MusicBrainz - en to gl translation catalogue (24 entries)

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
gl: Vinilo de 10''

[ctx: medium_format]
en: 12" Vinyl
gl: Vinilo de 12''

[ctx: medium_format]
en: 7" Vinyl
gl: Vinilo de 7''

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD
gl: CD de 8cm

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A major
gl: La maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A minor
gl: La menor

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat major
gl: La bemol maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat minor
gl: La bemol menor

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp minor
gl: La díese menor

[ctx: alias_type]
en: Artist name
gl: Nome do/a artista

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B major
gl: Si maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B minor
gl: Si menor

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat major
gl: Si bemol maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat minor
gl: Si bemol menor

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C major
gl: Do maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C minor
gl: Do menor

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-flat major
gl: Do bemol maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp major
gl: Do díese maior

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp minor
gl:  díese menor

[ctx: series_type]
en: Catalogue
gl: Catálogo

[ctx: artist_type]
en: Character
gl: Carácter

[ctx: artist_type]
en: Choir
gl: Coro

[ctx: area_type]
en: City
gl: Cidade

[ctx: area_type]
en: Country
gl: País
