MusicBrainz - en to eo translation catalogue (91 entries)

[ctx: work_type]
en: "Motet" is a term that applies to different types of (usually unaccompanied) choral works. What exactly is a motet depends quite a bit on the period.
eo: "Motet" estas termino kui aplikas al diversaj tipoj de (ordinare malakompanita) ĥora verkaro. Kio ĝuste estas moteto multe dependas je la periodo.

[ctx: work_type]
en: "Sonata" is a general term used to describe small scale (very often solo or solo + keyboard) instrumental works, initially in baroque music.
eo: "Sonato" estas ĝenerala termino uzata por priskribi malgrandajn skalajn (tre ofte solajn aŭ solajn + klavarajn) instrumentajn verkojn, komence en baroka muziko.

[ctx: medium_format]
en: 10" Shellac
eo: 10″ ŝelakdisko

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
eo: 10″ vinildisko

[ctx: medium_format]
en: 12" LaserDisc
eo: 12″ LaserDisko

[ctx: medium_format]
en: 12" Shellac
eo: 12″ ŝelakdisko

[ctx: medium_format]
en: 12" Vinyl
eo: 12″ Vinildisko

[ctx: medium_format]
en: 3.5" Floppy Disk
eo: 3.5″ disketo

[ctx: medium_format]
en: 5.25" Floppy Disk
eo: 5.25″ disketo

[ctx: medium_format]
en: 7" Flexi-disc
eo: 7″ fleksadisko

[ctx: medium_format]
en: 7" Shellac
eo: 7″ ŝelakdisko

[ctx: medium_format]
en: 7" Vinyl
eo: 7″ vinildisko

[ctx: medium_format]
en: 8" LaserDisc
eo: 8″ LaserDisko

[ctx: medium_format]
en: 8-Track Cartridge
eo: 8-traka kartoĉo

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD
eo: 8cm KD

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD+G
eo: 8cm KD+G

[ctx: medium_format]
en: 90 rpm, vertical-cut shellac discs, produced by the Pathé label from 1906 to 1932.
eo: 90 RPM, vertikala-tranĉo ŝelako diskoj, produktis de la etikedo Pathé de 1906 al 1932

[ctx: place_type]
en: A (usually green) space kept available for recreation in an otherwise built and populated area.
eo: (Kutime verda) spaco konservita disponebla por ludtempo en alie surkonstruita kaj loĝita regiono.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Dorian
eo: A doria

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Mixolydian
eo: A mezolidia

[ctx: work_type]
en: A ballet is music composed to be used, together with a choreography, for a ballet dance production.
eo: Baleto estas muziko komponis por uso kun koregrafio por baleto danco produktado

[ctx: release_packaging]
en: A box usually containing multiple discs as part of a boxed set.
eo: Kesto, kutime enhavanta plurajn diskojn kiel parto de kestigita aro

[ctx: work_type]
en: A cantata is a vocal (often choral) composition with an instrumental (usually orchestral) accompaniment, typically in several movements.
eo: Kantato estas voĉa (ofte ĥora) komponaĵo kun instrumenta (kutime orkestra) akompano, tipe en pluraj movadoj.

[ctx: work_type]
en: A concerto is a musical work for soloist(s) accompanied by an orchestra.
eo: Konĉerto estas muzika verko por solisto(j) akompane al orkestro.

[ctx: event_type]
en: A convention, expo or trade fair is an event which is not typically orientated around music performances, but can include them as side activities.
eo: Kongreso, ekspozicio aŭ komerca foiro estas evento, kiu ne kutime orientiĝas ĉirkaŭ muzikaj prezentadoj, sed povas enhavi ilin kiel flankajn agadojn.

[ctx: release_status]
en: A give-away release or a release intended to promote an upcoming official release (e.g. pre-release versions, releases included with a magazine, versions supplied to radio DJs for air-play).
eo: Senpaga eldono aŭ eldono destinita por promocii venontan oficialan eldonon (ekz. antaŭeldonaj versioj, eldonoj enhavitaj kun revuo, versioj liveritaj al radiaj diskistoj por aera ludo).

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A major
eo: A maĵora

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A minor
eo: A minora

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat major
eo: A-bemola maĵora

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat minor
eo: A-bemola minora

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp major
eo: A-diesa maĵora

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp minor
eo: A-diesa minora

[ctx: release_group_primary_type]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: work_type]
en: Aria
eo: Ario

[ctx: alias_type]
en: Artist name
eo: Artistnomo

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Audiobook
eo: Aŭdlibro

[ctx: work_type]
en: Ballet
eo: Baleto

[ctx: medium_format]
en: Betamax
eo: Betamakso

[ctx: medium_format]
en: CD
eo: KD

[ctx: medium_format]
en: CD-R
eo: KD-R

[ctx: work_type]
en: Cantata
eo: Kantato

[ctx: release_packaging]
en: Cardboard/Paper Sleeve
eo: Kartona aŭ Papera Maniko

[ctx: medium_format]
en: Cartridge
eo: Kartoĉo

[ctx: medium_format]
en: Cassette
eo: Sonkasedo

[ctx: area_type]
en: City
eo: Urbo

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Compilation
eo: Kompilaĵo

[ctx: work_type]
en: Concerto
eo: Konĉerto

[ctx: area_type]
en: Country
eo: Lando

[ctx: label_type]
en: Distributor
eo: Distribuejo

[ctx: gender]
en: Female
eo: Virina

[ctx: artist_type]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: medium_format]
en: HDCD
eo: HDKD

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Interview
eo: Intervjuo

[ctx: alias_type]
en: Label name
eo: Etikedonomo

[ctx: medium_format]
en: LaserDisc
eo: LaserDisko

[ctx: alias_type]
en: Legal name
eo: Leĝanomo

[ctx: gender]
en: Male
eo: Vira

[ctx: medium_format]
en: MiniDisc
eo: EtDisko

[ctx: release_packaging]
en: None
eo: Neniu

[ctx: release_status]
en: Official
eo: Ofica

[ctx: work_type]
en: Opera
eo: Opero

[ctx: label_type]
en: Original Production
eo: Origina Produktado

[ctx: artist_type]
en: Other
eo: Alitipo

[ctx: gender]
en: Other
eo: Alia

[ctx: medium_format]
en: Other
eo: Alia

[ctx: release_group_primary_type]
en: Other
eo: Alitipo

[ctx: release_packaging]
en: Other
eo: Alia

[ctx: work_type]
en: Overture
eo: Uverturo

[ctx: work_type]
en: Partita
eo: Partito

[ctx: artist_type]
en: Person
eo: Persono

[ctx: work_type]
en: Poem
eo: Poemo

[ctx: label_type]
en: Production
eo: Produktado

[ctx: release_status]
en: Promotion
eo: Promocia

[ctx: label_type]
en: Publisher
eo: Eldonejo

[ctx: work_type]
en: Quartet
eo: Kvarteto

[ctx: label_type]
en: Reissue Production
eo: Reeldona Produktado

[ctx: medium_format]
en: SACD
eo: SAKD

[ctx: medium_format]
en: SVCD
eo: SVKD

[ctx: alias_type]
en: Search hint
eo: Serĉasistado

[ctx: work_type]
en: Sonata
eo: Sonato

[ctx: work_type]
en: Song
eo: Kanto

[ctx: work_type]
en: Song-cycle
eo: Kant-ciklo

[ctx: area_type]
en: Subdivision
eo: Parto

[ctx: work_type]
en: Symphonic poem
eo: Simfonia poemo

[ctx: work_type]
en: Symphony
eo: Simfonio

[ctx: medium_format]
en: VCD
eo: VKD

[ctx: medium_format]
en: Vinyl
eo: Vinildisko

[ctx: medium_format]
en: Wax Cylinder
eo: Vaksa cilindro

[ctx: alias_type]
en: Work name
eo: Peconomo

[ctx: work_type]
en: Zarzuela
eo: Zarzuelo

[ctx: work_type]
en: Étude
eo: Etudo
