picard 2.9.1 - en to oc translation catalogue (104 entries)

en: Arabic
oc: Arabi

en: Czech
oc: Chèc

en: Danish
oc: Danés

en: German
oc: Alemand

en: Greek
oc: Grèc

en: English
oc: Anglés

en: English (Australia)
oc: Anglés (Austràlia)

en: English (Canada)
oc: Anglés (Canadà)

en: English (United Kingdom)
oc: Anglés (Reialme Unit)

en: Spanish
oc: Espanhòl

en: Finnish
oc: Finés

en: French
oc: Francés

en: French (Canada)
oc: Francés (Canadà)

en: Galician
oc: Galèc

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hungarian
oc: Ongrés

en: Icelandic
oc: Islandés

en: Japanese
oc: Japonés

en: Korean
oc: Corean

en: Lithuanian
oc: Lituanian

en: Norwegian Bokmål
oc: Norvegian Bokmål

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Polish
oc: Polonés

en: Portuguese
oc: Portugués

en: Romanian
oc: Romanés

en: Russian
oc: Rus

en: Slovak
oc: Eslovac

en: Slovenian
oc: Eslovèn

en: Albanian
oc: Albanés

en: Swedish
oc: Suedés

en: Turkish
oc: Turc

en: Ukrainian
oc: Urcraïnian

en: Abkhazian
oc: Abcaz

en: Amharic
oc: Amaric

en: Aragonese
oc: Aragonés

en: Assamese
oc: Assamés

en: Azerbaijani
oc: Azèri

en: Bashkir
oc: Bashcòrt

en: Belarusian
oc: Bielorús

en: Bemba
oc: Bembà

en: Bulgarian
oc: Bulgar

en: Bambara
oc: Bambarà

en: Bosnian
oc: Bosniac

en: Chechen
oc: Chechèn

en: Cebuano
oc: Cebuan

en: Cherokee
oc: Cherokí

en: Corsican
oc: Còrse

en: Church Slavic
oc: Eslavon

en: Welsh
oc: Galés

en: Basque
oc: Basc

en: Persian
oc: Persan

en: Filipino
oc: Filipin

en: Faroese
oc: Feroés

en: Friulian
oc: Friolan

en: Irish
oc: Irlandés

en: Guarani
oc: Guaraní

en: Hindi
oc: Indi

en: Croatian
oc: Croat

en: Armenian
oc: Albanés

en: Javanese
oc: Javanés

en: Kabyle
oc: Cabil

en: Kazakh
oc: Cazak

en: Khmer
oc: Cmèr

en: Kannada
oc: Kannadà

en: Kurdish
oc: Curd

en: Cornish
oc: Cornic

en: Luxembourgish
oc: Luxemborgués

en: Lao
oc: Laossian

en: Latvian
oc: Lituanian

en: Masai
oc: Masaï

en: Malagasy
oc: Malgach

en: Malayalam
oc: Malaialam

en: Mongolian
oc: Mongòl

en: Marathi
oc: Marati

en: Malay
oc: Malai

en: Maltese
oc: Maltés

en: Burmese
oc: Birman

en: Nepali
oc: Nepalés

en: Norwegian Nynorsk
oc: Norvegian Nynorsk

en: Norwegian
oc: Norvegian

en: Quechua
oc: Quíchua

en: Rajasthani
oc: Rajastanés

en: Romansh
oc: Romanch

en: Sanskrit
oc: Sanscrit

en: Sardinian
oc: Sarde

en: Sicilian
oc: Sicelian

en: Somali
oc: Somalian

en: Serbian
oc: Sèrbe

en: Sundanese
oc: Sodanés

en: Syriac
oc: Siriac

en: Thai
oc: Tai

en: Turkmen
oc: Turcmèn

en: Tsonga
oc: Tsònga

en: Unknown language
oc: Lenga desconegut

en: Urdu
oc: Ordo

en: Uzbek
oc: Ozbèc

en: Venda
oc: Vendà

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: Walloon
oc: Valon

en: Wolof
oc: Wolòf

en: Yoruba
oc: Ioroba

en: Chinese
oc: Chinés

en: Zulu
oc: Zolo

en: Cyrillic
oc: Cirillic
