MusicBrainz - en to hi translation catalogue (31 entries)

note: iso.code:AF
en: Afghanistan
hi: अफगानिस्तान

note: iso.code:AL
en: Albania
hi: अल्बानिया

note: iso.code:AD
en: Andorra
hi: अंडोरा

note: iso.code:AI
en: Anguilla
hi: अंग्विला

note: iso.code:AQ
en: Antarctica
hi: अंटार्क‌टिका

note: iso.code:AG
en: Antigua and Barbuda
hi: अंटिग्वा और बारबूडा

note: iso.code:AR
en: Argentina
hi: आर्जेंटीना

note: iso.code:AM
en: Armenia
hi: आर्मीनिया

note: iso.code:AU
en: Australia
hi: ऑस्ट्रेलिया

note: iso.code:AT
en: Austria
hi: ऑस्ट्रिया

note: iso.code:AZ
en: Azerbaijan
hi: आज़र‌बायजान‌

note: iso.code:BH
en: Bahrain
hi: बाहरेन

note: iso.code:BD
en: Bangladesh
hi: बांग्लादेश

note: iso.code:BE
en: Belgium
hi: बेल्जिय‌म‌

note: iso.code:BZ
en: Belize
hi: बेलीज़

note: iso.code:BJ
en: Benin
hi: बेनिन‌

note: iso.code:BM
en: Bermuda
hi: बरमूडा

note: iso.code:BT
en: Bhutan
hi: भूटान

note: iso.code:BO
en: Bolivia
hi: बोलिविया

note: iso.code:BW
en: Botswana
hi: बोत्स्वाना

note: iso.code:BR
en: Brazil
hi: ब्राज़ील

note: iso.code:BG
en: Bulgaria
hi: बल्गारिया

note: iso.code:CN
en: China
hi: चीन

note: iso.code:EG
en: Egypt
hi: मिस्र

note: iso.code:GR
en: Greece
hi: यूनान

note: iso.code:IN
en: India
hi: भारत

note: iso.code:IR
en: Iran
hi: ईरान

note: iso.code:IQ
en: Iraq
hi: इराक

note: iso.code:SA
en: Saudi Arabia
hi: स‌ऊदी अर‌ब‌

note: iso.code:SG
en: Singapore
hi: सिंगापुर‌

note: iso.code:LK
en: Sri Lanka
hi: श्रीलंका
