MusicBrainz - en to nb translation catalogue (471 entries)

en: Unmatched Files
nb: Ufiltrerte filer

en: Album %(id)s loaded: %(artist)s - %(album)s
nb: Album %(id)s lastet: %(artist)s - %(album)s

en: Loading album %(id)s …
nb: Henter album %(id)s …

en: [loading album information]
nb: [laster albuminformasjon]

en: [could not load album %s]
nb: [kunne ikke laste album %s]

en: Cluster %(album)s identified!
nb: Filklynge %(album)s identifisert!

en: No matching releases for cluster %(album)s
nb: Ingen treff for filklyngen %(album)s

en: Looking up the metadata for cluster %(album)s…
nb: Ser etter metadata for filklynge %(album)s…

en: Added %(count)i release to collection "%(name)s" | Added %(count)i releases to collection "%(name)s"
nb[0]: %(count)i utgivelse lagt til samling "%(name)s"
nb[1]: %(count)i utgivelser lagt til samling "%(name)s"

en: Removed %(count)i release from collection "%(name)s" | Removed %(count)i releases from collection "%(name)s"
nb[0]: %(count)i utgivelse fjernet fra samling "%(name)s"
nb[1]: %(count)i utgivelser fjernet fra samling "%(name)s"

en: Error loading collections: %(error)s
nb: Feil ved henting av samlinger: %(error)s

en: Various Artists file naming scheme removal
nb: Fjerning av navneordning for filer av diverse artister

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    Your file naming scheme has automatically been merged with that of single artist albums.
nb: Den separate navneordningen for album av diverse artister er fjernet i denne versjonen av Picard.
    Dine konfigurerte navneordninger for album av single og diverse artister er slått sammen automatisk; resultatet må gjennomgås.

en: The separate file naming scheme for various artists albums has been removed in this version of Picard.
    You currently do not use this option, but have a separate file naming scheme defined.
    Do you want to remove it or merge it with your file naming scheme for single artist albums?
nb: Den separate navneordningen for album av diverse artister er fjernet i denne versjonen av Picard.
    
    Du har allerede en slik navneordning konfigurert, men den er ikke aktiv.
    Ønsker du å fjerne den eller slå det sammen med navneordningen for album av single artister?

en: Merge
nb: Flett

en: Remove
nb: Fjern

en: No matching tracks above the threshold for file '%(filename)s'
nb: Ingen treffende spor over terskelen for filen '%(filename)s'

en: File '%(filename)s' identified!
nb: Fil "%(filename)s" identifisert!

en: No matching tracks for file '%(filename)s'
nb: Ingen treffende spor for filen '%(filename)s'

en: Looking up the metadata for file %(filename)s …
nb: Søker opp metadata for fil "%(filename)s" …

en: Error
nb: Feil

en: Error loading plugins list: %(error)s
nb: Feil ved henting av programtilleggsliste: %(error)s

en: General
nb: Generelt

en: Automatically scan all new files
nb: Skann alle nye filer automatisk

en: Ignore MBIDs when loading new files
nb: Ignorer MBID ved lasting av nye filer

en: Use standardized artist names
nb: Bruk standardiserte artistnavn

en: Convert Unicode punctuation characters to ASCII
nb: Konverter Unicode skilletegn til ASCII

en: Use release relationships
nb: Bru utgivelsesrelasjoner

en: Preferred release types
nb: Foretrukne utgivelsestyper

en: Preferred release countries
nb: Foretrukne utgivelsesland

en: Use folksonomy tags as genre
nb: Bruk folksonomitagger som sjanger

en: Enable track ratings
nb: Skru på sporvurderinger

en: Submit ratings to MusicBrainz
nb: Send vurderinger til MusicBrainz

en: Tags
nb: Tagger

en: Preserve timestamps of tagged files
nb: Behold systemtider i lagrede filer

en: Clear existing tags
nb: Fjern eksisterende tagger

en: Remove ID3 tags from FLAC files
nb: Fjern ID3 tagger fra FLAC filer

en: Remove APEv2 tags from MP3 files
nb: Fjern APEv2 tagger fra mp3 filer

en: Remove APEv2 tags from AAC files
nb: Fjern APEv2 tagger fra AAC filer

en: Remove APEv2 tags from AC3 files
nb: Fjern APEv2 tagger fra AC3 filer

en: Cover Art
nb: Omslagsbilder

en: Embed cover images into tags
nb: Bygg inn omslagsbilder i filer

en: Save cover images as separate files
nb: Lagre omslagsbilder som egne filer

en: File Naming
nb: Filnavn og -flytting

en: Delete empty directories
nb: Slett tomme mapper

en: Replace non-ASCII characters
nb: Bytt ut tegn som ikke er ASCII

en: Windows compatibility
nb: Windows kombatibilitet

en: Scripting
nb: Skripting

en: User Interface
nb: Brukergrensesnitt

en: Show text labels under icons
nb: Vis tekst under ikoner

en: Allow selection of multiple directories
nb: Tillat inkludering av flere mapper

en: Use builtin search rather than looking in browser
nb: Bruk innebygget søk isteden for nettleserens

en: Show a quit confirmation dialog for unsaved changes
nb: Vis en avsluttingsbekreftelse ved ulagrede filer

en: Advanced
nb: Avansert

en: Ignore hidden files
nb: Ignorer skjulte filer

en: Listen only on localhost
nb: Lytt bare på lokalvert

en: Tracks
nb: Spor

en: Year
nb: År

en: Country
nb: Land

en: Label
nb: Plateselskap

en: Cat No
nb: Katalog nr.

en: [no barcode]
nb: [ingen strekkode]

en: [no release info]
nb: [ingen informasjon om utgivelse]

en: MusicBrainz Account
nb: MusicBrainz brukerkonto

en: Authorization code:
nb: Autoriseringskode:

en: Removing album %(id)s: %(artist)s - %(album)s
nb: Fjerner album %(id)s: %(artist)s - %(album)s

en: CD Lookup Error
nb: Feil ved CD oppslag

en: Error while reading CD:
    
    %s
nb: Feil ved lesing av cd:
    
    %s

en: [could not load recording %s]
nb: [kunne ikke laste innspillingen %s]

en: AcoustID lookup network error for '%(filename)s'!
nb: Nettverksfeil for AcoustID oppsøket av "%(filename)s"

en: AcoustID lookup failed for '%(filename)s'!
nb: Oppsøk av AcoustID feilet for "%(filename)s"

en: AcoustID lookup returned no result for file '%(filename)s'
nb: Ingen resultater for AcoustID oppsøk av fil "%(filename)s"

en: Looking up the fingerprint for file '%(filename)s' …
nb: Søker opp lydavtrykk for fil "%(filename)s" …

en: Submitting AcoustIDs …
nb: Sender inn AcoustID…

en: AcoustID submission failed with error '%(error)s': %(message)s
nb: Feil '%(error)s' ved AcoustID innsending: %(message)s

en: Cover art of type '%(type)s' downloaded for %(albumid)s from %(host)s
nb: Plateomslag av type "%(type)s" lastet ned til %(albumid)s fra %(host)s

en: Downloading cover art of type '%(type)s' for %(albumid)s from %(host)s …
nb: Laster ned plateomslag av type "%(type)s" til %(albumid)s fra %(host)s

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Full size
nb: Full størrelse

en: Local Files
nb: Lokale filer

en: <br/>Translated to LANG by %s
nb: <br/>Oversatt til norsk av %s

en: Cover art types
nb: Omslagsbildetyper

en: Restore &Defaults
nb: &Gjenopprett standardinnstillinger

en: Date
nb: Dato

en: Labels
nb: Plateselskap

en: Catalog #s
nb: Katalog #s

en: Barcode
nb: Strekkode

en: Refresh List
nb: Oppdater liste

en: %(name)s (%(count)i release) | %(name)s (%(count)i releases)
nb[0]: %(name)s (%(count)i utgivelse)
nb[1]: %(name)s (%(count)i utgivelser)

en: View release on MusicBrainz
nb: Se utgivelsen hos MusicBrainz

en: Show more details
nb: Vis flere detaljer

en: New Cover Art
nb: Nytt plateomslag

en: Original Cover Art
nb: Opprinnelig omslagsbilde

en: Show more details…
nb: Vis flere detaljer…

en: Keep original cover art
nb: Behold det opprinnelig omslagsbildet

en: YYYY
nb: ÅÅÅÅ

en: &Move tagged files here
nb: &Flytt taggede filer hit

en: Show &hidden files
nb: &Vis skjulte filer

en: &Set as starting directory
nb: &Sett som startmappe

en: Existing Cover
nb: Eksisterende omslagsbilder

en: New Cover
nb: Nytt omslagsbilde

en: Cover
nb: Omslagsbilde

en: Double-click to open in external viewer
    Temporary file: %(tempfile)s
    Source: %(sourcefile)s
nb: Dobbelklikk for å åpne i ekstern forhåndsviser
    Midlertidig fil: %(tempfile)s
    Kilde: %(sourcefile)s

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Length:
nb: Lengde:

en: Bitrate:
nb: Bitfrekvens:

en: Sample rate:
nb: Samplingsfrekvens:

en: Bits per sample:
nb: Bits per sampling:

en: Channels:
nb: Kanaler:

en: Tracklist:
nb: Sporliste:

en: Album Info
nb: Albuminfo

en: Track Info
nb: Sporinformasjon

en: %i file in this track | %i files in this track
nb[0]: %i fil i dette spor
nb[1]: %i filer i dette spor

en: Cluster Info
nb: Filklyngeinfo

en: Files
nb: Filer

en: Albums
nb: Albumer

en: Pending files
nb: Avventende filer

en: Pending requests
nb: Forespørsel under behandling

en: Title
nb: Tittel

en: Length
nb: Lengde

en: Album Artist
nb: Album artist

en: Composer
nb: Komponist

en: Disc Subtitle
nb: Diskundertittel

en: Media
nb: Medier

en: Genre
nb: Sjanger

en: Original Release Date
nb: Opprinnelig utgivelsesdato

en: Bad match
nb: Feil samsvaring

en: Poor match
nb: Dårlig samsvaring

en: Ok match
nb: Passe samsvaring

en: Good match
nb: Bra samsvaring

en: Great match
nb: Flott samsvaring

en: Excellent match
nb: Fantastisk samsvaring

en: &Expand all
nb: &Utvid alle

en: &Collapse all
nb: &Skjul alle

en: Select &all
nb: Velg &alle

en: &Other versions
nb: &Andre versjoner

en: Loading…
nb: Laster…

en: Collections
nb: Samlinger

en: P&lugins
nb: Program&tillegg

en: file view
nb: filvisning

en: Contains unmatched files and clusters
nb: Inneholder ikke samsvarende filer og filklynger

en: Clusters
nb: Filklynger

en: album view
nb: albumvisning

en: Contains albums and matched files
nb: Inneholder album og samsvarende filklynger

en: Album modified and complete
nb: Album endret og fullført

en: Album unchanged and complete
nb: Album uendret og fullført

en: Album modified
nb: Album endret

en: Album unchanged
nb: Album uendret

en: Track saved
nb: Spor lagret

en: Pending
nb: Avventer

en: Log
nb: Logg

en: String to highlight
nb: Streng å framheve

en: Highlight
nb: Framhev

en: Clear Highlight
nb: Fjern framheving

en: Clear Log
nb: Tøm logg

en: Save As…
nb: Lagre som…

en: Activity History
nb: Handlingshistorie

en: Unsaved Changes
nb: Ulagrede endringer

en: Are you sure you want to quit Picard?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte Picard?

en: There is %d unsaved file. Closing Picard will lose all unsaved changes. | There are %d unsaved files. Closing Picard will lose all unsaved changes.
nb[0]: %d ulagret fil. Alle endringer vil gå tapt hvis du lukker Picard.
nb[1]: %d ulagrede filer. Alle endringer vil gå tapt hvis du lukker Picard.

en: &Quit Picard
nb: &Avslutt Picard

en: Ready
nb: Klar

en: Picard listens on this port to integrate with your browser. When you "Search" or "Open in Browser" from Picard, clicking the "Tagger" button on the web page loads the release into Picard.
nb: Picard lytter på denne porten for å samarbeide med nettleseren. Når du utfører et "Søk" eller "Åpne i nettleser" fra Picard, så vil det å klikke "tagger" knappen på nettsida åpne utgivelsen i Picard.

en: Listening on port %(port)d
nb: Lytter på port %(port)d

en: You need to configure your AcoustID API key before you can submit fingerprints.
nb: AcoustID API-nøkkelen må konfigureres før du kan sende inn lydavtrykk.

en: &Options…
nb: &Alternativer

en: &Cut
nb: &Klipp

en: &Paste
nb: &Lim inn

en: &Help…
nb: &Hjelp

en: &About…
nb: &Om…

en: &Donate…
nb: &Donér…

en: &Report a Bug…
nb: &Rapportér en feil…

en: &Support Forum…
nb: &Forum for brukerstøtte…

en: &Add Files…
nb: &Legg til filer

en: Add files to the tagger
nb: Legg filer til taggeren

en: Add Fold&er…
nb: Legg til &mappe…

en: Add a folder to the tagger
nb: Legg en mappe til taggeren

en: &Save
nb: &Lagre

en: Save selected files
nb: Lagre valgte filer

en: S&ubmit AcoustIDs
nb: S&end AcoustIDer

en: Submit acoustic fingerprints
nb: Send inn lydavtrykk

en: E&xit
nb: L&ukk

en: &Remove
nb: &Fjern

en: Remove selected files/albums
nb: Fjern valgte filer/album

en: Lookup in &Browser
nb: Slå opp i &nettleser

en: Lookup selected item on MusicBrainz website
nb: Slå opp valgte element på Musicbrainz nettsida

en: Search for similar albums…
nb: Søk etter lignende album…

en: View similar releases and optionally choose a different release
nb: Vis lignende utgivelser og eventuelt velg en annen utgivelse

en: Search for similar tracks…
nb: Søk etter lignende spor…

en: View similar tracks and optionally choose a different release
nb: Vis lignende spor og velg eventuelt en annen utgivelse

en: File &Browser
nb: &Filbehandler

en: &Cover Art
nb: &Omslagsbilder

en: &Actions
nb: &Handlinger

en: Search
nb: Søk

en: Lookup &CD…
nb: Slå opp &CD…

en: Lookup the details of the CD in your drive
nb: Slå opp detaljene av CDen i cd-rom stasjonen

en: &Scan
nb: &Skann

en: Use AcoustID audio fingerprint to identify the files by the actual music, even if they have no metadata
nb: Bruk AcoustID lydavtrykk til å identifisere selve musikken, selv om filene ikke har noe metadata

en: Identify the file using its AcoustID audio fingerprint
nb: Identifiser fila ved å bruke AcoustID lydavtrykket

en: Cl&uster
nb: &Gruppér

en: Cluster files into album clusters
nb: Gruppér filer i albumklynger

en: &Lookup
nb: MB &Søk

en: Lookup selected items in MusicBrainz
nb: Søk opp valgte elementer i MusicBrainz

en: &Refresh
nb: &Oppdater

en: &Rename Files
nb: &Endre navn på filer

en: &Move Files
nb: &Flytt filer

en: Save &Tags
nb: &Lagre tagger

en: Tags From &File Names…
nb: Tagger fra &filnavn…

en: &Open My Collections in Browser
nb: &Åpne Mine samlinger i nettleseren

en: View Activity &History
nb: Se &handlingshistorie

en: Open in &Player
nb: Åpne i &spiller

en: Play the file in your default media player
nb: Spill filen i standard mediespiller

en: Open Containing &Folder
nb: Åpne overordnet &mappe

en: Open the containing folder in your file explorer
nb: Åpne den overordnende mappen i filbehandleren

en: &File
nb: &Fil

en: &Edit
nb: &Rediger

en: &View
nb: &Vis

en: &Options
nb: &Alternativer

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &Help
nb: &Hjelp

en: Actions
nb: Handlinger

en: Track
nb: Spor

en: &Advanced search
nb: &Avansert søk

en: &Builtin search
nb: &Innebygd søk

en: All supported formats
nb: Alle støttede formater

en: Adding multiple directories from '%(directory)s' …
nb: Legger til flere mapper fra "%(directory)s"…

en: Adding directory: '%(directory)s' …
nb: Legger til mappe "%(directory)s" …

en: Configuration Required
nb: Konfigurasjon nødvendig

en: Audio fingerprinting is not yet configured. Would you like to configure it now?
nb: Lydfingeravtrykk er foreløpig ikke konfigurert. Vil du sette opp dette nå?

en: %(filename)s (error: %(error)s)
nb: %(filename)s (feil: %(error)s)

en: %(filename)s (%(similarity)d%%) (error: %(error)s)
nb: %(filename)s (%(similarity)d%%) (Feil: %(error)s)

en: Authentication Required
nb: Autorisering nødvendig

en: Picard needs authorization to access your personal data on the MusicBrainz server. Would you like to log in now?
nb: Picard trenger tillatelse for å få tilgang til dine personlige data på MusicBrainz serveren. Logge inn nå?

en: (different across %d item) | (different across %d items)
nb[0]: (%d fil forskjellig)
nb[1]: (forskjell mellom %d filer)

en: (missing from %d item) | (missing from %d items)
nb[0]: (mangler fra %d fil)
nb[1]: (mangler fra %d filer)

en: metadata view
nb: vis metadata

en: Displays original and new tags for the selected files
nb: Viser de opprinnelige og de nye verdiene for valgte filer

en: Tag
nb: Tagger

en: Original Value
nb: Uendret verdi

en: New Value
nb: Ny verdi

en: Add New Tag…
nb: Legg til ny tagg…

en: Show Changes First
nb: Se endringer først

en: Edit…
nb: Endre…

en: Add to 'Preserve Tags' List
nb: Legg til i "Behold Tagger" listen

en: Remove from 'Preserve Tags' List
nb: Fjern fra "Behold Tagger" listen

en: Use Original Value | Use Original Values
nb[0]: Bruk opprinnelig verdi
nb[1]: Bruk opprinnelige verdier

en: The server %s requires you to login. Please enter your username and password.
nb: Tjeneren %s krever at du logger inn. Skriv inn brukernavn og passord.

en: The proxy %s requires you to login. Please enter your username and password.
nb: Mellomleddstjeneren %s krever at du logger inn. Skriv inn brukernavn og passord.

en: Play
nb: Skuespill

en: Make It So!
nb: Kjør igang!

en: Copy
nb: Kopi

en: The file naming format must not be empty.
nb: Filnanvsformat kan ikke være tom.

en: File Name
nb: Filnavn

en: CD Lookup
nb: CD oppslag

en: The following releases on MusicBrainz match the CD:
nb: De følgende utgivelser på MusicBrainz samsvarer med CDen:

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Edit Tag
nb: Endre tagg

en: Edit value
nb: Endre

en: Add value
nb: Legg til ny

en: Remove value
nb: Fjern

en: A&rtwork
nb: G&rafikk

en: Form
nb: Format

en: Options
nb: Alternativer

en: Advanced options
nb: Avanserte innstillinger

en: Ignore file paths matching the following regular expression:
nb: Ignorer filbaner som tilsvarer følgende regulære uttrykk:

en: Ignore the following tracks when determining whether a release is complete
nb: Ved avgjørelse om utgivelsen er fullstendig, ignorer følgende tagger

en: Video tracks
nb: Videospor

en: Data tracks
nb: Dataspor

en: Pregap tracks
nb: Førintervallspor

en: Silent tracks
nb: Lydløst spor

en: CD-ROM device to use for lookups:
nb: CD-rom stasjon til bruk for oppsøk:

en: Default CD-ROM drive to use for lookups:
nb: Standard CD-rom stasjon til bruk for oppsøk:

en: Use the following file name for images:
nb: Bruk følgende filnavn for bilder:

en: Overwrite the file if it already exists
nb: Overskriv filen hvis den allerede finnes?

en: Cover Art Providers
nb: Omslagsbilde opphav

en: Move selected item up
nb: Flytt valgte element opp

en: Move selected item down
nb: Flytt valgte element ned

en: Audio Fingerprinting
nb: Lydavtrykk

en: Do not use audio fingerprinting
nb: Ikke bruk lydavtrykk

en: Use AcoustID
nb: Bruk AcoustID

en: AcoustID Settings
nb: Innstillinger for AcoustID

en: Ignore existing AcoustID fingerprints
nb: Ignorer eksisterende AcoustID lydavtrykk

en: Fingerprint calculator:
nb: Lydavtrykkskalkulator

en: Browse…
nb: Bla…

en: Download…
nb: Last ned…

en: API key:
nb: API nøkkel:

en: Get API key…
nb: Få API nøkkel…

en: Server address:
nb: Tjeneradresse:

en: Log in
nb: Logg inn

en: Log out
nb: Logg ut

en: User interface language:
nb: Brukergrensesnittsspråk

en: Miscellaneous
nb: Annet

en: Use advanced query syntax
nb: Bruk avansert forespørselssyntaks

en: Begin browsing in the following directory:
nb: Begynn søk i følgende mappe:

en: Customize Action Toolbar
nb: Tilpass handlingsverktøylinja

en: Add a new button to Toolbar
nb: Legg til en ny knapp på verktøylinja

en: Add Action
nb: Legg til handling

en: Insert a separator
nb: Sett in skilletegn

en: Add Separator
nb: Legg til separator

en: Remove button from toolbar
nb: Fjern knapp fra verktøylinja

en: Thresholds
nb: Terskler

en: Minimal similarity for matching files to tracks:
nb: Minste likhet for å samsvare filer med spor:

en: Minimal similarity for file lookups:
nb: Minste likhet for filoppsøk:

en: Minimal similarity for cluster lookups:
nb: Minste likhet for filklyngeoppsøk:

en: Use track relationships
nb: Bruk sporrelasjoner

en: Custom Fields
nb: Egendefinerte felt

en: Various artists:
nb: Diverse artister:

en: Default
nb: Standard

en: Web Proxy
nb: Mellomleddstjener

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Browser Integration
nb: Nettleserintegrasjon

en: Default listening port:
nb: Standard lytteport:

en: Plugins
nb: Programtillegg

en: Name
nb: Navn

en: Version
nb: Versjon

en: Install plugin…
nb: Installér programtillegg…

en: Open plugin folder
nb: Åpne mappen med programtillegg

en: Reload List of Plugins
nb: Oppdater listen med programtillegg

en: Details
nb: Detaljer

en: Picard saves the ratings together with an e-mail address identifying the user who did the rating. That way different ratings for different users can be stored in the files. Please specify the e-mail you want to use to save your ratings.
nb: Picard lagrer vurderinger sammen med en e-postadresse som identifiserer brukeren. Sånn kan vurderinger fra forskjellige brukere lagres i filer. Skriv inn e-posten du vil ha lagret sammen med dine vurderinger.

en: E-mail:
nb: E-post:

en: Move files when saving
nb: Flytt filer ved lagring

en: Destination directory:
nb: Destinasjonsmappe:

en: Move additional files (case insensitive):
nb: Flytt også filtypene (navn er ikke versalsensitiv):

en: Rename files when saving
nb: Endre filnavn ved lagring

en: Write tags to files
nb: Skriv tagger til filer

en: Before Tagging
nb: Før tagging

en: Preserve these tags from being cleared or overwritten with MusicBrainz data:
nb: Ivareta disse taggene fra å fjernes eller overskrives med MusicBrainz data:

en: ID3v2 Version
nb: ID3v2 versjon

en: Join multiple ID3v2.3 tags with:
nb: Kombinér flere ID3v2.3 tagger med:

en: <html><head/><body><p>Default is '/' to maintain compatibility with previous Picard releases.</p><p>New alternatives are ';_' or '_/_' or type your own. </p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Standard er "/" for å opprettholde kompatibilitet med tidligere Picardutgivelser.</p><p>Nye alternativer er. '; _' Eller '_ / _'. Du kan også skrive din egen. </p></body></html>

en: Also include ID3v1 tags in the files
nb: Inkluder også ID3v1 tagger i filene

en: Authentication required
nb: Autorisering nødvendig

en: Download only cover art images matching selected types
nb: Last bare ned omslagsbilder valgte typer:

en: Select types…
nb: Velg typer…

en: Only use images of the following size:
nb: Bruk bare bilder av følgende størrelse:

en: Download only approved images
nb: Last ned bare godkjente bilder

en: Local cover art files match the following regular expression:
nb: Regulært uttrykk for eksisterende omslagsbilder:

en: First group in the regular expression, if any, will be used as type, ie. cover-back-spine.jpg will be set as types Back + Spine. If no type is found, it will default to Front type.
nb: Første gruppe i det eventuelle regulære uttrykket, vil bli benyttet som type, dvs omslag-bakside-rygg.jpg settest som bakside + rygg, hvis ingen type er funnet, vil typen bli satt som forside

en: Convert File Names to Tags
nb: Konverter filnavn om till tagger

en: Replace underscores with spaces
nb: Erstatt understreker med mellomrom

en: &Preview
nb: &Forhåndsvis

en: Character
nb: Rolle

en: Clos&e
nb: Lu&kk

en: Regex Error
nb: Feil i Regeks

en: &Restore all Defaults
nb: Gjenopprett &alle standardinnstillinger

en: Reset all of Picard's settings
nb: Tilbakestill alle Picard innstillinger

en: Reset all settings for current option page
nb: Tilbakestill alle innstillinger for denne sida

en: You are about to reset your options for this page.
nb: Du er i ferd med å tilbakestille innstillingene for denne siden.

en: Warning! This will reset all of your settings.
nb: Advarsel! Dette vil tilbakestille alle innstillinger.

en: Confirm Reset
nb: Bekreft tilbakestilling

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: None
nb: Ingen

en: Fingerprinting
nb: Lydavtrykk

en: Please select a valid fpcalc executable.
nb: Velg en gyldig fpcalc programfil.

en: Invalid fpcalc executable
nb: Ugyldig fpcalc programfil

en: Logged in as <b>%s</b>.
nb: Logget inn som <b>%s</b>.

en: Genres
nb: Sjangre

en: System default
nb: Systemstandard

en: Language changed
nb: Språk endret

en: You have changed the interface language. You have to restart Picard in order for the change to take effect.
nb: Du har endret grensesnittspråk. Picard må startes på nytt for at endringen skal tre i kraft.

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Add Files
nb: Legg til filer

en: Cluster
nb: Gruppér

en: Lookup
nb: MB Søk

en: Scan
nb: Skann

en: Lookup in Browser
nb: Slå opp i nettleser

en: Save
nb: Lagre

en: Submit AcoustIDs
nb: Send AcoustIDer

en: Open in Player
nb: Åpne i spiller

en: Lookup CD…
nb: Slå opp CD…

en: Drag and Drop to re-order
nb: Dra og slipp for å endre rekkefølgen

en: Confirm Remove
nb: Bekreft fjerning

en: Matching
nb: Samsvaring

en: Network
nb: Nettverk

en: The plugin "%(plugin)s" is not compatible with this version of Picard.
nb: Programtillegget "%(plugin)s" er uforenelig med denne versjonen av Picard.

en: The plugin "%(plugin)s" will be upgraded to version %(version)s on next run of Picard.
nb: Programtillegget "%(plugin)s" vil oppdateres til versjon %(version)s neste gang Picard startes.

en: Do you really want to uninstall the plugin "%(plugin)s"?
nb: Ønsker du virkelig å avinstallere programtillegget "%(plugin)s"?

en: Restart Picard to upgrade to new version
nb: Start Picard på nytt for å oppgradere til ny versjon

en: New version available
nb: Ny versjon tilgjengelig

en: Authors
nb: Forfattere

en: License
nb: Lisens

en: The plugin "%(plugin)s" could not be downloaded.
nb: Programtillegget "%(plugin)s" kunne ikke lastes ned.

en: Please try again later.
nb: Prøv igjen senere.

en: Delete
nb: Slett

en: Ratings
nb: Vurderinger

en: Preferred Releases
nb: Foretrukne utgivelser

en: Reset all
nb: Tilbakestill alle

en: The location to move files to must not be empty.
nb: Destinasjonsmappe kan ikke være tom.

en: Script Error
nb: Skriptfeil

en: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Syntax Help</a>)
nb: &#160;(<a href='https://musicbrainz.org/doc/Indexed_Search_Syntax'>Syntaks hjelp</a>)

en: <strong>Loading…</strong>
nb: <strong>Laster…</strong>

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: <strong>Following error occurred while fetching results:<br><br></strong>Network request error for %(url)s:<br>%(error)s (QT code %(qtcode)d, HTTP code %(statuscode)r)<br>
nb: <strong>Det oppsto en feil ved henting av resultater:<br><br></strong>feil ved Nettverkforespørsel for %(url)s:<br>%(error)s (QT code %(qtcode)d, HTTP code %(statuscode)r)<br>

en: <strong>No results found. Please try a different search query.</strong>
nb: <strong>Ingen resultater funnet. Forsøk med et annet søkemne.</strong>

en: Load into Picard
nb: Last inn i Picard

en: Album Search Results
nb: Albumsøkeresultat

en: Language
nb: Språk

en: Score
nb: Poengsum

en: Show in browser
nb: Vis i nettleser

en: Artist Search Dialog
nb: Artistsøksdialogboks

en: Gender
nb: Kjønn

en: Area
nb: Område

en: Begin
nb: Start

en: Begin Area
nb: Startområde

en: End
nb: Slutt

en: End Area
nb: Sluttområde

en: Track Search Results
nb: Sporsøksresultat

en: Release
nb: Utgivelse

en: Standalone Recording
nb: Frittstående innspilling

en: Rename script
nb: Gi nytt navn

en: Remove script
nb: Slett skript

en: Are you sure you want to remove this script?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette skriptet?

en: AcoustID Fingerprint
nb: AcoustID lydavtrykk

en: Album Artist Sort Order
nb: Sorter etter albumartist

en: Album Sort Order
nb: Sorter etter album

en: Arranger
nb: Arrangør

en: Artists
nb: Artister

en: Artist Sort Order
nb: Sorter etter artist

en: Catalog Number
nb: Katalog nummer

en: Comment
nb: Kommentar

en: Compilation (iTunes)
nb: Del av et samlealbum (iTunes)

en: Composer Sort Order
nb: Sorter etter komponist

en: Conductor
nb: Dirigent

en: Copyright
nb: Kopibeskyttelse

en: Disc Id
nb: Disk ID

en: Disc Number
nb: Disknummer

en: DJ-Mixer
nb: DJ-mikser

en: Encoded By
nb: Kodet av

en: Encoder Settings
nb: Kodeinnstillinger

en: Engineer
nb: Teknikker

en: Grouping
nb: Gruppering

en: Key
nb: Toneart

en: Record Label
nb: Plateselskap

en: Lyricist
nb: Låtskriver

en: Lyrics
nb: Tekster

en: Mixer
nb: Mikser

en: Mood
nb: Stemning

en: MusicBrainz Release Artist Id
nb: MusicBrainz Utgivelsesartist ID

en: MusicBrainz Release Id
nb: MusicBrainz Utgivelses ID

en: MusicBrainz Artist Id
nb: MusicBrainz Artist ID

en: MusicBrainz Disc Id
nb: MusicBrainz disk ID

en: MusicBrainz Recording Id
nb: MusicBrainz Innspillings ID

en: MusicBrainz Release Group Id
nb: MusicBrainz Utgivelsesgruppe ID

en: MusicBrainz Track Id
nb: MusicBrainz Spor ID

en: MusicBrainz Work Id
nb: MusicBrainz Åndsverks ID

en: MusicIP Fingerprint
nb: MusicIP lydavtrykk

en: Original Album
nb: Opprinnelig album

en: Original Artist
nb: Opprinnelig artist

en: Original Year
nb: Opprinnelig utgivelsesår

en: Performer
nb: Artist

en: Producer
nb: Produsent

en: Rating
nb: Vurdering

en: Release Country
nb: Utgivelsesland

en: Release Status
nb: Utgivelsesstatus

en: Release Type
nb: Utgivelsestype

en: Remixer
nb: Remikser

en: Script
nb: Skript

en: Subtitle
nb: Undertittel

en: Title Sort Order
nb: Sorter etter tittel

en: Total Discs
nb: Disker totalt

en: Total Tracks
nb: Spor totalt

en: Track Number
nb: Spornummer

en: Artist Website
nb: Artistens nettside

en: Work
nb: Åndsverk

en: Writer
nb: Skriver

en: is not installed
nb: er ikke installert

en: Web Browser Error
nb: Nettleserfeil

en: Error while launching a web browser:
    
    %s
nb: Feil ved kjøring av nettleser:
    
    %s
