picard 2.9.1 - en to hu translation catalogue (122 entries)

en: Stable releases only
hu: Csak stabil kiadások

en: Stable and Beta releases
hu: Stabil és Béta kiadások

en: Stable, Beta and Dev releases
hu: Stabil, Béta és Fejlesztői kiadások

en: Arabic
hu: Arab

en: Catalan
hu: Katalán

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: German
hu: Német

en: Greek
hu: Görög

en: English
hu: Angol

en: English (Canada)
hu: Angol (Kanadai)

en: English (United Kingdom)
hu: Angol (Brit)

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Estonian
hu: Észt

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: Galician
hu: Galíciai

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Icelandic
hu: Izlandi

en: Italian
hu: Olasz

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Kóreai

en: Lithuanian
hu: Litván

en: Norwegian Bokmål
hu: Norvég (Bokmal)

en: Dutch
hu: Holland

en: Occitan
hu: Okcitán

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Albanian
hu: Albán

en: Swedish
hu: Svéd

en: Turkish
hu: Török

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Abkhazian
hu: Abház

en: Amharic
hu: Amhara

en: Aragonese
hu: Aragóniai

en: Assamese
hu: Asszámi

en: Asturian
hu: Asztúriai

en: Azerbaijani
hu: Azerbajdzsáni

en: Bashkir
hu: Baskír

en: Belarusian
hu: Belarusz

en: Bulgarian
hu: Bulgár

en: Bosnian
hu: Bosnyák

en: Chechen
hu: Csecsen

en: Cherokee
hu: Cseroki

en: Corsican
hu: Korzikai

en: Church Slavic
hu: Óegyházi szláv

en: Chuvash
hu: Csuvas

en: Welsh
hu: Velszi

en: Divehi
hu: Maldív

en: Ewe
hu: Eve

en: Esperanto
hu: Eszperantó

en: Basque
hu: Baszk

en: Persian
hu: Perzsa

en: Faroese
hu: Feröeri

en: Irish
hu: Ír

en: Scottish Gaelic
hu: Skót gael

en: Gujarati
hu: Gudzsaráti

en: Hausa
hu: Hausza

en: Croatian
hu: Horvát

en: Armenian
hu: Örmény

en: Interlingua
hu: Interlingva

en: Indonesian
hu: Indonéz

en: Igbo
hu: Igbó

en: Sichuan Yi
hu: Szecsuáni ji

en: Javanese
hu: Jávai

en: Georgian
hu: Grúz

en: Kikuyu
hu: Kikuju

en: Kazakh
hu: Kazak

en: Kashmiri
hu: Kasmíri

en: Kurdish
hu: Kurd

en: Cornish
hu: Korni

en: Luxembourgish
hu: Luxemburgi

en: Ganda
hu: Luganda

en: Luba-Katanga
hu: Luba-katanga

en: Latvian
hu: Lett

en: Malagasy
hu: Malgas

en: Macedonian
hu: Macedón

en: Malayalam
hu: Malajálam

en: Mongolian
hu: Mongol

en: Marathi
hu: Maráthi

en: Malay
hu: Maláj

en: Maltese
hu: Máltai

en: Burmese
hu: Burmai

en: Nepali
hu: Nepáli

en: Norwegian Nynorsk
hu: Norvég nynorsk

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Navajo
hu: Navahó

en: Oromo
hu: Oromó

en: Punjabi
hu: Pandzsábi

en: Quechua
hu: Kecsua

en: Romansh
hu: Romans

en: Kinyarwanda
hu: Kinyarvanda

en: Sanskrit
hu: Szanszkrit

en: Sardinian
hu: Szárd

en: Sindhi
hu: Szindhi

en: Sango
hu: Szangó

en: Sinhala
hu: Szingaléz

en: Shona
hu: Sona

en: Somali
hu: Szomáli

en: Serbian
hu: Szerb

en: Swati
hu: Szvázi

en: Sundanese
hu: Szundai

en: Swahili
hu: Szuahéli

en: Syriac
hu: Szír

en: Tajik
hu: Tádzsik

en: Turkmen
hu: Türkmén

en: Tswana
hu: Csvana

en: Tsonga
hu: Conga

en: Tatar
hu: Tatár

en: Uzbek
hu: Üzbég

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: Walloon
hu: Vallon

en: Wolof
hu: volof

en: Xhosa
hu: Xhosza

en: Yiddish
hu: Jiddis

en: Yoruba
hu: Joruba

en: Chinese
hu: Kínai
