picard 2.9.1 - en to ms translation catalogue (471 entries)

en: Stable releases only
ms: Edaran Mantap sahaja

en: Stable and Beta releases
ms: Edaran Mantap dan Beta

en: Stable, Beta and Dev releases
ms: Edaran Mantap, Beta dan Pembangun

en: My script
ms: Skripku

en: My profile
ms: Profilku

en: Arabic
ms: Bahasa Arab

en: Catalan
ms: Bahasa Catalonia

en: Czech
ms: Bahasa Czech

en: Danish
ms: Bahasa Denmark

en: German
ms: Bahasa Jerman

en: Greek
ms: Bahasa Yunani

en: English
ms: Bahasa Inggeris

en: English (Australia)
ms: Bahasa Inggeris (Australia)

en: English (Canada)
ms: Bahasa Inggeris (Kanada)

en: English (United Kingdom)
ms: Bahasa Inggeris (United Kingdom)

en: Spanish
ms: Bahasa Sepanyol

en: Estonian
ms: Bahasa Estonia

en: Finnish
ms: Bahasa Finland

en: French
ms: Bahasa Perancis

en: French (Canada)
ms: Bahasa Perancis (Kanada)

en: Galician
ms: Bahasa Galicia

en: Hebrew
ms: Bahasa Ibrani

en: Hungarian
ms: Bahasa Hungary

en: Icelandic
ms: Bahasa Iceland

en: Italian
ms: Bahasa Itali

en: Japanese
ms: Bahasa Jepun

en: Korean
ms: Bahasa Korea

en: Lithuanian
ms: Bahasa Lithuania

en: Malay (Malaysia)
ms: Bahasa Melayu (Malaysia)

en: Norwegian Bokmål
ms: Bahasa Norway Bokmål

en: Dutch
ms: Bahasa Belanda

en: Occitan
ms: Bahasa Occitan

en: Polish
ms: Bahasa Poland

en: Portuguese
ms: Bahasa Portugis

en: Portuguese (Brazil)
ms: Bahasa Portugis (Brazil)

en: Romanian
ms: Bahasa Romania

en: Russian
ms: Bahasa Rusia

en: Slovak
ms: Bahasa Slovak

en: Slovenian
ms: Bahasa Slovenia

en: Albanian
ms: Bahasa Albania

en: Swedish
ms: Bahasa Sweden

en: Turkish
ms: Bahasa Turki

en: Ukrainian
ms: Bahasa Ukraine

en: Chinese (China)
ms: Bahasa Cina (China)

en: Chinese (Taiwan)
ms: Bahasa Cina (Taiwan)

en: Afar
ms: Bahasa Afar

en: Afar (Djibouti)
ms: Bahasa Afar (Djibouti)

en: Afar (Eritrea)
ms: Bahasa Afar (Eritrea)

en: Afar (Eritrea) (Saho)
ms: Bahasa Afar (Eritrea) (Saho)

en: Afar (Ethiopia)
ms: Bahasa Afar (Habsyah)

en: Abkhazian
ms: Bahasa Abkhazia

en: Afrikaans
ms: Bahasa Afrikaans

en: Afrikaans (Namibia)
ms: Bahasa Afrikaans (Namibia)

en: Afrikaans (South Africa)
ms: Bahasa Afrikaans (Afrika Selatan)

en: Akan
ms: Bahasa Akan

en: Akan (Ghana)
ms: Bahasa Akan (Ghana)

en: Amharic
ms: Bahasa Amhara

en: Amharic (Ethiopia)
ms: Bahasa Amhara (Habsyah)

en: Aragonese
ms: Bahasa Aragon

en: Arabic (United Arab Emirates)
ms: Bahasa Arab (Emiriah Arab Bersatu)

en: Arabic (Bahrain)
ms: Bahasa Arab (Bahrain)

en: Arabic (Algeria)
ms: Bahasa Arab (Algeria)

en: Arabic (Egypt)
ms: Bahasa Arab (Mesir)

en: Arabic (Iraq)
ms: Bahasa Arab (Iraq)

en: Arabic (Jordan)
ms: Bahasa Arab (Jordan)

en: Arabic (Kuwait)
ms: Bahasa Arab (Kuwait)

en: Arabic (Lebanon)
ms: Bahasa Arab (Lubnan)

en: Arabic (Libya)
ms: Bahasa Arab (Libya)

en: Arabic (Morocco)
ms: Bahasa Arab (Maghribi)

en: Arabic (Oman)
ms: Bahasa Arab (Oman)

en: Arabic (Qatar)
ms: Bahasa Arab (Qatar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
ms: Bahasa Arab (Arab Saudi)

en: Arabic (Sudan)
ms: Bahasa Arab (Sudan)

en: Arabic (Syria)
ms: Bahasa Arab (Syria)

en: Arabic (Tunisia)
ms: Bahasa Arab (Tunisia)

en: Arabic (Yemen)
ms: Bahasa Arab (Yaman)

en: Assamese
ms: Bahasa Assam

en: Assamese (India)
ms: Bahasa Assam (India)

en: Asturian
ms: Bahasa Asturia

en: Azerbaijani
ms: Bahasa Azeri

en: Azerbaijani (Cyrillic)
ms: Bahasa Azeri (Tulisan Cyril)

en: Azerbaijani (Cyrillic) (Azerbaijan)
ms: Bahasa Azeri (Tulisan Cyril) (Azerbaijan)

en: Azerbaijani (Latin)
ms: Bahasa Azeri (Tulisan Rumi)

en: Azerbaijani (Latin) (Azerbaijan)
ms: Bahasa Azeri (Tulisan Rumi) (Azerbaijan)

en: Bashkir
ms: Bahasa Bashkir

en: Baluchi
ms: Bahasa Baluchi

en: Belarusian
ms: Bahasa Belarus

en: Belarusian (Belarus)
ms: Bahasa Belarus (Belarus)

en: Bemba
ms: Bahasa Bemba

en: Bulgarian
ms: Bahasa Bulgaria

en: Bulgarian (Bulgaria)
ms: Bahasa Bulgaria (Bulgaria)

en: Bhojpuri
ms: Bahasa Bhojpur

en: Bambara
ms: Bahasa Bambara

en: Tibetan
ms: Bahasa Tibet

en: Tibetan (China)
ms: Bahasa Tibet (China)

en: Tibetan (India)
ms: Bahasa Tibet (India)

en: Breton
ms: Bahasa Breton

en: Bodo (India)
ms: Bahasa Bodo (India)

en: Bosnian
ms: Bahasa Bosnia

en: Blin
ms: Bahasa Blin

en: Blin (Eritrea)
ms: Bahasa Blin (Eritrea)

en: Catalan (Spain)
ms: Bahasa Catalonia (Sepanyol)

en: Caddo
ms: Bahasa Caddo

en: Atsam
ms: Bahasa Atsam

en: Atsam (Nigeria)
ms: Bahasa Atsam (Nigeria)

en: Chakma
ms: Tulisan Cakma

en: Chechen
ms: Bahasa Chechen

en: Cebuano
ms: Bahasa Cebuano

en: Choctaw
ms: Bahasa Choctaw

en: Cherokee
ms: Tulisan Cherokee

en: Corsican
ms: Bahasa Corsica

en: Church Slavic
ms: Bahasa Slavik Gereja

en: Chuvash
ms: Bahasa Chuvash

en: Welsh
ms: Bahasa Wales

en: Welsh (United Kingdom)
ms: Bahasa Wales (United Kingdom)

en: Danish (Denmark)
ms: Bahasa Denmark (Denmark)

en: German (Austria)
ms: Bahasa Jerman (Austria)

en: German (Belgium)
ms: Bahasa Jerman (Belgium)

en: German (Switzerland)
ms: Bahasa Jerman (Switzerland)

en: German (Germany)
ms: Bahasa Jerman (Jerman)

en: German (Liechtenstein)
ms: Bahasa Jerman (Liechtenstein)

en: German (Luxembourg)
ms: Bahasa Jerman (Luxembourg)

en: Zarma
ms: Bahasa Zarma

en: Dogri
ms: Bahasa Dogri

en: Duala
ms: Bahasa Duala

en: Divehi
ms: Bahasa Divehi

en: Divehi (Maldives)
ms: Bahasa Divehi (Maldives)

en: Dzongkha
ms: Bahasa Jongkha

en: Dzongkha (Bhutan)
ms: Bahasa Jongkha (Bhutan)

en: Ewe
ms: Bahasa Ewe

en: Ewe (Ghana)
ms: Bahasa Ewe (Ghana)

en: Ewe (Togo)
ms: Bahasa Ewe (Togo)

en: Greek (Cyprus)
ms: Bahasa Yunani (Cyprus)

en: Greek (Greece)
ms: Bahasa Yunani (Yunani)

en: English (American Samoa)
ms: Bahasa Inggeris (Samoa Amerika)

en: English (Belgium)
ms: Bahasa Inggeris (Belgium)

en: English (Botswana)
ms: Bahasa Inggeris (Botswana)

en: English (Belize)
ms: Bahasa Inggeris (Belize)

en: English (Deseret)
ms: Bahasa Inggeris (Deseret)

en: English (Deseret) (United States)
ms: Bahasa Inggeris (Deseret) (Amerika Syarikat)

en: English (Guam)
ms: Bahasa Inggeris (Guam)

en: English (Hong Kong)
ms: Bahasa Inggeris (Guam)

en: English (Ireland)
ms: Bahasa Inggeris (Ireland)

en: English (India)
ms: Bahasa Inggeris (India)

en: English (Jamaica)
ms: Bahasa Inggeris (Jamaica)

en: English (Marshall Islands)
ms: Bahasa Inggeris (Kepulauan Marshall)

en: English (Northern Mariana Islands)
ms: Bahasa Inggeris (Kepulauan Mariana Utara)

en: English (Malta)
ms: Bahasa Inggeris (Malta)

en: English (Namibia)
ms: Bahasa Inggeris (Namibia)

en: English (New Zealand)
ms: Bahasa Inggeris (New Zealand)

en: English (Philippines)
ms: Bahasa Inggeris (Filipina)

en: English (Pakistan)
ms: Bahasa Inggeris (Pakistan)

en: English (Singapore)
ms: Bahasa Inggeris (Singapura)

en: English (Shavian)
ms: Bahasa Inggeris (Tulisan Shaw)

en: English (United States)
ms: Bahasa Inggeris (Amerika Syarikat)

en: English (U.S. Virgin Islands)
ms: Bahasa Inggeris (Kepulauan Virgin A.S.)

en: English (South Africa)
ms: Bahasa Inggeris (Afrika Selatan)

en: English (Zimbabwe)
ms: Bahasa Inggeris (Zimbabwe)

en: Esperanto
ms: Bahasa Esperanto

en: Spanish (Argentina)
ms: Bahasa Sepanyol (Argentina)

en: Spanish (Bolivia)
ms: Bahasa Sepanyol (Bolivia)

en: Spanish (Chile)
ms: Bahasa Sepanyol (Chile)

en: Spanish (Colombia)
ms: Bahasa Sepanyol (Colombia)

en: Spanish (Costa Rica)
ms: Bahasa Sepanyol (Costa Rica)

en: Spanish (Dominican Republic)
ms: Bahasa Sepanyol (Republik Dominika)

en: Spanish (Ecuador)
ms: Bahasa Sepanyol (Ecuador)

en: Spanish (Spain)
ms: Bahasa Sepanyol (Sepanyol)

en: Spanish (Guatemala)
ms: Bahasa Sepanyol (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
ms: Bahasa Sepanyol (Honduras)

en: Spanish (Mexico)
ms: Bahasa Sepanyol (Mexico)

en: Spanish (Nicaragua)
ms: Bahasa Sepanyol (Nicaragua)

en: Spanish (Panama)
ms: Bahasa Sepanyol (Panama)

en: Spanish (Peru)
ms: Bahasa Sepanyol (Peru)

en: Spanish (Puerto Rico)
ms: Bahasa Sepanyol (Puerto Rico)

en: Spanish (Paraguay)
ms: Bahasa Sepanyol (Paraguay)

en: Spanish (El Salvador)
ms: Bahasa Sepanyol (El Salvador)

en: Spanish (United States)
ms: Bahasa Sepanyol (Amerika Syarikat)

en: Spanish (Uruguay)
ms: Bahasa Sepanyol (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
ms: Bahasa Sepanyol (Venezuela)

en: Estonian (Estonia)
ms: Bahasa Estonia (Estonia)

en: Basque
ms: Bahasa Basque

en: Basque (Spain)
ms: Bahasa Basque (Sepanyol)

en: Ewondo
ms: Bahasa Ewondo

en: Persian
ms: Bahasa Parsi

en: Persian (Afghanistan)
ms: Bahasa Parsi (Afghanistan)

en: Persian (Iran)
ms: Bahasa Parsi (Iran)

en: Finnish (Finland)
ms: Bahasa Finland (Finland)

en: Filipino
ms: Bahasa Filipino

en: Filipino (Philippines)
ms: Bahasa Filipino (Filipina)

en: Faroese
ms: Bahasa Faroe

en: Faroese (Faroe Islands)
ms: Bahasa Faroe (Kepulauan Faroe)

en: French (Belgium)
ms: Bahasa Perancis (Belgium)

en: French (Switzerland)
ms: Bahasa Perancis (Switzerland)

en: French (France)
ms: Bahasa Perancis (Perancis)

en: French (Luxembourg)
ms: Bahasa Perancis (Luxembourg)

en: French (Monaco)
ms: Bahasa Perancis (Monaco)

en: French (Senegal)
ms: Bahasa Perancis (Senegal)

en: Friulian
ms: Bahasa Friulia

en: Friulian (Italy)
ms: Bahasa Friulia (Itali)

en: Irish
ms: Bahasa Ireland

en: Irish (Ireland)
ms: Bahasa Ireland (Ireland)

en: Ga
ms: Bahasa Ga

en: Ga (Ghana)
ms: Bahasa Ga (Ghana)

en: Scottish Gaelic
ms: Bahasa Gaelik Scotland

en: Geez
ms: Bahasa Geez

en: Geez (Eritrea)
ms: Bahasa Geez (Eritrea)

en: Geez (Ethiopia)
ms: Bahasa Geez (Habsyah)

en: Galician (Spain)
ms: Bahasa Galicia (Sepanyol)

en: Guarani
ms: Bahasa Guarani

en: Swiss German
ms: Bahasa Jerman Switzerland

en: Swiss German (Switzerland)
ms: Bahasa Jerman Switzerland (Switzerland)

en: Gujarati
ms: Bahasa Gujarat

en: Gujarati (India)
ms: Bahasa Gujarat (India)

en: Manx
ms: Bahasa Manx

en: Hausa
ms: Bahasa Hausa

en: Hausa (Arabic)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Arab)

en: Hausa (Arabic) (Nigeria)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Arab) (Nigeria)

en: Hausa (Arabic) (Sudan)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Arab) (Sudan)

en: Hausa (Ghana)
ms: Bahasa Hausa (Ghana)

en: Hausa (Latin)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Rumi)

en: Hausa (Latin) (Ghana)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Rumi) (Ghana)

en: Hausa (Latin) (Niger)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Rumi) (Niger)

en: Hausa (Latin) (Nigeria)
ms: Bahasa Hausa (Tulisan Rumi) (Nigeria)

en: Hausa (Niger)
ms: Bahasa Hausa (Niger)

en: Hausa (Nigeria)
ms: Bahasa Hausa (Nigeria)

en: Hausa (Sudan)
ms: Bahasa Hausa (Sudan)

en: Hawaiian
ms: Bahasa Hawaii

en: Hawaiian (United States)
ms: Bahasa Hawaii (Amerika Syarikat)

en: Hebrew (Israel)
ms: Bahasa Ibrani (Israel)

en: Hindi
ms: Bahasa Hindi

en: Hindi (India)
ms: Bahasa Hindi (India)

en: Croatian
ms: Bahasa Croatia

en: Croatian (Croatia)
ms: Bahasa Croatia (Croatia)

en: Hungarian (Hungary)
ms: Bahasa Hungary (Hungary)

en: Armenian
ms: Bahasa Armenia

en: Armenian (Armenia)
ms: Bahasa Armenia (Armenia)

en: Armenian (Armenia) (Revised Orthography)
ms: Bahasa Armenia (Armenia) (Ejaan Semakan)

en: Indonesian
ms: Bahasa Indonesia

en: Indonesian (Indonesia)
ms: Bahasa Indonesia (Indonesia)

en: Igbo
ms: Bahasa Igbo

en: Igbo (Nigeria)
ms: Bahasa Igbo (Nigeria)

en: Sichuan Yi
ms: Bahasa Nuosu

en: Sichuan Yi (China)
ms: Bahasa Nuosu (China)

en: Ido
ms: Bahasa Ido

en: Icelandic (Iceland)
ms: Bahasa Iceland (Iceland)

en: Italian (Switzerland)
ms: Bahasa Itali (Switzerland)

en: Italian (Italy)
ms: Bahasa Itali (Itali)

en: Inuktitut
ms: Bahasa Inuktitut

en: Japanese (Japan)
ms: Bahasa Jepun (Jepun)

en: Lojban
ms: Bahasa Lobjan

en: Javanese
ms: Tulisan Jawa

en: Georgian
ms: Bahasa Georgia

en: Georgian (Georgia)
ms: Bahasa Georgia (Georgia)

en: Kabyle
ms: Bahasa Kabil

en: Jju
ms: Bahasa Kaje

en: Jju (Nigeria)
ms: Bahasa Kaje (Nigeria)

en: Kamba
ms: Bahasa Kamba

en: Kamba (Kenya)
ms: Bahasa Kamba (Kenya)

en: Tyap
ms: Bahasa Tyap

en: Tyap (Nigeria)
ms: Bahasa Tyap (Nigeria)

en: Kabuverdianu
ms: Bahasa Kabuverdianu

en: Koro
ms: Bahasa Koro

en: Koro (Côte d’Ivoire)
ms: Bahasa Koro (Côte d’Ivoire)

en: Kikuyu
ms: Bahasa Kikuyu

en: Kazakh
ms: Bahasa Kazakh

en: Kazakh (Cyrillic)
ms: Bahasa Kazakh (Tulisan Cyril)

en: Kazakh (Cyrillic) (Kazakhstan)
ms: Bahasa Kazakh (Tulisan Cyril) (Kazakhstan)

en: Kazakh (Kazakhstan)
ms: Bahasa Kazakh (Kazakhstan)

en: Kalaallisut
ms: Bahasa Kalaallisut

en: Kalaallisut (Greenland)
ms: Bahasa Kalaallisut (Greenland)

en: Khmer
ms: Bahasa Khmer

en: Khmer (Cambodia)
ms: Bahasa Khmer (Kemboja)

en: Kannada
ms: Bahasa Kannada

en: Kannada (India)
ms: Bahasa Kannada (India)

en: Korean (South Korea)
ms: Bahasa Korea (Korea Selatan)

en: Konkani
ms: Bahasa Konkani

en: Konkani (India)
ms: Bahasa Konkani (India)

en: Kpelle
ms: Bahasa Kpelle

en: Kpelle (Guinea)
ms: Bahasa Kpelle (Guinea)

en: Kpelle (Liberia)
ms: Bahasa Kpelle (Liberia)

en: Kashmiri
ms: Bahasa Kashmir

en: Kurdish
ms: Bahasa Kurdi

en: Cornish
ms: Bahasa Cornish

en: Cornish (United Kingdom)
ms: Bahasa Cornish (United Kingdom)

en: Latin
ms: Abjad Rumi

en: Luxembourgish
ms: Bahasa Luxembourg

en: Ganda
ms: Bahasa Ganda

en: Lakota
ms: Bahasa Lakota

en: Lingala
ms: Bahasa Lingala

en: Lingala (Congo - Kinshasa)
ms: Bahasa Lingala (Congo - Kinshasa)

en: Lingala (Congo - Brazzaville)
ms: Bahasa Lingala (Congo - Brazzaville)

en: Lao
ms: Bahasa Lao

en: Lao (Laos)
ms: Bahasa Lao (Laos)

en: Lithuanian (Lithuania)
ms: Bahasa Lithuania (Lithuania)

en: Luba-Katanga
ms: Bahasa Katanga Luba

en: Luo
ms: Bahasa Luo

en: Luyia
ms: Bahasa Luyia

en: Latvian
ms: Bahasa Latvia

en: Latvian (Latvia)
ms: Bahasa Latvia (Latvia)

en: Maithili
ms: Bahasa Maithili

en: Masai
ms: Bahasa Masai

en: Moksha
ms: Bahasa Moksha

en: Malagasy
ms: Bahasa Malagasi

en: Macedonian
ms: Bahasa Makedonia

en: Malayalam
ms: Bahasa Malayalam

en: Malayalam (India)
ms: Bahasa Malayalam (India)

en: Mongolian
ms: Bahasa Mongolia

en: Mongolian (Cyrillic)
ms: Bahasa Mongolia (Tulisan Cyril)

en: Mongolian (Cyrillic) (Mongolia)
ms: Bahasa Mongolia (Tulisan Cyril) (Mongolia)

en: Mongolian (Mongolia)
ms: Bahasa Mongolia (Mongolia)

en: Mongolian (Mongolian)
ms: Bahasa Mongolia (Tulisan Mongolia)

en: Mongolian (Mongolian) (China)
ms: Bahasa Mongolia (Tulisan Mongolia) (China)

en: Manipuri
ms: Bahasa Manipuri

en: Mohawk
ms: Bahasa Mohawk

en: Marathi
ms: Bahasa Marathi

en: Marathi (India)
ms: Bahasa Marathi (India)

en: Malay
ms: Bahasa Melayu

en: Malay (Brunei)
ms: Bahasa Melayu (Brunei)

en: Maltese
ms: Bahasa Malta

en: Maltese (Malta)
ms: Bahasa Malta (Malta)

en: Burmese
ms: Bahasa Burma

en: Erzya
ms: Bahasa Erzya

en: Norwegian Bokmål (Norway)
ms: Bahasa Norway Bokmål (Norway)

en: Low German
ms: Bahasa Jerman Rendah

en: Low German (Germany)
ms: Bahasa Jerman Rendah (Jerman)

en: Nepali
ms: Bahasa Nepal

en: Nepali (India)
ms: Bahasa Nepal (India)

en: Nepali (Nepal)
ms: Bahasa Nepal (Nepal)

en: Dutch (Belgium)
ms: Bahasa Belanda (Belgium)

en: Dutch (Netherlands)
ms: Bahasa Belanda (Belanda)

en: Norwegian Nynorsk
ms: Bahasa Norway Nynorsk

en: Norwegian Nynorsk (Norway)
ms: Bahasa Norway Nynorsk (Norway)

en: Norwegian
ms: Bahasa Norway

en: South Ndebele
ms: Bahasa Ndebele Selatan

en: South Ndebele (South Africa)
ms: Bahasa Ndebele Selatan (Afrika Selatan)

en: Northern Sotho
ms: Sotho Utara

en: Northern Sotho (South Africa)
ms: Sotho Utara (Afrika Selatan)

en: Navajo
ms: Bahasa Navajo

en: Nyanja
ms: Bahasa Chichewa

en: Nyanja (Malawi)
ms: Bahasa Chichewa (Malawi)

en: Nyankole
ms: Bahasa Nyankole

en: Occitan (France)
ms: Bahasa Occitan (Perancis)

en: Oromo
ms: Bahasa Oromo

en: Oromo (Ethiopia)
ms: Bahasa Oromo (Habsyah)

en: Oromo (Kenya)
ms: Bahasa Oromo (Kenya)

en: Osage
ms: Bahasa Osage

en: Punjabi
ms: Bahasa Punjabi

en: Punjabi (Arabic)
ms: Bahasa Punjabi (Tulisan Arab)

en: Punjabi (Arabic) (Pakistan)
ms: Bahasa Punjabi (Tulisan Arab) (Pakistan)

en: Punjabi (Gurmukhi)
ms: Bahasa Punjabi (Tulisan Gurmukhī)

en: Punjabi (Gurmukhi) (India)
ms: Bahasa Punjabi (Tulisan Gurmukhī) (India)

en: Punjabi (India)
ms: Bahasa Punjabi (India)

en: Punjabi (Pakistan)
ms: Bahasa Punjabi (Pakistan)

en: Papiamento
ms: Bahasa Papiamento

en: Polish (Poland)
ms: Bahasa Poland (Poland)

en: Pashto
ms: Bahasa Pashto

en: Pashto (Afghanistan)
ms: Bahasa Pashto (Afghanistan)

en: Portuguese (Portugal)
ms: Bahasa Portugis (Portugal)

en: Quechua
ms: Bahasa Quechua

en: Rajasthani
ms: Bahasa Rajasthani

en: Romansh
ms: Bahasa Romansh

en: Rundi
ms: Bahasa Rundi

en: Romanian (Moldova)
ms: Bahasa Romania (Moldova)

en: Romanian (Romania)
ms: Bahasa Romania (Romania)

en: Russian (Russia)
ms: Bahasa Rusia (Rusia)

en: Russian (Ukraine)
ms: Bahasa Rusia (Ukraine)

en: Kinyarwanda
ms: Bahasa Kinyarwanda

en: Kinyarwanda (Rwanda)
ms: Bahasa Kinyarwanda (Rwanda)

en: Sanskrit
ms: Bahasa Sanskrit

en: Sanskrit (India)
ms: Bahasa Sanskrit (India)

en: Yakut
ms: Bahasa Yakut

en: Santali
ms: Bahasa Santali

en: Sardinian
ms: Bahasa Sardinia

en: Sicilian
ms: Bahasa Sisili

en: Sindhi
ms: Bahasa Sindh

en: Northern Sami
ms: Sami Utara

en: Northern Sami (Finland)
ms: Sami Utara (Finland)

en: Northern Sami (Norway)
ms: Sami Utara (Norway)

en: Sango
ms: Bahasa Sango

en: Shan
ms: Bahasa Shan

en: Sinhala
ms: Bahasa Sinhala

en: Sinhala (Sri Lanka)
ms: Bahasa Sinhala (Sri Lanka)

en: Sidamo
ms: Bahasa Sidamo

en: Sidamo (Ethiopia)
ms: Bahasa Sidamo (Habsyah)

en: Slovak (Slovakia)
ms: Bahasa Slovak (Slovakia)

en: Slovenian (Slovenia)
ms: Bahasa Slovene (Slovenia)

en: Shona
ms: Bahasa Shona

en: Somali
ms: Bahasa Somali

en: Somali (Djibouti)
ms: Bahasa Somali (Djibouti)

en: Somali (Ethiopia)
ms: Bahasa Somali (Habsyah)

en: Somali (Kenya)
ms: Bahasa Somali (Kenya)

en: Somali (Somalia)
ms: Bahasa Somali (Somalia)

en: Albanian (Albania)
ms: Bahasa Albania (Albania)

en: Serbian
ms: Bahasa Serbia

en: Serbian (Cyrillic)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Cyril)

en: Serbian (Cyrillic) (Montenegro)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Cyril) (Montenegro)

en: Serbian (Cyrillic) (Serbia)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Cyril) (Serbia)

en: Serbian (Latin)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Rumi)

en: Serbian (Latin) (Montenegro)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Rumi) (Montenegro)

en: Serbian (Latin) (Serbia)
ms: Bahasa Serbia (Tulisan Rumi) (Serbia)

en: Swati
ms: Bahasa Swati

en: Swati (South Africa)
ms: Bahasa Swati (Afrika Selatan)

en: Southern Sotho
ms: Bahasa Sotho Selatan

en: Southern Sotho (Lesotho)
ms: Bahasa Sotho Selatan (Lesotho)

en: Southern Sotho (South Africa)
ms: Bahasa Sotho Selatan (Afrika Selatan)

en: Sundanese
ms: Tulisan Sunda Baku

en: Swedish (Finland)
ms: Bahasa Sweden (Finland)

en: Swedish (Sweden)
ms: Bahasa Sweden (Sweden)

en: Swahili
ms: Bahasa Swahili

en: Swahili (Kenya)
ms: Bahasa Swahili (Kenya)

en: Swahili (Tanzania)
ms: Bahasa Swahili (Tanzania)

en: Syriac
ms: Bahasa Suryani

en: Syriac (Syria)
ms: Bahasa Suryani (Syria)

en: Tamil
ms: Bahasa Tamil

en: Tamil (India)
ms: Bahasa Tamil (India)

en: Telugu
ms: Bahasa Telugu

en: Telugu (India)
ms: Bahasa Telugu (India)

en: Tajik
ms: Bahasa Tajik

en: Tajik (Cyrillic)
ms: Bahasa Tajik (Tulisan Cyril)

en: Tajik (Cyrillic) (Tajikistan)
ms: Bahasa Tajik (Tulisan Cyril) (Tajikistan)

en: Tajik (Tajikistan)
ms: Bahasa Tajik (Tajikistan)

en: Thai
ms: Bahasa Thai

en: Thai (Thailand)
ms: Bahasa Thai (Negara Thai)

en: Tigrinya
ms: Bahasa Tigrinya

en: Tigrinya (Eritrea)
ms: Bahasa Tigrinya (Eritrea)

en: Tigrinya (Ethiopia)
ms: Bahasa Tigrinya (Habsyah)

en: Tigre
ms: Bahasa Tigre

en: Tigre (Eritrea)
ms: Bahasa Tigre (Eritrea)

en: Turkmen
ms: Bahasa Turkmen

en: Tswana
ms: Bahasa Setswana

en: Tswana (South Africa)
ms: Bahasa Setswana (Afrika Selatan)

en: Tok Pisin
ms: Bahasa Tok Pisin

en: Taroko
ms: Bahasa Taroko

en: Taroko (Taiwan)
ms: Bahasa Taroko (Taiwan)

en: Tsonga
ms: Bahasa Tsonga

en: Tsonga (South Africa)
ms: Bahasa Tsonga (Afrika Selatan)

en: Tatar
ms: Bahasa Tatar

en: Tatar (Russia)
ms: Bahasa Tatar (Rusia)

en: Ukrainian (Ukraine)
ms: Bahasa Ukraine (Ukraine)

en: Unknown language
ms: Bahasa tak diketahui

en: Urdu
ms: Bahasa Urdu

en: Urdu (India)
ms: Bahasa Urdu (India)

en: Urdu (Pakistan)
ms: Bahasa Urdu (Pakistan)

en: Uzbek
ms: Bahasa Uzbek

en: Uzbek (Arabic)
ms: Bahasa Uzbek (Tulisan Arab)

en: Uzbek (Arabic) (Afghanistan)
ms: Bahasa Uzbek (Tulisan Arab) (Afghanistan)

en: Uzbek (Cyrillic)
ms: Bahasa Uzbek (Tulisan Cyril)

en: Uzbek (Cyrillic) (Uzbekistan)
ms: Bahasa Uzbek (Tulisan Cyril) (Uzbekistan)

en: Uzbek (Latin)
ms: Bahasa Uzbek (Tulisan Rumi)

en: Uzbek (Latin) (Uzbekistan)
ms: Uzbek (Tulisan Rumi) (Uzbekistan)

en: Vai
ms: Tulisan Vai

en: Venda
ms: Bahasa Venda

en: Venda (South Africa)
ms: Bahasa Venda (Afrika Selatan)

en: Vietnamese
ms: Bahasa Vietnam

en: Vietnamese (Vietnam)
ms: Bahasa Vietnam (Vietnam)

en: Volapük
ms: Bahasa Volapük

en: Walloon
ms: Bahasa Walloon

en: Walser
ms: Bahasa Walser

en: Warlpiri
ms: Bahasa Warlpiri

en: Wolof
ms: Bahasa Wolof

en: Wolof (Senegal)
ms: Bahasa Wolof (Senegal)

en: Xhosa
ms: Bahasa Xhosa

en: Xhosa (South Africa)
ms: Bahasa Xhosa (Afrika Selatan)

en: Yiddish
ms: Bahasa Yiddi

en: Yoruba
ms: Bahasa Yoruba

en: Yoruba (Nigeria)
ms: Bahasa Yoruba (Nigeria)

en: Chinese
ms: Bahasa Cina

en: Zulu
ms: Bahasa Zulu

en: Zulu (South Africa)
ms: Bahasa Zulu (Afrika Selatan)

en: Cyrillic
ms: Abjad Cyril

en: Hangul
ms: Aksara Hangul
