picard 2.9.1 - en to bg translation catalogue (94 entries)

en: Arabic
bg: Арабски

en: Catalan
bg: каталонски

en: Czech
bg: чешки

en: Danish
bg: датски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: English
bg: Английски

en: English (Canada)
bg: Английски (Канада)

en: English (United Kingdom)
bg: Английски (Великобритания)

en: Spanish
bg: Испански

en: Estonian
bg: Естонски

en: Finnish
bg: Финландски

en: French
bg: Френски

en: Galician
bg: Галисийски

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Icelandic
bg: исландски

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: японски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Dutch
bg: Холандски

en: Polish
bg: Полски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Albanian
bg: албански

en: Swedish
bg: Шведски

en: Afar
bg: Афар

en: Abkhazian
bg: абхазки

en: Afrikaans
bg: Африканс

en: Akan
bg: Акан

en: Amharic
bg: амхарски

en: Aragonese
bg: арагонски

en: Syria
bg: Сирия

en: Assamese
bg: асамски

en: Asturian
bg: астурийски

en: Azerbaijani
bg: азербайджански

en: Bashkir
bg: башкирски

en: Baluchi
bg: белуджи

en: Belarusian
bg: беларуски

en: Bemba
bg: Бемба

en: Bulgarian
bg: Български

en: Bhojpuri
bg: бходжпури

en: Bambara
bg: Бамбара

en: Breton
bg: бретонски

en: Bodo (India)
bg: Бодо (Индия)

en: Bosnian
bg: босненски

en: Blin
bg: Блин

en: Caddo
bg: Кадо

en: Chechen
bg: чеченски

en: Cebuano
bg: Себуано

en: Choctaw
bg: чокто

en: Cherokee
bg: Чероки

en: Corsican
bg: корсикански

en: Church Slavic
bg: църковнославянски

en: Chuvash
bg: чувашки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Dogri
bg: Догри

en: Duala
bg: Дуала

en: Divehi
bg: Дивехи

en: Dzongkha
bg: Дзонгха

en: Ewe
bg: овце

en: Esperanto
bg: есперанто

en: Basque
bg: баски

en: Ewondo
bg: Евондо

en: Persian
bg: Фарси

en: Filipino
bg: филипински

en: Faroese
bg: Фарьорски

en: Friulian
bg: фриулски

en: Irish
bg: ирландски

en: Ga
bg: Га

en: Geez
bg: Боже

en: Guarani
bg: гуарани

en: Gujarati
bg: гуджарати

en: Hausa
bg: Хауса

en: Hawaiian
bg: хавайски

en: Hindi
bg: Хинди

en: Croatian
bg: хърватски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Interlingua
bg: Интерлингва

en: Indonesian
bg: индонезийски

en: Igbo
bg: игбо

en: Ido
bg: Идо

en: Inuktitut
bg: инуктитут

en: Javanese
bg: явански

en: Georgian
bg: грузински

en: Kabyle
bg: Кабиле

en: Kamba
bg: Камба

en: Kabuverdianu
bg: Кабувердиану

en: Kannada
bg: Каннада

en: Cornish
bg: корнуолски

en: Ganda
bg: Ганда

en: Burmese
bg: бирмански

en: Erzya
bg: Ерзя

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Chinese
bg: Китайски
