MusicBrainz - en to hr translation catalogue (25 entries)

en: Unmatched Files
hr: Nesparene datoteke

en: Loading album %(id)s …
hr: Učitavanje albuma %(id)s…

en: [loading album information]
hr: [učitavanje informacija o albumu]

en: Merge
hr: Spoji

en: Remove
hr: Ukloni

en: Cover Art
hr: Umjetnost na omotu

en: Tracks
hr: Pjesme

en: Year
hr: Godina

en: Country
hr: Država

en: [no barcode]
hr: [nema barkôda]

en: Submitting AcoustIDs …
hr: Prenošenje AcoustID-a …

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Local Files
hr: Lokalne datoteke

en: Artist
hr: Umjetnik

en: Date
hr: Datum

en: Barcode
hr: Barkôd

en: Show more details…
hr: Prikaži više detalja…

en: Artist:
hr: Umjetnik:

en: Track
hr: zvučni zapis

en: Various artists:
hr: Različiti umjetnici:

en: Character
hr: Osobina

en: None
hr: Nijedan

en: Language
hr: Jezik

en: Artist Search Dialog
hr: Okvir za pretraživanje umjetnika

en: Release
hr: Izdanje
