picard 2.9.1 - en to it translation catalogue (782 entries)

en: Stable releases only
it: Solo versioni stabili

en: Stable and Beta releases
it: Versioni stabili e beta

en: Stable, Beta and Dev releases
it: Versioni stabili, beta e di sviluppo

en: My script
it: Il mio script

en: My profile
it: Il mio profilo

en: (copy)
it: (copia)

en: Arabic
it: Arabo

en: Catalan
it: Catalano

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: English
it: Inglese

en: English (Australia)
it: Inglese (Australia)

en: English (Canada)
it: Inglese (Canada)

en: English (United Kingdom)
it: Inglese (Regno Unito)

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Estonian
it: Estone

en: Finnish
it: Finlandese

en: French
it: Francese

en: French (Canada)
it: Francese (Canada)

en: Galician
it: Gallego

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Icelandic
it: Islandese

en: Italian
it: Italiano

en: Japanese
it: Giapponese

en: Korean
it: Coreano

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Malay (Malaysia)
it: Malese (Malesia)

en: Norwegian Bokmål
it: Norvegese bokmål

en: Dutch
it: Olandese

en: Occitan
it: Occitano

en: Polish
it: Polacco

en: Portuguese
it: Portoghese

en: Portuguese (Brazil)
it: Portoghese (Brasile)

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovak
it: Slovacco

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Albanian
it: Albanese

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Chinese (China)
it: Cinese (Cina)

en: Chinese (Taiwan)
it: Cinese (Taiwan)

en: Afar (Djibouti)
it: Afar (Gibuti)

en: Afar (Ethiopia)
it: Afar (Etiopia)

en: Abkhazian
it: Abcaso

en: Abkhazian (Georgia)
it: Abcaso (Georgia)

en: Afrikaans (South Africa)
it: Afrikaans (Sudafrica)

en: Aghem (Cameroon)
it: Aghem (Camerun)

en: Amharic
it: Amarico

en: Amharic (Ethiopia)
it: Amarico (Etiopia)

en: Aragonese (Spain)
it: Aragonese (Spagna)

en: Syria
it: Siria

en: Arabic (world)
it: Arabo (mondo)

en: Arabic (United Arab Emirates)
it: Arabo (Emirati Arabi Uniti)

en: Arabic (Bahrain)
it: Arabo (Bahrein)

en: Arabic (Djibouti)
it: Arabo (Gibuti)

en: Arabic (Algeria)
it: Arabo (Algeria)

en: Arabic (Egypt)
it: Arabo (Egitto)

en: Arabic (Western Sahara)
it: Arabo (Sahara occidentale)

en: Arabic (Eritrea)
it: Arabo (Eritrea)

en: Arabic (Israel)
it: Arabo (Israele)

en: Arabic (Iraq)
it: Arabo (Iraq)

en: Arabic (Jordan)
it: Arabo (Giordania)

en: Arabic (Comoros)
it: Arabo (Comore)

en: Arabic (Kuwait)
it: Arabo (Kuwait)

en: Arabic (Lebanon)
it: Arabo (Libano)

en: Arabic (Libya)
it: Arabo (Libia)

en: Arabic (Morocco)
it: Arabo (Marocco)

en: Arabic (Mauritania)
it: Arabo (Mauritania)

en: Arabic (Oman)
it: Arabo (Oman)

en: Arabic (Palestinian Territories)
it: Arabo (Territori palestinesi)

en: Arabic (Qatar)
it: Arabo (Qatar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
it: Arabo (Arabia Saudita)

en: Arabic (Sudan)
it: Arabo (Sudan)

en: Arabic (Somalia)
it: Arabo (Somalia)

en: Arabic (South Sudan)
it: Arabo (Sudan del Sud)

en: Arabic (Syria)
it: Arabo (Siria)

en: Arabic (Chad)
it: Arabo (Ciad)

en: Arabic (Tunisia)
it: Arabo (Tunisia)

en: Arabic (Yemen)
it: Arabo (Yemen)

en: Mapuche (Chile)
it: Mapuche (Cile)

en: Asturian
it: Asturiano

en: Asturian (Spain)
it: Asturiano (Spagna)

en: Azerbaijani
it: Azero

en: Azerbaijani (Arabic)
it: Azero (arabo)

en: Azerbaijani (Arabic) (Iraq)
it: Azero (arabo) (Iraq)

en: Azerbaijani (Arabic) (Iran)
it: Azero (arabo) (Iran)

en: Azerbaijani (Arabic) (Türkiye)
it: Azero (arabo) (Turchia)

en: Azerbaijani (Cyrillic)
it: Azero (cirillico)

en: Azerbaijani (Cyrillic) (Azerbaijan)
it: Azero (cirillico) (Azerbaigian)

en: Azerbaijani (Latin)
it: Azero (latino)

en: Azerbaijani (Latin) (Azerbaijan)
it: Azero (latino) (Azerbaigian)

en: Bashkir
it: Baschiro

en: Bashkir (Russia)
it: Baschiro (Russia)

en: Baluchi
it: Beluci

en: Baluchi (Arabic)
it: Beluci (arabo)

en: Baluchi (Arabic) (Pakistan)
it: Beluci (arabo) (Pakistan)

en: Baluchi (Latin)
it: Beluci (latino)

en: Baluchi (Latin) (Pakistan)
it: Beluci (latino) (Pakistan)

en: Basaa (Cameroon)
it: Basaa (Camerun)

en: Belarusian
it: Bielorusso

en: Belarusian (Belarus)
it: Bielorusso (Bielorussia)

en: Belarusian (Taraskievica orthography)
it: Bielorusso (ortografia taraškievica)

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Bulgarian (Bulgaria)
it: Bulgaro (Bulgaria)

en: Western Balochi
it: Beluci occidentale

en: Western Balochi (United Arab Emirates)
it: Beluci occidentale (Emirati Arabi Uniti)

en: Western Balochi (Afghanistan)
it: Beluci occidentale (Afghanistan)

en: Western Balochi (Iran)
it: Beluci occidentale (Iran)

en: Western Balochi (Oman)
it: Beluci occidentale (Oman)

en: Western Balochi (Pakistan)
it: Beluci occidentale (Pakistan)

en: Bambara (N’Ko)
it: Bambara (n’ko)

en: Bambara (N’Ko) (Mali)
it: Bambara (n’ko) (Mali)

en: Bangla
it: Bengali

en: Bangla (Bangladesh)
it: Bengali (Bangladesh)

en: Bangla (India)
it: Bengali (India)

en: Tibetan
it: Tibetano

en: Tibetan (China)
it: Tibetano (Cina)

en: Tibetan (India)
it: Tibetano (India)

en: Breton
it: Bretone

en: Breton (France)
it: Bretone (Francia)

en: Bosnian
it: Bosniaco

en: Bosnian (Cyrillic)
it: Bosniaco (cirillico)

en: Bosnian (Cyrillic) (Bosnia & Herzegovina)
it: Bosniaco (cirillico) (Bosnia-Erzegovina)

en: Bosnian (Latin)
it: Bosniaco (latino)

en: Bosnian (Latin) (Bosnia & Herzegovina)
it: Bosniaco (latino) (Bosnia-Erzegovina)

en: Akoose (Cameroon)
it: Akoose (Camerun)

en: Blin
it: Bilen

en: Blin (Eritrea)
it: Bilen (Eritrea)

en: Catalan (Andorra)
it: Catalano (Andorra)

en: Catalan (Spain)
it: Catalano (Spagna)

en: Catalan (Spain Valencian)
it: Catalano (valenzano Spagna)

en: Catalan (France)
it: Catalano (Francia)

en: Catalan (Italy)
it: Catalano (Italia)

en: Caddo (United States)
it: Caddo (Stati Uniti)

en: Chechen
it: Ceceno

en: Chechen (Russia)
it: Ceceno (Russia)

en: Cebuano (Philippines)
it: Cebuano (Filippine)

en: Choctaw (United States)
it: Choctaw (Stati Uniti)

en: Cherokee (United States)
it: Cherokee (Stati Uniti)

en: Chickasaw (United States)
it: Chickasaw (Stati Uniti)

en: Central Kurdish
it: Curdo centrale

en: Central Kurdish (Iraq)
it: Curdo centrale (Iraq)

en: Central Kurdish (Iran)
it: Curdo centrale (Iran)

en: Corsican
it: Corso

en: Corsican (France)
it: Corso (Francia)

en: Czech (Czechia)
it: Ceco (Cechia)

en: Church Slavic
it: Slavo ecclesiastico

en: Church Slavic (Russia)
it: Slavo ecclesiastico (Russia)

en: Chuvash
it: Ciuvascio

en: Chuvash (Russia)
it: Ciuvascio (Russia)

en: Welsh
it: Gallese

en: Welsh (United Kingdom)
it: Gallese (Regno Unito)

en: Danish (Denmark)
it: Danese (Danimarca)

en: Danish (Greenland)
it: Danese (Groenlandia)

en: German (Austria)
it: Tedesco (Austria)

en: German (Belgium)
it: Tedesco (Belgio)

en: German (Switzerland)
it: Tedesco (Svizzera)

en: German (Germany)
it: Tedesco (Germania)

en: German (Italy)
it: Tedesco (Italia)

en: German (Liechtenstein)
it: Tedesco (Liechtenstein)

en: German (Luxembourg)
it: Tedesco (Lussemburgo)

en: Lower Sorbian
it: Sorabo inferiore

en: Lower Sorbian (Germany)
it: Sorabo inferiore (Germania)

en: Duala (Cameroon)
it: Duala (Camerun)

en: Divehi
it: Maldiviano

en: Divehi (Maldives)
it: Maldiviano (Maldive)

en: Greek (Cyprus)
it: Greco (Cipro)

en: Greek (Greece)
it: Greco (Grecia)

en: Greek (Polytonic)
it: Greco (politonico)

en: English (world)
it: Inglese (mondo)

en: English (Europe)
it: Inglese (Europa)

en: English (United Arab Emirates)
it: Inglese (Emirati Arabi Uniti)

en: English (Antigua & Barbuda)
it: Inglese (Antigua e Barbuda)

en: English (Anguilla)
it: Inglese (Anguilla)

en: English (American Samoa)
it: Inglese (Samoa americane)

en: English (Austria)
it: Inglese (Austria)

en: English (Barbados)
it: Inglese (Barbados)

en: English (Belgium)
it: Inglese (Belgio)

en: English (Burundi)
it: Inglese (Burundi)

en: English (Bermuda)
it: Inglese (Bermuda)

en: English (Bahamas)
it: Inglese (Bahamas)

en: English (Botswana)
it: Inglese (Botswana)

en: English (Belize)
it: Inglese (Belize)

en: English (Cocos (Keeling) Islands)
it: Inglese (Isole Cocos (Keeling))

en: English (Switzerland)
it: Inglese (Svizzera)

en: English (Cook Islands)
it: Inglese (Isole Cook)

en: English (Cameroon)
it: Inglese (Camerun)

en: English (Christmas Island)
it: Inglese (Isola di Natale)

en: English (Cyprus)
it: Inglese (Cipro)

en: English (Germany)
it: Inglese (Germania)

en: English (Diego Garcia)
it: Inglese (Diego Garcia)

en: English (Denmark)
it: Inglese (Danimarca)

en: English (Dominica)
it: Inglese (Dominica)

en: English (Deseret)
it: Inglese (deseret)

en: English (Deseret) (United States)
it: Inglese (deseret) (Stati Uniti)

en: English (Eritrea)
it: Inglese (Eritrea)

en: English (Finland)
it: Inglese (Finlandia)

en: English (Fiji)
it: Inglese (Figi)

en: English (Falkland Islands)
it: Inglese (Isole Falkland)

en: English (Micronesia)
it: Inglese (Micronesia)

en: English (Grenada)
it: Inglese (Grenada)

en: English (Guernsey)
it: Inglese (Guernsey)

en: English (Ghana)
it: Inglese (Ghana)

en: English (Gibraltar)
it: Inglese (Gibilterra)

en: English (Gambia)
it: Inglese (Gambia)

en: English (Guam)
it: Inglese (Guam)

en: English (Guyana)
it: Inglese (Guyana)

en: English (Hong Kong)
it: Inglese (Hong Kong)

en: English (Ireland)
it: Inglese (Irlanda)

en: English (Israel)
it: Inglese (Israele)

en: English (Isle of Man)
it: Inglese (Isola di Man)

en: English (India)
it: Inglese (India)

en: English (British Indian Ocean Territory)
it: Inglese (Territorio britannico dell'Oceano Indiano)

en: English (Jersey)
it: Inglese (Jersey)

en: English (Jamaica)
it: Inglese (Giamaica)

en: English (Kenya)
it: Inglese (Kenya)

en: English (Kiribati)
it: Inglese (Kiribati)

en: English (St. Kitts & Nevis)
it: Inglese (Saint Kitts e Nevis)

en: English (Cayman Islands)
it: Inglese (Isole Cayman)

en: English (St. Lucia)
it: Inglese (Saint Lucia)

en: English (Liberia)
it: Inglese (Liberia)

en: English (Lesotho)
it: Inglese (Lesotho)

en: English (Madagascar)
it: Inglese (Madagascar)

en: English (Marshall Islands)
it: Inglese (Isole Marshall)

en: English (Macao)
it: Inglese (Macao)

en: English (Northern Mariana Islands)
it: Inglese (Isole Marianne settentrionali)

en: English (Montserrat)
it: Inglese (Montserrat)

en: English (Malta)
it: Inglese (Malta)

en: English (Mauritius)
it: Inglese (Mauritius)

en: English (Maldives)
it: Inglese (Maldive)

en: English (Malawi)
it: Inglese (Malawi)

en: English (Malaysia)
it: Inglese (Malaysia)

en: English (Namibia)
it: Inglese (Namibia)

en: English (Norfolk Island)
it: Inglese (Isola di Norfolk)

en: English (Nigeria)
it: Inglese (Nigeria)

en: English (Netherlands)
it: Inglese (Paesi Bassi)

en: English (Nauru)
it: Inglese (Nauru)

en: English (Niue)
it: Inglese (Niue)

en: English (New Zealand)
it: Inglese (Nuova Zelanda)

en: English (Papua New Guinea)
it: Inglese (Papua Nuova Guinea)

en: English (Philippines)
it: Inglese (Filippine)

en: English (Pakistan)
it: Inglese (Pakistan)

en: English (Pitcairn Islands)
it: Inglese (Isole Pitcairn)

en: English (Puerto Rico)
it: Inglese (Porto Rico)

en: English (Palau)
it: Inglese (Palau)

en: English (Rwanda)
it: Inglese (Ruanda)

en: English (Solomon Islands)
it: Inglese (Isole Salomone)

en: English (Seychelles)
it: Inglese (Seychelles)

en: English (Sudan)
it: Inglese (Sudan)

en: English (Sweden)
it: Inglese (Svezia)

en: English (Singapore)
it: Inglese (Singapore)

en: English (St. Helena)
it: Inglese (Sant'Elena)

en: English (Slovenia)
it: Inglese (Slovenia)

en: English (Sierra Leone)
it: Inglese (Sierra Leone)

en: English (South Sudan)
it: Inglese (Sudan del Sud)

en: English (Sint Maarten)
it: Inglese (Sint Maarten)

en: English (Eswatini)
it: Inglese (eSwatini)

en: English (Shavian)
it: Inglese (shaviano)

en: English (Shavian) (United Kingdom)
it: Inglese (shaviano) (Regno Unito)

en: English (Turks & Caicos Islands)
it: Inglese (Isole Turks e Caicos)

en: English (Tokelau)
it: Inglese (Tokelau)

en: English (Tonga)
it: Inglese (Tonga)

en: English (Trinidad & Tobago)
it: Inglese (Trinidad e Tobago)

en: English (Tuvalu)
it: Inglese (Tuvalu)

en: English (Tanzania)
it: Inglese (Tanzania)

en: English (Uganda)
it: Inglese (Uganda)

en: English (U.S. Outlying Islands)
it: Inglese (Isole esterne degli Stati Uniti)

en: English (United States)
it: Inglese (Stati Uniti)

en: English (St. Vincent & Grenadines)
it: Inglese (Saint Vincent e Grenadine)

en: English (British Virgin Islands)
it: Inglese (Isole Vergini britanniche)

en: English (U.S. Virgin Islands)
it: Inglese (Isole Vergini americane)

en: English (Vanuatu)
it: Inglese (Vanuatu)

en: English (Samoa)
it: Inglese (Samoa)

en: English (South Africa)
it: Inglese (Sudafrica)

en: English (Zambia)
it: Inglese (Zambia)

en: English (Zimbabwe)
it: Inglese (Zimbabwe)

en: Esperanto (world)
it: Esperanto (mondo)

en: Spanish (Latin America)
it: Spagnolo (America Latina)

en: Spanish (Argentina)
it: Spagnolo (Argentina)

en: Spanish (Bolivia)
it: Spagnolo (Bolivia)

en: Spanish (Brazil)
it: Spagnolo (Brasile)

en: Spanish (Belize)
it: Spagnolo (Belize)

en: Spanish (Chile)
it: Spagnolo (Cile)

en: Spanish (Colombia)
it: Spagnolo (Colombia)

en: Spanish (Costa Rica)
it: Spagnolo (Costa Rica)

en: Spanish (Cuba)
it: Spagnolo (Cuba)

en: Spanish (Dominican Republic)
it: Spagnolo (Repubblica Dominicana)

en: Spanish (Ceuta & Melilla)
it: Spagnolo (Ceuta e Melilla)

en: Spanish (Ecuador)
it: Spagnolo (Ecuador)

en: Spanish (Spain)
it: Spagnolo (Spagna)

en: Spanish (Equatorial Guinea)
it: Spagnolo (Guinea Equatoriale)

en: Spanish (Guatemala)
it: Spagnolo (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
it: Spagnolo (Honduras)

en: Spanish (Canary Islands)
it: Spagnolo (Isole Canarie)

en: Spanish (Mexico)
it: Spagnolo (Messico)

en: Spanish (Nicaragua)
it: Spagnolo (Nicaragua)

en: Spanish (Panama)
it: Spagnolo (Panama)

en: Spanish (Peru)
it: Spagnolo (Perù)

en: Spanish (Philippines)
it: Spagnolo (Filippine)

en: Spanish (Puerto Rico)
it: Spagnolo (Porto Rico)

en: Spanish (Paraguay)
it: Spagnolo (Paraguay)

en: Spanish (El Salvador)
it: Spagnolo (El Salvador)

en: Spanish (United States)
it: Spagnolo (Stati Uniti)

en: Spanish (Uruguay)
it: Spagnolo (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
it: Spagnolo (Venezuela)

en: Estonian (Estonia)
it: Estone (Estonia)

en: Basque
it: Basco

en: Basque (Spain)
it: Basco (Spagna)

en: Ewondo (Cameroon)
it: Ewondo (Camerun)

en: Persian
it: Persiano

en: Persian (Afghanistan)
it: Persiano (Afghanistan)

en: Persian (Iran)
it: Persiano (Iran)

en: Fula (Adlam)
it: Fula (adlam)

en: Fula (Adlam) (Burkina Faso)
it: Fula (adlam) (Burkina Faso)

en: Fula (Adlam) (Cameroon)
it: Fula (adlam) (Camerun)

en: Fula (Adlam) (Ghana)
it: Fula (adlam) (Ghana)

en: Fula (Adlam) (Gambia)
it: Fula (adlam) (Gambia)

en: Fula (Adlam) (Guinea)
it: Fula (adlam) (Guinea)

en: Fula (Adlam) (Guinea-Bissau)
it: Fula (adlam) (Guinea-Bissau)

en: Fula (Adlam) (Liberia)
it: Fula (adlam) (Liberia)

en: Fula (Adlam) (Mauritania)
it: Fula (adlam) (Mauritania)

en: Fula (Adlam) (Niger)
it: Fula (adlam) (Niger)

en: Fula (Adlam) (Nigeria)
it: Fula (adlam) (Nigeria)

en: Fula (Adlam) (Sierra Leone)
it: Fula (adlam) (Sierra Leone)

en: Fula (Adlam) (Senegal)
it: Fula (adlam) (Senegal)

en: Fula (Latin)
it: Fula (latino)

en: Fula (Latin) (Burkina Faso)
it: Fula (latino) (Burkina Faso)

en: Fula (Latin) (Cameroon)
it: Fula (latino) (Camerun)

en: Fula (Latin) (Ghana)
it: Fula (latino) (Ghana)

en: Fula (Latin) (Gambia)
it: Fula (latino) (Gambia)

en: Fula (Latin) (Guinea)
it: Fula (latino) (Guinea)

en: Fula (Latin) (Guinea-Bissau)
it: Fula (latino) (Guinea-Bissau)

en: Fula (Latin) (Liberia)
it: Fula (latino) (Liberia)

en: Fula (Latin) (Mauritania)
it: Fula (latino) (Mauritania)

en: Fula (Latin) (Niger)
it: Fula (latino) (Niger)

en: Fula (Latin) (Nigeria)
it: Fula (latino) (Nigeria)

en: Fula (Latin) (Sierra Leone)
it: Fula (latino) (Sierra Leone)

en: Fula (Latin) (Senegal)
it: Fula (latino) (Senegal)

en: Finnish (Finland)
it: Finlandese (Finlandia)

en: Filipino
it: Filippino

en: Filipino (Philippines)
it: Filippino (Filippine)

en: Faroese (Denmark)
it: Faroese (Danimarca)

en: Faroese (Faroe Islands)
it: Faroese (Isole Fær Øer)

en: French (Belgium)
it: Francese (Belgio)

en: French (Burkina Faso)
it: Francese (Burkina Faso)

en: French (Burundi)
it: Francese (Burundi)

en: French (Benin)
it: Francese (Benin)

en: French (St. Barthélemy)
it: Francese (Saint-Barthélemy)

en: French (Congo - Kinshasa)
it: Francese (Congo-Kinshasa)

en: French (Central African Republic)
it: Francese (Repubblica Centrafricana)

en: French (Congo - Brazzaville)
it: Francese (Congo-Brazzaville)

en: French (Switzerland)
it: Francese (Svizzera)

en: French (Côte d’Ivoire)
it: Francese (Costa d'Avorio)

en: French (Cameroon)
it: Francese (Camerun)

en: French (Djibouti)
it: Francese (Gibuti)

en: French (Algeria)
it: Francese (Algeria)

en: French (France)
it: Francese (Francia)

en: French (Gabon)
it: Francese (Gabon)

en: French (French Guiana)
it: Francese (Guyana francese)

en: French (Guinea)
it: Francese (Guinea)

en: French (Guadeloupe)
it: Francese (Guadalupa)

en: French (Equatorial Guinea)
it: Francese (Guinea Equatoriale)

en: French (Haiti)
it: Francese (Haiti)

en: French (Comoros)
it: Francese (Comore)

en: French (Luxembourg)
it: Francese (Lussemburgo)

en: French (Morocco)
it: Francese (Marocco)

en: French (Monaco)
it: Francese (Monaco)

en: French (St. Martin)
it: Francese (Saint-Martin)

en: French (Madagascar)
it: Francese (Madagascar)

en: French (Mali)
it: Francese (Mali)

en: French (Martinique)
it: Francese (Martinica)

en: French (Mauritania)
it: Francese (Mauritania)

en: French (Mauritius)
it: Francese (Mauritius)

en: French (New Caledonia)
it: Francese (Nuova Caledonia)

en: French (Niger)
it: Francese (Niger)

en: French (French Polynesia)
it: Francese (Polinesia francese)

en: French (St. Pierre & Miquelon)
it: Francese (Saint-Pierre e Miquelon)

en: French (Réunion)
it: Francese (La Riunione)

en: French (Rwanda)
it: Francese (Ruanda)

en: French (Seychelles)
it: Francese (Seychelles)

en: French (Senegal)
it: Francese (Senegal)

en: French (Syria)
it: Francese (Siria)

en: French (Chad)
it: Francese (Ciad)

en: French (Togo)
it: Francese (Togo)

en: French (Tunisia)
it: Francese (Tunisia)

en: French (Vanuatu)
it: Francese (Vanuatu)

en: French (Wallis & Futuna)
it: Francese (Wallis e Futuna)

en: French (Mayotte)
it: Francese (Mayotte)

en: Northern Frisian
it: Frisone settentrionale

en: Northern Frisian (Germany)
it: Frisone settentrionale (Germania)

en: Friulian
it: Friulano

en: Friulian (Italy)
it: Friulano (Italia)

en: Western Frisian
it: Frisone occidentale

en: Western Frisian (Netherlands)
it: Frisone occidentale (Paesi Bassi)

en: Irish
it: Irlandese

en: Irish (United Kingdom)
it: Irlandese (Regno Unito)

en: Irish (Ireland)
it: Irlandese (Irlanda)

en: Scottish Gaelic
it: Gaelico scozzese

en: Scottish Gaelic (United Kingdom)
it: Gaelico scozzese (Regno Unito)

en: Geez
it: Ge'ez

en: Geez (Eritrea)
it: Ge'ez (Eritrea)

en: Geez (Ethiopia)
it: Ge'ez (Etiopia)

en: Galician (Spain)
it: Galiziano (Spagna)

en: Guarani
it: Guaraní

en: Guarani (Paraguay)
it: Guaraní (Paraguay)

en: Swiss German
it: Svizzero tedesco

en: Swiss German (Switzerland)
it: Svizzero tedesco (Svizzera)

en: Swiss German (France)
it: Svizzero tedesco (Francia)

en: Swiss German (Liechtenstein)
it: Svizzero tedesco (Liechtenstein)

en: Manx
it: Mannese

en: Manx (Isle of Man)
it: Mannese (Isola di Man)

en: Hausa (Arabic)
it: Hausa (arabo)

en: Hausa (Arabic) (Nigeria)
it: Hausa (arabo) (Nigeria)

en: Hausa (Arabic) (Sudan)
it: Hausa (arabo) (Sudan)

en: Hausa (Latin)
it: Hausa (latino)

en: Hausa (Latin) (Ghana)
it: Hausa (latino) (Ghana)

en: Hausa (Latin) (Niger)
it: Hausa (latino) (Niger)

en: Hausa (Latin) (Nigeria)
it: Hausa (latino) (Nigeria)

en: Hawaiian
it: Hawaiiano

en: Hawaiian (United States)
it: Hawaiano (Stati Uniti)

en: Hebrew (Israel)
it: Ebraico (Israele)

en: Hindi (India)
it: Lingua Hindi (India)

en: Hindi (Latin)
it: Hindi (latino)

en: Hindi (Latin) (India)
it: Hindi (latino) (India)

en: Hmong Njua (Nyiakeng Puachue Hmong)
it: Hmong Njua (nyiakeng puachue hmong)

en: Hmong Njua (Nyiakeng Puachue Hmong) (United States)
it: Hmong Njua (nyiakeng puachue hmong) (Stati Uniti)

en: Croatian
it: Croato

en: Croatian (Bosnia & Herzegovina)
it: Croato (Bosnia-Erzegovina)

en: Croatian (Croatia)
it: Croato (Croazia)

en: Upper Sorbian
it: Sorabo superiore

en: Upper Sorbian (Germany)
it: Sorabo superiore (Germania)

en: Hungarian (Hungary)
it: Ungherese (Ungheria)

en: Armenian
it: Armeno

en: Armenian (Armenia)
it: Armeno (Armenia)

en: Armenian (Armenia) (Revised Orthography)
it: Armeno (Armenia) (ortografia riformata)

en: Interlingua (world)
it: Interlingua (mondo)

en: Indonesian
it: Indonesiano

en: Indonesian (Indonesia)
it: Indonesiano (Indonesia)

en: Sichuan Yi
it: Nuosu

en: Sichuan Yi (China)
it: Nuosu (Cina)

en: Ido (world)
it: Ido (mondo)

en: Icelandic (Iceland)
it: Islandese (Islanda)

en: Italian (Switzerland)
it: Italiano (Svizzera)

en: Italian (Italy)
it: Italiano (Italia)

en: Italian (San Marino)
it: Italiano (San Marino)

en: Italian (Vatican City)
it: Italiano (Città del Vaticano)

en: Inuktitut (Latin)
it: Inuktitut (latino)

en: Inuktitut (Latin) (Canada)
it: Inuktitut (latino) (Canada)

en: Japanese (Japan)
it: Giapponese (Giappone)

en: Lojban (world)
it: Lojban (mondo)

en: Ngomba (Cameroon)
it: Ngomba (Camerun)

en: Javanese
it: Giavanese

en: Javanese (Indonesia)
it: Giavanese (Indonesia)

en: Georgian
it: Georgiano

en: Georgian (Georgia)
it: Georgiano (Georgia)

en: Kabyle
it: Cabilo

en: Kabyle (Algeria)
it: Cabilo (Algeria)

en: Kabuverdianu
it: Capoverdiano

en: Kabuverdianu (Cape Verde)
it: Capoverdiano (Capo Verde)

en: Kenyang (Cameroon)
it: Kenyang (Camerun)

en: Koro (Côte d’Ivoire)
it: Koro (Costa d'Avorio)

en: Kaingang (Brazil)
it: Kaingang (Brasile)

en: Kazakh
it: Kazako

en: Kazakh (Cyrillic)
it: Kazako (cirillico)

en: Kazakh (Cyrillic) (Kazakhstan)
it: Kazako (cirillico) (Kazakistan)

en: Kazakh (Kazakhstan)
it: Kazako (Kazakistan)

en: Kako (Cameroon)
it: Kako (Camerun)

en: Kalaallisut
it: Groenlandese

en: Kalaallisut (Greenland)
it: Groenlandese (Groenlandia)

en: Khmer (Cambodia)
it: Khmer (Cambogia)

en: Korean (North Korea)
it: Coreano (Corea del Nord)

en: Korean (South Korea)
it: Coreano (Corea del Sud)

en: Kashmiri (Arabic)
it: Kashmiri (arabo)

en: Kashmiri (Arabic) (India)
it: Kashmiri (arabo) (India)

en: Kashmiri (Devanagari)
it: Kashmiri (devanagari)

en: Kashmiri (Devanagari) (India)
it: Kashmiri (devanagari) (India)

en: Bafia (Cameroon)
it: Bafia (Camerun)

en: Colognian
it: Kölsch

en: Colognian (Germany)
it: Kölsch (Germania)

en: Kurdish
it: Curdo

en: Kurdish (Türkiye)
it: Curdo (Turchia)

en: Cornish
it: Cornico

en: Cornish (United Kingdom)
it: Cornico (Regno Unito)

en: Kyrgyz
it: Kirghiso

en: Kyrgyz (Kyrgyzstan)
it: Kirghiso (Kirghizistan)

en: Latin
it: Latino

en: Latin (Vatican City)
it: Latino (Città del Vaticano)

en: Luxembourgish
it: Lussemburghese

en: Luxembourgish (Luxembourg)
it: Lussemburghese (Lussemburgo)

en: Ligurian
it: Ligure

en: Ligurian (Italy)
it: Ligure (Italia)

en: Lakota (United States)
it: Lakota (Stati Uniti)

en: Lombard
it: Lombardo

en: Lombard (Italy)
it: Lombardo (Italia)

en: Lingala (Congo - Kinshasa)
it: Lingala (Congo-Kinshasa)

en: Lingala (Central African Republic)
it: Lingala (Repubblica Centrafricana)

en: Lingala (Congo - Brazzaville)
it: Lingala (Congo-Brazzaville)

en: Northern Luri
it: Luri settentrionale

en: Northern Luri (Iraq)
it: Luri settentrionale (Iraq)

en: Northern Luri (Iran)
it: Luri settentrionale (Iran)

en: Lithuanian (Lithuania)
it: Lituano (Lituania)

en: Luba-Katanga (Congo - Kinshasa)
it: Luba-Katanga (Congo-Kinshasa)

en: Latvian
it: Lettone

en: Latvian (Latvia)
it: Lettone (Lettonia)

en: Moksha
it: Mokša

en: Moksha (Russia)
it: Mokša (Russia)

en: Morisyen
it: Creolo mauriziano

en: Morisyen (Mauritius)
it: Creolo mauriziano (Mauritius)

en: Malagasy
it: Malgascio

en: Malagasy (Madagascar)
it: Malgascio (Madagascar)

en: Makhuwa-Meetto (Mozambique)
it: Makhuwa-Meetto (Mozambico)

en: Metaʼ (Cameroon)
it: Metaʼ (Camerun)

en: Māori (New Zealand)
it: Māori (Nuova Zelanda)

en: Macedonian
it: Macedone

en: Macedonian (North Macedonia)
it: Macedone (Macedonia del Nord)

en: Mongolian
it: Mongolo

en: Mongolian (Cyrillic)
it: Mongolo (cirillico)

en: Mongolian (Cyrillic) (Mongolia)
it: Mongolo (cirillico) (Mongolia)

en: Mongolian (Mongolia)
it: Mongolo (Mongolia)

en: Mongolian (Mongolian)
it: Mongolo (mongolo)

en: Mongolian (Mongolian) (China)
it: Mongolo (mongolo) (Cina)

en: Mongolian (Mongolian) (Mongolia)
it: Mongolo (mongolo) (Mongolia)

en: Manipuri (Bangla)
it: Manipuri (bengali)

en: Manipuri (Bangla) (India)
it: Manipuri (bengali) (India)

en: Manipuri (Meitei Mayek)
it: Manipuri (meitei mayek)

en: Manipuri (Meitei Mayek) (India)
it: Manipuri (meitei mayek) (India)

en: Malay
it: Malese

en: Malay (Arabic)
it: Malese (arabo)

en: Malay (Arabic) (Brunei)
it: Malese (arabo) (Brunei)

en: Malay (Arabic) (Malaysia)
it: Malese (arabo) (Malaysia)

en: Malay (Brunei)
it: Malese (Brunei)

en: Malay (Indonesia)
it: Malese (Indonesia)

en: Malay (Singapore)
it: Malese (Singapore)

en: Mundang (Cameroon)
it: Mundang (Camerun)

en: Muscogee (United States)
it: Muscogee (Stati Uniti)

en: Burmese
it: Birmano

en: Burmese (Myanmar (Burma))
it: Birmano (Myanmar (Birmania))

en: Erzya
it: Erza

en: Erzya (Russia)
it: Erza (Russia)

en: Norwegian Bokmål (Norway)
it: Norvegese bokmål (Norvegia)

en: Norwegian Bokmål (Svalbard & Jan Mayen)
it: Norvegese bokmål (Svalbard e Jan Mayen)

en: North Ndebele
it: Ndebele del nord

en: North Ndebele (Zimbabwe)
it: Ndebele del nord (Zimbabwe)

en: Low German
it: Basso tedesco

en: Low German (Germany)
it: Basso tedesco (Germania)

en: Low German (Netherlands)
it: Basso tedesco (Paesi Bassi)

en: Nepali
it: Nepalese

en: Nepali (India)
it: Nepalese (India)

en: Nepali (Nepal)
it: Nepalese (Nepal)

en: Dutch (Aruba)
it: Olandese (Aruba)

en: Dutch (Belgium)
it: Olandese (Belgio)

en: Dutch (Caribbean Netherlands)
it: Olandese (Paesi Bassi caraibici)

en: Dutch (Curaçao)
it: Olandese (Curaçao)

en: Dutch (Netherlands)
it: Olandese (Paesi Bassi)

en: Dutch (Suriname)
it: Olandese (Suriname)

en: Dutch (Sint Maarten)
it: Olandese (Sint Maarten)

en: Kwasio (Cameroon)
it: Kwasio (Camerun)

en: Norwegian Nynorsk
it: Norvegese nynorsk

en: Norwegian Nynorsk (Norway)
it: Norvegese nynorsk (Norvegia)

en: Ngiemboon (Cameroon)
it: Ngiemboon (Camerun)

en: Norwegian
it: Norvegese

en: South Ndebele
it: Ndebele del sud

en: South Ndebele (South Africa)
it: Ndebele del sud (Sudafrica)

en: Northern Sotho
it: Sotho del nord

en: Northern Sotho (South Africa)
it: Sotho del nord (Sudafrica)

en: Nuer (South Sudan)
it: Nuer (Sudan del Sud)

en: Navajo (United States)
it: Navajo (Stati Uniti)

en: Nyanja
it: Chewa

en: Nyanja (Malawi)
it: Chewa (Malawi)

en: Occitan (Spain)
it: Occitano (Spagna)

en: Occitan (France)
it: Occitano (Francia)

en: Oromo (Ethiopia)
it: Oromo (Etiopia)

en: Ossetic
it: Osseto

en: Ossetic (Georgia)
it: Osseto (Georgia)

en: Ossetic (Russia)
it: Osseto (Russia)

en: Osage (United States)
it: Osage (Stati Uniti)

en: Punjabi (Arabic)
it: Punjabi (arabo)

en: Punjabi (Arabic) (Pakistan)
it: Punjabi (arabo) (Pakistan)

en: Punjabi (Gurmukhi)
it: Punjabi (gurmukhi)

en: Punjabi (Gurmukhi) (India)
it: Punjabi (gurmukhi) (India)

en: Nigerian Pidgin
it: Pidgin nigeriano

en: Nigerian Pidgin (Nigeria)
it: Pidgin nigeriano (Nigeria)

en: Pijin (Solomon Islands)
it: Pijin (Isole Salomone)

en: Polish (Poland)
it: Polacco (Polonia)

en: Prussian
it: Prussiano

en: Prussian (world)
it: Prussiano (mondo)

en: Pashto
it: Pashtu

en: Pashto (Afghanistan)
it: Pashtu (Afghanistan)

en: Pashto (Pakistan)
it: Pashtu (Pakistan)

en: Portuguese (Angola)
it: Portoghese (Angola)

en: Portuguese (Switzerland)
it: Portoghese (Svizzera)

en: Portuguese (Cape Verde)
it: Portoghese (Capo Verde)

en: Portuguese (Equatorial Guinea)
it: Portoghese (Guinea Equatoriale)

en: Portuguese (Guinea-Bissau)
it: Portoghese (Guinea-Bissau)

en: Portuguese (Luxembourg)
it: Portoghese (Lussemburgo)

en: Portuguese (Macao)
it: Portoghese (Macao)

en: Portuguese (Mozambique)
it: Portoghese (Mozambico)

en: Portuguese (Portugal)
it: Portoghese (Portogallo)

en: Portuguese (São Tomé & Príncipe)
it: Portoghese (São Tomé e Príncipe)

en: Portuguese (Timor-Leste)
it: Portoghese (Timor Est)

en: Quechua (Peru)
it: Quechua (Perù)

en: Rohingya (Hanifi)
it: Rohingya (hanifi)

en: Rohingya (Hanifi) (Bangladesh)
it: Rohingya (hanifi) (Bangladesh)

en: Rohingya (Hanifi) (Myanmar (Burma))
it: Rohingya (hanifi) (Myanmar (Birmania))

en: Riffian
it: Tarifit

en: Riffian (Morocco)
it: Tarifit (Marocco)

en: Romansh
it: Romancio

en: Romansh (Switzerland)
it: Romancio (Svizzera)

en: Romanian (Moldova)
it: Rumeno (Moldavia)

en: Romanian (Romania)
it: Rumeno (Romania)

en: Russian (Belarus)
it: Russo (Bielorussia)

en: Russian (Kyrgyzstan)
it: Russo (Kirghizistan)

en: Russian (Kazakhstan)
it: Russo (Kazakistan)

en: Russian (Moldova)
it: Russo (Moldavia)

en: Russian (Russia)
it: Russo (Russia)

en: Russian (Ukraine)
it: Russo (Ucraina)

en: Kinyarwanda (Rwanda)
it: Kinyarwanda (Ruanda)

en: Sanskrit
it: Sanscrito

en: Sanskrit (India)
it: Sanscrito (India)

en: Yakut
it: Sacha

en: Yakut (Russia)
it: Sacha (Russia)

en: Santali (Devanagari)
it: Santali (devanagari)

en: Santali (Devanagari) (India)
it: Santali (devanagari) (India)

en: Santali (Ol Chiki)
it: Santali (ol chiki)

en: Santali (Ol Chiki) (India)
it: Santali (ol chiki) (India)

en: Sardinian
it: Sardo

en: Sardinian (Italy)
it: Sardo (Italia)

en: Sicilian
it: Siciliano

en: Sicilian (Italy)
it: Siciliano (Italia)

en: Sindhi (Arabic)
it: Sindhi (arabo)

en: Sindhi (Arabic) (Pakistan)
it: Sindhi (arabo) (Pakistan)

en: Sindhi (Devanagari)
it: Sindhi (devanagari)

en: Sindhi (Devanagari) (India)
it: Sindhi (devanagari) (India)

en: Southern Kurdish
it: Curdo meridionale

en: Southern Kurdish (Iraq)
it: Curdo meridionale (Iraq)

en: Southern Kurdish (Iran)
it: Curdo meridionale (Iran)

en: Northern Sami
it: Sami settentrionale

en: Northern Sami (Finland)
it: Sami settentrionale (Finlandia)

en: Northern Sami (Norway)
it: Sami settentrionale (Norvegia)

en: Northern Sami (Sweden)
it: Sami settentrionale (Svezia)

en: Sena (Mozambique)
it: Sena (Mozambico)

en: Sango (Central African Republic)
it: Sango (Repubblica Centrafricana)

en: Tachelhit
it: Tashelhit

en: Tachelhit (Latin)
it: Tashelhit (latino)

en: Tachelhit (Latin) (Morocco)
it: Tashelhit (latino) (Marocco)

en: Tachelhit (Tifinagh)
it: Tashelhit (tifinagh)

en: Tachelhit (Tifinagh) (Morocco)
it: Tashelhit (tifinagh) (Marocco)

en: Shan (Myanmar (Burma))
it: Shan (Myanmar (Birmania))

en: Shan (Thailand)
it: Shan (Thailandia)

en: Sinhala
it: Singalese

en: Sinhala (Sri Lanka)
it: Singalese (Sri Lanka)

en: Sidamo (Ethiopia)
it: Sidamo (Etiopia)

en: Slovak (Slovakia)
it: Slovacco (Slovacchia)

en: Slovenian (Slovenia)
it: Sloveno (Slovenia)

en: Southern Sami
it: Sami meridionale

en: Southern Sami (Norway)
it: Sami meridionale (Norvegia)

en: Southern Sami (Sweden)
it: Sami meridionale (Svezia)

en: Lule Sami
it: Sami di Lule

en: Lule Sami (Norway)
it: Sami di Lule (Norvegia)

en: Lule Sami (Sweden)
it: Sami di Lule (Svezia)

en: Inari Sami
it: Sami di Inari

en: Inari Sami (Finland)
it: Sami di Inari (Finlandia)

en: Skolt Sami
it: Sami skolt

en: Skolt Sami (Finland)
it: Sami skolt (Finlandia)

en: Somali
it: Somalo

en: Somali (Djibouti)
it: Somalo (Gibuti)

en: Somali (Ethiopia)
it: Somalo (Etiopia)

en: Somali (Kenya)
it: Somalo (Kenya)

en: Somali (Somalia)
it: Somalo (Somalia)

en: Albanian (Albania)
it: Albanese (Albania)

en: Albanian (North Macedonia)
it: Albanese (Macedonia del Nord)

en: Albanian (Kosovo)
it: Albanese (Kosovo)

en: Serbian
it: Serbo

en: Serbian (Cyrillic)
it: Serbo (cirillico)

en: Serbian (Cyrillic) (Bosnia & Herzegovina)
it: Serbo (cirillico) (Bosnia-Erzegovina)

en: Serbian (Cyrillic) (Montenegro)
it: Serbo (cirillico) (Montenegro)

en: Serbian (Cyrillic) (Serbia)
it: Serbo (cirillico) (Serbia)

en: Serbian (Cyrillic) (Kosovo)
it: Serbo (cirillico) (Kosovo)

en: Serbian (Latin)
it: Serbo (latino)

en: Serbian (Latin) (Bosnia & Herzegovina)
it: Serbo (latino) (Bosnia-Erzegovina)

en: Serbian (Latin) (Montenegro)
it: Serbo (latino) (Montenegro)

en: Serbian (Latin) (Serbia)
it: Serbo (latino) (Serbia)

en: Serbian (Latin) (Kosovo)
it: Serbo (latino) (Kosovo)

en: Swati (Eswatini)
it: Swati (eSwatini)

en: Swati (South Africa)
it: Swati (Sudafrica)

en: Southern Sotho
it: Sotho del sud

en: Southern Sotho (Lesotho)
it: Sotho del sud (Lesotho)

en: Southern Sotho (South Africa)
it: Sotho del sud (Sudafrica)

en: Sundanese (Latin)
it: Sundanese (latino)

en: Sundanese (Latin) (Indonesia)
it: Sundanese (latino) (Indonesia)

en: Swedish (Åland Islands)
it: Svedese (Isole Åland)

en: Swedish (Finland)
it: Svedese (Finlandia)

en: Swedish (Sweden)
it: Svedese (Svezia)

en: Swahili (Congo - Kinshasa)
it: Swahili (Congo-Kinshasa)

en: Syriac
it: Siriaco

en: Syriac (Iraq)
it: Siriaco (Iraq)

en: Syriac (Syria)
it: Siriaco (Siria)

en: Silesian
it: Slesiano

en: Silesian (Poland)
it: Slesiano (Polonia)

en: Tajik
it: Tagico

en: Tajik (Cyrillic)
it: Tagico (cirillico)

en: Tajik (Cyrillic) (Tajikistan)
it: Tagico (cirillico) (Tagikistan)

en: Tajik (Tajikistan)
it: Tagico (Tagikistan)

en: Thai
it: Thailandese

en: Thai (Thailand)
it: Thailandese (Thailandia)

en: Tigrinya
it: Tigrino

en: Tigrinya (Eritrea)
it: Tigrino (Eritrea)

en: Tigrinya (Ethiopia)
it: Tigrino (Etiopia)

en: Tigre
it: Tigrè

en: Tigre (Eritrea)
it: Tigrè (Eritrea)

en: Turkmen
it: Turkmeno

en: Turkmen (Turkmenistan)
it: Turkmeno (Turkmenistan)

en: Tswana (South Africa)
it: Tswana (Sudafrica)

en: Tongan
it: Tongano

en: Tongan (Tonga)
it: Tongano (Tonga)

en: Toki Pona (world)
it: Toki Pona (mondo)

en: Tok Pisin (Papua New Guinea)
it: Tok Pisin (Papua Nuova Guinea)

en: Turkish (Cyprus)
it: Turco (Cipro)

en: Turkish (Türkiye)
it: Turco (Turchia)

en: Tsonga (South Africa)
it: Tsonga (Sudafrica)

en: Tatar
it: Tataro

en: Tatar (Russia)
it: Tataro (Russia)

en: Central Atlas Tamazight
it: Tamazight del medio Atlante

en: Central Atlas Tamazight (Morocco)
it: Tamazight del medio Atlante (Marocco)

en: Uyghur
it: Uiguro

en: Uyghur (China)
it: Uiguro (Cina)

en: Ukrainian (Ukraine)
it: Ucraino (Ucraina)

en: Unknown language
it: Lingua sconosciuta

en: Uzbek
it: Usbeco

en: Uzbek (Arabic)
it: Uzbeco (arabo)

en: Uzbek (Arabic) (Afghanistan)
it: Uzbeco (arabo) (Afghanistan)

en: Uzbek (Cyrillic)
it: Uzbeco (cirillico)

en: Uzbek (Cyrillic) (Uzbekistan)
it: Uzbeco (cirillico) (Uzbekistan)

en: Uzbek (Latin)
it: Uzbeco (latino)

en: Uzbek (Latin) (Uzbekistan)
it: Uzbeco (latino) (Uzbekistan)

en: Vai (Latin)
it: Vai (latino)

en: Vai (Latin) (Liberia)
it: Vai (latino) (Liberia)

en: Vai (Vai)
it: Vai (vai)

en: Vai (Vai) (Liberia)
it: Vai (vai) (Liberia)

en: Venda (South Africa)
it: Venda (Sudafrica)

en: Venetian
it: Veneto

en: Venetian (Italy)
it: Veneto (Italia)

en: Vietnamese
it: Vietnamita

en: Vietnamese (Vietnam)
it: Vietnamita (Vietnam)

en: Volapük (world)
it: Volapük (mondo)

en: Walloon
it: Vallone

en: Walloon (Belgium)
it: Vallone (Belgio)

en: Walser (Switzerland)
it: Walser (Svizzera)

en: Wolaytta (Ethiopia)
it: Wolaytta (Etiopia)

en: Xhosa (South Africa)
it: Xhosa (Sudafrica)

en: Yangben (Cameroon)
it: Yangben (Camerun)

en: Yiddish (world)
it: Yiddish (mondo)

en: Nheengatu
it: Gneéngatù

en: Nheengatu (Brazil)
it: Gneéngatù (Brasile)

en: Nheengatu (Colombia)
it: Gneéngatù (Colombia)

en: Nheengatu (Venezuela)
it: Gneéngatù (Venezuela)

en: Cantonese (Simplified)
it: Cantonese (semplificato)

en: Cantonese (Simplified) (China)
it: Cantonese (semplificato) (Cina)

en: Cantonese (Traditional)
it: Cantonese (tradizionale)

en: Cantonese (Traditional) (Hong Kong)
it: Cantonese (tradizionale) (Hong Kong)

en: Standard Moroccan Tamazight
it: Tamazight marocchino standard

en: Standard Moroccan Tamazight (Morocco)
it: Tamazight marocchino standard (Marocco)

en: Chinese
it: Cinese

en: Chinese (Simplified)
it: Cinese (semplificato)

en: Chinese (Simplified) (China)
it: Cinese (semplificato) (Cina)

en: Chinese (Simplified) (Hong Kong)
it: Cinese (semplificato) (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified) (Macao)
it: Cinese (semplificato) (Macao)

en: Chinese (Simplified) (Singapore)
it: Cinese (semplificato) (Singapore)

en: Chinese (Traditional)
it: Cinese (tradizionale)

en: Chinese (Traditional) (Hong Kong)
it: Cinese (tradizionale) (Hong Kong)

en: Chinese (Traditional) (Macao)
it: Cinese (tradizionale) (Macao)

en: Chinese (Traditional) (Taiwan)
it: Cinese (tradizionale) (Taiwan)

en: Zulu (South Africa)
it: Zulu (Sudafrica)

en: Cyrillic
it: cirillico

en: Hangul
it: hangul

en: Hiragana
it: hiragana

en: Katakana
it: katakana
