picard 2.9.1 - en to is translation catalogue (38 entries)

en: Arabic
is: Arabíska

en: Catalan
is: Katalónska

en: Czech
is: Tékkneska

en: Danish
is: Danska

en: German
is: Þýska

en: English
is: Enska

en: English (Australia)
is: Enska (Ástralía)

en: English (Canada)
is: Enska (Kanada)

en: English (United Kingdom)
is: Enska (Bretland)

en: Spanish
is: Spænska

en: Estonian
is: Eistneska

en: Finnish
is: Finnska

en: French
is: Franska

en: French (Canada)
is: Franska (Canada)

en: Galician
is: Galisíska

en: Hebrew
is: Hebreska

en: Hungarian
is: Ungverska

en: Icelandic
is: Íslenska

en: Italian
is: Ítalska

en: Korean
is: Kóreska

en: Lithuanian
is: Litháíska

en: Norwegian Bokmål
is: Norkst Bókmál

en: Dutch
is: Hollenska

en: Polish
is: Pólska

en: Portuguese
is: Portúgalska

en: Romanian
is: Rúmenska

en: Russian
is: Rússneska

en: Slovak
is: Slóvakíska

en: Slovenian
is: Slóvenska

en: Swedish
is: Sænska

en: Turkish
is: Tyrkneska

en: Afrikaans
is: afríkanska

en: Bulgarian
is: Búlgarska

en: Welsh
is: Velska

en: Persian
is: Persneska

en: Hindi
is: Hindí

en: Serbian
is: Serbneska

en: Chinese
is: Kínverska
