MusicBrainz - en to ca translation catalogue (229 entries)

en: Unmatched Files
ca: Fitxers sense coincidències

en: [loading album information]
ca: [carregant informació de l'àlbum]

en: [could not load album %s]
ca: [no s'ha pogut carregar l'àlbum %s]

en: Error loading collections: %(error)s
ca: Error al carregar les col·leccions: %(error)s

en: Merge
ca: Fusiona

en: Remove
ca: Elimina

en: Info
ca: Informació

en: Automatically scan all new files
ca: Escanejar automàticament tots els nous fitxers

en: Ignore MBIDs when loading new files
ca: Ignorar MBIDs quan es carreguin nous fitxers

en: Metadata
ca: Metadades

en: Use standardized artist names
ca: Utilitza noms d'artista estandarditzats

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
ca: Converteix a ASCII els caràcters de puntuació Unicode

en: Use folksonomy tags as genre
ca: Utilitza etiquetes de folcsonomia com a gènere

en: Submit ratings to MusicBrainz
ca: Envia qualificacions a MusicBrainz

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Preserve timestamps of tagged files
ca: No modificar la data dels fitxers etiquetats

en: Clear existing tags
ca: Elimina etiquetes existents

en: Remove ID3 tags from FLAC files
ca: Elimina etiquetes ID3 dels fitxers FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
ca: Elimina etiquetes APEv2 dels fitxers MP3

en: ID3v2 text encoding
ca: Codificació del texte ID3v2

en: Remove APEv2 tags from AAC files
ca: Elimina etiquetes APEv2 dels fitxers AAC

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
ca: Elimina etiquetes APEv2 dels fitxers AC3

en: Cover Art
ca: Caràtules

en: Embed cover images into tags
ca: Insereix caràtules dins les etiquetes

en: Save cover images as separate files
ca: Desa les caràtules com fitxers separats

en: Delete empty directories
ca: Esborra els directoris buits

en: Replace non-ASCII characters
ca: Substitueix els caràcters no ASCII

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Show text labels under icons
ca: Mostra etiquetes de texte a sota les icones

en: Allow selection of multiple directories
ca: Permet la selecció múltiple de directoris

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
ca: Mostra una confirmació si hi han canvis pendents de desar

en: Advanced
ca: Avançat

en: Tracks
ca: Pistes

en: Year
ca: Any

en: Country
ca: País

en: Label
ca: Etiqueta

en: CD Lookup Error
ca: Error al cercar el CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
ca: Error llegint el CD:
    
    %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Date
ca: Data

en: Labels
ca: Segells

en: Catalog #s
ca: Catàleg #s

en: Barcode
ca: Codi de barres

en: Refresh List
ca: Refresca la llista

en: &Move tagged files here
ca: &Mou els fitxers etiquetats aquí

en: Show &hidden files
ca: Mostra fitxers &ocults

en: Filename:
ca: Nom de fitxer:

en: Size:
ca: Mida:

en: Length:
ca: Durada:

en: Sample rate:
ca: Freqüència de mostreig:

en: Bits per sample:
ca: Bits per mostra:

en: Channels:
ca: Canals:

en: Album:
ca: Àlbum:

en: Artist:
ca: Artista:

en: &Info
ca: &Informació

en: Files
ca: Fitxers

en: Albums
ca: Àlbums

en: Pending files
ca: Fitxers pendents

en: Pending requests
ca: Peticions pendents

en: Title
ca: Títol

en: Length
ca: Durada

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Composer
ca: Compositor

en: Media
ca: Mitjà

en: Genre
ca: Gènere

en: &Expand all
ca: &Expandeix-ho tot

en: &Collapse all
ca: &Redueix-ho tot

en: &Other versions
ca: &Altres versions

en: Loading…
ca: Carregant…

en: Clusters
ca: Clústers

en: Log
ca: Registre

en: Unsaved Changes
ca: Canvis pendents de desar

en: Are you sure you want to quit Picard?
ca: Segur que voleu sortir de Picard?

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
ca[0]: Hi ha %d fitxer sense desar. Si tanqueu Picard es perdran els canvis no desats.
ca[1]: Hi han %d fitxers sense desar. Si tanqueu Picard es perdran els canvis no desats.

en: &Quit Picard
ca: &Sortir de Picard

en: Ready
ca: Llest

en: Listening on port %(port)d
ca: Escoltant el port %(port)d

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
ca: Necessiteu configurar la vostra clau API de l'AcoustID abans de poder enviar empremtes.

en: &Options…
ca: &Opcions…

en: &Cut
ca: &Talla

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: &Help…
ca: &Ajuda…

en: &About…
ca: &Quant a…

en: &Donate…
ca: &Donacions…

en: &Report a Bug…
ca: &Informar d'un error…

en: &Support Forum…
ca: &Fòrum d'ajuda…

en: &Add Files…
ca: &Afegeix fitxers…

en: Add files to the tagger
ca: Afegir fitxers a l'etiquetador

en: Add Fold&er…
ca: A&fegeix carpeta…

en: Add a folder to the tagger
ca: Afegir carpeta a l'etiquetador

en: &Save
ca: &Desar

en: Save selected files
ca: Desar fitxers seleccionats

en: S&ubmit AcoustIDs
ca: &Enviar AcoustIDs

en: E&xit
ca: S&ortir

en: &Remove
ca: &Elimina

en: Remove selected files/albums
ca: Elimina els fitxers/àlbums seleccionats

en: Lookup in &Browser
ca: Cerca a &navegador

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
ca: Cercar l'element seleccionat al lloc web de MusicBrainz

en: File &Browser
ca: &Explorador d'arxius

en: &Cover Art
ca: &Caràtules

en: Search
ca: Cerca

en: Lookup &CD…
ca: &Cerca CD…

en: &Scan
ca: &Escanejar

en: Cl&uster
ca: Cl&úster

en: &Lookup
ca: &Cerca

en: &Info…
ca: &Informació…

en: &Refresh
ca: &Actualitza

en: &Rename Files
ca: &Reanomena fitxers

en: &Move Files
ca: &Mou fitxers

en: Save &Tags
ca: Desa &etiquetes

en: Tags From &File Names…
ca: Etiquetar des dels &noms de fitxer

en: &File
ca: &Fitxer

en: &Edit
ca: &Editar

en: &View
ca: &Veure

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Help
ca: &Ajuda

en: Track
ca: Pista

en: All supported formats
ca: Tots els formats suportats

en: Configuration Required
ca: Configuració necessària

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
ca: El sistema d'empremtes d'àudio no està configurat. Voleu fer-ho ara?

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Original Value
ca: Valor original

en: New Value
ca: Nou valor

en: Add New Tag…
ca: Afegir nova etiqueta…

en: Show Changes First
ca: Mostra primers els canvis

en: Edit…
ca: Edita…

en: Use Original Value | Use Original Values
ca[0]: Utilitza el valor original
ca[1]: Utilitza els valors originals

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
ca: El servidor %s necessita autenticació. Si us plau, introduïu el vostre nom d'usuari i contrasenya.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
ca: El proxy %s necessita autenticació. Si us plau, introduïu el vostre nom d'usuari i contrasenya.

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: CD Lookup
ca: Recerca de CD

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Edit Tag
ca: Edita etiqueta

en: Edit value
ca: Edita valor

en: Add value
ca: Afegeix valor

en: Remove value
ca: Esborra valor

en: Options
ca: Opcions

en: CD-ROM device to use for lookups:
ca: Unitat de CD-ROM per les recerques:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
ca: Unitat de CD-ROM per defecte en les recerques:

en: Overwrite the file if it already exists
ca: Sobreescriu el fitxer si ja existeix

en: Audio Fingerprinting
ca: Recerca d'empremtes d'àudio

en: Use AcoustID
ca: Utilitza AcoustID

en: AcoustID Settings
ca: Configuració AcoustID

en: Fingerprint calculator:
ca: Calculadora d'empremtes:

en: Browse…
ca: Navega…

en: Download…
ca: Descarrega…

en: API key:
ca: Clau API:

en: Get API key…
ca: Obté una clau API…

en: MusicBrainz Server
ca: Servidor MusicBrainz

en: Server address:
ca: Adreça del servidor:

en: User interface language:
ca: Llengua de l'interfície d'usuari:

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Use advanced query syntax
ca: Utilitza la sintaxi avançada en les consules

en: Thresholds
ca: Llindars

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
ca: Mínima semblança per fer coincidir fitxers amb pistes:

en: Minimal similarity for file lookups:
ca: Mínima semblança per recerques de fitxers:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
ca: Mínima similitud per les recerques de clúster:

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Various artists:
ca: Diversos artistes:

en: Default
ca: Valor per defecte

en: Web Proxy
ca: Proxy web

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Name
ca: Nom

en: Version
ca: Versió

en: Install plugin…
ca: Instal·lar plugin…

en: Details
ca: Detalls

en: E-mail:
ca: Correu electrònic:

en: Rename files when saving
ca: Reanomena els fitxers al desar-los

en: Write tags to files
ca: Escriu etiquetes als fitxers

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
ca: Evita que aquestes etiquetes siguin esborrades o reemplaçades amb la informació de MusicBrainz:

en: ID3v2 Version
ca: Versió d'ID3v2

en: Also include ID3v1 tags in the files
ca: Inclou també etiquetes ID3v1 als fitxers

en: Authentication required
ca: Autentificació necessària

en: Convert File Names to Tags
ca: Converteix noms de fitxer a etiquetes

en: Replace underscores with spaces
ca: Reemplaça guions baixos per espais

en: Fingerprinting
ca: Cercant empremtes

en: System default
ca: Paràmetres per defecte del sistema

en: Add Folder
ca: Afegeix carpeta

en: Add Files
ca: Afegeix fitxers

en: Lookup
ca: Cerca

en: Scan
ca: Escanejar

en: Lookup in Browser
ca: Cerca a navegador

en: Save
ca: Desar

en: Submit AcoustIDs
ca: Enviar AcoustIDs

en: Lookup CD…
ca: Cerca CD…

en: Value
ca: Valor

en: Network
ca: Xarxa

en: License
ca: Llicència

en: Reset all
ca: Reinicialitza tot

en: Language
ca: Idioma

en: AcoustID Fingerprint
ca: Empremta AcoustID

en: Arranger
ca: Arranjador

en: Artists
ca: Artistes

en: Artist Sort Order
ca: Ordre de

en: Catalog Number
ca: Nº de catàleg

en: Comment
ca: Comentari

en: Compilation (iTunes)
ca: Recopilació (iTunes)

en: Conductor
ca: Director

en: Disc Id
ca: ID de disc

en: Disc Number
ca: Nº de disc

en: Encoded By
ca: Codificat per

en: Engineer
ca: Enginyer

en: Record Label
ca: Segell discogràfic

en: Lyricist
ca: Lletrista

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Mixer
ca: Mesclador

en: Mood
ca: Estat d'ànim

en: MusicBrainz Artist Id
ca: ID MusicBrainz d'artista

en: MusicBrainz Disc Id
ca: ID MusicBrainz de disc

en: MusicBrainz Recording Id
ca: ID MusicBrainz d'enregistrament

en: MusicBrainz Work Id
ca: ID MusicBrainz de treball

en: MusicIP Fingerprint
ca: Empremta MusicIP

en: MusicIP PUID
ca: PUID MusicIP

en: Performer
ca: Intèrpret

en: Producer
ca: Productor

en: Remixer
ca: Remesclador

en: Script
ca: Escriptura

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Total Discs
ca: Total de discs

en: Total Tracks
ca: Total de pistes

en: Track Number
ca: Nº de pista

en: Artist Website
ca: Lloc web de l'artista

en: Writer
ca: Escriptor

en: Web Browser Error
ca: Error de navegador

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
ca: Error intentant executar el navegador web:
    
    %s
