MusicBrainz - en to nl translation catalogue (590 entries)

[ctx: work_type]
en: "Motet" is a term that applies to different types of (usually unaccompanied) choral works. What exactly is a motet depends quite a bit on the period.
nl: Met motet worden verschillende soorten gezongen composities aangeduid. Meestal worden motetten niet door een instrument begeleid. Wat precies als een motet wordt beschouwd, hangt af van de periode.

[ctx: work_type]
en: "Sonata" is a general term used to describe small scale (very often solo or solo + keyboard) instrumental works, initially in baroque music.
nl: Sonate is een benaming die wordt gebruikt voor kleinschalige instrumentale composities (vaak voor een solo-instrument of een solo-instrument samen met piano). De sonate is ontstaan in de barok.

[ctx: medium_format]
en: 10" Shellac
nl: 10″-schellak

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
nl: 10″-vinyl

[ctx: medium_format]
en: 12" LaserDisc
nl: 12″-LaserDisc

[ctx: medium_format]
en: 12" Shellac
nl: 12″-schellak

[ctx: medium_format]
en: 12" Vinyl
nl: 12″-vinyl

[ctx: medium_format]
en: 3.5" Floppy Disk
nl: 3,5″-floppy

[ctx: medium_format]
en: 5.25" Floppy Disk
nl: 5,25″-floppy

[ctx: medium_format]
en: 7" Flexi-disc
nl: 7″-flexi-disc

[ctx: medium_format]
en: 7" Shellac
nl: 7″-schellak

[ctx: medium_format]
en: 7" Vinyl
nl: 7″-vinyl

[ctx: medium_format]
en: 8" LaserDisc
nl: 8″-LaserDisc

[ctx: medium_format]
en: 8-Track Cartridge
nl: 8-sporencassette

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD
nl: 8cm-cd

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD+G
nl: 8cm-cd+g

[ctx: medium_format]
en: 8cm DVD disc, often used for video singles.
nl: 8cm-dvd, vaak gebruikt voor videosingles.

[ctx: medium_format]
en: 90 rpm, vertical-cut shellac discs, produced by the Pathé label from 1906 to 1932.
nl: Verticaal gesneden platen van schellak die op 90 toeren moeten worden afgespeeld. Deze platen werden tussen 1906 en 1932 geproduceerd door Pathé.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: <p>A compilation, for the purposes of the MusicBrainz database, covers the following types of releases:</p>
    
    <ul>
    <li>a collection of recordings from various old sources (not necessarily released) combined together. For example a "best of", retrospective or rarities type release.</li>
    <li>a various artists song collection, usually based on a general theme ("Songs for Lovers"), a particular time period ("Hits of 1998"), or some other kind of grouping ("Songs From the Movies", the "Café del Mar" series, etc).</li>
    </ul>
    
    <p>The MusicBrainz project does not generally consider the following to be compilations:</p>
    
    <ul>
    <li>a reissue of an album, even if it includes bonus tracks.</li>
    <li>a tribute release containing covers of music by another artist.</li>
    <li>a classical release containing new recordings of works by a classical artist.</li>
    <li>a split release containing new music by several artists</li>
    </ul>
    
    <p>Compilation should be used in addition to, not instead of, other types: for example, a various artists soundtrack using pre-released music should be marked as both a soundtrack and a compilation.</p>
nl: <p>Wat de databank van MusicBrainz betreft, worden met compilatie de volgende soorten uitgaven bedoeld:</p>
    
    <ul>
    <li>Een verzameling opnamen afkomstig uit verschillende oude bronnen (die hoeven niet per se eerder te zijn uitgebracht). Bijvoorbeeld iemands ‘grootste hits’, een terugblik of verzameling zeldzame opnamen.</li>
    <li>Een verzameling nummers van verschillende artiesten, meestal rond een bepaald thema (“Songs for Lovers”), een bepaalde periode (“De hits van 1998”) of een bepaalde serie (“Café del Mar”).
    </li>
    </ul>
    
    <p>De volgende soorten uitgaven zijn in MusicBrainz geen compilaties:</p>
    
    <ul>
    <li>Een heruitgave, zelfs als er bonusnummers op staan.</li>
    <li>Een hommage-uitgave met covers door een andere artiest.</li>
    <li>Een klassieke uitgave met nieuwe opnamen van composities een componist.</li>
    <li>Een gedeelde uitgave met nieuwe muziek van verschillende artiesten.</li>
    </ul>
    
    <p>Compilatie kan samen met andere types worden gebruikt. Een soundtrack met eerder uitgebrachte opnamen van verschillende artiesten moet zowel het type ‘compilatie’ als het type ‘soundtrack’ hebben.</p>

[ctx: release_group_primary_type]
en: <p>A single has different definitions depending on the market it is released for.</p>
    
    <ul>
    <li>In the US market, a single typically has one main song and possibly a handful of additional tracks or remixes of the main track; the single is usually named after its main song; the single is primarily released to get radio play and to promote release sales.</li>
    <li>The U.K. market (also Australia and Europe) is similar to the US market, however singles are often released as a two disc set, with each disc sold separately. They also sometimes have a longer version of the single (often combining the tracks from the two disc version) which is very similar to the US style single, and this is referred to as a "maxi-single". (In some cases the maxi-single is longer than the release the single comes from!)</li>
    <li>The Japanese market is much more single driven. The defining factor is typically the length of the single and the price it is sold at. Up until 1995 it was common that these singles would be released using a mini-cd format, which is basically a much smaller CD typically 8 cm in diameter. Around 1995 the 8cm single was phased out, and the standard 12cm CD single is more common now; generally re-releases of singles from pre-1995 will be released on the 12cm format, even if they were originally released on the 8cm format. Japanese singles often come with instrumental versions of the songs and also have maxi-singles like the UK with remixed versions of the songs. Sometimes a maxi-single will have more tracks than an EP but as it's all alternate versions of the same 2-3 songs it is still classified as a single.</li>
    </ul>
    
    <p>There are other variations of the single called a "split single" where songs by two different artists are released on the one disc, typically vinyl.</p>
nl: <p>De definitie van een single kan afhankelijk zijn van de markt waarvoor hij is bedoeld.</p>
    
    <ul>
    <li>In de VS staat er op een single meestal één hoofdnummer, met mogelijk een aantal extra nummers of remixes van het hoofdnummer. De single is meestal genoemd naar het hoofdnummer. De single wordt vooral uitgegeven om op de radio te worden gedraaid en de verkoop van het album te stimuleren.</li>
    <li>In het Verenigd Koninkrijk, Europa en Australië zijn singles vergelijkbaar met de VS, maar worden singles soms ook als een set van twee afzonderlijke singles verkocht. Ook is er vaak een langere versie van de single die soms een “maxi-single” wordt genoemd.</li>
    <li>De Japanse markt draait veel meer om singles. De belangrijkste onderscheidende factor is over het algemeen de duur van de single en de verkoopprijs. Tot 1995 werden deze singles vaak op minicd (een kleiner schijfje van meestal 8 cm) uitgebracht. In 1995 werd de 8cm-cd uitgefaseerd en werden normale cd’s van 12 cm voor singles gebruikelijker. Ook als singles die ooit op 8 cm zijn uitgebracht nu opnieuw worden uitgebracht, is dat meestal op een 12cm-cd. Japanse singles hebben vaak instrumentale versies van de nummers, en er worden ook maxi-singles verkocht. Deze maxi-singles kunnen meer nummers dan een EP hebben, maar omdat het alternatieve versies van dezelfde twee of drie nummers is, worden ze toch als single geclassificeerd.</li>
    </ul>
    
    <p>Er zijn ook andere ‘gedeelde singles’ met nummers van twee verschillende artiesten die op één medium (meestal vinyl) worden uitgebracht.</p>

[ctx: medium_format]
en: A "digital collectible" device, mostly used for k-pop music, that is connected to a phone via Bluetooth or headphone jack and unlocks the release for listening in a companion app for a limited period of time.
nl: Een ‘digitaal verzamelobject’ dat via bluetooth of de 3,5mm-aansluiting met een telefoon wordt verbonden, waarna de uitgave via een bijbehorende app een beperkte tijd te beluisteren is.

[ctx: place_type]
en: A (usually green) space kept available for recreation in an otherwise built and populated area.
nl: Een park is een niet-bebouwd gebied in een verder bebouwd en bewoond gebied dat voor recreatie wordt gebruikt.

[ctx: medium_format]
en: A CD that contains both audio and data in the same session. The data is often in the first track, that will have to be skipped in many audio players. Relatively common in old video game CDs.
nl: Een mixedmode-cd is een cd met audio en data in dezelfde sessie. De data bevindt zich vaak in het eerste nummer, dat vaak handmatig moet worden overgeslagen, omdat de cd-speler het niet begrijpt. Deze cd’s werden nogal eens gebruikt bij oude computerspelletjes.

[ctx: medium_format]
en: A CD that contains two sessions, one with audio and one with data. Since they are properly separated, audio players will not try to play the data session and it won't be part of the disc ID for the CD.
nl: Een cd met twee sessies, een met audio en een met data. Omdat de sessies correct zijn gescheiden, proberen cd-spelers de datasessie niet af te spelen, en maakt de data-sessie geen deel van de disc-ID uit.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A DJ-mix is a sequence of several recordings played one after the other, each one modified so that they blend together into a continuous flow of music. A DJ-mix release requires that the recordings be modified in some manner, and the DJ who does this modification is usually (although not always) credited in a fairly prominent way.
nl: Een dj-mix bestaat uit een aantal opnamen die zijn aangepast om in elkaar over te vloeien, zodat ze als één continu stuk muziek klinken. Voor een dj-mix moeten de opnamen worden aangepast, en de dj die dit doet wordt meestal (maar niet altijd) prominent op de uitgave genoemd.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Dorian
nl: A dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Mixolydian
nl: A mixolydisch

[ctx: work_type]
en: A ballet is music composed to be used, together with a choreography, for a ballet dance production.
nl: Een ballet is muziek die is gecomponeerd om samen met choreografie te worden gebruikt in een balletvoorstelling.

[ctx: release_packaging]
en: A box usually containing multiple discs as part of a boxed set.
nl: Een doos met meestal meerdere cd’s als onderdeel van een boxset.

[ctx: work_type]
en: A cantata is a vocal (often choral) composition with an instrumental (usually orchestral) accompaniment, typically in several movements.
nl: Een cantate is een vocale compositie (vaak voor een koor) met een instrumentale (meestal orkestrale) begeleiding, meestal in meerdere delen.

[ctx: medium_format]
en: A card (or other similar physical support) that doesn't contain the music itself directly, but provides a code to download it digitally. Often bundled with physical releases but sometimes sold as a standalone item (especially in Asia).
nl: Een kaart (of ander fysiek object) waar geen muziek op staat, maar wel een code waarmee de muziek kan worden gedownload. Vaak worden ze met fysieke uitgaven gebundeld, maar soms worden ze ook los verkocht (vooral in Azië).

[ctx: work_type]
en: A concerto is a musical work for soloist(s) accompanied by an orchestra.
nl: Een concerto is een compositie voor een of meerdere solisten, begeleid door een orkest.

[ctx: event_type]
en: A convention, expo or trade fair is an event which is not typically orientated around music performances, but can include them as side activities.
nl: Een conventie, expo of handelsbeurs is een evenement dat meestal niet draait om muziekoptredens, maar dat wel muziek als extra activiteit kan hebben.

[ctx: release_status]
en: A give-away release or a release intended to promote an upcoming official release (e.g. pre-release versions, releases included with a magazine, versions supplied to radio DJs for air-play).
nl: Een uitgave die wordt weggegeven of bedoeld is om een officiële uitgave te promoten (bijv. prerelease-uitgaven, uitgaven die met een tijdschrift gebundeld zijn of versies die aan radio-dj’s worden gegeven om te draaien).

[ctx: artist_type]
en: A grouping of multiple musicians who perform together (in some cases, some or all of the members might differ in different performances or recordings).
nl: Een groep van meerdere muzikanten die samen optreden (in sommige gevallen heeft de groep tijdens verschillende optredens of opnamen verschillende leden).

[ctx: instrument_type]
en: A grouping of related but different instruments, like the different violin-like instruments
nl: Een groep verwante maar verschillende instrumenten, zoals de verschillende violen.

[ctx: release_packaging]
en: A large cardboard box often used until the mid-1990s to sell CDs in North America, so that they would fit existing vinyl racks in stores.
nl: Een longbox is een grote kartonnen doos die tot midden jaren ’90 in Noord-Amerika werden gebruikt om cd’s te verkopen, zodat ze in bestaande vinylrekken in winkels zouden passen.

[ctx: place_type]
en: A large, permanent outdoor stage, typically with a fixed seating area.
nl: Een groot, permanent openluchtpodium, meestal met vaste zitplekken.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A major
nl: A grote terts

[ctx: work_type]
en: A mass is a choral composition that sets the invariable portions of the Christian Eucharistic liturgy (Kyrie - Gloria - Credo - Sanctus - Benedictus - Agnus Dei, with other portions sometimes added) to music.
nl: Een mis is een compositie voor koor waarin de onveranderlijke delen van de christelijke eucharistische liturgie (Kyrie – Gloria – Credo – Sanctus – Benedictus – Agnus Dei, soms met toegevoegde delen) op muziek zijn gezet.

[ctx: event_type]
en: A masterclass or clinic is an event where an artist meets with a small to medium-sized audience and instructs them individually and/or takes questions intended to improve the audience members' playing skills.
nl: Een masterclass of clinic is een evenement waarbij een artiest een kleine tot middelgrote groep ontmoet en individueel instrueert en/of vragen beantwoordt met de bedoeling om het spelen van het publiek te verbeteren.

[ctx: release_packaging]
en: A minimalistic plastic case where the back and front are kept together by a small hinge. Most commonly used for cheap promotion / DIY releases.
nl: Een minimalistisch plastic doosje waarvan de voor- en achterkant met een klein scharnier bij elkaar worden gehouden. Deze verpakking wordt vooral voor goedkope promotie- of doe-het-zelf-uitgaven gebruikt.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A minor
nl: a kleine terts

[ctx: work_type]
en: A partita is an instrumental piece composed of a series of variations, and it's by its current definition very similar to a suite.
nl: Een partita is een instrumentale compositie van een serie variaties. In de huidige definitie lijkt het erg op een suite.

[ctx: event_type]
en: A party, reception or other event held specifically for the launch of a release.
nl: Een feest, receptie of ander evenement dat speciaal wordt gehouden voor het lanceren van een uitgave.

[ctx: release_packaging]
en: A perfect bound book with a sleeve at the end to hold a CD
nl: Een gelijmd gebonden boek met achterin een hoesje voor een cd.

[ctx: event_type]
en: A performance of one or more plays, musicals, operas, ballets or other similar works for the stage in their staged form (as opposed to a <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Concert_performance">concert performance</a> without staging).
nl: Een uitvoering van een of meer toneelstukken, musicals, opera’s, balletten of soortgelijke composities met de bijbehorende voorstelling (in tegenstelling tot een <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Concert_performance">concert</a> van alleen de muziek).

[ctx: place_type]
en: A place (generally a factory) at which physical media are manufactured.
nl: Een plaats (meestal een fabriek) waar fysieke media worden gefabriceerd.

[ctx: place_type]
en: A place consisting of a large enclosed area with a central event space surrounded by tiered seating for spectators, which can be used for indoor sports, concerts and other entertainment events.
nl: Een plaats die bestaat uit een grote ruimte die wordt ingesloten door rijen zitplaatsen voor toeschouwers. Een overdekte arena kan worden gebruikt voor indoorsporten, concerten en andere evenementen.

[ctx: place_type]
en: A place designed for non-live production of music, typically a recording studio.
nl: Een plaats die bedoeld is voor de productie van muziek. Het is meestal een opnamestudio.

[ctx: place_type]
en: A place that has live artistic performances as one of its primary functions, such as a concert hall.
nl: Een plaats die vooral bedoeld is voor liveoptredens, zoals een concertzaal.

[ctx: place_type]
en: A place that has worship or religious studies as its main function. Religious buildings often host concerts and serve as recording locations, especially for classical music.
nl: Een plaats die als belangrijkste functie religieuze verering of studie heeft. Religieuze gebouwen worden vaak gebruikt voor concerten en opnamen, vooral voor klassieke muziek.

[ctx: place_type]
en: A place whose main purpose is to host outdoor sport events, typically consisting of a pitch surrounded by a structure for spectators with no roof, or a roof which can be retracted.
nl: Een plaats die als belangrijkste functie sportevenementen in de open lucht heeft. Meestal bestaat het uit een veld met daaromheen een gebouw voor toeschouwers zonder dak, of een dak dat kan worden ingetrokken.

[ctx: release_status]
en: A planned official release that was cancelled before being released, but for which enough info is known to still confidently list it (e.g. it was available for preorder).
nl: Een geplande officiële uitgave die voor de uitgavedatum werd geannuleerd, maar waarvoor genoeg informatie is om haar toe te voegen (bijv. omdat ze al kon worden besteld).

[ctx: work_type]
en: A play is a form of literature usually consisting of scripted dialogue between characters, and intended for theatrical performance rather than just reading.
nl: Een toneelstuk is een vorm van literatuur en bestaat meestal uit uitgeschreven dialogen tussen personages. Toneelstukken zijn bedoeld voor theatervoorstellingen in plaats van gelezen te worden.

[ctx: work_type]
en: A poem is a literary piece, generally short and in verse, where words are usually chosen for their sound and for the images and ideas they suggest.
nl: Een gedicht is een vorm van literatuur, meestal kort en rijmend, waarbij de woorden meestal worden gekozen voor de klank en voor de beelden en ideeën die ze oproepen.

[ctx: release_status]
en: A previously official release that was actively withdrawn from circulation by the artist and/or their record company after being released, whether to replace it with a new version with some changes or to just retire it altogether (e.g. because of legal issues).
nl: Een officiële uitgave die door de artiest en/of platenmaatschappij na de uitgavedatum is teruggetrokken. Dit kan gebeuren om een nieuwe versie met een paar veranderingen uit te brengen of om de uitgave helemaal te schrappen (bijv. om juridische redenen).

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A promotional release mostly meant to have limited circulation and demonstrate the sound of an artist to record labels, publishers and other artists.
nl: Een promotie-uitgave heeft meestal een beperkte oplage en is bedoeld om de muziek van de artiest bij platenmaatschappijen, uitgevers en andere artiesten onder de aandacht te brengen.

[ctx: work_type]
en: A quartet is a musical composition scored for four voices or instruments.
nl: Een kwartet is een compositie die voor vier stemmen of instrumenten wordt geschreven.

[ctx: series_type]
en: A recurring festival, usually happening annually in the same location.
nl: Een terugkerend festival dat meestal jaarlijks op dezelfde plek wordt gehouden.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A release mostly consisting of field recordings (such as nature sounds or city/industrial noise).
nl: Een uitgave die vooral uit veldopnamen bestaat (zoals natuurgeluiden of stads-/industrielawaai).

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A release that primarily contains remixed material.
nl: Een uitgave met vooral geremixte materialen.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A release that was recorded live. Generally this means "with an audience", be it in person, through the radio or in another similar way.
nl: Een uitgave die live is opgenomen. Meestal betekent dit ‘met publiek’ zowel fysiek aanwezig als mensen die via de radio of anderszins tijdens de uitvoering luisteren.

[ctx: place_type]
en: A school, university or other similar educational institution (especially, but not only, one where music is taught)
nl: Een school, conservatorium of ander soortgelijk onderwijsinstituut (vooral, maar niet alleen, een plek waar onderwijs in de muziek wordt gegeven)

[ctx: series_type]
en: A series of artists honoured by the same award.
nl: Een serie artiesten die dezelfde prijs hebben gewonnen.

[ctx: series_type]
en: A series of artists.
nl: Een serie artiesten.

[ctx: series_type]
en: A series of award ceremonies, usually one per year.
nl: Een serie prijsuitreikingen, meestal eens per jaar.

[ctx: series_type]
en: A series of events.
nl: Een serie evenementen.

[ctx: series_type]
en: A series of performances of the same show at the same venue.
nl: Een serie optredens van dezelfde show op dezelfde locatie.

[ctx: series_type]
en: A series of recordings honoured by the same award.
nl: Een serie van opnamen geëerd met dezelfde prijs.

[ctx: series_type]
en: A series of recordings.
nl: Een serie opnamen.

[ctx: series_type]
en: A series of related concerts by an artist in different locations.
nl: Een serie gerelateerde concerten van een artiest op verschillende locaties.

[ctx: series_type]
en: A series of related concerts by an artist in the same location.
nl: Een serie gerelateerde concerten van een artiest op dezelfde locatie.

[ctx: series_type]
en: A series of release groups honoured by the same award.
nl: Een serie van uitgavegroepen geëerd met dezelfde prijs.

[ctx: series_type]
en: A series of release groups.
nl: Een serie uitgavegroepen.

[ctx: series_type]
en: A series of releases.
nl: Een serie uitgaven.

[ctx: series_type]
en: A series of works honoured by the same award.
nl: Een serie van composities geëerd met dezelfde prijs.

[ctx: series_type]
en: A series of works which form a catalogue of classical compositions.
nl: Een serie composities die een catalogus van klassieke composities vormen.

[ctx: series_type]
en: A series of works.
nl: Een serie composities.

[ctx: place_type]
en: A small venue (such as a jazz club, nightclub or pub) that hosts concerts and social events. May or may not have a dedicated stage or seating.
nl: Een kleine locatie (zoals een jazzclub, nachtclub of café) waar concerten en sociale gelegenheden worden gehouden. Soms hebben ze een podium of vaste zitplaatsen.

[ctx: work_type]
en: A song cycle is a group of songs designed to be performed in a sequence as a single entity. In most cases, all of the songs are by the same composer, and often use words from the same poet or lyricist.
nl: Een liedcyclus is een groep liederen die bedoeld is om in een reeks of als één stuk te worden opgevoerd. Meestal zijn alle liederen geschreven door dezelfde componist en vaak worden er teksten gebruikt van dezelfde dichter of tekstschrijver.

[ctx: work_type]
en: A song is in its origin (and still in most cases) a composition for voice, with or without instruments, performed by singing. This is the most common form by far in folk and popular music, but also fairly common in a classical context ("art songs").
nl: Een lied is van origine (en nog steeds meestal) een compositie voor de stem, met of zonder instrumenten, die wordt gezongen. Dit is veruit de meest voorkomende vorm in volksmuziek en populaire muziek, maar komt ook vrij veel voor in een klassieke context.

[ctx: work_type]
en: A soundtrack is the music that accompanies a film, TV program, videogame, or even book.
nl: Een soundtrack is muziek die een film, televisieprogramma, computerspel of zelfs boek begeleidt.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: A soundtrack is the musical score to a movie, TV series, stage show, video game, or other medium. Video game CDs with audio tracks should be classified as soundtracks because the musical properties of the CDs are more interesting to MusicBrainz than their data properties.
nl: Een soundtrack is de muziek voor een film, tv-serie, theatervoorstelling, computerspel of een ander medium. Cd’s van computerspellen met audionummers moeten als soundtracks worden ingevoerd, omdat de muzikale eigenschappen van de cd’s voor MusicBrainz interessanter zijn dan de data.

[ctx: instrument_type]
en: A standard grouping of instruments often played together, like a string quartet
nl: Een standaardgroep van instrumenten die vaak samen worden bespeeld, zoals een strijkkwartet.

[ctx: medium_format]
en: A standard size CD with the playing/data area of a 8cm CD; the remaining area is empty clear/translucent plastic, sometimes printed.
nl: Een cd met de standaarddiameter, waarvan alleen de binnenste 8 cm afspeelbaar is. De buitenrand is van doorzichtig plastic, soms met opdruk.

[ctx: medium_format]
en: A standard size DVD with the playing/data area of a 8cm MiniDVD; the remaining area is empty clear/translucent plastic, sometimes printed.
nl: Een dvd met de standaarddiameter, waarvan alleen de binnenste 8 cm afspeelbaar is. De buitenrand is van doorzichtig plastic, soms met opdruk.

[ctx: work_type]
en: A suite is an ordered set of instrumental or orchestral pieces normally performed in a concert setting. They may be extracts from a ballet or opera, or entirely original movements.
nl: Een suite is een geordende set instrumentale of orkestrale stukken die normaal gesproken in een concertvorm worden opgevoerd. Het kunnen delen van een ballet of opera zijn of originele stukken.

[ctx: work_type]
en: A symphonic poem is a piece of programmatic orchestral music, usually in a single movement, that evokes a painting, a landscape, the content of a poem, a story or novel, or other non-musical source.
nl: Een symfonisch gedicht is een stuk orkestmuziek, meestal uit een deel, dat een schilderij, landschap, gedicht, verhaal of andere niet-muzikale bron tot de verbeelding roept.

[ctx: work_type]
en: A symphony is an extended composition, almost always scored for orchestra without soloists.
nl: Een symfonie is een uitgebreide compositie die bijna altijd wordt geschreven voor een orkest zonder solisten.

[ctx: place_type]
en: A temporary outdoor stage erected for a music festival or other similar event.
nl: Een tijdelijk openluchtpodium opgericht voor een muziekfestival of een ander vergelijkbaar evenement.

[ctx: release_packaging]
en: A thinner jewel case, commonly used for CD singles.
nl: Een dunnere variant van de jewel case, vaak gebruikt voor cd-singles.

[ctx: medium_format]
en: A very small optical disc in a protective case that was intended for portable listening. It did not find commercial success, but a few albums were released in the format in the early 00s.
nl: DataPlay is een optisch schijfje in een beschermende cassette. Het was bedoeld als draagbaar medium, maar werd geen commercieel succes. In de vroegen jaren 2000 zijn een paar DataPlay-albums uitgebracht.

[ctx: medium_format]
en: A video format used in the 1980s and 90s for professional work, including television and video archival.
nl: Een soort video dat in de jaren 1980 en 1990 professioneel werd gebruikt, waaronder voor televisie- en videoarchivering.

[ctx: work_type]
en: A zarzuela is a Spanish lyric-dramatic work that alternates between spoken and sung scenes, the latter incorporating operatic and popular song, as well as dance.
nl: Een zarzuela is een Spaanse lyrisch-dramatische compositie waarin gesproken en gezongen scènes worden afgewisseld. De gezongen scenes bevatten opera en populaire liederen en dansen.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat major
nl: As grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-flat minor
nl: as kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp major
nl: Aïs grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A-sharp minor
nl: aïs kleine terts

[ctx: work_attribute_type]
en: AACIMH ID
nl: AACIMH-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: ACAM ID
nl: ACAM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: ACDAM ID
nl: ACDAM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: AEI ID
nl: AEI-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: AGADU ID
nl: AGADU-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: AKKA/LAA ID
nl: AKKA-/LAA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: AKM ID
nl: AKM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: AMRA ID
nl: AMRA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: APA ID
nl: APA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: APDAYC ID
nl: APDAYC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: APRA ID
nl: APRA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: ARTISJUS ID
nl: ARTISJUS-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: ASCAP ID
nl: ASCAP-ID

[ctx: series_ordering_type]
en: Allows for manually setting the position of each item in the series.
nl: Maakt het mogelijk om de positie van ieder object in een serie handmatig in te stellen.

[ctx: place_type]
en: Amphitheatre
nl: Amfitheater

[ctx: release_group_primary_type]
en: An EP is a so-called "Extended Play" release and often contains the letters EP in the title. Generally an EP will be shorter than a full length release (an LP or "Long Play") and the tracks are usually exclusive to the EP, in other words the tracks don't come from a previously issued release. EP is fairly difficult to define; usually it should only be assumed that a release is an EP if the artist defines it as such.
nl: Een EP, wat staat voor ‘extended play’ (langere speelduur) is een uitgave die meestal qua duur tussen een single en een album inzit. Vaak staat “EP” in de titel. De nummers op een EP zijn meestal nieuw, dat wil zeggen, niet eerder uitgebracht (in tegenstelling tot een single, die meestal van een album afkomstig is). Wat een EP is, is vaak moeilijk vast te stellen; meestal kan je er alleen vanuit gaan dat een uitgave een EP is als de artiest haar een EP noemt.

[ctx: release_group_primary_type]
en: An album, perhaps better defined as a "Long Play" (LP) release, generally consists of previously unreleased material (unless this type is combined with secondary types which change that, such as "Compilation").
nl: Een album, ook een lp (‘long play’ of langspeelplaat) genoemd, bestaat meestal uit niet eerder uitgegeven materiaal (tenzij het type wordt gecombineerd met secundaire types zoals ‘compilatie’).

[ctx: release_status]
en: An alternate version of a release where the titles have been changed. These don't correspond to any real release and should be linked to the original release using the transl(iter)ation relationship.
nl: Een alternatieve versie van een uitgave waarbij de namen veranderd zijn. Deze komen niet overeen met een echte uitgave en moeten aan de originele uitgave worden gekoppeld met de vertaald/getranslitereerd-relatie.

[ctx: work_type]
en: An aria is a self-contained piece for one voice usually with orchestral accompaniment. They are most common inside operas, but also appear in cantatas, oratorios and even on their own (concert arias).
nl: Een aria is een op zichzelf staande eenstemmige compositie die meestal door een orkest wordt begeleid. Aria’s komen meestal voor in opera’s, maar ook in cantates, oratoria of zelfs op zichzelf (bijvoorbeeld in ariaconcerten).

[ctx: work_type]
en: An audio drama is a dramatized, purely acoustic performance, broadcast on radio or published on an audio medium (tape, CD, etc.).
nl: Een hoorspel is een gedramatiseerde, puur akoestische voorstelling die op de radio wordt uitgezonden of op een audiomedium (cassette, cd, etc.) wordt uitgebracht.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: An audio drama is an audio-only performance of a play (often, but not always, meant for radio). Unlike audiobooks, it usually has multiple performers rather than a main narrator.
nl: Een hoorspel is een uitvoering van een toneelstuk met alleen audio (vaak, maar niet altijd, bedoeld voor de radio). In tegenstelling tot luisterboeken zijn er vaak meer mensen te horen dan alleen een verteller.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: An audiobook is a book read by a narrator without music.
nl: Een luisterboek is een boek dat zonder muzikale begeleiding wordt voorgelezen.

[ctx: event_type]
en: An award ceremony is an event which is focused on the granting of prizes, but often includes musical performances in between the awarding of said prizes, especially for musical awards.
nl: Een prijsuitreiking is een evenement waarvan het hoofddoel het uitreiken van prijzen is, maar waarbij vaak tussen de prijzen door muziekoptredens zijn. Dit is vooral bij muziekprijzen.

[ctx: release_group_primary_type]
en: An episodic release that was originally broadcast via radio, television, or the Internet, including podcasts.
nl: Een uitzending is een aflevering die oorspronkelijk via radio, televisie of het internet (zoals een podcast) is uitgezonden.

[ctx: event_type]
en: An event where a number of different acts perform across the course of the day. Larger festivals may be spread across multiple days.
nl: Een evenement waarbij een aantal verschillende artiesten gedurende de dag optreedt. Grotere festivals kunnen meerdere dagen duren.

[ctx: event_type]
en: An individual concert by a single artist or collaboration, often with supporting artists who perform before the main act.
nl: Een individueel concert van een enkele artiest of samenwerkende artiesten, vaak met ondersteunende artiesten die voor de hoofdartiest optreden.

[ctx: place_type]
en: An indoor performance facility with fixed seating, whether for music (usually, but not always, classical music) or theatre.
nl: Een zaal met vaste plaatsen, zowel voor muziek (meestal, maar niet altijd klassiek) als voor theater.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: An interview release contains an interview, generally with an artist.
nl: Een interviewuitgave bevat een interview, meestal met een artiest.

[ctx: release_packaging]
en: An often decorated metal tin containing one or more CDs.
nl: Een vaak versierd metalen doosje met één of meer cd’s.

[ctx: work_type]
en: An opera is a dramatised work (text + musical score) for singers and orchestra/ensemble. In true operas all dialog is sung, through arias and recitatives, but some styles of opera include spoken dialogue.
nl: Een opera is een gedramatiseerde compositie (bestaande uit tekst en muziek) voor zangers en orkest. In klassieke opera’s worden alle dialogen gezongen in aria’s en recitatieven, maar sommige soorten opera’s hebben ook gesproken dialogen.

[ctx: work_type]
en: An oratorio is a large (usually sacred) musical composition including an orchestra, a choir, and soloists. While it has characters and a plot, it is usually not performed theatrically (it lacks costumes, props and strong character interaction).
nl: Een oratorium is een grote, vaak religieuze, compositie voor een orkest, koor en solisten. Hoewel een oratorium karakters en een plot heeft, wordt het meestal niet theatraal opgevoerd, dus zonder kostuums, decor en veel interactie tussen de karakters.

[ctx: work_type]
en: An overture is, generally, the instrumental introduction to an opera. Independent ("concert") overtures also exist, which are generally programmatic works shorter than a symphonic poem.
nl: Een ouverture is meestal de instrumentale introductie van een opera. Op zichzelf staande (concert)ouvertures bestaan ook. Meestal zijn dat composities die korter zijn dan een symfonisch gedicht.

[ctx: release_status]
en: An unofficial/underground release that was not sanctioned by the artist and/or the record company. This includes unofficial live recordings and pirated releases.
nl: Een onofficiële of underground uitgave waar geen toestemming voor is gegeven door de artiest en/of de platenmaatschappij. Hieronder vallen ook onofficiële liveopnamen en illegaal verspreide uitgaven.

[ctx: work_type]
en: An étude is an instrumental musical composition, most commonly of considerable difficulty, usually designed to provide practice material for perfecting a particular technical skill.
nl: Een etude is een instrumentale compositie die wordt gecomponeerd om een bepaalde techniek te oefenen. Etudes zijn daarom meestal moeilijk om te spelen.

[ctx: release_status]
en: Any release officially sanctioned by the artist and/or their record company. Most releases will fit into this category.
nl: Elke uitgave waar de artiest en/of de platenmaatschappij officieel toestemming heeft gegeven. De meeste uitgaven vallen in deze categorie.

[ctx: release_group_primary_type]
en: Any release that does not fit or can't decisively be placed in any of the other categories.
nl: Elke uitgave die niet (met genoeg zekerheid) in een van de andere categorieën past.

[ctx: collection_type]
en: Area collection
nl: Collectie van gebieden

[ctx: alias_type]
en: Area name
nl: Naam van het gebied

[ctx: series_type]
en: Artist award
nl: Artiestenprijs

[ctx: collection_type]
en: Artist collection
nl: Collectie van artiesten

[ctx: alias_type]
en: Artist name
nl: Artiestennaam

[ctx: series_type]
en: Artist series
nl: Serie artiesten

[ctx: collection_type]
en: Attending
nl: Ga ik heen

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Audio drama
nl: Hoorspel

[ctx: work_type]
en: Audio drama
nl: Hoorspel

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Audiobook
nl: Luisterboek

[ctx: series_ordering_type]
en: Automatic
nl: Automatisch

[ctx: event_type]
en: Award ceremony
nl: Prijsuitreiking

[ctx: series_type]
en: Award ceremony
nl: Prijsuitreiking

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B Dorian
nl: B dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B Mixolydian
nl: B mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B major
nl: B grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B minor
nl: b kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat major
nl: Bes grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat minor
nl: bes kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-sharp major
nl: Bis grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-sharp minor
nl: bis kleine terts

[ctx: work_attribute_type]
en: BMI ID
nl: BMI-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: BUMA/STEMRA ID
nl: BUMA/STEMRA-ID

[ctx: cover_art_type]
en: Back
nl: achterkant

[ctx: work_type]
en: Beijing opera
nl: Jing-opera (Peking-opera)

[ctx: work_type]
en: Beijing opera is a form of traditional Chinese theatre which combines music, vocal performance, mime, dance, and acrobatics.
nl: Jing-opera of Peking-opera is een vorm van traditioneel Chinees theater waarin muziek, vocale optredens, mime, dans en acrobatiek worden gecombineerd.

[ctx: medium_format]
en: Blu-ray
nl: blu-ray

[ctx: medium_format]
en: Blu-spec CD
nl: blu-spec cd

[ctx: release_packaging]
en: Book
nl: Boek

[ctx: cover_art_type]
en: Booklet
nl: boekje

[ctx: label_type]
en: Bootleg Production
nl: Onofficiële (bootleg) productie

[ctx: cover_art_type]
en: Bottom
nl: onderkant

[ctx: release_packaging]
en: Box
nl: Doos

[ctx: alias_type]
en: Brand name
nl: Merknaam

[ctx: release_group_primary_type]
en: Broadcast
nl: Uitzending

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C Dorian
nl: C dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C Mixolydian
nl: C mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C major
nl: C grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C minor
nl: c kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-flat major
nl: Ces grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-flat minor
nl: ces kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp major
nl: Cis grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: C-sharp minor
nl: cis kleine terts

[ctx: work_attribute_type]
en: CASH ID
nl: CASH-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: CCLI ID
nl: CCLI-ID

[ctx: medium_format]
en: CD
nl: cd

[ctx: medium_format]
en: CD+G
nl: cd+g

[ctx: medium_format]
en: CD-R
nl: cd-r

[ctx: medium_format]
en: CDV
nl: cd-video (cdv)

[ctx: work_attribute_type]
en: COMPASS ID
nl: COMPASS-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: COSCAP ID
nl: COSCAP-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: COTT ID
nl: COTT-ID

[ctx: release_status]
en: Cancelled
nl: Geannuleerd

[ctx: work_type]
en: Cantata
nl: Cantate

[ctx: release_packaging]
en: Cardboard/Paper Sleeve
nl: Kartonnen of papieren hoes

[ctx: medium_format]
en: Cartridge
nl: 4- of 8-sporencassette

[ctx: medium_format]
en: Cassette
nl: cassette

[ctx: release_packaging]
en: Cassette Case
nl: Cassettedoosje

[ctx: series_type]
en: Catalogue
nl: Catalogus

[ctx: artist_type]
en: Character
nl: Karakter

[ctx: artist_type]
en: Choir
nl: Koor

[ctx: area_type]
en: City
nl: Stad

[ctx: area_type]
en: City is used for settlements of any size, including towns and villages.
nl: Stad wordt gebruikt voor plaatsen van elke grootte, inclusief dorpen.

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Compilation
nl: Compilatie

[ctx: place_type]
en: Concert hall / Theatre
nl: Concertgebouw / Theater

[ctx: event_type]
en: Convention/Expo
nl: Conventie/Expositie

[ctx: medium_format]
en: Copy Control CD
nl: cd met kopieerbeveiliging

[ctx: medium_format]
en: Copy Control CD (CCCD) is an umbrella term for CDs released circa 2001-2006 containing software that is ostensibly designed to prevent the CD from being ripped. There are a number of software variants: the most well-known are Macrovision's Cactus Data Shield (CDS) and SunnComm's MediaMax.
nl: Kopieerbeveiliging is een algemene term voor software die moet voorkomen dat de inhoud van een cd kan worden gekopieerd. Dit werd vooral tussen 2001 en 2006 toegepast. Voorbeelden van dit soort software zijn Cactus Data Shield (CDS) van Macrovision en MediaMax van SunnComm.

[ctx: area_type]
en: Country
nl: Land

[ctx: area_type]
en: Country is used for areas included (or previously included) in ISO 3166-1, e.g. United States.
nl: Land wordt gebruikt voor gebieden die zijn of waren opgenomen in de ISO 3166-1, bijvoorbeeld Nederland.

[ctx: area_type]
en: County
nl: Gewest

[ctx: area_type]
en: County is used for smaller administrative divisions of a country which are not the main administrative divisions but are also not municipalities, e.g. counties in the USA. These are not considered when displaying the parent areas for a given area.
nl: Gewest wordt gebruikt voor kleinere administratieve eenheden van een land die geen onderafdelingen, maar ook geen gemeentes zijn. Bijvoorbeeld graafschappen in Engeland of Kreise in Duitsland. Gewesten worden niet getoond als bovenliggende gebieden van andere gebieden.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D Dorian
nl: D dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D Mixolydian
nl: D mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D major
nl: D grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D minor
nl: d kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-flat major
nl: Des grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-flat minor
nl: des kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-sharp major
nl: Dis grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: D-sharp minor
nl: dis kleine terts

[ctx: release_group_secondary_type]
en: DJ-mix
nl: dj-mix

[ctx: medium_format]
en: DTS CD
nl: dts-cd

[ctx: medium_format]
en: DVD
nl: dvd

[ctx: medium_format]
en: DVD-Audio
nl: dvd-audio

[ctx: medium_format]
en: DVD-R Video
nl: dvd-r-video

[ctx: medium_format]
en: DVD-Video
nl: dvd-video

[ctx: medium_format]
en: DVDplus (CD side)
nl: DVDplus (cd-kant)

[ctx: medium_format]
en: DVDplus (DVD-Audio side)
nl: DVDplus (dvd-audio-kant)

[ctx: medium_format]
en: DVDplus (DVD-Video side)
nl: DVDplus (dvd-video-kant)

[ctx: medium_format]
en: Data CD
nl: data-cd

[ctx: medium_format]
en: Data DVD
nl: data-dvd

[ctx: medium_format]
en: Data DVD-R
nl: data-dvd-r

[ctx: medium_format]
en: Digital Media
nl: digitale media

[ctx: label_type]
en: Distributor
nl: Distributeur

[ctx: area_type]
en: District
nl: Stadsdeel

[ctx: area_type]
en: District is used for a division of a large city, e.g. Queens.
nl: Stadsdeel wordt gebruikt voor een deel van een grote stad, bijvoorbeeld stadsdeel Centrum in Amsterdam.

[ctx: medium_format]
en: Download Card
nl: Downloadkaart

[ctx: medium_format]
en: DualDisc (CD side)
nl: DualDisc (cd-kant)

[ctx: medium_format]
en: DualDisc (DVD side)
nl: DualDisc (dvd-kant)

[ctx: medium_format]
en: DualDisc (DVD-Audio side)
nl: DualDisc (dvd-audio-kant)

[ctx: medium_format]
en: DualDisc (DVD-Video side)
nl: DualDisc (dvd-video-kant)

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E Dorian
nl: E dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E Mixolydian
nl: E mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E major
nl: E grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E minor
nl: e kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-flat major
nl: Es grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-flat minor
nl: es kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-sharp major
nl: Eïs grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: E-sharp minor
nl: eïs kleine terts

[ctx: work_attribute_type]
en: ECAD ID
nl: ECAD-ID

[ctx: place_type]
en: Educational institution
nl: Onderwijsinstituut

[ctx: instrument_type]
en: Electronic instrument
nl: Elektronisch instrument

[ctx: collection_type]
en: Event collection
nl: Collectie van evenementen

[ctx: alias_type]
en: Event name
nl: Naam van het evenement

[ctx: series_type]
en: Event series
nl: Serie evenementen

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F Dorian
nl: F dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F Mixolydian
nl: F mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F major
nl: F grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F minor
nl: f kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-flat major
nl: Es grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-flat minor
nl: Fes kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-sharp major
nl: Fis grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: F-sharp minor
nl: fis kleine terts

[ctx: instrument_type]
en: Family
nl: Familie

[ctx: gender]
en: Female
nl: Vrouwelijk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: Fer'i Muhammes
nl: Fer’i Muhammes

[ctx: place_type]
en: Festival stage
nl: Festivalpodium

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Field recording
nl: Veldopname

[ctx: medium_format]
en: Flat discs with grooves used in phonographs/gramophones. For shellac and vinyl records, use that specifically
nl: Platte schijven met groeven die met een platenspeler worden afgespeeld. Gebruik een specifieker medium, zoals schellak of vinyl, als je weet wat het is.

[ctx: medium_format]
en: Flexi-disc
nl: flexidisc

[ctx: medium_format]
en: Flexi-discs are phonograph records made of a thin, flexible vinyl sheet with a molded-in groove, designed to be playable on a normal phonograph turntable.
nl: Flexidiscs zijn grammofoonplaten die zijn gemaakt van een dun, flexibel vel plastic met dezelfde groeven als normale grammofoonplaten, waardoor ze op een normale platenspeler kunnen worden afgespeeld.

[ctx: medium_format]
en: Floppy Disk
nl: floppy

[ctx: gender]
en: For cases where gender just doesn't apply at all (like companies entered as artists).
nl: Bedoeld voor gevallen waarbij het geslacht helemaal niet van toepassing is (zoals bedrijven die als artiest worden toegevoegd).

[ctx: work_attribute_type]
en: Form (Ottoman, Turkish)
nl: Vorm (Ottomaans, Turks)

[ctx: alias_type]
en: Formal name
nl: Officiële naam

[ctx: cover_art_type]
en: Front
nl: voorkant

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G Dorian
nl: G dorisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G Mixolydian
nl: G mixolydisch

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G major
nl: G grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G minor
nl: g kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-flat major
nl: Ges grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-flat minor
nl: ges kleine terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-sharp major
nl: Gis grote terts

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: G-sharp minor
nl: gis kleine terts

[ctx: work_attribute_type]
en: GEMA ID
nl: GEMA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: GMR ID
nl: GMR-ID

[ctx: medium_format]
en: German tape cartridge format, using grooved tape rather than magnetic tape.
nl: Tefifon was een Duits opslagmedium dat bestond uit een lint in een cassette, maar in plaats van een magneetband werd het geluid in groeven op het lint geschreven.

[ctx: artist_type]
en: Group
nl: Groep

[ctx: medium_format]
en: HD-DVD
nl: hd-dvd

[ctx: medium_format]
en: HDCD
nl: hdcd

[ctx: work_attribute_type]
en: HFA ID
nl: HFA-ID

[ctx: medium_format]
en: HQCD
nl: hqcd

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD
nl: hybride sacd

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (CD layer)
nl: hybride sacd (cd-laag)

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (SACD layer)
nl: hybride sacd (sacd-laag)

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (SACD layer, 2 channels)
nl: hybride sacd (SACD-laag, twee kanalen)

[ctx: medium_format]
en: Hybrid SACD (SACD layer, multichannel)
nl: hybride sacd (SACD-laag, meerkanaals)

[ctx: work_attribute_type]
en: ICE ID
nl: ICE-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Argentinean rights society SADAIC
nl: Een ID van de Argentijnse auteursrechtenorganisatie SADAIC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Australasian rights society APRA
nl: Een ID van de Australisch-Aziatische auteursrechtenorganisatie APRA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Austrian rights society AKM
nl: Een ID van de Oostenrijkse auteursrechtenorganisatie AKM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Barbadian rights society COSCAP
nl: Een ID van de Barbadiaanse auteursrechtenorganisatie COSCAP

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Belgian rights society SABAM
nl: Een ID van de Belgische auteursrechtenorganisatie SABAM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Bolivian rights society SOBODAYCOM
nl: Een ID van de Boliviaanse auteursrechtenorganisatie SOBODAYCOM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Brazilian rights society ECAD
nl: Een ID van de Braziliaanse auteursrechtenorganisatie ECAD

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the British rights society PRS for Music
nl: Een ID van de Britse auteursrechtenorganisatie PRS for Music

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Canadian rights society SOCAN
nl: Een ID van de Canadese auteursrechtenorganisatie SOCAN

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Canadian rights society SODRAC
nl: Een ID van de Canadese auteursrechtenorganisatie SODRAC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Chilean rights society SCD
nl: Een ID van de Chileense auteursrechtenorganisatie SCD

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Chinese rights society MCSC
nl: Een ID van de Chinese auteursrechtenorganisatie MCSC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Colombian rights society SAYCO
nl: Een ID van de Colombiaanse auteursrechtenorganisatie SAYCO

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Costa Rican rights society ACAM
nl: Een ID van de Costa Ricaanse auteursrechtenorganisatie ACAM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Cuban rights society ACDAM
nl: Een ID van de Cubaanse auteursrechtenorganisatie ACDAM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Czech rights society OSA
nl: Een ID van de Tsjechische auteursrechtenorganisatie OSA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Danish rights society KODA
nl: Een ID van de Deense auteursrechtenorganisatie KODA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Dominican rights society SGACEDOM
nl: Een ID van de Dominicaanse auteursrechtenorganisatie SGACEDOM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Dutch rights society BUMA/STEMRA
nl: Een ID van de Nederlandse auteursrechtenorganisatie BUMA/STEMRA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Ecuadorian rights society SAYCE
nl: Een ID van de Ecuadoraanse auteursrechtenorganisatie SAYCE

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Finnish rights society TEOSTO
nl: Een ID van de Finse auteursrechtenorganisatie TEOSTO

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the French rights society Sacem
nl: Een ID van de Franse auteursrechtenorganisatie Sacem

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the German rights society GEMA
nl: Een ID van de Duitse auteursrechtenorganisatie GEMA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Guatemalan rights society AEI
nl: Een ID van de Guatemalaanse auteursrechtenorganisatie AEI

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Honduran rights society AACIMH
nl: Een ID van de Hondurese auteursrechtenorganisatie AACIMH

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Hong Kong rights society CASH
nl: Een ID van de Hongkongse auteursrechtenorganisatie CASH

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Hungarian rights society ARTISJUS
nl: Een ID van de Hongaarse auteursrechtenorganisatie ARTISJUS

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Icelandic rights society STEF
nl: Een ID van de IJslandse auteursrechtenorganisatie STEF

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Indian rights society IPRS
nl: Een ID van de Indiase auteursrechtenorganisatie IPRS

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the International Copyright Enterprise
nl: Een ID van de International Copyright Enterprise

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Irish rights society IMRO
nl: Een ID van de Ierse auteursrechtenorganisatie IMRO

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Italian rights society SIAE
nl: Een ID van de Italiaanse auteursrechtenorganisatie SIAE

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Jamaican rights society JACAP
nl: Een ID van de Jamaicaanse auteursrechtenorganisatie JACAP

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Japanese rights society JASRAC
nl: Een ID van de Japanse auteursrechtenorganisatie JASRAC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Japanese rights society NexTone
nl: Een ID van de Japanse auteursrechtenorganisatie NexTone

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Korean rights society KOMCA
nl: Een ID van de Koreaanse auteursrechtenorganisatie KOMCA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Latvian rights society AKKA/LAA
nl: Een ID van de Letse auteursrechtenorganisatie AKKA/LAA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Malaysian rights society MACP
nl: Een ID van de Maleisische auteursrechtenorganisatie MACP

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Mexican rights society SACM
nl: Een ID van de Mexicaanse auteursrechtenorganisatie SACM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Nicaraguan rights society NICAUTOR
nl: Een ID van de Nicaraguaanse auteursrechtenorganisatie NICAUTOR

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Norwegian rights society TONO
nl: Een ID van de Noorse auteursrechtenorganisatie TONO

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Panamanian rights society SPAC
nl: Een ID van de Panamese auteursrechtenorganisatie SPAC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Paraguayan rights society APA
nl: Een ID van de Paraguayaanse auteursrechtenorganisatie APA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Peruvian rights society APDAYC
nl: Een ID van de Peruviaanse auteursrechtenorganisatie APDAYC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Polish rights society ZAiKS
nl: Een ID van de Poolse auteursrechtenorganisatie ZAiKS

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Portuguese rights society SPA
nl: Een ID van de Portugese auteursrechtenorganisatie SPA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Salvadoran rights society SACIM
nl: Een ID van de Salvadoraanse auteursrechtenorganisatie SACIM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Singaporean rights society COMPASS
nl: Een ID van de Singaporese auteursrechtenorganisatie COMPASS

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Slovenian rights society SAZAS
nl: Een ID van de Sloveense auteursrechtenorganisatie SAZAS

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the South African rights society SAMRO
nl: Een ID van de Zuid-Afrikaanse auteursrechtenorganisatie SAMRO

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Spanish rights society SGAE
nl: Een ID van de Spaanse auteursrechtenorganisatie SGAE

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Swedish rights society STIM
nl: Een ID van de Zweedse auteursrechtenorganisatie STIM

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Swiss rights society SUISA
nl: Een ID van de Zwitserse auteursrechtenorganisatie SUISA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Taiwanese rights society MÜST
nl: Een ID van de Taiwanese auteursrechtenorganisatie MÜST

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Thai rights society MCT
nl: Een ID van de Thaise auteursrechtenorganisatie MCT

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Trinidadian and Tobagonian rights society COTT
nl: Een ID van de Trinidadaanse auteursrechtenorganisatie COTT

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the US rights society ASCAP
nl: Een ID van de Amerikaanse auteursrechtenorganisatie ASCAP

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the US rights society BMI
nl: Een ID van de Amerikaanse auteursrechtenorganisatie BMI

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the US rights society GMR
nl: Een ID van de Amerikaanse auteursrechtenorganisatie GMR

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the US rights society SESAC
nl: Een ID van de Amerikaanse auteursrechtenorganisatie SESAC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Uruguayan rights society AGADU
nl: Een ID van de Uruguayaanse auteursrechtenorganisatie AGADU

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Venezuelan rights society SACVEN
nl: Een ID van de Venezolaanse auteursrechtenorganisatie SACVEN

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the Vietnamese rights society VCPMC
nl: Een ID van de Vietnamese auteursrechtenorganisatie VCPMC

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the international (formerly US) rights society AMRA
nl: Een ID van de internationale (vroeger Amerikaanse) auteursrechtenorganisatie AMRA

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the international rights society consortium LatinNet
nl: Een ID van het internationale auteursrechtenconsortium LatinNet

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the private licensing company CCLI
nl: Een ID van het particuliere licentiebedrijf CCLI

[ctx: work_attribute_type]
en: ID for the private licensing company HFA (Harry Fox Agency)
nl: Een ID van het particuliere licentiebedrijf HFA (Harry Fox Agency)

[ctx: work_attribute_type]
en: IMRO ID
nl: IMRO-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: IPRS ID
nl: IPRS-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: Identifiers
nl: Identificatoren

[ctx: work_type]
en: Incidental music
nl: Toneelmuziek

[ctx: work_type]
en: Incidental music is music written as background for (usually) a theatre play.
nl: Toneelmuziek is achtergrondmuziek die wordt geschreven voor toneel of ander theater.

[ctx: area_type]
en: Indigenous territory / reserve
nl: Inheems gebied / reservaat

[ctx: place_type]
en: Indoor arena
nl: Indoorarena

[ctx: collection_type]
en: Instrument collection
nl: Collectie van instrumenten

[ctx: alias_type]
en: Instrument name
nl: Naam van het instrument

[ctx: area_type]
en: Island
nl: Eiland

[ctx: area_type]
en: Island is used for islands and atolls which don't form subdivisions of their own, e.g. Skye. These are not considered when displaying the parent areas for a given area.
nl: Eiland wordt gebruikt voor eilanden en atollen die geen eigen onderafdeling vormen, zoals het Britse eiland Skye. Eilanden worden niet getoond als bovenliggende gebieden van andere gebieden.

[ctx: work_attribute_type]
en: JACAP ID
nl: JACAP-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: JASRAC ID
nl: JASRAC-ID

[ctx: release_packaging]
en: Japanese case that holds an 8cm CD. It is rectangular but can be snapped to make it more compact (hence the name).
nl: Een Japans cd-doosje voor cd’s van 8 cm. Het is doosje is rechthoekig, maar kan worden dubbelgeklapt om het compacter te maken (vandaar de naam).

[ctx: work_attribute_type]
en: KODA ID
nl: KODA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: KOMCA ID
nl: KOMCA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: Key
nl: Toonsoort

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: Kur'an-ı Kerim
nl: Kur’an-ı Kerim

[ctx: collection_type]
en: Label collection
nl: Collectie van platenmaatschappijen

[ctx: alias_type]
en: Label name
nl: Naam van de platenmaatschappij

[ctx: work_attribute_type]
en: LatinNet ID
nl: LatinNet-ID

[ctx: event_type]
en: Launch event
nl: Lanceerevenement

[ctx: alias_type]
en: Legal name
nl: Officiële naam

[ctx: cover_art_type]
en: Liner
nl: voering

[ctx: work_attribute_type]
en: MACP ID
nl: MACP-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: MCSC ID
nl: MCSC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: MCT ID
nl: MCT-ID

[ctx: work_type]
en: Madrigal
nl: Madrigaal

[ctx: work_attribute_type]
en: Makam (Ottoman, Turkish)
nl: Maqam (Ottomaans, Turks)

[ctx: gender]
en: Male
nl: Mannelijk

[ctx: series_ordering_type]
en: Manual
nl: Handmatig

[ctx: label_type]
en: Manufacturer
nl: Fabrikant

[ctx: work_type]
en: Mass
nl: Mis

[ctx: cover_art_type]
en: Matrix/Runout
nl: matrix/uitloopgroef

[ctx: collection_type]
en: Maybe attending
nl: Ga ik misschien heen

[ctx: cover_art_type]
en: Medium
nl: medium

[ctx: release_packaging]
en: Metal Tin
nl: Metalen doosje

[ctx: medium_format]
en: Microcassette
nl: microcassette

[ctx: area_type]
en: Military base
nl: Militaire basis

[ctx: medium_format]
en: MiniDVD-Audio
nl: MiniDVD-audio

[ctx: medium_format]
en: MiniDisc
nl: minidisc

[ctx: medium_format]
en: Minimax CD
nl: minimax-cd

[ctx: medium_format]
en: Minimax DVD
nl: minimax-dvd

[ctx: medium_format]
en: Minimax DVD-Audio
nl: minimax-dvd-audio

[ctx: medium_format]
en: Minimax DVD-Video
nl: minimax-dvd-video

[ctx: medium_format]
en: Mixed Mode CD
nl: mixedmode-cd

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Mixtape/Street
nl: Mixtape/straat

[ctx: area_type]
en: Municipality
nl: Gemeente

[ctx: area_type]
en: Municipality is used for small administrative divisions which, for urban municipalities, often contain a single city and a few surrounding villages. Rural municipalities typically group several villages together.
nl: Gemeente wordt gebruikt voor kleine administratieve eenheden, die in het geval van stedelijke gemeentes meestal een stad met een paar dorpen in de buurt beslaan. Landelijke gemeentes beslaan meestal meerdere dorpen.

[ctx: work_type]
en: Musical theatre is a form of theatrical performance that combines songs, spoken dialogue, acting, and dance.
nl: Een musical is een vorm van theater waarin liedjes, gesproken dialogen, acteerwerk en dans worden gecombineerd.

[ctx: work_attribute_type]
en: MÜST ID
nl: MÜST-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: NICAUTOR ID
nl: NICAUTOR-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: NexTone ID
nl: NexTone-ID

[ctx: gender]
en: Non-binary
nl: Niet-binair

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Non-music spoken word releases.
nl: Gesproken uitgaven zonder muziek.

[ctx: release_packaging]
en: None
nl: Geen

[ctx: gender]
en: Not applicable
nl: Niet van toepassing

[ctx: work_attribute_type]
en: OSA ID
nl: OSA-ID

[ctx: cover_art_type]
en: Obi
nl: obi

[ctx: release_status]
en: Official
nl: Officieel

[ctx: work_type]
en: Operetta
nl: Operette

[ctx: work_type]
en: Oratorio
nl: Oratorium

[ctx: artist_type]
en: Orchestra
nl: Orkest

[ctx: label_type]
en: Original Production
nl: Originele productie

[ctx: artist_type]
en: Other
nl: Overig

[ctx: cover_art_type]
en: Other
nl: overig

[ctx: gender]
en: Other
nl: Overig

[ctx: medium_format]
en: Other
nl: Overig

[ctx: place_type]
en: Other
nl: Overig

[ctx: release_group_primary_type]
en: Other
nl: Overig

[ctx: release_packaging]
en: Other
nl: Overig

[ctx: instrument_type]
en: Other instrument
nl: Overig instrument

[ctx: work_type]
en: Overture
nl: Ouverture

[ctx: collection_type]
en: Owned music
nl: Muziek die ik heb

[ctx: collection_type]
en: Owned recordings
nl: Opnamen die ik heb

[ctx: work_attribute_type]
en: PRS tune code
nl: PRS Tune Code

[ctx: medium_format]
en: Pathé disc
nl: Pathé-plaat

[ctx: instrument_type]
en: Percussion instrument
nl: Percussie-instrument

[ctx: artist_type]
en: Person
nl: Persoon

[ctx: medium_format]
en: Phonograph record
nl: grammofoonplaat

[ctx: medium_format]
en: Piano Roll
nl: pianorol (notenrol)

[ctx: collection_type]
en: Place collection
nl: Collectie van plaatsen

[ctx: alias_type]
en: Place name
nl: Naam van de plaats

[ctx: release_packaging]
en: Plastic CD tray inside a cardboard slipcover
nl: Een plastic cd-houder in een kartonnen hoesje

[ctx: release_packaging]
en: Plastic Sleeve
nl: Plastic hoes

[ctx: work_type]
en: Play
nl: Toneelstuk

[ctx: medium_format]
en: Playbutton
nl: playbutton

[ctx: work_type]
en: Poem
nl: Gedicht

[ctx: cover_art_type]
en: Poster
nl: poster

[ctx: place_type]
en: Pressing plant
nl: Perserij

[ctx: label_type]
en: Production
nl: Productie

[ctx: release_status]
en: Promotion
nl: Promotie

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Promotional in nature (but not necessarily free), mixtapes and street albums are often released by artists to promote new artists, or upcoming studio albums by prominent artists. They are also sometimes used to keep fans' attention between studio releases and are most common in rap & hip hop genres. They are often not sanctioned by the artist's label, may lack proper sample or song clearances and vary widely in production and recording quality. While mixtapes are generally DJ-mixed, they are distinct from commercial DJ-mixes (which are usually deemed compilations) and are defined by having a significant proportion of new material, including original production or original vocals over top of other artists' instrumentals. They are distinct from demos in that they are designed for release directly to the public and fans; not to labels.
nl: Mixtapes zijn bedoeld voor promotie (maar zijn niet per se gratis). Ze worden vaak uitgebracht om nieuwe artiesten bekendheid te geven of als reclame voor studioalbums van prominente artiesten. Ze worden soms ook uitgegeven om fans die wachten op een nieuw studioalbum betrokken te houden. Mixtapes worden vaak door rappers uitgebracht.
    Mixtapes zijn vaak niet door de platenmaatschappij van de artiest goedgekeurd, er is vaak geen toestemming voor gebruikte samples en de productie- en opnamekwaliteit is vaak minder. Hoewel mixtapes vaak door een dj worden gemixt, zijn ze niet hetzelfde als commerciële dj-mixes (meestal zijn dat compilaties) en bevatten ze vaak veel nieuw materiaal, waaronder originele producties en nieuwe vocalen voor instrumentale versies van nummers van andere artiesten. Het verschil met demo’s is dat ze voor het grote publiek en fans worden uitgebracht in plaats van voor platenmaatschappijen.

[ctx: work_type]
en: Prose
nl: Proza

[ctx: release_status]
en: Pseudo-Release
nl: Pseudo-uitgave

[ctx: label_type]
en: Publisher
nl: Uitgever

[ctx: work_type]
en: Quartet
nl: Kwartet

[ctx: cover_art_type]
en: Raw/Unedited
nl: onbewerkt

[ctx: series_type]
en: Recording award
nl: Bekroonde opnamen

[ctx: collection_type]
en: Recording collection
nl: Collectie van opnamen

[ctx: alias_type]
en: Recording name
nl: Naam van de opname

[ctx: series_type]
en: Recording series
nl: Serie opnamen

[ctx: medium_format]
en: Reel-to-reel
nl: bandrecorder

[ctx: label_type]
en: Reissue Production
nl: Heruitgaveproductie

[ctx: collection_type]
en: Release collection
nl: Collectie van uitgaven

[ctx: series_type]
en: Release group award
nl: Bekroonde uitgavegroepen

[ctx: collection_type]
en: Release group collection
nl: Collectie van uitgavegroepen

[ctx: alias_type]
en: Release group name
nl: Naam van de uitgavegroep

[ctx: series_type]
en: Release group series
nl: Serie uitgavegroepen

[ctx: alias_type]
en: Release name
nl: Naam van de uitgave

[ctx: series_type]
en: Release series
nl: Serie uitgaven

[ctx: place_type]
en: Religious building
nl: Religieus gebouw

[ctx: series_type]
en: Residency
nl: Concertresidentie

[ctx: label_type]
en: Rights Society
nl: Auteursrechtenorganisatie

[ctx: series_type]
en: Run
nl: Reeks optredens

[ctx: work_attribute_type]
en: Rāga (Carnatic)
nl: Rāga (Carnatisch)

[ctx: work_attribute_type]
en: Rāga (Hindustani)
nl: Rāga (Hindoestaans)

[ctx: work_attribute_type]
en: SABAM ID
nl: SABAM-ID

[ctx: medium_format]
en: SACD
nl: sacd

[ctx: medium_format]
en: SACD (2 channels)
nl: SACD (twee kanalen)

[ctx: medium_format]
en: SACD (multichannel)
nl: SACD (meerkanaals)

[ctx: work_attribute_type]
en: SACEM ID
nl: SACEM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SACIM ID
nl: SACIM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SACM ID
nl: SACM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SACVEN ID
nl: SACVEN-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SADAIC ID
nl: SADAIC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SAMRO ID
nl: SAMRO-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SAYCE ID
nl: SAYCE-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SAYCO ID
nl: SAYCO-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SAZAS ID
nl: SAZAS-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SCD ID
nl: SCD-ID

[ctx: medium_format]
en: SD Card
nl: SD-kaart

[ctx: work_attribute_type]
en: SESAC ID
nl: SESAC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SGACEDOM ID
nl: SGACEDOM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SGAE ID
nl: SGAE-ID

[ctx: medium_format]
en: SHM-CD
nl: SHM-cd

[ctx: medium_format]
en: SHM-SACD
nl: SHM-sacd

[ctx: medium_format]
en: SHM-SACD (2 channels)
nl: SHM-SACD (twee kanalen)

[ctx: medium_format]
en: SHM-SACD (multichannel)
nl: SHM-SACD (meerkanaals)

[ctx: work_attribute_type]
en: SIAE ID
nl: SIAE-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SOBODAYCOM ID
nl: SOBODAYCOM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SOCAN ID
nl: SOCAN-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SODRAC ID
nl: SODRAC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SPA ID
nl: SPA-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SPAC ID
nl: SPAC-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: STEF ID
nl: STEF-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: STIM ID
nl: STIM-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: SUISA ID
nl: SUISA-ID

[ctx: alias_type]
en: Search hint
nl: Zoektip

[ctx: collection_type]
en: Series collection
nl: Collectie van series

[ctx: alias_type]
en: Series name
nl: Serienaam

[ctx: medium_format]
en: Shellac
nl: schellak

[ctx: medium_format]
en: Shellac records were the most predominant type of gramophone record during the first half of the 20th century.
nl: De schellakplaat was tijdens de eerste helft van de twintigste eeuw het meest voorkomende type grammofoonplaat.

[ctx: work_type]
en: Sonata
nl: Sonate

[ctx: work_type]
en: Song
nl: Lied

[ctx: work_type]
en: Song-cycle
nl: Liedcyclus

[ctx: series_ordering_type]
en: Sorts the items in the series automatically by their number attributes, using a natural sort order.
nl: Sorteert de objecten in een serie automatisch aan de hand van de nummereigenschappen. Maakt hierbij gebruik van een natuurlijke volgorde.

[ctx: cover_art_type]
en: Spine
nl: rug

[ctx: place_type]
en: Stadium
nl: Stadion

[ctx: event_type]
en: Stage performance
nl: Theatervoorstelling

[ctx: cover_art_type]
en: Sticker
nl: sticker

[ctx: instrument_type]
en: String instrument
nl: Snaarinstrument

[ctx: area_type]
en: Subdivision
nl: Onderafdeling

[ctx: area_type]
en: Subdivision is used for the main administrative divisions of a country, e.g. California, Ontario, Okinawa. These are considered when displaying the parent areas for a given area.
nl: Onderafdeling wordt gebruikt voor de belangrijkste administratieve eenheden van een land, zoals Noord-Holland of Beieren. Onderafdelingen worden getoond als bovenliggende gebieden van andere gebieden.

[ctx: work_type]
en: Symphonic poem
nl: Symfonisch gedicht

[ctx: work_type]
en: Symphony
nl: Symfonie

[ctx: work_attribute_type]
en: TEOSTO ID
nl: TEOSTO-ID

[ctx: work_attribute_type]
en: TONO ID
nl: TONO-ID

[ctx: medium_format]
en: The CD layer of a DVDplus. The DVD layer should be added as a separate medium.
nl: De cd-laag van een DVDplus. De dvd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The CD layer of a DualDisc. The DVD layer should be added as a separate medium.
nl: De cd-laag van een DualDisc. De dvd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The CD layer of a hybrid SACD. The SACD layer should be added as a separate medium.
nl: De cd-laag van een hybride sacd. De sacd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The CD side of a vinyl + CD VinylDisc. The vinyl side should be added as a separate medium.
nl: De cd-kant van een VinylDisc (variant met vinyl en cd). De vinylkant moet als afzonderlijk medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The Capacitance Electronic Disc (CED) is an analog video disc playback system developed by RCA, in which video and audio could be played back on a TV set using a special needle and high-density groove system similar to phonograph records.
nl: De Capacitance Electronic Disc (CED) is een type analoge beeldplaat. Het systeem werd ontwikkeld door RCA en maakte het mogelijk om beeld en geluid af te spelen op een tv door middel van een speciale naald en een plaat die lijkt op een grammofoonplaat.

[ctx: medium_format]
en: The DVD (audio) layer of a DVDplus. The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De dvd-audio-laag van een DVDplus. De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The DVD (audio) layer of a DualDisc. The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De dvd-audio-laag van een DualDisc. De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The DVD (video) layer of a DVDplus. The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De dvd-video-laag van een DVDplus. De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The DVD (video) layer of a DualDisc. The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De dvd-video-laag van een DualDisc. De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The DVD layer of a DualDisc, when it's unclear whether it should be DVD-Audio or DVD-Video (or it includes both). The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De dvd-laag van een DualDisc, wanneer het niet duidelijk is of het een dvd-audio of dvd-video is (of beiden). De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The DVD side of a vinyl + DVD VinylDisc. The vinyl side should be added as a separate medium.
nl: De dvd-kant van een VinylDisc (variant met vinyl en dvd). De vinylkant moet als afzonderlijk medium worden toegevoegd.

[ctx: medium_format]
en: The SACD layer of a hybrid SACD. The CD layer should be added as a separate medium.
nl: De sacd-laag van een hybride sacd. De cd-laag moet als een apart medium worden toegevoegd.

[ctx: cover_art_type]
en: The bottom of a box or other similar packaging (for most common six sided packaging options, the one perpendicular to and below front, back and spines).
nl: De onderkant van een doosje of vergelijkbare verpakking (bij de meest voorkomende verpakkingen met zes kanten, is dit de kant haaks op en onder de voorkant, achterkant en rug).

[ctx: work_type]
en: The madrigal is a type of secular vocal music composition. In its original form, it had no instrumental accompaniment, although accompaniment is much more common in later madrigals.
nl: Een madrigaal is een soort seculiere vocale compositie. Origineel had het geen instrumentale begeleiding, hoewel dat bij latere madrigalen gebruikelijker werd.

[ctx: work_type]
en: The operetta is a genre of light opera, in terms both of music and subject matter. Operettas are generally short and include spoken parts.
nl: Een operette is een lichte opera, zowel qua muziek als onderwerp. Operettes zijn meestal kort en bevatten gesproken delen.

[ctx: cover_art_type]
en: The section on a CD, record or other media containing such data as matrix numbers. Usually found in the hub of a CD or the dead wax area of a vinyl record.
nl: Het gedeelte van een cd, plaat of ander medium met informatie zoals matrixnummers. Meestal is dit het onbeschreven centrum van een cd of een grammofoonplaat.

[ctx: cover_art_type]
en: The top of a box or other similar packaging (for most common six sided packaging options, the one perpendicular to and above front, back and spines).
nl: De bovenkant van een doosje of vergelijkbare verpakking (bij de meest voorkomende verpakkingen met zes kanten, is dit de kant haaks op en boven de voorkant, achterkant en rug).

[ctx: release_packaging]
en: The traditional CD case, made of hard, brittle plastic.
nl: Het traditionele cd-doosje, gemaakt van hard, bros plastic.

[ctx: medium_format]
en: The vinyl side of a VinylDisc. The CD or DVD side should be added as a separate medium.
nl: De vinylkant van een VinylDisc. De cd- of dvdkant moet als afzonderlijk medium worden toegevoegd.

[ctx: artist_type]
en: This indicates a choir/chorus (an organized, usually large group of singers). Smaller vocal ensembles and groupings that do not generally call themselves choirs are better entered as “Group”.
nl: Dit geeft een koor aan (een georganiseerde, meestal grote groep zangers/zangeressen). Kleinere vocale ensembles en groepen die zichzelf meestal geen koor noemen, kunnen beter als ‘groep’ worden toegevoegd.

[ctx: artist_type]
en: This indicates an individual fictional character (whether a fictional person, animal or any other kind of character).
nl: Dit geeft een fictief personage aan (dit kan een persoon, dier of elk ander personage zijn).

[ctx: artist_type]
en: This indicates an individual person, be it under its legal name (“John Lennon”), or a performance name (“Sting”).
nl: Dit geeft een persoon aan en wordt zowel voor de wettelijke naam (John Lennon) als een artiestennaam (Sting) gebruikt.

[ctx: artist_type]
en: This indicates an orchestra (an organized, usually large group of instrumentalists). Smaller ensembles (such as trios and quartets) and groupings that do not generally call themselves orchestras are better entered as “Group”.
nl: Dit geeft een orkest aan (een georganiseerde, meestal grote groep bespelers van instrumenten). Kleinere ensembles (zoals trio’s en kwartetten) en groepen die zichzelf meestal geen orkest noemen, kunnen beter als ‘groep’ worden toegevoegd.

[ctx: work_type]
en: This represents literary works written in prose, that is, written in relatively ordinary language without metrical structure (e.g. novels, short stories, essays...).
nl: Dit is voor literaire werken die in proza zijn geschreven, dat wil zeggen, geschreven in redelijk normaal taalgebruik zonder metrum (bijvoorbeeld romans, korte verhalen, essays, etc.).

[ctx: medium_format]
en: This represents the 2 channel (stereo/mono) table of contents on a SACD.
nl: Dit geeft een tweekanaals-inhoudsopgave (stereo/mono) van een SACD aan.

[ctx: medium_format]
en: This represents the 2 channel (stereo/mono) table of contents on a SHM-SACD.
nl: Dit geeft een tweekanaals-inhoudsopgave (stereo/mono) van een SHM-SACD aan.

[ctx: medium_format]
en: This represents the 2 channel (stereo/mono) table of contents on a hybrid SACD's SACD layer.
nl: Dit geeft een tweekanaals-inhoudsopgave (stereo/mono) van op de SACD-laag van een hybride SACD aan.

[ctx: medium_format]
en: This represents the multichannel table of contents on a SACD.
nl: Dit geeft een meerkanaals-inhoudsopgave van een SACD aan.

[ctx: medium_format]
en: This represents the multichannel table of contents on a SHM-SACD.
nl: Dit geeft een meerkanaals-inhoudsopgave van een SHM-SACD aan.

[ctx: medium_format]
en: This represents the multichannel table of contents on a hybrid SACD's SACD layer.
nl: Dit geeft een meerkanaals-inhoudsopgave op de SACD-laag van een hybride SACD aan.

[ctx: cover_art_type]
en: Top
nl: bovenkant

[ctx: series_type]
en: Tour
nl: Tournee

[ctx: cover_art_type]
en: Track
nl: nummer

[ctx: cover_art_type]
en: Tray
nl: houder

[ctx: work_attribute_type]
en: Tāla (Carnatic)
nl: Tāla (Carnatisch)

[ctx: work_attribute_type]
en: Tāla (Hindustani)
nl: Tāla (Hindoestaans)

[ctx: medium_format]
en: USB Flash Drive
nl: USB-stick

[ctx: cover_art_type]
en: Use for images that need work to be used for tagging (but can possibly already be used for reference)
nl: Gebruik deze eigenschap voor afbeeldingen die bewerkt moeten worden voordat ze voor het taggen kunnen worden gebruikt (maar die misschien al als referentie kunnen worden gebruikt)

[ctx: area_type]
en: Used for any military bases that are large enough to be considered an area, not just a place.
nl: Dit type gebied wordt gebruikt voor militaire bases die zo groot zijn dat ze als gebied in plaats van een plaats kunnen worden beschouwd.

[ctx: area_type]
en: Used for semi-autonomous territories governed by indigenous peoples, such as Indian reserves/reservations in North America and indigenous territories in Central and South America.
nl: Inheemse gebieden zijn semiautonome gebieden die door inheemse bevolkingsgroepen worden bestuurd, zoals de indianenreservaten in Noord-Amerika en de inheemse gebieden in Centraal- en Zuid-Amerika.

[ctx: work_attribute_type]
en: Usul (Ottoman, Turkish)
nl: Usul (Ottomaans, Turks)

[ctx: medium_format]
en: VCD
nl: video-cd

[ctx: work_attribute_type]
en: VCPMC ID
nl: VCPMC-ID

[ctx: medium_format]
en: VHS
nl: VHS (videoband)

[ctx: place_type]
en: Venue
nl: Zaal

[ctx: medium_format]
en: Video High Density (VHD) was a videodisc format which was marketed predominantly in Japan by JVC.
nl: Video High Density (VHD) was een type beeldplaat dat vooral door JVC in Japan werd gepromoot.

[ctx: medium_format]
en: Vinyl
nl: vinyl

[ctx: medium_format]
en: VinylDisc (CD side)
nl: VinylDisc (cd-kant)

[ctx: medium_format]
en: VinylDisc (DVD side)
nl: VinylDisc (dvd-kant)

[ctx: medium_format]
en: VinylDisc (Vinyl side)
nl: VinylDisc (vinylkant)

[ctx: cover_art_type]
en: Watermark
nl: watermerk

[ctx: medium_format]
en: Wax Cylinder
nl: wascilinder

[ctx: instrument_type]
en: Wind instrument
nl: Blaasinstrument

[ctx: collection_type]
en: Wishlist
nl: Verlanglijst

[ctx: release_status]
en: Withdrawn
nl: Teruggetrokken

[ctx: series_type]
en: Work award
nl: Bekroonde composities

[ctx: collection_type]
en: Work collection
nl: Collectie van composities

[ctx: alias_type]
en: Work name
nl: Naam van de compositie

[ctx: series_type]
en: Work series
nl: Serie composities

[ctx: work_attribute_type]
en: ZAiKS ID
nl: ZAiKS-ID

[ctx: medium_format]
en: Zip Disk
nl: zipdisk

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: ambiguous
nl: ambigu
