picard 2.9.1 - en to fr translation catalogue (845 entries)

en: Stable releases only
fr: Versions stables uniquement

en: Stable and Beta releases
fr: Versions stables et bêta

en: Stable, Beta and Dev releases
fr: Versions stables, bêta et dev

en: My script
fr: Mon script

en: My profile
fr: Mon profil

en: (copy)
fr: (copie)

en: Arabic
fr: Arabe

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: German
fr: Allemand

en: Greek
fr: Grec

en: English
fr: Anglais

en: English (Australia)
fr: Anglais (Australie)

en: English (Canada)
fr: Anglais (Canada)

en: English (United Kingdom)
fr: Anglais (Royaume-Uni)

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Estonian
fr: Estonien

en: Finnish
fr: Finnois

en: French
fr: Français

en: French (Canada)
fr: Français (Canada)

en: Galician
fr: Galicien

en: Hebrew
fr: Hébreu

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Icelandic
fr: Islandais

en: Italian
fr: Italien

en: Japanese
fr: Japonais

en: Korean
fr: Coréen

en: Lithuanian
fr: Lituanien

en: Malay (Malaysia)
fr: Malais (Malaisie)

en: Norwegian Bokmål
fr: Bokmål

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Polish
fr: Polonais

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Portuguese (Brazil)
fr: Portugais (Brésil)

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Slovak
fr: Sslovaque

en: Slovenian
fr: Slovène

en: Albanian
fr: Albanais

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turc

en: Ukrainian
fr: Ukrainien

en: Chinese (China)
fr: Chinois (Chine)

en: Chinese (Taiwan)
fr: Chinois (Taiwan)

en: Afar
fr: Aafar

en: Afar (Eritrea)
fr: Afar (Érythrée)

en: Afar (Eritrea) (Saho)
fr: Afar (Érythrée) (Saho)

en: Afar (Ethiopia)
fr: Afar (Éthiopie)

en: Abkhazian
fr: Abkhaze

en: Abkhazian (Georgia)
fr: Abkhaze (Géorgie)

en: Afrikaans (Namibia)
fr: Afrikaans (Namibie)

en: Afrikaans (South Africa)
fr: Afrikaans (Afrique du Sud)

en: Aghem (Cameroon)
fr: Aghem (Cameroun)

en: Amharic
fr: Amharique

en: Amharic (Ethiopia)
fr: Amharique (Éthiopie)

en: Aragonese
fr: Aragonais

en: Aragonese (Spain)
fr: Aragonais (Espagne)

en: Syria
fr: Syrie

en: Arabic (world)
fr: Arabe (monde)

en: Arabic (United Arab Emirates)
fr: Arabe (Émirats arabes unis)

en: Arabic (Bahrain)
fr: Arabe (Bahreïn)

en: Arabic (Djibouti)
fr: Arabe (Djibouti)

en: Arabic (Algeria)
fr: Arabe (Algérie)

en: Arabic (Egypt)
fr: Arabe (Égypte)

en: Arabic (Western Sahara)
fr: Arabe (Sahara occidental)

en: Arabic (Eritrea)
fr: Arabe (Érythrée)

en: Arabic (Israel)
fr: Arabe (Israël)

en: Arabic (Iraq)
fr: Arabe (Irak)

en: Arabic (Jordan)
fr: Arabe (Jordanie)

en: Arabic (Comoros)
fr: Arabe (Comores)

en: Arabic (Kuwait)
fr: Arabe (Koweït)

en: Arabic (Lebanon)
fr: Arabe (Liban)

en: Arabic (Libya)
fr: Arabe (Libye)

en: Arabic (Morocco)
fr: Arabe (Maroc)

en: Arabic (Mauritania)
fr: Arabe (Mauritanie)

en: Arabic (Oman)
fr: Arabe (Oman)

en: Arabic (Palestinian Territories)
fr: Arabe (Territoires palestiniens)

en: Arabic (Qatar)
fr: Arabe (Qatar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
fr: Arabe (Arabie saoudite)

en: Arabic (Sudan)
fr: Arabe (Soudan)

en: Arabic (Somalia)
fr: Arabe (Somalie)

en: Arabic (South Sudan)
fr: Arabe (Sud Soudan)

en: Arabic (Syria)
fr: Arabe (Syrie)

en: Arabic (Chad)
fr: Arabe (Tchad)

en: Arabic (Tunisia)
fr: Arabe (Tunisie)

en: Arabic (Yemen)
fr: Arabe (Yémen)

en: Mapuche (Chile)
fr: Mapuche (Chili)

en: Assamese
fr: Assamais

en: Assamese (India)
fr: Assamais (Inde)

en: Asu (Tanzania)
fr: Asu (Tanzanie)

en: Asturian
fr: Asturien

en: Asturian (Spain)
fr: Asturien (Espagne)

en: Azerbaijani
fr: Azéri

en: Azerbaijani (Arabic)
fr: Azéri (Arabe)

en: Azerbaijani (Arabic) (Iraq)
fr: Azéri (Arabe) (Irak)

en: Azerbaijani (Arabic) (Iran)
fr: Azéri (Arabe) (Iran)

en: Azerbaijani (Arabic) (Türkiye)
fr: Azéri (Arabe) (Turquie)

en: Azerbaijani (Cyrillic)
fr: Azéri (Cyrillique)

en: Azerbaijani (Cyrillic) (Azerbaijan)
fr: Azéri (Cyrillique) (Azerbaïdjan)

en: Azerbaijani (Latin)
fr: Azéri (Latin)

en: Azerbaijani (Latin) (Azerbaijan)
fr: Azéri (Latin) (Azerbaïdjan)

en: Bashkir
fr: Bachkir

en: Bashkir (Russia)
fr: Bachkir (Russie)

en: Baluchi
fr: Baloutchi

en: Baluchi (Arabic)
fr: Baloutchi (Arabe)

en: Baluchi (Arabic) (Pakistan)
fr: Baloutchi (Arabe) (Pakistan)

en: Baluchi (Latin)
fr: Baloutchi (Latin)

en: Baluchi (Latin) (Pakistan)
fr: Baloutchi (Latin) (Pakistan)

en: Basaa
fr: Bassa

en: Basaa (Cameroon)
fr: Basaa (Cameroun)

en: Belarusian
fr: Biélorusse

en: Belarusian (Belarus)
fr: Biélorusse (Biélorussie)

en: Belarusian (Taraskievica orthography)
fr: Biélorusse (orthographe de Tarachkievitch)

en: Bemba (Zambia)
fr: Bemba (Zambie)

en: Bena (Tanzania)
fr: Bena (Tanzanie)

en: Bulgarian
fr: Bulgare

en: Bulgarian (Bulgaria)
fr: Bulgare (Bulgarie)

en: Haryanvi (India)
fr: Haryanvi (Inde)

en: Western Balochi
fr: Baloutchi de l'Ouest

en: Western Balochi (United Arab Emirates)
fr: Baloutchi de l'Ouest (Émirats arabes unis)

en: Western Balochi (Afghanistan)
fr: Baloutchi de l'Ouest (Afghanistan)

en: Western Balochi (Iran)
fr: Baloutchi de l'Ouest (Iran)

en: Western Balochi (Oman)
fr: Baloutchi de l'Ouest (Oman)

en: Western Balochi (Pakistan)
fr: Baloutchi de l'Ouest (Pakistan)

en: Bhojpuri
fr: Bhodjpouri

en: Bhojpuri (India)
fr: Bhodjpouri (Inde)

en: Tai Dam (Vietnam)
fr: Tai Dam (Viêt Nam)

en: Bambara (N’Ko)
fr: Bambara (N’ko)

en: Bambara (N’Ko) (Mali)
fr: Bambara (N’ko) (Mali)

en: Bangla (Bangladesh)
fr: Bengali (Bangladesh)

en: Bangla (India)
fr: Bangla (Inde)

en: Tibetan
fr: Tibétain

en: Tibetan (China)
fr: Tibétain (Chine)

en: Tibetan (India)
fr: Tibétain (Inde)

en: Bodo (India)
fr: Bodo (Inde)

en: Bosnian
fr: Bosniaque

en: Bosnian (Cyrillic)
fr: Bosnien (Cyrillique)

en: Bosnian (Cyrillic) (Bosnia & Herzegovina)
fr: Bosnien (Cyrillique) (Bosnie-Herzégovine)

en: Bosnian (Latin)
fr: Bosnien (Latin)

en: Bosnian (Latin) (Bosnia & Herzegovina)
fr: Bosnien (Latin) (Bosnie-Herzégovine)

en: Akoose (Cameroon)
fr: Akoose (Cameroun)

en: Blin (Eritrea)
fr: Blin (Érythrée)

en: Catalan (Andorra)
fr: Catalan (Andorre)

en: Catalan (Spain)
fr: Catalan (Espagne)

en: Catalan (Spain Valencian)
fr: Catalan (Valencien Espagne)

en: Catalan (Italy)
fr: Catalan (Italie)

en: Caddo (United States)
fr: Caddo (États-Unis)

en: Chakma (India)
fr: Chakma (Inde)

en: Chechen
fr: Tchétchène

en: Chechen (Russia)
fr: Tchétchène (Russie)

en: Chiga (Uganda)
fr: Chiga (Ouganda)

en: Choctaw (United States)
fr: Choctaw (États-Unis)

en: Cherokee (United States)
fr: Cherokee (États-Unis)

en: Chickasaw
fr: Chicacha

en: Chickasaw (United States)
fr: Chicacha (États-Unis)

en: Central Kurdish
fr: Kurde central

en: Central Kurdish (Iraq)
fr: Kurde central (Irak)

en: Central Kurdish (Iran)
fr: Kurde central (Iran)

en: Corsican
fr: Corse

en: Corsican (France)
fr: Corse (France)

en: Czech (Czechia)
fr: Tchèque (Tchéquie)

en: Church Slavic
fr: Slavon liturgique

en: Church Slavic (Russia)
fr: Slavon liturgique (Russie)

en: Chuvash
fr: Tchouvache

en: Chuvash (Russia)
fr: Tchouvache (Russie)

en: Welsh
fr: Gallois

en: Welsh (United Kingdom)
fr: Gallois (Royaume-Uni)

en: Danish (Denmark)
fr: Danois (Danemark)

en: Danish (Greenland)
fr: Danois (Groenland)

en: German (Austria)
fr: Allemand (Autriche)

en: German (Belgium)
fr: Allemand (Belgique)

en: German (Switzerland)
fr: Allemand (Suisse)

en: German (Germany)
fr: Allemand (Allemagne)

en: German (Italy)
fr: Allemand (Italie)

en: German (Liechtenstein)
fr: Allemand (Liechtenstein)

en: German (Luxembourg)
fr: Allemand (Luxembourg)

en: Dogri (India)
fr: Dogri (Inde)

en: Lower Sorbian
fr: Bas sorabe

en: Lower Sorbian (Germany)
fr: Bas sorabe (Allemagne)

en: Duala
fr: Douala

en: Duala (Cameroon)
fr: Duala (Cameroun)

en: Jola-Fonyi
fr: Diola-fogny

en: Jola-Fonyi (Senegal)
fr: Diola-fogny (Sénégal)

en: Dzongkha (Bhutan)
fr: Dzongkha (Bhoutan)

en: Ewe
fr: Éwé

en: Greek (Cyprus)
fr: Grec (Chypre)

en: Greek (Greece)
fr: Grec (Grèce)

en: Greek (Polytonic)
fr: Grec (Polytonique)

en: English (world)
fr: Anglais (monde)

en: English (Europe)
fr: Anglais (Europe)

en: English (United Arab Emirates)
fr: Anglais (Émirats Arabes Unis)

en: English (Antigua & Barbuda)
fr: Anglais (Antigua-et-Barbuda)

en: English (Anguilla)
fr: Anglais (Anguilla)

en: English (American Samoa)
fr: Anglais (Samoa américaines)

en: English (Austria)
fr: Anglais (Autriche)

en: English (Barbados)
fr: Anglais (Barbades)

en: English (Belgium)
fr: Anglais (Belgique)

en: English (Burundi)
fr: Anglais (Burundi)

en: English (Bermuda)
fr: Anglais (Bermudes)

en: English (Bahamas)
fr: Anglais (Bahamas)

en: English (Botswana)
fr: Anglais (Botswana)

en: English (Belize)
fr: Anglais (Belize)

en: English (Cocos (Keeling) Islands)
fr: Anglais (Îles Cocos (Keeling))

en: English (Switzerland)
fr: Anglais (Suisse)

en: English (Cook Islands)
fr: Anglais (îles Cook)

en: English (Cameroon)
fr: Anglais (Cameroun)

en: English (Christmas Island)
fr: Anglais (Île Christmas)

en: English (Cyprus)
fr: Anglais (Chypre)

en: English (Germany)
fr: Anglais (Allemagne)

en: English (Diego Garcia)
fr: Anglais (Diego Garcia)

en: English (Denmark)
fr: Anglais (Danemark)

en: English (Dominica)
fr: Anglais (Dominique)

en: English (Deseret)
fr: Anglais (Deseret)

en: English (Deseret) (United States)
fr: Anglais (Deseret) (États-Unis)

en: English (Eritrea)
fr: Anglais (Érythrée)

en: English (Finland)
fr: Anglais (Finland)

en: English (Fiji)
fr: Anglais (Fidji)

en: English (Falkland Islands)
fr: Anglais (îles Falkland)

en: English (Micronesia)
fr: Anglais (Micronésie)

en: English (Grenada)
fr: Anglais (Grenade)

en: English (Guernsey)
fr: Anglais (Guernesey)

en: English (Ghana)
fr: Anglais (Ghana)

en: English (Gibraltar)
fr: Anglais (Gibraltar)

en: English (Gambia)
fr: Anglais (Gambie)

en: English (Guam)
fr: Anglais (Guam)

en: English (Guyana)
fr: Anglais (Guyana)

en: English (Hong Kong)
fr: Anglais (Hong Kong)

en: English (Ireland)
fr: Anglais (Irlande)

en: English (Israel)
fr: Anglais (Israël)

en: English (Isle of Man)
fr: Anglais (île de Man)

en: English (India)
fr: Anglais (Inde)

en: English (British Indian Ocean Territory)
fr: Anglais (Territoire britannique de l'océan Indien)

en: English (Jersey)
fr: Anglais (Jersey)

en: English (Jamaica)
fr: Anglais (Jamaïque)

en: English (Kenya)
fr: Anglais (Kenya)

en: English (Kiribati)
fr: Anglais (Kiribati)

en: English (St. Kitts & Nevis)
fr: Anglais (Saint-Kitts-et-Nevis)

en: English (Cayman Islands)
fr: Anglais (Îles Caïman)

en: English (St. Lucia)
fr: Anglais (Sainte Lucie)

en: English (Liberia)
fr: Anglais (Libéria)

en: English (Lesotho)
fr: Anglais (Lesotho)

en: English (Madagascar)
fr: Anglais (Madagascar)

en: English (Marshall Islands)
fr: Anglais (Îles Marshall)

en: English (Macao)
fr: Anglais (Macao)

en: English (Northern Mariana Islands)
fr: Anglais (Îles Mariannes du Nord)

en: English (Montserrat)
fr: Anglais (Montserrat)

en: English (Malta)
fr: Anglais (Malte)

en: English (Mauritius)
fr: Anglais (Île Maurice)

en: English (Maldives)
fr: Anglais (Maldives)

en: English (Malawi)
fr: Anglais (Malawi)

en: English (Malaysia)
fr: Anglais (Malaisie)

en: English (Namibia)
fr: Anglais (Namibie)

en: English (Norfolk Island)
fr: Anglais (Île Norfolk)

en: English (Nigeria)
fr: Anglais (Nigeria)

en: English (Netherlands)
fr: Anglais (Pays–Bas)

en: English (Nauru)
fr: Anglais (Nauru)

en: English (Niue)
fr: Anglais (Niué)

en: English (New Zealand)
fr: Anglais (Nouvelle-Zélande)

en: English (Papua New Guinea)
fr: Anglais (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: English (Philippines)
fr: Anglais (Philippines)

en: English (Pakistan)
fr: Anglais (Pakistan)

en: English (Pitcairn Islands)
fr: Anglais (Îles Pitcairn)

en: English (Puerto Rico)
fr: Anglais (Porto Rico)

en: English (Palau)
fr: Anglais (Palaos)

en: English (Rwanda)
fr: Anglais (Rwanda)

en: English (Solomon Islands)
fr: Anglais (Îles Salomon)

en: English (Seychelles)
fr: Anglais (Seychelles)

en: English (Sudan)
fr: Anglais (Soudan)

en: English (Sweden)
fr: Anglais (Suède)

en: English (Singapore)
fr: Anglais (Singapour)

en: English (St. Helena)
fr: Anglais (Sainte-Hélène)

en: English (Slovenia)
fr: Anglais (Slovénie)

en: English (Sierra Leone)
fr: Anglais (Sierra Leone)

en: English (South Sudan)
fr: Anglais (Sud Soudan)

en: English (Sint Maarten)
fr: Anglais (Sainte Hélène)

en: English (Eswatini)
fr: Anglais (Eswatini)

en: English (Shavian)
fr: Anglais (Shavien)

en: English (Shavian) (United Kingdom)
fr: Anglais (Shavien) (Royaume-Uni)

en: English (Turks & Caicos Islands)
fr: Anglais (Îles Turks et Caïques)

en: English (Tokelau)
fr: Anglais (Tokelau)

en: English (Tonga)
fr: Anglais (Tonga)

en: English (Trinidad & Tobago)
fr: Anglais (Trinité-et-Tobago)

en: English (Tuvalu)
fr: Anglais (Tuvalu)

en: English (Tanzania)
fr: Anglais (Tanzanie)

en: English (Uganda)
fr: Anglais (Ouganda)

en: English (U.S. Outlying Islands)
fr: Anglais (Îles mineures éloignées des États-Unis)

en: English (United States)
fr: Anglais (États-Unis)

en: English (St. Vincent & Grenadines)
fr: Anglais (Saint-Vincent et les Grenadines)

en: English (British Virgin Islands)
fr: Anglais (Îles Vierges britanniques)

en: English (U.S. Virgin Islands)
fr: Anglais (Îles Vierges des États-Unis)

en: English (Vanuatu)
fr: Anglais (Vanuatu)

en: English (Samoa)
fr: Anglais (Samoa)

en: English (South Africa)
fr: Anglais (Afrique du Sud)

en: English (Zambia)
fr: Anglais (Zambie)

en: English (Zimbabwe)
fr: Anglais (Zimbabwe)

en: Esperanto
fr: Espéranto

en: Esperanto (world)
fr: Espéranto (monde)

en: Spanish (Latin America)
fr: Espagnol (Amérique latine)

en: Spanish (Argentina)
fr: Espagnol (Argentine)

en: Spanish (Bolivia)
fr: Espagnol (Bolivie)

en: Spanish (Brazil)
fr: Espagnol (Brésil)

en: Spanish (Belize)
fr: Espagnol (Belize)

en: Spanish (Chile)
fr: Espagnol (Chili)

en: Spanish (Colombia)
fr: Espagnol (Colombie)

en: Spanish (Costa Rica)
fr: Espagnol (Costa Rica)

en: Spanish (Cuba)
fr: Espagnol (Cuba)

en: Spanish (Dominican Republic)
fr: Espagnol (République dominicaine)

en: Spanish (Ceuta & Melilla)
fr: Espagnol (Ceuta et Melilla)

en: Spanish (Ecuador)
fr: Espagnol (Équateur)

en: Spanish (Spain)
fr: Espagnol (Espagne)

en: Spanish (Equatorial Guinea)
fr: Espagnol (Guinée équatoriale)

en: Spanish (Guatemala)
fr: Espagnol (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
fr: Espagnol (Honduras)

en: Spanish (Canary Islands)
fr: Espagnol (Îles Canaries)

en: Spanish (Mexico)
fr: Espagnol (Mexique)

en: Spanish (Nicaragua)
fr: Espagnol (Nicaragua)

en: Spanish (Panama)
fr: Espagnol (Panama)

en: Spanish (Peru)
fr: Espagnol (Pérou)

en: Spanish (Philippines)
fr: Espagnol (Philippines)

en: Spanish (Puerto Rico)
fr: Espagnol (Porto Rico)

en: Spanish (Paraguay)
fr: Espagnol (Paraguay)

en: Spanish (El Salvador)
fr: Espagnol (Salvador)

en: Spanish (United States)
fr: Espagnol (États-Unis)

en: Spanish (Uruguay)
fr: Espagnol (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
fr: Espagnol (Venezuela)

en: Estonian (Estonia)
fr: Estonien (Estonie)

en: Basque (Spain)
fr: Basque (Espagne)

en: Ewondo (Cameroon)
fr: Ewondo (Cameroun)

en: Persian
fr: Persan

en: Persian (Afghanistan)
fr: Persan (Afghanistan)

en: Persian (Iran)
fr: Persan (Iran)

en: Fula
fr: Peul

en: Fula (Adlam)
fr: Peul (Adlam)

en: Fula (Adlam) (Burkina Faso)
fr: Peul (Adlam) (Burkina Faso)

en: Fula (Adlam) (Cameroon)
fr: Peul (Adlam) (Cameroun)

en: Fula (Adlam) (Ghana)
fr: Peul (Adlam) (Ghana)

en: Fula (Adlam) (Gambia)
fr: Peul (Adlam) (Gambie)

en: Fula (Adlam) (Guinea)
fr: Peul (Adlam) (Guinée)

en: Fula (Adlam) (Guinea-Bissau)
fr: Peul (Adlam) (Guinée-Bissau)

en: Fula (Adlam) (Liberia)
fr: Peul (Adlam) (Libéria)

en: Fula (Adlam) (Mauritania)
fr: Peul (Adlam) (Mauritanie)

en: Fula (Adlam) (Niger)
fr: Peul (Adlam) (Niger)

en: Fula (Adlam) (Nigeria)
fr: Peul (Adlam) (Nigeria)

en: Fula (Adlam) (Sierra Leone)
fr: Peul (Adlam) (Sierra Leone)

en: Fula (Adlam) (Senegal)
fr: Peul (Adlam) (Sénégal)

en: Fula (Latin)
fr: Peul (Latin)

en: Fula (Latin) (Burkina Faso)
fr: Peul (Latin) (Burkina Faso)

en: Fula (Latin) (Cameroon)
fr: Peul (Latin) (Cameroun)

en: Fula (Latin) (Ghana)
fr: Peul (Latin) (Ghana)

en: Fula (Latin) (Gambia)
fr: Peul (Latin) (Gambie)

en: Fula (Latin) (Guinea)
fr: Peul (Latin) (Guinée)

en: Fula (Latin) (Guinea-Bissau)
fr: Peul (Latin) (Guinée-Bissau)

en: Fula (Latin) (Liberia)
fr: Peul (Latin) (Libéria)

en: Fula (Latin) (Mauritania)
fr: Peul (Latin) (Mauritanie)

en: Fula (Latin) (Niger)
fr: Peul (Latin) (Niger)

en: Fula (Latin) (Nigeria)
fr: Peul (Latin) (Nigeria)

en: Fula (Latin) (Sierra Leone)
fr: Peul (Latin) (Sierra Leone)

en: Fula (Latin) (Senegal)
fr: Peul (Latin) (Sénégal)

en: Finnish (Finland)
fr: Finnois (Finlande)

en: Filipino
fr: Philipin

en: Filipino (Philippines)
fr: Philippin (Philippines)

en: Faroese
fr: Féroïen

en: Faroese (Denmark)
fr: Féroïen (Danemark)

en: Faroese (Faroe Islands)
fr: Féroïen (Îles Féroé)

en: French (Belgium)
fr: Français (Belgique)

en: French (Burkina Faso)
fr: Français (Burkina Faso)

en: French (Burundi)
fr: Français (Burundi)

en: French (Benin)
fr: Français (Bénin)

en: French (St. Barthélemy)
fr: Français (Saint-Barthélemy)

en: French (Congo - Kinshasa)
fr: Français (Congo - Kinshasa)

en: French (Central African Republic)
fr: Français (République centrafricaine)

en: French (Congo - Brazzaville)
fr: Français (Congo - Brazzaville)

en: French (Switzerland)
fr: Français (Suisse)

en: French (Côte d’Ivoire)
fr: Français (Côte d’Ivoire)

en: French (Cameroon)
fr: Français (Cameroun)

en: French (Djibouti)
fr: Français (Djibouti)

en: French (Algeria)
fr: Français (Algérie)

en: French (France)
fr: Français (France)

en: French (Gabon)
fr: Français (Gabon)

en: French (French Guiana)
fr: Français (Guyane française)

en: French (Guinea)
fr: Français (Guinée)

en: French (Guadeloupe)
fr: Français (Guadeloupe)

en: French (Equatorial Guinea)
fr: Français (Guinée équatoriale)

en: French (Haiti)
fr: Français (Haïti)

en: French (Comoros)
fr: Français (Comores)

en: French (Luxembourg)
fr: Français (Luxembourg)

en: French (Morocco)
fr: Français (Maroc)

en: French (Monaco)
fr: Français (Monaco)

en: French (St. Martin)
fr: Français (Saint-Martin)

en: French (Madagascar)
fr: Français (Madagascar)

en: French (Mali)
fr: Français (Mali)

en: French (Martinique)
fr: Français (Martinique)

en: French (Mauritania)
fr: Français (Mauritanie)

en: French (Mauritius)
fr: Français (Maurice)

en: French (New Caledonia)
fr: Français (Nouvelle-Calédonie)

en: French (Niger)
fr: Français (Niger)

en: French (French Polynesia)
fr: Français (Polynésie Française)

en: French (St. Pierre & Miquelon)
fr: Français (Saint-Pierre-et-Miquelon)

en: French (Réunion)
fr: Français (Réunion)

en: French (Rwanda)
fr: Français (Rwanda)

en: French (Seychelles)
fr: Français (Seychelles)

en: French (Senegal)
fr: Français (Sénégal)

en: French (Syria)
fr: Français (Syrie)

en: French (Chad)
fr: Français (Tchad)

en: French (Togo)
fr: Français (Togo)

en: French (Tunisia)
fr: Français (Tunisie)

en: French (Vanuatu)
fr: Français (Vanuatu)

en: French (Wallis & Futuna)
fr: Français (Wallis et Futuna)

en: French (Mayotte)
fr: Français (Mayotte)

en: Northern Frisian
fr: Frison septentrional

en: Northern Frisian (Germany)
fr: Frison septentrional (Allemagne)

en: Friulian
fr: Frioulan

en: Friulian (Italy)
fr: Frioulan (Italie)

en: Western Frisian
fr: Frison occidental

en: Western Frisian (Netherlands)
fr: Frison occidental (Pays–Bas)

en: Irish
fr: Irlandais

en: Irish (United Kingdom)
fr: Irlandais (Royaume-Uni)

en: Irish (Ireland)
fr: Irlandais (Irlande)

en: Scottish Gaelic
fr: Gaélique écossais

en: Scottish Gaelic (United Kingdom)
fr: Gaélique écossais (Royaume-Uni)

en: Geez
fr: Guèze

en: Geez (Eritrea)
fr: Guèze (Érythrée)

en: Geez (Ethiopia)
fr: Guèze (Éthiopie)

en: Galician (Spain)
fr: Galicien (Espagne)

en: Swiss German
fr: Suisse allemand

en: Swiss German (Switzerland)
fr: Suisse allemand (Suisse)

en: Swiss German (France)
fr: Suisse allemand (France)

en: Swiss German (Liechtenstein)
fr: Suisse allemand (Liechtenstein)

en: Gujarati (India)
fr: Gujarati (Inde)

en: Manx
fr: Mannois

en: Manx (Isle of Man)
fr: Mannois (île de Man)

en: Hausa
fr: Haoussa

en: Hausa (Arabic)
fr: Haoussa (Arabe)

en: Hausa (Arabic) (Nigeria)
fr: Haoussa (Arabe) (Nigeria)

en: Hausa (Arabic) (Sudan)
fr: Haoussa (Arabe) (Soudan)

en: Hausa (Ghana)
fr: Haoussa (Ghana)

en: Hausa (Latin)
fr: Haoussa (Latin)

en: Hausa (Latin) (Ghana)
fr: Haoussa (Latin) (Ghana)

en: Hausa (Latin) (Niger)
fr: Haoussa (Latin) (Niger)

en: Hausa (Latin) (Nigeria)
fr: Haoussa (Latin) (Nigeria)

en: Hausa (Niger)
fr: Haoussa (Niger)

en: Hausa (Nigeria)
fr: Haoussa (Nigeria)

en: Hausa (Sudan)
fr: Haoussa (Soudan)

en: Hawaiian
fr: Hawaïen

en: Hawaiian (United States)
fr: Hawaïen (États-Unis)

en: Hebrew (Israel)
fr: Hébreu (Israël)

en: Hindi (India)
fr: Hindi (Inde)

en: Hindi (Latin) (India)
fr: Hindi (Latin) (Inde)

en: Hmong Njua
fr: Hmong njua

en: Hmong Njua (Nyiakeng Puachue Hmong)
fr: Hmong njua (Nyiakeng Puachue Hmong)

en: Hmong Njua (Nyiakeng Puachue Hmong) (United States)
fr: Hmong njua (Nyiakeng Puachue Hmong) (États-Unis)

en: Croatian
fr: Croate

en: Croatian (Bosnia & Herzegovina)
fr: Croate (Bosnie-Herzégovine)

en: Croatian (Croatia)
fr: Croate (Croatie)

en: Upper Sorbian
fr: Haut sorabe

en: Upper Sorbian (Germany)
fr: Haut sorabe (Allemagne)

en: Hungarian (Hungary)
fr: Hongrois (Hongrie)

en: Armenian
fr: Arménien

en: Armenian (Armenia)
fr: Arménien (Arménie)

en: Armenian (Armenia) (Revised Orthography)
fr: Arménien (Arménie) (Orthographe révisée)

en: Interlingua (world)
fr: Interlingua (monde)

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Indonesian (Indonesia)
fr: Indonésien (Indonésie)

en: Sichuan Yi
fr: Yi du Sichuan

en: Sichuan Yi (China)
fr: Yi du Sichuan (Chine)

en: Ido (world)
fr: Ido (monde)

en: Icelandic (Iceland)
fr: Islandais (Islande)

en: Italian (Switzerland)
fr: Italien (Suisse)

en: Italian (Italy)
fr: Italien (Italie)

en: Italian (San Marino)
fr: Italien (Saint-Marin)

en: Italian (Vatican City)
fr: Italien (Vatican)

en: Japanese (Japan)
fr: Japonais (Japon)

en: Lojban (world)
fr: Lojban (monde)

en: Ngomba (Cameroon)
fr: Ngomba (Cameroun)

en: Machame (Tanzania)
fr: Machame (Tanzanie)

en: Javanese
fr: Javanais

en: Javanese (Indonesia)
fr: Javanais (Indonésie)

en: Georgian
fr: Géorgien

en: Georgian (Georgia)
fr: Géorgien (Géorgie)

en: Kabyle (Algeria)
fr: Kabyle (Algérie)

en: Makonde (Tanzania)
fr: Makonde (Tanzanie)

en: Kabuverdianu
fr: Créole du Cap-Vert

en: Kabuverdianu (Cape Verde)
fr: Kabuverdianu (Cap-Vert)

en: Kenyang (Cameroon)
fr: Kenyang (Cameroun)

en: Kaingang (Brazil)
fr: Kaingang (Brésil)

en: Koyra Chiini
fr: Koyra chiini

en: Koyra Chiini (Mali)
fr: Koyra chiini (Mali)

en: Kazakh (Cyrillic)
fr: Kazakh (Cyrillique)

en: Kazakh (Cyrillic) (Kazakhstan)
fr: Kazakh (Cyrillique) (Kazakhstan)

en: Kako (Cameroon)
fr: Kako (Cameroun)

en: Kalaallisut (Greenland)
fr: Kalaallisut (Groenland)

en: Khmer (Cambodia)
fr: Khmer (Cambodge)

en: Kannada (India)
fr: Kannada (Inde)

en: Korean (North Korea)
fr: Coréen (Corée du Nord)

en: Korean (South Korea)
fr: Coréen (Corée du Sud)

en: Konkani (India)
fr: Konkani (Inde)

en: Kpelle
fr: Kpellé

en: Kpelle (Guinea)
fr: Kpèllé (Guinée)

en: Kpelle (Liberia)
fr: Kpèllé (Libéria)

en: Kashmiri
fr: Cachemiri

en: Kashmiri (Arabic)
fr: Cachemiri (Arabe)

en: Kashmiri (Arabic) (India)
fr: Cachemiri (Arabe) (Inde)

en: Kashmiri (Devanagari)
fr: Cachemiri (Devanagari)

en: Kashmiri (Devanagari) (India)
fr: Cachemiri (Devanagari) (Inde)

en: Shambala (Tanzania)
fr: Shambala (Tanzanie)

en: Bafia (Cameroon)
fr: Bafia (Cameroun)

en: Colognian
fr: Kölsch

en: Colognian (Germany)
fr: Kölsch (Allemagne)

en: Kurdish
fr: Kurde

en: Kurdish (Türkiye)
fr: Kurde (Turquie)

en: Cornish
fr: Cornique

en: Cornish (United Kingdom)
fr: Cornique (Royaume-Uni)

en: Kyrgyz
fr: Kirghize

en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
fr: Kirghize (Kirghizistan)

en: Latin (Vatican City)
fr: Latin (Vatican)

en: Langi
fr: Rangi

en: Langi (Tanzania)
fr: Rangi (Tanzanie)

en: Luxembourgish
fr: Luxembourgeois

en: Luxembourgish (Luxembourg)
fr: Luxembourgeois (Luxembourg)

en: Ganda (Uganda)
fr: Ganda (Ouganda)

en: Ligurian
fr: Ligure

en: Ligurian (Italy)
fr: Ligure (Italie)

en: Lakota (United States)
fr: Lakota (États-Unis)

en: Lombard (Italy)
fr: Lombard (Italie)

en: Lingala (Central African Republic)
fr: Lingala (République centrafricaine)

en: Northern Luri
fr: Lori du Nord

en: Northern Luri (Iraq)
fr: Lori du Nord (Iraq)

en: Northern Luri (Iran)
fr: Lori du Nord (Iran)

en: Lithuanian (Lithuania)
fr: Lithuanien (Lithuanie)

en: Luba-Katanga
fr: Luba-katanga

en: Luba-Katanga (Congo - Kinshasa)
fr: Luba-katanga (Congo - Kinshasa)

en: Latvian
fr: Letton

en: Latvian (Latvia)
fr: Letton (Lettonie)

en: Maithili
fr: Maïthili

en: Maithili (India)
fr: Maïthili (Inde)

en: Masai
fr: Massaï

en: Masai (Kenya)
fr: Massaï (Kenya)

en: Masai (Tanzania)
fr: Massaï (Tanzanie)

en: Moksha
fr: Moksa

en: Moksha (Russia)
fr: Mokcha (Russie)

en: Morisyen
fr: Créole mauricien

en: Morisyen (Mauritius)
fr: Créole mauricien (Île Maurice)

en: Malagasy
fr: Malgache

en: Malagasy (Madagascar)
fr: Malgache (Madagascar)

en: Makhuwa-Meetto
fr: Makua-Meetto

en: Makhuwa-Meetto (Mozambique)
fr: Makua-Meetto (Mozambique)

en: Metaʼ (Cameroon)
fr: Metaʼ (Cameroun)

en: Māori
fr: Maori

en: Māori (New Zealand)
fr: Maori (Nouvelle-Zélande)

en: Macedonian
fr: Macédonien

en: Macedonian (North Macedonia)
fr: Macédonien (Macédoine du Nord)

en: Malayalam (India)
fr: Malayalam (Inde)

en: Mongolian
fr: Mongol

en: Mongolian (Cyrillic)
fr: Mongol (Cyrillique)

en: Mongolian (Cyrillic) (Mongolia)
fr: Mongol (Cyrillique) (Mongolie)

en: Mongolian (Mongolia)
fr: Mongol (Mongolie)

en: Mongolian (Mongolian)
fr: Mongol (Mongol)

en: Mongolian (Mongolian) (China)
fr: Mongol (Mongol) (Chine)

en: Mongolian (Mongolian) (Mongolia)
fr: Mongol (Mongol) (Mongolie)

en: Manipuri (Bangla)
fr: Meitei (Bengali)

en: Manipuri (Bangla) (India)
fr: Meitei (Bengali) (Inde)

en: Manipuri (Meitei Mayek)
fr: Meitei (Meitei mayek)

en: Manipuri (Meitei Mayek) (India)
fr: Meitei (Meitei mayek) (Inde)

en: Marathi
fr: Marathe

en: Marathi (India)
fr: Marathi (Inde)

en: Malay
fr: Malais

en: Malay (Arabic)
fr: Malais (Arabe)

en: Malay (Arabic) (Brunei)
fr: Malais (Arabe) (Brunei)

en: Malay (Arabic) (Malaysia)
fr: Malais (Arabe) (Malaisie)

en: Malay (Brunei)
fr: Malais (Brunei)

en: Malay (Indonesia)
fr: Malais (Indonésie)

en: Malay (Singapore)
fr: Malais (Singapour)

en: Maltese
fr: Maltais

en: Maltese (Malta)
fr: Maltais (Malte)

en: Mundang
fr: Moundang

en: Mundang (Cameroon)
fr: Moundang (Cameroun)

en: Muscogee (United States)
fr: Muscogee (États‐Unis)

en: Burmese
fr: Birman

en: Burmese (Myanmar (Burma))
fr: Birman (Myanmar (Birmanie))

en: Erzya
fr: Erza

en: Erzya (Russia)
fr: Erzya (Russie)

en: Mazanderani
fr: Mazandarani

en: Mazanderani (Iran)
fr: Mazandarani (Iran)

en: Nama (Namibia)
fr: Nama (Namibie)

en: Norwegian Bokmål (Norway)
fr: Bokmål norvégien (Norvège)

en: Norwegian Bokmål (Svalbard & Jan Mayen)
fr: Bokmål norvégien (Svalbard & Jan Mayen)

en: North Ndebele
fr: Ndébélé du Nord

en: North Ndebele (Zimbabwe)
fr: Ndébélé du Nord (Zimbabwe)

en: Low German
fr: Bas allemand

en: Low German (Germany)
fr: Bas allemand (Allemagne)

en: Low German (Netherlands)
fr: Bas allemand (Pays‐Bas)

en: Nepali
fr: Népalais

en: Nepali (India)
fr: Népalais (Inde)

en: Nepali (Nepal)
fr: Népalais (Népal)

en: Dutch (Aruba)
fr: Néerlandais (Aruba)

en: Dutch (Belgium)
fr: Néerlandais (Belgique)

en: Dutch (Caribbean Netherlands)
fr: Néerlandais (Pays-Bas caribéens)

en: Dutch (Curaçao)
fr: Néerlandais (Curaçao)

en: Dutch (Netherlands)
fr: Néerlandais (Pays-Bas)

en: Dutch (Suriname)
fr: Néerlandais (Suriname)

en: Dutch (Sint Maarten)
fr: Néerlandais (Saint-Martin)

en: Kwasio (Cameroon)
fr: Kwasio (Cameroun)

en: Norwegian Nynorsk
fr: Nynorsk

en: Norwegian Nynorsk (Norway)
fr: Nynorsk (Norvège)

en: Ngiemboon (Cameroon)
fr: Ngiemboon (Cameroun)

en: Norwegian
fr: Norvégien

en: N’Ko
fr: N’ko

en: N’Ko (Guinea)
fr: N’ko (Guinée)

en: South Ndebele
fr: Ndébélé du Transvaal

en: South Ndebele (South Africa)
fr: Ndébélé du Transvaal (Afrique du Sud)

en: Northern Sotho
fr: Sotho du Nord

en: Northern Sotho (South Africa)
fr: Sotho du Nord (Afrique du Sud)

en: Nuer (South Sudan)
fr: Nuer (Sud-Soudan)

en: Navajo (United States)
fr: Navajo (États-Unis)

en: Nyankole
fr: Nyankolé

en: Nyankole (Uganda)
fr: Nkore (Ouganda)

en: Occitan (Spain)
fr: Occitan (Espagne)

en: Oromo
fr: Galla

en: Oromo (Ethiopia)
fr: Oromo (Éthiopie)

en: Odia (India)
fr: Odia (Inde)

en: Ossetic
fr: Ossète

en: Ossetic (Georgia)
fr: Ossète (Géorgie)

en: Ossetic (Russia)
fr: Ossète (Russie)

en: Osage (United States)
fr: Osage (États-Unis)

en: Punjabi
fr: Pendjabi

en: Punjabi (Arabic)
fr: Pendjabi (Arabe)

en: Punjabi (Arabic) (Pakistan)
fr: Pendjabi (Arabe) (Pakistan)

en: Punjabi (Gurmukhi)
fr: Pendjabi (Gurmukhi)

en: Punjabi (Gurmukhi) (India)
fr: Pendjabi (Gurmukhi) (Inde)

en: Punjabi (India)
fr: Pendjabi (Inde)

en: Punjabi (Pakistan)
fr: Pendjabi (Pakistan)

en: Nigerian Pidgin
fr: Pidgin nigérian

en: Nigerian Pidgin (Nigeria)
fr: Pidgin nigérian (Nigeria)

en: Pijin (Solomon Islands)
fr: Pijin (Îles Solomon)

en: Polish (Poland)
fr: Polonais (Pologne)

en: Prussian
fr: Prussien

en: Prussian (world)
fr: Prussien (monde)

en: Pashto
fr: Pachto

en: Pashto (Afghanistan)
fr: Pachto (Afghanistan)

en: Pashto (Pakistan)
fr: Pachto (Pakistan)

en: Portuguese (Angola)
fr: Portugais (Angola)

en: Portuguese (Switzerland)
fr: Portugais (Suisse)

en: Portuguese (Cape Verde)
fr: Portugais (Cap-Vert)

en: Portuguese (Equatorial Guinea)
fr: Portugais (Guinée équatoriale)

en: Portuguese (Guinea-Bissau)
fr: Portugais (Guinée-Bissau)

en: Portuguese (Luxembourg)
fr: Portugais (Luxembourg)

en: Portuguese (Macao)
fr: Portugais (Macao)

en: Portuguese (Mozambique)
fr: Portugais (Mozambique)

en: Portuguese (Portugal)
fr: Portugais (Portugal)

en: Portuguese (São Tomé & Príncipe)
fr: Portugais (São Tomé & Príncipe)

en: Portuguese (Timor-Leste)
fr: Portugais (Timor-Leste)

en: Quechua (Bolivia)
fr: Quechua (Bolivie)

en: Quechua (Ecuador)
fr: Quechua (Équateur)

en: Quechua (Peru)
fr: Quechua (Pérou)

en: Rajasthani (India)
fr: Rajasthani (Inde)

en: Rohingya (Hanifi) (Myanmar (Burma))
fr: Rohingya (Hanifi) (Myanmar (Birmanie))

en: Riffian
fr: Rifain

en: Riffian (Morocco)
fr: Rifain (Maroc)

en: Romansh
fr: Romanche

en: Romansh (Switzerland)
fr: Romanche (Suisse)

en: Romanian (Moldova)
fr: Roumain (Moldavie)

en: Romanian (Romania)
fr: Roumain (Roumanie)

en: Rombo (Tanzania)
fr: Rombo (Tanzanie)

en: Russian (Belarus)
fr: Russe (Biélorussie)

en: Russian (Kyrgyzstan)
fr: Russe (Kirghizistan)

en: Russian (Kazakhstan)
fr: Russe (Kazakhstan)

en: Russian (Moldova)
fr: Russe (Moldavie)

en: Russian (Russia)
fr: Russe (Russie)

en: Russian (Ukraine)
fr: Russe (Ukraine)

en: Rwa (Tanzania)
fr: Rwa (Tanzanie)

en: Sanskrit (India)
fr: Sanskrit (Inde)

en: Yakut
fr: Yakoute

en: Yakut (Russia)
fr: Iakoute (Russie)

en: Santali
fr: Santal

en: Santali (Devanagari) (India)
fr: Santali (Devanagari) (Inde)

en: Santali (Ol Chiki) (India)
fr: Santali (Ol Chiki) (Inde)

en: Sangu (Tanzania)
fr: Sangu (Tanzanie)

en: Sardinian
fr: Sarde

en: Sardinian (Italy)
fr: Sarde (Italie)

en: Sicilian
fr: Sicilien

en: Sicilian (Italy)
fr: Sicilien (Italie)

en: Sindhi (Arabic)
fr: Sindhi (Arabe)

en: Sindhi (Arabic) (Pakistan)
fr: Sindhi (Arabe) (Pakistan)

en: Sindhi (Devanagari) (India)
fr: Sindhi (Devanagari) (Inde)

en: Southern Kurdish
fr: Kurde du Sud

en: Southern Kurdish (Iraq)
fr: Kurde du Sud (Iraq)

en: Southern Kurdish (Iran)
fr: Kurde du Sud (Iran)

en: Northern Sami
fr: Same du Nord

en: Northern Sami (Finland)
fr: Same du Nord (Finlande)

en: Northern Sami (Norway)
fr: Same du Nord (Norvège)

en: Northern Sami (Sweden)
fr: Same du Nord (Suède)

en: Koyraboro Senni
fr: Koyraboro senni

en: Koyraboro Senni (Mali)
fr: Koyraboro senni (Mali)

en: Sango (Central African Republic)
fr: Sango (République centrafricaine)

en: Tachelhit (Latin) (Morocco)
fr: Tachelhit (Latin) (Maroc)

en: Tachelhit (Tifinagh) (Morocco)
fr: Tachelhit (Tifinagh) (Maroc)

en: Shan
fr: Chan

en: Shan (Myanmar (Burma))
fr: Shan (Myanmar (Birmanie))

en: Shan (Thailand)
fr: Shan (Thaïlande)

en: Sinhala
fr: Singhalais

en: Sinhala (Sri Lanka)
fr: Singhalais (Sri Lanka)

en: Sidamo (Ethiopia)
fr: Sidamo (Éthiopie)

en: Slovak (Slovakia)
fr: Slovaque (Slovaquie)

en: Slovenian (Slovenia)
fr: Slovène (Slovénie)

en: Southern Sami
fr: Same du Sud

en: Southern Sami (Norway)
fr: Same du Sud (Norvège)

en: Southern Sami (Sweden)
fr: Same du Sud (Suède)

en: Lule Sami
fr: Same de Lule

en: Lule Sami (Norway)
fr: Same de Lule (Norvège)

en: Lule Sami (Sweden)
fr: Same de Lule (Suède)

en: Inari Sami
fr: Same d'Inari

en: Inari Sami (Finland)
fr: Same d'Inari (Finlande)

en: Skolt Sami
fr: Same skolt

en: Skolt Sami (Finland)
fr: Same skolt (Finlande)

en: Somali (Ethiopia)
fr: Somali (Éthiopie)

en: Somali (Somalia)
fr: Somali (Somalie)

en: Albanian (Albania)
fr: Albanais (Albanie)

en: Albanian (North Macedonia)
fr: Albanais (Macédoine du Nord)

en: Albanian (Kosovo)
fr: Albanais (Kosovo)

en: Serbian
fr: Serbe

en: Serbian (Cyrillic)
fr: Serbe (Cyrillique)

en: Serbian (Cyrillic) (Bosnia & Herzegovina)
fr: Serbe (Cyrillique) (Bosnie-Herzégovine)

en: Serbian (Cyrillic) (Montenegro)
fr: Serbe (Cyrillique) (Monténégro)

en: Serbian (Cyrillic) (Serbia)
fr: Serbe (Cyrillique) (Serbie)

en: Serbian (Cyrillic) (Kosovo)
fr: Serbe (Cyrillique) (Kosovo)

en: Serbian (Latin)
fr: Serbe (Latin)

en: Serbian (Latin) (Bosnia & Herzegovina)
fr: Serbe (Latin) (Bosnie-Herzégovine)

en: Serbian (Latin) (Montenegro)
fr: Serbe (Latin) (Monténégro)

en: Serbian (Latin) (Serbia)
fr: Serbe (Latin) (Serbie)

en: Serbian (Latin) (Kosovo)
fr: Serbe (Latin) (Kosovo)

en: Swati (South Africa)
fr: Swati (Afrique du Sud)

en: Saho (Eritrea)
fr: Saho (Érythrée)

en: Southern Sotho
fr: Sotho du Sud

en: Southern Sotho (Lesotho)
fr: Sotho du Sud (Lesotho)

en: Southern Sotho (South Africa)
fr: Sotho du Sud (Afrique du Sud)

en: Sundanese
fr: Sundanais

en: Sundanese (Latin)
fr: Soudanais (Latin)

en: Sundanese (Latin) (Indonesia)
fr: Sundanais (Latin) (Indonésie)

en: Swedish (Åland Islands)
fr: Suédois (Îles Åland)

en: Swedish (Finland)
fr: Suédois (Finlande)

en: Swedish (Sweden)
fr: Suédois (Suède)

en: Swahili (Tanzania)
fr: Swahili (Tanzanie)

en: Swahili (Uganda)
fr: Swahili (Ouganda)

en: Syriac
fr: Syriaque

en: Syriac (Iraq)
fr: Syriaque (Iraq)

en: Syriac (Syria)
fr: Syriaque (Syrie)

en: Silesian
fr: Silésien

en: Silesian (Poland)
fr: Silésien (Pologne)

en: Tamil
fr: Tamoul

en: Tamil (India)
fr: Tamoul (Inde)

en: Tamil (Malaysia)
fr: Tamil (Malaisie)

en: Tamil (Singapore)
fr: Tamil (Singapour)

en: Telugu
fr: Télougou

en: Telugu (India)
fr: Télougou (Inde)

en: Teso (Uganda)
fr: Teso (Ouganda)

en: Tajik
fr: Tadjik

en: Tajik (Cyrillic)
fr: Tadjik (Cyrillique)

en: Tajik (Cyrillic) (Tajikistan)
fr: Tadjik (Cyrillique) (Tadjikistan)

en: Tajik (Tajikistan)
fr: Tadjik (Tadjikistan)

en: Thai
fr: Thaï

en: Thai (Thailand)
fr: Thaï (Thaïlande)

en: Tigrinya
fr: Tigrigna

en: Tigrinya (Eritrea)
fr: Tigrinya (Érythrée)

en: Tigrinya (Ethiopia)
fr: Tigrinya (Éthiopie)

en: Tigre
fr: Tigré

en: Tigre (Eritrea)
fr: Tigré (Érythrée)

en: Turkmen
fr: Turkmène

en: Turkmen (Turkmenistan)
fr: Turkmène (Turkménistan)

en: Tswana (South Africa)
fr: Tswana (Afrique du Sud)

en: Tongan
fr: Tongien

en: Tongan (Tonga)
fr: Tongien (Tonga)

en: Toki Pona
fr: Toki pona

en: Toki Pona (world)
fr: Toki pona (monde)

en: Tok Pisin
fr: Tok pisin

en: Tok Pisin (Papua New Guinea)
fr: Tok pisin (Papouasie-Nouvelle-Guinée)

en: Turkish (Cyprus)
fr: Turque (Chypre)

en: Turkish (Türkiye)
fr: Turque (Turquie)

en: Taroko (Taiwan)
fr: Taroko (Taïwan)

en: Tsonga (South Africa)
fr: Tsonga (Afrique du Sud)

en: Tatar (Russia)
fr: Tatar (Russie)

en: Central Atlas Tamazight
fr: Tamazight du Maroc central

en: Central Atlas Tamazight (Morocco)
fr: Tamazight du Maroc central (Maroc)

en: Uyghur
fr: Ouïghour

en: Uyghur (China)
fr: Ouïghour (Chine)

en: Ukrainian (Ukraine)
fr: Ukrainien (Ukraine)

en: Unknown language
fr: Langue inconnu

en: Urdu
fr: Ourdou

en: Urdu (India)
fr: Ourdou (Inde)

en: Urdu (Pakistan)
fr: Ourdou (Pakistan)

en: Uzbek
fr: Ouszbek

en: Uzbek (Arabic)
fr: Ouzbek (Arabe)

en: Uzbek (Arabic) (Afghanistan)
fr: Ouzbek (Arabe) (Afghanistan)

en: Uzbek (Cyrillic)
fr: Ouzbek (Cyrillique)

en: Uzbek (Cyrillic) (Uzbekistan)
fr: Ouzbek (Cyrillique) (Ouzbékistan)

en: Uzbek (Latin)
fr: Ouzbek (Latin)

en: Uzbek (Latin) (Uzbekistan)
fr: Ouzbek (Latin) (Ouzbékistan)

en: Vai
fr: Vaï

en: Vai (Latin)
fr: Vaï (Latin)

en: Vai (Latin) (Liberia)
fr: Vaï (Latin) (Libéria)

en: Vai (Vai)
fr: Vaï (Vaï)

en: Vai (Vai) (Liberia)
fr: Vaï (Vaï) (Libéria)

en: Venda (South Africa)
fr: Venda (Afrique du Sud)

en: Venetian
fr: Vénitien

en: Venetian (Italy)
fr: Vénitien (Italie)

en: Vietnamese
fr: Vietnamien

en: Vietnamese (Vietnam)
fr: Vietnamien (Viêt Nam)

en: Volapük
fr: Vvolapük

en: Volapük (world)
fr: Volapük (monde)

en: Vunjo (Tanzania)
fr: Vunjo (Tanzanie)

en: Walloon
fr: Wallon

en: Walloon (Belgium)
fr: Wallon (Belgique)

en: Walser
fr: Haut-valaisan

en: Walser (Switzerland)
fr: Haut-valaisan (Suisse)

en: Wolaytta (Ethiopia)
fr: Wolaytta (Éthiopie)

en: Warlpiri (Australia)
fr: Warlpiri (Australie)

en: Wolof (Senegal)
fr: Wolof (Sénégal)

en: Xhosa (South Africa)
fr: Xhosa (Afrique du Sud)

en: Soga (Uganda)
fr: Soga (Ouganda)

en: Yangben (Cameroon)
fr: Yangben (Cameroun)

en: Yiddish (world)
fr: Yiddish (monde)

en: Yoruba (Benin)
fr: Yoruba (Bénin)

en: Nheengatu (Brazil)
fr: Nheengatu (Brésil)

en: Nheengatu (Colombia)
fr: Nheengatu (Colombie)

en: Cantonese
fr: Cantonais

en: Cantonese (Simplified)
fr: Cantonais (Han simplifié)

en: Cantonese (Simplified) (China)
fr: Cantonais (Han simplifié) (Chine)

en: Cantonese (Traditional)
fr: Cantonais (Han traditionnel)

en: Cantonese (Traditional) (Hong Kong)
fr: Cantonais (Han traditionnel) (Hong Kong)

en: Standard Moroccan Tamazight
fr: Amazighe standard marocain

en: Standard Moroccan Tamazight (Morocco)
fr: Amazighe standard marocain (Maroc)

en: Chinese
fr: Chinois

en: Chinese (Simplified)
fr: Chinois (Simplifié)

en: Chinese (Simplified) (China)
fr: Chinois (Simplifié) (Chine)

en: Chinese (Simplified) (Hong Kong)
fr: Chinois (Simplifié) (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified) (Macao)
fr: Chinois (Simplifié) (Macao)

en: Chinese (Simplified) (Singapore)
fr: Chinois (Simplifié) (Singapour)

en: Chinese (Traditional)
fr: Chinois (Traditionnel)

en: Chinese (Traditional) (Hong Kong)
fr: Chinois (Traditionnel) (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional) (Macao)
fr: Chinois (Traditionnel) (Macao)

en: Chinese (Traditional) (Taiwan)
fr: Chinois (Traditionnel) (Taïwan)

en: Zulu
fr: Zoulou

en: Zulu (South Africa)
fr: Zoulou (Afrique du Sud)

en: Cyrillic
fr: Cyrillique

en: Hangul
fr: Hangûl

en: Hiragana
fr: Hiraganas
