MusicBrainz - en to ro translation catalogue (71 entries)

[ctx: medium_format]
en: 10" Vinyl
ro: Disc Vinil 25 cm

[ctx: medium_format]
en: 12" Vinyl
ro: Disc Vinil 30 cm

[ctx: medium_format]
en: 7" Vinyl
ro: Disc Vinil 17.5 cm

[ctx: medium_format]
en: 8cm CD
ro: CD 8cm

[ctx: work_type]
en: Aria
ro: Arie

[ctx: alias_type]
en: Artist name
ro: Nume artist

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Audiobook
ro: Carte audio

[ctx: cover_art_type]
en: Back
ro: Spate

[ctx: work_type]
en: Ballet
ro: Balet

[ctx: cover_art_type]
en: Booklet
ro: Broșură

[ctx: release_status]
en: Bootleg
ro: Copie ilegală

[ctx: label_type]
en: Bootleg Production
ro: Producție copii ilegale

[ctx: release_group_primary_type]
en: Broadcast
ro: Radiodifuzat

[ctx: work_type]
en: Cantata
ro: Cantată

[ctx: release_packaging]
en: Cardboard/Paper Sleeve
ro: Carton/Ambalaj Hârtie

[ctx: medium_format]
en: Cartridge
ro: Cartuș

[ctx: medium_format]
en: Cassette
ro: Casetă

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Compilation
ro: Compilație

[ctx: work_type]
en: Concerto
ro: Concert

[ctx: medium_format]
en: Digital Media
ro: Suport digital

[ctx: label_type]
en: Distributor
ro: Distribuitor

[ctx: gender]
en: Female
ro: Femeie

[ctx: cover_art_type]
en: Front
ro: Față

[ctx: artist_type]
en: Group
ro: Grup

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Interview
ro: Interviu

[ctx: alias_type]
en: Label name
ro: Nume casă de discuri

[ctx: alias_type]
en: Legal name
ro: Numele juridic

[ctx: gender]
en: Male
ro: Bărbat

[ctx: work_type]
en: Mass
ro: Masă

[ctx: cover_art_type]
en: Medium
ro: Suport

[ctx: release_packaging]
en: None
ro: nici unul

[ctx: release_status]
en: Official
ro: Oficial

[ctx: work_type]
en: Opera
ro: Operă

[ctx: work_type]
en: Oratorio
ro: Oratoriu

[ctx: label_type]
en: Original Production
ro: Producție Originală

[ctx: artist_type]
en: Other
ro: alte

[ctx: cover_art_type]
en: Other
ro: altele

[ctx: gender]
en: Other
ro: alte

[ctx: medium_format]
en: Other
ro: alte

[ctx: release_group_primary_type]
en: Other
ro: alte

[ctx: release_packaging]
en: Other
ro: alte

[ctx: work_type]
en: Overture
ro: Uvertură

[ctx: work_type]
en: Partita
ro: Partită

[ctx: artist_type]
en: Person
ro: Persoană

[ctx: medium_format]
en: Piano Roll
ro: Rolă de pian

[ctx: label_type]
en: Production
ro: Producție

[ctx: release_status]
en: Promotion
ro: Promovare

[ctx: release_status]
en: Pseudo-Release
ro: Pseudo-Album

[ctx: label_type]
en: Publisher
ro: Editor

[ctx: work_type]
en: Quartet
ro: Cvartet

[ctx: medium_format]
en: Reel-to-reel
ro: Rolă tambur

[ctx: label_type]
en: Reissue Production
ro: Producție Reemitere

[ctx: alias_type]
en: Search hint
ro: Indiciu căutare

[ctx: release_packaging]
en: Slim Jewel Case
ro: Jewel Case Subțire

[ctx: work_type]
en: Sonata
ro: Sonată

[ctx: work_type]
en: Song
ro: Melodie

[ctx: work_type]
en: Song-cycle
ro: Ciclu melodie

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Soundtrack
ro: Coloană sonoră

[ctx: cover_art_type]
en: Spine
ro: Cotor

[ctx: release_group_secondary_type]
en: Spokenword
ro: Cuvânt vorbit

[ctx: cover_art_type]
en: Sticker
ro: Autocolant

[ctx: work_type]
en: Suite
ro: Suită

[ctx: work_type]
en: Symphonic poem
ro: Poem simfonic

[ctx: work_type]
en: Symphony
ro: Simfonie

[ctx: cover_art_type]
en: Track
ro: Piesă

[ctx: cover_art_type]
en: Tray
ro: Tavă

[ctx: medium_format]
en: USB Flash Drive
ro: Memorie USB

[ctx: medium_format]
en: Vinyl
ro: Vinil

[ctx: medium_format]
en: Wax Cylinder
ro: Cilindru de ceară

[ctx: alias_type]
en: Work name
ro: Nume de muncă

[ctx: medium_format]
en: slotMusic
ro: Card memorie
