picard 2.9.1 - en to he translation catalogue (476 entries)

en: Stable releases only
he: גרסה יציבה בלבד

en: Stable and Beta releases
he: גרסה יציבה וגרסת בטא

en: Stable, Beta and Dev releases
he: גרסה יציבה, גרסת בטא וגרסת פתוח

en: My script
he: התַּסְרִיט שלי

en: My profile
he: פרופיל שלי

en: (copy)
he: (העתקה)

en: Arabic
he: ערבית

en: Catalan
he: קטלנית

en: Czech
he: צ'כית

en: Danish
he: דֶּנִית

en: German
he: גרמנית

en: Greek
he: ייונית

en: English
he: אנגלית

en: English (Australia)
he: אנגלית (אוסטרליה)‏

en: English (Canada)
he: אנגלית (קנדה)‏

en: English (United Kingdom)
he: אנגלית (בריטניה)

en: Spanish
he: ספרדית

en: Estonian
he: אסטונית

en: Finnish
he: פינית

en: French
he: צרפתית

en: French (Canada)
he: צרפתית (קנדה)

en: Galician
he: גליציאנית

en: Hebrew
he: עברית

en: Hungarian
he: הונגרית

en: Icelandic
he: איסלנדית

en: Italian
he: איטלקית

en: Japanese
he: יפנית

en: Korean
he: קוראנית

en: Lithuanian
he: ליטאית

en: Malay (Malaysia)
he: מלאית (מלזיה)

en: Norwegian Bokmål
he: נורווגית בוקמל

en: Dutch
he: הולנדית

en: Occitan
he: אוקסיטנית

en: Polish
he: פולנית

en: Portuguese
he: פורטוגזית

en: Portuguese (Brazil)
he: פורטוגזית (ברזיל)

en: Romanian
he: רומנית

en: Russian
he: רוסית

en: Slovak
he: סלובקית

en: Slovenian
he: סלובנית

en: Albanian
he: אלבנית

en: Swedish
he: שוודית

en: Turkish
he: תורכית

en: Ukrainian
he: אוקראינית

en: Chinese (China)
he: סינית (סין)

en: Chinese (Taiwan)
he: סינית (טייוואן)

en: Afar
he: אפארית

en: Afar (Djibouti)
he: אפרית (ג'יבוטי)

en: Afar (Eritrea)
he: אפרית (אריתריאה)

en: Afar (Eritrea) (Saho)
he: אפרית (אריתריאה) (סאהו)

en: Afar (Ethiopia)
he: אפרית (אתיופיה )

en: Abkhazian
he: אבחזית

en: Afrikaans
he: אפריקאנס

en: Afrikaans (Namibia)
he: אפריקאנס (נמיביה)

en: Afrikaans (South Africa)
he: אפריקאנס (דרום אפריקה)

en: Akan
he: אקאנית

en: Akan (Ghana)
he: אקאנית (גנה)

en: Amharic
he: אמהרית

en: Amharic (Ethiopia)
he: אמהרית (אתיופיה )

en: Aragonese
he: אראגונית

en: Syria
he: סוריה

en: Arabic (United Arab Emirates)
he: ערבית (איחוד האמירויות)

en: Arabic (Bahrain)
he: ערבית (בחריין)

en: Arabic (Algeria)
he: ערבית (אלג'יריה)

en: Arabic (Egypt)
he: ערבית (מצרים)

en: Arabic (Iraq)
he: ערבית (עירק)

en: Arabic (Jordan)
he: ערבית (ירדן)

en: Arabic (Kuwait)
he: ערבית (כווית)

en: Arabic (Lebanon)
he: ערבית (לבנון)

en: Arabic (Libya)
he: ערבית (לוב)

en: Arabic (Morocco)
he: ערבית (מרוקו)

en: Arabic (Oman)
he: ערבית (אומן)

en: Arabic (Qatar)
he: ערבית (כתר)

en: Arabic (Saudi Arabia)
he: ערבית (ערב הסעודית)

en: Arabic (Sudan)
he: ערבית (סודן)

en: Arabic (Syria)
he: ערבית (סוריה)

en: Arabic (Tunisia)
he: ערבית (תוניס)

en: Arabic (Yemen)
he: ערבית (תימן)

en: Assamese
he: אסמית

en: Assamese (India)
he: אסמית (הודו)

en: Asturian
he: אוסטרית

en: Azerbaijani
he: אזרית

en: Azerbaijani (Cyrillic)
he: אזרית (קירילית)

en: Azerbaijani (Cyrillic) (Azerbaijan)
he: אזרית (קירילית) (אזרבייג'ן)

en: Azerbaijani (Latin)
he: אזרית (לטינית)

en: Azerbaijani (Latin) (Azerbaijan)
he: אזרית (לטינית) (אזרבייג'ן)

en: Bashkir
he: בשקירית

en: Baluchi
he: באלוצית

en: Belarusian
he: בלרוסית

en: Belarusian (Belarus)
he: בלרוסית (בלרוס)

en: Bemba
he: במבה

en: Bulgarian
he: בולגרית

en: Bulgarian (Bulgaria)
he: בולגרית (בולגריה)

en: Bhojpuri
he: באהג'פורית

en: Bambara
he: במברית

en: Tibetan
he: טיבטית

en: Tibetan (China)
he: טיבתית (סין)

en: Tibetan (India)
he: טיבתית (הודו)

en: Breton
he: ברטונית

en: Bodo (India)
he: בודואית (הודית)

en: Bosnian
he: בוסנית

en: Blin
he: בלים

en: Blin (Eritrea)
he: בלינית (אריתראה)

en: Catalan (Spain)
he: קטלנית (ספרד)

en: Caddo
he: קאבו

en: Atsam
he: אתסמית

en: Atsam (Nigeria)
he: אתסמית (ניגריה)

en: Chakma
he: צ'קמה

en: Chechen
he: צ'צ'נית

en: Cebuano
he: צבואנו

en: Choctaw
he: צ'וקטאו

en: Cherokee
he: צ'רוקית

en: Corsican
he: קורסית

en: Church Slavic
he: סלבית כנסיתית

en: Chuvash
he: צ'ובאש

en: Welsh
he: וולשית

en: Welsh (United Kingdom)
he: וולשית (בריטניה)

en: Danish (Denmark)
he: דנית (דנמרק)

en: German (Austria)
he: גרמנית (אוסטריה)

en: German (Belgium)
he: גרמנית (בלגיה)

en: German (Switzerland)
he: גרמנית (שוויץ)

en: German (Germany)
he: גרמנית (גרמניה)

en: German (Liechtenstein)
he: גרמנית (ליכטנשטיין)

en: German (Luxembourg)
he: גרמנית (לוקסנבורג)

en: Zarma
he: זארמה

en: Dogri
he: דוגרי

en: Duala
he: דואלאית

en: Divehi
he: דיבהי

en: Divehi (Maldives)
he: דיבאית (האיים המלדיביים)

en: Dzongkha
he: דזונקה

en: Dzongkha (Bhutan)
he: דזונקה (בוטאן)

en: Ewe
he: אווי

en: Ewe (Ghana)
he: אווי (גנה)

en: Ewe (Togo)
he: אווה (טוגו)

en: Greek (Cyprus)
he: יוונית (קפריסין)

en: Greek (Greece)
he: יוונית (יוון)

en: English (American Samoa)
he: אנגלית (סמואה האמריקנית‬)

en: English (Belgium)
he: אנגלית (בלגיה)

en: English (Botswana)
he: אנגלית (בוצואנה)‏

en: English (Belize)
he: אנגלית (בליז)

en: English (Deseret)
he: אנגלית (דזרט)

en: English (Deseret) (United States)
he: אנגלית (דזרט) (ארצות הברית)

en: English (Guam)
he: אנגלית (גונאם)

en: English (Hong Kong)
he: אנגלית (הונג קונג)‏

en: English (Ireland)
he: אנגלית (אירלנד)‏

en: English (India)
he: אנגלית (הודו)‏

en: English (Jamaica)
he: אנגלית (ג'מיקה)‏

en: English (Marshall Islands)
he: אנגלית (איי מרשל)

en: English (Northern Mariana Islands)
he: אנגלית (איי מריאנה הצפוניים)

en: English (Malta)
he: אנגלית (מלטה)‏

en: English (Namibia)
he: אנגלית (נמיביה)‏

en: English (New Zealand)
he: אנגלית (ניו זילנד)

en: English (Philippines)
he: אנגלית (פיליפינים)

en: English (Pakistan)
he: אנגלית (פקיסטן)‏

en: English (Singapore)
he: אנגלית (סינגפור)

en: English (Shavian)
he: אנגלית (שביאן)‏

en: English (United States)
he: אנגלית (ארצות הברית)

en: English (U.S. Virgin Islands)
he: אנגלית (איי הבתולה של ארצות הברית)

en: English (South Africa)
he: אנגלית (דרום אפריקה)

en: English (Zimbabwe)
he: אנגלית (זימבבואה)

en: Esperanto
he: אספרנטו

en: Spanish (Argentina)
he: ספרדית (ארגנטינה)

en: Spanish (Bolivia)
he: ספרדית (בוליביה)

en: Spanish (Chile)
he: ספרדית (צ'ילה)

en: Spanish (Colombia)
he: ספרדית (קולומביה)

en: Spanish (Costa Rica)
he: ספרדית (קוסטה ריקה)

en: Spanish (Dominican Republic)
he: ספרדית (הרפובליקה הדומיניקנית)

en: Spanish (Ecuador)
he: ספרדית (אקוודור)

en: Spanish (Spain)
he: ספרדית (ספרד)

en: Spanish (Guatemala)
he: ספרדית (גואטמלה)

en: Spanish (Honduras)
he: ספרדית (הונדורס)

en: Spanish (Mexico)
he: ספרדית (מקסיקו)

en: Spanish (Nicaragua)
he: ספרדית (ניקרגואה)

en: Spanish (Panama)
he: ספרדית (פנמה)

en: Spanish (Peru)
he: ספרדית (פרו)

en: Spanish (Puerto Rico)
he: ספרדית (פורטו ריקו)

en: Spanish (Paraguay)
he: ספרדית (פרגוואי)

en: Spanish (El Salvador)
he: ספרדית (אל סלבדור)

en: Spanish (United States)
he: ספרדית (ארצות הברית)

en: Spanish (Uruguay)
he: ספרדית (אורוגוואי)

en: Spanish (Venezuela)
he: ספרדית (ונצואלה)

en: Estonian (Estonia)
he: אסטונית (אסטוניה)

en: Basque
he: באסקית

en: Basque (Spain)
he: בסקית (ספרד)

en: Ewondo
he: אוונדו

en: Persian
he: פרסית

en: Persian (Afghanistan)
he: פרסית (אפגניסטן)

en: Persian (Iran)
he: פרסית (אירן)

en: Finnish (Finland)
he: פינית (פינלנד)

en: Filipino
he: פיליפינית

en: Filipino (Philippines)
he: פיךיפינית (פיליפינים)

en: Faroese
he: פארואזית

en: Faroese (Faroe Islands)
he: פארואזית (איי פארו)

en: French (Belgium)
he: צרפתית (בלגיה)

en: French (Switzerland)
he: צרפתית (שוויץ)

en: French (France)
he: צרפתית (צרפת)

en: French (Luxembourg)
he: צרפתית (לוקסמבורג)

en: French (Monaco)
he: צרפתית (מונקו)

en: French (Senegal)
he: צרפתית (סנגל)

en: Friulian
he: פריאוליאנית

en: Friulian (Italy)
he: פריאוליאנית (איטליה)

en: Irish
he: אירית

en: Irish (Ireland)
he: אירית (אירלנד)‏

en: Ga
he: גא

en: Ga (Ghana)
he: גא (גנה)

en: Scottish Gaelic
he: סקוטית גאלית

en: Geez
he: גיז

en: Geez (Eritrea)
he: גיז (אריתראה)

en: Geez (Ethiopia)
he: גיז (אתיופיה)

en: Galician (Spain)
he: קטלנית (ספרד)

en: Guarani
he: גואראנית

en: Swiss German
he: גרמנית שוויצרית

en: Swiss German (Switzerland)
he: גרמנית שוויצרית (שוויץ)

en: Gujarati
he: גויארטית

en: Gujarati (India)
he: גויארטית (הודו)

en: Manx
he: מאנקס

en: Hausa
he: האוסה

en: Hausa (Arabic)
he: האוסה (ערבית)

en: Hausa (Arabic) (Nigeria)
he: האוסה (ערבית) (ניגריה)

en: Hausa (Arabic) (Sudan)
he: האוסה (ערבית) (סודן)

en: Hausa (Ghana)
he: האוסה (גנה)

en: Hausa (Latin)
he: האוסה (לטינית)

en: Hausa (Latin) (Ghana)
he: האוסה (לטינית) (גנה)

en: Hausa (Latin) (Niger)
he: האוסה (לטינית) (ניג'יר)

en: Hausa (Latin) (Nigeria)
he: האוסה (לטינית) (ניגריה)

en: Hausa (Niger)
he: האוסה (ניג'יר)

en: Hausa (Nigeria)
he: האוסה (ניגריה)

en: Hausa (Sudan)
he: האוסה (סודן)

en: Hawaiian
he: הוואית

en: Hawaiian (United States)
he: הוואית (ארצות הברית)

en: Hebrew (Israel)
he: עברית (ישראל)

en: Hindi
he: הודית

en: Hindi (India)
he: הינדו (הודית)

en: Croatian
he: קרואטית

en: Croatian (Croatia)
he: קרואטית (קרואטיה)

en: Hungarian (Hungary)
he: הונגרית (הונגריה)

en: Armenian
he: ארמנית

en: Armenian (Armenia)
he: ארמנית (ארמניה)

en: Armenian (Armenia) (Revised Orthography)
he: ארמנית (ארמניה) (אורתוגרפיה מתוקנת)

en: Interlingua
he: אינטרלינגואה

en: Indonesian
he: אינדונזית

en: Indonesian (Indonesia)
he: אינדונזית (אינדונזיה)

en: Igbo
he: איגבו

en: Igbo (Nigeria)
he: איגבו (ניגריה)

en: Sichuan Yi
he: סיצ'ואן יי

en: Sichuan Yi (China)
he: סיצ'ואן יי (סין)

en: Ido
he: אידו

en: Icelandic (Iceland)
he: איסלנדית (איסלנד)

en: Italian (Switzerland)
he: איטלקית (שוויץ)

en: Italian (Italy)
he: איטלקית (איטליה)

en: Inuktitut
he: אינוקטיטו

en: Japanese (Japan)
he: יפנית (יפן)

en: Lojban
he: לוז'באן

en: Javanese
he: ג'אוואית

en: Georgian
he: גרוזינית

en: Georgian (Georgia)
he: גרוזינית (גרוזיה)

en: Kabyle
he: קאבילה

en: Jju
he: ג'יו

en: Jju (Nigeria)
he: ג'יו (ניגריה)

en: Kamba
he: קאמבה

en: Kamba (Kenya)
he: קאמבה (קניה)

en: Tyap
he: טיאפ

en: Tyap (Nigeria)
he: טיאפ (ניגריה)

en: Kabuverdianu
he: קבואברדואנית

en: Koro
he: קורו

en: Koro (Côte d’Ivoire)
he: קורו (חוף השנהב)

en: Kikuyu
he: קיקויו

en: Kazakh
he: קזאחית

en: Kazakh (Cyrillic)
he: קזחית (קירילית)

en: Kazakh (Cyrillic) (Kazakhstan)
he: קזחית (קירילית) (קזחסטן)

en: Kazakh (Kazakhstan)
he: קזחית (קזחסטן)

en: Kalaallisut
he: קאלאליסות

en: Kalaallisut (Greenland)
he: קאלאליסות (גרינלאנד)

en: Khmer
he: קאמר

en: Khmer (Cambodia)
he: חמר (קמבודיה)

en: Kannada
he: קנאדית

en: Kannada (India)
he: קאנאבה (הודו)

en: Korean (South Korea)
he: קוריאנית (קוריאה הדרומית)

en: Konkani
he: קונקאנית

en: Konkani (India)
he: קונקאני (הודו)

en: Kpelle
he: קפלה

en: Kpelle (Guinea)
he: קפלה (גינאה)

en: Kpelle (Liberia)
he: קפלה (ליבריה)

en: Kashmiri
he: קאשמירית

en: Kurdish
he: כורדית

en: Cornish
he: קורנית

en: Cornish (United Kingdom)
he: קורנית (בריטניה)

en: Latin
he: לטינית

en: Luxembourgish
he: לוקסנבורגית

en: Ganda
he: גנדה

en: Lakota
he: לאקאטו

en: Lingala
he: לינגלה

en: Lingala (Congo - Kinshasa)
he: לינגלה (קונגו־קינשסה)

en: Lingala (Congo - Brazzaville)
he: לינגלה (קונגו־ברזויל)

en: Lao
he: לאו

en: Lao (Laos)
he: לאו (לאוס)

en: Lithuanian (Lithuania)
he: ליטאית (ליטוניה)

en: Luba-Katanga
he: לובה־קטנגה

en: Luo
he: לואו

en: Luyia
he: לויה

en: Latvian
he: לטבית

en: Latvian (Latvia)
he: לטבית (לטביה)

en: Maithili
he: מאיטהילית

en: Masai
he: מאסאית

en: Moksha
he: מוקשה

en: Malagasy
he: מלאגאית

en: Macedonian
he: מקדונית

en: Malayalam
he: מאלאילאמית

en: Malayalam (India)
he: מאלאילאמית (הודו)

en: Mongolian
he: מונגולית

en: Mongolian (Cyrillic)
he: מונגולית (קירילית)

en: Mongolian (Cyrillic) (Mongolia)
he: מונגולית (קירילית) (מונגוליה)

en: Mongolian (Mongolia)
he: מונגולית (מונגוליה)

en: Mongolian (Mongolian)
he: מונגולית (מונגולית)

en: Mongolian (Mongolian) (China)
he: מונגולית (מונגולית) (סין)

en: Manipuri
he: מאניפורית

en: Mohawk
he: מוהוואק

en: Marathi
he: מאראתי

en: Marathi (India)
he: מרהטי (הודו)

en: Malay
he: מאלאית

en: Malay (Brunei)
he: מלאית (ברוניי)

en: Maltese
he: מלטית

en: Maltese (Malta)
he: מלטית (מלטה)‏

en: Burmese
he: בורמזית

en: Erzya
he: ארזיאאית

en: Norwegian Bokmål (Norway)
he: נורווגית בוקמל (נורווגיה)

en: Low German
he: גרמנית נמוכה

en: Low German (Germany)
he: גרמנית נמוכה (גרמניה)

en: Nepali
he: נפאלית

en: Nepali (India)
he: נפלית (הודו)

en: Nepali (Nepal)
he: נפלית (נפל)

en: Dutch (Belgium)
he: פלמית (בלגיה)

en: Dutch (Netherlands)
he: פלמית (הולנד)

en: Norwegian Nynorsk
he: נורווגית נינורסק

en: Norwegian Nynorsk (Norway)
he: נורווגית נינורסק (נורווגיה)

en: Norwegian
he: נורווגית

en: South Ndebele
he: נדבלה דרומית

en: South Ndebele (South Africa)
he: נדבלה דרומית (דרום אפריקה)

en: Northern Sotho
he: סוטו צפונית

en: Northern Sotho (South Africa)
he: סוטו צפונית (דרום אפריקה)

en: Navajo
he: נבחו

en: Nyanja
he: מיאנג'ה

en: Nyanja (Malawi)
he: מיאנג'ה (מלאווי)

en: Nyankole
he: ניאנקולה

en: Occitan (France)
he: אוקסיטנית (צרפת)

en: Oromo
he: אורומו

en: Oromo (Ethiopia)
he: אורומו (אתיופיה)

en: Oromo (Kenya)
he: אורומו (קניה)

en: Osage
he: אוסאג'

en: Punjabi
he: פונג'אבית

en: Punjabi (Arabic)
he: פונג'אבית (ערבית)

en: Punjabi (Arabic) (Pakistan)
he: פונג'אבית (ערבית) (פקיסטן)

en: Punjabi (Gurmukhi)
he: פונג'טית (גרומוקי)

en: Punjabi (Gurmukhi) (India)
he: פונג'טית (גרומוקי) (הודו)

en: Punjabi (India)
he: פונג'אבית (הודו)

en: Punjabi (Pakistan)
he: פונג'אבית (פקיסטן)

en: Papiamento
he: פאפיאמנטו

en: Polish (Poland)
he: פולנית (פולין)

en: Pashto
he: פשטו

en: Pashto (Afghanistan)
he: פאשטו (אפגניסטן)

en: Portuguese (Portugal)
he: פורטוגזית (פורטוגל)

en: Quechua
he: קוואצ'ואה

en: Rajasthani
he: רג'סטנית

en: Romansh
he: רומנש

en: Rundi
he: רונדי

en: Romanian (Moldova)
he: רומנית (מולדובה)

en: Romanian (Romania)
he: רומנית (רומניה)

en: Russian (Russia)
he: רוסית (רוסיה)

en: Russian (Ukraine)
he: רוסית (אוקרינה)

en: Kinyarwanda
he: קינירוואנדה

en: Kinyarwanda (Rwanda)
he: קינירוואנדה (רואנדה)

en: Sanskrit
he: סנסקריט

en: Sanskrit (India)
he: סנסקריט (הודו)

en: Yakut
he: יאקוט

en: Santali
he: סנטלי

en: Sardinian
he: סרדינית

en: Sicilian
he: סיציליאנית

en: Sindhi
he: סינדהית

en: Northern Sami
he: סאמית צפונית

en: Northern Sami (Finland)
he: סאמית צפונית (פינדלנד)

en: Northern Sami (Norway)
he: סאמית צפונית (נורווגיה)

en: Sango
he: סנגואית

en: Shan
he: שאן

en: Sinhala
he: סינהלה

en: Sinhala (Sri Lanka)
he: סינהלה (סרי לנקה)

en: Sidamo
he: סידאמו

en: Sidamo (Ethiopia)
he: סידמו (אתיופיה)

en: Slovak (Slovakia)
he: סלובקית (סלובקיה)

en: Slovenian (Slovenia)
he: סלובנית (סלובניה)

en: Shona
he: שונה

en: Somali
he: סומלית

en: Somali (Djibouti)
he: סומלית (ג'יבוטי)

en: Somali (Ethiopia)
he: סומלי (אתיופיה )

en: Somali (Kenya)
he: סומלי (קניה)

en: Somali (Somalia)
he: סומלי (סומליה )

en: Albanian (Albania)
he: אלבנית (אלבניה)

en: Serbian
he: סרבית

en: Serbian (Cyrillic)
he: סרבית (קירילית)

en: Serbian (Cyrillic) (Montenegro)
he: סרבית (קירילית) (מונטנגרו)

en: Serbian (Cyrillic) (Serbia)
he: סרבית (קירילית) (סרביה)

en: Serbian (Latin)
he: סרבית (לטינית)

en: Serbian (Latin) (Montenegro)
he: סרבית (לטינית) (מונטנגרו)

en: Serbian (Latin) (Serbia)
he: סרבית (לטינית) (סרביה)

en: Swati
he: סוואטי

en: Swati (South Africa)
he: סוואטי (דרום אפריקה)

en: Southern Sotho
he: סוטו דרומית

en: Southern Sotho (Lesotho)
he: סוטו דרומית (ליסוטו)

en: Southern Sotho (South Africa)
he: סוטו דרומית (דרום אפריקה)

en: Sundanese
he: סונדנזית

en: Swedish (Finland)
he: שוודית (פינלנד)

en: Swedish (Sweden)
he: שוודית (שוודיה)

en: Swahili
he: סווהילית

en: Swahili (Kenya)
he: סווהילית (קניה)

en: Swahili (Tanzania)
he: סווהילית (טנזניה)

en: Syriac
he: סורית

en: Syriac (Syria)
he: סורית (סוריה)

en: Tamil
he: טמילית

en: Tamil (India)
he: טמילית (הודו)

en: Telugu
he: טלוגו

en: Telugu (India)
he: טלוגו (הודו)

en: Tajik
he: טג'יקית

en: Tajik (Cyrillic)
he: טג'יקית (קירילית)

en: Tajik (Cyrillic) (Tajikistan)
he: טג'יקית (קירילית) (טג'יקיסטן)

en: Tajik (Tajikistan)
he: טג'יקית (טג'יקיסטן)

en: Thai
he: תאית

en: Thai (Thailand)
he: ,תאית (תאילנד)

en: Tigrinya
he: תיגרינית

en: Tigrinya (Eritrea)
he: טיגריניה (אריתראה)

en: Tigrinya (Ethiopia)
he: טיגריניה (אתיופיה)

en: Tigre
he: טיגרה

en: Tigre (Eritrea)
he: טיגרה (אריתראה)

en: Turkmen
he: טורקמנית

en: Tswana
he: צוואנה

en: Tswana (South Africa)
he: צוואנה (דרום אפריקה)

en: Tok Pisin
he: טוק פיסין

en: Taroko
he: טארוקו

en: Taroko (Taiwan)
he: טארוקו (טאיוואן)

en: Tsonga
he: צונגה

en: Tsonga (South Africa)
he: צונגה (דרום אפריקה)

en: Tatar
he: טטרית

en: Tatar (Russia)
he: טטארית (רוסיה)

en: Ukrainian (Ukraine)
he: אוקראינית (אוקרינה)

en: Unknown language
he: שפה לא ידועה

en: Urdu
he: אורדו

en: Urdu (India)
he: אורדו (הודו)

en: Urdu (Pakistan)
he: אורדו (פקיסטן)‏

en: Uzbek
he: אוזבקית

en: Uzbek (Arabic)
he: אוזבקית (ערבית)

en: Uzbek (Arabic) (Afghanistan)
he: אוזבקית (ערבית) (אפגניסטן)

en: Uzbek (Cyrillic)
he: אוזבקית (קירילית)

en: Uzbek (Cyrillic) (Uzbekistan)
he: אזרית (קירילית) (אוזבקיסטן)

en: Uzbek (Latin)
he: אוזבקית (לוינית)

en: Uzbek (Latin) (Uzbekistan)
he: אוזבקית (לטינית) (אוזבקיסטן)

en: Vai
he: ואי

en: Venda
he: ונדה

en: Venda (South Africa)
he: ונדא (דרום אפריקה)

en: Vietnamese
he: ויאטנמית

en: Vietnamese (Vietnam)
he: וייטנאמית (וייטנאם)

en: Volapük
he: וולפוק

en: Walloon
he: ואלונית

en: Walser
he: וואלסרית

en: Warlpiri
he: וורלפירי

en: Wolof
he: וולוף

en: Wolof (Senegal)
he: וולוף (סנגל)

en: Xhosa
he: קסוסה

en: Xhosa (South Africa)
he: קסוסה (דרום אפריקה)

en: Yiddish
he: אידיש

en: Yoruba
he: יורובה

en: Yoruba (Nigeria)
he: יורובה (ניגריה)

en: Chinese
he: סינית

en: Zulu
he: זולו

en: Zulu (South Africa)
he: זולו (דרום אפריקה)

en: Cyrillic
he: קירילית

en: Hangul
he: האנגול

en: Hiragana
he: היראגנא

en: Katakana
he: קאתקנדה
