MusicBrainz - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Unmatched Files
hi: मिल ना पाई फाइलें

en: [loading album information]
hi: [एल्बम जानकारी लोड हो रही है]

en: [could not load album %s]
hi: [एलबम नहीं किया जा सका %s]

en: Metadata
hi: मेटाडाटा

en: Use standardized artist names
hi: मानकीकृत कलाकार के नाम का प्रयोग करें

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
hi: यूनिकोड चिह्नों को ASCII में बदलें

en: Use release relationships
hi: रिहाई के संबंधों का उपयोग करें

en: Use folksonomy tags as genre
hi: शैली के रूप में फ़ॉल्क्सोनॉमी टैग का प्रयोग करें

en: Advanced
hi: उच्च

en: [no release info]
hi: कोई जानकारी नहीं

en: CD Lookup Error
hi: सीडी देखने में दिक्कत

en: Error while reading CD:
    
    %s
hi: सीडी पढ़ते समय दिक्कत 
    
    %s

en: Length
hi: कलाकार

en: &Expand all
hi: सब खोलें

en: &Collapse all
hi: सब बंद करें

en: &Refresh
hi: ताज़ा करे

en: Use track relationships
hi: ट्रैक संबंधों का उपयोग करें

en: Custom Fields
hi: कस्टम फ़ील्ड्स

en: Various artists:
hi: विब्भिन कलाकार
