picard 2.9.1 - en to sv translation catalogue (111 entries)

en: Stable releases only
sv: Endast stabila utgåvor

en: Stable and Beta releases
sv: Stabila och beta-utgåvor

en: Stable, Beta and Dev releases
sv: Stabila-, beta- och dev-utgåvor

en: My script
sv: Mitt skript

en: Arabic
sv: arabiska

en: Catalan
sv: Katalanska

en: Czech
sv: tjeckiska

en: Danish
sv: Danska

en: German
sv: Tyska

en: Greek
sv: grekiska

en: English
sv: Engelska

en: English (Australia)
sv: Engelska (Australien)

en: English (Canada)
sv: Engelska (Kanada)

en: Spanish
sv: Spanska

en: Estonian
sv: Estniska

en: Finnish
sv: Finska

en: French
sv: Franska

en: French (Canada)
sv: Franska (Kanada)

en: Galician
sv: galiciska

en: Hebrew
sv: hebreiska

en: Hungarian
sv: ungerska

en: Icelandic
sv: isländska

en: Italian
sv: Italienska

en: Japanese
sv: japanska

en: Korean
sv: koreanska

en: Lithuanian
sv: litauiska

en: Malay (Malaysia)
sv: Malajiska (Malaysia)

en: Norwegian Bokmål
sv: bokmål

en: Dutch
sv: Nederländska

en: Occitan
sv: Occitanska

en: Polish
sv: Polska

en: Portuguese
sv: portugisiska

en: Romanian
sv: rumänska

en: Russian
sv: ryska

en: Slovak
sv: slovakiska

en: Slovenian
sv: slovenska

en: Albanian
sv: albanska

en: Swedish
sv: Svenska

en: Turkish
sv: turkiska

en: Ukrainian
sv: ukrainska

en: Chinese (China)
sv: Kinesiska (Kina)

en: Chinese (Taiwan)
sv: Kinesiska (Taiwan)

en: Afar
sv: afar

en: Afar (Ethiopia)
sv: Afar (Etiopien)

en: Abkhazian
sv: abchaziska

en: Afrikaans
sv: afrikaans

en: Afrikaans (South Africa)
sv: Afrikaans (Sydafrika)

en: Akan
sv: akan

en: Amharic
sv: amhariska

en: Amharic (Ethiopia)
sv: Amhariska (Etiopien)

en: Aragonese
sv: aragonska

en: Syria
sv: Syrien

en: Arabic (Bahrain)
sv: Arabiska (Bahrain)

en: Arabic (Algeria)
sv: Arabiska (Algeriet)

en: Arabic (Egypt)
sv: Arabiska (Egypten)

en: Arabic (Iraq)
sv: Arabiska (Irak)

en: Arabic (Jordan)
sv: Arabiska (Jordanien)

en: Arabic (Kuwait)
sv: Arabiska (Kuwait)

en: Arabic (Lebanon)
sv: Arabiska (Libanon)

en: Arabic (Libya)
sv: Arabiska (Libyen)

en: Assamese
sv: assamesiska

en: Asturian
sv: asturiska

en: Azerbaijani
sv: azerbajdzjanska

en: Bulgarian
sv: bulgariska

en: Bosnian
sv: bosniska

en: Welsh
sv: kymriska

en: German (Switzerland)
sv: Tyska (Schweiz)

en: Esperanto
sv: esperanto

en: Basque
sv: baskiska

en: Persian
sv: persiska

en: Filipino
sv: filippinska

en: Faroese
sv: färöiska

en: Friulian
sv: friuliska

en: Irish
sv: irländska

en: Scottish Gaelic
sv: skotsk gäliska

en: Geez
sv: ge'ez

en: Hindi
sv: hindi

en: Croatian
sv: kroatiska

en: Armenian
sv: armeniska

en: Interlingua
sv: interlingua

en: Indonesian
sv: indonesiska

en: Javanese
sv: javanesiska

en: Georgian
sv: georgiska

en: Kazakh
sv: kazakiska

en: Kannada
sv: kannada

en: Kurdish
sv: kurdiska

en: Latin
sv: latin

en: Luxembourgish
sv: luxemburgiska

en: Latvian
sv: lettiska

en: Macedonian
sv: makedonska

en: Mongolian
sv: mongoliska

en: Malay
sv: malajiska

en: Maltese
sv: maltesiska

en: Burmese
sv: burmesiska

en: Low German
sv: Lågtyska

en: Norwegian Nynorsk
sv: nynorska

en: Norwegian
sv: norska

en: Sanskrit
sv: sanskrit

en: Somali
sv: somaliska

en: Albanian (Albania)
sv: Albanska (Albanien)

en: Serbian
sv: serbiska

en: Swahili
sv: swahili

en: Syriac
sv: syriska

en: Tamil
sv: tamil

en: Tajik
sv: tadzjikiska

en: Thai
sv: thailändska

en: Unknown language
sv: Okänt språk

en: Uzbek
sv: uzbekiska

en: Vietnamese
sv: vietnamesiska

en: Yiddish
sv: jiddisch

en: Chinese
sv: kinesiska
