picard 2.9.1 - en to nb_NO translation catalogue (80 entries)

en: My script
nb_NO: Mitt skript

en: Arabic
nb_NO: Arabisk

en: Catalan
nb_NO: Katalansk

en: Czech
nb_NO: Tsjekkisk

en: Danish
nb_NO: Dansk

en: German
nb_NO: Tysk

en: Greek
nb_NO: Gresk

en: English
nb_NO: Engelsk

en: English (Canada)
nb_NO: Canadisk Engelsk

en: English (United Kingdom)
nb_NO: Britisk Engelsk

en: Spanish
nb_NO: Spansk

en: Estonian
nb_NO: Estisk

en: Finnish
nb_NO: Finsk

en: French
nb_NO: Fransk

en: French (Canada)
nb_NO: Kanadisk Fransk

en: Galician
nb_NO: Gælisk

en: Hebrew
nb_NO: Hebraisk

en: Hungarian
nb_NO: Ungarsk

en: Icelandic
nb_NO: Islandsk

en: Italian
nb_NO: Italiensk

en: Japanese
nb_NO: Japansk

en: Korean
nb_NO: Koreansk

en: Lithuanian
nb_NO: Litauisk

en: Norwegian Bokmål
nb_NO: Norsk Bokmål

en: Dutch
nb_NO: Nederlandsk

en: Occitan
nb_NO: Occitansk

en: Polish
nb_NO: Polsk

en: Portuguese
nb_NO: Portugisisk

en: Romanian
nb_NO: Romansk

en: Russian
nb_NO: Russisk

en: Slovak
nb_NO: Slovakisk

en: Slovenian
nb_NO: Slovensk

en: Albanian
nb_NO: Albansk

en: Swedish
nb_NO: Svensk

en: Turkish
nb_NO: Tyrkisk

en: Ukrainian
nb_NO: Ukrainsk

en: Chinese (China)
nb_NO: Kinesisk (Kina)

en: Afrikaans
nb_NO: Afrikansk

en: Amharic
nb_NO: Amharisk

en: Assamese
nb_NO: Assamesisk

en: Azerbaijani
nb_NO: Aserbajdsjansk

en: Belarusian
nb_NO: Hviterussisk

en: Bulgarian
nb_NO: Bulgarsk

en: Tibetan
nb_NO: Tibetansk

en: Bosnian
nb_NO: Bosnisk

en: Corsican
nb_NO: Korsikansk

en: Welsh
nb_NO: Walisisk

en: Basque
nb_NO: Baskisk

en: Persian
nb_NO: Persisk

en: Filipino
nb_NO: Filipinsk

en: Faroese
nb_NO: Færøysk

en: Friulian
nb_NO: Friulisk

en: Irish
nb_NO: Irsk

en: Geez
nb_NO: Ge'ez

en: Croatian
nb_NO: Kroatisk

en: Armenian
nb_NO: Armensk

en: Indonesian
nb_NO: Indonesisk

en: Georgian
nb_NO: Georgisk

en: Kurdish
nb_NO: Kurdisk

en: Cornish
nb_NO: Kornisk

en: Luxembourgish
nb_NO: Luxembourgsk

en: Latvian
nb_NO: Latvisk

en: Macedonian
nb_NO: Makedonisk

en: Mongolian
nb_NO: Mongolsk

en: Maltese
nb_NO: Maltesisk

en: Burmese
nb_NO: Burmesisk

en: Low German
nb_NO: Plattysk

en: Nepali
nb_NO: Nepalsk

en: Norwegian Nynorsk
nb_NO: Norsk Nynorsk

en: Norwegian
nb_NO: Norsk

en: Sardinian
nb_NO: Sardinsk

en: Sicilian
nb_NO: Sisiliansk

en: Somali
nb_NO: Somalisk

en: Serbian
nb_NO: Serbisk

en: Sundanese
nb_NO: Sudanesisk

en: Tamil
nb_NO: Tamilsk

en: Turkmen
nb_NO: Turkmenistansk

en: Uzbek
nb_NO: Usbekistansk

en: Vietnamese
nb_NO: Vietnamesisk

en: Chinese
nb_NO: Kinesisk
