MusicBrainz - en to pl translation catalogue (116 entries)

[ctx: work_type]
en: "Motet" is a term that applies to different types of (usually unaccompanied) choral works. What exactly is a motet depends quite a bit on the period.
pl: "Motet" jest terminem, który tyczy się różnych typów dzieł chóralnych (zwykle nieakompaniowanych). To, czym motet w istocie jest - zależy od określonego przedziału czasu

[ctx: work_type]
en: "Sonata" is a general term used to describe small scale (very often solo or solo + keyboard) instrumental works, initially in baroque music.
pl: "Sonata" jest ogólnym terminem rzadko stosowanym oznaczającym kwestię melodyczną (solo lub solo+instrument klawiszowy) w muzyce instrumentalnej, początkowo w muzyce barokowej.

[ctx: medium_format]
en: 10" Shellac
pl: 10-calowy szelak

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
pl: 10-calowy winyl

[ctx: medium_format]
en: 12" LaserDisc
pl: 12-calowy LaserDisc

[ctx: medium_format]
en: 12" Shellac
pl: 12-calowy szelak

[ctx: medium_format]
en: 12" Vinyl
pl: 12-calowy winyl

[ctx: medium_format]
en: 3.5" Floppy Disk
pl: Dyskietka 3,5 cala

[ctx: medium_format]
en: 5.25" Floppy Disk
pl: Dyskietka 5,25 cala

[ctx: medium_format]
en: 7" Flexi-disc
pl: 7-calowa płyta flexi

[ctx: medium_format]
en: 7" Shellac
pl: 7-calowy szelak

[ctx: medium_format]
en: 7" Vinyl
pl: 7-calowy winyl

[ctx: medium_format]
en: 8" LaserDisc
pl: 8-calowy LaserDisc

[ctx: medium_format]
en: 8-Track Cartridge
pl: Kaseta 8-ścieżkowa

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD
pl: 8-centymetrowa płyta kompaktowa

[ctx: medium_format]
en: 90 rpm, vertical-cut shellac discs, produced by the Pathé label from 1906 to 1932.
pl: obracające się z częstotliwością 90 obr./min płyty szelakowe, produkowane przez wytwórnię Pathé w latach 1906-1932

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Dorian
pl: A w skali doryckiej

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A Mixolydian
pl: A w skali miksolidyjskiej

[ctx: work_type]
en: A ballet is music composed to be used, together with a choreography, for a ballet dance production.
pl: Balet to utwór napisany do użytku w połączeniu z choreografią w widowisku baletowym.

[ctx: work_type]
en: A cantata is a vocal (often choral) composition with an instrumental (usually orchestral) accompaniment, typically in several movements.
pl: Kantata to kompozycja wokalna (często chóralna) z akompaniamentem instrumentalnym (zazwyczaj orkiestrowym), zazwyczaj w kilku częściach.

[ctx: work_type]
en: A concerto is a musical work for soloist(s) accompanied by an orchestra.
pl: Koncert to dzieło muzyczne dla solisty (ów) połączone z orkiestrą.

[ctx: event_type]
en: A convention, expo or trade fair is an event which is not typically orientated around music performances, but can include them as side activities.
pl: Konwencja, przedstawienie lub branża jest wydarzeniem, które zazwyczaj nie jest ukierunkowane na występy muzyczne, ale może je traktować jako działania zbliżone lub poboczne.

[ctx: release_status]
en: A give-away release or a release intended to promote an upcoming official release (e.g. pre-release versions, releases included with a magazine, versions supplied to radio DJs for air-play).
pl: Darmowe wydanie lub wydanie przeznaczone do promowania nadchodzącego oficjalnego wydania (np. wydanie przedpremierowe, wydanie dołączone do czasopisma, wersje dostarczone dla DJ-ów radiowych do odtwarzania na antenie).

[ctx: artist_type]
en: A grouping of multiple musicians who perform together (in some cases, some or all of the members might differ in different performances or recordings).
pl: Zgrupowanie wielu muzyków którzy występują razem (w niektórych przypadkach kilku lub wszyscy członkowie mogą się różnić w różnych występach lub nagraniach).

[ctx: instrument_type]
en: A grouping of related but different instruments, like the different violin-like instruments
pl: Grupowanie powiązanych, ale różnych instrumentów, takich jak np. różne instrumenty skrzypcowe

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A major
pl: A w skali durowej

[ctx: work_type]
en: A mass is a choral composition that sets the invariable portions of the Christian Eucharistic liturgy (Kyrie - Gloria - Credo - Sanctus - Benedictus - Agnus Dei, with other portions sometimes added) to music.
pl: Msza jest kompozycją chóralną, która zawiera niezmienne fragmenty liturgii chrześcijańskiej Eucharystii (Kyrie - Gloria - Credo - Sanctus - Benedictus - Agnus Dei, z czasami dodanymi innymi fragmentami) do muzyki.

[ctx: event_type]
en: A masterclass or clinic is an event where an artist meets with a small to medium-sized audience and instructs them individually and/or takes questions intended to improve the audience members' playing skills.
pl: Klasa mistrzowska to wydarzenie, w którym artysta spotyka się z małą i średnią publicznością i instruuje indywidualnie i / lub zadaje pytania mające na celu poprawę umiejętności gry.

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: A minor
pl: a-moll

[ctx: work_type]
en: A partita is an instrumental piece composed of a series of variations, and it's by its current definition very similar to a suite.
pl: Partita to instrumentalny utwór złożony z serii wariacji, a jego definicja jest bardzo podobna do suity.

[ctx: event_type]
en: A party, reception or other event held specifically for the launch of a release.
pl: Impreza, przyjęcie lub inne wydarzenie promujące wydanie.

[ctx: release_packaging]
en: A perfect bound book with a sleeve at the end to hold a CD
pl: Perfekcyjnie oprawiona książka z osłoną na CD na końcu

[ctx: place_type]
en: A place (generally a factory) at which physical media are manufactured.
pl: Miejsce (przeważnie fabryka) w którym produkowane są nośniki fizyczne.

[ctx: place_type]
en: A place consisting of a large enclosed area with a central event space surrounded by tiered seating for spectators, which can be used for indoor sports, concerts and other entertainment events.
pl: Miejsce składające się zamkniętego rejonu z centralną przestrzenią wydarzenia otoczoną rzędami siedzeń dla widzów, które może być użyte do sportów halowych, koncertów i innych wydarzeń rozrywkowych.

[ctx: alias_type]
en: Artist name
pl: Nazwa artysty

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B major
pl: H-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B minor
pl: h-moll

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat major
pl: B-dur

[ctx: work_attribute_type_allowed_value]
en: B-flat minor
pl: b-moll

[ctx: cover_art_type]
en: Back
pl: Tył

[ctx: work_type]
en: Ballet
pl: Balet

[ctx: release_packaging]
en: Book
pl: Książka

[ctx: cover_art_type]
en: Booklet
pl: Broszura

[ctx: label_type]
en: Bootleg Production
pl: Produkcja typu bootleg

[ctx: release_group_primary_type]
en: Broadcast
pl: Audycja

[ctx: release_status]
en: Cancelled
pl: Anulowane

[ctx: medium_format]
en: Cartridge
pl: Kartridż

[ctx: medium_format]
en: Cassette
pl: Kaseta magnetofonowa

[ctx: series_type]
en: Catalogue
pl: Katalog

[ctx: artist_type]
en: Choir
pl: Chór

[ctx: area_type]
en: City
pl: Miasto

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Compilation
pl: Kompilacja

[ctx: area_type]
en: Country
pl: Kraj

[ctx: medium_format]
en: Digital Media
pl: Media cyfrowe

[ctx: label_type]
en: Distributor
pl: Dystrybutor

[ctx: area_type]
en: District
pl: Dystrykt

[ctx: instrument_type]
en: Electronic instrument
pl: Instrument elektroniczny

[ctx: gender]
en: Female
pl: Kobieta

[ctx: cover_art_type]
en: Front
pl: Przód

[ctx: artist_type]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: alias_type]
en: Instrument name
pl: Nazwa instrumentu

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Interview
pl: Wywiad

[ctx: work_attribute_type]
en: Key
pl: Klucz

[ctx: alias_type]
en: Label name
pl: Nazwa wytwórni

[ctx: alias_type]
en: Legal name
pl: Nazwa prawna

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Live
pl: Na żywo

[ctx: gender]
en: Male
pl: Mężczyzna

[ctx: cover_art_type]
en: Medium
pl: Nośnik

[ctx: release_packaging]
en: None
pl: Brak

[ctx: release_status]
en: Official
pl: Oficjalny

[ctx: artist_type]
en: Orchestra
pl: Orkiestra

[ctx: label_type]
en: Original Production
pl: Autorska produkcja

[ctx: artist_type]
en: Other
pl: Inny

[ctx: cover_art_type]
en: Other
pl: Inny

[ctx: gender]
en: Other
pl: Inny

[ctx: medium_format]
en: Other
pl: Inny

[ctx: place_type]
en: Other
pl: Inny

[ctx: release_group_primary_type]
en: Other
pl: Inny

[ctx: release_packaging]
en: Other
pl: Inny

[ctx: instrument_type]
en: Other instrument
pl: Inny instrument

[ctx: instrument_type]
en: Percussion instrument
pl: Instrument perkusyjny

[ctx: artist_type]
en: Person
pl: Osoba

[ctx: alias_type]
en: Place name
pl: Nazwa miejsca

[ctx: work_type]
en: Play
pl: Odtwórz

[ctx: work_type]
en: Poem
pl: Wiersz

[ctx: cover_art_type]
en: Poster
pl: Plakat

[ctx: label_type]
en: Production
pl: Produkcja

[ctx: release_status]
en: Promotion
pl: Promocja

[ctx: work_type]
en: Prose
pl: Proza

[ctx: label_type]
en: Publisher
pl: Wydawca

[ctx: work_type]
en: Quartet
pl: Kwartet

[ctx: alias_type]
en: Recording name
pl: Nazwa nagrania

[ctx: alias_type]
en: Release group name
pl: Nazwa grupy wydań

[ctx: alias_type]
en: Release name
pl: Nazwa wydania

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Remix
pl: Remiks

[ctx: alias_type]
en: Series name
pl: Nazwa serii

[ctx: release_group_primary_type]
en: Single
pl: Singiel

[ctx: work_type]
en: Song
pl: Piosenka

[ctx: work_type]
en: Song-cycle
pl: Cykl pieśni

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Soundtrack
pl: Ścieżka dźwiękowa

[ctx: work_type]
en: Soundtrack
pl: Ścieżka dźwiękowa

[ctx: cover_art_type]
en: Spine
pl: Grzbiet

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Spokenword
pl: Słowo mówione

[ctx: place_type]
en: Stadium
pl: Stadion

[ctx: cover_art_type]
en: Sticker
pl: Naklejka

[ctx: instrument_type]
en: String instrument
pl: Instrument strunowy

[ctx: work_type]
en: Symphonic poem
pl: Poemat symfoniczny

[ctx: work_type]
en: Symphony
pl: Symfonia

[ctx: cover_art_type]
en: Track
pl: Utwór

[ctx: cover_art_type]
en: Tray
pl: Zasobnik

[ctx: medium_format]
en: USB Flash Drive
pl: Dysk USB Flash

[ctx: medium_format]
en: Vinyl
pl: Winyl

[ctx: medium_format]
en: Wax Cylinder
pl: Cylinder woskowy

[ctx: instrument_type]
en: Wind instrument
pl: Instrument dęty

[ctx: work_type]
en: Zarzuela
pl: Operetka

[ctx: work_type]
en: Étude
pl: Etiuda
