picard 2.9.1 - en to eo translation catalogue (169 entries)

en: Arabic
eo: Araba

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Danish
eo: Dana

en: German
eo: Germana

en: Greek
eo: Greka

en: English
eo: Angla

en: English (Canada)
eo: Angla (Kanado)

en: Spanish
eo: Hispana

en: Estonian
eo: Estona

en: Finnish
eo: Finna

en: French
eo: Franca

en: French (Canada)
eo: Franca (Kanado)

en: Galician
eo: Galega

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Italian
eo: Itala

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Occitan
eo: Okcitana

en: Polish
eo: Pola

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Romanian
eo: Rumana

en: Russian
eo: Rusa

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Albanian
eo: Albana

en: Swedish
eo: Sveda

en: Turkish
eo: Turka

en: Ukrainian
eo: Ukraina

en: Afar
eo: Afara

en: Abkhazian
eo: Abĥaza

en: Afrikaans
eo: Afrikansa

en: Akan
eo: Akana

en: Amharic
eo: Amhara

en: Aragonese
eo: Aragona

en: Syria
eo: Sirio

en: Assamese
eo: Asama

en: Asturian
eo: Asturia

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Bashkir
eo: Baŝkira

en: Baluchi
eo: Beluĉa

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Bhojpuri
eo: Boĝpura

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Breton
eo: Bretona

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Caddo
eo: Kada

en: Chakma
eo: Ĉakma

en: Chechen
eo: Ĉeĉena

en: Cebuano
eo: Cebuana

en: Choctaw
eo: Ĉoktaŭa

en: Cherokee
eo: Ĉeroka

en: Corsican
eo: Korsika

en: Chuvash
eo: Ĉuvaŝa

en: Welsh
eo: Kimra

en: Dogri
eo: Dogra

en: Dzongkha
eo: Dzonka

en: Ewe
eo: Evea

en: Esperanto
eo: Esperanta

en: Basque
eo: Eŭska

en: Ewondo
eo: Eunda

en: Persian
eo: Persa

en: Filipino
eo: Filipina

en: Faroese
eo: Feroa

en: Friulian
eo: Friula

en: Irish
eo: Irlanda

en: Ga
eo: Gaa

en: Geez
eo: Pra-etiopa (Gezo)

en: Guarani
eo: Gvarania

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Manx
eo: Manksa

en: Hausa
eo: Haŭsa

en: Hawaiian
eo: Havaja

en: Hindi
eo: Hinda

en: Croatian
eo: Kroata

en: Armenian
eo: Armena

en: Interlingua
eo: Interlingvao

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Igbo
eo: Igba

en: Inuktitut
eo: Inuktituta

en: Lojban
eo: Loĵbano

en: Javanese
eo: Java

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Kabyle
eo: Kabila

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Khmer
eo: Kmera

en: Kannada
eo: Kanara

en: Konkani
eo: Konkana

en: Kpelle
eo: Kpela

en: Kashmiri
eo: Kaŝmira

en: Kurdish
eo: Kurda

en: Cornish
eo: Kornvala

en: Latin
eo: Latina

en: Lao
eo: Laosa

en: Latvian
eo: Latva

en: Masai
eo: Masaja

en: Moksha
eo: Mokŝa

en: Malagasy
eo: Malagasa

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Manipuri
eo: Manipura

en: Mohawk
eo: Mohaka

en: Marathi
eo: Marata

en: Malay
eo: Malaja

en: Maltese
eo: Malta

en: Burmese
eo: Birma

en: Erzya
eo: Erzja

en: Nepali
eo: Nepala

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Nyanja
eo: Njanĝa

en: Nyankole
eo: Njankora

en: Oromo
eo: Oroma

en: Osage
eo: Osaĝa

en: Punjabi
eo: Panĝaba

en: Pashto
eo: Paŝtua

en: Quechua
eo: Keĉua

en: Rajasthani
eo: Raĝastana

en: Romansh
eo: Romanĉa

en: Rundi
eo: Burunda

en: Kinyarwanda
eo: Ruanda

en: Sanskrit
eo: Sanskrito

en: Yakut
eo: Jakuta

en: Santali
eo: Santala

en: Sardinian
eo: Sarda

en: Sicilian
eo: Sicilia

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Sango
eo: Sangoa

en: Shan
eo: Ŝana

en: Sidamo
eo: Sidama

en: Shona
eo: Ŝona

en: Somali
eo: Somalia

en: Serbian
eo: Serba

en: Swati
eo: Svazia

en: Sundanese
eo: Sunda

en: Swahili
eo: Svahila

en: Syriac
eo: Siria

en: Tamil
eo: Tamila

en: Telugu
eo: Telugua

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Thai
eo: Taja

en: Tigrinya
eo: Tigraja

en: Tigre
eo: Tigrea

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Tswana
eo: Cvana

en: Tok Pisin
eo: Tokpisino

en: Tsonga
eo: Conga

en: Tatar
eo: Tatara

en: Urdu
eo: Urdua

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Vai
eo: Vaja

en: Venda
eo: Vendaa

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Volapük
eo: Volapuko

en: Walloon
eo: Valona

en: Wolof
eo: Volofa

en: Xhosa
eo: Kosa

en: Yiddish
eo: Jida

en: Yoruba
eo: Joruba

en: Chinese
eo: Ĉina

en: Zulu
eo: Zulua

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Hiragana
eo: Rondaj kanaoj

en: Katakana
eo: Strekaj kanaoj
