picard 2.9.1 - en to hr translation catalogue (144 entries)

en: Arabic
hr: Arapski

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: German
hr: Njemački

en: Greek
hr: Grčki

en: English
hr: Engleski

en: English (Canada)
hr: Engleski (Kanada)

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Estonian
hr: Estonski

en: Finnish
hr: Finski

en: French
hr: Francuski

en: Galician
hr: Galješki jezik

en: Hebrew
hr: Hebrejsko

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Italian
hr: Talijanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Norwegian Bokmål
hr: Norveški Bokmål

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Occitan
hr: Gaskonjski jezik ili dijalekt

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Albanian
hr: Albanski

en: Swedish
hr: Švedski

en: Turkish
hr: Turski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Afar
hr: Afarski jezik

en: Abkhazian
hr: Abhazijski

en: Akan
hr: Akan jezik

en: Amharic
hr: Amharski

en: Aragonese
hr: Aragonski

en: Syria
hr: Sirija

en: Assamese
hr: Asamski

en: Asturian
hr: Asturijski

en: Azerbaijani
hr: Azerski jezik

en: Bashkir
hr: Baškirski

en: Baluchi
hr: Belučki jezik

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bemba
hr: Bemba jezik

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bhojpuri
hr: Bhojpuri jezik

en: Bambara
hr: Bamanankan jezik

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Breton
hr: Bretonski

en: Bosnian
hr: Bosanski

en: Blin
hr: Bilen jezik

en: Caddo
hr: Caddo jezik

en: Chakma
hr: Chakma jezik

en: Chechen
hr: Čečenski jezik

en: Choctaw
hr: Choctaw jezik

en: Corsican
hr: Korzički jezik

en: Church Slavic
hr: Staroslavenski jezik

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Welsh
hr: Velški

en: Dogri
hr: Dogri jezik

en: Dzongkha
hr: Dzongkha jezik

en: Ewe
hr: Éwé jezik

en: Basque
hr: Baskijski

en: Ewondo
hr: Ewondo jezik

en: Persian
hr: Perzijski

en: Filipino
hr: Filipinski jezik

en: Faroese
hr: Ferojski jezik

en: Friulian
hr: Friulski jezik

en: Irish
hr: Irski

en: Scottish Gaelic
hr: Škotski gaelski jezik

en: Guarani
hr: Guaraní

en: Manx
hr: Manski

en: Hausa
hr: Hausa jezik

en: Hawaiian
hr: Havajski jezik

en: Hindi
hr: Hindski jezik

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Sichuan Yi
hr: Nuosu jezik

en: Inuktitut
hr: Inuitski

en: Javanese
hr: Javanski jezik

en: Georgian
hr: Gruzijski jezik

en: Kabyle
hr: Kabilski jezik

en: Kikuyu
hr: Gikuyu

en: Kazakh
hr: Kazaški

en: Konkani
hr: Konkanski

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Cornish
hr: Kornijski jezik

en: Latin
hr: Latinski

en: Luxembourgish
hr: Luksemburški

en: Ganda
hr: Ga’anda jezik

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Masai
hr: Masajski

en: Moksha
hr: Mokša

en: Malagasy
hr: Malgaški

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Malay
hr: Malajski

en: Maltese
hr: Malteški

en: Burmese
hr: Burmanski

en: Erzya
hr: Erzijski

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Norwegian Nynorsk
hr: Nynorsk novonorveški

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Navajo
hr: Navaho

en: Nyankole
hr: Nkore

en: Quechua
hr: Kečuanski jezik

en: Rajasthani
hr: Radžastanski

en: Romansh
hr: Romanš

en: Kinyarwanda
hr: Rwanda jezik

en: Sanskrit
hr: Sanskrt

en: Yakut
hr: Jakutski jezik

en: Sardinian
hr: Sardinijski

en: Sicilian
hr: Sicilijanski

en: Shan
hr: Šan jezik

en: Sidamo
hr: Sidamo jezik

en: Shona
hr: Shona jezik

en: Somali
hr: Somalijski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Swati
hr: Swati jezik

en: Sundanese
hr: Sundanski jezik

en: Swahili
hr: Svahili

en: Syriac
hr: Sirjački

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tajik
hr: Tadžički jezik

en: Thai
hr: Tajski jezik

en: Tigrinya
hr: Tigrinja jezik

en: Tigre
hr: Tigré jezik

en: Turkmen
hr: Turkmenski

en: Tswana
hr: Tswana jezik

en: Tsonga
hr: Tsonga jezik

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Urdu
hr: Urdu jezik

en: Uzbek
hr: Uzbečki jezik

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Walloon
hr: Valonski jezik

en: Wolof
hr: Wolof jezik

en: Xhosa
hr: Xhosa jezik

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Chinese
hr: Kineski

en: Cyrillic
hr: Ćirilično
