MusicBrainz - en to el translation catalogue (349 entries)

en: Unmatched Files
el: Τα αρχεία δεν ταιριάζουν

en: Album %(id)s loaded: %(artist)s - %(album)s
el: Δίσκος %(id)s φορτώθηκε: %(artist)s - %(album)s

en: Loading album %(id)s …
el: Φόρτωση δίσκου %(id)s …

en: [loading album information]
el: [φόρτωση πληροφοριών άλμπουμ]

en: [could not load album %s]
el: [αδύνατη η φόρτωση του άλμπουμ %s]

en: Cluster %(album)s identified!
el: Ομάδα %(album)s αναγνωρίστηκε!

en: No matching releases for cluster %(album)s
el: Δε βρέθηκε κυκλοφορία που να αντιστοιχεί στην ομάδα %(album)s

en: Looking up the metadata for cluster %(album)s…
el: Αναζήτηση μεταδεδομένων για την ομάδα %(album)s…

en: Added %(count)i release to collection "%(name)s" | Added %(count)i releases to collection "%(name)s"
el[0]: Προστέθηκε %(count)i κυκλοφορία στη συλλογή «%(name)s»
el[1]: Προστέθηκαν %(count)i κυκλοφορίες στη συλλογή «%(name)s»

en: Removed %(count)i release from collection "%(name)s" | Removed %(count)i releases from collection "%(name)s"
el[0]: Αφαιρέθηκε %(count)i κυκλοφορία από τη συλλογή «%(name)s»
el[1]: Αφαιρέθηκαν %(count)i κυκλοφορίες από τη συλλογή «%(name)s»

en: Error loading collections: %(error)s
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση των συλλογών: %(error)s

en: Various Artists file naming scheme removal
el: Αφαίρεση συστήματος ονομασίας αρχείων για δίσκους με Διάφορους Καλλιτέχνες

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    Your file naming scheme has automatically been merged with that of single artist albums.
el: Το ξεχωριστό σύστημα ονομασίας αρχείων για δίσκους με διάφορους καλλιτέχνες έχει αφαιρεθεί από αυτή την έκδοση του Picard.
    Το σύστημα ονομασίας αρχείων σας έχει συγχωνευτεί με αυτό των δίσκων με έναν καλλιτέχνη.

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    You currently do not use this option, but have a separate file naming scheme defined.
    Do you want to remove it or merge it with your file naming scheme for single artist albums?
el: Το ξεχωριστό σύστημα ονομασίας αρχείων για δίσκους με διάφορους καλλιτέχνες έχει αφαιρεθεί από αυτή την έκδοση του Picard.
    Αυτή τη στιγμή δε χρησιμοποιείτε αυτή την επιλογή, αλλά έχετε ορισμένο ένα ξεχωριστό σύστημα ονομασίας αρχείων.
    Θέλετε να το αφαιρέσετε ή να το συγχωνεύσετε με το σύστημα ονομασίας αρχείων για δίσκους με έναν καλλιτέχνη;

en: Merge
el: Συγχώνευση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: No matching tracks above the threshold for file '%(filename)s'
el: Δε βρέθηκαν κομμάτια που να ξεπερνούν τον κατώφλι ομοιότητας για το αρχείο '%(filename)s' .

en: File '%(filename)s' identified!
el: Το αρχείο '%(filename)s' αναγνωρίστηκε!

en: No matching tracks for file '%(filename)s'
el: Δεν υπάρχει κομμάτι που να ταιριάζει με το αρχείο '%(filename)s'

en: Looking up the metadata for file %(filename)s …
el: Αναζήτηση των μεταδεδομένων για το αρχείο %(filename)s …

en: Error
el: Σφάλμα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: General
el: Γενικά

en: Automatically scan all new files
el: Αυτόματη σάρωση όλων των νέων αρχείων

en: Ignore MBIDs when loading new files
el: Παράβλεψη MBID κατά τη φόρτωση νέων αρχείων

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Use standardized artist names
el: Χρήση προτυποποιημένων ονομάτων καλλιτεχνών

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
el: Μετατροπή σημείων στίξης Unicode σε ASCII

en: Use release relationships
el: Χρήση σχέσεων κυκλοφοριών

en: Preferred release types
el: Προτιμώμενοι τύποι κυκλοφορίας

en: Preferred release countries
el: Προτιμώμενες χώρες κυκλοφορίας

en: Use folksonomy tags as genre
el: Χρήση συνεργατικών ετικετών για είδος

en: Enable track ratings
el: Ενεργοποίηση βαθμολογιών κομματιού

en: Submit ratings to MusicBrainz
el: Υποβολή βαθμολογιών στο MusicBrainz

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Preserve timestamps of tagged files
el: Διατήρηση χρονοσημάνσεων των ετικετοπιημένων αρχείων

en: Clear existing tags
el: Εκκαθάριση υπαρχόντων ετικετών

en: Remove ID3 tags from FLAC files
el: Αφαίρεση ετικετών ID3 από αρχεία FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
el: Αφαίρεση ετικετών APEv2 από αρχεία MP3

en: ID3v2 text encoding
el: Κωδικοποίηση κειμένου ID3v2

en: Remove APEv2 tags from AAC files
el: Αφαίρεση ετικετών APEv2 από αρχεία AAC

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
el: Αφαίρεση ετικετών APEv2 από αρχεία AC3

en: Cover Art
el: Εξώφυλλο

en: Embed cover images into tags
el: Ενσωμάτωση εξωφύλλου στις ετικέτες

en: Save cover images as separate files
el: Αποθήκευση εξωφύλλων ως ξεχωριστά αρχεία

en: File Naming
el: Ονομασία αρχείων

en: Delete empty directories
el: Διαγραφή κενών καταλόγων

en: Replace non-ASCII characters
el: Αντικατάσταση των μη-ASCII χαρακτήρων

en: Windows compatibility
el: Συμβατότητα με Windows

en: User Interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Show text labels under icons
el: Εμφάνιση κειμένου κάτω από τα εικονίδια

en: Allow selection of multiple directories
el: Να επιτρέπεται η επιλογή πολλαπλών καταλόγων

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
el: Εμφάνιση διαλόγου επιβεβαίωσης εξόδου για τις μη αποθηκευμένες αλλαγές

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Ignore hidden files
el: Αγνόηση &κρυφών αρχείων

en: Tracks
el: Κομμάτια

en: Year
el: Έτος

en: Country
el: Χώρα

en: Format
el: Μορφή

en: Label
el: Δισκογραφική εταιρεία

en: Cat No
el: Αρ. Καταλόγου

en: [no barcode]
el: [κανένα barcode]

en: [no release info]
el: [καμία πληροφορία κυκλοφορίας]

en: MusicBrainz Account
el: Λογαριασμός MusicBrainz

en: Authorization code:
el: Κωδικός εξουσιοδότησης:

en: Removing album %(id)s: %(artist)s - %(album)s
el: Αφαίρεση δίσκου %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: CD Lookup Error
el: Σφάλμα αναζήτησης CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του CD:
    
    %s

en: AcoustID lookup network error for '%(filename)s'!
el: Σφάλμα δικτύου για την αναζήτηση AcoustID για '%(filename)s'!

en: AcoustID lookup failed for '%(filename)s'!
el: Η αναζήτηση AcoustID απέτυχε για '%(filename)s'!

en: AcoustID lookup returned no result for file '%(filename)s'
el: Η αναζήτηση AcoustID δεν επέστρεψε αποτελέσματα για το αρχείο '%(filename)s'

en: Looking up the fingerprint for file '%(filename)s' …
el: Αναζήτηση αποτυπώματος για το αρχείο '%(filename)s' …

en: Submitting AcoustIDs …
el: Υποβολή AcoustID…

en: Cover art of type '%(type)s' downloaded for %(albumid)s from %(host)s
el: Κατέβηκε εξωφύλλου του τύπου '%(type)s' για %(albumid)s από %(host)s …

en: Downloading cover art of type '%(type)s' for %(albumid)s from %(host)s …
el: Κατέβασμα εξωφύλλου του τύπου '%(type)s' για %(albumid)s από %(host)s …

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: <br/>Translated to LANG by %s
el: <br/>Μεταφράστηκε στα Ελληνικά από %s

en: Cover art types
el: Τύποι εξώφυλλων

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Labels
el: Δισκογραφικές εταιρείες

en: Catalog #s
el: Αριθμοί καταλόγου

en: Disambiguation
el: Αποσαφήνιση

en: Refresh List
el: Ανανέωση λίστας

en: %(name)s (%(count)i release) | %(name)s (%(count)i releases)
el[0]: %(name)s (%(count)i κυκλοφορία)
el[1]: %(name)s (%(count)i κυκλοφορίες)

en: View release on MusicBrainz
el: Προβολή κυκλοφορίας στο MusicBrainz

en: &Move tagged files here
el: &Μετακίνηση ετικετοποιημένων αρχείων εδώ

en: Show &hidden files
el: Εμφάνιση &κρυφών αρχείων

en: &Set as starting directory
el: &Χρήση ως αρχικό φάκελο

en: Double-click to open in external viewer
    Temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
el: Άνοιγμα σε εξωτερικό πρόγραμμα προβολής με διπλό κλικ
    Προσωρινό αρχείο: %(tempfile)s
    Πηγή: %(sourcefile)s

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Format:
el: Μορφή:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Length:
el: Διάρκεια:

en: Bitrate:
el: Ρυθμός bit:

en: Sample rate:
el: Ρυθμός δειγματοληψίας:

en: Bits per sample:
el: bits ανά δείγμα:

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Album:
el: Άλμπουμ:

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Tracklist:
el: Λίστα κομματιών:

en: Album Info
el: Πληροφορίες δίσκου

en: &Info
el: &Πληροφορίες

en: Cluster Info
el: Πληροφορίες Ομάδας

en: Files
el: Αρχεία

en: Albums
el: Άλμπουμς

en: Pending files
el: Εκκρεμής αρχεία

en: Pending requests
el: Εκκρεμής αιτήματα

en: Title
el: Τίτλος

en: Length
el: Διάρκεια

en: Album Artist
el: Καλλιτέχνης Άλμπουμ

en: Composer
el: Συνθέτης

en: Disc Subtitle
el: Υπότιτλος δίσκου

en: Media
el: Μέσα

en: Genre
el: Είδος

en: Original Release Date
el: Πρώτη ημερομηνία κυκλοφορίας

en: &Expand all
el: &Ανάπτυξη όλων

en: &Collapse all
el: &Σύμπτυξη όλων

en: &Other versions
el: &Άλλες εκδόσεις

en: Loading…
el: Φόρτωση…

en: Collections
el: Συλλογές

en: P&lugins
el: Π&ρόσθετα

en: file view
el: προβολή αρχείου

en: Contains unmatched files and clusters
el: Περιέχει μη ταιριασμένα αρχεία και ομάδες

en: Clusters
el: Ομάδες

en: album view
el: προβολή δίσκου

en: Contains albums and matched files
el: Περιέχει άλμπουμ και ταιριασμένα αρχεία

en: Log
el: Αρχείο καταγραφής

en: Activity History
el: Ιστορικό δραστηριότητας

en: Unsaved Changes
el: Μη αποθηκευμένες αλλαγές

en: Are you sure you want to quit Picard?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να κλείσετε το Picard;

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
el[0]: Υπάρχει %d αρχείο που δεν έχει αποθηκευτεί. Αν κλείσετε το Picard θα χάσετε όλες τις μη αποθηκευμένες αλλαγές.
el[1]: Υπάρχουν %d αρχεία που δεν έχουν αποθηκευτεί. Αν κλείσετε το Picard θα χάσετε όλες τις μη αποθηκευμένες αλλαγές.

en: &Quit Picard
el: &Έξοδος από Picard

en: Ready
el: Έτοιμο

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε το κλειδί AcoustID API σας πριν να υποβάλετε αποτυπώματα.

en: &Options…
el: &Επιλογές…

en: &Cut
el: &Αποκοπή

en: &Paste
el: &Επικόλληση

en: &Help…
el: &Βοήθεια…

en: &About…
el: &Σχετικά…

en: &Donate…
el: &Δωρεά…

en: &Report a Bug…
el: &Αναφορά σφάλματος

en: &Support Forum…
el: &Φόρουμ υποστήριξης

en: &Add Files…
el: &Προσθήκη αρχείων…

en: Add files to the tagger
el: Πρόσθεσε αρχεία

en: Add Fold&er…
el: Προσ&θήκη καταλόγου…

en: Add a folder to the tagger
el: Προσθήκη φακέλου

en: &Save
el: &Αποθήκευση

en: Save selected files
el: Αποθήκευση επιλεγμένων αρχείων

en: Submit acoustic fingerprints
el: Υποβολή ακουστικών αποτυπωμάτων

en: E&xit
el: Έ&ξοδος

en: &Remove
el: &Αφαίρεση

en: Remove selected files/albums
el: Αφαίρεση επιλεγμένων αρχείων/αλμπουμ

en: Lookup in &Browser
el: Αναζήτηση στον &περιηγητή

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
el: Αναζήτηση του επιλεγμένου αντικειμένου στην ιστοσελίδα του MusicBrainz

en: File &Browser
el: Εξερεύνηση αρχείων

en: &Cover Art
el: &Εξώφυλλο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Lookup &CD…
el: Αναζήτηση &CD…

en: Lookup the details of the CD in your drive
el: Αναζήτηση των πληροφοριών του CD στον οδηγό σας

en: &Scan
el: &Σάρωση

en: Cl&uster
el: Ομ&άδες

en: &Lookup
el: &Αναζήτηση

en: Lookup selected items in MusicBrainz
el: Αναζήτηση των επιλεγμένων αντικειμένων στο MusicBrainz

en: &Info…
el: &Πληροφορίες…

en: &Refresh
el: &Ανανέωση

en: &Rename Files
el: &Μετονομασία αρχείων

en: &Move Files
el: &Μετακίνηση αρχείων

en: Save &Tags
el: Αποθήκευση &ετικετών

en: Tags From &File Names…
el: Ετικέτα από τα &ονόματα αρχείων…

en: &Open My Collections in Browser
el: &Άνοιγμα των συλλογών μου στο πρόγραμμα περιήγησης

en: View Activity &History
el: Προβολή &ιστορικού δραστηριότητας

en: Play the file in your default media player
el: Αναπαραγωγή του αρχείου στο προεπιλεγμένο σας πρόγραμμα αναπαραγωγής πολυμέσων

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &View
el: &Προβολή

en: &Options
el: &Επιλογές

en: &Tools
el: &Εργαλεία

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Track
el: Κομμάτι

en: All supported formats
el: Όλες οι υποστηριζόμενες μορφές

en: Adding multiple directories from '%(directory)s' …
el: Προσθήκη πολλαπλών καταλόγων από '%(directory)s' …

en: Adding directory: '%(directory)s' …
el: Προσθήκη φακέλου: '%(directory)s' …

en: Configuration Required
el: Απαιτείται ρύθμιση

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
el: Τα αποτυπώματα ήχου δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα. Θέλετε να τα ρυθμίσετε τώρα;

en: %(filename)s (error: %(error)s)
el: %(filename)s (σφάλμα: %(error)s)

en: %(filename)s (%(similarity)d%%) (error: %(error)s)
el: %(filename)s (%(similarity)d%%) (σφάλμα: %(error)s)

en: Authentication Required
el: Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας

en: Picard needs authorization to access your personal data on the MusicBrainz server. Would you like to log in now?
el: Το Picard χρειάζεται εξουσιοδότηση για να αποκτήσει πρόσβαση στα προσωπικά σας δεδομένα στους server του MusicBrainz. Θέλετε να κάνετε είσοδο τώρα;

en: (different across %d item) | (different across %d items)
el[0]: (διαφορετική μεταξύ %d αντικειμένου)
el[1]: (διαφορετική μεταξύ %d αντικειμένων)

en: (missing from %d item) | (missing from %d items)
el[0]: (λείπει από %d αντικείμενο)
el[1]: (λείπει από %d αντικείμενα)

en: metadata view
el: προβολή μεταδεδομένων

en: Displays original and new tags for the selected files
el: Προβάλλει πρωτότυπες και νέες ετικέτες για τα επιλεγμένα αρχεία

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Original Value
el: Αρχική τιμή

en: New Value
el: Νέα τιμή

en: Add New Tag…
el: Προσθήκη νέας ετικέτας

en: Show Changes First
el: Εμφάνιση αλλαγών πρώτα

en: Edit…
el: Επεξεργασία…

en: Use Original Value | Use Original Values
el[0]: Χρήση αρχική τιμής
el[1]: Χρήση αρχικών τιμών

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
el: Ο εξυπηρετητής %s απαιτεί να εισέλθετε στο σύστημα. Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
el: Ο διαμεσολαβητής %s απαιτεί να εισαχθειτε στο σύστημα. Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: The file naming format must not be empty.
el: Η μορφή ονομασία αρχείων δεν πρέπει να είναι κενή.

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: CD Lookup
el: Αναζήτηση CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
el: Οι ακόλουθες κυκλοφορίες στο MusicBrainz αντιστοιχούν στο CD:

en: &Cancel
el: &Άκυρο

en: Edit Tag
el: Επεξεργασία ετικέτας

en: Edit value
el: Επεξεργασία τιμής

en: Add value
el: Προσθήκη τιμής

en: Remove value
el: Αφαίρεση τιμής

en: Form
el: Φόρμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Advanced options
el: Προχωρημένες ρυθίσεις

en: CD-ROM device to use for lookups:
el: Συσκευή CD-ROM που θα χρησιμοποιηθεί για τις αναζητήσεις:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
el: Προκαθορισμένη συσκευή CD-ROM που χρησιμοποιείται για τις αναζητήσεις:

en: Use the following file name for images:
el: Χρήση του παρακάτω ονόματος αρχείου για εικόνες:

en: Overwrite the file if it already exists
el: Αντικατάσταση του αρχείου αν υπάρχει ήδη

en: Audio Fingerprinting
el: Αποτυπώματα ήχου

en: Do not use audio fingerprinting
el: Να μη χρησιμοποιούνται αποτυπώματα ήχου

en: Use AcoustID
el: Χρήση AcoustID

en: AcoustID Settings
el: Ρυθμίσεις AcoustID

en: Fingerprint calculator:
el: Υπολογιστής αποτυπώματος

en: Browse…
el: Περιήγηση…

en: Download…
el: Λήψη…

en: API key:
el: Κλειδί API:

en: Get API key…
el: Λήψη κλεδιού API…

en: MusicBrainz Server
el: Εξυπηρετητής MusicBrainz

en: Port:
el: Θύρα:

en: Server address:
el: Διεύθυνση εξυπηρετητή

en: Log in
el: Σύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: User interface language:
el: Γλώσσα διεπαφής χρήστη:

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Use advanced query syntax
el: Χρήση προχωρημένης σύνταξης ερωτήματος

en: Begin browsing in the following directory:
el: Έναρξη περιήγησης στον παρακάτων φάκελο:

en: Thresholds
el: Κατώφλια

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
el: Ελάχιστη ομοιότητα για τα αρχεία που ταιριάζουν με τα κομμάτια:

en: Minimal similarity for file lookups:
el: Ελάχιστη ομοιότητα για τις αναζητήσεις αρχείων:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
el: Ελάχιστη ομοιότητα για τις αναζητήσεις ομάδων:

en: Use track relationships
el: Χρήση σχέσεων κομματιών

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Various artists:
el: Διάφοροι καλλιτέχνες:

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Web Proxy
el: Διαμεσολαβητής

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Browser Integration
el: Ενσωμάτωση με πρόγραμμα περιήγησης

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Name
el: Όνομα

en: Version
el: Έκδοση

en: Install plugin…
el: Εγκατάσταση προσθέτου…

en: Open plugin folder
el: Άνοιγμα φακέλου πρόσθετων

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
el: Το Picard αποθηκεύει τις βαθμολογίες μαζί με τη διεύθυνση e-mail αναγνωρίζοντας το χρήστη που έκανε τη βαθμολόγηση. Με αυτόν τον τρόπο μπορούν να αποθηκευτούν στα αρχεία διαφορετικές βαθμολογίες από διαφορετικούς χρήστες. Παρακαλούμε καθορίστε τη διεύθυνση e-mail που επιθυμείτε να χρησιμοποιείσετε για τον αποθήκευση των βαθμολογιών σας.

en: Rename files when saving
el: Μετονομασία αρχείων κατά την αποθήκευση

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Write tags to files
el: Εγγραφή ετικετών στα αρχεία

en: Before Tagging
el: Πριν την ετικετοποίηση

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
el: Διατήρηση αυτών των ετικετών από καθαρισμό ή αντικατάσταση με δεδομένα από το MusicBrainz:

en: ID3v2 Version
el: Έκδοση ID3v2

en: Join multiple ID3v2.3 tags with:
el: Ένωση πολλαπλών ετικετών ID3 έκδοσης 2.3 με:

en: Also include ID3v1 tags in the files
el: Συμπερίληψη ετικετών ID3v1 στα αρχεία

en: Authentication required
el: Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας

en: Select types…
el: Επιλογή τύπων…

en: Only use images of the following size:
el: Χρήση εικόνων μόνο των παρακάτω διαστάσεων:

en: Download only approved images
el: Κατέβασμα μόνο εγκεκριμένων εικόνων

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Version:
el: Έκδοση:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Convert File Names to Tags
el: Μετατροπή ονομάτων αρχείων σε ετικέτες

en: Replace underscores with spaces
el: Αντικατάσταση κάτω παύλας με κενό

en: &Preview
el: &Προεπισκόπηση

en: &Ok
el: &ΟΚ

en: Regex Error
el: Σφάλμα στο Regex

en: None
el: Κανένα

en: Fingerprinting
el: Αποτυπώματα

en: Logged in as <b>%s</b>.
el: Συνδεδεμένος ως <b>%s</b>.

en: Genres
el: Είδη

en: System default
el: Προεπιλογή συστήματος

en: Language changed
el: Η γλώσσα άλλαξε

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
el: Αλλάξατε τη γλώσσα διεπαφής. Πρέπει να επανεκκινήσετε το Picard για να έχουν αποτέλεσμα οι αλλαγές.

en: Scan
el: Σάρωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Value
el: Τιμή

en: Matching
el: Ταιριάζουν

en: Network
el: Δίκτυο

en: License
el: Άδεια χρήσης

en: New
el: Νέο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Unknown script
el: Άγνωστη γραφή

en: Ratings
el: Βαθμολογίες

en: Preferred Releases
el: Προτιμώμενες κυκλοφορίες

en: Reset all
el: Επαναφορά όλων

en: The location to move files to must not be empty.
el: Ο προορισμός μετακίνησης αρχείων δεν πρέπει να είναι κενός

en: Language
el: Γλώσσα

en: Release
el: Κυκλοφορία

en: AcoustID Fingerprint
el: Αποτύπωμα AcoustID

en: Album Artist Sort Order
el: Ταξινόμηση καλλιτεχνών δίσκων

en: Album Sort Order
el: Ταξινόμηση άλμπουμ

en: Arranger
el: Ενορχηστρωτής

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Artist Sort Order
el: Ταξινόμηση καλλιτεχνών

en: Catalog Number
el: Αριθμός καταλόγου

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Compilation (iTunes)
el: Συλλογή (iTunes)

en: Composer Sort Order
el: Ταξινόμηση συνθετών

en: Conductor
el: Διευθυντής ορχήστρας

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Disc Number
el: Αριθμός δίσκου

en: Encoded By
el: Κωδικοποιήθηκε από

en: Encoder Settings
el: Ρυθμίσεις κωδικοποιητή

en: Engineer
el: Μηχανικός

en: Grouping
el: Ομαδοποίηση

en: Record Label
el: Δισκογραφική εταιρεία

en: Lyricist
el: Στιχουργός

en: Lyrics
el: Στίχοι

en: Mood
el: Διάθεση

en: MusicBrainz Release Artist Id
el: MusicBrainz Id καλλιτέχνη κυκλοφορίας

en: MusicBrainz Release Id
el: MusicBrainz Id κυκλοφορίας

en: MusicBrainz Artist Id
el: MusicBrainz Id καλλιτέχνη

en: MusicBrainz Disc Id
el: MusicBrainz Id δίσκου

en: MusicBrainz Recording Id
el: MusicBrainz Id ηχογράφησης

en: MusicBrainz Release Group Id
el: MusicBrainz Id ομάδας κυκλοφοριών

en: MusicBrainz Track Id
el: MusicBrainz Id κομματιού

en: MusicBrainz Work Id
el: MusicBrainz Id έργου

en: Original Year
el: Αρχική χρονιά

en: Performer
el: Εκτελεστής

en: Producer
el: Παραγωγός

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Release Country
el: Χώρα κυκλοφορίας

en: Release Status
el: Κατάσταση κυκλοφορίας

en: Release Type
el: Τύπος κυκλοφορίας

en: Script
el: Γραφή

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Title Sort Order
el: Ταξινόμηση τίτλων

en: Total Discs
el: Πλήθος δίσκων

en: Total Tracks
el: Αριθμός κομματιών

en: Track Number
el: Αριθμός κομματιού

en: Artist Website
el: Ιστοσελίδα καλλιτέχνη

en: Work
el: Έργο

en: Writer
el: Συγγραφέας

en: is not installed
el: δεν είναι εγκατεστημένο

en: Web Browser Error
el: Σφάλμα περιηγητή

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
el: Σφάλμα κατά την έναρξη του προγράμματος περιήγησης:
    
    %s
