MusicBrainz - en to mr translation catalogue (66 entries)

en: Remove
mr: काढून टाका

en: Info
mr: माहिती

en: General
mr: सामान्य

en: Metadata
mr: मेटाडेटा

en: Advanced
mr: प्रगत

en: Country
mr: देश

en: Unknown
mr: अज्ञात

en: Full size
mr: पूर्ण आकार

en: Artist
mr: कलाकार

en: Date
mr: दिनांक

en: Refresh List
mr: यादी ताजी करा

en: Mono
mr: मोनो

en: Stereo
mr: स्टिरीओ

en: Channels:
mr: वाहिन्या:

en: Album Info
mr: अल्बम माहिती

en: Title
mr: शीर्षक

en: Length
mr: लांबी

en: Composer
mr: संगीतकार

en: Disc Subtitle
mr: डिस्क उपशीर्षक

en: Media
mr: मीडीया

en: Genre
mr: जॉन्र

en: Loading…
mr: लोड होत आहे…

en: Log
mr: लॉग

en: Unsaved Changes
mr: जतन न केलेले बदल

en: Are you sure you want to quit Picard?
mr: आपली खात्री आहे आपण Picard च्या बाहेर पडू इच्छिता?

en: Ready
mr: तयार

en: Edit…
mr: संपादित करा…

en: File Name
mr: फाईलचे नाव

en: Edit Tag
mr: टॅग संपादित करा

en: Edit value
mr: मूल्य संपादित करा

en: Add value
mr: मूल्य समाविष्ट करा

en: Remove value
mr: मूल्य काढून टाका

en: Options
mr: पर्याय

en: Use AcoustID
mr: AcoustID वापरा

en: AcoustID Settings
mr: AcoustID सेटिंग्ज

en: Browse…
mr: ब्राउज करा…

en: Download…
mr: डाऊनलोड करा…

en: API key:
mr: एपीआय की:

en: Port:
mr: पोर्ट:

en: Server address:
mr: सर्वरचा पत्ता:

en: Miscellaneous
mr: विविध

en: Default
mr: डिफॉल्ट

en: Web Proxy
mr: वेब प्रॉक्सी

en: Username:
mr: युजरनेम:

en: Password:
mr: पासवर्ड:

en: Plugins
mr: प्लगिन्स

en: Name
mr: नाव

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Install plugin…
mr: प्लगिनची स्थापना करा…

en: Open plugin folder
mr: प्लगिन फोल्डर उघडा

en: Details
mr: तपशील

en: E-mail:
mr: ई-मेल:

en: Authentication required
mr: अधिप्रमाणन जरुरी

en: License
mr: परवाना

en: Language
mr: भाषा

en: Comment
mr: टिप्पणी

en: Copyright
mr: कॉपीराइट

en: Engineer
mr: अभियंता

en: Grouping
mr: वर्गीकरण

en: Lyricist
mr: गीतकार

en: Lyrics
mr: गीत

en: Producer
mr: निर्माता

en: Script
mr: लिपी

en: Subtitle
mr: उपशीर्षक

en: Writer
mr: लेखक

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
mr: वेब ब्राऊजर सुरु करताना त्रुटी:
    
    %s
