picard 2.9.1 - en to sq translation catalogue (90 entries)

en: Arabic
sq: Arabisht

en: Catalan
sq: Katalanisht

en: Czech
sq: Çekisht

en: Danish
sq: Danisht

en: German
sq: Gjermanisht

en: Greek
sq: Greqisht

en: English
sq: Anglisht

en: English (Australia)
sq: Anglisht (Australi)

en: English (Canada)
sq: Anglisht (Kanada)

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Estonian
sq: Estonisht

en: Finnish
sq: Finlandisht

en: French
sq: Frëngjisht

en: French (Canada)
sq: Frëngjisht (Kanada)

en: Hebrew
sq: Hebraisht

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: Icelandic
sq: Islandisht

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Korean
sq: Koreanisht

en: Lithuanian
sq: Lituanisht

en: Norwegian Bokmål
sq: Norvegjishte Bokmål

en: Dutch
sq: Holandisht

en: Occitan
sq: Oçitanisht

en: Polish
sq: Polonisht

en: Portuguese
sq: Portugalisht

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Russian
sq: Rusisht

en: Slovak
sq: Sllovakisht

en: Slovenian
sq: Sllovenisht

en: Albanian
sq: Shqip

en: Swedish
sq: Suedisht

en: Turkish
sq: Turqisht

en: Ukrainian
sq: Ukrainisht

en: Chinese (China)
sq: Kinezçe (Kinë)

en: Chinese (Taiwan)
sq: Kinezçe (Tajvan)

en: Aragonese
sq: Aragonisht

en: Syria
sq: Siri

en: Asturian
sq: Asturisht

en: Azerbaijani
sq: Azerbajxhane

en: Bashkir
sq: Bashkire

en: Belarusian
sq: Bjellorusisht

en: Bulgarian
sq: Bullgarisht

en: Tibetan
sq: Tibetanase

en: Breton
sq: Bretone

en: Bodo (India)
sq: Bodo (Indi)

en: Bosnian
sq: Bosnjisht

en: Chechen
sq: Çeçenisht

en: Corsican
sq: Korsikane

en: Church Slavic
sq: Sllave Kishtare

en: Chuvash
sq: Çuvashe

en: Basque
sq: Baskisht

en: Persian
sq: Persisht

en: Filipino
sq: Filipinase

en: Friulian
sq: Friulianase

en: Irish
sq: Irlandisht

en: Gujarati
sq: Gujaratase

en: Hawaiian
sq: Havajanase

en: Croatian
sq: Kroatisht

en: Armenian
sq: Armenisht

en: Indonesian
sq: Indonezisht

en: Georgian
sq: Gjeorgjianisht

en: Kabyle
sq: Kabilase

en: Kazakh
sq: Kazake

en: Kurdish
sq: Kurde

en: Latin
sq: Latinisht

en: Luxembourgish
sq: Luksemburgisht

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Mongolian
sq: Mongolisht

en: Burmese
sq: Burmeze

en: Nepali
sq: Nepaleze

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjishte Nynorsk

en: Norwegian
sq: Norvegjisht

en: Sanskrit
sq: Sanskritisht

en: Yakut
sq: Yakute

en: Sardinian
sq: Sardinisht

en: Sicilian
sq: Sicilisht

en: Somali
sq: Somalisht

en: Serbian
sq: Serbisht

en: Syriac
sq: Sirisht

en: Tamil
sq: Tamileze

en: Tajik
sq: Taxhike

en: Thai
sq: Tajlandisht

en: Turkmen
sq: Turkmenase

en: Tatar
sq: Tatare

en: Uzbek
sq: Uzbeke

en: Vietnamese
sq: Vietnamisht

en: Yiddish
sq: Jidisht

en: Chinese
sq: Kineze
