phpMyAdmin 5.2.4-dev - en to lo translation catalogue (3391 entries)

en: Uptime below one day
lo: ເວລາເຮັດວຽກຂອງລະບົບ (Uptime) ໜ້ອຍກວ່າໜຶ່ງວັນ

en: Uptime is less than 1 day, performance tuning may not be accurate.
lo: ເວລາເຮັດວຽກຂອງລະບົບໜ້ອຍກວ່າ 1 ວັນ, ການປັບແຕ່ງປະສິດທິພາບອາດຈະບໍ່ຊັດເຈນ.

en: To have more accurate averages it is recommended to let the server run for longer than a day before running this analyzer
lo: ເພື່ອໃຫ້ໄດ້ຄ່າສະເລ່ຍທີ່ຊັດເຈນກວ່າ, ແນະນຳໃຫ້ປ່ອຍໃຫ້ເຊີເວີເຮັດວຽກດົນກວ່າໜຶ່ງວັນກ່ອນທີ່ຈະໃຊ້ຕົວວິເຄາະນີ້

en: The uptime is only %s
lo: ເວລາເຮັດວຽກຂອງລະບົບແມ່ນພຽງແຕ່ %s

en: Questions below 1,000
lo: ຄຳຖາມ (Questions) ຕ່ຳກວ່າ 1,000

en: Fewer than 1,000 questions have been run against this server. The recommendations may not be accurate.
lo: ມີຄຳຖາມໜ້ອຍກວ່າ 1,000 ຄຳຖາມທີ່ຖືກສົ່ງມາຫາເຊີເວີນີ້. ຄຳແນະນຳອາດຈະບໍ່ຊັດເຈນ.

en: Let the server run for a longer time until it has executed a greater amount of queries.
lo: ປ່ອຍໃຫ້ເຊີເວີເຮັດວຽກດົນກວ່າເກົ່າ ຈົນກວ່າມັນຈະປະມວນຜົນຄຳສັ່ງສອບຖາມໄດ້ໃນຈຳນວນທີ່ຫຼາຍຂຶ້ນ.

en: Current amount of Questions: %s
lo: ຈຳນວນຄຳຖາມໃນປັດຈຸບັນ: %s

en: Percentage of slow queries
lo: ເປີເຊັນຂອງຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າ

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
lo: ມີຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າເປັນຈຳນວນຫຼາຍ ເມື່ອທຽບກັບຈຳນວນຄຳສັ່ງສອບຖາມທັງໝົດ.

en: You might want to increase {long_query_time} or optimize the queries listed in the slow query log
lo: ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການເພີ່ມຄ່າ {long_query_time} ຫຼື ປັບແຕ່ງຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ມີຢູ່ໃນລັອກຄຳສັ່ງທີ່ຊ້າ (slow query log)

en: The slow query rate should be below 5%%, your value is %s%%.
lo: ອັດຕາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າຄວນຕ່ຳກວ່າ 5%%, ຄ່າຂອງທ່ານແມ່ນ %s%%.

en: Slow query rate
lo: ອັດຕາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າ

en: There is a high percentage of slow queries compared to the server uptime.
lo: ມີເປີເຊັນຂອງຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າສູງ ເມື່ອທຽບກັບເວລາເຮັດວຽກຂອງເຊີເວີ.

en: You have a slow query rate of %s per hour, you should have less than 1%% per hour.
lo: ທ່ານມີອັດຕາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າ %s ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ, ທ່ານຄວນມີຕ່ຳກວ່າ 1%% ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ.

en: Long query time
lo: ເວລາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ດົນ

en: {long_query_time} is set to 10 seconds or more, thus only slow queries that take above 10 seconds are logged.
lo: {long_query_time} ຖືກຕັ້ງໄວ້ທີ່ 10 ວິນາທີ ຫຼື ຫຼາຍກວ່າ, ດັ່ງນັ້ນສະເພາະຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າກວ່າ 10 ວິນາທີ ຈຶ່ງຈະຖືກບັນທຶກລັອກ.

en: It is suggested to set {long_query_time} to a lower value, depending on your environment. Usually a value of 1-5 seconds is suggested.
lo: ແນະນຳໃຫ້ຕັ້ງຄ່າ {long_query_time} ໃຫ້ຕ່ຳລົງ, ຂຶ້ນກັບສະພາບແວດລ້ອມການໃຊ້ງານຂອງທ່ານ. ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວແນະນຳໃຫ້ຕັ້ງເປັນ 1-5 ວິນາທີ.

en: long_query_time is currently set to %ds.
lo: long_query_time ຖືກຕັ້ງໄວ້ທີ່ %ds ໃນປັດຈຸບັນ.

en: Slow query logging
lo: ການບັນທຶກລັອກຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າ

en: The slow query log is disabled.
lo: ການບັນທຶກລັອກຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າຖືກປິດໃຊ້ງານຢູ່.

en: Enable slow query logging by setting {log_slow_queries} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
lo: ເປີດໃຊ້ການບັນທຶກລັອກຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າໂດຍການຕັ້ງຄ່າ {log_slow_queries} ເປັນ 'ON'. ສິ່ງນີ້ຈະຊ່ວຍໃນການແກ້ໄຂບັນຫາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ມີປະສິດທິພາບຕ່ຳ.

en: log_slow_queries is set to 'OFF'
lo: log_slow_queries ຖືກຕັ້ງເປັນ 'OFF'

en: Enable slow query logging by setting {slow_query_log} to 'ON'. This will help troubleshooting badly performing queries.
lo: ເປີດໃຊ້ການບັນທຶກລັອກຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຊ້າໂດຍການຕັ້ງຄ່າ {slow_query_log} ເປັນ 'ON'. ສິ່ງນີ້ຈະຊ່ວຍໃນການແກ້ໄຂບັນຫາຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ມີປະສິດທິພາບຕ່ຳ.

en: slow_query_log is set to 'OFF'
lo: slow_query_log ຖືກຕັ້ງເປັນ 'OFF'

en: The MySQL server version less than 5.1.
lo: ເວີຊັນຂອງເຊີເວີ MySQL ຕ່ຳກວ່າ 5.1.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
lo: ທ່ານຄວນອັບເກຣດ, ເພາະວ່າ MySQL 5.1 ໄດ້ປັບປຸງປະສິດທິພາບດີຂຶ້ນ ແລະ MySQL 5.5 ກໍຍິ່ງດີກວ່າເກົ່າ.

en: Current version: %s
lo: ເວີຊັນປັດຈຸບັນ: %s

en: Minor Version
lo: ເວີຊັນຍ່ອຍ

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
lo: ເວີຊັນຕ່ຳກວ່າ 5.1.30 (ລຸ້ນ GA ທຳອິດຂອງ 5.1).

en: You should upgrade, as recent versions of MySQL 5.1 have improved performance and MySQL 5.5 even more so.
lo: ທ່ານຄວນອັບເກຣດ, ເພາະວ່າ MySQL 5.1 ເວີຊັນຫຼ້າສຸດໄດ້ປັບປຸງປະສິດທິພາບດີຂຶ້ນ ແລະ MySQL 5.5 ກໍຍິ່ງດີກວ່າເກົ່າ.

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
lo: ເວີຊັນຕ່ຳກວ່າ 5.5.8 (ລຸ້ນ GA ທຳອິດຂອງ 5.5).

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
lo: ທ່ານຄວນອັບເກຣດເປັນ MySQL 5.5 ເວີຊັນທີ່ມີຄວາມສະຖຽນ.

en: Distribution
lo: ການແຈກຢາຍ (Distribution)

en: Version is compiled from source, not a MySQL official binary.
lo: ເວີຊັນນີ້ຖືກຄອມໄພລ໌ (compile) ຈາກຊອສໂຄດ, ບໍ່ແມ່ນໄຟລ໌ບາຍນາຣີທາງການຂອງ MySQL.

en: If you did not compile from source, you may be using a package modified by a distribution. The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries, not any package distributions (such as RedHat, Debian/Ubuntu etc).
lo: ຖ້າທ່ານບໍ່ໄດ້ຄອມໄພລ໌ຈາກຊອສໂຄດ, ທ່ານອາດຈະໃຊ້ແພັກເກດທີ່ຖືກດັດແປງໂດຍຜູ້ແຈກຢາຍ. ຄູ່ມື MySQL ຈະຖືກຕ້ອງສະເພາະກັບໄຟລ໌ບາຍນາຣີທາງການຂອງ MySQL ເທົ່ານັ້ນ, ບໍ່ແມ່ນແພັກເກດຈາກຜູ້ແຈກຢາຍອື່ນໆ (ເຊັ່ນ RedHat, Debian/Ubuntu ແລະ ອື່ນໆ).

en: 'source' found in version_comment
lo: ພົບ 'source' ໃນ version_comment

en: The MySQL manual only is accurate for official MySQL binaries.
lo: ຄູ່ມື MySQL ຈະຖືກຕ້ອງສະເພາະກັບໄຟລ໌ບາຍນາຣີທາງການຂອງ MySQL ເທົ່ານັ້ນ.

en: Percona documentation is at <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>
lo: ເອກະສານຂອງ Percona ຢູ່ທີ່ <a href="https://www.percona.com/software/documentation/">https://www.percona.com/software/documentation/</a>

en: 'percona' found in version_comment
lo: ພົບ 'percona' ໃນ version_comment

en: MySQL Architecture
lo: ສະຖາປັດຕະຍະກຳ MySQL

en: MySQL is not compiled as a 64-bit package.
lo: MySQL ບໍ່ໄດ້ຖືກຄອມໄພລ໌ເປັນແພັກເກດ 64 ບິດ.

en: Your memory capacity is above 3 GiB (assuming the Server is on localhost), so MySQL might not be able to access all of your memory. You might want to consider installing the 64-bit version of MySQL.
lo: ຄວາມຈຳ (RAM) ຂອງທ່ານຫຼາຍກວ່າ 3 GiB (ສົມມຸດວ່າເຊີເວີຢູ່ localhost), ດັ່ງນັ້ນ MySQL ອາດຈະບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງຄວາມຈຳທັງໝົດຂອງທ່ານໄດ້. ທ່ານອາດຈະພິຈາລະນາຕິດຕັ້ງ MySQL ເວີຊັນ 64 ບິດ.

en: Available memory on this host: %s
lo: ຄວາມຈຳທີ່ມີໃຫ້ໃນໂຮສນີ້: %s

en: Query caching method
lo: ວິທີການເຮັດແຄຊຄຳສັ່ງສອບຖາມ

en: Suboptimal caching method.
lo: ວິທີການເຮັດແຄຊຍັງບໍ່ດີເທົ່າທີ່ຄວນ.

en: You are using the MySQL Query cache with a fairly high traffic database. It might be worth considering to use <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> instead of the MySQL Query cache, especially if you have multiple replicas.
lo: ເຈົ້າກຳລັງໃຊ້ແຄຊ໌ການສອບຖາມຂອງ MySQL ກັບຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີການເຂົ້າເຖິງຂ້ອນຂ້າງສູງ. ມັນອາດຈະຄຸ້ມຄ່າທີ່ຈະພິຈາລະນາໃຊ້ <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/ha-memcached.html">memcached</a> ແທນແຄຊ໌ການສອບຖາມຂອງ MySQL, ໂດຍສະເພາະຖ້າເຈົ້າມີຫຼາຍເຣັບພລິກາ (replicas).

en: The query cache is enabled and the server receives %d queries per second. This rule fires if there is more than 100 queries per second.
lo: Query cache ຖືກເປີດໃຊ້ງານ ແລະ ເຊີເວີໄດ້ຮັບ %d ຄຳສັ່ງສອບຖາມຕໍ່ວິນາທີ. ກົດເກນນີ້ຈະເຮັດວຽກຖ້າມີຫຼາຍກວ່າ 100 ຄຳສັ່ງສອບຖາມຕໍ່ວິນາທີ.

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
lo: ເປີເຊັນຂອງການຈັດລຽງທີ່ເຮັດໃຫ້ເກີດຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ

en: Too many sorts are causing temporary tables.
lo: ການຈັດລຽງຫຼາຍເກີນໄປກຳລັງເຮັດໃຫ້ເກີດຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ.

en: Consider increasing {sort_buffer_size} and/or {read_rnd_buffer_size}, depending on your system memory limits.
lo: ພິຈາລະນາເພີ່ມ {sort_buffer_size} ແລະ/ຫຼື {read_rnd_buffer_size}, ໂດຍຂຶ້ນກັບຂີດຈຳກັດຄວາມຈຳຂອງລະບົບຂອງທ່ານ.

en: %s%% of all sorts cause temporary tables, this value should be lower than 10%%.
lo: %s%% ຂອງການຈັດລຽງທັງໝົດເຮັດໃຫ້ເກີດຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 10%%.

en: Rate of sorts that cause temporary tables
lo: ອັດຕາການຈັດລຽງທີ່ເຮັດໃຫ້ເກີດຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
lo: ຄ່າສະເລ່ຍຂອງຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ.

en: Sort rows
lo: ຈັດລຽງແຖວ

en: There are lots of rows being sorted.
lo: ມີແຖວຈຳນວນຫຼາຍກຳລັງຖືກຈັດລຽງ.

en: While there is nothing wrong with a high amount of row sorting, you might want to make sure that the queries which require a lot of sorting use indexed columns in the ORDER BY clause, as this will result in much faster sorting.
lo: ເຖິງວ່າຈະບໍ່ມີຫຍັງຜິດປົກກະຕິກັບການຈັດລຽງແຖວຈຳນວນຫຼາຍ, ແຕ່ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຕ້ອງມີການຈັດລຽງຫຼາຍນັ້ນ ໄດ້ໃຊ້ຄໍລຳທີ່ມີດັດສະນີໃນ ORDER BY ເພາະມັນຈະເຮັດໃຫ້ການຈັດລຽງໄວຂຶ້ນຫຼາຍ.

en: Sorted rows average: %s
lo: ຄ່າສະເລ່ຍຂອງແຖວທີ່ຖືກຈັດລຽງ: %s

en: Rate of joins without indexes
lo: ອັດຕາການ Join ໂດຍບໍ່ມີດັດສະນີ

en: There are too many joins without indexes.
lo: ມີການ Join ໂດຍບໍ່ມີດັດສະນີຫຼາຍເກີນໄປ.

en: This means that joins are doing full table scans. Adding indexes for the columns being used in the join conditions will greatly speed up table joins.
lo: ນີ້ໝາຍຄວາມວ່າການ Join ກຳລັງເຮັດການສະແກນຕາຕະລາງທັງໝົດ. ການເພີ່ມດັດສະນີສຳລັບຄໍລຳທີ່ໃຊ້ໃນເງື່ອນໄຂການ Join ຈະຊ່ວຍໃຫ້ການ Join ຕາຕະລາງໄວຂຶ້ນຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ.

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ຄ່າສະເລ່ຍການ Join ຕາຕະລາງ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Rate of reading first index entry
lo: ອັດຕາການອ່ານຂໍ້ມູນດັດສະນີທຳອິດ

en: The rate of reading the first index entry is high.
lo: ອັດຕາການອ່ານຂໍ້ມູນດັດສະນີທຳອິດແມ່ນສູງ.

en: This usually indicates frequent full index scans. Full index scans are faster than table scans but require lots of CPU cycles in big tables, if those tables that have or had high volumes of UPDATEs and DELETEs, running 'OPTIMIZE TABLE' might reduce the amount of and/or speed up full index scans. Other than that full index scans can only be reduced by rewriting queries.
lo: ໂດຍປົກກະຕິແລ້ວມັນບົ່ງບອກເຖິງການສະແກນດັດສະນີທັງໝົດເລື້ອຍໆ. ການສະແກນດັດສະນີທັງໝົດແມ່ນໄວກວ່າການສະແກນຕາຕະລາງທັງໝົດ ແຕ່ຕ້ອງໃຊ້ CPU ຫຼາຍໃນຕາຕະລາງຂະໜາດໃຫຍ່, ຖ້າຕາຕະລາງເຫຼົ່ານັ້ນມີການ UPDATE ແລະ DELETE ເປັນຈຳນວນຫຼາຍ, ການໃຊ້ 'OPTIMIZE TABLE' ອາດຈະຊ່ວຍຫຼຸດ ແລະ/ຫຼື ເພີ່ມຄວາມໄວໃນການສະແກນດັດສະນີທັງໝົດໄດ້. ນອກຈາກນັ້ນ, ການສະແກນດັດສະນີທັງໝົດສາມາດຫຼຸດຜ່ອນໄດ້ໂດຍການຂຽນຄຳສັ່ງສອບຖາມໃໝ່ເທົ່ານັ້ນ.

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ຄ່າສະເລ່ຍການສະແກນດັດສະນີ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Rate of reading fixed position
lo: ອັດຕາການອ່ານຈາກຕຳແໜ່ງທີ່ຄົງທີ່

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
lo: ອັດຕາການອ່ານຂໍ້ມູນຈາກຕຳແໜ່ງທີ່ຄົງທີ່ແມ່ນສູງ.

en: This indicates that many queries need to sort results and/or do a full table scan, including join queries that do not use indexes. Add indexes where applicable.
lo: ນີ້ບົ່ງບອກວ່າຄຳສັ່ງສອບຖາມຈຳນວນຫຼາຍຕ້ອງມີການຈັດລຽງຜົນໄດ້ຮັບ ແລະ/ຫຼື ເຮັດການສະແກນຕາຕະລາງທັງໝົດ, ລວມທັງຄຳສັ່ງ Join ທີ່ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ດັດສະນີ. ໃຫ້ເພີ່ມດັດສະນີໃນບ່ອນທີ່ເໝາະສົມ.

en: Rate of reading fixed position average: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ຄ່າສະເລ່ຍອັດຕາການອ່ານຕຳແໜ່ງທີ່ຄົງທີ່: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Rate of reading next table row
lo: ອັດຕາການອ່ານແຖວຕໍ່ໄປຂອງຕາຕະລາງ

en: The rate of reading the next table row is high.
lo: ອັດຕາການອ່ານແຖວຕໍ່ໄປຂອງຕາຕະລາງແມ່ນສູງ.

en: This indicates that many queries are doing full table scans. Add indexes where applicable.
lo: ນີ້ບົ່ງບອກວ່າຄຳສັ່ງສອບຖາມຈຳນວນຫຼາຍກຳລັງເຮັດການສະແກນຕາຕະລາງທັງໝົດ. ໃຫ້ເພີ່ມດັດສະນີໃນບ່ອນທີ່ເໝາະສົມ.

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ອັດຕາການອ່ານແຖວຕໍ່ໄປຂອງຕາຕະລາງ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Different tmp_table_size and max_heap_table_size
lo: ຄ່າ tmp_table_size ແລະ max_heap_table_size ແຕກຕ່າງກັນ

en: {tmp_table_size} and {max_heap_table_size} are not the same.
lo: {tmp_table_size} ແລະ {max_heap_table_size} ບໍ່ເທົ່າກັນ.

en: If you have deliberately changed one of either: The server uses the lower value of either to determine the maximum size of in-memory tables. So if you wish to increase the in-memory table limit you will have to increase the other value as well.
lo: ຖ້າທ່ານເຈດຕະນາປ່ຽນແປງຄ່າໃດໜຶ່ງ: ເຊີເວີຈະໃຊ້ຄ່າທີ່ຕ່ຳກວ່າລະຫວ່າງສອງຄ່ານີ້ເພື່ອມັກຳນົດຂະໜາດສູງສຸດຂອງຕາຕະລາງໃນໜ່ວຍຄວາມຈຳ. ດັ່ງນັ້ນ ຖ້າທ່ານຕ້ອງການເພີ່ມຂີດຈຳກັດຂອງຕາຕະລາງໃນໜ່ວຍຄວາມຈຳ ທ່ານຈະຕ້ອງເພີ່ມອີກຄ່າໜຶ່ງນຳ.

en: Current values are tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s
lo: ຄ່າປັດຈຸບັນແມ່ນ tmp_table_size: %s, max_heap_table_size: %s

en: Percentage of temp tables on disk
lo: ເປີເຊັນຂອງຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວໃນດິສກ໌

en: Many temporary tables are being written to disk instead of being kept in memory.
lo: ມີຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວຈຳນວນຫຼາຍຖືກຂຽນລົງດິສກ໌ ແທນທີ່ຈະຖືກເກັບໄວ້ໃນໜ່ວຍຄວາມຈຳ.

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the beginning of an <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">Article by the Pythian Group</a>
lo: ການເພີ່ມ {max_heap_table_size} ແລະ {tmp_table_size} ອາດຈະຊ່ວຍໄດ້. ແນວໃດກໍຕາມ ຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວບາງຢ່າງກໍຈະຖືກຂຽນລົງດິສກ໌ສະເໝີ ໂດຍບໍ່ຂຶ້ນກັບຄ່າເຫຼົ່ານີ້. ເພື່ອກຳຈັດບັນຫານີ້ ທ່ານຈະຕ້ອງຂຽນຄຳສັ່ງສອບຖາມໃໝ່ເພື່ອຫຼີກລ່ຽງເງື່ອນໄຂເຫຼົ່ານັ້ນ (ພາຍໃນຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ: ມີຄໍລຳ BLOB ຫຼື TEXT ຫຼື ມີຄໍລຳທີ່ມີຂະໜາດໃຫຍ່ກວ່າ 512 ໄບຕ໌) ຕາມທີ່ໄດ້ລະບຸໄວ້ໃນ <a href="https://www.facebook.com/note.php?note_id=10150111255065841&comments">ບົດຄວາມໂດຍ Pythian Group</a>

en: %s%% of all temporary tables are being written to disk, this value should be below 25%%
lo: %s%% ຂອງຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວທັງໝົດຖືກຂຽນລົງດິສກ໌, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 25%%

en: Temp disk rate
lo: ອັດຕາການໃຊ້ດິສກ໌ສຳລັບຂໍ້ມູນຊົ່ວຄາວ

en: Increasing {max_heap_table_size} and {tmp_table_size} might help. However some temporary tables are always being written to disk, independent of the value of these variables. To eliminate these you will have to rewrite your queries to avoid those conditions (Within a temporary table: Presence of a BLOB or TEXT column or presence of a column bigger than 512 bytes) as mentioned in the <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">MySQL Documentation</a>
lo: ການເພີ່ມຄ່າ {max_heap_table_size} ແລະ {tmp_table_size} ອາດຈະຊ່ວຍໄດ້. ແນວໃດກໍຕາມ ຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວບາງຢ່າງກໍຖືກຂຽນລົງດິສກ໌ສະເໝີ ໂດຍບໍ່ຂຶ້ນກັບຄ່າເຫຼົ່ານີ້. ເພື່ອແກ້ໄຂບັນຫານີ້ ເຈົ້າຈະຕ້ອງຂຽນຄຳສັ່ງສອບຖາມໃໝ່ເພື່ອຫຼີກລ່ຽງເງື່ອນໄຂເຫຼົ່ານັ້ນ ຕາມທີ່ລະບຸໄວ້ໃນ <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/internal-temporary-tables.html">ຄູ່ມື MySQL</a>

en: Rate of temporary tables being written to disk: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ອັດຕາຂອງຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວທີ່ຖືກຂຽນລົງດິສກ໌: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: MyISAM key buffer size
lo: ຂະໜາດ MyISAM key buffer

en: Key buffer is not initialized. No MyISAM indexes will be cached.
lo: Key buffer ບໍ່ໄດ້ຖືກເລີ່ມຕົ້ນ. ຈະບໍ່ມີການແຄຊດັດສະນີ MyISAM.

en: Set {key_buffer_size} depending on the size of your MyISAM indexes. 64M is a good start.
lo: ຕັ້ງຄ່າ {key_buffer_size} ໂດຍຂຶ້ນກັບຂະໜາດດັດສະນີ MyISAM ຂອງທ່ານ. 64M ແມ່ນການເລີ່ມຕົ້ນທີ່ດີ.

en: key_buffer_size is 0
lo: key_buffer_size ແມ່ນ 0

en: Max % MyISAM key buffer ever used
lo: % ສູງສຸດຂອງ MyISAM key buffer ທີ່ເຄີຍຖືກໃຊ້

en: MyISAM key buffer (index cache) % used is low.
lo: ເປີເຊັນການໃຊ້ MyISAM key buffer (index cache) ແມ່ນຕ່ຳ.

en: You may need to decrease the size of {key_buffer_size}, re-examine your tables to see if indexes have been removed, or examine queries and expectations about what indexes are being used.
lo: ທ່ານອາດຈະຕ້ອງຫຼຸດຂະໜາດຂອງ {key_buffer_size}, ກວດສອບຕາຕະລາງຂອງທ່ານຄືນໃໝ່ວ່າມີດັດສະນີໃດຖືກລຶບອອກບໍ່, ຫຼື ກວດສອບຄຳສັ່ງສອບຖາມ ແລະ ສິ່ງທີ່ຄາດຫວັງກ່ຽວກັບດັດສະນີທີ່ກຳລັງຖືກໃຊ້.

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
lo: ເປີເຊັນສູງສຸດຂອງ MyISAM key buffer ທີ່ເຄີຍໃຊ້: %s%%, ຄ່ານີ້ຄວນສູງກວ່າ 95%%

en: Percentage of MyISAM key buffer used
lo: ເປີເຊັນຂອງ MyISAM key buffer ທີ່ຖືກໃຊ້

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
lo: %% ຂອງ MyISAM key buffer ທີ່ຖືກໃຊ້: %s%%, ຄ່ານີ້ຄວນສູງກວ່າ 95%%

en: Percentage of index reads from memory
lo: ເປີເຊັນຂອງການອ່ານດັດສະນີຈາກໜ່ວຍຄວາມຈຳ

en: The % of indexes that use the MyISAM key buffer is low.
lo: ເປີເຊັນຂອງອິນເດັກທີ່ໃຊ້ MyISAM key buffer ແມ່ນຕ່ຳ.

en: You may need to increase {key_buffer_size}.
lo: ທ່ານອາດຈະຕ້ອງເພີ່ມຄ່າ {key_buffer_size}.

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
lo: ການອ່ານດັດສະນີຈາກໜ່ວຍຄວາມຈຳ: %s%%, ຄ່ານີ້ຄວນສູງກວ່າ 95%%

en: Rate of table open
lo: ອັດຕາການເປີດຕາຕະລາງ

en: The rate of opening tables is high.
lo: ອັດຕາການເປີດຕາຕະລາງແມ່ນສູງ.

en: Opening tables requires disk I/O which is costly. Increasing {table_open_cache} might avoid this.
lo: ການເປີດຕາຕະລາງຕ້ອງໃຊ້ Disk I/O ເຊິ່ງມີຕົ້ນທຶນສູງ. ການເພີ່ມ {table_open_cache} ອາດຈະຊ່ວຍຫຼີກລ່ຽງບັນຫານີ້ໄດ້.

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
lo: ອັດຕາການເປີດຕາຕະລາງ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 10 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Percentage of used open files limit
lo: ເປີເຊັນຂອງການໃຊ້ຂີດຈຳກັດການເປີດໄຟລ໌

en: The number of open files is approaching the max number of open files. You may get a "Too many open files" error.
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ທີ່ເປີດຢູ່ກຳລັງໃກ້ຈະຮອດຂີດຈຳກັດສູງສຸດ. ເຈົ້າອາດຈະພົບຂໍ້ຜິດພາດ "Too many open files".

en: Consider increasing {open_files_limit}, and check the error log when restarting after changing {open_files_limit}.
lo: ພິຈາລະນາເພີ່ມ {open_files_limit}, ແລະ ກວດສອບ error log ເມື່ອເຮັດການຣີສະຕາດຫຼັງຈາກປ່ຽນຄ່າ {open_files_limit}.

en: The number of opened files is at %s%% of the limit. It should be below 85%%
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ທີ່ຖືກເປີດຢູ່ທີ່ %s%% ຂອງຂີດຈຳກັດ. ມັນຄວນຈະຕ່ຳກວ່າ 85%%

en: Rate of open files
lo: ອັດຕາການເປີດໄຟລ໌

en: The rate of opening files is high.
lo: ອັດຕາການເປີດໄຟລ໌ແມ່ນສູງ.

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
lo: ອັດຕາການເປີດໄຟລ໌: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 5 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Immediate table locks %
lo: ເປີເຊັນການລັອກຕາຕະລາງທັນທີ

en: Too many table locks were not granted immediately.
lo: ມີການລັອກຕາຕະລາງຫຼາຍເກີນໄປທີ່ບໍ່ໄດ້ຮັບການອະນຸຍາດທັນທີ.

en: Optimize queries and/or use InnoDB to reduce lock wait.
lo: ປັບແຕ່ງຄຳສັ່ງສອບຖາມ ແລະ/ຫຼື ໃຊ້ InnoDB ເພື່ອຫຼຸດເວລາລໍຖ້າການລັອກ.

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
lo: ການລັອກຕາຕະລາງທັນທີ: %s%%, ຄ່ານີ້ຄວນສູງກວ່າ 95%%

en: Table lock wait rate
lo: ອັດຕາການລໍຖ້າການລັອກຕາຕະລາງ

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ອັດຕາການລໍຖ້າການລັອກຕາຕະລາງ: %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Thread cache is disabled, resulting in more overhead from new connections to MySQL.
lo: Thread cache ຖືກປິດໃຊ້ງານ, ເຮັດໃຫ້ເກີດ overhead ຫຼາຍຂຶ້ນຈາກການເຊື່ອມຕໍ່ໃໝ່ຫາ MySQL.

en: Enable the thread cache by setting {thread_cache_size} > 0.
lo: ເປີດໃຊ້ Thread cache ໂດຍການຕັ້ງຄ່າ {thread_cache_size} > 0.

en: The thread cache is set to 0
lo: Thread cache ຖືກຕັ້ງເປັນ 0

en: Thread cache hit rate %
lo: ອັດຕາການພົບຂໍ້ມູນໃນແຄຊ໌ຂອງເທຣດ %

en: Thread cache is not efficient.
lo: Thread cache ບໍ່ມີປະສິດທິພາບ.

en: Increase {thread_cache_size}.
lo: ເພີ່ມ {thread_cache_size}.

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
lo: Thread cache hitrate: %s%%, ຄ່ານີ້ຄວນສູງກວ່າ 80%%

en: Threads that are slow to launch
lo: ເທຣດທີ່ເລີ່ມຕົ້ນຊ້າ

en: There are too many threads that are slow to launch.
lo: ມີເທຣດຈຳນວນຫຼາຍເກີນໄປທີ່ເລີ່ມຕົ້ນຊ້າ.

en: This generally happens in case of general system overload as it is pretty simple operations. You might want to monitor your system load carefully.
lo: ໂດຍທົ່ວໄປແລ້ວມັນຈະເກີດຂຶ້ນໃນກໍລະນີທີ່ລະບົບເຮັດວຽກໜັກເກີນໄປ ເພາະມັນເປັນການເຮັດວຽກທີ່ຂ້ອນຂ້າງງ່າຍດາຍ. ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການຕິດຕາມການເຮັດວຽກຂອງລະບົບຢ່າງລະມັດລະວັງ.

en: %s thread(s) took longer than %s seconds to start, it should be 0
lo: ມີ %s ເທຣດທີ່ໃຊ້ເວລາດົນກວ່າ %s ວິນາທີໃນການເລີ່ມຕົ້ນ, ມັນຄວນຈະເປັນ 0

en: Slow launch time
lo: ເວລາການເລີ່ມຕົ້ນທີ່ຊ້າ

en: Slow_launch_time is above 2s.
lo: Slow_launch_time ສູງກວ່າ 2 ວິນາທີ.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
lo: ຕັ້ງຄ່າ {slow_launch_time} ເປັນ 1 ວິນາທີ ຫຼື 2 ວິນາທີ ເພື່ອນັບຈຳນວນເທຣດທີ່ເລີ່ມຕົ້ນຊ້າໃຫ້ຖືກຕ້ອງ.

en: slow_launch_time is set to %s
lo: slow_launch_time ຖືກຕັ້ງເປັນ %s

en: Percentage of used connections
lo: ເປີເຊັນຂອງການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຖືກໃຊ້

en: The maximum amount of used connections is getting close to the value of {max_connections}.
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ສູງສຸດທີ່ຖືກໃຊ້ກຳລັງເຂົ້າໃກ້ຄ່າຂອງ {max_connections}.

en: Increase {max_connections}, or decrease {wait_timeout} so that connections that do not close database handlers properly get killed sooner. Make sure the code closes database handlers properly.
lo: ເພີ່ມ {max_connections}, ຫຼື ຫຼຸດ {wait_timeout} ເພື່ອໃຫ້ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ບໍ່ໄດ້ປິດ database handlers ຢ່າງຖືກຕ້ອງຖືກຍົກເລີກໄວຂຶ້ນ. ກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າໂຄ້ດໄດ້ປິດ database handlers ຢ່າງເໝາະສົມ.

en: Max_used_connections is at %s%% of max_connections, it should be below 80%%
lo: Max_used_connections ຢູ່ທີ່ %s%% ຂອງ max_connections, ມັນຄວນຈະຕ່ຳກວ່າ 80%%

en: Percentage of aborted connections
lo: ເປີເຊັນຂອງການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຖືກຍົກເລີກ

en: Too many connections are aborted.
lo: ມີການເຊື່ອມຕໍ່ຈຳນວນຫຼາຍເກີນໄປທີ່ຖືກຍົກເລີກ.

en: Connections are usually aborted when they cannot be authorized. <a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">This article</a> might help you track down the source.
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ໂດຍປົກກະຕິຈະຖືກຍົກເລີກ ເມື່ອບໍ່ສາມາດຢືນຢັນສິດໄດ້.<a href="https://www.percona.com/blog/2008/08/23/how-to-track-down-the-source-of-aborted_connects/">ບົດຄວາມນີ້</a> ອາດຊ່ວຍທ່ານຕິດຕາມຫາຕົ້ນຕໍຂອງບັນຫາໄດ້.

en: %s%% of all connections are aborted. This value should be below 1%%
lo: %s%% ຂອງການເຊື່ອມຕໍ່ທັງໝົດຖືກຍົກເລີກ. ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1%%

en: Rate of aborted connections
lo: ອັດຕາການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຖືກຍົກເລີກ

en: Aborted connections rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ອັດຕາການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຖືກຍົກເລີກຢູ່ທີ່ %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Percentage of aborted clients
lo: ເປີເຊັນຂອງໄຄລເອັນທ໌ (clients) ທີ່ຖືກຍົກເລີກ

en: Too many clients are aborted.
lo: ມີໄຄລເອັນທ໌ຈຳນວນຫຼາຍເກີນໄປທີ່ຖືກຍົກເລີກ.

en: Clients are usually aborted when they did not close their connection to MySQL properly. This can be due to network issues or code not closing a database handler properly. Check your network and code.
lo: ໄຄລເອັນທ໌ມັກຈະຖືກຍົກເລີກເມື່ອພວກເຂົາບໍ່ໄດ້ປິດການເຊື່ອມຕໍ່ກັບ MySQL ຢ່າງຖືກຕ້ອງ. ສິ່ງນີ້ອາດຈະເກີດຈາກບັນຫາເຄືອຂ່າຍ ຫຼື ໂຄ້ດທີ່ບໍ່ໄດ້ປິດ database handler ຢ່າງຖືກຕ້ອງ. ໃຫ້ກວດສອບເຄືອຂ່າຍ ແລະ ໂຄ້ດຂອງທ່ານ.

en: %s%% of all clients are aborted. This value should be below 2%%
lo: %s%% ຂອງໄຄລເອັນທ໌ທັງໝົດຖືກຍົກເລີກ. ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 2%%

en: Rate of aborted clients
lo: ອັດຕາຂອງໄຄລເອັນທ໌ທີ່ຖືກຍົກເລີກ

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
lo: ອັດຕາໄຄລເອັນທ໌ທີ່ຖືກຍົກເລີກຢູ່ທີ່ %s, ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 1 ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Is InnoDB disabled?
lo: InnoDB ຖືກປິດໃຊ້ງານຢູ່ບໍ່?

en: You do not have InnoDB enabled.
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ເປີດໃຊ້ງານ InnoDB.

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
lo: ໂດຍປົກກະຕິແລ້ວ InnoDB ແມ່ນທາງເລືອກທີ່ດີກວ່າສຳລັບ table engines.

en: have_innodb is set to 'value'
lo: have_innodb ຖືກຕັ້ງເປັນ 'value'

en: InnoDB log size
lo: ຂະໜາດ InnoDB log

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
lo: ຂະໜາດຂອງ InnoDB log file ບໍ່ເໝາະສົມ ເມື່ອທຽບກັບ InnoDB buffer pool.

en: Especially on a system with a lot of writes to InnoDB tables you should set {innodb_log_file_size} to 25% of {innodb_buffer_pool_size}. However the bigger this value, the longer the recovery time will be when database crashes, so this value should not be set much higher than 256 MiB. Please note however that you cannot simply change the value of this variable. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
lo: ໂດຍສະເພາະໃນລະບົບທີ່ມີການຂຽນລົງໃນຕາຕະລາງ InnoDB ຫຼາຍ, ທ່ານຄວນຕັ້ງຄ່າ {innodb_log_file_size} ໃຫ້ເປັນ 25% ຂອງ {innodb_buffer_pool_size}. ແຕ່ຢ່າງໃດກໍຕາມ ຍິ່ງຄ່ານີ້ໃຫຍ່ເທົ່າໃດ, ເວລາໃນການກູ້ຄືນກໍຈະຍິ່ງດົນຂຶ້ນເທົ່ານັ້ນ ເມື່ອຖານຂໍ້ມູນຂັດຂ້ອງ, ດັ່ງນັ້ນ ຄ່ານີ້ບໍ່ຄວນຕັ້ງໃຫ້ສູງກວ່າ 256 MiB ຫຼາຍປານໃດ. ແຕ່ກະລຸນາໝາຍເຫດໄວ້ວ່າ ທ່ານບໍ່ສາມາດປ່ຽນຄ່າຂອງຕົວປ່ຽນນີ້ໄດ້ໂດຍກົງ. ທ່ານຈຳເປັນຕ້ອງປິດເຊີເວີ, ລຶບໄຟລ໌ລັອກຂອງ InnoDB ອອກ, ຕັ້ງຄ່າໃໝ່ໃນ my.cnf, ເປີດເຊີເວີຄືນໃໝ່, ແລ້ວກວດເບິ່ງລັອກຂໍ້ຜິດພາດວ່າທຸກຢ່າງປົກກະຕິດີຫຼືບໍ່. ເບິ່ງຕື່ມທີ່<a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ບົດຄວາມນີ້</a>

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
lo: ຂະໜາດ InnoDB log ຂອງທ່ານຢູ່ທີ່ %s%% ເມື່ອທຽບກັບຂະໜາດ InnoDB buffer pool, ມັນບໍ່ຄວນຕ່ຳກວ່າ 20%%

en: Max InnoDB log size
lo: ຂະໜາດ InnoDB log ສູງສຸດ

en: The InnoDB log file size is inadequately large.
lo: ຂະໜາດໄຟລ໌ InnoDB log ໃຫຍ່ເກີນຄວາມຈຳເປັນ.

en: It is usually sufficient to set {innodb_log_file_size} to 25% of the size of {innodb_buffer_pool_size}. A very big {innodb_log_file_size} slows down the recovery time after a database crash considerably. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">this Article</a>. You need to shutdown the server, remove the InnoDB log files, set the new value in my.cnf, start the server, then check the error logs if everything went fine. See also <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">this blog entry</a>
lo: ໂດຍປົກກະຕິແລ້ວ ການຕັ້ງຄ່າ {innodb_log_file_size} ໃຫ້ເປັນ 25% ຂອງຂະໜາດ {innodb_buffer_pool_size} ແມ່ນພຽງພໍແລ້ວ. ການຕັ້ງຄ່າ {innodb_log_file_size} ທີ່ໃຫຍ່ຫຼາຍ ຈະເຮັດໃຫ້ເວລາໃນການກູ້ຄືນຂໍ້ມູນຊ້າລົງຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ ຫຼັງຈາກທີ່ຖານຂໍ້ມູນຂັດຂ້ອງ. ເບິ່ງຕື່ມທີ່ <a href="https://www.percona.com/blog/2006/07/03/choosing-proper-innodb_log_file_size/">ບົດຄວາມນີ້</a>. ເຈົ້າຈຳເປັນຕ້ອງປິດເຊີເວີ, ລຶບໄຟລ໌ລັອກ (log files) ຂອງ InnoDB ອອກ, ກຳນົດຄ່າໃໝ່ໃນ my.cnf, ເປີດເຊີເວີ, ແລ້ວກວດກາເບິ່ງລັອກຂໍ້ຜິດພາດ (error logs) ວ່າທຸກຢ່າງຮຽບຮ້ອຍດີຫຼືບໍ່. ເບິ່ງຕື່ມທີ່ <a href="https://mysqldatabaseadministration.blogspot.com/2007/01/increase-innodblogfilesize-proper-way.html">ບົດຄວາມໃນບລັອກນີ້</a>

en: Your absolute InnoDB log size is %s MiB
lo: ຂະໜາດ InnoDB log ທີ່ແນ່ນອນຂອງທ່ານແມ່ນ %s MiB

en: InnoDB buffer pool size
lo: ຂະໜາດ InnoDB buffer pool

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
lo: InnoDB buffer pool ຂອງທ່ານຂ້ອນຂ້າງນ້ອຍ.

en: The InnoDB buffer pool has a profound impact on performance for InnoDB tables. Assign all your remaining memory to this buffer. For database servers that use solely InnoDB as storage engine and have no other services (e.g. a web server) running, you may set this as high as 80% of your available memory. If that is not the case, you need to carefully assess the memory consumption of your other services and non-InnoDB-Tables and set this variable accordingly. If it is set too high, your system will start swapping, which decreases performance significantly. See also <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">this article</a>
lo: InnoDB buffer pool ມີຜົນກະທົບຢ່າງຫຼວງຫຼາຍຕໍ່ປະສິດທິພາບຂອງຕາຕະລາງ InnoDB. ກຳນົດໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ຍັງເຫຼືອທັງໝົດໃຫ້ກັບບັບເຟີ (buffer) ນີ້. ສຳລັບເຊີເວີຖານຂໍ້ມູນທີ່ໃຊ້ສະເພາະ InnoDB ເປັນຕົວຈັດເກັບຂໍ້ມູນ (storage engine) ແລະ ບໍ່ມີບໍລິການອື່ນ (ເຊັ່ນ: ເວັບເຊີເວີ) ແລ່ນຢູ່, ເຈົ້າອາດຈະຕັ້ງຄ່ານີ້ໃຫ້ສູງເຖິງ 80% ຂອງໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ມີຢູ່. ຖ້າບໍ່ແມ່ນກໍລະນີນັ້ນ, ເຈົ້າຈຳເປັນຕ້ອງປະເມີນການນຳໃຊ້ໜ່ວຍຄວາມຈຳຂອງບໍລິການອື່ນໆ ແລະ ຕາຕະລາງທີ່ບໍ່ແມ່ນ InnoDB ຢ່າງລະມັດລະວັງ ແລະ ຕັ້ງຄ່າຕົວປ່ຽນນີ້ໃຫ້ເໝາະສົມ. ຖ້າຕັ້ງຄ່າສູງເກີນໄປ, ລະບົບຈະເລີ່ມໃຊ້ swapping ເຊິ່ງຈະເຮັດໃຫ້ປະສິດທິພາບຫຼຸດລົງຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ. ເບິ່ງຕື່ມທີ່ <a href="https://www.percona.com/blog/2007/11/03/choosing-innodb_buffer_pool_size/">ບົດຄວາມນີ້</a>

en: You are currently using %s%% of your memory for the InnoDB buffer pool. This rule fires if you are assigning less than 60%%, however this might be perfectly adequate for your system if you don't have much InnoDB tables or other services running on the same machine.
lo: ໃນປັດຈຸບັນທ່ານກຳລັງໃຊ້ %s%% ຂອງຄວາມຈຳຂອງທ່ານສຳລັບ InnoDB buffer pool. ກົດເກນນີ້ຈະເຮັດວຽກຖ້າທ່ານກຳນົດໄວ້ຕ່ຳກວ່າ 60%%, ແນວໃດກໍຕາມ ມັນອາດຈະພຽງພໍແລ້ວສຳລັບລະບົບຂອງທ່ານ ຖ້າທ່ານບໍ່ມີຕາຕະລາງ InnoDB ຫຼາຍ ຫຼື ບໍ່ມີບໍລິການອື່ນໆທີ່ເຮັດວຽກຢູ່ໃນເຄື່ອງດຽວກັນ.

en: MyISAM concurrent inserts
lo: ການແຊກຂໍ້ມູນພ້ອມກັນຂອງ MyISAM

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
lo: ເປີດໃຊ້ {concurrent_insert} ໂດຍການຕັ້ງຄ່າເປັນ 1

en: Setting {concurrent_insert} to 1 reduces contention between readers and writers for a given table. See also <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">MySQL Documentation</a>
lo: ການຕັ້ງຄ່າ {concurrent_insert} ເປັນ 1 ຈະຊ່ວຍຫຼຸດຜ່ອນການຍາດແຍ່ງລະຫວ່າງຜູ້ອ່ານ ແລະ ຜູ້ຂຽນຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ. ເບິ່ງເພີ່ມເຕີມໄດ້ທີ່ <a href="https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/concurrent-inserts.html">ເອກະສານ MySQL</a>

en: concurrent_insert is set to 0
lo: concurrent_insert ຖືກຕັ້ງເປັນ 0

en: Query cache disabled
lo: Query cache ຖືກປິດໃຊ້ງານ

en: The query cache is not enabled.
lo: Query cache ບໍ່ໄດ້ຖືກເປີດໃຊ້ງານ.

en: The query cache is known to greatly improve performance if configured correctly. Enable it by setting {query_cache_size} to a 2 digit MiB value and setting {query_cache_type} to 'ON'. <b>Note:</b> If you are using memcached, ignore this recommendation.
lo: Query cache ເປັນທີ່ຮູ້ຈັກກັນດີວ່າມັນຊ່ວຍປັບປຸງປະສິດທິພາບໄດ້ຢ່າງຫຼວງຫຼາຍຖ້າຕັ້ງຄ່າຢ່າງຖືກຕ້ອງ. ເປີດໃຊ້ມັນໂດຍການຕັ້ງຄ່າ {query_cache_size} ເປັນຄ່າ MiB ທີ່ມີ 2 ຫຼັກ ແລະ ຕັ້ງ {query_cache_type} ເປັນ 'ON'. <b>ໝາຍເຫດ:</b> ຖ້າທ່ານກຳລັງໃຊ້ memcached ໃຫ້ຂ້າມຄຳແນະນຳນີ້.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
lo: query_cache_size ຖືກຕັ້ງເປັນ 0 ຫຼື query_cache_type ຖືກຕັ້ງເປັນ 'OFF'

en: Query cache efficiency (%)
lo: ປະສິດທິພາບຂອງ Query cache (%)

en: Query cache not running efficiently, it has a low hit rate.
lo: Query cache ເຮັດວຽກບໍ່ມີປະສິດທິພາບ, ມັນມີອັດຕາການ hit ຕ່ຳ.

en: Consider increasing {query_cache_limit}.
lo: ພິຈາລະນາເພີ່ມ {query_cache_limit}.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
lo: ອັດຕາການ hit ຂອງ query cache ໃນປັດຈຸບັນແມ່ນ %s%% ເຊິ່ງຕ່ຳກວ່າ 20%%

en: Query Cache usage
lo: ການໃຊ້ Query Cache

en: Less than 80% of the query cache is being utilized.
lo: ມີການໃຊ້ງານ Query cache ໜ້ອຍກວ່າ 80%.

en: This might be caused by {query_cache_limit} being too low. Flushing the query cache might help as well.
lo: ສິ່ງນີ້ອາດຈະເກີດຈາກ {query_cache_limit} ຕ່ຳເກີນໄປ. ການລ້າງ (flushing) query cache ກໍອາດຈະຊ່ວຍໄດ້ຄືກັນ.

en: The current ratio of free query cache memory to total query cache size is %s%%. It should be above 80%%
lo: ອັດຕາສ່ວນຂອງຄວາມຈຳ query cache ທີ່ຫວ່າງທຽບກັບຂະໜາດທັງໝົດແມ່ນ %s%%. ມັນຄວນຈະສູງກວ່າ 80%%

en: Query cache fragmentation
lo: ການແຕກແຍກ (fragmentation) ຂອງ Query cache

en: The query cache is considerably fragmented.
lo: Query cache ມີການແຕກແຍກຂ້ອນຂ້າງຫຼາຍ.

en: Severe fragmentation is likely to (further) increase Qcache_lowmem_prunes. This might be caused by many Query cache low memory prunes due to {query_cache_size} being too small. For a immediate but short lived fix you can flush the query cache (might lock the query cache for a long time). Carefully adjusting {query_cache_min_res_unit} to a lower value might help too, e.g. you can set it to the average size of your queries in the cache using this formula: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache
lo: ການແຕກແຍກຂອງຂໍ້ມູນຢ່າງຮຸນແຮງມີທ່າອ່ຽງທີ່ຈະເພີ່ມຄ່າ Qcache_lowmem_prunes (ຕື່ມອີກ). ສິ່ງນີ້ອາດເກີດຈາກການຕັດຂໍ້ມູນອອກຈາກແຄສ໌ຄຳສັ່ງ (Query cache) ເລື້ອຍໆ ເນື່ອງຈາກ {query_cache_size} ມີຂະໜາດນ້ອຍເກີນໄປ. ສຳລັບການແກ້ໄຂແບບທັນທີແຕ່ມີຜົນພຽງໄລຍະສັ້ນ ເຈົ້າສາມາດລ້າງແຄສ໌ຄຳສັ່ງ (flush) ໄດ້ (ແຕ່ອາດຈະເຮັດໃຫ້ແຄສ໌ຄຳສັ່ງຖືກລັອກເປັນເວລາດົນ). ການປັບ {query_cache_min_res_unit} ໃຫ້ມີຄ່າຕ່ຳລົງຢ່າງລະມັດລະວັງກໍອາດຈະຊ່ວຍໄດ້ເຊັ່ນກັນ, ຕົວຢ່າງ: ເຈົ້າສາມາດຕັ້ງຄ່າມັນໃຫ້ເປັນຂະໜາດສະເລ່ຍຂອງຄຳສັ່ງໃນແຄສ໌ ໂດຍໃຊ້ສູດນີ້: (query_cache_size - qcache_free_memory) / qcache_queries_in_cache

en: The cache is currently fragmented by %s%% , with 100%% fragmentation meaning that the query cache is an alternating pattern of free and used blocks. This value should be below 20%%.
lo: ໃນປັດຈຸບັນ cache ມີການແຕກແຍກຢູ່ທີ່ %s%%, ໂດຍການແຕກແຍກ 100%% ໝາຍຄວາມວ່າ query cache ມີລັກສະນະສະຫຼັບກັນລະຫວ່າງບລັອກທີ່ຫວ່າງ ແລະ ບລັອກທີ່ຖືກໃຊ້. ຄ່ານີ້ຄວນຕ່ຳກວ່າ 20%%.

en: Query cache low memory prunes
lo: ການລຶບລ້າງຄຳສັ່ງໃນແຄຊ໌ຍ້ອນໜ່ວຍຄວາມຈຳຕ່ຳ

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
lo: ຄຳສັ່ງສອບຖາມທີ່ຖືກແຄຊໄວ້ຖືກລຶບອອກຈາກ query cache ຍ້ອນວ່າຄວາມຈຳ query cache ຕ່ຳ.

en: You might want to increase {query_cache_size}, however keep in mind that the overhead of maintaining the cache is likely to increase with its size, so do this in small increments and monitor the results.
lo: ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການເພີ່ມ {query_cache_size}, ແນວໃດກໍຕາມ ໃຫ້ຈື່ໄວ້ວ່າ overhead ໃນການຮັກສາ cache ຈະເພີ່ມຂຶ້ນຕາມຂະໜາດຂອງມັນ, ດັ່ງນັ້ນໃຫ້ຄ່ອຍໆເພີ່ມເທື່ອລະໜ້ອຍ ແລະ ຕິດຕາມຜົນ.

en: The ratio of removed queries to inserted queries is %s%%. The lower this value is, the better (This rules firing limit: 0.1%%)
lo: ອັດຕາສ່ວນຂອງຄຳສັ່ງທີ່ຖືກລຶບອອກທຽບກັບຄຳສັ່ງທີ່ຖືກເພີ່ມເຂົ້າແມ່ນ %s%%. ຍິ່ງຄ່ານີ້ຕ່ຳເທົ່າໃດກໍຍິ່ງດີ (ຂີດຈຳກັດຂອງກົດເກນນີ້ແມ່ນ: 0.1%%)

en: Query cache max size
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງ Query cache

en: The query cache size is above 128 MiB. Big query caches may cause significant overhead that is required to maintain the cache.
lo: ຂະໜາດຂອງ query cache ສູງກວ່າ 128 MiB. query cache ທີ່ໃຫຍ່ເກີນໄປອາດຈະເຮັດໃຫ້ເກີດ overhead ຫຼາຍໃນການຮັກສາ cache.

en: Depending on your environment, it might be performance increasing to reduce this value.
lo: ຂຶ້ນກັບສະພາບແວດລ້ອມການໃຊ້ງານຂອງທ່ານ, ການຫຼຸດຄ່ານີ້ລົງອາດຈະຊ່ວຍເພີ່ມປະສິດທິພາບໄດ້.

en: Current query cache size: %s
lo: ຂະໜາດ query cache ປັດຈຸບັນ: %s

en: Query cache min result size
lo: ຂະໜາດຜົນໄດ້ຮັບຕ່ຳສຸດຂອງ Query cache

en: The max size of the result set in the query cache is the default of 1 MiB.
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງຜົນໄດ້ຮັບໃນ query cache ແມ່ນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນທີ່ 1 MiB.

en: Changing {query_cache_limit} (usually by increasing) may increase efficiency. This variable determines the maximum size a query result may have to be inserted into the query cache. If there are many query results above 1 MiB that are well cacheable (many reads, little writes) then increasing {query_cache_limit} will increase efficiency. Whereas in the case of many query results being above 1 MiB that are not very well cacheable (often invalidated due to table updates) increasing {query_cache_limit} might reduce efficiency.
lo: ການປ່ຽນແປງ {query_cache_limit} (ໂດຍປົກກະຕິແມ່ນການເພີ່ມຂຶ້ນ) ອາດຈະຊ່ວຍເພີ່ມປະສິດທິພາບໄດ້. ຕົວປ່ຽນນີ້ກຳນົດຂະໜາດສູງສຸດຂອງຜົນໄດ້ຮັບທີ່ຈະຖືກເກັບໃນ query cache. ຖ້າມີຜົນໄດ້ຮັບຫຼາຍກວ່າ 1 MiB ທີ່ສາມາດເຮັດ cache ໄດ້ດີ ການເພີ່ມຄ່ານີ້ຈະຊ່ວຍໃຫ້ດີຂຶ້ນ. ແຕ່ຖ້າຜົນໄດ້ຮັບນັ້ນມີການປ່ຽນແປງເລື້ອຍໆ ການເພີ່ມຄ່ານີ້ກໍອາດຈະຫຼຸດປະສິດທິພາບລົງ.

en: query_cache_limit is set to 1 MiB
lo: query_cache_limit ຖືກຕັ້ງເປັນ 1 MiB

en: Error when evaluating: %s
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ປະເມີນ: %s

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
lo: ການປະເມີນເງື່ອນໄຂເບື້ອງຕົ້ນສຳລັບກົດ '%s' ລົ້ມເຫຼວ.

en: Failed calculating value for rule '%s'.
lo: ການຄິດໄລ່ຄ່າສຳລັບກົດ '%s' ລົ້ມເຫຼວ.

en: Failed running test for rule '%s'.
lo: ການທົດສອບສຳລັບກົດ '%s' ລົ້ມເຫຼວ.

en: Failed formatting string for rule '%s'.
lo: ການຈັດຮູບແບບຂໍ້ຄວາມສຳລັບກົດ '%s' ລົ້ມເຫຼວ.

en: per second
lo: ຕໍ່ວິນາທີ

en: per minute
lo: ຕໍ່ນາທີ

en: per hour
lo: ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: per day
lo: ຕໍ່ມື້

en: Search:
lo: ຄົ້ນຫາ:

en: Go
lo: ໄປ

en: Keyname
lo: ຊື່ຄີ (Keyname)

en: Description
lo: ລາຍລະອຽດ

en: Page number:
lo: ເລກໜ້າ:

en: Show all
lo: ສະແດງທັງໝົດ

en: Unknown
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກ

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
lo: ເຢຍລະມັນ (ຕາມປຶ້ມໂທລະສັບ)

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
lo: ເຢຍລະມັນ (ຕາມວັດຈະນານຸກົມ)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
lo: ສະເປນ (ດັ້ງເດີມ)

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
lo: ສະເປນ (ສະໄໝໃໝ່)

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
lo: ບໍ່ແຍກຕົວພິມໃຫຍ່-ນ້ອຍ (ci)

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
lo: ແຍກຕົວພິມໃຫຍ່-ນ້ອຍ (cs)

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
lo: ບໍ່ແຍກເຄື່ອງໝາຍວັນນະຍຸດ (ai)

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
lo: ແຍກເຄື່ອງໝາຍວັນນະຍຸດ (as)

[ctx: Collation variant]
en: kana-sensitive
lo: ແຍກຕົວອັກສອນຄານະ (ks)

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
lo: ຫຼາຍລະດັບ

[ctx: Collation variant]
en: binary
lo: ຖານສອງ (bin)

[ctx: Collation variant]
en: no-pad
lo: ບໍ່ມີການເຕີມຊ່ອງວ່າງ (no-pad)

[ctx: Collation]
en: Binary
lo: ຖານສອງ (Binary)

[ctx: Collation]
en: Unicode
lo: ຢູນິໂຄດ (Unicode)

[ctx: Collation]
en: West European
lo: ຢູໂຣບຕາເວັນຕົກ

[ctx: Collation]
en: Central European
lo: ຢູໂຣບກາງ

[ctx: Collation]
en: Russian
lo: ຣັດເຊຍ

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
lo: ຈີນແບບງ່າຍ

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
lo: ຈີນແບບດັ້ງເດີມ

[ctx: Collation]
en: Chinese
lo: ຈີນ

[ctx: Collation]
en: Japanese
lo: ຍີ່ປຸ່ນ

[ctx: Collation]
en: Baltic
lo: ບານຕິກ

[ctx: Collation]
en: Armenian
lo: ອາເມເນຍ

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
lo: ຊີຣິນລິກ

[ctx: Collation]
en: Arabic
lo: ອາຣັບ

[ctx: Collation]
en: Korean
lo: ເກົາຫຼີ

[ctx: Collation]
en: Hebrew
lo: ຮີບຣູ

[ctx: Collation]
en: Georgian
lo: ຈໍເຈຍ

[ctx: Collation]
en: Greek
lo: ເກຣັກ

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
lo: ເຊັກ-ສະໂລວັກ

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
lo: ຢູເຄຣນ

[ctx: Collation]
en: Turkish
lo: ຕຸຣະກີ

[ctx: Collation]
en: Swedish
lo: ສະວີເດັນ

[ctx: Collation]
en: Thai
lo: ໄທ

[ctx: Collation]
en: Unknown
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກ

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
lo: ບູນກາຣີ

[ctx: Collation]
en: Croatian
lo: ໂຄຣເອເຊຍ

[ctx: Collation]
en: Czech
lo: ເຊັກ

[ctx: Collation]
en: Danish
lo: ເດນມາກ

[ctx: Collation]
en: English
lo: ອັງກິດ

[ctx: Collation]
en: Esperanto
lo: ເອສເປີຣັນໂຕ

[ctx: Collation]
en: Estonian
lo: ເອສໂຕເນຍ

[ctx: Collation]
en: Hungarian
lo: ຮົງກາຣີ

[ctx: Collation]
en: Icelandic
lo: ໄອສແລນ

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
lo: ລາຕິນຄລາສສິກ

[ctx: Collation]
en: Latvian
lo: ລັດເວຍ

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
lo: ລິທົວເນຍ

[ctx: Collation]
en: Burmese
lo: ມຽນມາ

[ctx: Collation]
en: Persian
lo: ເປີເຊຍ

[ctx: Collation]
en: Polish
lo: ໂປແລນ

[ctx: Collation]
en: Romanian
lo: ໂຣມາເນຍ

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
lo: ສິງຫະຫຼະ

[ctx: Collation]
en: Slovak
lo: ສະໂລວັກ

[ctx: Collation]
en: Slovenian
lo: ສະໂລວີເນຍ

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
lo: ຫວຽດນາມ

en: You should upgrade to %s %s or later.
lo: ທ່ານຄວນອັບເກຣດເປັນ %s %s ຫຼື ເວີຊັນໃໝ່ກວ່າ.

en: Error: Token mismatch
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ໂທເຄັນ (Token) ບໍ່ກົງກັນ

en: Failed to set session cookie. Maybe you are using HTTP instead of HTTPS to access phpMyAdmin.
lo: ຕັ້ງຄ່າເຊດຊັນຄຸກກີ້ (session cookie) ບໍ່ສຳເລັດ. ບາງທີທ່ານອາດຈະໃຊ້ HTTP ແທນ HTTPS ເພື່ອເຂົ້າໃຊ້ phpMyAdmin.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
lo: ທ່ານໄດ້ເປີດ mbstring.func_overload ເຊິ່ງອາດເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນເສຍຫາຍໄດ້!

en: The ini_get and/or ini_set functions are disabled in php.ini. phpMyAdmin requires these functions!
lo: ຟັງຊັນ ini_get ແລະ/ຫຼື ini_set ຖືກປິດໃຊ້ງານໃນ php.ini. phpMyAdmin ຈຳເປັນຕ້ອງໃຊ້ຟັງຊັນເຫຼົ່ານີ້!

en: GLOBALS overwrite attempt
lo: ພະຍາຍາມຂຽນທັບ GLOBALS

en: possible exploit
lo: ອາດເປັນການໂຈມຕີລະບົບ

en: Users cannot set a higher value
lo: ຜູ້ໃຊ້ບໍ່ສາມາດຕັ້ງຄ່າໃຫ້ສູງກວ່ານີ້ໄດ້

en: If enabled, user can enter any MySQL server in login form for cookie auth.
lo: ຫາກເປີດໃຊ້, ຜູ້ໃຊ້ສາມາດປ້ອນ MySQL ເຊີເວີໃດກໍໄດ້ໃນຟອມເຂົ້າສູ່ລະບົບສຳລັບການຢືນຢັນຕົວຕົນດ້ວຍຄຸກກີ້.

en: Restricts the MySQL servers the user can enter when a login to an arbitrary MySQL server is enabled by matching the IP or hostname of the MySQL server to the given regular expression.
lo: ຈຳກັດ MySQL ເຊີເວີທີ່ຜູ້ໃຊ້ສາມາດປ້ອນໄດ້ ເມື່ອເປີດໃຊ້ການເຂົ້າສູ່ລະບົບແບບກຳນົດເອງ ໂດຍການປຽບທຽບ IP ຫຼື ຊື່ໂຮສຂອງ MySQL ເຊີເວີ ກັບ regular expression ທີ່ກຳນົດ.

en: Enabling this allows a page located on a different domain to call phpMyAdmin inside a frame, and is a potential [strong]security hole[/strong] allowing cross-frame scripting (XSS) attacks.
lo: ການເປີດໃຊ້ສິ່ງນີ້ອະນຸຍາດໃຫ້ໜ້າເວັບໃນໂດເມນອື່ນເອີ້ນໃຊ້ phpMyAdmin ພາຍໃນເຟຣມໄດ້, ຊຶ່ງອາດເປັນ [strong]ຊ່ອງໂຫວ່ດ້ານຄວາມປອດໄພ[/strong] ທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ມີການໂຈມຕີແບບ cross-frame scripting (XSS).

en: Secret passphrase used for encrypting cookies in [kbd]cookie[/kbd] authentication.
lo: ລະຫັດລັບທີ່ໃຊ້ສຳລັບການເຂົ້າລະຫັດຄຸກກີ້ໃນການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບ [kbd]cookie[/kbd].

en: Enable bzip2 compression for import operations.
lo: ເປີດໃຊ້ການບີບອັດ bzip2 ສຳລັບການນຳເຂົ້າ.

en: Enter the URL for your reCAPTCHA v2 compatible API.
lo: ປ້ອນ URL ສຳລັບ reCAPTCHA v2 API ຂອງເຈົ້າ.

en: Enter the Content-Security-Policy snippet for your reCAPTCHA v2 compatible API.
lo: ປ້ອນ Content-Security-Policy snippet ສຳລັບ reCAPTCHA v2 API ຂອງເຈົ້າ.

en: Enter the request parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
lo: ປ້ອນພາຣາມີເຕີຄຳຮ້ອງຂໍ (request parameter) ທີ່ໃຊ້ໂດຍ reCAPTCHA v2 API ຂອງເຈົ້າ.

en: Enter the response parameter used by your reCAPTCHA v2 compatible API.
lo: ປ້ອນພາຣາມີເຕີການຕອບກັບ (response parameter) ທີ່ໃຊ້ໂດຍ reCAPTCHA v2 API ຂອງເຈົ້າ.

en: Enter your public key for the reCAPTCHA service on your domain.
lo: ປ້ອນ public key ຂອງເຈົ້າສຳລັບບໍລິການ reCAPTCHA ເທິງໂດເມນຂອງເຈົ້າ.

en: Enter your private key for your domain reCAPTCHA service.
lo: ປ້ອນ private key ຂອງເຈົ້າສຳລັບບໍລິການ reCAPTCHA ຂອງໂດເມນເຈົ້າ.

en: Enter your siteverify URL for your reCAPTCHA service.
lo: ປ້ອນ siteverify URL ສຳລັບບໍລິການ reCAPTCHA ຂອງເຈົ້າ.

en: Defines which type of editing controls should be used for CHAR and VARCHAR columns; [kbd]input[/kbd] - allows limiting of input length, [kbd]textarea[/kbd] - allows newlines in columns.
lo: ກຳນົດຮູບແບບການແກ້ໄຂທີ່ຈະໃຊ້ກັບຖັນ CHAR ແລະ VARCHAR; [kbd]input[/kbd] - ຈຳກັດຄວາມຍາວຂອງການປ້ອນໄດ້, [kbd]textarea[/kbd] - ສາມາດຂຶ້ນແຖວໃໝ່ໃນຖັນໄດ້.

en: Use user-friendly editor for editing SQL queries (CodeMirror) with syntax highlighting and line numbers.
lo: ໃຊ້ເຄື່ອງມືແກ້ໄຂທີ່ໃຊ້ງ່າຍສຳລັບຄຳສັ່ງ SQL (CodeMirror) ພ້ອມການເນັ້ນໄວຍາກອນ ແລະ ເລກແຖວ.

en: Find any errors in the query before executing it. Requires CodeMirror to be enabled.
lo: ກວດຫາຂໍ້ຜິດພາດໃນຄຳສັ່ງກ່ອນການປະມວນຜົນ. ຈຳເປັນຕ້ອງເປີດໃຊ້ CodeMirror ກ່ອນ.

en: Defines the minimum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
lo: ກຳນົດຂະໜາດຂັ້ນຕ່ຳຂອງຫ້ອງປ້ອນຂໍ້ມູນສຳລັບຖັນ CHAR ແລະ VARCHAR.

en: Defines the maximum size for input fields generated for CHAR and VARCHAR columns.
lo: ກຳນົດຂະໜາດສູງສຸດຂອງຫ້ອງປ້ອນຂໍ້ມູນສຳລັບຖັນ CHAR ແລະ VARCHAR.

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
lo: ບີບອັດ gzip ໃນຂະນະທີ່ສົ່ງອອກໂດຍບໍ່ໃຊ້ໜ່ວຍຄວາມຈຳຫຼາຍ; ຫາກພົບບັນຫາກັບໄຟລ໌ gzip ໃຫ້ປິດຟີເຈີນີ.

en: Whether a warning ("Are your really sure…") should be displayed when you're about to lose data.
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງຄຳເຕືອນ ("ທ່ານແນ່ໃຈແທ້ບໍ່...") ຫຼື ບໍ່ ເມື່ອທ່ານກຳລັງຈະເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນສູນເສຍ.

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
lo: ການເຕີມຊື່ຕາຕະລາງ ແລະ ຊື່ຖັນໃຫ້ອັດຕະໂນມັດໃນຄຳສັ່ງ SQL.

en: Values for options list for default transformations. These will be overwritten if transformation is filled in at table structure page.
lo: ຄ່າສຳລັບລາຍການຕົວເລືອກໃນການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ. ສິ່ງເຫຼົ່ານີ້ຈະຖືກຂຽນທັບ ຫາກມີການກຳນົດການແປງຄ່າໃນໜ້າໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ.

en: Disable the table maintenance mass operations, like optimizing or repairing the selected tables of a database.
lo: ປິດໃຊ້ງານການບຳລຸງຮັກສາຕາຕະລາງແບບກຸ່ມ ເຊັ່ນ: ການປັບແຕ່ງ (Optimize) ຫຼື ຊ່ອມແຊມ (Repair) ຕາຕະລາງທີ່ເລືອກ.

en: Set the number of seconds a script is allowed to run ([kbd]0[/kbd] for no limit).
lo: ກຳນົດຈຳນວນວິນາທີທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ສະຄຣິບເຮັດວຽກ ([kbd]0[/kbd] ຄືບໍ່ຈຳກັດ).

en: Exclude definition of current user
lo: ບໍ່ລວມຄຳນິຍາມ (Definition) ຂອງຜູ້ໃຊ້ປັດຈຸບັນ

en: Sort order for items in a foreign-key dropdown box; [kbd]content[/kbd] is the referenced data, [kbd]id[/kbd] is the key value.
lo: ລຳດັບການຈັດລຽງສຳລັບລາຍການໃນດຣອບດາວ Foreign-key; [kbd]content[/kbd] ແມ່ນຂໍ້ມູນທີ່ອ້າງອີງ, [kbd]id[/kbd] ແມ່ນຄ່າຂອງຄີ.

en: Specify browser's title bar text. Refer to [doc@faq6-27]documentation[/doc] for magic strings that can be used to get special values.
lo: ກຳນົດຂໍ້ຄວາມເທິງແຖບຫົວຂໍ້ຂອງບຣາວເຊີ. ເບິ່ງ [doc@faq6-27]documentation[/doc] ສຳລັບຂໍ້ຄວາມ magic ທີ່ໃຊ້ເພື່ອດຶງຄ່າພິເສດ.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
lo: ກະລຸນາຮັບຊາບວ່າ phpMyAdmin ເປັນພຽງສ່ວນຕິດຕໍ່ຜູ້ໃຊ້ ແລະ ຟີເຈີຂອງມັນບໍ່ໄດ້ຈຳກັດການເຮັດວຽກຂອງ MySQL.

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
lo: ການຕັ້ງຄ່າເຊີເວີຂັ້ນສູງ, ຫ້າມປ່ຽນຕົວເລືອກເຫຼົ່ານີ້ ເວັ້ນເສຍແຕ່ທ່ານຈະຮູ້ວ່າພວກມັນມີໄວ້ເພື່ອຫຍັງ.

en: Configure phpMyAdmin configuration storage to gain access to additional features, see [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] in documentation.
lo: ຕັ້ງຄ່າບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນ phpMyAdmin ເພື່ອເຂົ້າເຖິງຟີເຈີເພີ່ມເຕີມ, ເບິ່ງ [doc@linked-tables]phpMyAdmin configuration storage[/doc] ໃນເອກະສານ.

en: Tracking of changes made in database. Requires the phpMyAdmin configuration storage.
lo: ການຕິດຕາມການປ່ຽນແປງທີ່ເກີດຂຶ້ນໃນຖານຂໍ້ມູນ. ຈຳເປັນຕ້ອງມີບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin.

en: Customize browse mode.
lo: ປັບແຕ່ງໂໝດການເບິ່ງ.

en: Customize default options.
lo: ປັບແຕ່ງຕົວເລືອກເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Settings for phpMyAdmin developers.
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບນັກພັດທະນາ phpMyAdmin.

en: Customize edit mode.
lo: ປັບແຕ່ງໂໝດການແກ້ໄຂ.

en: Customize default export options.
lo: ປັບແຕ່ງຕົວເລືອກການສົ່ງອອກເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Set some commonly used options.
lo: ຕັ້ງຄ່າຕົວເລືອກທີ່ໃຊ້ເລື້ອຍໆ.

en: Customize default common import options.
lo: ປັບແຕ່ງຕົວເລືອກການນຳເຂົ້າທົ່ວໄປເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Set import and export directories and compression options.
lo: ຕັ້ງຄ່າໂຟນເດີນຳເຂົ້າ/ສົ່ງອອກ ແລະ ຕົວເລືອກການບີບອັດ.

en: Databases display options.
lo: ຕົວເລືອກການສະແດງຜົນຖານຂໍ້ມູນ.

en: Customize appearance of the navigation panel.
lo: ປັບແຕ່ງຮູບລັກສະນະຂອງແຜງນຳທາງ.

en: Customize the navigation tree.
lo: ປັບແຕ່ງຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ.

en: Servers display options.
lo: ຕົວເລືອກການສະແດງຜົນເຊີເວີ.

en: Tables display options.
lo: ຕົວເລືອກການສະແດງຜົນຕາຕະລາງ.

en: Settings that didn't fit anywhere else.
lo: ການຕັ້ງຄ່າທີ່ບໍ່ໄດ້ຢູ່ໃນໝວດໝູ່ອື່ນ.

en: Authentication settings.
lo: ການຕັ້ງຄ່າການຢືນຢັນຕົວຕົນ.

en: Enter server connection parameters.
lo: ປ້ອນພະລາມິເຕີການເຊື່ອມຕໍ່ເຊີເວີ.

en: Customize links shown in SQL Query boxes.
lo: ປັບແຕ່ງລິງທີ່ສະແດງໃນຫ້ອງຄຳສັ່ງ SQL.

en: SQL queries settings.
lo: ການຕັ້ງຄ່າຄຳສັ່ງ SQL.

en: Customize startup page.
lo: ປັບແຕ່ງໜ້າເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
lo: ເລືອກລາຍລະອຽດທີ່ຈະສະແດງໃນໂຄງສ້າງຖານຂໍ້ມູນ (ລາຍຊື່ຕາຕະລາງ).

en: Settings for the table structure (list of columns).
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ (ລາຍຊື່ຖັນ).

en: Choose how you want tabs to work.
lo: ເລືອກວິທີການເຮັດວຽກຂອງແຖບ.

en: Customize text input fields.
lo: ປັບແຕ່ງຫ້ອງປ້ອນຂໍ້ຄວາມ.

en: Customize default options
lo: ປັບແຕ່ງຕົວເລືອກເລີ່ມຕົ້ນ

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
lo: ປິດຄຳເຕືອນບາງຢ່າງທີ່ສະແດງໂດຍ phpMyAdmin.

en: Enable gzip compression for import and export operations.
lo: ເປີດໃຊ້ການບີບອັດ gzip ສຳລັບການນຳເຂົ້າ ແລະ ສົ່ງອອກ.

en: If enabled, phpMyAdmin continues computing multiple-statement queries even if one of the queries failed.
lo: ຫາກເປີດໃຊ້, phpMyAdmin ຈະປະມວນຜົນຄຳສັ່ງຕໍ່ໄປ ເຖິງແມ່ນວ່າບາງຄຳສັ່ງຈະລົ້ມເຫຼວກໍຕາມ.

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຢຸດການນຳເຂົ້າຫາກສະຄຣິບກວດພົບວ່າໃກ້ຈະໝົດເວລາ. ນີ້ເປັນວິທີທີ່ດີໃນການນຳເຂົ້າໄຟລ໌ຂະໜາດໃຫຍ່, ແຕ່ອາດເຮັດໃຫ້ທຸລະກຳ (Transaction) ຜິດພາດໄດ້.

en: Default format; be aware that this list depends on location (database, table) and only SQL is always available.
lo: ຮູບແບບເລີ່ມຕົ້ນ; ຮັບຊາບວ່າລາຍການນີ້ຂຶ້ນກັບຕຳແໜ່ງ (ຖານຂໍ້ມູນ, ຕາຕະລາງ) ແລະ ມີພຽງ SQL ເທົ່ານັ້ນທີ່ມີໃຫ້ໃຊ້ສະເໝີ.

en: Update data when duplicate keys found on import
lo: ອັບເດດຂໍ້ມູນເມື່ອພົບຄີທີ່ຊ້ຳກັນໃນລະຫວ່າງການນຳເຂົ້າ

en: Number of queries to skip from start.
lo: ຈຳນວນຄຳສັ່ງທີ່ຈະຂ້າມຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມຕົ້ນ.

en: If TRUE, logout deletes cookies for all servers; when set to FALSE, logout only occurs for the current server. Setting this to FALSE makes it easy to forget to log out from other servers when connected to multiple servers.
lo: ຫາກເປັນ TRUE, ການອອກຈາກລະບົບຈະລຶບຄຸກກີ້ຂອງທຸກເຊີເວີ; ຫາກເປັນ FALSE ຈະອອກສະເພາະເຊີເວີປັດຈຸບັນ. ການຕັ້ງເປັນ FALSE ອາດເຮັດໃຫ້ທ່ານລືມອອກຈາກລະບົບເຊີເວີອື່ນ ເມື່ອເຊື່ອມຕໍ່ຫຼາຍເຊີເວີ.

en: Define whether the previous login should be recalled or not in [kbd]cookie[/kbd] authentication mode.
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ຈື່ຊື່ຜູ້ໃຊ້ທີ່ເຄີຍເຂົ້າສູ່ລະບົບກ່ອນໜ້ານີ້ ຫຼື ບໍ່ ໃນໂໝດ [kbd]cookie[/kbd].

en: Defines how long (in seconds) a login cookie should be stored in browser. The default of 0 means that it will be kept for the existing session only, and will be deleted as soon as you close the browser window. This is recommended for non-trusted environments.
lo: ກຳນົດໄລຍະເວລາ (ວິນາທີ) ທີ່ຈະເກັບຄຸກກີ້ການເຂົ້າສູ່ລະບົບໄວ້ໃນບຣາວເຊີ. ຄ່າ 0 ໝາຍເຖິງເກັບໄວ້ສະເພາະເຊດຊັນປັດຈຸບັນ ແລະ ຈະຖືກລຶບທັນທີທີ່ປິດບຣາວເຊີ.

en: Maximum number of characters used when a SQL query is displayed.
lo: ຈຳນວນຕົວອັກສອນສູງສຸດທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອສະແດງຄຳສັ່ງ SQL.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
lo: ຈຳນວນລາຍການທີ່ສາມາດສະແດງໄດ້ໃນແຕ່ລະໜ້າ ໃນລະດັບທຳອິດຂອງຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
lo: ຈຳນວນລາຍການທີ່ສາມາດສະແດງໄດ້ໃນແຕ່ລະໜ້າຂອງຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ.

en: Number of rows displayed when browsing a result set. If the result set contains more rows, "Previous" and "Next" links will be shown.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຈະສະແດງເມື່ອເບິ່ງຜົນລັດ. ຫາກຜົນລັດມີຫຼາຍກວ່ານີ້, ລິງ "ກ່ອນໜ້າ" ແລະ "ຖັດໄປ" ຈະສະແດງຂຶ້ນ.

en: The number of bytes a script is allowed to allocate, e.g. [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] for no limit and [kbd]0[/kbd] for no change).
lo: ຈຳນວນໄບຕ໌ທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ສະຄຣິບໃຊ້ງານ ເຊັ່ນ [kbd]32M[/kbd] ([kbd]-1[/kbd] ຄືບໍ່ຈຳກັດ ແລະ [kbd]0[/kbd] ຄືບໍ່ມີການປ່ຽນແປງ).

en: In the navigation panel, replaces the database tree with a selector
lo: ໃນແຜງນຳທາງ, ແທນທີ່ຕົ້ນໄມ້ຖານຂໍ້ມູນດ້ວຍຕົວເລືອກ

en: Link with main panel by highlighting the current database or table.
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ກັບແຜງຫຼັກໂດຍການເນັ້ນຖານຂໍ້ມູນ ຫຼື ຕາຕະລາງປັດຈຸບັນ.

en: Open the linked page in the main window ([code]main[/code]) or in a new one ([code]new[/code]).
lo: ເປີດໜ້າເວັບທີ່ເຊື່ອມໂຍງໃນໜ້າຕ່າງຫຼັກ ([code]main[/code]) ຫຼື ໃນໜ້າຕ່າງໃໝ່ ([code]new[/code]).

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
lo: ກຳນົດຈຳນວນລາຍການຂັ້ນຕ່ຳ (ຕາຕະລາງ, View, Routine ແລະ Event) ເພື່ອໃຫ້ສະແດງຫ້ອງຄົ້ນຫາ.

en: Group items in the navigation tree (determined by the separator defined in the Databases and Tables tabs above).
lo: ຈັດກຸ່ມລາຍການໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ (ກຳນົດໂດຍຕົວຂັ້ນທີ່ລະບຸໃນແຖບຖານຂໍ້ມູນ ແລະ ຕາຕະລາງດ້ານເທິງ).

en: Whether to offer the possibility of tree expansion in the navigation panel.
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ມີການຂະຫຍາຍຕົ້ນໄມ້ໃນແຜງນຳທາງ ຫຼື ບໍ່.

en: Whether to show procedures under database in the navigation tree
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງ Procedure ພາຍໃຕ້ຖານຂໍ້ມູນໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ ຫຼື ບໍ່

en: Whether to expand single database in the navigation tree automatically.
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ຂະຫຍາຍຖານຂໍ້ມູນດຽວໃນແຖວນຳທາງໂດຍອັດຕະໂນມັດຫຼືບໍ່.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
lo: ຕັ້ງເປັນ 0 ເພື່ອພັບແຜງນຳທາງ.

en: Show logo in navigation panel.
lo: ສະແດງໂລໂກ້ໃນແຜງນຳທາງ.

en: URL where logo in the navigation panel will point to.
lo: URL ທີ່ໂລໂກ້ໃນແຜງນຳທາງຈະລິງໄປຫາ.

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
lo: ສະແດງຕົວເລືອກເຊີເວີທີ່ດ້ານເທິງຂອງແຜງນຳທາງ.

en: String that separates databases into different tree levels.
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ໃຊ້ຂັ້ນຖານຂໍ້ມູນອອກເປັນລະດັບຕ່າງໆ ໃນຕົ້ນໄມ້.

en: String that separates tables into different tree levels.
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ໃຊ້ຂັ້ນຕາຕະລາງອອກເປັນລະດັບຕ່າງໆ ໃນຕົ້ນໄມ້.

en: Highlight server under the mouse cursor.
lo: ເນັ້ນເຊີເວີທີ່ເມົາສ໌ຊີ້ຢູ່.

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງຕາຕະລາງພາຍໃຕ້ຖານຂໍ້ມູນໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ ຫຼື ບໍ່

en: Whether to show views under database in the navigation tree
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງ View ພາຍໃຕ້ຖານຂໍ້ມູນໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ ຫຼື ບໍ່

en: Whether to show functions under database in the navigation tree
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງ Function ພາຍໃຕ້ຖານຂໍ້ມູນໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ ຫຼື ບໍ່

en: Whether to show events under database in the navigation tree
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງ Event ພາຍໃຕ້ຖານຂໍ້ມູນໃນຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ ຫຼື ບໍ່

en: [kbd]SMART[/kbd] - i.e. descending order for columns of type TIME, DATE, DATETIME and TIMESTAMP, ascending order otherwise.
lo: [kbd]SMART[/kbd] - ຄືການລຽງລຳດັບຈາກຫຼາຍຫາໜ້ອຍສຳລັບຄໍລຳປະເພດ TIME, DATE, DATETIME ແລະ TIMESTAMP, ສ່ວນປະເພດອື່ນໆແມ່ນລຽງຈາກໜ້ອຍຫາຫຼາຍ.

en: Disable the default warning that is displayed on the database details Structure page if any of the required tables for the phpMyAdmin configuration storage could not be found.
lo: ປິດການແຈ້ງເຕືອນເລີ່ມຕົ້ນທີ່ຈະສະແດງໃນໜ້າໂຄງສ້າງຖານຂໍ້ມູນ ຫາກບໍ່ພົບຕາຕະລາງທີ່ຈຳເປັນສຳລັບການເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າຂອງ phpMyAdmin.

en: Disable the default warning that is displayed on the Structure page if column names in a table are reserved MySQL words.
lo: ປິດການແຈ້ງເຕືອນເລີ່ມຕົ້ນທີ່ຈະສະແດງໃນໜ້າໂຄງສ້າງ ຫາກຊື່ຄໍລຳໃນຕາຕະລາງເປັນຄຳສະຫງວນຂອງ MySQL.

en: Enable if you want DB-based query history (requires phpMyAdmin configuration storage). If disabled, this utilizes JS-routines to display query history (lost by window close).
lo: ເປີດໃຊ້ງານຫາກທ່ານຕ້ອງການປະຫວັດການສັ່ງງານໂດຍໃຊ້ຖານຂໍ້ມູນ (ຕ້ອງມີບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin). ຫາກປິດໄວ້, ມັນຈະໃຊ້ JS-routines ເພື່ອສະແດງປະຫວັດການສັ່ງງານ (ເຊິ່ງຈະຫາຍໄປເມື່ອປິດໜ້າຕ່າງ).

en: Sets the effective timezone; possibly different than the one from your database server
lo: ກຳນົດເຂດເວລາທີ່ມີຜົນບັງຄັບໃຊ້; ອາດຈະແຕກຕ່າງຈາກເຂດເວລາຂອງເຊີເວີຖານຂໍ້ມູນຂອງທ່ານ

en: Leave blank for no [doc@bookmarks@]bookmark[/doc] support, suggested: [kbd]pma__bookmark[/kbd]
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບ [doc@bookmarks@]ບຸກມາກ[/doc], ແນະນຳ: [kbd]pma__bookmark[/kbd]

en: Leave blank for no column comments/media types, suggested: [kbd]pma__column_info[/kbd].
lo: ປະວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການໃຊ້ຄຳອະທິບາຍຄໍລຳ/ປະເພດມີເດຍ, ຄ່າທີ່ແນະນຳຄື: [kbd]pma__column_info[/kbd].

en: A special MySQL user configured with limited permissions, more information available on [doc@linked-tables]documentation[/doc].
lo: ຜູ້ໃຊ້ MySQL ພິເສດທີ່ຖືກຕັ້ງຄ່າໃຫ້ມີສິດຈຳກັດ, ເບິ່ງຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມໄດ້ທີ່ [doc@linked-tables]ເອກະສານ[/doc].

en: An alternate host to hold the configuration storage; leave blank to use the already defined host.
lo: ໂຮສສຳຮອງສຳລັບເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ; ປະຫວ່າງໄວ້ເພື່ອໃຊ້ໂຮສທີ່ກຳນົດໄວ້ແລ້ວ.

en: An alternate port to connect to the host that holds the configuration storage; leave blank to use the default port, or the already defined port, if the controlhost equals host.
lo: ພອດສຳຮອງສຳລັບເຊື່ອມຕໍ່ກັບໂຮສທີ່ເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ; ປະຫວ່າງໄວ້ເພື່ອໃຊ້ພອດເລີ່ມຕົ້ນ.

en: More information on [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] and [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]
lo: ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມທີ່ [a@https://github.com/phpmyadmin/phpmyadmin/issues/8970]phpMyAdmin issue tracker[/a] ແລະ [a@https://bugs.mysql.com/19588]MySQL Bugs[/a]

en: Leave blank for no SQL query history support, suggested: [kbd]pma__history[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບປະຫວັດຄຳສັ່ງ SQL, ແນະນຳ: [kbd]pma__history[/kbd].

en: Limits number of table preferences which are stored in database, the oldest records are automatically removed.
lo: ຈຳກັດຈຳນວນການຕັ້ງຄ່າຕາຕະລາງທີ່ຈະເກັບໄວ້ໃນຖານຂໍ້ມູນ, ລາຍການທີ່ເກົ່າທີ່ສຸດຈະຖືກລຶບອອກໂດຍອັດຕະໂນມັດ.

en: Leave blank for no QBE saved searches support, suggested: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບການບັນທຶກການຄົ້ນຫາ QBE, ແນະນຳ: [kbd]pma__savedsearches[/kbd].

en: Leave blank for no export template support, suggested: [kbd]pma__export_templates[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບແມ່ແບບການສົ່ງອອກ, ແນະນຳ: [kbd]pma__export_templates[/kbd].

en: Leave blank for no central columns support, suggested: [kbd]pma__central_columns[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບຄໍລຳສ່ວນກາງ, ແນະນຳ: [kbd]pma__central_columns[/kbd].

en: You can use MySQL wildcard characters (% and _), escape them if you want to use their literal instances, i.e. use [kbd]'my\_db'[/kbd] and not [kbd]'my_db'[/kbd].
lo: ທ່ານສາມາດໃຊ້ MySQL wildcard (% ແລະ _), ໃຊ້ escape ຫາກຕ້ອງການໃຊ້ຕົວອັກສອນນັ້ນແທ້ໆ ເຊັ່ນ: [kbd]'my\_db'[/kbd].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບ PDF schema, ແນະນຳ: [kbd]pma__pdf_pages[/kbd].

en: Database used for relations, bookmarks, and PDF features. See [doc@linked-tables]pmadb[/doc] for complete information. Leave blank for no support. Suggested: [kbd]phpmyadmin[/kbd].
lo: ຖານຂໍ້ມູນທີ່ໃຊ້ສຳລັບຄວາມສຳພັນ, ບຸກມາກ ແລະ PDF. ເບິ່ງຂໍ້ມູນທີ່ [doc@linked-tables]pmadb[/doc]. ແນະນຳ: [kbd]phpmyadmin[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" recently used tables across sessions, suggested: [kbd]pma__recent[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຈື່ຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ລ້າສຸດຂ້າມເຊດຊັນ, ແນະນຳ: [kbd]pma__recent[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" favorite tables across sessions, suggested: [kbd]pma__favorite[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຈື່ຕາຕະລາງທີ່ມັກຂ້າມເຊດຊັນ, ແນະນຳ: [kbd]pma__favorite[/kbd].

en: Leave blank for no [doc@relations@]relation-links[/doc] support, suggested: [kbd]pma__relation[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບ [doc@relations@]ລິ້ງຄວາມສຳພັນ[/doc], ແນະນຳ: [kbd]pma__relation[/kbd].

en: See [doc@authentication-modes]authentication types[/doc] for an example.
lo: ເບິ່ງຕົວຢ່າງໄດ້ທີ່ [doc@authentication-modes]ປະເພດການກວດສອບສິດ[/doc].

en: Leave blank for no PDF schema support, suggested: [kbd]pma__table_coords[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບ PDF schema, ແນະນຳ: [kbd]pma__table_coords[/kbd].

en: Table to describe the display columns, leave blank for no support; suggested: [kbd]pma__table_info[/kbd].
lo: ຕາຕະລາງສຳລັບອະທິບາຍຄໍລຳການສະແດງຜົນ; ແນະນຳ: [kbd]pma__table_info[/kbd].

en: Leave blank for no "persistent" tables' UI preferences across sessions, suggested: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຈື່ການຕັ້ງຄ່າ UI ຂອງຕາຕະລາງຂ້າມເຊດຊັນ, ແນະນຳ: [kbd]pma__table_uiprefs[/kbd].

en: Whether a DROP DATABASE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a database.
lo: ກຳນົດວ່າຈະເພີ່ມຄຳສັ່ງ DROP DATABASE IF EXISTS ເປັນບັນທັດທຳອິດໃນລັອກເມື່ອສ້າງຖານຂໍ້ມູນຫຼືບໍ່.

en: Whether a DROP TABLE IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a table.
lo: ກຳນົດວ່າຈະເພີ່ມຄຳສັ່ງ DROP TABLE IF EXISTS ເປັນບັນທັດທຳອິດໃນລັອກເມື່ອສ້າງຕາຕະລາງຫຼືບໍ່.

en: Whether a DROP VIEW IF EXISTS statement will be added as first line to the log when creating a view.
lo: ກຳນົດວ່າຈະເພີ່ມຄຳສັ່ງ DROP VIEW IF EXISTS ເປັນບັນທັດທຳອິດໃນລັອກເມື່ອສ້າງ View ຫຼືບໍ່.

en: Defines the list of statements the auto-creation uses for new versions.
lo: ກຳນົດລາຍການຄຳສັ່ງທີ່ການສ້າງເວີຊັນໃໝ່ອັດຕະໂນມັດຈະນຳໃຊ້.

en: Leave blank for no SQL query tracking support, suggested: [kbd]pma__tracking[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການຮອງຮັບການຕິດຕາມຄຳສັ່ງ SQL, ແນະນຳ: [kbd]pma__tracking[/kbd].

en: Whether the tracking mechanism creates versions for tables and views automatically.
lo: ກຳນົດວ່າລະບົບຕິດຕາມຈະສ້າງເວີຊັນສຳລັບຕາຕະລາງ ແລະ View ອັດຕະໂນມັດຫຼືບໍ່.

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ຕ້ອງການເກັບການຕັ້ງຄ່າຜູ້ໃຊ້ໃນຖານຂໍ້ມູນ, ແນະນຳ: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Both this table and the user groups table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__users[/kbd].
lo: ຕ້ອງມີທັງຕາຕະລາງນີ້ ແລະ ຕາຕະລາງກຸ່ມຜູ້ໃຊ້ເພື່ອເປີດໃຊ້ງານເມນູທີ່ປັບແຕ່ງໄດ້; ແນະນຳ: [kbd]pma__users[/kbd].

en: Both this table and the users table are required to enable the configurable menus feature; leaving either one of them blank will disable this feature, suggested: [kbd]pma__usergroups[/kbd].
lo: ຕ້ອງມີທັງຕາຕະລາງນີ້ ແລະ ຕາຕະລາງຜູ້ໃຊ້ເພື່ອເປີດໃຊ້ງານເມນູທີ່ປັບແຕ່ງໄດ້; ແນະນຳ: [kbd]pma__usergroups[/kbd].

en: Leave blank to disable the feature to hide and show navigation items, suggested: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ເພື່ອປິດການໃຊ້ງານການເຊື່ອງ/ສະແດງລາຍການນຳທາງ, ແນະນຳ: [kbd]pma__navigationhiding[/kbd].

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
lo: ຄຳອະທິບາຍເຊີເວີນີ້ໃຫ້ເຂົ້າໃຈງ່າຍ. ປະຫວ່າງໄວ້ເພື່ອສະແດງຊື່ໂຮສແທນ.

en: Leave blank if not used.
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ໄດ້ໃຊ້.

en: Leave blank for defaults.
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ສຳລັບຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ.

en: HTTP Basic Auth Realm name to display when doing HTTP Auth.
lo: ຊື່ Realm ຂອງ HTTP Basic Auth ທີ່ຈະສະແດງເມື່ອມີການກວດສອບສິດຜ່ານ HTTP.

en: Authentication method to use.
lo: ວິທີການກວດສອບສິດທີ່ຈະໃຊ້.

en: Compress connection to MySQL server.
lo: ບີບອັດການເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີ MySQL.

en: Hide databases matching regular expression (PCRE).
lo: ເຊື່ອງຖານຂໍ້ມູນທີ່ກົງກັບ regular expression (PCRE).

en: Hostname where MySQL server is running.
lo: ຊື່ໂຮສ (Hostname) ທີ່ເຊີເວີ MySQL ກຳລັງເຮັດວຽກ.

en: Leave empty if not using config auth.
lo: ປະຫວ່າງໄວ້ຫາກບໍ່ໄດ້ໃຊ້ config auth.

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
lo: ພອດທີ່ເຊີເວີ MySQL ເປີດຮັບການເຊື່ອມຕໍ່, ປະຫວ່າງໄວ້ສຳລັບຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Socket on which MySQL server is listening, leave empty for default.
lo: Socket ທີ່ເຊີເວີ MySQL ເປີດຮັບການເຊື່ອມຕໍ່, ປະຫວ່າງໄວ້ສຳລັບຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ.

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
lo: ເປີດໃຊ້ SSL ສຳລັບການເຊື່ອມຕໍ່ຫາເຊີເວີ MySQL.

en: Please note that enabling this has no effect with [kbd]config[/kbd] authentication mode because the password is hard coded in the configuration file; this does not limit the ability to execute the same command directly.
lo: ໝາຍເຫດ: ການເປີດໃຊ້ງານນີ້ບໍ່ມີຜົນກັບໂໝດ [kbd]config[/kbd] ເພາະລະຫັດຜ່ານຖືກຝັງໄວ້ໃນໄຟລ໌ຕັ້ງຄ່າແລ້ວ.

en: Show or hide a column displaying the Creation timestamp for all tables.
lo: ສະແດງ ຫຼື ເຊື່ອງຄໍລຳທີ່ສະແດງເວລາທີ່ສ້າງສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ.

en: Show or hide a column displaying the Last update timestamp for all tables.
lo: ສະແດງ ຫຼື ເຊື່ອງຄໍລຳທີ່ສະແດງເວລາອັບເດດລ້າສຸດສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ.

en: Show or hide a column displaying the Last check timestamp for all tables.
lo: ສະແດງ ຫຼື ເຊື່ອງຄໍລຳທີ່ສະແດງເວລາກວດສອບລ້າສຸດສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ.

en: Defines whether or not type fields should be initially displayed in edit/insert mode.
lo: ກຳນົດວ່າຈະສະແດງຟີວປະເພດ (type) ໃນໂໝດແກ້ໄຂ/ເພີ່ມຂໍ້ມູນ ເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຫຼືບໍ່.

en: Shows link to [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a] output.
lo: ສະແດງລິ້ງໄປຫາໜ້າຜົນລັບຂອງ [a@https://www.php.net/manual/en/function.phpinfo.php]phpinfo()[/a].

en: Whether a user should be displayed a "show all (rows)" button.
lo: ກຳນົດວ່າຈະສະແດງປຸ່ມ "ສະແດງທັງໝົດ (ແຖວ)" ໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ຫຼືບໍ່.

en: Show or hide a column displaying the comments for all tables.
lo: ສະແດງ ຫຼື ເເຊື່ອງຄໍລຳທີ່ສະແດງຄຳອະທິບາຍສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ.

en: Show or hide a column displaying the charset for all tables.
lo: ສະແດງ ຫຼື ເຊື່ອງຄໍລຳທີ່ສະແດງຊຸດຕົວອັກສອນສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ.

en: Display the function fields in edit/insert mode.
lo: ສະແດງຟີວຟັງຊັນໃນໂໝດແກ້ໄຂ/ເພີ່ມຂໍ້ມູນ.

en: Whether to show hint or not.
lo: ກຳນົດວ່າຈະສະແດງຄຳແນະນຳ (hint) ຫຼື ບໍ່.

en: Defines whether SQL queries generated by phpMyAdmin should be displayed.
lo: ກຳນົດວ່າຈະສະແດງຄຳສັ່ງ SQL ທີ່ສ້າງໂດຍ phpMyAdmin ຫຼື ບໍ່.

en: Allow to display database and table statistics (e.g. space usage).
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສະແດງສະຖິຕິຂອງຖານຂໍ້ມູນ ແລະ ຕາຕະລາງ (ເຊັ່ນ: ການໃຊ້ເນື້ອທີ່).

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
lo: ໝາຍຕາຕະລາງທີ່ຖືກໃຊ້ ແລະ ເຮັດໃຫ້ສາມາດສະແດງຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີຕາຕະລາງທີ່ຖືກລັອກໄດ້.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if Suhosin is detected.
lo: ປິດການແຈ້ງເຕືອນເລີ່ມຕົ້ນທີ່ຈະສະແດງໃນໜ້າຫຼັກຫາກກວດພົບ Suhosin.

en: Disable the default warning that is displayed on the main page if the value of the PHP setting session.gc_maxlifetime is less than the value of `LoginCookieValidity`.
lo: ປິດການແຈ້ງເຕືອນເມື່ອຄ່າ session.gc_maxlifetime ຂອງ PHP ໜ້ອຍກວ່າ LoginCookieValidity.

en: Textarea size (columns) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
lo: ຂະໜາດຂອງ Textarea (ຄໍລຳ) ໃນໂໝດແກ້ໄຂ, ຄ່ານີ້ຈະຖືກຄູນສອງສຳລັບ textarea ຂອງຄຳສັ່ງ SQL.

en: Textarea size (rows) in edit mode, this value will be emphasized for SQL query textareas (*2).
lo: ຂະໜາດຂອງ Textarea (ແຖວ) ໃນໂໝດແກ້ໄຂ, ຄ່ານີ້ຈະຖືກຄູນສອງສຳລັບ textarea ຂອງຄຳສັ່ງ SQL.

en: Input proxies as [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. The following example specifies that phpMyAdmin should trust a HTTP_X_FORWARDED_FOR (X-Forwarded-For) header coming from the proxy 1.2.3.4:[br][kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].
lo: ໃສ່ Proxy ເປັນ [kbd]IP: trusted HTTP header[/kbd]. ຕົວຢ່າງ: [kbd]1.2.3.4: HTTP_X_FORWARDED_FOR[/kbd].

en: When disabled, users cannot set any of the options below, regardless of the checkbox on the right.
lo: ເມື່ອປິດໄວ້, ຜູ້ໃຊ້ຈະບໍ່ສາມາດຕັ້ງຄ່າຕົວເລືອກຂ້າງລຸ່ມນີ້ໄດ້.

en: The URL of the proxy to be used when retrieving the information about the latest version of phpMyAdmin, or when submitting error reports. You need this if the server where phpMyAdmin is installed does not have direct access to the Internet. The format is: "hostname:portnumber".
lo: URL ຂອງພຣັອກຊີທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອດຶງຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບ phpMyAdmin ເວີຊັນຫຼ້າສຸດ ຫຼື ເມື່ອສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ. ເຈົ້າຈຳເປັນຕ້ອງໃຊ້ສິ່ງນີ້ຫາກເຊີເວີທີ່ຕິດຕັ້ງ phpMyAdmin ບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງອິນເຕີເນັດໄດ້ໂດຍກົງ. ຮູບແບບແມ່ນ: "hostname:portnumber".

en: The username for authenticating with the proxy. By default, no authentication is performed. If a username is supplied, Basic Authentication will be performed. No other types of authentication are currently supported.
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ສຳລັບການກວດສອບສິດກັບ Proxy.

en: Queries are executed by pressing Enter (instead of Ctrl+Enter). New lines will be inserted with Shift+Enter.
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງໂດຍການກົດ Enter (ແທນທີ່ Ctrl+Enter). ສ່ວນການຂຶ້ນບັນທັດໃໝ່ໃຫ້ກົດ Shift+Enter.

en: Enable Zero Configuration mode which lets you set up phpMyAdmin configuration storage tables automatically.
lo: ເປີດການໃຊ້ງານໂໝດ Zero Configuration ເຊິ່ງຈະຊ່ວຍໃຫ້ເຈົ້າຕັ້ງຄ່າຕາຕະລາງບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າຂອງ phpMyAdmin ໄດ້ໂດຍອັດຕະໂນມັດ.

en: Highlight selected rows.
lo: ເນັ້ນແຖວທີ່ຖືກເລືອກ.

en: Highlight row pointed by the mouse cursor.
lo: ເນັ້ນແຖວທີ່ເມົາສ໌ຊີ້ຢູ່.

en: Number of columns for CHAR/VARCHAR textareas.
lo: ຈຳນວນຖັນ (ຄວາມກວ້າງ) ສຳລັບ CHAR/VARCHAR textarea.

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
lo: ຈຳນວນແຖວ (ຄວາມສູງ) ສຳລັບ CHAR/VARCHAR textarea.

en: Log SQL queries and their execution time, to be displayed in the console
lo: ບັນທຶກຄຳສັ່ງ SQL ແລະ ເວລາທີ່ໃຊ້ປະມວນຜົນ ເພື່ອສະແດງໃນຄອນໂຊນ

en: Tab that is displayed when entering a database.
lo: ແຖບທີ່ຈະສະແດງເມື່ອເຂົ້າໄປໃນຖານຂໍ້ມູນ.

en: Tab that is displayed when entering a server.
lo: ແຖບທີ່ຈະສະແດງເມື່ອເຂົ້າໄປໃນເຊີເວີ.

en: Tab that is displayed when entering a table.
lo: ແຖບທີ່ຈະສະແດງເມື່ອເຂົ້າໄປໃນຕາຕະລາງ.

en: Whether the table structure actions should be hidden.
lo: ກຳນົດວ່າຈະເຊື່ອງການກະທຳຕ່າງໆ ໃນໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ ຫຼື ບໍ່.

en: Whether column comments should be shown in table structure view
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ສະແດງຄຳອະທິບາຍຖັນໃນມຸມມອງໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ ຫຼື ບໍ່

en: Show server listing as a list instead of a drop down.
lo: ສະແດງລາຍຊື່ເຊີເວີເປັນລາຍການ ແທນທີ່ຈະເປັນແບບດຣອບດາວ (Drop-down).

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
lo: ຈະໃຊ້ດຣອບດາວຫາກມີລາຍການໜ້ອຍກວ່ານີ້.

en: Default value for foreign key checks checkbox for some queries.
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບຊ່ອງໝາຍການກວດສອບ Foreign key ໃນບາງຄຳສັ່ງ.

en: Uncheck the checkbox to disable drag and drop import
lo: ຍົກເລີກການຕິກເພື່ອປິດໃຊ້ງານການນຳເຂົ້າແບບລາກແລ້ວວາງ (Drag and drop)

en: How many rows can be inserted at one time.
lo: ສາມາດເພີ່ມຂໍ້ມູນໄດ້ເທື່ອລະຈັກແຖວ.

en: Maximum number of characters shown in any non-numeric column on browse view.
lo: ຈຳນວນຕົວອັກສອນສູງສຸດທີ່ສະແດງໃນຖັນທີ່ບໍ່ແມ່ນຕົວເລກໃນມຸມມອງການເບິ່ງ (Browse).

en: Define how long (in seconds) a login cookie is valid.
lo: ກຳນົດໄລຍະເວລາ (ວິນາທີ) ທີ່ຄຸກກີ້ການເຂົ້າສູ່ລະບົບຈະມີຜົນ.

en: Double size of textarea for LONGTEXT columns.
lo: ເພີ່ມຂະໜາດຂອງ textarea ເປັນສອງເທົ່າສຳລັບຖັນ LONGTEXT.

en: Maximum number of databases displayed in database list.
lo: ຈຳນວນຖານຂໍ້ມູນສູງສຸດທີ່ສະແດງໃນລາຍການຖານຂໍ້ມູນ.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງສູງສຸດທີ່ສະແດງໃນລາຍການຕາຕະລາງ.

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ເມື່ອບໍ່ດົນມານີ້ສູງສຸດ; ຕັ້ງເປັນ 0 ເພື່ອປິດການໃຊ້ງານ.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງທີ່ມັກສູງສຸດ; ຕັ້ງເປັນ 0 ເພື່ອປິດການໃຊ້ງານ.

en: These are Edit, Copy and Delete links.
lo: ເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນລິ້ງ ແກ້ໄຂ, ສຳເນົາ ແລະ ລຶບ.

en: Whether to show row links even in the absence of a unique key.
lo: ຈະສະແດງລິ້ງຂອງແຖວຫຼືບໍ່ ເຖິງແມ່ນວ່າຈະບໍ່ມີຄີເອກະລັກ (unique key).

en: Disable shortcut keys
lo: ປິດການໃຊ້ງານຄີລັດ

en: Use natural order for sorting table and database names.
lo: ໃຊ້ການລຽງລຳດັບແບບທຳມະຊາດສຳລັບການຈັດລຽງຊື່ຕາຕະລາງ ແລະ ຖານຂໍ້ມູນ.

en: Use only icons, only text or both.
lo: ໃຊ້ສະເພາະໄອຄອນ, ສະເພາະຂໍ້ຄວາມ ຫຼື ທັງສອງຢ່າງ.

en: Use GZip output buffering for increased speed in HTTP transfers.
lo: ໃຊ້ GZip output buffering ເພື່ອເພີ່ມຄວາມໄວໃນການສົ່ງຂໍ້ມູນຜ່ານ HTTP.

en: Use persistent connections to MySQL databases.
lo: ໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບຖາວອນ (persistent connections) ກັບຖານຂໍ້ມູນ MySQL.

en: Disallow BLOB and BINARY columns from editing.
lo: ບໍ່ອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂຄໍລຳປະເພດ BLOB ແລະ BINARY.

en: How many queries are kept in history.
lo: ຈຳນວນລາຍການຄຳສັ່ງທີ່ຈະເກັບໄວ້ໃນປະຫວັດ.

en: Select which functions will be used for character set conversion.
lo: ເລືອກຟັງຊັນທີ່ຈະໃຊ້ໃນການແປງຊຸດຕົວອັກສອນ (character set).

en: When browsing tables, the sorting of each table is remembered.
lo: ເມື່ອເບິ່ງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ, ການຈັດລຽງຂອງແຕ່ລະຕາຕະລາງຈະຖືກຈົດຈຳໄວ້.

en: Default sort order for tables with a primary key.
lo: ລຳດັບການຈັດລຽງເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບຕາຕະລາງທີ່ມີຄີຫຼັກ (primary key).

en: Repeat the headers every X cells, [kbd]0[/kbd] deactivates this feature.
lo: ສະແດງຫົວຂໍ້ຊ້ຳທຸກໆ X ເຊລ, ໃສ່ [kbd]0[/kbd] ເພື່ອປິດການໃຊ້ງານນີ້.

en: For display Options
lo: ສຳລັບຕົວເລືອກການສະແດງຜົນ

en: Directory where exports can be saved on server.
lo: ໂຟນເດີທີ່ສາມາດບັນທຶກໄຟລ໌ສົ່ງອອກໄວ້ໃນເຊີເວີ.

en: Defines whether the query box should stay on-screen after its submission.
lo: ກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ກ່ອງໃສ່ຄຳສັ່ງຄ້າງໄວ້ເທິງໜ້າຈໍຫຼັງຈາກສົ່ງຄຳສັ່ງແລ້ວຫຼືບໍ່.

en: Title of browser window when a database is selected.
lo: ຫົວຂໍ້ຂອງໜ້າຕ່າງບຣາວເຊີເມື່ອເລືອກຖານຂໍ້ມູນ.

en: Title of browser window when nothing is selected.
lo: ຫົວຂໍ້ຂອງໜ້າຕ່າງບຣາວເຊີເມື່ອບໍ່ໄດ້ເລືອກຫຍັງ.

en: Title of browser window when a server is selected.
lo: ຫົວຂໍ້ຂອງໜ້າຕ່າງບຣາວເຊີເມື່ອເລືອກເຊີເວີ.

en: Title of browser window when a table is selected.
lo: ຫົວຂໍ້ຂອງໜ້າຕ່າງບຣາວເຊີເມື່ອເລືອກຕາຕະລາງ.

en: Directory on server where you can upload files for import.
lo: ໂຟນເດີໃນເຊີເວີທີ່ທ່ານສາມາດອັບໂຫຼດໄຟລ໌ເພື່ອການນຳເຂົ້າ (import).

en: Allow for searching inside the entire database.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຄົ້ນຫາພາຍໃນຖານຂໍ້ມູນທັງໝົດ.

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
lo: ເປີດການກວດສອບເວີຊັນລ້າສຸດໃນໜ້າຫຼັກຂອງ phpMyAdmin.

en: The password for authenticating with the proxy.
lo: ລະຫັດຜ່ານສຳລັບການກວດສອບສິດກັບ Proxy.

en: Enable ZIP compression for import and export operations.
lo: ເປີດໃຊ້ການບີບອັດ ZIP ສຳລັບການນຳເຂົ້າ ແລະ ສົ່ງອອກ.

en: Choose the default action when sending error reports.
lo: ເລືອກການກະທຳເລີ່ມຕົ້ນເມື່ອສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ.

en: Allow login to any MySQL server
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເຂົ້າສູ່ລະບົບ MySQL ເຊີເວີໃດກໍໄດ້

en: Restrict login to MySQL server
lo: ຈຳກັດການເຂົ້າສູ່ລະບົບ MySQL ເຊີເວີ

en: Allow third party framing
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ເຟຣມຈາກພາຍນອກ

en: Show "Drop database" link to normal users
lo: ສະແດງລິງ "ລຶບຖານຂໍ້ມູນ (Drop)" ໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ທົ່ວໄປ

en: Blowfish secret
lo: ລະຫັດລັບ Blowfish

en: Row marker
lo: ເຄື່ອງໝາຍແຖວ

en: Highlight pointer
lo: ເນັ້ນຕຳແໜ່ງທີ່ຊີ້

en: CHAR columns editing
lo: ການແກ້ໄຂຖັນ CHAR

en: Enable CodeMirror
lo: ເປີດໃຊ້ CodeMirror

en: Enable linter
lo: ເປີດໃຊ້ຕົວສວດສອບໄວຍາກອນ (Linter)

en: Minimum size for input field
lo: ຂະໜາດຂັ້ນຕ່ຳຂອງຫ້ອງປ້ອນຂໍ້ມູນ

en: Maximum size for input field
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງຫ້ອງປ້ອນຂໍ້ມູນ

en: CHAR textarea columns
lo: ຈຳນວນຖັນຂອງ CHAR textarea

en: CHAR textarea rows
lo: ຈຳນວນແຖວຂອງ CHAR textarea

en: Check config file permissions
lo: ກວດສອບສິດການເຂົ້າເຖິງໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າ

en: Compress on the fly
lo: ບີບອັດໃນຂະນະປະມວນຜົນ

en: Confirm DROP queries
lo: ຢືນຢັນຄຳສັ່ງ DROP

en: Paper size
lo: ຂະໜາດເຈ້ຍ

en: Default database tab
lo: ແຖບຖານຂໍ້ມູນເລີ່ມຕົ້ນ

en: Default server tab
lo: ແຖບເຊີເວີເລີ່ມຕົ້ນ

en: Default table tab
lo: ແຖບຕາຕະລາງເລີ່ມຕົ້ນ

en: Enable autocomplete for table and column names
lo: ເປີດໃຊ້ການເຕີມຊື່ຕາຕະລາງ ແລະ ຊື່ຖັນອັດຕະໂນມັດ

en: Show column comments
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍຖັນ

en: Hide table structure actions
lo: ເຊື່ອງການກະທຳໃນໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ

en: Default transformations for Hex
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ Hex

en: Default transformations for Substring
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ Substring

en: Default transformations for Bool2Text
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ Bool2Text

en: Default transformations for External
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ External

en: Default transformations for PreApPend
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ PreApPend

en: Default transformations for DateFormat
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ DateFormat

en: Default transformations for Inline
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ Inline

en: Default transformations for TextImageLink
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
lo: ການແປງຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ TextLink

en: Display servers as a list
lo: ສະແດງເຊີເວີເປັນລາຍການ

en: Disable multi table maintenance
lo: ປິດການບຳລຸງຮັກສາຫຼາຍຕາຕະລາງ

en: Maximum execution time
lo: ເວລາປະມວນຜົນສູງສຸດ

en: Use [code]LOCK TABLES[/code] statement
lo: ໃຊ້ຄຳສັ່ງ [code]LOCK TABLES[/code]

en: Save as file
lo: ບັນທຶກເປັນໄຟລ໌

en: Character set of the file
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນຂອງໄຟລ໌

en: Format
lo: ຮູບແບບ

en: Compression
lo: ການບີບອັດ

en: Put columns names in the first row
lo: ໃສ່ຊື່ຖັນໃນແຖວທຳອິດ

en: Columns enclosed with
lo: ຖັນຖືກຄອບດ້ວຍ

en: Columns escaped with
lo: ຖັນຖືກ Escape ດ້ວຍ

en: Replace NULL with
lo: ແທນທີ່ NULL ດ້ວຍ

en: Remove CRLF characters within columns
lo: ລຶບຕົວອັກສອນ CRLF ພາຍໃນຖັນ

en: Columns terminated with
lo: ຖັນຖືກຂັ້ນດ້ວຍ

en: Lines terminated with
lo: ແຖວຖືກຂັ້ນດ້ວຍ

en: Excel edition
lo: ເວີຊັນ Excel

en: Database name template
lo: ຮູບແບບຊື່ຖານຂໍ້ມູນ

en: Server name template
lo: ຮູບແບບຊື່ເຊີເວີ

en: Table name template
lo: ຮູບແບບຊື່ຕາຕະລາງ

en: Dump table
lo: Dump ຕາຕະລາງ

en: Include table caption
lo: ລວມຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ

en: Comments
lo: ຄຳອະທິບາຍ

en: Table caption
lo: ຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ

en: Continued table caption
lo: ຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ (ຕໍ່)

en: Label key
lo: ປ້າຍກຳກັບຄີ

en: Media type
lo: ປະເພດສື່ (Media type)

en: Relationships
lo: ຄວາມສຳພັນ (Relationships)

en: Export method
lo: ວິທີການສົ່ງອອກ

en: Save on server
lo: ບັນທຶກໄວ້ໃນເຊີເວີ

en: Overwrite existing file(s)
lo: ຂຽນທັບໄຟລ໌ທີ່ມີຢູ່

en: Export as separate files
lo: ສົ່ງອອກເປັນແຍກແຕ່ລະໄຟລ໌

en: Remember filename template
lo: ຈື່ຮູບແບບຊື່ໄຟລ໌

en: Remove DEFINER clause from definitions
lo: ລຶບຂໍ້ຄວາມ DEFINER ອອກຈາກຄຳນິຍາມ

en: Add AUTO_INCREMENT value
lo: ເພີ່ມຄ່າ AUTO_INCREMENT

en: Enclose table and column names with backquotes
lo: ຄອບຊື່ຕາຕະລາງ ແລະ ຖັນດ້ວຍ backquotes (`)

en: SQL compatibility mode
lo: ໂໝດຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງ SQL

en: Creation/Update/Check dates
lo: ວັນທີສ້າງ/ອັບເດດ/ກວດສອບ

en: Use delayed inserts
lo: ໃຊ້ delayed inserts

en: Disable foreign key checks
lo: ປິດການກວດສອບ Foreign key

en: Export views as tables
lo: ສົ່ງອອກ View ເປັນຕາຕະລາງ

en: Export related metadata from phpMyAdmin configuration storage
lo: ສົ່ງອອກ Metadata ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງຈາກບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin

en: Add %s
lo: ເພີ່ມ %s

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
lo: ໃຊ້ເລກຖານສິບຫົກສຳລັບ BINARY & BLOB

en: Add IF NOT EXISTS (less efficient as indexes will be generated during table creation)
lo: ເພີ່ມ IF NOT EXISTS (ມີປະສິດທິພາບໜ້ອຍກວ່າ ເນື່ອງຈາກດັດຊະນີຈະຖືກສ້າງຂຶ້ນໃນລະຫວ່າງການສ້າງຕາຕະລາງ)

en: Use ignore inserts
lo: ໃຊ້ ignore inserts

en: Syntax to use when inserting data
lo: ໄວຍາກອນທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອເພີ່ມຂໍ້ມູນ

en: Maximal length of created query
lo: ຄວາມຍາວສູງສຸດຂອງຄຳສັ່ງທີ່ສ້າງຂຶ້ນ

en: Export type
lo: ປະເພດການສົ່ງອອກ

en: Enclose export in a transaction
lo: ຄອບການສົ່ງອອກໄວ້ໃນທຸລະກຳ (Transaction)

en: Export time in UTC
lo: ເວລາສົ່ງອອກເປັນ UTC

en: Foreign key dropdown order
lo: ການຈັດລຽງໃນດຣອບດາວ Foreign key

en: Foreign key limit
lo: ຂີດຈຳກັດ Foreign key

en: Foreign key checks
lo: ການກວດສອບ Foreign key

en: First day of calendar
lo: ມື້ທຳອິດຂອງປະຕິທິນ

en: Databases
lo: ຖານຂໍ້ມູນ

en: Browse mode
lo: ໂໝດການເບິ່ງ (Browse)

en: Developer
lo: ນັກພັດທະນາ

en: Edit mode
lo: ໂໝດການແກ້ໄຂ

en: Export defaults
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນການສົ່ງອອກ

en: General
lo: ທົ່ວໄປ

en: Import defaults
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນການນຳເຂົ້າ

en: Import / export
lo: ນຳເຂົ້າ / ສົ່ງອອກ

en: Navigation panel
lo: ແຜງນຳທາງ

en: Navigation tree
lo: ຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ

en: Servers
lo: ເຊີເວີ

en: Tables
lo: ຕາຕະລາງ

en: Main panel
lo: ແຜງຫຼັກ

en: Other core settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າຫຼັກອື່ນໆ

en: Page titles
lo: ຫົວຂໍ້ໜ້າເວັບ

en: Security
lo: ຄວາມປອດໄພ

en: Basic settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າພື້ນຖານ

en: Authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນ

en: Server configuration
lo: ການຕັ້ງຄ່າເຊີເວີ

en: Configuration storage
lo: ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ

en: Changes tracking
lo: ການຕິດຕາມການປ່ຽນແປງ

en: SQL Query box
lo: ຫ້ອງຄຳສັ່ງ SQL

en: SQL queries
lo: ຄຳສັ່ງ SQL

en: Startup
lo: ເລີ່ມຕົ້ນ

en: Database structure
lo: ໂຄງສ້າງຖານຂໍ້ມູນ

en: Table structure
lo: ໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ

en: Tabs
lo: ແຖບ (Tabs)

en: Display relational schema
lo: ສະແດງຜັງຄວາມສຳພັນ (Relational schema)

en: Text fields
lo: ຫ້ອງຂໍ້ຄວາມ

en: Texy! text
lo: ຂໍ້ຄວາມ Texy!

en: Warnings
lo: ຄຳເຕືອນ

en: Console
lo: ຄອນໂຊນ (Console)

en: Extra parameters for iconv
lo: ພະລາມິເຕີເພີ່ມເຕີມສຳລັບ iconv

en: Ignore multiple statement errors
lo: ລະເລີຍຂໍ້ຜິດພາດຂອງຫຼາຍຄຳສັ່ງ

en: Enable drag and drop import
lo: ເປີດໃຊ້ການນຳເຂົ້າແບບລາກແລ້ວວາງ (drag and drop)

en: Partial import: allow interrupt
lo: ການນຳເຂົ້າບາງສ່ວນ: ອະນຸຍາດໃຫ້ຂັດຈັງຫວະ

en: Do not abort on INSERT error
lo: ບໍ່ຕ້ອງຢຸດເມື່ອເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການ INSERT

en: Add ON DUPLICATE KEY UPDATE
lo: ເພີ່ມ ON DUPLICATE KEY UPDATE

en: Format of imported file
lo: ຮູບແບບຂອງໄຟລ໌ທີ່ນຳເຂົ້າ

en: Use LOCAL keyword
lo: ໃຊ້ຄີເວີດ LOCAL

en: Column names in first row
lo: ຊື່ຖັນໃນແຖວທຳອິດ

en: Do not import empty rows
lo: ບໍ່ຕ້ອງນຳເຂົ້າແຖວທີ່ວ່າງເປົ່າ

en: Import currencies ($5.00 to 5.00)
lo: ນຳເຂົ້າສະກຸນເງິນ ($5.00 ເປັນ 5.00)

en: Import percentages as proper decimals (12.00% to .12)
lo: ນຳເຂົ້າເປີເຊັນເປັນທົດສະນິຍົມທີ່ຖືກຕ້ອງ (12.00% ເປັນ .12)

en: Partial import: skip queries
lo: ການນຳເຂົ້າບາງສ່ວນ: ຂ້າມຄຳສັ່ງ

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
lo: ບໍ່ຕ້ອງໃຊ້ AUTO_INCREMENT ສຳລັບຄ່າສູນ

en: Read as multibytes
lo: ອ່ານເປັນ multibytes

en: Initial state for sliders
lo: ສະຖານະເລີ່ມຕົ້ນຂອງຕົວເລື່ອນ (Sliders)

en: Number of inserted rows
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ເພີ່ມ

en: Limit column characters
lo: ຈຳກັດຕົວອັກສອນໃນຖັນ

en: Delete all cookies on logout
lo: ລຶບຄຸກກີ້ທັງໝົດເມື່ອອອກຈາກລະບົບ

en: Recall user name
lo: ຈື່ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Login cookie store
lo: ບ່ອນເກັບຄຸກກີ້ການເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Login cookie validity
lo: ອາຍຸການໃຊ້ງານຂອງຄຸກກີ້

en: Bigger textarea for LONGTEXT
lo: TextArea ຂະໜາດໃຫຍ່ຂຶ້ນສຳລັບ LONGTEXT

en: Maximum displayed SQL length
lo: ຄວາມຍາວສູງສຸດຂອງ SQL ທີ່ສະແດງ

en: Maximum databases
lo: ຈຳນວນຖານຂໍ້ມູນສູງສຸດ

en: Maximum items on first level
lo: ລາຍການສູງສຸດໃນລະດັບທຳອິດ

en: Maximum items in branch
lo: ລາຍການສູງສຸດໃນສາຂາ

en: Maximum number of rows to display
lo: ຈຳນວນແຖວສູງສຸດທີ່ຈະສະແດງ

en: Maximum tables
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງສູງສຸດ

en: Memory limit
lo: ຂີດຈຳກັດໜ່ວຍຄວາມຈຳ

en: Show databases navigation as tree
lo: ສະແດງການນຳທາງຖານຂໍ້ມູນເປັນແບບຕົ້ນໄມ້

en: Navigation panel width
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງແຜງນຳທາງ

en: Link with main panel
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ກັບແຜງຫຼັກ

en: Display logo
lo: ສະແດງໂລໂກ້

en: Logo link URL
lo: URL ຂອງລິງໂລໂກ້

en: Logo link target
lo: ເປົ້າໝາຍຂອງລິງໂລໂກ້

en: Display servers selection
lo: ສະແດງການເລືອກເຊີເວີ

en: Target for quick access icon
lo: ເປົ້າໝາຍສຳລັບໄອຄອນເຂົ້າເຖິງດ່ວນ

en: Target for second quick access icon
lo: ເປົ້າໝາຍສຳລັບໄອຄອນເຂົ້າເຖິງດ່ວນອັນທີສອງ

en: Minimum number of items to display the filter box
lo: ຈຳນວນລາຍການຂັ້ນຕ່ຳເພື່ອສະແດງຫ້ອງຄົ້ນຫາ

en: Minimum number of databases to display the database filter box
lo: ຈຳນວນຖານຂໍ້ມູນຂັ້ນຕ່ຳເພື່ອສະແດງຫ້ອງຄົ້ນຫາຖານຂໍ້ມູນ

en: Group items in the tree
lo: ຈັດກຸ່ມລາຍການໃນຕົ້ນໄມ້

en: Database tree separator
lo: ຕົວຂັ້ນຕົ້ນໄມ້ຖານຂໍ້ມູນ

en: Table tree separator
lo: ຕົວຂັ້ນຕົ້ນໄມ້ຕາຕະລາງ

en: Maximum table tree depth
lo: ຄວາມເລິກສູງສຸດຂອງຕົ້ນໄມ້ຕາຕະລາງ

en: Enable highlighting
lo: ເປີດໃຊ້ການເນັ້ນ

en: Enable navigation tree expansion
lo: ເປີດໃຊ້ການຂະຫຍາຍຕົ້ນໄມ້ນຳທາງ

en: Show tables in tree
lo: ສະແດງຕາຕະລາງໃນຕົ້ນໄມ້

en: Show views in tree
lo: ສະແດງ View ໃນຕົ້ນໄມ້

en: Show functions in tree
lo: ສະແດງ Function ໃນຕົ້ນໄມ້

en: Show procedures in tree
lo: ສະແດງ Procedure ໃນຕົ້ນໄມ້

en: Show events in tree
lo: ສະແດງ Event ໃນຕົ້ນໄມ້

en: Expand single database
lo: ຂະຫຍາຍຖານຂໍ້ມູນດຽວ

en: Recently used tables
lo: ຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ເມື່ອບໍ່ດົນມານີ້

en: Favorite tables
lo: ຕາຕະລາງທີ່ມັກ

en: Where to show the table row links
lo: ບ່ອນທີ່ຈະສະແດງລິ້ງຂອງແຖວຕາຕະລາງ

en: Show row links anyway
lo: ສະແດງລິ້ງຂອງແຖວຕໍ່ໄປ

en: Natural order
lo: ລຽງລຳດັບແບບທຳມະຊາດ

en: Table navigation bar
lo: ແຖບນຳທາງຕາຕະລາງ

en: GZip output buffering
lo: ການບີບອັດຂໍ້ມູນອອກແບບ GZip

en: Default sorting order
lo: ລຳດັບການຈັດລຽງເລີ່ມຕົ້ນ

en: Persistent connections
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບຖາວອນ

en: Missing phpMyAdmin configuration storage tables
lo: ບໍ່ພົບຕາຕະລາງເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າຂອງ phpMyAdmin

en: MySQL reserved word warning
lo: ການແຈ້ງເຕືອນຄຳສະຫງວນຂອງ MySQL

en: How to display the menu tabs
lo: ຮູບແບບການສະແດງແຖບເມນູ

en: How to display various action links
lo: ຮູບແບບການສະແດງລິ້ງການຈັດການຕ່າງໆ

en: Protect binary columns
lo: ປົກປ້ອງຄໍລຳໄບນາຣີ

en: Permanent query history
lo: ປະຫວັດການສັ່ງງານແບບຖາວອນ

en: Query history length
lo: ຄວາມຍາວຂອງປະຫວັດການສັ່ງງານ

en: Recoding engine
lo: ເຄື່ອງມືໃນການປ່ຽນລະຫັດ (Recoding engine)

en: Remember table's sorting
lo: ຈື່ການຈັດລຽງຂອງຕາຕະລາງ

en: Primary key default sort order
lo: ລຳດັບການຈັດລຽງເລີ່ມຕົ້ນຂອງຄີຫຼັກ

en: Repeat headers
lo: ສະແດງຫົວຂໍ້ຊ້ຳ

en: Grid editing: trigger action
lo: ການແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ: ການກະທຳທີ່ກະຕຸ້ນ

en: Relational display
lo: ການສະແດງຜົນແບບຄວາມສຳພັນ

en: Grid editing: save all edited cells at once
lo: ການແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ: ບັນທຶກທຸກເຊລທີ່ແກ້ໄຂໃນບາດດຽວ

en: Save directory
lo: ໂຟນເດີບັນທຶກ

en: Host authorization order
lo: ລຳດັບການອະນຸຍາດໂຮສ

en: Host authorization rules
lo: ກົດລະບຽບການອະນຸຍາດໂຮສ

en: Allow logins without a password
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເຂົ້າລະບົບໂດຍບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານ

en: Allow root login
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ root ເຂົ້າລະບົບ

en: Session timezone
lo: ເຂດເວລາຂອງເຊດຊັນ

en: Authentication type
lo: ປະເພດການກວດສອບສິດ

en: Bookmark table
lo: ຕາຕະລາງບຸກມາກ

en: Column information table
lo: ຕາຕະລາງຂໍ້ມູນຄໍລຳ

en: Compress connection
lo: ບີບອັດການເຊື່ອມຕໍ່

en: Control user password
lo: ລະຫັດຜ່ານຂອງຜູ້ຄວບຄຸມ (Control user)

en: Control user
lo: ຜູ້ຄວບຄຸມ (Control user)

en: Control host
lo: ໂຮສຄວບຄຸມ (Control host)

en: Control port
lo: ພອດຄວບຄຸມ (Control port)

en: Disable use of INFORMATION_SCHEMA
lo: ປິດການໃຊ້ງານ INFORMATION_SCHEMA

en: Hide databases
lo: ເຊື່ອງຖານຂໍ້ມູນ

en: SQL query history table
lo: ຕາຕະລາງປະຫວັດຄຳສັ່ງ SQL

en: Server hostname
lo: ຊື່ໂຮສຂອງເຊີເວີ

en: Logout URL
lo: URL ສຳລັບອອກຈາກລະບົບ

en: Maximal number of table preferences to store
lo: ຈຳນວນສູງສຸດຂອງການຕັ້ງຄ່າຕາຕະລາງທີ່ຈະເກັບໄວ້

en: QBE saved searches table
lo: ຕາຕະລາງບັນທຶກການຄົ້ນຫາ QBE

en: Export templates table
lo: ຕາຕະລາງແມ່ແບບການສົ່ງອອກ

en: Central columns table
lo: ຕາຕະລາງຄໍລຳສ່ວນກາງ (Central columns)

en: Show only listed databases
lo: ສະແດງສະເພາະຖານຂໍ້ມູນທີ່ລະບຸໄວ້

en: Password for config auth
lo: ລະຫັດຜ່ານສຳລັບ config auth

en: PDF schema: pages table
lo: PDF schema: ຕາຕະລາງໜ້າ (pages table)

en: Database name
lo: ຊື່ຖານຂໍ້ມູນ

en: Server port
lo: ພອດຂອງເຊີເວີ

en: Recently used table
lo: ຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ລ້າສຸດ

en: Favorites table
lo: ຕາຕະລາງລາຍການທີ່ມັກ

en: Relation table
lo: ຕາຕະລາງຄວາມສຳພັນ

en: Signon session name
lo: ຊື່ເຊດຊັນການເຂົ້າລະບົບ (Signon session)

en: Signon URL
lo: URL ສຳລັບເຂົ້າລະບົບ (Signon URL)

en: Server socket
lo: Socket ຂອງເຊີເວີ

en: Use SSL
lo: ໃຊ້ SSL

en: Designer and PDF schema: table coordinates
lo: ພິກັດຕາຕະລາງສຳລັບ Designer ແລະ PDF schema

en: Display columns table
lo: ຕາຕະລາງຄໍລຳການສະແດງຜົນ

en: UI preferences table
lo: ຕາຕະລາງການຕັ້ງຄ່າ UI

en: Add DROP DATABASE
lo: ເພີ່ມ DROP DATABASE

en: Add DROP TABLE
lo: ເພີ່ມ DROP TABLE

en: Add DROP VIEW
lo: ເພີ່ມ DROP VIEW

en: Statements to track
lo: ຄຳສັ່ງທີ່ຕ້ອງການຕິດຕາມ

en: SQL query tracking table
lo: ຕາຕະລາງຕິດຕາມຄຳສັ່ງ SQL

en: Automatically create versions
lo: ສ້າງເວີຊັນອັດຕະໂນມັດ

en: User preferences storage table
lo: ຕາຕະລາງເກັບການຕັ້ງຄ່າຜູ້ໃຊ້

en: Users table
lo: ຕາຕະລາງຜູ້ໃຊ້

en: User groups table
lo: ຕາຕະລາງກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Hidden navigation items table
lo: ຕາຕະລາງລາຍການນຳທາງທີ່ຖືກເຊື່ອງ

en: User for config auth
lo: ຜູ້ໃຊ້ສຳລັບ config auth

en: Verbose name of this server
lo: ຊື່ລາຍລະອຽດຂອງເຊີເວີນີ້

en: Allow to display all the rows
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສະແດງທຸກແຖວ

en: Show password change form
lo: ສະແດງແບບຟອມປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ

en: Show create database form
lo: ສະແດງແບບຟອມສ້າງຖານຂໍ້ມູນ

en: Show table comments
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ

en: Show creation timestamp
lo: ສະແດງເວລາທີ່ສ້າງ

en: Show last update timestamp
lo: ສະແດງເວລາອັບເດດລ້າສຸດ

en: Show last check timestamp
lo: ສະແດງເວລາກວດສອບລ້າສຸດ

en: Show table charset
lo: ສະແດງຊຸດຕົວອັກສອນຂອງຕາຕະລາງ

en: Show field types
lo: ສະແດງປະເພດຂອງຟີວ

en: Show function fields
lo: ສະແດງຟີວຟັງຊັນ

en: Show hint
lo: ສະແດງຄຳແນະນຳ

en: Show phpinfo() link
lo: ສະແດງລິ້ງ phpinfo()

en: Show detailed MySQL server information
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນລະອຽດຂອງເຊີເວີ MySQL

en: Show SQL queries
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງ SQL

en: Retain query box
lo: ໃຫ້ກ່ອງໃສ່ຄຳສັ່ງຄ້າງໄວ້

en: Show statistics
lo: ສະແດງສະຖິຕິ

en: Skip locked tables
lo: ຂ້າມຕາຕະລາງທີ່ຖືກລັອກ

en: Edit
lo: ແກ້ໄຂ

en: Explain SQL
lo: ອະທິບາຍ SQL

en: Refresh
lo: ໂຫຼດຄືນໃໝ່

en: Create PHP code
lo: ສ້າງລະຫັດ PHP

en: Suhosin warning
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ Suhosin

en: Login cookie validity warning
lo: ການແຈ້ງເຕືອນອາຍຸການໃຊ້ງານຂອງຄຸກກີ້ເຂົ້າລະບົບ

en: Textarea columns
lo: ຄໍລຳຂອງ Textarea

en: Textarea rows
lo: ແຖວຂອງ Textarea

en: Database
lo: ຖານຂໍ້ມູນ

en: Default title
lo: ຫົວຂໍ້ເລີ່ມຕົ້ນ

en: Server
lo: ເຊີເວີ

en: Table
lo: ຕາຕະລາງ

en: List of trusted proxies for IP allow/deny
lo: ລາຍການ Proxy ທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ສຳລັບການອະນຸຍາດ/ປະຕິເສດ IP

en: Upload directory
lo: ໂຟນເດີອັບໂຫຼດ

en: Use database search
lo: ໃຊ້ການຄົ້ນຫາຖານຂໍ້ມູນ

en: Enable the Developer tab in settings
lo: ເປີດໃຊ້ງານແຖບຜູ້ພັດທະນາ (Developer) ໃນການຕັ້ງຄ່າ

en: Version check
lo: ການກວດສອບເວີຊັນ

en: Proxy URL
lo: URL ຂອງພຣັອກຊີ

en: Proxy username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ Proxy

en: Proxy password
lo: ລະຫັດຜ່ານ Proxy

en: URL for reCAPTCHA v2 API
lo: URL ສຳລັບ reCAPTCHA v2 API

en: Content-Security-Policy snippet for reCAPTCHA v2 API
lo: ຂໍ້ຄວາມ Content-Security-Policy ສຳລັບ reCAPTCHA v2 API

en: Request parameter for reCAPTCHA v2 API
lo: ພາລາມິເຕີການຮ້ອງຂໍສຳລັບ reCAPTCHA v2 API

en: Response parameter for reCAPTCHA v2 API
lo: ພາລາມິເຕີການຕອບກັບສຳລັບ reCAPTCHA v2 API

en: Public key for reCAPTCHA
lo: ຄີສາທາລະນະ (Public key) ສຳລັບ reCAPTCHA

en: Private key for reCAPTCHA
lo: ຄີສ່ວນຕົວ (Private key) ສຳລັບ reCAPTCHA

en: URL for reCAPTCHA siteverify
lo: URL ສຳລັບການກວດສອບເວັບໄຊ reCAPTCHA

en: Send error reports
lo: ສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ

en: Enter executes queries in console
lo: ກົດ Enter ເພື່ອປະມວນຜົນຄຳສັ່ງໃນ Console

en: Enable Zero Configuration mode
lo: ເປີດໃຊ້ໂໝດ Zero Configuration

en: Show query history at start
lo: ສະແດງປະຫວັດຄຳສັ່ງເມື່ອເລີ່ມຕົ້ນ

en: Always expand query messages
lo: ຂະຫຍາຍຂໍ້ຄວາມຄຳສັ່ງສະເໝີ

en: Show current browsing query
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງທີ່ກຳລັງເບິ່ງຢູ່

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງດ້ວຍ Enter ແລະ ຂຶ້ນແຖວໃໝ່ດ້ວຍ Shift+Enter

en: Switch to dark theme
lo: ປ່ຽນເປັນຮູບແບບສີມືດ (Dark theme)

en: Console height
lo: ຄວາມສູງຂອງ Console

en: Console mode
lo: ໂໝດ Console

en: Group queries
lo: ຈັດກຸ່ມຄຳສັ່ງ

en: Order
lo: ລຳດັບ

en: Order by
lo: ຈັດລຽງໂດຍ

en: Server connection collation
lo: ການຈັດລຽງການເຊື່ອມຕໍ່ເຊີບເວີ (Collation)

en: Missing data for %s
lo: ຂໍ້ມູນຂອງ %s ຫາຍໄປ

en: Incorrect value!
lo: ຄ່າບໍ່ຖືກຕ້ອງ!

en: unavailable
lo: ບໍ່ພ້ອມໃຊ້ງານ

en: "%s" requires %s extension
lo: "%s" ຕ້ອງການສ່ວນເສີມ %s

en: Compressed import will not work due to missing function %s.
lo: ການນຳເຂົ້າແບບບີບອັດຈະບໍ່ວຽກຍ້ອນບໍ່ມີຟັງຊັນ %s.

en: Compressed export will not work due to missing function %s.
lo: ການສົ່ງອອກແບບບີບອັດຈະບໍ່ວຽກຍ້ອນບໍ່ມີຟັງຊັນ %s.

en: maximum %s
lo: ສູງສຸດ %s

en: Config authentication
lo: ການກວດສອບສິດແບບ Config

en: HTTP authentication
lo: ການກວດສອບສິດແບບ HTTP

en: Signon authentication
lo: ການກວດສອບສິດແບບ Signon

en: Quick
lo: ແບບດ່ວນ

en: Custom
lo: ປັບແຕ່ງເອງ

en: Structure
lo: ໂຄງສ້າງ

en: Data
lo: ຂໍ້ມູນ

en: CSV for MS Excel
lo: CSV ສຳລັບ MS Excel

en: OpenDocument Spreadsheet
lo: ສະເປຣດຊີດ OpenDocument

en: Export
lo: ສົ່ງອອກ

en: Features
lo: ຄຸນສົມບັດ

en: CSV using LOAD DATA
lo: CSV ໂດຍໃຊ້ LOAD DATA

en: Import
lo: ນຳເຂົ້າ

en: Default transformations
lo: ການແປງຂໍ້ມູນເລີ່ມຕົ້ນ

en: Cannot save settings, submitted configuration form contains errors!
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກການຕັ້ງຄ່າໄດ້, ແບບຟອມທີ່ສົ່ງມາມີຂໍ້ຜິດພາດ!

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
lo: ໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າທີ່ມີຢູ່ (%s) ບໍ່ສາມາດອ່ານໄດ້.

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
lo: ສິດໃນໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າບໍ່ຖືກຕ້ອງ, ບໍ່ຄວນອະນຸຍາດໃຫ້ທຸກຄົນຂຽນໄດ້!

en: Failed to read configuration file!
lo: ການອ່ານໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າລົ້ມເຫຼວ!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
lo: ນີ້ມັກຈະໝາຍເຖິງມີຂໍ້ຜິດພາດທາງໄວຍາກອນໃນນັ້ນ, ກະລຸນາກວດສອບຂໍ້ຜິດພາດທີ່ສະແດງຢູ່ດ້ານລຸ່ມ.

en: Invalid server index: %s
lo: ດັດຊະນີເຊີເວີບໍ່ຖືກຕ້ອງ: %s

en: Server %d
lo: ເຊີເວີ %d

en: This %soption%s should be disabled as it allows attackers to bruteforce login to any MySQL server. If you feel this is necessary, use %srestrict login to MySQL server%s or %strusted proxies list%s. However, IP-based protection with trusted proxies list may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
lo: %sຕົວເລືອກ%s ນີ້ຄວນຖືກປິດໄວ້ ເພາະມັນອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໂຈມຕີສາມາດສຸ່ມເດົາລະຫັດຜ່ານເພື່ອເຂົ້າສູ່ລະບົບໄປຍັງເຊີບເວີ MySQL ໃດກໍໄດ້. ຫາກທ່ານເຫັນວ່າມີຄວາມຈຳເປັນ, ໃຫ້ໃຊ້ %sຈຳກັດການເຂົ້າສູ່ລະບົບໄປຍັງເຊີບເວີ MySQL%s ຫຼື %sລາຍການພຣັອກຊີທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້%s. ຢ່າງໃດກໍຕາມ, ການປ້ອງກັນໂດຍອີງຕາມ IP ດ້ວຍລາຍການພຣັອກຊີທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ ອາດຈະບໍ່ມີຄວາມໜ້າເຊື່ອຖື ຫາກ IP ຂອງທ່ານຂຶ້ນກັບຜູ້ໃຫ້ບໍລິການອິນເຕີເນັດ (ISP) ທີ່ມີຜູ້ໃຊ້ງານຫຼາຍພັນຄົນ, ລວມທັງທ່ານ, ເຊື່ອມຕໍ່ຢູ່ນຳກັນ.

en: This value should be double checked to ensure that this directory is neither world accessible nor readable or writable by other users on your server.
lo: ຄ່ານີ້ຄວນໄດ້ຮັບການກວດສອບຄືນ ເພື່ອໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າໂຟນເດີນີ້ບໍ່ໄດ້ຖືກເຂົ້າເຖິງໄດ້ໂດຍສາທາລະນະ.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
lo: ທ່ານຄວນໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບ SSL ຫາກເຊີເວີຖານຂໍ້ມູນຂອງທ່ານຮອງຮັບ.

en: If you feel this is necessary, use additional protection settings - %1$shost authentication%2$s settings and %3$strusted proxies list%4$s. However, IP-based protection may not be reliable if your IP belongs to an ISP where thousands of users, including you, are connected to.
lo: ຖ້າທ່ານຄິດວ່າຈຳເປັນ, ໃຫ້ໃຊ້ການຕັ້ງຄ່າການປ້ອງກັນເພີ່ມເຕີມ - ການຕັ້ງຄ່າ %1$sການຢືນຢັນຕົວຕົນໂຮສ໌%2$s ແລະ %3$sລາຍການພຣັອກຊີທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້%4$s. ແນວໃດກໍຕາມ, ການປ້ອງກັນໂດຍອີງຕາມ IP ອາດຈະບໍ່ປອດໄພ ຖ້າ IP ຂອງທ່ານເປັນຂອງ ISP ທີ່ມີຜູ້ໃຊ້ຫຼາຍພັນຄົນໃຊ້ຮ່ວມກັນ.

en: You set the [kbd]config[/kbd] authentication type and included username and password for auto-login, which is not a desirable option for live hosts. Anyone who knows or guesses your phpMyAdmin URL can directly access your phpMyAdmin panel. Set %1$sauthentication type%2$s to [kbd]cookie[/kbd] or [kbd]http[/kbd].
lo: ທ່ານໄດ້ກຳນົດຮູບແບບການຢືນຢັນຕົວຕົນເປັນ [kbd]config[/kbd] ແລະ ໄດ້ໃສ່ຊື່ຜູ້ໃຊ້ພ້ອມທັງລະຫັດຜ່ານສຳລັບການເຂົ້າລະບົບອັດຕະໂນມັດ, ເຊິ່ງມັນບໍ່ເໝາະສົມສຳລັບການໃຊ້ງານຈິງ. ໃຜກໍຕາມທີ່ຮູ້ ຫຼື ເດົາ URL phpMyAdmin ຂອງທ່ານໄດ້ ແມ່ນສາມາດເຂົ້າເຖິງໜ້າຄວບຄຸມ phpMyAdmin ຂອງທ່ານໄດ້ໂດຍກົງ. ໃຫ້ປ່ຽນ %1$sຮູບແບບການຢືນຢັນຕົວຕົນ%2$s ເປັນ [kbd]cookie[/kbd] ຫຼື [kbd]http[/kbd].

en: You allow for connecting to the server without a password.
lo: ທ່ານອະນຸຍາດໃຫ້ເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີໂດຍບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານ.

en: %sZip decompression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
lo: ການແຕກໄຟລ໌ %sZip%s ຕ້ອງການຟັງຊັນ (%s) ເຊິ່ງບໍ່ມີໃນລະບົບນີ້.

en: %sZip compression%s requires functions (%s) which are unavailable on this system.
lo: ການບີບອັດໄຟລ໌ %sZip%s ຕ້ອງການຟັງຊັນ (%s) ເຊິ່ງບໍ່ມີໃນລະບົບນີ້.

en: You didn't have blowfish secret set and have enabled [kbd]cookie[/kbd] authentication, so a key was automatically generated for you. It is used to encrypt cookies; you don't need to remember it.
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຕັ້ງຄ່າ blowfish secret, ລະບົບຈຶ່ງສ້າງຄີໃຫ້ໂດຍອັດຕະໂນມັດເພື່ອໃຊ້ເຂົ້າລະຫັດຄຸກກີ້.

en: %1$sLogin cookie validity%2$s greater than %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s may cause random session invalidation (currently session.gc_maxlifetime is %5$d).
lo: %1$sອາຍຸການໃຊ້ງານຂອງຄຸກກີ້ການເຂົ້າລະບົບ%2$s ທີ່ຫຼາຍກວ່າ %3$ssession.gc_maxlifetime%4$s ອາດຈະເຮັດໃຫ້ເກີດການໝົດອາຍຸຂອງເຊດຊັນແບບສຸ່ມ (ປະຈຸບັນ session.gc_maxlifetime ແມ່ນ %5$d).

en: %sLogin cookie validity%s should be set to 1800 seconds (30 minutes) at most. Values larger than 1800 may pose a security risk such as impersonation.
lo: %sອາຍຸຂອງຄຸກກີ້ການເຂົ້າລະບົບ%s ຄວນຖືກຕັ້ງໄວ້ຢ່າງສູງສຸດບໍ່ໃຫ້ເກີນ 1800 ວິນາທີ (30 ນາທີ). ຄ່າທີ່ຫຼາຍກວ່າ 1800 ອາດຈະພາໃຫ້ເກີດຄວາມສ່ຽງດ້ານຄວາມປອດໄພ ເຊັ່ນ: ການສວມຮອຍ.

en: If using [kbd]cookie[/kbd] authentication and %sLogin cookie store%s is not 0, %sLogin cookie validity%s must be set to a value less or equal to it.
lo: ຖ້າຫາກໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບ [kbd]cookie[/kbd] ແລະ %sLogin cookie store%s ບໍ່ແມ່ນ 0, %sLogin cookie validity%s ຕ້ອງຖືກຕັ້ງໃຫ້ມີຄ່າໜ້ອຍກວ່າ ຫຼື ເທົ່າກັບຄ່ານັ້ນ.

en: %1$sBzip2 compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
lo: %1$sການບີບອັດ ແລະ ການຄາຍການບີບອັດ Bzip2%2$s ຕ້ອງການຟັງຊັນ (%3$s) ເຊິ່ງບໍ່ມີຢູ່ໃນລະບົບນີ້.

en: %1$sGZip compression and decompression%2$s requires functions (%3$s) which are unavailable on this system.
lo: %1$sການບີບອັດ ແລະ ການຄາຍການບີບອັດ GZip%2$s ຕ້ອງການຟັງຊັນ (%3$s) ເຊິ່ງບໍ່ມີຢູ່ໃນລະບົບນີ້.

en: no description
lo: ບໍ່ມີຄຳອະທິບາຍ

en: You do not have necessary privileges to create a database named '%s'. You may go to 'Operations' tab of any database to set up the phpMyAdmin configuration storage there.
lo: ເຈົ້າບໍ່ມີສິດທີ່ຈຳເປັນໃນການສ້າງຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີຊື່ວ່າ '%s'. ເຈົ້າສາມາດໄປທີ່ແທັບ 'ການຈັດການ' (Operations) ຂອງຖານຂໍ້ມູນໃດໜຶ່ງ ເພື່ອຕັ້ງຄ່າບ່ອນເກັບການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin ຢູ່ທີ່ນັ້ນ.

en: View users
lo: ເບິ່ງຜູ້ໃຊ້

en: Server-level tabs
lo: ແຖບລະດັບເຊີເວີ

en: Database-level tabs
lo: ແຖບລະດັບຖານຂໍ້ມູນ

en: Table-level tabs
lo: ແຖບລະດັບຕາຕະລາງ

en: Could not connect to the database server!
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີຖານຂໍ້ມູນໄດ້!

en: Invalid authentication type!
lo: ປະເພດການກວດສອບສິດບໍ່ຖືກຕ້ອງ!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ຫວ່າງເປົ່າໃນຂະນະທີ່ໃຊ້ວິທີການກວດສອບສິດແບບ [kbd]config[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
lo: ຊື່ເຊດຊັນຫວ່າງເປົ່າໃນຂະນະທີ່ໃຊ້ວິທີການກວດສອບສິດແບບ [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
lo: URL ສຳລັບເຂົ້າລະບົບຫວ່າງເປົ່າໃນຂະນະທີ່ໃຊ້ວິທີການກວດສອບສິດແບບ [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty phpMyAdmin control user while using phpMyAdmin configuration storage!
lo: ຊື່ຜູ້ຄວບຄຸມ phpMyAdmin ຫວ່າງເປົ່າ!

en: Empty phpMyAdmin control user password while using phpMyAdmin configuration storage!
lo: ລະຫັດຜ່ານຜູ້ຄວບຄຸມ phpMyAdmin ຫວ່າງເປົ່າ!

en: Incorrect value:
lo: ຄ່າບໍ່ຖືກຕ້ອງ:

en: Incorrect IP address: %s
lo: ທີ່ຢູ່ IP ບໍ່ຖືກຕ້ອງ: %s

en: Not a valid port number!
lo: ບໍ່ແມ່ນໝາຍເລກພອດທີ່ຖືກຕ້ອງ!

en: Not a positive number!
lo: ບໍ່ແມ່ນຕົວເລກບວກ!

en: Not a non-negative number!
lo: ບໍ່ແມ່ນຕົວເລກທີ່ບໍ່ແມ່ນຄ່າລົບ!

en: Value must be less than or equal to %s!
lo: ຄ່າຕ້ອງໜ້ອຍກວ່າ ຫຼື ເທົ່າກັບ %s!

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
lo[0]: ກຳລັງສະແດງ %1$d ບຸກມາກ (ທັງສ່ວນຕົວ ແລະ ທີ່ແບ່ງປັນ)

en: No bookmarks
lo: ບໍ່ມີບຸກມາກ

en: SQL Query Console
lo: ຄອນໂຊນຄຳສັ່ງ SQL

en: No databases selected.
lo: ບໍ່ມີຖານຂໍ້ມູນທີ່ຖືກເລືອກ.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
lo: ໄຟລ໌ %s ບໍ່ມີຢູ່ໃນລະບົບນີ້, ກະລຸນາເຂົ້າເບິ່ງ %s ເພື່ອຫາຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ.

en: Showing rows %1$s - %2$s.
lo: ກຳລັງສະແດງແຖວທີ %1$s - %2$s.

note: l10n: The user tries to save a page with an existing name in Designer
en: There already exists a page named "%s" please rename it to something else.
lo: ມີໜ້າຊື່ "%s" ຢູ່ແລ້ວ, ກະລຸນາປ່ຽນເປັນຊື່ອື່ນ.

en: No tables found in database.
lo: ບໍ່ພົບຕາຕະລາງໃນຖານຂໍ້ມູນ.

en: Could not load export plugins, please check your installation!
lo: ບໍ່ສາມາດໂຫຼດປລັກອິນສົ່ງອອກໄດ້!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
lo: ບໍ່ສາມາດໂຫຼດປລັກອິນສຳລັບການນຳເຂົ້າໄດ້, ກະລຸນາກວດສອບການຕິດຕັ້ງຂອງທ່ານ!

en: No collation provided.
lo: ບໍ່ມີການລະບຸການຈັດລຽງຕົວອັກສອນ (Collation).

en: The database name is empty!
lo: ຊື່ຖານຂໍ້ມູນຫວ່າງເປົ່າ!

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
lo: ບໍ່ສາມາດສຳເນົາຖານຂໍ້ມູນໂດຍໃຊ້ຊື່ເດີມໄດ້. ກະລຸນາປ່ຽນຊື່ໃໝ່ແລ້ວລອງອີກຄັ້ງ.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
lo: ຖານຂໍ້ມູນ %1$s ຖືກປ່ຽນຊື່ເປັນ %2$s ແລ້ວ.

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
lo: ຖານຂໍ້ມູນ %1$s ຖືກສຳເນົາໄປທີ່ %2$s ແລ້ວ.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
lo: ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin ຖືກປິດການໃຊ້ງານ. %sກວດສອບສາເຫດ%s.

en: Access denied!
lo: ຖືກປະຕິເສດການເຂົ້າເຖິງ!

en: No table selected.
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກຕາຕະລາງ.

en: Success!
lo: ສຳເລັດແລ້ວ!

en: View %s has been dropped.
lo: ລຶບ View %s ແລ້ວ.

en: Table %s has been dropped.
lo: ລຶບຕາຕະລາງ %s ແລ້ວ.

en: Table %s has been emptied.
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ %s ແລ້ວ.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
lo: View ນີ້ມີຈຳນວນແຖວຢ່າງໜ້ອຍເທົ່ານີ້. ກະລຸນາເບິ່ງ %sເອກະສານ%s.

en: unknown
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Yes
lo: ແມ່ນ

en: No change
lo: ບໍ່ມີການປ່ຽນແປງ

en: Favorite List is full!
lo: ລາຍການທີ່ມັກເຕັມແລ້ວ!

en: Tracking data deleted successfully.
lo: ລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມສຳເລັດແລ້ວ.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
lo: ເວີຊັນ %1$s ຖືກສ້າງຂຶ້ນສຳລັບຕາຕະລາງທີ່ເລືອກ, ລະບົບການຕິດຕາມກຳລັງເຮັດວຽກ.

en: No tables selected.
lo: ບໍ່ມີຕາຕະລາງທີ່ຖືກເລືອກ.

en: Database Log
lo: ບັນທຶກເຫດການຖານຂໍ້ມູນ (Log)

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
lo: ກວດພົບຂໍ້ຜິດພາດ ແລະ ໄດ້ສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດໂດຍອັດຕະໂນມັດຕາມການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານ.

en: Thank you for submitting this report.
lo: ຂອບໃຈທີ່ສົ່ງລາຍງານນີ້.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
lo: ກວດພົບຂໍ້ຜິດພາດ ແລະ ສ້າງລາຍງານແລ້ວ ແຕ່ບໍ່ສາມາດສົ່ງອອກໄປໄດ້.

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
lo: ຫາກທ່ານພົບກັບບັນຫາໃດໆ ກະລຸນາສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ (bug report) ດ້ວຍຕົນເອງ.

en: You may want to refresh the page.
lo: ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການໂຫຼດໜ້ານີ້ໃໝ່ (Refresh).

en: Bad type!
lo: ປະເພດບໍ່ຖືກຕ້ອງ!

en: Bad parameters!
lo: ພາຣາມິເຕີບໍ່ຖືກຕ້ອງ!

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
lo: ທ່ານໄດ້ອອກຈາກລະບົບຂອງເຊີບເວີໜຶ່ງແລ້ວ, ເພື່ອອອກຈາກ phpMyAdmin ຢ່າງສົມບູນ ທ່ານຈຳເປັນຕ້ອງອອກຈາກລະບົບຂອງທຸກເຊີບເວີ.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
lo: ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin ຍັງຕັ້ງຄ່າບໍ່ຄົບຖ້ວນ, ຄຸນສົມບັດເພີ່ມເຕີມບາງຢ່າງຈຶ່ງຖືກປິດໄວ້. %sກວດສອບສາເຫດ%s.

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
lo: ຫຼື ໄປທີ່ແຖບ 'ການຈັດການ (Operations)' ຂອງຖານຂໍ້ມູນໃດໜຶ່ງເພື່ອຕັ້ງຄ່າຢູ່ທີ່ນັ້ນ.

en: Your PHP parameter [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login might expire sooner than configured in phpMyAdmin.
lo: ຄ່າພາຣາມິເຕີ PHP [a@https://www.php.net/manual/en/session.configuration.php#ini.session.gc-maxlifetime@_blank]session.gc_maxlifetime[/a] ຕຳ່ກວ່າອາຍຸຂອງຄຸກກີ້ທີ່ຕັ້ງໄວ້ໃນ phpMyAdmin, ເຊິ່ງອາດເຮັດໃຫ້ການເຂົ້າລະບົບຂອງທ່ານໝົດອາຍຸໄວກວ່າທີ່ກຳນົດໄວ້.

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
lo: ບ່ອນເກັບຄຸກກີ້ການເຂົ້າລະບົບມີຄ່າຕ່ຳກວ່າອາຍຸຄຸກກີ້ທີ່ຕັ້ງໄວ້ໃນ phpMyAdmin, ເຮັດໃຫ້ການເຂົ້າລະບົບຂອງທ່ານໝົດອາຍຸໄວກວ່າທີ່ກຳນົດໄວ້.

en: Your server is running with default values for the controluser and password (controlpass) and is open to intrusion; you really should fix this security weakness by changing the password for controluser 'pma'.
lo: ເຊີເວີຂອງທ່ານກຳລັງໃຊ້ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນສຳລັບ controluser ແລະ ລະຫັດຜ່ານ (controlpass) ເຊິ່ງມີຄວາມສ່ຽງຕໍ່ການຖືກບຸກລຸກ; ທ່ານຄວນແກ້ໄຂຈຸດອ່ອນນີ້ໂດຍການປ່ຽນລະຫັດຜ່ານສຳລັບ controluser 'pma'.

en: The configuration file needs a valid key for cookie encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
lo: ໄຟລ໌ຕັ້ງຄ່າຕ້ອງການຄີ (key) ທີ່ຖືກຕ້ອງສຳລັບການເຂົ້າລະຫັດຄຸກກີ້. ຄີຊົ່ວຄາວໄດ້ຖືກສ້າງຂຶ້ນໃຫ້ທ່ານໂດຍອັດຕະໂນມັດແລ້ວ. ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດທີ່ [doc@cfg_blowfish_secret]ເອກະສານແນະນຳ[/doc].

en: The cookie encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_blowfish_secret]documentation[/doc].
lo: ຄີເຂົ້າລະຫັດຄຸກກີ້ໃນໄຟລ໌ຕັ້ງຄ່າມີຄວາມຍາວເກີນຄວາມຈຳເປັນ. ມັນຄວນຈະມີຄວາມຍາວພຽງ %d ໄບຕ໌. ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດທີ່ [doc@cfg_blowfish_secret]ເອກະສານແນະນຳ[/doc].

en: The configuration file needs a valid key for query encryption. A temporary key was automatically generated for you. Please refer to the [doc@cfg_URLQueryEncryptionSecretKey]documentation[/doc].
lo: ໄຟລ໌ຕັ້ງຄ່າຕ້ອງການຄີ (key) ທີ່ຖືກຕ້ອງສຳລັບການເຂົ້າລະຫັດຄຳສັ່ງສອບຖາມ (query). ຄີຊົ່ວຄາວໄດ້ຖືກສ້າງຂຶ້ນໃຫ້ທ່ານໂດຍອັດຕະໂນມັດແລ້ວ. ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດທີ່ [doc@cfg_URLQueryEncryptionSecretKey]ເອກະສານແນະນຳ[/doc].

en: The query encryption key in the configuration file is longer than necessary. It should only be %d bytes long. Please refer to the [doc@cfg_URLQueryEncryptionSecretKey]documentation[/doc].
lo: ຄີເຂົ້າລະຫັດຄຳສັ່ງສອບຖາມໃນໄຟລ໌ຕັ້ງຄ່າມີຄວາມຍາວເກີນຄວາມຈຳເປັນ. ມັນຄວນຈະມີຄວາມຍາວພຽງ %d ໄບຕ໌. ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດທີ່ [doc@cfg_URLQueryEncryptionSecretKey]ເອກະສານແນະນຳ[/doc].

en: Directory [code]config[/code], which is used by the setup script, still exists in your phpMyAdmin directory. It is strongly recommended to remove it once phpMyAdmin has been configured. Otherwise the security of your server may be compromised by unauthorized people downloading your configuration.
lo: ໂຟນເດີ [code]config[/code] ທີ່ໃຊ້ສຳລັບການຕິດຕັ້ງຍັງຄົງມີຢູ່ໃນໄດເຣັກທໍຣີ phpMyAdmin ຂອງທ່ານ. ແນະນຳໃຫ້ລຶບມັນອອກທັນທີຫຼັງຈາກຕັ້ງຄ່າສຳເລັດ ເພື່ອຄວາມປອດໄພຂອງເຊີບເວີ.

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
lo: ເຊີບເວີກຳລັງເຮັດວຽກດ້ວຍ Suhosin. ກະລຸນາເບິ່ງ %sເອກະສານອ້າງອີງ%s ສຳລັບບັນຫາທີ່ອາດເກີດຂຶ້ນ.

en: The $cfg['TempDir'] (%s) is not accessible. phpMyAdmin is not able to cache templates and will be slow because of this.
lo: ບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງ $cfg['TempDir'] (%s) ໄດ້. phpMyAdmin ບໍ່ສາມາດເກັບ cache ຂອງແມ່ແບບ (templates) ໄດ້ ເຊິ່ງຈະເຮັດໃຫ້ການເຮັດວຽກຊ້າລົງ.

en: The [code]HTTP_HOST[/code] variable is missing, which might cause phpMyAdmin to not work properly. Please refer to [doc@faq1-46]documentation[/doc] for possible issues.
lo: ຕົວປ່ຽນ [code]HTTP_HOST[/code] ຂາດຫາຍໄປ, ເຊິ່ງອາດຈະເຮັດໃຫ້ phpMyAdmin ເຮັດວຽກບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ກະລຸນາເບິ່ງ [doc@faq1-46]ເອກະສານແນະນຳ[/doc] ສຳລັບບັນຫາທີ່ອາດຈະເກີດຂຶ້ນ.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
lo: ບໍ່ພົບສ່ວນເສີມ mbstring ຂອງ PHP ແລະ ເບິ່ງຄືວ່າທ່ານກຳລັງໃຊ້ຊຸດຕົວອັກສອນແບບ multibyte. ຫາກບໍ່ມີ mbstring, phpMyAdmin ຈະບໍ່ສາມາດແຍກຂໍ້ຄວາມໄດ້ຢ່າງຖືກຕ້ອງ ແລະ ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດຜົນລັບທີ່ບໍ່ຄາດຄິດ.

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
lo: ບໍ່ພົບສ່ວນເສີມ curl ແລະ allow_url_fopen ຖືກປິດໃຊ້ງານ. ຍ້ອນແນວນັ້ນ ບາງຄຸນສົມບັດເຊັ່ນ ການລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ ຫຼື ການກວດສອບເວີຊັນຈະຖືກປິດນຳ.

en: Incomplete params
lo: ພາຣາມິເຕີບໍ່ຄົບຖ້ວນ

en: Succeeded
lo: ສຳເລັດ

en: Failed
lo: ຫຼົ້ມເຫຼວ

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
lo: ທ່ານອາດຈະພະຍາຍາມອັບໂຫຼດໄຟລ໌ທີ່ມີຂະໜາດໃຫຍ່ເກີນໄປ. ກະລຸນາເບິ່ງ %sເອກະສານອ້າງອີງ%s ເພື່ອຫາວິທີແກ້ໄຂຂໍ້ຈຳກັດນີ້.

en: Sorry an unexpected error happened!
lo: ຂໍອະໄພ ເກີດຂໍ້ຜິດພາດທີ່ບໍ່ຄາດຄິດ!

en: Showing bookmark
lo: ກຳລັງສະແດງ Bookmark

en: The bookmark has been deleted.
lo: Bookmark ຖືກລຶບແລ້ວ.

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
lo: ບໍ່ໄດ້ຮັບຂໍ້ມູນເພື່ອການນຳເຂົ້າ. ອາດເປັນຍ້ອນບໍ່ໄດ້ລະບຸຊື່ໄຟລ໌ ຫຼື ຂະໜາດໄຟລ໌ເກີນຂີດຈຳກັດທີ່ກຳນົດໄວ້ໃນ PHP. ເບິ່ງ [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
lo[0]: ນຳເຂົ້າສຳເລັດແລ້ວ, ປະມວນຜົນໄປ %d ຄຳສັ່ງ.

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
lo: ໝົດເວລາການເຮັດວຽກຂອງສະຄຣິບ, ຫາກທ່ານຕ້ອງການນຳເຂົ້າໃຫ້ສຳເລັດ, ກະລຸນາ %sສົ່ງໄຟລ໌ເດີມອີກຄັ້ງ%s ເພື່ອເຮັດວຽກຕໍ່.

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
lo: ແນວໃດກໍຕາມ ໃນການເຮັດວຽກຄັ້ງຫຼ້າສຸດບໍ່ມີຂໍ້ມູນໃດຖືກປະມວນຜົນ, ເຊິ່ງໝາຍຄວາມວ່າ phpMyAdmin ຈະບໍ່ສາມາດນຳເຂົ້າຂໍ້ມູນໃຫ້ສຳເລັດໄດ້ ນອກຈາກທ່ານຈະເພີ່ມກຳນົດເວລາຂອງ php.

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
lo: ຄຳສັ່ງ "DROP DATABASE" ຖືກປິດການໃຊ້ງານ.

en: Only single-table UPDATE and DELETE queries can be simulated.
lo: ສາມາດຈຳລອງໄດ້ສະເພາະຄຳສັ່ງ UPDATE ແລະ DELETE ແບບຕາຕະລາງດຽວເທົ່ານັ້ນ.

en: Could not load the progress of the import.
lo: ບໍ່ສາມາດໂຫຼດຄວາມຄືບໜ້າຂອງການນຳເຂົ້າໄດ້.

en: Confirm
lo: ຢືນຢັນ

en: Do you really want to execute "%s"?
lo: ທ່ານຕ້ອງການປະມວນຜົນ "%s" ແທ້ຫຼືບໍ່?

en: You are about to DESTROY a complete database!
lo: ທ່ານກຳລັງຈະທຳລາຍຖານຂໍ້ມູນທັງໝົດ!

en: Cannot rename database to the same name. Change the name and try again.
lo: ບໍ່ສາມາດປ່ຽນຊື່ຖານຂໍ້ມູນເປັນຊື່ເດີມໄດ້. ກະລຸນາປ່ຽນຊື່ແລ້ວລອງໃໝ່.

en: You are about to DESTROY a complete table!
lo: ທ່ານກຳລັງຈະທຳລາຍຕາຕະລາງທັງໝົດ!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
lo: ທ່ານກຳລັງຈະລ້າງຂໍ້ມູນ (TRUNCATE) ໃນຕາຕະລາງທັງໝົດ!

en: You are about to DELETE all the rows of the table!
lo: ທ່ານກຳລັງຈະລຶບທຸກແຖວໃນຕາຕະລາງ!

en: Delete tracking data for this table?
lo: ລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມສຳລັບຕາຕະລາງນີ້ຫຼືບໍ່?

en: Delete tracking data for these tables?
lo: ລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມສຳລັບຕາຕະລາງເຫຼົ່ານີ້ຫຼືບໍ່?

en: Delete tracking data for this version?
lo: ລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມສຳລັບເວີຊັນນີ້ຫຼືບໍ່?

en: Delete tracking data for these versions?
lo: ລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມສຳລັບເວີຊັນເຫຼົ່ານີ້ຫຼືບໍ່?

en: Delete entry from tracking report?
lo: ລຶບລາຍການອອກຈາກລາຍງານການຕິດຕາມຫຼືບໍ່?

en: Deleting tracking data
lo: ກຳລັງລຶບຂໍ້ມູນການຕິດຕາມ

en: Dropping Primary Key/Index
lo: ກຳລັງລຶບຄີຫຼັກ/ດັດຊະນີ (Primary Key/Index)

en: Dropping Foreign key.
lo: ກຳລັງລຶບຄີເຊື່ອມໂຍງ (Foreign key).

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
lo: ການດຳເນີນການນີ້ອາດໃຊ້ເວລານານ. ຕ້ອງການເຮັດຕໍ່ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບກຸ່ມຜູ້ໃຊ້ "%s" ແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບການຄົ້ນຫາ "%s" ແທ້ຫຼືບໍ່?

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
lo: ທ່ານມີການປ່ຽນແປງທີ່ຍັງບໍ່ທັນໄດ້ບັນທຶກ; ທ່ານແນ່ໃຈຫຼືບໍ່ວ່າຈະອອກຈາກໜ້ານີ້?

en: You are trying to reduce the number of rows, but have already entered data in those rows which will be lost. Do you wish to continue?
lo: ທ່ານກຳລັງພະຍາຍາມຫຼຸດຈຳນວນແຖວ, ແຕ່ມີຂໍ້ມູນຢູ່ໃນແຖວເຫຼົ່ານັ້ນແລ້ວເຊິ່ງຈະສູນຫາຍໄປ. ຕ້ອງການເຮັດຕໍ່ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
lo: ທ່ານຕ້ອງການຍົກເລີກສິດ (Revoke) ຂອງຜູ້ໃຊ້ທີ່ເລືອກແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to delete this central column?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບຖັນຫຼັກນີ້ແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to delete the selected items?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບລາຍການທີ່ເລືອກແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to DROP the selected partition(s)? This will also DELETE the data related to the selected partition(s)!
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບ (DROP) ພາກສ່ວນ (Partition) ທີ່ເລືອກແທ້ຫຼືບໍ່? ການເຮັດແນວນີ້ຈະລຶບຂໍ້ມູນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບພາກສ່ວນນັ້ນນຳ!

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລ້າງຂໍ້ມູນ (TRUNCATE) ໃນພາກສ່ວນທີ່ເລືອກແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to remove partitioning?
lo: ທ່ານຕ້ອງການເອົາການແບ່ງພາກສ່ວນ (Partitioning) ອອກແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Do you really want to reset the replica (RESET REPLICA)?
lo: ເຈົ້າຕ້ອງການລ້າງຄ່າເຣັບພລິກາ (RESET REPLICA) ແທ້ບໍ?

en: This operation will attempt to convert your data to the new collation. In rare cases, especially where a character doesn't exist in the new collation, this process could cause the data to appear incorrectly under the new collation; in this case we suggest you revert to the original collation and refer to the tips at
lo: ການດຳເນີນການນີ້ຈະພະຍາຍາມແປງຂໍ້ມູນຂອງທ່ານໄປເປັນການຈັດລຽງ (Collation) ໃໝ່. ໃນບາງກໍລະນີ, ໂດຍສະເພາະຫາກຕົວອັກສອນບໍ່ມີຢູ່ໃນການຈັດລຽງໃໝ່, ອາດເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນສະແດງຜົນບໍ່ຖືກຕ້ອງ; ໃນກໍລະນີນີ້ ເຮົາແນະນຳໃຫ້ທ່ານກັບໄປໃຊ້ການຈັດລຽງເດີມ ແລະ ເບິ່ງຄຳແນະນຳທີ່

en: Garbled Data
lo: ຂໍ້ມູນອ່ານບໍ່ຮູ້ເລື່ອງ (Garbled Data)

en: Are you sure you wish to change the collation and convert the data?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈຫຼືບໍ່ວ່າຕ້ອງການປ່ຽນການຈັດລຽງ ແລະ ແປງຂໍ້ມູນ?

en: Through this operation, MySQL attempts to map the data values between collations. If the character sets are incompatible, there may be data loss and this lost data may <b>NOT</b> be recoverable simply by changing back the column collation(s). <b>To convert existing data, it is suggested to use the column(s) editing feature (the "Change" Link) on the table structure page. </b>
lo: ຜ່ານການດຳເນີນການນີ້, MySQL ຈະພະຍາຍາມຈັບຄູ່ຄ່າຂໍ້ມູນລະຫວ່າງການຈັດລຽງ. ຫາກຊຸດຕົວອັກສອນບໍ່ເຂົ້າກັນ, ອາດເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນສູນຫາຍ ແລະ ຂໍ້ມູນທີ່ເສຍໄປນັ້ນອາດ <b>ບໍ່ສາມາດ</b> ກູ້ຄືນໄດ້ພຽງແຕ່ການປ່ຽນການຈັດລຽງຖັນກັບຄືນ. <b>ເພື່ອແປງຂໍ້ມູນທີ່ມີຢູ່, ແນະນຳໃຫ້ໃຊ້ຄຸນສົມບັດການແກ້ໄຂຖັນ (ລິ້ງ "ປ່ຽນ (Change)") ໃນໜ້າໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ. </b>

en: Are you sure you wish to change all the column collations and convert the data?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈຫຼືບໍ່ວ່າຕ້ອງການປ່ຽນການຈັດລຽງຂອງທຸກຖັນ ແລະ ແປງຂໍ້ມູນ?

en: Save & close
lo: ບັນທຶກ ແລະ ປິດ

en: Reset
lo: ຕັ້ງຄ່າໃໝ່

en: Reset all
lo: ຕັ້ງຄ່າໃໝ່ທັງໝົດ

en: Missing value in the form!
lo: ຄ່າໃນຟອມບໍ່ຄົບຖ້ວນ!

en: Select at least one of the options!
lo: ກະລຸນາເລືອກຢ່າງໜ້ອຍໜຶ່ງຕົວເລືອກ!

en: Please enter a valid number!
lo: ກະລຸນາປ້ອນຕົວເລກທີ່ຖືກຕ້ອງ!

en: Please enter a valid length!
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄວາມຍາວທີ່ຖືກຕ້ອງ!

en: Add index
lo: ເພີ່ມດັດຊະນີ (Index)

en: Edit index
lo: ແກ້ໄຂດັດຊະນີ

note: l10n: Rename a table Index
en: Rename index
lo: ປ່ຽນຊື່ອິນເດັກ

en: Add %s column(s) to index
lo: ເພີ່ມ %s ຖັນລົງໃນດັດຊະນີ

en: Create single-column index
lo: ສ້າງດັດຊະນີແບບຖັນດຽວ

en: Create composite index
lo: ສ້າງດັດຊະນີແບບປະສົມ (Composite index)

en: Composite with:
lo: ປະສົມກັບ:

en: Please select column(s) for the index.
lo: ກະລຸນາເລືອກຖັນສຳລັບດັດຊະນີ.

en: Preview SQL
lo: ເບິ່ງຕົວຢ່າງ SQL

en: Simulate query
lo: ຈຳລອງການສອບຖາມ (Simulate query)

en: SQL query:
lo: ຄຳສັ່ງ SQL:

note: l10n: Default label for the y-Axis of Charts
en: Y values
lo: ຄ່າ Y

en: Please enter the SQL query first.
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄຳສັ່ງ SQL ກ່ອນ.

en: The host name is empty!
lo: ຊື່ໂຮສ (Host name) ຫວ່າງເປົ່າ!

en: The user name is empty!
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ຫວ່າງເປົ່າ!

en: The password is empty!
lo: ລະຫັດຜ່ານຫວ່າງເປົ່າ!

en: The passwords aren't the same!
lo: ລະຫັດຜ່ານບໍ່ກົງກັນ!

en: Removing Selected Users
lo: ກຳລັງລຶບຜູ້ໃຊ້ທີ່ເລືອກ

en: Close
lo: ປິດ

[ctx: Lock the account.]
en: Lock
lo: ລັອກ

[ctx: Unlock the account.]
en: Unlock
lo: ປົດລັອກ

en: Lock this account.
lo: ລັອກບັນຊີນີ້.

en: Unlock this account.
lo: ປົດລັອກບັນຊີນີ້.

en: Template was created.
lo: ສ້າງແມ່ແບບ (Template) ແລ້ວ.

en: Template was loaded.
lo: ໂຫຼດແມ່ແບບແລ້ວ.

en: Template was updated.
lo: ອັບເດດແມ່ແບບແລ້ວ.

en: Template was deleted.
lo: ລຶບແມ່ແບບແລ້ວ.

note: l10n: Other, small valued, queries
en: Other
lo: ອື່ນໆ

en: Connections / Processes
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ / ຂະບວນການ (Processes)

en: Local monitor configuration incompatible!
lo: ການຕັ້ງຄ່າການຕິດຕາມ (Monitor) ໃນເຄື່ອງບໍ່ເຂົ້າກັນ!

en: The chart arrangement configuration in your browsers local storage is not compatible anymore to the newer version of the monitor dialog. It is very likely that your current configuration will not work anymore. Please reset your configuration to default in the <i>Settings</i> menu.
lo: ການຕັ້ງຄ່າການຈັດວາງແຜນພູມໃນບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນພາຍໃນ (local storage) ຂອງບຣາວເຊີຂອງທ່ານ ບໍ່ສາມາດເຂົ້າກັນໄດ້ກັບເວີຊັນໃໝ່ຂອງກ່ອງໂຕ້ຕອບການຕິດຕາມອີກຕໍ່ໄປ. ມີຄວາມເປັນໄປໄດ້ສູງວ່າການຕັ້ງຄ່າປັດຈຸບັນຂອງທ່ານຈະບໍ່ສາມາດໃຊ້ງານໄດ້ອີກ. ກະລຸນາຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານຄືນໃໝ່ໃຫ້ເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນໃນເມນູ <i>ການຕັ້ງຄ່າ</i>.

en: Query cache efficiency
lo: ປະສິດທິພາບຂອງແຄຊ໌ການສອບຖາມ (Query cache efficiency)

en: Query cache usage
lo: ການໃຊ້ງານແຄຊ໌ການສອບຖາມ

en: Query cache used
lo: ແຄຊ໌ການສອບຖາມທີ່ໃຊ້ໄປ

en: System CPU usage
lo: ການໃຊ້ງານ CPU ຂອງລະບົບ

en: System memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳຂອງລະບົບ

en: System swap
lo: Swap ຂອງລະບົບ

en: Average load
lo: ພາລະການເຮັດວຽກສະເລ່ຍ (Average load)

en: Total memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທັງໝົດ

en: Cached memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ເກັບໃນແຄຊ໌ (Cached memory)

en: Buffered memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳບັບເຟີ (Buffered memory)

en: Free memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ຫວ່າງ

en: Used memory
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ໃຊ້ໄປ

en: Total swap
lo: Swap ທັງໝົດ

en: Cached swap
lo: Swap ທີ່ເກັບໃນແຄຊ໌

en: Used swap
lo: Swap ທີ່ໃຊ້ໄປ

en: Free swap
lo: Swap ທີ່ຫວ່າງ

en: Bytes sent
lo: ໄບຕ໌ (Bytes) ທີ່ສົ່ງອອກ

en: Bytes received
lo: ໄບຕ໌ (Bytes) ທີ່ໄດ້ຮັບ

en: Connections
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່

en: Processes
lo: ຂະບວນການ (Processes)

en: %d table(s)
lo: %d ຕາຕະລາງ

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions
lo: ຄຳຖາມ (Questions)

en: Traffic
lo: ການຮັບສົ່ງຂໍ້ມູນ (Traffic)

en: Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າ

en: Add chart to grid
lo: ເພີ່ມແຜນພູມລົງໃນຕາຕະລາງ (Grid)

en: Please add at least one variable to the series!
lo: ກະລຸນາເພີ່ມຢ່າງໜ້ອຍໜຶ່ງຕົວປ່ຽນລົງໃນຊຸດຂໍ້ມູນ!

en: None
lo: ບໍ່ມີ

note: l10n: SQL Query on modal to show exported query
en: SQL Query
lo: ຄຳສັ່ງ SQL

en: Resume monitor
lo: ເຮັດວຽກການຕິດຕາມຕໍ່

en: Pause monitor
lo: ພັກການຕິດຕາມ

en: Start auto refresh
lo: ເລີ່ມການໂຫຼດໃໝ່ອັດຕະໂນມັດ

en: Stop auto refresh
lo: ຢຸດການໂຫຼດໃໝ່ອັດຕະໂນມັດ

en: general_log and slow_query_log are enabled.
lo: ເປີດການໃຊ້ງານ general_log ແລະ slow_query_log ແລ້ວ.

en: general_log is enabled.
lo: ເປີດການໃຊ້ງານ general_log ແລ້ວ.

en: slow_query_log is enabled.
lo: ເປີດການໃຊ້ງານ slow_query_log ແລ້ວ.

en: slow_query_log and general_log are disabled.
lo: ປິດການໃຊ້ງານ slow_query_log ແລະ general_log ແລ້ວ.

en: log_output is not set to TABLE.
lo: log_output ບໍ່ໄດ້ຕັ້ງເປັນ TABLE.

en: log_output is set to TABLE.
lo: log_output ຖືກຕັ້ງເປັນ TABLE ແລ້ວ.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
lo: slow_query_log ຖືກເປີດໃຊ້ງານ, ແຕ່ເຊີບເວີຈະບັນທຶກສະເພາະການສອບຖາມທີ່ໃຊ້ເວລາດົນກວ່າ %d ວິນາທີ. ແນະນຳໃຫ້ຕັ້ງຄ່າ long_query_time ນີ້ເປັນ 0-2 ວິນາທີ ຂຶ້ນກັບລະບົບຂອງທ່ານ.

en: long_query_time is set to %d second(s).
lo: long_query_time ຖືກຕັ້ງໄວ້ທີ່ %d ວິນາທີ.

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
lo: ການຕັ້ງຄ່າຕໍ່ໄປນີ້ຈະມີຜົນທົ່ວລະບົບ ແລະ ຈະຖືກຕັ້ງຄ່າໃໝ່ເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນເມື່ອເລີ່ມເຊີບເວີໃໝ່:

note: l10n: %s is FILE or TABLE
en: Set log_output to %s
lo: ຕັ້ງຄ່າ log_output ເປັນ %s

note: l10n: Enable in this context means setting a status variable to ON
en: Enable %s
lo: ເປີດໃຊ້ງານ %s

note: l10n: Disable in this context means setting a status variable to OFF
en: Disable %s
lo: ປິດໃຊ້ງານ %s

note: l10n: %d seconds
en: Set long_query_time to %d seconds.
lo: ຕັ້ງຄ່າ long_query_time ເປັນ %d ວິນາທີ.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
lo: ທ່ານບໍ່ສາມາດປ່ຽນຕົວປ່ຽນເຫຼົ່ານີ້ໄດ້. ກະລຸນາເຂົ້າລະບົບດ້ວຍ root ຫຼື ຕິດຕໍ່ຜູ້ດູແລລະບົບຖານຂໍ້ມູນ.

en: Change settings
lo: ປ່ຽນການຕັ້ງຄ່າ

en: Current settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າປັດຈຸບັນ

en: Chart title
lo: ຫົວຂໍ້ແຜນພູມ

note: l10n: As in differential values
en: Differential
lo: ສ່ວນຕ່າງ (Differential)

en: Divided by %s
lo: ຫານດ້ວຍ %s

en: Unit
lo: ຫົວໜ່ວຍ

en: From slow log
lo: ຈາກບັນທຶກການສອບຖາມທີ່ຊ້າ (Slow log)

en: From general log
lo: ຈາກບັນທຶກທົ່ວໄປ (General log)

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
lo: ບໍ່ຮູ້ຊື່ຖານຂໍ້ມູນສຳລັບການສອບຖາມນີ້ໃນບັນທຶກຂອງເຊີບເວີ.

en: Analysing logs
lo: ກຳລັງວິເຄາະບັນທຶກ (Logs)

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
lo: ກຳລັງວິເຄາະ ແລະ ໂຫຼດບັນທຶກ. ອາດໃຊ້ເວລາຄາວໜຶ່ງ.

en: Cancel request
lo: ຍົກເລີກການຮ້ອງຂໍ

en: This column shows the amount of identical queries that are grouped together. However only the SQL query itself has been used as a grouping criteria, so the other attributes of queries, such as start time, may differ.
lo: ຖັນນີ້ສະແດງຈຳນວນການສອບຖາມທີ່ຄືກັນເຊິ່ງຖືກຈັດກຸ່ມເຂົ້າກັນ. ແນວໃດກໍຕາມ, ມີພຽງແຕ່ຄຳສັ່ງ SQL ເທົ່ານັ້ນທີ່ໃຊ້ເປັນເກນໃນການຈັດກຸ່ມ, ດັ່ງນັ້ນຄຸນລັກສະນະອື່ນໆ ເຊັ່ນ ເວລາເລີ່ມຕົ້ນ ອາດຈະແຕກຕ່າງກັນ.

en: Since grouping of INSERTs queries has been selected, INSERT queries into the same table are also being grouped together, disregarding of the inserted data.
lo: ເນື່ອງຈາກເລືອກການຈັດກຸ່ມຄຳສັ່ງ INSERT, ຄຳສັ່ງ INSERT ໃນຕາຕະລາງດຽວກັນຈຶ່ງຖືກຈັດກຸ່ມເຂົ້າກັນ ໂດຍບໍ່ຄຳນຶງເຖິງຂໍ້ມູນທີ່ເພີ່ມເຂົ້າໄປ.

en: Log data loaded. Queries executed in this time span:
lo: ໂຫຼດຂໍ້ມູນບັນທຶກແລ້ວ. ການສອບຖາມທີ່ປະມວນຜົນໃນຊ່ວງເວລານີ້:

en: Jump to Log table
lo: ໄປທີ່ຕາຕະລາງບັນທຶກ (Log table)

en: No data found
lo: ບໍ່ພົບຂໍ້ມູນ

en: Log analysed, but no data found in this time span.
lo: ວິເຄາະບັນທຶກແລ້ວ ແຕ່ບໍ່ພົບຂໍ້ມູນໃນຊ່ວງເວລານີ້.

en: Analyzing…
lo: ກຳລັງວິເຄາະ…

en: Explain output
lo: ອະທິບາຍຜົນອອກ (Explain output)

en: Status
lo: ສະຖານະ

en: Time
lo: ເວລາ

en: Total time:
lo: ເວລາທັງໝົດ:

en: Profiling results
lo: ຜົນການວິເຄາະປະສິດທິພາບ (Profiling)

[ctx: Display format]
en: Table
lo: ຕາຕະລາງ

en: Chart
lo: ແຜນພູມ

[ctx: Alias]
en: Database
lo: ຖານຂໍ້ມູນ

[ctx: Alias]
en: Table
lo: ຕາຕະລາງ

[ctx: Alias]
en: Column
lo: ຖັນ

note: l10n: A collection of available filters
en: Log table filter options
lo: ຕົວເລືອກການກັ່ນຕອງຕາຕະລາງບັນທຶກ

note: l10n: Filter as in "Start Filtering"
en: Filter
lo: ກັ່ນຕອງ

en: Filter queries by word/regexp:
lo: ກັ່ນຕອງການສອບຖາມດ້ວຍຄຳສັບ/regexp:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
lo: ຈັດກຸ່ມການສອບຖາມ ໂດຍບໍ່ສົນໃຈຂໍ້ມູນຕົວປ່ຽນໃນ WHERE clause

en: Sum of grouped rows:
lo: ຜົນລວມຂອງແຖວທີ່ຈັດກຸ່ມ:

en: Total:
lo: ທັງໝົດ:

en: Loading logs
lo: ກຳລັງໂຫຼດບັນທຶກ

en: Monitor refresh failed
lo: ການໂຫຼດຂໍ້ມູນການຕິດຕາມໃໝ່ຫຼົ້ມເຫຼວ

en: While requesting new chart data the server returned an invalid response. This is most likely because your session expired. Reloading the page and reentering your credentials should help.
lo: ໃນຂະນະທີ່ຮ້ອງຂໍຂໍ້ມູນແຜນພູມໃໝ່ ເຊີບເວີໄດ້ສົ່ງຜົນຕອບກັບທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ສ່ວນຫຼາຍອາດເປັນຍ້ອນເຊດຊັນ (session) ຂອງທ່ານໝົດອາຍຸ. ການໂຫຼດໜ້າໃໝ່ ແລະ ເຂົ້າລະບົບຄືນໃໝ່ອາດຈະຊ່ວຍໄດ້.

en: Reload page
lo: ໂຫຼດໜ້ານີ້ໃໝ່

en: Affected rows:
lo: ແຖວທີ່ມີຜົນກະທົບ:

en: Failed parsing config file. It doesn't seem to be valid JSON code.
lo: ການວິເຄາະໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າຫຼົ້ມເຫຼວ. ເບິ່ງຄືວ່າມັນບໍ່ແມ່ນລະຫັດ JSON ທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Failed building chart grid with imported config. Resetting to default config…
lo: ການສ້າງຕາຕະລາງແຜນພູມດ້ວຍການຕັ້ງຄ່າທີ່ນຳເຂົ້າຫຼົ້ມເຫຼວ. ກຳລັງຕັ້ງຄ່າໃໝ່ເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ…

en: Import monitor configuration
lo: ນຳເຂົ້າການຕັ້ງຄ່າການຕິດຕາມ

en: Please select the file you want to import:
lo: ກະລຸນາເລືອກໄຟລ໌ທີ່ເຈົ້າຕ້ອງການນຳເຂົ້າ:

en: Please enter a valid table name.
lo: ກະລຸນາປ້ອນຊື່ຕາຕະລາງທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Please enter a valid database name.
lo: ກະລຸນາປ້ອນຊື່ຖານຂໍ້ມູນທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: No files available on server for import!
lo: ບໍ່ມີໄຟລ໌ໃນເຊີບເວີໃຫ້ນຳເຂົ້າ!

en: Analyse query
lo: ວິເຄາະການສອບຖາມ

en: Formatting SQL…
lo: ກຳລັງຈັດຮູບແບບ SQL…

en: No parameters found!
lo: ບໍ່ພົບພາຣາມິເຕີ!

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Page-related settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າທີ່ກ່ຽວກັບໜ້າເວັບ

en: Apply
lo: ນຳໃຊ້

en: Loading…
lo: ກຳລັງໂຫຼດ…

en: Request aborted!!
lo: ການຮ້ອງຂໍຖືກຍົກເລີກ!!

en: Processing request
lo: ກຳລັງປະມວນຜົນການຮ້ອງຂໍ

en: Request failed!!
lo: ການຮ້ອງຂໍຫຼົ້ມເຫຼວ!!

en: Error in processing request
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການປະມວນຜົນການຮ້ອງຂໍ

en: Error code: %s
lo: ລະຫັດຂໍ້ຜິດພາດ: %s

en: Error text: %s
lo: ຂໍ້ຄວາມຂໍ້ຜິດພາດ: %s

en: It seems that the connection to server has been lost. Please check your network connectivity and server status.
lo: ເບິ່ງຄືວ່າການເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີບເວີຂາດຫາຍໄປ. ກະລຸນາກວດສອບການເຊື່ອມຕໍ່ເຄືອຂ່າຍ ແລະ ສະຖານະຂອງເຊີບເວີ.

en: No accounts selected.
lo: ບໍ່ມີບັນຊີທີ່ຖືກເລືອກ.

en: Dropping column
lo: ກຳລັງລຶບຖັນ

en: Adding primary key
lo: ກຳລັງເພີ່ມຄີຫຼັກ

en: OK
lo: ຕົກລົງ

en: Click to dismiss this notification
lo: ຄລິກເພື່ອປິດການແຈ້ງເຕືອນນີ້

en: Renaming databases
lo: ກຳລັງປ່ຽນຊື່ຖານຂໍ້ມູນ

en: Copying database
lo: ກຳລັງສຳເນົາຖານຂໍ້ມູນ

en: Changing charset
lo: ກຳລັງປ່ຽນຊຸດຕົວອັກສອນ (Charset)

en: No
lo: ບໍ່

en: Enable foreign key checks
lo: ເປີດການກວດສອບຄີເຊື່ອມໂຍງ (Foreign key checks)

en: Failed to get real row count.
lo: ບໍ່ສາມາດນັບຈຳນວນແຖວທີ່ແທ້ຈິງໄດ້.

en: Searching
lo: ກຳລັງຄົ້ນຫາ

en: Hide search results
lo: ເຊື່ອງຜົນການຄົ້ນຫາ

en: Show search results
lo: ສະແດງຜົນການຄົ້ນຫາ

en: Browsing
lo: ກຳລັງເບິ່ງຂໍ້ມູນ

en: Deleting
lo: ກຳລັງລຶບ

en: Delete the matches for the %s table?
lo: ລຶບຂໍ້ມູນທີ່ກົງກັນສຳລັບຕາຕະລາງ %s ຫຼືບໍ່?

en: The definition of a stored function must contain a RETURN statement!
lo: ຄຳນິຍາມຂອງຟັງຊັນ (Stored function) ຕ້ອງມີຄຳສັ່ງ RETURN!

en: No routine is exportable. Required privileges may be lacking.
lo: ບໍ່ມີຣູທິນ (Routine) ໃດທີ່ສາມາດສົ່ງອອກໄດ້. ອາດຂາດສິດການໃຊ້ງານທີ່ຈຳເປັນ.

en: Values for column %s
lo: ຄ່າສຳລັບຖັນ %s

en: Values for a new column
lo: ຄ່າສຳລັບຖັນໃໝ່

en: Enter each value in a separate field.
lo: ປ້ອນແຕ່ລະຄ່າລົງໃນແຕ່ລະຊ່ອງ.

en: Add %d value(s)
lo: ເພີ່ມ %d ຄ່າ

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
lo: ໝາຍເຫດ: ຫາກໄຟລ໌ມີຫຼາຍຕາຕະລາງ, ພວກມັນຈະຖືກລວມເຂົ້າເປັນອັນດຽວ.

en: Hide query box
lo: ເຊື່ອງກ່ອງຄຳສັ່ງ

en: Show query box
lo: ສະແດງກ່ອງຄຳສັ່ງ

en: Edit query
lo: ແກ້ໄຂຄຳສັ່ງ

en: Delete
lo: ລຶບ

en: %d is not valid row number.
lo: %d ບໍ່ແມ່ນເລກແຖວທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Browse foreign values
lo: ເບິ່ງຄ່າທີ່ເຊື່ອມໂຍງ (Foreign values)

en: No previously auto-saved query is available. Loading default query.
lo: ບໍ່ມີຄຳສັ່ງທີ່ບັນທຶກໄວ້ອັດຕະໂນມັດມາກ່ອນ. ກຳລັງໂຫລດຄຳສັ່ງເລີ່ມຕົ້ນ.

en: You have a previously saved query. Click Get auto-saved query to load the query.
lo: ທ່ານມີຄຳສັ່ງທີ່ບັນທຶກໄວ້ກ່ອນໜ້ານີ້. ກົດ ດຶງຂໍ້ມູນຄຳສັ່ງທີ່ບັນທຶກອັດຕະໂນມັດ ເພື່ອໂຫລດຄຳສັ່ງ.

en: Variable %d:
lo: ຕົວປ່ຽນ %d:

en: Pick
lo: ເລືອກ

en: Column selector
lo: ເຄື່ອງມືເລືອກຖັນ

en: Search this list
lo: ຄົ້ນຫາໃນລາຍການນີ້

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
lo: ບໍ່ມີຖັນໃນລາຍຊື່ຫຼັກ. ກະລຸນາກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າລາຍຊື່ຖັນຫຼັກສຳລັບຖານຂໍ້ມູນ %s ມີຖັນທີ່ບໍ່ມີຢູ່ໃນຕາຕະລາງປັດຈຸບັນ.

en: See more
lo: ເບິ່ງເພີ່ມເຕີມ

en: Add primary key
lo: ເພີ່ມຄີຫຼັກ

en: Primary key added.
lo: ເພີ່ມຄີຫຼັກແລ້ວ.

en: Taking you to next step…
lo: ກຳລັງພາທ່ານໄປຂັ້ນຕອນຕໍ່ໄປ…

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
lo: ຂັ້ນຕອນທຳອິດຂອງການເຮັດໃຫ້ເປັນບັນທັດຖານ (Normalization) ສຳລັບຕາຕະລາງ '%s' ສຳເລັດແລ້ວ.

en: End of step
lo: ຈົບຂັ້ນຕອນ

en: Second step of normalization (2NF)
lo: ຂັ້ນຕອນທີສອງຂອງການເຮັດໃຫ້ເປັນບັນທັດຖານ (2NF)

note: l10n: Display text for calendar close link
en: Done
lo: ສຳເລັດແລ້ວ

en: Confirm partial dependencies
lo: ຢືນຢັນການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ (Partial dependencies)

en: Selected partial dependencies are as follows:
lo: ການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນທີ່ເລືອກມີດັ່ງນີ້:

en: Note: a, b -> d,f implies values of columns a and b combined together can determine values of column d and column f.
lo: ໝາຍເຫດ: a, b -> d, f ໝາຍຄວາມວ່າຄ່າຂອງຖັນ a ແລະ b ລວມກັນສາມາດກຳນົດຄ່າຂອງຖັນ d ແລະ ຖັນ f ໄດ້.

en: No partial dependencies selected!
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ!

en: Back
lo: ກັບຄືນ

en: Show me the possible partial dependencies based on data in the table
lo: ສະແດງການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນທີ່ເປັນໄປໄດ້ໂດຍອີງຕາມຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ

en: Hide partial dependencies list
lo: ເຊື່ອງລາຍຊື່ການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ

en: Sit tight! It may take few seconds depending on data size and column count of the table.
lo: ກະລຸນາລໍຖ້າຄາວໜຶ່ງ! ອາດໃຊ້ເວລາສອງສາມວິນາທີ ຂຶ້ນກັບຂະໜາດຂໍ້ມູນ ແລະ ຈຳນວນຖັນຂອງຕາຕະລາງ.

en: Step
lo: ຂັ້ນຕອນ

en: The following actions will be performed:
lo: ການດຳເນີນການຕໍ່ໄປນີ້ຈະຖືກປະຕິບັດ:

en: DROP columns %s from the table %s
lo: ລຶບ (DROP) ຖັນ %s ອອກຈາກຕາຕະລາງ %s

en: Create the following table
lo: ສ້າງຕາຕະລາງຕໍ່ໄປນີ້

en: Third step of normalization (3NF)
lo: ຂັ້ນຕອນທີສາມຂອງການເຮັດໃຫ້ເປັນບັນທັດຖານ (3NF)

en: Confirm transitive dependencies
lo: ຢືນຢັນການຂຶ້ນຕໍ່ກັນແບບສົ່ງທອດ (Transitive dependencies)

en: Selected dependencies are as follows:
lo: ການຂຶ້ນຕໍ່ກັນທີ່ເລືອກມີດັ່ງນີ້:

en: No dependencies selected!
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກການຂຶ້ນຕໍ່ກັນ!

en: Save
lo: ບັນທຶກ

en: Hide search criteria
lo: ເຊື່ອງເງື່ອນໄຂການຄົ້ນຫາ

en: Show search criteria
lo: ສະແດງເງື່ອນໄຂການຄົ້ນຫາ

en: Column maximum:
lo: ຄ່າສູງສຸດຂອງຖັນ:

en: Column minimum:
lo: ຄ່າຕ່ຳສຸດຂອງຖັນ:

en: Hide find and replace criteria
lo: ເຊື່ອງເງື່ອນໄຂການຊອກຫາ ແລະ ແທນທີ່

en: Show find and replace criteria
lo: ສະແດງເງື່ອນໄຂການຊອກຫາ ແລະ ແທນທີ່

en: Each point represents a data row.
lo: ແຕ່ລະຈຸດແທນແຖວຂໍ້ມູນ.

en: Hovering over a point will show its label.
lo: ວາງເມົາສ໌ໄວ້ເທິງຈຸດເພື່ອສະແດງປ້າຍຊື່.

en: To zoom in, select a section of the plot with the mouse.
lo: ເພື່ອຊູມເຂົ້າ, ໃຫ້ເລືອກສ່ວນຂອງແຜນພູມດ້ວຍເມົາສ໌.

en: Click reset zoom button to come back to original state.
lo: ຄລິກປຸ່ມຕັ້ງຄ່າການຊູມໃໝ່ເພື່ອກັບຄືນສູ່ສະພາບເດີມ.

en: Click a data point to view and possibly edit the data row.
lo: ຄລິກທີ່ຈຸດຂໍ້ມູນເພື່ອເບິ່ງ ແລະ ອາດຈະແກ້ໄຂແຖວຂໍ້ມູນນັ້ນ.

en: The plot can be resized by dragging it along the bottom right corner.
lo: ສາມາດປັບຂະໜາດແຜນພູມໄດ້ໂດຍການລາກມຸມຂວາລຸ່ມ.

en: Select two columns
lo: ເລືອກສອງຖັນ

en: Select two different columns
lo: ເລືອກສອງຖັນທີ່ແຕກຕ່າງກັນ

en: Data point content
lo: ເນື້ອໃນຂອງຈຸດຂໍ້ມູນ

en: Ignore
lo: ຂ້າມ (Ignore)

en: Copy to clipboard
lo: ສຳເນົາໄປບ່ອນພັກຂໍ້ມູນ (Clipboard)

en: Copy
lo: ສຳເນົາ

en: Point
lo: ຈຸດ (Point)

en: Point %d
lo: ຈຸດ %d

en: Linestring
lo: ເສັ້ນຊື່ (Linestring)

en: Polygon
lo: ຮູບຫຼາຍແຈ (Polygon)

en: Geometry
lo: ເລຂາຄະນິດ

en: Inner ring
lo: ວົງໃນ

en: Outer ring
lo: ວົງນອກ

en: Add a point
lo: ເພີ່ມຈຸດ

en: Add an inner ring
lo: ເພີ່ມວົງໃນ

en: Do you want to copy encryption key?
lo: ທ່ານຕ້ອງການສຳເນົາຄີການເຂົ້າລະຫັດ (Encryption key) ຫຼືບໍ່?

en: Encryption key
lo: ຄີການເຂົ້າລະຫັດ

en: The HEX function will treat the integer as a string while calculating the hexadecimal value
lo: ຟັງຊັນ HEX ຈະປະຕິບັດກັບຕົວເລກຈຳນວນເຕັມເປັນຂໍ້ຄວາມໃນຂະນະທີ່ຄິດໄລ່ຄ່າເລກຖານສິບຫົກ

en: MySQL accepts additional values not selectable by the slider; key in those values directly if desired
lo: MySQL ຮອງຮັບຄ່າເພີ່ມເຕີມທີ່ບໍ່ສາມາດເລືອກໄດ້ດ້ວຍແຖບເລື່ອນ; ທ່ານສາມາດປ້ອນຄ່າເຫຼົ່ານັ້ນໂດຍກົງຫາກຕ້ອງການ

en: MySQL accepts additional values not selectable by the datepicker; key in those values directly if desired
lo: MySQL ຮອງຮັບຄ່າເພີ່ມເຕີມທີ່ບໍ່ສາມາດເລືອກໄດ້ດ້ວຍປົດທິນ; ທ່ານສາມາດປ້ອນຄ່າເຫຼົ່ານັ້ນໂດຍກົງຫາກຕ້ອງການ

en: Indicates that you have made changes to this page; you will be prompted for confirmation before abandoning changes
lo: ລະບຸວ່າທ່ານໄດ້ປ່ຽນແປງຂໍ້ມູນໃນໜ້ານີ້; ລະບົບຈະຖາມເພື່ອຢືນຢັນກ່ອນທີ່ທ່ານຈະອອກຈາກໜ້າໂດຍບໍ່ບັນທຶກ

en: Select referenced key
lo: ເລືອກຄີທີ່ອ້າງອີງ

en: Select Foreign Key
lo: ເລືອກຄີເຊື່ອມໂຍງ (Foreign Key)

en: Please select the primary key or a unique key!
lo: ກະລຸນາເລືອກຄີຫຼັກ ຫຼື ຄີທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນ (Unique key)!

en: Choose column to display
lo: ເລືອກຖັນທີ່ຈະສະແດງ

en: You haven't saved the changes in the layout. They will be lost if you don't save them. Do you want to continue?
lo: ທ່ານຍັງບໍ່ທັນໄດ້ບັນທຶກການປ່ຽນແປງໃນການຈັດວາງ. ຂໍ້ມູນຈະສູນຫາຍຫາກທ່ານບໍ່ບັນທຶກ. ຕ້ອງການເຮັດຕໍ່ຫຼືບໍ່?

en: value/subQuery is empty
lo: ຄ່າ/ການສອບຖາມຍ່ອຍ (subQuery) ຫວ່າງເປົ່າ

en: Add tables from other databases
lo: ເພີ່ມຕາຕະລາງຈາກຖານຂໍ້ມູນອື່ນ

en: Page name
lo: ຊື່ໜ້າ

en: Save page
lo: ບັນທຶກໜ້າ

en: Save page as
lo: ບັນທຶກໜ້າເປັນ

en: Open page
lo: ເປີດໜ້າ

en: Delete page
lo: ລຶບໜ້າ

note: l10n: When the user opens a page saved in the Designer
en: Some tables saved in this page might have been renamed or deleted.
lo: ບາງຕາຕະລາງທີ່ບັນທຶກໄວ້ໃນໜ້ານີ້ອາດຈະຖືກປ່ຽນຊື່ ຫຼື ລົບໄປແລ້ວ.

en: Untitled
lo: ບໍ່ມີຫົວຂໍ້

en: Please select a page to continue
lo: ກະລຸນາເລືອກໜ້າເພື່ອເຮັດຕໍ່

en: Please enter a valid page name
lo: ກະລຸນາປ້ອນຊື່ໜ້າທີ່ຖືກຕ້ອງ

en: Do you want to save the changes to the current page?
lo: ທ່ານຕ້ອງການບັນທຶກການປ່ຽນແປງໃນໜ້າປັດຈຸບັນຫຼືບໍ່?

en: Successfully deleted the page
lo: ລຶບໜ້າສຳເລັດແລ້ວ

en: Export relational schema
lo: ສົ່ງອອກຜັງຄວາມສຳພັນ (Relational schema)

en: Modifications have been saved
lo: ບັນທຶກການແກ້ໄຂແລ້ວ

en: %d object(s) created.
lo: ສ້າງ %d ອັອບເຈັກ (Object) ແລ້ວ.

en: Column name
lo: ຊື່ຖັນ

en: Submit
lo: ສົ່ງຂໍ້ມູນ

en: Press escape to cancel editing.<br>- Shift+Enter for a newline.
lo: ກົດ Escape ເພື່ອຍົກເລີກການແກ້ໄຂ.<br>- Shift+Enter ເພື່ອຂຶ້ນແຖວໃໝ່.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
lo: ທ່ານໄດ້ແກ້ໄຂຂໍ້ມູນບາງຢ່າງແລ້ວແຕ່ຍັງບໍ່ທັນໄດ້ບັນທຶກ. ທ່ານແນ່ໃຈຫຼືບໍ່ວ່າຈະອອກຈາກໜ້ານີ້ກ່ອນບັນທຶກຂໍ້ມູນ?

en: Drag to reorder.
lo: ລາກເພື່ອຈັດລຽງໃໝ່.

en: Click to sort results by this column.
lo: ຄລິກເພື່ອຈັດລຽງຜົນລັບຕາມຖັນນີ້.

en: Shift+Click to add this column to ORDER BY clause or to toggle ASC/DESC.<br>- Ctrl+Click or Alt+Click (Mac: Shift+Option+Click) to remove column from ORDER BY clause
lo: Shift+ກົດ ເພື່ອເພີ່ມຄໍລຳນີ້ເຂົ້າໃນ clause ORDER BY ຫຼື ເພື່ອສະຫຼັບ ASC/DESC.<br>- Ctrl+ກົດ ຫຼື Alt+ກົດ (Mac: Shift+Option+ກົດ) ເພື່ອເອົາຄໍລຳອອກຈາກ clause ORDER BY

en: Click to mark/unmark.
lo: ຄລິກເພື່ອໝາຍ/ຍົກເລີກການໝາຍ.

en: Double-click to copy column name.
lo: ດັບເບິນຄລິກເພື່ອສຳເນົາຊື່ຖັນ.

en: Click the drop-down arrow<br>to toggle column's visibility.
lo: ກົດທີ່ລູກສອນລົງ<br>ເພື່ອສະຫຼັບການສະແດງຜົນຂອງຄໍລຳ.

en: This table does not contain a unique column. Features related to the grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete links may not work after saving.
lo: ຕາຕະລາງນີ້ບໍ່ມີຖັນທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນ (Unique). ຄຸນສົມບັດກ່ຽວກັບການແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ (Grid edit), ກ່ອງເລືອກ, ລິ້ງແກ້ໄຂ, ສຳເນົາ ແລະ ລຶບ ອາດຈະໃຊ້ງານບໍ່ໄດ້ຫຼັງຈາກບັນທຶກ.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
lo: ກະລຸນາປ້ອນຂໍ້ຄວາມຖານສິບຫົກ (Hexadecimal) ທີ່ຖືກຕ້ອງ. ຕົວອັກສອນທີ່ໃຊ້ໄດ້ແມ່ນ 0-9, A-F.

en: Do you really want to see all of the rows? For a big table this could crash the browser.
lo: ທ່ານຕ້ອງການເບິ່ງທຸກແຖວແທ້ຫຼືບໍ່? ສຳລັບຕາຕະລາງໃຫຍ່ ອາດເຮັດໃຫ້ບຣາວເຊີຄ້າງໄດ້.

en: Original length
lo: ຄວາມຍາວເດີມ

en: cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Aborted
lo: ຖືກຍົກເລີກ (Aborted)

en: Success
lo: ສຳເລັດ

en: Import status
lo: ສະຖານະການນຳເຂົ້າ

en: Drop files here
lo: ວາງໄຟລ໌ລົງບ່ອນນີ້

en: Select database first
lo: ກະລຸນາເລືອກຖານຂໍ້ມູນກ່ອນ

en: You can also edit most values<br>by double-clicking directly on them.
lo: ທ່ານຍັງສາມາດແກ້ໄຂຄ່າສ່ວນໃຫຍ່<br>ໂດຍການກົດສອງຄັ້ງໃສ່ພວກມັນໂດຍກົງ.

en: You can also edit most values<br>by clicking directly on them.
lo: ທ່ານຍັງສາມາດແກ້ໄຂຄ່າສ່ວນໃຫຍ່<br>ໂດຍການກົດໃສ່ພວກມັນໂດຍກົງ.

en: Go to link:
lo: ໄປທີ່ລິງ:

en: Generate password
lo: ສ້າງລະຫັດຜ່ານ

en: Generate
lo: ສ້າງ

en: Change password
lo: ປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ

en: More
lo: ເພີ່ມເຕີມ

en: Show panel
lo: ສະແດງແຜງ

en: Hide panel
lo: ເຊື່ອງແຜງ

en: Unlink from main panel
lo: ຍົກເລີກການເຊື່ອມຕໍ່ຈາກແຜງຫຼັກ

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
lo: ມີ phpMyAdmin ເວີຊັນໃໝ່ກວ່າ ແລະ ທ່ານຄວນພິຈາລະນາອັບເກຣດ. ເວີຊັນໃໝ່ລ່າສຸດແມ່ນ %s, ເຜີຍແຜ່ເມື່ອ %s.

note: l10n: Latest available phpMyAdmin version
en: , latest stable version:
lo: , ເວີຊັນທີ່ໝັ້ນຄົງລ່າສຸດ:

en: up to date
lo: ເປັນເວີຊັນລ່າສຸດແລ້ວ

en: There was an error in loading the Git information.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການໂຫຼດຂໍ້ມູນ Git.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດ JavaScript ທີ່ຮ້າຍແຮງ. ທ່ານຕ້ອງການສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດບໍ່?

en: Change report settings
lo: ປ່ຽນການຕັ້ງຄ່າລາຍງານ

en: Show report details
lo: ສະແດງລາຍລະອຽດລາຍງານ

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
lo: ການສົ່ງອອກຂອງທ່ານບໍ່ສຳເລັດສົມບູນ, ເນື່ອງຈາກການກຳນົດເວລາໃນການປະມວນຜົນຂອງ PHP ຕ່ຳເກີນໄປ!

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
lo: ຄຳເຕືອນ: ຟອມໃນໜ້ານີ້ມີຫຼາຍກວ່າ %d ຫ້ອງ. ເມື່ອສົ່ງຂໍ້ມູນ, ບາງຫ້ອງອາດຈະຖືກລະເລີຍ ເນື່ອງຈາກການຕັ້ງຄ່າ max_input_vars ຂອງ PHP.

en: Some errors have been detected on the server!
lo: ກວດພົບຂໍ້ຜິດພາດບາງຢ່າງໃນເຊີເວີ!

en: Please look at the bottom of this window.
lo: ກະລຸນາເບິ່ງທີ່ດ້ານລຸ່ມຂອງວິນໂດນີ້.

en: Ignore All
lo: ລະເລີຍທັງໝົດ

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
lo: ຕາມການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານ, ຂໍ້ມູນກຳລັງຖືກສົ່ງໃນຂະນະນີ້, ກະລຸນາລໍຖ້າ.

en: Column name successfully copied to clipboard!
lo: ກັອບປີ້ຊື່ຄໍລຳໃສ່ຄລິບບອດສຳເລັດແລ້ວ!

en: Column name copying to clipboard failed!
lo: ການກັອບປີ້ຊື່ຄໍລຳໃສ່ຄລິບບອດຫຼົ້ມເຫຼວ!

en: Successfully copied!
lo: ຄັດລອກສຳເລັດແລ້ວ!

en: Copying failed!
lo: ການຄັດລອກຫຼົ້ມເຫຼວ!

en: Execute this query again?
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ (Query) ນີ້ຄືນໃໝ່ບໍ່?

en: Do you really want to delete this bookmark?
lo: ທ່ານຕ້ອງການລຶບບຸກມາກ (Bookmark) ນີ້ແທ້ບໍ່?

en: Some error occurred while getting SQL debug info.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດບາງຢ່າງໃນຂະນະທີ່ດຶງຂໍ້ມູນ SQL debug.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
lo: ປະມວນຜົນ %s ຄຳສັ່ງ ຈຳນວນ %s ຄັ້ງ ໃນ %s ວິນາທີ.

en: %s argument(s) passed
lo: ສົ່ງ %s ອາຄິວເມນ (Argument)

en: Show arguments
lo: ສະແດງອາຄິວເມນ

en: Hide arguments
lo: ເຊື່ອງອາຄິວເມນ

en: Time taken:
lo: ເວລາທີ່ໃຊ້:

en: There was a problem accessing your browser storage, some features may not work properly for you. It is likely that the browser doesn't support storage or the quota limit has been reached. In Firefox, corrupted storage can also cause such a problem, clearing your "Offline Website Data" might help. In Safari, such problem is commonly caused by "Private Mode Browsing".
lo: ມີບັນຫາໃນການເຂົ້າເຖິງບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນຂອງບຣາວເຊີຂອງທ່ານ, ບາງຟີເຈີອາດຈະເຮັດວຽກບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ເປັນໄປໄດ້ວ່າບຣາວເຊີບໍ່ຮອງຮັບການເກັບຂໍ້ມູນ ຫຼື ເກີນກຳນົດໂຄຕ້າແລ້ວ. ໃນ Firefox, ຂໍ້ມູນທີ່ເສຍຫາຍອາດເຮັດໃຫ້ເກີດບັນຫານີ້, ການລຶບ "Offline Website Data" ອາດຈະຊ່ວຍໄດ້. ໃນ Safari, ບັນຫານີ້ມັກຈະເກີດຈາກ "Private Mode Browsing".

en: Copy tables to
lo: ສຳເນົາຕາຕະລາງໄປທີ່

en: Add table prefix
lo: ເພີ່ມຄຳນຳໜ້າຕາຕະລາງ

en: Replace table with prefix
lo: ແທນທີ່ຕາຕະລາງດ້ວຍຄຳນຳໜ້າ

en: Copy table with prefix
lo: ສຳເນົາຕາຕະລາງດ້ວຍຄຳນຳໜ້າ

en: Extremely weak
lo: ອ່ອນຫຼາຍທີ່ສຸດ

en: Very weak
lo: ອ່ອນຫຼາຍ

en: Weak
lo: ອ່ອນ

en: Good
lo: ດີ

en: Strong
lo: ເຂັ້ມແຂງ

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 5 (from U2F API)
en: Timed out waiting for security key activation.
lo: ໝົດເວລາລໍຖ້າການເປີດໃຊ້ງານຄີຄວາມປອດໄພ.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 2 (from U2F API)
en: Invalid request sent to security key.
lo: ຄຳຮ້ອງຂໍທີ່ສົ່ງໄປຫາຄີຄວາມປອດໄພບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

[ctx: U2F error]
note: l10n: unknown error code (from U2F API)
en: Unknown security key error.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດຂອງຄີຄວາມປອດໄພທີ່ບໍ່ຮູ້ຈັກ.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 3 (from U2F API)
en: Client does not support security key.
lo: ໄຄເອັນ (Client) ບໍ່ຮອງຮັບຄີຄວາມປອດໄພ.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on register
en: Failed security key activation.
lo: ການເປີດໃຊ້ງານຄີຄວາມປອດໄພຫຼົ້ມເຫຼວ.

[ctx: U2F error]
note: l10n: error code 4 (from U2F API) on authanticate
en: Invalid security key.
lo: ຄີຄວາມປອດໄພບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: WebAuthn is not available. Please use a supported browser in a secure context (HTTPS).
lo: ບໍ່ສາມາດໃຊ້ WebAuthn ໄດ້. ກະລຸນາໃຊ້ບຣາວເຊີທີ່ຮອງຮັບໃນສະພາບແວດລ້ອມທີ່ປອດໄພ (HTTPS).

en: You can not open, save or delete your page layout, as IndexedDB is not working in your browser and your phpMyAdmin configuration storage is not configured for this.
lo: ທ່ານບໍ່ສາມາດເປີດ, ບັນທຶກ ຫຼື ລົບການຈັດວາງໜ້າຂອງທ່ານໄດ້, ເນື່ອງຈາກ IndexedDB ບໍ່ເຮັດວຽກໃນບຣາວເຊີຂອງທ່ານ ແລະ ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການກຳນົດຄ່າ phpMyAdmin ຂອງທ່ານບໍ່ໄດ້ຖືກຕັ້ງຄ່າສຳລັບສິ່ງນີ້.

[ctx: The table already exists in the designer and can not be added once more.]
en: Table %s already exists!
lo: ຕາຕະລາງ %s ມີຢູ່ແລ້ວ!

en: Hide
lo: ເຊື່ອງ

en: Show
lo: ສະແດງ

en: The fullscreen request was denied because the Fullscreen API is disabled by user preference in the browser.
lo: ການຮ້ອງຂໍເຕັມຈໍຖືກປະຕິເສດ ເນື່ອງຈາກ Fullscreen API ຖືກປິດໃຊ້ງານໃນການຕັ້ງຄ່າບຣາວເຊີ.

en: Fatal error: The navigation can only be accessed via AJAX
lo: ຂໍ້ຜິດພາດຮ້າຍແຮງ: ການນຳທາງ (navigation) ສາມາດເຂົ້າເຖິງໄດ້ຜ່ານ AJAX ເທົ່ານັ້ນ

en: Select one…
lo: ເລືອກອັນໃດອັນໜຶ່ງ…

en: No such column
lo: ບໍ່ມີຄໍລຳດັ່ງກ່າວ

[ctx: string types]
en: String
lo: ຂໍ້ຄວາມ (String)

en: phpMyAdmin configuration snippet
lo: ໂຄ້ດການກຳນົດຄ່າຂອງ phpMyAdmin

en: Paste it to your config.inc.php
lo: ວາງມັນລົງໃນ config.inc.php ຂອງທ່ານ

en: Could not import configuration
lo: ບໍ່ສາມາດນຳເຂົ້າການກຳນົດຄ່າໄດ້

en: Two-factor authentication has been removed.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນຖືກຍົກເລີກແລ້ວ.

en: Two-factor authentication has been configured.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນຖືກຕັ້ງຄ່າແລ້ວ.

en: Rows
lo: ແຖວ

en: Indexes
lo: ອິນເດັກ

en: Total
lo: ທັງໝົດ

en: Overhead
lo: ສ່ວນເກີນ (Overhead)

en: Database %1$s has been created.
lo: ສ້າງຖານຂໍ້ມູນ %1$s ແລ້ວ.

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
lo[0]: ລຶບ %1$d ຖານຂໍ້ມູນສຳເລັດແລ້ວ.

en: The account %s@%s has been successfully locked.
lo: ລັອກບັນຊີ %s@%s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: The account %s@%s has been successfully unlocked.
lo: ປົດລັອກບັນຊີ %s@%s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: No Privileges
lo: ບໍ່ມີສິດ

en: You do not have the privileges to administrate the users!
lo: ທ່ານບໍ່ມີສິດໃນການບໍລິຫານຜູ້ໃຊ້!

en: Username and hostname didn't change. If you only want to change the password, 'Change password' tab should be used.
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ ແລະ ຊື່ໂຮສ໌ (Hostname) ບໍ່ມີການປ່ຽນແປງ. ຖ້າທ່ານຕ້ອງການປ່ຽນແຕ່ລະຫັດຜ່ານ, ຄວນໃຊ້ແທັບ 'ປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ'.

en: User has been added.
lo: ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ແລ້ວ.

en: Thread %s was successfully killed.
lo: ຢຸດ (Kill) ເທຣດ %s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
lo: phpMyAdmin ບໍ່ສາມາດຢຸດເທຣດ %s ໄດ້. ມັນອາດຈະຖືກປິດໄປແລ້ວ.

en: Received
lo: ໄດ້ຮັບ

en: Sent
lo: ສົ່ງອອກ

en: Max. concurrent connections
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ພ້ອມກັນສູງສຸດ

en: Failed attempts
lo: ຄວາມພະຍາຍາມທີ່ລົ້ມເຫຼວ

en: The number of connections that were aborted because the client died without closing the connection properly.
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຖືກຍົກເລີກ ເພາະໄຄລເອນ (Client) ຢຸດເຮັດວຽກໂດຍບໍ່ໄດ້ປິດການເຊື່ອມຕໍ່ໃຫ້ຖືກຕ້ອງ.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
lo: ຈຳນວນຄວາມພະຍາຍາມທີ່ລົ້ມເຫຼວໃນການເຊື່ອມຕໍ່ກັບ MySQL ເຊີເວີ.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
lo: ຈຳນວນ Transaction ທີ່ໃຊ້ແຄຊ໌ binary log ຊົ່ວຄາວ ແຕ່ມີຂະໜາດເກີນຄ່າຂອງ binlog_cache_size ແລະ ຕ້ອງໃຊ້ໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວເພື່ອເກັບຄຳສັ່ງຈາກ Transaction.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
lo: ຈຳນວນ Transaction ທີ່ໃຊ້ແຄຊ໌ binary log ຊົ່ວຄາວ.

en: The number of connection attempts (successful or not) to the MySQL server.
lo: ຈຳນວນຄວາມພະຍາຍາມເຊື່ອມຕໍ່ກັບ MySQL ເຊີເວີ (ທັງທີ່ສຳເລັດ ແລະ ບໍ່ສຳເລັດ).

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວໃນດິສກ໌ທີ່ຖືກສ້າງຂຶ້ນອັດຕະໂນມັດໂດຍເຊີເວີໃນຂະນະປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ. ຫາກຄ່ານີ້ສູງ, ທ່ານອາດຈະຕ້ອງເພີ່ມຄ່າ tmp_table_size ເພື່ອໃຫ້ຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວຖືກສ້າງໃນໜ່ວຍຄວາມຈຳແທນດິສກ໌.

en: How many temporary files mysqld has created.
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວທີ່ mysqld ໄດ້ສ້າງຂຶ້ນ.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວໃນໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ຖືກສ້າງຂຶ້ນອັດຕະໂນມັດໂດຍເຊີເວີໃນຂະນະປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຂຽນດ້ວຍ INSERT DELAYED ແລ້ວເກີດຂໍ້ຜິດພາດ (ອາດຈະເປັນເພາະຄີຊ້ຳ).

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
lo: ຈຳນວນ thread ຂອງ INSERT DELAYED handler ທີ່ກຳລັງໃຊ້ງານ.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຂຽນດ້ວຍ INSERT DELAYED.

en: The number of executed FLUSH statements.
lo: ຈຳນວນຄຳສັ່ງ FLUSH ທີ່ໄດ້ປະມວນຜົນ.

en: The number of internal COMMIT statements.
lo: ຈຳນວນຄຳສັ່ງ COMMIT ພາຍໃນ.

en: The number of times a row was deleted from a table.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ມີການລຶບແຖວອອກຈາກຕາຕະລາງ.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ມີການຄົ້ນຫາຕາຕະລາງ (discovery) ຜ່ານ NDB Cluster storage engine.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ມີການອ່ານລາຍການທຳອິດຈາກ index. ຫາກຄ່ານີ້ສູງ ສະແດງວ່າເຊີເວີກຳລັງເຮັດ full index scans ເປັນຈຳນວນຫຼາຍ.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແຖວໂດຍອີງຕາມຄີ (key). ຫາກຄ່ານີ້ສູງ ສະແດງວ່າ Query ແລະ ຕາຕະລາງມີການເຮັດ Index ທີ່ດີແລ້ວ.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແຖວຖັດໄປຕາມລຳດັບຂອງຄີ.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແຖວກ່ອນໜ້າຕາມລຳດັບຂອງຄີ. ໃຊ້ເພື່ອປັບແຕ່ງ ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແຖວຕາມຕຳແໜ່ງທີ່ແນ່ນອນ. ຫາກຄ່ານີ້ສູງ ສະແດງວ່າມີ Query ທີ່ຕ້ອງມີການຈັດລຽງຜົນລັບ ຫຼື ມີການ scan ທັງຕາຕະລາງ ຫຼື ການ join ທີ່ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ຄີຢ່າງຖືກຕ້ອງ.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແຖວຖັດໄປໃນໄຟລ໌ຂໍ້ມູນ. ຫາກຄ່ານີ້ສູງ ສະແດງວ່າມີການ scan ຕາຕະລາງຫຼາຍ ເຊິ່ງມັກຈະໝາຍເຖິງຕາຕະລາງບໍ່ໄດ້ເຮັດ Index ຫຼື Query ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ປະໂຫຍດຈາກ Index ທີ່ມີ.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
lo: ຈຳນວນຄຳສັ່ງ ROLLBACK ພາຍໃນ.

en: The number of requests to update a row in a table.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍແກ້ໄຂແຖວໃນຕາຕະລາງ.

en: The number of requests to insert a row in a table.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍເພີ່ມແຖວໃນຕາຕະລາງ.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ມີຂໍ້ມູນ (ທັງ dirty ແລະ clean).

en: The number of pages currently dirty.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ເປັນ dirty ຢູ່ໃນຂະນະນີ້.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
lo: ຈຳນວນ buffer pool pages ທີ່ຖືກຮ້ອງຂໍໃຫ້ flush.

en: The number of free pages.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ວ່າງ.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
lo: ຈຳນວນ Page ໃນ InnoDB buffer pool ທີ່ຖືກລັອກ (latched) ໄວ້.

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ກຳລັງຖືກໃຊ້ງານສຳລັບວຽກບໍລິຫານລະບົບ.

en: Total size of buffer pool, in pages.
lo: ຂະໜາດທັງໝົດຂອງ buffer pool (ຫົວໜ່ວຍເປັນ Page).

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
lo: ຈຳນວນການອ່ານຂໍ້ມູນລ່ວງໜ້າແບບ "ສຸ່ມ" ທີ່ InnoDB ເລີ່ມຕົ້ນ.

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
lo: ຈຳນວນການອ່ານຂໍ້ມູນລ່ວງໜ້າແບບ "ລຽງລຳດັບ" ທີ່ InnoDB ເລີ່ມຕົ້ນ.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານແບບ logical ທີ່ InnoDB ໄດ້ເຮັດ.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
lo: ຈຳນວນການອ່ານແບບ logical ທີ່ InnoDB ບໍ່ພົບໃນ buffer pool ແລະ ຕ້ອງອ່ານຈາກດິສກ໌.

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ຕ້ອງລໍຖ້າໃຫ້ມີການ flush page ເພາະບໍ່ມີ page ວ່າງໃນ buffer pool. ຫາກຕັ້ງຂະໜາດ buffer pool ຢ່າງເໝາະສົມ ຄ່ານີ້ຄວນຈະໜ້ອຍ.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
lo: ຈຳນວນການຂຽນຂໍ້ມູນລົງໃນ InnoDB buffer pool.

en: The number of fsync() operations so far.
lo: ຈຳນວນການເຮັດ fsync() ທັງໝົດທີ່ຜ່ານມາ.

en: The current number of pending fsync() operations.
lo: ຈຳນວນການເຮັດ fsync() ທີ່ຍັງຄ້າງຢູ່.

en: The current number of pending reads.
lo: ຈຳນວນການອ່ານທີ່ຍັງຄ້າງຢູ່.

en: The current number of pending writes.
lo: ຈຳນວນການຂຽນທີ່ຍັງຄ້າງຢູ່.

en: The amount of data read so far, in bytes.
lo: ປະລິມານຂໍ້ມູນທີ່ອ່ານໄປແລ້ວ (ຫົວໜ່ວຍເປັນໄບຕ໌).

en: The total number of data reads.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທັງໝົດໃນການອ່ານຂໍ້ມູນ.

en: The total number of data writes.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທັງໝົດໃນການຂຽນຂໍ້ມູນ.

en: The amount of data written so far, in bytes.
lo: ປະລິມານຂໍ້ມູນທີ່ຂຽນໄປແລ້ວ (ຫົວໜ່ວຍເປັນໄບຕ໌).

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ຂຽນສຳລັບການເຮັດ doublewrite.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ມີການເຮັດ doublewrite.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ຕ້ອງລໍຖ້າເພາະ log buffer ນ້ອຍເກີນໄປ.

en: The number of log write requests.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍຂຽນ log.

en: The number of physical writes to the log file.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ມີການຂຽນລົງໄຟລ໌ log ແທ້ໆ.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
lo: ຈຳນວນການຂຽນແບບ fsync() ລົງໃນໄຟລ໌ log.

en: The number of pending log file fsyncs.
lo: ຈຳນວນ fsync ຂອງໄຟລ໌ log ທີ່ຍັງຄ້າງຢູ່.

en: Pending log file writes.
lo: ການຂຽນໄຟລ໌ log ທີ່ຍັງຄ້າງຢູ່.

en: The number of bytes written to the log file.
lo: ຈຳນວນໄບຕ໌ທີ່ຂຽນລົງໃນໄຟລ໌ log.

en: The number of pages created.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ຖືກສ້າງຂຶ້ນ.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
lo: ຂະໜາດ Page ຂອງ InnoDB (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 16KB).

en: The number of pages read.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ຖືກອ່ານ.

en: The number of pages written.
lo: ຈຳນວນ Page ທີ່ຖືກຂຽນ.

en: The number of row locks currently being waited for.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກລັອກ ແລະ ກຳລັງລໍຖ້າຢູ່ໃນຂະນະນີ້.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
lo: ເວລາສະເລ່ຍໃນການຂໍລັອກແຖວ (ຫົວໜ່ວຍເປັນມິລລິວິນາທີ).

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
lo: ເວລາທັງໝົດທີ່ໃຊ້ໃນການຂໍລັອກແຖວ (ຫົວໜ່ວຍເປັນມິລລິວິນາທີ).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
lo: ເວລາດົນທີ່ສຸດໃນການຂໍລັອກແຖວ (ຫົວໜ່ວຍເປັນມິລລິວິນາທີ).

en: The number of times a row lock had to be waited for.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ຕ້ອງລໍຖ້າການລັອກແຖວ.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກລຶບອອກຈາກຕາຕະລາງ InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກເພີ່ມເຂົ້າໃນຕາຕະລາງ InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກອ່ານຈາກຕາຕະລາງ InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ InnoDB.

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
lo: ຈຳນວນ key blocks ໃນ key cache ທີ່ຖືກແກ້ໄຂແລ້ວແຕ່ຍັງບໍ່ໄດ້ຂຽນລົງດິສກ໌.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
lo: ຈຳນວນ block ທີ່ຍັງບໍ່ໄດ້ໃຊ້ໃນ key cache.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
lo: ຈຳນວນ block ທີ່ຖືກໃຊ້ງານໃນ key cache (ຄ່າສູງສຸດທີ່ເຄີຍໃຊ້).

en: Percentage of used key cache (calculated value)
lo: ເປີເຊັນຂອງ key cache ທີ່ຖືກໃຊ້ງານ (ຄ່າຈາກການຄິດໄລ່)

en: The number of requests to read a key block from the cache.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍອ່ານ key block ຈາກແຄຊ໌.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
lo: ຈຳນວນການອ່ານ key block ຈາກດິສກ໌. ຫາກຄ່ານີ້ສູງ ສະແດງວ່າຄ່າ key_buffer_size ອາດຈະນ້ອຍເກີນໄປ.

en: Key cache miss calculated as rate of physical reads compared to read requests (calculated value)
lo: ອັດຕາການພາດແຄຊ໌ຄີ (Key cache miss) ຄິດໄລ່ຈາກອັດຕາການອ່ານຈິງທຽບກັບການຮ້ອງຂໍການອ່ານ (ຄ່າທີ່ໄດ້ຈາກການຄິດໄລ່)

en: The number of requests to write a key block to the cache.
lo: ຈຳນວນຄຳຮ້ອງຂໍຂຽນ key block ລົງໃນແຄຊ໌.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
lo: ຈຳນວນການຂຽນ key block ລົງໃນດິສກ໌ແທ້ໆ.

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
lo: ເປີເຊັນການຂຽນຈິງທຽບກັບການຮ້ອງຂໍການຂຽນ (ຄ່າທີ່ໄດ້ຈາກການຄິດໄລ່)

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
lo: ຄ່າໃຊ້ຈ່າຍ (Cost) ທັງໝົດຂອງ query ສຸດທ້າຍ ທີ່ຄິດໄລ່ໂດຍ query optimizer.

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ພ້ອມກັນສູງສຸດ ຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມເຊີເວີ.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ລໍຖ້າຂຽນໃນຄິວຂອງ INSERT DELAYED.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table_open_cache value is probably too small.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງທີ່ຖືກເປີດແລ້ວ. ຖ້າຈຳນວນການເປີດຕາຕະລາງມີຫຼາຍ, ຄ່າ table_open_cache ຂອງທ່ານອາດຈະນ້ອຍເກີນໄປ.

en: The number of files that are open.
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ທີ່ເປີດຢູ່.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
lo: ຈຳນວນ stream ທີ່ເປີດຢູ່ (ສ່ວນໃຫຍ່ໃຊ້ສຳລັບການເຮັດ log).

en: The number of tables that are open.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງທີ່ເປີດຢູ່.

en: The number of free memory blocks in query cache. High numbers can indicate fragmentation issues, which may be solved by issuing a FLUSH QUERY CACHE statement.
lo: ຈຳນວນ memory block ທີ່ວ່າງໃນ query cache.

en: The amount of free memory for query cache.
lo: ປະລິມານໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ວ່າງສຳລັບ query cache.

en: The number of cache hits.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ພົບຂໍ້ມູນໃນແຄຊ໌ (Cache hits).

en: The number of queries added to the cache.
lo: ຈຳນວນ query ທີ່ຖືກເພີ່ມເຂົ້າໃນແຄຊ໌.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
lo: ຈຳນວນ query ທີ່ຖືກລຶບອອກຈາກແຄຊ໌ເພື່ອເພີ່ມບ່ອນວ່າງ.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
lo: ຈຳນວນ query ທີ່ບໍ່ໄດ້ຖືກເກັບໃນແຄຊ໌.

en: The number of queries registered in the cache.
lo: ຈຳນວນ query ທີ່ລົງທະບຽນໄວ້ໃນແຄຊ໌.

en: The total number of blocks in the query cache.
lo: ຈຳນວນ block ທັງໝົດໃນ query cache.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
lo: ສະຖານະຂອງ failsafe replication (ຍັງບໍ່ໄດ້ເປີດໃຊ້).

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
lo: ຈຳນວນການ join ທີ່ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ Index.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
lo: ຈຳນວນການ join ທີ່ໃຊ້ການຄົ້ນຫາແບບຊ່ວງ (range search) ໃນຕາຕະລາງອ້າງອີງ.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມ (join) ໂດຍບໍ່ມີຄີ ທີ່ກວດສອບການໃຊ້ຄີຫຼັງຈາກແຕ່ລະແຖວ. (ຖ້າຄ່ານີ້ບໍ່ແມ່ນ 0, ທ່ານຄວນກວດສອບອິນເດັກ (index) ຂອງຕາຕະລາງໃຫ້ລະອຽດ.)

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມ (join) ທີ່ໃຊ້ຊ່ວງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງທຳອິດ. (ປົກກະຕິແລ້ວບໍ່ເປັນບັນຫາຮ້າຍແຮງ ເຖິງວ່າຈະມີຄ່າຫຼາຍກໍຕາມ.)

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
lo: ຈຳນວນການ join ທີ່ເຮັດ full scan ໃນຕາຕະລາງທຳອິດ.

en: The number of temporary tables currently open by the replica SQL thread.
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວທີ່ເປີດຢູ່ໂດຍ replica SQL thread.

en: Total (since startup) number of times the replication replica SQL thread has retried transactions.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທັງໝົດ (ຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມລະບົບ) ທີ່ replication replica SQL thread ໄດ້ລອງເຮັດທຸລະກຳ (transactions) ຄືນໃໝ່.

en: This is ON if this server is a replica that is connected to a primary.
lo: ສະຖານະຈະເປັນ ON ຫາກເຊີເວີນີ້ເປັນເຄື່ອງສຳຮອງ (replica) ທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຄື່ອງຫຼັກ (primary).

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
lo: ຈຳນວນ thread ທີ່ໃຊ້ເວລາສ້າງດົນເກີນຄ່າ slow_launch_time.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
lo: ຈຳນວນ query ທີ່ໃຊ້ເວລາດົນເກີນຄ່າ long_query_time.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
lo: ຈຳນວນ merge passes ທີ່ algorithm ການຈັດລຽງຕ້ອງເຮັດ.

en: The number of sorts that were done with ranges.
lo: ຈຳນວນການຈັດລຽງທີ່ເຮັດດ້ວຍຊ່ວງ (ranges).

en: The number of sorted rows.
lo: ຈຳນວນແຖວທີ່ຖືກຈັດລຽງແລ້ວ.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
lo: ຈຳນວນການຈັດລຽງທີ່ເຮັດໂດຍການ scan ຕາຕະລາງ.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ສາມາດລັອກຕາຕະລາງໄດ້ທັນທີ.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
lo: ຈຳນວນຄັ້ງທີ່ບໍ່ສາມາດລັອກຕາຕະລາງໄດ້ທັນທີ ແລະ ຕ້ອງລໍຖ້າ.

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
lo: ຈຳນວນ thread ໃນ thread cache.

en: The number of currently open connections.
lo: ຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເປີດຢູ່ໃນຂະນະນີ້.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
lo: ຈຳນວນເທຣດ (threads) ທີ່ຖືກສ້າງຂຶ້ນເພື່ອຈັດການການເຊື່ອມຕໍ່. ຫາກ Threads_created ມີຄ່າສູງ, ເຈົ້າອາດຈະຕ້ອງເພີ່ມຄ່າຂອງ thread_cache_size. (ໂດຍປົກກະຕິແລ້ວ ສິ່ງນີ້ຈະບໍ່ໄດ້ຊ່ວຍໃຫ້ປະສິດທິພາບດີຂຶ້ນຢ່າງເຫັນໄດ້ຊັດເຈນ ຫາກເຈົ້າມີການຈັດການເທຣດທີ່ດີແລ້ວ.)

en: Thread cache hit rate (calculated value)
lo: ອັດຕາການພົບແຄຊ໌ເທຣດ (ຄ່າທີ່ໄດ້ຈາກການຄິດໄລ່)

en: The number of threads that are not sleeping.
lo: ຈຳນວນ thread ທີ່ບໍ່ໄດ້ຢູ່ໃສສະຖານະຫຼັບ (sleeping).

en: Missing parameter:
lo: ພາລາມິເຕີທີ່ຂາດຫາຍໄປ:

en: User groups management is not enabled.
lo: ການຈັດການກຸ່ມຜູ້ໃຊ້ບໍ່ໄດ້ຖືກເປີດນຳໃຊ້.

en: Setting variable failed
lo: ການກຳນົດຄ່າຕົວປ່ຽນຫຼົ້ມເຫຼວ

en: Incorrect form specified!
lo: ລະບຸຟອມບໍ່ຖືກຕ້ອງ!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ປອດໄພ; ຂໍ້ມູນທັງໝົດ (ລວມທັງຂໍ້ມູນທີ່ອາດລະອຽດອ່ອນ ເຊັ່ນ: ລະຫັດຜ່ານ) ຈະຖືກສົ່ງໂດຍບໍ່ມີການເຂົ້າລະຫັດ!

en: If your server is also configured to accept HTTPS requests follow this link to use a secure connection.
lo: ຖ້າເຊີເວີຂອງທ່ານຖືກຕັ້ງຄ່າໃຫ້ຮອງຮັບ HTTPS, ກະລຸນາຄລິກລິ້ງນີ້ເພື່ອໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ປອດໄພ.

en: Insecure connection
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ບໍ່ປອດໄພ

en: Bookmark %s has been created.
lo: ສ້າງ Bookmark %s ແລ້ວ.

en: Bookmark not created!
lo: ບໍ່ສາມາດສ້າງບຸກມາກໄດ້!

en: Table %1$s has been altered successfully.
lo: ແກ້ໄຂໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ %1$s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: No row selected.
lo: ບໍ່ມີແຖວທີ່ຖືກເລືອກ.

en: No SQL query was set to fetch data.
lo: ບໍ່ມີຄຳສັ່ງ SQL ຖືກກຳນົດເພື່ອດຶງຂໍ້ມູນ.

en: No numeric columns present in the table to plot.
lo: ບໍ່ມີຄໍລຳຕົວເລກໃນຕາຕະລາງທີ່ຈະນຳມາສ້າງແຜນພູມ.

en: No data to display
lo: ບໍ່ມີຂໍ້ມູນທີ່ຈະສະແດງ

en: '%s' database does not exist.
lo: ຖານຂໍ້ມູນ '%s' ບໍ່ມີຢູ່.

en: Table %s already exists!
lo: ຕາຕະລາງ %s ມີຢູ່ແລ້ວ!

en: Your SQL query has been executed successfully.
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ SQL ຂອງທ່ານສຳເລັດແລ້ວ.

en: No column selected.
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກຄໍລຳ.

en: %1$d column has been dropped successfully. | %1$d columns have been dropped successfully.
lo[0]: ລຶບ %1$d ຖັນສຳເລັດແລ້ວ.

en: Invalid table name
lo: ຊື່ຕາຕະລາງບໍ່ຖືກຕ້ອງ

note: l10n: In case a SQL query did not pass a security check
en: There is an issue with your request.
lo: ມີບັນຫາກັບການຮ້ອງຂໍຂອງທ່ານ.

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
lo: MySQL ສົ່ງຄ່າຜົນລັດຫວ່າງເປົ່າ (ຄື: ສູນແຖວ).

en: Maintenance operations on multiple tables are disabled.
lo: ການບຳລຸງຮັກສາຫຼາຍຕາຕະລາງພ້ອມກັນຖືກປິດໄວ້.

en: View
lo: ວິວ (View)

en: Error
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ

en: Display column was successfully updated.
lo: ອັບເດດຄໍລຳການສະແດງຜົນສຳເລັດແລ້ວ.

en: Internal relationships were successfully updated.
lo: ອັບເດດຄວາມສຳພັນພາຍໃນສຳເລັດແລ້ວ.

en: Row: %1$s, Column: %2$s, Error: %3$s
lo: ແຖວ: %1$s, ຄໍລຳ: %2$s, ຂໍ້ຜິດພາດ: %3$s

en: Failed to get description of column %s!
lo: ດຶງຂໍ້ມູນຄຳອະທິບາຍຂອງຄໍລຳ %s ບໍ່ສຳເລັດ!

en: Primary
lo: ຄີຫຼັກ (Primary)

en: Index
lo: ອິນເດັກ

en: The columns have been moved successfully.
lo: ຍ້າຍຄໍລຳສຳເລັດແລ້ວ.

en: Query error
lo: ຂໍ້ຜິດພາດຂອງຄຳສັ່ງ

en: The name '%s' is a MySQL reserved keyword. | The names '%s' are MySQL reserved keywords.
lo[0]: ຊື່ '%s' ເປັນຄຳສະຫງວນຂອງ MySQL.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
lo: ແກ້ໄຂຕາຕະລາງ %1$s ສຳເລັດແລ້ວ ແລະ ປັບປ່ຽນສິດການເຂົ້າເຖິງແລ້ວ.

en: Tracking of %s is activated.
lo: ການຕິດຕາມ %s ຖືກເປີດໃຊ້ງານແລ້ວ.

en: Tracking versions deleted successfully.
lo: ລຶບເວີຊັນການຕິດຕາມສຳເລັດແລ້ວ.

en: No versions selected.
lo: ບໍ່ມີເວີຊັນທີ່ຖືກເລືອກ.

en: SQL statements executed.
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ SQL ແລ້ວ.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
lo: ທ່ານບໍ່ມີສິດພຽງພໍທີ່ຈະເຂົ້າເຖິງບ່ອນນີ້ໃນເວລານີ້!

en: View name can not be empty!
lo: ຊື່ຂອງ View ບໍ່ສາມາດຫວ່າງເປົ່າໄດ້!

en: The %s extension is missing. Please check your PHP configuration.
lo: ສ່ວນເສີມ %s ຫາຍໄປ. ກະລຸນາກວດສອບການຕັ້ງຄ່າ PHP ຂອງທ່ານ.

en: The configuration storage is not ready for the central list of columns feature.
lo: ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າບໍ່ພ້ອມສຳລັບຟີເຈີລາຍການຖັນກາງ (Central list of columns).

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
lo: ບໍ່ສາມາດເພີ່ມ %1$s ເນື່ອງຈາກພວກມັນມີຢູ່ໃນລາຍການກາງແລ້ວ!

en: Could not add columns!
lo: ບໍ່ສາມາດເພີ່ມຖັນໄດ້!

en: Couldn't remove Column(s) %1$s as they don't exist in central columns list!
lo: ບໍ່ສາມາດລຶບຖັນ %1$s ໄດ້ ເນື່ອງຈາກພວກມັນບໍ່ມີຢູ່ໃນລາຍການຖັນກາງ!

en: Could not remove columns!
lo: ບໍ່ສາມາດລຶບຖັນໄດ້!

en: YES
lo: ແມ່ນ

en: NO
lo: ບໍ່

[ctx: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features" on designer when user tries to set a display field.]
en: phpMyAdmin configuration storage is not configured for "Display Features".
lo: ບໍ່ໄດ້ຕັ້ງຄ່າບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນ phpMyAdmin ສຳລັບ "Display Features".

en: Error: relationship already exists.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ມີຄວາມສຳພັນນີ້ຢູ່ແລ້ວ.

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
lo: ເພີ່ມຄວາມສຳພັນ FOREIGN KEY ແລ້ວ.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ສາມາດເພີ່ມຄວາມສຳພັນ FOREIGN KEY ໄດ້!

en: Error: Missing index on column(s).
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ຄໍລຳທີ່ເລືອກບໍ່ມີອິນເດັກ.

en: Error: Relational features are disabled!
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ຄຸນສົມບັດຄວາມສຳພັນຖືກປິດໃຊ້ງານ!

en: Internal relationship has been added.
lo: ເພີ່ມຄວາມສຳພັນພາຍໃນແລ້ວ.

en: Error: Internal relationship could not be added!
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ສາມາດເພີ່ມຄວາມສຳພັນພາຍໃນໄດ້!

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
lo: ລຶບຄວາມສຳພັນ FOREIGN KEY ແລ້ວ.

en: Error: Internal relationship could not be removed!
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ສາມາດລຶບຄວາມສຳພັນພາຍໃນໄດ້!

en: Internal relationship has been removed.
lo: ລຶບຄວາມສຳພັນພາຍໃນແລ້ວ.

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
lo: ບໍ່ສາມາດໂຫຼດປລັກອິນ schema ໄດ້!

en: The following query has failed: "%s"
lo: ຄຳສັ່ງ Query ຕໍ່ໄປນີ້ລົ້ມເຫຼວ: "%s"

en: MySQL said:
lo: MySQL ແຈ້ງວ່າ:

en: Event %1$s has been modified.
lo: Event %1$s ຖືກແກ້ໄຂແລ້ວ.

en: Event %1$s has been created.
lo: Event %1$s ຖືກສ້າງແລ້ວ.

en: One or more errors have occurred while processing your request:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໜຶ່ງຢ່າງ ຫຼື ຫຼາຍຢ່າງໃນຂະນະທີ່ກຳລັງປະມວນຜົນຄຳຮ້ອງຂໍຂອງທ່ານ:

en: The event was dropped immediately after creation.
lo: ເຫດການຖືກລຶບອອກທັນທີຫຼັງຈາກທີ່ສ້າງ.

en: Add event
lo: ເພີ່ມ Event

en: Edit event
lo: ແກ້ໄຂ Event

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
lo: ຜູ້ກຳນົດຕ້ອງຢູ່ໃນຮູບແບບ "ຊື່ຜູ້ໃຊ້@ຊື່ໂຮສ"!

en: You must provide an event name!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຊື່ Event!

en: You must provide a valid interval value for the event.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຄ່າຊ່ວງເວລາ (Interval) ທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Event.

en: You must provide a valid execution time for the event.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸເວລາປະມວນຜົນທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Event.

en: You must provide a valid type for the event.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸປະເພດທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Event.

en: You must provide an event definition.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຄຳນິຍາມ (Definition) ໃຫ້ກັບ Event.

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
lo: ຂໍໂທດ, ບໍ່ສາມາດກູ້ຄືນ Event ທີ່ຖືກລຶບໄປໄດ້.

en: The backed up query was:
lo: Query ທີ່ສຳຮອງໄວ້ຄື:

en: Error in processing request:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການປະມວນຜົນຄຳຮ້ອງຂໍ:

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
lo: ບໍ່ພົບ Event ທີ່ມີຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s.

en: Export of event %s
lo: ສົ່ງອອກ Event %s

en: Error in processing request: No event with name %1$s found in database %2$s.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ພົບ event ຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s.

en: Unable to use timezone "%1$s" for server %2$d. Please check your configuration setting for [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. phpMyAdmin is currently using the default time zone of the database server.
lo: ບໍ່ສາມາດໃຊ້ເຂດເວລາ \"%1$s\" ສຳລັບເຊີເວີ %2$d. ກະລຸນາກວດສອບການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານສຳລັບ [em]$cfg['Servers'][%3$d]['SessionTimeZone'][/em]. ປັດຈຸບັນ phpMyAdmin ແມ່ນກຳລັງໃຊ້ເຂດເວລາເລີ່ມຕົ້ນຂອງຖານຂໍ້ມູນເຊີເວີ.

en: Failed to set configured collation connection!
lo: ກຳນົດຄ່າການສົມທຽບ (collation) ບໍ່ສຳເລັດ!

en: Missing connection parameters!
lo: ຕົວກຳນົດການເຊື່ອມຕໍ່ຫາຍໄປ!

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ສຳລັບ controluser ຫຼົ້ມເຫຼວ.

en: See %sour documentation%s for more information.
lo: ເບິ່ງ %sເອກະສານ%s ສຳລັບຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ.

en: Or:
lo: ຫຼື:

en: And:
lo: ແລະ:

en: Ins
lo: ເພີ່ມ

en: Del
lo: ລຶບ

en: Saved bookmarked search:
lo: ບັນທຶກບຸກມາກການຄົ້ນຫາ:

en: New bookmark
lo: ບຸກມາກໃໝ່

en: Create bookmark
lo: ສ້າງບຸກມາກ

en: Update bookmark
lo: ອັບເດດບຸກມາກ

en: Delete bookmark
lo: ລຶບບຸກມາກ

en: Add routine
lo: ເພີ່ມ Routine

en: Edit routine
lo: ແກ້ໄຂ Routine

en: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to edit this routine.
lo: ບໍ່ພົບ Routine ທີ່ມີຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s. ທ່ານອາດຈະບໍ່ມີສິດພຽງພໍໃນການແກ້ໄຂ Routine ນີ້.

en: Invalid routine type: "%s"
lo: ປະເພດ Routine ບໍ່ຖືກຕ້ອງ: "%s"

en: Routine %1$s has been created.
lo: Routine %1$s ຖືກສ້າງແລ້ວ.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
lo: Routine %1$s ຖືກແກ້ໄຂແລ້ວ. ສິດການໃຊ້ງານໄດ້ຖືກປັບປຸງແລ້ວ.

en: Routine %1$s has been modified.
lo: Routine %1$s ຖືກແກ້ໄຂແລ້ວ.

en: You must provide a name and a type for each routine parameter.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຊື່ ແລະ ປະເພດໃຫ້ກັບແຕ່ລະພາລາມິເຕີຂອງ Routine.

en: Invalid direction "%s" given for parameter.
lo: ທິດທາງ "%s" ທີ່ລະບຸໃຫ້ພາລາມິເຕີບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: You must provide length/values for routine parameters of type ENUM, SET, VARCHAR and VARBINARY.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸ ຄວາມຍາວ/ຄ່າ ໃຫ້ກັບພາລາມິເຕີຂອງ Routine ທີ່ເປັນປະເພດ ENUM, SET, VARCHAR ແລະ VARBINARY.

en: You must provide a valid return type for the routine.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸປະເພດການສົ່ງຄ່າກັບ (Return type) ທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Routine.

en: You must provide a routine name!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຊື່ Routine!

en: You must provide a routine definition.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຄຳນິຍາມໃຫ້ກັບ Routine.

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
lo: ບໍ່ພົບ Routine ທີ່ມີຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s.

en: Execution results of routine %s
lo: ຜົນການປະມວນຜົນຂອງ Routine %s

en: %d row affected by the last statement inside the procedure. | %d rows affected by the last statement inside the procedure.
lo[0]: ມີ %d ແຖວທີ່ໄດ້ຮັບຜົນກະທົບຈາກຄຳສັ່ງສຸດທ້າຍພາຍໃນ Procedure.

en: Execute routine
lo: ປະມວນຜົນ Routine

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
lo: ຂໍໂທດ, ບໍ່ສາມາດກູ້ຄືນ Routine ທີ່ຖືກລຶບໄປໄດ້.

en: Export of routine %s
lo: ສົ່ງອອກ Routine %s

en: Error in processing request: No routine with name %1$s found in database %2$s. You might be lacking the necessary privileges to view/export this routine.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ພົບ routine ຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s. ທ່ານອາດຈະບໍ່ມີສິດໃນການເບິ່ງ/ສົ່ງອອກ routine ນີ້.

en: at least one of the words
lo: ຢ່າງໜ້ອຍໜຶ່ງຄຳ

en: all of the words
lo: ທຸກຄຳ

en: the exact phrase as substring
lo: ວະລີທີ່ຖືກຕ້ອງເປັນສ່ວນໜຶ່ງຂອງຂໍ້ຄວາມ

en: the exact phrase as whole field
lo: ວະລີທີ່ຖືກຕ້ອງທັງໝົດຟີວ

en: as regular expression
lo: ເປັນ regular expression

en: Trigger %1$s has been modified.
lo: Trigger %1$s ຖືກແກ້ໄຂແລ້ວ.

en: Trigger %1$s has been created.
lo: Trigger %1$s ຖືກສ້າງແລ້ວ.

en: Add trigger
lo: ເພີ່ມ Trigger

en: Edit trigger
lo: ແກ້ໄຂ Trigger

en: You must provide a trigger name!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຊື່ Trigger!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸເວລາ (Timing) ທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Trigger!

en: You must provide a valid event for the trigger!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸ Event ທີ່ຖືກຕ້ອງໃຫ້ກັບ Trigger!

en: You must provide a valid table name!
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຊື່ຕາຕະລາງທີ່ຖືກຕ້ອງ!

en: You must provide a trigger definition.
lo: ທ່ານຕ້ອງລະບຸຄຳນິຍາມໃຫ້ກັບ Trigger.

en: Sorry, we failed to restore the dropped trigger.
lo: ຂໍໂທດ, ບໍ່ສາມາດກູ້ຄືນ Trigger ທີ່ຖືກລຶບໄປໄດ້.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
lo: ບໍ່ພົບ Trigger ທີ່ມີຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s.

en: Export of trigger %s
lo: ສົ່ງອອກ Trigger %s

en: Error in processing request: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ: ບໍ່ພົບ trigger ຊື່ %1$s ໃນຖານຂໍ້ມູນ %2$s.

en: SSL connection enforced by server, automatically enabling it.
lo: ເຊີເວີບັງຄັບໃຫ້ເຊື່ອມຕໍ່ຜ່ານ SSL, ກຳລັງເປີດໃຊ້ງານອັດຕະໂນມັດ.

en: Error 1045: Access denied for user. Additional error information may be available, but is being hidden by the %s configuration directive.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ 1045: ບໍ່ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ເຂົ້າເຖິງ. ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມຖືກເຊື່ອງໄວ້ໂດຍ %s.

[ctx: First page]
en: Begin
lo: ເລີ່ມຕົ້ນ

[ctx: Previous page]
en: Previous
lo: ກ່ອນໜ້າ

[ctx: Next page]
en: Next
lo: ຖັດໄປ

[ctx: Last page]
en: End
lo: ສຸດທ້າຍ

en: Partial texts
lo: ຂໍ້ຄວາມບາງສ່ວນ

en: Full texts
lo: ຂໍ້ຄວາມເຕັມ

en: Descending
lo: ຈາກຫຼາຍຫາໜ້ອຍ

en: Ascending
lo: ຈາກໜ້ອຍຫາຫຼາຍ

en: The row has been deleted.
lo: ລຶບແຖວແລ້ວ.

en: Kill
lo: ຢຸດການເຮັດວຽກ (Kill)

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
lo: ອາດເປັນຄ່າປະມານ. ເບິ່ງ [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Query took %01.4f seconds.
lo: ຄຳສັ່ງໃຊ້ເວລາ %01.4f ວິນາທີ.

en: Showing rows %1s - %2s
lo: ກຳລັງສະແດງແຖວທີ %1s - %2s

en: %1$d total, %2$d in query
lo: ທັງໝົດ %1$d, ໃນຄຳສັ່ງ %2$d

en: %d total
lo: ທັງໝົດ %d

en: Link not found!
lo: ບໍ່ພົບລິ້ງ!

en: Version information
lo: ຂໍ້ມູນເວີຊັນ

en: Data home directory
lo: ໂຟນເດີເກັບຂໍ້ມູນຫຼັກ

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
lo: ເສັ້ນທາງໂຟນເດີທົ່ວໄປສຳລັບໄຟລ໌ຂໍ້ມູນ InnoDB ທັງໝົດ.

en: Data files
lo: ໄຟລ໌ຂໍ້ມູນ

en: Autoextend increment
lo: ການເພີ່ມຂະໜາດອັດຕະໂນມັດ

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
lo: ຂະໜາດທີ່ເພີ່ມຂຶ້ນເມື່ອ tablespace ເຕັມ.

en: Buffer pool size
lo: ຂະໜາດ Buffer pool

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
lo: ຂະໜາດຂອງ memory buffer ທີ່ InnoDB ໃຊ້ເພື່ອ cache ຂໍ້ມູນ ແລະ ອິນເດັກ.

en: InnoDB Status
lo: ສະຖານະ InnoDB

en: Buffer Pool Usage
lo: ການໃຊ້ງານ Buffer Pool

en: pages
lo: ໜ້າ (pages)

en: Free pages
lo: ໜ້າທີ່ຫວ່າງ

en: Dirty pages
lo: ໜ້າທີ່ມີການປ່ຽນແປງ (Dirty pages)

en: Pages containing data
lo: ໜ້າທີ່ມີຂໍ້ມູນ

en: Pages to be flushed
lo: ໜ້າທີ່ຈະຖືກຂຽນລົງດິດ (to be flushed)

en: Busy pages
lo: ໜ້າທີ່ກຳລັງເຮັດວຽກ

en: Latched pages
lo: ໜ້າທີ່ຖືກລັອກ (Latched pages)

en: Buffer Pool Activity
lo: ກິດຈະກຳຂອງ Buffer Pool

en: Read requests
lo: ການຮ້ອງຂໍອ່ານ

en: Write requests
lo: ການຮ້ອງຂໍຂຽນ

en: Read misses
lo: ອ່ານບໍ່ພົບໃນ cache (Read misses)

en: Write waits
lo: ລໍຖ້າການຂຽນ

en: Read misses in %
lo: ອ່ານບໍ່ພົບເປັນ %

en: Write waits in %
lo: ລໍຖ້າການຂຽນເປັນ %

en: Data pointer size
lo: ຂະໜາດຂອງຕົວຊີ້ຂໍ້ມູນ (Data pointer size)

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
lo: ຂະໜາດຕົວຊີ້ເລີ່ມຕົ້ນເປັນໄບຕ໌.

en: Automatic recovery mode
lo: ໂໝດກູ້ຄືນອັດຕະໂນມັດ

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
lo: ໂໝດການກູ້ຄືນອັດຕະໂນມັດສຳລັບຕາຕະລາງ MyISAM ທີ່ເສຍຫາຍ.

en: Maximum size for temporary sort files
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວສຳລັບການຈັດລຽງ

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວທີ່ MySQL ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້.

en: Maximum size for temporary files on index creation
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວເມື່ອສ້າງອິນເດັກ

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
lo: ຫາກໄຟລ໌ຊົ່ວຄາວໃຫຍ່ກວ່າຄ່າທີ່ກຳນົດ, ໃຫ້ໃຊ້ວິທີ key cache ແທນ.

en: Repair threads
lo: Thread ສຳລັບການຊ້ອມແຊມ

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
lo: ຫາກຄ່ານີ້ຫຼາຍກວ່າ 1, ອິນເດັກຂອງ MyISAM ຈະຖືກສ້າງຂຶ້ນພ້ອມກັນ.

en: Sort buffer size
lo: ຂະໜາດ Buffer ສຳລັບການຈັດລຽງ

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
lo: Buffer ທີ່ໃຊ້ໃນການຈັດລຽງອິນເດັກ MyISAM.

en: Index cache size
lo: ຂະໜາດ Index cache

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ໃຊ້ສຳລັບ index cache. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 32MB.

en: Record cache size
lo: ຂະໜາດ Record cache

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ໃຊ້ສຳລັບ record cache. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 32MB.

en: Log cache size
lo: ຂະໜາດ Log cache

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
lo: ໜ່ວຍຄວາມຈຳທີ່ໃຊ້ສຳລັບ transaction log cache. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 16MB.

en: Log file threshold
lo: ຂີດຈຳກັດຂອງໄຟລ໌ລັອກ

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
lo: ຂະໜາດຂອງ transaction log ກ່ອນທີ່ຈະສ້າງໄຟລ໌ໃໝ່. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 16MB.

en: Transaction buffer size
lo: ຂະໜາດ Transaction buffer

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
lo: ຂະໜາດຂອງ global transaction log buffer. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 1MB.

en: Checkpoint frequency
lo: ຄວາມຖີ່ຂອງ Checkpoint

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
lo: ຈຳນວນຂໍ້ມູນທີ່ຂຽນລົງ transaction log ກ່ອນເຮັດ checkpoint. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 24MB.

en: Data log threshold
lo: ຂີດຈຳກັດຂອງ Data log

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
lo: ຂະໜາດສູງສຸດຂອງໄຟລ໌ data log. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 64MB.

en: Garbage threshold
lo: ຂີດຈຳກັດຂອງຂໍ້ມູນຂີ້ເຫຍື້ອ (Garbage threshold)

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
lo: ເປີເຊັນຂອງຂໍ້ມູນຂີ້ເຫຍື້ອກ່ອນທີ່ຈະຖືກບີບອັດ. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 50.

en: Log buffer size
lo: ຂະໜາດ Log buffer

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
lo: ຂະໜາດຂອງ buffer ທີ່ໃຊ້ເມື່ອຂຽນ data log. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 256MB.

en: Data file grow size
lo: ຂະໜາດການຂະຫຍາຍຂອງໄຟລ໌ຂໍ້ມູນ

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
lo: ຂະໜາດການຂະຫຍາຍຂອງໄຟລ໌ (.xtd).

en: Row file grow size
lo: ຂະໜາດການຂະຫຍາຍຂອງໄຟລ໌ແຖວ

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
lo: ຂະໜາດການຂະຫຍາຍຂອງໄຟລ໌ (.xtr).

en: Log file count
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ລັອກ

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
lo: ຈຳນວນໄຟລ໌ transaction log ທີ່ລະບົບຈະເກັບໄວ້.

en: Documentation
lo: ເອກະສານອ້າງອີງ

en: Documentation and further information about PBXT can be found on the %sPrimeBase XT Home Page%s.
lo: ເບິ່ງເອກະສານ ແລະ ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມກ່ຽວກັບ PBXT ໄດ້ທີ່ %sPrimeBase XT Home Page%s.

en: Too many error messages, some are not displayed.
lo: ຂໍ້ຄວາມຜິດພາດຫຼາຍເກີນໄປ, ບາງອັນຈຶ່ງບໍ່ໄດ້ສະແດງອອກມາ.

en: Report
lo: ລາຍງານ

en: Automatically send report next time
lo: ສົ່ງລາຍງານໂດຍອັດຕະໂນມັດໃນຄັ້ງຕໍ່ໄປ

en: Insufficient space to save the file %s.
lo: ພື້ນທີ່ບໍ່ພຽງພໍເພື່ອບັນທຶກໄຟລ໌ %s.

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
lo: ໄຟລ໌ %s ມີຢູ່ແລ້ວໃນເຊີເວີ, ກະລຸນາປ່ຽນຊື່ໄຟລ໌ ຫຼື ກວດເບິ່ງຕົວເລືອກການຂຽນທັບ.

en: The web server does not have permission to save the file %s.
lo: ເວັບເຊີເວີບໍ່ມີສິດໃນການບັນທຶກໄຟລ໌ %s.

en: Dump has been saved to file %s.
lo: ຂໍ້ມູນ (Dump) ໄດ້ຖືກບັນທຶກລົງໃນໄຟລ໌ %s ແລ້ວ.

note: l10n: A query written by the user is a "raw query" that could be using no tables or databases in particular
en: Exporting a raw query is not supported for this export method.
lo: ການສົ່ງອອກຄຳສັ່ງສອບຖາມແບບດິບ ບໍ່ໄດ້ຮັບການຮອງຮັບສຳລັບວິທີການສົ່ງອອກນີ້.

en: File was not an uploaded file.
lo: ໄຟລ໌ບໍ່ແມ່ນໄຟລ໌ທີ່ຖືກອັບໂຫລດ.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
lo: ໄຟລ໌ທີ່ອັບໂຫລດມີຂະໜາດເກີນຄ່າ upload_max_filesize ທີ່ກຳນົດໄວ້ໃນ php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
lo: ໄຟລ໌ທີ່ອັບໂຫລດມີຂະໜາດເກີນຄ່າ MAX_FILE_SIZE ທີ່ກຳນົດໄວ້ໃນຟອມ HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
lo: ໄຟລ໌ຖືກອັບໂຫລດພຽງບາງສ່ວນເທົ່ານັ້ນ.

en: Missing a temporary folder.
lo: ບໍ່ພົບໂຟນເດີຊົ່ວຄາວ.

en: Failed to write file to disk.
lo: ບໍ່ສາມາດຂຽນໄຟລ໌ລົງໃນດິສກ໌ໄດ້.

en: File upload stopped by extension.
lo: ການອັບໂຫລດໄຟລ໌ຖືກຢຸດໂດຍສ່ວນເສີມ (extension).

en: Unknown error in file upload.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດທີ່ບໍ່ຮູ້ຈັກໃນການອັບໂຫລດໄຟລ໌.

en: File is a symbolic link
lo: ໄຟລ໌ເປັນລິ້ງສັນຍະລັກ (symbolic link)

en: File could not be read!
lo: ບໍ່ສາມາດອ່ານໄຟລ໌ໄດ້!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການຍ້າຍໄຟລ໌ທີ່ອັບໂຫລດ, ເບິ່ງ [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].

en: Error while moving uploaded file.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ຍ້າຍໄຟລ໌ທີ່ອັບໂຫລດ.

en: Cannot read uploaded file.
lo: ບໍ່ສາມາດອ່ານໄຟລ໌ທີ່ອັບໂຫລດໄດ້.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
lo: ເຈົ້າພະຍາຍາມໂຫລດໄຟລ໌ທີ່ມີການບີບອັດທີ່ບໍ່ຮອງຮັບ (%s). ອາດຈະຍັງບໍ່ທັນມີການຮອງຮັບ ຫຼື ຖືກປິດການໃຊ້ງານໄວ້ໃນການຕັ້ງຄ່າຂອງເຈົ້າ.

en: Session not found.
lo: ບໍ່ພົບເຊດຊັນ (Session).

en: Jump to database “%s”.
lo: ໄປທີ່ຖານຂໍ້ມູນ “%s”.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
lo: ຟັງຊັນ %s ໄດ້ຮັບຜົນກະທົບຈາກບັກ (bug) ທີ່ຮູ້ຈັກ, ເບິ່ງ %s

en: SSL is not being used
lo: ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ SSL

en: SSL is used with disabled verification
lo: ໃຊ້ SSL ໂດຍປິດການກວດສອບ (verification)

en: SSL is used without certification authority
lo: ໃຊ້ SSL ໂດຍບໍ່ມີໃບຢັ້ງຢືນ (CA)

en: SSL is used
lo: ມີການໃຊ້ SSL

en: The PHP function password_hash() with default options.
lo: ຟັງຊັນ PHP password_hash() ພ້ອມຕົວເລືອກເລີ່ມຕົ້ນ.

en: password_hash() PHP function
lo: ຟັງຊັນ PHP password_hash()

en: Skip Explain SQL
lo: ຂ້າມການອະທິບາຍ SQL (Explain SQL)

en: Without PHP code
lo: ບໍ່ເອົາໂຄ້ດ PHP

en: Submit query
lo: ສົ່ງຄຳສັ່ງ

en: Profiling
lo: ການວິເຄາະປະສິດທິພາບ (Profiling)

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
lo: ແກ້ໄຂໃນແຖວ

en: Static analysis:
lo: ການວິເຄາະຄົງທີ່ (Static analysis):

en: %d errors were found during analysis.
lo: ພົບຂໍ້ຜິດພາດ %d ລາຍການລະຫວ່າງການວິເຄາະ.

en: [ROLLBACK occurred.]
lo: [ເກີດການ ROLLBACK.]

en: The following structures have either been created or altered. Here you can:
lo: ໂຄງສ້າງຕໍ່ໄປນີ້ໄດ້ຖືກສ້າງຂຶ້ນ ຫຼື ປ່ຽນແປງແລ້ວ. ຢູ່ທີ່ນີ້ເຈົ້າສາມາດ:

en: View a structure's contents by clicking on its name.
lo: ເບິ່ງເນື້ອໃນຂອງໂຄງສ້າງໂດຍການຄລິກໃສ່ຊື່ຂອງມັນ.

en: Change any of its settings by clicking the corresponding "Options" link.
lo: ປ່ຽນແປງການຕັ້ງຄ່າຕ່າງໆໂດຍການຄລິກລິ້ງ "ຕົວເລືອກ" ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ.

en: Edit structure by following the "Structure" link.
lo: ແກ້ໄຂໂຄງສ້າງໂດຍການໄປຕາມລິ້ງ "ໂຄງສ້າງ".

en: Options
lo: ຕົວເລືອກ

en: Go to database: %s
lo: ໄປທີ່ຖານຂໍ້ມູນ: %s

en: Edit settings for %s
lo: ແກ້ໄຂການຕັ້ງຄ່າສຳລັບ %s

en: Go to table: %s
lo: ໄປທີ່ຕາຕະລາງ: %s

en: Structure of %s
lo: ໂຄງສ້າງຂອງ %s

en: Go to view: %s
lo: ໄປທີ່ວິວ (View): %s

en: Only INSERT, UPDATE, DELETE and REPLACE SQL queries containing transactional engine tables can be rolled back.
lo: ສະເພາະຄຳສັ່ງ SQL ປະເພດ INSERT, UPDATE, DELETE ແລະ REPLACE ທີ່ໃຊ້ transactional engine ເທົ່ານັ້ນທີ່ສາມາດ rollback ໄດ້.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
lo: ອິນເດັກ %1$s ແລະ %2$s ເບິ່ງຄືວ່າຈະຄືກັນ ແລະ ຄວນຈະລຶບອັນໃດອັນໜຶ່ງອອກ.

en: Function
lo: ຟັງຊັນ (Function)

en: Type
lo: ປະເພດ

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
lo: ບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງໂຟນເດີທີ່ເຈົ້າຕັ້ງໄວ້ສຳລັບການອັບໂຫລດໄດ້.

en: Or
lo: ຫຼື

en: web server upload directory:
lo: ໂຟນເດີອັບໂຫລດຂອງເວັບເຊີເວີ:

en: Showing SQL query
lo: ກຳລັງສະແດງຄຳສັ່ງ SQL

en: Inserted row id: %1$d
lo: ໄອດີຂອງແຖວທີ່ແຊກເຂົ້າໄປ: %1$d

en: Ignoring unsupported language code.
lo: ບໍ່ສົນໃຈລະຫັດພາສາທີ່ບໍ່ຮອງຮັບ.

en: Linting is disabled for this query because it exceeds the maximum length.
lo: ການກວດສອບໄວຍາກອນ (Linting) ຖືກປິດໃຊ້ງານສຳລັບຄຳສັ່ງນີ້ ເນື່ອງຈາກມັນຍາວເກີນກຳນົດ.

en: %1$s (near <code>%2$s</code>)
lo: %1$s (ໃກ້ກັບ <code>%2$s</code>)

en: Browse
lo: ເບິ່ງຂໍ້ມູນ (Browse)

en: Search
lo: ຄົ້ນຫາ

en: Insert
lo: ແຊກ

en: Privileges
lo: ສິດການໃຊ້ງານ

en: Operations
lo: ການຈັດການ (Operations)

en: Tracking
lo: ການຕິດຕາມ (Tracking)

en: Triggers
lo: ທຣິກເກີ (Triggers)

en: Database seems to be empty!
lo: ເບິ່ງຄືວ່າຖານຂໍ້ມູນຈະຫວ່າງເປົ່າ!

en: Query
lo: ຄຳສັ່ງ (Query)

en: Routines
lo: ຣູທີນ (Routines)

en: Events
lo: ອີເວັ້ນ (Events)

en: Designer
lo: ຕົວອອກແບບ (Designer)

en: Central columns
lo: ຄໍລຳສ່ວນກາງ

en: User accounts
lo: ບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Binary log
lo: ໄບນາຣີລັອກ (Binary log)

en: Replication
lo: ການຈຳລອງຂໍ້ມູນ (Replication)

en: Variables
lo: ຕົວປ່ຽນ (Variables)

en: Charsets
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນ (Charsets)

en: Engines
lo: ເອນຈິນ (Engines)

en: Plugins
lo: ປລັກອິນ (Plugins)

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
lo[0]: %1$d ແຖວໄດ້ຮັບຜົນກະທົບ.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
lo[0]: %1$d ແຖວຖືກລຶບແລ້ວ.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
lo[0]: %1$d ແຖວຖືກແຊກແລ້ວ.

en: Groups:
lo: ກຸ່ມ:

en: Events:
lo: ອີເວັ້ນ:

en: Functions:
lo: ຟັງຊັນ:

en: Procedures:
lo: ໂປຣຊີເຈີ:

en: Tables:
lo: ຕາຕະລາງ:

en: Views:
lo: ວິວ:

en: There are large item groups in navigation panel which may affect the performance. Consider disabling item grouping in the navigation panel.
lo: ມີກຸ່ມລາຍການຂະໜາດໃຫຍ່ໃນແຖບການນຳທາງເຊິ່ງອາດສົ່ງຜົນຕໍ່ປະສິດທິພາບ. ພິຈາລະນາປິດການຈັດກຸ່ມລາຍການໃນແຖບການນຳທາງ.

en: Groups
lo: ກຸ່ມ

en: %s result found | %s results found
lo[0]: ພົບ %s ຜົນລັດ

en: Collapse all
lo: ຫຍໍ້ທັງໝົດ

note: l10n: The word "Node" must not be translated here
en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
lo: ຊື່ຄລາດ (Class) "%1$s" ບໍ່ຖືກຕ້ອງ, ຈະໃຊ້ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນເປັນ "Node"

en: Could not load class "%1$s"
lo: ບໍ່ສາມາດໂຫລດຄລາດ "%1$s" ໄດ້

en: Columns
lo: ຄໍລຳ

[ctx: Create new column]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Column
lo: ຖັນ

[ctx: Create new database]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Database operations
lo: ການຈັດການຖານຂໍ້ມູນ

en: Show hidden items
lo: ສະແດງລາຍການທີ່ຖືກເຊື່ອງໄວ້

[ctx: Create new event]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Event
lo: ອີເວັ້ນ (Event)

en: Functions
lo: ຟັງຊັນ

[ctx: Create new function]
en: New
lo: ໃໝ່

[ctx: Create new index]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Expand/Collapse
lo: ຂະຫຍາຍ/ຫຍໍ້

en: Procedures
lo: ໂປຣຊີເຈີ

[ctx: Create new procedure]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Procedure
lo: ໂປຣຊີເຈີ (Procedure)

[ctx: Create new table]
en: New
lo: ໃໝ່

[ctx: Create new trigger]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Trigger
lo: ທຣິກເກີ

en: Views
lo: ວິວ

[ctx: Create new view]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Make all columns atomic
lo: ເຮັດໃຫ້ທຸກຄໍລຳເປັນອາໂຕມິກ (Atomic)

en: First step of normalization (1NF)
lo: ຂັ້ນຕອນທຳອິດຂອງການເຮັດ Normalization (1NF)

en: Step 1.
lo: ຂັ້ນຕອນທີ 1.

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
lo: ເຈົ້າມີຄໍລຳໃດທີ່ສາມາດແຍກອອກເປັນຫຼາຍກວ່າໜຶ່ງຄໍລຳບໍ່? ຕົວຢ່າງ: ທີ່ຢູ່ ສາມາດແຍກເປັນ ຖະໜົນ, ເມືອງ, ປະເທດ ແລະ ລະຫັດໄປສະນີ.

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
lo: ສະແດງລາຍຊື່ຄໍລຳສ່ວນກາງທີ່ຍັງບໍ່ທັນມີຢູ່ໃນຕາຕະລາງນີ້

en: Select a column which can be split into more than one (on select of 'no such column', it'll move to next step).
lo: ເລືອກຄໍລຳທີ່ສາມາດແຍກອອກເປັນຫຼາຍກວ່າໜຶ່ງ (ຖ້າເລືອກ 'ບໍ່ມີຄໍລຳດັ່ງກ່າວ', ມັນຈະໄປຂັ້ນຕອນຖັດໄປ).

en: split into
lo: ແຍກອອກເປັນ

en: Have a primary key
lo: ມີຄີຫຼັກ (Primary key)

en: Primary key already exists.
lo: ມີຄີຫຼັກຢູ່ແລ້ວ.

en: There is no primary key; please add one.<br>Hint: A primary key is a column (or combination of columns) that uniquely identify all rows.
lo: ຍັງບໍ່ມີຄີຫຼັກ; ກະລຸນາເພີ່ມຄີຫຼັກ.<br>ຄຳແນະນຳ: ຄີຫຼັກແມ່ນຖັນ (ຫຼື ການລວມກັນຂອງຫຼາຍຖັນ) ທີ່ໃຊ້ລະບຸແຕ່ລະແຖວໃຫ້ບໍ່ຊ້ຳກັນ.

en: Add a primary key on existing column(s)
lo: ເພີ່ມຄີຫຼັກໃນຄໍລຳທີ່ມີຢູ່ແລ້ວ

en: If it's not possible to make existing column combinations as primary key
lo: ຖ້າຫາກບໍ່ສາມາດເຮັດໃຫ້ການລວມຄໍລຳທີ່ມີຢູ່ເປັນຄີຫຼັກໄດ້

en: + Add a new primary key column
lo: + ເພີ່ມຄໍລຳຄີຫຼັກໃໝ່

en: Remove redundant columns
lo: ລຶບຄໍລຳທີ່ຊ້ຳຊ້ອນອອກ

en: Do you have a group of columns which on combining gives an existing column? For example, if you have first_name, last_name and full_name then combining first_name and last_name gives full_name which is redundant.
lo: ເຈົ້າມີກຸ່ມຄໍລຳທີ່ເມື່ອລວມກັນແລ້ວກາຍເປັນຄໍລຳທີ່ມີຢູ່ແລ້ວບໍ່? ຕົວຢ່າງ, ຖ້າເຈົ້າມີ first_name, last_name ແລະ full_name, ການລວມ first_name ແລະ last_name ຈະໄດ້ full_name ເຊິ່ງຖືວ່າຊ້ຳຊ້ອນ.

en: Check the columns which are redundant and click on remove. If no redundant column, click on 'No redundant column'
lo: ເລືອກຄໍລຳທີ່ຊ້ຳຊ້ອນແລ້ວຄລິກລຶບອອກ. ຖ້າບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ຊ້ຳຊ້ອນ, ໃຫ້ຄລິກ 'ບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ຊ້ຳຊ້ອນ'

en: Remove selected
lo: ລຶບລາຍການທີ່ເລືອກ

en: No redundant column
lo: ບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ຊ້ຳຊ້ອນ

en: Move repeating groups
lo: ຍ້າຍກຸ່ມທີ່ມີການຊ້ຳຄືນ

en: Do you have a group of two or more columns that are closely related and are all repeating the same attribute? For example, a table that holds data on books might have columns such as book_id, author1, author2, author3 and so on which form a repeating group. In this case a new table (book_id, author) should be created.
lo: ເຈົ້າມີກຸ່ມຂອງສອງຄໍລຳຂຶ້ນໄປທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັນຢ່າງໃກ້ຊິດ ແລະ ທັງໝົດເປັນຄຸນລັກສະນະດຽວກັນທີ່ຊ້ຳກັນບໍ່? ຕົວຢ່າງ, ຕາຕະລາງທີ່ເກັບຂໍ້ມູນປຶ້ມອາດມີຄໍລຳເຊັ່ນ book_id, author1, author2, author3 ເຊິ່ງຖືວ່າເປັນກຸ່ມທີ່ຊ້ຳຄືນ. ໃນກໍລະນີນີ້ນີ້ ຄວນສ້າງຕາຕະລາງໃໝ່ (book_id, author).

en: Check the columns which form a repeating group. If no such group, click on 'No repeating group'
lo: ເລືອກຄໍລຳທີ່ເປັນກຸ່ມຊ້ຳຄືນ. ຖ້າບໍ່ມີກຸ່ມດັ່ງກ່າວ, ໃຫ້ຄລິກ 'ບໍ່ມີກຸ່ມຊ້ຳຄືນ'

en: No repeating group
lo: ບໍ່ມີກຸ່ມຊ້ຳຄືນ

en: Step 2.
lo: ຂັ້ນຕອນທີ 2.

en: Find partial dependencies
lo: ຄົ້ນຫາການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ (Partial dependencies)

en: No partial dependencies possible as no non-primary column exists since primary key ( %1$s ) is composed of all the columns in the table.
lo: ບໍ່ມີການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ ເພາະບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ບໍ່ແມ່ນຄີຫຼັກ ເນື່ອງຈາກຄີຫຼັກ ( %1$s ) ປະກອບດ້ວຍທຸກຄໍລຳໃນຕາຕະລາງແລ້ວ.

en: Table is already in second normal form.
lo: ຕາຕະລາງຢູ່ໃນຮູບແບບ Normal form ທີສອງແລ້ວ.

en: The primary key ( %1$s ) consists of more than one column so we need to find the partial dependencies.
lo: ຄີຫຼັກ ( %1$s ) ປະກອບດ້ວຍຫຼາຍກວ່າໜຶ່ງຄໍລຳ, ດັ່ງນັ້ນພວກເຮົາຈຶ່ງຕ້ອງຄົ້ນຫາການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ.

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
lo: ກະລຸນາຕອບຄຳຖາມຕໍ່ໄປນີ້ຢ່າງລະມັດລະວັງເພື່ອໃຫ້ໄດ້ການເຮັດ Normalization ທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: + Show me the possible partial dependencies based on data in the table
lo: + ສະແດງການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນທີ່ເປັນໄປໄດ້ໂດຍອີງຕາມຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.
lo: ສຳລັບແຕ່ລະຄໍລຳຂ້າງລຸ່ມນີ້, ກະລຸນາເລືອກ <b>ຊຸດຄໍລຳທີ່ໜ້ອຍທີ່ສຸດ</b> ເຊິ່ງການລວມຄ່າຂອງພວກມັນພຽງພໍທີ່ຈະກຳນົດຄ່າຂອງຄໍລຳນັ້ນໄດ້.

en: '%1$s' depends on:
lo: '%1$s' ຂຶ້ນຕໍ່ກັບ:

en: No partial dependencies possible as the primary key ( %1$s ) has just one column.
lo: ບໍ່ມີການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ ເພາະຄີຫຼັກ ( %1$s ) ມີພຽງຄໍລຳດຽວ.

en: In order to put the original table '%1$s' into Second normal form we need to create the following tables:
lo: ເພື່ອເຮັດໃຫ້ຕາຕະລາງເດີມ '%1$s' ຢູ່ໃນຮູບແບບ Normal form ທີສອງ, ພວກເຮົາຕ້ອງສ້າງຕາຕະລາງຕໍ່ໄປນີ້:

en: The second step of normalization is complete for table '%1$s'.
lo: ຂັ້ນຕອນທີສອງຂອງການເຮັດ Normalization ສຳລັບຕາຕະລາງ '%1$s' ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Error in processing!
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການປະມວນຜົນ!

en: In order to put the original table '%1$s' into Third normal form we need to create the following tables:
lo: ເພື່ອເຮັດໃຫ້ຕາຕະລາງເດີມ '%1$s' ຢູ່ໃນຮູບແບບ Normal form ທີສາມ, ພວກເຮົາຕ້ອງສ້າງຕາຕະລາງຕໍ່ໄປນີ້:

en: The third step of normalization is complete.
lo: ຂັ້ນຕອນທີສາມຂອງການເຮັດ Normalization ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Selected repeating group has been moved to the table '%s'
lo: ກຸ່ມທີ່ຊ້ຳຄືນທີ່ເລືອກໄດ້ຖືກຍ້າຍໄປທີ່ຕາຕະລາງ '%s' ແລ້ວ

en: Step 3.
lo: ຂັ້ນຕອນທີ 3.

en: Find transitive dependencies
lo: ຄົ້ນຫາການຂຶ້ນຕໍ່ກັນແບບສົ່ງຜ່ານ (Transitive dependencies)

en: For each column below, please select the <b>minimal set</b> of columns among given set whose values combined together are sufficient to determine the value of the column.<br>Note: A column may have no transitive dependency, in that case you don't have to select any.
lo: ສຳລັບແຕ່ລະຖັນລຸ່ມນີ້, ກະລຸນາເລືອກ <b>ກຸ່ມຖັນທີ່ນ້ອຍທີ່ສຸດ</b> ທີ່ເມື່ອລວມຄ່າເຂົ້າກັນແລ້ວ ພຽງພໍທີ່ຈະກຳນົດຄ່າຂອງຖັນນັ້ນໄດ້.<br>ໝາຍເຫດ: ຖັນໃດໜຶ່ງອາດຈະບໍ່ມີການຂຶ້ນຕໍ່ກັນແບບຖ່າຍທອດ, ໃນກໍລະນີນັ້ນທ່ານບໍ່ຈຳເປັນຕ້ອງເລືອກຫຍັງເລີຍ.

en: No Transitive dependencies possible as the table doesn't have any non primary key columns
lo: ບໍ່ມີການຂຶ້ນຕໍ່ກັນແບບສົ່ງຜ່ານ ເພາະຕາຕະລາງບໍ່ມີຄໍລຳອື່ນທີ່ບໍ່ແມ່ນຄີຫຼັກ

en: Table is already in Third normal form!
lo: ຕາຕະລາງຢູ່ໃນຮູບແບບ Normal form ທີສາມແລ້ວ!

en: Improve table structure (Normalization):
lo: ປັບປຸງໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ (Normalization):

en: Select up to what step you want to normalize
lo: ເລືອກວ່າເຈົ້າຕ້ອງການເຮັດ Normalization ຮອດຂັ້ນຕອນໃດ

en: Second step of normalization (1NF+2NF)
lo: ຂັ້ນຕອນທີສອງຂອງການເຮັດ Normalization (1NF+2NF)

en: Third step of normalization (1NF+2NF+3NF)
lo: ຂັ້ນຕອນທີສາມຂອງການເຮັດ Normalization (1NF+2NF+3NF)

en: Hint: Please follow the procedure carefully in order to obtain correct normalization
lo: ຄຳແນະນຳ: ກະລຸນາປະຕິບັດຕາມຂັ້ນຕອນຢ່າງລະມັດລະວັງເພື່ອໃຫ້ໄດ້ການເຮັດ Normalization ທີ່ຖືກຕ້ອງ

en: This list is based on a subset of the table's data and is not necessarily accurate.
lo: ລາຍຊື່ນີ້ອີງຕາມສ່ວນໜຶ່ງຂອງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ ແລະ ອາດຈະບໍ່ຖືກຕ້ອງທັງໝົດ.

en: No partial dependencies found!
lo: ບໍ່ພົບການຂຶ້ນຕໍ່ກັນບາງສ່ວນ!

en: Analyze
lo: ວິເຄາະ

en: Check
lo: ກວດສອບ

en: Optimize
lo: ປັບແຕ່ງ

en: Rebuild
lo: ສ້າງໃໝ່ (Rebuild)

en: Repair
lo: ສ້ອມແປງ

en: Truncate
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນ

en: Drop
lo: ລຶບ

en: Coalesce
lo: ລວມຂໍ້ມູນ (Coalesce)

en: Can't move table to same one!
lo: ບໍ່ສາມາດຍ້າຍຕາຕະລາງໄປຫາໂຕມັນເອງໄດ້!

en: Can't copy table to same one!
lo: ບໍ່ສາມາດສຳເນົາຕາຕະລາງໄປຫາໂຕມັນເອງໄດ້!

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
lo: ຕາຕະລາງ %s ໄດ້ຖືກຍ້າຍໄປທີ່ %s ແລ້ວ. ສິດການໃຊ້ງານໄດ້ຖືກປັບປຸງແລ້ວ.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
lo: ຕາຕະລາງ %s ໄດ້ຖືກສຳເນົາໄປທີ່ %s ແລ້ວ. ສິດການໃຊ້ງານໄດ້ຖືກປັບປຸງແລ້ວ.

en: Table %s has been moved to %s.
lo: ຕາຕະລາງ %s ໄດ້ຖືກຍ້າຍໄປທີ່ %s ແລ້ວ.

en: Table %s has been copied to %s.
lo: ຕາຕະລາງ %s ໄດ້ຖືກສຳເນົາໄປທີ່ %s ແລ້ວ.

en: The table name is empty!
lo: ຊື່ຕາຕະລາງຫວ່າງເປົ່າ!

en: This table is a view, it can not be truncated.
lo: ຕາຕະລາງນີ້ແມ່ນ View, ບໍ່ສາມາດໃຊ້ຄຳສັ່ງ Truncate ໄດ້.

en: Error while creating PDF:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ສ້າງ PDF:

en: Cannot connect: invalid settings.
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່ໄດ້: ການຕັ້ງຄ່າບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Welcome to %s
lo: ຍິນດີຕ້ອນຮັບເຂົ້າສູ່ %s

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
lo: ເຈົ້າອາດຈະຍັງບໍ່ໄດ້ສ້າງໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າ. ເຈົ້າອາດຈະຕ້ອງການໃຊ້ %1$sສະຄຣິບຕິດຕັ້ງ%2$s ເພື່ອສ້າງມັນຂຶ້ນມາ.

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
lo: phpMyAdmin ພະຍາຍາມເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີ MySQL, ແຕ່ເຊີເວີປະຕິເສດການເຊື່ອມຕໍ່. ເຈົ້າຄວນກວດສອບ Host, ຊື່ຜູ້ໃຊ້ ແລະ ລະຫັດຜ່ານໃນການຕັ້ງຄ່າຂອງເຈົ້າ ແລະ ໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າມັນກົງກັບຂໍ້ມູນທີ່ຜູ້ດູແລລະບົບ MySQL ໃຫ້ມາ.

en: Retry to connect
lo: ພະຍາຍາມເຊື່ອມຕໍ່ໃໝ່

en: Your session has expired. Please log in again.
lo: ເຊສຊັນຂອງເຈົ້າໝົດອາຍຸແລ້ວ. ກະລຸນາເຂົ້າສູ່ລະບົບໃໝ່.

en: Missing reCAPTCHA verification, maybe it has been blocked by adblock?
lo: ບໍ່ພົບການຢືນຢັນ reCAPTCHA, ມັນອາດຈະຖືກບລັອກໂດຍ Adblock ຫຼື ບໍ່?

en: Failed to connect to the reCAPTCHA service!
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່ກັບບໍລິການ reCAPTCHA ໄດ້!

en: Entered captcha is wrong, try again!
lo: ລະຫັດ Captcha ບໍ່ຖືກຕ້ອງ, ກະລຸນາລອງໃໝ່!

en: Your password is too long. To prevent denial-of-service attacks, phpMyAdmin restricts passwords to less than 2000 characters.
lo: ລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານຍາວເກີນໄປ. ເພື່ອປ້ອງກັນການໂຈມຕີແບບ denial-of-service, phpMyAdmin ຈຶ່ງຈຳກັດລະຫັດຜ່ານໃຫ້ບໍ່ເກີນ 2000 ຕົວອັກສອນ.

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
lo: ເຈົ້າບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ເຂົ້າສູ່ລະບົບເຊີເວີ MySQL ນີ້!

en: Wrong username/password. Access denied.
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ ຫຼື ລະຫັດຜ່ານບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ການເຂົ້າເຖິງຖືກປະຕິເສດ.

en: Can not find signon authentication script:
lo: ບໍ່ພົບສະຄຣິບຢືນຢັນຕົວຕົນ Signon:

en: Login without a password is forbidden by configuration (see AllowNoPassword)
lo: ການເຂົ້າສູ່ລະບົບໂດຍບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານຖືກຫ້າມໂດຍການຕັ້ງຄ່າ (ເບິ່ງ AllowNoPassword)

en: You have been automatically logged out due to inactivity of %s seconds. Once you log in again, you should be able to resume the work where you left off.
lo: ທ່ານຖືກອອກຈາກລະບົບໂດຍອັດຕະໂນມັດເນື່ອງຈາກບໍ່ມີການເຄື່ອນໄຫວເປັນເວລາ %s ວິນາທີ. ເມື່ອທ່ານເຂົ້າສູ່ລະບົບອີກຄັ້ງ, ທ່ານຈະສາມາດເຮັດວຽກຕໍ່ຈາກບ່ອນທີ່ຄ້າງໄວ້ໄດ້.

en: Cannot log in to the MySQL server
lo: ບໍ່ສາມາດເຂົ້າສູ່ລະບົບເຊີເວີ MySQL ໄດ້

en: You have enabled two factor authentication, please confirm your login.
lo: ເຈົ້າໄດ້ເປີດໃຊ້ງານການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ, ກະລຸນາຢືນຢັນການເຂົ້າສູ່ລະບົບຂອງເຈົ້າ.

en: Format:
lo: ຮູບແບບ:

en: Columns separated with:
lo: ຄໍລຳແຍກດ້ວຍ:

en: Columns enclosed with:
lo: ຄໍລຳຄຸມດ້ວຍ:

en: Columns escaped with:
lo: ຄໍລຳໃຊ້ Escape ດ້ວຍ:

en: Lines terminated with:
lo: ຈົບແຖວດ້ວຍ:

en: Replace NULL with:
lo: ແທນທີ່ NULL ດ້ວຍ:

en: Remove carriage return/line feed characters within columns
lo: ລຶບຕົວອັກສອນຂຶ້ນແຖວໃໝ່ (carriage return/line feed) ພາຍໃນຄໍລຳ

en: Excel edition:
lo: ລຸ້ນ Excel:

en: structure
lo: ໂຄງສ້າງ

en: data
lo: ຂໍ້ມູນ

en: structure and data
lo: ໂຄງສ້າງ ແລະ ຂໍ້ມູນ

en: Data dump options
lo: ຕົວເລືອກການ Dump ຂໍ້ມູນ

en: Dumping data for table
lo: ກຳລັງດຶງຂໍ້ມູນ (Dump) ສຳລັບຕາຕະລາງ

en: Default
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Links to
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ໄປຫາ

en: Name
lo: ຊື່

en: Definition
lo: ຄຳນິຍາມ (Definition)

en: Table structure for table
lo: ໂຄງສ້າງຕາຕະລາງສຳລັບຕາຕະລາງ

en: Structure for view
lo: ໂຄງສ້າງສຳລັບວິວ (View)

en: Stand-in structure for view
lo: ໂຄງສ້າງຊົ່ວຄາວສຳລັບວິວ

en: Output pretty-printed JSON (Use human-readable formatting)
lo: ສະແດງຜົນ JSON ແບບສວຍງາມ (ໃຊ້ຮູບແບບທີ່ຄົນອ່ານງ່າຍ)

en: Output unicode characters unescaped
lo: ສະແດງຜົນຕົວອັກສອນ Unicode ໂດຍບໍ່ຕ້ອງໃຊ້ Escape

en: Content of table @TABLE@
lo: ເນື້ອໃນຂອງຕາຕະລາງ @TABLE@

en: (continued)
lo: (ຕໍ່)

en: Structure of table @TABLE@
lo: ໂຄງສ້າງຂອງຕາຕະລາງ @TABLE@

en: Object creation options
lo: ຕົວເລືອກການສ້າງວັດຖຸ (Object)

en: Table caption:
lo: ຄຳອະທິບາຍໃຕ້ຕາຕະລາງ:

en: Table caption (continued):
lo: ຄຳອະທິບາຍໃຕ້ຕາຕະລາງ (ຕໍ່):

en: Label key:
lo: ຄີປ້າຍຊື່ (Label key):

en: Display foreign key relationships
lo: ສະແດງຄວາມສຳພັນຂອງ Foreign key

en: Display comments
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍ

en: Display media types
lo: ສະແດງຊະນິດມີເດຍ

en: Put columns names in the first row:
lo: ໃສ່ຊື່ຄໍລຳໃນແຖວທຳອິດ:

en: Host:
lo: ໂຮສ (Host):

en: Generation Time:
lo: ເວລາທີ່ສ້າງ:

en: Server version:
lo: ເວີຊັນຂອງເຊີບເວີ:

en: PHP Version:
lo: ເວີຊັນ PHP:

en: Database:
lo: ຖານຂໍ້ມູນ:

en: Data:
lo: ຂໍ້ມູນ:

en: Structure:
lo: ໂຄງສ້າງ:

en: Export table names
lo: ສົ່ງອອກຊື່ຕາຕະລາງ

en: Export table headers
lo: ສົ່ງອອກຫົວຂໍ້ຕາຕະລາງ

en: Dumping data for query result
lo: ກຳລັງດຳ (Dump) ຂໍ້ມູນສຳລັບຜົນການສອບຖາມ (Query result)

en: Report title:
lo: ຫົວຂໍ້ລາຍງານ:

en: Dumping data
lo: ກຳລັງດຶງຂໍ້ມູນ (Dumping)

en: Query result data
lo: ຂໍ້ມູນຜົນການສອບຖາມ

en: View structure
lo: ເບິ່ງໂຄງສ້າງ

en: Stand in
lo: ຕົວແທນ (Stand in)

en: Display comments <i>(includes info such as export timestamp, PHP version, and server version)</i>
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍ <i>(ລວມມີຂໍ້ມູນເຊັ່ນ: ເວລາທີ່ສົ່ງອອກ, ເວີຊັນ PHP, ແລະ ເວີຊັນຂອງເຊີເວີ)</i>

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
lo: ຄຳອະທິບາຍຫົວຂໍ້ເພີ່ມເຕີມ (ໃຊ້ \n ເພື່ອຂຶ້ນແຖວໃໝ່):

en: Include a timestamp of when databases were created, last updated, and last checked
lo: ລວມເວລາທີ່ສ້າງຖານຂໍ້ມູນ, ການອັບເດດຫຼ້າສຸດ ແລະ ການກວດສອບຫຼ້າສຸດ

en: Export metadata
lo: ສົ່ງອອກ Metadata

en: Database system or older MySQL server to maximize output compatibility with:
lo: ລະບົບຖານຂໍ້ມູນ ຫຼື ເຊີເວີ MySQL ລຸ້ນເກົ່າເພື່ອໃຫ້ຮອງຮັບການເຮັດວຽກຮ່ວມກັນໄດ້ສູງສຸດກັບ:

en: Add statements:
lo: ເພີ່ມຄຳສັ່ງ (Statements):

en: Add %s statement
lo: ເພີ່ມຄຳສັ່ງ %s

en: (less efficient as indexes will be generated during table creation)
lo: (ມີປະສິດທິພາບໜ້ອຍກວ່າ ເພາະອິນເດັກຈະຖືກສ້າງຂຶ້ນໃນລະຫວ່າງການສ້າງຕາຕະລາງ)

en: %s value
lo: ຄ່າ %s

note: l10n: Allow simplifying exported view syntax to only "CREATE VIEW"
en: Use simple view export
lo: ໃຊ້ການສົ່ງອອກວິວແບບງ່າຍດາຍ

en: Enclose table and column names with backquotes <i>(Protects column and table names formed with special characters or keywords)</i>
lo: ຄຸມຊື່ຕາຕະລາງ ແລະ ຄໍລຳດ້ວຍ Backquotes (`) <i>(ເພື່ອປ້ອງກັນຊື່ຄໍລຳ ແລະ ຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ຕົວອັກສອນພິເສດ ຫຼື ຄຳສະເພາະ)</i>

en: Data creation options
lo: ຕົວເລືອກການສ້າງຂໍ້ມູນ

en: Truncate table before insert
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງກ່ອນການແຊກ (Insert)

en: Instead of <code>INSERT</code> statements, use:
lo: ແທນທີ່ຈະໃຊ້ຄຳສັ່ງ <code>INSERT</code>, ໃຫ້ໃຊ້:

en: <code>INSERT DELAYED</code> statements
lo: ຄຳສັ່ງ <code>INSERT DELAYED</code>

en: <code>INSERT IGNORE</code> statements
lo: ຄຳສັ່ງ <code>INSERT IGNORE</code>

en: Function to use when dumping data:
lo: ຟັງຊັນທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອ Dump ຂໍ້ມູນ:

en: Syntax to use when inserting data:
lo: ໄວຍາກອນທີ່ຈະໃຊ້ເມື່ອແຊກຂໍ້ມູນ:

en: include column names in every <code>INSERT</code> statement <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>
lo: ລວມຊື່ຖັນໃນທຸກໆຄຳສັ່ງ <code>INSERT</code> <br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; ຕົວຢ່າງ: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3)</code>

en: insert multiple rows in every <code>INSERT</code> statement<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
lo: ແຊກຫຼາຍແຖວໃນທຸກໆຄຳສັ່ງ <code>INSERT</code><br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; ຕົວຢ່າງ: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: both of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>
lo: ໃຊ້ທັງສອງຢ່າງຂ້າງເທິງ<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; ຕົວຢ່າງ: <code>INSERT INTO tbl_name (col_A,col_B,col_C) VALUES (1,2,3), (4,5,6), (7,8,9)</code>

en: neither of the above<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; Example: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>
lo: ບໍ່ໃຊ້ທັງສອງຢ່າງຂ້າງເທິງ<br> &nbsp; &nbsp; &nbsp; ຕົວຢ່າງ: <code>INSERT INTO tbl_name VALUES (1,2,3)</code>

en: Dump binary columns in hexadecimal notation <i>(for example, "abc" becomes 0x616263)</i>
lo: Dump ຄໍລຳໄບນາຣີໃນຮູບແບບເລກຖານສິບຫົກ <i>(ຕົວຢ່າງ, "abc" ຈະກາຍເປັນ 0x616263)</i>

en: Dump TIMESTAMP columns in UTC <i>(enables TIMESTAMP columns to be dumped and reloaded between servers in different time zones)</i>
lo: Dump ຄໍລຳ TIMESTAMP ໃນຮູບແບບ UTC <i>(ຊ່ວຍໃຫ້ຄໍລຳ TIMESTAMP ສາມາດ Dump ແລະ ໂຫລດຄືນໃໝ່ລະຫວ່າງເຊີເວີທີ່ຢູ່ຄົນລະເຂດເວລາໄດ້)</i>

en: It appears your database uses routines;
lo: ເບິ່ງຄືວ່າຖານຂໍ້ມູນຂອງເຈົ້າໃຊ້ ຣູທີນ (Routines);

en: alias export may not work reliably in all cases.
lo: ການສົ່ງອອກແບບ Alias ອາດຈະເຮັດວຽກໄດ້ບໍ່ຄົບຖ້ວນໃນບາງກໍລະນີ.

en: Metadata for table %s
lo: Metadata ສຳລັບຕາຕະລາງ %s

en: Metadata for database %s
lo: Metadata ສຳລັບຖານຂໍ້ມູນ %s

en: Creation:
lo: ການສ້າງ:

en: Last update:
lo: ອັບເດດຫຼ້າສຸດ:

en: Last check:
lo: ກວດສອບຫຼ້າສຸດ:

en: Error reading structure for table %s:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການອ່ານໂຄງສ້າງສຳລັບຕາຕະລາງ %s:

en: It appears your database uses views;
lo: ເບິ່ງຄືວ່າຖານຂໍ້ມູນຂອງເຈົ້າໃຊ້ ວິວ (Views);

en: Constraints for dumped tables
lo: ຂໍ້ກຳນົດ (Constraints) ສຳລັບຕາຕະລາງທີ່ຖືກ Dump

en: Constraints for table
lo: ຂໍ້ກຳນົດສຳລັບຕາຕະລາງ

en: Indexes for dumped tables
lo: ອິນເດັກສຳລັບຕາຕະລາງທີ່ຖືກ Dump

en: Indexes for table
lo: ອິນເດັກສຳລັບຕາຕະລາງ

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
lo: AUTO_INCREMENT ສຳລັບຕາຕະລາງທີ່ຖືກ Dump

en: AUTO_INCREMENT for table
lo: AUTO_INCREMENT ສຳລັບຕາຕະລາງ

en: MEDIA TYPES FOR TABLE
lo: ຊະນິດມີເດຍສຳລັບຕາຕະລາງ

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
lo: ຄວາມສຳພັນ ສຳລັບຕາຕະລາງ

en: It appears your table uses triggers;
lo: ເບິ່ງຄືວ່າຕາຕະລາງຂອງເຈົ້າໃຊ້ ທຣິກເກີ (Triggers);

en: Structure for view %s exported as a table
lo: ໂຄງສ້າງສຳລັບວິວ %s ຖືກສົ່ງອອກໃນຮູບແບບຕາຕະລາງ

en: (See below for the actual view)
lo: (ເບິ່ງວິວຕົວຈິງໄດ້ທີ່ຂ້າງລຸ່ມ)

en: Error reading data for table %s:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການອ່ານຂໍ້ມູນສຳລັບຕາຕະລາງ %s:

en: Object creation options (all are recommended)
lo: ຕົວເລືອກການສ້າງວັດຖຸ (ແນະນຳໃຫ້ເລືອກທັງໝົດ)

en: Export contents
lo: ສົ່ງອອກເນື້ອໃນ

en: Table:
lo: ຕາຕະລາງ:

en: Purpose:
lo: ຈຸດປະສົງ:

en: Update data when duplicate keys found on import (add ON DUPLICATE KEY UPDATE)
lo: ອັບເດດຂໍ້ມູນເມື່ອພົບຄີທີ່ຊ້ຳກັນໃນຂະນະນຳເຂົ້າ (ເພີ່ມ ON DUPLICATE KEY UPDATE)

en: Name of the new table (optional):
lo: ຊື່ຕາຕະລາງໃໝ່ (ບໍ່ບັງຄັບ):

en: Name of the new database (optional):
lo: ຊື່ຖານຂໍ້ມູນໃໝ່ (ບໍ່ບັງຄັບ):

en: Import these many number of rows (optional):
lo: ນຳເຂົ້າຂໍ້ມູນຈຳນວນແຖວດັ່ງນີ້ (ບໍ່ບັງຄັບ):

en: The first line of the file contains the table column names <i>(if this is unchecked, the first line will become part of the data)</i>
lo: ແຖວທຳອິດຂອງໄຟລ໌ປະກອບດ້ວຍຊື່ຄໍລຳຂອງຕາຕະລາງ <i>(ຖ້າບໍ່ໄດ້ໝາຍເລືອກ, ແຖວທຳອິດຈະກາຍເປັນສ່ວນໜຶ່ງຂອງຂໍ້ມູນ)</i>

en: If the data in each row of the file is not in the same order as in the database, list the corresponding column names here. Column names must be separated by commas and not enclosed in quotations.
lo: ຖ້າຂໍ້ມູນໃນແຕ່ລະແຖວຂອງໄຟລ໌ບໍ່ໄດ້ລຽງຕາມລຳດັບດຽວກັນກັບໃນຖານຂໍ້ມູນ, ໃຫ້ລະບຸຊື່ຄໍລຳທີ່ກ່ຽວຂ້ອງຢູ່ທີ່ນີ້. ຊື່ຄໍລຳຕ້ອງແຍກດ້ວຍຈຸດ (,) ແລະ ບໍ່ຕ້ອງຄຸມດ້ວຍເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າ.

en: Column names:
lo: ຊື່ຖັນ:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
lo: ຮູບແບບຂອງຂໍ້ມູນ CSV ນຳເຂົ້າບໍ່ຖືກຕ້ອງໃນແຖວທີ %d.

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
lo: ຈຳນວນຄໍລຳໃນຂໍ້ມູນ CSV ນຳເຂົ້າບໍ່ຖືກຕ້ອງໃນແຖວທີ %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
lo: ພາຣາມິເຕີບໍ່ຖືກຕ້ອງສຳລັບການນຳເຂົ້າ CSV: %s

en: Invalid column (%s) specified! Ensure that columns names are spelled correctly, separated by commas, and not enclosed in quotes.
lo: ຄໍລຳ (%s) ທີ່ລະບຸບໍ່ຖືກຕ້ອງ! ໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າຊື່ຄໍລຳຂຽນຖືກຕ້ອງ, ແຍກດ້ວຍຈຸດ, ແລະ ບໍ່ໄດ້ຄຸມດ້ວຍເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າ.

en: Column names:
lo: ຊື່ຄໍລຳ:

en: This plugin does not support compressed imports!
lo: ປລັກອິນນີ້ບໍ່ຮອງຮັບການນຳເຂົ້າແບບບີບອັດ!

en: MediaWiki Table
lo: ຕາຕະລາງ MediaWiki

en: Invalid format of mediawiki input on line: <br>%s.
lo: ຮູບແບບຂອງຂໍ້ມູນ mediawiki ບໍ່ຖືກຕ້ອງໃນແຖວ: <br>%s.

en: Import percentages as proper decimals <i>(ex. 12.00% to .12)</i>
lo: ນຳເຂົ້າຄ່າເປີເຊັນເປັນເລກທົດສະນິຍົມທີ່ຖືກຕ້ອງ <i>(ຕົວຢ່າງ 12.00% ເປັນ .12)</i>

en: Import currencies <i>(ex. $5.00 to 5.00)</i>
lo: ນຳເຂົ້າສະກຸນເງິນ <i>(ຕົວຢ່າງ $5.00 ເປັນ 5.00)</i>

en: The XML file specified was either malformed or incomplete. Please correct the issue and try again.
lo: ໄຟລ໌ XML ທີ່ລະບຸມີຮູບແບບບໍ່ຖືກຕ້ອງ ຫຼື ບໍ່ສົມບູນ. ກະລຸນາແກ້ໄຂບັນຫາ ແລະ ລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງ.

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
lo: ບໍ່ສາມາດປະມວນຜົນ (Parse) OpenDocument Spreadsheet ໄດ້!

en: ESRI Shape File
lo: ໄຟລ໌ ESRI Shape

en: There was an error importing the ESRI shape file: "%s".
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການນຳເຂົ້າໄຟລ໌ ESRI shape: "%s".

en: MySQL Spatial Extension does not support ESRI type "%s".
lo: MySQL Spatial Extension ບໍ່ຮອງຮັບປະເພດ ESRI "%s".

en: The imported file does not contain any data!
lo: ໄຟລ໌ທີ່ນຳເຂົ້າບໍ່ມີຂໍ້ມູນໃດໆ!

en: SQL compatibility mode:
lo: ໂໝດຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງ SQL:

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
lo: ບໍ່ຕ້ອງໃຊ້ <code>AUTO_INCREMENT</code> ສຳລັບຄ່າສູນ (Zero values)

en: This format has no options
lo: ຮູບແບບນີ້ບໍ່ມີຕົວເລືອກ

en: Invalid authentication method set in configuration:
lo: ວິທີການຢືນຢັນຕົວຕົນທີ່ຕັ້ງໄວ້ໃນການກຳນົດຄ່າບໍ່ຖືກຕ້ອງ:

en: The %s table doesn't exist!
lo: ຕາຕະລາງ %s ບໍ່ມີຢູ່!

en: Schema of the %s database - Page %s
lo: Schema ຂອງຖານຂໍ້ມູນ %s - ໜ້າ %s

en: SCHEMA ERROR:
lo: ຂໍ້ຜິດພາດຂອງ SCHEMA:

en: PDF export page
lo: ໜ້າສົ່ງອອກ PDF

en: Schema of the %s database
lo: Schema ຂອງຖານຂໍ້ມູນ %s

en: Relational schema
lo: ໂຄງສ້າງແບບສຳພັນ

en: Table of contents
lo: ສາລະບານ

en: Table comments:
lo: ຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ:

en: Attributes
lo: ຄຸນລັກສະນະ

en: Extra
lo: ເພີ່ມເຕີມ

en: Show color
lo: ສະແດງສີ

en: Only show keys
lo: ສະແດງສະເພາະຄີ (Keys)

en: Orientation
lo: ແນວວາງ

en: Landscape
lo: ແນວນອນ

en: Portrait
lo: ແນວຕັ້ງ

en: Same width for all tables
lo: ໃຊ້ຄວາມກວ້າງເທົ່າກັນສຳລັບທຸກຕາຕະລາງ

en: Show grid
lo: ສະແດງເສັ້ນຕາຕະລາງ (Grid)

en: Data dictionary
lo: ພົດຈະນານຸກົມຂໍ້ມູນ (Data dictionary)

en: Order of the tables
lo: ລຳດັບຂອງຕາຕະລາງ

en: Name (Ascending)
lo: ຊື່ (ນ້ອຍຫາໃຫຍ່)

en: Name (Descending)
lo: ຊື່ (ໃຫຍ່ຫານ້ອຍ)

en: Converts Boolean values to text (default 'T' and 'F'). First option is for TRUE, second for FALSE. Nonzero=true.
lo: ແປງຄ່າ Boolean ເປັນຂໍ້ຄວາມ (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ 'T' ແລະ 'F'). ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນສຳລັບ TRUE, ທີສອງສຳລັບ FALSE. ຄ່າທີ່ບໍ່ແມ່ນສູນ = true.

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
lo: ສະແດງຄໍລຳ TIME, TIMESTAMP, DATETIME ຫຼື ເລກ unix timestamp ໃນຮູບແບບວັນທີ. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນຄ່າຊົດເຊີຍເວລາ (ເປັນຊົ່ວໂມງ) ທີ່ຈະເພີ່ມເຂົ້າໃນ timestamp (ເລີ່ມຕົ້ນ: 0). ໃຊ້ຕົວເລືອກທີສອງເພື່ອລະບຸຮູບແບບວັນທີ/ເວລາ. ຕົວເລືອກທີສາມກຳນົດວ່າເຈົ້າຕ້ອງການເບິ່ງວັນທີທ້ອງຖິ່ນ ຫຼື UTC (ໃຊ້ຂໍ້ຄວາມ "local" ຫຼື "utc"). ຮູບແບບວັນທີຈະແຕກຕ່າງກັນໄປ - ສຳລັບ "local" ໃຫ້ເບິ່ງເອກະສານຂອງຟັງຊັນ strftime() ຂອງ PHP ແລະ ສຳລັບ "utc" ຈະໃຊ້ຟັງຊັນ gmdate().

note: l10n: See https://www.php.net/manual/en/function.strftime.php
en: %B %d, %Y at %I:%M %p
lo: %B %d, %Y ເວລາ %I:%M %p

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
lo: ສະແດງລິ້ງເພື່ອດາວໂຫລດຂໍ້ມູນໄບນາຣີຂອງຄໍລຳ. ເຈົ້າສາມາດໃຊ້ຕົວເລືອກທຳອິດເພື່ອລະບຸຊື່ໄຟລ໌, ຫຼື ໃຊ້ຕົວເລືອກທີສອງເປັນຊື່ຂອງຄໍລຳທີ່ເກັບຊື່ໄຟລ໌. ຖ້າໃຊ້ຕົວເລືອກທີສອງ, ເຈົ້າຕ້ອງຕັ້ງຄ່າຕົວເລືອກທຳອິດໃຫ້ເປັນຂໍ້ຄວາມຫວ່າງ.

en: LINUX ONLY: Launches an external application and feeds it the column data via standard input. Returns the standard output of the application. The default is Tidy, to pretty-print HTML code. For security reasons, you have to manually edit the file libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php and list the tools you want to make available. The first option is then the number of the program you want to use. The second option should be blank for historical reasons. The third option, if set to 1, will convert the output using htmlspecialchars() (Default 1). The fourth option, if set to 1, will prevent wrapping and ensure that the output appears all on one line (Default 1).
lo: ສຳລັບ LINUX ເທົ່ານັ້ນ: ເອີ້ນໃຊ້ແອັບພລິເຄຊັນພາຍນອກ ແລະ ສົ່ງຂໍ້ມູນຄໍລຳໃຫ້ຜ່ານ standard input. ສົ່ງຄືນຜົນລັດ standard output ຂອງແອັບພລິເຄຊັນ. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ Tidy ເພື່ອຈັດຮູບແບບ HTML ໃຫ້ສວຍງາມ. ເພື່ອຄວາມປອດໄພ, ເຈົ້າຕ້ອງແກ້ໄຂໄຟລ໌ libraries/classes/Plugins/Transformations/Abs/ExternalTransformationsPlugin.php ດ້ວຍຕົນເອງ ແລະ ລະບຸເຄື່ອງມືທີ່ຕ້ອງການໃຫ້ໃຊ້ໄດ້. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນໝາຍເລກໂປຣແກຣມທີ່ຕ້ອງການໃຊ້. ຕົວເລືອກທີສອງຄວນຫວ່າງໄວ້. ຕົວເລືອກທີສາມ ຖ້າຕັ້ງເປັນ 1 ຈະແປງຜົນລັດໂດຍໃຊ້ htmlspecialchars() (ເລີ່ມຕົ້ນ 1). ຕົວເລືອກທີສີ່ ຖ້າຕັ້ງເປັນ 1 ຈະປ້ອງກັນການຂຶ້ນແຖວໃໝ່ເພື່ອໃຫ້ຜົນລັດສະແດງໃນແຖວດຽວ (ເລີ່ມຕົ້ນ 1).

en: You are using the external transformation command line options field, which has been deprecated for security reasons. Add all command line options directly to the definition in %s.
lo: ເຈົ້າກຳລັງໃຊ້ຊ່ອງຕົວເລືອກ command line ສຳລັບການແປງຂໍ້ມູນພາຍນອກ, ເຊິ່ງຖືກຍົກເລີກການໃຊ້ງານແລ້ວເພື່ອຄວາມປອດໄພ. ໃຫ້ເພີ່ມຕົວເລືອກ command line ທັງໝົດລົງໃນຄຳນິຍາມໃນ %s ໂດຍກົງ.

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
lo: ສະແດງເນື້ອໃນຂອງຄໍລຳຕາມສະພາບເດີມ, ໂດຍບໍ່ຜ່ານ htmlspecialchars(). ນັ້ນໝາຍຄວາມວ່າ ຄໍລຳນັ້ນຈະຖືກຖືວ່າປະກອບດ້ວຍ HTML ທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນໃນຮູບແບບເລກຖານສິບຫົກ. ພາຣາມິເຕີທຳອິດ (ຖ້າໃສ່) ຈະກຳນົດວ່າຈະໃຫ້ເພີ່ມຍະຫວ່າງທຸກໆຈັກຕົວອັກສອນ (ເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 2 nibbles).

en: Displays a link to download this image.
lo: ສະແດງລິ້ງເພື່ອດາວໂຫລດຮູບພາບນີ້.

en: Image upload functionality which also displays a thumbnail. The options are the width and height of the thumbnail in pixels. Defaults to 100 X 100.
lo: ຟັງຊັນອັບໂຫລດຮູບພາບເຊິ່ງຈະສະແດງຮູບຕົວຢ່າງ (Thumbnail) ນຳ. ຕົວເລືອກແມ່ນຄວາມກວ້າງ ແລະ ຄວາມສູງຂອງຮູບຕົວຢ່າງເປັນພິກເຊລ. ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 100 X 100.

en: Image preview here
lo: ສະແດງຕົວຢ່າງຮູບພາບຢູ່ທີ່ນີ້

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
lo: ສະແດງຮູບຕົວຢ່າງທີ່ສາມາດຄລິກໄດ້. ຕົວເລືອກແມ່ນຄວາມກວ້າງ ແລະ ຄວາມສູງສູງສຸດເປັນພິກເຊລ. ໂດຍຈະຍັງຄົງຮັກສາສັດສ່ວນເດີມຂອງຮູບໄວ້.

en: Converts an (IPv4) Internet network address stored as a BIGINT into a string in Internet standard dotted format.
lo: ແປງທີ່ຢູ່ເຄືອຂ່າຍອິນເຕີເນັດ (IPv4) ທີ່ເກັບເປັນ BIGINT ໃຫ້ເປັນຂໍ້ຄວາມໃນຮູບແບບມາດຕະຖານອິນເຕີເນັດທີ່ມີຈຸດຂັ້ນ.

en: Prepends and/or Appends text to a string. First option is text to be prepended, second is appended (enclosed in single quotes, default empty string).
lo: ເພີ່ມຂໍ້ຄວາມໃສ່ທາງໜ້າ ແລະ/ຫຼື ທາງຫຼັງຂອງຂໍ້ຄວາມ. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນຂໍ້ຄວາມທີ່ຈະເພີ່ມທາງໜ້າ, ທີສອງແມ່ນທາງຫຼັງ (ຄຸມດ້ວຍເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າດ່ຽວ, ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນຫວ່າງເປົ່າ).

en: Validates the string using regular expression and performs insert only if string matches it. The first option is the Regular Expression.
lo: ກວດສອບຂໍ້ຄວາມໂດຍໃຊ້ Regular Expression ແລະ ຈະແຊກຂໍ້ມູນໄດ້ກໍຕໍ່ເມື່ອຂໍ້ຄວາມກົງກັບຮູບແບບເທົ່ານັ້ນ. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນ Regular Expression.

en: Validation failed for the input string %s.
lo: ການກວດສອບຄວາມຖືກຕ້ອງລົ້ມເຫຼວສຳລັບຂໍ້ຄວາມ %s.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
lo: ຈັດຮູບແບບຂໍ້ຄວາມເປັນຄຳສັ່ງ SQL ພ້ອມທັງສະແດງສີໄວຍາກອນ (Syntax highlighting).

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
lo: ສະແດງບາງສ່ວນຂອງຂໍ້ຄວາມ. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນຈຳນວນຕົວອັກສອນທີ່ຈະຂ້າມຈາກຕອນຕົ້ນ (ເລີ່ມຕົ້ນ 0). ຕົວເລືອກທີສອງແມ່ນຈຳນວນຕົວອັກສອນທີ່ຈະສະແດງ (ເລີ່ມຕົ້ນ: ຈົນຈົບຂໍ້ຄວາມ). ຕົວເລືອກທີສາມແມ່ນຂໍ້ຄວາມທີ່ຈະເພີ່ມໃສ່ທາງໜ້າ ຫຼື ທາງຫຼັງ ເມື່ອມີການຕັດຂໍ້ຄວາມ (ເລີ່ມຕົ້ນ: "…").

en: File upload functionality for TEXT columns. It does not have a textarea for input.
lo: ຟັງຊັນອັບໂຫລດໄຟລ໌ສຳລັບຄໍລຳ TEXT. ເຊິ່ງຈະບໍ່ມີຊ່ອງປ້ອນຂໍ້ຄວາມ (Textarea).

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
lo: ສະແດງຮູບພາບ ແລະ ລິ້ງ; ໂດຍທີ່ຄໍລຳນັ້ນຈະເກັບຊື່ໄຟລ໌. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນ URL ນຳໜ້າ ເຊັ່ນ "https://www.example.com/". ຕົວເລືອກທີສອງ ແລະ ສາມແມ່ນຄວາມກວ້າງ ແລະ ຄວາມສູງເປັນພິກເຊລ.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
lo: ສະແດງລິ້ງ; ໂດຍທີ່ຄໍລຳນັ້ນຈະເກັບຊື່ໄຟລ໌. ຕົວເລືອກທຳອິດແມ່ນ URL ນຳໜ້າ ເຊັ່ນ "https://www.example.com/". ຕົວເລືອກທີສອງແມ່ນຫົວຂໍ້ຂອງລິ້ງ.

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format to binary
lo: ແປງທີ່ຢູ່ເຄືອຂ່າຍອິນເຕີເນັດໃນຮູບແບບ (IPv4/IPv6) ໃຫ້ເປັນໄບນາຣີ

en: Converts an Internet network address in (IPv4/IPv6) format into a long integer.
lo: ແປງທີ່ຢູ່ IP (IPv4/IPv6) ໃຫ້ເປັນເລກຈຳນວນເຕັມ (Long integer).

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for JSON.
lo: ຕົວແກ້ໄຂ CodeMirror ພ້ອມສະແດງສີໄວຍາກອນສຳລັບ JSON.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for SQL.
lo: ຕົວແກ້ໄຂ CodeMirror ພ້ອມສະແດງສີໄວຍາກອນສຳລັບ SQL.

en: Syntax highlighted CodeMirror editor for XML (and HTML).
lo: ຕົວແກ້ໄຂ CodeMirror ພ້ອມສະແດງສີໄວຍາກອນສຳລັບ XML (ແລະ HTML).

en: Converts an Internet network address stored as a binary string into a string in Internet standard (IPv4/IPv6) format.
lo: ແປງທີ່ຢູ່ເຄືອຂ່າຍອິນເຕີເນັດທີ່ເກັບເປັນຂໍ້ຄວາມໄບນາຣີ ໃຫ້ເປັນຂໍ້ຄວາມໃນຮູບແບບມາດຕະຖານອິນເຕີເນັດ (IPv4/IPv6).

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
lo: ຈັດຮູບແບບຂໍ້ຄວາມເປັນ JSON ພ້ອມທັງສະແດງສີໄວຍາກອນ.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
lo: ຈັດຮູບແບບຂໍ້ຄວາມເປັນ XML ພ້ອມທັງສະແດງສີໄວຍາກອນ.

en: Authentication Application (2FA)
lo: ແອັບພລິເຄຊັນຢືນຢັນຕົວຕົນ (2FA)

en: Provides authentication using HOTP and TOTP applications such as FreeOTP, Google Authenticator or Authy.
lo: ໃຫ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນໂດຍໃຊ້ແອັບພລິເຄຊັນ HOTP ແລະ TOTP ເຊັ່ນ FreeOTP, Google Authenticator ຫຼື Authy.

en: Hardware Security Key (FIDO U2F)
lo: ຄີຄວາມປອດໄພຮາດແວ (FIDO U2F)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting FIDO U2F, such as a YubiKey.
lo: ໃຫ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນໂດຍໃຊ້ hardware security tokens ທີ່ຮອງຮັບ FIDO U2F ເຊັ່ນ YubiKey.

en: Two-factor authentication failed: %s
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນລົ້ມເຫຼວ: %s

en: Two-factor authentication failed.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນລົ້ມເຫຼວ.

en: No Two-Factor Authentication
lo: ບໍ່ມີການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບສອງຂັ້ນຕອນ

en: Login using password only.
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບໂດຍໃຊ້ລະຫັດຜ່ານເທົ່ານັ້ນ.

en: Simple two-factor authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນແບບງ່າຍ

en: For testing purposes only!
lo: ສຳລັບຈຸດປະສົງການທົດສອບເທົ່ານັ້ນ!

en: Hardware Security Key (WebAuthn/FIDO2)
lo: ຄີຄວາມປອດໄພຮາດແວ (WebAuthn/FIDO2)

en: Provides authentication using hardware security tokens supporting the WebAuthn/FIDO2 protocol, such as a YubiKey.
lo: ໃຫ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນໂດຍໃຊ້ hardware security tokens ທີ່ຮອງຮັບໂປຣໂຕຄອນ WebAuthn/FIDO2 ເຊັ່ນ YubiKey.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
lo: ເຊີເວີບໍ່ຕອບສະໜອງ.

en: The server is not responding.
lo: ເຊີເວີບໍ່ຕອບສະໜອງ.

en: Logout and try as another user.
lo: ອອກຈາກລະບົບ ແລະ ລອງເຂົ້າດ້ວຍຜູ້ໃຊ້ອື່ນ.

en: Please check privileges of directory containing database.
lo: ກະລຸນາກວດສອບສິດການເຂົ້າເຖິງໂຟນເດີທີ່ເກັບຖານຂໍ້ມູນ.

en: Details…
lo: ລາຍລະອຽດ…

en: Could not save recent table!
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກຕາຕະລາງຫຼ້າສຸດໄດ້!

en: Could not save favorite table!
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກຕາຕະລາງທີ່ມັກໄດ້!

en: Recent tables
lo: ຕາຕະລາງຫຼ້າສຸດ

en: Recent
lo: ຫຼ້າສຸດ

en: Favorites
lo: ລາຍການທີ່ມັກ

en: Connection to server is disabled, please enable $cfg['AllowArbitraryServer'] in phpMyAdmin configuration.
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີຖືກປິດໃຊ້ງານ, ກະລຸນາເປີດໃຊ້ $cfg['AllowArbitraryServer'] ໃນການກຳນົດຄ່າ phpMyAdmin.

en: Replication started successfully.
lo: ເລີ່ມ Replication ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Error starting replication.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການເລີ່ມ Replication.

en: Replication stopped successfully.
lo: ຢຸດ Replication ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Error stopping replication.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການຢຸດ Replication.

en: Replication resetting successfully.
lo: ຣີເຊັດ Replication ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Error resetting replication.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການຣີເຊັດ Replication.

en: Success.
lo: ສຳເລັດ.

en: Error.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ.

en: Unknown error
lo: ຂໍ້ຜິດພາດທີ່ບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Unable to connect to primary %s.
lo: ບໍ່ສາມາດເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີຫຼັກ (primary) %s ໄດ້.

en: Unable to read primary log position. Possible privilege problem on primary.
lo: ບໍ່ສາມາດອ່ານຕຳແໜ່ງ log ຂອງເຊີເວີຫຼັກໄດ້. ອາດມີບັນຫາເລື່ອງສິດທິໃນເຊີເວີຫຼັກ.

en: Unable to change primary!
lo: ບໍ່ສາມາດປ່ຽນເຊີເວີຫຼັກໄດ້!

en: Primary server changed successfully to %s.
lo: ປ່ຽນເຊີເວີຫຼັກເປັນ %s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: The routing cache could not be written, you need to adjust permissions on the folder/file "%s"
lo: ບໍ່ສາມາດຂຽນ routing cache ໄດ້, ເຈົ້າຕ້ອງປັບປ່ຽນສິດການເຂົ້າເຖິງ (permissions) ໃນໂຟນເດີ/ໄຟລ໌ "%s"

en: Error 404! The page %s was not found.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ 404! ບໍ່ພົບໜ້າ %s.

en: Error 405! Request method not allowed.
lo: ຂໍ້ຜິດພາດ 405! ວິທີການຮ້ອງຂໍ (Method) ບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດ.

en: Please provide a name for this bookmarked search.
lo: ກະລຸນາລະບຸຊື່ສຳລັບການຄົ້ນຫາທີ່ຂັ້ນໜ້າໄວ້ (Bookmark) ນີ້.

en: Missing information to save the bookmarked search.
lo: ຂໍ້ມູນບໍ່ຄົບຖ້ວນໃນການບັນທຶກການຄົ້ນຫາທີ່ຂັ້ນໜ້າໄວ້.

en: An entry with this name already exists.
lo: ມີລາຍການທີ່ມີຊື່ນີ້ຢູ່ແລ້ວ.

en: Missing information to delete the search.
lo: ຂໍ້ມູນບໍ່ຄົບຖ້ວນໃນການລຶບການຄົ້ນຫາ.

en: Missing information to load the search.
lo: ຂໍ້ມູນບໍ່ຄົບຖ້ວນໃນການໂຫຼດການຄົ້ນຫາ.

en: Error while loading the search.
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ໂຫຼດການຄົ້ນຫາ.

en: Native MySQL authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບດັ້ງເດີມຂອງ MySQL

en: SHA256 password authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນດ້ວຍລະຫັດຜ່ານ SHA256

en: Caching sha2 authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບ Caching sha2

en: Unix Socket based authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນຜ່ານ Unix Socket

en: Old MySQL-4.0 authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນແບບ MySQL-4.0 ເກົ່າ

en: Account locking is not supported.
lo: ບໍ່ຮອງຮັບການລັອກບັນຊີ.

en: No privileges.
lo: ບໍ່ມີສິດການໃຊ້ງານ.

en: Includes all privileges except GRANT.
lo: ລວມທຸກສິດ ຍົກເວັ້ນ GRANT.

en: Allows deleting data.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລຶບຂໍ້ມູນ.

en: Allows creating new tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງຕາຕະລາງໃໝ່.

en: Allows dropping tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລຶບຕາຕະລາງ.

en: Allows creating and dropping indexes.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງ ແລະ ລຶບ Index.

en: Allows altering the structure of existing tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂໂຄງສ້າງຂອງຕາຕະລາງທີ່ມີຢູ່.

en: Allows creating new views.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງ View ໃໝ່.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ຄຳສັ່ງ SHOW CREATE VIEW.

en: Allows creating and dropping triggers.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງ ແລະ ລຶບ Trigger.

en: Allows reading data.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ອ່ານຂໍ້ມູນ.

en: Allows inserting and replacing data.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເພີ່ມ ແລະ ແທນທີ່ຂໍ້ມູນ.

en: Allows changing data.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂຂໍ້ມູນ.

en: Allows creating new databases and tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງຖານຂໍ້ມູນ ແລະ ຕາຕະລາງໃໝ່.

en: Allows dropping databases and tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລຶບ (Drop) ຖານຂໍ້ມູນ ແລະ ຕາຕະລາງ.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ໂຫຼດການຕັ້ງຄ່າເຊີເວີໃໝ່ ແລະ ເຄລຍແຄຊ໌ (Flush) ຂອງເຊີເວີ.

en: Allows shutting down the server.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ປິດ (Shutdown) ເຊີເວີ.

en: Allows viewing processes of all users.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເບິ່ງ Process ຂອງຜູ້ໃຊ້ທັງໝົດ.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ນຳເຂົ້າ ແລະ ສົ່ງອອກຂໍ້ມູນຈາກໄຟລ໌.

en: Has no effect in this MySQL version.
lo: ບໍ່ມີຜົນໃນ MySQL ເວີຊັນນີ້.

en: Gives access to the complete list of databases.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເຂົ້າເຖິງລາຍຊື່ຖານຂໍ້ມູນທັງໝົດ.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເຊື່ອມຕໍ່ໄດ້ ເຖິງວ່າຈະມີການເຊື່ອມຕໍ່ເຕັມຈຳນວນແລ້ວກໍຕາມ; ຈຳເປັນສຳລັບການດຳເນີນການຂອງຜູ້ດູແລລະບົບສ່ວນໃຫຍ່ ເຊັ່ນ ການຕັ້ງຄ່າ Global Variable ຫຼື ການຢຸດ Thread ຂອງຜູ້ໃຊ້ອື່ນ.

en: Allows creating temporary tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງຕາຕະລາງຊົ່ວຄາວ.

en: Allows locking tables for the current thread.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລັອກຕາຕະລາງສຳລັບ Thread ປັດຈຸບັນ.

en: Needed for the replication replicas.
lo: ຈຳເປັນສຳລັບ replication replicas.

en: Allows the user to ask where the replicas / primaries are.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ຖາມຫາຕຳແໜ່ງຂອງ replicas / primaries.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຕັ້ງຄ່າ Event ສຳລັບ Event Scheduler.

note: l10n: https://mariadb.com/kb/en/library/grant/#table-privileges "Remove historical rows from a table using the DELETE HISTORY statement"
en: Allows deleting historical rows.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ລຶບແຖວຂໍ້ມູນປະຫວັດ.

en: Allows creating stored routines.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງ Stored Routines.

en: Allows altering and dropping stored routines.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂ ແລະ ລຶບ Stored Routines.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງ, ລຶບ ແລະ ປ່ຽນຊື່ບັນຊີຜູ້ໃຊ້.

en: Allows executing stored routines.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ປະມວນຜົນ Stored Routines.

en: The password for %s was changed successfully.
lo: ປ່ຽນລະຫັດຜ່ານສຳລັບ %s ສຳເລັດແລ້ວ.

en: You have revoked the privileges for %s.
lo: ທ່ານໄດ້ຖອນສິດການໃຊ້ງານສຳລັບ %s ແລ້ວ.

en: Not enough privilege to view users.
lo: ບໍ່ມີສິດພຽງພໍໃນການເບິ່ງລາຍຊື່ຜູ້ໃຊ້.

en: Edit privileges
lo: ແກ້ໄຂສິດ

en: Revoke
lo: ຖອນສິດ

en: Database-specific privileges
lo: ສິດສະເພາະຖານຂໍ້ມູນ

en: Table-specific privileges
lo: ສິດສະເພາະຕາຕະລາງ

en: Routine-specific privileges
lo: ສິດສະເພາະ Routine

en: No users selected for deleting!
lo: ບໍ່ໄດ້ເລືອກຜູ້ໃຊ້ເພື່ອລຶບ!

en: Reloading the privileges
lo: ກຳລັງໂຫຼດສິດຄືນໃໝ່

en: The selected users have been deleted successfully.
lo: ລຶບຜູ້ໃຊ້ທີ່ເລືອກສຳເລັດແລ້ວ.

en: You have updated the privileges for %s.
lo: ທ່ານໄດ້ອັບເດດສິດສຳລັບ %s ແລ້ວ.

en: No user found.
lo: ບໍ່ພົບຜູ້ໃຊ້.

en: Deleting %s
lo: ກຳລັງລຶບ %s

en: The privileges were reloaded successfully.
lo: ໂຫຼດສິດຄືນໃໝ່ສຳເລັດແລ້ວ.

en: The user %s already exists!
lo: ມີຜູ້ໃຊ້ %s ຢູ່ແລ້ວ!

en: Privileges for %s
lo: ສິດສຳລັບ %s

en: User
lo: ຜູ້ໃຊ້

en: A user account allowing any user from localhost to connect is present. This will prevent other users from connecting if the host part of their account allows a connection from any (%) host.
lo: ມີບັນຊີຜູ້ໃຊ້ທີ່ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ໃດກໍໄດ້ຈາກ localhost ເຂົ້າເຊື່ອມຕໍ່. ສິ່ງນີ້ຈະປ້ອງກັນບໍ່ໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ອື່ນເຊື່ອມຕໍ່ໄດ້ ຖ້າຫາກພາກສ່ວນ host ຂອງບັນຊີພວກເຂົາອະນຸຍາດໃຫ້ເຊື່ອມຕໍ່ຈາກ host ໃດກໍໄດ້ (%).

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
lo: ໝາຍເຫດ: phpMyAdmin ດຶງຂໍ້ມູນສິດຂອງຜູ້ໃຊ້ໂດຍກົງຈາກຕາຕະລາງສິດຂອງ MySQL. ຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງເຫຼົ່ານີ້ອາດຈະຕ່າງຈາກສິດທີ່ເຊີເວີກຳລັງໃຊ້ຢູ່ ຫາກມີການແກ້ໄຂດ້ວຍຕົນເອງ. ໃນກໍລະນີນີ້, ທ່ານຄວນ %sໂຫຼດສິດຄືນໃໝ່%s ກ່ອນທີ່ຈະດຳເນີນການຕໍ່.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
lo: ໝາຍເຫດ: phpMyAdmin ດຶງຂໍ້ມູນສິດຂອງຜູ້ໃຊ້ໂດຍກົງຈາກຕາຕະລາງສິດຂອງ MySQL. ຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງເຫຼົ່ານີ້ອາດຈະຕ່າງຈາກສິດທີ່ເຊີເວີກຳລັງໃຊ້ຢູ່ ຫາກມີການແກ້ໄຂດ້ວຍຕົນເອງ. ໃນກໍລະນີນີ້, ຈຳເປັນຕ້ອງໂຫຼດສິດຄືນໃໝ່ ແຕ່ຕອນນີ້ທ່ານບໍ່ມີສິດ RELOAD.

en: You have added a new user.
lo: ທ່ານໄດ້ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ໃໝ່ແລ້ວ.

en: SQL query
lo: ຄຳສັ່ງ SQL query

en: Temporary data
lo: ຂໍ້ມູນຊົ່ວຄາວ

en: Delayed inserts
lo: ການແຊກຂໍ້ມູນແບບດີເລ

en: Key cache
lo: ແຄຊ໌ຄີ

en: Sorting
lo: ການຈັດລຽງ

en: Transaction coordinator
lo: ຜູ້ປະສານງານທຸລະກຳ

en: Files
lo: ໄຟລ໌

en: Flush (close) all tables
lo: Flush (ປິດ) ທຸກຕາຕະລາງ

en: Show open tables
lo: ສະແດງຕາຕະລາງທີ່ເປີດຢູ່

en: Show replica hosts
lo: ສະແດງ Replica hosts

en: Show primary status
lo: ສະແດງສະຖານະເຊີເວີຫຼັກ (primary)

en: Show replica status
lo: ສະແດງສະຖານະ Replica

en: Flush query cache
lo: ລ້າງແຄຊ໌ຄຳສັ່ງ

en: Host
lo: ໂຮສ (Host)

en: Command
lo: ຄຳສັ່ງ

en: Progress
lo: ຄວາມຄືບໜ້າ

en: Reading of version failed. Maybe you're offline or the upgrade server does not respond.
lo: ອ່ານຂໍ້ມູນເວີຊັນບໍ່ສຳເລັດ. ບາງທີທ່ານອາດຈະບໍ່ໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ອິນເຕີເນັດ ຫຼື ເຊີເວີອັບເກຣດບໍ່ຕອບສະໜອງ.

en: Got invalid version string from server
lo: ໄດ້ຮັບຂໍ້ຄວາມເວີຊັນທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງຈາກເຊີເວີ

en: Unparsable version string
lo: ບໍ່ສາມາດວິເຄາະຂໍ້ຄວາມເວີຊັນໄດ້

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
lo: ທ່ານກຳລັງໃຊ້ເວີຊັນຈາກ Git, ກະລຸນາໃຊ້ຄຳສັ່ງ [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]ເວີຊັນທີ່ຄົງທີ່ (Stable) ໃໝ່ລ່າສຸດແມ່ນ %s, ເຜີຍແຜ່ເມື່ອ %s.

en: No newer stable version is available
lo: ຍັງບໍ່ມີເວີຊັນໃໝ່ທີ່ຄົງທີ່ກວ່າ

en: Using bookmark "%s" as default browse query.
lo: ໃຊ້ບຸກມາກ "%s" ເປັນຄຳສັ່ງເລີ່ມຕົ້ນໃນການເບິ່ງຂໍ້ມູນ.

en: Showing as PHP code
lo: ສະແດງເປັນໂຄ້ດ PHP

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, checkbox, Edit, Copy and Delete features are not available. %s
lo: ສ່ວນທີ່ເລືອກໃນຕອນນີ້ບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນ (unique column). ຟີເຈີການແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ, ກ່ອງເລືອກ, ການແກ້ໄຂ, ການສຳເນົາ ແລະ ການລຶບ ແມ່ນບໍ່ສາມາດໃຊ້ງານໄດ້. %s

en: Current selection does not contain a unique column. Grid edit, Edit, Copy and Delete features may result in undesired behavior. %s
lo: ສ່ວນທີ່ເລືອກໃນຕອນນີ້ບໍ່ມີຄໍລຳທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນ (unique column). ການແກ້ໄຂໃນຕາຕະລາງ, ການແກ້ໄຂ, ການສຳເນົາ ແລະ ການລຶບ ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດຂໍ້ຜິດພາດທີ່ບໍ່ຕ້ອງການໄດ້. %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ SQL ໃນເຊີເວີ “%s”

en: Run SQL query/queries on database %s
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ SQL ໃນຖານຂໍ້ມູນ %s

en: Run SQL query/queries on table %s
lo: ປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ SQL ໃນຕາຕະລາງ %s

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
lo: ບໍ່ມີຂໍ້ມູນສະຖານະລະອຽດສຳລັບເຄື່ອງຈັກຈັດເກັບຂໍ້ມູນ (Storage engine) ນີ້.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
lo: %s ແມ່ນເຄື່ອງຈັກຈັດເກັບຂໍ້ມູນເລີ່ມຕົ້ນໃນເຊີເວີ MySQL ນີ້.

en: %s is available on this MySQL server.
lo: %s ສາມາດໃຊ້ງານໄດ້ໃນເຊີເວີ MySQL ນີ້.

en: %s has been disabled for this MySQL server.
lo: %s ຖືກປິດການໃຊ້ງານສຳລັບເຊີເວີ MySQL ນີ້.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
lo: ເຊີເວີ MySQL ນີ້ບໍ່ຮອງຮັບເຄື່ອງຈັກຈັດເກັບຂໍ້ມູນ %s.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
lo: ຊື່ຂອງຄີຫຼັກ (Primary key) ຕ້ອງແມ່ນ "PRIMARY"!

en: Problems with indexes of table `%s`
lo: ມີບັນຫາກັບອິນເດັກ (Indexes) ຂອງຕາຕະລາງ `%s`

en: Unknown table status:
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກສະຖານະຂອງຕາຕະລາງ:

en: Source database `%s` was not found!
lo: ບໍ່ພົບຖານຂໍ້ມູນຕົ້ນທາງ `%s`!

en: Target database `%s` was not found!
lo: ບໍ່ພົບຖານຂໍ້ມູນປາຍທາງ `%s`!

en: Invalid database:
lo: ຖານຂໍ້ມູນບໍ່ຖືກຕ້ອງ:

en: Invalid table name:
lo: ຊື່ຕາຕະລາງບໍ່ຖືກຕ້ອງ:

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
lo: ຕາຕະລາງ %1$s ຖືກປ່ຽນຊື່ເປັນ %2$s ແລ້ວ.

en: Could not save table UI preferences!
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກການຕັ້ງຄ່າ UI ຂອງຕາຕະລາງໄດ້!

en: Failed to cleanup table UI preferences (see $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນການຕັ້ງຄ່າ UI ຂອງຕາຕະລາງບໍ່ສຳເລັດ (ເບິ່ງ $cfg['Servers'][$i]['MaxTableUiprefs'] %s)

en: Cannot save UI property "%s". The changes made will not be persistent after you refresh this page. Please check if the table structure has been changed.
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກຄຸນສົມບັດ UI "%s" ໄດ້. ການປ່ຽນແປງຈະບໍ່ຖືກບັນທຶກຫຼັງຈາກໂຫຼດໜ້ານີ້ໃໝ່. ກະລຸນາກວດສອບວ່າໂຄງສ້າງຕາຕະລາງມີການປ່ຽນແປງຫຼືບໍ່.

en: Can't rename index to PRIMARY!
lo: ບໍ່ສາມາດປ່ຽນຊື່ index ເປັນ PRIMARY ໄດ້!

en: No index parts defined!
lo: ບໍ່ມີການກຳນົດສ່ວນຂອງ index!

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການສ້າງຄີນອກ (Foreign key) ໃນ %1$s (ກວດສອບປະເພດຂໍ້ມູນ)

en: Error while working with template cache: %s
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດຂະນະເຮັດວຽກກັບແຄຊ໌ (Cache) ຂອງແທັມເພລດ: %s

en: Default theme %s not found!
lo: ບໍ່ພົບທີມ (Theme) ເລີ່ມຕົ້ນ %s!

en: Theme %s not found!
lo: ບໍ່ພົບທີມ (Theme) %s!

en: No valid image path for theme %s found!
lo: ບໍ່ພົບເສັ້ນທາງຮູບພາບທີ່ຖືກຕ້ອງສຳລັບທີມ (Theme) %s!

en: Tracking report
lo: ລາຍງານການຕິດຕາມ

en: Tracking statements
lo: ຄຳສັ່ງການຕິດຕາມ

en: Delete tracking data row from report
lo: ລຶບແຖວຂໍ້ມູນການຕິດຕາມອອກຈາກລາຍງານ

en: No data
lo: ບໍ່ມີຂໍ້ມູນ

en: Structure only
lo: ສະເພາະໂຄງສ້າງ

en: Data only
lo: ສະເພາະຂໍ້ມູນ

en: Structure and data
lo: ໂຄງສ້າງ ແລະ ຂໍ້ມູນ

en: Show %1$s with dates from %2$s to %3$s by user %4$s %5$s
lo: ສະແດງ %1$s ດ້ວຍວັນທີຈາກ %2$s ຫາ %3$s ໂດຍຜູ້ໃຊ້ %4$s %5$s

en: SQL dump (file download)
lo: ດຳ SQL (ດາວໂຫຼດໄຟລ໌)

en: SQL dump
lo: ດຳ SQL

en: This option will replace your table and contained data.
lo: ຕົວເລືອກນີ້ຈະຂຽນທັບຕາຕະລາງ ແລະ ຂໍ້ມູນຂອງທ່ານ.

en: SQL execution
lo: ການປະມວນຜົນ SQL

en: Export as %s
lo: ສົ່ງອອກເປັນ %s

en: Data manipulation statement
lo: ຄຳສັ່ງຈັດການຂໍ້ມູນ

en: Data definition statement
lo: ຄຳສັ່ງກຳນົດຂໍ້ມູນ

en: Structure snapshot
lo: ພາບຖ່າຍໂຄງສ້າງ

en: Version %s snapshot (SQL code)
lo: ພາບຖ່າຍເວີຊັນ %s (ໂຄ້ດ SQL)

en: Tracking data definition successfully deleted
lo: ລຶບການຕິດຕາມການກຳນົດຂໍ້ມູນສຳເລັດແລ້ວ

en: Tracking data manipulation successfully deleted
lo: ລຶບການຕິດຕາມການຈັດການຂໍ້ມູນສຳເລັດແລ້ວ

en: You can execute the dump by creating and using a temporary database. Please ensure that you have the privileges to do so.
lo: ທ່ານສາມາດປະມວນຜົນໄຟລ໌ດຳໄດ້ໂດຍການສ້າງ ແລະ ໃຊ້ຖານຂໍ້ມູນຊົ່ວຄາວ. ກະລຸນາກວດສອບວ່າທ່ານມີສິດໃນການເຮັດສິ່ງນີ້.

en: Comment out these two lines if you do not need them.
lo: ໃສ່ເຄື່ອງໝາຍຄອມເມັ້ນ (Comment) ສອງແຖວນີ້ຖ້າທ່ານບໍ່ຕ້ອງການ.

en: SQL statements exported. Please copy the dump or execute it.
lo: ສົ່ງອອກຄຳສັ່ງ SQL ແລ້ວ. ກະລຸນາສຳເນົາໄຟລ໌ດຳ ຫຼື ປະມວນຜົນມັນ.

en: Tracking report for table `%s`
lo: ລາຍງານການຕິດຕາມສຳລັບຕາຕະລາງ `%s`

en: Tracking for %1$s was activated at version %2$s.
lo: ການຕິດຕາມສຳລັບ %1$s ຖືກເປີດໃຊ້ງານໃນເວີຊັນ %2$s.

en: Tracking for %1$s was deactivated at version %2$s.
lo: ການຕິດຕາມສຳລັບ %1$s ຖືກປິດໃຊ້ງານໃນເວີຊັນ %2$s.

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
lo: ເວີຊັນ %1$s ຂອງ %2$s ຖືກລຶບແລ້ວ.

en: Version %1$s was created, tracking for %2$s is active.
lo: ເວີຊັນ %1$s ຖືກສ້າງແລ້ວ, ການຕິດຕາມສຳລັບ %2$s ກຳລັງເຮັດວຽກ.

en: A 1-byte integer, signed range is -128 to 127, unsigned range is 0 to 255
lo: ເລກຖ້ວນຂະໜາດ 1 ໄບຕ໌ (Byte), ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ -128 ຫາ 127, ບໍ່ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ 0 ຫາ 255

en: A 2-byte integer, signed range is -32,768 to 32,767, unsigned range is 0 to 65,535
lo: ເລກຖ້ວນຂະໜາດ 2 ໄບຕ໌ (Byte), ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ -32,768 ຫາ 32,767, ບໍ່ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ 0 ຫາ 65,535

en: A 3-byte integer, signed range is -8,388,608 to 8,388,607, unsigned range is 0 to 16,777,215
lo: ເລກຖ້ວນຂະໜາດ 3 ໄບຕ໌ (Byte), ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ -8,388,608 ຫາ 8,388,607, ບໍ່ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ 0 ຫາ 16,777,215

en: A 4-byte integer, signed range is -2,147,483,648 to 2,147,483,647, unsigned range is 0 to 4,294,967,295
lo: ເລກຖ້ວນຂະໜາດ 4 ໄບຕ໌ (Byte), ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ -2,147,483,648 ຫາ 2,147,483,647, ບໍ່ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ 0 ຫາ 4,294,967,295

en: An 8-byte integer, signed range is -9,223,372,036,854,775,808 to 9,223,372,036,854,775,807, unsigned range is 0 to 18,446,744,073,709,551,615
lo: ເລກຖ້ວນຂະໜາດ 8 ໄບຕ໌ (Byte), ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ -9,223,372,036,854,775,808 ຫາ 9,223,372,036,854,775,807, ບໍ່ມີເຄື່ອງໝາຍແຕ່ 0 ຫາ 18,446,744,073,709,551,615

en: A fixed-point number (M, D) - the maximum number of digits (M) is 65 (default 10), the maximum number of decimals (D) is 30 (default 0)
lo: ເລກທົດສະນິຍົມຄົງທີ່ (M, D) - ຈຳນວນຕົວເລກສູງສຸດ (M) ແມ່ນ 65 (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ 10), ຈຳນວນທົດສະນິຍົມສູງສຸດ (D) ແມ່ນ 30 (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ 0)

en: A small floating-point number, allowable values are -3.402823466E+38 to -1.175494351E-38, 0, and 1.175494351E-38 to 3.402823466E+38
lo: ເລກທົດສະນິຍົມຂະໜາດນ້ອຍ, ຄ່າທີ່ຍອມຮັບໄດ້ແມ່ນ -3.402823466E+38 ຫາ -1.175494351E-38, 0, ແລະ 1.175494351E-38 ຫາ 3.402823466E+38

en: A double-precision floating-point number, allowable values are -1.7976931348623157E+308 to -2.2250738585072014E-308, 0, and 2.2250738585072014E-308 to 1.7976931348623157E+308
lo: ເລກທົດສະນິຍົມຄວາມລະອຽດສູງ (Double), ຄ່າທີ່ຍອມຮັບໄດ້ແມ່ນ -1.7976931348623157E+308 ຫາ -2.2250738585072014E-308, 0, ແລະ 2.2250738585072014E-308 ຫາ 1.7976931348623157E+308

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
lo: ຊື່ເອີ້ນອື່ນຂອງ DOUBLE (ຍົກເວັ້ນ: ໃນໂໝດ REAL_AS_FLOAT ມັນຈະເປັນຊື່ເອີ້ນອື່ນຂອງ FLOAT)

en: A bit-field type (M), storing M of bits per value (default is 1, maximum is 64)
lo: ປະເພດບິດ (M), ເກັບຂໍ້ມູນ M ບິດ ຕໍ່ຄ່າ (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນ 1, ສູງສຸດແມ່ນ 64)

en: A synonym for TINYINT(1), a value of zero is considered false, nonzero values are considered true
lo: ຊື່ເອີ້ນອື່ນຂອງ TINYINT(1), ຄ່າສູນແມ່ນ False, ຄ່າອື່ນໆແມ່ນ True

en: An alias for BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE
lo: ຊື່ແທນສຳລັບ BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
lo: ວັນທີ, ຊ່ວງທີ່ຮອງຮັບແມ່ນ %1$s ຫາ %2$s

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
lo: ວັນທີ ແລະ ເວລາ, ຊ່ວງທີ່ຮອງຮັບແມ່ນ %1$s ຫາ %2$s

en: A timestamp, range is 1970-01-01 00:00:01 UTC to 2038-01-19 03:14:07 UTC on 32-bit platforms (MariaDB 11.3 and earlier), and up to 2106-02-07 06:28:15 UTC on 64-bit platforms (MariaDB 11.5 and later), stored as the number of seconds since the epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)
lo: timestamp, ຊ່ວງແມ່ນ 1970-01-01 00:00:01 UTC ຫາ 2038-01-19 03:14:07 UTC ໃນລະບົບ 32 ບິດ (MariaDB 11.3 ແລະ ກ່ອນໜ້ານັ້ນ), ແລະ ຮອດ 2106-02-07 06:28:15 UTC ໃນລະບົບ 64 ບິດ (MariaDB 11.5 ແລະ ຫຼັງຈາກນັ້ນ), ເກັບເປັນຈຳນວນວິນາທີນັບແຕ່ epoch (1970-01-01 00:00:00 UTC)

en: A time, range is %1$s to %2$s
lo: ເວລາ, ຊ່ວງທີ່ຮອງຮັບແມ່ນ %1$s ຫາ %2$s

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
lo: ປີ ໃນຮູບແບບສີ່ຫຼັກ (4, ເລີ່ມຕົ້ນ) ຫຼື ສອງຫຼັກ (2), ຄ່າທີ່ຍອມຮັບໄດ້ແມ່ນ 1901 ຫາ 2155 (ຫຼື 70 ຫາ 69) ແລະ 0000

en: A fixed-length (0-255, default 1) string that is always right-padded with spaces to the specified length when stored
lo: ຂໍ້ຄວາມຄວາມຍາວຄົງທີ່ (0-255, ເລີ່ມຕົ້ນ 1) ເຊິ່ງຈະຖືກຕື່ມຊ່ອງວ່າງທາງຂວາໃຫ້ຄົບຕາມຄວາມຍາວທີ່ກຳນົດເມື່ອບັນທຶກ

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
lo: ຂໍ້ຄວາມຄວາມຍາວບໍ່ຄົງທີ່ (%s), ຄວາມຍາວສູງສຸດແມ່ນຂຶ້ນກັບຂະໜາດສູງສຸດຂອງແຖວ

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
lo: ຄໍລຳ TEXT ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 255 ຕົວອັກສອນ, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 1 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
lo: ຄໍລຳ TEXT ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 65,535 ຕົວອັກສອນ, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 2 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
lo: ຄໍລຳ TEXT ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 16,777,215 ຕົວອັກສອນ, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 3 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
lo: ຄໍລຳ TEXT ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 4,294,967,295 ຕົວອັກສອນ (4GiB), ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 4 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
lo: ຄ້າຍຄືກັບປະເພດ CHAR, ແຕ່ເກັບໃນຮູບແບບໄບນະລີ (Binary) ແທນຂໍ້ຄວາມປົກກະຕິ

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
lo: ຄ້າຍຄືກັບປະເພດ VARCHAR, ແຕ່ເກັບໃນຮູບແບບໄບນະລີ (Binary) ແທນຂໍ້ຄວາມປົກກະຕິ

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
lo: ຄໍລຳ BLOB ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 255 ໄບຕ໌, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 1 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
lo: ຄໍລຳ BLOB ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 16,777,215 ໄບຕ໌, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 3 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
lo: ຄໍລຳ BLOB ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 65,535 ໄບຕ໌, ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 2 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
lo: ຄໍລຳ BLOB ທີ່ມີຄວາມຍາວສູງສຸດ 4,294,967,295 ໄບຕ໌ (4GiB), ເກັບຂໍ້ມູນພ້ອມກັບຄຳນຳໜ້າ 4 ໄບຕ໌ ເພື່ອບອກຄວາມຍາວ

en: An enumeration, chosen from the list of up to 65,535 values or the special '' error value
lo: ລາຍການຕົວເລືອກ (Enum), ເລືອກໄດ້ຈາກລາຍການທີ່ມີສູງສຸດ 65,535 ຄ່າ

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
lo: ຄ່າດ່ຽວທີ່ເລືອກຈາກກຸ່ມສະມາຊິກທີ່ມີໄດ້ສູງສຸດ 64 ຄ່າ

en: A type that can store a geometry of any type
lo: ປະເພດທີ່ສາມາດເກັບຂໍ້ມູນເລຂາຄະນິດ (Geometry) ໄດ້ທຸກຮູບແບບ

en: A point in 2-dimensional space
lo: ຈຸດ (Point) ໃນພື້ນທີ່ 2 ມິຕິ

en: A curve with linear interpolation between points
lo: ເສັ້ນໂຄ້ງ (Curve) ທີ່ມີການເຊື່ອມຕໍ່ລະຫວ່າງຈຸດ

en: A polygon
lo: ຮູບຫຼາຍແຈ (Polygon)

en: A collection of points
lo: ກຸ່ມຂອງຈຸດ (MultiPoint)

en: A collection of curves with linear interpolation between points
lo: ກຸ່ມຂອງເສັ້ນ (MultiLineString)

en: A collection of polygons
lo: ກຸ່ມຂອງຮູບຫຼາຍແຈ (MultiPolygon)

en: A collection of geometry objects of any type
lo: ກຸ່ມຂອງວັດຖຸເລຂາຄະນິດ (GeometryCollection)

en: Stores and enables efficient access to data in JSON (JavaScript Object Notation) documents
lo: ເກັບ ແລະ ຊ່ວຍໃຫ້ເຂົ້າເຖິງຂໍ້ມູນໃນຮູບແບບ JSON ໄດ້ຢ່າງມີປະສິດທິພາບ

en: Intended for storage of IPv6 addresses, as well as IPv4 addresses assuming conventional mapping of IPv4 addresses into IPv6 addresses
lo: ອອກແບບມາເພື່ອເກັບທີ່ຢູ່ IPv6 ແລະ IPv4 ໂດຍການປ່ຽນ IPv4 ໃຫ້ເປັນຮູບແບບ IPv6

en: 128-bit UUID (Universally Unique Identifier)
lo: 128-ບິດ UUID (Universally Unique Identifier)

en: Stores vector data optimized for operations such as similarity search and machine learning applications
lo: ເກັບຂໍ້ມູນ vector ທີ່ເໝາະສຳລັບການເຮັດ similarity search ແລະ ວຽກ machine learning

en: Intended for storage of XML data
lo: ໃຊ້ສຳລັບເກັບຂໍ້ມູນ XML

[ctx: numeric types]
en: Numeric
lo: ຕົວເລກ

[ctx: date and time types]
en: Date and time
lo: ວັນທີ ແລະ ເວລາ

[ctx: spatial types]
en: Spatial
lo: ຂໍ້ມູນທາງພື້ນທີ່

en: Taking you to the target site.
lo: ກຳລັງພາທ່ານໄປຫາເວັບໄຊປາຍທາງ.

en: The profile has been updated.
lo: ອັບເດດໂປຣໄຟລ໌ສຳເລັດແລ້ວ.

en: Password is too long!
lo: ລະຫັດຜ່ານຍາວເກີນໄປ!

en: Could not save configuration
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກການກຳນົດຄ່າໄດ້

en: The phpMyAdmin configuration storage database could not be accessed.
lo: ບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງຖານຂໍ້ມູນທີ່ໃຊ້ເກັບການກຳນົດຄ່າຂອງ phpMyAdmin ໄດ້.

en: Max: %s%s
lo: ສູງສຸດ: %s%s

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for January
en: Jan
lo: ມັງກອນ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for February
en: Feb
lo: ກຸມພາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for March
en: Mar
lo: ມີນາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for April
en: Apr
lo: ເມສາ

[ctx: Short month name]
note: l10n: Short month name
en: May
lo: ພຶດສະພາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for June
en: Jun
lo: ມິຖຸນາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for July
en: Jul
lo: ກໍລະກົດ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for August
en: Aug
lo: ສິງຫາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for September
en: Sep
lo: ກັນຍາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for October
en: Oct
lo: ຕຸລາ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for November
en: Nov
lo: ພະຈິກ

note: l10n: Short month name l10n: Short month name for December
en: Dec
lo: ທັນວາ

[ctx: Short week day name for Sunday]
note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
lo: ອາ.

note: l10n: Short week day name for Monday
en: Mon
lo: ຈັນ

note: l10n: Short week day name for Tuesday
en: Tue
lo: ອັງຄານ

note: l10n: Short week day name for Wednesday
en: Wed
lo: ພຸດ

note: l10n: Short week day name for Thursday
en: Thu
lo: ພະຫັດ

note: l10n: Short week day name for Friday
en: Fri
lo: ສຸກ

note: l10n: Short week day name for Saturday
en: Sat
lo: ເສົາ

[ctx: AM/PM indication in time]
en: PM
lo: ແລງ

[ctx: AM/PM indication in time]
en: AM
lo: ເຊົ້າ

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
lo: %s ມື້, %s ຊົ່ວໂມງ, %s ນາທີ ແລະ %s ວິນາທີ

en: Users
lo: ຜູ້ໃຊ້

en: Sort
lo: ຈັດລຽງ

en: Error in ZIP archive:
lo: ຂໍ້ຜິດພາດໃນ ZIP archive:

en: No files found inside ZIP archive!
lo: ບໍ່ພົບໄຟລ໌ພາຍໃນ ZIP archive!

en: Icons
lo: ໄອຄອນ

en: Text
lo: ຂໍ້ຄວາມ

en: Both
lo: ທັງສອງຢ່າງ

en: Nowhere
lo: ບໍ່ມີ

en: Left
lo: ຊ້າຍ

en: Right
lo: ຂວາ

en: Click
lo: ຄລິກ

en: Double click
lo: ດັບເບິນຄລິກ

en: Disabled
lo: ປິດໃຊ້ງານ

en: key
lo: ຄີ

en: display column
lo: ສະແດງຄໍລຳ

en: Welcome
lo: ຍິນດີຕ້ອນຮັບ

en: Open
lo: ເປີດ

en: Closed
lo: ປິດ

en: Monday
lo: ວັນຈັນ

en: Tuesday
lo: ວັນອັງຄານ

en: Wednesday
lo: ວັນພຸດ

en: Thursday
lo: ວັນພະຫັດ

en: Friday
lo: ວັນສຸກ

en: Saturday
lo: ວັນເສົາ

en: Sunday
lo: ວັນອາທິດ

en: Ask before sending error reports
lo: ຖາມກ່ອນສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ

en: Always send error reports
lo: ສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດສະເໝີ

en: Never send error reports
lo: ບໍ່ຕ້ອງສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ

en: Server default
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຂອງເຊີເວີ

en: Enable
lo: ເປີດໃຊ້

en: Disable
lo: ປິດໃຊ້

en: Quick - display only the minimal options to configure
lo: ແບບດ່ວນ - ສະແດງສະເພາະຕົວເລືອກການຕັ້ງຄ່າທີ່ຈຳເປັນ

en: Custom - display all possible options to configure
lo: ແບບກຳນົດເອງ - ສະແດງທຸກຕົວເລືອກການຕັ້ງຄ່າ

en: Custom - like above, but without the quick/custom choice
lo: ແບບກຳນົດເອງ - ຄືກັບຂ້າງເທິງ, ແຕ່ບໍ່ມີຕົວເລືອກ ດ່ວນ/ກຳນົດເອງ

en: complete inserts
lo: ການເພີ່ມຂໍ້ມູນແບບເຕັມ (complete inserts)

en: extended inserts
lo: ການເພີ່ມຂໍ້ມູນແບບຂະຫຍາຍ (extended inserts)

en: both of the above
lo: ທັງສອງຢ່າງຂ້າງເທິງ

en: neither of the above
lo: ບໍ່ເອົາທັງສອງຢ່າງ

en: Configuration already exists, setup is disabled!
lo: ມີການກຳນົດຄ່າຢູ່ແລ້ວ, ການຕິດຕັ້ງຖືກປິດໃຊ້ງານ!

en: Wrong data
lo: ຂໍ້ມູນບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Wrong data or no validation for %s
lo: ຂໍ້ມູນບໍ່ຖືກຕ້ອງ ຫຼື ບໍ່ມີການກວດສອບສຳລັບ %s

en: Edit ENUM/SET values
lo: ແກ້ໄຂຄ່າ ENUM/SET

[ctx: for default]
en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: As defined:
lo: ຕາມທີ່ກຳນົດ:

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
lo: ເຈົ້າບໍ່ມີສິດພຽງພໍທີ່ຈະປະຕິບັດການນີ້; ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດເພີ່ມເຕີມໃນເອກະສານແນະນຳ

en: Unique
lo: ເອກະລັກ (Unique)

en: Fulltext
lo: ຂໍ້ຄວາມເຕັມ (Fulltext)

en: Spatial
lo: ພື້ນທີ່ (Spatial)

en: Expression
lo: ນິພົດ (Expression)

en: first
lo: ທຳອິດ

en: after %s
lo: ຫຼັງຈາກ %s

en: Table name
lo: ຊື່ຕາຕະລາງ

en: Add
lo: ເພີ່ມ

en: column(s)
lo: ຄໍລຳ

en: Collation:
lo: ການຈັດລຽງຕົວອັກສອນ (Collation):

en: Storage Engine:
lo: ເຄື່ອງຈັກຈັດເກັບຂໍ້ມູນ (Storage Engine):

en: Connection:
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່:

en: Storage engine
lo: ກົນໄກການຈັດເກັບ

en: PARTITION definition:
lo: ການກຳນົດສ່ວນ (PARTITION):

[ctx: Online transaction part of the SQL DDL for InnoDB]
en: Online transaction
lo: ທຸລະກຳອອນລາຍ

en: The column width of integer types is ignored in your MySQL version unless defining a TINYINT(1) column
lo: ຄວາມກວ້າງຂອງຄໍລຳປະເພດ integer ຈະຖືກລະເລີຍໃນ MySQL ເວີຊັນຂອງທ່ານ ຍົກເວັ້ນການກຳນົດຄໍລຳ TINYINT(1)

en: Loading
lo: ກຳລັງໂຫຼດ

en: Referenced by %s.
lo: ຖືກອ້າງອີງໂດຍ %s.

en: Is a foreign key.
lo: ແມ່ນຄີຕ່າງປະເທດ (Foreign key).

en: Pick from Central Columns
lo: ເລືອກຈາກຄໍລຳສ່ວນກາງ

en: Partition by:
lo: ແບ່ງສ່ວນ (Partition) ໂດຍ:

en: Expression or column list
lo: ນິພົດ ຫຼື ລາຍຊື່ຄໍລຳ

en: Partitions:
lo: ສ່ວນແບ່ງ (Partitions):

en: Subpartition by:
lo: ແບ່ງສ່ວນຍ່ອຍໂດຍ:

en: Subpartitions:
lo: ສ່ວນແບ່ງຍ່ອຍ:

en: Partition
lo: ສ່ວນ (Partition)

en: Values
lo: ຄ່າ

en: Subpartition
lo: ສ່ວນແບ່ງຍ່ອຍ

en: Comment
lo: ຄຳອະທິບາຍ (Comment)

en: Data directory
lo: ໂຟນເດີເກັບຂໍ້ມູນ

en: Index directory
lo: ໂຟນເດີດັດສະນີ

en: Max rows
lo: ຈຳນວນແຖວສູງສຸດ

en: Min rows
lo: ຈຳນວນແຖວນ້ອຍສຸດ

en: Table space
lo: ເນື້ອທີ່ຕາຕະລາງ

en: Node group
lo: ກຸ່ມ Node

en: Length/Values
lo: ຄວາມຍາວ/ຄ່າ

en: If column type is "enum" or "set", please enter the values using this format: 'a','b','c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
lo: ຖ້າປະເພດຖັນແມ່ນ "enum" ຫຼື "set", ກະລຸນາປ້ອນຄ່າໂດຍໃຊ້ຮູບແບບນີ້: 'a','b','c'…<br>ຖ້າທ່ານຕ້ອງການໃສ່ backslash ("\") ຫຼື ເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າດ່ຽວ ("'") ໃນຄ່າເຫຼົ່ານັ້ນ, ໃຫ້ໃສ່ backslash ໄວ້ທາງໜ້າ (ຕົວຢ່າງ '\\xyz' ຫຼື 'a\'b').

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
lo: ສຳລັບຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ, ກະລຸນາປ້ອນພຽງແຕ່ຄ່າດຽວ, ໂດຍບໍ່ມີການໃຊ້ backslash ຫຼື ເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າ, ໂດຍໃຊ້ຮູບແບບນີ້: a

en: Collation
lo: ການຈັດລຽງ (Collation)

en: Adjust privileges
lo: ປັບປຸງສິດການໃຊ້ງານ

en: Virtuality
lo: ຄຸນສົມບັດສະເໝືອນ

en: Move column
lo: ຍ້າຍຄໍລຳ

en: List of available transformations and their options
lo: ລາຍການການແປງຂໍ້ມູນທີ່ມີໃຫ້ ແລະ ຕົວເລືອກຕ່າງໆ

en: Browser display transformation
lo: ການແປງການສະແດງຜົນໃນບຣາວເຊີ

en: Browser display transformation options
lo: ຕົວເລືອກການແປງການສະແດງຜົນໃນບຣາວເຊີ

en: Please enter the values for transformation options using this format: 'a', 100, b,'c'…<br>If you ever need to put a backslash ("\") or a single quote ("'") amongst those values, precede it with a backslash (for example '\\xyz' or 'a\'b').
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າສຳລັບຕົວເລືອກການແປງໂດຍໃຊ້ຮູບແບບນີ້: 'a', 100, b,'c'…<br>ຖ້າທ່ານຕ້ອງການໃສ່ backslash ("\") ຫຼື ເຄື່ອງໝາຍຄຳເວົ້າດ່ຽວ ("'") ໃນຄ່າເຫຼົ່ານັ້ນ, ໃຫ້ໃສ່ backslash ໄວ້ທາງໜ້າ (ຕົວຢ່າງ '\\xyz' ຫຼື 'a\'b').

en: Input transformation
lo: ການແປງການນຳເຂົ້າຂໍ້ມູນ

en: Input transformation options
lo: ຕົວເລືອກການແປງຂໍ້ມູນຂາເຂົ້າ

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
lo: ການຕັ້ງຄ່ານີ້ຖືກປິດໄວ້, ມັນຈະບໍ່ມີຜົນກັບການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານ.

en: Set value: %s
lo: ກຳນົດຄ່າ: %s

en: Restore default value
lo: ຄືນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Allow users to customize this value
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ປັບແຕ່ງຄ່ານີ້

en: Collapse
lo: ຫຍໍ້ເຂົ້າ

en: Expand
lo: ຂະຫຍາຍອອກ

en: Requery
lo: ລັນຄຳສັ່ງຄືນໃໝ່

en: Clear
lo: ລ້າງອອກ

en: History
lo: ປະຫວັດ

en: Bookmarks
lo: ບຸກມາກ

en: Press Ctrl+Enter to execute query
lo: ກົດ Ctrl+Enter ເພື່ອປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ

en: Press Enter to execute query
lo: ກົດ Enter ເພື່ອປະມວນຜົນຄຳສັ່ງ

en: Explain
lo: ອະທິບາຍ (Explain)

en: Bookmark
lo: ບຸກມາກ

en: Query failed
lo: ຄຳສັ່ງລົ້ມເຫຼວ

en: Queried time
lo: ເວລາທີ່ໃຊ້ປະມວນຜົນ

en: During current session
lo: ລະຫວ່າງເຊດຊັນນີ້

en: ascending
lo: ນ້ອຍໄປຫາຫຼາຍ

en: descending
lo: ຫຼາຍໄປຫານ້ອຍ

en: Order:
lo: ລຽງລຳດັບ:

en: Count
lo: ນັບ

en: Execution order
lo: ລຳດັບການປະມວນຜົນ

en: Time taken
lo: ເວລາທີ່ໃຊ້

en: Order by:
lo: ຈັດລຽງໂດຍ:

en: Ungroup queries
lo: ຍົກເລີກການຈັດກຸ່ມຄຳສັ່ງ

en: Show trace
lo: ສະແດງການຕິດຕາມ (Trace)

en: Hide trace
lo: ເຊື່ອງການຕິດຕາມ (Trace)

en: Add bookmark
lo: ເພີ່ມບຸກມາກ

en: Label
lo: ປ້າຍຊື່

en: Target database
lo: ຖານຂໍ້ມູນປາຍທາງ

en: Share this bookmark
lo: ແບ່ງປັນບຸກມາກນີ້

en: Set default
lo: ຕັ້ງເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift+Enter. To make this permanent, view settings.
lo: ດຳເນີນການຄຳສັ່ງດ້ວຍ Enter ແລະ ຂຶ້ນແຖວໃໝ່ດ້ວຍ Shift+Enter. ເພື່ອຕັ້ງຄ່ານີ້ແບບຖາວອນ ໃຫ້ເບິ່ງທີ່ການຕັ້ງຄ່າ.

en: Create version %1$s of %2$s
lo: ສ້າງເວີຊັນ %1$s ຂອງ %2$s

en: Create version %1$s
lo: ສ້າງເວີຊັນ %1$s

en: Track these data definition statements:
lo: ຕິດຕາມຄຳສັ່ງກຳນົດຂໍ້ມູນເຫຼົ່ານີ້:

en: Track these data manipulation statements:
lo: ຕິດຕາມຄຳສັ່ງຈັດການຂໍ້ມູນເຫຼົ່ານີ້:

en: Create version
lo: ສ້າງເວີຊັນ

en: Add new column
lo: ເພີ່ມຖັນໃໝ່

en: Length/Value
lo: ຄວາມຍາວ/ຄ່າ

en: Attribute
lo: ຄຸນລັກສະນະ (Attribute)

en: The central list of columns for the current database is empty
lo: ລາຍຊື່ຖັນກາງສຳລັບຖານຂໍ້ມູນປັດຈຸບັນຍັງວ່າງຢູ່

en: Filter rows
lo: ກັ່ນຕອງແຖວ

en: Search this table
lo: ຄົ້ນຫາໃນຕາຕະລາງນີ້

en: Add column
lo: ເພີ່ມຖັນ

en: Select a table
lo: ເລືອກຕາຕະລາງ

en: Select a column.
lo: ເລືອກຄໍລຳ.

en: Click to sort.
lo: ຄລິກເພື່ອຈັດລຽງ.

en: Action
lo: ການກະທຳ

en: Create new table
lo: ສ້າງຕາຕະລາງໃໝ່

en: Number of columns
lo: ຈຳນວນຄໍລຳ

en: Create
lo: ສ້າງ

en: Database comment:
lo: ຄຳອະທິບາຍຖານຂໍ້ມູນ:

en: Print
lo: ພິມ

en: Packed
lo: ບີບອັດ (Packed)

en: Cardinality
lo: ຈຳນວນຄ່າທີ່ແຕກຕ່າງກັນ (Cardinality)

en: No index defined!
lo: ບໍ່ມີການກຳນົດອິນເດັກ!

en: Select all
lo: ເລືອກທັງໝົດ

en: Show/hide columns
lo: ສະແດງ/ເຊື່ອງ ຄໍລຳ

en: See table structure
lo: ເບິ່ງໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ

en: Select "%s"
lo: ເລືອກ "%s"

en: Add an option for column "%s".
lo: ເພີ່ມຕົວເລືອກສຳລັບຄໍລຳ "%s".

en: Page to open
lo: ໜ້າທີ່ຈະເປີດ

en: Page to delete
lo: ໜ້າທີ່ຈະລຶບ

en: Show/Hide tables list
lo: ສະແດງ/ເຊື່ອງ ລາຍຊື່ຕາຕະລາງ

en: View in fullscreen
lo: ເບິ່ງແບບເຕັມຈໍ

en: Exit fullscreen
lo: ອອກຈາກໂໝດເຕັມຈໍ

en: New page
lo: ໜ້າໃໝ່

en: Delete pages
lo: ລຶບໜ້າ

en: Create table
lo: ສ້າງຕາຕະລາງ

en: Create relationship
lo: ສ້າງການພົວພັນ

en: Reload
lo: ໂຫຼດຄືນໃໝ່

en: Help
lo: ຊ່ວຍເຫຼືອ

en: Angular links
lo: ລິງແບບມຸມ

en: Direct links
lo: ລິງໂດຍກົງ

en: Snap to grid
lo: ວາງໃຫ້ກົງກັບເສັ້ນຕາຕະລາງ

en: Small/Big All
lo: ຫຍໍ້/ຂະຫຍາຍ ທັງໝົດ

en: Toggle small/big
lo: ສະຫຼັບ ຫຍໍ້/ຂະຫຍາຍ

en: Toggle relationship lines
lo: ສະຫຼັບ ເສັ້ນການພົວພັນ

en: Export schema
lo: ສົ່ງອອກໂຄງສ້າງ (Schema)

en: Build Query
lo: ສ້າງຄຳສັ່ງສອບຖາມ

en: Move Menu
lo: ຍ້າຍເມນູ

en: Pin text
lo: ປັກໝຸດຂໍ້ຄວາມ

en: Hide/Show all
lo: ເຊື່ອງ/ສະແດງ ທັງໝົດ

en: Hide/Show tables with no relationship
lo: ເຊື່ອງ/ສະແດງ ຕາຕະລາງທີ່ບໍ່ມີການພົວພັນ

en: Number of tables:
lo: ຈຳນວນຕາຕະລາງ:

en: Delete relationship
lo: ລຶບຄວາມສຳພັນ

en: Relationship operator
lo: ຕົວດຳເນີນການການພົວພັນ

en: Except
lo: ຍົກເວັ້ນ

en: Value
lo: ຄ່າ

en: subquery
lo: ຄຳສັ່ງຍ່ອຍ (subquery)

en: Rename to
lo: ປ່ຽນຊື່ເປັນ

en: New name
lo: ຊື່ໃໝ່

en: Aggregate
lo: ການຮວມກຸ່ມ (Aggregate)

en: Operator
lo: ຕົວດຳເນີນການ

en: Active options
lo: ຕົວເລືອກທີ່ໃຊ້ງານຢູ່

en: Save to selected page
lo: ບັນທຶກລົງໃນໜ້າທີ່ເລືອກ

en: Create a page and save to it
lo: ສ້າງໜ້າໃໝ່ ແລະ ບັນທຶກລົງໃນນັ້ນ

en: New page name
lo: ຊື່ໜ້າໃໝ່

en: Select page
lo: ເລືອກໜ້າ

en: Select Export Relational Type
lo: ເລືອກປະເພດຄວາມສຳພັນທີ່ຈະສົ່ງອອກ

en: Details
lo: ລາຍລະອຽດ

en: Event name
lo: ຊື່ Event

en: Event type
lo: ປະເພດເຫດການ

en: Change to %s
lo: ປ່ຽນເປັນ %s

en: Execute at
lo: ປະມວນຜົນເມື່ອ

en: Execute every
lo: ປະມວນຜົນທຸກໆ

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
lo: ເລີ່ມ

[ctx: End of recurring event]
en: End
lo: ສິ້ນສຸດ

en: On completion preserve
lo: ໃຫ້ຮັກສາໄວ້ເມື່ອສຳເລັດ

en: Definer
lo: ຜູ້ກຳນົດ

en: Check all
lo: ເລືອກທັງໝົດ

en: Create new event
lo: ສ້າງເຫດການໃໝ່

en: There are no events to display.
lo: ບໍ່ມີ Event ທີ່ຈະສະແດງ.

en: Event scheduler status
lo: ສະຖານະການຕັ້ງເວລາ Event

en: Click to toggle
lo: ຄລິກເພື່ອເປີດ/ປິດ

en: ON
lo: ເປີດ

en: OFF
lo: ປິດ

en: @SERVER@ will become the server name and @DATABASE@ will become the database name.
lo: @SERVER@ ຈະກາຍເປັນຊື່ເຊີເວີ ແລະ @DATABASE@ ຈະກາຍເປັນຊື່ຖານຂໍ້ມູນ.

note: l10n: A query that the user has written freely
en: Exporting a raw query
lo: ກຳລັງສົ່ງອອກຄຳສັ່ງສອບຖາມດິບ

en: Exporting tables from "%s" database
lo: ກຳລັງສົ່ງອອກຕາຕະລາງຈາກຖານຂໍ້ມູນ "%s"

en: Export the structure of all tables.
lo: ສົ່ງອອກໂຄງສ້າງຂອງທຸກຕາຕະລາງ.

en: Export the data of all tables.
lo: ສົ່ງອອກຂໍ້ມູນຂອງທຸກຕາຕະລາງ.

en: Importing into the database "%s"
lo: ກຳລັງນຳເຂົ້າໄປຫາຖານຂໍ້ມູນ "%s"

en: Multi-table query
lo: ການສອບຖາມຫຼາຍຕາຕະລາງ

en: Query by example
lo: ການສອບຖາມຕາມຕົວຢ່າງ

en: Query window
lo: ໜ້າຕ່າງຄຳສັ່ງສອບຖາມ

en: select table
lo: ເລືອກຕາຕະລາງ

en: select column
lo: ເລືອກຄໍລຳ

en: Table alias
lo: ນາມແຝງຕາຕະລາງ

en: Column alias
lo: ນາມແຝງຄໍລຳ

en: Use this column in criteria
lo: ໃຊ້ຄໍລຳນີ້ໃນເງື່ອນໄຂ

en: criteria
lo: ເງື່ອນໄຂ

en: Add as
lo: ເພີ່ມເປັນ

en: Another column
lo: ຄໍລຳອື່ນ

en: Enter criteria as free text
lo: ປ້ອນເງື່ອນໄຂເປັນຂໍ້ຄວາມທົ່ວໄປ

en: Remove this column
lo: ລຶບຄໍລຳນີ້ອອກ

en: + Add column
lo: + ເພີ່ມຄໍລຳ

en: Update query
lo: ອັບເດດຄຳສັ່ງສອບຖາມ

en: Database comment
lo: ຄຳອະທິບາຍຖານຂໍ້ມູນ

en: Rename database to
lo: ປ່ຽນຊື່ຖານຂໍ້ມູນເປັນ

en: New database name
lo: ຊື່ຖານຂໍ້ມູນໃໝ່

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
lo: ເຈົ້າບໍ່ມີສິດພຽງພໍທີ່ຈະດຳເນີນການນີ້; ກະລຸນາເບິ່ງຄູ່ມືສຳລັບລາຍລະອຽດເພີ່ມເຕີມ.

en: Remove database
lo: ລຶບຖານຂໍ້ມູນອອກ

en: Database %s has been dropped.
lo: ຖານຂໍ້ມູນ %s ໄດ້ຖືກລຶບ (Drop) ແລ້ວ.

en: Drop the database (DROP)
lo: ລຶບຖານຂໍ້ມູນ (DROP)

en: Copy database to
lo: ສຳເນົາຖານຂໍ້ມູນໄປທີ່

en: CREATE DATABASE before copying
lo: ສ້າງຖານຂໍ້ມູນ (CREATE DATABASE) ກ່ອນການສຳເນົາ

en: Add constraints
lo: ເພີ່ມຂໍ້ກຳນົດ (Constraints)

en: Switch to copied database
lo: ປ່ຽນໄປໃຊ້ຖານຂໍ້ມູນທີ່ສຳເນົາແລ້ວ

en: Change all tables collations
lo: ປ່ຽນການຈັດລຽງ (Collations) ຂອງທຸກຕາຕະລາງ

en: Change all tables columns collations
lo: ປ່ຽນການຈັດລຽງ (Collations) ຂອງທຸກຄໍລຳໃນຕາຕະລາງ

en: Users having access to "%s"
lo: ຜູ້ໃຊ້ທີ່ມີສິດເຂົ້າເຖິງ "%s"

en: User name
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Host name
lo: ຊື່ໂຮສ

en: Grant
lo: ໃຫ້ສິດ (Grant)

en: Any
lo: ທັງໝົດ / ໃດກໍໄດ້

en: database-specific
lo: ສະເພາະຖານຂໍ້ມູນ

en: With selected:
lo: ກັບລາຍການທີ່ເລືອກ:

[ctx: Create new user]
en: New
lo: ໃໝ່

en: Add user account
lo: ເພີ່ມບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Switch to %svisual builder%s
lo: ປ່ຽນໄປໃຊ້ %sເຄື່ອງມືສ້າງແບບພາບ (visual builder)%s

en: You have to choose at least one column to display!
lo: ທ່ານຕ້ອງເລືອກຢ່າງໜ້ອຍໜຶ່ງຖັນເພື່ອສະແດງ!

en: Ins:
lo: ເພີ່ມ:

en: And
lo: ແລະ

en: Del:
lo: ລຶບ:

en: Column:
lo: ຄໍລຳ:

en: Alias:
lo: ຊື່ສົມມຸດ (Alias):

en: Show:
lo: ສະແດງ:

en: Sort:
lo: ຈັດລຽງ:

en: Sort order:
lo: ລຳດັບການຈັດລຽງ:

en: Criteria:
lo: ເງື່ອນໄຂ (Criteria):

en: Modify:
lo: ແກ້ໄຂ:

en: Add/Delete criteria rows:
lo: ເພີ່ມ/ລຶບ ແຖວເງື່ອນໄຂ:

en: Add/Delete columns:
lo: ເພີ່ມ/ລຶບ ຖັນ:

en: Use tables
lo: ໃຊ້ຕາຕະລາງ

en: SQL query on database <b>%s</b>:
lo: ຄຳສັ່ງ SQL ໃນຖານຂໍ້ມູນ <b>%s</b>:

en: Routine name
lo: ຊື່ Routine

en: Parameters
lo: ພາລາມິເຕີ (Parameters)

en: Direction
lo: ທິດທາງ

en: Add parameter
lo: ເພີ່ມພາລາມິເຕີ

en: Remove last parameter
lo: ລຶບພາລາມິເຕີສຸດທ້າຍອອກ

en: Return type
lo: ປະເພດຄ່າທີ່ສົ່ງກັບ (Return type)

en: Return length/values
lo: ຄວາມຍາວ/ຄ່າ ທີ່ສົ່ງກັບ

en: Return options
lo: ຕົວເລືອກການສົ່ງຄ່າກັບ

en: Charset
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນ (Charset)

en: Is deterministic
lo: ເປັນ Deterministic

en: You do not have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details.
lo: ເຈົ້າບໍ່ມີສິດພຽງພໍທີ່ຈະດຳເນີນການນີ້; ກະລຸນາເບິ່ງລາຍລະອຽດໃນເອກະສານປະກອບ.

en: Security type
lo: ປະເພດຄວາມປອດໄພ

en: SQL data access
lo: ການເຂົ້າເຖິງຂໍ້ມູນ SQL

en: Routine parameters
lo: ພາລາມິເຕີຂອງ Routine

en: Create new routine
lo: ສ້າງຣູທີນໃໝ່

en: There are no routines to display.
lo: ບໍ່ມີ Routine ທີ່ຈະສະແດງ.

en: Returns
lo: ຄ່າທີ່ສົ່ງກັບ

en: ENUM/SET editor
lo: ເຄື່ອງມືແກ້ໄຂ ENUM/SET

en: Execute
lo: ປະມວນຜົນ

en: Search in database
lo: ຄົ້ນຫາໃນຖານຂໍ້ມູນ

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
lo: ຄຳສັບ ຫຼື ຄ່າທີ່ຕ້ອງການຄົ້ນຫາ (wildcard: "%"):

en: Find:
lo: ຊອກຫາ:

en: Words are separated by a space character (" ").
lo: ແຍກຄຳດ້ວຍການຍະຫວ່າງ (" ").

en: Inside tables:
lo: ພາຍໃນຕາຕະລາງ:

en: Unselect all
lo: ຍົກເລີກການເລືອກທັງໝົດ

en: Inside column:
lo: ພາຍໃນຄໍລຳ:

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
lo[0]: ພົບ %1$s ບ່ອນທີ່ກົງກັນໃນ <strong>%2$s</strong>

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
lo[0]: <strong>ທັງໝົດ:</strong> <em>%count%</em> ບ່ອນທີ່ກົງກັນ

en: Add prefix
lo: ເພີ່ມຄຳນຳໜ້າ (Prefix)

en: %s table | %s tables
lo[0]: %s ຕາຕະລາງ

en: Sum
lo: ຜົນຮວມ

en: Continue
lo: ເຮັດຕໍ່

en: From
lo: ຈາກ

en: To
lo: ຫາ

en: Check tables having overhead
lo: ກວດສອບຕາຕະລາງທີ່ມີຂໍ້ມູນສ່ວນເກີນ (Overhead)

en: Copy table
lo: ສຳເນົາຕາຕະລາງ

en: Show create
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງສ້າງ (Show create)

en: Delete data or table
lo: ລຶບຂໍ້ມູນ ຫຼື ຕາຕະລາງ

en: Empty
lo: ຫວ່າງເປົ່າ

en: Table maintenance
lo: ການບຳລຸງຮັກສາຕາຕະລາງ

en: Analyze table
lo: ວິເຄາະຕາຕະລາງ

en: Check table
lo: ກວດສອບຕາຕະລາງ

en: Checksum table
lo: ກວດສອບ Checksum ຂອງຕາຕະລາງ

en: Optimize table
lo: ປັບແຕ່ງຕາຕະລາງ (Optimize)

en: Repair table
lo: ສ້ອມແປງຕາຕະລາງ

en: Prefix
lo: ຄຳນຳໜ້າ (Prefix)

en: Add prefix to table
lo: ເພີ່ມຄຳນຳໜ້າໃຫ້ຕາຕະລາງ

en: Replace table prefix
lo: ແທນທີ່ຄຳນຳໜ້າຕາຕະລາງ

en: Add columns to central list
lo: ເພີ່ມຄໍລຳເຂົ້າໃນລາຍການສູນກາງ

en: Remove columns from central list
lo: ເອົາຄໍລຳອອກຈາກລາຍການສູນກາງ

en: Make consistent with central list
lo: ເຮັດໃຫ້ກົງກັບລາຍການສູນກາງ

en: Are you sure?
lo: ທ່ານແນ່ໃຈຫຼືບໍ່?

en: This action may change some of the columns definition.[br]Are you sure you want to continue?
lo: ການດຳເນີນການນີ້ອາດຈະປ່ຽນແປງການກຳນົດຄໍລຳບາງອັນ.[br]ທ່ານແນ່ໃຈບໍ່ວ່າຕ້ອງການດຳເນີນການຕໍ່?

en: Options:
lo: ຕົວເລືອກ:

en: Add AUTO INCREMENT value
lo: ເພີ່ມຄ່າ AUTO INCREMENT

en: Do you really want to execute the following query?
lo: ເຈົ້າຕ້ອງການປະຕິບັດຄຳສັ່ງຕໍ່ໄປນີ້ແທ້ຫຼືບໍ່?

en: Remove from Favorites
lo: ລຶບອອກຈາກລາຍການທີ່ມັກ

en: Add to Favorites
lo: ເພີ່ມເຂົ້າໃນລາຍການທີ່ມັກ

en: Showing create queries
lo: ກຳລັງສະແດງຄຳສັ່ງການສ້າງ

en: Create view
lo: ສ້າງ View

en: Not replicated
lo: ບໍ່ໄດ້ເຮັດສຳເນົາ (Not replicated)

en: Replicated
lo: ເຮັດສຳເນົາແລ້ວ (Replicated)

en: in use
lo: ກຳລັງໃຊ້ງານ

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
lo: ອາດຈະເປັນຄ່າປະມານ. ຄລິກທີ່ຕົວເລກເພື່ອເບິ່ງຈຳນວນທີ່ແນ່ນອນ. ເບິ່ງ [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Size
lo: ຂະໜາດ

en: Creation
lo: ການສ້າງ

en: Last update
lo: ອັບເດດຫຼ້າສຸດ

en: Last check
lo: ກວດສອບຫຼ້າສຸດ

en: Tracking is active.
lo: ການຕິດຕາມກຳລັງເຮັດວຽກ.

en: Tracking is not active.
lo: ການຕິດຕາມບໍ່ໄດ້ເຮັດວຽກ.

en: Tracked tables
lo: ຕາຕະລາງທີ່ຖືກຕິດຕາມ

en: Last version
lo: ເວີຊັນຫຼ້າສຸດ

en: Created
lo: ສ້າງເມື່ອ

en: Updated
lo: ອັບເດດເມື່ອ

en: active
lo: ເຮັດວຽກຢູ່

en: not active
lo: ບໍ່ໄດ້ເຮັດວຽກ

en: Delete tracking
lo: ລຶບການຕິດຕາມ

en: Versions
lo: ເວີຊັນ

en: Untracked tables
lo: ຕາຕະລາງທີ່ບໍ່ໄດ້ຕິດຕາມ

en: Track table
lo: ຕິດຕາມຕາຕະລາງ

en: Trigger name
lo: ຊື່ Trigger

[ctx: Trigger action time]
en: Time
lo: ເວລາ

en: Create new trigger
lo: ສ້າງທຣິກເກີໃໝ່

en: There are no triggers to display.
lo: ບໍ່ມີ Trigger ທີ່ຈະສະແດງ.

en: Save edited data
lo: ບັນທຶກຂໍ້ມູນທີ່ແກ້ໄຂ

en: Restore column order
lo: ຄືນຄ່າລຳດັບຄໍລຳ

en: Number of rows:
lo: ຈຳນວນແຖວ:

en: All
lo: ທັງໝົດ

en: Sort by key:
lo: ຈັດລຽງຕາມກະແຈ (key):

en: Extra options
lo: ຕົວເລືອກເພີ່ມເຕີມ

en: Relational key
lo: ຄີການພົວພັນ

en: Display column for relationships
lo: ຄໍລຳສະແດງຜົນສຳລັບການພົວພັນ

en: Show binary contents
lo: ສະແດງເນື້ອໃນ Binary

en: Show BLOB contents
lo: ສະແດງເນື້ອໃນ BLOB

en: Hide browser transformation
lo: ເຊື່ອງການແປງໃນບຣາວເຊີ

en: Well Known Text
lo: ຂໍ້ຄວາມມາດຕະຖານ

en: Well Known Binary
lo: ຂໍ້ມູນບານາຣີມາດຕະຖານ

en: Query results operations
lo: ການຈັດການຜົນຂອງຄຳສັ່ງ

en: Display chart
lo: ສະແດງແຜນພູມ

en: Visualize GIS data
lo: ສະແດງຜົນຂໍ້ມູນ GIS

[ctx: None encoding conversion]
en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: Convert to Kana
lo: ແປງເປັນຄານະ (Kana)

en: This report automatically includes data about the error and information about relevant configuration settings. It will be sent to the phpMyAdmin team for debugging the error.
lo: ລາຍງານນີ້ຈະລວມເອົາຂໍ້ມູນກ່ຽວກັບຂໍ້ຜິດພາດ ແລະ ການກຳນົດຄ່າທີ່ກ່ຽວຂ້ອງໂດຍອັດຕະໂນມັດ. ມັນຈະຖືກສົ່ງໄປຫາທີມງານ phpMyAdmin ເພື່ອວິເຄາະ ແລະ ແກ້ໄຂຂໍ້ຜິດພາດ.

en: Can you tell us the steps leading to this error? It decisively helps in debugging:
lo: ທ່ານສາມາດບອກຂັ້ນຕອນທີ່ເຮັດໃຫ້ເກີດຂໍ້ຜິດພາດນີ້ໄດ້ບໍ່? ມັນຈະຊ່ວຍໃນການກວດສອບຂໍ້ຜິດພາດໄດ້ຫຼາຍ:

en: You may examine the data in the error report:
lo: ທ່ານສາມາດກວດສອບຂໍ້ມູນໃນລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດໄດ້:

en: Submit error report
lo: ສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ

en: Send error report
lo: ສົ່ງລາຍງານຂໍ້ຜິດພາດ

en: Select a template
lo: ເລືອກແມ່ແບບ

en: Export templates:
lo: ແມ່ແບບການສົ່ງອອກ:

en: New template:
lo: ແມ່ແບບໃໝ່:

en: Template name
lo: ຊື່ແມ່ແບບ

en: Existing templates:
lo: ແມ່ແບບທີ່ມີຢູ່:

en: Template:
lo: ແມ່ແບບ:

en: Update
lo: ອັບເດດ

en: Show SQL query
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງ SQL

en: Export method:
lo: ວິທີການສົ່ງອອກ:

en: Quick - display only the minimal options
lo: ແບບດ່ວນ - ສະແດງສະເພາະຕົວເລືອກທີ່ຈຳເປັນ

en: Custom - display all possible options
lo: ແບບກຳນົດເອງ - ສະແດງທຸກຕົວເລືອກ

en: File format to export
lo: ຮູບແບບໄຟລ໌ທີ່ຈະສົ່ງອອກ

en: Rows:
lo: ແຖວ:

en: Dump all rows
lo: ດຳ (Dump) ທຸກແຖວ

en: Dump some row(s)
lo: ດຳ (Dump) ສະເພາະບາງແຖວ

en: Row to begin at:
lo: ເລີ່ມຕົ້ນທີ່ແຖວ:

en: Output:
lo: ການສົ່ງອອກຜົນ:

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
lo: ບັນທຶກໄວ້ໃນເຊີເວີທີ່ໂຟນເດີ <strong>%s</strong>

en: Rename exported databases/tables/columns
lo: ປ່ຽນຊື່ຖານຂໍ້ມູນ/ຕາຕະລາງ/ຄໍລຳ ທີ່ສົ່ງອອກ

en: Defined aliases
lo: ຊື່ສົມມຸດທີ່ກຳນົດໄວ້

en: Remove
lo: ລຶບອອກ

en: Define new aliases
lo: ກຳນົດນາມແຝງໃໝ່

en: Select database:
lo: ເລືອກຖານຂໍ້ມູນ:

en: Select table:
lo: ເລືອກຕາຕະລາງ:

en: New table name
lo: ຊື່ຕາຕະລາງໃໝ່

en: Select column:
lo: ເລືອກຄໍລຳ:

en: New column name
lo: ຊື່ຄໍລຳໃໝ່

en: Use %s statement
lo: ໃຊ້ຄຳສັ່ງ %s

en: View output as text
lo: ເບິ່ງຜົນການສົ່ງອອກເປັນຂໍ້ຄວາມ

en: Save output to a file
lo: ບັນທຶກຜົນລົງໃນໄຟລ໌

en: File name template:
lo: ຮູບແບບຊື່ໄຟລ໌ (Template):

en: This value is interpreted using the 'strftime' function, so you can use time formatting strings. Additionally the following transformations will happen: %s Other text will be kept as is. See the FAQ 6.27 for details.
lo: ຄ່ານີ້ຈະຖືກແປໂດຍໃຊ້ຟັງຊັນ 'strftime', ທ່ານສາມາດໃຊ້ຮູບແບບເວລາໄດ້. ນອກຈາກນັ້ນຈະມີການແປງດັ່ງນີ້: %s ສ່ວນຂໍ້ຄວາມອື່ນໆຈະຄົງໄວ້ຄືເກົ່າ. ເບິ່ງ FAQ 6.27 ສຳລັບລາຍລະອຽດ.

en: Use this for future exports
lo: ໃຊ້ຄ່ານີ້ສຳລັບການສົ່ງອອກໃນຄັ້ງຕໍ່ໄປ

en: Character set of the file:
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນ (Character set) ຂອງໄຟລ໌:

en: Compression:
lo: ການບີບອັດ:

en: zipped
lo: ບີບອັດແບບ zip

en: gzipped
lo: ບີບອັດແບບ gzip

en: Export databases as separate files
lo: ສົ່ງອອກຖານຂໍ້ມູນແຍກເປັນແຕ່ລະໄຟລ໌

en: Export tables as separate files
lo: ສົ່ງອອກຕາຕະລາງແຍກເປັນແຕ່ລະໄຟລ໌

en: Skip tables larger than:
lo: ຂ້າມຕາຕະລາງທີ່ມີຂະໜາດໃຫຍ່ກວ່າ:

en: The size is measured in MiB.
lo: ຂະໜາດວັດແທກເປັນ MiB.

en: Format-specific options:
lo: ຕົວເລືອກສະເພາະຮູບແບບ:

en: Encoding Conversion:
lo: ການແປງລະຫັດ (Encoding):

en: Filters
lo: ຕົວຕອງ (Filters)

en: Containing the word:
lo: ທີ່ມີຄຳວ່າ:

en: Open new phpMyAdmin window
lo: ເປີດໜ້າຕ່າງ phpMyAdmin ໃໝ່

en: phpMyAdmin Demo Server
lo: ເຊີບເວີຕົວຢ່າງ (Demo) ຂອງ phpMyAdmin

en: Currently running Git revision %1$s from the %2$s branch.
lo: ປະຈຸບັນກຳລັງໃຊ້ Git revision %1$s ຈາກ branch %2$s.

en: Git information missing!
lo: ບໍ່ພົບຂໍ້ມູນ Git!

en: Value for the column "%s"
lo: ຄ່າສຳລັບຖັນ "%s"

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
lo: ໃຊ້ OpenStreetMaps ເປັນຊັ້ນຂໍ້ມູນພື້ນຖານ

en: Geometry %d:
lo: ເລຂາຄະນິດ %d:

en: Point:
lo: ຈຸດ:

en: Point %d:
lo: ຈຸດ %d:

en: Linestring %d:
lo: ເສັ້ນຊື່ (Linestring) %d:

en: Outer ring:
lo: ວົງນອກ:

en: Inner ring %d:
lo: ວົງໃນ %d:

en: Add a linestring
lo: ເພີ່ມເສັ້ນຊື່

en: Polygon %d:
lo: ຮູບຫຼາຍແຈ (Polygon) %d:

en: Add a polygon
lo: ເພີ່ມຮູບຫຼາຍແຈ

en: Add geometry
lo: ເພີ່ມເລຂາຄະນິດ

en: Output
lo: ຜົນອອກ (Output)

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
lo: ເລືອກ "GeomFromText" ຈາກຖັນ "Function" ແລະ ວາງຂໍ້ຄວາມດ້ານລຸ່ມລົງໃນຫ້ອງ "Value".

en: Javascript must be enabled past this point!
lo: ຕ້ອງເປີດໃຊ້ງານ Javascript ເພື່ອໄປຕໍ່!

en: Click on the bar to scroll to top of page
lo: ຄລິກທີ່ແຖບເພື່ອເລື່ອນຂຶ້ນໄປເທິງສຸດຂອງໜ້າ

en: Git revision:
lo: ລຸ້ນຂອງ Git:

en: no branch
lo: ບໍ່ມີ branch

en: from %s branch
lo: ຈາກສາຂາ %s

en: committed on %s by %s
lo: ຢືນຢັນການປ່ຽນແປງເມື່ອ %s ໂດຍ %s

en: authored on %s by %s
lo: ຂຽນເມື່ອ %s ໂດຍ %s

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
lo: ທ່ານກຳລັງໃຊ້ງານເຊີບເວີຕົວຢ່າງ. ທ່ານສາມາດເຮັດຫຍັງກໍໄດ້ຢູ່ທີ່ນີ້ ແຕ່ກະລຸນາຢ່າປ່ຽນແປງຜູ້ໃຊ້ root, debian-sys-maint ແລະ pma. ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມເບິ່ງໄດ້ທີ່ %s.

en: General settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປ

en: Server connection collation:
lo: ການຈັດລຽງລຳດັບການເຊື່ອມຕໍ່ເຊີເວີ:

en: More settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າເພີ່ມເຕີມ

en: Appearance settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າຮູບລັກສະນະ

en: Language
lo: ພາສາ

en: Theme
lo: ທີມ (Theme)

[ctx: View all themes]
en: View all
lo: ເບິ່ງທັງໝົດ

en: Database server
lo: ເຊີບເວີຖານຂໍ້ມູນ

en: Server:
lo: ເຊີບເວີ:

en: Server type:
lo: ປະເພດເຊີບເວີ:

en: Server connection:
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ເຊີບເວີ:

en: Protocol version:
lo: ເວີຊັນຂອງໂປຣໂຕຄໍ:

en: User:
lo: ຜູ້ໃຊ້:

en: Server charset:
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນຂອງເຊີບເວີ (Charset):

en: Web server
lo: ເວັບເຊີບເວີ

en: Database client version:
lo: ເວີຊັນຂອງຖານຂໍ້ມູນຝ່າຍລູກຄ້າ (Client):

en: PHP extension:
lo: ສ່ວນເສີມ PHP (Extension):

en: PHP version:
lo: ເວີຊັນຂອງ PHP:

en: Show PHP information
lo: ສະແດງຂໍ້ມູນ PHP

en: Version information:
lo: ຂໍ້ມູນເວີຊັນ:

en: Official Homepage
lo: ໜ້າເວັບຫຼັກຢ່າງເປັນທາງການ

en: Contribute
lo: ປະກອບສ່ວນຊ່ວຍເຫຼືອ

en: Get support
lo: ຂໍຄວາມຊ່ວຍເຫຼືອ

en: List of changes
lo: ລາຍການການປ່ຽນແປງ

en: License
lo: ໃບອະນຸຍາດ (License)

en: Warning
lo: ຄຳເຕືອນ

en: Notice
lo: ແຈ້ງເຕືອນ

en: phpMyAdmin Themes
lo: ທີມ phpMyAdmin

en: Get more themes!
lo: ດາວໂຫຼດທີມເພີ່ມເຕີມ!

en: Screenshot of the %s theme.
lo: ພາບໜ້າຈໍຂອງທີມ %s.

note: l10n: Choose the theme button in the themes list modal
en: Take it
lo: ເລືອກໃຊ້

en: The file being uploaded is probably larger than the maximum allowed size or this is a known bug in webkit based (Safari, Google Chrome, Arora etc.) browsers.
lo: ໄຟລ໌ທີ່ກຳລັງອັບໂຫຼດອາດຈະໃຫຍ່ກວ່າຂະໜາດສູງສຸດທີ່ອະນຸຍາດ ຫຼື ນີ້ອາດຈະເປັນບັກ (bug) ຂອງບຣາວເຊີທີ່ໃຊ້ WebKit (ເຊັ່ນ: Safari, Google Chrome, Arora).

en: %s of %s
lo: %s ຈາກ %s

en: %s/sec.
lo: %s/ວິນາທີ.

en: About %MIN min. %SEC sec. remaining.
lo: ເຫຼືອເວລາປະມານ %MIN ນາທີ %SEC ວິນາທີ.

en: About %SEC sec. remaining.
lo: ເຫຼືອເວລາປະມານ %SEC ວິນາທີ.

en: The file is being processed, please be patient.
lo: ກຳລັງປະມວນຜົນໄຟລ໌, ກະລຸນາລໍຖ້າ.

en: Uploading your import file…
lo: ກຳລັງອັບໂຫຼດໄຟລ໌ທີ່ຈະນຳເຂົ້າ…

en: Please be patient, the file is being uploaded. Details about the upload are not available.
lo: ກະລຸນາລໍຖ້າ, ໄຟລ໌ກຳລັງຖືກອັບໂຫຼດ. ບໍ່ມີຂໍ້ມູນລະອຽດກ່ຽວກັບການອັບໂຫຼດໃນເວລານີ້.

en: File to import:
lo: ໄຟລ໌ທີ່ຈະນຳເຂົ້າ:

en: File may be compressed (%s) or uncompressed.
lo: ໄຟລ໌ອາດຈະຖືກບີບອັດ (%s) ຫຼື ບໍ່ຖືກບີບອັດ.

en: A compressed file's name must end in <strong>.[format].[compression]</strong>. Example: <strong>.sql.zip</strong>
lo: ຊື່ໄຟລ໌ທີ່ຖືກບີບອັດຕ້ອງລົງທ້າຍດ້ວຍ <strong>.[ຮູບແບບ].[ການບີບອັດ]</strong>. ຕົວຢ່າງ: <strong>.sql.zip</strong>

en: Upload a file
lo: ອັບໂຫຼດໄຟລ໌

en: Select file to import
lo: ເລືອກໄຟລ໌ທີ່ຈະນຳເຂົ້າ

en: Browse your computer:
lo: ຄົ້ນຫາໃນຄອມພິວເຕີຂອງທ່ານ:

en: You may also drag and drop a file on any page.
lo: ທ່ານສາມາດລາກແລ້ວວາງໄຟລ໌ໃສ່ໜ້າໃດກໍໄດ້.

en: Select from the web server upload directory [strong]%s[/strong]:
lo: ເລືອກຈາກໂຟນເດີອັບໂຫຼດຂອງເວັບເຊີເວີ [strong]%s[/strong]:

en: There are no files to import!
lo: ບໍ່ມີໄຟລ໌ທີ່ຈະນຳເຂົ້າ!

en: File uploads are not allowed on this server.
lo: ເຊີເວີນີ້ບໍ່ອະນຸຍາດໃຫ້ອັບໂຫຼດໄຟລ໌.

en: Partial import:
lo: ນຳເຂົ້າບາງສ່ວນ:

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
lo: ການນຳເຂົ້າກ່ອນໜ້ານີ້ໝົດເວລາ, ຫຼັງຈາກສົ່ງໃໝ່ຈະສືບຕໍ່ຈາກຕຳແໜ່ງ %d.

en: Allow the interruption of an import in case the script detects it is close to the PHP timeout limit.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຢຸດການນຳເຂົ້າຊົ່ວຄາວໃນກໍລະນີທີ່ສະຄຣິບກວດພົບວ່າໃກ້ຈະໝົດເວລາຂອງ PHP.

en: This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
lo: ນີ້ອາດຈະເປັນວິທີທີ່ດີໃນການນຳເຂົ້າໄຟລ໌ຂະໜາດໃຫຍ່, ແຕ່ມັນອາດຈະເຮັດໃຫ້ທຸລະກຳ (transactions) ຜິດພາດ.

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
lo: ຂ້າມຈຳນວນຄຳສັ່ງສອບຖາມເຫຼົ່ານີ້ (ສຳລັບ SQL) ໂດຍເລີ່ມຈາກອັນທຳອິດ:

en: Other options
lo: ຕົວເລືອກອື່ນໆ

en: Rename
lo: ປ່ຽນຊື່

en: The primary key has been dropped.
lo: ຄີຫຼັກ (Primary key) ໄດ້ຖືກລຶບອອກແລ້ວ.

en: Index %s has been dropped.
lo: ອິນເດັກ %s ໄດ້ຖືກລຶບອອກແລ້ວ.

note: l10n: Year suffix for calendar, "none" is empty.
en: none
lo: ບໍ່ມີ

note: l10n: Previous month. Display text for previous month link in calendar
en: Prev
lo: ກ່ອນໜ້າ

note: l10n: Next month. Display text for next month link in calendar
en: Next
lo: ຖັດໄປ

note: l10n: Display text for current month link in calendar
en: Today
lo: ມື້ນີ້

en: January
lo: ມັງກອນ

en: February
lo: ກຸມພາ

en: March
lo: ມີນາ

en: April
lo: ເມສາ

note: l10n: Short month name for May
en: May
lo: ພຶດສະພາ

en: June
lo: ມິຖຸນາ

en: July
lo: ກໍລະກົດ

en: August
lo: ສິງຫາ

en: September
lo: ກັນຍາ

en: October
lo: ຕຸລາ

en: November
lo: ພະຈິກ

en: December
lo: ທັນວາ

note: l10n: Short week day name for Sunday
en: Sun
lo: ອາທິດ

note: l10n: Minimal week day name for Sunday
en: Su
lo: ອ.

note: l10n: Minimal week day name for Monday
en: Mo
lo: ຈ.

note: l10n: Minimal week day name for Tuesday
en: Tu
lo: ອຄ.

note: l10n: Minimal week day name for Wednesday
en: We
lo: ພ.

note: l10n: Minimal week day name for Thursday
en: Th
lo: ພຫ.

note: l10n: Minimal week day name for Friday
en: Fr
lo: ສ.

note: l10n: Minimal week day name for Saturday
en: Sa
lo: ສ.

note: l10n: Column header for week of the year in calendar
en: Wk
lo: ສັບດາ

en: Hour
lo: ຊົ່ວໂມງ

en: Minute
lo: ນາທີ

en: Second
lo: ວິນາທີ

en: This field is required
lo: ຈຳເປັນຕ້ອງປ້ອນຂໍ້ມູນໃນຫ້ອງນີ້

en: Please fix this field
lo: ກະລຸນາແກ້ໄຂຂໍ້ມູນໃນຫ້ອງນີ້

en: Please enter a valid email address
lo: ກະລຸນາປ້ອນທີ່ຢູ່ອີເມລໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid URL
lo: ກະລຸນາປ້ອນ URL ໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid date
lo: ກະລຸນາປ້ອນວັນທີໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid date ( ISO )
lo: ກະລຸນາປ້ອນວັນທີໃຫ້ຖືກຕ້ອງ ( ISO )

en: Please enter a valid number
lo: ກະລຸນາປ້ອນຕົວເລກໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid credit card number
lo: ກະລຸນາປ້ອນໝາຍເລກບັດເຄຣດິດໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter only digits
lo: ກະລຸນາປ້ອນສະເພາະຕົວເລກເທົ່ານັ້ນ

en: Please enter the same value again
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າເດີມອີກຄັ້ງ

en: Please enter no more than {0} characters
lo: ກະລຸນາປ້ອນຂໍ້ມູນບໍ່ເກີນ {0} ຕົວອັກສອນ

en: Please enter at least {0} characters
lo: ກະລຸນາປ້ອນຂໍ້ມູນຢ່າງໜ້ອຍ {0} ຕົວອັກສອນ

en: Please enter a value between {0} and {1} characters long
lo: ກະລຸນາປ້ອນຂໍ້ມູນທີ່ມີຄວາມຍາວລະຫວ່າງ {0} ຫາ {1} ຕົວອັກສອນ

en: Please enter a value between {0} and {1}
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າລະຫວ່າງ {0} ຫາ {1}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າທີ່ນ້ອຍກວ່າ ຫຼື ເທົ່າກັບ {0}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າທີ່ຫຼາຍກວ່າ ຫຼື ເທົ່າກັບ {0}

en: Please enter a valid date or time
lo: ກະລຸນາປ້ອນວັນທີ ຫຼື ເວລາໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid HEX input
lo: ກະລຸນາປ້ອນຄ່າ HEX ໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

note: l10n: To validate the usage of a MD5 function on the column
en: This column can not contain a 32 chars value
lo: ຖັນນີ້ບໍ່ສາມາດມີຄ່າທີ່ມີຄວາມຍາວ 32 ຕົວອັກສອນໄດ້

note: l10n: To validate the usage of a AES_ENCRYPT/DES_ENCRYPT function on the column
en: These functions are meant to return a binary result; to avoid inconsistent results you should store it in a BINARY, VARBINARY, or BLOB column.
lo: ຟັງຊັນເຫຼົ່ານີ້ຈະສົ່ງຄືນຜົນໄດ້ຮັບເປັນໄບນາຣີ; ເພື່ອຫຼີກລ່ຽງຄວາມຜິດພາດ, ທ່ານຄວນເກັບມັນໄວ້ໃນຖັນປະເພດ BINARY, VARBINARY, ຫຼື BLOB.

en: Log in
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: You can enter hostname/IP address and port separated by space.
lo: ເຈົ້າສາມາດປ້ອນຊື່ໂຮສ (Hostname)/ທີ່ຢູ່ IP ແລະ ພອດ (Port) ໂດຍແຍກດ້ວຍຍະຫວ່າງ.

en: Username:
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້:

en: Password:
lo: ລະຫັດຜ່ານ:

en: Server choice:
lo: ເລືອກເຊີເວີ:

en: There is a mismatch between HTTPS indicated on the server and client. This can lead to a non working phpMyAdmin or a security risk. Please fix your server configuration to indicate HTTPS properly.
lo: ມີການຕັ້ງຄ່າ HTTPS ທີ່ບໍ່ກົງກັນລະຫວ່າງເຊີເວີ ແລະ ໄຄເອັນ. ນີ້ອາດຈະເຮັດໃຫ້ phpMyAdmin ໃຊ້ງານບໍ່ໄດ້ ຫຼື ເກີດຄວາມສ່ຽງດ້ານຄວາມປອດໄພ. ກະລຸນາແກ້ໄຂການຕັ້ງຄ່າເຊີເວີໃຫ້ເປັນ HTTPS ຢ່າງຖືກຕ້ອງ.

en: Please scan following QR code into the two-factor authentication app on your device and enter authentication code it generates.
lo: ກະລຸນາສະແກນລະຫັດ QR ຕໍ່ໄປນີ້ເຂົ້າໃນແອັບຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຂັ້ນຕອນໃນອຸປະກອນຂອງທ່ານ ແລະ ປ້ອນລະຫັດຢືນຢັນທີ່ມັນສ້າງຂຶ້ນ.

en: Secret/key:
lo: ລະຫັດລັບ/ຄີ:

en: Authentication code:
lo: ລະຫັດຢືນຢັນຕົວຕົນ:

en: Open the two-factor authentication app on your device to view your authentication code and verify your identity.
lo: ເປີດແອັບຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນໃນອຸປະກອນຂອງທ່ານເພື່ອເບິ່ງລະຫັດຢືນຢັນ ແລະ ຢືນຢັນຕົວຕົນຂອງທ່ານ.

en: The configured two factor authentication is not available, please install missing dependencies.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຂັ້ນຕອນທີ່ຕັ້ງຄ່າໄວ້ບໍ່ສາມາດໃຊ້ງານໄດ້, ກະລຸນາຕິດຕັ້ງ dependencies ທີ່ຍັງຂາດຢູ່.

en: Deprecated!
lo: ຍົກເລີກການໃຊ້ງານແລ້ວ (Deprecated)!

en: The FIDO U2F API has been deprecated in favor of the Web Authentication API (WebAuthn).
lo: API FIDO U2F ຖືກຍົກເລີກການໃຊ້ງານແລ້ວ ແລະ ຖືກປ່ຽນແທນດ້ວຍ API ການຢັ້ງຢືນຕົວຕົນທາງເວັບ (WebAuthn).

en: You can still use Firefox to authenticate your account using the FIDO U2F API, however it's recommended that you use the WebAuthn authentication instead.
lo: ທ່ານຍັງສາມາດໃຊ້ Firefox ເພື່ອຢັ້ງຢືນຕົວຕົນຜ່ານ FIDO U2F API ໄດ້, ແຕ່ແນະນຳໃຫ້ປ່ຽນມາໃຊ້ WebAuthn ແທນ.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm registration on the device.
lo: ກະລຸນາເຊື່ອມຕໍ່ອຸປະກອນ FIDO U2F ຂອງທ່ານເຂົ້າກັບພອດ USB ຂອງຄອມພິວເຕີ. ຈາກນັ້ນຢືນຢັນການລົງທະບຽນໃນອຸປະກອນ.

en: You are not using https to access phpMyAdmin, therefore FIDO U2F device will most likely refuse to authenticate you.
lo: ທ່ານບໍ່ໄດ້ເຂົ້າໃຊ້ phpMyAdmin ຜ່ານ HTTPS, ດັ່ງນັ້ນອຸປະກອນ FIDO U2F ອາດຈະປະຕິເສດການຢືນຢັນຕົວຕົນຂອງທ່ານ.

en: Please connect your FIDO U2F device into your computer's USB port. Then confirm login on the device.
lo: ກະລຸນາເຊື່ອມຕໍ່ອຸປະກອນ FIDO U2F ຂອງທ່ານກັບພອດ USB. ຈາກນັ້ນຢືນຢັນການເຂົ້າສູ່ລະບົບໃນອຸປະກອນ.

en: Verify
lo: ຢືນຢັນ

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm registration on the device.
lo: ກະລຸນາເຊື່ອມຕໍ່ອຸປະກອນ WebAuthn/FIDO2, ຈາກນັ້ນຢືນຢັນການລົງທະບຽນໃນອຸປະກອນ.

en: Please connect your WebAuthn/FIDO2 device. Then confirm login on the device.
lo: ກະລຸນາເຊື່ອມຕໍ່ອຸປະກອນ WebAuthn/FIDO2, ຈາກນັ້ນຢືນຢັນການເຂົ້າສູ່ລະບົບໃນອຸປະກອນ.

en: View:
lo: ເບິ່ງ:

en: Go back
lo: ກັບຄືນ

en: Show hidden navigation tree items.
lo: ສະແດງລາຍການຕົ້ນໄມ້ນຳທາງທີ່ຖືກເຊື່ອງໄວ້.

en: Unhide
lo: ຍົກເລີກການເຊື່ອງ

en: Home
lo: ໜ້າຫຼັກ

en: Empty session data
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນເຊສຊັນ (Session)

en: Log out
lo: ອອກຈາກລະບົບ

en: phpMyAdmin documentation
lo: ເອກະສານແນະນຳ phpMyAdmin

en: MariaDB Documentation
lo: ຄູ່ມືການໃຊ້ງານ MariaDB

en: MySQL Documentation
lo: ຄູ່ມືການໃຊ້ງານ MySQL

en: Navigation panel settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າແຖບການນຳທາງ

en: Reload navigation panel
lo: ໂຫລດແຖບການນຳທາງໃໝ່

en: An error has occurred while loading the navigation display
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນຂະນະທີ່ໂຫລດການສະແດງຜົນການນຳທາງ

en: SQL upload
lo: ອັບໂຫຼດ SQL

en: Type to filter these, Enter to search all
lo: ພິມເພື່ອສະແກນ, ກົດ Enter ເພື່ອຄົ້ນຫາທັງໝົດ

en: Clear fast filter
lo: ລ້າງຕົວກອງດ່ວນ

en: Your browser has phpMyAdmin configuration for this domain. Would you like to import it for current session?
lo: ບຣາວເຊີຂອງທ່ານມີການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin ສຳລັບໂດເມນນີ້. ທ່ານຕ້ອງການນຳເຂົ້າມັນສຳລັບເຊດຊັນປັດຈຸບັນນີ້ບໍ່?

en: Delete settings
lo: ລຶບການຕັ້ງຄ່າ

en: Cannot save settings, submitted form contains errors!
lo: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກການຕັ້ງຄ່າໄດ້, ຟອມທີ່ສົ່ງມາມີຂໍ້ຜິດພາດ!

en: Manage your settings
lo: ຈັດການການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານ

en: Two-factor authentication
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ

en: Configuration has been saved.
lo: ບັນທຶກການກຳນົດຄ່າແລ້ວ.

en: Your preferences will be saved for current session only. Storing them permanently requires %sphpMyAdmin configuration storage%s.
lo: ການຕັ້ງຄ່າຂອງທ່ານຈະຖືກບັນທຶກສະເພາະເຊດຊັນນີ້ເທົ່ານັ້ນ. ການບັນທຶກແບບຖາວອນຕ້ອງໃຊ້ %sບ່ອນຈັດເກັບຂໍ້ມູນການກຳນົດຄ່າຂອງ phpMyAdmin%s.

en: Configuration contains incorrect data for some fields.
lo: ການກຳນົດຄ່າມີຂໍ້ມູນທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງໃນບາງຟິວ (Field).

en: Do you want to import remaining settings?
lo: ທ່ານຕ້ອງການນຳເຂົ້າການຕັ້ງຄ່າທີ່ເຫຼືອຫຼືບໍ່?

en: Saved on: @DATE@
lo: ບັນທຶກເມື່ອ: @DATE@

en: Import from file
lo: ນຳເຂົ້າຈາກໄຟລ໌

en: Import from browser's storage
lo: ນຳເຂົ້າຈາກບ່ອນຈັດເກັບຂໍ້ມູນຂອງບຣາວເຊີ

en: Settings will be imported from your browser's local storage.
lo: ການຕັ້ງຄ່າຈະຖືກນຳເຂົ້າຈາກ Local Storage ຂອງບຣາວເຊີຂອງທ່ານ.

en: You have no saved settings!
lo: ທ່ານບໍ່ມີການຕັ້ງຄ່າທີ່ບັນທຶກໄວ້!

en: This feature is not supported by your web browser
lo: ບຣາວເຊີຂອງທ່ານບໍ່ຮອງຮັບຟີເຈີນີ

en: Merge with current configuration
lo: ຮວມກັບການກຳນົດຄ່າປະຈຸບັນ

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
lo: ທ່ານສາມາດຕັ້ງຄ່າເພີ່ມເຕີມໄດ້ໂດຍການແກ້ໄຂ config.inc.php, ຕົວຢ່າງ: ໂດຍການໃຊ້ %sສະຄຣິບການຕິດຕັ້ງ (Setup script)%s.

en: Save as JSON file
lo: ບັນທຶກເປັນໄຟລ໌ JSON

en: Save as PHP file
lo: ບັນທຶກເປັນໄຟລ໌ PHP

en: Save to browser's storage
lo: ບັນທຶກໄວ້ໃນບ່ອນຈັດເກັບຂໍ້ມູນຂອງບຣາວເຊີ

en: Settings will be saved in your browser's local storage.
lo: ການຕັ້ງຄ່າຈະຖືກບັນທຶກໄວ້ໃນ Local Storage ຂອງບຣາວເຊີຂອງທ່ານ.

en: Existing settings will be overwritten!
lo: ການຕັ້ງຄ່າທີ່ມີຢູ່ຈະຖືກຂຽນທັບ!

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
lo: ທ່ານສາມາດຣີເຊັດການຕັ້ງຄ່າທັງໝົດໃຫ້ເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນໄດ້.

en: Configure two-factor authentication
lo: ຕັ້ງຄ່າການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ

en: Enable two-factor authentication
lo: ເປີດໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຂັ້ນຕອນ

en: Confirm disabling two-factor authentication
lo: ຢືນຢັນການປິດໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ

en: By disabling two factor authentication you will be again able to login using password only.
lo: ຫາກປິດໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ, ທ່ານຈະສາມາດເຂົ້າສູ່ລະບົບໂດຍໃຊ້ພຽງແຕ່ລະຫັດຜ່ານ.

en: Disable two-factor authentication
lo: ປິດໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ

en: Two-factor authentication status
lo: ສະຖານະການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນ

en: Two-factor authentication is not available, please install optional dependencies to enable authentication backends.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນບໍ່ພ້ອມໃຊ້ງານ, ກະລຸນາຕິດຕັ້ງ dependencies ເພີ່ມເຕີມເພື່ອເປີດໃຊ້ງານລະບົບຢືນຢັນຕົວຕົນ.

en: Following composer packages are missing:
lo: ແພັກເກັດ composer ຕໍ່ໄປນີ້ຂາດຫາຍໄປ:

en: Two-factor authentication is available and configured for this account.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນພ້ອມໃຊ້ງານ ແລະ ຖືກຕັ້ງຄ່າສຳລັບບັນຊີນີ້ແລ້ວ.

en: Two-factor authentication is available, but not configured for this account.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນພ້ອມໃຊ້ງານ, ແຕ່ຍັງບໍ່ໄດ້ຕັ້ງຄ່າສຳລັບບັນຊີນີ້.

en: Please install optional dependencies to enable more authentication backends.
lo: ກະລຸນາຕິດຕັ້ງ dependencies ເສີມເພື່ອເປີດໃຊ້ງານຮູບແບບການຢັ້ງຢືນຕົວຕົນເພີ່ມເຕີມ.

en: Two-factor authentication is not available, enable phpMyAdmin configuration storage to use it.
lo: ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນບໍ່ພ້ອມໃຊ້ງານ, ກະລຸນາເປີດໃຊ້ບ່ອນຈັດເກັບຂໍ້ມູນການກຳນົດຄ່າຂອງ phpMyAdmin ເພື່ອໃຊ້ງານ.

en: You have enabled two factor authentication.
lo: ທ່ານໄດ້ເປີດໃຊ້ການຢືນຢັນຕົວຕົນສອງຊັ້ນແລ້ວ.

en: There are no recent tables.
lo: ບໍ່ມີຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ຫຼ້າສຸດ.

en: There are no favorite tables.
lo: ບໍ່ມີຕາຕະລາງທີ່ມັກ.

en: phpMyAdmin configuration storage
lo: ບ່ອນເກັບການຕັ້ງຄ່າຂອງ phpMyAdmin

en: Configuration of pmadb…
lo: ການຕັ້ງຄ່າ pmadb…

en: not OK
lo: ບໍ່ປົກກະຕິ

en: General relation features
lo: ຄຸນສົມບັດຄວາມສຳພັນທົ່ວໄປ

en: %sCreate%s a database named '%s' and setup the phpMyAdmin configuration storage there.
lo: %sສ້າງ%s ຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີຊື່ວ່າ '%s' ແລະ ຕັ້ງຄ່າບ່ອນເກັບການຕັ້ງຄ່າ phpMyAdmin ຢູ່ທີ່ນັ້ນ.

en: %sCreate%s the phpMyAdmin configuration storage in the current database.
lo: %sສ້າງ%s ບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການກຳນົດຄ່າ phpMyAdmin ໃນຖານຂໍ້ມູນປັດຈຸບັນ.

en: %sCreate%s missing phpMyAdmin configuration storage tables.
lo: %sສ້າງ%s ຕາຕະລາງບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນການກຳນົດຄ່າ phpMyAdmin ທີ່ຍັງຂາດຢູ່.

[ctx: Correctly working]
en: OK
lo: ປົກກະຕິ (OK)

en: General relation features:
lo: ຄຸນສົມບັດຄວາມສຳພັນທົ່ວໄປ:

en: Enabled
lo: ເປີດໃຊ້ງານແລ້ວ

en: Display features:
lo: ຄຸນສົມບັດການສະແດງຜົນ:

en: Designer and creation of PDFs:
lo: ຕົວອອກແບບ ແລະ ການສ້າງ PDF:

en: Displaying column comments:
lo: ສະແດງຄຳອະທິບາຍຄໍລຳ:

en: Browser transformation:
lo: ການແປງຮູບແບບສຳລັບບຣາວເຊີ:

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
lo: ກະລຸນາເບິ່ງເອກະສານແນະນຳກ່ຽວກັບວິທີອັບເດດຕາຕະລາງ column_info ຂອງເຈົ້າ.

en: Bookmarked SQL query:
lo: Query SQL ທີ່ບັນທຶກໄວ້:

en: SQL history:
lo: ປະຫວັດ SQL:

en: Persistent recently used tables:
lo: ຕາຕະລາງທີ່ໃຊ້ຫຼ້າສຸດແບບຖາວອນ:

en: Persistent favorite tables:
lo: ຕາຕະລາງທີ່ຊື່ນຊອບແບບຖາວອນ:

en: Persistent tables' UI preferences:
lo: ການຕັ້ງຄ່າ UI ຂອງຕາຕະລາງແບບຖາວອນ:

en: Tracking:
lo: ການຕິດຕາມ:

en: User preferences:
lo: ການຕັ້ງຄ່າສ່ວນຕົວຂອງຜູ້ໃຊ້:

en: Configurable menus:
lo: ເມນູທີ່ຕັ້ງຄ່າໄດ້:

en: Hide/show navigation items:
lo: ຊ່ອນ/ສະແດງ ລາຍການໃນແຖບນຳທາງ:

en: Saving Query-By-Example searches:
lo: ບັນທຶກການຄົ້ນຫາແບບ Query-By-Example:

en: Managing central list of columns:
lo: ຈັດການລາຍການຄໍລຳສ່ວນກາງ:

en: Remembering designer settings:
lo: ຈົດຈຳການຕັ້ງຄ່າຕົວອອກແບບ:

en: Saving export templates:
lo: ບັນທຶກແທມເພລດການສົ່ງອອກ:

en: Quick steps to set up advanced features:
lo: ຂັ້ນຕອນດ່ວນເພື່ອຕັ້ງຄ່າຄຸນສົມບັດຂັ້ນສູງ:

en: Create the needed tables with the <code>%screate_tables.sql</code>.
lo: ສ້າງຕາຕະລາງທີ່ຈຳເປັນດ້ວຍ <code>%screate_tables.sql</code>.

en: Create a pma user and give access to these tables.
lo: ສ້າງຜູ້ໃຊ້ pma ແລະ ໃຫ້ສິດເຂົ້າເຖິງຕາຕະລາງເຫຼົ່ານີ້.

en: Enable advanced features in configuration file (<code>config.inc.php</code>), for example by starting from <code>config.sample.inc.php</code>.
lo: ເປີດໃຊ້ຄຸນສົມບັດຂັ້ນສູງໃນໄຟລ໌ກຳນົດຄ່າ (<code>config.inc.php</code>), ຕົວຢ່າງໂດຍເລີ່ມຈາກ <code>config.sample.inc.php</code>.

en: Re-login to phpMyAdmin to load the updated configuration file.
lo: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ phpMyAdmin ຄືນໃໝ່ເພື່ອໂຫຼດໄຟລ໌ກຳນົດຄ່າທີ່ອັບເດດແລ້ວ.

en: Select binary log to view
lo: ເລືອກ Binary log ເພື່ອເບິ່ງ

en: Truncate shown queries
lo: ຕັດການສະແດງຜົນຄຳສັ່ງຄິວຣີ

en: Show full queries
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງຄິວຣີແບບເຕັມ

en: Log name
lo: ຊື່ລັອກ (Log)

en: Position
lo: ຕຳແໜ່ງ

en: Server ID
lo: ID ຂອງເຊີເວີ

en: Original position
lo: ຕຳແໜ່ງເດີມ

en: Information
lo: ຂໍ້ມູນ

en: Character sets and collations
lo: ຊຸດຕົວອັກສອນ ແລະ ການຈັດລຽງ

[ctx: The collation is the default one]
en: default
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Databases statistics
lo: ສະຖິຕິຂອງຖານຂໍ້ມູນ

en: Create database
lo: ສ້າງຖານຂໍ້ມູນ

en: No privileges to create databases
lo: ບໍ່ມີສິດໃນການສ້າງຖານຂໍ້ມູນ

en: Primary replication
lo: ການສຳເນົາຂໍ້ມູນແບບຫຼັກ (Primary)

en: Replica replication
lo: ການສຳເນົາຂໍ້ມູນແບບສຳເນົາ (Replica)

en: Jump to database '%s'
lo: ໄປທີ່ຖານຂໍ້ມູນ '%s'

en: Check privileges for database "%s".
lo: ກວດສອບສິດສຳລັບຖານຂໍ້ມູນ "%s".

en: Check privileges
lo: ກວດສອບສິດ

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
lo: ໝາຍເຫດ: ການເປີດໃຊ້ສະຖິຕິຖານຂໍ້ມູນຢູ່ທີ່ນີ້ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດການຮັບສົ່ງຂໍ້ມູນຢ່າງໜັກໜ່ວງລະຫວ່າງເວັບເຊີເວີ ແລະ ເຊີເວີ MySQL.

en: Enable statistics
lo: ເປີດໃຊ້ສະຖິຕິ

en: No databases
lo: ບໍ່ມີຖານຂໍ້ມູນ

en: Storage engines
lo: ເຄື່ອງຈັກຈັດເກັບຂໍ້ມູນ (Storage engines)

en: Storage Engine
lo: ເອນຈິນການເກັບຂໍ້ມູນ (Storage Engine)

en: Unknown storage engine.
lo: ບໍ່ຮູ້ຈັກເຄື່ອງຈັກໃນການເກັບຂໍ້ມູນນີ້.

en: @SERVER@ will become the server name.
lo: @SERVER@ ຈະກາຍເປັນຊື່ເຊີເວີ.

en: Exporting databases from the current server
lo: ກຳລັງສົ່ງອອກຖານຂໍ້ມູນຈາກເຊີເວີປະຈຸບັນ

en: Importing into the current server
lo: ກຳລັງນຳເຂົ້າໄປຫາເຊີເວີປັດຈຸບັນ

en: Plugin
lo: ປລັກອິນ (Plugin)

en: Version
lo: ເວີຊັນ

en: Author
lo: ຜູ້ຂຽນ

en: inactive
lo: ບໍ່ມີການເຄື່ອນໄຫວ

en: disabled
lo: ປິດໃຊ້ງານແລ້ວ

en: deleting
lo: ກຳລັງລຶບ

en: deleted
lo: ລຶບແລ້ວ

en: Database for user account
lo: ຖານຂໍ້ມູນສຳລັບບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Create database with same name and grant all privileges.
lo: ສ້າງຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີຊື່ດຽວກັນ ແລະ ໃຫ້ສິດທັງໝົດ.

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
lo: ໃຫ້ສິດທັງໝົດໃນຊື່ແບບ Wildcard (ຊື່ຜູ້ໃຊ້\_%).

en: Grant all privileges on database %s.
lo: ໃຫ້ສິດທັງໝົດໃນຖານຂໍ້ມູນ %s.

en: No Password
lo: ບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານ

en: Enter:
lo: ໃສ່:

[ctx: Password strength]
en: Strength:
lo: ຄວາມແຂງແກ່ນ:

en: Re-type:
lo: ໃສ່ຄືນໃໝ່:

en: Password Hashing:
lo: ການເຮັດ Hash ລະຫັດຜ່ານ:

en: This method requires using an '<i>SSL connection</i>' or an '<i>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</i>'; while connecting to the server.
lo: ວິທີນີ້ຕ້ອງການການເຊື່ອມຕໍ່ແບບ '<i>SSL</i>' ຫຼື '<i>RSA</i>'.

en: User group:
lo: ກຸ່ມຜູ້ໃຊ້:

en: Edit privileges:
lo: ແກ້ໄຂສິດ:

en: User account
lo: ບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Note: You are attempting to edit privileges of the user with which you are currently logged in.
lo: ໝາຍເຫດ: ທ່ານກຳລັງພະຍາຍາມແກ້ໄຂສິດຂອງຜູ້ໃຊ້ທີ່ທ່ານກຳລັງໃຊ້ເຂົ້າສູ່ລະບົບໃນຕອນນີ້.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
lo: ໝາຍເຫດ: ຊື່ສິດການໃຊ້ງານຂອງ MySQL ຈະເປັນພາສາອັງກິດ.

en: Allows user to give to other users or remove from other users privileges that user possess on this routine.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ໃຫ້ສິດ ຫຼື ຖອນສິດທີ່ຕົນເອງມີໃນ Routine ນີ້ໃຫ້ກັບຜູ້ໃຊ້ອື່ນ.

en: Allows altering and dropping this routine.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂ ແລະ ລຶບ Routine ນີ້.

en: Allows executing this routine.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ປະມວນຜົນ Routine ນີ້.

en: Pagination of user accounts
lo: ການແບ່ງໜ້າຂອງບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Login Information
lo: ຂໍ້ມູນການເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: User name:
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້:

en: Any user
lo: ຜູ້ໃຊ້ໃດກໍໄດ້

en: Use text field
lo: ໃຊ້ຊ່ອງປ້ອນຂໍ້ຄວາມ

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
lo: ມີບັນຊີທີ່ມີຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ຢູ່ແລ້ວ ແຕ່ອາດຈະເປັນຄົນລະ Host.

en: Host name:
lo: ຊື່ໂຮສ (Host name):

en: Any host
lo: ໂຮສໃດກໍໄດ້ (%)

en: Local
lo: ພາຍໃນເຄື່ອງ (Local)

en: This host
lo: ໂຮສນີ້

en: Use host table
lo: ໃຊ້ຕາຕະລາງໂຮສ

en: When Host table is used, this field is ignored and values stored in Host table are used instead.
lo: ເມື່ອໃຊ້ຕາຕະລາງ Host, ຊ່ອງນີ້ຈະຖືກລະເລີຍ ແລະ ຈະໃຊ້ຄ່າທີ່ເກັບໄວ້ໃນຕາຕະລາງ Host ແທນ.

en: Password
lo: ລະຫັດຜ່ານ

en: Do not change the password
lo: ບໍ່ຕ້ອງປ່ຽນລະຫັດຜ່ານ

en: No password
lo: ບໍ່ມີລະຫັດຜ່ານ

en: Re-type
lo: ພິມຄືນໃໝ່

en: Authentication plugin
lo: ປລັກອິນຢືນຢັນຕົວຕົນ

en: Password hashing method
lo: ວິທີການແຮຊລະຫັດຜ່ານ

en: This method requires using an '<em>SSL connection</em>' or an '<em>unencrypted connection that encrypts the password using RSA</em>'; while connecting to the server.
lo: ວິທີນີ້ຈຳເປັນຕ້ອງໃຊ້ '<em>ການເຊື່ອມຕໍ່ແບບ SSL</em>' ຫຼື '<em>ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ບໍ່ໄດ້ເຂົ້າລະຫັດແຕ່ມີການເຂົ້າລະຫັດຜ່ານດ້ວຍ RSA</em>' ໃນຂະນະທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີ.

en: Edit user group
lo: ແກ້ໄຂກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Column-specific privileges
lo: ສິດສະເພາະຄໍລຳ

en: Add privileges on the following database(s):
lo: ເພີ່ມສິດໃນຖານຂໍ້ມູນຕໍ່ໄປນີ້:

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
lo: ຕົວແທນ (Wildcards) % ແລະ _ ຄວນຖືກໃສ່ເຄື່ອງໝາຍ \ ນຳໜ້າເພື່ອໃຊ້ເປັນຕົວອັກສອນປົກກະຕິ.

en: Add privileges on the following table:
lo: ເພີ່ມສິດໃນຕາຕະລາງຕໍ່ໄປນີ້:

en: Add privileges on the following routine:
lo: ເພີ່ມສິດໃນຣູທີນຕໍ່ໄປນີ້:

[ctx: None privileges]
en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: Allows user to give to other users or remove from other users the privileges that user possess yourself.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ໃຫ້ສິດ ຫຼື ຖອນສິດທີ່ຕົນເອງມີໃຫ້ກັບຜູ້ໃຊ້ອື່ນ.

en: Global privileges
lo: ສິດລະດັບ Global

en: Administration
lo: ການດູແລລະບົບ

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ ແລະ ສິດໄດ້ໂດຍບໍ່ຕ້ອງໂຫຼດຕາຕະລາງສິດໃໝ່.

en: Allows creating foreign key relations.
lo: ອະນຸຍາດໃຫ້ສ້າງຄວາມສຳພັນແບບຄີນອກ (Foreign key).

en: Not used on MariaDB.
lo: ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ໃນ MariaDB.

en: Not used for this MySQL version.
lo: ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ສຳລັບ MySQL ເວີຊັນນີ້.

en: Resource limits
lo: ການຈຳກັດຊັບພະຍາກອນ

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
lo: ໝາຍເຫດ: ການຕັ້ງຄ່າເຫຼົ່ານີ້ເປັນ 0 (ສູນ) ແມ່ນການຍົກເລີກການຈຳກັດ.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
lo: ຈຳກັດຈຳນວນ Query ທີ່ຜູ້ໃຊ້ສາມາດສົ່ງໄປຍັງເຊີເວີຕໍ່ຊົ່ວໂມງ.

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
lo: ຈຳກັດຈຳນວນຄຳສັ່ງທີ່ແກ້ໄຂຕາຕະລາງ ຫຼື ຖານຂໍ້ມູນທີ່ຜູ້ໃຊ້ສາມາດປະມວນຜົນໄດ້ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
lo: ຈຳກັດຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ໃໝ່ທີ່ຜູ້ໃຊ້ສາມາດເປີດໄດ້ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
lo: ຈຳກັດຈຳນວນການເຊື່ອມຕໍ່ພ້ອມກັນທີ່ຜູ້ໃຊ້ສາມາດມີໄດ້.

en: Does not require SSL-encrypted connections.
lo: ບໍ່ຕ້ອງໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຂົ້າລະຫັດ SSL.

en: Requires SSL-encrypted connections.
lo: ຕ້ອງໃຊ້ການເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຂົ້າລະຫັດ SSL.

en: Requires a valid X509 certificate.
lo: ຕ້ອງໃຊ້ໃບຢັ້ງຢືນ X509 ທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Requires that a specific cipher method be used for a connection.
lo: ຕ້ອງໃຊ້ວິທີການເຂົ້າລະຫັດ (Cipher) ທີ່ກຳນົດສຳລັບການເຊື່ອມຕໍ່.

en: Requires that a valid X509 certificate issued by this CA be presented.
lo: ຕ້ອງໃຊ້ໃບຢັ້ງຢືນ X509 ທີ່ຖືກຕ້ອງທີ່ອອກໂດຍ CA ນີ້.

en: Requires that a valid X509 certificate with this subject be presented.
lo: ຕ້ອງໃຊ້ໃບຢັ້ງຢືນ X509 ທີ່ຖືກຕ້ອງທີ່ມີ Subject ນີ້.

en: User accounts overview
lo: ພາບລວມບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: User groups
lo: ກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: The selected user was not found in the privilege table.
lo: ບໍ່ພົບຜູ້ໃຊ້ທີ່ເລືອກໃນຕາຕະລາງສິດການໃຊ້ງານ.

en: Change login information / Copy user account
lo: ປ່ຽນຂໍ້ມູນການເຂົ້າສູ່ລະບົບ / ສຳເນົາບັນຊີຜູ້ໃຊ້

en: Create a new user account with the same privileges and …
lo: ສ້າງບັນຊີຜູ້ໃຊ້ໃໝ່ດ້ວຍສິດດຽວກັນ ແລະ …

en: … keep the old one.
lo: … ເກັບບັນຊີເກົ່າໄວ້.

en: … delete the old one from the user tables.
lo: … ລຶບບັນຊີເກົ່າອອກຈາກຕາຕະລາງຜູ້ໃຊ້.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
lo: … ຖອນສິດທັງໝົດຂອງບັນຊີເກົ່າແລ້ວຈຶ່ງລຶບອອກ.

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
lo: … ລຶບບັນຊີເກົ່າອອກຈາກຕາຕະລາງຜູ້ໃຊ້ ແລ້ວໂຫຼດສິດໃໝ່ຫຼັງຈາກນັ້ນ.

en: User group
lo: ກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Remove selected user accounts
lo: ລຶບບັນຊີຜູ້ໃຊ້ທີ່ເລືອກ

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
lo: ຍົກເລີກສິດທັງໝົດຂອງຜູ້ໃຊ້ ແລະ ລຶບພວກເຂົາອອກພາຍຫຼັງ.

en: Drop the databases that have the same names as the users.
lo: ລຶບຖານຂໍ້ມູນທີ່ມີຊື່ຄືກັບຊື່ຜູ້ໃຊ້.

en: Save changes
lo: ບັນທຶກການປ່ຽນແປງ

en: Replica configuration
lo: ການຕັ້ງຄ່າ Replica

en: Change or reconfigure primary server
lo: ປ່ຽນ ຫຼື ຕັ້ງຄ່າເຊີເວີຫຼັກ (Primary) ໃໝ່

en: Make sure you have a unique server-id in your configuration file (my.cnf). If not, please add the following line into [mysqld] section:
lo: ກະລຸນາກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າທ່ານມີ server-id ທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນໃນໄຟລ໌ກຳນົດຄ່າ (my.cnf). ຖ້າບໍ່ມີ, ໃຫ້ເພີ່ມແຖວຕໍ່ໄປນີ້ໃນພາກສ່ວນ [mysqld]:

en: Port:
lo: ພອດ (Port):

en: This server is not configured as primary in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
lo: ເຊີເວີນີ້ຍັງບໍ່ໄດ້ຖືກຕັ້ງຄ່າເປັນເຊີເວີຫຼັກ (Primary) ໃນຂະບວນການສຳເນົາຂໍ້ມູນ. ທ່ານຕ້ອງການ %sຕັ້ງຄ່າ%s ມັນບໍ່?

en: No privileges
lo: ບໍ່ມີສິດທິ

en: Add replica replication user
lo: ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ສຳລັບການສຳເນົາຂໍ້ມູນ (Replica)

en: Use text field:
lo: ໃຊ້ຊ່ອງປ້ອນຂໍ້ຄວາມ:

en: Generate password:
lo: ສ້າງລະຫັດຜ່ານ:

en: Primary configuration
lo: ການຕັ້ງຄ່າເຊີເວີຫຼັກ (Primary)

en: This server is not configured as a primary server in a replication process. You can choose from either replicating all databases and ignoring some of them (useful if you want to replicate a majority of the databases) or you can choose to ignore all databases by default and allow only certain databases to be replicated. Please select the mode:
lo: ເຊີເວີນີ້ຍັງບໍ່ໄດ້ຖືກຕັ້ງຄ່າເປັນເຊີເວີຫຼັກ. ທ່ານສາມາດເລືອກທີ່ຈະສຳເນົາຖານຂໍ້ມູນທັງໝົດ ແລະ ລະເວັ້ນບາງອັນ, ຫຼື ລະເວັ້ນທັງໝົດ ແລະ ເລືອກສຳເນົາສະເພາະບາງຖານຂໍ້ມູນ. ກະລຸນາເລືອກໂໝດ:

en: Replicate all databases; Ignore:
lo: Replicate ທຸກຖານຂໍ້ມູນ; ຍົກເວັ້ນ:

en: Ignore all databases; Replicate:
lo: ຍົກເວັ້ນທຸກຖານຂໍ້ມູນ; Replicate ສະເພາະ:

en: Please select databases:
lo: ກະລຸນາເລືອກຖານຂໍ້ມູນ:

en: Now, add the following lines at the end of [mysqld] section in your my.cnf and please restart the MySQL server afterwards.
lo: ຕອນນີ້, ໃຫ້ເພີ່ມແຖວຕໍ່ໄປນີ້ໃສ່ທ້າຍຂອງພາກສ່ວນ [mysqld] ໃນ my.cnf ຂອງທ່ານ ແລ້ວກະລຸນາເລີ່ມ MySQL ເຊີເວີໃໝ່ຫຼັງຈາກນັ້ນ.

en: Once you restarted MySQL server, please click on Go button. Afterwards, you should see a message informing you, that this server <strong>is</strong> configured as primary.
lo: ຫຼັງຈາກຣີສະຕາດເຊີເວີ MySQL ແລ້ວ, ໃຫ້ກົດປຸ່ມ Go. ທ່ານຄວນຈະເຫັນຂໍ້ຄວາມແຈ້ງວ່າເຊີເວີນີ້ <strong>ຖືກ</strong> ຕັ້ງຄ່າເປັນເຊີເວີຫຼັກແລ້ວ.

en: This server is configured as primary in a replication process.
lo: ເຊີເວີນີ້ຖືກຕັ້ງຄ່າເປັນເຊີເວີຫຼັກໃນຂະບວນການສຳເນົາຂໍ້ມູນ.

en: Show connected replicas
lo: ສະແດງ Replica ທີ່ເຊື່ອມຕໍ່ຢູ່

en: Only replicas started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
lo: ສະເພາະ Replica ທີ່ເລີ່ມດ້ວຍຕົວເລືອກ --report-host=host_name ເທົ່ານັ້ນທີ່ຈະສະແດງໃນລາຍການນີ້.

en: Primary connection:
lo: ການເຊື່ອມຕໍ່ກັບເຊີເວີຫຼັກ (Primary):

en: Replica SQL Thread not running!
lo: Replica SQL Thread ບໍ່ເຮັດວຽກ!

en: Replica IO Thread not running!
lo: Replica IO Thread ບໍ່ເຮັດວຽກ!

en: Server is configured as replica in a replication process. Would you like to:
lo: ເຊີເວີຖືກຕັ້ງຄ່າເປັນ Replica ໃນຂະບວນການສຳເນົາຂໍ້ມູນ. ທ່ານຕ້ອງການ:

en: See replica status table
lo: ເບິ່ງຕາຕະລາງສະຖານະ Replica

en: Control replica:
lo: ຄວບຄຸມ Replica:

en: Reset replica
lo: ຣີເຊັດ Replica

en: Start SQL Thread only
lo: ເລີ່ມສະເພາະ SQL Thread

en: Stop SQL Thread only
lo: ຢຸດສະເພາະ SQL Thread

en: Start IO Thread only
lo: ເລີ່ມສະເພາະ IO Thread

en: Stop IO Thread only
lo: ຢຸດສະເພາະ IO Thread

en: Error management:
lo: ການຈັດການຂໍ້ຜິດພາດ:

en: Skipping errors might lead into unsynchronized primary and replica!
lo: ການຂ້າມຂໍ້ຜິດພາດອາດຈະເຮັດໃຫ້ຂໍ້ມູນລະຫວ່າງ Primary ແລະ Replica ບໍ່ກົງກັນ!

en: Skip current error
lo: ຂ້າມຂໍ້ຜິດພາດປັດຈຸບັນ

en: Skip next %s errors.
lo: ຂ້າມຂໍ້ຜິດພາດ %s ຖັດໄປ.

en: This server is not configured as replica in a replication process. Would you like to %sconfigure%s it?
lo: ເຊີເວີນີ້ຍັງບໍ່ໄດ້ຖືກຕັ້ງຄ່າເປັນ Replica. ທ່ານຕ້ອງການ %sຕັ້ງຄ່າ%s ມັນບໍ່?

en: Primary status
lo: ສະຖານະເຊີເວີຫຼັກ (Primary)

en: Replica status
lo: ສະຖານະ Replica

en: Variable
lo: ຕົວປ່ຽນ

en: Current server:
lo: ເຊີເວີປັດຈຸບັນ:

en: Advisor system
lo: ລະບົບທີ່ປຶກສາ

en: Not enough privilege to view the advisor.
lo: ສິດບໍ່ພຽງພໍໃນການເບິ່ງສ່ວນແນະນຳ.

en: Instructions
lo: ຄຳແນະນຳ

en: The Advisor system can provide recommendations on server variables by analyzing the server status variables.
lo: ລະບົບທີ່ປຶກສາ (Advisor) ສາມາດໃຫ້ຄຳແນະນຳກ່ຽວກັບຕົວປ່ຽນຂອງເຊີເວີ ໂດຍການວິເຄາະຕົວປ່ຽນສະຖານະຂອງເຊີເວີ.

en: Do note however that this system provides recommendations based on simple calculations and by rule of thumb which may not necessarily apply to your system.
lo: ແນວໃດກໍຕາມ, ຂໍໃຫ້ຊາບວ່າລະບົບນີ້ໃຫ້ຄຳແນະນຳໂດຍອີງໃສ່ການຄິດໄລ່ແບບງ່າຍໆ ແລະ ຫຼັກການທົ່ວໄປ ເຊິ່ງອາດຈະບໍ່ເໝາະສົມກັບລະບົບຂອງທ່ານສະເໝີໄປ.

en: Prior to changing any of the configuration, be sure to know what you are changing (by reading the documentation) and how to undo the change. Wrong tuning can have a very negative effect on performance.
lo: ກ່ອນທີ່ຈະປ່ຽນການກຳນົດຄ່າໃດໆ, ໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າທ່ານຮູ້ວ່າກຳລັງປ່ຽນຫຍັງ (ໂດຍການອ່ານເອກະສານ) ແລະ ວິທີການຍົກເລີກການປ່ຽນແປງ. ການປັບແຕ່ງທີ່ຜິດພາດສາມາດສົ່ງຜົນເສຍຕໍ່ປະສິດທິພາບຢ່າງຮຸນແຮງ.

en: The best way to tune your system would be to change only one setting at a time, observe or benchmark your database, and undo the change if there was no clearly measurable improvement.
lo: ວິທີທີ່ດີທີ່ສຸດໃນການປັບແຕ່ງລະບົບຄືການປ່ຽນແປງເທື່ອລະຢ່າງ, ສັງເກດ ຫຼື ທົດສອບປະສິດທິພາບຖານຂໍ້ມູນ, ແລ້ວຍົກເລີກການປ່ຽນແປງຫາກບໍ່ເຫັນການປັບປຸງທີ່ຊັດເຈນ.

en: Errors occurred while executing rule expressions:
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດຂະນະປະມວນຜົນເງື່ອນໄຂ (rule expressions):

en: Possible performance issues
lo: ບັນຫາປະສິດທິພາບທີ່ອາດເກີດຂຶ້ນ

en: Issue:
lo: ບັນຫາ:

en: Recommendation:
lo: ຄຳແນະນຳ:

en: Justification:
lo: ເຫດຜົນສະໜັບສະໜູນ:

en: Used variable / formula:
lo: ຕົວປ່ຽນ / ສູດທີ່ໃຊ້:

en: Test:
lo: ການທົດສອບ:

en: Query statistics
lo: ສະຖິຕິ Query

en: All status variables
lo: ຕົວປ່ຽນສະຖານະທັງໝົດ

en: Monitor
lo: ຕິດຕາມການເຮັດວຽກ (Monitor)

en: Advisor
lo: ທີ່ປຶກສາ (Advisor)

en: Start Monitor
lo: ເລີ່ມລະບົບ Monitor

en: Instructions/Setup
lo: ຄຳແນະນຳ/ການຕັ້ງຄ່າ

en: Done dragging (rearranging) charts
lo: ສຳເລັດການລາກ (ຈັດລຽງ) ແຜນພູມ

en: Add chart
lo: ເພີ່ມແຜນພູມ

en: Enable charts dragging
lo: ເປີດໃຫ້ລາກແຜນພູມໄດ້

en: Refresh rate
lo: ຄວາມຖີ່ໃນການຣີເຟຣຊ

en: %d second
lo: %d ວິນາທີ

en: %d seconds
lo: %d ວິນາທີ

en: %d minute
lo: %d ນາທີ

en: %d minutes
lo: %d ນາທີ

en: Chart columns
lo: ຄໍລຳຂອງແຜນພູມ

en: Chart arrangement
lo: ການຈັດວາງແຜນພູມ

en: The arrangement of the charts is stored to the browsers local storage. You may want to export it if you have a complicated set up.
lo: ການຈັດວາງແຜນພູມຈະຖືກເກັບໄວ້ໃນ Local storage ຂອງບຣາວເຊີ. ທ່ານອາດຈະຕ້ອງການສົ່ງອອກມັນໄວ້ ຫາກທ່ານມີການຕັ້ງຄ່າທີ່ສັບຊ້ອນ.

en: Reset to default
lo: ຄືນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Monitor Instructions
lo: ຄຳແນະນຳການຕິດຕາມ

en: The phpMyAdmin Monitor can assist you in optimizing the server configuration and track down time intensive queries. For the latter you will need to set log_output to 'TABLE' and have either the slow_query_log or general_log enabled. Note however, that the general_log produces a lot of data and increases server load by up to 15%.
lo: ລະບົບ Monitor ຂອງ phpMyAdmin ສາມາດຊ່ວຍທ່ານປັບແຕ່ງການກຳນົດຄ່າເຊີເວີ ແລະ ຕິດຕາມ Query ທີ່ໃຊ້ເວລາດົນ. ສຳລັບການຕິດຕາມ Query ທ່ານຈຳເປັນຕ້ອງຕັ້ງຄ່າ log_output ເປັນ 'TABLE' ແລະ ເປີດໃຊ້ slow_query_log ຫຼື general_log. ແນວໃດກໍຕາມ, ໃຫ້ຊາບວ່າ general_log ຈະສ້າງຂໍ້ມູນເປັນຈຳນວນຫຼາຍ ແລະ ເພີ່ມການເຮັດວຽກຂອງເຊີເວີເຖິງ 15%.

en: Using the monitor:
lo: ການໃຊ້ງານລະບົບ Monitor:

en: Your browser will refresh all displayed charts in a regular interval. You may add charts and change the refresh rate under 'Settings', or remove any chart using the cog icon on each respective chart.
lo: ບຣາວເຊີຂອງທ່ານຈະຣີເຟຣຊ (Refresh) ທຸກແຜນພູມທີ່ສະແດງໃນຊ່ວງເວລາທີ່ກຳນົດ. ທ່ານສາມາດເພີ່ມແຜນພູມ ແລະ ປ່ຽນຄວາມຖີ່ໃນການຣີເຟຣຊໄດ້ທີ່ 'ການຕັ້ງຄ່າ', ຫຼື ລຶບແຜນພູມໃດໜຶ່ງອອກໂດຍໃຊ້ໄອຄອນຮູບເຟືອງໃນແຕ່ລະແຜນພູມ.

en: To display queries from the logs, select the relevant time span on any chart by holding down the left mouse button and panning over the chart. Once confirmed, this will load a table of grouped queries, there you may click on any occurring SELECT statements to further analyze them.
lo: ເພື່ອສະແດງ Query ຈາກ Log, ໃຫ້ເລືອກຊ່ວງເວລາທີ່ຕ້ອງການໃນແຜນພູມໂດຍການຄລິກເມົ້າຊ້າຍຄ້າງໄວ້ແລ້ວລາກຜ່ານແຜນພູມ. ເມື່ອຢືນຢັນແລ້ວ, ລະບົບຈະໂຫຼດຕາຕະລາງ Query ທີ່ຈັດກຸ່ມໄວ້, ເຊິ່ງທ່ານສາມາດຄລິກທີ່ຄຳສັ່ງ SELECT ໃດໜຶ່ງເພື່ອວິເຄາະເພີ່ມເຕີມໄດ້.

en: Please note:
lo: ກະລຸນາໝາຍເຫດ:

en: Enabling the general_log may increase the server load by 5-15%. Also be aware that generating statistics from the logs is a load intensive task, so it is advisable to select only a small time span and to disable the general_log and empty its table once monitoring is not required any more.
lo: ການເປີດໃຊ້ general_log ອາດຈະເພີ່ມການເຮັດວຽກຂອງເຊີເວີ 5-15%. ນອກຈາກນີ້, ໃຫ້ຮູ້ວ່າ ການສ້າງສະຖິຕິຈາກ Log ເປັນວຽກທີ່ໃຊ້ຊັບພະຍາກອນຫຼາຍ, ດັ່ງນັ້ນຈຶ່ງແນະນຳໃຫ້ເລືອກພຽງແຕ່ຊ່ວງເວລາສັ້ນໆ ແລະ ປິດ general_log ພ້ອມທັງລຶບຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ Log ເມື່ອບໍ່ຕ້ອງການຕິດຕາມແລ້ວ.

en: Chart Title
lo: ຫົວຂໍ້ແຜນພູມ

en: Preset chart
lo: ແຜນພູມທີ່ກຳນົດໄວ້ລ່ວງໜ້າ

en: Status variable(s)
lo: ຕົວປ່ຽນສະຖານະ

en: Select series:
lo: ເລືອກຊຸດຂໍ້ມູນ (Series):

en: Commonly monitored
lo: ທີ່ນິຍົມຕິດຕາມ

en: or type variable name:
lo: ຫຼື ພິມຊື່ຕົວປ່ຽນ:

en: Display as differential value
lo: ສະແດງເປັນຄ່າຄວາມຕ່າງ (Differential)

en: Apply a divisor
lo: ໃຊ້ຕົວຫານ

en: Append unit to data values
lo: ເພີ່ມຫົວໜ່ວຍໃສ່ທ້າຍຄ່າຂໍ້ມູນ

en: Add this series
lo: ເພີ່ມຊຸດຂໍ້ມູນນີ້

en: Clear series
lo: ລ້າງຊຸດຂໍ້ມູນ

en: Series in chart:
lo: ຊຸດຂໍ້ມູນໃນແຜນພູມ:

en: Log statistics
lo: ສະຖິຕິ Log

en: Selected time range:
lo: ຊ່ວງເວລາທີ່ເລືອກ:

en: Only retrieve SELECT,INSERT,UPDATE and DELETE Statements
lo: ດຶງສະເພາະຄຳສັ່ງ SELECT, INSERT, UPDATE ແລະ DELETE

en: Remove variable data in INSERT statements for better grouping
lo: ລຶບຂໍ້ມູນຕົວປ່ຽນໃນຄຳສັ່ງ INSERT ເພື່ອການຈັດກຸ່ມທີ່ດີຂຶ້ນ

en: Choose from which log you want the statistics to be generated from.
lo: ເລືອກ Log ທີ່ທ່ານຕ້ອງການນຳມາສ້າງສະຖິຕິ.

en: Results are grouped by query text.
lo: ຜົນລັບຖືກຈັດກຸ່ມຕາມຂໍ້ຄວາມ Query.

en: Query analyzer
lo: ຕົວວິເຄາະ Query

en: Show only active
lo: ສະແດງສະເພາະທີ່ກຳລັງເຮັດວຽກ (Active)

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
lo: ໝາຍເຫດ: ການເປີດໃຊ້ການຣີເຟຣຊອັດຕະໂນມັດຢູ່ທີ່ນີ້ ອາດເຮັດໃຫ້ເກີດການຮັບສົ່ງຂໍ້ມູນຢ່າງໜັກ ລະຫວ່າງເວັບເຊີເວີ ແລະ MySQL ເຊີເວີ.

note: l10n: Questions is the name of a MySQL Status variable
en: Questions since startup:
lo: ຄຳຖາມ (Questions) ຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມລະບົບ:

en: per hour:
lo: ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ:

en: per minute:
lo: ຕໍ່ນາທີ:

en: per second:
lo: ຕໍ່ວິນາທີ:

en: Statements
lo: ຄຳສັ່ງ

note: l10n: # = Amount of queries
en: #
lo: ຈຳນວນ

en: ø per hour
lo: ø ຕໍ່ຊົ່ວໂມງ

en: Not enough privilege to view query statistics.
lo: ສິດບໍ່ພຽງພໍໃນການເບິ່ງສະຖິຕິຄຳສັ່ງ (Query).

en: Network traffic since startup: %s
lo: ປະລິມານການຮັບສົ່ງຂໍ້ມູນເຄືອຂ່າຍຕັ້ງແຕ່ເລີ່ມຕົ້ນ: %s

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
lo: MySQL ເຊີເວີນີ້ເຮັດວຽກມາແລ້ວເປັນເວລາ %1$s. ເລີ່ມຕົ້ນເມື່ອ %2$s.

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
lo: ໃນເຊີເວີທີ່ມີການໃຊ້ງານໜັກ, ຕົວນັບໄບຕ໌ (Byte counters) ອາດຈະເກີນຂີດຈຳກັດ, ດັ່ງນັ້ນສະຖິຕິທີ່ລາຍງານໂດຍ MySQL ເຊີເວີອາດຈະບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> and <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
lo: ເຊີເວີ MySQL ນີ້ເຮັດວຽກເປັນ <b>ເຄື່ອງຫຼັກ</b> ແລະ <b>ເຄື່ອງສຳຮອງ</b> ໃນຂະບວນການ <b>ເຮັດຊຳ້ຂໍ້ມູນ</b>.

en: This MySQL server works as <b>primary</b> in <b>replication</b> process.
lo: ເຊີເວີ MySQL ນີ້ເຮັດວຽກເປັນ <b>ເຄື່ອງຫຼັກ</b> ໃນຂະບວນການ <b>ເຮັດຊຳ້ຂໍ້ມູນ</b>.

en: This MySQL server works as <b>replica</b> in <b>replication</b> process.
lo: ເຊີເວີ MySQL ນີ້ ເຮັດໜ້າທີ່ເປັນ <b>ຕົວສຳເນົາ</b> ໃນຂະບວນການ <b>ການເຮັດສຳເນົາ</b>.

en: Replication status
lo: ສະຖານະ Replication

en: Not enough privilege to view server status.
lo: ສິດບໍ່ພຽງພໍໃນການເບິ່ງສະຖານະເຊີເວີ.

en: Show only alert values
lo: ສະແດງສະເພາະຄ່າທີ່ຄວນລະວັງ (Alert)

en: Filter by category…
lo: ຕອງຕາມໝວດໝູ່…

en: Show unformatted values
lo: ສະແດງຄ່າແບບບໍ່ໄດ້ຈັດຮູບແບບ

en: Related links:
lo: ລິ້ງທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ:

en: Not enough privilege to view status variables.
lo: ສິດບໍ່ພຽງພໍໃນການເບິ່ງຕົວປ່ຽນສະຖານະ.

en: Add user group
lo: ເພີ່ມກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Edit user group: '%s'
lo: ແກ້ໄຂກຸ່ມຜູ້ໃຊ້: '%s'

en: User group menu assignments
lo: ການກຳນົດເມນູໃຫ້ກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Group name:
lo: ຊື່ກຸ່ມ:

en: Server level tabs
lo: ແຖບລະດັບເຊີເວີ

en: Database level tabs
lo: ແຖບລະດັບຖານຂໍ້ມູນ

en: Table level tabs
lo: ແຖບລະດັບຕາຕະລາງ

en: Delete user group
lo: ລຶບກຸ່ມຜູ້ໃຊ້

en: Users of '%s' user group
lo: ຜູ້ໃຊ້ໃນກຸ່ມ '%s'

en: No users were found belonging to this user group.
lo: ບໍ່ພົບຜູ້ໃຊ້ທີ່ຢູ່ໃນກຸ່ມນີ້.

en: Server variables and settings
lo: ຕົວປ່ຽນ ແລະ ການຕັ້ງຄ່າຂອງເຊີເວີ

en: This is a read-only variable and can not be edited
lo: ນີ້ແມ່ນຕົວປ່ຽນສຳລັບອ່ານຢ່າງດຽວ ແລະ ບໍ່ສາມາດແກ້ໄຂໄດ້

en: Session value
lo: ຄ່າໃນເຊດຊັນ (Session value)

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
lo: ບໍ່ມີສິດພຽງພໍທີ່ຈະເບິ່ງຕົວປ່ຽນ ແລະ ການຕັ້ງຄ່າຂອງເຊີເວີ. %s

en: Overview
lo: ພາບຮວມ

en: Configuration file
lo: ໄຟລ໌ການກຳນົດຄ່າ

en: Generated configuration file
lo: ໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າທີ່ສ້າງຂຶ້ນ

en: Download
lo: ດາວໂຫຼດ

en: Submitted form contains errors
lo: ຟອມທີ່ສົ່ງມາມີຂໍ້ຜິດພາດ

en: Try to revert erroneous fields to their default values
lo: ພະຍາຍາມປ່ຽນຟິວ (Field) ທີ່ມີຂໍ້ຜິດພາດກັບໄປເປັນຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Ignore errors
lo: ລະເລີຍຂໍ້ຜິດພາດ

en: Show form
lo: ສະແດງຟອມ

en: Show hidden messages
lo: ສະແດງຂໍ້ຄວາມທີ່ຖືກເຊື່ອງໄວ້

en: There are no configured servers
lo: ບໍ່ມີເຊີເວີທີ່ຖືກຕັ້ງຄ່າໄວ້

en: New server
lo: ເຊີເວີໃໝ່

en: Default language
lo: ພາສາເລີ່ມຕົ້ນ

en: Default server
lo: ເຊີເວີເລີ່ມຕົ້ນ

en: let the user choose
lo: ໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ເລືອກເອງ

en: - none -
lo: - ບໍ່ມີ -

en: End of line
lo: ສິ້ນສຸດແຖວ

en: Display
lo: ສະແດງຜົນ

en: phpMyAdmin homepage
lo: ໜ້າທຳອິດຂອງ phpMyAdmin

en: Donate
lo: ບໍລິຈາກ

en: Check for latest version
lo: ກວດສອບເວີຊັນໃໝ່ລ່າສຸດ

en: Edit server
lo: ແກ້ໄຂເຊີເວີ

en: Add a new server
lo: ເພີ່ມເຊີເວີໃໝ່

en: Something went wrong.
lo: ເກີດບາງຢ່າງຜິດພາດ.

en: Bookmark this SQL query
lo: ບຸກມາກຄຳສັ່ງ SQL ນີ້

en: Label:
lo: ປ້າຍຊື່:

en: Let every user access this bookmark
lo: ໃຫ້ຜູ້ໃຊ້ທຸກຄົນເຂົ້າເຖິງບຸກມາກນີ້ໄດ້

en: Detailed profile
lo: ລາຍລະອຽດ Profile

en: State
lo: ສະຖານະ

en: Summary by state
lo: ສະຫຼຸບຕາມສະຖານະ

en: Total Time
lo: ເວລາທັງໝົດ

en: % Time
lo: % ເວລາ

en: Calls
lo: ການເອີ້ນໃຊ້

en: ø Time
lo: ເວລາສະເລ່ຍ

en: Get auto-saved query
lo: ດຶງຂໍ້ມູນຄຳສັ່ງທີ່ບັນທຶກໄວ້ອັດຕະໂນມັດ

note: l10n: Bind parameters in the SQL query using :parameterName format
en: Bind parameters
lo: ເຊື່ອມຕໍ່ພາລາມິເຕີ

en: Bookmark this SQL query:
lo: ບຸກມາກຄຳສັ່ງ SQL ນີ້:

en: Replace existing bookmark of same name
lo: ຂຽນທັບບຸກມາກທີ່ມີຊື່ດຽວກັນ

en: Delimiter
lo: ຕົວຂັ້ນ

en: Show this query here again
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງນີ້ຢູ່ບ່ອນນີ້ອີກຄັ້ງ

en: Rollback when finished
lo: ຍົກເລີກການປ່ຽນແປງ (Rollback) ເມື່ອສຳເລັດ

en: Bookmarked SQL query
lo: ຄຳສັ່ງ SQL ທີ່ບັນທຶກໄວ້ (Bookmark)

en: Bookmark:
lo: ບຸກມາກ:

en: shared
lo: ແບ່ງປັນແລ້ວ

en: View only
lo: ເບິ່ງໄດ້ຢ່າງດຽວ

en: Use this value
lo: ໃຊ້ຄ່ານີ້

en: Chart type
lo: ປະເພດແຜນພູມ

[ctx: Chart type]
en: Bar
lo: ແຜນພູມແທ່ງ (ແນວນອນ)

[ctx: Chart type]
en: Column
lo: ແຜນພູມແທ່ງ (ແນວຕັ້ງ)

[ctx: Chart type]
en: Line
lo: ແຜນພູມເສັ້ນ

[ctx: Chart type]
en: Spline
lo: ແຜນພູມເສັ້ນໂຄ້ງ (Spline)

[ctx: Chart type]
en: Area
lo: ແຜນພູມພື້ນທີ່

[ctx: Chart type]
en: Pie
lo: ແຜນພູມຮູບວົງມົນ (Pie)

[ctx: Chart type]
en: Timeline
lo: ແຜນພູມເສັ້ນເວລາ

[ctx: Chart type]
en: Scatter
lo: ແຜນພູມການກະຈາຍ

en: Stacked
lo: ແບບຊ້ອນກັນ

en: Chart title:
lo: ຫົວຂໍ້ແຜນພູມ:

en: X-Axis:
lo: ແກນ X:

en: Series:
lo: ຊຸດຂໍ້ມູນ (Series):

en: X-Axis label:
lo: ປ້າຍຊື່ແກນ X:

en: X Values
lo: ຄ່າແກນ X

en: Y-Axis label:
lo: ປ້າຍຊື່ແກນ Y:

en: Y Values
lo: ຄ່າແກນ Y

en: Series names are in a column
lo: ຊື່ຊຸດຂໍ້ມູນຢູ່ໃນຄໍລຳ

en: Series column:
lo: ຄໍລຳຂອງຊຸດຂໍ້ມູນ:

en: Value Column:
lo: ຄໍລຳຂອງຄ່າ:

en: Save chart as image
lo: ບັນທຶກແຜນພູມເປັນຮູບພາບ

en: @SERVER@ will become the server name, @DATABASE@ will become the database name and @TABLE@ will become the table name.
lo: @SERVER@ ຈະກາຍເປັນຊື່ເຊີເວີ, @DATABASE@ ຈະກາຍເປັນຊື່ຖານຂໍ້ມູນ ແລະ @TABLE@ ຈະກາຍເປັນຊື່ຕາຕະລາງ.

en: Exporting rows from "%s" table
lo: ກຳລັງສົ່ງອອກແຖວຂໍ້ມູນຈາກຕາຕະລາງ "%s"

en: Table search
lo: ການຄົ້ນຫາຕາຕະລາງ

en: Zoom search
lo: ຄົ້ນຫາແບບຊູມ

en: Find and replace
lo: ຄົ້ນຫາ ແລະ ແທນທີ່

en: Replace with:
lo: ແທນທີ່ດ້ວຍ:

en: Use regular expression
lo: ໃຊ້ Regular Expression

en: Find and replace - preview
lo: ຄົ້ນຫາ ແລະ ແທນທີ່ - ສະແດງຕົວຢ່າງ

en: Original string
lo: ຂໍ້ຄວາມຕົ້ນສະບັບ

en: Replaced string
lo: ຂໍ້ຄວາມທີ່ຖືກແທນທີ່

en: Replace
lo: ແທນທີ່

en: Display GIS Visualization
lo: ສະແດງຜົນພາບ GIS

en: Label column
lo: ຄໍລຳປ້າຍຊື່

en: -- None --
lo: -- ບໍ່ມີ --

en: Spatial column
lo: ຄໍລຳທາງພູມສາດ

en: Importing into the table "%s"
lo: ກຳລັງນຳເຂົ້າໄປຫາຕາຕະລາງ "%s"

en: Index name:
lo: ຊື່ດັດສະນີ:

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
lo: "PRIMARY" <b>ຕ້ອງ</b> ເປັນຊື່ຂອງ ແລະ <b>ເປັນພຽງ</b> ຊື່ຂອງຄີຫຼັກ (Primary key) ເທົັ້ນັ້ນ!

en: Index choice:
lo: ທາງເລືອກດັດສະນີ:

en: Advanced options
lo: ຕົວເລືອກຂັ້ນສູງ

en: Key block size:
lo: ຂະໜາດບລັອກຂອງຄີ:

en: Index type:
lo: ປະເພດດັດສະນີ:

en: Parser:
lo: ຕົວວິເຄາະ (Parser):

en: Comment:
lo: ຄຳອະທິບາຍ:

en: Drag to reorder
lo: ລາກເພື່ອຈັດລຽງໃໝ່

en: Insert as new row
lo: ແຊກເປັນແຖວໃໝ່

en: Insert as new row and ignore errors
lo: ແຊກເປັນແຖວໃໝ່ ແລະ ບໍ່ສົນໃຈຂໍ້ຜິດພາດ

en: Show insert query
lo: ສະແດງຄຳສັ່ງແຊກ (Insert query)

en: and then
lo: ແລະ ຫຼັງຈາກນັ້ນ

en: Go back to previous page
lo: ກັບຄືນໄປໜ້າກ່ອນໜ້ານີ້

en: Insert another new row
lo: ແຊກແຖວໃໝ່ອີກແຖວໜຶ່ງ

en: Go back to this page
lo: ກັບຄືນມາໜ້ານີ້

en: Edit next row
lo: ແກ້ໄຂແຖວຖັດໄປ

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
lo: ໃຊ້ປຸ່ມ TAB ເພື່ອຍ້າຍຈາກຄ່າໜຶ່ງໄປຫາອີກຄ່າໜຶ່ງ, ຫຼື CTRL+ລູກສອນ ເພື່ອຍ້າຍໄປບ່ອນໃດກໍໄດ້.

en: Binary
lo: ໄບນາຣີ (Binary)

en: Use the NULL value for this column.
lo: ໃຊ້ຄ່າ NULL ສຳລັບຄໍລຳນີ້.

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
lo: ເນື່ອງຈາກຄວາມຍາວ,<br> ຄໍລຳນີ້ອາດຈະແກ້ໄຂບໍ່ໄດ້.

en: Binary - do not edit
lo: ໄບນາຣີ - ຫ້າມແກ້ໄຂ

en: Edit/Insert
lo: ແກ້ໄຂ/ແຊກ (Insert)

en: Continue insertion with %s rows
lo: ສືບຕໍ່ການເພີ່ມຂໍ້ມູນດ້ວຍ %s ແຖວ

en: Checksum
lo: ການກວດສອບຜົນລວມ (Checksum)

en: Alter table order by
lo: ປ່ຽນແປງການຈັດລຽງຕາຕະລາງໂດຍ

[ctx: Alter table order by a single field.]
en: (singly)
lo: (ແບບດ່ຽວ)

en: Move table to (database.table)
lo: ຍ້າຍຕາຕະລາງໄປຍັງ (database.table)

en: Table options
lo: ຕົວເລືອກຕາຕະລາງ

en: Rename table to
lo: ປ່ຽນຊື່ຕາຕະລາງເປັນ

en: Table comments
lo: ຄຳອະທິບາຍຕາຕະລາງ

en: Change all column collations
lo: ປ່ຽນການຈັດລຽງ (Collations) ຂອງທຸກຄໍລຳ

en: Copy table to (database.table)
lo: ສຳເນົາຕາຕະລາງໄປຍັງ (database.table)

en: Switch to copied table
lo: ປ່ຽນໄປໃຊ້ຕາຕະລາງທີ່ສຳເນົາແລ້ວ

en: Defragment table
lo: ຈັດລຽງຂໍ້ມູນຕາຕະລາງ (Defragment)

en: Table %s has been flushed.
lo: ຕາຕະລາງ %s ໄດ້ຖືກລ້າງຂໍ້ມູນຄ້າງ (Flush) ແລ້ວ.

en: Flush the table (FLUSH)
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນຕາຕະລາງ (FLUSH)

en: Empty the table (TRUNCATE)
lo: ລ້າງຂໍ້ມູນໃນຕາຕະລາງ (TRUNCATE)

en: Empty the table (DELETE FROM)
lo: ລຶບຂໍ້ມູນທັງໝົດໃນຕາຕະລາງ (DELETE FROM)

en: Delete the table (DROP)
lo: ລຶບຕາຕະລາງ (DROP)

en: Partition maintenance
lo: ການບຳລຸງຮັກສາພາທິຊັນ (Partition)

en: Remove partitioning
lo: ລຶບການແບ່ງພາທິຊັນອອກ

en: Check referential integrity
lo: ກວດສອບຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງການອ້າງອີງ (Referential integrity)

en: Rename view to
lo: ປ່ຽນຊື່ View ເປັນ

en: Delete the view (DROP)
lo: ລຶບ View (DROP)

en: Relation view
lo: ມຸມມອງຄວາມສຳພັນ (Relation view)

en: Analyze partition
lo: ວິເຄາະພາທິຊັນ

en: Check partition
lo: ກວດສອບພາທິຊັນ

en: Drop partition
lo: ລຶບພາທິຊັນ

en: Optimize partition
lo: ປັບແຕ່ງພາທິຊັນໃຫ້ດີທີ່ສຸດ (Optimize)

en: Rebuild partition
lo: ສ້າງພາທິຊັນໃໝ່ (Rebuild)

en: Repair partition
lo: ສ້ອມແປງພາທິຊັນ

en: Truncate partition
lo: ລຶບຂໍ້ມູນໃນພາທິຊັນ (Truncate)

en: table-specific
lo: ສະເພາະຕາຕະລາງ

en: Foreign key constraints
lo: ຂໍ້ຈຳກັດກະແຈນອກ

en: Actions
lo: ການດຳເນີນການ

en: Constraint properties
lo: ຄຸນສົມບັດຂອງຂໍ້ກຳນົດ

en: Creating a foreign key over a non-indexed column would automatically create an index on it. Alternatively, you can define an index below, before creating the foreign key.
lo: ການສ້າງຄີຕ່າງປະເທດໃນຄໍລຳທີ່ບໍ່ມີດັດສະນີຈະເປັນການສ້າງດັດສະນີໃຫ້ມັນໂດຍອັດຕະໂນມັດ. ຫຼືອີກທາງເລືອກໜຶ່ງ, ທ່ານສາມາດກຳນົດດັດສະນີໄວ້ຂ້າງລຸ່ມກ່ອນຈະສ້າງຄີຕ່າງປະເທດ.

en: Only columns with index will be displayed. You can define an index below.
lo: ຈະສະແດງສະເພາະຄໍລຳທີ່ມີດັດສະນີເທົ່ານັ້ນ. ທ່ານສາມາດກຳນົດດັດສະນີໄດ້ຢູ່ຂ້າງລຸ່ມ.

en: Foreign key constraint
lo: ຂໍ້ຈຳກັດກະແຈນອກ

en: + Add constraint
lo: + ເພີ່ມຂໍ້ກຳນົດ

en: Internal relationships
lo: ການພົວພັນພາຍໃນ

en: Internal relation
lo: ການພົວພັນພາຍໃນ

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
lo: ການພົວພັນພາຍໃນແມ່ນບໍ່ຈຳເປັນ ເມື່ອມີການພົວພັນແບບ FOREIGN KEY ທີ່ກົງກັນຢູ່ແລ້ວ.

en: Choose column to display:
lo: ເລືອກຄໍລຳທີ່ຈະສະແດງຜົນ:

en: Foreign key constraint %s has been dropped
lo: ຂໍ້ກຳນົດຄີນອກ (Foreign key) %s ຖືກລຶບແລ້ວ

en: Constraint name
lo: ຊື່ຂໍ້ກຳນົດ (Constraint)

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
lo: ຄົ້ນຫາຕາມຕົວຢ່າງ (Query by example) (ຕົວແທນ: "%")

en: Select columns (at least one):
lo: ເລືອກຄໍລຳ (ຢ່າງໜ້ອຍໜຶ່ງຄໍລຳ):

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
lo: ເພີ່ມເງື່ອນໄຂການຄົ້ນຫາ (ພາຍໃຕ້ຄຳສັ່ງ "where"):

en: Number of rows per page
lo: ຈຳນວນແຖວຕໍ່ໜ້າ

en: Display order:
lo: ລຳດັບການສະແດງຜົນ:

en: Range search
lo: ຄົ້ນຫາແບບຊ່ວງຂໍ້ມູນ (Range search)

en: Minimum value:
lo: ຄ່າຕ່ຳສຸດ:

en: Maximum value:
lo: ຄ່າສູງສຸດ:

en: Start row:
lo: ເລີ່ມແຖວທີ:

en: Partitions
lo: ການແບ່ງສ່ວນ (Partitions)

en: No partitioning defined!
lo: ບໍ່ມີການກຳນົດການແບ່ງສ່ວນ (Partitioning)!

en: Partitioned by:
lo: ແບ່ງສ່ວນໂດຍ:

en: Sub partitioned by:
lo: ແບ່ງສ່ວນຍ່ອຍໂດຍ:

en: Data length
lo: ຄວາມຍາວຂໍ້ມູນ

en: Index length
lo: ຄວາມຍາວອິນເດັກ

en: Partition table
lo: ແບ່ງສ່ວນຕາຕະລາງ

en: Edit partitioning
lo: ແກ້ໄຂການແບ່ງສ່ວນ

en: Media type:
lo: ປະເພດສື່ (Media type):

[ctx: None for default]
en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: Change
lo: ປ່ຽນແປງ

en: Column %s has been dropped.
lo: ຄໍລຳ %s ຖືກລຶບຖິ້ມແລ້ວ.

en: A primary key has been added on %s.
lo: ເພີ່ມຄີຫຼັກໃສ່ %s ແລ້ວ.

en: An index has been added on %s.
lo: ເພີ່ມດັດສະນີໃສ່ %s ແລ້ວ.

en: Distinct values
lo: ຄ່າທີ່ບໍ່ຊ້ຳກັນ

en: Remove from central columns
lo: ລຶບອອກຈາກຄໍລຳສ່ວນກາງ

en: Add to central columns
lo: ເພີ່ມເຂົ້າໃນຄໍລຳສ່ວນກາງ

en: Move columns
lo: ຍ້າຍຄໍລຳ

en: Move the columns by dragging them up and down.
lo: ຍ້າຍຄໍລຳໂດຍການລາກພວກມັນຂຶ້ນ ແລະ ລົງ.

en: Edit view
lo: ແກ້ໄຂວິວ (View)

en: Propose table structure
lo: ແນະນຳໂຄງສ້າງຕາຕະລາງ

en: Normalize
lo: ເຮັດໃຫ້ນໍມາໄລເຊເຊິນ (Normalize)

en: Track view
lo: ຕິດຕາມວິວ (View)

en: Add %s column(s)
lo: ເພີ່ມ %s ຄໍລຳ

en: at beginning of table
lo: ໄວ້ທາງໜ້າສຸດຂອງຕາຕະລາງ

en: Create an index on %s columns
lo: ສ້າງອິນເດັກໃນ %s ຖັນ

en: Space usage
lo: ການໃຊ້ພື້ນທີ່

en: Effective
lo: ທີ່ມີຜົນ

en: Row statistics
lo: ສະຖິຕິຂອງແຖວ

en: static
lo: ຄົງທີ່ (static)

en: dynamic
lo: ປ່ຽນແປງໄດ້ (dynamic)

en: partitioned
lo: ມີການແບ່ງສ່ວນ (partitioned)

en: Row length
lo: ຄວາມຍາວຂອງແຖວ

en: Row size
lo: ຂະໜາດຂອງແຖວ

en: Next autoindex
lo: ຄ່າ autoindex ຖັດໄປ

en: Delete version
lo: ລຶບເວີຊັນ

en: Activate tracking for %s
lo: ເປີດການຕິດຕາມສຳລັບ %s

en: Activate now
lo: ເປີດໃຊ້ຕອນນີ້

en: Deactivate tracking for %s
lo: ປິດການຕິດຕາມສຳລັບ %s

en: Deactivate now
lo: ປິດໃຊ້ຕອນນີ້

en: Date
lo: ວັນທີ

en: Username
lo: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
lo: ຄົ້ນຫາຕາມຕົວຢ່າງ (Query by example) (ຕົວແທນ: "%") ສຳລັບສອງຄໍລຳທີ່ຕ່າງກັນ

en: Additional search criteria
lo: ເງື່ອນໄຂການຄົ້ນຫາເພີ່ມເຕີມ

en: Use this column to label each point
lo: ໃຊ້ຄໍລຳນີ້ເພື່ອຕັ້ງຊື່ໃຫ້ແຕ່ລະຈຸດ

en: Maximum rows to plot
lo: ຈຳນວນແຖວສູງສຸດທີ່ຈະສະແດງຜົນ (plot)

en: Browse/Edit the points
lo: ເບິ່ງ/ແກ້ໄຂ ຈຸດ

en: How to use
lo: ວິທີການນຳໃຊ້

en: Reset zoom
lo: ລ້າງການຊູມ

note: l10n: Show or hide the menu using the hamburger style button
en: Toggle navigation
lo: ເປີດ/ປິດ ແຖບນຳທາງ

note: l10n: Current page
en: (current)
lo: (ປະຈຸບັນ)

en: Available media types
lo: ປະເພດສື່ທີ່ມີໃຫ້ໃຊ້

en: Available browser display transformations
lo: ການແປງການສະແດງຜົນໃນບຣາວເຊີທີ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້

[ctx: for media type transformation]
en: Description
lo: ຄຳອະທິບາຍ

en: Available input transformations
lo: ການແປງການນຳເຂົ້າຂໍ້ມູນທີ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້

en: VIEW name
lo: ຊື່ ວິວ (VIEW)

en: Column names
lo: ຊື່ຄໍລຳ
