picard 2.9.1 - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Arabic
ro: Arabă

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: English
ro: Engleză

en: English (Canada)
ro: Engleză (canadiană)

en: English (United Kingdom)
ro: Engleză (britanică)

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Estonian
ro: Estonă

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: French
ro: Franceză

en: French (Canada)
ro: Franceză (canadiană)

en: Galician
ro: Galeză

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Italian
ro: Italiană

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreeană

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Norwegian Bokmål
ro: Norvegiană Bokmal

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Polish
ro: Poloneză

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Albanian
ro: Albaneză

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Abkhazian
ro: Abhază

en: Aragonese
ro: Aragoneză

en: Syria
ro: Siria

en: Azerbaijani
ro: Azeră

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Tibetan
ro: Tibetană

en: Welsh
ro: Velșă

en: Persian
ro: Persană

en: Filipino
ro: Filipineză

en: Irish
ro: Irlandeză

en: Hindi
ro: Hindusă

en: Croatian
ro: Croată

en: Armenian
ro: Armeană

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Latin
ro: Latină

en: Luxembourgish
ro: Luxemburgheză

en: Norwegian
ro: Norvegiană

en: Somali
ro: Somaleză

en: Thai
ro: Thailandeză

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: Chinese
ro: Chineză

en: Cyrillic
ro: Chirilic
