picard 2.9.1 - en to es translation catalogue (179 entries)

en: Stable releases only
es: Solo lanzamientos Estables

en: Stable and Beta releases
es: Lanzamientos Estables y Betas

en: Stable, Beta and Dev releases
es: Lanzamientos Estables, Betas y Dev

en: My script
es: Mi script

en: My profile
es: Mi perfil

en: Arabic
es: Árabe

en: Catalan
es: Catalán

en: Czech
es: Checo

en: Danish
es: Danés

en: German
es: Alemán

en: Greek
es: Griego

en: English
es: Inglés

en: English (Australia)
es: Inglés (Australia)

en: English (Canada)
es: Inglés (Canadá)

en: English (United Kingdom)
es: Inglés (Reino Unido)

en: Spanish
es: Español

en: Estonian
es: Estonio

en: Finnish
es: Finlandés

en: French
es: Francés

en: French (Canada)
es: Francés (Canadá)

en: Galician
es: Gallego

en: Hebrew
es: Hebreo

en: Hungarian
es: Húngaro

en: Icelandic
es: Islandés

en: Italian
es: Italiano

en: Japanese
es: Japonés

en: Korean
es: Coreano

en: Lithuanian
es: Lituano

en: Malay (Malaysia)
es: Malayo (Malasia)

en: Norwegian Bokmål
es: Noruego bokmål

en: Dutch
es: Danés

en: Occitan
es: Occitano

en: Polish
es: Polaco

en: Portuguese
es: Portugués

en: Romanian
es: Rumano

en: Russian
es: Ruso

en: Slovak
es: Eslovaco

en: Slovenian
es: Esloveno

en: Albanian
es: Albanés

en: Swedish
es: Sueco

en: Turkish
es: Turco

en: Ukrainian
es: Ucraniano

en: Chinese (China)
es: Chino (China)

en: Chinese (Taiwan)
es: Chino (Taiwan)

en: Afar (Ethiopia)
es: Afar (Etiopía)

en: Abkhazian
es: Abjasio

en: Afrikaans
es: Afrikáans

en: Afrikaans (Namibia)
es: Afrikáans (Namibia)

en: Afrikaans (South Africa)
es: Afrikáans (Sudáfrica)

en: Akan
es: Acano

en: Akan (Ghana)
es: Acano (Ghana)

en: Amharic
es: Amárico

en: Aragonese
es: Aragonés

en: Syria
es: Siria

en: Arabic (Algeria)
es: Árabe (Argelia)

en: Arabic (Jordan)
es: Árabe (Jordania)

en: Assamese
es: Asamés

en: Asturian
es: Asturiano

en: Azerbaijani
es: Azerí

en: Belarusian
es: Bielorruso

en: Bulgarian
es: Búlgaro

en: Bhojpuri
es: Bopurí

en: Tibetan
es: Tibetano

en: Breton
es: Bretón

en: Bosnian
es: Bosnio

en: Blin
es: Bilín

en: Catalan (Spain)
es: Catalán (España)

en: Chechen
es: Checheno

en: Corsican
es: Corso

en: Church Slavic
es: Eslavo eclesiástico

en: Chuvash
es: Chuvasio

en: Welsh
es: Galés

en: Welsh (United Kingdom)
es: Galés (Reino Unido)

en: Danish (Denmark)
es: Danés (Dinamarca)

en: German (Switzerland)
es: Alemán (Suiza)

en: German (Germany)
es: Alemán (Alemania)

en: Dzongkha
es: Dzongkha (Butaní)

en: Ewe
es: Ewé

en: English (United States)
es: Inglés (Estados Unidos)

en: Spanish (Argentina)
es: Español (Argentina)

en: Spanish (Colombia)
es: Español (Colombia)

en: Spanish (Spain)
es: Español (España)

en: Spanish (Mexico)
es: Español (México)

en: Spanish (Peru)
es: Español (Perú)

en: Spanish (Puerto Rico)
es: Español (Puerto Rico)

en: Spanish (Uruguay)
es: Español (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
es: Español (Venezuela)

en: Basque
es: Vasco

en: Basque (Spain)
es: Vasco (España)

en: Persian
es: Persa

en: Finnish (Finland)
es: Finés (Finlandia)

en: Filipino (Philippines)
es: Filipino (Filipinas)

en: Faroese
es: Feroés

en: French (France)
es: Francés (Francia)

en: Friulian
es: Friulano

en: Irish
es: Irlandés

en: Scottish Gaelic
es: Gaélico escocés

en: Geez
es: Ge'ez

en: Galician (Spain)
es: Gallego (España)

en: Guarani
es: Guaraní

en: Manx
es: Manx (Gaélico)

en: Hawaiian
es: Hawaiano

en: Hebrew (Israel)
es: Hebreo (Israel)

en: Croatian
es: Croata

en: Armenian
es: Armenio

en: Armenian (Armenia)
es: Armenio (Armenia)

en: Indonesian
es: Indonesio

en: Sichuan Yi
es: Yi de Sichuán

en: Inuktitut
es: Inuit

en: Javanese
es: Javanés

en: Georgian
es: Georgiano

en: Kabyle
es: Cabilio

en: Kabuverdianu
es: Caboverdiano

en: Kazakh
es: Kazajo

en: Khmer
es: Jemer

en: Kannada
es: Canarés

en: Konkani
es: Konkaní

en: Kashmiri
es: Cachemir

en: Kurdish
es: Kurdo

en: Cornish
es: Córnico

en: Latin
es: Latino

en: Luxembourgish
es: Luxemburgués

en: Ganda
es: Luganda

en: Luba-Katanga
es: Chiluba

en: Luyia
es: Luhya

en: Latvian
es: Letón

en: Malagasy
es: Malgache

en: Macedonian
es: Macedonio

en: Mongolian
es: Mongol

en: Manipuri
es: Meitei (Manipurí)

en: Marathi
es: Maratí

en: Malay
es: Malayo

en: Maltese
es: Maltés

en: Burmese
es: Birmano

en: Low German
es: Alemán bajo

en: Nepali
es: Nepalí

en: Dutch (Netherlands)
es: Neerlandés (Países Bajos)

en: Norwegian Nynorsk
es: Noruego nynorsk

en: Norwegian
es: Noruego

en: Oromo
es: Oromo (Afan)

en: Punjabi
es: Panyabí

en: Pashto
es: Pastún

en: Rajasthani
es: Rayastaní

en: Romansh
es: Romanche

en: Russian (Russia)
es: Ruso (Rusia)

en: Kinyarwanda
es: Kiñarwanda

en: Sanskrit
es: Sánscrito

en: Yakut
es: Yakuto

en: Sardinian
es: Sardo

en: Sicilian
es: Siciliano

en: Sinhala
es: Cingalés

en: Somali
es: Somalí

en: Albanian (Albania)
es: Albanés (Albania)

en: Serbian
es: Serbio

en: Swati
es: Suazi

en: Sundanese
es: Sondanés

en: Swahili
es: Suajili

en: Syriac
es: Siríaco

en: Tajik
es: Tayiko

en: Thai
es: Tailandés

en: Tigrinya
es: Tigriña

en: Tigre
es: Tigré

en: Turkmen
es: Turcomano

en: Tswana
es: Tsuana

en: Toki Pona
es: Tokipona

en: Tok Pisin
es: Tok pisin

en: Tsonga
es: Xitsonga

en: Tatar
es: Tártaro

en: Unknown language
es: Idioma desconocido

en: Uzbek
es: Uzbeko

en: Vietnamese
es: Vietnamita

en: Walloon
es: Valón

en: Wolof
es: Wólof

en: Xhosa (South Africa)
es: Xhosa (Sudáfrica)

en: Yiddish
es: Yidis

en: Chinese
es: Chino

en: Zulu
es: Zulú

en: Zulu (South Africa)
es: Zulú (Sudáfrica)

en: Cyrillic
es: Cirílico
