MusicBrainz - en to gl translation catalogue (30 entries)

note: iso.code:AF
en: Afghanistan
gl: Afganistán

note: iso.code:DZ
en: Algeria
gl: Alxeria

note: iso.code:AS
en: American Samoa
gl: Samoa Americana

note: iso.code:AI
en: Anguilla
gl: Anguila

note: iso.code:AQ
en: Antarctica
gl: Antártida

note: iso.code:AG
en: Antigua and Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

note: iso.code:AR
en: Argentina
gl: Arxentina

note: iso.code:AZ
en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

note: iso.code:BH
en: Bahrain
gl: Barein

note: iso.code:BY
en: Belarus
gl: Bielorrusia

note: iso.code:BE
en: Belgium
gl: Bélxica

note: iso.code:BZ
en: Belize
gl: Belice

note: iso.code:BM
en: Bermuda
gl: Bermudas

note: iso.code:BT
en: Bhutan
gl: Bután

note: iso.code:BA
en: Bosnia and Herzegovina
gl: Bosnia e Herzegovina

note: iso.code:BR
en: Brazil
gl: Brasil

note: iso.code:IO
en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorio Británico do Océano Índico

note: iso.code:VG
en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes (Británicas)

note: iso.code:BF
en: Burkina Faso
gl: Burquina Faso

note: iso.code:KH
en: Cambodia
gl: Camboxa

note: iso.code:CM
en: Cameroon
gl: Camerún

note: iso.code:CA
en: Canada
gl: Canadá

note: iso.code:CV
en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

note: iso.code:KY
en: Cayman Islands
gl: Illas Caimán

note: iso.code:CF
en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

note: iso.code:CX
en: Christmas Island
gl: Illa de Nadal

note: iso.code:CC
en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

note: iso.code:KM
en: Comoros
gl: Comores

note: iso.code:CK
en: Cook Islands
gl: Illas Cook

note: iso.code:HR
en: Croatia
gl: Croacia
