MusicBrainz - en to ms_MY translation catalogue (864 entries)

en: Unmatched Files
ms_MY: Fail Tanpa Padanan

en: Album %(id)s loaded: %(artist)s - %(album)s
ms_MY: Siap memuat album %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: Loading album %(id)s …
ms_MY: Album %(id)s sedang dimuat …

en: [loading album information]
ms_MY: [maklumat album sedang dimuat]

en: [could not load album %s]
ms_MY: [album %s tidak boleh dimuat]

en: Cluster %(album)s identified!
ms_MY: Kelompok %(album)s telah dikenal pasti!

en: No matching releases for cluster %(album)s
ms_MY: Tiada padanan bagi keluaran dalam kelompok %(album)s

en: Looking up the metadata for cluster %(album)s…
ms_MY: Data meta kelompok %(album)s sedang digelintar…

en: Unclustered Files
ms_MY: Fail-fail Tak Berkelompok

en: Added %(count)i release to collection "%(name)s" | Added %(count)i releases to collection "%(name)s"
ms_MY[0]: %(count)ikeluaran telah ditambah ke kumpulan "%(name)s"

en: Removed %(count)i release from collection "%(name)s" | Removed %(count)i releases from collection "%(name)s"
ms_MY[0]: %(count)i keluaran telah dalih keluar dari kumpulan "%(name)s"

en: Error while modifying collections: %(error)s
ms_MY: Ralat mengubah suai kumpulan: %(error)s

en: Error loading collections: %(error)s
ms_MY: Ralat memuat kumpulan: %(error)s

en: Various Artists file naming scheme removal
ms_MY: Pengalihkeluaran skema penamaan fail aneka artis

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    Your file naming scheme has automatically been merged with that of single artist albums.
ms_MY: Dalam versi Picard ini, skema penamaan fail bagi album beraneka artis yang berasingan telah dialih keluar.
    Skema penamaan fail anda telah dicantumkan dengan skema penamaan album artis tunggal.

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    You currently do not use this option, but have a separate file naming scheme defined.
    Do you want to remove it or merge it with your file naming scheme for single artist albums?
ms_MY: Dalam versi Picard ini, skema penamaan fail bagi album beraneka artis yang berasingan telah dialih keluar.
    Buat masa ini, anda masih belum menggunakan pilihan ini. Sebaliknya, anda masih menggunakan skema penamaan fail yang tertakrif secara berasingan.
    Adakah anda mahu mengalihnya keluar atau mencantumkannya dengan skema penamaan fail album artis tunggal anda?

en: Merge
ms_MY: Cantumkan

en: Remove
ms_MY: Alih Keluar

en: Primary file naming script
ms_MY: Skrip penamaan fail utama

en: No matching tracks above the threshold for file '%(filename)s'
ms_MY: Tiada runut yang berpadanan melebihi ambang bagi fail '%(filename)s'

en: File '%(filename)s' identified!
ms_MY: Fail '%(filename)s' telah dikenal pasti!

en: No matching tracks for file '%(filename)s'
ms_MY: Tiada runut yang berpadanan bagi fail '%(filename)s'

en: Looking up the metadata for file %(filename)s …
ms_MY: Data meta fail %(filename)s sedang dicari…

en: Error
ms_MY: Ralat

en: Info
ms_MY: Maklumat

en: Unable to load plugin '%s'
ms_MY: Pemalam '%s' gagal dimuat

en: Plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s" is not compatible with this version of Picard.
ms_MY: Pemalam '%(plugin)s' daripada '%(filename)s' tidak serasi dengan versi Picard ini.

en: Plugin "%(plugin)s" has an invalid API version string: %(error)s
ms_MY: Pemalam '%(plugin)s' mempunyai rentetan versi API yang tak sah : %(error)s

en: Plugin "%(plugin)s"
ms_MY: Pemalam "%(plugin)s"

en: Failed loading zipped plugin "%(plugin)s" from "%(filename)s"
ms_MY: Gagal memuat pemalam berzip '%(plugin)s' daripada '%(filename)s'

en: Error loading plugins list: %(error)s
ms_MY: Ralat memuat senarai pemalam: %(error)s

en: General
ms_MY: Umum

en: Automatically scan all new files
ms_MY: Imbas semua fail baharu secara sendiri

en: Ignore MBIDs when loading new files
ms_MY: Abaikan MBID apabila memuat fail baharu

en: Metadata
ms_MY: Data meta

en: Translate artist names
ms_MY: Terjemahkan nama seniman

en: Use standardized artist names
ms_MY: Gunakan nama seniman terpiawai

en: Use standardized instrument and vocal credits
ms_MY: Gunakan penghargaan alat muzik dan suara terpiawai

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
ms_MY: Tukar aksara tanda baca Unikod kepada ASCII

en: Use release relationships
ms_MY: Gunakan hubungan keluaran

en: Guess track number and title from filename if empty
ms_MY: Agak bilangan runut dan tajuk berdasarkan nama fail sekiranya kosong

en: Various Artists name
ms_MY: Nama Aneka Artis

en: Preferred release types
ms_MY: Jenis keluaran utama

en: Preferred release countries
ms_MY: Negara keluaran utama

en: Use genres from MusicBrainz
ms_MY: Gunakan genre daripada MusicBrainz

en: Use only my genres
ms_MY: Hanya gunakan genreku

en: Use folksonomy tags as genre
ms_MY: Gunakan tanda susunama khalayak sebagai genre

en: Enable track ratings
ms_MY: Dayakan penilaian runut

en: Submit ratings to MusicBrainz
ms_MY: Serahkan penilaian kepada MusicBrainz

en: Tags
ms_MY: Tanda

en: Don't write tags
ms_MY: Jangan ditulis tanda

en: Preserve timestamps of tagged files
ms_MY: Kekalkan cap masa fail bertanda

en: Clear existing tags
ms_MY: Kosongkan tanda sedia ada

en: Keep embedded images when clearing tags
ms_MY: Gambar yang terbenam dikekalkan apabila tanda dikosongkan

en: Remove ID3 tags from FLAC files
ms_MY: Alih keluar tanda ID3 dari fail FLAC

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
ms_MY: Alih keluar tanda APEv2 dari fail MP3

en: Preserved tags list
ms_MY: Senarai tanda dikekalkan

en: ID3v2 text encoding
ms_MY: Pengekodan teks ID3v2

en: ID3v2.3 join character
ms_MY: Aksara cantum ID3v2.3

en: Save iTunes compatible grouping and work
ms_MY: Simpan gabungan dan karya yang serasi dengan iTunes

en: Write ID3v1 tags
ms_MY: Tulis tanda ID3v1

en: Save APEv2 tags to AAC
ms_MY: Tanda APEv2 disimpan dalam AAC

en: Remove APEv2 tags from AAC files
ms_MY: Alih keluar tanda APEv2 dari fail AAC

en: Save APEv2 tags to AC3
ms_MY: Tanda APEv2 disimpan dalam AC3

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
ms_MY: Alih keluar tanda APEv2 dari fail AC3

en: Write RIFF INFO tags to WAVE files
ms_MY: Tanda IFF INFO ditulis dalam fail WAVE

en: Remove existing RIFF INFO tags from WAVE files
ms_MY: Alih keluar tanda INFO RIFF tersedia dalam fail WAVE

en: RIFF INFO text encoding
ms_MY: Pengekodan teks RIFF INFO

en: Cover Art
ms_MY: Seni Kulit

en: Embed cover images into tags
ms_MY: Benamkan imej kulit ke dalam tanda

en: Embed only a single front image
ms_MY: Benamkan sekeping imej hadapan sahaja

en: Save cover images as separate files
ms_MY: Simpan imej kulit sebagai fail asing

en: File name for images
ms_MY: Nama fail bagi gambar

en: Overwrite existing image files
ms_MY: Tulis ganti fail gambar tersedia

en: Save only a single front image as separate file
ms_MY: Simpan sekeping imej hadapan sahaja sebagai fail berasingan

en: Always use the primary image type as the file name for non-front images
ms_MY: Hanya gunakan jenis imej utama sebagai nama fail bagi imej yang bukan imej hadapan

en: Cover art providers
ms_MY: Pembekal seni kulit

en: File Naming
ms_MY: Penamaan Fail

en: Move files
ms_MY: Alihkan fail

en: Destination directory
ms_MY: Direktori tujuan

en: Move additional files
ms_MY: Alihkan fail tambahan

en: Additional file patterns
ms_MY: Corak fail tambahan

en: Delete empty directories
ms_MY: Hapuskan direktori kosong

en: Rename files
ms_MY: Namakan semula fail

en: Selected file naming script
ms_MY: Skrip penamaan fail yang dipilih

en: Replace non-ASCII characters
ms_MY: Gantikan aksara bukan ASCII

en: Windows compatibility
ms_MY: Keserasian Windows

en: Scripting
ms_MY: Penskripan

en: Enable tagger scripts
ms_MY: Dayakan skrip penandaan

en: Tagger scripts
ms_MY: Skrip pembubuh tanda

en: User Interface
ms_MY: Antara Muka Pengguna

en: Show text labels under icons
ms_MY: Tunjukkan label teks di bawah arca

en: Allow selection of multiple directories
ms_MY: Benarkan pemilihan pelbagai direktori

en: Use builtin search rather than looking in browser
ms_MY: Gunakan gelintaran yang terpasang daripada mencari di penyemak imbas

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
ms_MY: Tunjukkan dialog pengesahan keluar apabila terdapat perubahan yang belum tersimpan

en: Adjust horizontal position in file browser automatically
ms_MY: Selaraskan kedudukan mendatar ketika di pelayar fail secara kendiri

en: Advanced
ms_MY: Lanjutan

en: Ignore hidden files
ms_MY: Abaikan fail tersembunyi

en: Include sub-folders when adding files from folder
ms_MY: Sertakan pelipat anak apabila menambah fail dari pelipat

en: Listen only on localhost
ms_MY: Dengar hanya pada penganjur setempat

en: Tracks
ms_MY: Runut

en: Year
ms_MY: Tahun

en: Country
ms_MY: Negara

en: Label
ms_MY: Jenama

en: Cat No
ms_MY: Nombor Katalog

en: [no barcode]
ms_MY: [tiada kod palang]

en: [no release info]
ms_MY: [tiada maklumat keluaran]

en: MusicBrainz Account
ms_MY: Akaun MusicBrainz

en: Authorization code:
ms_MY: Kod pengizinan:

en: Removing album %(id)s: %(artist)s - %(album)s
ms_MY: Sedang mengalih keluar album %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: CD Lookup Error
ms_MY: Ralat Carian CD

en: Error while reading CD:
    
    %s
ms_MY: Terdapat ralat ketika pembacaan CD:
    
    %s

en: All files
ms_MY: Semua fail

en: Error line %(lineno)d: %(error)s
ms_MY: Baris ralat %(lineno)d: %(error)s

en: [loading recording information]
ms_MY: [sedang memuat maklumat rakaman]

en: [could not load recording %s]
ms_MY: [gagal memuat rakaman %s]

en: AcoustID lookup network error for '%(filename)s'!
ms_MY: Ralat rangkaian ketika pencarian AcoustID bagi '%(filename)s'

en: AcoustID lookup failed for '%(filename)s'!
ms_MY: Gagal pencarian AcoustID bagi '%(filename)s'

en: AcoustID lookup returned no result for file '%(filename)s'
ms_MY: Tiada hasil pencarian AcoustID bagi fail '%(filename)s'

en: Looking up the fingerprint for file '%(filename)s' …
ms_MY: Sedang mencari cap jari fail '%(filename)s' …

en: AcoustID submission finished, but not all fingerprints have been submitted
ms_MY: Penyerahan AcoustID telah selesai, namun masih ada cap jari yang belum diserahkan

en: AcoustID submission finished successfully
ms_MY: Penyerahan AcoustID telah selesai

en: AcoustID submission failed permanently, maximum batch size reduced to zero
ms_MY: Penyerahan AcoustID telah gagal. Ukuran terbesar gugusan direndahkan menjadi kosong

en: AcoustID submission failed permanently, probably too many retries
ms_MY: Penyerahan AcoustID telah gagal. Keberangkaliannya kerana terlalu banyak cubaan semula

en: Submitting AcoustIDs …
ms_MY: Sedang menyerahkan AcoustID …

en: AcoustID submission failed with error '%(error)s': %(message)s
ms_MY: Penyerahan AcoustID gagal dengan ralat '%(error)s': %(message)s

en: Add cluster as release
ms_MY: Tambahkan keluaran berdasarkan kelompokan ini

en: Add cluster as release…
ms_MY: Tambahkan keluaran berdasarkan kelompokan ini…

en: Add file as release
ms_MY: Tambahkan keluaran berdasarkan fail ini

en: Add file as release…
ms_MY: Tambahkan keluaran berdasarkan fail ini…

en: Add file as recording
ms_MY: Tambahkan rakaman berdasarkan fail ini

en: Add file as recording…
ms_MY: Tambahkan rakaman berdasarkan fail ini…

en: Cover art of type '%(type)s' downloaded for %(albumid)s from %(host)s
ms_MY: Seni kulit jenis '%(type)s' telah dimuat turun untuk %(albumid)s dari %(host)s

en: Downloading cover art of type '%(type)s' for %(albumid)s from %(host)s …
ms_MY: Sedang memuat turun seni kulit jenis '%(type)s'untuk %(albumid)sdari %(host)s …

en: Unknown
ms_MY: Tak Diketahui

en: 250 px
ms_MY: 250 piksel

en: 500 px
ms_MY: 500 piksel

en: 1200 px
ms_MY: 1200 piksel

en: Full size
ms_MY: Saiz penuh

en: Local Files
ms_MY: Fail Setempat

en: Allowed Cover Art URLs
ms_MY: URL Seni Kulit Yang Dibenarkan

en: This preset example file naming script does not require any special settings, tagging scripts or plugins.
ms_MY: Skrip penamaan fail contoh pratetap ini tidak memerlukan tetapan, skrip penandaan atau pemalam khas.

en: Preset %(number)d: %(title)s
ms_MY: Pratetap %(number)d: %(title)s

en: Default file naming script
ms_MY: Skrip penamaan fail lalai

en: `$if(if,then,else)`
    
    If `if` is not empty, it returns `then`, otherwise it returns `else`.
ms_MY: `$if(if,then,else)`
    
    Jika `if` tidak kosong, maka `then` dikembalikan, sebaliknya `else` dikembalikan.

en: `$if2(a1,a2,a3,…)`
    
    Returns first non empty argument.
ms_MY: `$if2(a1,a2,a3,…)`
    
    Hujah pertama yang tidak kosong dikembalikan.

en: `$noop(…)`
    
    Does nothing (useful for comments or disabling a block of code).
ms_MY: `$noop(…)`
    
    Tiada tindakan (boleh digunakan sekiranya ingin menulis ulasan atau melumpuhkan sebaris kod).

en: `$left(text,number)`
    
    Returns the first `number` characters from `text`.
ms_MY: `$left(text,number)`
    
    Aksara `number` pertama dalam `text` dikembalikan.

en: `$right(text,number)`
    
    Returns the last `number` characters from `text`.
ms_MY: `$right(text,number)`
    
    Aksara `number` terhujung dalam `text` dikembalikan.

en: `$lower(text)`
    
    Returns `text` in lower case.
ms_MY: `$lower(text)`
    
    `text` dikembalikan menggunakan huruf kecil.

en: `$upper(text)`
    
    Returns `text` in upper case.
ms_MY: `$upper(text)`
    
    `text` dikembalikan menggunakan huruf besar.

en: `$pad(text,length,char)`
    
    Pads the `text` to the `length` provided by adding as many copies of `char` as
        needed to the **beginning** of the string.
ms_MY: `$pad(text,length,char)`
    
    `text` diisi berdasarkan jumlah `length` yang disediakan dengan menambah seberapa banyak salinan `char`
        sehingga ke **permulaan** rentetan.

en: `$strip(text)`
    
    Replaces all whitespace in `text` with a single space, and removes leading and trailing spaces.
    Whitespace characters include multiple consecutive spaces, and various other unicode characters.
ms_MY: `$strip(text)`
    
    Seluruh ruang putih dalam `text` digantikan dengan sepatah ruang kosong tunggal sambil mengalih keluar ruang kosong di hadapan dan belakang.
    Aksara ruang putih ini merangkumi ruang kosong yang berturutan serta pelbagai aksara kod sejagat yang lain.

en: `$replace(text,search,replace)`
    
    Replaces occurrences of `search` in `text` with value of `replace` and returns the resulting string.
ms_MY: `$replace(text,search,replace)`
    
    Keberadaan `search` dalam `text` digantikan dengan nilai `replace` lalu dikembalikan rentetan yang terhasil.

en: `$replacemulti(name,search,replace,separator="; ")`
    
    Replaces occurrences of `search` with `replace` in the multi-value variable `name`.
    Empty elements are automatically removed.
    
    Example:
    
        $replacemulti(%genre%,Idm,IDM)
ms_MY: `$replacemulti(name,search,replace,separator="; ")`
    
    Keberadaan `search` digantikan oleh `replace` dalam `name` yang berpemboleh ubah berbilang nilai.
    Unsur kosong akan dialih keluar secara kendiri.
    
    Contoh:
    
        $replacemulti(%genre%,Idm,IDM)

en: `$in(x,y)`
    
    Returns true, if `x` contains `y`.
ms_MY: `$in(x,y)`
    
    Mengembalikan benar jika `x` mengandungi `y`.

en: `$inmulti(%x%,y)`
    
    Returns true if multi-value variable `x` contains exactly `y` as one of its values.
    
    _Since Picard 1.0_
ms_MY: `$inmulti(%x%,y)`
    
    Mengembalikan benar jika salah satu nilai pemboleh ubah `x` berpadanan dengan nilai `y` secara tepat.
    _Sejak Picard 1.0_

en: `$rreplace(text,pattern,replace)`
    
    [Regular expression](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax) replace.
ms_MY: `$rreplace(text,pattern,replace)`
    
    Penggantian [ungkapan nalar](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax).

en: `$rsearch(text,pattern)`
    
    [Regular expression](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax) search.
        This function will return the first matching group.
ms_MY: `$rsearch(text,pattern)`
    
    Penggelintaran [ungkapan nalar](https://docs.python.org/3/library/re.html#regular-expression-syntax).
        Fungsi ini mengembalikan kumpulan pertama yang sepadan.

en: `$num(number,length)`
    
    Returns `number` formatted to `length` digits (maximum 20).
ms_MY: `$num(number,length)`
    
    `number` dikembalikan dengan bilangan angka sebanyak `length` (tidak melebihi 20 aksara).

en: `$unset(name)`
    
    Unsets the variable `name`.
    Allows for wildcards to unset certain tags (works with "performer:\*", "comment:\*", and "lyrics:\*").
    For example `$unset(performer:*)` would unset all performer tags.
ms_MY: `$unset(name)`
    
    Pemboleh ubah `name` dinyahset.
    Kad liar dibolehkan menyahset tanda-tanda tertentu (boleh digunakan bersama "performer:\*", "comment:\*", dan "lyrics:\*").
    Sebagai contoh, `$unset(performer:*)` akan menyahset keseluruhan tanda penghibur.

en: `$delete(name)`
    
    Unsets the variable `name` and marks the tag for deletion.
    This is similar to `$unset(name)` but also marks the tag for deletion. E.g.
        running `$delete(genre)` will actually remove the genre tag from a file when
        saving.
    
    _Since Picard 2.1_
ms_MY: `$delete(name)`
    
    Pemboleh ubah `name` dinyahset lalu tanda tersebut akan dihapuskan.
    Fungsi ini bersamaan dengan `$unset(name)` namun tanda tersebut juga akan dihapuskan. Contoh:
        penjalanan `$delete(genre)` akan mengalih keluar tanda jeragam dari dalam fail apabila
        sedang menyimpan.
    
    _Sejak Picard 2.1_

en: `$set(name,value)`
    
    Sets the variable `name` to `value`.
    
    Note: To create a variable which can be used for the file naming string, but
        which will not be written as a tag in the file, prefix the variable name
        with an underscore. `%something%` will create a "something" tag;
        `%_something%` will not.
ms_MY: `$set(name,value)`
    
    Pemboleh ubah `name` ditetapkan nilainya menjadi `value`.
    
    Catatan: Tujuannya adalah supaya sepatah pemboleh ubah yang boleh digunakan dalam rentetan penamaan fail dicipta namun
        pemboleh ubah itu sendiri tidak dijadikan tanda dalam fail. Imbuh nama pemboleh ubah itu
        dengan garis bawah di awalannya. Tanda "something" akan tercipta melalui `%something%`;
        tanda `%_something%` pula tidak akan tercipta.

en: `$setmulti(name,value,separator="; ")`
    
    Sets the variable `name` to `value`, using the separator (or "; " if not passed)
        to coerce the value back into a proper multi-valued tag. This can be used to
        operate on multi-valued tags as a string, and then set them back as proper
        multi-valued tags.
    
    Example:
    
        $setmulti(genre,$lower(%genre%))
    
    _Since Picard 1.0_
ms_MY: `$setmulti(name,value,separator="; ")`
    
    Pemboleh ubah `name` ditetapkan nilainya menjadi `value` dengan menggunakan pemisah yang dinyatakan (pemisah "; " digunakan secara lalai)
        bagi memisahkan nilai terbabit menjadi tanda berbilang nilai. Fungsi ini boleh
        digunakan dalam pengendalian tanda berbilang nilai sebagai sebaris rentetan tunggal sebelum dikembalikan menjadi
        tanda berbilang nilai.
    
    Contoh:
    
        $setmulti(genre,$lower(%genre%))
    
    _Sejak Picard 1.0_

en: `$get(name)`
    
    Returns the variable `name` (equivalent to `%name%`).
ms_MY: `$get(name)`
    
    Pemboleh ubah `name` dikembalikan (setara dengan `%name%`).

en: `$copy(new,old)`
    
    Copies metadata from variable `old` to `new`.
    The difference between `$set(new,%old%)` is that `$copy(new,old)` copies
        multi-value variables without flattening them.
    
    _Since Picard 0.9_
ms_MY: `$copy(new,old)`
    
    Data meta daripada pemboleh ubah `old` disalin kepada `new`.
    `$copy(new,old)` menyalin pemboleh ubah berbilang nilai tanpa meratakannya
        tidak seperti `$set(new,%old%)`.
    
    _Sejak Picard 0.9_

en: `$trim(text[,char])`
    
    Trims all leading and trailing whitespaces from `text`.
        The optional second parameter `char` specifies the character to trim.
ms_MY: `$trim(text[,char])`
    
    Keseluruhan ruang putih mendulu dan mengekor direpang dalam `text`.
        Parameter `char` menentukan aksara mana yang seharusnya direpang. `char` tidak wajib diisi.

en: `$add(x,y,…)`
    
    Add `y` to `x`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $add(x,y,z) = ((x + y) + z)
ms_MY: `$add(x,y,…)`
    
    Tambahkan `y` pada `x`.
    Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
    
    Contoh:
    
        $add(x,y,z) = ((x + y) + z)

en: `$sub(x,y,…)`
    
    Subtracts `y` from `x`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $sub(x,y,z) = ((x - y) - z)
ms_MY: `$sub(x,y,…)`
    
    Tolak `y` daripada `x`.
    Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
    
    Contoh:
    
        $sub(x,y,z) = ((x - y) - z)

en: `$div(x,y,…)`
    
    Divides `x` by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $div(x,y,z) = ((x / y) / z)
ms_MY: `$div(x,y,…)`
    
    Bahagikan `x` dengan `y`.
    Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
    
    Contoh:
    
        $div(x,y,z) = ((x / y) / z)

en: `$mod(x,y,…)`
    
    Returns the remainder of `x` divided by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $mod(x,y,z) = ((x % y) % z)
ms_MY: `$mod(x,y,…)`
    
    Kembalikan baki hasil `x` dibahagikan dengan `y`.
    Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
    
    Contoh:
    
        $mod(x,y,z) = ((x % y) % z)

en: `$mul(x,y,…)`
    
    Multiplies `x` by `y`.
    Can be used with an arbitrary number of arguments.
    
    Example:
    
        $mul(x,y,z) = ((x * y) * z)
ms_MY: `$mul(x,y,…)`
    
    Kalikan `x` dengan `y`.
    Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
    
    Contoh:
    
        $mul(x,y,z) = ((x * y) * z)

en: `$or(x,y,…)`
    
    Returns true if either `x` or `y` not empty.
        Can be used with an arbitrary number of arguments.
        The result is true if ANY of the arguments is not empty.
ms_MY: `$or(x,y,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` ataupun `y` tidak kosong.
        Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
        Hasilnya ialah benar jika MANA-MANA hujahnya tidak kosong.

en: `$and(x,y,…)`
    
    Returns true if both `x` and `y` are not empty.
        Can be used with an arbitrary number of arguments.
        The result is true if ALL of the arguments are not empty.
ms_MY: `$and(x,y,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` dan `y` tidak kosong.
        Boleh digunakan dengan sebarang bilangan hujah.
        Hasilnya ialah benar jika KESELURUHAN hujahnya tidak kosong.

en: `$not(x)`
    
    Returns true if `x` is empty.
ms_MY: `$not(x)`
    
    Kembalikan benar jika `x` kosong.

en: `$eq(x,y)`
    
    Returns true if `x` equals `y`.
ms_MY: `$eq(x,y)`
    
    Kembalikan benar jika `x` sama dengan `y`.

en: `$ne(x,y)`
    
    Returns true if `x` does not equal `y`.
ms_MY: `$ne(x,y)`
    
    Kembalikan benar jika `x` tidak sama dengan `y`.

en: `$len(text)`
    
    Returns the number of characters in `text`.
ms_MY: `$len(text)`
    
    Kembalikan bilangan aksara dalam `text`.

en: `$lenmulti(name,separator="; ")`
    
    Returns the number of elements in the multi-value tag `name`. A literal value
        representing a multi-value can be substituted for `name`, using the
        `separator` (or "; " if not passed) to coerce the value into a proper
        multi-valued tag.
    
    Example:
    
        $lenmulti(One; Two; Three) = 3
ms_MY: `$lenmulti(name,separator="; ")`
    
    Kembalikan bilangan unsur dalam tanda `name` yang berbilang nilai`. Nilai harafiah
        boleh menggantikan `name` bagi mewakili berbilang nilai dengan mengunakan
        `separator` (pemisah "; " digunakan secara lalai) bagi memisahkan nilai terbabit menjadi
        tanda berbilang nilai.
    
    Contoh:
    
        $lenmulti(Satu; Dua; Tiga) = 3

en: `$matchedtracks()`
    
    Returns the number of matched tracks within a release.
        **Only works in File Naming scripts.**
    
    _Since Picard 0.12_
ms_MY: `$matchedtracks()`
    
    Kembalikan bilangan runut yang sepadan dalam suatu keluaran.
        **Berfungsi hanya dalam skrip Penamaan Fail.**
    
    _Sejak Picard 0.12_

en: `$is_complete()`
    
    Returns true if every track in the album is matched to a single file.
    **Only works in File Naming scripts.**
ms_MY: `$is_complete()`
    
    Kembalikan benar jika setiap runut dalam album sepadan dengan suatu fail tunggal.
    **Berfungsi hanya dalam skrip Penamaan Fail.**

en: `$firstalphachar(text,nonalpha="#")`
    
    Returns the first character of `text`.
    If `text` does not begin with an alphabetic character, then `nonalpha` is returned instead. If `nonalpha` is not
    specified, the default value "#" will be used.
    
    _Since Picard 0.12_
ms_MY: `$firstalphachar(text,nonalpha="#")`
    
    Kembalikan aksara pertama dalam `text`.
    `nonalpha` dikembalikan jika `text` tidak bermula dengan aksara abjad. Nilai lalai "#" digunakan jika
    nilai `nonalpha` tidak ditentukan.
    
    _Sejak Picard 0.12_

en: `$initials(text)`
    
    Returns the first character of each word in `text`, if it is an alphabetic character.
    
    _Since Picard 0.12_
ms_MY: `$initials(text)`
    
    Kembalikan aksara pertama setiap kata dalam `text` jika aksara tersebut huruf abjad.
    
    _Sejak Picard 0.12_

en: `$firstwords(text,length)`
    
    Like `$truncate()` except that it will only return the complete words from `text` which fit within `length` characters.
    
    _Since Picard 0.12_
ms_MY: `$firstwords(text,length)`
    
    Fungsi ini hampir serupa dengan `$truncate()` namun hanya kata lengkap yang tidak melebihi bilangan `length` aksara sahaja dikembalikan daripada `text`.
    
    _Sejak Picard 0.12_

en: `$startswith(text,prefix)`
    
    Returns true if `text` starts with `prefix`.
    
    _Since Picard 1.4_
ms_MY: `$startswith(text,prefix)`
    
    Kembalikan benar jika `text` didahului oleh `prefix`.
    
    _Sejak Picard 1.4_

en: `$endswith(text,suffix)`
    
    Returns true if `text` ends with `suffix`.
    
    _Since Picard 1.4_
ms_MY: `$endswith(text,suffix)`
    
    Kembalikan benar jika `text` diakhiri oleh `suffix`.
    
    _Sejak Picard 1.4_

en: `$truncate(text,length)`
    
    Truncate `text` to `length`.
    
    _Since Picard 0.12_
ms_MY: `$truncate(text,length)`
    
    `text` dipangkas menjadi sepanjang `length`.
    
    _Sejak Picard 0.12_

en: `$swapprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Moves the specified prefixes from the beginning to the end of `text`. Multiple
    prefixes can be specified as separate parameters. If no prefix is specified 'A'
    and 'The' are used by default.
    
    Example:
    
        $swapprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Since Picard 1.3, previously as a plugin since Picard 0.13_
ms_MY: `$swapprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Awalan yang dinyatakan dialih dari permulaan `text` ke penghujungnya. Pelbagai
    awalan boleh dinyatakan sebagai parameter berasingan. 'A' dan 'The'
    digunakan secara lalai jika tiada awalan yang dinyatakan.
    
    Contoh:
    
        $swapprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Sejak Picard 1.3 yang dahulunya ada sebagai pemalam sejak Picard 0.13_

en: `$delprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Deletes the specified prefixes from the beginning of `text`. Multiple
    prefixes can be specified as separate parameters.  If no prefix is specified 'A'
    and 'The' are used by default.
    
    Example:
    
        $delprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Since Picard 1.3_
ms_MY: `$delprefix(text,prefix1,prefix2,…)`
    
    Awalan yang dinyatakan dihapuskan daripada permulaan `text`. Pelbagai
    awalan boleh dinyatakan sebagau parameter berasingan.  'A' dan 'The'
    digunakan secara lalai jika tiada awalan yang dinyatakan.
    
    Contoh:
    
        $delprefix(%albumartist%,A,An,The,La,Le,Les,Un,Une)
    
    _Sejak Picard 1.3_

en: `$eq_any(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` equals `a1` or `a2` or …
    Functionally equivalent to `$or($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    Functionally equivalent to the eq2 plugin.
ms_MY: `$eq_any(x,a1,a2,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` sama dengan `a1` atau `a2` atau …
    Fungsinya setara dengan `$or($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    Fungsinya setara dengan pemalam eq2.

en: `$ne_all(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` does not equal `a1` and `a2` and …
    Functionally equivalent to `$and($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    Functionally equivalent to the ne2 plugin.
ms_MY: `$ne_all(x,a1,a2,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` tidak sama dengan `a1` dan `a2` dan …
    Fungsinya setara dengan `$and($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    Fungsinya setara dengan pemalam ne2.

en: `$eq_all(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` equals `a1` and `a2` and …
    Functionally equivalent to `$and($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    
    Example:
    
        $if($eq_all(%albumartist%,%artist%,Justin Bieber),$set(engineer,Meat Loaf))
ms_MY: `$eq_all(x,a1,a2,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` sama dengan `a1` dan `a2` dan …
    Fungsinya setara dengan `$and($eq(x,a1),$eq(x,a2),…)`.
    
    Contoh:
    
        $if($eq_all(%albumartist%,%artist%,Justin Bieber),$set(engineer,Meat Loaf))

en: `$ne_any(x,a1,a2,…)`
    
    Returns true if `x` does not equal `a1` or `a2` or …
    Functionally equivalent to `$or($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    
    Example:
    
        $if($ne_any(%albumartist%,%trackartist%,%composer%),$set(lyricist,%composer%))
ms_MY: `$ne_any(x,a1,a2,…)`
    
    Kembalikan benar jika `x` tidak sama dengan `a1` atau `a2` atau …
    Fungsinya setara dengan `$or($ne(x,a1),$ne(x,a2),…)`.
    
    Contoh:
    
        $if($ne_any(%albumartist%,%trackartist%,%composer%),$set(lyricist,%composer%))

en: `$title(text)`
    
    Returns `text` in title case (first character in every word capitalized).
    
    Example:
    
        $set(album,$title(%album%))
    _Since Picard 2.1_
ms_MY: `$title(text)`
    
    Kembalikan `text` dengan huruf tajuk (huruf pertama setiap perkataan ditulis dengan huruf besar).
    
    Contoh:
    
        $set(album,$title(%album%))
    _Sejak Picard 2.1_

en: `$is_audio()`
    
    Returns true, if the file processed is an audio file.
    
    _Since Picard 2.2_
ms_MY: `$is_audio()`
    
    Kembalikan benar jika fail prosesan ialah fail bunyian.
    
    _Sejak Picard 2.2_

en: `$is_video()`
    
    Returns true, if the file processed is an video file.
    
    _Since Picard 2.2_
ms_MY: `$is_video()`
    
    Kembalikan benar jika fail prosesan ialah fail video.
    
    _Sejak Picard 2.2_

en: `$find(haystack,needle)`
    
    Finds the location of one string within another.
        Returns the index of the first occurrence of `needle` in `haystack`, or "" if `needle` was not found.
    
    _Since Picard 2.3_
    
    Note that prior to Picard 2.3.2 `$find` returned "-1" if `needle` was not found.
ms_MY: `$find(haystack,needle)`
    
    Mendapatkan kedudukan sebaris rentetan dalam rentetan yang lain.
        Indeks keberadaan pertama `needle` dalam `haystack` dikembalikan sekiranya ada. Sekiranya `needle` tiada, "" dikembalikan.
    
    _Sejak Picard 2.3_
    
    Harap maklum bahawa `$find` mengembalikan "-1" jika `needle` tidak dijumpai pra-Picard 2.3.2.

en: `$reverse(text)`
    
    Returns `text` in reverse order.
ms_MY: `$reverse(text)`
    
    Kembalikan `text` dalam tertib terbalik.

en: `$getmulti(name,index,separator="; ")`
    
    Gets the element at `index` from the multi-value tag `name`. A literal value
        representing a multi-value can be substituted for `name`, using the
        separator (or "; " if not passed) to coerce the value into a proper
        multi-valued tag.
ms_MY: `$getmulti(name,index,separator="; ")`
    
    Unsur daripada tanda `name` yang berbilang nilai didapatkan di kedudukan `index`.
        Nilai harafiah boleh menggantikan `name` bagi mewakili berbilang nilai dengan menggunakan
        `separator` (pemisah "; " digunakan secara lalai) bagi memisahkan nilai terbabit menjadi
        tanda berbilang nilai.

en: `$foreach(name,code,separator="; ")`
    
    Iterates over each element found in the multi-value tag `name`, executing
        `code`. For each loop, the element value is first stored in the tag
        `_loop_value` and the count is stored in the tag `_loop_count`. This allows
        the element or count value to be accessed within the `code` script. A
        literal value representing a multi-value can be substituted for `name`,
        using the separator (or "; " if not passed) to coerce the value into a
        proper multi-valued tag.
ms_MY: `$foreach(name,code,separator="; ")`
    
    `code` dijalankan ketika fungsi ini diperlelarkan apabila setiap unsur dalam tanda
        `name` yang berbilang nilai ditemui. Bagi satu-satu gelung, nilai unsur
        disimpan dalam tanda `_loop_value` manakala bilangannya disimpan dalam
        tanda `_loop_count`. Hasilnya membolehkan nilai unsur atau bilangan dicapai
        dalam skrip `code`. Nilai harafiah boleh menggantikan `name` bagi mewakili
        berbilang nilai dengan menggunakan `separator` (pemisah "; " digunakan
        secara lalai) bagi memisahkan nilai terbabit menjadi tanda berbilang nilai.

en: `$map(name,code,separator="; ")`
    
    Iterates over each element found in the multi-value tag `name` and updates the
        value of the element to the value returned by `code`, returning the updated
        multi-value tag. For each loop, the element value is first stored in the tag
        `_loop_value` and the count is stored in the tag `_loop_count`. This allows
        the element or count value to be accessed within the `code` script.
    
    Empty elements are automatically removed.
    
    Example:
    
        $map(First:A; Second:B,$upper(%_loop_count%=%_loop_value%))
    
    Result: 1=FIRST:A; 2=SECOND:B
ms_MY: `$map(name,code,separator="; ")`
    
    Nilai unsur dikemas kini mengikut nilai yang dikembalikan `code` ketika fungsi ini
        diperlelarkan apabila setiap unsur dalam tanda `name` yang berbilang nilai
        ditemui. Tanda berbilang nilai ini kemudiannya dikembalikan setelah dikemas kini.
        Bilangan gelung disimpan dalam tanda `_loop_count`. Hasilnya membolehkan
        nilai bilangan dicapai dalam skrip `code`.
    
    Unsur kosong dialih keluar secara kendiri.
    
    Contoh:
    
        $map(First:A; Second:B,$upper(%_loop_count%=%_loop_value%))
    
    Hasil: 1=FIRST:A; 2=SECOND:B

en: `$join(name,text,separator="; ")`
    
    Joins all elements in `name`, placing `text` between each element, and returns the result as a string.
ms_MY: `$join(name,text,separator="; ")`
    
    Keseluruhan unsur dalam `name` disambungkan lalu disisipkan `text` antara setiap unsur. Hasilnya dikembalikan sebagai sebaris rentetan.

en: `$datetime(format="%Y-%m-%d %H:%M:%S")`
    
    Returns the current date and time in the specified `format`, which is based on
        the standard Python `strftime` [format codes](https://strftime.org/). If no
        `format` is specified the date/time will be returned in the form
        `2020-02-05 14:26:32`.
    Note: Platform-specific formatting codes should be avoided to help ensure the
        portability of scripts across the different platforms.  These codes include:
        remove zero-padding (e.g. `%-d` and `%-m` on Linux or macOS, and their
        equivalent `%#d` and `%#m` on Windows); element length specifiers (e.g.
        `%3Y`); and hanging '%' at the end of the format string.
ms_MY: `$datetime(format="%Y-%m-%d %H:%M:%S")`
    
    Tarikh dan masa semasa dikembalikan berdasarkan `format` yang ditentukan.
        Format ini berdasarkan [kod format](https://strftime.org/) `strftime` piawai Python.
        Sekiranya `format` tidak ditentukan, maka tarikh dan masa dikembalikan
        dalam bentuk `2020-02-05 14:26:32`.
    Catatan: Elakkan penggunaan kod pemformatan yang khusus pada pelantar tertentu
        agar mengekalkan kemudahalihan skrip merentas pelantar.  Kod ini merangkumi:
        mengalih keluar pengisian sifar (cth. `%-d` dan `%-m` di Linux atau macOS dan juga
        padanannya iaitu `%#d` dan `%#m` di Windows); penentu panjang unsur (cth.
        `%3Y`); dan '%'  tergantung di penghujung rentetan format.

en: `$sortmulti(name,separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with the elements sorted in ascending order.
    
    Example:
    
        $sortmulti(B; A; C)
    
    Result: A; B; C
ms_MY: `$sortmulti(name,separator="; ")`
    
    Salinan tanda `name` yang berbilang nilai dikembalikan dengan unsurnya diisih mengikut
        susunan menaik.
    
    Contoh:
    
        $sortmulti(B; A; C)
    
    Hasil: A; B; C

en: `$reversemulti(name,separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with the elements in reverse order.
        This can be used in conjunction with the `$sortmulti` function to sort in
        descending order.
    
    Example:
    
        $reversemulti($sortmulti(B; A; C))
    
    Result: C; B; A
ms_MY: `$reversemulti(name,separator="; ")`
    
    Salinan tanda `name` yang berbilang nilai dikembalikan dengan unsurnya dalam
        susunan terbalik. Boleh digunakan bersama fungsi `$sortmulti` bagi mengisih
        mengikut susunan menurun.
    
    Contoh:
    
        $reversemulti($sortmulti(B; A; C))
    
    Hasil: C; B; A

en: `$unique(name,case_sensitive="",separator="; ")`
    
    Returns a copy of the multi-value tag `name` with no duplicate elements.
        By default, a case-insensitive comparison of the elements is performed.
    
    Example 1:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; cd; Cd; cD; CD; a; A; b)
        $unique(%foo%)
    
    Result: A; CD; b
    
    Example 2:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; a; b; A; B, cd)
        $unique(%foo%,True)
    
    Result: A; B; a; b; cd
ms_MY: `$unique(name,case_sensitive="",separator="; ")`
    
    Salinan tanda `name` yang berbilang nilai dikembalikan tanpa unsur berpendua.
        Perbandingan unsur dilakukan tanpa mengira huruf besar dan kecil secara lalai.
    
    Contoh 1:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; cd; Cd; cD; CD; a; A; b)
        $unique(%foo%)
    
    Hasil: A; CD; b
    
    Contoh 2:
    
        $setmulti(foo,a; A; B; b; a; b; A; B, cd)
        $unique(%foo%,True)
    
    Hasil: A; B; a; b; cd

en: Export Script File
ms_MY: Simpan Keluar Fail Skrip

en: Export Script
ms_MY: Skrip Simpan Keluar

en: Script successfully exported to %s
ms_MY: Skrip selesai disimpan keluar ke %s

en: Error importing "%(filename)s": %(error)s
ms_MY: Ralat semasa memuat masuk "%(filename)s": %(error)s

en: Error decoding "%(filename)s": %(error)s
ms_MY: Ralat semasa menyahkod "%(filename)s": %(error)s

en: Import Script File
ms_MY: Muat Masuk Fail Skrip

en: The file was empty
ms_MY: Fail sebenarnya kosong

en: Imported from %s
ms_MY: Dimuat masuk daripada %s

en: Invalid script package
ms_MY: Kemasan skrip tak sah

en: %s (Copy)
ms_MY: %s (Salin)

en: File content not a dictionary
ms_MY: Kandungan fail ini bukan kamus

en: Icons made by Sambhav Kothari <sambhavs.email@gmail.com> and <a href="http://www.flaticon.com/authors/madebyoliver">Madebyoliver</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/pixel-buddha">Pixel Buddha</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/nikita-golubev">Nikita Golubev</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/maxim-basinski">Maxim Basinski</a>, <a href="https://www.flaticon.com/authors/smashicons">Smashicons</a> from <a href="https://www.flaticon.com">www.flaticon.com</a>
ms_MY: Arca dibuat oleh Sambhav Kothari <sambhavs.email@gmail.com> dan <a href="http://www.flaticon.com/authors/madebyoliver">Madebyoliver</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/pixel-buddha">Pixel Buddha</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/nikita-golubev">Nikita Golubev</a>, <a href="http://www.flaticon.com/authors/maxim-basinski">Maxim Basinski</a>, <a href="https://www.flaticon.com/authors/smashicons">Smashicons</a> daripada <a href="https://www.flaticon.com">www.flaticon.com</a>

en: Version %(version)s
ms_MY: Versi %(version)s

en: Supported formats
ms_MY: Format yang disokong

en: Please donate
ms_MY: Tolong derma

en: Thank you for using Picard. Picard relies on the MusicBrainz database, which is operated by the MetaBrainz Foundation with the help of thousands of volunteers. If you like this application please consider donating to the MetaBrainz Foundation to keep the service running.
ms_MY: Terima kasih banyak-banyak kerana telah menguna pakai Picard. Picard bergantung pada pangkalan data MusicBrainz yang dikendalikan oleh Yayasan MetaBrainz dengan bantuan ribuan sukarelawan. Jika anda berpuas hati dengan aplikasi ini, anda boleh bantu menderma seringgit dua kepada Yayasan MetaBrainz agar perkhidmatan ini berkekalan.

en: Donate now!
ms_MY: Sumbangkan derma!

en: Credits
ms_MY: Penghargaan

en: Copyright © %(copyright_years)s %(authors_credits)s and others
ms_MY: Hak cipta © %(copyright_years)s %(authors_credits)s dan lain-lain

en: Official website
ms_MY: Tapak sesawang rasmi

en: Cover art types
ms_MY: Jenis seni kulit

en: Please select the contents of the image type 'Include' and 'Exclude' lists.
ms_MY: Tolong buat pilihan berkenaan jenis imej dalam senarai 'Terangkum' dan 'Dihalang'.

en: Include types list
ms_MY: Senarai jenis yang terangkum

en: Exclude types list
ms_MY: Senarai jenis yang dihalang

en: CAA images with an image type found in the 'Include' list will be downloaded and used UNLESS they also have an image type found in the 'Exclude' list. Images with types found in the 'Exclude' list will NEVER be used. Image types not appearing in the 'Include' or 'Exclude' lists will not be considered when determining whether or not to download and use a CAA image.
ms_MY: Imej CAA dengan jenis yang didapati dalam senarai 'Terangkum' akan dimuat turun serta digunakan MELAINKAN imej tersebut juga didapati mempunyai jenis yang terdapat di senarai 'Dihalang'. Imej dengan jenis yang didapati di senarai 'Dihalang' TIDAK SAMA SEKALI digunakan. Jenis imej yang tidak didapati dalam kedua-dua senarai tidak akan dipertimbangkan ketika membuat penentuan sama ada imej CAA akan dimuat turun ataupun tidak.

en: I&nclude all
ms_MY: Ra&ngkumkan semuanya

en: E&xclude all
ms_MY: Halang semuanya

en: C&lear all
ms_MY: Kosongkan semuanya

en: Restore &Defaults
ms_MY: Pulihkan Lalai

en: Artist
ms_MY: Seniman

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Labels
ms_MY: Jenama

en: Catalog #s
ms_MY: Nombor Katalog

en: Barcode
ms_MY: Kod Palang

en: Disambiguation
ms_MY: Penyahtaksaan

en: Refresh List
ms_MY: Senarai Segar Semula

en: %(name)s (%(count)i release) | %(name)s (%(count)i releases)
ms_MY[0]: %(name)s (%(count)i keluaran)

en: Errored entity
ms_MY: Entiti beralat

en: Pending entity
ms_MY: Entiti tindakan

en: Saved entity
ms_MY: Entiti disimpan

en: Log view text (debug)
ms_MY: Teks pandangan log (nyahpepijat)

en: Log view text (error)
ms_MY: Teks pandangan log (ralat)

en: Log view text (info)
ms_MY: Teks pandangan log (maklumat)

en: Log view text (warning)
ms_MY: Teks pandangan log (amaran)

en: Tag added
ms_MY: Tanda ditambahkan

en: Tag changed
ms_MY: Tanda diubah

en: Tag removed
ms_MY: Tanda dialih keluar

en: View release on MusicBrainz
ms_MY: Lihat keluaran di MusicBrainz

en: Common images on all tracks
ms_MY: Imej sepunya di setiap runut

en: Tracks contain different images
ms_MY: Runut mempunyai imej yang berlainan

en: Show more details
ms_MY: Paparkan perincian lanjutan

en: New Cover Art
ms_MY: Seni Kulit Baharu

en: Original Cover Art
ms_MY: Seni Kulit Asal

en: All supported image formats
ms_MY: Semua format imej yang disokong

en: Show more details…
ms_MY: Paparkan perincian lanjutan…

en: Keep original cover art
ms_MY: Kekalkan seni kulit asal

en: Choose local file…
ms_MY: Pilih fail setempat…

en: Replace front cover art
ms_MY: Gantikan seni kulit hadapan

en: Append front cover art
ms_MY: Tambahkan seni kulit hadapan

en: YYYY-MM-DD
ms_MY: TTTT-BB-HH

en: YYYY
ms_MY: TTTT

en: &Load selected files
ms_MY: &Muat fail terpilih

en: &Move tagged files here
ms_MY: Alihkan Fail-fail Bertanda Ke Sini

en: Show &hidden files
ms_MY: Paparkan Fail-fail Tersembunyi

en: &Set as starting directory
ms_MY: Tetapkan ini &sebagai direktori permulaan

en: Existing Cover
ms_MY: Kulit Sedia Ada

en: Type
ms_MY: Jenis

en: New Cover
ms_MY: Kulit Baharu

en: Cover
ms_MY: Kulit

en: Double-click to open in external viewer
    Temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
ms_MY: Ketik dua kali untuk membuka fail di penilik luar
    Fail sementara: %(tempfile)s
    Sumber: %(sourcefile)s

en: Filename:
ms_MY: Nama fail:

en: Size:
ms_MY: Saiz:

en: Length:
ms_MY: Tempoh:

en: Bitrate:
ms_MY: Kadar bit:

en: Sample rate:
ms_MY: Kadar sampel:

en: Bits per sample:
ms_MY: Bit per sampel:

en: Channels:
ms_MY: Saluran:

en: Artist:
ms_MY: Seniman:

en: Disc %d
ms_MY: Cakera %d

en: Tracklist:
ms_MY: Senarai runut:

en: Album Info
ms_MY: Maklumat Album

en: Track Info
ms_MY: Maklumat Runut

en: &Info
ms_MY: Maklumat

en: %i file in this track | %i files in this track
ms_MY[0]: %i fail dalam runut ini

en: Cluster Info
ms_MY: Maklumat Kelompok

en: Estimated Time
ms_MY: Masa Anggaran

en: Files
ms_MY: Fail

en: Albums
ms_MY: Album

en: Pending files
ms_MY: Fail tindakan

en: Pending requests
ms_MY: Permintaan tindakan

en: %i image | %i images
ms_MY[0]: %i keping imej

en: %i image not in all tracks | %i different images among tracks
ms_MY[0]: %i keping imej yang berlainan di kalangan runut

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: Length
ms_MY: Tajuk

en: Album Artist
ms_MY: Seniman Album

en: Composer
ms_MY: Penggubah

en: Disc Subtitle
ms_MY: Tajuk Kecil Cakera

en: Track No.
ms_MY: Bil. Runut

en: Disc No.
ms_MY: Bil. Cakera

en: Catalog No.
ms_MY: Nombor Katalog

en: Media
ms_MY: Bahantara

en: Fingerprint status
ms_MY: Keadaan cap jari

en: Original Release Date
ms_MY: Tarikh Keluaran Asal

en: Bad match
ms_MY: Padanan buruk

en: Poor match
ms_MY: Padanan lemah

en: Ok match
ms_MY: Padanan baik

en: Good match
ms_MY: Padanan bagus

en: Great match
ms_MY: Padanan hebat

en: Excellent match
ms_MY: Padanan cemerlang

en: Restore default columns
ms_MY: Pulihkan lajur lalai

en: Lock columns
ms_MY: Kuncikan lajur

en: &Expand all
ms_MY: K&embangkan semuanya

en: &Collapse all
ms_MY: Lipatkan semuanya

en: Select &all
ms_MY: Pilih semu&anya

en: &Other versions
ms_MY: Versi-versi lain

en: Loading…
ms_MY: Sedang memuat…

en: &Other versions (%d)
ms_MY: Versi-versi lain (%d)

en: Collections
ms_MY: Kumpulan

en: P&lugins
ms_MY: Pema&lam

en: &Run scripts
ms_MY: Jalankan sk&rip

en: file view
ms_MY: pandangan fail

en: Contains unmatched files and clusters
ms_MY: Mengandungi fail dan kelompok tak sepadan

en: Clusters
ms_MY: Kelompok

en: album view
ms_MY: pandangan album

en: Contains albums and matched files
ms_MY: Mengandungi album dan fail sepadan

en: Processing error(s): See the Errors tab in the Album Info dialog
ms_MY: Ralat pengolahan: Lihat ruangan Ralat di dialog Keterangan Album

en: Album modified and complete
ms_MY: Album telah diubah suai dan selesai

en: Album unchanged and complete
ms_MY: Album tak diubah dan selesai

en: Album modified
ms_MY: Album telah diubah suai

en: Album unchanged
ms_MY: Album tak diubah

en: Processing error(s): See the Errors tab in the Track Info dialog
ms_MY: Ralat pengolahan: Lihat ruangan Ralat di dialog Keterangan Runut

en: Processing error(s): See the Errors tab in the File Info dialog
ms_MY: Ralat pengolahan: Lihat ruangan Ralat di dialog Keterangan Fail

en: Track saved
ms_MY: Runut disimpan

en: Pending
ms_MY: Belum selesai

en: Fingerprint has already been submitted
ms_MY: Cap jari telah pun diserahkan

en: Unsubmitted fingerprint
ms_MY: Cap jari yang belum diserahkan

en: No fingerprint was calculated for this file, use "Scan" or "Generate AcoustID Fingerprints" to calculate the fingerprint.
ms_MY: Fail ini masih belum dihitungkan cap jarinya. Gunakan "Imbas" atau "Janakan Cap Jari AcoustID" bagi penghitungan cap jarinya.

en: Verbosity
ms_MY: Bahasa boros

en: String to highlight
ms_MY: Rentetan yang akan ditonjolkan

en: Highlight
ms_MY: Tonjolkan

en: Clear Highlight
ms_MY: Hapuskan Tonjolan

en: Clear Log
ms_MY: Hapuskan Log

en: Save As…
ms_MY: Simpan Sebagai…

en: Save Log View to File
ms_MY: Simpan Pandangan Log kepada Fail

en: File already exists, do you really want to save to this file?
ms_MY: Fail sudah wujud. Adakah anda betul-betul mahu menyimpan di fail ini?

en: Failed to save Log View to file
ms_MY: Gagal menyimpan Pandangan Log di fail

en: Something prevented data to be written to '%s'
ms_MY: Terdapat sesuatu yang mencegah penulisan data di '%s'

en: Are you sure you want to clear the log?
ms_MY: Adakah anda pasti mahu mengosongkan log?

en: Activity History
ms_MY: Sejarah Kegiatan

en: MusicBrainz Picard
ms_MY: Picard MusicBrainz

en: Unsaved Changes
ms_MY: Perubahan Tak Disimpan

en: Are you sure you want to quit Picard?
ms_MY: Adakah anda pasti mahu meninggalkan Picard?

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
ms_MY[0]: Terdapat %d butir fail yang tak disimpan. Perubahan-perubahan yang belum disimpan akan hilang jika Picard ditutup.

en: &Quit Picard
ms_MY: Tinggalkan Picard

en: Ready
ms_MY: Sedia

en: Picard listens on this port to integrate with your browser. When you "Search" or "Open in Browser" from Picard, clicking the "Tagger" button on the web page loads the release into Picard.
ms_MY: Picard mendengar di port ini untuk bersepadu dengan pelayar anda. "Gelintar" atau "Buka di Penyemak Imbas" dari Picard akan menyebabkan munculnya punat "Penanda" di laman sesawang. Tekan punat tersebut untuk memuat keluaran yang dibuka ke dalam Picard.

en: Listening on port %(port)d
ms_MY: Sedang mendengar di port %(port)d

en: AcoustID submission not configured
ms_MY: Penyerahan AcoustID tidak diatur sedia

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
ms_MY: Kunci API AcoustID anda perlu ditetapsediakan sebelum penyerahan cap jari dibenarkan.

en: Open AcoustID options
ms_MY: Buka pilihan AcoustID

en: &Options…
ms_MY: Pilihan…

en: Open &file naming script editor…
ms_MY: Buka penyunting skrip penamaan fail (&F)…

en: &Cut
ms_MY: Potong

en: &Paste
ms_MY: Tam&pal

en: &Help…
ms_MY: Bantuan…

en: &About…
ms_MY: Tent&ang…

en: &Donate…
ms_MY: &Dermakan…

en: &Report a Bug…
ms_MY: Lapo&rkan Pepijat…

en: &Support Forum…
ms_MY: Forum &Sokongan…

en: &Add Files…
ms_MY: T&ambahkan Fail…

en: Add files to the tagger
ms_MY: Tambahkan fail pada penanda

en: Add Fold&er…
ms_MY: Tambah P&elipat…

en: Add a folder to the tagger
ms_MY: Tambahkan sekeping pelipat pada penanda

en: Close Window
ms_MY: Tutup Tetingkap

en: &Save
ms_MY: &Simpan

en: Save selected files
ms_MY: Simpan fail yang dipilih

en: S&ubmit AcoustIDs
ms_MY: Serahkan AcoustID

en: Submit acoustic fingerprints
ms_MY: Serahkan cap jari tatabunyi

en: E&xit
ms_MY: Keluar

en: &Remove
ms_MY: Alih kelua&r

en: Remove selected files/albums
ms_MY: Alih keluar fail/album yang dipilih

en: Lookup in &Browser
ms_MY: Cari di Penyemak Im&bas

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
ms_MY: Cari item yang dipilih di tapak sesawang MusicBrainz

en: Submit cluster as release…
ms_MY: Serahkan keluaran berdasarkan kelompokan ini…

en: Submit cluster as a new release to MusicBrainz
ms_MY: Serahkan keluaran bahau di MusicBrainz berdasarkan kelompokan ini

en: Submit file as standalone recording…
ms_MY: Serahkan rakaman berdasarkan fail ini…

en: Submit file as a new recording to MusicBrainz
ms_MY: Serahkan rakaman berdasarkan fail ini

en: Submit file as release…
ms_MY: Serahkan keluaran berdasarkan fail ini…

en: Submit file as a new release to MusicBrainz
ms_MY: Serahkan keluaran baharu MusicBrainz berdasarkan fail ini…

en: Search for similar albums…
ms_MY: Cari album yang serupa…

en: View similar releases and optionally choose a different release
ms_MY: Lihat keluaran yang serupa sambil memilih untuk menyaring keluaran yang lain

en: Search for similar tracks…
ms_MY: Cari runut yang serupa…

en: View similar tracks and optionally choose a different release
ms_MY: Lihat runut yang serupa sambil memilih untuk menyaring keluaran yang lain

en: File &Browser
ms_MY: Pelayar Fail

en: &Metadata
ms_MY: &Data meta

en: &Cover Art
ms_MY: Seni Kulit

en: &Actions
ms_MY: Tind&akan

en: Search
ms_MY: Gelintar

en: Lookup &CD…
ms_MY: &Cari CD…

en: Lookup the details of the CD in your drive
ms_MY: Cari perincian CD dalam pemacu anda

en: &Scan
ms_MY: Imba&s

en: Use AcoustID audio fingerprint to identify the files by the actual music, even if they have no metadata
ms_MY: Gunakan cap jari tatabunyi AcoustID untuk mengenal pasti fail berdasarkan muziknya biarpun tanpa data meta

en: Identify the file using its AcoustID audio fingerprint
ms_MY: Kenal pasti fail menggunakan cap jari tatabunyi AcoustID

en: &Generate AcoustID Fingerprints
ms_MY: Janakan Cap Jari AcoustID

en: Generate Fingerprints
ms_MY: Janakan Cap Jari

en: Generate the AcoustID audio fingerprints for the selected files without doing a lookup
ms_MY: Janakan cap jari tatabunyi AcoustID bagi fail-fail yang dipilih tanpa melakukan carian

en: Generate the AcoustID audio fingerprints for the selected files
ms_MY: Janakan cap jari tatabunyi AcoustID bagi fail-fail yang dipilih

en: Cl&uster
ms_MY: Kelompok

en: Cluster files into album clusters
ms_MY: Kelompokkan fail menjadi kelompok album

en: &Lookup
ms_MY: Carian

en: Lookup selected items in MusicBrainz
ms_MY: Cari item yang dipilih di MusicBrainz

en: &Info…
ms_MY: Maklumat…

en: &Refresh
ms_MY: Sega&r Semula

en: &Rename Files
ms_MY: Namakan Semula Fail

en: &Move Files
ms_MY: Alihkan Fail

en: Save &Tags
ms_MY: Simpan &Tanda

en: Tags From &File Names…
ms_MY: Tanda Daripada Nama &Fail…

en: Parse File Names…
ms_MY: Huraikan Nama Fail…

en: Set tags based on the file names
ms_MY: Tetapkan tanda berdasarkan nama fail

en: &Open My Collections in Browser
ms_MY: Buka Kumpulanku di Penyemak Imbas

en: View &Error/Debug Log
ms_MY: Lihat Log Ralat/Nyahp&epijat

en: View Activity &History
ms_MY: Lihat Sejara&h Kegiatan

en: Open in &Player
ms_MY: Buka di &Pemain

en: Play the file in your default media player
ms_MY: Mainkan fail dengan menggunakan pemain bahantara lalai

en: Open Containing &Folder
ms_MY: Buka Pelipat Yang Mengandungi &Fail

en: Open the containing folder in your file explorer
ms_MY: Buka pelipat yang mengandungi fail dalam penjelajah fail anda

en: &Check for Update…
ms_MY: Semak Kemas Kini…

en: &File
ms_MY: &Fail

en: &Edit
ms_MY: Sunting

en: &View
ms_MY: Lihat

en: &Options
ms_MY: Pilihan

en: &Select file naming script
ms_MY: Pilih skrip penamaan fail (&S)

en: &Tools
ms_MY: Ala&t

en: &Help
ms_MY: Bantuan

en: Actions
ms_MY: Tindakan

en: Track
ms_MY: Runut

en: &Advanced search
ms_MY: Gelint&aran lanjutan

en: &Builtin search
ms_MY: Gelintaran ter&bina dalam

en: All supported formats
ms_MY: Seluruh format yang disokong

en: Adding multiple directories from '%(directory)s' …
ms_MY: Sedang menambah berbilang direktori daripada '%(directory)s' …

en: Adding directory: '%(directory)s' …
ms_MY: Sedang menambah direktori: '%(directory)s' …

en: Configuration Required
ms_MY: Tetap Sedia Diperlukan

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
ms_MY: Pengecapan jari tatabunyi masih belum ditetap sedia. Adakah anda mahu melakukannya sekarang?

en: Browser integration not enabled
ms_MY: Persepaduan penyemak imbas tidak didayakan

en: Submitting releases to MusicBrainz requires the browser integration to be enabled. Do you want to enable the browser integration now?
ms_MY: Persepaduan penyemak imbas harus didayakan sekiranya ingin diserahkan keluaran kepada MusicBrainz. Mahukah anda mendayakan persepaduan penyemak imbas?

en: %(filename)s (error: %(error)s)
ms_MY: %(filename)s (ralat: %(error)s)

en: %(filename)s (%(similarity)d%%) (error: %(error)s)
ms_MY: %(filename)s (%(similarity)d%%) (ralat: %(error)s)

en: Authentication Required
ms_MY: Pengesahan Diperlukan

en: Picard needs authorization to access your personal data on the MusicBrainz server. Would you like to log in now?
ms_MY: Picard memerlukan keizinan untuk mencapai data peribadi anda di pelayan MusicBrainz. Inginkah anda mengelog masuk sekarang?

en: (different across %d item) | (different across %d items)
ms_MY[0]: (berlainan merentas %d item)

en: (missing from %d item) | (missing from %d items)
ms_MY[0]: (tiada dalam %d item)

en: metadata view
ms_MY: pandangan data meta

en: Displays original and new tags for the selected files
ms_MY: Paparkan tanda asal dan baharu bagi fail yang dipilih

en: Tag
ms_MY: Tanda

en: Original Value
ms_MY: Nilai Asal

en: New Value
ms_MY: Nilai Baharu

en: Add New Tag…
ms_MY: Tambah Tanda Baharu…

en: Show Changes First
ms_MY: Mula-mula Tunjukkan Perubahan

en: Edit…
ms_MY: Sunting…

en: Add to 'Preserve Tags' List
ms_MY: Tambahkan pada Senarai 'Kekalkan Tanda'

en: Remove from 'Preserve Tags' List
ms_MY: Alih keluar dari Senarai 'Kekalkan Tanda'

en: Use Original Value | Use Original Values
ms_MY[0]: Gunakan Nilai Asal

en: &Copy
ms_MY: &Salin

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
ms_MY: Anda perlu log masuk untuk pelayan %s. Tolong masukkan nama pengguna dan kata laluan anda.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
ms_MY: Anda perlu log masuk untuk proksi %s. Tolong masukkan nama pengguna dan kata laluan anda.

en: Internal player: The format of a media resource isn't (fully) supported
ms_MY: Pemain dalaman: Format sumber bahantara tidak disokong (sepenuhnya)

en: Internal player: There are not the appropriate permissions to play a media resource
ms_MY: Pemain dalaman: Tiada kebenaran yang memadai untuk memainkan sumber bahantara

en: Internal player: A valid playback service was not found, playback cannot proceed
ms_MY: Pemain dalaman: Perkhidmatan main semula yang sah tidak diketemui. Main semula tidak boleh diteruskan

en: Internal player: error, code=%(code)d, msg=%(message)s
ms_MY: Pemain dalaman: ralat, kod=%(code)d, msj=%(message)s

en: Player
ms_MY: Pemain

en: Play
ms_MY: Mainkan

en: Play selected files
ms_MY: Mainkan fail yang dipilih

en: Pause
ms_MY: Jedakan

en: Pause or resume current playback
ms_MY: Jedakan atau sambung kembali main balik semasa

en: Change playback speed
ms_MY: Ubah kelajuan main balik

en: Playback speed
ms_MY: Kelajuan main balik

en: Change audio volume
ms_MY: Ubah kelantangan bunyi

en: Audio volume
ms_MY: Kelantangan bunyi

en: Renaming options are disabled
ms_MY: Pilihan penamaan semula dilumpuhkan

en: If you select files from the Cluster pane or Album pane prior to opening the Options screen, up to %u files will be randomly chosen from your selection as file naming examples.  If you have not selected any files, then some default examples will be provided.
ms_MY: Sebanyak %u fail dipilih secara rawak sebagai contoh penamaan fail sekiranya fail-fail dipilih dahulu di anak tetingkap Kelompok atau Album sebelum tetingkap Pilihan dibuka. Sekiranya tiada fail yang dipilih, maka beberapa contoh lalai disediakan.

en: Reload up to %u items chosen at random from files selected in the main window
ms_MY: Muat semula sebanyak %u butiran yang terpilih secara rawak daripada fail pilihan di tetingkap utama

en: Confirm
ms_MY: Sahkan

en: File naming script editor
ms_MY: Penyunting skrip penamaan fail

en: Make It So!
ms_MY: Jadikan!

en: &Import a script file
ms_MY: Muat masuk fail skrip (&I)

en: Import a file as a new script
ms_MY: Muat masuk fail sebagai skrip baharu

en: &Export a script file
ms_MY: Simpan keluar fail skrip (&E)

en: Export the script to a file
ms_MY: Simpan keluar skrip ke dalam sebuah fail

en: &Script
ms_MY: Skrip (&S)

en: Display the details for the script
ms_MY: Paparkan perincian skrip

en: Add a &new script
ms_MY: Tambah skrip baharu (&N)

en: &Copy the current script
ms_MY: Salin skrip semasa (&C)

en: Save a copy of the script as a new script
ms_MY: Simpan salinan skrip sebagai sebuah skrip baharu

en: &Delete the current script
ms_MY: Hapuskan skrip semasa (&D)

en: Delete the script
ms_MY: Hapuskan skrip

en: &Reload random example files
ms_MY: Muat semula fail contoh rawak (&R)

en: &Show documentation
ms_MY: Paparkan pendokumenan (&S)

en: View the scripting documentation in a sidebar
ms_MY: Paparkan pendokumenan penskripan di palan sisi

en: &Scripting documentation…
ms_MY: Pendokumenan penskripan (&S)

en: Open the scripting documentation in your browser
ms_MY: Buka pendokumenan penskripan di penyemak imbas

en: The script title must not be empty.
ms_MY: Tajuk skrip tidak sepatutnya dibiarkan kosong.

en: Error Deleting Script
ms_MY: Ralat Penghapusan Skrip

en: The script could not be deleted because it is used in one of the user profiles.
    
    Profile: %s
ms_MY: Skrip ini tidak boleh dihapuskan kerana masih digunakan dalam profil pengguna.
    
    Profil: %s

en: Are you sure that you want to delete the script?
ms_MY: Pastikah anda mahu menghapuskan skrip ini?

en: File Error
ms_MY: Ralat Fail

en: Copy
ms_MY: Salin

en: The file naming format must not be empty.
ms_MY: Format penamaan tidak boleh kosong.

en: Script Details
ms_MY: Perincian Skrip

en: Script error in "%(script)s": %(message)s
ms_MY: Ralat skrip di "%(script)s": %(message)s

en: File Name
ms_MY: Nama Fail

en: About Picard
ms_MY: Tentang Picard

en: CD Lookup
ms_MY: Carian CD

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
ms_MY: Keluaran di MusicBrainz berikut sepadan dengan CD:

en: No matching releases found for this disc.
ms_MY: Tiada keluaran yang sepadan ditemui bagi cakera ini.

en: Submit disc ID
ms_MY: Serahkan pengecam cakera

en: &Load into Picard
ms_MY: Muat ke da&lam Picard

en: &Submit disc ID
ms_MY: &Serahkan pengecam cakera

en: &Cancel
ms_MY: Batal

en: Edit Tag
ms_MY: Sunting Tanda

en: Edit value
ms_MY: Sunting nilai

en: Add value
ms_MY: Tambahkan nilai

en: Remove value
ms_MY: Alih keluar nilai

en: Move selected value up
ms_MY: Alihkan nilai yang dipilih ke atas

en: Move selected value down
ms_MY: Alihkan nilai yang dipilih ke bawah

en: &Error
ms_MY: &Ralat

en: A&rtwork
ms_MY: Ka&rya seni

en: Form
ms_MY: Borang

en: Options
ms_MY: Pilihan

en: Advanced options
ms_MY: Pilihan lanjutan

en: Ignore file paths matching the following regular expression:
ms_MY: Abaikan laluan fail yang sepadan dengan ungkapan nalar berikut:

en: Ignore track duration difference under this number of seconds
ms_MY: Abaikan percanggahan jangka masa runut jika tidak melebihi bilangan saat ini

en: Ignore the following tracks when determining whether a release is complete
ms_MY: Abaikan runut berikut ketika menentukan kelengkapan suatu keluaran

en: Video tracks
ms_MY: Runut video

en: Data tracks
ms_MY: Runut data

en: Pregap tracks
ms_MY: Runut praselaan

en: Silent tracks
ms_MY: Runut bisu

en: Tags to ignore for comparison:
ms_MY: Abaikan tanda ini dalam perbandingan:

en: CD-ROM device to use for lookups:
ms_MY: Peranti CD-ROM yang digunakan dalam pencarian:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
ms_MY: Peranti CD-ROM lalai yang digunakan dalam pencarian:

en: Use the following file name for images:
ms_MY: Gunakan nama fail berikut dalam imej:

en: Overwrite the file if it already exists
ms_MY: Tulis ganti fail jika sudah ada

en: Cover Art Providers
ms_MY: Pembekal Seni Kulit

en: Reorder Priority:
ms_MY: Susun Semula Keutamaan:

en: Move selected item up
ms_MY: Alihkan item yang dipilih ke atas

en: Move selected item down
ms_MY: Alihkan item yang dipilih ke bawah

en: Audio Fingerprinting
ms_MY: Penentuan Cap Jari Bunyi

en: Do not use audio fingerprinting
ms_MY: Jangan gunakan cap jari bunyi

en: Use AcoustID
ms_MY: Gunakan AcoustID

en: AcoustID Settings
ms_MY: Tetapan AcoustID

en: Ignore existing AcoustID fingerprints
ms_MY: Abaikan cap jari AcoustID sedia ada

en: Fingerprint calculator:
ms_MY: Alat kira cap jari:

en: Browse…
ms_MY: Semak imbas…

en: Download…
ms_MY: Muat turun…

en: API key:
ms_MY: Kunci API:

en: Get API key…
ms_MY: Dapatkan kunci API…

en: MusicBrainz Server
ms_MY: Pelayan MusicBrainz

en: Server address:
ms_MY: Alamat pelayan:

en: Log in
ms_MY: Log masuk

en: Log out
ms_MY: Log keluar

en: Update Checking
ms_MY: Sedang Menyemak Kemas Kini

en: Days between checks:
ms_MY: Selang hari antara semakan:

en: Updates to check:
ms_MY: Kemas kini yang akan disemak:

en: Fall back on album's artists genres if no genres are found for the release or release group
ms_MY: Gunakan genre seniman album sebagai pengganti sekiranya tiada genre pada keluaran atau gabungan keluaran

en: Minimal genre usage:
ms_MY: Kegunaan genre terdikit:

en: Maximum number of genres:
ms_MY: Bilangan genre terbanyak:

en: Join multiple genres with:
ms_MY: Sambungkan berbilang genre dengan:

en: Genres or folksonomy tags to include or exclude, one per line:
ms_MY: Genre atau tanda susunama khalayak yang akan dimasukkan atau dikeluarkan. Tulis dalam baris yang berasingan:

en: Playground for genres or folksonomy tags filters (cleared on exit):
ms_MY: Tempat permainan penapis genre atau tanda susunama khalayak (dibersihkan ketika keluar):

en: User interface language:
ms_MY: Bahasa antara muka pengguna:

en: User interface color theme:
ms_MY: Tema warna antara muka pengguna:

en: Miscellaneous
ms_MY: Rencaman

en: Use advanced query syntax
ms_MY: Gunakan sintaks pertanyaan lanjutan

en: Begin browsing in the following directory:
ms_MY: Mulakan pelayaran di direktori berikut:

en: Colors
ms_MY: Warna

en: Customize Action Toolbar
ms_MY: Sesuaikan Palang Alat Tindakan

en: Add a new button to Toolbar
ms_MY: Tambah punat baharu di Palang Alat

en: Add Action
ms_MY: Tambah Tindakan

en: Insert a separator
ms_MY: Selitkan pemisah

en: Add Separator
ms_MY: Tambahkan pemisah

en: Remove button from toolbar
ms_MY: Alih keluar punat daripada palang alat

en: Show the below tags above all other tags in the metadata view
ms_MY: Tunjukkan tanda ini di atas tanda-tanda lain dalam pandangan data meta

en: Thresholds
ms_MY: Ambang

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
ms_MY: Keserupaan terdikit dalam pemadanan fail dan runut:

en: Minimal similarity for file lookups:
ms_MY: Keserupaan terdikit dalam pencarian fail:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
ms_MY: Keserupaan terdikit dalam pencarian kelompok:

en: Use track relationships
ms_MY: Gunakan hubungan runut

en: Custom Fields
ms_MY: Ruangan Tersuai

en: Various artists:
ms_MY: Aneka artis:

en: Default
ms_MY: Lalai

en: Web Proxy
ms_MY: Proksi Sesawang

en: Username:
ms_MY: Nama Pengguna:

en: Password:
ms_MY: Kata Laluan:

en: Request timeout in seconds:
ms_MY: Tempoh menghentikan permintaan sekiranya gagal (saat):

en: Browser Integration
ms_MY: Penyepaduan Penyemak Imbas

en: Default listening port:
ms_MY: Port mendengar lalai:

en: Plugins
ms_MY: Pemalam

en: Name
ms_MY: Nama

en: Version
ms_MY: Versi

en: Install plugin…
ms_MY: Pasang pemalam…

en: Open plugin folder
ms_MY: Buka pelipat pemalam

en: Reload List of Plugins
ms_MY: Muat Semula Senarai Pemalam

en: Details
ms_MY: Perincian

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
ms_MY: Alamat e-mel disertakan sekali ketika Picard menyimpan penilaian. E-mel ini digunakan untuk mengenal pasti pengguna yang memberi penilaian tersebut. Hal ini membolehkan penilaian yang berlainan boleh disimpan dalam fail bagi setiap pengguna yang berlainan. Tolong nyatakan e-mel yang anda gunakan untuk menyimpan penilaian.

en: E-mail:
ms_MY: E-mel

en: Add to preferred release countries
ms_MY: Tambahkan pada negara keluaran utama

en: Remove from preferred release countries
ms_MY: Alih keluar daripada negara keluaran utama

en: Add to preferred release formats
ms_MY: Tambahkan pada format keluaran utama

en: Remove from preferred release formats
ms_MY: Alih keluar daripada format keluaran utama

en: Move files when saving
ms_MY: Alihkan fail apabila disimpan

en: Destination directory:
ms_MY: Direktori tuju:

en: Move additional files (case insensitive):
ms_MY: Alihkan fail tambahan (tak peka huruf):

en: Rename files when saving
ms_MY: Namakan semula fail apabila disimpan

en: Selected file naming script:
ms_MY: Skrip penamaan fail yang dipilih:

en: Files will be named like this:
ms_MY: Nama fail akan menjadi seperti ini:

en: Before
ms_MY: Sebelum

en: After
ms_MY: Selepas

en: Reload examples
ms_MY: Muat semula contoh

en: Enter your tagger script here.
ms_MY: Masukkan skrip penandaan skrip di sini.

en: Import
ms_MY: Muat masuk

en: Export
ms_MY: Simpan keluar

en: Write tags to files
ms_MY: Tuliskan tanda di fail

en: Before Tagging
ms_MY: Sebelum Penandaan

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
ms_MY: Tanda berikut akan dilindungi daripada dikosongkan atau ditulis ganti oleh data MusicBrainz:

en: AAC files
ms_MY: Fail AAC

en: Picard can save APEv2 tags to pure AAC files, which by default do not support tagging. APEv2 tags in AAC are supported by some players, but players not supporting AAC files with APEv2 tags can have issues loading and playing those files. To deal with this you can choose whether to save tags to those files.
ms_MY: Picard berkebolehan menyimpan tanda APEv2 dalam fail AAC tulen yang tidak menyokong penandaan secara lalai. Beberapa pemain bahantara menyokong tanda APEv2 dalam fail AAC namun yang tidak menyokong fail AAC bertanda APEv2 akan menghadapi masalah memuat dan memainkan fail tersebut. Anda boleh memilih sama ada mahu menyimpan tanda ini ke dalam fail itu bagi mengendali masalah tersebut.

en: Save APEv2 tags
ms_MY: Simpan tanda APEv2

en: Do not save tags
ms_MY: Jangan simpan tanda

en: AC3 files
ms_MY: Fail AC3

en: Picard can save APEv2 tags to pure AC3 files, which by default do not support tagging. APEv2 tags in AC3 are supported by some players, but players not supporting AC3 files with APEv2 tags can have issues loading and playing those files. To deal with this you can choose whether to save tags to those files.
ms_MY: Picard berkebolehan menyimpan tanda APEv2 dalam fail AC3 tulen yang tidak menyokong penandaan secara lalai. Beberapa pemain bahantara menyokong tanda APEv2 dalam fail AC3 namun yang tidak menyokong fail AC3 bertanda APEv2 akan menghadapi masalah memuat dan memainkan fail tersebut. Anda boleh memilih sama ada mahu menyimpan tanda ini ke dalam fail itu bagi mengendali masalah tersebut.

en: ID3v2 Version
ms_MY: Versi ID3v2

en: Join multiple ID3v2.3 tags with:
ms_MY: Sambungkan berbilang tanda ID3v2.3 dengan:

en: <html><head/><body><p>Default is '/' to maintain compatibility with previous Picard releases.</p><p>New alternatives are ';_' or '_/_' or type your own. </p></body></html>
ms_MY: <html><head/><body><p>Secara lalainya, '/' digunakan untuk memelihara keserasian dengan edaran Picard terdahulu.</p><p>Pilihan baharu termasuk penggunaan ';_' atau '_/_'. Anda juga boleh menggunakan pemisah anda sendiri. </p></body></html>

en: Also include ID3v1 tags in the files
ms_MY: Sertakan sekali tanda ID3v1 dalam fail

en: WAVE files
ms_MY: Fail WAVE

en: Picard will tag WAVE files using ID3v2 tags. This is not supported by all software. For compatibility with software which does not support ID3v2 tags in WAVE files additional RIFF INFO tags can be written to the files. RIFF INFO has only limited support for tags and character encodings.
ms_MY: Picard menandai fail WAVE dengan tanda ID3v2. Penandaan ini tidak disokong seluruh perisian. Fail WAVE boleh ditandai dengan tanda INFO RIFF tambahan bagi mengatasi masalah perisian yang tidak menyokong penandaan fail WAVE dengan tanda ID3v2. INFO RIFF tidak mempunyai sokongan tanda dan pengekodan aksara yang lengkap.

en: Also include RIFF INFO tags in the files
ms_MY: Sertakan sekali tanda INFO RIFF dalam fail

en: Authentication required
ms_MY: Pengesahan diperlukan

en: Download only cover art images matching selected types
ms_MY: Hanya muat turun seni kulit yang sepadan dengan jenis yang dipilih

en: Select types…
ms_MY: Pilih jenis…

en: Only use images of the following size:
ms_MY: Hanya gunakan imej yang bersaiz berikut:

en: Download only approved images
ms_MY: Hanya muat turun imej yang diluluskan

en: Local cover art files match the following regular expression:
ms_MY: Fail seni kulit setempat sepadan dengan ungkapan nalar berikut:

en: First group in the regular expression, if any, will be used as type, ie. cover-back-spine.jpg will be set as types Back + Spine. If no type is found, it will default to Front type.
ms_MY: Jika ada kumpulan pertama dalam ungkapan nalar, maka akan digunakan sebagai jenis. Dalam erti kata lain, kulit-belakang-tulangbelakang.jpg akan ditetapkan jenisnya sebagai Belakang + Tulang Belakang. Jika jenis tiada, secara lalainya jenis hadapan akan dipilih.

en: Select the file naming script to load into the editor
ms_MY: Pilih skrip penamaan fail yang ingin dimuat ke dalam penyunting

en: Title:
ms_MY: Tajuk:

en: Last Updated:
ms_MY: Kemas Kini Terakhir:

en: Now
ms_MY: Sekarang

en: Author:
ms_MY: Pengarang:

en: Version:
ms_MY: Versi:

en: License:
ms_MY: Lesen:

en: Description:
ms_MY: Keterangan:

en: Scripting Documentation
ms_MY: Pendokumenan Penskripan

en: Convert File Names to Tags
ms_MY: Tukar Nama Fail Menjadi Tanda

en: Replace underscores with spaces
ms_MY: Gantikan garis bawah dengan ruang

en: &Preview
ms_MY: &Pratonton

en: Add new tag
ms_MY: Tambah tanda baharu

en: Move tag up
ms_MY: Alihkan tanda ke atas

en: Move tag down
ms_MY: Alihkan tanda ke bawah

en: Remove selected tags
ms_MY: Ali keluar tanda yang dipilih

en: Remove tags
ms_MY: Alih keluar tanda

en: Character
ms_MY: Watak

en: &Ok
ms_MY: &Okey

en: Clos&e
ms_MY: Tutup

en: Regex Error
ms_MY: Ralat Regex

en: &Restore all Defaults
ms_MY: Pulihkan Semua Kepada Lalai

en: Reset all of Picard's settings
ms_MY: Tetapkan semula semua tetapan Picard

en: Reset all settings for current option page
ms_MY: Tetapkan semula semua tetapan bagi laman pilihan semasa

en: Unexpected error
ms_MY: Ralat tak diduga

en: You are about to reset your options for this page.
ms_MY: Pilihan anda di laman ini akan ditetapkan semula.

en: Warning! This will reset all of your settings.
ms_MY: Amaran! Tetapan anda akan ditetapkan semula.

en: Confirm Reset
ms_MY: Sahkan Penetapan Semula

en: Are you sure?
ms_MY: Anda pasti?

en:  [Enabled]
ms_MY:  [Didayakan]

en: None
ms_MY: Tiada

en: Fingerprinting
ms_MY: Cap jari

en: Please select a valid fpcalc executable.
ms_MY: Tolong pilih boleh laku fpcalc yang sah.

en: Invalid fpcalc executable
ms_MY: Boleh laku fpcalc tak sah

en: Logged in as <b>%s</b>.
ms_MY: Telah dilog masuk sebagai <b>%s</b>.

en: <html><head/><body>
    <p>You can add genres to test filters against, one per line.<br/>
    This playground will not be preserved on Options exit.
    </p>
    <p>
    Red background means the tag will be skipped.<br/>
    Green background means the tag will be kept.
    </p>
    </body></html>
ms_MY: <html><head/><body>
    <p>Di sini boleh dicuba penapis genre supaya disisihkan. Hanya satu begi setiap baris.<br/>
    Tapak permainan ini tidak akan dipelihara apabila keluar dari Pilihan.
    </p>
    <p>
    Latar merah bermaksud tanda akan dilangkaui.<br/>
    Latar hijau bermaksud tanda akan dikekalkan.
    </p>
    </body></html>

en: Genres
ms_MY: Genre

en: The default color scheme based on the operating system display settings
ms_MY: Skema warna lalai mengikut tetapan paparan sistem pengendalian

en: Dark
ms_MY: Gelap

en: A dark display theme
ms_MY: Tema paparan gelap

en: Light
ms_MY: Cerah

en: A light display theme
ms_MY: Tema paparan cerah

en: System
ms_MY: Sistem

en: The Qt5 theme configured in the desktop environment
ms_MY: Tema Qt5 yang diatur sedia dalam persekitaran atas meja

en: System default
ms_MY: Bahasa lalai sistem

en: Theme changed
ms_MY: Tema telah diubah

en: You have changed the application theme. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
ms_MY: Tema perisian telah diubah. Picard haus dimulakan semula bagi menunjukkan perubahan.

en: Please note that using the system theme might cause the user interface to be not shown correctly. If this is the case select the "Default" theme option to use Picard's default theme again.
ms_MY: Harap maklum bahawa penggunaan tema sistem boleh mengakibatkan antara muka pengguna tidak dapat dipaparkan dengan baik. Pilih tema "Lalai" sekiranya masalah ini muncul bagi kembali ke tema asal Picard.

en: Language changed
ms_MY: Bahasa telah diubah

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
ms_MY: Bahasa antara muka telah diubah. Picard perlu dimulakan semula barulah perubahan tersebut terjadi.

en: Choose a color
ms_MY: Pilih warna

en: Colors changed
ms_MY: Warna telah diubah

en: You have changed the interface colors. You may have to restart Picard in order for the changes to take effect.
ms_MY: Warna antara muka telah diubah. Picard mungkin perlu dimulakan semula sebelum perubahan tersebut terjadi.

en: Add Folder
ms_MY: Tambah Pelipat

en: Add Files
ms_MY: Tambah Fail

en: Cluster
ms_MY: Kelompok

en: Lookup
ms_MY: Cari

en: Scan
ms_MY: Imbas

en: Lookup in Browser
ms_MY: Cari di Penyemak Imbas

en: Save
ms_MY: Simpan

en: Submit AcoustIDs
ms_MY: Serahkan AcoustID

en: Open in Player
ms_MY: Buka Dengan Pemain

en: Lookup CD…
ms_MY: Carian CD…

en: Drag and Drop to re-order
ms_MY: Tarik dan Lepas untuk menyusun semula

en: Top Tags
ms_MY: Tanda Teratas

en: Confirm Remove
ms_MY: Sahkan Pengalihkeluaran

en: Matching
ms_MY: Sepadan

en: Network
ms_MY: Rangkaian

en: Download and install plugin
ms_MY: Muat turun lalu pasang pemalam

en: Download and upgrade plugin to version %s
ms_MY: Muat turun lalu naik taraf pemalam ke versi %s

en: Enabled
ms_MY: Dayakan

en: Disabled
ms_MY: Lumpuhkan

en: Uninstall plugin
ms_MY: Rombak pemalam

en: Reloading list of available plugins…
ms_MY: Sedang memuat semula senarai pemalam yang tersedia…

en: An error occurred while loading the plugin "%(plugin)s":
    
    %(error)s
ms_MY: Sebuah ralat berlaku ketika memuat pemalam '%(plugin)s':
    
    %(error)s

en: The plugin "%(plugin)s" is not compatible with this version of Picard.
ms_MY: Pemalam '%(plugin)s' tidak serasi dengan versi Picard ini.

en: The plugin "%(plugin)s" will be upgraded to version %(version)s on next run of Picard.
ms_MY: Pemalam '%(plugin)s' akan dinaik taraf ke versi %(version)s apabila Picard dijalankan semula kelak.

en: Uninstall plugin "%(plugin)s"?
ms_MY: Rombak pemalam '%(plugin)s'?

en: Do you really want to uninstall the plugin "%(plugin)s"?
ms_MY: Anda pasti ingin merombak pemalam '%(plugin)s'?

en: Restart Picard to upgrade to new version
ms_MY: Mulakan semula Picard untuk menaik taraf ke versi baharu

en: New version available
ms_MY: Versi baharu tersedia

en: Authors
ms_MY: Pengarang

en: License
ms_MY: Lesen

en: The plugin "%(plugin)s" could not be downloaded.
ms_MY: Pemalam '%(plugin)s' tidak boleh dimuat turun.

en: Please try again later.
ms_MY: Cuba lagi kemudian.

en: New
ms_MY: Baharu

en: Create a new profile
ms_MY: Ciptakan profil baharu

en: Copy to a new profile
ms_MY: Salin ke profil baharu

en: Delete
ms_MY: Hapuskan

en: Delete the profile
ms_MY: Hapuskan profil

en: Unknown script
ms_MY: Tulisan tak diketahui

en: No scripts in list
ms_MY: Senarai tidak mempunyai skrip

en: Unknown value format
ms_MY: Format nilai tak diketahui

en: Invalid Title
ms_MY: Tajuk Tak Sah

en: The profile title cannot be blank.
ms_MY: Jangan dibiarkan tajuk profil kosong.

en: Ratings
ms_MY: Penilaian

en: Preferred Releases
ms_MY: Keluaran Utama

en: Reset all
ms_MY: Tetap semula semuanya

en: The location to move files to must not be empty.
ms_MY: Tempat tuju pengalihan fail tidak boleh kosong.

en: Script Error
ms_MY: Ralat Skrip

en: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Syntax Help</a>)
ms_MY: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Bantuan Sintaks</a>)

en: Search in browser
ms_MY: Gelintar di penyemak imbas

en: <strong>Loading…</strong>
ms_MY: <strong>Sedang memuat…</strong>

en: Retry
ms_MY: Cuba semula

en: <strong>Following error occurred while fetching results:<br><br></strong>Network request error for %(url)s:<br>%(error)s (QT code %(qtcode)d, HTTP code %(statuscode)r)<br>
ms_MY: <strong>Ralat berikut terjadi ketika mengambil hasil:<br><br></strong>Ralat permintaan rangkaian bagi %(url)s:<br>%(error)s (kod QT %(qtcode)d, kod HTTP %(statuscode)r)<br>

en: <strong>No results found. Please try a different search query.</strong>
ms_MY: <strong>Tiada hasil diketemui. Cuba semula dengan pertanyaan gelintaran yang lain.</strong>

en: Load into Picard
ms_MY: Muat ke dalam Picard

en: Album Search Results
ms_MY: Hasil Gelintaran Album

en: Language
ms_MY: Bahasa

en: Score
ms_MY: Mata

en: Show in browser
ms_MY: Tunjukkan di penyemak imbas

en: Artist Search Dialog
ms_MY: Dialog Gelintaran Seniman

en: Gender
ms_MY: Jantina

en: Area
ms_MY: Kawasan

en: Begin
ms_MY: Mula

en: Begin Area
ms_MY: Kawasan Mula

en: End
ms_MY: Tamat

en: End Area
ms_MY: Kawasan Tamat

en: Track Search Results
ms_MY: Hasil Gelintaran Runut

en: Release
ms_MY: Keluaran

en: Standalone Recording
ms_MY: Rakamn Tunggal

en: Rename profile
ms_MY: Namakan semula profil

en: Remove profile
ms_MY: Hapuskan profil

en: Are you sure you want to remove this profile?
ms_MY: Pastikah anda mahu menghapuskan profil ini?

en: Open Scripting Documentation in your browser
ms_MY: Buka Pendokumenan Penskripan di penyemak imbas

en: Rename script
ms_MY: Namakan semula skrip

en: Remove script
ms_MY: Alih keluar skrip

en: Are you sure you want to remove this script?
ms_MY: Anda pasti ingin mengalih keluar skrip ini?

en: &Word wrap script
ms_MY: Skrip balut kata (&W)

en: Word wrap long lines in the editor
ms_MY: Letakkan kod di baris baharu sekiranya terlalu panjang

en: Show help &tooltips
ms_MY: Paparkan petua bantuan timbul (&T)

en: Show tooltips for script elements
ms_MY: Paparkan petua bantuan timbul bagi unsur skrip

en: The table is locked. To enable sorting and column resizing
    unlock the table in the table header's context menu.
ms_MY: Jadual ini terkunci. Buka kunci jadual ini di menu konteks
    kepala jadual bagi membolehkan pengisihan dan penukaran
    ukuran lajur.

en: Error loading Picard releases list: {error_message}
ms_MY: Ralat memuat senarai keluaran Picard: {error_message}

en: Picard Update
ms_MY: Kemas Kini Picard

en: Unable to retrieve the latest version information from the website.
    ({url})
ms_MY: Tak boleh mendapat semula maklumat versi terkini daripada tapak sesawang.
    ({url})

en: A new version of Picard is available.
    
    This version: {picard_old_version}
    New version: {picard_new_version}
    
    Would you like to download the new version?
ms_MY: Versi Picard baharu tersedia.
    
    Versi ini: {picard_old_version}
    Versi baharu: {picard_new_version}
    
    Inginkah anda memuat turun versi baharu?

en: unknown
ms_MY: tak diketahui

en: There is no update currently available for your subscribed update level: {update_level}
    
    Your version: {picard_old_version}
ms_MY: Tiada kemas kini yang tersedia bagi peringkat kemas kini langganan anda: {update_level}
    
    Versi anda: {picard_old_version}

en: AcoustID Fingerprint
ms_MY: Cap Jari AcoustID

en: Album Artist Sort Order
ms_MY: Tertib Isih Seniman Album

en: Album Sort Order
ms_MY: Tertib Isih Album

en: Arranger
ms_MY: Penyusun

en: Artists
ms_MY: Seniman

en: Artist Sort Order
ms_MY: Tertib Isih Seniman

en: BPM
ms_MY: RPM

en: Catalog Number
ms_MY: Nombor Katalog

en: Comment
ms_MY: Ulasan

en: Compilation (iTunes)
ms_MY: Himpunan (iTunes)

en: Composer Sort Order
ms_MY: Tertib Isih Penggubah

en: Conductor
ms_MY: Konduktor

en: Copyright
ms_MY: Hak Cipta

en: Disc Id
ms_MY: ID Cakera

en: Disc Number
ms_MY: Bilangan Cakera

en: DJ-Mixer
ms_MY: Pengadun DJ

en: Encoded By
ms_MY: Dikod Oleh

en: Encoder Settings
ms_MY: Tetapan Pengekod

en: Engineer
ms_MY: Jurutera

en: Grouping
ms_MY: Pengumpulan

en: Key
ms_MY: Nada

en: Record Label
ms_MY: Syarikat Rakaman

en: Lyricist
ms_MY: Penyeni Kata

en: Lyrics
ms_MY: Seni Kata

en: Mixer
ms_MY: Pengadun

en: Mood
ms_MY: Suasana

en: Movement
ms_MY: Babak

en: Movement Number
ms_MY: Bilangan Babak

en: Movement Count
ms_MY: Kiraan Babak

en: MusicBrainz Release Artist Id
ms_MY: Pengecam Seniman Keluaran MusicBrainz

en: MusicBrainz Release Id
ms_MY: Pengecam Keluaran MusicBrainz

en: MusicBrainz Artist Id
ms_MY: Pengecam Seniman MusicBrainz

en: MusicBrainz Disc Id
ms_MY: Pengecam Cakera MusicBrainz

en: MusicBrainz Original Release Id
ms_MY: Pengecam Keluaran Asal MusicBrainz

en: MusicBrainz Original Artist Id
ms_MY: Pengecam Seniman Asal MusicBrainz

en: MusicBrainz Recording Id
ms_MY: Pengecam Rakaman MusicBrainz

en: MusicBrainz Release Group Id
ms_MY: Pengecam Gabungan Keluaran MusicBrainz

en: MusicBrainz Track Id
ms_MY: Pengecam Runut MusicBrainz

en: MusicBrainz Work Id
ms_MY: Pengecam Karya MusicBrainz

en: MusicIP Fingerprint
ms_MY: Cap Jari MusicIP

en: MusicIP PUID
ms_MY: PUID MusicIP

en: Original Album
ms_MY: Album Asal

en: Original Artist
ms_MY: Seniman Asal

en: Original Filename
ms_MY: Nama Fail Asal

en: Original Year
ms_MY: Tahun Asal

en: Performer
ms_MY: Penghibur

en: Producer
ms_MY: Penerbit

en: R128 Album Gain
ms_MY: Gandaan Album R128

en: R128 Track Gain
ms_MY: Gandaan Runut R128

en: Rating
ms_MY: Penilaian

en: Release Country
ms_MY: Negara Keluaran

en: Release Status
ms_MY: Taraf Keluaran

en: Release Type
ms_MY: Jenis Keluaran

en: Remixer
ms_MY: Pengadun Semula

en: ReplayGain Album Gain
ms_MY: Gandaan Album ReplayGain

en: ReplayGain Album Peak
ms_MY: Puncak Album ReplayGain

en: ReplayGain Album Range
ms_MY: Julat Album ReplayGain

en: ReplayGain Reference Loudness
ms_MY: Kenyaringan Rujukan ReplayGain

en: ReplayGain Track Gain
ms_MY: Gandaan Runut ReplayGain

en: ReplayGain Track Peak
ms_MY: Puncak Runut ReplayGain

en: ReplayGain Track Range
ms_MY: Julat Runut ReplayGain

en: Script
ms_MY: Skrip

en: Show Work & Movement
ms_MY: Tunjukkan Karya dan Babak

en: Subtitle
ms_MY: Tajuk Kecil

en: Title Sort Order
ms_MY: Tertib Isih Tajuk

en: Total Discs
ms_MY: Jumlah Cakera

en: Total Tracks
ms_MY: Jumlah Runut

en: Track Number
ms_MY: Bilangan Runut

en: Artist Website
ms_MY: Tapak Sesawang Seniman

en: Work
ms_MY: Karya

en: Writer
ms_MY: Pengarang

en: %(days).2dd %(hours).2dh
ms_MY: %(days).2dh %(hours).2dj

en: %(hours).2dh %(minutes).2dm
ms_MY: %(hours).2dj %(minutes).2dm

en: is not installed
ms_MY: tidak dipasang

en: Web Browser Error
ms_MY: Ralat Penyemak Imbas

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
ms_MY: Ralat ketika melancarkan penyemak imbas:
    
    %s
