MusicBrainz - en to bg translation catalogue (254 entries)

note: iso.code:AF
en: Afghanistan
bg: Афганистан

note: iso.code:AL
en: Albania
bg: Албания

note: iso.code:DZ
en: Algeria
bg: Алжир

note: iso.code:AS
en: American Samoa
bg: Американска Самоа

note: iso.code:AD
en: Andorra
bg: Андора

note: iso.code:AO
en: Angola
bg: Ангола

note: iso.code:AI
en: Anguilla
bg: Ангила

note: iso.code:AQ
en: Antarctica
bg: Антарктида

note: iso.code:AG
en: Antigua and Barbuda
bg: Антигуа и Барбуда

note: iso.code:AR
en: Argentina
bg: Аржентина

note: iso.code:AM
en: Armenia
bg: Армения

note: iso.code:AW
en: Aruba
bg: Аруба

note: iso.code:AU
en: Australia
bg: Австралия

note: iso.code:AT
en: Austria
bg: Австрия

note: iso.code:AZ
en: Azerbaijan
bg: Азербейджан

note: iso.code:BS
en: Bahamas
bg: Бахамски острови

note: iso.code:BH
en: Bahrain
bg: Бахрейн

note: iso.code:BD
en: Bangladesh
bg: Бангладеш

note: iso.code:BB
en: Barbados
bg: Барбадос

note: iso.code:BY
en: Belarus
bg: Беларус

note: iso.code:BE
en: Belgium
bg: Белгия

note: iso.code:BZ
en: Belize
bg: Белийз

note: iso.code:BJ
en: Benin
bg: Бенин

note: iso.code:BM
en: Bermuda
bg: Бермудски острови

note: iso.code:BT
en: Bhutan
bg: Бутан

note: iso.code:BO
en: Bolivia
bg: Боливия

note: iso.code:BQ
en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
bg: Бонайре, Синт Евстатий и Саба

note: iso.code:BA
en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

note: iso.code:BW
en: Botswana
bg: Ботсвана

note: iso.code:BV
en: Bouvet Island
bg: Остров Буве

note: iso.code:BR
en: Brazil
bg: Бразилия

note: iso.code:IO
en: British Indian Ocean Territory
bg: Британска територия в Индийския океан

note: iso.code:VG
en: British Virgin Islands
bg: Вирджински острови

note: iso.code:BN
en: Brunei
bg: Бруней

note: iso.code:BG
en: Bulgaria
bg: България

note: iso.code:BF
en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

note: iso.code:BI
en: Burundi
bg: Бурунди

note: iso.code:KH
en: Cambodia
bg: Камбоджа

note: iso.code:CM
en: Cameroon
bg: Камерун

note: iso.code:CA
en: Canada
bg: Канада

note: iso.code:CV
en: Cape Verde
bg: Капо Верде

note: iso.code:KY
en: Cayman Islands
bg: Кайманови острови

note: iso.code:CF
en: Central African Republic
bg: Централноафриканска Република

note: iso.code:TD
en: Chad
bg: Чад

note: iso.code:CL
en: Chile
bg: Чили

note: iso.code:CN
en: China
bg: Китай

note: iso.code:CX
en: Christmas Island
bg: Коледни острови

note: iso.code:CC
en: Cocos (Keeling) Islands
bg: Кокосови (Кийлинг) острови

note: iso.code:CO
en: Colombia
bg: Колумбия

note: iso.code:KM
en: Comoros
bg: Коморски острови

note: iso.code:CG
en: Congo
bg: Конго

note: iso.code:CK
en: Cook Islands
bg: Острови Кук

note: iso.code:CR
en: Costa Rica
bg: Коста Рика

note: iso.code:HR
en: Croatia
bg: Хърватия

note: iso.code:CU
en: Cuba
bg: Куба

note: iso.code:CW
en: Curaçao
bg: Кюрасао

note: iso.code:CY
en: Cyprus
bg: Кипър

note: iso.code:XC
en: Czechoslovakia
bg: Чехословакия

note: iso.code:CI
en: Côte d'Ivoire
bg: Бряг на слоновата кост

note: iso.code:CD
en: Democratic Republic of the Congo
bg: Демократична република Конго

note: iso.code:DK
en: Denmark
bg: Дания

note: iso.code:DJ
en: Djibouti
bg: Джибути

note: iso.code:DM
en: Dominica
bg: Доминика

note: iso.code:DO
en: Dominican Republic
bg: Доминиканска република

note: iso.code:XG
en: East Germany
bg: Източна Германия

note: iso.code:EC
en: Ecuador
bg: Еквадор

note: iso.code:EG
en: Egypt
bg: Египет

note: iso.code:SV
en: El Salvador
bg: Ел Салвадор

note: iso.code:GQ
en: Equatorial Guinea
bg: Екваториална Гвинея

note: iso.code:ER
en: Eritrea
bg: Еритрея

note: iso.code:EE
en: Estonia
bg: Естония

note: iso.code:ET
en: Ethiopia
bg: Етиопия

note: iso.code:XE
en: Europe
bg: Европа

note: iso.code:FK
en: Falkland Islands
bg: Фолклендски Острови

note: iso.code:FO
en: Faroe Islands
bg: Фарьорски острови

note: iso.code:FM
en: Federated States of Micronesia
bg: Федерални Микронезиански щати

note: iso.code:FJ
en: Fiji
bg: Фиджи

note: iso.code:FI
en: Finland
bg: Финландия

note: iso.code:FR
en: France
bg: Франция

note: iso.code:GF
en: French Guiana
bg: Френска Гвиана

note: iso.code:PF
en: French Polynesia
bg: Френска Полинезия

note: iso.code:TF
en: French Southern Territories
bg: Френски южни територии

note: iso.code:GA
en: Gabon
bg: Габон

note: iso.code:GM
en: Gambia
bg: Гамбия

note: iso.code:GE
en: Georgia
bg: Грузия

note: iso.code:DE
en: Germany
bg: Германия

note: iso.code:GH
en: Ghana
bg: Гана

note: iso.code:GI
en: Gibraltar
bg: Гибралтар

note: iso.code:GR
en: Greece
bg: Гърция

note: iso.code:GL
en: Greenland
bg: Гренландия

note: iso.code:GD
en: Grenada
bg: Гренада

note: iso.code:GP
en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

note: iso.code:GU
en: Guam
bg: Гуам

note: iso.code:GT
en: Guatemala
bg: Гватемала

note: iso.code:GG
en: Guernsey
bg: Гернси

note: iso.code:GN
en: Guinea
bg: Гвинея

note: iso.code:GW
en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

note: iso.code:GY
en: Guyana
bg: Гаяна

note: iso.code:HT
en: Haiti
bg: Хаити

note: iso.code:HM
en: Heard Island and McDonald Islands
bg: Остров Хърд и островите Макдоналд

note: iso.code:HN
en: Honduras
bg: Хондурас

note: iso.code:HK
en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

note: iso.code:HU
en: Hungary
bg: Унгария

note: iso.code:IS
en: Iceland
bg: Исландия

note: iso.code:IN
en: India
bg: Индия

note: iso.code:ID
en: Indonesia
bg: Индонезия

note: iso.code:IR
en: Iran
bg: Иран

note: iso.code:IQ
en: Iraq
bg: Ирак

note: iso.code:IE
en: Ireland
bg: Ирландия

note: iso.code:IM
en: Isle of Man
bg: Остров Ман

note: iso.code:IL
en: Israel
bg: Израел

note: iso.code:IT
en: Italy
bg: Италия

note: iso.code:JM
en: Jamaica
bg: Ямайка

note: iso.code:JP
en: Japan
bg: Япония

note: iso.code:JE
en: Jersey
bg: Джърси

note: iso.code:JO
en: Jordan
bg: Йордания

note: iso.code:KZ
en: Kazakhstan
bg: Казахстан

note: iso.code:KE
en: Kenya
bg: Кения

note: iso.code:KI
en: Kiribati
bg: Кирибати

note: iso.code:XK
en: Kosovo
bg: Косово

note: iso.code:KW
en: Kuwait
bg: Кувейт

note: iso.code:KG
en: Kyrgyzstan
bg: Киргизстан

note: iso.code:LA
en: Laos
bg: Лаос

note: iso.code:LV
en: Latvia
bg: Латвия

note: iso.code:LB
en: Lebanon
bg: Ливан

note: iso.code:LS
en: Lesotho
bg: Лесото

note: iso.code:LR
en: Liberia
bg: Либерия

note: iso.code:LY
en: Libya
bg: Либия

note: iso.code:LI
en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

note: iso.code:LT
en: Lithuania
bg: Литва

note: iso.code:LU
en: Luxembourg
bg: Люксембург

note: iso.code:MO
en: Macao
bg: Макао

note: iso.code:MG
en: Madagascar
bg: Мадагаскар

note: iso.code:MW
en: Malawi
bg: Малави

note: iso.code:MY
en: Malaysia
bg: Малайзия

note: iso.code:MV
en: Maldives
bg: Малдивски острови

note: iso.code:ML
en: Mali
bg: Мали

note: iso.code:MT
en: Malta
bg: Малта

note: iso.code:MH
en: Marshall Islands
bg: Маршалови острови

note: iso.code:MQ
en: Martinique
bg: Мартиника

note: iso.code:MR
en: Mauritania
bg: Мавритания

note: iso.code:MU
en: Mauritius
bg: Мавриций

note: iso.code:YT
en: Mayotte
bg: Майот

note: iso.code:MX
en: Mexico
bg: Мексико

note: iso.code:MD
en: Moldova
bg: Молдова

note: iso.code:MC
en: Monaco
bg: Монако

note: iso.code:MN
en: Mongolia
bg: Монголия

note: iso.code:ME
en: Montenegro
bg: Черна гора

note: iso.code:MS
en: Montserrat
bg: Монсерат

note: iso.code:MA
en: Morocco
bg: Мароко

note: iso.code:MZ
en: Mozambique
bg: Мозамбик

note: iso.code:MM
en: Myanmar
bg: Мианмар

note: iso.code:NA
en: Namibia
bg: Намибия

note: iso.code:NR
en: Nauru
bg: Науру

note: iso.code:NP
en: Nepal
bg: Непал

note: iso.code:NL
en: Netherlands
bg: Холандия

note: iso.code:AN
en: Netherlands Antilles
bg: Холандски Антили

note: iso.code:NC
en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

note: iso.code:NZ
en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

note: iso.code:NI
en: Nicaragua
bg: Никарагуа

note: iso.code:NE
en: Niger
bg: Нигер

note: iso.code:NG
en: Nigeria
bg: Нигерия

note: iso.code:NU
en: Niue
bg: Ниуе

note: iso.code:NF
en: Norfolk Island
bg: Остров Норфолк

note: iso.code:KP
en: North Korea
bg: Северна Корея

note: iso.code:MP
en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Мариански острови

note: iso.code:NO
en: Norway
bg: Норвегия

note: iso.code:OM
en: Oman
bg: Оман

note: iso.code:PK
en: Pakistan
bg: Пакистан

note: iso.code:PW
en: Palau
bg: Палау

note: iso.code:PS
en: Palestine
bg: Палестина

note: iso.code:PA
en: Panama
bg: Панама

note: iso.code:PG
en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

note: iso.code:PY
en: Paraguay
bg: Парагвай

note: iso.code:PE
en: Peru
bg: Перу

note: iso.code:PH
en: Philippines
bg: Филипини

note: iso.code:PN
en: Pitcairn
bg: Острови Питкерн

note: iso.code:PL
en: Poland
bg: Полша

note: iso.code:PT
en: Portugal
bg: Португалия

note: iso.code:PR
en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

note: iso.code:QA
en: Qatar
bg: Катар

note: iso.code:RO
en: Romania
bg: Румъния

note: iso.code:RU
en: Russia
bg: Русия

note: iso.code:RW
en: Rwanda
bg: Руанда

note: iso.code:RE
en: Réunion
bg: Реюнион

note: iso.code:BL
en: Saint Barthélemy
bg: Свети Бартелеми

note: iso.code:SH
en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
bg: Света Елена, Възнесение Господне и Тристан да Куня

note: iso.code:KN
en: Saint Kitts and Nevis
bg: Сейнт Китс и Невис

note: iso.code:LC
en: Saint Lucia
bg: Сейнт Лусия

note: iso.code:MF
en: Saint Martin (French part)
bg: Свети Мартин (френска част)

note: iso.code:PM
en: Saint Pierre and Miquelon
bg: Св. Пиер и Микелон

note: iso.code:VC
en: Saint Vincent and The Grenadines
bg: Сейнт Винсент и Гренадини

note: iso.code:WS
en: Samoa
bg: Самоа

note: iso.code:SM
en: San Marino
bg: Сан Марино

note: iso.code:ST
en: Sao Tome and Principe
bg: Сао Томе и Принсипи

note: iso.code:SA
en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

note: iso.code:SN
en: Senegal
bg: Сенегал

note: iso.code:RS
en: Serbia
bg: Сърбия

note: iso.code:CS
en: Serbia and Montenegro
bg: Сърбия и Черна гора

note: iso.code:SC
en: Seychelles
bg: Сейшели

note: iso.code:SL
en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

note: iso.code:SG
en: Singapore
bg: Сингапур

note: iso.code:SX
en: Sint Maarten (Dutch part)
bg: Синт Маартен (холандска част)

note: iso.code:SK
en: Slovakia
bg: Словакия

note: iso.code:SI
en: Slovenia
bg: Словения

note: iso.code:SB
en: Solomon Islands
bg: Соломонови острови

note: iso.code:SO
en: Somalia
bg: Сомалия

note: iso.code:ZA
en: South Africa
bg: Република Южна Африка

note: iso.code:GS
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
bg: Южна Джорджия и Южните сандвичеви острови

note: iso.code:KR
en: South Korea
bg: Южна Корея

note: iso.code:SS
en: South Sudan
bg: Южна Судан

note: iso.code:SU
en: Soviet Union
bg: Съветски съюз

note: iso.code:ES
en: Spain
bg: Испания

note: iso.code:LK
en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

note: iso.code:SD
en: Sudan
bg: Судан

note: iso.code:SR
en: Suriname
bg: Суринам

note: iso.code:SJ
en: Svalbard and Jan Mayen
bg: Свалбард и Ян Майен

note: iso.code:SE
en: Sweden
bg: Швеция

note: iso.code:CH
en: Switzerland
bg: Швейцария

note: iso.code:SY
en: Syria
bg: Сирия

note: iso.code:TW
en: Taiwan
bg: Тайван

note: iso.code:TJ
en: Tajikistan
bg: Таджикистан

note: iso.code:TZ
en: Tanzania
bg: Танзания

note: iso.code:TH
en: Thailand
bg: Тайланд

note: iso.code:TL
en: Timor-Leste
bg: Тимор-Лешти

note: iso.code:TG
en: Togo
bg: Того

note: iso.code:TK
en: Tokelau
bg: Токелау

note: iso.code:TO
en: Tonga
bg: Тонга

note: iso.code:TT
en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

note: iso.code:TN
en: Tunisia
bg: Тунис

note: iso.code:TM
en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

note: iso.code:TC
en: Turks and Caicos Islands
bg: Търкс и Кайкос острови

note: iso.code:TV
en: Tuvalu
bg: Тувалу

note: iso.code:VI
en: U.S. Virgin Islands
bg: Американски Вирджински острови

note: iso.code:UG
en: Uganda
bg: Уганда

note: iso.code:UA
en: Ukraine
bg: Украйна

note: iso.code:AE
en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски Емирства

note: iso.code:GB
en: United Kingdom
bg: Великобритания

note: iso.code:US
en: United States
bg: Съединени Амеркански Щати

note: iso.code:UM
en: United States Minor Outlying Islands
bg: Малки далечни острови на САЩ

note: iso.code:UY
en: Uruguay
bg: Уругвай

note: iso.code:UZ
en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

note: iso.code:VU
en: Vanuatu
bg: Вануату

note: iso.code:VA
en: Vatican City
bg: Ватикана

note: iso.code:VE
en: Venezuela
bg: Венецуела

note: iso.code:VN
en: Vietnam
bg: Виетнам

note: iso.code:WF
en: Wallis and Futuna
bg: Уолис и Футуна

note: iso.code:EH
en: Western Sahara
bg: Западна Сахара

note: iso.code:YE
en: Yemen
bg: Йемен

note: iso.code:YU
en: Yugoslavia
bg: Югославия

note: iso.code:ZM
en: Zambia
bg: Замбия

note: iso.code:ZW
en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

note: iso.code:XW
en: [Worldwide]
bg: [В световен мащаб]

note: iso.code:AX
en: Åland Islands
bg: Оландските острови
