MusicBrainz - en to nb translation catalogue (172 entries)

[ctx: medium_format]
en: 10" Shellac
nb: 10" Skjellakk (steinkake)

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
nb: 10" vinyl

[ctx: medium_format]
en: 12" Shellac
nb: 12" Skjellakk (steinkake)

[ctx: medium_format]
en: 3.5" Floppy Disk
nb: 3.5" Diskett

[ctx: medium_format]
en: 7" Flexi-disc
nb: 7" Flexidisk

[ctx: medium_format]
en: 7" Shellac
nb: 7" Skjellakk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Dorian
nb: A-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Mixolydian
nb: A-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A major
nb: A-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A minor
nb: a-moll

[ctx: series_type]
en: A series of events.
nb: En serie med arrangementer.

[ctx: series_type]
en: A series of recordings.
nb: En serie av innspillinger

[ctx: series_type]
en: A series of release groups.
nb: En serie med utgivelsesgrupper

[ctx: series_type]
en: A series of releases.
nb: En serie med utgivelser

[ctx: series_type]
en: A series of works.
nb: En serie med åndsverk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat major
nb: As-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat minor
nb: as-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp minor
nb: aiss-moll

[ctx: alias_type]
en: Area name
nb: Områdenavn

[ctx: alias_type]
en: Artist name
nb: Artistnavn

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Audiobook
nb: Lydbok

[ctx: series_ordering_type]
en: Automatic
nb: Automatisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B Dorian
nb: B-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B Mixolydian
nb: B-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B major
nb: B-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B minor
nb: b-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat major
nb: Bes-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat minor
nb: bes-moll

[ctx: cover_art_type]
en: Back
nb: Bakside

[ctx: work_type]
en: Ballet
nb: Ballett

[ctx: work_type]
en: Beijing opera
nb: Beijing operaen

[ctx: release_packaging]
en: Book
nb: Bok

[ctx: cover_art_type]
en: Booklet
nb: Hefte

[ctx: release_status]
en: Bootleg
nb: Ulovlig

[ctx: label_type]
en: Bootleg Production
nb: Ulovlig produksjon

[ctx: release_group_primary_type]
en: Broadcast
nb: Kringkasting

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C Dorian
nb: C-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C Mixolydian
nb: C-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C major
nb: C-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C minor
nb: c-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-flat major
nb: Ces-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp major
nb: Ciss-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp minor
nb: ciss-moll

[ctx: work_type]
en: Cantata
nb: Kantate

[ctx: release_packaging]
en: Cardboard/Paper Sleeve
nb: Kortbord/Papirarm

[ctx: medium_format]
en: Cartridge
nb: Kassett (generell)

[ctx: medium_format]
en: Cassette
nb: Musikkassett

[ctx: release_packaging]
en: Cassette Case
nb: Kassettetui

[ctx: series_type]
en: Catalogue
nb: Katalog

[ctx: artist_type]
en: Character
nb: Rolle

[ctx: artist_type]
en: Choir
nb: Kor

[ctx: area_type]
en: City
nb: By

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Compilation
nb: Samlealbum

[ctx: event_type]
en: Concert
nb: Konsert

[ctx: work_type]
en: Concerto
nb: Solokonsert

[ctx: area_type]
en: Country
nb: Land

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D Dorian
nb: D-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D Mixolydian
nb: C-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D major
nb: D-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D minor
nb: d-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-flat major
nb: Des-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-flat minor
nb: des-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-sharp minor
nb: diss-moll

[ctx: release_group_secondary_type]
en: DJ-mix
nb: DJ-miks

[ctx: medium_format]
en: Digital Media
nb: Digitalt media

[ctx: label_type]
en: Distributor
nb: Distributør

[ctx: area_type]
en: District
nb: Distrikt

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E Dorian
nb: E-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E Mixolydian
nb: E-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E major
nb: E-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E minor
nb: e-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-flat major
nb: Es-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-flat minor
nb: es-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-sharp minor
nb: eiss-moll

[ctx: instrument_type]
en: Electronic instrument
nb: Elektronisk instrument

[ctx: alias_type]
en: Event name
nb: Arrangementnavn

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F Dorian
nb: F-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F Mixolydian
nb: F-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F major
nb: F-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F minor
nb: f-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-flat major
nb: Fes-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-sharp major
nb: Fiss-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-sharp minor
nb: fiss-moll

[ctx: gender]
en: Female
nb: Kvinne

[ctx: medium_format]
en: Flexi-disc
nb: Flexidisk

[ctx: alias_type]
en: Formal name
nb: Formelt navn

[ctx: cover_art_type]
en: Front
nb: Forside

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G Dorian
nb: G-dorisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G Mixolydian
nb: G-miksolydisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G major
nb: G-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G minor
nb: g-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-flat major
nb: Ges-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-sharp major
nb: Giss-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-sharp minor
nb: giss-moll

[ctx: release_packaging]
en: Gatefold Cover
nb: Digipak

[ctx: artist_type]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (CD layer)
nb: Hybrid SACD (CD lag)

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (SACD layer)
nb: Hybrid SACD (SACD lag)

[ctx: place_type]
en: Indoor arena
nb: Innendørs arena

[ctx: alias_type]
en: Instrument name
nb: Instrumentnavn

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Interview
nb: Intervju

[ctx: area_type]
en: Island
nb: Øy

[ctx: release_packaging]
en: Keep Case
nb: Keepcase

[ctx: work_attribute_type]
en: Key
nb: Toneart

[ctx: alias_type]
en: Label name
nb: Plateselskapnavn

[ctx: alias_type]
en: Legal name
nb: Juridisk navn

[ctx: gender]
en: Male
nb: Mann

[ctx: work_type]
en: Mass
nb: Messe

[ctx: cover_art_type]
en: Medium
nb: Medie

[ctx: work_type]
en: Motet
nb: Motett

[ctx: area_type]
en: Municipality
nb: Kommune

[ctx: work_type]
en: Musical
nb: Musikal

[ctx: release_packaging]
en: None
nb: Ingen

[ctx: release_status]
en: Official
nb: Offisiell

[ctx: work_type]
en: Operetta
nb: Operette

[ctx: work_type]
en: Oratorio
nb: Oratorium

[ctx: artist_type]
en: Orchestra
nb: Orkester

[ctx: label_type]
en: Original Production
nb: Original Produksjon

[ctx: artist_type]
en: Other
nb: Annen

[ctx: cover_art_type]
en: Other
nb: Annet

[ctx: gender]
en: Other
nb: Annet

[ctx: medium_format]
en: Other
nb: Annet

[ctx: place_type]
en: Other
nb: Annet

[ctx: release_group_primary_type]
en: Other
nb: Annen

[ctx: release_packaging]
en: Other
nb: Annet

[ctx: instrument_type]
en: Other instrument
nb: Annet instrument

[ctx: work_type]
en: Overture
nb: Ouverture

[ctx: collection_type]
en: Owned music
nb: Eid Musikk (Musikk jeg eier)

[ctx: medium_format]
en: Piano Roll
nb: Pianorull

[ctx: alias_type]
en: Place name
nb: Stedsnavn

[ctx: work_type]
en: Play
nb: Skuespill

[ctx: work_type]
en: Poem
nb: Dikt

[ctx: label_type]
en: Production
nb: Produksjon

[ctx: release_status]
en: Promotion
nb: Promoplate

[ctx: work_type]
en: Prose
nb: Prosa

[ctx: label_type]
en: Publisher
nb: Utgiver

[ctx: work_type]
en: Quartet
nb: Kvartett

[ctx: alias_type]
en: Recording name
nb: Innspillingsnavn

[ctx: medium_format]
en: Reel-to-reel
nb: Rullebånd

[ctx: alias_type]
en: Release group name
nb: Utgivelsesgruppenavn

[ctx: alias_type]
en: Release name
nb: Utgivelsesnavn

[ctx: place_type]
en: Religious building
nb: Religiøs bygning

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Remix
nb: Remiks

[ctx: work_attribute_type]
en: Rāga (Carnatic)
nb: Raga (Karnatisk)

[ctx: medium_format]
en: SD Card
nb: SDkort

[ctx: alias_type]
en: Search hint
nb: Søketips

[ctx: alias_type]
en: Series name
nb: Serienavn

[ctx: medium_format]
en: Shellac
nb: Skjellakk

[ctx: release_group_primary_type]
en: Single
nb: Singel

[ctx: work_type]
en: Sonata
nb: Sonate

[ctx: work_type]
en: Song
nb: Sang

[ctx: work_type]
en: Song-cycle
nb: Sangsyklus

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Soundtrack
nb: Lydspor

[ctx: work_type]
en: Soundtrack
nb: Lydspor

[ctx: cover_art_type]
en: Spine
nb: Rygg

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Spokenword
nb: Taleplate

[ctx: place_type]
en: Stadium
nb: Stadion

[ctx: cover_art_type]
en: Sticker
nb: Klistremerke

[ctx: instrument_type]
en: String instrument
nb: Strengeinstrument

[ctx: work_type]
en: Symphonic poem
nb: Tonedikt

[ctx: work_type]
en: Symphony
nb: Symfoni

[ctx: release_packaging]
en: The traditional CD case, made of hard, brittle plastic.
nb: Vanlig CD-etui, laget av hard, skjør plast.

[ctx: cover_art_type]
en: Track
nb: Spor

[ctx: cover_art_type]
en: Tray
nb: Innlegg

[ctx: medium_format]
en: USB Flash Drive
nb: USB Minnepinne

[ctx: medium_format]
en: VHD
nb: Videokassett

[ctx: cover_art_type]
en: Watermark
nb: Vannmerke

[ctx: medium_format]
en: Wax Cylinder
nb: Voksrull

[ctx: instrument_type]
en: Wind instrument
nb: Blåseinstrument

[ctx: collection_type]
en: Wishlist
nb: Ønskeliste

[ctx: alias_type]
en: Work name
nb: Åndsverknavn

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: ambiguous
nb: tvetydig
