
sl: Ime zbirke podatkov je prazno!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
sl: Zbirke podatkov ne moremo kopirati na isto ime. Spremenite ime in poskusite znova.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
sl: Zbirko podatkov %1$s smo preimenovali v %2$s.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
sl: Zbirko podatkov %1$s smo skopirali v %2$s.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
sl: Hrambo konfiguracije phpMyAdmin smo onemogočili. %sUgotovite, zakaj%s.

en: Access denied!
sl: Dostop zavrnjen!

en: No table selected.
sl: Izbrana ni nobena tabela.

en: Success!
sl: Uspešno!

en: View %s has been dropped.
sl: Zavrgli smo pogled %s.

en: Table %s has been dropped.
sl: Tabelo %s smo zavrgli.

en: Table %s has been emptied.
sl: Izpraznili smo tabelo %s.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
sl: Pogled ima vsaj toliko vrstic. Prosimo, oglejte si %sdokumentacijo%s.

en: unknown
sl: neznano

en: Yes
sl: Da

en: No change
sl: Brez sprememb

en: Favorite List is full!
sl: Seznam Priljubljenih je poln!

en: Tracking data deleted successfully.
sl: Podatke sledenja smo uspešno izbrisali.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
sl: Različica %1$s je ustvarjena za izbrane tabele, sledenje zanje je aktivirano.

en: No tables selected.
sl: Ni izbranih tabel.

en: Database Log
sl: Dnevnik zbirke podatkov

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
sl: Zaznali smo napako in na podlagi vaših nastavitev samodejno poslali poročilo.

en: Thank you for submitting this report.
sl: Hvala, da ste poslali poročilo.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
sl: Zaznali smo napako in na podlagi vaših nastavitev ustvarili poročilo, vendar ga nismo uspeli poslati.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
sl: Če naletite na kakršne koli težave, prosimo, da ročno pošljete poročilo o hrošču.

en: You may want to refresh the page.
sl: Morda boste želeli osvežiti stran.

en: Bad type!
sl: Slaba vrsta!

en: Bad parameters!
sl: Slabi parametri!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
sl: Odjavili ste se z enega strežnika; da se popolnoma odjavite iz phpMyAdmina, se morate odjaviti z vseh strežnikov.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
sl: Hramba konfiguracije phpMyAdmin ni konfigurirana v celoti, zato smo nekatere razširjene zmožnosti onemogočili. %sUgotovite, zakaj%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
sl: Ali pa pojdite na zavihek »Dejanja« katere koli zbirke podatkov, da to nastavite tam.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
sl: Vaš parameter PHP [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] je nižji od veljavnosti piškotkov, določene v phpMyAdminu. Zaradi tega se bo vaša prijava morda iztekla prej, kot je določeno v phpMyAdminu.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
sl: Čas shranjevanja prijavnih piškotkov je krajši od veljavnosti piškotkov, določene v phpMyAdminu. Zaradi tega se bo vaša prijava iztekla prej, kot je določeno v phpMyAdminu.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
sl: Vaš strežnik je pognan s privzetimi vrednostmi za controluserja in geslom (controlpass), zato je odprt za vdore. Močno priporočamo, da odpravite to varnostno pomanjkljivost s spremembo gesla za controluserja 'pma'.

en: The configuration file needs a valid key for cookie encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
sl: Konfiguracijska datoteka zahteva veljaven ključ za šifriranje piškotkov. Za vas smo samodejno ustvarili začasni ključ. Prosimo, oglejte si [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentacijo[/doc].

en: The cookie encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
sl: Ključ za šifriranje piškotkov v konfiguracijski datoteki je daljši kot zahtevano. Dolg mora biti največ %d bajtov. Prosimo, oglejte si [doc@cfg_blowfish_secret]dokumentacijo[/doc].

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
sl: Mapa [code]config[/code], ki jo uporablja namestitveni program, še vedno obstaja v vaši mapi phpMyAdmin. Močno priporočamo, da jo odstranite, ko je phpMyAdmin enkrat že konfiguriran. V nasprotnem primeru bo varnost vašega strežnika morda ogrožena, saj bodo nepooblaščene osebe lahko prenesle vašo konfiguracijo.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
sl: Strežnik, ki teče z Suhosin. Prosimo, nanašajte se na %sdokumentacijo%s za morebitna vprašanja.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
sl: $cfg['TempDir'] (%s) ni dostopen. phpMyAdmin ne more predpomniti predlog in bo zaradi tega počasen.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
sl: Razširitev PHP mbstring ni bila najdena in kaže, da uporabljate večbajtni nabor znakov. Brez razširitve mbstring phpMyAdmin ni sposoben pravilno razcepiti nizov, kar lahko vodi v nepričakovane rezultate.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
sl: Razširitve curl nismo našli in allow_url_fopen je onemogočen. Zaradi tega smo nekatere zmožnosti, kot je poročanje o napakah in preverjanje različice, onemogočili.

en: Incomplete params
sl: Nepopolni parametri

en: Succeeded
sl: Uspelo

en: Failed
sl: Spodletelo

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
sl: Najverjetneje ste poskušali naložiti preveliko datoteko. Prosimo, da si v %sdokumentaciji%s ogledate načine, kako obiti omejitev.

en: Showing bookmark
sl: Prikazovanje zaznamka

en: The bookmark has been deleted.
sl: Zaznamek je odstranjen.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
sl: Za uvoz ni bilo prejetih podatkov. Ali ime datoteke ni bilo določeno ali pa je velikost datoteke presegala največjo velikost, dovoljeno v konfiguraciji PHP. Glej [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
sl[0]: Uvažanje je uspešno zaključeno, izvedli smo %d poizvedbo.
sl[1]: Uvažanje je uspešno zaključeno, izvedli smo %d poizvedbi.
sl[2]: Uvažanje je uspešno zaključeno, izvedli smo %d poizvedbe.
sl[3]: Uvažanje je uspešno zaključeno, izvedli smo %d poizvedb.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
sl: Časovna omejitev skripta je potekla; če želite končati uvoz, prosimo, %sponovno pošljite isto datoteko%s in uvoz se bo nadaljeval.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
sl: Kakor koli, ob zadnjem zagonu ni bilo razčlenjenih nič podatkov, kar po navadi pomeni, da phpMyAdmin ne bo mogel dokončati tega uvoza, razen če povečate vaše časovne omejitve PHP.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
sl: Poizvedbe "DROP DATABASE" so izključene.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
sl: Simulirate lahko samo poizvedbe UPDATE in DELETE na eni tabeli.

en: Could not load the progress of the import.
sl: Ne morem naložiti napredka uvoza.

en: Confirm
sl: Potrdi

en: Do you really want to execute "%s"?
sl: Ali res želite izvesti "%s"?

en: You are about to DESTROY a complete database!
sl: S tem dejanjem boste UNIČILI celotno zbirko podatkov!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again.
sl: Zbirke podatkov ne moremo preimenovati na isto ime. Spremenite ime in poskusite znova.

en: You are about to DESTROY a complete table!
sl: S tem dejanjem boste UNIČILI celotno tabelo!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
sl: S tem dejanjem boste IZPRAZNILI celotno tabelo!

en: You are about to DELETE all the rows of the table!
sl: S tem dejanjem boste IZBRISALI vse vrstice tabele!

en: Delete tracking data for this table?
sl: Izbrišemo podatke sledenja te tabele?

en: Delete tracking data for these tables?
sl: Izbrišemo podatke sledenja teh tabel?

en: Delete tracking data for this version?
sl: Izbrišemo podatke sledenja te različice?

en: Delete tracking data for these versions?
sl: Izbrišemo podatke sledenja teh različic?

en: Delete entry from tracking report?
sl: Izbrišemo vnos iz poročila o sledenju?

en: Deleting tracking data
sl: Brisanje podatkov sledenja

en: Dropping Primary Key/Index
sl: Brisanje primarnega ključa/indeksa

en: Dropping Foreign key.
sl: Zavrgel bom tuji ključ.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
sl: Operacija lahko traja dolgo časa. Vseeno nadaljujem?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
sl: Ali res želite izbrisati uporabniško skupino »%s«?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
sl: Ali res želite izbrisati iskanje »%s«?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
sl: Imate neshranjene spremembe; ste prepričani, da želite zapustiti stran?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
sl: Poskušate zmanjšati število vrstic, ampak vanje ste že vnesli podatke, ki bodo izgubljeni. Ali želite nadaljevati?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
sl: Ali res želite izbrisati izbrane uporabnike?

en: Do you really want to delete this central column?
sl: Ali res želite izbrisati ta osrednji stolpec?

en: Do you really want to delete the selected items?
sl: Ali res želite izbrisati izbrane vnose?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
sl: Ali res želite IZBRISATI izbrane razdelke? To bo tudi IZBRISALO podatke, povezane z izbranimi razdelki!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
sl: Ali res želite IZPRAZNITI izbrane razdelke?

en: Do you really want to remove partitioning?
sl: Ali res želite odstraniti razdelitev?

en: Do you really want to reset the replica (RESET REPLICA)?
sl: Ali res želite ponastaviti podrejenec (RESET REPLICA)?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
sl: Poseg bo poskušal pretvoriti vaše podatke v nova pravila za razvrščanje znakov. V redkih izjemah, še posebej, ko znak v novi razvrstitvi ne obstaja, lahko poseg povzroči, da se podatki v novi razvrstitvi ne prikažejo pravilno; v tem primeru vam predlagamo, da podatke povrnete v izvorno razvrščanje in si ogledate namige na

en: Garbled Data
sl: Popačeni podatki

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
sl: Ste prepričani, da želite spremeniti pravilo za razvrščanje znakov in pretvoriti podatke?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
sl: S posegom bo MySQL poskušal preslikati vrednosti podatkov med pravili za razvrščanje znakov. Če nabora znakov nista skladna, lahko pride do izgube podatkov in te izgube <b>NI</b> mogoče preprosto povrniti s preklopom na stara pravila za razvrščanje znakov. <b>Da pretvorite obstoječe podatke, predlagamo, da uporabite funkcionalnost urejanja stolpcev (povezava »Spremeni«) na strani strukture tabele.</b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
sl: Ste prepričani, da želite spremeniti vsa pravila za razvrščanje znakov v stolpcih in pretvoriti podatke?

en: Save & close
sl: Shrani in zapri

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset all
sl: Ponastavi vse

en: Missing value in the form!
sl: V obrazcu manjka vrednost!

en: Select at least one of the options!
sl: Izberite vsaj eno možnost!

en: Please enter a valid number!
sl: Prosimo, vnesite veljavno število!

en: Please enter a valid length!
sl: Prosimo, vnesite veljavno dolžino!

en: Add index
sl: Dodaj indeks

en: Edit index
sl: Uredi indeks

note: l10n: Rename a table Index
en: Rename index
sl: Preimenuj indeks

en: Add %s column(s) to index
sl: Dodaj %s stolpec(-cev) k indeksu

en: Create single-column index
sl: Ustvari enostolpični indeks

en: Create composite index
sl: Ustvari sestavljen indeks

en: Composite with:
sl: Ustvari z:

en: Please select column(s) for the index.
sl: Prosimo, izberite stolpce za indeks.

en: Preview SQL
sl: Predogled SQL

en: Simulate query
sl: Simuliraj poizvedbo

en: SQL query:
sl: Poizvedba SQL:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
sl: Vrednosti y

en: Please enter the SQL query first.
sl: Prosimo, najprej vnesite poizvedbo SQL.

en: The host name is empty!
sl: Ime gostitelja je prazno!

en: The user name is empty!
sl: Uporabniško ime je prazno!

en: The password is empty!
sl: Geslo je prazno!

en: The passwords aren't the same!
sl: Gesli se ne ujemata!

en: Removing Selected Users
sl: Odstranjevanje izbranih uporabnikov

en: Close
sl: Zapri

[ctx: Lock the account.]
en: Lock
sl: Zakleni

[ctx: Unlock the account.]
en: Unlock
sl: Odkleni

en: Lock this account.
sl: Zakleni račun.

en: Unlock this account.
sl: Odkleni račun.

en: Template was created.
sl: Predlogo smo ustvarili.

en: Template was loaded.
sl: Predlogo smo naložili.

en: Template was updated.
sl: Predlogo smo posodobili.

en: Template was deleted.
sl: Predlogo smo izbrisali.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
sl: Drugo

note: l10n: Thousands separator
en: ,
sl: .

note: l10n: Decimal separator
en: .
sl: ,

en: Connections / Processes
sl: Povezave / Procesi

en: Local monitor configuration incompatible!
sl: Konfiguracija lokalnega nadziranja ni združljiva!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
sl: Konfiguracija razvrstitve grafikonov v lokalni shrambi brskalnika ni več združljiva z novejšo različico pogovornega okna nadziranja. Zelo verjetno je, da vaša trenutna konfiguracija ne bo več delovala. Prosimo, ponastavite svojo konfiguracijo na privzeto v meniju <i>Nastavitve</i>.

en: Query cache efficiency
sl: Učinkovitost predpomnilnika poizvedb

en: Query cache usage
sl: Uporaba predpomnilnika poizvedb

en: Query cache used
sl: Uporabljenega predpomnilnika poizvedb

en: System CPU usage
sl: Uporaba sistemskega CPU

en: System memory
sl: Sistemski pomnilnik

en: System swap
sl: Sistemska izmenjava

en: Average load
sl: Povprečna obremenitev

en: Total memory
sl: Skupni pomnilnik

en: Cached memory
sl: Predpomnjen pomnilnik

en: Buffered memory
sl: Medpomnjen pomnilnik

en: Free memory
sl: Prost pomnilnik

en: Used memory
sl: Uporabljen pomnilnik

en: Total swap
sl: Skupna izmenjava

en: Cached swap
sl: Predpomnjena izmenjava

en: Used swap
sl: Uporabljena izmenjava

en: Free swap
sl: Prosta izmenjava

en: Bytes sent
sl: Poslanih bajtov

en: Bytes received
sl: Prejetih bajtov

en: Connections
sl: Povezave

en: Processes
sl: Procesi

en: %d table(s)
sl: %d tabel(a)

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
sl: Vprašanja

en: Traffic
sl: Promet

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Add chart to grid
sl: Dodaj grafikon na mrežo

en: Please add at least one variable to the series!
sl: Prosimo, da v serijo dodate vsaj eno spremenljivko!

en: None
sl: Brez

note: l10n: SQL Query on modal to show exported query
en: SQL Query
sl: Poizvedba SQL

en: Resume monitor
sl: Nadaljuj nadziranje

en: Pause monitor
sl: Postoj nadziranje

en: Start auto refresh
sl: Začni s samodejnim osveževanjem

en: Stop auto refresh
sl: Ustavi samodejno osveževanje

en: general_log and slow_query_log are enabled.
sl: general_log in slow_query_log sta omogočena.

en: general_log is enabled.
sl: general_log je omogočen.

en: slow_query_log is enabled.
sl: slow_query_log je omogočen.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
sl: slow_query_log in general_log sta onemogočena.

en: log_output is not set to TABLE.
sl: log_output ni nastavljen na TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
sl: log_output je nastavljen na TABLE.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
sl: slow_query_log je omogočen, vendar strežnik zabeleži samo poizvedbe, ki trajajo več kot %d sekund. Priporočljivo je, da nastavite long_query_time na 0–2 sekundi, odvisno od vašega sistema.

en: long_query_time is set to %d second(s).
sl: long_query_time je nastavljen na %d sekund(o).

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
sl: Naslednje nastavitve bodo uveljavljene globalno in bodo ponastavljene na privzeto vrednost ob ponovnem zagonu strežnika:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
sl: Nastavi log_output na %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
sl: Omogoči %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
sl: Onemogoči %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
sl: Nastavi long_query_time na %d sekund.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
sl: Teh spremenljivk ne morete spremeniti. Prosimo, prijavite se kot root ali stopite v stik z upravljavcem vaše zbirke podatkov.

en: Change settings
sl: Spremeni nastavitve

en: Current settings
sl: Trenutne nastavitve

en: Chart title
sl: Naslov grafikona

note: l10n: As in differential values
en: Differential
sl: Razlika

en: Divided by %s
sl: Deljeno z %s

en: Unit
sl: Enota

en: From slow log
sl: Iz počasnega dnevnika

en: From general log
sl: Iz splošnega dnevnika

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
sl: Ime zbirke podatkov ni znano za to poizvedbo v dnevnikih strežnika.

en: Analysing logs
sl: Analiziranje dnevnikov

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
sl: Analiziranje in nalaganje dnevnikov. To lahko traja nekaj časa.

en: Cancel request
sl: Prekliči zahtevo

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
sl: Stolpec prikazuje število identičnih poizvedb, ki so zbrane skupaj. Kot zbirni pogoj je bila uporabljena le sama poizvedba SQL, zato se lahko drugi atributi poizvedb, npr. začetni čas, razlikujejo.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
sl: Ker je izbrano zbiranje poizvedb INSERT, so poizvedbe INSERT iste tabele prav tako zbrane skupaj, ne glede na vstavljene podatke.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
sl: Podatki dnevnika so naloženi. Poizvedbe, izvedene v tem časovnem razponu:

en: Jump to Log table
sl: Pojdi v dnevniško tabelo

en: No data found
sl: Našli nismo nobenih podatkov

en: Log analysed, but no data found in this time span.
sl: Dnevnik smo analizirali, vendar v tem časovnem razponu nismo našli podatkov.

en: Analyzing…
sl: Analiziranje…

en: Explain output
sl: Razloži izhod

en: Status
sl: Stanje

en: Time
sl: Čas

en: Total time:
sl: Skupni čas:

en: Profiling results
sl: Profiliranje rezultatov

[ctx: Display format]
en: Table
sl: Tabela

en: Chart
sl: Grafikon

[ctx: Alias]
en: Database
sl: Zbirka podatkov

[ctx: Alias]
en: Table
sl: Tabela

[ctx: Alias]
en: Column
sl: Stolpec

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
sl: Možnosti filtra dnevnikov tabel

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
sl: Filtriranje

en: Filter queries by word/regexp:
sl: Filtriraj poizvedbe po besedi/regexp:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
sl: Združi poizvedbe, neupoštevajoč spremenljive podatke v stavkih WHERE

en: Sum of grouped rows:
sl: Seštevek združenih vrstic:

en: Total:
sl: Skupaj:

en: Loading logs
sl: Dnevniki nalaganja

en: Monitor refresh failed
sl: Osvežitev nadziranja je spodletela

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
sl: Med zahtevo podatkov novega grafikona je strežnik vrnil neveljavni odziv. To se je najverjetneje zgodilo, ker je vaša seja potekla. Ponovno nalaganje strani in ponovni vnos poveril bi morala pomagati.

en: Reload page
sl: Ponovno naloži stran

en: Affected rows:
sl: Spremenjene vrstice:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
sl: Razčlenjevalne konfiguracijske datoteke je spodletelo. Kot kaže, ni veljavna koda JSON.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
sl: Gradnja grafikona z uvoženo konfiguracijo je spodletela. Ponastavljanje na privzeto konfiguracijo…

en: Import monitor configuration
sl: Uvozi konfiguracijo nadziranja

en: Please select the file you want to import:
sl: Prosimo, izberite datoteko, ki jo želite uvoziti:

en: Please enter a valid table name.
sl: Prosimo, vnesite veljavno ime tabele.

en: Please enter a valid database name.
sl: Prosimo, vnesite veljavno ime zbirke podatkov.

en: No files available on server for import!
sl: Na strežniku ni na voljo nobena datoteka za uvoz!

en: Analyse query
sl: Analiziraj poizvedbo

en: Formatting SQL…
sl: Oblikovanje SQL …

en: No parameters found!
sl: Nismo našli nobenih parametrov!

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Page-related settings
sl: Nastavitve, povezane s stranjo

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Loading…
sl: Nalaganje…

en: Request aborted!!
sl: Zahteva je prekinjena!

en: Processing request
sl: Obdelovanje zahteve

en: Request failed!!
sl: Zahteva je spodletela!

en: Error in processing request
sl: Napaka v obdelovanju zahteve

en: Error code: %s
sl: Koda napake: %s

en: Error text: %s
sl: Besedilo napake: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
sl: Videti je, da smo izgubili povezavo s strežnikom. Prosimo, preverite vašo povezljivost in stanje strežnika.

en: No accounts selected.
sl: Ni izbranih računov.

en: Dropping column
sl: Brisanje stolpca

en: Adding primary key
sl: Dodajanje primarnega ključa

en: OK
sl: V redu

en: Click to dismiss this notification
sl: Kliknite, da prezrete obvestilo

en: Renaming databases
sl: Preimenovanje zbirk podatkov

en: Copying database
sl: Kopiranje zbirke podatkov

en: Changing charset
sl: Spreminjanje nabora znakov

en: No
sl: Ne

en: Enable foreign key checks
sl: Omogoči preverjanja tujih ključev

en: Failed to get real row count.
sl: Pridobivanje pravega števila vrstic je spodletelo.

en: Searching
sl: Iskanje

en: Hide search results
sl: Skrij rezultate iskanja

en: Show search results
sl: Prikaži rezultate iskanja

en: Browsing
sl: Brskanje

en: Deleting
sl: Brisanje

en: Delete the matches for the %s table?
sl: Izbrišemo zadetke v tabeli %s?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
sl: Opredelitev shranjene funkcije mora vsebovati izjavo RETURN!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
sl: Izvoziti ne moremo nobene rutine. Morda manjkajo zahtevani privilegiji.

en: Values for column %s
sl: Vrednosti stolpca %s

en: Values for a new column
sl: Vrednosti novega stolpca

en: Enter each value in a separate field.
sl: Vnesite vsako vrednost v svoje polje.

en: Add %d value(s)
sl: Dodaj %d vrednost(i)

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
sl: Opomba: Če datoteka vsebuje več tabel, bodo združene v eno.

en: Hide query box
sl: Skrij polje poizvedbe

en: Show query box
sl: Prikaži polje poizvedbe

en: Delete
sl: Izbriši

en: %d is not valid row number.
sl: %d ni veljavna številka vrstice.

en: Browse foreign values
sl: Prebrskaj tuje vrednosti

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
sl: Na voljo ni nobena predhodno samodejno shranjena poizvedba. Nalagam privzeto poizvedbo.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
sl: Imate predhodno shranjeno poizvedbo. Kliknite Dobi samodejno shranjeno poizvedbo, da jo naložite.

en: Variable %d:
sl: Spremenljivka %d:

en: Pick
sl: Izberite

en: Column selector
sl: Izbirnik stolpcev

en: Search this list
sl: Iskanje po seznamu

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
sl: V osrednjem seznamu ni stolpcev. Prepričajte se, da ima seznam osrednjih stolpcev za zbirko podatkov %s stolpce, ki niso prisotni v trenutni tabeli.

en: See more
sl: Poglej več

en: Add primary key
sl: Dodaj primarni ključ

en: Primary key added.
sl: Dodali smo primarni ključ.

en: Taking you to next step…
sl: Prestavili vas bomo na naslednji korak …

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
sl: Prvi korak normalizacije je končan za tabelo '%s'.

en: End of step
sl: Konec koraka

en: Second step of normalization (2NF)
sl: Druga stopnja normalizacije (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
sl: Končano

en: Confirm partial dependencies
sl: Potrdi delne odvisnosti

en: Selected partial dependencies are as follows:
sl: Izbrane so naslednje delne odvisnosti:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
sl: Opomba: a, b -> d,f pomeni, da lahko z združitvijo vrednosti stolpcev a in b določimo vrednost stolpca d in stolpca f.

en: No partial dependencies selected!
sl: Ni izbranih delnih odvisnosti!

en: Back
sl: Nazaj

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
sl: Pokaži mi možne delne odvisnosti glede na podatke v tabeli

en: Hide partial dependencies list
sl: Skrij seznam delnih odvisnosti

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
sl: Prosimo, počakajte. To lahko traja nekaj sekund, odvisno od velikosti podatkov in števila stolpcev v tabeli.

en: Step
sl: Korak

en: The following actions will be performed:
sl: Izvedli bomo naslednja dejanja:

en: DROP columns %s from the table %s
sl: ZAVRZI stolpce %s v tabeli %s

en: Create the following table
sl: Ustvari naslednjo tabelo

en: Third step of normalization (3NF)
sl: Tretja stopnja normalizacije (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
sl: Potrdi prehodne odvisnosti

en: Selected dependencies are as follows:
sl: Izbrane so naslednje odvisnosti:

en: No dependencies selected!
sl: Ni izbranih odvisnosti!

en: Save
sl: Shrani

en: Hide search criteria
sl: Skrij iskalne pogoje

en: Show search criteria
sl: Prikaži iskalne pogoje

en: Column maximum:
sl: Maksimum stolpcev:

en: Column minimum:
sl: Minimum stolpcev:

en: Hide find and replace criteria
sl: Skrij pogoje za iskanje in zamenjavo

en: Show find and replace criteria
sl: Prikaži pogoje za iskanje in zamenjavo

en: Each point represents a data row.
sl: Vsaka točka predstavlja podatkovno vrstico.

en: Hovering over a point will show its label.
sl: Prehod z miško čez točko bo pokazalo njeno oznako.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
sl: Za povečanje izberite z miško del izrisa.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
sl: Kliknite gumb za ponastavitev povečave za vrnitev na prvotno stanje.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
sl: Kliknite podatkovno točko za ogled in morebitno urejanje podatkovne vrstice.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
sl: Izris lahko povečate tako, da ga vlečete ob spodnjem desnem kotu.

en: Select two columns
sl: Izberite dva stolpca

en: Select two different columns
sl: Izberite dva različna stolpca

en: Data point content
sl: Vsebina kazalca podatkov

en: Ignore
sl: Prezri

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Point
sl: Točka

en: Point %d
sl: Točka %d

en: Linestring
sl: Daljica

en: Polygon
sl: Večkotnik

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Inner ring
sl: Notranji obroč

en: Outer ring
sl: Zunanji obroč

en: Add a point
sl: Dodaj točko

en: Add an inner ring
sl: Dodaj notranji obroč

en: Do you want to copy encryption key?
sl: Ali želite kopirati šifrirni ključ?

en: Encryption key
sl: Šifrirni ključ

en: The HEX function will treat the integer as a string while calculating the hexadecimal value
sl: Funkcija HEX bo celo število pri izračunu šestnajstiške vrednosti obravnavala kot znakovni niz

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
sl: MySQL sprejme dodatne vrednosti, ki jih ni mogoče izbrati z drsnikom; če želite, lahko te vrednosti vnesete neposredno

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
sl: MySQL sprejme dodatne vrednosti, ki jih ni mogoče izbrati z izbirnikom datuma; če želite, lahko te vrednosti vnesete neposredno

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
sl: Označuje, da ste na strani naredili spremembe; pred opustitvijo sprememb vas bomo pozvali

en: Select referenced key
sl: Izberite referenčni ključ

en: Select Foreign Key
sl: Izberite tuji ključ

en: Please select the primary key or a unique key!
sl: Prosimo, izberite primarni ključ ali unikatni ključ!

en: Choose column to display
sl: Izberite stolpec za prikaz

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
sl: Niste shranili sprememb ureditve. Če jih ne shranite, bodo izgubljena. Želite nadaljevati?

en: value/subQuery is empty
sl: vrednost/podpoizvedba je prazna

en: Add tables from other databases
sl: Dodaj tabele iz drugih zbirk podatkov

en: Page name
sl: Ime strani

en: Save page
sl: Shrani stran

en: Save page as
sl: Shrani stran kot

en: Open page
sl: Odpri stran

en: Delete page
sl: Izbriši stran

note: l10n: When the user opens a page saved in the Designer
en: Some tables saved in this page might have been renamed or deleted.
sl: Nekatere tabele na tej strani so morda bile preimenovane ali izbrisane.

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Please select a page to continue
sl: Prosimo, izberite stran za nadaljevanje

en: Please enter a valid page name
sl: Prosimo, vnesite veljavno ime strani

en: Do you want to save the changes to the current page?
sl: Želite shraniti spremembe na trenutni strani?

en: Successfully deleted the page
sl: Stran ste uspešno izbrisali

en: Export relational schema
sl: Izvozi relacijsko shemo

en: Modifications have been saved
sl: Spremembe so shranjene

en: %d object(s) created.
sl: Ustvarili smo %d objekt(ov).

en: Column name
sl: Ime stolpca

en: Submit
sl: Pošlji

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
sl: Za prekinitev urejanja pritisnite ubežnico (escape).<br>- Shift+Enter za novo vrstico.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
sl: Uredili ste nekatere podatke, vendar jih niste shranili. Ste prepričani, da želite zapustiti stran, preden shranite podatke?

en: Drag to reorder.
sl: Povlecite za preureditev.

en: Click to sort results by this column.
sl: Kliknite, da razvrstite rezultate po tem stolpcu.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
sl: Shift+klik, da dodate stolpec v stavek ORDER BY ali da preklopite ASC/DESC.<br>- Ctrl+klik ali Alt+klik (Mac: Shift+možnost+klik), da stolpec odstranite iz stavka ORDER BY

en: Click to mark/unmark.
sl: Kliknite za označitev/opustitev.

en: Double-click to copy column name.
sl: Dvakrat kliknite za kopiranje imena stolpca.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
sl: Za preklop vidnosti stolpcev<br>kliknite spustno puščico.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
sl: Tabela ne vsebuje unikatnega stolpca. Zmožnosti, povezane z urejanjem mreže, potrditvenimi polji, povezavami Uredi, Kopiraj in Izbriši, po shranjevanju morda ne bodo delovale.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
sl: Prosimo, vnesite veljaven šestnajstiški niz. Veljavni znaki so 0–9, A–F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
sl: Si res želite ogledati vse vrstice? V primeru velikih tabel lahko to zruši brskalnik.

en: Original length
sl: Izvirna dolžina

en: cancel
sl: prekliči

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Success
sl: Uspešno

en: Import status
sl: Stanje uvoza

en: Drop files here
sl: Spustite datoteke tukaj

en: Select database first
sl: Najprej izberite zbirko podatkov

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
sl: Večino vrednosti lahko urejate<br>neposredno z dvojnim klikom na njih.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
sl: Večino vrednosti lahko urejate<br>neposredno s klikom na njih.

en: Go to link:
sl: Pojdi na povezavo:

en: Generate password
sl: Ustvari geslo

en: Generate
sl: Ustvari

en: Change password
sl: Spremeni geslo

en: More
sl: Več

en: Show panel
sl: Pokaži ploščo

en: Hide panel
sl: Skrij ploščo

en: Unlink from main panel
sl: Ne poveži z glavno ploščo

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
sl: Na voljo je novejša različica phpMyAdmina, zato razmislite o posodobitvi. Najnovejša različica je %s, izdana %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
sl: , zadnja ustaljena različica:

en: up to date
sl: posodobljeno

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
sl: Prišlo je do usodne napake v JavaScriptu. Želite poslati poročilo o napaki?

en: Change report settings
sl: Spremeni nastavitve poročila

en: Show report details
sl: Pokaži podrobnosti poročila

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
sl: Vaš izvoz ni popoln zaradi nizke časovne omejitve izvršitve na stopnji PHP-ja!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
sl: Opozorilo: obrazec na strani vsebuje več kot %d polj. Od potrditvi bodo nekatera polja morda prezrta zaradi PHP-jeve nastavitve max_input_vars.

en: Some errors have been detected on the server!
sl: Na strežniku smo zaznali nekatere napake!

en: Please look at the bottom of this window.
sl: Prosimo, poglejte na dno okna.

en: Ignore All
sl: Prezri vse

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
sl: V skladu z vašimi nastavitvami jih trenutno pošiljamo; prosimo, bodite potrpežljivi.

en: Column name successfully copied to clipboard!
sl: Ime stolpca smo uspešno skopirali v odložišče!

en: Column name copying to clipboard failed!
sl: Kopiranje imena stolpca v odložišče je spodletelo!

en: Successfully copied!
sl: Uspešno kopirano!

en: Copying failed!
sl: Kopiranje je spodletelo!

en: Execute this query again?
sl: Ponovno izvedem poizvedbo?

en: Do you really want to delete this bookmark?
sl: Ali res želite izbrisati zaznamek?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
sl: Med pridobivanjem informacij za odpravljanje napak SQL je prišlo do napake.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
sl: %s poizvedb izvedenih %s-krat v %s sekundah.

en: %s argument(s) passed
sl: podanih %s argumentov

en: Show arguments
sl: Prikaži argumente

en: Hide arguments
sl: Skrij argumente

en: Time taken:
sl: Porabljen čas:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
sl: Pri dostopanju do shrambe vašega brskalnika je prišlo do napake, zato nekatere zmožnosti morda ne bodo delovale pravilno. Najverjetneje brskalnik ne podpira shrambe ali pa je bila dosežena omejitev kvote. V Firefoxu lahko tako težavo povzroči tudi pokvarjena shramba, pri čemer lahko pomaga čiščenje vaših "Podatkov pri delu brez povezave". V Safariju je za težavo pogosto krivo "Brskanje v zasebnem načinu".

en: Copy tables to
sl: Kopiraj tabele v

en: Add table prefix
sl: Dodaj predpono tabele

en: Replace table with prefix
sl: Zamenjaj tabelo s predpono

en: Copy table with prefix
sl: Kopiraj tabelo s predpono

en: Extremely weak
sl: Izredno šibko

en: Very weak
sl: Zelo šibko

en: Weak
sl: Šibko

en: Good
sl: Dobro

en: Strong
sl: Močno

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 5 (from U2F API)
en: Timed out waiting for security key activation.
sl: Čas za čakanje na aktivacijo varnostnega ključa je potekel.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 2 (from U2F API)
en: Invalid request sent to security key.
sl: Varnostnemu ključu je bila poslana neveljavna zahteva.

[ctx: U2F error]
note: l10n: unknown error code (from U2F API)
en: Unknown security key error.
sl: Neznana napaka varnostnega ključa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 3 (from U2F API)
en: Client does not support security key.
sl: Klient ne podpira varnostnega ključa.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on register
en: Failed security key activation.
sl: Aktivacija varnostnega ključa je spodletela.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on authanticate
en: Invalid security key.
sl: Neveljaven varnostni ključ.

en: WebAuthn is not available. Please use a supported browser in a secure context (HTTPS).
sl: WebAuthn ni na voljo. Prosimo, da uporabite podprt brskalnik v varnem okolju (HTTPS).

en: You can not open, save or delete your page layout, as IndexedDB is not working in your browser and your phpMyAdmin configuration storage is not configured for this.
sl: Ne morete odpreti, shraniti ali izbrisati postavitve strani, ker IndexedDB v vašem brskalniku ne deluje in vaša hramba konfiguracije phpMyAdmin ni konfigurirana za to.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
sl: Tabela %s že obstaja!

en: Hide
sl: Skrij

en: Show
sl: Pokaži

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
sl: Usodna napaka: Do navigacije lahko dostopate samo z Ajaxom

en: Select one…
sl: Izberite enega …

en: No such column
sl: Ni takšnega stolpca

[ctx: string types]
en: String
sl: Niz

en: phpMyAdmin configuration snippet
sl: Izsek konfiguracije phpMyAdmin

en: Paste it to your config.inc.php
sl: Prilepite ga v svoj config.inc.php

en: Could not import configuration
sl: Ne morem uvoziti konfiguracije

en: Two-factor authentication has been removed.
sl: Odstranili smo dvostopenjsko overovitev.

en: Two-factor authentication has been configured.
sl: Nastavili smo dvostopenjsko overovitev.

en: Rows
sl: Vrstic

en: Indexes
sl: Indeksi

en: Total
sl: Skupaj

en: Overhead
sl: Presežek

en: Database %1$s has been created.
sl: Zbirka podatkov %1$s je ustvarjena.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
sl[0]: Uspešno smo zavrgli %1$d zbirko podatkov.
sl[1]: Uspešno smo zavrgli %1$d zbirki podatkov.
sl[2]: Uspešno smo zavrgli %1$d zbirke podatkov.
sl[3]: Uspešno smo zavrgli %1$d zbirk podatkov.

en: The account %s@%s has been successfully locked.
sl: Račun %s@%s smo uspešno zaklenili.

en: The account %s@%s has been successfully unlocked.
sl: Račun %s@%s smo uspešno odklenili.

en: No Privileges
sl: Brez privilegijev

en: You do not have the privileges to administrate the users!
sl: Nimate pravic za upravljanje z uporabniki!

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
sl: Uporabniškega imena in gostitelja niste spremenili. Če želite spremeniti samo geslo, uporabite zavihek »Spremeni geslo«.

en: User has been added.
sl: Uporabnik je dodan.

en: Thread %s was successfully killed.
sl: Nit %s je bila prekinjena.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
sl: phpMyAdmin ni uspel prekiniti niti %s. Verjetno je že prekinjena.

en: Received
sl: Prejeto

en: Sent
sl: Poslano

en: Max. concurrent connections
sl: Največ sočasnih povezav

en: Failed attempts
sl: Neuspeli poizkusi

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
sl: Število prekinjenih povezav zaradi izgube odjemalca, ki ni primerno prekinil povezave.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
sl: Število spodletelih poskusov povezave s strežnikom MySQL.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
sl: Število transakcij, ki so uporabile začasni predpomnilnik dvojiškega dnevnika, vendar je ta presegel vrednost binlog_cache_size, zato so bile za shranitev izjav iz transakcije uporabljene začasne datoteke.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
sl: Število transakcij, ki so uporabile začasni predpomnilnik dvojiškega dnevnika.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
sl: Število poskusov povezave (uspešnih ali ne) na strežnik MySQL.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
sl: Število začasnih tabel na disku, ki jih je strežnik samodejno ustvaril med izvajanjem izjav. Če je Created_tmp_disk_tables velika, boste morda želeli povečati vrednost tmp_table_size, zaradi česar bodo začasne tabele temeljile na pomnilniku namesto na disku.

en: How many temporary files mysqld has created.
sl: Koliko začasnih datotek je ustvaril mysqld.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
sl: Število začasnih tabel v-pomnilniku, ki jih je strežnik samodejno ustvaril med izvajanjem stavkov.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
sl: Število vrstic zapisanih z INSERT DELAYED, pri katerih je prišlo do neke napake (najverjetneje podvojen ključ).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
sl: Število upravljalnih niti INSERT DELAYED v uporabi. Vsaka različna tabela, na kateri se uporabi INSERT DELAYED, dobi svojo lastno nit.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
sl: Število zapisanih vrstic INSERT DELAYED.

en: The number of executed FLUSH statements.
sl: Število izvedenih izjav FLUSH.

en: The number of internal COMMIT statements.
sl: Število notranjih izjav COMMIT.

en: The number of times a row was deleted from a table.
sl: Število izbrisov vrstice iz tabele.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
sl: Strežnik MySQL lahko vpraša skladiščni pogon NDB Cluster, če ve za tabelo z navedenim imenom. Temu se reče odkritje. Handler_discover kaže kolikokrat so bile tabele odkrite.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
sl: Kolikokrat je bil prvi vnos prebran iz indeksa. Če je vrednost visoka, kaže, da strežnik izvaja mnogo pregledov indeksa; na primer: SELECT col1 FROM foo, pri čemer se predpostavlja, da je col1 indeksiran.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
sl: Število zahtev za branje vrstice, temelječih na ključu. Če je vrednost visoka, je to dober znak, da so vaše poizvedbe in tabele primerno indeksirane.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
sl: Število zahtev za branje naslednje vrstice v zaporedju ključa. To je povečano, če poizvedujete po indeksnem stolpcu z omejitvijo obsega ali če pregledujete indeks.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
sl: Število poizvedb za branje prejšnje vrstice v zaporedju ključa. Postopek branja se uporablja predvsem za optimizacijo ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
sl: Število zahtev za branje vrstice temelječih na ustaljenem položaju. To je visoko, če izvajate veliko poizvedb, ki potrebujejo razvrščanje rezultata. Najverjetneje imate veliko poizvedb, ki od MySQL zahtevajo pregled celotnih tabel, ali stike, ki ne uporabljajo ključev pravilno.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
sl: Število zahtev za branje naslednje vrstice v podatkovni datoteki. To je visoko, če izvajate veliko pregledov tabel. Na splošno to kaže, da vaše tabele niso primerno indeksirane ali da vaše poizvedbe ne izkoristijo prednosti indeksov, ki jih imate.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
sl: Število notranjih izjav ROLLBACK.

en: The number of requests to update a row in a table.
sl: Število zahtev za posodobitev vrstice v tabeli.

en: The number of requests to insert a row in a table.
sl: Število zahtev za vstavitev vrstice v tabelo.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
sl: Število strani, ki vsebujejo podatke (umazane ali čiste).

en: The number of pages currently dirty.
sl: Število trenutno umazanih strani.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
sl: Število strani zaloge medpomnilnika, za katere je bila zaprošena izplaknitev.

en: The number of free pages.
sl: Število prostih strani.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
sl: Število zapahnjenih strani v zalogi medpomnilnika InnoDB. Te strani so trenutno v postopku branja ali pisanja ali pa zaradi nekega drugega razloga ne morejo biti izplaknjene ali odstranjene.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
sl: Število zasedenih strani, ker so bile dodeljene upravljalni skupni uporabi, kot je zaklepanje vrstic ali prilagodljiv zgoščevalni indeks. Vrednost se lahko izračuna tudi kot Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: Total size of buffer pool, in pages.
sl: Skupna velikost zaloge medpomnilnika, v straneh.

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
sl: Število začetih "naključnih" vnaprejšnjih branj InnoDB. To se zgodi, ko poizvedba zahteva pregled večjega dela tabele, vendar v naključnem redu.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
sl: Število začetih zaporednih vnaprejšnjih branj InnoDB. To se zgodi, ko InnoDB izvaja zaporedno pregledovanje celotne tabele.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
sl: Število logičnih bralnih zahtev, ki jih je izvedel InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
sl: Število logičnih bralnih zahtev, katerih InnoDB ni mogel izpolniti iz zaloge medpomnilnika in je moral izvesti enostransko branje.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
sl: Po navadi pisanje v zalogo medpomnilnika InnoDB poteka v ozadju. Če pa je potrebno brati ali ustvariti stran in ni na voljo nobene čiste strani, je potrebno počakati, da se strani najprej izplaknejo. Števec šteje primere teh čakanj. Če je bila velikost zaloge medpomnilnika primerno nastavljena, bi morala biti vrednost majhna.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
sl: Število zapisov storjenih v zalogi medpomnilnika InnoDB.

en: The number of fsync() operations so far.
sl: Število dozdajšnjih posegov fsync().

en: The current number of pending fsync() operations.
sl: Trenutno število čakajočih posegov fsync().

en: The current number of pending reads.
sl: Trenutno število čakajočih branj.

en: The current number of pending writes.
sl: Trenutno število čakajočih pisanj.

en: The amount of data read so far, in bytes.
sl: Količina do zdaj prebranih podatkov, v bajtih.

en: The total number of data reads.
sl: Skupno število branj podatkov.

en: The total number of data writes.
sl: Skupno število zapisovanj podatkov.

en: The amount of data written so far, in bytes.
sl: Količina do zdaj zapisanih podatkov, v bajtih.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
sl: Število strani, ki so bile zapisane za posege dvojnega pisanja (doublewrite).

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
sl: Število posegov dvojnega pisanja (doublewrite), ki so bili izvedeni.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
sl: Število čakanj, ki smo jih imeli, ker je bil medpomnilnik dnevnika premajhen in je bilo potrebno počakati, da se pred nadaljevanjem izplakne.

en: The number of log write requests.
sl: Število zahtev pisanja v dnevnik.

en: The number of physical writes to the log file.
sl: Število fizičnih pisanj v dnevniško datoteko.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
sl: Število pisanj fsync() storjenih v dnevniško datoteko.

en: The number of pending log file fsyncs.
sl: Število čakajoče dnevniške datoteke fsyncs.

en: Pending log file writes.
sl: Čakajoča pisanja v dnevniško datoteko.

en: The number of bytes written to the log file.
sl: Število bajtov zapisanih v dnevniško datoteko.

en: The number of pages created.
sl: Število ustvarjenih strani.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
sl: Vgrajena velikost strani InnoDB (privzeto 16 KB). Veliko vrednosti je štetih v straneh; velikost strani omogoča preprosto pretvorbo v bajte.

en: The number of pages read.
sl: Število prebranih strani.

en: The number of pages written.
sl: Število zapisanih strani.

en: The number of row locks currently being waited for.
sl: Število zaklepov vrstic, na katere se trenutno čaka.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
sl: Povprečni čas zagotovitve zaklepa vrstice, v milisekundah.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
sl: Skupni čas zagotavljanja zaklepov vrstic, v milisekundah.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
sl: Najdaljši čas zagotavljanja zaklepa vrstice, v milisekundah.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
sl: Število čakanj na zaklepe vrstic.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
sl: Število vrstic izbrisanih iz tabel InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
sl: Število vrstic vstavljenih v tabele InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
sl: Število vrstic prebranih iz tabel InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
sl: Število vrstic posodobljenih v tabelah InnoDB.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
sl: Število blokov ključev v predpommnilniku ključev, ki so se spremenili, vendar niso bili izplaknjeni na disk. Včasih je bilo znano kot Not_flushed_key_blocks.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
sl: Število neuporabljenih blokov v predpomnilniku ključev. To vrednost lahko uporabite, da ugotovite, koliko predpomnilnika ključev je v uporabi.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
sl: Število uporabljenih blokov v predpomnilniku ključev. To je najvišja dosežena vrednost, ki kaže največje število blokov, ki so bili kadar koli naenkrat v uporabi.

en: Percentage of used key cache (calculated value)
sl: Odstotek uporabljenega predpomnilnika ključev (izračunana vrednost)

en: The number of requests to read a key block from the cache.
sl: Število zahtev za branje bloka ključev iz predpomnilnika.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
sl: Število fizičnih branj bloka ključev z diska. Če je Key_reads velik, potem je vaša vrednost key_buffer_size najverjetneje premajhna. Razmerje pogrešitev predpomnilnika se lahko izračuna kot Key_reads/Key_read_requests.

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
sl: Napačno izračunan predpomnilnik ključev kot delež fizičnih branj v primerjavi z zahtevami za branje (izračunana vrednost)

en: The number of requests to write a key block to the cache.
sl: Število zahtev za pisanje bloka ključev v predpomnilnik.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
sl: Število fizičnih pisanj bloka ključev na disk.

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
sl: Odstotek fizičnih zapisov v primerjavi z zahtevami za zapis (izračunana vrednost)

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
sl: Skupni izdatek zadnje prevedene poizvedbe, kot ga je izračunal optimizator poizvedb. Uporabno za primerjanje izdatkov različnih načrtov poizvedb za enake poizvedbe. Privzeta vrednost 0 pomeni, da še ni bila prevedena nobena poizvedba.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
sl: Največje število sočasno uporabljenih povezav od zagona strežnika.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
sl: Število vrstic, ki čakajo na zapis v vrsti INSERT DELAYED.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table_open_cache value is probably too small.
sl: Število odprtih tabel. Če je vrednost velika, je vaša vrednost table_open_cache najverjetneje premajhna.

en: The number of files that are open.
sl: Število odprtih datotek.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
sl: Število odprtih tokov (uporabljenih v glavnem za beleženje).

en: The number of tables that are open.
sl: Število odprtih tabel.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
sl: Število prostih pomnilniških blokov v predpomnilniku poizvedb. Visoko število lahko kaže na težave z razdrobljenostjo, kar lahko odpravite z izvedbo stavka FLUSH QUERY CACHE.

en: The amount of free memory for query cache.
sl: Količina prostega spomina za predpomnilnik poizvedb.

en: The number of cache hits.
sl: Število zadetkov predpomnilnika.

en: The number of queries added to the cache.
sl: Število poizvedb dodanih v predpomnilnik.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
sl: Število poizvedb, ki so bile izbrisane iz predpomnilnika, da se sprosti spomin za predpomnenje novih poizvedb. Informacija lahko pomaga pri uravnavanju velikosti predpomnilnika poizvedb. Predpomnilnik poizvedb uporablja strategijo nedavno najmanj uporabljanih (LRU), da odloči, katere poizvedbe naj odstrani iz predpomnilnika.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
sl: Število nepredpomnjenih poizvedb (ne predpomnljive ali ne predpomnjene zaradi nastavitve query_cache_type).

en: The number of queries registered in the cache.
sl: Število zabeleženih poizvedb v predpomnilniku.

en: The total number of blocks in the query cache.
sl: Skupno število blokov v predpomnilniku poizvedb.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
sl: Stanje podvajanja odpovedne varnosti (ni še vključeno).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
sl: Število stikov, ki ne uporabljajo indeksov. Če vrednost ni 0, skrbno preverite indekse vaših tabel.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
sl: Število stikov, ki so uporabili iskanje območja na referenčni tabeli.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
sl: Število stikov brez ključev, ki preverjajo uporabo ključev po vsaki vrstici. (Če to ni 0, previdno preverite indekse vaših tabel.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
sl: Število stikov, ki so uporabili območja na prvi tabeli. (Po navadi ni kritično, četudi je veliko.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
sl: Število stikov, ki so izvedli celotni pregled na prvi tabeli.

en: The number of temporary tables currently open by the replica SQL thread.
sl: Število začasnih tabel, ki so trenutno odprte s strani niti SQL podrejencev.

en: Total (since startup) number of times the replication replica SQL thread has retried transactions.
sl: Skupno (od zagona) število ponovnih poskusov transakcij podvojevalne niti SQL podrejenca.

en: This is ON if this server is a replica that is connected to a primary.
sl: To je ON, če je strežnik podrejenec, povezan z glavnim strežnikom.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
sl: Število niti, ki so za svoje ustvarjanje porabile več kot slow_launch_time sekund.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
sl: Število poizvedb, ki so porabile več kot long_query_time sekund.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
sl: Število prehodov spajanja, ki jih je moral opraviti algoritem razvrščanja. Če je vrednost velika, razmislite o povečanju sistemske spremenljivke sort_buffer_size.

en: The number of sorts that were done with ranges.
sl: Število razvrščanj, ki so bila storjena z razponi.

en: The number of sorted rows.
sl: Število razvrščenih vrstic.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
sl: Število razvrščanj, ki so bila storjena s pregledovanjem tabele.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
sl: Kolikokrat je bil zaklep tabele pridobljen takoj.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
sl: Kolikokrat zaklepa tabele ni bilo mogoče pridobiti takoj in je bilo potrebno počakati. Če je to visoko in imate težave z zmogljivostjo, najprej optimizirajte vaše poizvedbe, nato pa ali razdelite vašo tabelo oz. tabele ali uporabite podvojevanje.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
sl: Število niti v predpomnilniku niti. Delež zadetkov predpomnilnika se lahko izračuna kot Threads_created/Connections. Če je vrednost obarvana rdeče, povečajte svoj thread_cache_size.

en: The number of currently open connections.
sl: Število trenutno odprtih povezav.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
sl: Število niti ustvarjenih za ravnanje s povezavami. Če je Threads_created velik, boste morda želeli povečati vrednost thread_cache_size. (Po navadi to ne izboljša zmogljivosti v veliki meri, če imate dobro izvedbo niti.)

en: Thread cache hit rate (calculated value)
sl: Delež zadetkov predpomnilnika niti (izračunana vrednost)

en: The number of threads that are not sleeping.
sl: Število niti, ki ne spijo.

en: Missing parameter:
sl: Manjkajoč parameter:

en: User groups management is not enabled.
sl: Upravljanje uporabniških skupin ni omogočeno.

en: Setting variable failed
sl: Nastavljanje spremenljivke je spodletelo

en: Incorrect form specified!
sl: Določena je neveljavna oblika!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
sl: Ne uporabljate varne povezave; vsi podatki (vključno z morebitnimi občutljivimi informacijami, kot so gesla) se prenašajo nešifrirani!

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
sl: Če je vaš strežnik nastavljen za sprejemanje zahtev HTTPS, sledite tej povezavi za uporabo varne povezave.

en: Insecure connection
sl: Nezavarovana povezava

en: Bookmark %s has been created.
sl: Ustvarili smo zaznamek %s.

en: Bookmark not created!
sl: Zaznamka nismo ustvarili!

en: Table %1$s has been altered successfully.
sl: Tabelo %1$s smo uspešno spremenili.

en: No row selected.
sl: Ni izbranih vrstic.

en: No SQL query was set to fetch data.
sl: Za pridobivanje podatkov ni bil določen noben SQL.

en: No numeric columns present in the table to plot.
sl: V tabeli ni številskih stolpcev, ki bi jih bilo mogoče narisati na graf.

en: No data to display
sl: Ni podatkov za prikaz

en: '%s' database does not exist.
sl: Zbirka podatkov '%s' ne obstaja.

en: Table %s already exists!
sl: Tabela %s že obstaja!

en: Your SQL query has been executed successfully.
sl: Poizvedbo SQL smo uspešno izvedli.

en: No column selected.
sl: Ni izbranih stolpcev.

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
sl[0]: Uspešno smo zavrgli %1$d stolpec.
sl[1]: Uspešno smo zavrgli %1$d stolpca.
sl[2]: Uspešno smo zavrgli %1$d stolpce.
sl[3]: Uspešno smo zavrgli %1$d stolpcev.

en: Invalid table name
sl: Neveljavno ime tabele

note: l10n: In case a SQL query did not pass a security check
en: There is an issue with your request.
sl: Prišlo je do težave z vašo zahtevo.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
sl: MySQL je vrnil kot rezultat prazno množico (npr. nič vrstic).

en: Maintenance operations on multiple tables are disabled.
sl: Vzdrževalni posegi na več tabelah so onemogočeni.

en: View
sl: Pogled

en: Error
sl: Napaka

en: Display column was successfully updated.
sl: Prikazni stolpec smo uspešno posodobili.

en: Internal relationships were successfully updated.
sl: Notranja razmerja smo uspešno posodobili.

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
sl: Vrstica: %1$s, Stolpec: %2$s, Napaka: %3$s

en: Failed to get description of column %s!
sl: Pridobivanje opisa stolpca %s je spodletelo!

en: Primary
sl: Primarni

en: Index
sl: Indeks

en: The columns have been moved successfully.
sl: Stolpce smo uspešno premaknili.

en: Query error
sl: Napaka poizvedbe

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
sl[0]: Ime '%s' je rezervirana beseda MySQL.
sl[1]: Imeni '%s' sta rezervirani besedi MySQL.
sl[2]: Imena '%s' so rezervirane besede MySQL.
sl[3]: Imena '%s' so rezervirane besede MySQL.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
sl: Tabelo %1$s smo uspešno spremenili. Privilegije smo prilagodili.

en: Tracking of %s is activated.
sl: Sledenje %s je aktivirano.

en: Tracking versions deleted successfully.
sl: Uspešno smo izbrisali različice sledenja.

en: No versions selected.
sl: Ni izbranih različic.

en: SQL statements executed.
sl: Stavki SQL so izvedeni.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
sl: Nimate dovolj pravic, da bi bili sedaj tukaj!

en: View name can not be empty!
sl: Ime pogleda ne more biti prazno!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
sl: Manjka razširitev %s. Prosimo, preverite vašo konfiguracijo PHP.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
sl: Shramba konfiguracije ni pripravljena na funkcionalnost osrednjega seznama stolpcev.

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
sl: Ne morem dodati %1$s, saj že obstaja na osrednjem seznamu!

en: Could not add columns!
sl: Ne morem dodati stolpcev!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
sl: Ne morem odstraniti stolpcev %1$s, saj ne obstajajo na osrednjem seznamu stolpcev!

en: Could not remove columns!
sl: Ne morem odstraniti stolpcev!

en: YES
sl: DA

en: NO
sl: NE

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
sl: Shramba konfiguracije phpMyAdmin ni konfigurirana za "Lastnosti prikaza".

en: Error: relationship already exists.
sl: Napaka: razmerje že obstaja.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
sl: Dodali smo razmerje FOREIGN KEY.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
sl: Napaka: Razmerja FOREIGN KEY nismo mogli dodati!

en: Error: Missing index on column(s).
sl: Napaka: Na stolpcih manjka indeks.

en: Error: Relational features are disabled!
sl: Napaka: Funkcionalnosti razmerij so onemogočene!

en: Internal relationship has been added.
sl: Dodali smo notranje razmerje.

en: Error: Internal relationship could not be added!
sl: Napaka: Notranjega razmerja nismo mogli dodati!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
sl: Odstranili smo razmerje FOREIGN KEY.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
sl: Napaka: Notranjega razmerja nismo mogli odstraniti!

en: Internal relationship has been removed.
sl: Odstranili smo notranje razmerje.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
sl: Ne morem naložiti vtičnikov sheme, prosimo, preverite vašo namestitev!

en: The following query has failed: "%s"
sl: Naslednja poizvedba je spodletela: "%s"

en: MySQL said:
sl: MySQL je vrnil:

en: Event %1$s has been modified.
sl: Dogodek %1$s je bil spremenjen.

en: Event %1$s has been created.
sl: Dogodek %1$s je ustvarjen.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
sl: Med obdelovanjem vaše zahteve je prišlo do ene ali več napak:

en: Add event
sl: Dodaj dogodek

en: Edit event
sl: Uredi dogodek

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
sl: Opredeljevalec mora biti oblike "uporabniškoime@imegostitelja"!

en: You must provide an event name!
sl: Navesti morate ime dogodka!

en: You must provide a valid interval value for the event.
sl: Navesti morateveljavno vrednost intervala dogodka.

en: You must provide a valid execution time for the event.
sl: Navesti morate veljavni čas izvedbe dogodka.

en: You must provide a valid type for the event.
sl: Navesti morate veljavno vrsto dogodka.

en: You must provide an event definition.
sl: Navesti morate opredelitev dogodka.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
sl: Oprostite, zavrženega dogodka nam ni uspelo obnoviti.

en: The backed up query was:
sl: Varnostno kopirana poizvedba je bila:

en: Error in processing request:
sl: Napaka v obdelovanju zahteve:

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
sl: Dogodka imenovanega %1$s ni mogoče najti v zbirki podatkov %2$s.

en: Export of event %s
sl: Izvoz dogodka %s

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
sl: Napaka v obdelavi zahteve: Dogodka imenovanega %1$s ni mogoče najti v zbirki podatkov %2$s.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
sl: Ne morem uporabiti čaovnega pasu "%1$s" na strežniku %2$d. Prosimo, preverite svojo nastavitev konfiguracije za [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin trenutno uporalja privzeti časovni pas strežnika zbirke podatkov.

en: Failed to set configured collation connection!
sl: Ne morem nastaviti povezave konfiguriranega razvrščanja znakov!

en: Missing connection parameters!
sl: Manjkajo parametri povezave!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
sl: Povezava za controluserja, kot je določena v vaši konfiguraciji, je spodletela.

en: See %sour documentation%s for more information.
sl: Za več informacij si oglejte %snašo dokumentacijo%s.

en: Or:
sl: Ali:

en: And:
sl: In:

en: Ins
sl: Vstavi

en: Del
sl: Briši

en: Saved bookmarked search:
sl: Shranjeno označeno iskanje:

en: New bookmark
sl: Nov zaznamek

en: Create bookmark
sl: Ustvari zaznamek

en: Update bookmark
sl: Posodobi zaznamek

en: Delete bookmark
sl: Izbriši zaznamek

en: Add routine
sl: Dodaj rutino

en: Edit routine
sl: Uredi rutino

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
sl: V zbirki podatkov %2$s nismo našli nobene rutine z imenom %1$s. Morda nimate zahtevanih privilegijev za urejanje rutine.

en: Invalid routine type: "%s"
sl: Neveljavna vrsta rutine: "%s"

en: Routine %1$s has been created.
sl: Rutino %1$s smo ustvarili.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
sl: Rutino %1$s smo spremenili. Privilegije smo prilagodili.

en: Routine %1$s has been modified.
sl: Rutino %1$s smo spremenili.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
sl: Navesti morate ime in vrsto vsakega parametra rutine.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
sl: Neveljavna smer "%s" podana za parameter.

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
sl: Navesti morate dolžine/vrednosti za parametre rutine vrste ENUM, SET, VARCHAR in VARBINARY.

en: You must provide a valid return type for the routine.
sl: Navesti morate veljavno vrsto vrnjene vrednosti dogodka.

en: You must provide a routine name!
sl: Navesti morate ime rutine!

en: You must provide a routine definition.
sl: Navesti morate opredelitev rutine.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
sl: Rutine imenovane %1$s ni mogoče najti v zbirki podatkov %2$s.

en: Execution results of routine %s
sl: Rezultati izvedbe rutine %s

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
sl[0]: Zadnja izjava znotraj procedure je spremenila %d vrstico.
sl[1]: Zadnja izjava znotraj procedure je spremenila %d vrstici.
sl[2]: Zadnja izjava znotraj procedure je spremenila %d vrstice.
sl[3]: Zadnja izjava znotraj procedure je spremenila %d vrstic.

en: Execute routine
sl: Izvedi rutino

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
sl: Oprostite, zavržene rutine nam ni uspelo obnoviti.

en: Export of routine %s
sl: Izvoz rutine %s

en: Error in processing request: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to view/export this routine.
sl: Napaka v obdelavi zahteve: V zbirki podatkov %2$s nismo našli nobene rutine z imenom %1$s. Morda nimate zahtevanih privilegijev za ogled/izvoz rutine.

en: at least one of the words
sl: katerokoli besedo

en: all of the words
sl: vse besede

en: the exact phrase as substring
sl: točno določeno frazo kot podniz

en: the exact phrase as whole field
sl: točno določeno frazo kot celotno polje

en: as regular expression
sl: kot običajni izraz (regular expression)

en: Trigger %1$s has been modified.
sl: Sprožilec %1$s je bil spremenjen.

en: Trigger %1$s has been created.
sl: Sprožilec %1$s je ustvarjen.

en: Add trigger
sl: Dodaj sprožilec

en: Edit trigger
sl: Uredi sprožilec

en: You must provide a trigger name!
sl: Navesti morate ime sprožilca!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
sl: Navesti morate veljavni časovni izbor sprožilca!

en: You must provide a valid event for the trigger!
sl: Navesti morate veljavni dogodek sprožilca!

en: You must provide a valid table name!
sl: Navesti morate veljavno ime tabele!

en: You must provide a trigger definition.
sl: Navesti morate opredelitev sprožilca.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
sl: Oprostite, zavrženega sprožilca nam ni uspelo obnoviti.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
sl: Sprožilca imenovanega %1$s ni mogoče najti v zbirki podatkov %2$s.

en: Export of trigger %s
sl: Izvoz sprožilca %s

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
sl: Napaka v obdelavi zahteve: Sprožilca imenovanega %1$s ni mogoče najti v zbirki podatkov %2$s.

en: SSL connection enforced by server, automatically enabling it.
sl: Povezavo SSL je vsilil strežnik; samodejno sem jo omogočil.

en: Error 1045: Access denied for user. Additional error information may be available, but is being hidden by the %s configuration directive.
sl: Napaka 1045: Uporabnik nima dostopa. Dodatne informacije so morda na voljo, vendar so skrite zaradi konfiguracijske direktive %s.

[ctx: First page]
en: Begin
sl: Začetek

[ctx: Previous page]
en: Previous
sl: Prejšnja

[ctx: Next page]
en: Next
sl: Naslednja

[ctx: Last page]
en: End
sl: Konec

en: Partial texts
sl: Delna besedila

en: Full texts
sl: Polna besedila

en: Descending
sl: Padajoče

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: The row has been deleted.
sl: Vrstica je izbrisana.

en: Kill
sl: Prekini proces

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
sl: Morda je približno. Glej [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Showing rows %1s - %2s
sl: Prikazujem vrstice %1s–%2s

en: %1$d total, %2$d in query
sl: skupno %1$d, %2$d v poizvedbi

en: %d total
sl: skupaj %d

en: Query took %01.4f seconds.
sl: Poizvedba je potrebovala %01.4f sekunde.

en: Link not found!
sl: Povezave ni mogoče najti!

en: Version information
sl: Podatki o različici

en: Data home directory
sl: Domača mapa podatkov

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
sl: Pogosti del poti mape za vse podatkovne datoteke InnoDB.

en: Data files
sl: Podatkovne datoteke

en: Autoextend increment
sl: Povečevanje pri samorazširitvi

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
sl: Velikost povečevanja pri razširjanju velikosti samorazširitvenega prostora v tabeli, ko ta postane poln.

en: Buffer pool size
sl: Velikost zaloge medpomnilnika

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
sl: Velikost spominskega medpomnilnika, ki ga InnoDB uporablja za predpomnjenje podatkov in indeksov svojih tabel.

en: Buffer Pool
sl: Zaloga medpomnilnika

en: InnoDB Status
sl: Stanje InnoDB

en: Buffer Pool Usage
sl: Uporaba zaloge medpomnilnika

en: pages
sl: strani

en: Free pages
sl: Proste strani

en: Dirty pages
sl: Umazane strani

en: Pages containing data
sl: Strani, ki vsebujejo podatke

en: Pages to be flushed
sl: Strani za izplakniti

en: Busy pages
sl: Zasedene strani

en: Latched pages
sl: Zapahnjene strani

en: Buffer Pool Activity
sl: Dejavnost zaloge medpomnilnika

en: Read requests
sl: Zahtev branja

en: Write requests
sl: Zahtev pisanja

en: Read misses
sl: Zgrešena branja

en: Write waits
sl: Čakajoča pisanja

en: Read misses in %
sl: Zgrešena branja v %

en: Write waits in %
sl: Čakajoča pisanja v %

en: Data pointer size
sl: Velikost kazalca podatkov

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
sl: Privzeta velikost kazalca v bajtih, ki se naj uporablja s CREATE TABLE za tabele MyISAM, ko možnost MAX_ROWS ni določena.

en: Automatic recovery mode
sl: Način samodejne obnovitve

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
sl: Način za samodejno obnovitev sesutih tabel MyISAM, ko je določen preko zagonske možnosti strežnika --myisam-recover.

en: Maximum size for temporary sort files
sl: Največja velikost začasnih razvrstitvenih datotek

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
sl: Največja velikost začasnih datotek, ki jih lahko MySQL uporablja, ko ponovno ustvarja indeks MyISAM (med REPAIR TABLE, ALTER TABLE ali LOAD DATA INFILE).

en: Maximum size for temporary files on index creation
sl: Največja velikost začasnih datotek ob ustvarjanju indeksa

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
sl: Če bi bila začasna datoteka, uporabljena za hitro ustvarjanje indeksa MyISAM, večja kot uporabljena vrednost predpomnilnika ključev določena tukaj, raje izberite način predpomnilnika ključev.

en: Repair threads
sl: Niti popravljanja

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
sl: Če je vrednost večja od 1, so indeksi tabel MyISAM med popravljanjem zaradi postopka razvrščanja ustvarjeni vzporedno (vsak indeks v svoji niti).

en: Sort buffer size
sl: Velikost medpomnilnika razvrščanja

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
sl: Medpomnilnik, ki je dodeljen razvrščanju indeksov MyISAM med REPAIR TABLE ali ustvarjanju indeksov s CREATE INDEX ali ALTER TABLE.

en: Index cache size
sl: Velikost predpomnilnika indeksov

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
sl: Količina pomnilnika uporabljena za predpomnjenje indeksov. Privzeta vrednost je 32 MB. Tukaj dodeljen pomnilnik se uporablja samo za predpomnjenje strani indeksov.

en: Record cache size
sl: Velikost predpomnilnika zapisov

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
sl: Količina dodeljenega spomina zapisljivemu predpomnilniku, uporabljenemu za predpomnjenje podatkov tabele. Privzeta vrednost je 32 MB. Ta spomin se uporablja za predpomnjenje sprememb datotek oprimkov podatkov (.xtd) in kazalcev vrstic (.xtr).

en: Log cache size
sl: Velikost predpomnilnika dnevnika

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
sl: Količina spomina dodeljenega predpomnilniku dnevnika transakcij, ki se uporablja za predpomnjenje ob podatkih dnevnika transakcij. Privzeto je 16 MB.

en: Log file threshold
sl: Prag dnevniške datoteke

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
sl: Velikost dnevnika transakcij pred prehodom in ustvarjanjem novega dnevnika. Privzeta vrednost je 16 MB.

en: Transaction buffer size
sl: Velikost medpomnilnika transakcij

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
sl: Velikost globalnega medpomnilnika dnevnika transakcij (pogon dodeli dva medpomnilnika te velikosti). Privzeto je 1 MB.

en: Checkpoint frequency
sl: Pogostnost nadzornih točk

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
sl: Količina podatkov, zapisanih v dnevnik transakcij, preden se izvede nadzorna točka. Privzeta vrednost je 24 MB.

en: Data log threshold
sl: Prag podatkovnega dnevnika

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
sl: Največja velikost podatkovnega dnevnika. Privzeta vrednost je 64 MB. PBXT lahko ustvari največ 32000 podatkovnih dnevnikov, katere uporabljajo vse tabele. Tako se lahko ta vrednost poveča za povečanje skupne količine podatkov, ki so lahko shranjeni v zbirki podatkov.

en: Garbage threshold
sl: Prag smeti

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
sl: Odstotek smeti v dnevniški datoteki, preden je stisnjena. Vrednost je med 1 in 99. Privzeto je 50.

en: Log buffer size
sl: Velikost medpomnilnika dnevnikov

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
sl: Velikost medpomnilnika, uporabljenega med pisanjem podatkovnega dnevnika. Privzeto je 256 MB. Pogon vsaki niti dodeli en medpomnilnik, vendar samo v primeru, če mora nit zapisovati v podatkovni dnevnik.

en: Data file grow size
sl: Velikost rasti podatkovnih datotek

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
sl: Velikost rasti datotek za ravnanje s podatki (.xtd).

en: Row file grow size
sl: Velikost rasti datotek vrstic

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
sl: Velikost rasti datotek kazalca vrstic (.xtr).

en: Log file count
sl: Število dnevniških datotek

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
sl: Število datotek transakcijskih dnevnikov (pbxt/system/xlog*.xt), ki jih vzdržuje sistem. Če število dnevnikov presega to vrednost, bodo stari dnevniki izbrani, v naprotnem primeru pa bodo preimenovani in dodeljena jim bo naslednja najvišja številka.

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
sl: Dokumentacijo in nadaljnje informacije o PBXT lahko najdete na %sDomači strani PrimeBase XT%s.

en: Too many error messages, some are not displayed.
sl: Preveč sporočil o napakah; nekatera zato niso prikazana.

en: Report
sl: Poročaj

en: Automatically send report next time
sl: Naslednjič poročilo pošlji samodejno

en: Insufficient space to save the file %s.
sl: Ni dovolj prostora za shranjevanje datoteke %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
sl: Datoteka %s že obstaja na strežniku, spremenite ime novi ali prepišite obstoječo datoteko.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
sl: Spletni strežnik nima dovoljenja za shranjevanje datoteke %s.

en: Dump has been saved to file %s.
sl: Dump je shranjen v datoteko %s.

note: l10n: A query written by the user is a "raw query" that could be using no tables or databases in particular
en: Exporting a raw query is not supported for this export method.
sl: Izvoz surove poizvedbe ni podprt pri tej metodi izvoza.

en: File was not an uploaded file.
sl: Datoteka ni naložen datoteka.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
sl: Naložena datotek presega napotek upload_max_filesize v php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sl: Naložena datotek presega napotek MAX_FILE_SIZE, ki je bil določen v obrazcu HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
sl: Naložena datoteka je bila naložena samo delno.

en: Missing a temporary folder.
sl: Manjka začasna mapa.

en: Failed to write file to disk.
sl: Pisanje datoteke na disk je spodletelo.

en: File upload stopped by extension.
sl: Nalaganje datoteke je ustavila razširitev.

en: Unknown error in file upload.
sl: Neznana napaka pri nalaganju datoteke.

en: File is a symbolic link
sl: Datoteka je simbolna povezava

en: File could not be read!
sl: Ne morem prebrati datoteke!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
sl: Napaka pri premikanju naložene datoteke, glej [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
sl: Napaka pri premikanju naložene datoteke.

en: Cannot read uploaded file.
sl: Ne morem prebrati naložene datoteke.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
sl: Poskušali ste naložiti datoteko z nepodprtim stiskanjem (%s). Bodisi podpora za njega ni vključena ali pa je onemogočena z vašo konfiguracijo.

en: Session not found.
sl: Seje nismo našli.

en: Jump to database “%s”.
sl: Preskoči na zbirko podatkov "%s".

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
sl: Na funkcionalnost %s vpliva znan hrošč, glej %s

en: SSL is not being used
sl: SSL ni v uporabi

en: SSL is used with disabled verification
sl: SSL je v uporabi z onemogočenim preverjanjem

en: SSL is used without certification authority
sl: SSL je v uporabi brez overitelja potrdil

en: SSL is used
sl: SSL je v uporabi

en: The PHP function password_hash() with default options.
sl: Funkcija PHP password_hash() s privzetimi možnostmi.

en: password_hash() PHP function
sl: Funkcija PHP password_hash()

en: Skip Explain SQL
sl: Preskoči razlago stavka SQL

en: Without PHP code
sl: Brez kode PHP

en: Submit query
sl: Izvedi poizvedbo

en: Profiling
sl: Profiliranje

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
sl: Uredi v vrstici

en: Static analysis:
sl: Statična analiza:

en: %d errors were found during analysis.
sl: Med analizo smo našli %d napak.

en: [ROLLBACK occurred.]
sl: [Zgodil se je ROLLBACK.]

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
sl: Naslednje strukture so bile ali ustvarjene ali spremenjene: Tukaj lahko:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
sl: Oglejte si vsebine strukture s klikom na njeno ime.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
sl: Spremenite katero koli njeno nastavitev s klikom na pripadajočo povezavo "Možnosti".

en: Edit structure by following the "Structure" link.
sl: Uredite strukturo s sledenjem povezavi "Struktura".

en: Options
sl: Možnosti

en: Go to database: %s
sl: Pojdi v zbirko podatkov: %s

en: Edit settings for %s
sl: Uredi nastavitve za %s

en: Go to table: %s
sl: Pojdi na tabelo: %s

en: Structure of %s
sl: Struktura %s

en: Go to view: %s
sl: Pojdi na pogled: %s

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
sl: Razveljavite lahko samo SQL-poizvedbe INSERT, UPDATE, DELETE in REPLACE, ki vsebujejo tabele transakcijskega pogona.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
sl: Kaže, da sta indeksa %1$s in %2$s enaka, zato se enega od njiju morda lahko odstrani.

en: Function
sl: Funkcija

en: Type
sl: Vrsta

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
sl: Imenik, ki ste ga določili za nalaganje, ni dosegljiv.

en: Or
sl: Ali

en: web server upload directory:
sl: imenik za nalaganje datotek:

en: Showing SQL query
sl: Prikazovanje poizvedbe SQL

en: Inserted row id: %1$d
sl: Id vstavljene vrstice: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
sl: Preskočili smo nepodprto kodo jezika.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
sl: Linting je za to poizvedbo onemogočen, ker presega največjo dolžino.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
sl: %1$s (blizu <code>%2$s</code>)

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Search
sl: Iskanje

en: Insert
sl: Vstavi

en: Privileges
sl: Privilegiji

en: Operations
sl: Operacije

en: Tracking
sl: Sledenje

en: Triggers
sl: Sprožilci

en: Database seems to be empty!
sl: Zbirka podatkov se zdi prazna!

en: Query
sl: Poizvedba

en: Routines
sl: Rutina

en: Events
sl: Dogodki

en: Designer
sl: Oblikovalnik

en: Central columns
sl: Osrednji stolpci

en: User accounts
sl: Uporabniški računi

en: Binary log
sl: Dvojiški dnevnik

en: Replication
sl: Podvojevanje

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: Charsets
sl: Nabori znakov

en: Engines
sl: Pogoni

en: Plugins
sl: Vtičniki

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
sl[0]: Spremenili smo %1$d vrstico.
sl[1]: Spremenili smo %1$d vrstici.
sl[2]: Spremenili smo %1$d vrstice.
sl[3]: Spremenili smo %1$d vrstic.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
sl[0]: Izbrisali smo %1$d vrstico.
sl[1]: Izbrisali smo %1$d vrstici.
sl[2]: Izbrisali smo %1$d vrstice.
sl[3]: Izbrisali smo %1$d vrstic.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
sl[0]: Vstavili smo %1$d vrstico.
sl[1]: Vstavili smo %1$d vrstici.
sl[2]: Vstavili smo %1$d vrstice.
sl[3]: Vstavili smo %1$d vrstic.

en: Groups:
sl: Skupine:

en: Events:
sl: Dogodki:

en: Functions:
sl: Funkcije:

en: Procedures:
sl: Procedure:

en: Tables:
sl: Tabele:

en: Views:
sl: Pogledi:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
sl: Na navigacijski plošči so velike skupine vnosov, ki lahko vplivajo na zmogljivost. Razmislite o onemogočitvi združevanja vnosov na navigacijski plošči.

en: Groups
sl: Skupine

en: %s result found | %s results found
sl[0]: najden %s rezultat
sl[1]: najdena %s rezultata
sl[2]: najdeni %s rezultati
sl[3]: najdenih %s rezultatov

en: Collapse all
sl: Skrči vse

note: l10n: The word "Node" must not be translated here
en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
sl: Neveljavno ime razreda "%1$s"; uporabljam privzeto "Node"

en: Could not load class "%1$s"
sl: Ne morem naložiti razreda "%1$s"

en: Columns
sl: Stolpci

[ctx: Create new column]
en: New
sl: Nov

en: Column
sl: Stolpec

[ctx: Create new database]
en: New
sl: Novo

en: Database operations
sl: Posegi zbirke podatkov

en: Show hidden items
sl: Prikaži skrite predmete

[ctx: Create new event]
en: New
sl: Nov

en: Event
sl: Dogodek

en: Functions
sl: Funkcije

[ctx: Create new function]
en: New
sl: Nova

[ctx: Create new index]
en: New
sl: Nov

en: Expand/Collapse
sl: Razširi/Skrči

en: Procedures
sl: Procedure

[ctx: Create new procedure]
en: New
sl: Nova

en: Procedure
sl: Procedura

[ctx: Create new table]
en: New
sl: Nova

[ctx: Create new trigger]
en: New
sl: Nov

en: Trigger
sl: Sprožilec

en: Views
sl: Pogledi

[ctx: Create new view]
en: New
sl: Nov

en: Make all columns atomic
sl: Naredi vse stolpce atomske

en: First step of normalization (1NF)
sl: Prvi korak normalizacije (1NF)

en: Step 1.
sl: Korak 1.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
sl: Imate kakšen stolpec, ki ga je možno razbiti v več kot en stolpcev? Na primer: naslov lahko razbijete na ulico, mesto, državo in poštno številko.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
sl: Prikaži mi osrednji seznam stolpcev, ki še niso v tej tabeli

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
sl: Izberite stolpec, ki ga je možno razbiti v več kot enega (z izbiro »ni takšnega stolpca« se boste pomaknili na naslednji korak).

en: split into
sl: razbij v

en: Have a primary key
sl: Obstoj primarnega ključa

en: Primary key already exists.
sl: Primarni ključ že obstaja.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
sl: Ni primarnega ključa; prosimo, dodajte ga.<br>Namig: Primarni ključ je stolpec (ali kombinacija stolpcev), ki enolično identificira vse vrstice.

en: Add a primary key on existing column(s)
sl: Dodaj primarni ključ na obstoječih stolpcih

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
sl: Obstoječe kombinacije stolpcev ni mogoče uporabiti kot primarni ključ

en: + Add a new primary key column
sl: + Dodaj nov stolpec primarnega ključa

en: Remove redundant columns
sl: Odstrani odvečne stolpce

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
sl: Imate skupino stolpcev, ki ob združitvi daje obstoječ stolpec? Na primer, če imate ime, priimek in polno_ime, potem združitev stolpcev ime in priimek da polno_ime, ki je odvečen.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
sl: Označite stolpce, ki so odvečni, in kliknite Odstrani. Če ni odvečnih stolpcev, kliknite »Ni odvečnih stolpcev«

en: Remove selected
sl: Odstrani izbrane

en: No redundant column
sl: Ni odvečnih stolpcev

en: Move repeating groups
sl: Premakni ponavljajoče se skupine

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
sl: Imate skupino dveh ali več stolpcev, ki so sorodni in vsi ponavljajo enako lastnost? Na primer, tabela, ki vsebuje podatke o knjigah, morda vsebuje stolpce id_knjige, avtor1, avtor2, avtor3 in tako naprej, ki tvorijo ponavljajočo skupino. V takem primeru je bolje ustvariti novo tabelo (id_knjige, avtor).

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
sl: Označite stolpce, ki tvorijo ponavljajočo skupino. Če ni take skupine, kliknite na »Ni ponavljajoče skupine«

en: No repeating group
sl: Ni ponavljajoče skupine

en: Step 2.
sl: Korak 2.

en: Find partial dependencies
sl: Najdi delne odvisnosti

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
sl: Delne odvisnosti niso možne, saj ni nobenega neprimarnega stolpca; primarni ključ (%1$s) je namreč sestavljen iz vseh stolpcev v tabeli.

en: Table is already in second normal form.
sl: Tabela je že v drugi normalni obliki.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
sl: Primarni ključ (%1$s) sestavlja več kot en stolpec, zato moramo najti delne odvisnosti.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
sl: Prosimo, pozorno odgovorite na naslednja vprašanja, da dosežete pravilno normalizacijo.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
sl: + Pokaži mi možne delne odvisnosti glede na podatke v tabeli

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
sl: Za vsak stolpec spodaj izberite <b>najmanjši nabor</b> stolpcev iz dane množice, katerih vrednosti, če jih združimo, zadostujejo, da lahko določimo vrednost stolpca.

en: '%1$s' depends on:
sl: '%1$s' je odvisno od:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
sl: Delne odvisnosti niso možne, saj ima primarni ključ (%1$s) samo en stolpec.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
sl: Da pretvorimo izvirno tabelo '%1$s' v drugo normalno obliko, moramo ustvariti naslednje tabele:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
sl: Drugi korak normalizacije je končan za tabelo '%1$s'.

en: Error in processing!
sl: Napaka v obdelovanju!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
sl: Da pretvorimo izvirno tabelo '%1$s' v tretjo normalno obliko, moramo ustvariti naslednje tabele:

en: The third step of normalization is complete.
sl: Tretji korak normalizacije je končan.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
sl: Izbrano ponavljajočo skupino smo prestavili v tabelo '%s'

en: Step 3.
sl: Korak 3.

en: Find transitive dependencies
sl: Najdi prehodne odvisnosti

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
sl: Za vsak stolpec spodaj izberite <b>najmanjši nabor</b> stolpcev iz dane množice, katerih vrednosti, če jih združimo, zadostujejo, da lahko določimo vrednost stolpca.<br>Opomba: Stolpec ne rabi imeti prehodnih odvisnosti; v tem primeru ne rabite izbrati nobenega.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
sl: Prehodne odvisnosti niso možne, saj tabela nima nobenega stolpca z neprimarnim ključem

en: Table is already in Third normal form!
sl: Tabela je že v tretji normalni obliki!

en: Improve table structure (Normalization):
sl: Izboljšaj strukturo tabele (normalizacija):

en: Select up to what step you want to normalize
sl: Označite, do katere stopnje želite normalizirati

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
sl: Druga stopnja normalizacije (1NF+2NF)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
sl: Tretja stopnja normalizacije (1NF+2NF+3NF)

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
sl: Namig: Prosimo, pozorno sledite postopku, da dosežete pravilno normalizacijo

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
sl: Seznam temelji na podmnožici podatkov iz tabele in ni nujno točen.

en: No partial dependencies found!
sl: Našli nismo nobene delne odvisnosti!

en: Analyze
sl: Analiziraj

en: Check
sl: Označi

en: Optimize
sl: Optimiraj

en: Rebuild
sl: Ponovno sestavi

en: Repair
sl: Popravi

en: Truncate
sl: Izprazni

en: Drop
sl: Zavrzi

en: Coalesce
sl: Združi (coalesce)

en: Can't move table to same one!
sl: Tabele ne morete premakniti same vase!

en: Can't copy table to same one!
sl: Tabele ne morete kopirati same vase!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
sl: Tabelo %s smo premaknili na %s. Privilegije smo prilagodili.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
sl: Tabelo %s smo skopirali na %s. Privilegije smo prilagodili.

en: Table %s has been moved to %s.
sl: Tabelo %s smo premaknili na %s.

en: Table %s has been copied to %s.
sl: Tabelo %s smo skopirali na %s.

en: The table name is empty!
sl: Ime tabele je prazno!

en: This table is a view, it can not be truncated.
sl: Tabela je pogled, zato je ni možno izprazniti.

en: Error while creating PDF:
sl: Napaka med ustvarjanjem PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
sl: Ne morem se povezati: neveljavne nastavitve.

en: Welcome to %s
sl: Dobrodošli v %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
sl: Najverjetneje niste ustvarili konfiguracijske datoteke. Morda želite uporabiti %1$snastavitveni skript%2$s, da jo ustvarite.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
sl: phpMyAdmin se je poskušal povezati na strežnik MySQL, ki je zavrnil povezavo. Preverite, ali gostitelj, uporabniško ime in geslo v datoteki config.inc.php ustrezajo podatkom administratorja strežnika MySQL.

en: Retry to connect
sl: Poskusi se ponovno povezati

en: Your session has expired. Please log in again.
sl: Vaša seja je potekla. Prosimo, prijavite se znova.

en: Missing reCAPTCHA verification, maybe it has been blocked by adblock?
sl: Manjka preverjanje reCAPTCHA; morda ga je blokiral adblock?

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
sl: Ne morem se povezati s strežnikom storitve reCAPTCHA!

en: Entered captcha is wrong, try again!
sl: Vnesena captcha je napačna; poskusite znova!

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
sl: Nimate dovoljenja za prijavo na ta strežnik MySQL!

en: Wrong username/password. Access denied.
sl: Napačno uporabniško ime/geslo. Dostop zavrnjen.

en: Can not find signon authentication script:
sl: Ne morem najti overitvenega skripta signon:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
sl: Prijava brez gesla je prepovedana s konfiguracijo (glej AllowNoPassword)

en: You have been automatically logged out due to inactivity of %s seconds. Once you log in again, you should be able to resume the work where you left off.
sl: Samodejno smo vas odjavili zaradi nedejavnosti v zadnjih %s sekundah. Ko se ponovno prijavite, boste lahko nadaljevali z delom tam, kjer ste ostali.

en: Cannot log in to the MySQL server
sl: Ne morem se prijaviti v strežnik MySQL

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
sl: Omogočili ste dvostopenjsko overovitev; prosimo, potrdite svojo prijavo.

en: Format:
sl: Oblika:

en: Columns separated with:
sl: Stolpci so ločeni z:

en: Columns enclosed with:
sl: Stolpci so obdani z:

en: Columns escaped with:
sl: Stolpci so izognjeni z:

en: Lines terminated with:
sl: Vrstice so zaključene z:

en: Replace NULL with:
sl: Zamenjaj NULL z:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
sl: Odstrani znake prehoda na začetek vrstice/pomika v novo vrsto znotraj stolpcev

en: Excel edition:
sl: Različica Excel:

en: structure
sl: struktura

en: data
sl: podatki

en: structure and data
sl: struktura in podatki

en: Data dump options
sl: Možnosti odlaganja podatkov

en: Dumping data for table
sl: Odloži podatke za tabelo

en: Default
sl: Privzeto

en: Links to
sl: Povezave z

en: Name
sl: Ime

en: Definition
sl: Opredelitev

en: Table structure for table
sl: Struktura tabele

en: Structure for view
sl: Struktura pogleda

en: Stand-in structure for view
sl: Nadomestna struktura pogleda

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
sl: Izpiši lepo oblikovan JSON (Uporabi človeku berljivo oblikovanje)

en: Output unicode characters unescaped
sl: Izhodni znaki unikod brez ubežnega znaka

en: Content of table @TABLE@
sl: Vsebina tabele @TABLE@

en: (continued)
sl: (nadaljevanje)

en: Structure of table @TABLE@
sl: Struktura tabele @TABLE@

en: Object creation options
sl: Možnosti ustvarjanja objektov

en: Table caption:
sl: Napis tabele:

en: Table caption (continued):
sl: Napis tabele (nadaljevanje):

en: Label key:
sl: Označi ključ:

en: Display foreign key relationships
sl: Prikaži razmerja tujih ključev

en: Display comments
sl: Prikaži pripombe

en: Display media types
sl: Prikaži vrste predstavnosti

en: Put columns names in the first row:
sl: Postavi imena stolpcev v prvo vrstico:

en: Host:
sl: Gostitelj:

en: Generation Time:
sl: Čas nastanka:

en: Server version:
sl: Različica strežnika:

en: PHP Version:
sl: Različica PHP:

en: Database:
sl: Zbirka podatkov:

en: Data:
sl: Podatki:

en: Structure:
sl: Struktura:

en: Export table names
sl: Izvozi imena tabel

en: Export table headers
sl: Izvozi glave tabel

en: Dumping data for query result
sl: Odloži podatke za rezultat poizvedbe

en: Report title:
sl: Naslov poročila:

en: Dumping data
sl: Odloži podatke

en: Query result data
sl: Podatki rezultata poizvedbe

en: View structure
sl: Struktura pogleda

en: Stand in
sl: Nadomestek

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
sl: Pokaži pripombe <i>(vsebuje informacije, kot je časovni žig izvoza, različica PHP in različica strežnika)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
sl: Dodatna prilagojena pripomba v glavi (\n prelomi vrstice):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
sl: Vključi časovni žig ustvarjanja, zadnje posodobitve in zadnjega preverjanja zbirk podatkov

en: Export metadata
sl: Izvozi metapodatke

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
sl: Sistem zbirk podatkov ali starejši strežnik MySQL, s katerim naj bo izhod kar se da združljiv:

en: Add statements:
sl: Dodaj izjave:

en: Add %s statement
sl: Dodaj izjavo %s

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
sl: (manj učinkovito, saj bodo indeksi ustvarjeni med ustvarjanjem tabele)

en: %s value
sl: Vrednost %s

note: l10n: Allow simplifying exported view syntax to only "CREATE VIEW"
en: Use simple view export
sl: Uporabi poenostavljen izvoz pogleda

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
sl: Obdaj imena tabel in stolpcev z narekovaji <i>(Zaščiti imena stolpcev in tabel, tvorjenih s posebnimi znaki ali ključnimi besedami)</i>

en: Data creation options
sl: Možnosti ustvarjanja podatkov

en: Truncate table before insert
sl: Izprazni tabelo pred vstavljanjem

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
sl: Namesto izjav <code>INSERT</code> uporabi:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
sl: Izjave <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
sl: Izjave <code>INSERT IGNORE</code>

en: Function to use when dumping data:
sl: Funkcija, ki se naj uporabi pri odlaganju podatkov:

en: Syntax to use when inserting data:
sl: Skladnja za vstavljanje podatkov:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
sl: vključi imena stolpcev v vsaki izjavi <code>INSERT</code><br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Primer: <code>INSERT INTO ime_tabele (stolp_A,stolp_B,stolp_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
sl: vključi več vrstic v vsaki izjavi <code>INSERT</code><br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Primer: <code>INSERT INTO ime_tabele VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
sl: oboje zgoraj<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Primer: <code>INSERT INTO ime_tabele (sto_A,sto_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
sl: nič od zgoraj<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Primer: <code>INSERT INTO ime_tabele VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
sl: Odloži dvojiške stolpce v šestnajstiškem zapisu <i>(na primer: "abc" postane 0x616263)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
sl: Odloži stolpce TIMESTAMP v UTC <i>(omogoči stolpcem TIMESTAMP odlaganje in ponovno nalaganje med strežniki v različnih časovnih pasovih)</i>

en: It appears your database uses routines;
sl: Kot kaže, vaša zbirka podatkov uporablja rutine;

en: alias export may not work reliably in all cases.
sl: izvoz z vzdevkom v vseh primerih morda ne bo deloval zanesljivo.

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Metadata for table %s
sl: Metapodatki tabele %s

en: Metadata for database %s
sl: Metapodatki zbirke podatkov %s

en: Creation:
sl: Ustvarjeno:

en: Last update:
sl: Zadnjič posodobljeno:

en: Last check:
sl: Zadnjič pregledano:

en: Error reading structure for table %s:
sl: Napaka pri branju strukture tabele %s:

en: It appears your database uses views;
sl: Kot kaže, vaša zbirka podatkov uporablja poglede;

en: Constraints for dumped tables
sl: Omejitve tabel za povzetek stanja

en: Constraints for table
sl: Omejitve za tabelo

en: Indexes for dumped tables
sl: Indeksi zavrženih tabel

en: Indexes for table
sl: Indeksi tabele

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
sl: AUTO_INCREMENT zavrženih tabel

en: AUTO_INCREMENT for table
sl: AUTO_INCREMENT tabele

en: MEDIA TYPES FOR TABLE
sl: VRSTE PREDSTAVNOSTI ZA TABELO

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
sl: RAZMERJA ZA TABELO

en: It appears your table uses triggers;
sl: Kot kaže, vaša tabela uporablja sprožilce;

en: Structure for view %s exported as a table
sl: Struktura pogleda %s, izvoženega kot tabela

en: (See below for the actual view)
sl: (Oglejte si spodaj za resnični pogled)

en: Error reading data for table %s:
sl: Napaka pri branju podatkov tabele %s:

en: Object creation options (all are recommended)
sl: Možnosti ustvarjanja objektov (vse so priporočljive)

en: Export contents
sl: Izvozi vsebine

en: Table:
sl: Tabela:

en: Purpose:
sl: Namen:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
sl: Ko pri uvozu obstajajo podvojeni ključi, posodobi podatke (dodaj ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: Name of the new table (optional):
sl: Ime nove tabele (izbirno):

en: Name of the new database (optional):
sl: Ime nove zbirke podatkov (izbirno):

en: Import these many number of rows (optional):
sl: Uvozi toliko vrstic (izbirno):

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
sl: Prva vrstica v datoteki vsebuje imena stolpcev tabele <i>(če to ni označeno, bo prva vrstica postala del podatkov)</i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
sl: Če podatki v vsaki vrstici datoteke niso v enakem vrstnem redu kot v zbirki podatkov, tukaj navedite ustrezna imena stolpcev. Imena stolpcev morajo biti ločena z vejicami in ne smejo biti obdana z narekovaji.

en: Column names:
sl: Imena stolpcev:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
sl: Neveljavna oblika vnosa CSV v vrstici %d.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
sl: Neveljavno število stolpcev v vnosu CSV v vrstici %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
sl: Neveljavni parameter za uvoz CSV: %s

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
sl: Naveden je neveljavni stolpec (%s)! Prepričajte se, da so imena stolpcev pravilno črkovana, ločena z vejicami in ne obdana z narekovaji.

en: Column names:
sl: Imena stolpcev:

en: This plugin does not support compressed imports!
sl: Vtičnik ne podpira stisnjenih uvozov!

en: MediaWiki Table
sl: Tabela MediaWiki

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
sl: Neveljavna oblika vnosa mediawiki v vrstici: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
sl: Uvozi odstotke kot ustrezne decimalne vrednosti <i>(npr. 12.00% v .12)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
sl: Uvozi denarne enote <i>(npr. $5.00 v 5.00)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
sl: Določena datoteka XML je ali skažena ali nepopolna. Prosimo, odpravite težave in poskusite znova.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
sl: Ne morem razčleniti preglednice OpenDocument!

en: ESRI Shape File
sl: Datoteka oblik ESRI

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
sl: Med uvažanjem datoteke oblik ESRI je prišlo do napake: "%s".

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
sl: Prostorska razširitev MySQL ne podpira ESRI vrste "%s".

en: The imported file does not contain any data!
sl: Uvožena datoteka ne vsebuje nobenih podatkov!

en: SQL compatibility mode:
sl: Združljivostni način SQL:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
sl: Ne uporabi <code>AUTO_INCREMENT</code> za ničelne vrednosti

en: This format has no options
sl: Oblika nima nobenih možnosti

en: Invalid authentication method set in configuration:
sl: Neveljaven način overitve določen v konfiguracijski datoteki:

en: The %s table doesn't exist!
sl: Tabela %s ne obstaja!

en: Schema of the %s database - Page %s
sl: Shema zbirke podatkov %s - Stran %s

en: SCHEMA ERROR:
sl: NAPAKA SHEME:

en: PDF export page
sl: Stran za izvoz PDF

en: Schema of the %s database
sl: Shema zbirke podatkov %s

en: Relational schema
sl: Relacijska shema

en: Table of contents
sl: Vsebina

en: Table comments:
sl: Pripombe tabele:

en: Attributes
sl: Atributi

en: Extra
sl: Dodatno

en: Show color
sl: Pokaži barvo

en: Only show keys
sl: Prikaži samo ključe

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Landscape
sl: Ležeče

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Same width for all tables
sl: Enaka širina za vse tabele

en: Show grid
sl: Pokaži mrežo

en: Data dictionary
sl: Slovar podatkov

en: Order of the tables
sl: Vrstni red tabel

en: Name (Ascending)
sl: Ime (Naraščajoče)

en: Name (Descending)
sl: Ime (Padajoče)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
sl: Pretvori Boolove vrednosti v besedilo (privzeto 'T' in 'F'). Prva možnost je za TRUE, druga za FALSE. Neničelno = true.

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
sl: Prikaže stolpec TIME, TIMESTAMP, DATETIME ali številski časovni žig unix kot oblikovan datum. Prva možnost je odmik (v urah), ki bo dodan časovnemu žigu (privzeto: 0). Uporabite drugo možnost za določitev različnega niza oblike datuma/časa. Tretja možnost določa, ali želite videti lokalni datum ali UTC (uporabite niza "local" ali "utc"). V skladu s tem ima oblika datuma različne vrednosti – za "local" si oglejte dokumentacijo za PHP-jevo funkcijo strftime() in za "utc" se uporablja funkcija gmdate().

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
sl: %d. %B %Y ob %H.%M

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
sl: Prikaže povezavo za prenos dvojiških podatkov stolpca. Uporabite lahko prvo možnost za določitev imena datoteke ali uporabite drugo možnost kot ime stolpca, ki vsebuje ime datoteke. Če uporabite drugo možnost, mora biti prva možnost prazna.

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use. The second option should be blank for historical reasons. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
sl: SAMO ZA LINUX: Zažene zunanjo aplikacijo in poda podatke stopcev prek standardnega vhoda. Vrne standardni izhod aplikacije. Privzeto je Tidy, za lep izpis kode HTML. Zaradi varnostnih razlogov morate ročno urediti datoteko libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php in navesti orodja, ki jih želite omogočiti. Prva možnost je številka programa, ki ga želite uporabiti. Druga možnost naj bo prazna, iz zgodovinskih razlogov. Če tretji parameter nastavite na 1, bo s pomočjo htmlspecialchars() pretvoril izhod (Privzeto 1). Če nastavite četrti parameter na 1, bo preprečil prelamljanje in zagotovil, da se celotni izhod prikaže v eni vrstici (Privzeto 1).

en: You are using the external transformation command line options field, which has been deprecated for security reasons. Add all command line options directly to the definition in %s.
sl: Uporabljate polje za možnosti ukazne vrstice za zunanji ukaz za pretvorbo, ki je iz varnostih razlogov opuščen. Dodajte vse možnosti ukazne vrstice v opredelitev v %s.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
sl: Prikaže vsebino stolpca takšno, kot je, brez obdelave s htmlspecialchars(). Zatorej se za polje predvideva, da vsebuje veljaven HTML.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
sl: Prikaže šestnajstiško predstavljene podatke. Izbirni prvi parameter določa pogostost dodajanja presledkov (privzeto na 2 polzloga).

en: Displays a link to download this image.
sl: Pokaže povezavo za prenos slike.

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
sl: Funkcionalnost nalaganja slike, ki tudi prikaže sličico. Možnosti so širina in višina sličice v slikovnih pikah. Privzeto je 100 x 100.

en: Image preview here
sl: Tukaj je predogled slike

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
sl: Prikaže sličico, na katero lahko kliknete. Možnosti sta največja širina in višina v slikovnih pikah. Prvotna razmerja se obdržijo.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
sl: Pretvori internetni omrežni naslov (IPv4), shranjen kot BIGINT, v niz standardne internetne oblike s pikami.

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
sl: Pripne besedilo na začetek in/ali konec niza. Prva možnost je pripenjanje besedila na začetek, druga pa na konec (obdano v enojne narekovaje; privzet je prazen niz).

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
sl: Preveri niz z uporabo regularnega izraza in izvede vstavljanje samo, če se niz ujema z izrazom. Prvi parameter je regularni izraz.

en: Validation failed for the input string %s.
sl: Preverjanje je spodletelo za vneseni niz %s.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
sl: Oblikuje besedilo kot poizvedbo SQL z označevanjem skladnje.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
sl: Vrne le del niza. Prva možnost je odmik, ki določa, kje se bo začelo prikazano besedilo (Privzeto: 0). Druga možnost je odmik, ki pove, koliko besedila bo prikazanega. Če ni določen, bo izpisano vse preostalo besedilo. Tretja možnost pa določa, kateri znaki bodo pripeti vrnjenemu podnizu (Privzeto: "…").

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
sl: Funkcionalnost nalaganja datoteke za stolpce TEXT. Nima besedilnega polja (textarea) za vnos.

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
sl: Prikaže sliko in povezavo; stolpec vsebuje ime datoteke. Prva možnost je predpona URL, kot je "https://www.example.com/". Druga in tretja možnost sta širina in višina v slikovnih pikah.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
sl: Prikaže povezavo; stolpec vsebuje ime datoteke. Prva možnost je predpona URL, kot je "https://www.example.com/". Druga možnost je ime povezave.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
sl: Pretvori internetni omrežni naslov iz oblike (IPv4/IPv6) v dvojiško obliko

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
sl: Pretvori internetni omrežni naslov iz oblike (IPv4/IPv6) v celo število (oblike long).

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
sl: Urejevalnik CodeMirror za JSON z označeno skladnjo.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
sl: Urejevalnik CodeMirror za SQL z označeno skladnjo.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
sl: Urejevalnik CodeMirror za XML (in HTML) z označeno skladnjo.

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
sl: Pretvori internetni omrežni naslov, shranjen kot dvojiški niz, v niz v standardni internetni obliki (IPv4/IPv6).

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
sl: Oblikuje besedilo kot JSON z označevanjem skladnje.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
sl: Oblikuje besedilo kot XML z označevanjem skladnje.

en: Authentication Application (2FA)
sl: Aplikacija za overovitev (2FA)

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
sl: Nudi overovitev z aplikacijami HOTP in TOTP, kot so FreeOTP, Google Authenticator ali Authy.

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
sl: Varnostni ključ strojne opreme (FIDO U2F)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting FIDO U2F, such as a YubiKey.
sl: Nudi overovitev z žetoni varnosti strojne opreme, ki podpirajo FIDO U2F, kot je npr. YubiKey.

en: Two-factor authentication failed: %s
sl: Dvostopenjska overovitev je spodletela: %s

en: Two-factor authentication failed.
sl: Dvostopenjska overovitev je spodletela.

en: No Two-Factor Authentication
sl: Brez dvostopenjske overovitve

en: Login using password only.
sl: Prijava samo z geslom.

en: Simple two-factor authentication
sl: Preprosta dvostopenjska overovitev

en: For testing purposes only!
sl: Samo za namene preizkušanja!

en: Hardware Security Key (WebAuthn/FIDO2)
sl: Varnostni ključ strojne opreme (WebAuthn/FIDO2)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting the WebAuthn/FIDO2 protocol, such as a YubiKey.
sl: Nudi overovitev z žetoni varnosti strojne opreme, ki podpirajo protokol WebAuthn/FIDO2, kot je npr. YubiKey.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
sl: Strežnik se ne odziva (ali pa lokalna vtičnica strežnika ni pravilno konfigurirana).

en: The server is not responding.
sl: Strežnik se ne odziva.

en: Logout and try as another user.
sl: Odjavite se in poskusite kot drug uporabnik.

en: Please check privileges of directory containing database.
sl: Prosimo, preverite pravice mape, v kateri se nahaja zbirka podatkov.

en: Details…
sl: Podrobnosti …

en: Could not save recent table!
sl: Ne morem shraniti nedavne tabele!

en: Could not save favorite table!
sl: Ne morem shraniti priljubljene tabele!

en: Recent tables
sl: Nedavne tabele

en: Recent
sl: Nedavno

en: Favorites
sl: Priljubljene

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
sl: Povezava s strežnikom je onemogočena; prosimo, omogočite $cfg['AllowArbitraryServer'] v konfiguraciji phpMyAdmin.

en: Replication started successfully.
sl: Podvojevanje se je uspešno začelo.

en: Error starting replication.
sl: Napaka pri zagonu podvojevanja.

en: Replication stopped successfully.
sl: Podvojevanje je uspešno ustavljeno.

en: Error stopping replication.
sl: Napaka pri ustavljanju podvojevanja.

en: Replication resetting successfully.
sl: Ponastavljanje podvojevanja je bilo uspešno.

en: Error resetting replication.
sl: Napaka pri ponastavljanju podvojevanja.

en: Success.
sl: Uspešno.

en: Error.
sl: Napaka.

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unable to connect to primary %s.
sl: Ne morem se povezati z glavnim strežnikom %s.

en: Unable to read primary log position. Possible privilege problem on primary.
sl: Ne morem prebrati položaja dnevnika glavnega strežnika. Možne težave s privilegiji na glavnem strežniku.

en: Unable to change primary!
sl: Ne morem spremeniti glavnega strežnika!

en: Primary server changed successfully to %s.
sl: Glavni strežnik smo uspešno spremenili v %s.

en: The routing cache could not be written, you need to adjust permissions on the folder/file "%s"
sl: Nismo mogli zapisati usmerjevalnega predpomnilnika; nastaviti je treba dovoljenja mape/datoteke "%s"

en: Error 404! The page %s was not found.
sl: Napaka 404! Strani %s nismo našli.

en: Error 405! Request method not allowed.
sl: Napaka 405! Metoda zahteve ni dovoljena.

en: Please provide a name for this bookmarked search.
sl: Prosimo, da za označeno iskanje podate ime.

en: Missing information to save the bookmarked search.
sl: Za shranitev zabeleženega iskanja manjkajo podatki.

en: An entry with this name already exists.
sl: Vnos s tem imenom že obstaja.

en: Missing information to delete the search.
sl: Za izbris iskanja manjkajo podatki.

en: Missing information to load the search.
sl: Za naložitev iskanja manjkajo podatki.

en: Error while loading the search.
sl: Napaka pri nalaganju iskanja.

en: Native MySQL authentication
sl: Domorodna overitev MySQL

en: SHA256 password authentication
sl: Overitev z geslom SHA256

en: Caching sha2 authentication
sl: Overitev sha2 s predpomnjenjem

en: Unix Socket based authentication
sl: Overitev na podlagi unixove vtičnice

en: Old MySQL-4.0 authentication
sl: Stara overitev MySQL 4.0

en: Account locking is not supported.
sl: Zaklepanje računov ni podprto.

en: No privileges.
sl: Brez privilegijev.

en: Includes all privileges except GRANT.
sl: Vsebuje vse privilegije razen GRANT.

en: Allows deleting data.
sl: Omogoča brisanje podatkov.

en: Allows creating new tables.
sl: Omogoča ustvarjanje novih tabel.

en: Allows dropping tables.
sl: Omogoča brisanje tabel.

en: Allows creating and dropping indexes.
sl: Omogoča ustvarjanje in brisanje indeksov.

en: Allows altering the structure of existing tables.
sl: Omogoča spreminjanje strukture obstoječih tabel.

en: Allows creating new views.
sl: Omogoča ustvarjanje novih pogledov.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
sl: Omogoča izvajanje poizvedb SHOW CREATE VIEW.

en: Allows creating and dropping triggers.
sl: Omogoča ustvarjanje in brisanje sprožilcev.

en: Allows reading data.
sl: Omogoča branje podatkov.

en: Allows inserting and replacing data.
sl: Omogoča vstavljanje in zamenjavo podatkov.

en: Allows changing data.
sl: Omogoča spreminjanje podatkov.

en: Allows creating new databases and tables.
sl: Omogoča ustvarjanje novih zbirk podatkov in tabel.

en: Allows dropping databases and tables.
sl: Omogoča brisanje zbirk podatkov in tabel.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
sl: Omogoča osveževanje strežnikovih nastavitev in praznjenje strežnikovih predpomnilnikov.

en: Allows shutting down the server.
sl: Omogoča ugašanje strežnika.

en: Allows viewing processes of all users.
sl: Omogoča ogled procesov vseh uporabnikov.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
sl: Omogoča uvažanje in izvažanje podatkov v datoteke.

en: Has no effect in this MySQL version.
sl: V tej različici MySQL nima pomena.

en: Gives access to the complete list of databases.
sl: Omogoča dostop do popolnega spiska zbirk podatkov.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
sl: Omogoča priklaplanje tudi če je že doseženo največje dovoljeno število priklopov; potrebno za večino administrativnih nalog kot sta postavljanje globalnih spremenljivk in ukinjanje procesov drugih uporabnikov.

en: Allows creating temporary tables.
sl: Omogoča ustvarjanje začasnih tabel.

en: Allows locking tables for the current thread.
sl: Omogoča zaklepanje tabel za trenutno nit.

en: Needed for the replication replicas.
sl: Potrebno za podrejene strežnike pri replikaciji.

en: Allows the user to ask where the replicas / primaries are.
sl: Da uporabniku pravico poizvedovati kje so njegovi podrejeni/glavni strežniki.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
sl: Omogoča določanje dogodkov za načrtovalnik dogodkov.

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
sl: Omogoča brisanje zgodovinskih vrstic.

en: Allows creating stored routines.
sl: Omogoča ustvarjanje shranjenih rutin.

en: Allows altering and dropping stored routines.
sl: Omogoča ustvarjanje in brisanje shranjenih rutin.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
sl: Omogoča ustvarjanje, brisanje in preimenovanje uporabniških računov.

en: Allows executing stored routines.
sl: Omogoča izvajanje shranjenih rutin.

en: The password for %s was changed successfully.
sl: Geslo za %s je uspešno spremenjeno.

en: You have revoked the privileges for %s.
sl: Odvzeli ste privilegije za %s.

en: Not enough privilege to view users.
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled uporabnikov.

en: Edit privileges
sl: Uredi privilegije

en: Revoke
sl: Odvzemi

en: Database-specific privileges
sl: Privilegiji, tipični za zbirko podatkov

en: Table-specific privileges
sl: Privilegiji tipični za tabelo

en: Routine
sl: Rutina

en: Routine-specific privileges
sl: Privilegiji, vezani na rutino

en: No users selected for deleting!
sl: Ni izbranih uporabnikov za brisanje!

en: Reloading the privileges
sl: Osvežujem privilegije

en: The selected users have been deleted successfully.
sl: Uspešno smo izbrisali izbrane uporabnike.

en: You have updated the privileges for %s.
sl: Posodobili ste privilegije za %s.

en: No user found.
sl: Najden ni bil noben uporabnik.

en: Deleting %s
sl: Brišemo %s

en: The privileges were reloaded successfully.
sl: Uspešno smo osvežili privilegije.

en: The user %s already exists!
sl: Uporabnik %s že obstaja!

en: Privileges for %s
sl: Privilegiji %s

en: User
sl: Uporabnik

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
sl: Prisoten je uporabniški račun, ki dovoljuje povezavo vsakemu uporabniku na lokalnem gostitelju. To prepreči povezovanje ostalih uporabnikov, če gostiteljski del njihovega računa dovoljuje povezavo s katerega koli (%) gostitelja.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
sl: Obvestilo: phpMyAdmin dobi podatke o uporabnikovih privilegijih iz tabel privilegijev MySQL. Vsebina teh tabel se lahko razlikuje od privilegijev, ki jih uporablja strežnik, če so bile tabele ročno spremenjene. V tem primeru morate pred nadaljevanjem %sosvežiti privilegije%s.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
sl: Obvestilo: phpMyAdmin dobi podatke o uporabnikovih privilegijih iz tabel privilegijev MySQL. Vsebina teh tabel se lahko razlikuje od privilegijev, ki jih uporablja strežnik, če so bile tabele ročno spremenjene. V tem primeru morate pred nadaljevanjem osvežiti privilegije, vendar trenuno nimate privilegija RELOAD.

en: You have added a new user.
sl: Dodali ste novega uporabnika.

en: SQL query
sl: Poizvedba SQL

en: Handler
sl: Upravljavec

en: Query cache
sl: Predpomnilnik poizvedb

en: Threads
sl: Niti

en: Temporary data
sl: Začasni podatki

en: Delayed inserts
sl: Zakasnjena vstavljanja

en: Key cache
sl: Predpomnilnik ključev

en: Joins
sl: Stiki

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Transaction coordinator
sl: Koordinator transakcij

en: Files
sl: Datoteke

en: Flush (close) all tables
sl: Izplakni (zapri) vse tabele

en: Show open tables
sl: Pokaži odprte tabele

en: Show replica hosts
sl: Prikaži gostitelje podrejencev

en: Show primary status
sl: Pokaži stanje glavnega strežnika

en: Show replica status
sl: Prikaži stanje podrejencev

en: Flush query cache
sl: Izplakni predpomnilnik poizvedb

en: Host
sl: Gostitelj

en: Command
sl: Ukaz

en: Progress
sl: Napredek

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
sl: Branje različice je spodletelo. Morda niste povezani v internet ali pa se posodobitveni strežnik ne odziva.

en: Got invalid version string from server
sl: Od strežnika smo dobili neveljavno besedilo različice

en: Unparsable version string
sl: Nerazčlenljivo besedilo različice

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
sl: Uporabljate nadležno različico, zaženite [kbd]tecnoba odstrani[/kbd] :-)[br]Najnovejša stabilna različica je %s, izdana %s.

en: No newer stable version is available
sl: Na voljo ni novejše stabilne različice

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
sl: Uporaba zaznamka "%s" kot privzeto poizvedbo med brskanjem.

en: Showing as PHP code
sl: Prikazovanje kot koda PHP

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
sl: Trenutna izbira ne vsebuje unikatnega stolpca. Možnosti urejanja mreže, potrditvena polja, Uredi, Kopiraj in Izbriši niso na voljo. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
sl: Trenutna izbira ne vsebuje unikatnega stolpca. Možnosti urejanja mreže, Uredi, Kopiraj in Izbriši se lahko obnašajo nepredvidljivo. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
sl: Izvedi poizvedbo/poizvedbe SQL na strežniku "%s"

en: Run SQL query/queries on database %s
sl: Izvedi poizvedbo/poizvedbe SQL na zbirki podatkov %s

en: Run SQL query/queries on table %s
sl: Izvedi poizvedbo/poizvedbe SQL na tabeli %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
sl: Za skladiščni pogon ni na voljo nobenih podrobnejših informacij o stanju.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
sl: %s je privzet skladiščni pogon na tem strežniku MySQL.

en: %s is available on this MySQL server.
sl: %s je na voljo na tem strežniku MySQL.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
sl: %s je onemogočeno za ta strežnik MySQL.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
sl: Ta strežnik MySQL ne podpira skladiščnega pogona %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
sl: Ime primarnega ključa mora biti "PRIMARY"!

en: Problems with indexes of table `%s`
sl: Težave z indeksi tabele `%s`

en: Unknown table status:
sl: Neznano stanje tabele:

en: Source database `%s` was not found!
sl: Izvorne zbirke podatkov `%s` nismo našli!

en: Target database `%s` was not found!
sl: Ciljne zbirke podatkov `%s` nismo našli!

en: Invalid database:
sl: Neveljavna zbirka podatkov:

en: Invalid table name:
sl: Neveljavno ime tabele:

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
sl: Tabelo %1$s smo preimenovali v %2$s.

en: Could not save table UI preferences!
sl: Ne morem shraniti nastavitev uporabniškega vmesnika tabel!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
sl: Čiščenje nastavitev uporabniškega vmesnika tabel je spodletelo (glej $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
sl: Ne morem straniti lastnosti uporabniškega vmesnika "%s". Narejene spremembe po osvežitvi te strani ne bodo stalne. Prosimo, preverite, ali je bila struktura tabele spremenjena.

en: Can't rename index to PRIMARY!
sl: Indeksa ni mogoče preimenovati v PRIMARY!

en: No index parts defined!
sl: Ni definiranega dela indeksa!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
sl: Napaka pri ustvarjanju tujega ključa na %1$s (preverite vrste podatkov)

en: Error while working with template cache: %s
sl: Napaka med delom s predpomnilnikom predlog: %s

en: Default theme %s not found!
sl: Privzete teme %s nismo našli!

en: Theme %s not found!
sl: Tema %s ni bila najdena!

en: No valid image path for theme %s found!
sl: Za temo %s ni bila najdena veljavna pot slik!

en: Tracking report
sl: Poročilo sledenja

en: Tracking statements
sl: Sledenje stavkom

en: Delete tracking data row from report
sl: Izbriši vrstico podatkov sledenja iz poročila

en: No data
sl: Brez podatkov

en: Structure only
sl: Samo struktura

en: Data only
sl: Samo podatki

en: Structure and data
sl: Struktura in podatki

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
sl: Prikaži %1$s z datumi od %2$s do %3$s uporabnika %4$s %5$s

en: SQL dump (file download)
sl: Odložen SQL (prenos datoteke)

en: SQL dump
sl: Odložen SQL

en: This option will replace your table and contained data.
sl: Ta možnost bo zamenjala vašo tabelo in vsebovane podatke.

en: SQL execution
sl: Izvršitev SQL

en: Export as %s
sl: Izvozi kot %s

en: Data manipulation statement
sl: Stavek upravljanja s podatki

en: Data definition statement
sl: Stavek opredeljevanja podatkov

en: Structure snapshot
sl: Posnetek strukture

en: Version %s snapshot (SQL code)
sl: Različica posnetka %s (koda SQL)

en: Tracking data definition successfully deleted
sl: Opredelitev sledenja podatkom je uspešno izbrisana

en: Tracking data manipulation successfully deleted
sl: Stavek upravljanja s podatki je uspešno izbrisan

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
sl: Odložene podatke lahko izvedete z ustvarjanjem in uporabo začasne zbirke podatkov. Prosimo, prepričajte se, da imate privilegije za ta dejanja.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
sl: Če teh dveh vrstic ne potrebujete, ju dajte v komentar.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
sl: Stavki SQL so bili izvoženi. Prosimo, skopirajte odložene podatke ali jih izvršite.

en: Tracking report for table `%s`
sl: Poročilo sledenja za tabelo `%s`

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
sl: Sledenje %1$s je bilo aktivirano pri različici %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
sl: Sledenje %1$s je bilo deaktivirano pri različici %2$s.

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
sl: Različico %1$s tabele %2$s smo izbrisali.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
sl: Različica %1$s je ustvarjena, sledenje %2$s je aktivirano.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
sl: 1-bitno celo število; predznačen razpon je -128 do 127, nepredznačen razpon pa 0 do 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
sl: 2-bitno celo število; predznačen razpon je -32.768 do 32.767, nepredznačen razpon pa 0 do 65.535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
sl: 3-bitno celo število; predznačen razpon je -8.388.608 do 8.388.607, nepredznačen razpon pa 0 do 16.777.215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
sl: 4-bitno celo število; predznačeni razpon je od -2.147.483.648 do 2.147.483.647, nepredznačeni razpon pa od 0 do 4.294.967.295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
sl: 8-bitno celo število; predznačen razpon je -9.223.372.036.854.775.808 do 9.223.372.036.854.775.807, nepredznačen razpon pa 0 do 18.446.744.073.709.551.615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
sl: Število s fiksno vejico (M, D) – največje število števk (M) je 65 (privzeto 10), največje število decimalnih mest (D) je 30 (privzeto 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
sl: Majhno število z decimalno vejico; dovoljene so vrednosti od -3,402823466E+38 do -1,175494351E-38, 0 in od 1,175494351E-38 do 3,402823466E+38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
sl: Število z decimalno vejico z natančnostjo double; dovoljene so vrednosti od -1,7976931348623157E+308 do -2,2250738585072014E-308, 0 in od 2,2250738585072014E-308 do 1,7976931348623157E+308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
sl: Sopomenka za DOUBLE (izjema: v načinu SQL REAL_AS_FLOAT je sopomenka za FLOAT)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
sl: Bitna vrsta polja (M), ki shrani M bitov na vrednost (privzeto je 1, največ je 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
sl: Sopomenka za TINYINT(1); ničelna vrednost se obravnava kot ni res, neničelne vrednosti se obravnavajo kot res

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
sl: Vzdevek za BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
sl: Datum; podprt je razpon od %1$s do %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
sl: Kombinacija datuma in časa; podprt je razpon od %1$s do %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-09 03:14:07 UTC, stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
sl: Časovni žig; razpon je od 1970-01-01 00:00:01 UTC do 2038-01-09 03:14:07 UTC, shranjeno kot število sekund od dobe (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
sl: Čas; razpon je od %1$s do %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
sl: Leto v obliki s štirimi (4, privzeto) ali dvema (2) števkama; dovoljene so vrednosti od 70 (1970) do 69 (2069) ali od 1901 do 2155 in 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
sl: Niz stalne dolžine (0–255, privzeto 1), ki je ob shranjevanju vedno z desne zapolnjen s presledki do določene dolžine

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
sl: Niz spremenljive dolžine (%s); učinkujoča največja dolžina je odvisna od največje dolžine stolpca

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sl: Stolpec TEXT, dolg največ 255 (2^8 - 1) znakov, shranjen z enobajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sl: Stolpec TEXT, dolg največ 65.535 (2^16 - 1) znakov, shranjen z dvobajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sl: Stolpec TEXT, dolg največ 16.777.215 (2^24 - 1) znakov, shranjen s tribajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
sl: Stolpec TEXT, dolg največ 4.294.967.295 ali 4 GiB (2^32 - 1) znakov, shranjen s štiribajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
sl: Podobno vrsti CHAR, vendar shranjuje dvojiške nize bajtov namesto nedvojiških nizov znakov

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
sl: Podobno vrsti VARCHAR, vendar shranjuje dvojiške nize bajtov namesto nedvojiških nizov znakov

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
sl: Stolpec BLOB, dolg največ 255 (2^8 - 1) znakov, shranjen z enobajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
sl: Stolpec BLOB, dolg največ 16.777.215 (2^24 - 1) znakov, shranjen s tribajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
sl: Stolpec BLOB, dolg največ 65.535 (2^16 - 1) znakov, shranjen z dvobajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
sl: Stolpec BLOB, dolg največ 4.294.967.295 ali 4 GiB (2^32 - 1) znakov, shranjen s štiribajtno predpono, ki nakazuje dolžino vrednosti v bajtih

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
sl: Naštevanje, izbrano s seznama do 65.535 vrednosti ali posebne vrednosti napake ''

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
sl: Ena vrednost, izbrana iz množice z največ 64 člani

en: A type that can store a geometry of any type
sl: Vrsta, ki lahko shrani katero koli geometrijsko vrsto

en: A point in 2-dimensional space
sl: Točka v dvodimenzionalnem prostoru

en: A curve with linear interpolation between points
sl: Krivulja z linearno interpolacijo med točkami

en: A polygon
sl: Večkotnik

en: A collection of points
sl: Zbirka točk

en: A collection of curves with linear interpolation between points
sl: Zbirka krivulj z linearno interpolacijo med točkami

en: A collection of polygons
sl: Zbirka večkotnikov

en: A collection of geometry objects of any type
sl: Zbirka geometrijskih objektov katere koli vrste

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
sl: Shrani in omogoča učinkovit dostop do podatkov v dokumentih JSON (JavaScript Object Notation)

en: Intended for storage of IPv6 addresses, as well as IPv4 addresses assuming conventional mapping of IPv4 addresses into IPv6 addresses
sl: Namenjeno shranjevanju naslovov IPv6, kakor tudi naslovov IPv4, predpostavljajoč običajno preslikavo naslovov IPv4 v naslove IPv6

en: 128-bit UUID (Universally Unique Identifier)
sl: 128-bitni UUID (vsesplošno edinstven označevalnik)

[ctx: numeric types]
en: Numeric
sl: Numerično

[ctx: date and time types]
en: Date and time
sl: Datum in čas

[ctx: spatial types]
en: Spatial
sl: Prostorsko

en: Taking you to the target site.
sl: Prestavili vas bomo na naslednjo ciljno stran.

en: The profile has been updated.
sl: Profil je posodobljen.

en: Password is too long!
sl: Geslo je predolgo!

en: Could not save configuration
sl: Ne morem shraniti konfiguracije

en: The phpMyAdmin configuration storage database could not be accessed.
sl: Zbirka podatkov hrambe konfiguracije phpMyAdmin ni dostopna.

en: Max: %s%s
sl: Največja velikost: %s %s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
sl: jan

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
sl: feb

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
sl: mar

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
sl: apr

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
sl: maj

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
sl: jun

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
sl: jul

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
sl: avg

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
sl: sep

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
sl: okt

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
sl: nov

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
sl: dec

[ctx: Short week day name for Sunday]
note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
sl: ned

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
sl: pon

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
sl: tor

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
sl: sre

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
sl: čet

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
sl: pet

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
sl: sob

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
sl: %s dni, %s ur, %s minut in %s sekund

en: Users
sl: Uporabniki

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Error in ZIP archive:
sl: Napaka v arhivu ZIP:

en: No files found inside ZIP archive!
sl: V arhivu ZIP ni bilo najdenih datotek!

en: Icons
sl: Ikone

en: Text
sl: Besedilo

en: Both
sl: Oboje

en: Nowhere
sl: Nikjer

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Click
sl: Klik

en: Double click
sl: Dvojni klik

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: key
sl: ključ

en: display column
sl: prikazni stolpec

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Open
sl: Odprto

en: Closed
sl: Zaprto

en: Monday
sl: ponedeljek

en: Tuesday
sl: torek

en: Wednesday
sl: sreda

en: Thursday
sl: četrtek

en: Friday
sl: petek

en: Saturday
sl: sobota

en: Sunday
sl: nedelja

en: Ask before sending error reports
sl: Vprašaj pred pošiljanjem poročil o napakah

en: Always send error reports
sl: Vedno pošlji poročila o napakah

en: Never send error reports
sl: Nikoli ne pošlji poročil o napakah

en: Server default
sl: Privzeto na strežniku

en: Enable
sl: Omogoči

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Quick - display only the minimal options to configure
sl: Hitro - prikaži kar najmanj možnosti za konfiguriranje

en: Custom - display all possible options to configure
sl: Po meri - prikaži vse možnosti za konfiguriranje

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
sl: Po meri - kot zgoraj, vendar brez izbire hitro/po meri

en: complete inserts
sl: popolne poizvedbe insert

en: extended inserts
sl: razširjene poizvedbe insert

en: both of the above
sl: oboje zgoraj

en: neither of the above
sl: nič od zgoraj

en: Configuration already exists, setup is disabled!
sl: Konfigracija že obstaja, namestitev je onemogočena!

en: Wrong data
sl: Napačni podatki

en: Wrong data or no validation for %s
sl: Napačni podatki ali pa ni preverjanja za %s

en: Edit ENUM/SET values
sl: Uredi vrednosti ENUM/SET

[ctx: for default]
en: None
sl: Brez

en: As defined:
sl: Kot določeno:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
sl: Nimate zadostnih pravic za izvedbo posega; prosimo, oglejte si dokumentacijo za več podrobnosti

en: Unique
sl: Edinstven

en: Fulltext
sl: Polno besedilo

en: Spatial
sl: Prostorsko

en: Expression
sl: Izraz

en: first
sl: prvi

en: after %s
sl: po %s

en: Table name
sl: Ime tabele

en: Add
sl: Dodaj

en: column(s)
sl: stolpec(-ce)

en: Collation:
sl: Pravilo za razvrščanje znakov:

en: Storage Engine:
sl: Pogon skladiščenja:

en: Connection:
sl: Povezava:

en: Storage engine
sl: Pogon skladiščenja

en: PARTITION definition:
sl: Opredelitev PARTITION:

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
sl: Sprotna transakcija

en: The column width of integer types is ignored in your MySQL version unless defining a TINYINT(1) column
sl: Širina stolpca celoštevilskih tipov v vaši različici MySQL ni upoštevana, razen pri definiranju stolpca TINYINT(1)

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Referenced by %s.
sl: Nanj se sklicuje %s.

en: Is a foreign key.
sl: Je tuji ključ.

en: Pick from Central Columns
sl: Izberite iz osrednjih stolpcev

en: Partition by:
sl: Razdeli po:

en: Expression or column list
sl: Izraz ali seznam stolpcev

en: Partitions:
sl: Particije:

en: Subpartition by:
sl: Podrazdeli po:

en: Subpartitions:
sl: Podparticije:

en: Partition
sl: Particija

en: Values
sl: Vrednosti

en: Subpartition
sl: Podparticija

en: Engine
sl: Pogon

en: Comment
sl: Pripomba

en: Data directory
sl: Mapa podatkov

en: Index directory
sl: Mapa imenika

en: Max rows
sl: Največ vrstic

en: Min rows
sl: Najmanj vrstic

en: Table space
sl: Prostor tabel

en: Node group
sl: Skupina vozlišča

en: Length/Values
sl: Dolžina/Vrednosti

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sl: Če je stolpec vrste "enum" ali "set", navedite vrednosti v obliki: 'a','b','c' …<br>Če želite med vrednostmi uporabiti poševnico ("\") ali enojni narekovaj ("'"), pred tem znakom vnesite poševnico (npr. '\\xyz' ali 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
sl: Za privzete vrednosti vnesite samo vrednosti, brez poševnice nazaj ali narekovaja, npr.: a

en: Collation
sl: Pravilo za razvrščanje znakov

en: Adjust privileges
sl: Prilagodi privilegije

en: Virtuality
sl: Navideznost

en: Move column
sl: Premakni stolpec

en: List of available transformations and their options
sl: Seznam razpoložljivih pretvorb in njihovih možnosti

en: Browser display transformation
sl: Pretvorba brskalnikovega prikaza

en: Browser display transformation options
sl: Možnosti pretvorbe brskalnikovega prikaza

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
sl: Vrednosti za možnosti pretvorbe vnesite v naslednji obliki: 'a', 100, b,'c'…<br>Če želite med vrednosti vnesti poševnico nazaj ("\") ali enojni narekovaj ("'"), morate pred znak postaviti (še eno) poševnico nazaj (npr. '\\xyz' ali 'a\'b').

en: Input transformation
sl: Pretvorbe vnosa

en: Input transformation options
sl: Možnosti pretvorbe vnosa

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
sl: Nastavitev je onemogočena, zato ne bo uporabljena pri vaši konfiguraciji.

en: Set value: %s
sl: Določi vrednost: %s

en: Restore default value
sl: Povrni privzeto vrednost

en: Allow users to customize this value
sl: Dovoli uporabnikom prilagajati to vrednost

en: Collapse
sl: Skrči

en: Expand
sl: Razširi

en: Requery
sl: Ponovna poizvedba

en: Clear
sl: Počisti

en: History
sl: Zgodovina

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Press Ctrl+Enter to execute query
sl: Pritisnite ctrl+enter, da izvedete poizvedbo

en: Press Enter to execute query
sl: Pritisnite enter, da izvedete poizvedbo

en: Explain
sl: Razloži

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Query failed
sl: Poizvedba je spodletela

en: Queried time
sl: Čas poizvedbe

en: During current session
sl: Med trenutno sejo

en: ascending
sl: naraščajoče

en: descending
sl: padajoče

en: Order:
sl: Vrstni red:

en: Count
sl: Štetje

en: Execution order
sl: Vrstni red izvajanja

en: Time taken
sl: Porabljen čas

en: Order by:
sl: Razvrsti po:

en: Ungroup queries
sl: Razdruži poizvedbe

en: Show trace
sl: Pokaži sled

en: Hide trace
sl: Skrij sled

en: Add bookmark
sl: Dodaj zaznamek

en: Label
sl: Oznaka

en: Target database
sl: Ciljna zbirka podatkov

en: Share this bookmark
sl: Deli zaznamek

en: Set default
sl: Nastavi privzeto

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
sl: Izvedi poizvedbe z Enter in vstavi novo vrstico s shift + enter. Da to ohranite za vedno, si oglejte nastavitve.

en: Create version %1$s of %2$s
sl: Ustvari različico %1$s tabele %2$s

en: Create version %1$s
sl: Ustvari različico %1$s

en: Track these data definition statements:
sl: Sledi tem stavkom opredeljevanja podatkov:

en: Track these data manipulation statements:
sl: Sledi tem stavkom upravljanja s podatki:

en: Create version
sl: Ustvari različico

en: Add new column
sl: Dodaj nov stolpec

en: Length/Value
sl: Dolžina/Vrednost

en: Attribute
sl: Atribut

en: The central list of columns for the current database is empty
sl: Osrednji seznam stolpcev je za trenutno zbirko podatkov prazen

en: Filter rows
sl: Filtriraj vrstice

en: Search this table
sl: Išči po tabeli

en: Add column
sl: Dodaj stolpec

en: Select a table
sl: Izberite tabelo

en: Select a column.
sl: Izberite stolpec.

en: Click to sort.
sl: Kliknite za razvrščanje.

en: Action
sl: Dejanje

en: Create new table
sl: Ustvari novo tabelo

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Create
sl: Ustvari

en: Database comment:
sl: Pripomba zbirke podatkov:

en: Print
sl: Natisni

en: Packed
sl: Stisnjen

en: Cardinality
sl: Kardinalnost

en: No index defined!
sl: Ni definiranega indeksa!

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Show/hide columns
sl: Pokaži/skrij stolpce

en: See table structure
sl: Ogled zgradbe tabele

en: Select "%s"
sl: Izberi "%s"

en: Add an option for column "%s".
sl: Dodaj možnost za stolpec "%s".

en: Page to open
sl: Stran za odprtje

en: Page to delete
sl: Stran za izbris

en: Show/Hide tables list
sl: Prikaži/Skrij seznam tabel

en: View in fullscreen
sl: Ogled na celotnem zaslonu

en: Exit fullscreen
sl: Izhod iz celozaslonskega načina

en: New page
sl: Nova stran

en: Delete pages
sl: Izbriši strani

en: Create table
sl: Ustvari tabelo

en: Create relationship
sl: Ustvari razmerje

en: Reload
sl: Osveži

en: Help
sl: Pomoč

en: Angular links
sl: Oglate povezave

en: Direct links
sl: Neposredne povezave

en: Snap to grid
sl: Pripni na mrežo

en: Small/Big All
sl: Skrči/razširi vse

en: Toggle small/big
sl: Preklopi majhno/veliko

en: Toggle relationship lines
sl: Preklopi črte razmerij

en: Export schema
sl: Izvozi shemo

en: Build Query
sl: Zgradi poizvedbo

en: Move Menu
sl: Premakni meni

en: Pin text
sl: Pripni besedilo

en: Hide/Show all
sl: Skrij/Pokaži vse

en: Hide/Show tables with no relationship
sl: Skrij/Pokaži tabele brez razmerij

en: Number of tables:
sl: Število tabel:

en: Delete relationship
sl: Izbriši razmerje

en: Relationship operator
sl: Operator razmerja

en: Except
sl: Razen

en: Value
sl: Vrednost

en: subquery
sl: podpoizvedba

en: Rename to
sl: Preimenuj v

en: New name
sl: Novo ime

en: Aggregate
sl: Agregat

en: Active options
sl: Dejavne možnosti

en: Save to selected page
sl: Shrani na izbrano stran

en: Create a page and save to it
sl: Ustvari stran in shrani nanjo

en: New page name
sl: Ime nove strani

en: Select page
sl: Izberi stran

en: Select Export Relational Type
sl: Izberite relacijsko vrsto izvoza

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Event name
sl: Ime dogodka

en: Event type
sl: Vrsta dogodka

en: Change to %s
sl: Spremeni v %s

en: Execute at
sl: Izvedi ob

en: Execute every
sl: Izvedi vsakih

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
sl: Začetek

[ctx: End of recurring event]
en: End
sl: Konec

en: On completion preserve
sl: Ob dokončanju ohrani

en: Definer
sl: Opredeljevalec

en: Check all
sl: Označi vse

en: Create new event
sl: Ustvari nov dogodek

en: There are no events to display.
sl: Ni dogodkov za prikaz.

en: Event scheduler status
sl: Stanje razporejevalnika dogodkov

en: Click to toggle
sl: Kliknite za preklop

en: ON
sl: VKL

en: OFF
sl: IZKL

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
sl: @SERVER@ bo postalo ime strežnika in @DATABASE@ bo postalo ime zbirke podatkov.

note: l10n: A query that the user has written freely
en: Exporting a raw query
sl: Izvažanje surove poizvedbe

en: Exporting tables from "%s" database
sl: Izvažanje tabel iz zbirke podatkov "%s"

en: Export the structure of all tables.
sl: Izvozi strukture vseh tabel.

en: Export the data of all tables.
sl: Izvozi podatke vseh tabel.

en: Importing into the database "%s"
sl: Uvažanje v zbirko podatkov "%s"

en: Multi-table query
sl: Večtabelna poizvedba

en: Query by example
sl: Poizvedba s primerom

en: Query window
sl: Okno za poizvedbe

en: select table
sl: izberite tabelo

en: select column
sl: izberite stolpec

en: Table alias
sl: Vzdevek tabele

en: Column alias
sl: Vzdevek stolpca

en: Use this column in criteria
sl: Uporabite ta stolpec v pogoju

en: criteria
sl: pogoji

en: Add as
sl: Dodaj kot

en: Another column
sl: Še en stolpec

en: Enter criteria as free text
sl: Vnesite pogoj kot prosto beseilo

en: Remove this column
sl: Odstrani stolpec

en: + Add column
sl: + Dodaj stolpec

en: Update query
sl: Posodobi poizvedbo

en: Database comment
sl: Pripomba zbirke podatkov

en: Rename database to
sl: Preimenuj zbirko podatkov v

en: New database name
sl: Ime nove zbirke podatkov

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
sl: Nimate zadostnih pravic za izvedbo posega; prosimo, oglejte si dokumentacijo za več podrobnosti.

en: Remove database
sl: Odstrani zbirko podatkov

en: Database %s has been dropped.
sl: Zbirka podatkov %s je zavržena.

en: Drop the database (DROP)
sl: Zavrzi zbirko podatkov (DROP)

en: Copy database to
sl: Kopiraj zbirko podatkov v

en: CREATE DATABASE before copying
sl: CREATE DATABASE pred kopiranjem

en: Add constraints
sl: Dodaj omejitve

en: Switch to copied database
sl: Preklopi na kopirano zbirko podatkov

en: Change all tables collations
sl: Spremeni vsa pravila za razvrščanje znakov v tabelah

en: Change all tables columns collations
sl: Spremeni vsa pravila za razvrščanje znakov v stolpcih tabele

en: Users having access to "%s"
sl: Uporabniški dostop do "%s"

en: User name
sl: Uporabniško ime

en: Host name
sl: Ime gostitelja

en: Grant
sl: Dovoli

en: Any
sl: Katerikoli

en: global
sl: globalno

en: database-specific
sl: glede na zbirko podatkov

en: wildcard
sl: nadomestni znak

en: routine
sl: rutina

en: With selected:
sl: Z označenim:

[ctx: Create new user]
en: New
sl: Nov

en: Add user account
sl: Dodaj uporabniški račun

en: Switch to %svisual builder%s
sl: Preklopi na %svidni graditelj%s

en: You have to choose at least one column to display!
sl: Za prikaz morate izbrati morate vsaj en stolpec!

en: Ins:
sl: Vstavljeno:

en: And
sl: In

en: Del:
sl: Izbrisano:

en: Column:
sl: Stolpec:

en: Alias:
sl: Vzdevek:

en: Show:
sl: Pokaži:

en: Sort:
sl: Razvrsti:

en: Sort order:
sl: Vrstni red razvrščanja:

en: Criteria:
sl: Merila:

en: Modify:
sl: Spremeni:

en: Add/Delete criteria rows:
sl: Dodaj/Odstrani vrstice meril:

en: Add/Delete columns:
sl: Dodaj/Odstrani stolpce:

en: Use tables
sl: Uporabi tabele

en: SQL query on database <b>%s</b>:
sl: Poizvedba SQL na zbirki podatkov <b>%s</b>:

en: Routine name
sl: Ime rutine

en: Parameters
sl: Parametri

en: Direction
sl: Smer

en: Add parameter
sl: Dodaj parameter

en: Remove last parameter
sl: Odstrani zadnji parameter

en: Return type
sl: Vrnjena vrsta

en: Return length/values
sl: Vrnjena dolžina/vrednosti

en: Return options
sl: Vrnjene možnosti

en: Charset
sl: Nabor znakov

en: Is deterministic
sl: Je deterministično

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
sl: Nimate zadostnih pravic za izvedbo posega; prosimo, oglejte si dokumentacijo za več podrobnosti.

en: Security type
sl: Vrsta varnosti

en: SQL data access
sl: Dostop do podatkov SQL

en: Routine parameters
sl: Parametri rutine

en: Create new routine
sl: Ustvari novo rutino

en: There are no routines to display.
sl: Ni rutin za prikaz.

en: Returns
sl: Vrnjeno

en: ENUM/SET editor
sl: Urejevalnik ENUM/SET

en: Execute
sl: Izvedi

en: Search in database
sl: Išči v zbirki podatkov

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
sl: Išči besede ali vrednosti (nadomestni znak: "%"):

en: Find:
sl: Najdi:

en: Words are separated by a space character (" ").
sl: Besede so ločene s presledkom (" ").

en: Inside tables:
sl: Znotraj tabel:

en: Unselect all
sl: Odznači vse

en: Inside column:
sl: V stolpcu:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
sl[0]: %1$s zadetek v <strong>%2$s</strong>
sl[1]: %1$s zadetka v <strong>%2$s</strong>
sl[2]: %1$s zadetki v <strong>%2$s</strong>
sl[3]: %1$s zadetkov v <strong>%2$s</strong>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
sl[0]: <strong>Skupaj:</strong> <em>%s</em> zadetek
sl[1]: <strong>Skupaj:</strong> <em>%s</em> zadetka
sl[2]: <strong>Skupaj:</strong> <em>%s</em> zadetki
sl[3]: <strong>Skupaj:</strong> <em>%s</em> zadetkov

en: Add prefix
sl: Dodaj predpono

en: %s table | %s tables
sl[0]: %s tabela
sl[1]: %s tabeli
sl[2]: %s tabele
sl[3]: %s tabel

en: Sum
sl: Vsota

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: From
sl: Iz

en: To
sl: V

en: Check tables having overhead
sl: Označi prekoračene tabele

en: Copy table
sl: Kopiraj tabelo

en: Show create
sl: Pokaži create

en: Delete data or table
sl: Izbriši podatke ali tabelo

en: Empty
sl: Izprazni

en: Table maintenance
sl: Vzdrževanje tabele

en: Analyze table
sl: Analiziraj tabelo

en: Check table
sl: Preveri tabelo

en: Checksum table
sl: Tabela kontrolnih vsot

en: Optimize table
sl: Optimiraj tabelo

en: Repair table
sl: Popravi tabelo

en: Prefix
sl: Predpona

en: Add prefix to table
sl: Dodaj predpono tabeli

en: Replace table prefix
sl: Zamenjaj predpono tabele

en: Add columns to central list
sl: Dodaj stolpce na osrednji seznam

en: Remove columns from central list
sl: Odstrani stolpce z osrednjega seznama

en: Make consistent with central list
sl: Naredi enotno z osrednjim seznamom

en: Are you sure?
sl: Ste prepričani?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
sl: Dejanje bo morda spremenilo nekatere opredelitve stolpcev.[br]Ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Add AUTO INCREMENT value
sl: Dodaj vrednost AUTO INCREMENT

en: Do you really want to execute the following query?
sl: Ali res želite izvesti naslednjo poizvedbo?

en: Remove from Favorites
sl: Odstrani iz Priljubljenih

en: Add to Favorites
sl: Dodaj med Priljubljene

en: Showing create queries
sl: Pokaži poizvedbe create

en: Create view
sl: Ustvari pogled

en: Not replicated
sl: Ni podvojeno

en: Replicated
sl: Podvojeno

en: in use
sl: v uporabi

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
sl: Morda je približno. Kliknite na število, da pridobite točno število. Glej [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Size
sl: Velikost

en: Creation
sl: Ustvarjeno

en: Last update
sl: Zadnjič posodobljeno

en: Last check
sl: Zadnjič pregledano

en: Tracking is active.
sl: Sledenje je aktivno.

en: Tracking is not active.
sl: Sledenje ni aktivno.

en: Tracked tables
sl: Sledene tabele

en: Last version
sl: Zadnja različica

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: active
sl: aktivno

en: not active
sl: ni aktivno

en: Delete tracking
sl: Izbriši sledenje

en: Versions
sl: Različice

en: Untracked tables
sl: Nesledene tabele

en: Track table
sl: Sledi tabeli

en: Trigger name
sl: Ime sprožilca

[ctx: Trigger action time]
en: Time
sl: Čas

en: Create new trigger
sl: Ustvari nov sprožilec

en: There are no triggers to display.
sl: Ni sprožilcev za prikaz.

en: Save edited data
sl: Shrani urejene podatke

en: Restore column order
sl: Obnovi vrstni red stolpcev

en: Number of rows:
sl: Število vrstic:

en: All
sl: Vse

en: Sort by key:
sl: Uredi po ključu:

en: Extra options
sl: Dodatne možnosti

en: Relational key
sl: Relacijski ključ

en: Display column for relationships
sl: Prikaži stolpec za razmerja

en: Show binary contents
sl: Prikaži dvojiške vsebine

en: Show BLOB contents
sl: Prikaži vsebine BLOB

en: Hide browser transformation
sl: Skrij pretvorbo z brskalnikom

en: Well Known Text
sl: Dobro poznano besedilo

en: Well Known Binary
sl: Dobro poznana dvojiška datoteka

en: Query results operations
sl: Dejanja rezultatov poizvedbe

en: Display chart
sl: Prikaži grafikon

en: Visualize GIS data
sl: Predstavi podatke GIS

[ctx: None encoding conversion]
en: None
sl: Nobeno

en: Convert to Kana
sl: Pretvori v kano

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
sl: Poročilo samodejno vključuje podatke o napaki in informacije o bistvenih konfiguracijskih nastavitvah. Poslali ga bomo skupini phpMyAdmin za odpravljanje napak.

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
sl: Nam lahko zaupate korake, ki so vodili v to napako? To lahko bistveno pomaga pri odpravljanju težave:

en: You may examine the data in the error report:
sl: Pregledate lahko podatke v poročilo o napaki:

en: Submit error report
sl: Oddaj poročilo o napaki

en: Send error report
sl: Pošlji poročilo o napaki

en: Select a template
sl: Izberite predlogo

en: Export templates:
sl: Izvozite predloge:

en: New template:
sl: Nova predloga:

en: Template name
sl: Ime predloge

en: Existing templates:
sl: Obstoječe predloge:

en: Template:
sl: Predloga:

en: Update
sl: Posodobi

en: Show SQL query
sl: Pokaži poizvedbo SQL

en: Export method:
sl: Način izvoza:

en: Quick - display only the minimal options
sl: Hitro - prikaži kar najmanj možnosti

en: Custom - display all possible options
sl: Po meri - pokaži vse možnosti

en: File format to export
sl: Datotečna oblika izvoza

en: Rows:
sl: Vrstice:

en: Dump all rows
sl: Odloži vse vrstice

en: Dump some row(s)
sl: Odloži nekaj vrstic

en: Row to begin at:
sl: Začetna vrstica:

en: Output:
sl: Izhod:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
sl: Shrani na strežnik v imenik <strong>%s</strong>

en: Rename exported databases/tables/columns
sl: Preimenuj izvožene zbirke podatov/tabele/stolpce

en: Defined aliases
sl: Opredeljeni vzdevki

en: Remove
sl: Odstrani

en: Define new aliases
sl: Določite nov vzdevek

en: Select database:
sl: Izberite zbirko podatkov:

en: Select table:
sl: Izberite tabelo:

en: New table name
sl: Ime nove tabele

en: Select column:
sl: Izberite stolpec:

en: New column name
sl: Novo ime stolpca

en: Use %s statement
sl: Uporabi izjavo %s

en: View output as text
sl: Ogled izhoda kot besedilo

en: Save output to a file
sl: Shrani izhod v datoteko

en: File name template:
sl: Predloga imena datoteke:

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
sl: Vrednost je prevedena z uporabo funkcije 'strftime', tako da lahko uporabljate nize za zapis časa. Dodatno bo prišlo še do naslednjih pretvorb: %s Ostalo besedilo ne bo spremenjeno. Za podrobnosti si oglejte PZV 6.27.

en: Use this for future exports
sl: Uporabi to za prihodnje izvoze

en: Character set of the file:
sl: Nabor znakov datoteke:

en: Compression:
sl: Stiskanje:

en: zipped
sl: zipano

en: gzipped
sl: gzipano

en: Export databases as separate files
sl: Izvozi zbirke podatkov v ločenih datotekah

en: Export tables as separate files
sl: Izvozi tabele v ločenih datotekah

en: Skip tables larger than:
sl: Preskoči tabele, večje od:

en: The size is measured in MiB.
sl: Velikost je merjena v MiB.

en: Format-specific options:
sl: Možnosti odvisne od oblike:

en: Encoding Conversion:
sl: Pretvorba kodiranja:

en: Filters
sl: Filtri

en: Containing the word:
sl: Vsebuje besedo:

en: Open new phpMyAdmin window
sl: Odpri novo okno phpMyAdmin

en: phpMyAdmin Demo Server
sl: Preizkusni strežnik phpMyAdmin

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
sl: Trenutno poganjamo redakcijo Git %1$s z veje %2$s.

en: Git information missing!
sl: Manjkajo podatki o različici Git!

en: Value for the column "%s"
sl: Vrednost za stolpec "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
sl: Uporabi OpenStreetMaps kot osnovni sloj

en: Geometry %d:
sl: Geometrija %d:

en: Point:
sl: Točka:

en: Point %d:
sl: Točka %d:

en: Linestring %d:
sl: Daljica %d:

en: Outer ring:
sl: Zunanji obroč:

en: Inner ring %d:
sl: Notranji obroč %d:

en: Add a linestring
sl: Dodaj daljico

en: Polygon %d:
sl: Večkotnik %d:

en: Add a polygon
sl: Dodaj večkotnik

en: Add geometry
sl: Dodaj geometrijo

en: Output
sl: Izhod

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
sl: Izberite "GeomFromText" v stolpcu "Funkcija" in prilepite niz v spodnje polje "Vrednost".

en: Javascript must be enabled past this point!
sl: Po tej točki mora biti JavaScript omogočen!

en: Click on the bar to scroll to top of page
sl: Kliknite na prečko, da se vrnete na vrh strani

en: Git revision:
sl: Redakcija Git:

en: no branch
sl: ni veje

en: from %s branch
sl: z veje %s

en: committed on %s by %s
sl: potrjeno dne %s s strani %s

en: authored on %s by %s
sl: spremenjeno dne %s s strani %s

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
sl: Uporabljate preizkusni strežnik. Tukaj lahko počnete kar koli, vendar prosimo, da ne spremenite uporabnikov root, debian-sys-maint in pma. Več informacij lahko najdete na %s.

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Server connection collation:
sl: Razvrščanje znakov povezave strežnika:

en: More settings
sl: Več nastavitev

en: Appearance settings
sl: Nastavitve prikaza

en: Language
sl: Jezik

en: Theme
sl: Motiv

[ctx: View all themes]
en: View all
sl: Pokaži vse

en: Database server
sl: Strežnik zbirke podatkov

en: Server:
sl: Strežnik:

en: Server type:
sl: Vrsta strežnika:

en: Server connection:
sl: Povezava strežnika:

en: Protocol version:
sl: Različica protokola:

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Server charset:
sl: Nabor znakov strežnika:

en: Web server
sl: Spletni strežnik

en: Database client version:
sl: Različica odjemalca zbirk podatkov:

en: PHP extension:
sl: Razširitev PHP:

en: PHP version:
sl: Različica PHP:

en: Show PHP information
sl: Pokaži podatke o PHP

en: Version information:
sl: Podatki o različici:

en: Official Homepage
sl: Uradna domača stran phpMyAdmin

en: Contribute
sl: Prispevaj

en: Get support
sl: Prosi za podporo

en: List of changes
sl: Seznam sprememb

en: License
sl: Dovoljenje

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Notice
sl: Obvestilo

en: phpMyAdmin Themes
sl: Motivi phpMyAdmina

en: Get more themes!
sl: Pridobi več preoblek!

en: Screenshot of the %s theme.
sl: Zaslonski posnetek motiva %s.

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
sl: Uporabi

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
sl: Naložena datoteka je najverjetneje večja od največje dovoljene velikosti ali pa gre za znan hrošč v brskalnikih, ki temeljijo na webkitu (Safari, Google Chrome, Arora itn.).

en: %s of %s
sl: %s od %s

en: %s/sec.
sl: %s/sek.

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
sl: Preostane približno %MIN min. in %SEC sek.

en: About %SEC sec. remaining.
sl: Preostane približno %SEC sek.

en: The file is being processed, please be patient.
sl: Datoteka je v obdelavi, prosim, počakajte.

en: Uploading your import file…
sl: Nalaganje datoteke za uvoz …

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
sl: Prosim, bodite potrpežljivi, datoteka se nalaga. Podrobnosti o nalaganju niso na voljo.

en: File to import:
sl: Datoteka za uvoz:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
sl: Datoteka je lahko stisnjena (%s) ali nestisnjena.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
sl: Ime stisnjene datoteke se mora končati z <strong>.[oblika].[stiskanje]</strong>. Primer: <strong>.sql.zip</strong>

en: Upload a file
sl: Naloži datoteko

en: Select file to import
sl: Izberite datoteko za uvoz

en: Browse your computer:
sl: Prebrskajte svoj računalnik:

en: You may also drag and drop a file on any page.
sl: Lahko tudi povlečete in spustite datoteko na katero koli stran.

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
sl: Izberite iz mape za nalaganje na spletnem strežniku [strong]%s[/strong]:

en: There are no files to import!
sl: Nobene datoteke ni za uvoziti!

en: File uploads are not allowed on this server.
sl: Nalaganje datotek na tem strežniku ni dovoljeno.

en: Partial import:
sl: Delni uvoz:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
sl: Čas prejšnjega uvoza se je iztekel, po ponovni potrditvi se bo nadaljeval od položaja %d.

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit.
sl: Dovoli prekinitev uvoza v primeru, ko skript zazna, da je blizu časovne omejitve PHP.

en: This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
sl: To je morda dober način za uvoz velikih datotek, čeprav lahko prekine transakcije.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
sl: Preskoči toliko poizvedb (za SQL), začenši s prvo:

en: Other options
sl: Druge možnosti

en: Rename
sl: Preimenuj

en: The primary key has been dropped.
sl: Zavrgli smo primarni ključ.

en: Index %s has been dropped.
sl: Zavrgli smo indeks %s.

note: l10n: Year suffix for calendar, "none" is empty.
en: none
sl: brez

note: l10n: Previous month. Display text for previous month link in calendar
en: Prev
sl: Prej

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
sl: Naslednji

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
sl: Danes

en: January
sl: januar

en: February
sl: februar

en: March
sl: marec

en: April
sl: april

note: l10n: Short month name for May
en: May
sl: maj

en: June
sl: junij

en: July
sl: julij

en: August
sl: avgust

en: September
sl: september

en: October
sl: oktober

en: November
sl: november

en: December
sl: december

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
sl: ned

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
sl: ne

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
sl: po

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
sl: to

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
sl: sr

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
sl: če

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
sl: pe

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
sl: so

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
sl: ted.

en: Hour
sl: Ura

en: Minute
sl: Minuta

en: Second
sl: Sekunda

en: This field is required
sl: Polje je obvezno

en: Please fix this field
sl: Prosimo, popravite to polje

en: Please enter a valid email address
sl: Prosimo, vnesite veljaven e-pošni naslov

en: Please enter a valid URL
sl: Prosimo, vnesite veljaven URL

en: Please enter a valid date
sl: Prosimo, vnesite veljaven datum

en: Please enter a valid date ( ISO )
sl: Prosimo, vnesite veljaven datum (ISO)

en: Please enter a valid number
sl: Prosimo, vnesite veljavno število

en: Please enter a valid credit card number
sl: Prosimo, vnesite veljavno številko kreditne kartice

en: Please enter only digits
sl: Prosimo, vnesite samo številke

en: Please enter the same value again
sl: Prosimo, ponovno vnesite isto vrednost

en: Please enter no more than {0} characters
sl: Prosimo, ne vnesete več kot {0} znakov

en: Please enter at least {0} characters
sl: Prosimo, vnesite vsaj {0} znakov

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
sl: Prosimo, vnesite vrednost, dolgo od {0} do {1} znakov

en: Please enter a value between {0} and {1}
sl: Prosimo, vnesite vrednost med {0} in {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
sl: Prosimo, vnesite vrednost, manjšo ali enako {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
sl: Prosimo, vnesite vrednost, večjo ali enako {0}

en: Please enter a valid date or time
sl: Prosimo, vnesite veljaven datum ali čas

en: Please enter a valid HEX input
sl: Prosimo, vnesite veljaven heksadecimalen vnos

note: l10n: To validate the usage of a MD5 function on the column
en: This column can not contain a 32 chars value
sl: Stolpec ni zmožen vsebovati vrednost dolgo 32 znakov

note: l10n: To validate the usage of a AES_ENCRYPT/DES_ENCRYPT function on the column
en: These functions are meant to return a binary result; to avoid inconsistent results you should store it in a BINARY, VARBINARY, or BLOB column.
sl: Funkciji vrneta dvojiški rezultat; da se izognete neskladjem, ga shranite v stolpec BINARY, VARBINARY ali BLOB.

en: Log in
sl: Prijava

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
sl: Vnesete lahko ime gostitelja/IP-naslov in vrata ločena s presledkom.

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Server choice:
sl: Izbira strežnika:

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
sl: Obstaja neskladje med HTTPS, nakazanem na strežniku in na klientu. To lahko vodi v nedelujoč phpMyAdmin ali varnostno tveganje. Prosimo, popravite nastavitev vašega strežnika, da pravilno nakaže HTTPS.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
sl: Prosimo, poskenirajte QR-kodo v aplikacijo za dvostopenjsko overovitev na vaši napravi in vnesite overovitveno kodo, ki jo ustvari.

en: Secret/key:
sl: Skrivnost/ključ:

en: Authentication code:
sl: Overovitvena koda:

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
sl: Odprite aplikacijo za dvostopenjsko overovitev na svoji napravi, da si ogledate overovitveno kodo in preverite svojo istovetnost.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
sl: Nastavljena dvostopenjska overovitev ni na voljo; prosimo, namestite manjkajoče odvisnosti.

en: Deprecated!
sl: Opuščeno!

en: The FIDO U2F API has been deprecated in favor of the Web Authentication API (WebAuthn).
sl: API FIDO U2F je bil opuščen in zamenjan z API-jem Web Authentication (WebAuthn).

en: You can still use Firefox to authenticate your account using the FIDO U2F API, however it's recommended that you use the WebAuthn authentication instead.
sl: Še vedno lahko uporabljate Firefox za overitev svojega računa z API-jem FIDO U2F, vendar namesto tega priporočamo uporabo overitve WebAuthn.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
sl: Prosimo, povežite svojo napravo FIDO U2F v USB-vrata vašega računalnika. Nato potrdite registracijo na napravi.

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
sl: Za dostopanje do phpMyAdmina ne uporabljate https, zato vas naprava FIDO U2F najverjetneje ne bo želela overiti.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
sl: Prosimo, povežite svojo napravo FIDO U2F v USB-vrata vašega računalnika. Nato potrdite prijavo na napravi.

en: Verify
sl: Preveri

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm registration on the device.
sl: Prosimo, povežite svojo napravo WebAuthn/FIDO2. Nato potrdite registracijo na napravi.

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm login on the device.
sl: Prosimo, povežite svojo napravo WebAuthn/FIDO2. Nato potrdite prijavo na napravi.

en: View:
sl: Pogled:

en: Go back
sl: Pojdi nazaj

en: Show hidden navigation tree items.
sl: Prikaži skrite predmete v navigacijskem drevesu.

en: Unhide
sl: Razkrij

en: Home
sl: Domov

en: Empty session data
sl: Izprazni podatke seje

en: Log out
sl: Odjava

en: phpMyAdmin documentation
sl: Dokumentacija phpMyAdmin

en: MariaDB Documentation
sl: Dokumentacija MariaDB

en: MySQL Documentation
sl: Dokumentacija MySQL

en: Navigation panel settings
sl: Nastavitve navigacijske plošče

en: Reload navigation panel
sl: Osveži navigacijsko ploščo

en: An error has occurred while loading the navigation display
sl: Med nalaganjem navigacijskega prikaza je prišlo do napake

en: SQL upload
sl: Nalaganje SQL

en: Type to filter these, Enter to search all
sl: Vtipkajte za filtriranje teh, pritisnite enter za iskanje vseh

en: Clear fast filter
sl: Počisti hitri filter

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
sl: Vaš brskalnik ima konfiguracijo phpMyAdmin za to domeno. Ali jo želite uvoziti za trenutno sejo?

en: Delete settings
sl: Izbriši nastavitve

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
sl: Ne morem shraniti nastavitev, saj poslani obrazec vsebuje napake!

en: Manage your settings
sl: Upravljajte svoje nastavitve

en: Two-factor authentication
sl: Dvostopenjska overovitev

en: Configuration has been saved.
sl: Konfiguracijo smo shranili.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
sl: Vaše nastavitve bodo shranjene samo za trenutno sejo. Njihova trajna hramba zahteva %shrambo konfiguracije phpMyAdmin%s.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
sl: Konfiguracija vsebuje nepravilne podatke za nekatera polja.

en: Do you want to import remaining settings?
sl: Ali želite uvoziti preostale nastavitve?

en: Saved on: @DATE@
sl: Shranjeno: @DATE@

en: Import from file
sl: Uvozi iz datoteke

en: Import from browser's storage
sl: Uvozi iz hrambe brskalnika

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
sl: Nastavitve bodo uvožene iz brskalnikove lokalne hrambe.

en: You have no saved settings!
sl: Nimate shranjenih nastavitev!

en: This feature is not supported by your web browser
sl: Te funkcije vaš spletni brskalnik ne podpira

en: Merge with current configuration
sl: Združi s trenutno konfiguracijo

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
sl: Več nastavitev lahko nastavite s spreminjanjem config.inc.php, npr. z uporabo %sNastavitvenega skripta%s.

en: Save as JSON file
sl: Shrani kot datoteko JSON

en: Save as PHP file
sl: Shrani kot datoteko PHP

en: Save to browser's storage
sl: Shrani v hrambo brskalnika

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
sl: Nastavitve bodo shranjene v lokalno hrambo vašega brskalnika.

en: Existing settings will be overwritten!
sl: Obstoječe nastavitve bodo prepisane!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
sl: Ponastavite lahko vse svoje nastavitve in jih obnovite na njihove privzete vrednosti.

en: Configure two-factor authentication
sl: Nastavi dvostopenjsko overovitev

en: Enable two-factor authentication
sl: Omogoči dvostopenjsko overovitev

en: Confirm disabling two-factor authentication
sl: Potrdi onemogočitev dvostopenjske overovitve

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
sl: Če onemogočite dvostopenjsko overovitev, se boste ponovno lahko prijavili samo z geslom.

en: Disable two-factor authentication
sl: Onemogoči dvostopenjsko overovitev

en: Two-factor authentication status
sl: Stanje dvostopenjske overovitve

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
sl: Dvostopenjska overovitev ni na voljo; prosimo, namestite izbirne odvisnosti, da omogočite overovitveno zaledje.

en: Following composer packages are missing:
sl: Manjkajo naslednji paketi composerja:

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
sl: Dvostopenjska overovitev je na voljo in nastavljena za ta račun.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
sl: Dvostopenjska overovitev je na voljo, ampak ni nastavljena za ta račun.

en: Please install optional dependencies to enable more authentication backends.
sl: Prosimo, namestite izbirne odvisnosti, da omogočite več overovitvenih zaledij.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
sl: Dvostopenjska overovitev ni na voljo; za njeno uporabo omogočite hrambo konfiguracije phpMyAdmin.

en: You have enabled two factor authentication.
sl: Omogočili ste dvostopenjsko overovitev.

en: There are no recent tables.
sl: Ni nobenih nedavnih tabel.

en: There are no favorite tables.
sl: Ni nobenih priljubljenih tabel.

en: phpMyAdmin configuration storage
sl: Shramba konfiguracije phpMyAdmin

en: Configuration of pmadb…
sl: Konfiguracija pmadb …

en: not OK
sl: ni v redu

en: General relation features
sl: Splošne lastnosti relacij

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
sl: %sUstvari%s zbirko podatkov '%s' in vanjo namesti hrambo konfiguracije phpMyAdmin.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
sl: %sCreate%s tabele hrambe konfiguracije phpMyAdmin in trenutni zbirki podatkov.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
sl: %sUstvari%s manjkajoče tabele hrambe konfiguracije phpMyAdmin.

[ctx: Correctly working]
en: OK
sl: V redu

en: General relation features:
sl: Splošne lastnosti relacij:

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Display features:
sl: Lastnosti prikaza:

en: Designer and creation of PDFs:
sl: Designer in ustvarjanje datotek PDF:

en: Displaying column comments:
sl: Prikazovanje pripomb stolpcev:

en: Browser transformation:
sl: Pretvorba z brskalnikom:

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
sl: Navodila za posodobitev tabele column_info najdete v dokumentaciji.

en: Bookmarked SQL query:
sl: Označena poizvedba SQL:

en: SQL history:
sl: Zgodovina SQL:

en: Persistent recently used tables:
sl: Vztrajno nedavno uporabljene tabele:

en: Persistent favorite tables:
sl: Vztrajne priljubljene tabele:

en: Persistent tables' UI preferences:
sl: Vztrajne nastavitve uporabniškega vmesnika tabel:

en: Tracking:
sl: Sledenje:

en: User preferences:
sl: Uporabniške nastavitve:

en: Configurable menus:
sl: Nastavljivi meniji:

en: Hide/show navigation items:
sl: Skrij/prikaži navigacijske predmete:

en: Saving Query-By-Example searches:
sl: Shranjevanje iskanj "query by example":

en: Managing central list of columns:
sl: Upravljanje osrednjega seznama stolpcev:

en: Remembering designer settings:
sl: Pomnjenje nastavitev Designerja:

en: Saving export templates:
sl: Shranjevanje predlog izvoza:

en: Quick steps to set up advanced features:
sl: Hitri koraki za namestitev naprednih funkcij:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
sl: Ustvarite potrebne tabele z <code>%screate_tables.sql</code>.

en: Create a pma user and give access to these tables.
sl: Ustvarite uporabnika pma in mu dodelite dostop do teh tabel.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
sl: Omogočite napredne funkcije v konfiguracijski datoteki (<code>config.inc.php</code>); začnite na primer s <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
sl: Ponovno se prijavite v phpMyAdmin, da naložite posodobljeno konfiguracijsko datoteko.

en: Select binary log to view
sl: Izberite dvojiški dnevnik za pregled

en: Truncate shown queries
sl: Skrči prikazane poizvedbe

en: Show full queries
sl: Pokaži celotne poizvedbe

en: Log name
sl: Ime dnevnika

en: Position
sl: Položaj

en: Server ID
sl: ID strežnika

en: Original position
sl: Izvirni položaj

en: Information
sl: Podatki

en: Character sets and collations
sl: Nabori znakov in pravila za razvrščanje znakov

[ctx: The collation is the default one]
en: default
sl: privzeto

en: Databases statistics
sl: Statistika zbirk podatkov

en: Create database
sl: Ustvari zbirko podatkov

en: No privileges to create databases
sl: Nimate privilegijev za ustvarjanje zbirk podatkov

en: Primary replication
sl: Podvojevanje glavnega strežnika

en: Replica replication
sl: Podvojevanje podrejencev

en: Jump to database '%s'
sl: Pojdi v zbirko podatkov '%s'

en: Check privileges for database "%s".
sl: Preveri privilegije za zbirko podatkov "%s".

en: Check privileges
sl: Preveri privilegije

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sl: Obvestilo: Omogočitev statistike zbirke podatkov lahko povzroči močno povečan promet med spletnim in podatkovnim strežnikom.

en: Enable statistics
sl: Omogoči statistiko

en: No databases
sl: Brez zbirk podatkov

en: Storage engines
sl: Pogoni skladiščenja

en: Storage Engine
sl: Pogon skladiščenja

en: Unknown storage engine.
sl: Neznan pogon skladiščenja.

en: @SERVER@ will become the server name.
sl: @SERVER@ bo postalo ime strežnika.

en: Exporting databases from the current server
sl: Izvažanje zbirk podatkov iz trenutnega strežnika

en: Importing into the current server
sl: Uvažanje v trenutni strežnik

en: Plugin
sl: Vtičnik

en: Version
sl: Različica

en: Author
sl: Avtor

en: inactive
sl: neaktivno

en: disabled
sl: onemogočeno

en: deleting
sl: brisanje

en: deleted
sl: izbrisano

en: Database for user account
sl: Zbirka podatkov za uporabniški račun

en: Create database with same name and grant all privileges.
sl: Ustvari zbirko podatkov z enakim imenom in dodeli vse privilegije.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
sl: Dodeli vse privilegije na imenu z nadomestnim znakom (uporabniskoime\_%).

en: Grant all privileges on database %s.
sl: Dodeli vse privilegije za zbirko podatkov %s.

en: No Password
sl: Brez gesla

en: Enter:
sl: Vnesite:

[ctx: Password strength]
en: Strength:
sl: Moč:

en: Re-type:
sl: Ponovno vnesi:

en: Password Hashing:
sl: Šifriranje gesel:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
sl: Ta metoda zahteva '<i>povezavo SSL</i>' ali '<i>nešifrirano povezavo, ki šifrira gesla z uporabo RSA</i>' pri povezovanju na strežnik.

en: User group:
sl: Uporabniška skupina:

en: Edit privileges:
sl: Uredi privilegije:

en: User account
sl: Uporabniški račun

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
sl: Opozorilo: Poskušate urediti privilegije uporabnika, s katerim ste trenutno prijavljeni.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
sl: Opomba: Imena privilegijev MySQL so zapisana v angleščini.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
sl: Dovoli uporabniku dodeljevanje ali odvzemanje privilegijev drugim uporabnikom, ki jih ima ta uporabnik na rutini.

en: Allows altering and dropping this routine.
sl: Omogoča ustvarjanje in brisanje rutine.

en: Allows executing this routine.
sl: Omogoča izvajanje rutine.

en: Pagination of user accounts
sl: Paginacija uporabniških računov

en: Login Information
sl: Podatki o prijavi

en: User name:
sl: Uporabniško ime:

en: Any user
sl: Katerikoli uporabnik

en: Use text field
sl: Uporabi besedilno polje

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
sl: Račun z enakim uporabniškim imenom že obstaja, vendar ima morda drugačnega gostitelja.

en: Host name:
sl: Ime gostitelja:

en: Any host
sl: Katerikoli gostitelj

en: Local
sl: Lokalno

en: This host
sl: Ta strežnik

en: Use host table
sl: Uporabi tabelo gostiteljev

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
sl: Ko je uporabljena tabela Host, je to polje prezrto in so namesto njega uporabljene vrednosti shranjene v tabeli Host.

en: Password
sl: Geslo

en: Do not change the password
sl: Ne spreminjaj gesla

en: No password
sl: Brez gesla

en: Re-type
sl: Ponovno vnesi

en: Authentication plugin
sl: Vtičnik za overovitev

en: Password hashing method
sl: Metoda šifriranja gesel

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
sl: Ta metoda zahteva '<em>povezavo SSL</em>' ali '<em>nešifrirano povezavo, ki šifrira gesla z uporabo RSA</em>' pri povezovanju na strežnik.

en: Edit user group
sl: Uredi uporabniško skupino

en: Column-specific privileges
sl: Privilegiji tipični za stolpec

en: Add privileges on the following database(s):
sl: Dodaj privilegije na naslednje zbirke podatkov:

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
sl: Pred nadomestna znaka % in _ je potrebno postaviti \, če ju želite uporabiti dobesedno.

en: Add privileges on the following table:
sl: Dodaj privilegije na naslednji tabeli:

en: Add privileges on the following routine:
sl: Dodaj privilegije na naslednji rutini:

[ctx: None privileges]
en: None
sl: Brez

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
sl: Dovoli uporabniku dodeljevanje ali odvzemanje privilegijev drugim uporabnikom, ki jih ima ta uporabnik.

en: Global
sl: Globalno

en: Global privileges
sl: Globalni privilegiji

en: Administration
sl: Administracija

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
sl: Omogoča dodajanje uporabnikov in privilegijev brez osveževanja privilegijev.

en: Allows creating foreign key relations.
sl: Omogoča ustvarjanje razmerij tujih ključev.

en: Not used on MariaDB.
sl: Se ne uporablja na MariaDB.

en: Not used for this MySQL version.
sl: Se ne uporablja v tej različici MySQL.

en: Resource limits
sl: Omejitve virov

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
sl: Obvestilo: Če postavite vrednost na 0 (nič), boste odstranili omejitev.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
sl: Omeji število poizved, ki jih uporabnik lahko pošlje strežniku v eni uri.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
sl: Omeji število ukazov za spremembo tabel ali zbirke podatkov, ki jih uporabnik lahko izvrši v eni uri.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
sl: Omeji število povezav, ki jih uporabnik lahko odpre v eni uri.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
sl: Omeji število sočasnih povezav, ki jih lahko ima uporabnik.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
sl: Ne zahteva povezave, šifrirane s SSL.

en: Requires SSL-encrypted connections.
sl: Zahteva povezave, šifrirane s SSL.

en: Requires a valid X509 certificate.
sl: Zahteva veljaven certifikat X509.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
sl: Zahteva, da se za povezavo uporablja določena šifrirna metoda.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
sl: Zahteva prisotnost veljavnega certifikata X509, ki ga je izdal ta overitelj (CA).

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
sl: Zahteva prisotnost veljavnega certifikata X509 s to zadevo.

en: User accounts overview
sl: Pregled uporabniških računov

en: User groups
sl: Uporabniške skupine

en: The selected user was not found in the privilege table.
sl: Izbranega uporabnika v tabelah privilegijev nismo našli.

en: Change login information / Copy user account
sl: Spremeni prijavne informacije / Kopiraj uporabniški račun

en: Create a new user account with the same privileges and …
sl: Ustvari nov uporabniški račun z enakimi pravicami in …

en: … keep the old one.
sl: … obdrži starega.

en: … delete the old one from the user tables.
sl: … izbriši starega s seznama uporabnikov.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
sl: … prekliči vse aktivne pravice starega uporabnika ter jih izbriši.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
sl: … izbriši starega uporabnika s seznama uporabnikov ter ponovno naloži njegove pravice.

en: User group
sl: Uporabniška skupina

en: Remove selected user accounts
sl: Izbriši izbrane uporabniške račune

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
sl: Odvzemi uporabnikom aktivne privilegije in jih potem izbriši.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
sl: Izbriši zbirke podatkov, ki imajo enako ime kot uporabniki.

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Replica configuration
sl: Konfiguracija podrejencev

en: Change or reconfigure primary server
sl: Spremeni ali ponovno konfiguriraj glavni strežnik

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
sl: Prepričajte se, da imate v vaši konfiguracijski datoteki (my.cnf) edinstven id strežnika. Če nimate, prosimo dodajte naslednjo vrstico v razdelek [mysqld]:

en: Port:
sl: Vrata:

en: This server is not configured as primary in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
sl: Strežnik ni konfiguriran kot glavni strežnik v postopku podvojevanja. Ga želite %skonfigurirati%s?

en: No privileges
sl: Brez privilegijev

en: Add replica replication user
sl: Dodaj uporabnika podvojevanja podrejencev

en: Use text field:
sl: Uporabi besedilno polje:

en: Generate password:
sl: Ustvari geslo:

en: Primary configuration
sl: Konfiguracija glavnega strežnika

en: This server is not configured as a primary server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
sl: Strežnik ni konfiguriran kot glavni strežnik v postopku podvojevanja. Izbirate lahko med ali podvojevanjem vseh zbirk podatkov in prezrtjem nekaterih (uporabno, če želite podvojiti večino zbirk podatkov) ali prezrtjem vseh zbirk podatkov po privzetem in podvojitvijo samo določenih zbirk podatkov. Prosimo, izberite način:

en: Replicate all databases; Ignore:
sl: Podvoji vse zbirke podatkov; prezri:

en: Ignore all databases; Replicate:
sl: Prezri vse zbirke podatkov; podvoji:

en: Please select databases:
sl: Prosimo, izberite zbirke podatkov:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
sl: Sedaj dodajte naslednje vrstice na konec razdelka [mysqld] v vašem my.cnf in nato, prosimo, ponovno zaženite strežnik MySQL.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <strong>is</strong> configured as primary.
sl: Ko enkrat ponovno zaženete strežnik MySQL, prosimo, kliknite na gumb Pojdi. Nato bi morali videti sporočilo, ki vam sporoča, da strežnik <strong>je</strong> konfiguriran kot glavni strežnik.

en: This server is configured as primary in a replication process.
sl: Strežnik je konfiguriran kot glavni strežnik v postopku podvojevanja.

en: Show connected replicas
sl: Pokaži povezane podrejence

en: Only replicas started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
sl: Samo podrejenci, ki so bili zagnani z možnostjo --report-host=host_name, so vidni na tem seznamu.

en: Primary connection:
sl: Povezava glavnega strežnika:

en: Replica SQL Thread not running!
sl: Podrejenčeva nit SQL ni zagnana!

en: Replica IO Thread not running!
sl: Podrejenčeva nit IO ni zagnana!

en: Server is configured as replica in a replication process. Would you like to:
sl: Strežnik je konfiguriran kot podrejenec v postopku podvojevanja. Ali želite:

en: See replica status table
sl: Oglej si tabelo stanj podrejencev

en: Control replica:
sl: Upravljaj podrejenca:

en: Reset replica
sl: Ponastavi podrejenca

en: Start SQL Thread only
sl: Zaženi samo nit SQL

en: Stop SQL Thread only
sl: Ustavi samo nit SQL

en: Start IO Thread only
sl: Zaženi samo nit IO

en: Stop IO Thread only
sl: Ustavi samo nit IO

en: Error management:
sl: Upravljanje napak:

en: Skipping errors might lead into unsynchronized primary and replica!
sl: Preskakovanje napak lahko vodi v nesinhroniziran glavni strežnik in podrejenec!

en: Skip current error
sl: Preskoči trenutno napako

en: Skip next %s errors.
sl: Preskoči naslednjih %s napak.

en: This server is not configured as replica in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
sl: Strežnik ni konfiguriran kot podrejenec v postopku podvojevanja. Ga želite %skonfigurirati%s?

en: Primary status
sl: Stanje glavnega strežnika

en: Replica status
sl: Stanje podrejenca

en: Variable
sl: Spremenljivka

en: Current server:
sl: Trenutni strežnik:

en: Advisor system
sl: Svetovalni sistem

en: Not enough privilege to view the advisor.
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled svetovalca.

en: Instructions
sl: Navodila

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
sl: Svetovalni sistem lahko nudi priporočila o strežniških spremenljivkah tako, da analizira spremenljivke stanja strežnika.

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
sl: Kakor koli, pomnite, da sistem nudi priporočila, ki temeljijo na preprostih računih in splošnih smernicah, ki morda ne ustrezajo vašemu sistemu.

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
sl: Preden spremenite katerikoli del konfiguracije, se prepričajte, da veste, kaj spreminjate (tako, da preberete dokumentacijo) in kako lahko spremembo razveljavite. Napačno nastavljanje ima lahko na zmogljivost zelo negativen učinek.

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
sl: Najboljši način nastavljanja vašega sistema je spreminjanje samo ene nastavitve naenkrat, opazovanje ali primerjalno preizkušanje vaše zbirke podatkov in razveljavitev spremembe, če ni jasno izmerljivega izboljšanja.

en: Errors occurred while executing rule expressions:
sl: Med izvajanjem izrazov pravil je prišlo do napak:

en: Possible performance issues
sl: Morebitni spori zmogljivosti

en: Issue:
sl: Težava:

en: Recommendation:
sl: Priporočilo:

en: Justification:
sl: Utemeljitev:

en: Used variable / formula:
sl: Uporabljena spremenljivka/formula:

en: Test:
sl: Preizkus:

en: Query statistics
sl: Statistika poizvedb

en: All status variables
sl: Vse spremenljivke stanja

en: Monitor
sl: Nadziranje

en: Advisor
sl: Svetovalec

en: Start Monitor
sl: Začni nadziranje

en: Instructions/Setup
sl: Navodila/Namestitev

en: Done dragging (rearranging) charts
sl: Premikanje (preurejanje) grafikonov je končano

en: Add chart
sl: Dodaj grafikon

en: Enable charts dragging
sl: Omogoči premikanje grafikonov

en: Refresh rate
sl: Hitrost osveževanja

en: %d second
sl: %d sekunda

en: %d seconds
sl: %d sekund

en: %d minute
sl: %d minuta

en: %d minutes
sl: %d minut

en: Chart columns
sl: Stolpci grafikona

en: Chart arrangement
sl: Razvrstitev grafikonov

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
sl: Razvrstitev grafikonov je shranjena v lokalni shrambi brskalnika. Če imate zapleteno nastavitev, jo boste morda želeli izvoziti.

en: Reset to default
sl: Povrni na privzeto

en: Monitor Instructions
sl: Navodila nadziranja

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
sl: Nadziranje phpMyAdmin vam lahko pomaga pri optimizaciji konfiguracije strežnika in izsleditvi časovno zahtevnih poizvedb. Za slednje morate nastaviti log_output na 'TABLE' in imeti omogočen ali slow_query_log ali general_log. Vendar pomnite, da general_log ustvari ogromno podatkov in poveča obremenitev strežnika do 15 %.

en: Using the monitor:
sl: Uporaba monitorja:

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
sl: Vaš brskalnik bo osveževal vse prikazane grafikone v rednih razmikih. Pod 'Nastavitve' lahko dodate grafikone in spremenite pogostost osveževanja ali pa odstranite katerikoli grafikon s klikom na ikono zobnika ob ustreznem grafikonu.

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
sl: Za prikaz poizvedb iz dnevnikov izberite ustrezno časovno obdobje na katerem koli grafikonu tako, da pridržite levi miškin gumb in kazalec povlečete čez grafikon. Ko potrdite, bo to naložilo tabelo združenih poizvedb, kjer lahko kliknete na katere koli ponavljajoče stavke SELECT in jih naprej analizirate.

en: Please note:
sl: Prosimo, pomnite:

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
sl: Omogočitev general_log lahko poveča obremenitev strežnika za 5–15 %. Zavedajte se tudi, da je ustvarjanje statistik iz dnevnikov zelo obremenjujoče opravilo, zato je priporočljivo, da izberete samo majhen časovni razpon ter onemogočite general_log in počistite njene tabele, ko nadziranja ne potrebujete več.

en: Chart Title
sl: Naslov grafikona

en: Preset chart
sl: Prednastavljeni grafikon

en: Status variable(s)
sl: Spremenljivke stanja

en: Select series:
sl: Izberite serije:

en: Commonly monitored
sl: Pogosto nadzirano

en: or type variable name:
sl: ali vnesite ime spremenljivke:

en: Display as differential value
sl: Prikaži kot vrednost razlike

en: Apply a divisor
sl: Uporabi delitelja

en: Append unit to data values
sl: Pripni enoto k vrednostim podatkov

en: Add this series
sl: Dodaj serijo

en: Clear series
sl: Počisti serije

en: Series in chart:
sl: Serije v grafikonu:

en: Log statistics
sl: Statistika dnevnikov

en: Selected time range:
sl: Izbrano časovno območje:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
sl: Pridobi samo stavke SELECT, INSERT, UPDATE in DELETE

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
sl: Odstrani spremenljive podatke v stavkih INSERT za boljše združevanje

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
sl: Izberite dnevnike, iz katerih želite ustvariti statistiko.

en: Results are grouped by query text.
sl: Rezultati so združeni po besedilu poizvedbe.

en: Query analyzer
sl: Analitik poizvedb

en: Show only active
sl: Prikaži samo aktivne

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
sl: Obvestilo: Omogočitev samodejnega osveževanja lahko povzroči močno povečan promet med spletnim in MySQL-strežnikom.

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
sl: Vprašanj od zagona:

en: per hour:
sl: na uro:

en: per minute:
sl: na minuto:

en: per second:
sl: na sekundo:

en: Statements
sl: Izjave

note: l10n: # = Amount of queries
en: #
sl: Št.

en: ø per hour
sl: povp. na uro

en: Not enough privilege to view query statistics.
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled statistike poizvedb.

en: Network traffic since startup: %s
sl: Promet omrežja od zagona: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
sl: Strežnik MySQL deluje že %1$s. Zagnal se je %2$s.

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
sl: Na zaposlenem strežniku lahko števci bajtov naštejejo preveč, zato je ta statistika, kot jo poroča strežnik MySQL, morda napačna.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> and <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
sl: Strežnik MySQL deluje kot <b>glavni strežnik</b> in <b>podrejenec</b> v postopku <b>podvojevanja</b>.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> in <b>replication</b> process.
sl: Strežnik MySQL deluje kot <b>glavni strežnik</b> v postopku <b>podvojevanja</b>.

en: This MySQL server works as <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
sl: Strežnik MySQL deluje kot <b>podrejenec</b> v postopku <b>podvojevanja</b>.

en: Replication status
sl: Stanje podvojevanja

en: Not enough privilege to view server status.
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled stanja strežnika.

en: Show only alert values
sl: Prikaži samo opozorilne vrednosti

en: Filter by category…
sl: Filtriraj po kategoriji …

en: Show unformatted values
sl: Prikaži neoblikovane vrednosti

en: Related links:
sl: Sorodne povezave:

en: Not enough privilege to view status variables.
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled spremenljivk stanja.

en: Add user group
sl: Dodaj uporabniško skupino

en: Edit user group: '%s'
sl: Uredi uporabniško skupino: '%s'

en: User group menu assignments
sl: Dodelitve menija uporabniških skupin

en: Group name:
sl: Ime skupine:

en: Server level tabs
sl: Zavihki stopenj strežnika

en: Database level tabs
sl: Zavihki stopenj zbirke podatkov

en: Table level tabs
sl: Zavihki stopenj tabele

en: Delete user group
sl: Izbriši uporabniško skupino

en: Users of '%s' user group
sl: Uporabniki uporabniške skupine '%s'

en: No users were found belonging to this user group.
sl: Našli nismo nobenega uporabnika, ki pripada tej uporabniški skupini.

en: Server variables and settings
sl: Spremenljivke in nastavitve strežnika

en: This is a read-only variable and can not be edited
sl: Spremenljivka je samo za branje in je ni mogoče urejati

en: Session value
sl: Vrednost seje

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
sl: Nimate zadostnih privilegijev za ogled strežniških spremenljivk in nastavitev. %s

en: Overview
sl: Pregled

en: Configuration file
sl: Konfiguracijska datoteka

en: Generated configuration file
sl: Ustvarjena konfiguracijska datoteka

en: Download
sl: Prenesi

en: Submitted form contains errors
sl: Poslan obrazec vsebuje napake

en: Try to revert erroneous fields to their default values
sl: Poskusi povrniti zmotna polja na njihove privzete vrednosti

en: Ignore errors
sl: Prezri napake

en: Show form
sl: Pokaži obrazec

en: Show hidden messages
sl: Prikaži skrita sporočila

en: There are no configured servers
sl: Ni konfiguriranih strežnikov

en: New server
sl: Nov strežnik

en: Default language
sl: Privzeti jezik

en: Default server
sl: Privzeti strežnik

en: let the user choose
sl: naj uporabnik izbere

en: - none -
sl: - noben -

en: End of line
sl: Konec vrstice

en: Display
sl: Prikaži

en: phpMyAdmin homepage
sl: Domača stran phpMyAdmin

en: Donate
sl: Daruj

en: Check for latest version
sl: Preveri za najnovejšo različico

en: Edit server
sl: Uredi strežnik

en: Add a new server
sl: Dodaj nov strežnik

en: Something went wrong.
sl: Prišlo je do napake.

en: Bookmark this SQL query
sl: Označi to poizvedbo SQL

en: Label:
sl: Oznaka:

en: Let every user access this bookmark
sl: Dovoli dostop do zaznamka vsem uporabnikom

en: Detailed profile
sl: Podrobni profil

en: State
sl: Stanje

en: Summary by state
sl: Povzetek po stanju

en: Total Time
sl: Skupni čas

en: % Time
sl: % časa

en: Calls
sl: Klicev

en: ø Time
sl: ø časa

en: Get auto-saved query
sl: Dobi samodejno shranjeno poizvedbo

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
sl: Poveži parametre

en: Bookmark this SQL query:
sl: Označi to poizvedbo SQL:

en: Replace existing bookmark of same name
sl: Zamenjaj obstoječ zaznamek z istim imenom

en: Delimiter
sl: Ločilo

en: Show this query here again
sl: Ponovno pokaži poizvedbo v tem oknu

en: Rollback when finished
sl: Ob koncu razveljavi

en: Bookmarked SQL query
sl: Označena poizvedba SQL

en: Bookmark:
sl: Zaznamek:

en: shared
sl: deljenih

en: View only
sl: Samo pogled

en: Use this value
sl: Uporabi to vrednost

en: Chart type
sl: Vrsta grafikona

[ctx: Chart type]
en: Bar
sl: Vrstica

[ctx: Chart type]
en: Column
sl: Stolpec

[ctx: Chart type]
en: Line
sl: Črta

[ctx: Chart type]
en: Spline
sl: Zglajen

[ctx: Chart type]
en: Area
sl: Ploščinski

[ctx: Chart type]
en: Pie
sl: Torta

[ctx: Chart type]
en: Timeline
sl: Časovnica

[ctx: Chart type]
en: Scatter
sl: Raztreseni

en: Stacked
sl: Zloženi

en: Chart title:
sl: Naslov grafikona:

en: X-Axis:
sl: Os x:

en: Series:
sl: Serije:

en: X-Axis label:
sl: Oznaka osi x:

en: X Values
sl: Vrednosti x

en: Y-Axis label:
sl: Oznaka osi y:

en: Y Values
sl: Vrednosti y

en: Series names are in a column
sl: Imena zaporedij so v stolpcu

en: Series column:
sl: Stolpec z zaporedjem:

en: Value Column:
sl: Stolpec z vrednostjo:

en: Save chart as image
sl: Shrani grafikon kot sliko

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
sl: @SERVER@ bo postalo ime strežnika, @DATABASE@ bo postalo ime zbirke podatkov in @TABLE@ bo postalo ime tabele.

en: Exporting rows from "%s" table
sl: Izvažanje vrstic iz tabele "%s"

en: Table search
sl: Iskanje po tabeli

en: Zoom search
sl: Iskanje s povečevanjem

en: Find and replace
sl: Najdi in zamenjaj

en: Replace with:
sl: Zamenjaj z:

en: Use regular expression
sl: Uporabi regularni izraz

en: Find and replace - preview
sl: Najdi in zamenjaj - predogled

en: Original string
sl: Izvirni niz

en: Replaced string
sl: Zamenjani nizi

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Display GIS Visualization
sl: Prikaži predstavitev GIS

en: Label column
sl: Stolpec oznak

en: -- None --
sl: -- Noben --

en: Spatial column
sl: Prostorski stolpec

en: Importing into the table "%s"
sl: Uvažanje v tabelo "%s"

en: Index name:
sl: Ime indeksa:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
sl: "PRIMARY" <b>mora</b> biti ime <b>samo</b> primarnega ključa!

en: Index choice:
sl: Izbira indeksa:

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Key block size:
sl: Velikost bloka ključa:

en: Index type:
sl: Vrsta indeksa:

en: Parser:
sl: Razčlenjevalnik:

en: Comment:
sl: Pripomba:

en: Drag to reorder
sl: Povlecite za preureditev

en: Insert as new row
sl: Vstavi kot novo vrstico

en: Insert as new row and ignore errors
sl: Vstavi kot novo vrstico in presliši napake

en: Show insert query
sl: Prikaži poizvedbo insert

en: and then
sl: in potem

en: Go back to previous page
sl: Pojdi nazaj na prejšnjo stran

en: Insert another new row
sl: Vstavi še eno novo vrstico

en: Go back to this page
sl: Pojdi nazaj na stran

en: Edit next row
sl: Uredi naslednjo vrstico

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
sl: Uporabite tipko TAB za premik od vrednosti do vrednosti ali CTRL+puščice za premik kamor koli.

en: Binary
sl: Dvojiško

en: Use the NULL value for this column.
sl: Za ta stolpec uporabi vrednost NULL.

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
sl: Zaradi njegove dolžine<br>stolpca morda ne bo mogoče urejati.

en: Binary - do not edit
sl: Dvojiško - ne urejaj

en: Edit/Insert
sl: Uredi/Vstavi

en: Continue insertion with %s rows
sl: Nadaljuj vstavljanje z %s vrsticami

en: Checksum
sl: Kontrolna vsota

en: Alter table order by
sl: Spremeni vrstni red prikaza tabele za

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
sl: (posamezno)

en: Move table to (database.table)
sl: Premakni tabelo v (zbirka_podatkov.tabela)

en: Table options
sl: Možnosti tabele

en: Rename table to
sl: Preimenuj tabelo v

en: Table comments
sl: Pripomba tabele

en: Change all column collations
sl: Spremeni vsa pravila za razvrščanje znakov v stolpcih

en: Copy table to (database.table)
sl: Kopiraj tabelo v (zbirka_podatkov.tabela)

en: Switch to copied table
sl: Preklopi na kopirano tabelo

en: Defragment table
sl: Defragmentiraj tabelo

en: Table %s has been flushed.
sl: Osvežili smo tabelo %s.

en: Flush the table (FLUSH)
sl: Počisti tabelo (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
sl: Izprazni tabelo (TRUNCATE)

en: Empty the table (DELETE FROM)
sl: Izprazni tabelo (DELETE FROM)

en: Delete the table (DROP)
sl: Izbriši tabelo (DROP)

en: Partition maintenance
sl: Vzdrževanje particij

en: Remove partitioning
sl: Odstrani particioniranje

en: Check referential integrity
sl: Preveri referenčno integriteto

en: Rename view to
sl: Preimenuj pogled v

en: Delete the view (DROP)
sl: Izbriši pogled (DROP)

en: Relation view
sl: Pogled relacij

en: Analyze partition
sl: Analiziraj particijo

en: Check partition
sl: Preveri particijo

en: Drop partition
sl: Zavrzi particijo

en: Optimize partition
sl: Optimiziraj particijo

en: Rebuild partition
sl: Ponovno zgradi particijo

en: Repair partition
sl: Popravi particijo

en: Truncate partition
sl: Izprazni particijo

en: table-specific
sl: glede na tabelo

en: Foreign key constraints
sl: Omejitve tujih ključev

en: Actions
sl: Dejanja

en: Constraint properties
sl: Lastnosti omejitev

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
sl: Ustvarjanje tujega ključa na neindeksiranem stolpcu bo samodejno ustvarilo indeks na njem. Lahko pa pred ustvarjanjem tujega ključa opredelite indeks spodaj.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
sl: Prikazani bodo samo stolpci z indeksom. Spodaj lahko opredelite indeks.

en: Foreign key constraint
sl: Omejitev tujih ključev

en: + Add constraint
sl: + Dodaj omejitev

en: Internal relationships
sl: Notranja razmerja

en: Internal relation
sl: Notranja relacija

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
sl: Notranja relacija ni nujna, ko obstaja ustrezna relacija FOREIGN KEY.

en: Choose column to display:
sl: Izberite stolpec za prikaz:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
sl: Zavrgli smo omejitev tujega ključa %s

en: Constraint name
sl: Ime omejitve

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
sl: Izvedi "query by example" (nadomestni znak: "%")

en: Select columns (at least one):
sl: Izberite stolpce (vsaj enega):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
sl: Dodajte iskalne pogoje (telo stavka "where"):

en: Number of rows per page
sl: Število vrstic na stran

en: Display order:
sl: Vrstni red prikaza:

en: Range search
sl: Iskanje v območju

en: Minimum value:
sl: Minimalna vrednost:

en: Maximum value:
sl: Maksimalna vrednost:

en: Start row:
sl: Začetna vrstica:

en: Partitions
sl: Particije

en: No partitioning defined!
sl: Opredeljena ni nobena razdelitev!

en: Partitioned by:
sl: Razdeljen po:

en: Sub partitioned by:
sl: Podrazdeljen po:

en: Data length
sl: Dolžina podatkov

en: Index length
sl: Dolžina indeksa

en: Partition table
sl: Tabela razdelitve

en: Edit partitioning
sl: Uredi razdelitev

en: Media type:
sl: Vrsta predstavnosti:

[ctx: None for default]
en: None
sl: Brez

en: Change
sl: Spremeni

en: Column %s has been dropped.
sl: Zavrgli smo stolpec %s.

en: A primary key has been added on %s.
sl: Na %s smo dodali primarni ključ.

en: An index has been added on %s.
sl: Na %s smo dodali indeks.

en: Distinct values
sl: Različne vrednosti

en: Remove from central columns
sl: Odstrani iz osrednjih stolpcev

en: Add to central columns
sl: Dodaj med osrednje stolpce

en: Move columns
sl: Premakni stolpce

en: Move the columns by dragging them up and down.
sl: Prestavite stolpce z vlečenjem gor ali dol.

en: Edit view
sl: Urejevalni pogled

en: Propose table structure
sl: Predlagaj strukturo tabele

en: Normalize
sl: Normaliziraj

en: Track view
sl: Sledi pogledu

en: Add %s column(s)
sl: Dodaj %s stolpec(-cev)

en: at beginning of table
sl: na začetku tabele

en: Create an index on %s columns
sl: Ustvari indeks na %s stolpcih

en: Space usage
sl: Poraba prostora

en: Effective
sl: Učinkovito

en: Row statistics
sl: Statistika vrstic

en: static
sl: statično

en: dynamic
sl: dinamično

en: partitioned
sl: po particijah

en: Row length
sl: Dolžina vrstice

en: Row size
sl: Velikost vrstice

en: Next autoindex
sl: Naslednji samodejni indeks

en: Delete version
sl: Izbriši različico

en: Activate tracking for %s
sl: Aktiviraj sledenje %s

en: Activate now
sl: Aktiviraj zdaj

en: Deactivate tracking for %s
sl: Dezaktiviraj sledenje za %s

en: Deactivate now
sl: Dezaktiviraj zdaj

[ctx: Number]
en: #
sl: Št.

en: Date
sl: Datum

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
sl: Izvedi "query by example" (nadomestni znak: "%") za dva različna stolpca

en: Additional search criteria
sl: Dodatni iskalni pogoji

en: Use this column to label each point
sl: Uporabite ta stolpec za označevanje vsake točke

en: Maximum rows to plot
sl: Največje število vrstic za izris

en: Browse/Edit the points
sl: Prebrskaj/Uredi točke

en: How to use
sl: Kako uporabljati

en: Reset zoom
sl: Ponastavi povečavo

note: l10n: Show or hide the menu using the hamburger style button
en: Toggle navigation
sl: Preklopi navigacijo

note: l10n: Current page
en: (current)
sl: (trenutno)

en: Available media types
sl: Razpoložljive vrste predstavnosti

en: Available browser display transformations
sl: Razpoložljive pretvorbe brskalnikovega prikaza

[ctx: for media type transformation]
en: Description
sl: Opis

en: Available input transformations
sl: Razpoložljive pretvorbe vnosa

en: VIEW name
sl: Ime VIEW

en: Column names
sl: Imena stolpcev
