picard 2.9.1 - en to et translation catalogue (434 entries)

en: Stable releases only
et: Ainult stabiilsed väljalasked

en: Stable and Beta releases
et: Stabiilsed ja beetaväljalasked

en: Stable, Beta and Dev releases
et: Stabiilsed, beeta- ja arendusväljalasked

en: My script
et: Minu skript

en: Arabic
et: Araabia

en: Catalan
et: Katalaani

en: Czech
et: Tšehhi

en: Danish
et: Taani

en: German
et: Saksa

en: Greek
et: Kreeka

en: English
et: Inglise (USA)

en: English (Australia)
et: Inglise (Austraalia)

en: English (Canada)
et: Inglise (Kanada)

en: English (United Kingdom)
et: Inglise (Suurbritannia)

en: Spanish
et: Hispaania

en: Estonian
et: Eesti

en: Finnish
et: Soome

en: French
et: Prantsuse

en: French (Canada)
et: Prantsuse (Kanada)

en: Galician
et: Galeegi

en: Hebrew
et: Heebrea

en: Hungarian
et: Ungari

en: Icelandic
et: Islandi

en: Italian
et: Itaalia

en: Japanese
et: Jaapani

en: Korean
et: Korea

en: Lithuanian
et: Leedu

en: Malay (Malaysia)
et: Malai (Malaisia)

en: Norwegian Bokmål
et: Norra (bokmål)

en: Dutch
et: Hollandi

en: Occitan
et: Oksitaani

en: Polish
et: Poola

en: Portuguese
et: Portugali

en: Portuguese (Brazil)
et: Portugali (Brasiilia)

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Russian
et: Vene

en: Slovak
et: Slovaki

en: Slovenian
et: Sloveeni

en: Albanian
et: Albaania

en: Swedish
et: Rootsi

en: Turkish
et: Türgi

en: Ukrainian
et: Ukraina

en: Chinese (China)
et: Hiina (Hiina)

en: Chinese (Taiwan)
et: Hiina (Taiwan)

en: Afar
et: Afari

en: Afar (Djibouti)
et: Afari (Djibouti)

en: Afar (Eritrea)
et: Afari (Eritrea)

en: Afar (Eritrea) (Saho)
et: Afari (Eritrea; saho)

en: Afar (Ethiopia)
et: Afari (Etioopia)

en: Abkhazian
et: abhaasi

en: Afrikaans
et: Afrikaani

en: Afrikaans (Namibia)
et: Afrikaani (Namiibia)

en: Afrikaans (South Africa)
et: Afrikaani (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Akan
et: Akani

en: Akan (Ghana)
et: Akani (Ghana)

en: Amharic
et: Amhara

en: Amharic (Ethiopia)
et: Amhara (Etioopia)

en: Aragonese
et: aragoni

en: Syria
et: Süüria

en: Arabic (United Arab Emirates)
et: Araabia (Araabia Ühendemiraadid)

en: Arabic (Bahrain)
et: Araabia (Bahrein)

en: Arabic (Algeria)
et: Araabia (Alžeeria)

en: Arabic (Egypt)
et: Araabia (Egiptus)

en: Arabic (Iraq)
et: Araabia (Iraak)

en: Arabic (Jordan)
et: Araabia (Jordaania)

en: Arabic (Kuwait)
et: Araabia (Kuveit)

en: Arabic (Lebanon)
et: Araabia (Liibanon)

en: Arabic (Libya)
et: Araabia (Liibüa)

en: Arabic (Morocco)
et: Araabia (Maroko)

en: Arabic (Oman)
et: Araabia (Omaan)

en: Arabic (Qatar)
et: Araabia (Katar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
et: Araabia (Saudi-Araabia)

en: Arabic (Sudan)
et: Araabia (Surdaan)

en: Arabic (Syria)
et: Araabia (Süüria)

en: Arabic (Tunisia)
et: Araabia (Tuneesia)

en: Arabic (Yemen)
et: Araabia (Jeemen)

en: Assamese
et: Assami

en: Assamese (India)
et: Assami (India)

en: Asturian
et: astuuria

en: Azerbaijani
et: Aserbaidžaani

en: Azerbaijani (Cyrillic)
et: Aserbaidžaani (kirillitsas)

en: Azerbaijani (Cyrillic) (Azerbaijan)
et: Aserbaidžaani (kirillitsas; Aserbaidžaan)

en: Azerbaijani (Latin)
et: Aserbaidžaani (ladina kirjas)

en: Azerbaijani (Latin) (Azerbaijan)
et: Aserbaidžaani (ladina kirjas; Aserbaidžaan)

en: Bashkir
et: baškiiri

en: Baluchi
et: belutši

en: Belarusian
et: Valgevene

en: Belarusian (Belarus)
et: Valgevene (Valgevene)

en: Bemba
et: bemba

en: Bulgarian
et: Bulgaaria

en: Bulgarian (Bulgaria)
et: Bulgaaria (Bulgaaria)

en: Bhojpuri
et: bhodžpuri

en: Bambara
et: bambara

en: Tibetan
et: Tiibeti

en: Tibetan (China)
et: Tiibeti (Hiina)

en: Tibetan (India)
et: Tiibeti (India)

en: Breton
et: bretooni

en: Bodo (India)
et: bodo (India)

en: Bosnian
et: Bosnia

en: Blin
et: Bilini

en: Blin (Eritrea)
et: Bilini (Eritrea)

en: Catalan (Spain)
et: Katalaani (Hispaania)

en: Caddo
et: kado

en: Atsam
et: Aitšami

en: Atsam (Nigeria)
et: Aitšami (Nigeeria)

en: Chakma
et: tšakma

en: Chechen
et: tšetšeeni

en: Cebuano
et: sebu

en: Choctaw
et: tšokto

en: Cherokee
et: tšerokii

en: Corsican
et: korsika

en: Church Slavic
et: kirikuslaavi

en: Chuvash
et: tšuvaši

en: Welsh
et: Kõmri

en: Welsh (United Kingdom)
et: Kõmri (Suurbritannia)

en: Danish (Denmark)
et: Taani (Taani)

en: German (Austria)
et: Saksa (Austria)

en: German (Belgium)
et: Saksa (Belgia)

en: German (Switzerland)
et: Saksa (Šveits)

en: German (Germany)
et: Saksa (Saksamaa)

en: German (Liechtenstein)
et: Saksa (Liechtenstein)

en: German (Luxembourg)
et: Saksa (Luksemburg)

en: Zarma
et: zarma

en: Dogri
et: dogri

en: Duala
et: duala

en: Divehi (Maldives)
et: Divehi (Maldiivid)

en: Ewe
et: Eve

en: Ewe (Ghana)
et: Eve (Ghana)

en: Ewe (Togo)
et: Eve (Togo)

en: Greek (Cyprus)
et: Kreeka (Küpros)

en: Greek (Greece)
et: Kreeka (Kreeka)

en: English (American Samoa)
et: Inglise (Ameerika Samoa)

en: English (Belgium)
et: Inglise (Belgia)

en: English (Botswana)
et: Inglise (Botswana)

en: English (Belize)
et: Inglise (Belize)

en: English (Deseret)
et: Inglise (desereti kirjas)

en: English (Deseret) (United States)
et: Inglise (desereti kirjas; USA)

en: English (Guam)
et: Inglise (Guam)

en: English (Hong Kong)
et: Inglise (Hongkong)

en: English (Ireland)
et: Inglise (Iirimaa)

en: English (India)
et: Inglise (India)

en: English (Jamaica)
et: Inglise (Jamaica)

en: English (Marshall Islands)
et: Inglise (Marshalli Saared)

en: English (Northern Mariana Islands)
et: Inglise (Põhja-Mariaanid)

en: English (Malta)
et: Inglise (Malta)

en: English (Namibia)
et: Inglise (Namiibia)

en: English (New Zealand)
et: Inglise (Uus-Meremaa)

en: English (Philippines)
et: Inglise (Filipiinid)

en: English (Pakistan)
et: Inglise (Pakistan)

en: English (Singapore)
et: Inglise (Singapur)

en: English (Shavian)
et: Inglise (Shaw' kirjas)

en: English (United States)
et: Inglise (USA)

en: English (U.S. Virgin Islands)
et: Inglise (USA Neitsisaared)

en: English (South Africa)
et: Inglise (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: English (Zimbabwe)
et: Inglise (Zimbabwe)

en: Spanish (Argentina)
et: Hispaania (Argentina)

en: Spanish (Bolivia)
et: Hispaania (Boliivia)

en: Spanish (Chile)
et: Hispaania (Tšiili)

en: Spanish (Colombia)
et: Hispaania (Colombia)

en: Spanish (Costa Rica)
et: Hispaania (Costa Rica)

en: Spanish (Dominican Republic)
et: Hispaania (Dominikaani Vabariik)

en: Spanish (Ecuador)
et: Hispaania (Ecuador)

en: Spanish (Spain)
et: Hispaania (Hispaania)

en: Spanish (Guatemala)
et: Hispaania (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
et: Hispaania (Honduras)

en: Spanish (Mexico)
et: Hispaania (Mehhiko)

en: Spanish (Nicaragua)
et: Hispaania (Nicaragua)

en: Spanish (Panama)
et: Hispaania (Panama)

en: Spanish (Peru)
et: Hispaania (Peruu)

en: Spanish (Puerto Rico)
et: Hispaania (Puerto Rico)

en: Spanish (Paraguay)
et: Hispaania (Paraguay)

en: Spanish (El Salvador)
et: Hispaania (El Salvador)

en: Spanish (United States)
et: Hispaania (USA)

en: Spanish (Uruguay)
et: Hispaania (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
et: Hispaania (Venezuela)

en: Estonian (Estonia)
et: Eesti (Eesti)

en: Basque
et: Baski

en: Basque (Spain)
et: Baski (Hispaania)

en: Ewondo
et: evondo

en: Persian
et: Pärsia

en: Persian (Afghanistan)
et: Pärsia (Afghanistan)

en: Persian (Iran)
et: Pärsia (Iraan)

en: Finnish (Finland)
et: Soome (Soome)

en: Filipino
et: Filipiini

en: Filipino (Philippines)
et: Filipiini (Filipiinid)

en: Faroese
et: Fääri

en: Faroese (Faroe Islands)
et: Fääri (Fääri saared)

en: French (Belgium)
et: Prantsuse (Belgia)

en: French (Switzerland)
et: Prantsuse (Šveits)

en: French (France)
et: Prantsuse (Prantsusmaa)

en: French (Luxembourg)
et: Prantsuse (Luksemburg)

en: French (Monaco)
et: Prantsuse (Monaco)

en: French (Senegal)
et: Prantsuse (Senegal)

en: Friulian
et: Friuuli

en: Friulian (Italy)
et: Friuuli (Itaalia)

en: Irish
et: Iiri

en: Irish (Ireland)
et: Iiri (Iirimaa)

en: Ga
et: Gaa

en: Ga (Ghana)
et: Gaa (Ghana)

en: Scottish Gaelic
et: gaeli (šoti gaeli)

en: Geez
et: Etioopia

en: Geez (Eritrea)
et: Etioopia (Eritrea)

en: Geez (Ethiopia)
et: Etioopia (Etioopia)

en: Galician (Spain)
et: Galeegi (Hispaania)

en: Guarani
et: guaranii

en: Swiss German
et: Šveitsisaksa

en: Swiss German (Switzerland)
et: Šveitsisaksa (Šveits)

en: Gujarati
et: Gudžarati

en: Gujarati (India)
et: Gudžarati (India)

en: Manx
et: Mänksi

en: Hausa (Arabic)
et: Hausa (araabia kirjas)

en: Hausa (Arabic) (Nigeria)
et: Hausa (araabia kirjas; Nigeeria)

en: Hausa (Arabic) (Sudan)
et: Hausa (araabia kirjas; Sudaan)

en: Hausa (Latin)
et: Hausa (ladina kirjas)

en: Hausa (Latin) (Ghana)
et: Hausa (ladina kirjas; Ghana)

en: Hausa (Latin) (Niger)
et: Hausa (ladina kirjas; Niger)

en: Hausa (Latin) (Nigeria)
et: Hausa (ladina kirjas; Nigeeria)

en: Hausa (Nigeria)
et: Hausa (Nigeeria)

en: Hausa (Sudan)
et: Hausa (Sudaan)

en: Hawaiian
et: Havai

en: Hawaiian (United States)
et: Havai (USA)

en: Hebrew (Israel)
et: Heebrea (Iisrael)

en: Croatian
et: Horvaadi

en: Croatian (Croatia)
et: Horvaadi (Horvaatia)

en: Hungarian (Hungary)
et: Ungari (Ungari)

en: Armenian
et: Armeenia

en: Armenian (Armenia)
et: Armeenia (Armeenia)

en: Armenian (Armenia) (Revised Orthography)
et: Armeenia (Armeenia; ümbertöötatud õigekiri)

en: Indonesian
et: Indoneesia

en: Indonesian (Indonesia)
et: Indoneesia (Indoneesia)

en: Igbo
et: Ibo

en: Igbo (Nigeria)
et: Ibo (Nigeeria)

en: Sichuan Yi
et: Nuosu

en: Sichuan Yi (China)
et: Nuosu (Hiina)

en: Ido
et: ido

en: Icelandic (Iceland)
et: Islandi (Island)

en: Italian (Switzerland)
et: Itaalia (Šveits)

en: Italian (Italy)
et: Itaalia (Itaalia)

en: Inuktitut
et: Inuktituti

en: Japanese (Japan)
et: Jaapani (Jaapan)

en: Lojban
et: lojban

en: Javanese
et: jaava

en: Georgian
et: Gruusia

en: Georgian (Georgia)
et: Gruusia (Gruusia)

en: Kabyle
et: kabiili

en: Jju (Nigeria)
et: Jju (Nigeeria)

en: Kamba (Kenya)
et: Kamba (Keenia)

en: Tyap
et: Tjapi

en: Tyap (Nigeria)
et: Tjapi (Nigeeria)

en: Kabuverdianu
et: kabuverdianu

en: Koro (Côte d’Ivoire)
et: Koro (Côte d'Ivoire)

en: Kikuyu
et: kikuju

en: Kazakh
et: Kasahhi

en: Kazakh (Cyrillic)
et: Kasahhi (kirillitsas)

en: Kazakh (Cyrillic) (Kazakhstan)
et: Kasahhi (kirillitsas; Kasahstan)

en: Kazakh (Kazakhstan)
et: Kasahhi (Kasahstan)

en: Kalaallisut
et: Grööni

en: Kalaallisut (Greenland)
et: Grööni (Gröönimaa)

en: Khmer
et: Khmeeri

en: Khmer (Cambodia)
et: Khmeeri (Kambodža)

en: Korean (South Korea)
et: Korea (Lõuna-Korea)

en: Kpelle (Liberia)
et: Kpelle (Libeeria)

en: Kashmiri
et: kašmiiri

en: Kurdish
et: Kurdi

en: Cornish
et: Korni

en: Cornish (United Kingdom)
et: Korni (Suurbritannia)

en: Latin
et: ladina

en: Luxembourgish
et: letseburgi

en: Ganda
et: ganda

en: Lakota
et: lakota

en: Lingala (Congo - Kinshasa)
et: Lingala (Kongo-Kinshasa)

en: Lingala (Congo - Brazzaville)
et: Lingala (Kongo-Brazzaville)

en: Lithuanian (Lithuania)
et: Leedu (Leedu)

en: Luba-Katanga
et: katanga luba

en: Luo
et: luo

en: Luyia
et: luhja

en: Latvian
et: Läti

en: Latvian (Latvia)
et: Läti (Läti)

en: Maithili
et: maithili

en: Masai
et: maasai (masai)

en: Moksha
et: mokša

en: Malagasy
et: malagassi

en: Macedonian
et: Makedoonia

en: Malayalam
et: Malajalami

en: Malayalam (India)
et: Malajalami (India)

en: Mongolian
et: Mongoli

en: Mongolian (Cyrillic)
et: Mongoli (kirillitsas)

en: Mongolian (Cyrillic) (Mongolia)
et: Mongoli (kirillitsas; Mongoolia)

en: Mongolian (Mongolia)
et: Mongoli (Mongoolia)

en: Mongolian (Mongolian)
et: Mongoli (mongoli kirjas)

en: Mongolian (Mongolian) (China)
et: Mongoli (mongoli kirjas; Hiina)

en: Manipuri
et: manipuri

en: Mohawk
et: mohoogi

en: Malay
et: Malai

en: Malay (Brunei)
et: Malai (Brunei)

en: Maltese
et: Malta

en: Maltese (Malta)
et: Malta (Malta)

en: Burmese
et: Birma

en: Erzya
et: ersa

en: Norwegian Bokmål (Norway)
et: Norra (bokmål; Norra)

en: Low German
et: Alamsaksa

en: Low German (Germany)
et: Alamsaksa (Saksamaa)

en: Dutch (Belgium)
et: Hollandi (Belgia)

en: Dutch (Netherlands)
et: Hollandi (Holland)

en: Norwegian Nynorsk
et: Norra (nynorsk ehk uusnorra)

en: Norwegian Nynorsk (Norway)
et: Norra (nynorsk ehk uusnorra; Norra)

en: Norwegian
et: Norra

en: South Ndebele
et: Lõunandebele

en: South Ndebele (South Africa)
et: Lõunandebele (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Northern Sotho
et: Põhjasotho ehk pedi

en: Northern Sotho (South Africa)
et: Põhjasotho ehk pedi (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Navajo
et: navaho

en: Nyanja
et: Njandža

en: Nyanja (Malawi)
et: Njandža (Malawi)

en: Nyankole
et: njankole

en: Occitan (France)
et: Oksitaani (Prantsusmaa)

en: Oromo (Ethiopia)
et: Oromo (Etioopia)

en: Oromo (Kenya)
et: Oromo (Keenia)

en: Osage
et: oseidži

en: Punjabi
et: Pandžabi

en: Punjabi (Arabic)
et: Pandžabi (araabia kirjas)

en: Punjabi (Arabic) (Pakistan)
et: Pandžabi (araabia kirjas; Pakistan)

en: Punjabi (Gurmukhi)
et: Pandžabi (gurmukhi kirjas)

en: Punjabi (Gurmukhi) (India)
et: Pandžabi (gurmukhi kirjas; India)

en: Punjabi (India)
et: Pandžabi (India)

en: Punjabi (Pakistan)
et: Pandžabi (Pakistan)

en: Papiamento
et: papiamento

en: Polish (Poland)
et: Poola (Poola)

en: Pashto
et: Puštu

en: Pashto (Afghanistan)
et: Puštu (Afghanistan)

en: Portuguese (Portugal)
et: Portugali (Portugal)

en: Quechua
et: ketšua

en: Rajasthani
et: radžastani

en: Romansh
et: romanši

en: Rundi
et: rundi

en: Romanian (Moldova)
et: Rumeenia (Moldova)

en: Romanian (Romania)
et: Rumeenia (Rumeenia)

en: Russian (Russia)
et: Vene (Venemaa)

en: Russian (Ukraine)
et: Vene (Ukraina)

en: Kinyarwanda
et: Ruanda

en: Kinyarwanda (Rwanda)
et: Ruanda (Rwanda))

en: Yakut
et: jakuudi

en: Santali
et: santali

en: Sardinian
et: sardi

en: Sicilian
et: sitsiilia

en: Sindhi
et: sindhi

en: Northern Sami
et: Põhjasaami

en: Northern Sami (Finland)
et: Põhjasaami (Soome)

en: Northern Sami (Norway)
et: Põhjasaami (Norra)

en: Sango
et: sango

en: Shan
et: šani

en: Sinhala
et: Singali

en: Sinhala (Sri Lanka)
et: Singali (Sri Lanka)

en: Sidamo (Ethiopia)
et: Sidamo (Etioopia)

en: Slovak (Slovakia)
et: Slovaki (Slovakkia)

en: Slovenian (Slovenia)
et: Sloveeni (Sloveenia)

en: Shona
et: šona

en: Somali
et: Somaali

en: Somali (Djibouti)
et: Somaali (Djibouti)

en: Somali (Ethiopia)
et: Somaali (Etioopia)

en: Somali (Kenya)
et: Somaali (Keenia)

en: Somali (Somalia)
et: Somaali (Somaalia)

en: Albanian (Albania)
et: Albaania (Albaania)

en: Serbian
et: Serbia

en: Serbian (Cyrillic)
et: Serbia (kirillitsas)

en: Serbian (Cyrillic) (Montenegro)
et: Serbia (kirillitsas; Montenegro)

en: Serbian (Cyrillic) (Serbia)
et: Serbia (kirillitsas; Serbia)

en: Serbian (Latin)
et: Serbia (ladina kirjas)

en: Serbian (Latin) (Montenegro)
et: Serbia (ladina kirjas; Montenegro)

en: Serbian (Latin) (Serbia)
et: Serbia (ladina kirjas; Serbia)

en: Swati
et: Svaasi

en: Swati (South Africa)
et: Svaasi (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Southern Sotho
et: Lõunasotho

en: Southern Sotho (Lesotho)
et: Lõunasotho (Lesotho)

en: Southern Sotho (South Africa)
et: Lõunasotho (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Sundanese
et: sunda

en: Swedish (Finland)
et: Rootsi (Soome)

en: Swedish (Sweden)
et: Rootsi (Rootsi)

en: Swahili
et: Suahiili

en: Swahili (Kenya)
et: Suahiili (Keenia)

en: Swahili (Tanzania)
et: Suahiili (Tansaania)

en: Syriac
et: Süüria

en: Syriac (Syria)
et: Süüria (Süüria)

en: Tamil
et: Tamili

en: Tamil (India)
et: Tamili (India)

en: Tajik
et: Tadžiki

en: Tajik (Cyrillic)
et: Tadžiki (kirillitsas)

en: Tajik (Cyrillic) (Tajikistan)
et: Tadžiki (kirillitsas; Tadžikistan)

en: Tajik (Tajikistan)
et: Tadžiki (Tadžikistan)

en: Thai
et: Tai

en: Thai (Thailand)
et: Tai (Tai)

en: Tigrinya
et: Tigrinja

en: Tigrinya (Eritrea)
et: Tigrinja (Eritrea)

en: Tigrinya (Ethiopia)
et: Tigrinja (Etioopia)

en: Tigre
et: Tigree

en: Tigre (Eritrea)
et: Tigree (Eritrea)

en: Turkmen
et: türkmeeni

en: Tswana
et: Tsvana

en: Tswana (South Africa)
et: Tsvana (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Tok Pisin
et: tok-pisini (uusmelaneesia)

en: Tsonga (South Africa)
et: Tsonga (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Tatar
et: Tatari

en: Tatar (Russia)
et: Tatari (Venemaa)

en: Ukrainian (Ukraine)
et: Ukraina (Ukraina)

en: Unknown language
et: [keel määramata]

en: Uzbek
et: Usbeki

en: Uzbek (Arabic)
et: Usbeki (araabia kirjas)

en: Uzbek (Arabic) (Afghanistan)
et: Usbeki (araabia kirjas; Afghanistan)

en: Uzbek (Cyrillic)
et: Usbeki (kirillitsas)

en: Uzbek (Cyrillic) (Uzbekistan)
et: Usbeki (kirillitsas; Usbekistan)

en: Uzbek (Latin)
et: Usbeki (ladina kirjas)

en: Uzbek (Latin) (Uzbekistan)
et: Usbeki (ladina kirjas; Usbekistan)

en: Vai
et: vai

en: Venda (South Africa)
et: Venda (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Vietnamese
et: Vietnami

en: Vietnamese (Vietnam)
et: Vietnami (Vietnam)

en: Volapük
et: volapük

en: Walloon
et: vallooni

en: Walser
et: valsi

en: Warlpiri
et: varlpiri

en: Wolof
et: Volofi

en: Wolof (Senegal)
et: Volofi (Senegal)

en: Xhosa
et: Koosa

en: Xhosa (South Africa)
et: Koosa (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Yiddish
et: jidiš

en: Yoruba
et: Joruba

en: Yoruba (Nigeria)
et: Joruba (Nigeeria)

en: Chinese
et: Hiina

en: Zulu
et: Suulu

en: Zulu (South Africa)
et: Suulu (Lõuna-Aafrika Vabariik)

en: Cyrillic
et: kirillitsa

en: Hangul
et: korea (hangõl)

en: Hiragana
et: hiragana

en: Katakana
et: katakana
